Hyperlocal News (6.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (1451 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συγγραφέας

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Στις

en: error
el: σφάλμα

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Available variables are:
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι:

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Διάρκεια

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Text
el: Κείμενο

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: n/a
el: δ/υ

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Upload image
el: Αποστολή εικόνας

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Block message
el: Μήνυμα μπλοκ

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: ID χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Node
el: Κόμβος

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Unable to send email to %recipient
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή e-mail στον %recipient

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Mission
el: Σκοπός

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Θέση

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Poll choices
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File MIME type
el: MIME τύπος του αρχείου

en: Node revision ID
el: ID αναθεώρησης κόμβου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Count
el: Αριθμός

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: blocked
el: αποκλεισμένος

en: active
el: ενεργός

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: configure
el: ρύθμιση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Medium
el: Μέσο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: System
el: Σύστημα

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Code
el: Κωδικός

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: security
el: ασφάλεια

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Method
el: Μέθοδος

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Iran
el: Ιράν

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Chile
el: Χιλή

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλλες

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: The name of the menu the node belongs to.
el: Το όνομα του μενού στο οποίο ανήκει ο κόμβος.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο διαδρομής (εφαρμόζεται σε όλους τους τύπους κόμβου παρακάτω με κενά πρότυπα)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους υπάρχοντες κόμβους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
el: Το λεξιλόγιο που ανήκει η πρώτη κατηγορία της σελίδας.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: The name of the category.
el: Το όνομα της κατηγορίας.

en: The id number of the category.
el: Ο αναγνωριστικός αριθμός της κατηγορίας.

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλα τα υπάρχοντα φόρουμ και φακέλους φόρουμ για τα οποία δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική ενημέρωση των φόρουμ και των φακέλων φόρουμ ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική ενημέρωση των φόρουμ και των φακέλων φόρουμ ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες λογαριασμών χρηστών για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες ιστολογίων για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Pattern for user-tracker page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ανιχνευτών των χρηστών

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες ανιχνευτών των χρηστών για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μέγεθος κειμένου οποιουδήποτε συστατικού του ψευδώνυμου (π.χ. [title]). Προτείνεται η τιμή 100. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Πώς θα πρέπει να ενεργήσει το pathauto κατά την ενημέρωση υπάρχουσας ύλης που έχει ήδη ένα ψευδώνυμο;

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: administer pathauto
el: διαχείριση του pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Basic
el: Βασική

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: Role
el: Ρόλος

en: Allow
el: Επιτρέπεται

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: String
el: Φράση

en: Users
el: Χρήστες

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Both
el: Και τα δύο

en: Text processing
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Rows
el: Γραμμές

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order
el: Σειρά

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Threshold
el: Όριο

en: Function
el: Λειτουργία

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Add location
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: Fax number
el: Αριθμός φαξ

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Germany
el: Γερμανία

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζε

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νησί Μπουβέ

en: Brunei
el: Μπρουνέι

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νησιά Καϋμάν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νησί των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος (Κήλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισσάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζία

en: Laos
el: Λάος

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montserrat
el: Μοντσερράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νησί Νόρφολκ

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russia
el: Ρωσία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el: Νήσοι Νότια Γεωργία και Νότιες Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen
el: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syria
el: Συρία

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Τερκ και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: United States Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των ΗΠΑ

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Wallis and Futuna
el: Ουώλις και Φουτούνα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: File attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Key
el: Κλειδί

en: File Upload
el: Αποστολή αρχείου

en: Change
el: Αλλαγή

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: update
el: ενημέρωση

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Cron throttle
el: Ρύθμιση cron

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Please enter some keywords.
el: Πληκτρολογήστε κάποιες λέξεις-κλειδιά.

en: Replacement value
el: Τιμή αντικατάστασης

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: timezone
el: ώρα ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
el: Τα έτη προς τα πίσω και μπροστά πρέπει να είναι στο εξής φορμά -9: +9.

en: Years back and forward
el: Έτη προς τα πίσω και μπροστά

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Configure permissions
el: Ρύθμιση αδειών πρόσβασης

en: Randomize
el: Τυχαία

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Replacement patterns for @name
el: Μοτίβα αντικατάστασης για το @name

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Date formats
el: Μορφές ημερομηνίας

en: White
el: Λευκό

en: Units
el: Μονάδες

en: list terms
el: λίστα όρων

en: add terms
el: προσθήκη όρων

en: Deleted term %name.
el: Ο όρος %name διαγράφηκε.

en: Poll settings
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Created new term %name.
el: Δημιουργήθηκε νέος όρος %name.

en: Forums
el: Φόρουμ

en: view revisions
el: ανάγνωση αναθεωρήσεων

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Search options
el: Επιλογές αναζήτησης

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Aland Islands
el: Νήσοι Ώλαντ

en: Falkland Islands
el: Νήσοι Φώκλαντ

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Helena
el: Αγία Ελένη

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: U.S. Virgin Islands
el: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: %type settings
el: Ρυθμίσεις %type

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Gray
el: Γκρι

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Path to the "convert" binary
el: Διαδρομή για το εκτελέσιμο του "convert"

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: JPEG quality
el: Ποιότητα JPEG

en: Audio sample rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας ήχου

en: Audio bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης bit ήχου

en: administer nodes
el: διαχείριση κόμβων

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: Your comment follow-up notification for this post was disabled. Thanks.
el: Η ενημέρωση για νέα σχόλια σε αυτή τη δημοσίευση απενεργοποιήθηκε. Ευχαριστούμε.

en: Comment follow-up notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποίησης για νέα σχόλια

en: Receive comment follow-up notification e-mails
el: Να γίνεται λήψη ειδοποιήσεων μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για νέα σχόλια

en: Check this box to receive e-mail notification for follow-up comments to comments you posted. You can later disable this on a post-by-post basis... so if you leave this to YES, you can still disable follow-up notifications for comments you don't want follow-up mails anymore - i.e. for very popular posts.
el: Επιλέξτε αυτό το πεδίο για να λαμβάνετε ειδοποίηση μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για την παρακολούθηση των νέων σχολίων. Μπορείτε να απενεργοποιείτε την επιλογή ανά δημοσίευση... έτσι ακόμη και αν επιλέξετε το ΝΑΙ, μπορείτε να απενεργοποιείτε την ειδοποίηση για σχόλια για τα οποία δε θέλετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, πχ. για πολύ δημοφιλείς δημοσιεύσεις.

en: !site :: new comment for your post.
el: !site :: νέο σχόλιο για τη δημοσίευσή σας.

en: source comment
el: πηγή σχόλιου

en: This flag presets the flag for the follow-up notification on the form that anon users will see when posting a comment
el: Αυτός ο διακόπτης καθορίζει εκ των προτέρων τις ειδοποιήσεις για σχόλια στη φόρμα που θα βλέπουν οι ανώνυμοι χρήστες κατά την υποβολή σχολίου

en: Comment follow-up e-mail notification for anonymous as well as registered users.
el: Ρυθμίσεις ειδοποίησης σχολίων τόσο για ανώνυμους όσο και για εγγεγραμμένους χρήστες.

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: activate
el: ενεργοποίηση

en: not sticky
el: μη μόνιμο

en: sticky
el: μόνιμο

en: not promoted
el: μη προβιβασμένο

en: promoted
el: προβιβασμένο

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Content Type
el: Τύπος ύλης

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Path to file
el: Διαδρομή προς το αρχείο

en: File upload error. Could not move uploaded file.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου.

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ώρα Ζώνης

en: low
el: χαμηλή

en: high
el: υψηλή

en: Enable custom alternate text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου

en: Enable custom title text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: No content types available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι ύλης.

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en:  content
el:  ύλη

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικό Έδαφος Ινδικού Ωκεανού

en: Croatia
el: Κροατία

en: Macedonia
el: Σκόπια

en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Translation
el: Μετάφραση

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Menus
el: Μενού

en: edit vocabulary
el: τροποποίηση λεξιλογίου

en: Updated vocabulary %name.
el: Το λεξιλόγιο %name ενημερώθηκε.

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: Date API requirements
el: Date API προϋποθέσεις

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: Number of values
el: Αριθμός τιμών

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
el: Το content module, πού είναι ένα απαιτούμενο κομμάτι του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης, επιτρέπει στους διαχειριστές να συνταιριάξουν εξατομικευμένα πεδία με τύπους ύλης. Στο Drupal, οι τύποι ύλης χρησιμοποιούνται για να καθορίσουν τα χαρακτηριστικά μιας δημοσίευσης, συμπεριλαμβανομένων του τίτλου και του κυρίως κειμένου των πεδίων που εμφανίζονται στη σελίδα υποβολής και επεξεργασίας τους. Με τη χρήση της μονάδας content (καθώς και άλλων βοηθητικών μονάδων που συμπεριλαμβάνονται στο Εργαλείο Κατασκευής Τύπου ύλης), μπορείτε να προσθέσετε εξατομικευμένα πεδία, πέρα από τα εξ' ορισμού πεδία "Τίτλος" και "Κυρίως κείμενο". Τα χαρακτηριστικά και οι διαθέσιμες επιλογές του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης είναι προσβάσιμα με καρτέλες στη <a href="@content-types">σελίδα διαχείρισης τύπων ύλης</a>. (Δείτε τη <a href="@node-help">σελίδα βοήθειας της μονάδας node</a> για περισσότερες πληροφορίες για τους τύπους ύλης.)

