Hostmaster (Aegir) (6.x-2.0-rc1) - en to gl translation catalogue (1118 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Groups
gl: Grupos

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: footer
gl: pé

en: On
gl: Activo

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Available variables are:
gl: As variábeis dispoñíbeis son:

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Ascendente

en: Depth
gl: Profundidade

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: settings
gl: opcións

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: header
gl: cabeceira

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Core
gl: Núcleo

en: Icon
gl: Icona

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Teaser
gl: Resumo

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: read more
gl: ler máis

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Promoted
gl: Promocionado

en: User
gl: Usuario/a

en: Files
gl: Ficheiros

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Separator
gl: Separador

en: term
gl: termo

en: All
gl: Todo

en: Access log
gl: Rexistro de acceso

en: Active
gl: Activo

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Display links
gl: Amosar ligazóns

en: View type
gl: Ver tipo

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Not found
gl: Non atopada

en: Off
gl: Desactivado

en: Never
gl: Nunca

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé

en: Aggregator category
gl: Categoría do agregador

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Warning
gl: Alerta

en: %time ago
gl: hai %time

en: Authored by
gl: Creado por

en: Up
gl: Arriba

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Maximum
gl: Máximo

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Caching
gl: Caché

en: Month
gl: Mes

en: System
gl: Sistema

en: Domain
gl: Dominio

en: Current
gl: Actual

en: Code
gl: Código

en: OR
gl: OU

en: node
gl: nodo

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: Now
gl: Agora

en: Align
gl: Aliñar

en: Basic
gl: Básico

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Referrer
gl: Referente

en: Site maintenance
gl: Mantemento do sitio

en: Both
gl: Ambos

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Install
gl: Instalar

en: access all views
gl: acceder a todas as vistas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Clone
gl: Clonar

en: Summary, sorted ascending
gl: Sumario, en orde ascendente

en: Summary, sorted descending
gl: Sumario, en orde descendente

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Expose
gl: Expoñer

en: Wildcard
gl: Comodín

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Order
gl: Orde

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
gl: O nome da vista só pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos.

en: administer views
gl: administrar as vistas

en: Random
gl: Aleatorio

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Position
gl: Posición

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Last checked
gl: Última comprobación

en: Profile
gl: Perfil

en: Close
gl: Activar pechar

en: filters
gl: filtros

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: fields
gl: campos

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Port
gl: Porto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. Déixeo baleiro para usar a hora do formulario de envío.

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Choose the appropriate item from the list:
gl: Escolla o elemento apropiado na lista:

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Timer
gl: Temporizador

en: in
gl: en

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: access administration menu
gl: acceder ao menú de administración

en: Add new group
gl: Engadir un novo grupo

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Query
gl: Consulta

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: AND
gl: E

en: Revert
gl: Volver

en: Display fields
gl: Amosar campos

en: profile
gl: perfil

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Seconds
gl: Segundos

en: Reference
gl: Referencia

en: or
gl: ou

en: Convert
gl: Convertir

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Style
gl: Estilo

en: revert
gl: volver

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Failed
gl: Fallo

en: Reverse
gl: Invertido

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Not published
gl: Non publicado

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Add a new @s.
gl: Engadir un @s novo.

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Base path
gl: Ruta base

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Translations
gl: Traduccións

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Read only
gl: Só lectura

en: Ok
gl: Correcto

en: Reset password
gl: Restablecer o contrasinal

en: Processing
gl: Procesando

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Information
gl: Información

en: Tasks
gl: Tarefas

en: No content types available.
gl: Ningún tipo de contido dispoñible.

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
gl: Unha lista de termos separada por comas que describe este contido. Por Exemplo: divertido, salto con corda, "Company, Inc".

