Hyperlocal News (6.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (5527 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: enabled
hu: engedélyezett

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Item
hu: Elem

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Is
hu: Van

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Subscribers
hu: Feliratkozások

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Akciók

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Akció

en: On
hu: Be

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User registration form
hu: Felhasználói regisztrációs űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Variable
hu: Változó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználói név

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Preset Name
hu: Beállítás neve

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Blank
hu: Üres

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Artist
hu: Alkotó

en: Genre
hu: Műfaj

en: Icon
hu: Ikon

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Manage
hu: Kezelés

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Display Settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: style
hu: stílus

en: read more
hu: tovább

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Versions
hu: Változatok

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: n/a
hu: -

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Mail
hu: Levél

en: Block message
hu: Blokküzenet

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Main settings
hu: Fő beállítások

en: Maximum items
hu: Maximális elemszám

en: Promoted
hu: Címlapon

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: akció

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: term
hu: kifejezés

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Minden

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Points
hu: Pontok

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Bottom
hu: Lenn

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Mission
hu: Küldetés

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Not found
hu: Nem található

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Never
hu: Soha

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Input filters
hu: Beviteli szűrők

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyedi

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl <em>MIME</em> típus

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Last access
hu: Utolsó aktivitás

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Is not
hu: Nem

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: configure
hu: beállítás

en: Items
hu: Elemek

en: %time ago
hu: %time óta

en: Authored by
hu: Szerző

en: Advanced
hu: Haladó

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Node Type
hu: Tartalomtípus

en: Node Title
hu: Tartalomcím

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Feed type
hu: Hírcsatorna típusa

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Month
hu: Hónap

en: System
hu: Rendszer

en: Amount
hu: Összeg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Email format
hu: Emailek formátuma

en: Code
hu: Kód

en: Recipient
hu: Címzett

en: OR
hu: VAGY

en: security
hu: biztonság

en: node
hu: tartalom

en: General
hu: Általános

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Calendar
hu: Naptár

en: Method
hu: Mód

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Cuba
hu: Kuba

en: Brazil
hu: Brazília

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algír

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dár asz-Szalám

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Kartum

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagosz

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunisz

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hu: Amerika/Ada

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
hu: Amerika/Atka

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belem

en: America/Belize
hu: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
hu: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
hu: Amerika/Cambridge Bay

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson Creek

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El Salvador

en: America/Ensenada
hu: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
hu: Amerika/Fort Wayne

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hu: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hu: Amerika/Indiana/vevay

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqualit

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
hu: Amerika/Knox IN

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los Angeles

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoz

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexikóváros

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hu: Amerika/New York

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
hu: Amerika/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Recife
hu: Amerika/Recife

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hu: Amerika/Rio Branco

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St Lucia

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St Thomas

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
hu: Amerika/Virgin-szigetek

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/Déli-sark

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hu: Antarktisz/Vosztok

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Északi-sark/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hu: Ázsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
hu: Ázsia/Ashkhgabat

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrein

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
hu: Ázsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Dacca
hu: Ázsia/Dacca

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damaszkusz

en: Asia/Dhaka
hu: Ázsia/Dhaka

en: Asia/Dili
hu: Ázsia/Dili

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dusanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gáza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hu: Ázsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutszk

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztambul

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karacsi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasznojarszk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Makaó

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Mascat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Phenjan

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Katar

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Rijád

en: Asia/Riyadh87
hu: Ázsia/Rijád87

en: Asia/Riyadh88
hu: Ázsia/Rijád88

en: Asia/Riyadh89
hu: Ázsia/Rijád89

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
hu: Ázsia/Szamarkand

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Szöul

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghaj

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Taskent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbiliszi

en: Asia/Tehran
hu: Ázsia/Teherán

en: Asia/Tel_Aviv
hu: Ázsia/Tel-Aviv

en: Asia/Thimbu
hu: Ázsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
hu: Ázsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Ulan_Bator
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumcsi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vlagyivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Jakutszk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Jekatyerinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Jereván

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azori-szigetek

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda-szigetek

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári-szigetek

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Zöldfoki-szigetek

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hu: Atlanti-óceán/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
hu: Atlanti-óceán/South Georgia

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Australia/ACT
hu: Ausztrália/ACT

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broke_Hill

en: Australia/Canberra
hu: Ausztrália/Canberra

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/LHI
hu: Ausztrália/LHI

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/NSW
hu: Ausztrália/NSW

en: Australia/North
hu: Ausztrália/Észak

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Queensland
hu: Ausztrália/Queensland

en: Australia/South
hu: Ausztrália/Dél

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
hu: Ausztrália/Tasmánia

en: Australia/Victoria
hu: Ausztrália/Victoria

en: Australia/West
hu: Ausztrália/Nyugat

en: Australia/Yancowinna
hu: Ausztrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
hu: Európa/Amszterdam

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
hu: Európa/Athén

en: Europe/Belfast
hu: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hu: Európa/Belgrád

en: Europe/Berlin
hu: Európa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hu: Európa/Pozsony

en: Europe/Brussels
hu: Európa/Brüsszel

en: Europe/Bucharest
hu: Európa/Bukarest

en: Europe/Budapest
hu: Európa/Budapest

en: Europe/Chisinau
hu: Európa/Kisjenő

en: Europe/Copenhagen
hu: Európa/Koppenhága

en: Europe/Dublin
hu: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
hu: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hu: Európa/Isztambul

en: Europe/Kaliningrad
hu: Európa/Kalinyingrád

en: Europe/Kiev
hu: Európa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hu: Európa/Lisszabon

en: Europe/Ljubljana
hu: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
hu: Európa/London

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
hu: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Minsk
hu: Európa/Minszk

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
hu: Európa/Moszkva

en: Europe/Nicosia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Oslo
hu: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
hu: Európa/Párizs

en: Europe/Prague
hu: Európa/Prága

en: Europe/Riga
hu: Európa/Riga

en: Europe/Rome
hu: Európa/Róma

en: Europe/Samara
hu: Európa/Szamara

en: Europe/San_Marino
hu: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
hu: Európa/Szarajevó

en: Europe/Simferopol
hu: Európa/Szimferopol

en: Europe/Skopje
hu: Európa/Szkopje

en: Europe/Sofia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Stockholm
hu: Európa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hu: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hu: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
hu: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
hu: Európa/Érsekújvár

en: Europe/Vaduz
hu: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
hu: Európa/Bécs

en: Europe/Vilnius
hu: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hu: Európa/Varsó

en: Europe/Zagreb
hu: Európa/Zágráb

en: Europe/Zaporozhye
hu: Európa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
hu: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai-óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai-óceán/Chagos

en: Indian/Christmas
hu: Indiai-óceán/Karácsony-szigetek

en: Indian/Cocos
hu: Indiai-óceán/Cocos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai-óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai-óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai-óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai-óceán/Maldív-szigetek

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai-óceán/Mauritius

en: Indian/Reunion
hu: Indian/Réunion

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Pacific/Apia
hu: Csendes-óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes-óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes-óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes-óceán/Húsvét-szigetek

en: Pacific/Efate
hu: Csendes-óceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes-óceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hu: Csendes-óceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes-óceán/Fidzsi-szigetek

en: Pacific/Funafuti
hu: Csendes-óceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes-óceán/Galapagos-szigetek

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes-óceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes-óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes-óceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes-óceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hu: Csendes-óceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes-óceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes-óceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes-óceán/Kwajelein

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes-óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes-óceán/Marquesas

en: Pacific/Midway
hu: Csendes-óceán/Midway

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes-óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes-óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes-óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes-óceán/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes-óceán/Pago Pago

en: Pacific/Palau
hu: Csendes-óceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes-óceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hu: Csendes-óceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hu: Csendes-óceán/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes-óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes-óceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
hu: Csendes-óceán/Szamoa

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes-óceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hu: Csendes-óceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes-óceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hu: Csendes-óceán/Truk

en: Pacific/Wake
hu: Csendes-óceán/Wake

en: Pacific/Wallis
hu: Csendes-óceán/Wallis

en: Pacific/Yap
hu: Csendes-óceán/Yap

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Now
hu: Most

en: All views
hu: Összes nézet

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Base
hu: Alap

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A menü neve, amelyhez a tartalom tartozik.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonal minta (felhasználja minden olyan tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan tartalomhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan szótárhoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Pattern for forums and forum containers
hu: Minta fórumoknak és fórum csoportoknak

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan fórumhoz és fórum csoporthoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
hu[0]: A fórumok és fórumcsoportok tömeges módosítása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A fórumok és fórumcsoportok tömeges módosítása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Pattern for user account page paths
hu: Minta a felhasználói fiók útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan felhasználói fiókhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Pattern for blog page paths
hu: Minta a blog oldal útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan blog oldalhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Pattern for user-tracker page paths
hu: Minta a felhasználó-követő oldalak útvonalainak

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan felhasználó-követő oldalhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Verbose
hu: Bőbeszédűen

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: Bármilyen összetevő legnagyobb szöveghosszúsága az álnévben (például [title]). Az ajánlott érték 100. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: administer pathauto
hu: pathauto adminisztrációja

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Configuration
hu: Beállítások

en: !time ago
hu: !time

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Elrendezés

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Basic
hu: Alap

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Shuffle
hu: Keverés

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Csoport

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Sent
hu: Elküldve

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Exists
hu: Létezik

en: Both
hu: Mindkettő

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: Argument
hu: Argumentum

en: <All>
hu: < Mind >

en: As Time Ago
hu: Eltelt időként

en: access all views
hu: minden nézet elérése

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hu: A <em>Views</em> egyedi listák a webhely tartalmáról, melyek széleskörűen konfigurálhatóak, és megadják a lehetőséget a tartalmi listák megjelenítésének befolyásolására.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Summary, sorted ascending
hu: Összesítő, növekvő sorrendben

en: Summary, sorted descending
hu: Összesítő, csökkenő sorrendben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet tetején megjelenő szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Expose
hu: Felfed

en: Down
hu: Le

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer views
hu: nézetek adminisztrációja

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Integer
hu: Egész szám

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Blacklist
hu: Feketelista

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Profile
hu: Profil

en: Close
hu: Bezár

en: filters
hu: szűrők

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: fields
hu: mezők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Duration
hu: Időtartam

en: Original
hu: Eredeti

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Function
hu: Függvény

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Location name
hu: Helyszín neve

en: e.g. a place of business, venue, meeting point
hu: például üzlet helye, találkozási pont, találkahely

en: Street
hu: Utca

en: Additional
hu: Továbbiak

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Map links
hu: Térkép hivatkozások

en: Settings for Location module
hu: A <em>Location</em> modul beállításai

en: None supported.
hu: Egyik sem támogatott.

en: Configure parameters
hu: Paraméterek beállítása

en: No configuration necessary for selected service.
hu: A kiválasztott szolgáltatás nem igényel külön beállítást.

en: Number of locations
hu: Helyek száma

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Location #%number
hu: Helyszín #%number

en: Add another location
hu: Újabb hely hozzáadása

en: Add location
hu: Hely hozzáadása

en: Default country selection
hu: Alapértelmezett országválasztó

en: Enable the display of locations.
hu: Engedélyezi a hely megjelenését.