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
el: <em>ομάδα πεδίου</em>, που δημιουργεί ένα σετ αναδιπλούμενων πεδίων και περιέχει μια ομάδα με σχετιζόμενα πεδία. Το σετ των πεδίων μπορεί να είναι είτε ανοικτό (ξεδιπλωμένο) είτε κλειστό (διπλωμένο) από προεπιλογή. Η σειρά των σετ πεδίων, καθώς και των πεδίων μέσα στο σετ, μπορεί να οριστεί με τη λειτουργία σύρε και άσε στην διεπαφή που παρέχεται από το content module.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@handbook-cck">CCK</a> ή την <a href="@project-cck">σελίδα έργου CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
el: Ρυθμίστε το πώς θα εμφανίζονται τα πεδία και οι ετικέτες αυτού του τύπου ύλης όταν προβάλονται στην περικομμένη και στην πλήρη μορφή τους.

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Search Index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Updating field type %type with module %module.
el: Ανανέωση τύπου πεδίου %type με την μονάδα %module.

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Trimmed
el: Περικομμένο

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
el: Αν έχει απομείνει ύλη σε αυτό το πεδίο, θα χαθεί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Save field settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων πεδίου

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Group multiple values
el: Ομαδοποίηση πολλαπλών τιμών

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
el: Ο χαρακτήρας που θα εισάγουν οι χρήστες για την υποδιαστολή στις φόρμες.

en: Defines numeric field types.
el: Ορίζει πεδία αριθμητικού τύπου.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
el: Για ένα απλό πεδίο επιλογής Ενεργό/Ανενεργό, ορίστε πρώτα την τιμή του Ανενεργού, και στη συνέχεια την τιμή του Ενεργού στην ενότητα <strong>Eπιτρεπόμενες Τιμές</strong>. Σημειώστε πως η ετικέτα του πεδίου επιλογής ορίζεται από την Ενεργό τιμή.

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Single on/off checkbox
el: Απλό κουτάκι επιλογής Ενεργό/Ανενεργό

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
el: Ορίζει γραφικά συστατικά  επιλογής, πεδίου επιλογών και κουμπί επιλογής για τους τύπους κειμένου και αριθμού.

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: Defines simple text field types.
el: Ορίζει τύπους πεδίου απλού κειμένου.

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Permission
el: Άδεια

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Read/Write
el: Για ανάγνωση/εγγραφή

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>left</em>, <em>center</em> ή <em>right</em>.

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>top</em>, <em>center</em> ή <em>bottom</em>.

en: Blue
el: Μπλε

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: ImageMagick Binary
el: Εκτελέσιμο του ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
el: Το ImageMagick είναι ένα πρόγραμμα που το εκτελεί κάποιος μόνος του για τη διαχείριση εικόνων. Για να το χρησιμοποιήσετε, θα πρέπει να είναι εγκατεστημένο στο διακομιστή σας και να γνωρίζετε την τοποθεσία του. Αν δεν είστε σίγουρος για την ακριβή διαδρομή του, συμβουλευτείτε τον παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων (ISP) ή τον διαχειριστή του διακομιστή σας.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
el: Ορίστε την πλήρη διαδρομή για το εκτελέσιμο του <kbd>convert</kbd> του ImageMagick. Για παράδειγμα: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> ή <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
el: Εμφάνιση πληροφοριών αποσφαλμάτωσης

en: ImageMagick command: @command
el: Εντολή ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
el: Έξοδος ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
el: Το ImageMagick ανέφερε ένα σφάλμα: %error

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
el: Φαίνεται να έχετε εγκαταστήσει το Pathauto, που εξαρτάται από το token, αλλά το τελευταίο είτε δεν έχει εγκατασταθεί ή δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

en: Double quotes "
el: Διπλά εισαγωγικά "

en: Single quotes (apostrophe) '
el: Μονά εισαγωγικά (απόστροφος) '

en: Back tick `
el: Ανάποδο τικ `

en: Comma ,
el: Κόμμα ,

en: Period .
el: Τελεία .

en: Hyphen -
el: Παύλα -

en: Underscore _
el: Κάτω παύλα _

en: Colon :
el: Άνω κάτω τελεία :

en: Semicolon ;
el: Ερωτηματικό ;

en: Pipe |
el: Διοχέτευση |

en: Left curly bracket {
el: Αριστερό άγκιστρο {

en: Left square bracket [
el: Αριστερή γωνιακή παρένθεση [

en: Right curly bracket }
el: Δεξί άγκιστρο }

en: Right square bracket ]
el: Δεξιά γωνιακή παρένθεση ]

en: Plus +
el: Συν +

en: Equal =
el: Ίσον =

en: Asterisk *
el: Αστερίσκος *

en: Ampersand &
el: Και &

en: Percent %
el: Ποσοστό %

en: Caret ^
el: Δύναμη ^

en: Dollar $
el: Δολάριο $

en: Hash #
el: Κάγκελο #

en: Exclamation !
el: Θαυμαστικό !

en: Tilde ~
el: Ισπανική περισπωμένη ~

en: Left parenthesis (
el: Αριστερή παρένθεση (

en: Question mark ?
el: Ερωτηματικό ?

en: Less than <
el: Μικρότερο από <

en: Greater than >
el: Μεγαλύτερο από >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους κόμβους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των κόμβων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των κόμβων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των όρων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των όρων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τους χρήστες για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τα ιστολόγια για τα οποία δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τις διαδρομές ανιχνευτών των χρηστών για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των ιστολογίων των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των ιστολογίων των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική ενημέρωση των σελίδων των ανιχνευτών των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική ενημέρωση των σελίδων των ανιχνευτών των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
el: <p>Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.</p>
                      <h2>Ρυθμίσεις</h2>
                      <p>Οι τιμές του <strong>Μέγιστου μήκους ψευδώνυμου</strong> και του <strong>Μέγιστου μήκους συστατικού</strong>
                      έχουν εξ' ορισμού τιμή 100 και όριο 128 από το pathauto. Το μήκος αυτό περιορίζεται από το μήκος της στήλης dst 
                      του πίνακα url_alias στη βάση δεδομένων. Στο εξ' ορισμού σχήμα της βάσης δεδομένων το μήκος αυτής της στήλης είναι 128. Αν 
                      ορίσετε ένα μέγεθος που είναι ίσο με αυτό που έχει οριστεί στη στήλη dst θα υπάρξουν προβλήματα σε περιπτώσεις
                      που το σύστημα θα χρειάζεται να προσθέσει πρόσθετες λέξεις στο ψευδώνυμο URL. Για παράδειχμα... Τα URL που δημιουργούνται
                      από τις ροές θα έχουν το '/feed' στο τέλος. Θα πρέπει να εισάγετε μια τιμή που είναι το μήκος της στήλης dst
                      πλην το μήκος οποιονδήποτε φράσεων που μπορεί να προστεθούν στο τέλος του URL. Το μήκος των
                      φράσεων που μπορεί να προστεθούν στο τέλος του URL εξαρτάται από τις ενεργοποιημένες μονάδες και
                      τις ρυθμίσεις του Pathauto. Η προτεινόμενη και εξ' ορισμού τιμή είναι το 100.</p>                   <p><strong>Ανεπεξέργαστα Σύμβολα</strong>Στο Pathauto συνιστάται να χρησιμοποιείται η -raw μορφή των συμβόλων. Οι 
                      διαδρομές περνούν μέσα από ένα σύστημα φιλτραρίσματος που διασφαλίζει ότι το ανεπεξέργαστο περιεχόμενο χρήστη θα φιλτράρεται. Η αποτυχία χρησιμοποίησης των συμβόλων -raw
                      μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με το μηχανισμό φιλτραρίσματος στίξης του Pathauto.</p>

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
el: Όπως το [cat], αλλά συμπεριλαμβάνει όμως και τις υπερ-κατηγορίες χωρισμένες με το /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
el: Όπως το [term], αλλά συμπεριλαμβάνει όμως και τις υπερ-κατηγορίες χωρισμένες με το /.