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Full node
gl: Nodo completo

en: Text area
gl: Área de texto

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: Permission
gl: Permiso

en: Grid
gl: Grella

en: Hide
gl: Agochar

en: Read/Write
gl: Lectura/Escritura

en: arguments
gl: argumentos

en: Thread
gl: Fío

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl: Debe incluír polo menos unha palabra clave positiva con @count carácteres ou máis.

en: Title text
gl: Texto do título

en: Distinct
gl: Distintos

en: Extension
gl: Extensión

en: Service
gl: Servizo

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Expand
gl: Despregar

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: Execute
gl: Executar

en: empty
gl: valeiro

en: Package
gl: Paquete

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Edit this view
gl: Editar esta vista

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: contains
gl: contén

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: No name
gl: Sen nome

en: The selected file %name could not be uploaded.
gl: O ficheiro seleccionado %name non pode ser subido.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
gl: Produciuse un erro de validación, ténteo de novo. Se este erro persiste, contacte co administrador do sitio.

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Or
gl: Ou

en: Go back
gl: Voltar

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Sign up
gl: Inscribirse

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: Web server
gl: Servidor web

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: and
gl: e

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Not promoted
gl: Non promocionado

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: The parent comment.
gl: O comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Reply-to link
gl: Enlace de "Responder"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Link this field to its user or an author's homepage
gl: Enlaza este campo co seu usuario ou coa páxina web do autor

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: View settings
gl: Configuración da vista

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Delete view
gl: Borrar vista

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: The taxonomy vocabulary ID
gl: O ID do vocabulario da taxonomía.

en: The taxonomy term ID
gl: O ID do termo da categoría

en: Package ID
gl: Papel

en: The language the content is in.
gl: A lingua na que está o contido.

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title only
gl: Só título

en: Validator
gl: Validador

en: Inherit
gl: Herdar

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: Use default
gl: Usar predeterminado

en: The weight, used for sorting.
gl: O peso, usado para ordenar.

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Category ID
gl: ID da categoría

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: IP addresses
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: Enable developer modules
gl: Activar os modulos de desenvolvemento

en: Disable developer modules
gl: Desactivar os modulos de desenvolvemento

en: Collapse fieldsets on modules page
gl: Colapsar os conxuntos de campos na páxina de módulos

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Disabled these modules: !module-list.
gl: Desactivas estos módulos: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
gl: Non están activos os módulos de desenvolvedor.

en: display drupal links
gl: amosar as ligazóns de drupal

en: translate
gl: traducir

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Path: !path
gl: Ruta: !path

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Analyze
gl: Analizar

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Hide submit button
gl: Ocultar botón de enviar

en: Is one of
gl: É un de

en: Expression
gl: Expresión

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
gl: Os nodos son os contidos principais dun sitio Drupal.

en: Comments are responses to node content.
gl: Os comentarios son respostas ao contido dos nodos.

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Is empty (NULL)
gl: Está valeiro (NULL)

en: not empty
gl: non valeiro

en: Theming information
gl: Información de plantilla

en: Ends with
gl: Remata en

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Do not cache
gl: Non incluir na caché

en: Action to take if argument is not present
gl: Acción a realizar se non hai argumentos

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se este valor e recibido como un argumento, o argumento será ignorado; por exemplo, "todos os valores"

en: Action to take if argument does not validate
gl: Acción a realizar se o argumento non supera a validación

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
gl: Sobrescribir o valor que mostrar aos usuarios anónimos

en: Text to display for anonymous users
gl: Texto que se mostrará aos usuarios anónimos

en: Use default RSS settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Title plus teaser
gl: Títulos e resumo

en: Front page feed
gl: Fonte da páxina de inicio

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
gl: Esto aparecerá como o nome deste bloque en administración >> construcción do sitio >> bloques.

en: The node ID of the node.
gl: O ID do nodo.

en: Tab weight
gl: Peso da pestana

en: No role
gl: Sen rol

en: View link
gl: Ver ligazón

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: Link this field
gl: Ligar este campo

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Link this field to its node
gl: Liga este campo a este nodo

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Cache once for everything (global)
gl: Poñer en caché dunha sóla vez para todo (global)

en: Per page
gl: Por páxina

en: Per role
gl: Por rol

en: Per role per page
gl: Por rol por páxina

en: Per user
gl: Por usuario

en: Per user per page
gl: Por usuario por páxina

en: Has Avatar
gl: Ten Avatar

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Sum
gl: Suma

en: Default argument
gl: Argumento predeterminado

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: '@column' => value for @column
gl: '@column' => valor para @column

en: Numeric
gl: Numérico

en: Custom URL
gl: URL personalizada

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Submit button text
gl: Texto do botón de envío

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Queues
gl: Colas

en: Account details for !username at !site
gl: Detalles da conta de !username en !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Grazas por rexistrarse en !site. Agora pode acceder a !login_uri utilizando o nome de usuario/a e o contrasinal seguintes:
    
    username: !username
    password: !password
    
    Tamén pode acceder premendo nesta ligazón ou copialo e pegalo no seu navegador:
    
    !login_url
    
    Este é un acceso para unha sóa vez, polo que só pode usarse unha vez.
    