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: submit latitude/longitude
hu: földrajzi szélesség/hosszúság beküldése

en: Fax number
hu: Faxszám

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Location Phone
hu: Helyszín: Telefon

en: Germany
hu: Németország

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Rules
hu: Szabályok

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahamas
hu: Bahamák

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: East Timor
hu: Kelet-Timór

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greece
hu: Görögország

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard-sziget és McDonald-szigetek

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kírgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Nauru
hu: Nauri

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: North Korea
hu: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Reunion
hu: Réunion

en: Romania
hu: Románia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és Déli Sandwich-szigetek

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Sudan
hu: Szudán

en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard és Jan Mayen

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok Külső Szigetei

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Yemen
hu: Jemen

en: Full name
hu: Teljes név

en: SMTP Authentication
hu: SMTP azonosítás

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Some
hu: Néhány

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: create
hu: létrehozás

en: Pending
hu: Függőben

en: normal
hu: általános

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Database queries
hu: Adatbázis lekérdezések

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Key
hu: Kulcs

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Timer
hu: Időzítő

en: Change
hu: Változtat

en: in
hu: ebben

en: Default height
hu: Alaáértelmezett magasság

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Token
hu: Vezérjel

en: Spam
hu: Reklámszemét

en: Time format
hu: Időformátum

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
hu: <p>A teljes dokumentáció itt !link található.</p>

en: Calendar Legend.
hu: Naptár magyarázat.

en: Calendar Legend
hu: Naptár magyarázat

en: Switch
hu: Váltás

en: Expire iCal cache
hu: iCal gyorstár lejárata

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
hu: Az iCal hírcsatornák a teljesítmény javítása érdekében gyorstárazva vannak. Be kell állítani egy lejárati időt a gyorstárazott hírcsatornákhoz.

en: iCal Feeds
hu: iCal hírcsatornák

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
hu: Itt lehet beállítani a naptárban megjeleníteni kívánt iCal hírcsatornákat. Azokkal a belső elemekkel együtt fognak megjelenni, amik megegyeznek a naptár feltételeivel.

en: The name of a feed to include in this calendar.
hu: A naptárba beillesztett hírcsatorna neve.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
hu: A külső hírcsatorna URL-je vagy a belső fájl elérési útja és neve. Módosítani kell a „webcal://” előtagot „http://” formára.

en: Add to calendar
hu: Hozzáadás a naptárhoz

en: Week of @date
hu: @date hete

en: Calendar iCal
hu: iCal naptár

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: ago
hu: óta

en: Clear
hu: Törlés

en: No items selected.
hu: Nincs kiválasztott elem.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: update
hu: frissítés

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Cron throttle
hu: Időzített feladat visszafogó

en: Source
hu: Forrás

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Display all menu items
hu: Az összes menüpont megjelenítése

en: access administration menu
hu: adminisztrációs menü elérése

en: published
hu: közzétett

en: Breadcrumb settings
hu: Morzsa beállításai

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Show home page link in breadcrumb
hu: Címlapra való hivatkozás megjelenítése a morzsában

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
hu: Elválasztó hozzáadása a morzsa végéhez

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: A kulcsszavakat itt kell megadni.

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: User's name
hu: A felhasználó neve

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hu: A felhasználó szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: User's ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: User's email address
hu: A felhasználó email címe

en: User's registration date
hu: A felhasználó regisztrációjának dátuma

en: Days since the user registered
hu: A felhasználó regisztrációjától eltelt napok száma

en: User's last login date
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma

en: Days since the user's last login
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésétől eltelt napok száma

en: The current date in the user's timezone
hu: Az aktuális dátum a felhasználó időzónájában

en: The URL of the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalának webcíme.

en: The URL the user's account editing page.
hu: A felhasználó profil szerkesztési oldalának webcíme.

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: First
hu: Első

en: Limit
hu: Korlát

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: timezone
hu: időzóna

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Másodperc

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
hu: A vissza és előre mutató éveket -9:+9 formában kell megadni.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
hu: A dátumrészek sorrendjének és formátumának beállítása a beviteli űrlapon. A formátum úgy lesz igazítva, hogy eltávolítja azokat az értékeket amik nem felelnek meg a mező finomsági beállításainak.

en: Years back and forward
hu: Évek vissza és előre

en: Increment the minute and second fields by this amount.
hu: A perc és a másodperc mezők növelése ezzel a mennyiséggel.

en: Input Type
hu: Bevitel típusa

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: To Date
hu: Záró dátum

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
hu: Megjelenít egy illeszkedő, második mezőt „Záró dátum” címkével. Ha a „Nem szükséges“ mező van bejelölve, akkor megjelenik de nem kötelező. Ha a „Szükséges” mező van bejelölve, akkor a „Záró dátum” kitöltése kötelező abban az esetben, ha a „Kezdő dátum” mező megadása szükséges, vagy ki van töltve.

en: Granularity
hu: Finomság

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
hu: A tárolandó dátumrészek beállítása (legalább az évet be kell állítani).

en: Default Display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
hu: Ehhez a dátummezőhöz használt időzóna kezelési módszerének kiválasztása.

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: To date
hu: Záró dátum

en: From date
hu: Kezdő dátum

en: ongoing
hu: folyamatban

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
hu: Nincsenek dátummezők az adatbázisban amibe az adatokat importálni lehet. A kiválasztott tartalomtípushoz hozzá kell adni egy dátummezőt és meg kell győződni róla, hogy egy „-tól” és egy „-ig” dátumot is használ.

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: body
hu: törzs

en: Date field
hu: Dátummező

en: The field which will contain the source dates in target content type.
hu: A mező, ami a cél tartalomtípusban a forrás dátumokat fogja tartalmazni.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
hu: A szöveg- vagy törzsmező, ami a cél tartalomtípusban a forrás leírását fogja tartalmazni.

en: Url field
hu: Webcím mező

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
hu: A szöveg- vagy hivatkozásmező ami a cél tartalomtípusban a forrás url-jét fogja tartalmazni.

en: Location field
hu: Hely mező

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás helyszövegét fogja tartalmazni.

en: Uid field
hu: Uid mező

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás uid-ját fogja tartalmazni.

en: Select the categories that should be used for the imported nodes.
hu: Az importált tartalmakhoz használt kategóriák kiválasztása.

en: !type Fields
hu: !type mezők

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
hu: Nincs eseménytábla ebben az adatbázisban. Az esemény importálási lehetőség nem elérhető.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
hu: Nincsenek esemény tartalmak az adatbázisban. Nincs elérhető esemény import beállítás.

en: Delete original event?
hu: Eredeti esemény törlése?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
hu: Törölni kell az eredeti bejegyzést miután át lett másolva az új tartalomtípusba? Ha igen, akkor először biztonsági másolatot kell készíteni az adatbázisról.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
hu: Átalakítandó tartalmak maximális száma ebben a folyamatban.

en: Starting nid
hu: Kezdő tartalomazonosító

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
hu: Tartalmak átalakítása, melyek azonosítója nagyobb vagy egyenlő mint ez a szám.

en: No events have been converted.
hu: Nem lett esemény konvertálva.

en: Moderated
hu: Moderált

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Disable mousezoom
hu: Egérrel történő nagyítás letiltása

en: Default map type
hu: Alapértelmezett térkép típus

en: lines
hu: vonalak

en: Location chooser
hu: Címválasztó

en: Disable keyboard
hu: Billentyűzet tiltása

en: Enable Overview Map
hu: Áttekintő térkép engedélyezése

en: Insert Google Map macro.
hu: [gmap] segítségével Google Map makrókat lehet beilleszteni.

en: Create a macro
hu: Makró létrehozása

en: Configure GMap settings
hu: <em>Gmap</em> beállítások

en: Lines
hu: Vonalak

en: Circles
hu: Körök

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Marker
hu: Pontjelző

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Fill opacity
hu: Kitöltés átlátszatlansága

en: User locations
hu: Felhasználói helyszínek

en: Node locations
hu: Tartalmi helyszínek

en: Macro
hu: Makró

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Build a GMap macro
hu: Gmap makró készítése

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Macro text
hu: Makrószöveg

en: Configure permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: Link label
hu: Hivatkozás címkéje

en: AND
hu: ÉS

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Date formats
hu: Dátumformátumok

en: White
hu: Fehér

en: From email address
hu: Feladó email címe

en: Units
hu: Mértékegységek

en: list terms
hu: kifejezések listája

en: add terms
hu: kifejezések hozzáadása

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törlése megtörtént.

en: Do it!
hu: Gyerünk!

en: or
hu: vagy

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Created new term %name.
hu: A következő kifejezés létrejött: %name

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórum

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
hu: A <em>diff</em> modul felülírja a megszokott változatok nézetet. A változatokat tartalmazó táblázat kibővül: lehetővé válik a tartalom változatai közötti eltérések megtekintése. %view_revisions jogosultsággal bíró felhasználók megtekinthetik továbbá a bármely két kiválaszott változat közötti változásokat is. Ez a lehetőség tartalomtípusonként letiltható az egyes tartalomtípusok beállítására szolgáló oldalon. Ez a modul a tartalomszerkesztő űrlapokhoz egy elegáns %preview_changes gombot is biztosít.

en: view revisions
hu: változatok megtekintése

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Show diff
hu: Eltérés megjelenítése

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: Select different revisions to compare.
hu: Különböző változatokat kell kiválasztani az összehasonlításhoz.

en: next diff >
hu: következő eltérés >

en: < previous diff
hu: < előző eltérés

en: Current revision:
hu: Aktuális változat:

en: Revision of !new_date:
hu: !new_date szerinti változat:

en: Changes to %name
hu: %name változásai

en: No visible changes
hu: Nincs látható változás

en: Show %preview_changes button on node edit form
hu: %preview_changes gomb megjelenítése a tartalomszerkesztő űrlapon

en: Show difference between node revisions.
hu: Tartalom változatai közötti különbség megjelenítése.

en: Add redirect
hu: Átirányítás hozzáadása

en: Match
hu: Egyezik

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Search options
hu: Keresési szempontok

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Reversed
hu: Fordított

en: Changed
hu: Módosított

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Reverse
hu: Fordított

en: create
hu: létrehoz

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Aland Islands
hu: Aland-szigetek

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitt és Nevis

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tomé és Príncipe

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Granadin-szigetek

en: British Virgin Islands
hu: Angol Szűz-szigetek

en: U.S. Virgin Islands
hu: Amerikai Szűz-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: Province
hu: Tartomány

en: Line %lineno
hu: %lineno. sor

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: User name
hu: Felhasználónév

en: missing
hu: hiányzó

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Not published
hu: Rejtett

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Gray
hu: Szürke

en: Purple
hu: Bíbor

en: edit own
hu: szerkeszthető a saját

en: edit
hu: szerkesztés

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Path to the "convert" binary
hu: Útvonal a „convert” programfájlhoz

en: Formats
hu: Formátumok

en: Dev load
hu: Fejlesztő betöltés

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: New
hu: Új

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többes szám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Display style
hu: Megjelenítési stílus

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Themes
hu: Sminkek

en: Translations
hu: Fordítások

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Audio sample rate
hu: Mintavételi arány

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: administer nodes
hu: tartalmak adminisztrációja

en: not published
hu: rejtett

en: Comment follow-up notification settings
hu: Hozzászólás-követés emlékeztetők beállítása

en: Receive comment follow-up notification e-mails
hu: Hozzászólás-követő email értesítések fogadása

en: !site :: new comment for your post.
hu: !site :: új hozzászólás egy bejegyzéshez

en: source comment
hu: forrás hozzászólás

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: demote
hu: lefokozás

en: activate
hu: aktivál

en: not sticky
hu: nem kiemelt

en: sticky
hu: kiemelt

en: not promoted
hu: nincs címlapon

en: promoted
hu: címlapon

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Tabs
hu: Fülek

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Path to file
hu: Fájl útvonala

en: Storage
hu: Tárolás

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Page name
hu: Oldal neve

en: E-mail from name
hu: Az e-mail feladójának neve

en: E-mail from address
hu: Az e-mail feladójának címe

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Comment title
hu: Hozzászólás címe

en: low
hu: alacsony

en: high
hu: magas

en: Enable custom alternate text
hu: Saját helyettesítő szöveg megadása

en: Enable custom title text
hu: Egyéni cím engedélyezése

en: Reason
hu: Ok

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Select
hu: Választás

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Bold
hu: Vastag

en: Information
hu: Információ

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: CSV import
hu: CSV importálása

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en:  content
hu:  tartalom

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Internationalization
hu: Nemzetköziesítés

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Menus
hu: Menük

en: edit vocabulary
hu: szótár szerkesztése

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: Date API requirements
hu: Date API előfeltételei

en: A Date API that can be used by other modules.
hu: Egy <em>Date API</em>, melyet más modulok használhatnak.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke a záró dátum mezőben érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
hu: A mező alapértelmezés szerinti értéke. Ha a „Relatív” van kiválasztva, akkor lejjebb lehet megadni a részleteket.

en: Customize Default Value
hu: Alapértelmezés szerinti érték testreszabása

en: Custom value for From date
hu: Egyéni kezdő dátum érték

en: Default value for To date
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum érték

en: Same as From date
hu: Ugyanaz mint a kezdő dátum

en: Custom value for To date
hu: Egyéni záró dátum érték

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
hu: Az év legördülő listában megjelenő vissza és előre mutató évek száma, az alapértelmezés szerinti értéke -3:+3.

en: Customize Date Parts
hu: Dátumrészek testreszabása

en: Above
hu: Felette

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
hu: A dátumrészek „Év”, „Hónap”, „Nap” címkéinek helyzete. A „Felette” címekként jeleníti meg őket a dátumrészek felett. A „Belül” első választásként illeszti be őket a legördülő listába és az üres szövegmezőkbe. A „Nincs'” nem címkézi a dátumrészeket. A címke pontos szövege a sminkben szabályozható a „date_part_label_year” és a „date_part_label_month” használatával.