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Προτείνεται η τιμή 100. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων για τα οποία θα δημιουργηθούν ψευδώνυμα σε μια μαζική ενημέρωση

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων ενός ορισμένου τύπου για τα οποία θα δημιουργηθούν ψευδώνυμα κατά τη διάρκεια μιας μαζικής ενημέρωσης. Ο εξ' ορισμού είναι 50 και ο συνιστώμενος αριθμός εξαρτάται από την ταχύτητα του διακομιστή σας. Αν οι μαζικές ενημερώσεις διακόπτονται ή οδηγούν σε "λευκή οθόνη", τότε ελαττώστε τον αριθμό.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Ανακατεύθυνση από το παλιό ψευδώνυμο.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
el: Μειώνει τις φράσεις σε γράμματα και αριθμούς από το σύνολο ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
el: Λέξεις που θα αφαιρούνται από τα ψευδώνυμα URL, χωρισμένες με το κόμμα. Μην εισάγετε εδώ σημεία στίξης και μην χρησιμοποιείτε επεξεργαστή κειμένου WYSIWYG για το πεδίο αυτό.

en: Punctuation settings
el: Ρυθμίσεις στίξης

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
el: Χρησιμοποιήστε τις αντικαταστάσεις -raw για το κείμενο προκειμένου να αποφύγετε προβλήματα με τις οντότητες HTML.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
el: Κείμενο ψευδώνυμου ροής για εσωτερική χρήση (αφήστε το κενό για απενεργοποίηση)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
el: Έχετε ρυθμίσει ώστε το @name να είναι ο διαχωριστής και να αφαιρείται όταν βρίσκεται στις φράσεις. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με τα πρότυπά σας και ειδικά με τα πρότυπα catpath και termpath. Θα πρέπει να ορίσετε την ενέργεια για το @name να είναι το "αντικατάσταση από το διαχωριστή".

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία του καταλόγου των ψευδώνυμων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία του καταλόγου των ψευδώνυμων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: notify of path changes
el: ενημέρωση για τις αλλαγές στις διαδρομές

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο διαδρομής για το @node_type (εφαρμόζεται σε όλους τους κόμβους τύπου @node_type με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type για τη γλώσσα @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις ουδέτερης γλώσσας διαδρομές τύπου @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τους όρους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους υπάρχοντες όρους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Automated alias settings
el: Ρυθμίσεις αυτοματοποιημένων ψευδώνυμων

en: @module help index
el: Ευρετήριο βοήθειας @module

en: Missing help topic.
el: Απουσία θέματος βοήθειας.

en: Example help
el: Παράδειγμα βοήθειας

en: edit menu
el: επεξεργασία μενού

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό δελτίο

en: Newsletters
el: Ενημερωτικά δελτία

en: The directory %directory does not exist.
el: Ο φάκελος %directory δεν υπάρχει.

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
el: Ο φάκελος αποστολής %directory για το πεδίο αρχείου %field (τύπος ύλης %type) δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί ή δεν είναι προσβάσιμος. Καθώς το νέο απεσταλμένο αρχείο δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί σε αυτόν το φάκελο, η αποστολή ακυρώθηκε.

en: Permitted upload file extensions
el: Επιτρεπτές επεκτάσεις ονομάτων αρχείων

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
el: Επεκτάσεις (αρχείων) που μπορεί ένας χρήστης να αποστείλει για αυτό το πεδίο. Ξεχωρίστε τις επεκτάσεις με κενά χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία στην αρχή. Αν το αφήσετε κενό, θα επιτραπεί στους χρήστες να αποστείλουν ένα αρχείο με οποιαδήποτε επέκταση.

en: File size restrictions
el: Περιορισμοί μεγέθους αρχείου

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
el: Περιορίζει το μέγεθος των αρχείων που μπορεί να αποστείλει ένας χρήστης. Σημειώστε πως αυτή η ρύθμιση, θα εφαρμοστεί μόνο στα νέα προς αποστολή αρχεία, χωρίς να επηρεάζονται τα υπάρχοντα αρχεία.

en: Maximum upload size per file
el: Μέγιστο μέγεθος αποστολής ανά αρχείο

en: Maximum upload size per node
el: Μέγιστο μέγεθος ανά κόμβο

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
el: Καθορίστε το συνολικό όριο μεγέθους για όλα τα αρχεία σε έναν δεδομένο κόμβο. Εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes) για να περιορίσετε το συνολικό επιτρεπόμενο μέγεθος για έναν κόμβο. Αφήστε το κενό, για να μην υπάρχει περιορισμός μεγέθους.

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
el: Εμφανίζει όλα τα είδη των αρχείων με ένα εικονίδιο και μια περιγραφή συνδεδεμένη με το αρχείο.

en: File description
el: Περιγραφή αρχείου

en: File size (in bytes)
el: Το μέγεθος του αρχείου (σε bytes)

en: File size (pretty printed)
el: Μέγεθος αρχείου (εκτυπώσιμο)

en: Defines a file field type.
el: Καθορίζει ένα τύπο πεδίου αρχείου.

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Subscribed to
el: Έχει συνδρομή σε

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
el: Ένα εργαλείο επεξεργασίας για αρχεία εικόνων, περιλαμβάνει προεπισκόπηση της εικόνας.

en: Displays image files in their original size.
el: Εμφανίζει τις εικόνες στις αρχικές τους διαστάσεις.

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Newsletter issue
el: Τεύχος ενημερωτικού δελτίου

en: Sent issues
el: Σταλμένα δελτία

en: List newsletters
el: Λίστα Ενημερωτικών δελτίων

en: Add newsletter
el: Προσθήκη ενημερωτικού δελτίου

en: Confirm newsletter subscriptions
el: Επιβεβαίωση συνδρομών ενημερωτικών δελτίων

en: Manage newsletter subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών ενημερωτικών δελτίων

en: highest
el: υψηλότερη

en: lowest
el: χαμηλότερη

en: Request receipt
el: Απόδειξη παραλαβής

en: Don't send now
el: Να μην αποσταλεί τώρα

en: Send one test newsletter to the test address
el: Αποστολή ενός δοκιμαστικού ενημερωτικού δελτίου στην δοκιμαστική διεύθυνση

en: Send newsletter
el: Αποστολή ενημερωτικού δελτίου

en: Sending
el: Αποστολή

en: You have no privileges to send this newsletter
el: Δεν έχετε δικαίωμα να στείλετε αυτό το ενημερωτικό δελτίο

en: This newsletter has been sent
el: Το ενημερωτικό δελτίο έχει ήδη σταλεί

en: Current newsletter subscriptions
el: Συνδρομές Ενημερωτικών δελτίων

en: Newsletter: @title
el: Ενημερωτικό δελτίο: @title

en: Stay informed on our latest news!
el: Ενημερωθείτε για τα τελευταία νέα μας!

en: Number of issues to display
el: Αριθμός τευχών για εμφάνιση

en: Display RSS-feed icon
el: Προβολή εικονιδίου RSS-feed

en: Manage my subscriptions
el: Συνδρομές ενημερωτικών δελτίων

en: Previous issues
el: Προηγούμενα τεύχη

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
el: Διαλέξτε τα ενημερωτικό δελτία στα οποία θέλετε να είστε ή όχι συνδρομητής.

en: Subscriptions for %mail
el: Συνδρομές του %mail

en: Manage your newsletter subscriptions
el: Επεξεργασία των συνδρομών σε ενημερωτικά δελτία

en: You must select at least one newsletter.
el: Πρέπει να διαλέξετε τουλάχιστον ένα ενημερωτικό δελτίο.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
el: Οι συνδρομές για %mail ανανεώθηκαν.

en: Test newsletter sent to %recipient.
el: Το δοκιμαστικό ενημερωτικό δελτίο εστάλη στο %recipient.

en: all newsletters
el: ΟΛΑ

en: orphaned newsletters
el: ΟΡΦΑΝΑ

en: Show issues from
el: Εμφάνισε τεύχη από

en: No newsletters available.
el: Δεν υπάρχουν ενημερωτικά δελτία.

en: Currently sending by cron
el: Τρέχουσα αποστολή με cron

en: No subscriptions available.
el: Δεν υπάρχουν συνδρομές.

en: The following addresses were added or updated: %added.
el: Οι παρακάτω διευθύνσεις προστέθηκαν ή ενημερώθηκαν: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
el: Οι διευθύνσεις προστέθηκαν στην λίστα συνδρομητών των ενημερωτικών δελτίων: %newsletters.

en: No addresses were added.
el: Δεν προστέθηκαν διευθύνσεις.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
el: Οι παρακάτω διευθύνσεις είναι λανθασμένες: %invalid.

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Inactive users
el: Ανενεργοί χρήστες

en: No addresses were found.
el: Δεν βρέθηκαν διευθύνσεις.

en: Sender information
el: Πληροφορίες Αποστολέα

en: HTML to text conversion
el: Μετατροπή HTML σε κείμενο

en: When your newsletter is sent as plain text, these options will determine how the conversion to text is performed.
el: Όταν το ενημερωρικό δελτίο στέλνεται ως απλό κείμενο, αυτές οι ρυθμίσεις καθορίζουν πως θα γίνει η μετατροπή στο κειμένου.

en: Hyperlink conversion
el: Μετατροπή συνδεσμών υπερ-κειμένου

en: Default newsletter options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις ενημερωτικού δελτίου

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
el: Αυτές οι επιλογές θα είναι οι προεπιλογές για τα νέα ενημερωτικά δελτία, αλλά μπορούν να αλλάξουν στην φόρμα επεξεργασίας του ενημερωτικού δελτίου.

en: Allow test address override
el: Επιτρέψτε την αγνόηση των δοκιμαστικών διευθύνσεων

en: Newsletter name
el: Όνομα Ενημερωτικού δελτίου

en: edit newsletter
el: επεξεργασία ενημερωτικού δελτίου

en: There are currently no newsletter series.
el: Δεν υπάρχουν προς το παρόν τεύχη ενημερωτικού δελτίου.