    Despois de acceder será redireccionado/a a !edit_uri onde poderá cambiar o contrasinal.
    
    
    --  O equipo de !site

en: User e-mail settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Subject of welcome e-mail
gl: Asunto do correo-e de benvida

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o asunto do correo electrónico de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Body of welcome e-mail
gl: Corpo do correo-e de benvida.

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
gl: Personalizar o corpo do correo electrónico de benvida, que se envía aos novos usuarios tras se daren de alta.

en: Broken handler @table.@field
gl: Manexador  @table.@field deteriorado

en: Skipping broken view @view
gl: Omitindo a vista rota @view

en: Ajax callback for view loading.
gl: Función callback Ajax para a carga de vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Convert view
gl: Convertir vista

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
gl: Interface administrativo das vistas. Sen este módulo non se poden crear ou editar as vistas.

en: Example table
gl: Táboa de exemplo

en: Example content
gl: Contido de exemplo

en: Example node
gl: Nodo de exemplo

en: Plain text field
gl: Campo de texto plano

en: Numeric field
gl: Campo numérico

en: Boolean field
gl: Campo booleano

en: Timestamp field
gl: Campo de marca de tempo

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
gl: Emula a páxina principal predetermindada de Drupal; debese cambiar a ruta á páxina principal predeterminada a esta vista para que sexa a páxina principal.

en: Validator options
gl: Opcións do validador

en: Display all values
gl: Amosar todos os valores

en: Hide view / Page not found (404)
gl: Ocultar a vista / Páxina non atopada (404)

en: Display empty text
gl: Amosar texto baleiro

en: Provide default argument
gl: Prover un argumento por defecto

en: Default argument type
gl: Tipo de argumento por defecto

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
gl: O manexador deste argumento falta ou está deteriorado e non se pode usar. Se o proporcionou un módulo que foi desactivado, reactivalo podería restaurar o manexador. Doutro modo, probablemente debería borrar este elemento.

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
gl: Se está seleccionado, os usuarios poderán introducir múltiples argumentos da forma 1+2+3 (para OU) ou 1,2,3 (para E).

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Exclude the argument
gl: Excluir o argumento

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Rewrite the output of this field
gl: Reescribir a saída deste campo

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: O texto para mostrar neste campo. Pode incluír HTML. Ten que indicar os datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: Output this field as a link
gl: Amosar este campo como unha ligazón

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
gl: Si márcase. este campo converterase en enlace. O destino debe indicarse a continuación.

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
gl: <p>Debe engadir algúns campos adicionais a esta presentación antes de usar este campo. Estes campos pódense marcar con <em>Excluír de a presentación</em> si prefíreo. Teña en conta que debido á orde de construción, non pode usar campos logo deste campo. Si necesita un campo non listado aquí, reordene os seus campos.</p>

en: Trim this field to a maximum length
gl: Recortar este campo a unha lonxitude máxima

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
gl: Se está seleccionado, este campo será recortado a unha lonxitude de caracteres máxima.

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Add an ellipsis
gl: Engadir puntos suspensivos

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
gl: si se marca, engadirase un "..." si se recortase o campo.

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
gl: si se marca, todas as etiquetas HTML eliminaranse.

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
gl: si se marca, activarase o corrector HTML para asegurarse de que as etiquetas quedan correctamente pechadas despois do recorte.