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
hu: Üres „Záró dátum” érték esetén a „Kezdő dátum” értéke lesz felhasználva.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
hu: Az „Eddig” érték megadása kötelező az ismétlődő dátumoknál.

en: The raw date value.
hu: A nyers dátum érték.

en: The formatted date.
hu: A formázott dátum.

en: The raw date timestamp.
hu: A nyers időbélyeg.

en: Date year (four digit)
hu: Dátum év (négy számjegy)

en: Date year (two digit)
hu: Dátum év (két számjegy)

en: Date month (full word)
hu: Dátum hónap (teljes szó)

en: Date month (abbreviated)
hu: Dátum hónap (rövidített)

en: Date month (two digit, zero padded)
hu: Dátum hónap (két számjegy, előnullázva)

en: Date month (one or two digit)
hu: Dátum hónap (egy vagy két számjegy)

en: Date week (two digit)
hu: Dátum hét (két számjegy)

en: Date day (full word)
hu: Dátum nap (teljes szó)

en: Date day (abbreviation)
hu: Dátum nap (rövidített)

en: Date day (two digit, zero-padded)
hu: Dátum nap (két számjegy, előnullázva)

en: Date day (one or two digit)
hu: Dátum nap (egy vagy két számjegy)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
hu: Ha a mezőnek van megadott céldátuma, akkor az ugyanolyan vezérjelek elérhetők az űrlapon: [to-????], ahol ???? a normál vezérjel.

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: !time from now
hu: !time mostantól

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
hu: CCK dátum/idő mezőket és felületi elemeket határoz meg.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
hu: A PHP 5.2 dátum függvényeit utánozza a PHP 4.x, PHP 5.0, és PHP 5.1 változatokban. Szükséges, ha a <em>Date API</em> modult a PHP 5.2-nél kisebb változatával használjuk.

en: Previous field
hu: Előző mező

en: Next field
hu: Következő mező

en: Increment
hu: Növelés

en: Decrement
hu: Csökkentés

en: Date Popup requirements
hu: Date Popup előfeltételei

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hu: <em>jQuery</em> felugró naptárak és időbeviteli felületi elemek engedélyezése dátumok és idők kiválasztásához.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
hu: A dátum ismétlődéséhez használt gyakoriság és időszak kiválasztása. Ha semmi sincs kiválasztva, a dátum nem lesz ismétlődő.

en: Until
hu: Eddig

en: Date to stop repeating this item.
hu: Az ismétlés befejezésének dátuma.

en: -- Any
hu: -- Bármely

en: Day of Month
hu: Hónap napja

en: Day of Week
hu: Hét napja

en: Except
hu: Kivéve

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
hu: Dátumok amiket mellőzni kell az ismétlődő dátumok listájában.

en: -- Period
hu: -- Időszak

en: -- Frequency
hu: -- Gyakoriság

en: Every @number
hu: Minden @number

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hu: <em>Dátum Repeat API</em> az ismétlődő dátumok és idők kiszámítására <em>iCal</em> szabályok alapján.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
hu: A <em>Date Timezone</em> modulhoz szükséges a !link.

en: set the site timezone name
hu: webhely időzóna név beállítása

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, amelynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai.

en: The !link may not be correct.
hu: !link valószínűleg rossz.

en: site timezone name
hu: webhely időzóna név

en: Date Timezone requirements
hu: Date Timezone előfeltételei

en: Pink
hu: Rózsaszín

en: Overrides
hu: Felülírja

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorstárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre, és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott, vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje fogd-és-vidd módszerrel állítható be a content modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresés index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: Removed field %field from %type.
hu: A mező törölve lett: %field (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblája törölve lett.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve lett.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített tízes számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói csoport, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en: Use SSL
hu: SSL használata

en: Form
hu: Űrlap

en: Max nodes
hu: Max tartalom

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Grid
hu: Rács

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Italic
hu: Dőlt

en: Redirect to <code>%redirect</code> is causing an infinite loop; redirect cancelled.
hu: <code>%redirect</code> címre történő átirányítás végtelen ciklust eredményezne; az átirányítás leállítva.

en: URL redirects
hu: Webcím átirányítások

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: The redirect has been deleted.
hu: Az átirányítás törölve.

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: administer redirects
hu: átirányítások adminisztációja

en: Redirect users from one URL to another.
hu: Átirányítja a felhasználókat egy webcímről egy másikra.

en: Hide
hu: Elrejt

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Global
hu: Általános

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: arguments
hu: argumentumok

en: X offset
hu: X eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>left</em>, <em>center</em>, vagy <em>right</em>.

en: Y offset
hu: Y eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>top</em>, <em>center</em>, vagy <em>bottom</em>.

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Thread
hu: Szál

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Orange
hu: Narancs

en: From name
hu: Feladó neve

en: Distinct
hu: Különböző

en: Confirm unsubscription
hu: Leiratkozás megerősítése

en: ImageMagick Binary
hu: <em>ImageMagic</em> programfájl

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
hu: Az <em>ImageMagic</em> egyedülálló program a képek manipulálására. Használatbavételéhez előzőleg telepíteni kell a kiszolgálóra, illetve tudni kell a pontos helyét a kiszolgálón. Bizonytalanság esetén a program helyes elérési útvonalának érdekében, kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
hu: Itt kell megadni az <em>ImageMagic</em> <kbd>convert</kbd> programfájljának teljes elérési útját. Például: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> illetve <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
hu: Hibainformációk megjelenítése

en: ImageMagick command: @command
hu: <em>ImageMagic</em> parancs: @command

en: ImageMagick output: @output
hu: <em>ImageMagic</em> kimenete: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
hu: Az <em>ImageMagic</em> hibát talált: %error

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: SMTP Username.
hu: SMTP felhasználónév.

en: SMTP password.
hu: SMTP jelszó.

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
hu: A telepített <em>Pathauto</em> modul függ a <em>Token</em> modultól, de az nincs, vagy nem megfelelően van telepítve.

en: Double quotes "
hu: Idézőjel "

en: Single quotes (apostrophe) '
hu: Aposztróf '

en: Back tick `
hu: Vissza aposztróf `

en: Comma ,
hu: Vessző ,

en: Period .
hu: Pont .

en: Hyphen -
hu: Kötőjel -

en: Underscore _
hu: Aláhúzás _

en: Colon :
hu: Kettőspont :

en: Semicolon ;
hu: Pontosvessző ;

en: Pipe |
hu: Csővezeték jel |

en: Left curly bracket {
hu: Nyitó kapcsos zárójel {

en: Left square bracket [
hu: Nyitó szögletes zárójel [

en: Right curly bracket }
hu: Záró kapcsos zárójel }

en: Right square bracket ]
hu: Záró szögletes zárójel ]

en: Plus +
hu: Összeadás jel +

en: Equal =
hu: Egyenlőség jel =

en: Asterisk *
hu: Szorzás jel *

en: Ampersand &
hu: Kereskedelmi és jel &

en: Percent %
hu: Százalék jel %

en: Caret ^
hu: Kalap ^

en: Dollar $
hu: Dollár $

en: Hash #
hu: Kettőskereszt #

en: At @
hu: Kukac @

en: Exclamation !
hu: Felkiáltójel !

en: Tilde ~
hu: Hullámvonal ~

en: Left parenthesis (
hu: Nyitó zárójel (

en: Question mark ?
hu: Kérdőjel ?

en: Less than <
hu: Kisebb, mint jel <

en: Greater than >
hu: Nagyobb, mint jel >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített tartalmak számára

en: Pattern for all @node_type paths
hu: Minta minden @node_type útvonalnak

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
hu[0]: A tartalmak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A tartalmak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
hu[0]: A kifejezések tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A kifejezések tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített felhasználók számára

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített blogbejegyzések számára

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített felhasználó-követő útvonalaknak

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználók tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználók tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználói blogok tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználói blogok tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználó-követő oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználó-követő oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
hu: <p>Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.</p>
                      <h2>Beállítások</h2>
                      <p><strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti
                      értéke 100 és ennek legnagyobb értéke 128 a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla oszlopának
                      szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke 128. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik evvel
                      az azokban esetekben problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített
                      webcímhez. Például a csatornákhoz létesített álnevek végére odafűzí, hogy „/feed”.
                      Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcím álnév az url_alias táblába.
                      A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól.
                      Az ajánlott érték 100.</p>
                      <p><strong>Nyers vezérjelek</strong> A <em>Pathauto</em> modulban helyes a -raw formátumú vezérjelek használata.
                      Az útvonalak keresztülmennek a szűrő rendszeren, mely gondoskodik a nyers felhasználói adatok szűréséről.
                      A nyers vezérjelek hibás használata problémákat okozhat a <em>Pathauto</em> modul írásjel szűrő rendszerében.</p>

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [cat], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [term], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: A létrehozott álnevek legnagyobb hossza. Ajánlott értéke 100. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
hu: Egy tömeges módosítás közben érintett objektumok legnagyobb száma

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
hu: A tömeges álnév előállítás közben álnévvel ellátott, adott típusú objektumok legnagyobb száma. Alapértelmezése 50, az ajánlott érték függ a kiszolgáló sebességétől. Ha a tömeges álnév előállítás „idő túllépésre fut”, vagy üres, „fehér képernyő” az eredmény, akkor az értéket csökkenteni kell.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, és átirányít a régi álnévről.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
hu: A karaktersorozatok az ASCII-96 szerinti betűkre és számokra csökkentése

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
hu: Vesszővel elválasztva azok a szavak, amelyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem szabad itt írásjeleket elhelyezni, és nem szabad <em>WYSIWYG</em> szerkesztőt használni ezen a mezőn.

en: Punctuation settings
hu: Írásjelek beállításai

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
hu: A HTML entitásokkal való problémák elkerülésének érdekében -raw helyettesítők használata javasolt a szövegben.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
hu: Belső csatornaálnév (a letiltáshoz üresen kell hagyni)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
hu: A @name lett beállítva elválaszó jelnek, de ez el lesz távolítva, ha előfordul a karakterláncokban. Ez problémát fog okozni a mintákban, különösen a „catpath” és a „termpath” mintákban. @name esetében célszerű lenne átállítani a műveletet „Helyettesíti az elválasztóval”-ra.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden @label álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlésre került.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hu: Minden %type útvonalálnév törlésre került.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
hu[0]: Az indexálnevek tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: Az indexálnevek tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: notify of path changes
hu: értesítés útvonal változásról

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta @node_type számára (felhasználja minden olyan @node_type tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
hu: Minta minden @node_type útvonalnak @language nyelven

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
hu: Minta minden nyelvfüggetlen @node_type útvonalnak

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített kifejezések számára

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan kifejezéshez, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Automated alias settings
hu: Automatikus álnév beállításai

en: @module help index
hu: @module tárgymutató

en: Missing help topic.
hu: Hiányzó súgó téma.