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε διαφορετικά ενημερωτικά δελτία (ή θέματα) για να κατηγοριοποιήσετε τα νέα σας (π.χ. Μηνιαία νέα, Κοινωνικά νέα, ...)

en: Updated term %name.
el: Ο όρος %name ενημερώθηκε.

en: Newsletter %title has been deleted.
el: Το ενημερωτικό δελτίο %title διαγράφηκε.

en: plain
el: απλό

en: administer newsletters
el: διαχείριση ενημερωτικών δελτίων

en: send newsletter
el: αποστολή ενημερωτικού δελτίου

en: subscribe to newsletters
el: Εγγραφή σε ενημερωτικά δελτία

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
el: Η βιβλιοθήκη GD για την PHP δεν βρέθηκε ή είναι ξεπερασμένη. Ελέγξτε την <a href="@url">τεκμηρίωση του PHP image</a> για πληροφορίες σχετικά με τη διόρθωση του προβλήματος.

en: GD library
el: Βιβλιοθήκη GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Palestinian Territory
el: Παλαιστίνη

en: Vatican
el: Βατικανό

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Allow Upscaling
el: Να επιτρέπεται υπερ-κλιμάκωση

en: Let scale make images larger than their original size
el: Να επιτρέπεται στην κλιμάκωση να δημιουργεί εικόνες μεγαλύτερες από το αρχικό μέγεθός τους.

en: Inside dimensions
el: Εσωτερικές διαστάσεις

en: Outside dimensions
el: Εξωτερικές διαστάσεις

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το πλάτος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ. 500 ή 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το ύψος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ 500 ή 80%.

en: Rotation angle
el: Γωνία περιστροφής

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
el: Ο αριθμός των μοιρών που θα περιστραφεί η εικόνα. Θετικές τιμές σημαίνουν δεξιόστροφη περιστροφή, αρνητικές τιμές σημαίνουν αριστερόστροφη.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
el: Τυχαία περιστροφή για κάθε εικόνα. Η τιμή που ορίζεται παραπάνω χρησιμοποιείται ως μέγιστη.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
el: Προσθήκη αν ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει <code>TRUE (ΑΛΗΘΕΙΑ)</code> (κατάσταση PHP, για ειδικούς μόνο).

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Enable the search module to search help.
el: Ενεργοποιήστε το search module για να αναζητήσετε βοήθεια.

en: Search help
el: Αναζήτηση βοήθειας

en: Advanced help example
el: Παράδειγμα προηγμένης βοήθειας

en: The selected file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
el: Σφάλμα αποστολής. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του αρχείου %file στον προορισμό %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης. Μπορεί να είναι μια εσωτερική διεύθυνση όπως node/1234 ή μια εξωτερική όπως http://drupal.org.

en: All comments
el: Όλα τα σχόλια

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: Depends on: !dependencies
el: Εξαρτάται από: !dependencies

en: Primary Key: Unique cache ID.
el: Πρωτεύων Κλειδί: Μοναδικό ID λανθάνουσας μνήμης.

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
el: Οδηγίες που θα παρουσιάζονται στο χρήστη κάτω από αυτό το πεδίο στη φόρμα επεξεργασίας.<br />Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Maximum resolution for Images
el: Μέγιστη ανάλυση των εικόνων

en: Defines an image field type.
el: Καθορίζει ένα πεδίο τύπου εικόνας.

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: %name: illegal value.
el: %name: μη έγκυρη τιμή.

en: Add to every page except the listed pages.
el: Να προστίθεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Add to the listed pages only.
el: Να προστίθεται στις παρακάτω σελίδες μόνο.

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Display type
el: Εμφάνιση τύπου ύλης

en: Congo (Kinshasa)
el: Κονγκό (Κινσάσα)

en: Congo (Brazzaville)
el: Δημοκρατία του Κονγκό

en: Ivory Coast
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Hong Kong S.A.R., China
el: Χονγκ Κονγκ

en: Isle of Man
el: Νήσος του Μαν

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Macao S.A.R., China
el: Μακάου

en: Saint Pierre and Miquelon
el: Σαιν Πιερ και Μικελόν

en: Serbia
el: Σερβία

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου .htaccess. Πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο .htaccess στον κατάλογο %directory που να περιέχει τις εξής γραμμές: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
el: Το αρχείο είναι %filesize με το οποίο θα υπερβείτε την ποσόστωση του δίσκου σας του %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
el: Οι διαστάσεις της εικόνας άλλαξαν ώστε να είναι μέσα στα όρια της μέγιστης επιτρεπτής ανάλυσης, που είναι %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Οι μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μικρή. Οι μικρότερες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: view own user location
el: προβολή δικών τους τοποθεσιών χρήστη

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Replies to my comment
el: Απαντήσεις στα σχόλιά μου

en: Notify me when new comments are posted
el: Να ειδοποιούμαι όταν δημοσιεύονται νέα σχόλια

en: Comment notify
el: Ειδοποίηση σχόλιου

en: If you want to subscribe to comments you must supply a valid e-mail address.
el: Για να ενημερώνεστε για τα σχόλια θα πρέπει να εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου.

en: Receive node follow-up notification e-mails
el: Να γίνεται λήψη ειδοποίησεων μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για νέα σχόλια στη δημοσίευση

en: Check this box to receive an e-mail notification for follow-ups on your nodes (pages, forum topics, etc). You can not disable notifications for individual threads.
el: Επιλέξτε αυτό το πεδίο για να λαμβάνετε ειδοποίηση μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για την παρακολούθηση των νέων σχολίων στις δημοσιεύσεις σας (σελίδες, ειδήσεις, θέματα στο φόρουμ, κλπ). Μπορείτε να απενεργοποιείτε την επιλογή ανά δημοσίευση.

en: No notifications
el: Χωρίς ειδοποιήσεις

en: Email to unsubscribe
el: Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου για αφαίρεση

en: Unsubscribe this e-mail
el: Αφαίρεση αυτής της διεύθυνσης ηλ. ταχυδρομείου

en: There were no active comment notifications for that email.
el: Δεν υπάρχουν ενεργές ειδοποιήσεις για σχόλια για αυτή τη διεύθυνση e-mail.

en: Content types to enable for comment notification
el: Τύποι περιεχομένου για τους οποίους θα υπάρχουν ειδοποιήσεις για σχόλια

en: Comments on content types enabled here will have the option of comment notification.
el: Σχόλια στους τύπους περιεχομένου που είναι ενεργοποιημένοι εδώ θα έχουν την επιλογή για ειδοποίηση για σχόλια.

en: Available subscription modes
el: Διαθέσιμοι τρόποι εγγραφής

en: Choose which notification subscription styles are available for users
el: Επιλέξτε ποια είδη εγγραφής για ειδοποιήσεις θα είναι διαθέσιμα στους χρήστες

en: Default state for the notification selection box for anonymous users
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση για το πλαίσιο επιλογής ειδοποίησης για τους ανώνυμους χρήστες

en: Default mail text for sending out notifications to commenters
el: Προκαθορισμένο κείμενο για το e-mail για την αποστολή ειδοποιήσεων στους σχολιαστές

en: Default mail text for sending out the notifications to node authors
el: Προκαθορισμένο κείμενο για το e-mail για την αποστολή των ειδοποιήσεων τους συγγραφείς των κόμβων

en: Notified: !user_mail
el: Ενημερώθηκε: !user_mail

en: Email unsubscribed from 1 comment notification. | Email unsubscribed from @count comment notifications.
el[0]: Η διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου αφαιρέθηκε από την ειδοποίηση για ένα σχόλιο.
el[1]: Η διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου αφαιρέθηκε από την ειδοποίηση για @count σχόλια.

en: administer comment notify
el: διαχείριση ειδοποιήσεων για σχόλια

en: subscribe to comments
el: εγγραφή στα σχόλια

en: Configure settings for e-mails about new comments.
el: Ρυθμίσεις μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για τα νέα σχόλια.

en: Unsubscribe an email from all notifications.
el: Αφαίρεση μιας διεύθυνσης ηλ. ταχυδρομείου από όλες τις ειδοποιήσεις.

en: Stores information about which commenters on the site have subscriped to followup emails.
el: Αποθηκεύει πληροφορίες σχετικά με το ποιοι σχολιαστές στον ιστοτόπο έχουν κάνει εγγραφή στις ειδοποιήσεις για νέα σχόλια.

en: For some reason the {comment_notify_user_settings} table was not properly created, and so per-user comment_notify settings could not be copied from {users}.data.  You will need to run this update again.
el: Για κάποιο άγνωστο λόγο, ο πίνακας {comment_notify_user_settings} δε δημιουργήθηκε σωστά και οι ρυθμίσεις ειδοποιήσεων για σχόλια ανά χρήστη δεν ήταν δυνατό να αντιγραφούν από το {users}.data. Θα πρέπει να εκτελέσετε ξανά την ενημέρωση.

en: Moved comment_notify user settings data from the {users} table into the {comment_notify_user_settings} table.
el: Τα δεδομένα ρυθμίσεων χρηστών μετακινήθηκαν από τον πίνακα {users} στον πίνακα {comment_notify_user_settings}.

en: Something is maybe not right.
el: Κάτι ίσως να μην είναι σωστό.

en: Append hyperlinks as a numbered reference list
el: Πρόσθεσε τους συνδέσμους υπερ-κειμένου σαν αριθμημένη λίστα αναφοράς

en: Display hyperlinks inline with the text
el: Εμφάνισε τους συνδέσμους υπερ-κειμένου μαζί με το κείμενο

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Simplenews</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@handbook">Simplenews</a>.