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
gl: Este elemento non está actualmente exposto. Se o <strong>expós</strong>, os usuario poderán cambiar o filtro na vista.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
gl: Este elemento está actualmente exposto. Se o <strong>ocultas</strong>, os usuarios non poderan cambiar o filtro na vista.

en: Unlock operator
gl: Desbloquear o operador

en: When checked, the operator will be exposed to the user
gl: Cando esté seleccionado, o operador será exposto aos usuarios

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este filtro. Non pode ser en branco.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
gl: O filtro exposto é opcional e engadiranse opcións para permitir que non actue.

en: Remember
gl: Lembrar

en: Remember the last setting the user gave this filter.
gl: Lembrar os últimos axustes do filtro polo usuario.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Que non conteña todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: se activa <a href="@modules">o módulo de axuda avanzada</a>, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: Se instala o módulo de axuda avanzada desde !href, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: Warning! Broken view!
gl: Alterta! A vista está rota!

en: Broken
gl: Roto

en: Install the advanced help module for the getting started
gl: Instalar o módulo de axuda avanzada para comezar

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
gl: Separa os argumentos con un / como se fose unha ruta dunha URL.

en: Clone view %view
gl: Clonar a vista %view

en: View name
gl: Nome da vista

en: View description
gl: Ver a descrición

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
gl: Esta descrición aparecerá nas páxinas de administración de vistas para informar en que consiste a vista.

en: View tag
gl: Ver marca

en: You must use a unique name for this view.
gl: Debese empregar un nome único para esta vista

en: Are you sure you want to delete the view %name?
gl: Estás seguro de querer borrar a vista %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
gl: Non se pode desfacer a eliminación dunha visa.

en: The view has been deleted.
gl: A vista foi eliminada.

en: There is no lock on view %view to break.
gl: Non hai un bloqueo que romper na vista %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
gl: Estas seguro de querer romper o bloqueo na vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
gl: Rompendo este bloqueo perderase calquer cambio feito polo usuario !user non gardado.

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Edit view %view
gl: Editar vista %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
gl: Escriba o nome que se usará para esta vista si fose distinto do da vista orixinal. Deixe o campo baleiro si desexa usar o nome orixinal da vista.

en: Paste view code here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Unable to interpret view code.
gl: Non se pode interpretar o código da vista.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
gl: Está importando unha vista creada coa versión 1 de Vistas. Debe axustar algún parámetros para que funcione correctamente na versión 2.

en: That view is not compatible with this version of Views.
gl: Esta vista non é compatíbel coa versión de Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
gl: Unha vista con este nome xa existe; por favor elixa un nome diferente

en: Display plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de visualización @plugin no está dispoñíbel.

en: Style plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de estilo @plugin no está dispoñíbel

en: @type handler @table.@field is not available.
gl: O manejador @type de @table.@field non está dispoñible.

en: Unknown or missing table name
gl: Nome de táboa despoñecida ou perdida.

en: Click on an item to edit that item's details.
gl: Preme en un elemento para editar os detalles do elementos.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
gl: Esta vista ten unha visualización predefinida estragada polo que non pode ser usada.

en: Export this view
gl: Exportar esta vista

en: Create a copy of this view
gl: Crear un copia desta vista

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
gl: Erro: Esta visualización @display require un complemento chamado '@plugin', pero este complemento non existe!

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: &nbsp; Style: !style
gl: &nbsp; Estilo: !style

en: Unable to initialize default display
gl: Non se pode iniciar a presentación predeterminada

en: Add display
gl: Engadir unha visualización

en: Remove display
gl: Eliminar a visualización

en: Restore display
gl: Restaurar a visualización

en: View analysis
gl: Ver análise

en: View details
gl: Ver detalles

en: Configure @type
gl: Configurar @type

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure @type %item
gl: Configurar @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Change summary style for @type %item
gl: Cambiar o estilo do sumario para @type %item

en: Internal error: broken plugin.
gl: Erro interno: plugin avariado.

en: Configure summary style for @type %item
gl: Configurar o estilo do sumario para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show query above live preview
gl: Amosar a consulta sobre a vista previa

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
gl: Activar as estadísticas de rendemento a través do módulo Devel

en: Disable javascript with Views
gl: Desactivar o javascript coas Vistas

en: Page region to output performance statistics
gl: Rexión da páxina onde amosar as estadísticas de rendemento

en: Error: missing @component
gl: Erro: @component perdido

en: Server reports invalid input error.
gl: O servidor informou dun erro de entrada.

