Hostmaster (Aegir) (6.x-2.0-rc3) - en to ka translation catalogue (236 entries)

en: Home
ka: მთავარი

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Title
ka: სათაური

en: Body
ka: ტანი

en: Next
ka: შემდეგი

en: user
ka: მომხმარებელი

en: Filter HTML tags
ka: HTML  ტეგების გაფილტვრა

en: Show on every page except the listed pages.
ka: აჩვენე ყველა გვერდზე ჩამოთვლილის გარდა.

en: Show on only the listed pages.
ka: აჩვენე მხოლოდ ჩამოთვლილ გვერდებზე.

en: Pages
ka: გვერდები

en: Save configuration
ka: კონფიგურაციის შენახვა.

en: Reset to defaults
ka: ნაგულისხმევზე დაბრუნება

en: delete
ka: წაშლა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Administer
ka: მართვა

en: Create a new user account.
ka: ახალი მომხმარებლის შექმნა

en: Request new password via e-mail.
ka: ახალი პაროლის მოთხოვნა ელფოსტით.

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: E-mail
ka: ელფოსტა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დასტური

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Content
ka: შიგთავსი

en: Value
ka: ღირებულება

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Email address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: content
ka: შიგთავსი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: Author
ka: ავტორი

en: Replies
ka: გამოხმაურებები

en: Closed
ka: დახურულია

en: Wrong username or password.
ka: არასწორი მომხმარებლის სახელი ან პაროლი.

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: closed
ka: დახურული

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Remove
ka: ამოშლა

en: deny
ka: აკრძალვა

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Read more
ka: სრული ტექსტი

en: Log
ka: ჟურნალი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: On
ka: ჩართვა

en: error
ka: შეცდომა

en: Content types
ka: შიგთავსის ტიპები

en: Version
ka: ვერსია

en: Advanced options
ka: დამატებითი ოფციები

en: None
ka: არცერთი

en: Password
ka: პაროლი

en: - None -
ka: არცერთი

en: Weight
ka: წონა

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Name
ka: სახელი

en: Path
ka: გზა

en: Modules
ka: მოდულები

en: Menu
ka: მენიუ

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: actions
ka: მოქმედებები

en: You are not authorized to access this page.
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი, ნახოთ ეს გვერდი.

en: Unknown
ka: გაუგებარი

en: Database type
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: file
ka: ფაილი

en: Error
ka: შეცდომა

en: Active
ka: აქტიური

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Year
ka: წელი

en: 1 hour | @count hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: @count საათი

en: 1 day | @count days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: @count დღე

en: Site name
ka: საიტის სახელი

en: Web Server
ka: ვებ სერვერი

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Off
ka: გამორთვა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: E-mail address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: This field is required.
ka: ეს ველი სავალდებულოა.

en: Month
ka: თვე

en: System
ka: სისტემა

en: security
ka: უსაფრთხოება

en: Day
ka: დღე

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ka: @site დროებით გამორთულია. ჩვენ მალე დავბრუნდებით, გმადლობთ მოთმინებისთის.

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: Server settings
ka: სერვერის პარამეტრები

en: Table prefix
ka: ცხრილის პრეფიქსი

en: Database username
ka: მონაცემთა ბაზის მომხმარებლი

en: Database password
ka: მონაცემთა ბაზის პაროლი

en: Database name
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი

en: access administration menu
ka: წვდომა ადმინისტრირების მენიუზე

en: Log out
ka: გამოსვლა

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: Last run !time ago
ka: ბოლო გაშვება !time წინ

en: Site information
ka: ინფორმაცია საიტზე

en: Blocked
ka: დაბლოკილი

en: critical
ka: კრიტიკული

en: The specified passwords do not match.
ka: მითითებული პაროლი არ ემთხვევა.

en: Cron
ka: კრონი

en: File system path
ka: ფაილური სისტემის გზა

en: Action '%action' added.
ka: ოპერაცია '%action' დამატებულია.

en: Themes
ka: თემები

en: !name field is required.
ka: !name ველი სავალდებულოა.