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Use default image
el: Χρήση προεπιλεγμένης εικόνας

en: Choose a image that will be used as default.
el: Επιλέξτε μια εικόνα που θα χρησιμοποιηθεί ως προεπιλογή.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από προγράμματα ανάγνωσης οθόνης, μηχανές αναζήτησης, ή όταν η εικόνα δεν μπορεί να εμφανιστεί.

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: (Unpublished)
el: (Αδημοσίευτο)

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: Google Analytics account number
el: Αριθμός λογαριασμού Google Analytics

en: The account number is unique to the websites domain. Click the <strong>Edit</strong> link in your Google Analytics account next to the appropriate profile on the <strong>Analytics Settings</strong> page, then select <strong>Check Status</strong> at the top-right of the table to find the account number (UA-xxxx-x) of your site. You can obtain a user account from the <a href="@url">Google Analytics</a> website.
el: Ο αριθμός λογαριασμού είναι μοναδικός μεταξύ των ιστοτόπων. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο <strong>Edit</strong> στο λογαριασμό του Google Analytics δίπλα στο κατάλληλο προφίλ στη σελίδα <strong>Analytics Settings</strong>, μετά επιλέξτε το <strong>Check Status</strong> πάνω δεξιά στον πίνακα για να βρείτε τον αριθμό λογαριασμού (UA-xxxx-x) του ιστοτόπου σας. Μπορείτε να αποκτήσετε λογαριασμό χρήστη στον ιστοτόπο του <a href="@url">Google Analytics</a>.

en: User specific tracking settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη για την παρακολούθηση

en: Custom tracking settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για την παρακολούθηση

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
el: Οι χρήστες δεν μπορούν να ελέγχουν αν παρακολουθούνται ή όχι.

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
el: Να παρακολουθούνται οι χρήστες εξ' ορισμού, αλλά να επιτρέπεται σε ορισμένους χρήστες να εξαιρούνται της παρακολούθησης.

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
el: Να μην παρακολουθούνται οι χρήστες εξ' ορισμού, αλλά να επιτρέπεται σε ορισμένους χρήστες να περιλαμβάνονται στην παρακολούθηση.

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να καθορίζουν την ορατότητα της παρακολούθησης στις ρυθμίσεις του λογαριασμού τους. Μόνο χρήστες με την άδεια %permission θα μπορούν να αλλάξουν την προτίμησή τους.

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Role specific tracking settings
el: Ρυθμίσεις παρακολούθησης ανά ρόλο

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Add tracking only for the selected role(s). If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked.
el: Προσθήκη παρακολούθησης μόνο για τους επιλεγμένους ρόλους. Αν δεν επιλεγεί ρόλος, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης έχει έναν από τους επιλεγμένους ρόλους, τότε θα παρακολουθείται.

en: Page specific tracking settings
el: Ρυθμίσεις παρακολούθησης ανά σελίδα

en: User segmentation settings
el: Ρυθμίσεις κατάτμησης χρήστη

en: Add segmentation information to tracking code
el: Προσθήκη πληροφοριών κατάτμησης στον κώδικα παρακολούθησης

en: Segment users based on different properties, additionally to the basic IP address based tracking provided by Google Analytics.
el: Να κατατμίζονται οι χρήστες βάσει διαφορετικών ιδιοτήτων, πρόσθετα με τη βασική παρακολούθηση του Google Analytics βάσει της διεύθυνσης IP.

en: <a href="@module_list">Enable the profile module</a> to be able to use profile fields for more granular tracking.
el: <a href="@module_list">Ενεργοποίηση της μονάδας προφίλ</a> για να χρησιμοποιούνται πεδία προφίλ για ποιο λεπτομερή παρακολούθηση.

en: Make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from Your Website(s) (or such third parties' website(s)) with any personally identifying information from any source as part of Your use (or such third parties' use) of the Google Analytics service. For more information see section 8.1 in the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of use</a>.
el: Δεν πρέπει να συνδέσετε (ή επιτρέπετε οποιονδήποτε τρίτο να συνδέσει) δεδομένα που συλλέγονται από τους ιστοτόπους σας (ή ιστοτόπους τρίτων) με οποιεσδήποτε πληροφορίες που ταυτοποιούν άτομα από οποιαδήποτε πηγή, ως μέρος της χρήσης σας (ή της χρήσης τρίτων) της υπηρεσίας του Google Analytics. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το τμήμα 8.1 στους <a href="@ga_tos">όρους χρήσης του Google Analytics</a>.

en: Selecting one or more values is supported. To select multiple items, hold down CTRL (PC) or &#8984; (Mac) while selecting fields.
el: Υποστηρίζεται η επιλογή ενός ή περισσοτέρων τιμών. Για την επιλογή πολλαπλών στοιχείων, κρατήστε πατημένο το πλήκτρο CTRL (PC) ή &#8984; (Mac) κατά την επιλογή των πεδίων.

en: Link tracking settings
el: Ρυθμίσεις παρακολούθησης συνδέσμων

en: Track outgoing links
el: Παρακολούθηση των προς εξωτερικό συνδέσμων

en: Enables tracking of clicks on outgoing links.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση των κλικ προς εξωτερικούς συνδέσμους.

en: Track mailto links
el: Παρακολούθηση των συνδέσμων mailto

en: Enables tracking of clicks on mailto links.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση των κλικ σε συνδέσμους mailto.

en: Track download links
el: Παρακολούθηση των συνδέσμων λήψης

en: Enables tracking of clicks on links to files based on the file extensions list below.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση των κλικ σε συνδέσμους αρχείων βάσει των επεκτάσεων αρχείων που υπάρχουν παρακάτω.

en: File extensions to track
el: Επεκτάσεις αρχείων που θα παρακολουθούνται

en: A pipe separated list of file extensions that should be tracked when clicked with regular expression support. Example: !extensions
el: Μια λίστα επεκτάσεων αρχείων χωρισμένες με το χαρακτήρα '|' που θα παρακολουθούνται κατά το κλικ, με υποστήριξη για κανονικές εκφράσεις. Παράδειγμα: !extensions

en: Cache tracking code file locally
el: Αποθήκευση του κώδικα παρακολούθησης στη λανθάνουσα μνήμη

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed your tracker!
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, ο κώδικας λαμβάνεται από το Google Analytics και αποθηκεύεται στην λανθάνουσα μνήμη. Ενημερώνεται σε καθημερινή βάση από τους διακομιστές του Google Analytics ώστε οποιεσδήποτε αλλαγές να συμπεριλαμβάνονται στο τοπικό αντίγραφο. Μην ενεργοποιείτε αυτή την επιλογή μέχρις ότου το Google Analytics να επαληθεύσει τον κωδικό παρακολούθησής σας.

en: <a href="@url">Public file transfers</a> must be enabled to allow local caching.
el: Η <a href="@url">δημόσια μεταφορά αρχείων</a> πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να επιτρέπεται η αποθήκευση στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Track internal search
el: Παρακολούθηση της εσωτερικής αναζήτησης

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">How do I set up Site Search for my profile</a>.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι λέξεις κλειδιά της αναζήτησης παρακολουθούνται. Θα πρέπει να ρυθμίσετε στο λογαριασμό σας του Google να χρησιμοποιεί την εσωτερική παράμετρο αναζήτησης <strong>search</strong>. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το <a href="@url">How do I set up Site Search for my profile</a>.

en: Track AdSense ads
el: Παρακολούθηση των διαφημίσεων AdSense

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι διαφημίσεις AdSense θα παρακολουθούνται στο λογαριασμό σας του Google Analytics.

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added to every page that Google Analytics appears on. Before you add custom code to the below textarea's you should read <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
el: Μπορείτε εδώ να προσθέσετε προσαρμοσμένα <a href="@snippets">τμήματα κώδικα</a> για το Google Analytics. Αυτά τα τμήματα κώδικα θα προστίθενται σε κάθε σελίδα όπου υπάρχει το Google Analytics. Προτού προσθέσετε το δικό σας προσαρμοσμένο κώδικα στις παρακάτω περιοχές κειμένου θα πρέπει να διαβάσετε την τεκμηρίωση <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> και <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a>. <strong>Μην συμπεριλαμβάνετε τις σημάνσεις &lt;script&gt;</strong> και πάντα να τελειώνετε τον κώδικα με ένα ερωτηματικό (;).