en: Example help
hu: Súgó példa

en: Node type (user-friendly version)
hu: Tartalomtípus (felhasználóbarát változat)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node author's user id
hu: Tartalom szerzőjének azonosítója

en: Node author's user name
hu: Tartalom szerzője

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: edit block
hu: blokk szerkesztése

en: edit the content of this block
hu: a blokk tartalmának szerkesztése

en: configure this block
hu: a blokk beállítása

en: edit view
hu: nézet szerkesztése

en: edit the view that defines this block
hu: a blokkot létrehozó nézet szerkesztése

en: edit menu
hu: menü szerkesztése

en: edit the menu that defines this block
hu: a blokkot létrehozó menü szerkesztése

en: Loading
hu: Betöltés

en: Newsletter
hu: Hírlevél

en: Newsletters
hu: Hírlevelek

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %field (%type tartalomtípus) fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Store an arbitrary file.
hu: Egy tetszés szerinti fájl tárolása.

en: Permitted upload file extensions
hu: Feltöltött fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hu: Kiterjesztések amiket a felhasználó a feltöltésnél használhat. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem kell előttük pontot alkalmazni. Üresen hagyva bármilyen kiterjesztés feltöltését engedélyezi.

en: File size restrictions
hu: Fájlméret korlátozások

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hu: A felhasználó által feltölthető fájlok mérete. Ez a beállítás csak az újonnan feltöltött fájlokra érvényes, a már létezőkre nincs hatása.

en: Maximum upload size per file
hu: Legnagyobb feltölthető méret fájlonként

en: Maximum upload size per node
hu: Legnagyobb feltölthető méret tartalmanként

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hu: Meghatározza a mezőben található fájlokra vonatkozó teljes méretkorlátot egy adott tartalomban. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt). Üresen hagyva nem lesz méretkorlátozás.

en: Generic files
hu: Általános fájlok

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hu: Tetszőleges fájl ikonnal és egy kapcsolt leírással történő megjelenítése.

en: File description
hu: Fájlleírás

en: File size (in bytes)
hu: Fájlméret (bájtban)

en: File size (pretty printed)
hu: Fájlméret (szépen nyomtatott)

en: Fully formatted HTML file tag
hu: Formázott HTML fájl jelölő

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hu: Metaadatok gyűjtésének és tárolásának hozzáadása a <em>FileField</em> modulhoz.

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Subscribed to
hu: Előfizetője

en: Users deleted.
hu: A felhasználók törölve lettek.

en: !num_users created.
hu: !num_users létrejött.

en: Deleted taxonomy.
hu: Törölt taxonómiák.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
hu: A következő szótárak jöttek létre: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
hu: A következő kifejezések jöttek létre: !terms

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: This is a list of defined user functions that generated this current request lifecycle. Click on a function name to view its documention.
hu: Ez egy - a jelenlegi lekérdezés életciklusában létrehozott - lista a felhasználói függvényekről. A függvény nevére kattintva tekinthető meg annak dokumentációja.

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: This is a list of the variables and their values currently stored in variables table and the <code>$conf</code> array of your settings.php file. These variables are usually accessed with <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> and <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>. Variables that are too long can slow down your pages.
hu: Ez egy lista a változótáblában és a settings.php fájl <code>$conf</code> tömbjében jelenleg tárolt változókról és értékeikről. Ezek a változók általában elérhetőek a <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> és a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> használatával. A túl hosszú változók lassíthatják az oldalt.

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Empty database queries
hu: Üres adatbázis lekérdezések

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Variable editor
hu: Változó szerkesztő

en: Session viewer
hu: Munkafolyamat nézőke

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Dev render
hu: Fejlesztő megjelenítés

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: devel
hu: fejlesztő

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Query log
hu: Lekérdezésnapló

en: Collect query info. If disabled, no query log functionality will work.
hu: Lekérdezési információk gyűjtése. Tiltott állapotban a lekérdezések nem lesznek naplózva.

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
hu: A modul engedélyezéséhez a <em>Zend Optimizer</em> PHP kiterjesztést le kell tiltani, vagy frissíteni kell azt. A szükséges változat legalább 3.2.8-as. A <em>Zend Optimizer</em> korábbi változatai <a href="!url">nagyon hibásak és szegmentálási hibát okoznak az <em>Apache</em> webkiszolgálóban</a>.

en: Collect query info
hu: Lekérdezési információk gyűjtése

en: Display query log
hu: Lekérdezésnapló megjelenítése

en: Display a log of the database queries needed to generate the current page, and the execution time for each. Also, queries which are repeated during a single page view are summed in the # column, and printed in red since they are candidates for caching.
hu: Megjelenít egy naplót az aktuális oldal létrehozásához szükséges adatbázis lekérdezésekről és azok végrehajtási idejejéről. Az oldal megtekintése folyamán megismételt lekérdezések a # oszlopban vannak összegezve, és vörössel ki vannak emelve, mivel ezek potenciálisan a gyorstárba kerülhetnek.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorstárazás jele lehet.

en: Store executed queries
hu: Végrehajtott lekérdezések tárolása

en: Sampling interval
hu: Mintavételi időköz

en: If storing query statistics, only store every nth page view. 1 means every page view, 2 every second, and so on.
hu: A lekérdezések statisztikáinak tárolásakor csak minden X. oldalmegtekintés lesz tárolva. Az 1 minden oldalmegtekintést jelent, a 2 minden másodikat, stb...

en: Display page timer
hu: Oldalidőzítő megjelenítése

en: Display page execution time in the query log box.
hu: Oldal létrehozási idejének megjelenítése a lekérdezésnapló dobozában.

en: Display memory usage
hu: Memóriahasználat megjelenítése

en: Display how much memory is used to generate the current page. This will show memory usage when devel_init() is called and when devel_exit() is called. PHP must have been compiled with the <em>--enable-memory-limit</em> configuration option for this feature to work.
hu: Az aktuális oldal létrehozásához szükséges memória megjelenítése. Megmutatja a memóriahasználatot a devel_init() és a devel_exit() meghívásakor. Ennek a lehetőségnek a használatához a PHP-t az <em>--enable-memory-limit</em> konfigurációs lehetőséggel kell lefordítani.

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: Error handler
hu: Hibakezelő

en: Standard drupal
hu: Szabványos Drupal

en: Log only
hu: Csak naplózás

en: Other (!library)
hu: Más (!library)

en: SMTP library
hu: SMTP könyvtár

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Warning - will delete your module tables and variables.
hu: Figyelmeztetés - törli a modul tábláit és változóit.

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
hu: Sajnos összetett változótípusokat még nem lehet szerkeszteni. A <em>PHP futtatása</em> blokkban a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> függvény használható erre a célra.

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Total (ms)
hu: Összes (ms)

en: Average (ms)
hu: Átlag (ms)

en: Std deviation (ms)
hu: Szokásos eltérés (ms)

en: Delete collected query statistics
hu: Összegyűjtött lekérdezési statisztikák törlése

en: Stored query statistics deleted.
hu: A tárolt lekérdezési statisztikák törölve lettek.

en: access devel information
hu: fejlesztői információk elérése

en: execute php code
hu: php kód futtatása

en: switch users
hu: felhasználóváltás

en: Generate users
hu: Felhasználók létrehozása

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: Generate content
hu: Tartalom létrehozása

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
hu: Megadott számú tartalom és hozzászólás létrehozása. Lehetséges a meglévő elemek törlése is.

en: Generate categories
hu: Kategóriák létrehozása

en: Generate a given number of vocabularies and terms. Optionally delete current categories.
hu: Megadott számú szótár és kifejezés létrehozása. Lehetséges a meglévő kategóriák törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: Which node types do you want to create?
hu: Milyen tartalomtípusok legyenek létrehozva?

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Max word length of titles
hu: Címben szereplő szavak legnagyobb hossza

en: How many vocabularies would you like to generate?
hu: Létrehozandó szótárak száma

en: How many terms would you like to generate?
hu: Létrehozandó kifejezések száma

en: Max word length of term/vocab names
hu: Kifejezésekben/szótárakban szereplő szavak legnagyobb hossza

en: Delete existing terms and vocabularies before generating new content.
hu: Meglévő kifejezések és szótárak törlése az újak létrehozása előtt.

en: Development helper for node_access table
hu: Fejlesztői segítség a node_access táblához

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
hu: Ez a modul az oldal fejlesztésében segít. Különösképp amikor egy hozzáférés vezérlő modult használunk arra, hogy korlátozzuk a hozzáféréseket néhány, vagy minden tartalomnál. Ez a modul visszajelzéseket ad, megmutatva az adatbázis node_access tábláját.

en: The node_access table is one method Drupal provides to hide content from some users while displaying it to others.  By default, Drupal shows all nodes to all users.  There are a number of optional modules which may be installed to hide content from some users.
hu: A node_access tábla egy módszer, amit a Drupal nyújt a tartalmak elrejtéséhez egyes felhasználók elől, míg azok másoknak megjelennek. Alapértelmezés szerint a Drupal minden tartalmat megjelenít minden felhasználónak. A tartalmak néhány felhasználó előli elrejtéséhez több lehetséges modult is lehet telepíteni.

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: This module provides two blocks.  One called Devel Node Access by User is visible when a single node is shown on a page.  This block shows which users can view, update or delete the node shown.  Note that this block uses an inefficient algorithm to produce its output.  You should only enable this block on sites with very few user accounts.
hu: Ez a modul két blokkot biztosít. A <em>Devel</em> tartalomhozzáférés felhasználónként akkor látható amikor egy oldalon egy tartalom jelenik meg. Ez a blokk megmutatja, hogy mely felhasználók tekinthetik meg, módosíthatják vagy törölhetik a megjelenített tartalmat. Meg kell jegyezni, hogy ez a blokk egy nem túl hatékony algoritmust használ a kimenet előállítására. Csak olyan oldalon érdemes használni ahol kevés felhasználó van.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes.  This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: Devel Node Access debug mode
hu: <em>Devel Node Access</em> hibakereső mód

en: Devel Node Access by User
hu: Devel Node Access felhasználónként

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: Highest priority grant, in !na.
hu: Legfontosabb, ebben: !na.

en: ignored
hu: mellőzött

en: Lower priority grant, not in !na and thus ignored.
hu: Kevésbé fontos, nincs !na értékben, ezért nincs figyelembevéve.

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: node_access entries for nodes shown on this page
hu: node_access bejegyzések az oldalon látható tartalmakhoz

en: Access permissions by user
hu: Hozzáférési jogosultságok felhasználónként

en: Disabled query logging since devel module is disabled.
hu: Lekérdezések naplózásának tiltása, amíg a <em>Devel</em> modul tiltott.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
hu: Ál-felhasználók, -tartalmak, és -taxonómia kifejezések létrehozása.

en: Developer block and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hu: Egy képszerkesztő felületi elem, ami a képek előnézetét is megmutatja.

en: Displays image files in their original size.
hu: Képek megjelenítése eredeti méretben.