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ka: ფაილის ატვირთვის შეცდომა. ატვირთული ფაილის გადატანა ვერ მოხერხდა.

en: The specified date is invalid.
ka: მითითებული თარიღი არასწორია.

en: Default time zone
ka: ნაგულისხმევი დროის სარტყელი

en: debug
ka: დებაგი

en: Page not found
ka: გვერდის ვერ მოიძებნა

en: info
ka: ინფორმაცია

en: Clean URLs
ka: მკაფიო URL-ები

en: 1 year | @count years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: @count წელი

en: 1 week | @count weeks
ka[0]: 1 კვირა
ka[1]: @count კვირა

en: 1 min | @count min
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: @count წუთი

en: 1 sec | @count sec
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: @count წამი

en: The file could not be created.
ka: ფაილი ვერ შეიქმნა.

en: Database host
ka: მონაცემთა ბაზის სერვერი

en: Configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Install profile
ka: პროფილის ინსტალაცია

en: Web server
ka: ვებსერვერი

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
ka: სტეკის გადავსება: actions_do()-ს ძალიან ბევრი გამოძახება. უსასრულო რეკურსიისაგან თავის დასაცავად პროცესი ავარიულად წყდება.

en: Action %action saved.
ka: ოპერაცია '%action'  დამახსოვრებულია.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ka: უსაფრთხოების მიზნით თქვენი ატვირთული ფაილის სახელი შეიცვალა %filename-ით.

en: notice
ka: შენიშვნა

en: Password field is required.
ka: პაროლის ველი სავალდებულოა.

en: Confirm password
ka: პაროლის დადასტურება

en: Run cron
ka: კრონის  გაშვება

en: Enable developer modules
ka: დეველოპერ მოდულების ჩართვა

en: Disable developer modules
ka: დეველოპერ მოდულების გამორთვა

en: Disabled these modules: !module-list.
ka: ამ მოდულების გათიშვა: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
ka: დეველოპერ მოდულები ჩართული არ არის

en: display drupal links
ka: drupal  ბმულების ჩვენება

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ka: გაფრთხილება უსაფრთხოებისთვის: შეუძლებელია .htaccess ფაილში ჩაწერა. გთხოვთ, .htaccess ფაილი შექმნათ თქვენს დირექტორიაში %directory, რომელიც შეიცავს შემდეგ სტრიქონებს: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა, რადგან ის აღემატება ატვირთული ფაილების დასაშვებ მაქსიმალურ ზომას %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა, რადგან ატვირთვა არ დასრულებულა.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ka: ფაილის %file დამახსოვრება ვერ მოხერხდა. უცნობი შეცდომა.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ka: მხოლოდ შემდეგი გაფართოების ფაილებია დაშვებული: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ka: ფაილი %filesize აღემატება ფაილის %maxsize-ის მაქსიმალურ ზომას.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ka: ფაილის ზომაა %filesize, რაც აღემატება თქვენი დისკის ქვოტას %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
ka: დაშვებულია მხოლოდ JPEG, PNG და GIF გამოსახულებები

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ka: სურათის ზომა შეიცვალა მაქსიმალურ დასაშვებ %dimensions პიქსელის ზომებამდე.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ka: გამოსახულება ძალიან დიდია; მაქსიმალური დასაშვები ზომაა %dimensions პიქსელი.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ka: გამოსახულება ძალიან პატარაა; მინიმალური პიქსელური ზომებია %dimensions პიქსელი.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ka: ატვირთვის შეცდომა. ატვირთული ფაილის %file დანიშნულების ადგილზე %destination გადატანა ვერ მოხერხდა.

en: Database server
ka: მონაცემთა ბაზის სერვერი

en: Database port
ka: მონაცემთა ბაზის პორტი

en: Save and continue
ka: შენახვა და გაგრძელება

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ka: ეს ოფციები მხოლოდ ზოგიერთი საიტისთვის არის აუცილებელი. თუ ზუსტად არ იცით, აქ რა უნდა მიუთითოთ, დატოვეთ სტანდარტული პარამეტრები ან გადაამოწმეთ თქვენს პროვაიდერთან.

en: If your database is located on a different server, change this.
ka: თუ თქვენი მონაცემთა ბაზა სხვა სერვერზეა განთავსებული, შეცვალეთ ეს.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ka: თუ თქვენი მონაცემთა ბაზის სერვერი უსმენს არასტანდარტულ პორტს, შეიყვანეთ ამ პორტის ნომერი.

en: Database port must be a number.
ka: მონაცემთა ბაზის პორტი უნდა იყოს რიცხვი .