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: JavaScript scope
el: Εμβέλεια JavaScript

en: <strong>Warning:</strong> Google recommends adding the external JavaScript files to footer for performance reasons.
el: <strong>Προσοχή:</strong> Το Google προτείνει η πρόσθεση των εξωτερικών αρχείων JavaScript να γίνεται στο υποσέλιδο για λόγους απόδοσης.

en: A valid Google Analytics account number is case sensitive and formatted like UA-xxxxxx-x.
el: Ένας έγκυρος αριθμός λογαριασμού Google Analytics έχει διάκριση σε κεφαλαία-πεζά και μορφοποιείται ως UA-xxxxxx-x.

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
el: Μην συμπεριλαμβάνετε τον κώδικα παρακολούθησης που δίνει το Google στα τμήματα κώδικα JavaScript! Η μονάδα ήδη δημιουργεί τον κώδικα παρακολούθησης βάσει του αριθμού λογαριασμού του Google Analytics και των ρυθμίσεων.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
el: Να μην συμπεριλαμβάνονται οι σημάνσεις &lt;script&gt; στον κώδικα javascript.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free statistics package based on the excellent Urchin system. This module provides services to better integrate Drupal with Google Analytics.
el: Το <a href="@ga_url">Google Analytics</a> είναι ένα δωρεάν πακέτο στατιστικών βασισμένο στο εξαιρετικό σύστημα Urchin. Η μονάδα παρέχει υπηρεσίες για την καλύτερη ενσωμάτωση του Drupal με το Google Analytics.

en: Google Analytics configuration
el: Ρυθμίσεις Google Analytics

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: Google Analytics module
el: Μονάδα Google Analytics

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
el: Η μονάδα Google Analytics δεν έχει διευθετηθεί ακόμη. Διευθετήστε τις ρυθμίσεις της στη <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων του Google Analytics</a>.

en: administer google analytics
el: διαχείριση του google analytics

en: use PHP for tracking visibility
el: χρήση της PHP για την ορατότητα παρακολούθησης

en: Configure the settings used to generate your Google Analytics tracking code.
el: Διευθέτηση των ρυθμίσεων που χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία του κώδικα παρακολούθησης του Google Analytics.

en: Adds Google Analytics javascript tracking code to all your site's pages.
el: Προσθέτει κώδικα παρακολούθησης σε javascript για το Google Analytics σε όλες τις σελίδες του ιστοτόπου.

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> pageTracker._trackPageview().
el: Ο κώδικας σε αυτή την περιοχή κειμένου θα προστίθεται <strong>πριν</strong> το pageTracker._trackPageview().

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> pageTracker._trackPageview(). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
el: Ο κώδικας σε αυτή την περιοχή κειμένου θα προστίθεται <strong>μετά</strong> το pageTracker._trackPageview(). Αυτό χρησιμεύει στην περίπτωση που θέλετε να παρακολουθείτε ένα ιστοτόπο από δύο λογαριασμούς.

en: The topic id.
el: Το id του θέματος.

en: %title field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: %message in %file on line %line.
el: %message στο αρχείο %file στη γραμμή %line.

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: The file could not be uploaded.
el: Η αποστολή του αρχείου δεν ήταν δυνατή.

en: Configure ImageAPI.
el: Ρυθμίσεις παραμέτρων ImageAPI.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
el: Η επιλεγμένη εργαλειοθήκη χειρισμού εικόνων %toolkit δεν μπορεί να επεξεργαστεί σωστά την %function.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
el: Η Ποιότητα Συμπίεσης πρέπει να έχει τιμή από 0 έως 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή για το ImageMagick %file δεν υπάρχει.

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: Default argument
el: Προκαθορισμένη παράμετρος

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
el: Το εύρος πρέπει να είναι σε μορφή -9:+9 ή 2005-2010.

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
el: Το έτος πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ %min και %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
el: Ο μήνας πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
el: Η ημέρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
el: Η ώρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
el: Το λεπτό πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
el: Το δευτερόλεπτο πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: A valid value is required.
el: Απαιτείται έγκυρη τιμή

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
el: %name: αυτό το πεδίο δεν μπορεί να έχει περισσότερες από @count τιμές.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
el: Το ID του μητρικού λεξιλογίου της κατηγορίας.

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Token replacement patterns
el: Μοτίβα αντικατάστασης tokens

en: The text used in the menu as link text for this item.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The name of the currently logged in user.
el: Το όνομα του συνδεδεμένου χρήστη.

en: The user ID of the currently logged in user.
el: Το UserID του συνδεδέμενου χρήστη.

en: The email address of the currently logged in user.
el: Η email διεύθυνση του συνδεδεμένου χρήστη.

en: A randomly generated SHA1 hash.
el: Ένα τυχαία δημιουργημένο SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
el: Το τρέχων timestamp σε δευτερόλεπτα από την 1η Ιανουαρίου 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated three-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated ten-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός.

en: Randomly generated single-digit letter.
el: Τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός

en: Randomly generated three-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός

en: Randomly generated ten-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός

en: The email address to which the message should be sent.
el: Η διεύθυνση email στην οποία θα σταλεί το μήνυμα.

en: The message that should be sent.
el: Το μήνυμα που πρέπει να σταλεί.

en: The message to be displayed to the current user.
el: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί στον τρέχοντα χρήστη.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
el: Παρέχει επιπλέον tokens και μια βάση για να δημιουργήσετε τα σας.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
el: Παρέχει βελτιστοποιημένες εκδοχές των ενεργειών του Drupal (core actions) χρησιμοποιώντας τη μονάδα Token.

en: Date form type
el: Τύπος ημερομηνίας φόρμας

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: Select date field(s) to filter with this argument.
el: Επιλογή πεδίου(ων) ημερομηνίας για φιλτράρισμα αυτής της παραμέτρου.

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: To date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
el: Παρακαλώ ορίστε μια προεπιλεγμένη αξία για το Από ημερομηνία καθώς και για το Μέχρι Ημερομηνία όταν χρησιμοποιείτε τις προεπιλεγμένες αξίες με τους χειριστές Μεταξύ ή Όχι μεταξύ.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: <p>Τα ακόλουθα σχήματα υποκατάστασης είναι διαθέσιμα για αυτήν την εμφάνιση. Χρησιμοποιήστε το πρότυπο που εμφανίζεται στα αριστερά για να εμφανίσετε την τιμή που αναγράφεται στα δεξιά. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Add display
el: Προσθήκη απεικόνισης

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: upload
el: αποστολή

en: contact
el: επικοινωνία

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Bulk export
el: Μαζική εξαγωγή

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
el: Οι άδειες του καταλόγου αρχείων %directory άλλαξαν ώστε να επιτρέπει εγγραφή.

en: Recent log entries
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις ημερολογίου

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
el: Οι αναθεωρήσεις σάς επιτρέπουν να παρακολουθείτε τις διαφορές μεταξύ πολλών εκδόσεων μιας καταχώρησης.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Date and time lookup
el: Ημερομηνία και ώρα αναζήτησης

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: File name without extension
el: Το όνομα του αρχείου χωρίς κατάληξη

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας. Το αρχείο .htaccess δεν μπόρεσε να εγγραφεί. Παρακαλώ δημιουργήστε ένα αρχείο .htaccess στον φάκελο %directory που θα περιέχει: <br /><code>!htaccess</code>

en: An image thumbnail was not able to be created.
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί μια μικρογραφία της εικόνας.

en: Minimum resolution for Images
el: Ελάχιστη ανάλυση των εικόνων

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
el: Οι ελάχιστες διαστάσεις εικόνας σε μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480). Ρυθμίστε στο 0 για να μην εφαρμοστούν περιορισμοί. Αν αποσταλεί μια εικόνα με μικρότερες διαστάσεις θα αγνοηθεί.

en: ALT text settings
el: Ρυθμίσεις ALT κειμένου

en: Enable user input alternate text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου για τις εικόνες.

en: Default ALT text
el: Προεπιλεγμένο ALT κείμενο

en: This value will be used for alternate text by default.
el: Αυτή η τιμή θα χρησιμοποιηθεί ως η προεπιλεγμένη για το εναλλακτικό κείμενο.

en: Title text settings
el: Ρυθμίσεις κειμένου τίτλου

en: Enable user input title text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου για τις εικόνες.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
el: Επιλέξτε τύπο πεδίου που θα εμφανίζεται στον χρήστη.

en: Default Title text
el: Προεπιλεγμένο κείμενο Τίτλου

en: This value will be used as the image title by default.
el: Αυτή η τιμή είναι η προεπιλεγμένη και θα χρησιμοποιηθεί για τους τίτλους εικόνων.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
el: Αν δεν αποσταλεί κάποια εικόνα, εμφάνισε την προεπιλεγμένη.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
el: Η εικόνα προεπιλογής δεν αποστάλθηκε. Ο προορισμός %destination δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
el: Μόνο εικόνες για web (jpg, gif και png) υποστηρίζονται μέσω του πλαισίου εικόνας.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
el: Παρακαλώ προσδιορίστε μια ανάλυση στη μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480).