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Country code
hu: Országkód

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Newsletter issue
hu: Hírlevélszám

en: Sent issues
hu: Elküldött kiadások

en: List newsletters
hu: Hírlevelek listázása

en: Add newsletter
hu: Hírlevél hozzáadása

en: Confirm newsletter subscriptions
hu: Feliratkozások megerősítése

en: Manage newsletter subscriptions
hu: Feliratkozások karbantartása

en: highest
hu: legmagasabb

en: lowest
hu: legalacsonyabb

en: Request receipt
hu: Olvasási visszaigazolás kérése

en: Don't send now
hu: Még ne küldje el

en: Send one test newsletter to the test address
hu: Egy teszt hírlevél küldése a teszt címre

en: Send newsletter
hu: Hírlevél küldése

en: Sending
hu: Küldés

en: You have no privileges to send this newsletter
hu: Nincs jogosultság a hírlevél elküldéséhez

en: This newsletter has been sent
hu: A hírlevél kézbesítésre került

en: Newsletter vocabulary
hu: A hírlevelek szótára

en: Current newsletter subscriptions
hu: Jelenlegi hírlevél-előfizetők

en: My newsletters
hu: Saját hírlevelek

en: Current subscriptions
hu: Jelenlegi feliratkozások

en: Newsletter: @title
hu: Hírlevél: @title

en: Stay informed on our latest news!
hu: Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

en: Display link to previous issues
hu: Hivatkozás megjelenítése a korábbi kiadásokra

en: Display previous issues
hu: Korábbi kiadások megjelenítése

en: Number of issues to display
hu: A megjelenítendő kiadások száma

en: Display RSS-feed icon
hu: Az RSS-csatorna hivatkozásának megjelenítése

en: Manage my subscriptions
hu: Saját feliratkozások kezelése

en: Previous issues
hu: Előző kiadások

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
hu: Ki kell választani legalább egy hírlevelet, amelyre fel-, vagy leiratkozás történjen.

en: Subscriptions for %mail
hu: %mail jelenlegi előfizetései

en: Manage your newsletter subscriptions
hu: Feliratkozásaim karbantartása

en: You must select at least one newsletter.
hu: Legalább egy hírlevelet ki kell választani.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
hu: Az alábbi címhez tartozó hírlevél előfizetések frissültek: %mail

en: Test newsletter sent to %recipient.
hu: A teszt kézbesítve lett az alábbi címzettnek: %recipient .

en: all newsletters
hu: összes hírlevél

en: orphaned newsletters
hu: elárvult hírlevelek

en: Show issues from
hu: Kiadások megjelenítése

en: No newsletters available.
hu: Nincs elérhető hírlevél.

en: Inactive: no newsletters will be sent
hu: Inaktív: hírlevél nem lesz kiküldve

en: Active: user will receive newsletters
hu: Aktív: a felhasználó megkapja a hírleveleket

en: Not sent
hu: Nincs elküldve

en: Currently sending by cron
hu: Jelenleg kézbesítés alatt

en: All newsletters
hu: Összes hírlevél

en: Subscription filters
hu: Feliratkozásszűrő

en: Inactivate
hu: Kikapcsolás

en: No subscriptions available.
hu: Nincs elérhető feliratkozás.

en: Are you sure you want to delete these subscriptions?
hu: Ezek a feliratkozások biztosan törölhetőek?

en: The subscriptions have been deleted.
hu: A feliratkozások törölve lettek.

en: The following addresses were added or updated: %added.
hu: Az alábbi címek hozzáadásra kerültek: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
hu: A címek fel lettek írva a következő hírlevelekre: %newsletters .

en: No addresses were added.
hu: Nem lettek címek hozzáadva.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
hu: Az alábbi címek érvénytelenek: %invalid.

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Inactive users
hu: Inaktív felhasználók

en: No addresses were found.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő cím.

en: Sender information
hu: Információ a feladóról

en: HTML to text conversion
hu: Átalakítás HTML-ből szöveggé

en: When your newsletter is sent as plain text, these options will determine how the conversion to text is performed.
hu: A hírlevél sima szövegként történő szétküldésekor ezek a lehetőségek szabályozzák a szöveggé alakítás lépéseit.

en: Hyperlink conversion
hu: Hivatkozások átalakítása

en: Default newsletter options
hu: Alapértelmezés szerinti hírlevél beállítások

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
hu: Az itt megadott értékek lesznek az alapértelmezés szerintiek egy új hírlevél létrehozásakor, de minden érték felülírható a hírlevél szerkesztése űrlappal.

en: Allow test address override
hu: A teszcímek felülbírálásának engedélyezése

en: Synchronize with account
hu: Szinkronizálás a felhasználói fiókkal

en: Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
hu: Meghatározza a kiküldhető hírlevelek számát időzített feladatonként. A hibás vagy kézbesíthetetlen levelek is számítanak.

en: Log emails
hu: Emailek naplózlása

en: When checked all outgoing simplenews emails are logged in the system log. A logged email does not guarantee that it is send or will be delivered. It only indicates that a message is send to the PHP mail() function. No status information is available of delivery by the PHP mail() function.
hu: Bejelölt állapotban a Simplenews által küldött e-mailek bekerülnek a rendszernaplóba. Ez a naplózás nem garantálja, hogy a levél meg is érkezik, csak azt, hogy az üzenet el lett küldve a PHP mail() függvényén keresztül. Sajnos a PHP mail() függvény nem nyújt információt a kézbesítés állapotáról.

en: Newsletter name
hu: Hírlevél neve

en: edit newsletter
hu: hírlevél szerkesztése

en: There are currently no newsletter series.
hu: Jelenleg nincs egy hírlevél sem.

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
hu: Különböző hírlevéltípusok (vagy témák) hozhatóak létre a hírek kategorizálásához (például: Macskavilág hírei, Kutyavilág hírei, stb).

en: Updated term %name.
hu: A következő kifejezés frissült: %name

en: Newsletter %title has been deleted.
hu: %title hírlevél sikeresen törölve lett.

en: Confirm subscription
hu: Feliratkozás megerősítése

en: You always have the option of unsubscribing later.
hu: Késöbb bármikor lehetőség lesz a leiratkozáshoz.

en: plain
hu: egyszerű

en: html
hu: HTML

en: administer newsletters
hu: hírlevelek adminisztrációja

en: send newsletter
hu: hírlevél küldése

en: subscribe to newsletters
hu: feliratkozás a hírlevelekre

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése hiányzik, vagy nagyon régi változat. A <a href="@url">PHP dokumentáció</a> segíthet pótolni ezt a hiányosságot.

en: GD library
hu: GD kiterjesztés

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Email addresses
hu: Email címek

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Views panes
hu: Views táblák

en: by @user
hu: @user által

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Környezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Edit this node
hu: Ennek a tartalomnak a szerkesztése

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form input format
hu: Tartalom űrlap beviteli forma

en: Input format for the body field on a node.
hu: A törzs mező beviteli formája egy tartalomban.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form categories
hu: Tartalom űrlap kategóriák

en: Taxonomy categories for the node.
hu: Taxonómia kategóriák a tartalomhoz.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Categories.
hu: Kategóriák.

en: Book options
hu: Könyvvázlat beállítások

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: Input format.
hu: Beviteli forma.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Term synonyms
hu: Szinonimák

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: No title
hu: Nincs cím

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet.

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Local
hu: Helyi

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Palestinian Territory
hu: Palesztín területek

en: Vatican
hu: Apostoli Szentszék (Vatikán)

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Allow Upscaling
hu: Túlméretezés engedélyezése

en: Let scale make images larger than their original size
hu: Az átméretezett kép nagyobb lehet, mint az eredeti

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_and_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Scale to fit
hu: Méretezés a kitöltéshez

en: Inside dimensions
hu: Belső méretek

en: Outside dimensions
hu: Külső méretek

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Szélesség megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Magasság megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_deprecated_scale</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_desaturate</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_rotate_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
hu: <strong>FIGYELMEZTETÉS:</strong> a lenti szigma paraméter <em>csak</em> akkor használható, ha az <em>Imagemagick</em> eszközkészlet aktív.

en: Radius
hu: Sugár

en: Sigma
hu: Szigma

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_sharpen_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: @preset image
hu: @preset kép

en: @preset image linked to node
hu: @preset kép a tartalomra hivatkozva

en: @preset image linked to image
hu: @preset kép a képhez hivatkozva

en: @preset file path
hu: @preset fájlútvonal

en: @preset URL
hu: @preset webcím

en: non-existant action %action
hu: nem létező %action akció

en: action(id:%id): %action failed for %src
hu: Akció (azonosító:%id): %action sikertelen az alábbin: %src

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_resize_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: administer imagecache
hu: imagecache adminisztrációja

en: flush imagecache
hu: imagecache ürítése

en: view imagecache
hu: imagecache megtekintése

en: presetname
hu: beállításnév

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Preset Namespace
hu: Beállítási névtér

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A képek webcímében használt névterek közlik az <em>ImageCache</em> modullal, hogy miként kezelje az egyes képeket. A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: The specified preset was not found
hu: A megadott beállítás nem található

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan törölhető?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan kiüríthető?

en: New Actions
hu: Új akciók

en: Add !action
hu: !action hozzáadása

en: Update Action
hu: Akció frissítése

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
hu: „!action” akció „!preset” beállításból biztosan törölhető?

en: The action has been deleted.
hu: Az akció törlése sikerült.

en: Administer imagecache presets and actions.
hu: <em>ImageCache</em> beállításainak és műveleteinek adminisztrációja.

en: Add new preset
hu: Új beállítás hozzáadása

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
hu: Egy imagecache beállítás elsődleges azonosítója.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
hu: Egy imagecache akció elsődleges azonosítója.

en: The weight of the action in the preset.
hu: Az akció súlya a beállításban.

en: The module that defined the action.
hu: Az akciót meghatározó modul.

en: The unique ID of the action to be executed.
hu: A futtatandó akció egyedi azonosítója.

en: ImageCache Directory
hu: <em>ImageCache</em> könyvtára

en: %p is not writeable by the webserver.
hu: %p nem írható a webkiszolgáló számára.

en: An unknown error occured.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: ImageCache Temp Directory
hu: <em>ImageCache</em> átmeneti könyvtára

en: ImageCache User Interface.
hu: <em>ImageCache</em> felhasználói felület.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Hozzáadás, ha az alábbi PHP kód (<code>TRUE</code>) értékkel tér vissza (PHP mód, csak haladóknak).

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Email options
hu: Emailek beállításai

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Finish
hu: Befejezés

en: Enable the search module to search help.
hu: A súgóban való kereséshez engedélyezni kell a <em>Search</em> modult.

en: Module help index
hu: Modul tárgymutató

en: Search help
hu: Keresés a súgóban

en: view advanced help topic
hu: bővített súgó téma megtekintése

en: view advanced help popup
hu: bővített súgó megtekintése

en: view advanced help index
hu: bővített súgó tárgymutató megtekintése

en: Allow advanced help and documentation.
hu: Bővített súgó és dokumentáció engedélyezése.

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
hu: A súgó ikonra kattintva egy példa súgó téma jelenik meg, ami a PHP programozási nyelvet mutatja be (wikipedia.org). A keresési funkciók kipróbálása előtt a keresési indexeket újra kell építeni az időzítő futtatásával.

en: Advanced help example
hu: Advanced help példa

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
hu: Példa modul, amely az <em>Advanced help</em> modul lehetőségeit mutatja be.

en: The selected file %name could not be uploaded.
hu: „%name” nem tölthető fel.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
hu: Feltöltési hiba. %file-t nem lehetett áthelyezni a %destination rendeltetési helyre.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: In moderation
hu: Elfogadási sorban

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: About
hu: Névjegy

en: Require
hu: Szükséges

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: Popup
hu: Felugró

en: All comments
hu: Minden hozzászólás

en: Logs performance data: page generation times and memory usage.
hu: Teljesítmény adatokat naplóz: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Clear APC
hu: APC kiürítése

en: Clears performance statistics collected in APC.
hu: Az APC-ben összegyűjtött teljesítménystatisztikák törlése.

en: Performance Logs: Summary
hu: Teljesítménynapló összegzés

en: View summary performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Összegző teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Performance Logs: Details
hu: Teljesítménynapló részletek

en: View detailed, per page, performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Részletes, oldalankénti teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: APC is enabled. It is reasonably safe to enable summary logging on live sites.
hu: Az APC engedélyezve van. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken biztonságos.

en: APC is not enabled. It is <strong>not</strong> safe to enable summary logging to the database on live sites.
hu: Az APC nem engedélyezett. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken <strong>nem</strong> bizonságos.

en: Logging mode
hu: Naplózási mód

en: Detailed logging
hu: Részletes naplózás

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
hu: Memórihasználat és oldallétrehozási idők naplózása minden oldalon. Ez a naplózási mód nagyméretű oldalakhoz <strong>nem</strong> megfelelő, mivel komoly teljesítményromlást okoz. Fejlesztői, vagy a webhely egy tesztmásolatán történő használatra van szánva.

en: Summary logging (DB)
hu: Összegző naplózás (DB)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
hu: Összegző adatok naplózása, mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, valamint az adatbázis memóriahasználata. Ez a naplózási mód a legtöbb éles webhely számára <strong>nem</strong> ajánlott.