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ka: შორისები ნებადართულია; პუნქტუაცია არ არის დაშვებული სასვენი ნიშნების, წერტილების, ტირეებისა და ქვედატირეებისა გარდა.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ka: დაფიქსირდა არასწორი არჩევანი. გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: Currently using !item !version
ka: ამჟამად გამოიყენება !item !version

en: HTTP POST is required.
ka: HTTP POST სავალდებულოა.

en: 0 sec
ka: 0 წამი

en: Basic options
ka: საბაზისო ოფციები

en: alert
ka: გაფრთხილება

en: emergency
ka: კრიტიკული შემთხვევა

en: Enabled these modules: !module-list.
ka: ამ მოდულების ჩართვა: !module-list.

en: Administration menu
ka: ადმინისტრირების მენიუ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ka: cron-ის ხელახლა გაშვების მცდელობა, მაშინ როცა ის უკვე გაშვებულია.

en: Cron run completed.
ka: cron-ის გაშვება დასრულებულია.

en: The requested page could not be found.
ka: მოთხოვნილი გვერდის პოვნა ვერ მოხერხდა.

en: Requirements problem
ka: მოთხოვნების პრობლება

en: Database configuration
ka: მონაცემთა ბაზის კონფიგურაცია

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ka: თქვენი ვებ სერვერი არ უჭერს მხარს ძირითადად გავრცელებულ მონაცემთა ბაზებს. გადაამოწმეთ, რომ თქვენი ჰოსტინგ პროვაიდერი გთავაზობთ ისეთ <a href="@drupal-databases">მონაცემთა ბაზებს, რომლებიც Drupal-ის მიერაა მხარდაჭერილი</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ka: @drupal-ის მონაცემთა ბაზის დასაყენებლად შეიყვანეთ შემდეგი ინფორმაცია.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ka: მონაცემთა ბაზის ტიპი, რომელშიც შეინახება თქვენი @drupal მონაცემები.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ka: მონაცემთა ბაზის სახელი, სადაც @drupal მონაცემები  შეინახება. ის უნდა არსებობდეს სერვერზე @drupal-ის ინსტალაციამდე .

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ka: მონაცემთა ბაზის %db_type სახელი, სადაც @drupal მონაცემები  შეინახება. ის უნდა არსებობდეს სერვერზე @drupal-ის ინსტალაციამდე.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ka: თუ ამ მონაცემთა ბაზას ერთზე მეტი პროგრამა გამოიყენებს, მიუთითეთ ცხრილის პრეფიქსი, როგორიც არის %prefix თქვენი @drupal-ის საიტისთვის.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ka: მონაცემთა ბაზის ცხრილის მითითებული პრეფიქსი %db_prefix არასწორია. ცხრილის პრეფიქსი უნდა შეიცავდეს მხოლოდ ასონიშნებს, ციფრებს, წერტილებს ან ქვედა ტირეებს.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ka: ფაილში %settings_file მითითებული კონფიგურაციის მიხედვით, @drupal-მა უნდა გამოიყენოს %db_type სერვერი, თუმცა თქვენს ამჟამინდელ PHP-ინსტალაციაში ამ ტიპის მონაცემთა ბაზის მხარდაჭერა არ არის.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
ka: Drupal-ის მუშაობისა და ინსტალაციის პროცესის გაგრძელებისათვის, თქვენ უნდა მოაგვაროთ ქვემოთ ჩამოთვლილი წვდომის უფლებების საკითხები. ჩვენ შევამოწმეთ, რომ გვაქვს უფლებამოსილება შემდეგი ბრძანებებისთვის: %commands. დამატებთ, მონაცემთა ბაზის სერვერის კონფიგურაციაში დახმარებისთვის იხილეთ <a href="http://drupal.org/node/258">ინსტალაციისა და განახლების სახელმძღვანელო</a>. თუ ზუსტად არ იცით, აღნიშნულის მნიშვნელობა, დაუკავშირდით თქვენს ჰოსტინგ  პროვაიდერს.