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Converted
gl: Convertida

en: Unable to find view.
gl: Non se pode atopar a vista.

en: Unable to convert view.
gl: Non se pode convertir a vista.

en: The view has been deleted
gl: A vista foi eliminada

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: HTML List
gl: Lista HTML

en: Displays rows as an HTML list.
gl: Amosar as filas como unha lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Fixed entry
gl: Entrada fixa

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: filter
gl: filtro

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The title of the aggregator category.
gl: O título da categoría de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The text of the comment.
gl: O texto do comentario

en: The comment ID of the field
gl: O ID do comentario do campo

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: Date and time of when the comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o comentario.

en: Provide a simple link to view the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para ver o comentario.

en: Provide a simple link to edit the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o comentario.

en: Provide a simple link to delete the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o comentario

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: The Comment ID of the parent comment.
gl: O ID de comentario do comentario pai.

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
gl: Se os comentario están activados ou desactivados no nodo.

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment with standard comment view.
gl: Mostrar o comentario coa vista estándar de comentario.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Link to contact page
gl: Ligazón á páxina de contacto

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Locale source
gl: Orixe de regionalización

en: The group the translation is in.
gl: O grupo no que está a tradución.

en: The full original string.
gl: A cadea orixinal completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
gl: A versión do núcleo de Drupal para o que é esta cadea.

en: Provide a simple link to edit the translations.
gl: Provee unha ligazón para editar as traduccións.

en: Locale target
gl: Destino de regionalización

en: The full translation string.
gl: A cadea de traducción completa.

en: The language this translation is in.
gl: A lingua na que está a traducción.

en: Singular LID
gl: LID singular

en: Whether or not the translation is plural.
gl: Si a tradución é plural ou non.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
gl: O tipo dun nodo (por exemplo, "entrada do blog", "publicación do foro", "historia", etc).

en: Whether or not the node is published.
gl: Si o nodo está ou non publicado

en: Published or admin
gl: Publicado ou administrado

en: Whether or not the node is sticky.
gl: Se o nodo é pegañoso ou non.

en: Provide a simple link to the node.
gl: Provee unha ligazón sinxela ao nodo.

en: Provide a simple link to edit the node.
gl: Provee unha ligazón sinxela pra editar o nodo.

en: Provide a simple link to delete the node.
gl: Provee unha ligazón simple para borrar o nodo.

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: Created year
gl: Ano de creación

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: Node revision
gl: Revisión do nodo

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
gl: As revisións dos nodos son un historial de cambios dos nodos.

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: Input format id
gl: A id do formato de entrada

en: Revert link
gl: Revertir o enlace

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Show only nodes that have new content.
gl: Amosar so os nodos que teñan contido novo.

en: Poll
gl: Enquisa

en: Whether the poll is open for voting.
gl: Si a enquisa permanece aínda aberta para votar ou non.

en: Profile textfield
gl: Campo de texto de perfil

en: Profile textarea
gl: Área de texto de perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile selection
gl: Selección de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
gl: lista de perfil en formulario libre %field-name.

en: Links from
gl: Ligazón desde

en: Other nodes that are linked from the node.
gl: Outros nodos ligados desde este nodo.

en: Links to
gl: Ligazón a

en: Other nodes that link to the node.
gl: Outros nodos que ligan con este nodo.

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: The terms to search for.
gl: Os termos a buscar.

en: Node statistics
gl: Estadísticas do nodo

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: Stores site access information.
gl: Almacena información de acceso ao sitio.

en: Title of page visited.
gl: Título da páxina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
gl: Nome do host do usuario que visitou a páxina.

en: The user who visited the site.
gl: O usuario que visitou o sitio.

en: The ID of the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The path of the file.
gl: A ruta do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The status of the file.
gl: O estado do ficheiro.

en: The date the file was uploaded.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: Taxonomy term name.
gl: Nome de termo da taxonomía.

en: All terms
gl: Todos os termos

en: The parent term of the term.
gl: O termo pai do termo.

en: Term synonym
gl: Sinónimo do termo

en: Node translation
gl: Tradución do nodo

en: Source translation
gl: Orixe de tradución

en: The source that this content was translated from.
gl: O orixinal do que se traduciu este contido.