en: Summary logging (APC)
hu: Összegző naplózás (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Összegző adatok naplózása az APC-vel (ha telepítve van), mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők valamint a memóriahasználat. Az összegzés az APC memóriában lesz tárolva, ezért nem terheli az adatbázist. Az APC-vel történő naplózás a legtöbb éles webhely számára megfelelő, kivéve, ha az egyedi oldallekérések száma szélsőségesen magas.

en: Database Query timing and count
hu: Adatbázislekérdezés időmérő és számláló

en: Accesses threshold
hu: Hozzáférések küszöbértéke

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
hu: Az összegző jelentés megtekintésekor és az APC használatakor csak azok az oldalak lesznek mutatva, melyek hozzáféréseinek száma nagyobb mint a megadott küszöbérték. Továbbá, az időzített feladatok végrehajtásakor az evvel azonos, vagy ennél kisebb számú hozzáféréssel rendelkező oldalak törölve lesznek, hogy az APC megosztott memóriája ne töltődjön túl. Hasznos a sok találattal rendelkező éles webhelyeken. Fejlesztői oldalon érdemes 0-ra állítani, hogy minden oldal megjelenjen.

en: # accesses
hu: # hozzáférés

en: Max Memory (MB)
hu: Max memória (MB)

en: Avg Memory (MB)
hu: Átlag memória (MB)

en: Query Count (Max)
hu: Lekérdezés szám (max)

en: Query Count (Avg)
hu: Lekérdezésszám (átlag)

en: No statistics available yet.
hu: Még nincs elérhető statisztika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
hu: !shown elérési út megmutatása, több mint !threshold hozzáféréssel, a !total elérési útból.

en: Showing all !total paths.
hu: !total elérési utat jelenít meg.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
hu: Átlagos memóriahasználat oldalanként: !mb_avg MB

en: Total number of page accesses: !accesses
hu: Összes oldalletöltés: !accesses

en: First access: !access.
hu: Első hozzáférés: !access.

en: Last access: !access.
hu: Utolsó hozzáférés: !access.

en: Memory (MB)
hu: Memória (MB)

en: # Queries
hu: # Lekérdezések

en: Confirm APC clear
hu: APC kiürítésének jóváhagyása

en: Are you sure you want to clear the APC statistics for this site?
hu: Biztosan törölhető ennek a webhelynek az APC statisztikája?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in APC. This action cannot be undone.
hu: Az összes APC gyorstárban tárolt teljesítménystatisztikát törli. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Performance statistics collected in APC has been cleared.
hu: Az APC által összegyűjtött teljesítménystatisztikák törölve lettek.

en: Logs detailed and/or summary page generation time and memory consumption for page requests.
hu: Részletes és/vagy összegző oldallétrehozási idő és memóriafelhasználás naplózása minden oldalbetöltésnél.

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: field
hu: mező

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: Depends on: !dependencies
hu: !dependencies szükséges a bekapcsolásához

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Primary Key: Unique cache ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi gyorstár azonosító.

en: A collection of data to cache.
hu: A gyorstárazandó adatok gyűjteménye.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
hu: Unix időbélyeg, mely a bejegyzés lejárati idejét jelöli, vagy 0, ha nem jár le.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
hu: Unix időbélyeg, mely a bejegyzés létrehozását jelöli.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
hu: Egyedi HTTP fejlécek, amelyeket a gyorstárazott adathoz kell adni.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
hu: 1, ha a tartalom szerializált, egyébként 0.

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Imagecache presets
hu: ImageCache beállítások

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: GD !format Support
hu: GD !format támogatás

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module  (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module  (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Signup
hu: Jelentkezés

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Calendar settings
hu: Naptár beállításai

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en:  is not a valid hex color
hu:  érvénytelen hexadecimális szín

en: User roles
hu: Felhasználói csoportok

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Deslash
hu: Perjel eltávolítása

en: If enabled, this option will remove the trailing slash from requests. This stops requests such as <code>example.com/node/1/</code> failing to match the corresponding alias and can cause duplicate content. On the other hand, if you require certain requests to have a trailing slash, this feature can cause problems so may need to be disabled.
hu: Bekapcsolva a kérés végéről a perjel eltávolításra kerül. Így elkerülhető, hogy az <code>example.com/node/1/</code> stílusú kérés ne illeszkedjen a beállított útvonal álnevére, ami a tartalom kettőződését okozhatja. Ha szükséges, hogy bizonyos kérések végén a perjel szerepeljen, akkor a bekapcsolt állapot problémát okozhat, ezért célszerű kikapcsolni.

en: Non-clean to Clean
hu: Hagyományos webcímből rövid webcím

en: If enabled, this option will redirect from non-clean to clean URL (if Clean URL's are enabled). This will stop, for example, node 1  existing on both <code>example.com/node/1</code> AND <code>example.com?q=node/1</code>.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hagyományos webcímek átirányításra kerülnek a megfelelő rövid webcímekre (bekapcsolt rövid webcímek használata esetén). Ezátal megszűnik az 1-es azonosítójú tartalom elérhetősége az <code>example.com/node/1</code> és az <code>example.com?q=node/1</code> webcímeken is.

en: Remove Trailing Zero Argument
hu: A nulla paraméter eltávolítása

en: If enabled, any instance of "/0" will be trimmed from the right of the URL. This stops duplicate pages such as "taxonomy/term/1" and "taxonomy/term/1/0" where 0 is the default depth. There is an option of limiting this feature to taxonomy term pages ONLY or allowing it to effect any page. <strong>By default this feature is disabled to avoid any unexpected behaviour</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor az összes „0” eltávolításra kerül a webcím végéről és így megakadályozza a tartalom kettőződést a „taxonomy/term/1” és a „taxonomy/term/1/0 oldalaknál, ahol a 0 az alapértelmezett mélység. Kiválasztható, hogy ez a funkció csak a szótár kifejezés oldalakon, vagy az összes oldalon engedélyezett legyen. <strong>Alapértelmezésben kikapcsolt, megelőzve a nem várt viselkedést.</strong>

en: Enabled for taxonomy term pages only
hu: Csak a szótár kifejezés oldalakon engedélyezett

en: Enabled for all pages
hu: Minden oldalon engedélyezett

en: Menu Access Checking
hu: Menü hozzáférés ellenőrzés

en: If enabled, the module will check the user has access to the page before redirecting. This helps to stop redirection on protected pages and avoids giving away <em>secret</em> URL's. <strong>By default this feature is disabled to avoid any unexpected behaviour</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor a felhasználó hozzáférése az oldalhoz még az átirányítás előtt ellenőrzésre kerül. Segítségével nem történik átirányítás védett tartalmakra és megakadályozza a <em>titkos</em> webcímek felfedését. <strong>Alapértelmezésben kikapcsolt, megelőzve a nem várt viselkedést.</strong>

en: Case Sensitive URL Checking
hu: Kis és nagybetű érzékeny webcím ellenőrzés

en: If enabled, the module will compae the current URL to the alias stored in the system. If there are any differences in case then the user will be redirected to the correct URL.
hu: Bekapcsolva a lekért webcím össze lesz hasonlítva a tárolt útvonalálnévvel. Ha a kis- és nagybetűkben eltérés található, akkor a böngésző át lesz irányítva a tárolt webcímre.

en: This module will do a 301 redirect for all nodes which have an alias but are not using that alias.
hu: Ez a modul 301-es átirányítást hoz létre minden olyan tartalomra, melynek van útvonalálneve, de nem használja azt.

en: Global Redirect
hu: Globális átirányítás

en: Chose which features you would like enabled for Global Redirect
hu: A <em>Global Redirect</em> modul által támogatott funkciók kiválasztása

en: Searches for an alias of the current URL and 301 redirects if found. Stops duplicate content arising when path module is enabled.
hu: Megkeresi az aktuális webcím útvonalálnevét és 301-es átirányítást hoz létre, ha megtalálta. Megakadályozza a tartalom kettőződés előfordulását a <em>Path</em> modul bekapcsolt állapota esetén.

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Maximum resolution for Images
hu: Képek legnagyobb felbontása

en: Defines an image field type.
hu: Egy kép mezőtípust ad.

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: The weight, used for sorting.
hu: A rendezéshez használt súly.

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: WW (01 - 53) formában.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Mollom is a web service that helps you manage your community.
hu: A <em>Mollom</em> egy webes szolgáltatás, amellyel automatikusan szűrhető a kéretlen közösségi aktivitás.

en: use image CAPTCHA
hu: kép CAPTCHA használata

en: play audio CAPTCHA
hu: hang CAPTCHA lejátszása

en: Optionally report this to Mollom
hu: Jelentés a Mollom számára

en: Don't send feedback to Mollom
hu: Ne küldjön visszajelzést a <em>Mollom</em> számára

en: Report as spam or unsolicited advertising
hu: Jelentés reklámszemétként vagy oda nem illő tartalomként

en: Report as obscene, violent or profane content
hu: Jelentés sértő, uszító vagy erőszakos tartalomként

en: Report as low-quality content or writing
hu: Jelentés igénytelen tartalomként

en: Report as unwanted, taunting or off-topic content
hu: Jelentés kéretlen, zavaró vagy témához nem kapcsolódó tartalomként

en: The comment has been deleted.
hu: A hozzászólás törölve lett.

en: Report as inappropriate: @link
hu: Jelentés nem odaillőként: @link

en: Fallback strategy
hu: Vészforgatókönyv

en: Leave all forms unprotected and accept all submissions
hu: Minden űrlap védelmének megszűntetése és az összes beküldés elfogadása

en: Mollom access keys
hu: Mollom hozzáférési kulcsok

en: The public key is used to uniquely identify you.
hu: Az egyedi azonosításhoz szükséges nyilvános kulcs.

en: Private key
hu: Titkos kulcs

en: The CAPTCHA field is required.
hu: A CAPTCHA mező kitöltése szükséges.

en: Word verification
hu: Szóellenőrzés

en: Error @errno: %server - %message - mollom.getServerList
hu: Hibakód #@errno: %server - %message - mollom.getServerList

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Add to every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Add to the listed pages only.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Add tracking to specific pages
hu: Követő hozzáadása bizonyos oldalakhoz

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Please select
hu: Választás

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: Congo (Kinshasa)
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Congo (Brazzaville)
hu: Kongói Köztársaság

en: Ivory Coast
hu: Elefántcsontpart

en: Serbia And Montenegro
hu: Szerbia és Montenegró

en: Hong Kong S.A.R., China
hu: Hong Kong SAR (Kínai Népköztársaság)

en: Isle of Man
hu: Man sziget

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Macao S.A.R., China
hu: Makaó

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint Pierre és Miquelon

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Enable developer modules
hu: Fejlesztő modulok engedélyezése

en: Disable developer modules
hu: Fejlesztő modulok tiltása

en: Collapse fieldsets on modules page
hu: Mezőcsoportok összezárása a modulok oldalon

en: Current anonymous / authenticated users
hu: Jelenlévő vendég / azonosított felhasználó

en: Disabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok tiltása: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hu: A fejlesztő modulok nincsenek engedélyezve.

en: display drupal links
hu: drupal hivatkozások megjelenítése

en: Default sort order
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: translate
hu: fordít

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható! %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Path: !path
hu: Útvonal: !path

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Analyze
hu: Elemzés

en: The sender's email address you supplied is not valid.
hu: A feladónak megadott email cím érvénytelen.

en: Infinite
hu: Végtelen

en: Queue
hu: Várólista

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Variants
hu: Változatok

en: Show block editing on hover
hu: Blokkszerkesztés megjelenítése ha az egér a blokk fölött van

en: When hovering over a block, privileged users will see block editing links.
hu: Ha az egér a blokk fölé kerül, a jogosult felhasználóknak megjelenik egy blokkszerkesztő hivatkozás.

en: Only in admin section
hu: Csak az admin részeknél

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
hu: Csak szöveg. A szöközök fontosak.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa pont a cím előtt van.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
hu: Tartalom címének beillesztése a morzsa végére

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
hu: Hasznos, ha a morzsa nem pont a cím előtt van.

en: Theme development settings
hu: Sminkfejlesztés beállításai

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: A smink gyorstárának ürítése minden oldalletöltés esetén.