en: Select an installation profile
ka: ინსტალაციის პროფილის შერჩევა

en: Choose language
ka: ენის არჩევა

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
ka: შესაბამისი თარგმანის პაკეტთან ერთად ამ ინსტალატორს შეუძლია იმუშაოს თქვენ მიერ არჩეულ სხვა ენაზეც. ინგლისურის გარდა Drupal-ის სხვა ენაზე დასაყენებლად და გამოსაყენებლად:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
ka: განსაზღვრეთ თქვენ მიერ არჩეულ ენაზე არსებობს თუ არა if <a href="@translations" target="_blank">Drupal-ის ამ ვერსიის თარგმანი</a>. თარგმანი მოწოდებულია თარგმანის პაკეტიდან; ყოველი თარგმანის პაკეტი წარმოადგენს Drupal-ის კონკრეტულ ვერსიას ამა თუ იმ ენაზე. Drupal-ის ყოველი ვერსიისთვის ყველა ენა არ არის მისაწვდომი.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
ka: თუ არსებობს თქვენ მიერ არჩეული ალტერნატიული თარგმანის პაკეტი, ჩამოტვირთეთ და დაამატეთ ის თქვენი Drupal-ის ძირეულ დირექტორიაში.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
ka: დაუბრუნდით ენის შერჩევას ქვემოთ მოცემული მეორე ბმულის გამოყენებით და მოცემული სიიდან შეარჩიეთ სასურველი ენა. გვერდის ხელახლა ატვირთვა საშუალებას იძლევა, სია ავტომატურად მოერგოს ახალი თარგმანების პაკეტებს.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
ka: Drupal-ის ინგლისურად დასაინსტალირებლად და გამოსაყენებლად ან ენის არჩევის გადასავადებლად ინსტალაციამდე, აირჩიეთ ქვემოთ მოცემული პირველი ბმული.

en: How should the installation continue?
ka: როგორ უნდა გაგრძელდეს ინსტალაცია?

en: Continue installation in English
ka: ინსტალაციის ინგლისურად გაგრძელება

en: Return to choose a language
ka: ენის არჩევასთან დაბრუნება

en: Install Drupal in English
ka: Drupal-ის ინსტალაცია ინგლისურად

en: Learn how to install Drupal in other languages
ka: ისწავლე როგორ უნდა დააყენო Drupal-ი სხვა ენებზე.

en: (built-in)
ka: (ჩაშენებული)

en: Select language
ka: ენის არჩევა

en: No profiles available
ka: პროფილები არ არსებობს

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ka: ინსტალატორის ვერცერთი პროფილის მოძებნა ვერ მოხერხდა. ინსტალატორის პროფილები გვითითებს, რომელი მოდულები ჩაირთოს და რომელი სქემა დაინსტალირდეს მონაცემთა ბაზაში. პროფილი აუცილებელია ინსტალაციის პროცესის გასაგრძელებლად.

en: Drupal already installed
ka: Drupal-ი უკვე დაინსტალირებულია

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
ka: <ul><li>დაწყებამდე არსებული მონაცემთა ბაზა უნდა გაასუფთაოთ.</li><li>სხვა მონაცემთა ბაზაში დასაინსტალირებლად შეასწორეთ შესაბამისი <em>settings.php</em> ფაილი em>საიტების</em> დირექტორიაში.</li><li>არსებული ინსტალაციის განახლებისთვის იხილეთ <a href="@base-url/update.php">განახლების ფაილი</a>.</li><li>ნახეთ თქვენი <a href="@base-url">არსებული საიტი</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
ka: @drupal-ის ინსტალაცია

en: The installation has encountered an error.
ka: შეცდომა ინსტალაციის დროს.

en: Configure site
ka: საიტის კონფიგურირება

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ka: %dir-ში და %file-ში ყველა საჭირო ცვლილება შეტანილია, ახლა უსაფრთხოების მიზნით, სასურველია წაშალოთ მათში ჩაწერის უფლებები. თუ ზუსტად არ იცით, ეს როგორ გააკეთოთ, გთხოვთ მიმართოთ <a href="@handbook_url">ელექტრონულ სახელმძღვანელოს</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
ka: %dir-სა და %file-ში შეტანილია ყველა საჭირო ცვლილება. უსაფრთხოებისთვის ისინი დაყენებულია მხოლოდ კითხვის რეჟიმზე.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
ka: სერვერმა წარმატებით გაირა შემოწმება ამ ფუნქციის უზრუნველსაყოფად.

en: Testing clean URLs...
ka: მკაფიო URL-ების ტესტირება...

en: @drupal installation complete
ka: @drupal-ის ინსტალაცია დასრულებულია

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
ka: გილოცავთ, @drupal წარმატებით დაინსტალირდა.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
ka: გთხოვთ, <a href="@url">თქვენი ახალი საიტის</a> ნახვამდე განიხილოთ ზემოთ მოცემული შეტყობინება.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
ka: თქვენ უკვე შეგიძლიათ ესტუმროთ <a href="@url">თქვენს ახალ საიტს</a>.