en: upload
gl: subir

en: The description of the uploaded file.
gl: A descripción do ficheiro cargado.

en: Listed
gl: Amosado na lista

en: Whether or not the file is marked to be listed.
gl: Se o ficheiro está marcado para ser amosado na lista.

en: All files attached to a node with upload.module.
gl: Todos os ficheiros anexados a un nodo co módulo Upload.

en: Has attached files
gl: Ten ficheiros anexos

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Language of the user
gl: Lingua do usuario

en: The user's picture, if allowed.
gl: A imaxe do usuario, se está permitida.

en: The date the user was created.
gl: A data que o usuario foi creado.

en: The user's last access date.
gl: A última data de acceso do usuario.

en: The user's last login date.
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: Whether a user is active or blocked.
gl: Se un usuario está activo ou bloqueado.

en: The user's signature.
gl: A sinatura do usuario.

en: Provide a simple link to edit the user.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o usuario.

en: Provide a simple link to delete the user.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o usuario.

en: Roles that a user belongs to.
gl: Roles asignados a un usuario.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: Link this field to its comment
gl: Liga este campo aos comentarios

en: Type of link
gl: Tipo de ligazón

en: contact
gl: contacto

en: Unknown group
gl: Grupo descoñecido

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Current installed version
gl: Versión actualmente instalada

en: Unknown node type
gl: Tipo de nodo descoñecido

en: Node IDs separated by , or +
gl: IDs dos nodos separados por , ou +

en: Display node comments
gl: Amosar os comentarios do nodo

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
gl: Buscar por calquera de dous termos coa expresión <strong>OR</strong> en maiúsculas . Por exemplo, <strong>gatos OR cans</strong>.

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: Allow multiple terms per argument
gl: Permite múltiples termos por argumento

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its taxonomy term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term IDs separated by , or +
gl: IDs dos termos separados por, ou +

en: Term name or synonym
gl: Nome do termo ou sinónimo

en: Term name/synonym converted to Term ID
gl: Nome/Sinónimo do termo convertido a ID do termo

en: Include untranslated nodes
gl: Incluir os nodos non traducidos

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Translation option
gl: Opcións de tradución

en: To the user
gl: Para o usuario

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
gl[0]: Non foi posíbel atopar o usuario: @users
gl[1]: Non foi posíbel atopar os usuarios: @users

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
gl: Só os usuarios ca marca de permiso seleccionada poderán acceder a esta presentación. Teña en conta cos usuarios con permiso para "acceder a todas as vistas" poderán ver cualquera vista sin importar outros permisos.

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the name of this display.
gl: Cambiar o nome desta visualización.

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Change the style plugin.
gl: Cambiar o plugin de estilo

en: Row style
gl: Estilo de fila

en: Change the row plugin.
gl: Cambiar o plugin de fila.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Use AJAX when available to load this view
gl: Empregar AJAX, cando sexa posíbel, para cargar esta vista

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
gl: O número de elementos a amosar por páxina. Poña "0" para sen límite.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Display output
gl: Amosar a saida

en: Style output
gl: Estilo de saída

en: Alternative style
gl: Estilo alternativo

en: Row style output
gl: Saída do estilo de fila

en: Alternative row style
gl: Estilo de fila alternativo

en: Field @field (ID: @id)
gl: Campo @field (ID: @id)

en: Change theme
gl: Cambiar o tema

en: Theming information (display)
gl: Información da plantilla (visualización)

en: Back to !info.
gl: Voltar a !info.

en: theming information
gl: información da plantilla

en: This display has no theming information
gl: Esta visualización non ten información de plantilla

en: This is the default theme template used for this display.
gl: Esta é a plantilla predeterminda para esta visualización.

en: This is an alternative template for this display.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para esta visualización.

en: Theming information (style)
gl: Información da plantilla (estilo)

en: This display has no style theming information
gl: Esta visualización non ten información de estilo da plantilla

en: This is the default theme template used for this style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada por este estilo.

en: This is an alternative template for this style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo.

en: Theming information (row style)
gl: Información da plantilla (estilo de fila)

en: This display has no row style theming information
gl: A visualización non ten información da plantilla do estilo de fila

en: This is the default theme template used for this row style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada neste estilo de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo de fila.