en: During theme development, it can be very useful to continuously <a href="!link">rebuild the theme registry</a>. WARNING: this is a huge performance penalty and must be turned off on production websites.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorstárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: erős teljesítményromlást eredményez, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: Theme registry:
hu: Smink gyorstár:

en: Layout method
hu: Felépítési mód

en: Liquid layout
hu: Rugalmas felépítés

en: Fixed layout
hu: Rögzített felépítés

en: Display borders around main layout elements
hu: Szegélyek megjelenítése a fő szerkezeti elemek körül

en: <a href="!link">Wireframes</a> are useful when prototyping a website.
hu: A <a href="!link">drótvázak</a> prototípus oldalak létrehozásánál lehetnek hasznosak.

en: Wireframes:
hu: Drótvázak:

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
hu: A könnyebb sminkfejlesztés érdekében a smink gyorsítótár minden oldal betöltésekor újra lesz építve. A nagymértékű teljesítményromlás elkerülésének érdekében <em>rendkívül</em> fontos ezt éles webhelyen <a href="!link">kikapcsolni</a>.

en: Popups
hu: Felugró ablakok

en: Popup Test
hu: Felugró ablak kipróbálása

en: Popup Settings
hu: Felugró ablakok beállítása

en: Content Selector
hu: Tartalom kiválasztása

en: jQuery selector to define the page's content area on this theme.
hu: jQuery kiválasztása a lap törzsének meghatározásához a jelenleg alkalmazott sminkhez.

en: Do NOT auto-close final message.
hu: NE zárja le a végső üzenetet automatikusan.

en: Uses the Popups API to add popups to various administration pages.
hu: Felugró ablakok alkalmazása és hozzárendelése különböző adminisztrációs oldalakhoz.

en: Yellow
hu: Sárga

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Immediate
hu: Azonnal

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: Custom date format
hu: Egyedi dátum formátum

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: Locations
hu: Helyszínek

en: The location ID of the location.
hu: A helyszín helyszínazonosítója.

en: The name of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín neve.

en: The street address of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín utcája.

en: The city of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín városa.

en: The province of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín tartománya.

en: The postal code of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín irányítószáma.

en: The country of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín országa.

en: The latitude of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín földrajzi szélessége.

en: The longitude of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín földrajzi hosszúsága.

en: The coordinates of the selected location in 'lat, long' format.
hu: A kiválasztott helyszín koordinátái „szélesség, hosszúság” formátumban.

en: Current coordinates
hu: Jelenlegi koordináták

en: User-submitted
hu: Felhasználó által megadott

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
hu: Ha saját adatokat kell megadni földrajzi szélességnek és hosszúságnak, akkor ez a fenti mezőkben lehetséges. Ha ezek a mezők üresen maradnak, akkor a rendszer megpróbálja kiszámítani a földrajzi szélességet és hosszúságot a fennt megadott címből. Ha ismét ki kell számítani a helyszínt a címből - például megváltozott a megadott cím -, akkor ki kell törölni az értéket ezekből a mezőkből.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
hu: Be lehet állítani a helyszínt a térképre kattintással, vagy a helyszínt jelölő elem húzásával is. A helyszín törléséhez és az újraszámításhoz rá kell kattintani a jelölőre.

en: Check this box to delete this location.
hu: A jelölőnégyzet bekapcsolásával törölhető ez a helyszín.

en: Do not collect
hu: Nem gyűjti

en: Force Default
hu: Kényszerített alapértelmezés

en: Province name
hu: Tartomány neve

en: Country name
hu: Országnév

en: Map link
hu: Térkép hivatkozás

en: Minimum number of locations
hu: Helyszínek legkisebb száma

en: location
hu: helyszín

en: Display location in full view
hu: Helyszín megjelenítése teljes nézetben

en: RSS Settings
hu: RSS beállítások

en: mi
hu: mérföld

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Decimal degrees
hu: Fok tizedesjegyekkel

en: Degrees, minutes, seconds
hu: Fok, perc, másodperc

en: Latitude / Longitude input
hu: Szélesség / hosszúság bevitel

en: Postal Code / Country
hu: Irányítószám / Ország

en: Postal Code (assume default country)
hu: Irányítószám (alapértelmezés szerinti ország figyelembevételével)

en: Thickness of line, in pixels.
hu: A vonal vastagsága képpontban.

en: Filled Polygons
hu: Kitöltött sokszögek

en: Line style
hu: Vonalstílus

en: Polygon style
hu: Sokszög stílusa

en: Javascript is required to view this map.
hu: A térkép megtekintéséhez Javascript szükséges.

en: Displays rows as a map.
hu: Sorok megjelenítése térképként.

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Comment notify
hu: Hozzászólás emlékeztető

en: If you want to subscribe to comments you must supply a valid e-mail address.
hu: Hozzászólásokra való feliratkozáshoz meg kell adni egy érvényes email-címet.

en: No notifications
hu: Nincs emlékeztető

en: Email to unsubscribe
hu: Email leiratkozáshoz

en: Unsubscribe this e-mail
hu: Ezen cím leiratkoztatása

en: Available subscription modes
hu: Elérhető feliratkozási módok

en: Notified: !user_mail
hu: !user_email emlékeztetve

en: subscribe to comments
hu: feliratkozás hozzászólásokra

en: Something is maybe not right.
hu: Lehet, hogy valami nincs rendben.

en: A description of the newsletter. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
hu: A hírlevél leírása. Megjelenik a taxonómia oldalakon illetve az RSS hírcsatornákban.

en: Newsletters are displayed in ascending order by weight.
hu: A hírlevelek súlyuk szerint növekvő sorrendben fognak megjelenni.

en: Append hyperlinks as a numbered reference list
hu: Hivatkozások hozzáadása a szöveg végén, számmal hivatkozva.

en: Display hyperlinks inline with the text
hu: Hivatkozások megjelenítése a szövegbe ágyazva

en: Note: All subscriptions associated with this newsletter will be lost.
hu: Megjegyzés: a hírlevélre feliratkozottak listája is el fog veszni.

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline.
hu: Az email címeket vesszővel, szóközzel elválasztva vagy új sorba kell írni.

en: Subscribe to
hu: Feliratkozás erre:

en: Site default language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: Anonymous user preferred language
hu: A be nem jelentkezett felhasználók alapértelmezés szerinti nyelve

en: Anonymous users will be subscribed with the selected preferred language. They will receive newsletters in this language if available. Registered users will be subscribed with their preferred language as set on their account page.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók a kiválasztott alapértelmezés szerinti nyelven lesznek feliratkozva. Ha a hírlevél ezen a nyelven elérhető, akkor ők ezen a nyelven fogják megkapni. A csatakozott felhasználók a felhasználói adatlapjukon megadott nyelven lesznek feliratkozva.

en: Subscriptions matching the selected states will be exported.
hu: A megjelölt állapottal megegyező feliratkozások lesznek exportálva.

en: Subscriptions matching the selected newsletters will be exported.
hu: A kiválasztott hírlevélhez tartozó email címek lesznek exportálva.

en: Export results
hu: Export eredményei

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline. Email addresses which are no longer subscribed to any newsletter, will be removed from the database.
hu: Az email címeket vesszővel, szóközzel vagy sortöréssel kell elválasztani. Azok az email címek, amelyek nincsenek feliratkozva egy hírlevélre sem, törölve lesznek az adatbázisból.

en: Unsubscribe from
hu: Leiratkozás innen:

en: The following addresses were unsubscribed or removed: %removed.
hu: A következő címek leiratkoztak vagy törölve lettek: %removed.

en: The addresses were unsubscribed from the following newsletters: %newsletters.
hu: A címek leiratkoztak a következő hírlevélről: %newsletters

en: No addresses were removed.
hu: Nem lett cím törölve.

en: Content types to be used as newsletter.
hu: A hírlevélként használt tartalomtipusok listája.

en: <select>
hu: < kiválasztás >

en: This vocabulary identifies newsletter series. Note that changing this vocabulary will require existing newsletters to be re-tagged and activated newsletter blocks to be re-activated.
hu: A szótár azonosítja a hírlevelet. Ennek a szótárnak a megváltoztatásával szükségessé válik a meglévő hírlevelek újracímkézése és az aktivált hírlevél blokkok reaktiválása.

en: Default newsletter format.
hu: Az alapértelmezés szerinti hírlevél formátum.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> module to send newsletters in HTML format.
hu: A HTML formátumú hírlevelek küldéséhez telepíteni kell a <a href="@mime_mail_url"><em>Mime Mail</em></a> modult.

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
hu: Említést érdemel, hogy az itt beállított fontossági értéket számos levelező alkalmazás figyelmen kívül hagyja.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of email programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
hu: Igényelhető olvasási visszaigazolás a hírlevél címzettjeitől. Számos email olvasó szoftver figyelmen kívül hagyja, így nem egy döntő jelzője annak, hogy hányan olvassák a hírlevelet.

en: Default send action
hu: Alapértelmezés szerinti küldés

en: Test addresses
hu: Próbacímek

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses. The override function allows to override these addresses in the newsletter editing form.
hu: A próbákhoz használt e-mailcímek vesszővel elválasztott listája. A felülbírálhatóság engedélyezésével a hírlevélpéldány szerkesztésének űrlapján eltérő címek is megadhatóvá válnak.

en: Default sender address that will only be used for confirmation emails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
hu: Az alapértelmezés szerinti feladó címe, amely csak a megerősítésekhez lesz felhasználva. Minden hírlevélhez külön meg lehet adni a feladót a hírlevél beállítási oldalán.

en: Use cron to send newsletters
hu: Időzített feladatok használata a hírlevél küldéséhez

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds.
hu: A cronnak szánt idő nem haladhatja meg a PHP beállításaiban szereplő %max másodpercet.

en: Mail spool expiration
hu: A levelek várakozási sorának érvényességi ideje

en: Newsletter mails are spooled. How long must messages be retained in the spool after successfull sending. Keeping the message in the spool allows mail statistics (which is not yet implemented). If cron is not used, immediate expiration is advised.
hu: A hírleveles e-mailek a feldolgozási sorban vannak. Mennyi ideig várakozzanak a levelek sikeres kézbesítést követően a feldolgozási sorban. A levelek feldolgozási sora lehetőséget biztosít a levelekkel kapcsolatos statisztika vezetésére (hiányzó funkció). Cron használata nélkül javasolt az azonnali elévülés használata.

en: Confirmation emails
hu: Megerősítő emailek

en: Customize the confimation email which is sent to (un)subscribing visitors.
hu: A kiküldendő megerőstő email testre szabása a fel-, vagy leiratkozott felhasználók számára.

en: Body text of subscribe email
hu: Feliratkozási email levél törzse

en: Body text for already subscribed visitor
hu: Már feliratkozott látogatónak szánt levél törzse

en: Body text of unsubscribe email
hu: Leiratkozó levél törzse

en: Body text for not yet subscribed visitor
hu: Még nem feliratkozott látogatónak szánt  levél törzse

en: The email address you supplied is not valid.
hu: A beírt email cím érvénytelen.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
hu: Nemsokára érkezik egy megerősítő email a felíratkozás véglegesítésével kapcsolatos teendőkkel.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete the unsubscription process.
hu: Nemsokára érkezik egy megerősítő email a leíratkozás véglegesítésével kapcsolatos teendőkkel.

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter mailing list?
hu: %user biztosan hozzáadható %newsletter hírlevélhez?