en: Installed %module module.
ka: დაყენებულია %module მოდული.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ka: @drupal-ის ინსტალატორს ჭირდება ჩაწერის უფლება %file ფაილში. თუ ზუსტად არ იცით, როგორ ხდება აღნიშნული უფლების მინიჭება ფაილზე, გთხოვთ, მიმართოთ <a href="@handbook_url">ელექტრონულ სახელმძღვანელოს</a>.

en: Choose profile
ka: პროფილის არჩევა

en: Verify requirements
ka: მოთხოვნების შემოწმება

en: Set up database
ka: მონაცემთა ბაზის დაყენება

en: Set up translations
ka: თარგმანის დაყენება

en: Install site
ka: საიტის ინსტალაცია

en: Finish translations
ka: თარგმანის დასრულება

en: To configure your website, please provide the following information.
ka: ვებსაიტის კონფიგურირებისთვის გთხოვთ, მიუთითოთ შემდეგი ინფორმაცია.

en: Site e-mail address
ka: საიტის ელფოსტის მისამართი

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ka: გამგზავნის მისამართი რეგისტრაციისა და ახალი პაროლის მოთხოვნის დროს გაგზავნილ ავტომატურ წერილებსა თუ სხვა შეტყობინებებში. (გამოიყენეთ თქვენი საიტის დომენით დაბოლოებული მისამართები, რათა ეს წერილები სპამად არ მიიჩნიონ.)

en: Administrator account
ka: ადმინისტრატორის ანგარიში

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
ka: ადმინისტრატორის ანგარიშს აქვს საიტის სრული წვდომის უფლება. მას ავტომატურად მიენიჭება ყველა წვდომის უფლება და შეუძლია ჩაატაროს, ნებისმიერი ადმინისტრაციული ოპერაცია. ეს იქნება ერთადერთი ანგარიში, რომელიც შეძლებს მთავარი მოქმედებების შესრულებას, ამიტომ მისი პარამეტრები უნდა შეინახოთ საიმედოდ.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ka: სისტემის ყველა წერილი გაიგზავნება ამ მისამართზე. ელფოსტის მისამართი საჯარო არ არის და გამოიყენება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, როდესაც მოისურვებთ პაროლის გამოცვლას ან სიახლეების გამოწერას.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ka: ნაგულისხმევად, ამ საიტზე თარიღები გამოჩნდება არჩეული დროის სარტყლის შესაბამისად.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
ka: ეს ოფცია Drupal-ს აძლევს საშუალებას, გამოიმუშაოს "მკაფიო" URL-ები (მაგ., <code>?q=</code> გარეშე URL-ში).

en: Update notifications
ka: განახლების შეტყობინებები

en: Check for updates automatically
ka: ავტომატური შემოწმება განახლებებზე

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
ka: როდესაც ეს პარამეტრი ჩართულია, Drupal-ი შეგატყობინებთ ახალი ვერსიების ხელმისაწვდომობას. ეს მნიშვნელოვნად გაზრდის თქვენი საიტის დაცულობას და  <strong>მკაცრად რეკომენდირებულია</strong>. ეს თქვენი საიტისგან მოითხოვს, პერიოდულად გაგზავნოს საიტზე დაინსტალირებული კომპონენტების შესახებ ანონიმური ინფორმაცია <a href="@drupal">drupal.org</a>-თან. მეტი ინფორმაციისთვის გთხოვთ, ნახოთ <a href="@update">ინფორმაცია განახლების შეტყობინებაზე</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
ka: მონაცემთა ბაზიდან დაობლებული ოპერაციის  '%action' წაშლა.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ka: cron-მა გადააჭარბა დროის ზღვარს და შეჩერებულია.

en: 1 byte | @count bytes
ka[0]: 1 ბაიტი
ka[1]: @count ბაიტი

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ka: !name არ შეიძლება შეიცავდეს %max სიმბოლოზე მეტს, ამჟამად კი ის %length სიმბოლოსგან შედგება.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ka: კომპიუტერისათვის აღქმადი სახელწოდება უნდა შედგებოდეს მხოლოდ ლათინური ნუსხური ასოებისგან, ციფრებისა და ქვედა ტირეებისგან.