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: File found in folder @template-path
gl: Ficheiro atopado no cartafol @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
gl: (Ficheiro non atopado, no cartafol @template-path)

en: Status: using default values.
gl: Estado: empregando os valores predeterminados.

en: Update default display
gl: Actualizas a visualización predeterminada

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit arguments
gl: Herdar argumentos

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Block caching type
gl: Tipo de caché do bloque

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Pestana de menú

en: Default menu tab
gl: Pestana de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da pestana

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
gl: "$arg" xa non está soportada. Agora podes usar %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha vista cunha ruta que remata en % non pode ser unha pestana.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
gl: A visualización @display está configurada para usar un menú pero o título do menú non está definido.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
gl: A visualización @display está configurada para usar un menú pai pero o título do menú pai non está definido.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: Grouping field
gl: Campo agrupado

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar valeiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: Use the site mission for the description
gl: Usa a misión do sitio para a descrición

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: The style selected does not utilize fields.
gl: O estilo seleccionado non usa campos.

en: None defined
gl: Ningún definido

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
gl: Esta vista está sendo editada polo usuario !user, polo que está bloqueada para ser editada por outros. Este bloqueo ten !age. Preme aquí para <a href="!break">romper o bloqueo</a>.

en: New view
gl: Nova vista

en: Changed view
gl: Cambiar vista

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
gl: Vista %name, amosando elementos do tipo <strong>@base</strong>.

en: Live preview
gl: Vista previa

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
gl: <em>@type</em> vista @base: <strong> @view </strong>

en: Title: @title
gl: Título: @title

en: @current of @max
gl: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
gl: Non hai vistas que exportar neste momento.

en: Show only these tags
gl: Amosar só estas marcas

en: use views exporter
gl: usar exportador de vistas

en: Allows exporting multiple views at once.
gl: Permite exportar varias vistas dunha vez.

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
gl: Se está habilitado, a saída do sitio será desprazada aproximadamente 20 pixeles cara abaixo para amosar o menú de administración. Se está deshabilitado, algún elemento de posición absoluta ou fixa na páxina, pode ser cuberto polo menú de administración.

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
gl: Si está activa, o menú de administración amosarase na parte superior da vista do navegador (desplazarase o resto da páxina). <strong>Importante: En algúns navegadores, este axuste pode producir unha páxina mal formada, un cursor invisíbel, elementos que non se poden seleccionar nos formularios e outras consecuencias. Desactive este axuste se acontence estos erros.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
gl: Si está activado, os conxuntos de campos na <a href="!modules-url">páxina de módulos</a> son comprimidos automaticamente cando se carga a páxina.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
gl: Se está activado, os tabuladores na páxina actual moveranse dentro do menú de administración. Este axuste só está dispoñíbel nos temas que empregan as clases CSS <code>tabs primary</code> e <code>tabs secondaty</code> para os tabuladores.

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
gl: Activar estos módulos: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: - All -
gl: - Todo -

en: The value provided for %field is not a valid URL.
gl: O valor proporcionado para %field non é unha URL válida.

en: Short date format
gl: Formato curto de data

en: Medium date format
gl: Formato medio de data

en: Long date format
gl: Formato longo de data

en: Reorder
gl: Reordenar

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
gl: Se o menú de administración ten entradas druplicadas, debes reconstruir os items do menú usando botón <em>Limpar e reconstruir</em>

en: Wipe and rebuild
gl: Limpar e reconstruir

en: Sort descending
gl: Ordenar de maneira descendente

en: Sort ascending
gl: Ordenar de maneira ascedente

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Group by
gl: Agrupar por

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
gl: O número máximo de caracteres que este campo pode ter.