en: Alternate Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
el: Ο τίτλος εμφανίζεται σαν συμβουλή όταν ο χρήστης καταδείξει την εικόνα με το ποντίκι.

en: Image linked to node
el: Εικόνα συνδεδεμένη με τον κόμβο

en: Image linked to file
el: Εικόνα συνδεδεμένη με το αρχείο

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
el: Το FileField πρέπει να ενημερωθεί για το Drupal 6 πριν το ImageField μπορέσει να ενημερωθεί.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
el: Διαγράφτηκαν οι μικρογραφίες που βρίσκονταν στο φάκελο files. Όλες οι μικρογραφίες πλέον φυλάσσονται στο φάκελο "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %name δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
el: Ο κατάλογος %directory είναι ένα αρχείο και δεν μπορεί να αντικατασταθεί.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
el: Η διαδρομή %directory επιλέχθηκε ως φάκελος, αλλά είναι αρχείο.

en: List field
el: Εμφάνιση πεδίου σε λίστα

en: Files listed by default
el: Εμφάνιση λίστας αρχείων από προεπιλογή

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα εμφανιστεί ένα πεδίο κειμένου όπου οι χρήστες μπορούν να εισάγουν μια περιγραφή για το απεσταλμένο αρχείο.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
el: Η μονάδα FileField προσπαθεί να εμφανίσει το αρχείο %file, αλλά αυτό δεν υπάρχει.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
el: Ο διακομιστή σας υποστηρίζει τη δυνατότητα ένδειξης της προόδου αποστολής. Ο δείκτης προόδου αποστολής "throbber" δεν δείχνει την πρόοδο αλλά παίρνει λιγότερο χώρο στη φόρμα. Χρησιμοποιήστε τον αν αποστέλλετε μικρά αρχεία ή αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με τη μπάρα προόδου.

en: Path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
el: Προαιρετικός φάκελος μέσα στον φάκελο "%directory" όπου θα αποθηκεύονται τα αρχεία. Χωρίς να συμπεριλάβετε τις κάθετες στην αρχή ή στο τέλος.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
el: H διαδρομή αρχείου (@file_path) δεν μπορεί να αρχίζει με τον φάκελο του συστήματος αρχείων (@files_directory), γιατί αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει διενέξεις στη δόμηση των διαδρομών URL των αρχείων.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
el: Η επιλογή "@field" πρέπει να περιέχει μια έγκυρη τιμή. Μπορείτε είτε να αφήσετε το πεδίο κειμένου κενό, είτε να εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
el: Το αρχείο στο πεδίο @field ήταν αδύνατο να αποσταλεί.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
el: Η παραπομπή προς το αρχείο που χρησιμοποιείται στο πεδίο %field δεν επιτρέπεται.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
el: Το αρχείο που παραπέμπεται από το πεδίο %field δεν υπάρχει.

en: The file upload failed. %upload
el: Η αποστολή του αρχείου απέτυχε. %upload

en: A plain file upload widget.
el: Ένα απλό γραφικό στοιχείο αποστολής αρχείων.

en: Displays the file system path to the file.
el: Εμφανίζει τη διαδρομή του συστήματος αρχείων προς το αρχείο.

en: URL to file
el: URL προς το αρχείο

en: Displays a full URL to the file.
el: Εμφανίζει μια πλήρη διεύθυνση URL προς το αρχείο.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα.Το απεσταλμένο αρχείο φαίνεται ότι υπερβαίνει το μέγιστο μέγεθος αρχείου (@size) που υποστηρίζει αυτός ο διακομιστής.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα. Αυτή η φόρμα δεν υπήρχε στην μνήμη cache του διακομιστή. Προσπαθήστε να ανανεώσετε τη σελίδα και να κάνετε πάλι υποβολή.

en: Starting upload...
el: Έναρξη αποστολής...

en: Uploading... (@current of @total)
el: Αποστολή... (@current από @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
el: Τα περιεχόμενα του αρχείου (@type) δεν συμφωνούν με την επέκτασή του (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις: %ext

en: Maximum Filesize: %size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
el: Η εικόνα πρέπει να είναι ακριβώς %dimensions εικονοστοιχεία.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
el: Η εικόνα δε θα χωρέσει στις διαστάσεις %min_dimensions * %max_dimensions (pixels).

en: Images must be exactly @min_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι @min_size εικονοστοιχεία ακριβώς

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεταξύ @min_size και @max_size εικονοστοιχεία

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
el: Εικόνες μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία θα κλιμακωθούν

en: Images must be smaller than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μικρότερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: Images must be larger than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: The file is not a known image format.
el: Το αρχείο δεν είναι μια γνωστή μορφή εικόνας.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων, αλλά δεν έχει τις απαιτούμενες βιβλιοθήκες. Συνιστούμε να εγκαταστήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (προτείνεται) ή να εγκαταστήσετε την <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων με τη χρήση της βιβλιοθήκης APC RFC1867. Σημειώστε ότι υποστηρίζεται μόνο μία αποστολή τη φορά. Προτείνεται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> αν αυτό είναι δυνατό.

en: Migrating filefield values
el: Μετεγκατάσταση τιμών filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
el: Ο διακομιστή σας δεν έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων. Για να είναι δυνατή η εμφάνιση της προόδου αποστολής, απαιτείται PHP 5.2 και διακομιστής Apache.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
el: Ο διακομιστής σας δεν έχει τη δυνατότητα εμφάνισης προόδου αποστολής αρχείου. Η πρόοδος αποστολής αρχείου απαιτεί η PHP να εκτελείται με mod_php και όχι ως FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων μέσω της βιβλιοθήκης APC, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη. Προσθέστε <code>apc.rfc1867 = 1</code>  στο php.ini αρχείο ρυθμίσεων. Εναλλακτικά, συνιστάται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, η οποία υποστηρίζει περισσότερες από μία αποστολές ταυτόχρονα.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
el: Πρόοδος αποστολής

en: Width of a video or image file in pixels.
el: Πλάτος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: Height of a video or image file in pixels.
el: Ύψος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
el: Η διάρκεια των αρχείων ήχου ή βίντεο, σε δευτερόλεπτα.

en: Audio format
el: Μορφότυπος ήχου

en: The audio format.
el: Ο μορφότυπος του ήχου.

en: The sample rate of the audio.
el: Ο ρυθμός δειγματοληψίας του ήχου.

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
el: Ο αριθμός των καναλιών στον ήχο, κατά όνομα (stereo ή mono).

en: The audio bitrate.
el: Ο ρυθμός μετάδοσης bit του ήχου.

en: Audio bitrate mode
el: Τύπος ρυθμού μετάδοσης bit ήχου

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
el: Ο τύπος του ρυθμού μετάδοσης bit του ήχου, όπως π.χ. VBR. Συνήθως κενό.

en: Default (usually mm:ss)
el: Προεπιλεγμένο (συνήθως mm:ss)

en: Hours: h
el: Ώρες: h

en: Minutes: mm
el: Λεπτά: mm

en: Seconds: ss
el: Δευτερόλεπτα: ss

en: Total seconds
el: Συνολικά δευτερόλεπτα

en: Data key
el: Κλειδί δεδομένων

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
el: Η στήλη των δεδομένων μπορεί (ή μπορεί να μην) περιέχει κανένα από τα παρακάτω δεδομένα. Επιλέξτε τα δεδομένα που θα εξάγονται για αυτό το πεδίο.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μικρότερη από %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από %max.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
el: Δεν υπάρχουν προσαρμοσμένες μορφοποιήσεις. <a href="@link">Προσθέστε</a> μερικές.

en: Format string
el: Κείμενο μορφοποίησης

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
el: Αυτή η μορφή υπάρχει ήδη. Παρακαλώ εισάγετε ένα μοναδικό αλφαριθμητικό μορφής.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τη μορφή ημερομηνίας %format;

en: Removed date format %format.
el: Η μορφή ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
el: Είστε σίγουρος για τη διαγραφή του τύπου μορφοποίησης %format;

en: Removed date format type %format.
el: Ο τύπος μορφής ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: !type date format
el: μορφή ημερομηνίας !type

en: Field %field has errors.
el: Το πλαίσιο %field έχει σφάλματα.

