Hostmaster (Aegir) (6.x-2.0-rc2) - en to oc translation catalogue (342 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Far la lista

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Available variables are:
oc: Las variablas disponiblas son  :

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Cap

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Types
oc: Tipes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Related terms
oc: Tèrmes ligats

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Core
oc: Còr

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: Teaser
oc: Resumit

en: Text
oc: Tèxte

en: read more
oc: ne legir mai

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: User
oc: Utilizaire

en: Files
oc: Fichièrs

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat

en: Node
oc: Nosèl

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Never
oc: Pas jamai

en: Update status
oc: Estat de las mesas a jorn

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Warning
oc: Avertiment

en: %time ago
oc: I a %time

en: Authored by
oc: Escrich per

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Sortable
oc: Classable

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Domain
oc: Domzni

en: Code
oc: Còde

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Role
oc: Ròtle

en: Referrer
oc: Referent

en: Site maintenance
oc: Mantenença del site

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonime

en: description
oc: descripcion

en: Install
oc: Installar

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Profile
oc: Perfil

en: filters
oc: filtres

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Database name
oc: Nom de la banca de donadas

en: Port
oc: Pòrt

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
oc: Format  : %time. Daissatz void per utilizar la data de somission del formulari.

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Choose the appropriate item from the list:
oc: Causissètz l'element apropriat dins la lista :

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Revert
oc: Tornar

en: profile
oc: perfils

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: revert
oc: tornar

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: Add a new @s.
oc: Apondre un(a) @s.

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Themes
oc: Tèmas

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Reset password
oc: Reïnicializar lo senhal

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Apply
oc: Aplicar

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: Tasks
oc: Prètzfaches

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
oc: Una lista de tèrmes que descrivon aqueste contengut, separats per de virgulas. Exemple  : risolièr, saut a l'elastic, "Societat SA".

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: !title: !required
oc: !title  : !required

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Read/Write
oc: Lectura/Escritura

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o mai.

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Expand
oc: Espandís

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: empty
oc: void

en: Aggregator
oc: Agregador

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: The selected file %name could not be uploaded.
oc: Lo fichièr seleccionat %name a pas pogut èsser transferit.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
oc: Error de validacion, ensajatz tornarmai. Se l'error contunha, contactatz l'administrator del site.

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Or
oc: O

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: Install profile
oc: Installacion del perfil

en: Web server
oc: Servidor web

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Time ago
oc: I a

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: Title only
oc: Títol solament

en: Use default
oc: Utilizar la valor per defaut

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: Path: !path
oc: Camin : !path

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: Delete comment
oc: Suprimir lo comentari

en: !=
oc: >=

en: not empty
oc: pas void

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: Join summary
oc: Fusionar lo resumit e lo còs del messatge

en: Split summary at cursor
oc: Crear un resumit a partir del cursor

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: Default argument
oc: Argument per defaut

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: Account details for !username at !site
oc: Detalhs del compte !username sus !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
oc: !username,
    
    Vos mercejam per vòstra inscripcion sus !site. Ara, vos podètz connectar a !login_uri amb lo nom d'utilizaire e lo senhal seguents  :
    
    nom d'utilizaire  : !username
    senhal  : !password
    
    Tanben vos podètz connectar en clicant sus aqueste ligam o lo copiar-pegar dins vòstre navigador  :
    
    !login_url
    
    S'agís d'una connexion temporària, pòt pas èsser utilizada qu'un còp.
    
    Aprèp vòstra connexion, seretz redirigit cap a !edit_uri per poder cambiar vòstre senhal.
    
    
    -- l'equipa d' !site

en: User e-mail settings
oc: Paramètres del corrièr electronic de l'utilizaire

en: Subject of welcome e-mail
oc: Subjècte del corrièr electronic de benvenguda

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
oc: Personalizatz lo subjècte de vòstre corrièr electronic de benvenguda, qu'es mandat als novèls membres aprèp lor enregistrament.

en: Body of welcome e-mail
oc: Còs del corrièr electronic de benvenguda

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
oc: Personalizatz lo còs del corrièr electronic de benvenguda qu'es mandat als novèls membres aprèp lor enregistrament.

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: Default argument type
oc: Tipe d'argument per defaut

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: When checked, the operator will be exposed to the user
oc: S'aquesta opcion es marcada, l'operator apareisserà a l'utilizaire.

en: And
oc: E

en: Install the advanced help module for the getting started
oc: Installatz lo modul d'ajuda avançada per aviar

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to revert the view %name?
oc: Sètz segur que volètz tornar en arrièr per la vista %name ?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la vista %name ?

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Edit view %view
oc: Editar la vista %view

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Export this view
oc: Exportar aquesta vista

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Remove display
oc: Suprimir un afichatge

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Disable javascript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript amb Views

en: Unable to find view.
oc: Impossible de trobar la vista.

en: Unable to convert view.
oc: Impossible de convertir la vista.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: filter
oc: filtre

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: upload
oc: Telecargar

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
oc: Cerqueu per qualsevol dels dos tèrmes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Change the row plugin.
oc: Cambiar l'empeuton (plugin) de linha.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Status: using default values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors per defaut.

en: Status: using overridden values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors suplantadas.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: Title: @title
oc: Títol : @title

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: use views exporter
oc: utilizar l'exportador de vistas

en: Bulk export
oc: Expòrt per lòt

en: Views exporter
oc: Exportador de vistas

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
oc: Los cambiaments efectuats dins aquesta taula seràn pas salvats abans lo salvament d'aqueste formulari.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
oc: Lo valor provesit per %field no es un URL vàlid.

en: Short date format
oc: Format cort de las datas

en: Medium date format
oc: Format mejan de las datas

en: Long date format
oc: Format long de las datas