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como valeiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar se está valeiro

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Hostname of user that posted the comment.
gl: Nome do equipo do usuario que enviou o comentario.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The file ID for the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the attached file.
gl: O nome do ficheiro adxunto.

en: The MIME type of the attached file.
gl: O tipo MIME do ficheiro adxunto.

en: The path of the attached file.
gl: A ruta ao ficheiro adxunto.

en: The size of the attached file.
gl: O tamaño do ficheiro adxunto.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: The role ID of the role.
gl: O ID do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: SQL Query
gl: Consulta SQL

en: Exposed form
gl: Formulario exposto

en: The order of pages in the book hierarchy.
gl: A orde das páxinas na xerarquía do libro.

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
gl: A etiqueta para esta área que se amosará só de forma administrativa.

en: Exposed
gl: Exposto

en: Remove this display
gl: Quitar esta visualización

en: Group operator
gl: Operador de grupo

en: Remove group @group
gl: Quitar o grupo @group

en: Default group
gl: Grupos predefinidos

en: Group @group
gl: Grupo @group

en: This group is empty
gl: Este grupo está baleiro

en: Configure group settings for @type %item
gl: Configurar os axustes do grupo para @type %item

en: Group type
gl: Tipo de grupo

en: View name '@name' is already taken
gl: O nome de Vista '@name' xa está usado

en: Display all items
gl: Amosar todos os elementos

en: Display a specified number of items
gl: Amosar un número específico de elementos

en: Paged output, full pager
gl: Saída paxinada, paxinador completo

en: Paged output, mini pager
gl: Saída paxinada, paxinador mini

en: empty text
gl: texto valeiro

en: The taxonomy vocabulary name
gl: O nome do vocabulario da taxonomía

en: Name (raw)
gl: Nome (crudo)

en: Provide markup text for the area.
gl: Proporcionar o texto de marcado para a área.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema

en: Exposed form style
gl: Estilo do formulario exposto

en: Exposed Form
gl: Formulario exposto

en: Exposed form options
gl: Opciós do formulario exposto

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
gl: O número de artículos a omitir. Por exemplo, si este campo é 3, os 3 primeros elementos serán omitidos e non se amosarán.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
gl: O número total de páxinas. Déixeo valeiro para amosar todas as páxinas.

en: Exposed options
gl: Opcións expostas

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
gl: Expoñer esta opción permite os usuarios definir os seus valores nun formulario exposto cando se amosa a vista

en: Authentication module
gl: Módulo de autentificación

en: Automatic live preview
gl: Vista previa automática

en: Disable automatic live preview
gl: Desactiva a vista previa automática

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
gl: Non actualizar automaticamente a vista previa. Esto pode axilizar un pouco a edición das vistas.

en: The aliased path to this node.
gl: O alias da ruta a este nodo.

en: Related term
gl: Termo relacionado

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Provide a simple link to edit the term.
gl: Prover unha ligazón para editar o termo.

en: - Use default -
gl: - Usar predeterminado -

en: - All fields -
gl: - Tódolos campos -

en: - Basic validation -
gl: - Validación básica -

en: HTML element
gl: Elemento HTML

en: Place a colon after the label
gl: Poñer os dous puntos despois da etiqueta

en: Wrapper class
gl: Clase do envoltorio

en: Add default classes
gl: Engadir clases predefinidas

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta

en: Format plural
gl: Formatear plural

en: Singular form
gl: Forma singular

en: Plural form
gl: Forma plural

en: Administrative Title
gl: Título Administrativo

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
gl: Este título amosarase na páxina de edición de vistas en lugar do predefinido. Esto pode ser útil se ten o mesmo elemento dúas veces.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
gl: A clase a proporcionar o contenedor, afora da lista.

en: List class
gl: Clase do listado

en: The class to provide on the list element itself.
gl: A clase para proporcionar o elemento da lista en sí.

en: Skip default argument for view URL
gl: Saltar argumento predeterminado para o URL da vista

en: Replace spaces with dashes
gl: Remprazar espazos con guións

en: External server URL
gl: URL de servidor externo

en: Hide attachments in summary
gl: Ocultar adxuntos no resumo

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
gl: Por defecto a táboa ocultase para unha vista valeira. Con esta opción, e posible amosar unha táboa valeira co texto adentro.

en: Hide rewriting if empty
gl: Ocultar reescritura se está valeiro

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
gl: Non amosar contido reescrito se este campo está valeiro.

en: Show the empty text in the table
gl: Amosar o texto valeiro da táboa