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
el: !day-name Κυριακή|Δευτέρα|Τρίτη|Τετάρτη|Πέμπτη|Παρασκέυη|Σάββατο

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
el: !day-abbreviation Κυρ|Δευ|Τρί|Τετ|Πέμ|Παρ|Σάβ

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
el: !day-abbreviation Κ|Δ|Τ|Τ|Π|Π|Σ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
el: !day-abbreviation ΚΥ|ΔΕ|ΤΡ|ΤΕ|ΠΕ|ΠΑ|ΣΑ

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
el: !ampm-abbreviation πμ|μμ|ΠΜ|ΜΜ

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
el: !datetime Έτος|Μήνας|Ημέρα|Εβδομάδα|Ώρα|Λεπτό|Όλη την ημέρα|Όλη Μέρα

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
el: !datetime_plural Έτη|Μήνες|Ημέρες|Εβδομάδες|Ώρες|Λεπτά|Δευτερόλεπτα

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
el: !date_order Κάθε|Πρώτο|Δεύτερο|Τρίτο|Τέταρτο|Πέμπτο

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
el: !date_order |Τελευταίο|Προτελευταίο|Τρίτο από τέλος|Τέταρτο από τέλος|Πέμπτο από τέλος

en: !date_nav Prev|Next|Today
el: !date_nav Πριν|Μετά|Σήμερα

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
el: !month-name |Ιανουάριος|Φεβρουάριος|Μάρτιος|Απρίλιος|Μάιος|Ιούνιος|Ιούλιος|Αύγουστος|Σεπτέμβριος|Οκτώβριος|Νοέμβριος|Δεκέμβριος

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
el: !month-abbreviation |Ιαν|Φεβ|Μάρ|Απρ|Μάι|Ιούν|Ιούλ|Αύγ|Σεπ|Οκτ|Νοέ|Δεκ

en: Allow users to configure date formats
el: Επέτρεψε στους χρήστες την μορφοποίηση μορφών ημερομηνίας.

en: Custom formats
el: Προσωποποιήμενες μορφές

en: Allow users to configure custom date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη μορφοποίηση προσωποποιημένων μορφών ημερομηνίας.

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Allow users to add additional date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την προσθήκη επιπλέον μορφών ημερομηνίας

en: Delete date format
el: Διαγραφή μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την διαγραφή μιας διαμορφωμένης μορφής ημερομηνίας.

en: Delete date format type
el: Διαγραφή τύπου μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format type.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη διαφραφή ενός διαμορφωμένου τύπου ημερομηνίας.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
el: Το date module δεν μπορεί να ενημερωθεί εώς ότου ενημερωθεί το Views. Παρακαλώ επιστρέψτε στο <a href="@update-php">update.php</a> και εκτελέστε τις υπόλοιπές ενημερώσεις.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
el: Το date.module έχει ενημερώσεις, αλλά δεν μπορεί να ενημερωθεί έως ότου ενημερωθεί το views.module

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
el: Το Date API module απαιτεί το <a href="@link">Date PHP4 module</a> για εκδόσεις της PHP μικρότερες της 5.2.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
el: Αν παραμείνει μη επιλεγμένο, κάθε στοιχείο στο πεδίο θα δημιουργεί μια νέα σειρά, γεγονός το οποίο μπορεί να προκαλέσει διπλότυπα. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι συμβατή με την δυναμική ταξινόμηση (με κλικ) στην μορφή εμφάνισης του πίνακα.

en: Date format settings for %language_name
el: Ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας για %language_name

en: Locale date settings
el: Ρυθμίσεις τοπικής ημερομηνίας.

en: Configure date formats for each locale
el: Ρύθμιση των μορφών ημερομηνίας για κάθε γλώσσα

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
el: Εργαλεία για την δημιουργία και την εισαγωγή ημερομηνιών και ημερολογίων.

en: The following modules are required for the wizard to work:
el: Οι παρακάτω μονάδες είναι απαραίτητες για να δουλέψει σωστά ο οδηγός:

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: remove !view
el: Αφαίρεση !view

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
el[0]: 1 εκδήλωση μετατράπηκε.
el[1]: @count εκδηλώσεις μετατράπηκαν.

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα πλαίσια ημερομηνίας για να φιλτράρετε το στοιχείο. Μην επιλέγετε και "Από ημερομηνία" και "μέχρι ημερομηνία" για CCK πλαίσια ημερομηνίας, μόνο ένα από αυτά είναι απαραίτητο.

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Choose the form element to use for date selection.
el: Επιλέξτε το στοιχείο φόρμας που θα χρησιμοποιηθεί για την επιλογή ημερομηνίας.

en: Absolute value
el: Απόλυτη τιμή

en: Relative value
el: Σχετική τιμή

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
el: Το %style δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μια Ημερομηνία: Ημερομηνία παραμέτρους.

en: The %style requires the Date: Date argument.
el: Η %μορφή απαιτεί την παράμετρο Ημερομηνία: Ημερομηνία.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: - Select a field type -
el: - Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου -

en: - Select a widget -
el: - Επιλέξτε γραφικό συστατικό -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
el: Όνομα πεδίου (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
el: Τύπος δεδομένων για αποθήκευση.

en: Form element to edit the data.
el: Στοιχείο φόρμας για επεξεργασία των δεδομένων

en: - Select an existing field -
el: - Επιλέξτε ένα υπάρχον πεδίο -

en: Field to share
el: Κοινόχρηστο πεδίο

en: Add new field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add new field: you need to provide a field name.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να δώσετε ένα όνομα στο πεδίο.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name δεν είναι έγκυρο. Το όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα χωρίς σημεία στίξης, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name είναι πολύ μεγάλο. Το όνομα πρέπει να περιορίζεται στους 32 χαρακτήρες, μαζί με το πρόθεμα field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα πεδίου %field_name υπάρχει ήδη.

en: Add new field: you need to select a field type.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα τύπο πεδίου.

en: Add new field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add new field: invalid widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add existing field: you need to select a field.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα πεδίο.

en: Add existing field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: invalid widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
el: Το πεδίο %field είναι κλειδωμένο και η επεξεργασία του δεν είναι δυνατή.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
el: Ο μέγιστος αριθμός τιμών που μπορούν οι χρήστες να εισάγουν για αυτό το πεδίο.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
el: Το 'Απεριόριστο' θα παρέχει ένα κουμπί 'Προσθήκη περισσότερων' ώστε οι χρήστες να μπορούν να προσθέτουν όσες τιμές θέλουν.

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Only numbers are allowed in %field.
el: Μόνο αριθμοί επιτρέπονται στο πεδίο %field.

en: %name: invalid user.
el: %name: μη έγκυρος χρήστης.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Existing field
el: Υπάρχον πεδίο

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα πεδίο σε μία ομάδα σέρνοντάς το κάτω και δεξιά από την ομάδα.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
el: Σημ: Αν εγκαταστήσετε τη μονάδα <a href="!adv_help">Advanced help</a> θα έχετε πρόσβαση σε περισσότερη και καλύτερη βοήθεια.

en: report to Mollom
el: αναφορά στο Mollom

en: width @width
el: πλάτος @width

en: height @height
el: ύψος @height

en: upscaling allowed
el: επιτρέπεται υπέρ-κλιμάκωση

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
el: τυχαία ανάμεσα -@degrees&deg και @degrees&deg

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
el: Η "Εμφάνιση πεδίου σε λίστα" επιτρέπει στο χρήστη να  επιλέξει αν ένα αρχείο θα εμφανίζεται σε μια λίστα, κατά την προβολή της ύλης, μετά τη δημιουργία του.

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
el: Θα δημιουργηθεί ένα ψευδώνυμο για τη χρήση σας. Αν επιθυμείτε να δημιουργήσετε το δικό σας ψευδώνυμο, αφήστε την επιλογή μη επιλεγμένη.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
el: Για να ελέγξετε τη μορφή των δημιουργούμενων ψευδώνυμων, δείτε τις <a href="@pathauto">ρυθμίσεις αυτοματοποιημένων ψευδώνυμων</a>.

en: Highlighted content
el: Επισημασμένο περιεχόμενο

en: Submitted by !username on !datetime.
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Default state for the notification selection box for registered users
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση για το πλαίσιο επιλογής ειδοποίησης για τους εγγεγραμμένους χρήστες

en: Subscribe users to their node follow-up notification emails by default
el: Εξ' ορισμού εγγραφή των χρηστών για ειδοποιήσεις στις διευθύνσεις e-mail με τις οποίες παρακολουθούν τον κόμβο

en: If this is checked, new users will receive e-mail notifications for follow-ups on their nodes by default until they individually disable the feature.
el: Αν αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα λαμβάνουν εξ' ορισμού ειδοποιήσεις μέσω e-mail για σχόλια απαντήσεις στα σχόλια που έχουν σε κόμβους μέχρι να απενεργοποιήσουν το χαρακτηριστικό αυτό.

en: Disable comment notification
el: Απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων για σχόλια

en: User contact forms
el: Φόρμες επικοινωνίας χρήστη

en: Pattern for the user contact form paths
el: Μοτίβο για τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδωνύμων για τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών που δεν έχουν ψευδώνυμα.

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδωνύμων για όλες τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών που δεν έχουν ήδη ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία για τις σελίδες επικοινωνίας ολοκληρώθηκε, ένα ψευδώνυμο δημιουργήθηκε.
el[1]: Η μαζική δημιουργία για τις σελίδες επικοινωνίας ολοκληρώθηκε, @count ψευδώνυμα δημιουργήθηκαν.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %filename δεν μπόρεσε να απεσταλλεί. Μόνο αρχεία από τους παρακάτω τύπους αρχείων επιτρέπονται: %extensions.

en: Node paths
el: Διαδρομές κόμβων (nodes)

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδωνύμων για τις διαδρομές προς φόρουμ που δεν έχουν ψευδώνυμα.

en: User contact forms paths
el: Διαδρομές για φόρμες επικοινωνίας χρηστών
