Hostmaster (Aegir) (6.x-2.0-rc4) - en to bg translation catalogue (251 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: List
bg: Списък

en: Actions
bg: Действия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: On
bg: Включи

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Available variables are:
bg: Достъпните променливи са:

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактирай

en: Size
bg: Размер

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: - None -
bg: - Не -

en: Weight
bg: Тегло

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Core
bg: Ядро

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Path
bg: Път

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: Teaser
bg: Резюме

en: Text
bg: Текст

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Timestamp
bg: Време

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: All
bg: Всички

en: Active
bg: Активен

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Page
bg: Страница

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Off
bg: Изключи

en: Never
bg: Никога

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: %time ago
bg: преди %time

en: Authored by
bg: Написано от

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: System
bg: Система

en: Code
bg: Код

en: node
bg: възел

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: Role
bg: Роля

en: Referrer
bg: URL референт

en: Site maintenance
bg: Профилактика

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Install
bg: Инсталирай

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Profile
bg: Профил

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Port
bg: Порт

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Authored on
bg: Написано на

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
bg: Формат: %time. Оставете празно, за да се използва времето на изпращане на формата.

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Choose the appropriate item from the list:
bg: Изберете подходящ елемент от списъка:

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Successful
bg: Успешни

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Revert
bg: Връщане

en: profile
bg: профил

en: Right
bg: Дясно

en: Hours
bg: Часове

en: Seconds
bg: Секунди

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: revert
bg: връщане

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: Add a new @s.
bg: Добави нов @s.

en: Relationships
bg: Приятели

en: Themes
bg: Теми

en: Minutes
bg: Минути

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Read only
bg: Само четене

en: Reset password
bg: Промяна на паролата

en: Processing
bg: Обработва

en: Client
bg: Клиент

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
bg: Списък от изрази, разделени със запетайки, който описва съдържанието. Например: забавен, скачане с бънджи, "компания".

en: Permission
bg: Разрешение

en: Hide
bg: Скрий

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Execute
bg: Изпълни

en: Package
bg: Пакет

en: Restore
bg: Възстанови

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: contains
bg: съдържание

en: The selected file %name could not be uploaded.
bg: Избраният файл %name не може да бъде качен.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bg: Грешка при проверката, опитайте отново. Ако грешката се повтаря, свържете се с администратора на сайта.

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Install profile
bg: Инсталирай профил

en: Web server
bg: Уеб сървър

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: Started
bg: Начало

en: Package ID
bg: ID на пакета

en: Clients
bg: Клиенти

en: Delete comment
bg: Изтрий коментар

en: Join summary
bg: Съедини резюмето

en: Split summary at cursor
bg: Раздели резюмето при позицията на курсора

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Add client
bg: Добавяне клиент

en: Custom URL
bg: Други

en: Account details for !username at !site
bg: Детайли за акаунта !username на !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
bg: !username,
    
    Благодарим ви, че се регистрирахте в сайта на !site. Можете да влезете в сайта чрез !login_uri, използвайки следните данни:
    
    потребителско име: !username
    парола: !password
    
    Можете да влезете и като копирате линка във Вашия браузър:
    
    !login_url
    
    Този линк може да бъде използван еднократно.
    
     След като влезете, ще бъдете пренасочен към !edit_uri, където можете да промените паролата си.
    
    
    --  Екипът на !site

en: User e-mail settings
bg: Настройки на потребителски имейл

en: Subject of welcome e-mail
bg: Тема на имейла за нови потребители

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
bg: Определяне на темата на мейла за нови потребители, който изпращате след регистрация.

en: Body of welcome e-mail
bg: Основен текст на мейла за нови потребители

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
bg: Избор на основния текст на мейла, който се изпраща на новите потребители след регистрация.

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: upload
bg: Качване

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: Drag to re-order
bg: Влачи за промяна на подредбата

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bg: Промените направени в тази таблица, няма да се запишат преди формата да е изпратена.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bg: Стойността за %field не е валиден URL адрес.

en: Short date format
bg: Кратък формат на дата

en: Medium date format
bg: Обикновен формат дата

en: Long date format
bg: Подробен формат на дата