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
hu: %user hozzá lett adva ehhez a hírlevélhez: %newsletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter mailing list?
hu: %user biztosan eltávolítható %newsletter hírlevélről?

en: This action will only remove you from the newsletter mailing list. If you are registered at our site, your account information will remain unchanged.
hu: Ezzel a művelettel csak a hírlevél előfizetését mondja le. Ha regisztrált felhasználója a webhelynek, az azonosítója és a hozzátartozó információk változatlanok maradnak.

en: %user was removed from the %newsletter mailing list.
hu: %user el lett távolítva erről a hírlevélről: %newsletter

en: Using nodes as newsletters.
hu: Tartalmak használata hírlevélként.

en: Sent status
hu: Küldés állapota

en: Newsletter sent status: Not sent, Pending (being sent or waiting for cron to run), Sent.
hu: A hírlevél küldésének állapota: Nincs elküldve, Függőben (kézbesítés alatt vagy az időzítő futására várva), Elküldve.

en: Missing newsletter vocabulary. Please set a vocabulary at <a href="@settings">Simplenews settings</a>.
hu: Hiányzó hírlevél szótár. Be kell állítani a<a href="@settings"><em>Simplenews</em> beállításainál</a>.

en: No newsletter term is selected, the newsletter taxonomy term is probably not configured correctly.<br /> Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
hu: Nincs hírlevél kifejezés kiválasztva, valószínűleg a hírlevél taxonómia kifejezései nincsenek beállítva.<br />Ellenőrizni és <strong>menteni</strong> kell a <a href="@settings"><em>Simplenews</em> általános beállításait</a>.

en: Test email address is empty.
hu: A teszthez használt email cím üres.

en: Invalid email address %mail.
hu: %mail nem érvényes email cím.

en: Missing test email address.
hu: A teszt email cím nem lett megadva.

en: Newsletter %title was deleted.
hu: %title hírlevél törölve lett.

en: This is the designated simplenews vocabulary.
hu: Ez a hírlevél kijelölt szótára.

en: This will be the body of your newsletter. Available variables are: !site (the name of your website), !uri (a link to your homepage), !uri_brief (homepage link without the http://), !date (today's date), !login_uri (link to login page), !confirm_subscribe_url (subscription confirmation link), !confirm_unsubscribe_url (unsubscription link), !newsletter_url (link to this newsletter issue), !newsletter_name (name of this newsletter series).
hu: Ez lesz a hírlevél törzse. Elérhető változók: !site (a webhely neve), !uri (hivatkozás a webhelyre), !uri_brief (webhely hivatkozás http:// nélkül), !date (mai dátum), !login_uri (hivatkozás a bejelentkező oldalra), !confirm_subscribe_url (hivatkozás a feliratkozás megerősítésére), !confirm_unsubscribe_url (hivatkozás a leiratkozó oldalra), !newsletter_url (hivatkozás a hírlevélre), !newsletter_name (hírlevél neve).

en: Invalid vocabulary setting detected. Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
hu: Érvénytelen szótár lett beállítva. Ellenőrizni és <strong>menteni</strong> kell a <a href="@settings"><em>Simplenews</em> általános beállításait</a>.

en: This newsletter issue is part of a translation set. Sending this set is controlled from the <a href="@link">translation source newsletter</a>.
hu: Ez a hírlevélkiadás egy fordítási köteg része. A köteg küldése a <a href="@link">hírlevél fordítási forrásánál</a> szabályozható.

en: Send action
hu: Küldési akció

en: Test email addresses
hu: Teszt email címek

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
hu: A teszt e-mail címek vesszővel elválasztott listája.

en: Email priority
hu: Emailek fontossága

en: All subscriptions to newsletter %newsletter have been deleted.
hu: %newsletter összes feliratkozása törölve lett.

en: Subscription interface
hu: Felület a feliratkozáshoz

en: Subscription form
hu: Feliratkozási űrlap

en: Link to form
hu: Hivatkozás az űrlapra

en: Note: this requires permission 'subscribe to newsletters'.
hu: Megjegyzés: ehhez szükséges a „feliratkozás a hírlevelekre” jogosultság.

en: You have been subscribed.
hu: A feliratkozás megtörtént.

en: You have been unsubscribed.
hu: A leiratkozás megtörtént

en: Newsletter sent.
hu: A hírlevél ki lett küldve.

en: Newsletter pending.
hu: A hírlevél függőben van.

en: Unassigned newsletter
hu: Nincs hozzárendelt hírlevél

en: Sent via Mime Mail
hu: <em>Mime Mail</em>lel kiküldve

en: Cron throttle setting
hu: Időzített feladatok visszafogásának beállításai

en: Simplenews publishes and sends newsletters to lists of subscribers. Both anonymous and authenticated users can opt-in to different mailing lists.
hu: A Simplenews modul hírleveleket tesz közzé és küld a feliratkozottak számára. Regisztrációval és regisztráció nélkül is fel lehet iratkozni a különböző hírlevelekre.

en: Simplenews uses nodes for <strong>newsletter issues</strong>. Newsletter issues are grouped by a <strong>newsletter taxonomy term</strong>. Node type and vocabulary are selectable. A newsletter is send to all email addresses which are subscribed to the newsletter. Newsletter issues can be sent only once. Large mailings should be sent by cron to balance the mailserver load.
hu: A Simplenews egy tartalomtípust használ hírlevélpéldányok tárolásához. Ezek a tartalmak a <strong>Hírlevek szótár kifejezései</strong> szerint vannak csoportosítva.  Mind az alapértelmezett tartalomtípus és szótár később módosítható. A hírlevélpéldányok csak egyszer kézbesíthetők. (Vannak kiegészítő modulok, amivel az ismételt küldés is megvalósítható, de ez ritkán szükséges.) Amennyiben számos igénylője van a hírlevélnek, a terhelés egyenletes elosztása érdekében érdemes a kiküldést cronnal ütemezni.

en: Simplenews adds elements to the newsletter node add/edit form to manage newsletter format and sending of the newsletter issue. A newsletter issue can be sent for test before sending officially.
hu: A Simplenews további beállítási lehetőségekkel bővíti a tartalom hozzáadás és szerkesztés űrlapját. A hírlevélpéldányt kiküldése előtt lehetőség van próba e-mailcímeken tesztelni.

en: Both anonymous and authenticated users can <strong>opt-in and opt-out</strong> to a newsletter. A confirmation message is sent to anonymous users at subscription and unsubscription. Users can (un)subscribe using a form and a block. A <strong>subscription block</strong> is available for each newsletter offering a subscription form, a link to recent newsletters and RSS feed. Email addresses can also be imported and exported via the subscription administration pages.
hu: Regisztrációval és anélkül is fel és le lehet iratkozni a hírlevelekről. A regisztráció nélküli felhasználók egy e-mailt kapnak a szándékuk megerősítéséhez. Az igénylési műveletek űrlapjai rendelkezésre állnak oldal és blokk formában is. Az igénylési űrlapot, RSS csatornát és a legfrissebb hírlevélpéldányokat tartalmazó blokk minden feliratkozást biztosító hírlevélhez létrejön. Az e-mail importálása és exportálása az igénylések adminisztrációja oldalon lehetséges.

en: Configure Simplenews
hu: <em>Simplenews</em> beállításai

en: Enable a newsletter <a href="@admin_blocks">subscription block</a>.
hu: Engedélyezi a hírlevél <a href="@admin_blocks">feliratkozási blokk</a>ját.

en: Manage your <a href="@newsletters">newsletters</a>, <a href="@sent">sent newsletters</a> and <a href="@subscriptions">subscriptions</a>.
hu: <a href="@newsletters">Hírlevelek</a>, <a href="@sent">kézbesített hírlevélpéldányok</a> és <a href="@subscriptions">feliratkozások</a> kezelése.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Simplenews</a>.
hu: További információt az online kéziköny <a href="@handbook"><em>Simplenews</em></a> bejegyzése tartalmaz.

en: Add this newsletter issue to a newsletter by selecting a newsletter from the select list. Send a newsletter or a test newsletter by selecting the appropriate radio button and submitting the node.
hu: A legördülő listából kiválasztható, hogy a hírlevélpéldány mely hírlevélhez tartozik. A megfelelő választógombbal kiválasztható, hogy beküldés után egy próba e-mailcímre vagy akár az összes feliratkozottnak legyen-e kézbesítve.

en: Set default send options at <a href="@configuration">Administer > Site configuration > Simplenews > Newsletter</a>.
hu: Az alapértelmezett kézbesítési beállításokat az <a href="@configuration">Adminisztráció > Webhely beállítása > Simplenews > Hírlevél</a> menüpont alatt lehet módosítani.

en: Set newsletter specific options at <a href="@configuration">Administer > Content management > Newsletters > Newsletters</a>.
hu: Az adott hírlevélre jellemző beállításokat az <a href="@configuration">Adminisztráció > Tartalomkezelés > Hírlevelek</a> menüpont alatt lehet módosítani.

en: These settings are default to all newsletters. Newsletter specific settings can be found at the <a href="@page">newsletter's settings page</a>.
hu: Ez minden hírlevél alapértelmezés szerinti beállítása. Egy adott hírlevél beállításai a <a href="@page">hírlevél beállításai</a> oldalon találhatóak.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> to send HTML emails or emails with attachments (both plain text and HTML).
hu: A <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> modul telepítése szükséges a HTML levelek vagy csatolmányokkal rendelkező (mind a hagyományos, mind HTML-ként formázott) levelek küldéséhez.

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this subscription please use the link below.
    
    !confirm_subscribe_url
hu: !site oldalról (!uri) indított feliratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. A feliratkozás megerősítéséhez az alábbi hivatkozásra kell kattintani:
    
    !confirm_subscribe_url

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is already subscribed to this newsletter. If you intended to unsubscribe please visit our site: !uri
hu: !site oldalról (!uri) indított feliratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. Ez az email nincs feliratkozva erre a hírlevélre. Leiratkozáshoz a következő oldalt kell meglátogatni: !uri

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this unsubscription please use the link below.
    
    !confirm_unsubscribe_url
hu: !site oldalról (!uri) indított leiratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. A leiratkozás megerősítéséhez az alábbi hivatkozásra kell kattintani:
    
    !confirm_unsubscribe_url

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is not subscribed to this newsletter. If you intended to subscribe please visit our site: !uri
hu: !site oldalról (!uri) indított leiratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. Ez az email nincs feliratkozva erre hírlevélre. A feliratkozáshoz az alábbi hivatkozást kell meglátogatni: !uri

en: Confirmation for !newsletter_name from !site
hu: !site %newsletter_name hírlevelének megerősítése

en: Email: Plain
hu: Email: egyszerű

en: @newsletter feed
hu: @newsletter hírcsatornája

en: Unsubscribe from this newsletter
hu: Leiratkozás erről a hírlevélről

en: This is a test version of the newsletter.
hu: Ez a hírlevél tesztváltozata.

en: Attempt to unsubscribe from non existing newsletter term ID %id
hu: Leiratkozási kísérlet egy nemlétező hírlevélről, melynek azonosítója %id

en: User %email deleted from the mailing list.
hu: %email feliratkozása törölve lett a hírlevélről.

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to
hu: Kimenő email. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
hu: Kimenő email. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to %mimemail

en: Outgoing email failed. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
hu: Az e-mail küldése nem sikerült. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to %mimemail

en: administer simplenews subscriptions
hu: simplenews feliratkozások adminisztrációja

en: administer simplenews settings
hu: simplenews beállítások adminisztrációja

en: Manage newsletters and subscriptions.
hu: A hírlevelek és a feliratkozások kezelése.

en: List of newsletter issues sent and pending.
hu: A kiküldés alatt levő és már kiküldött hírlevelek listája.

en: Draft issues
hu: Vázlatok

en: List of newsletter issues not sent.
hu: A ki nem küldött hírlevelek listája.

en: List, add and edit newsletter series.
hu: Hírlevelek listázása, hozzáadása és szerkesztése

en: Newsletter subscription management.
hu: Hírlevelek feliratkozásainak kezelése.

en: Mass subscribe
hu: Tömeges feliratkozás

en: Mass unsubscribe
hu: Tömeges leiratkozás

en: Manage simplenews configuration.
hu: A <em>Simplenews</em> beállításainak kezelése.

en: Simplenews content type and vocabulary settings.
hu: A <em>Simplenews</em> tartalomtípusának és szótárának beállításai.

en: Newsletter default settings and sender data.
hu: A hírlevél alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Subscription settings, opt-in/out confirmation email text.
hu: Feliratkozási beállítások, megerősítő emailek szövegei.

en: Send mail
hu: Levél küldése

en: Send mail, cron and debug options.
hu: Levélküldés, időzítés és hibakeresési beállítások.

en: Newsletter series subscription data.
hu: A hírlevél feliratkozási adatai.

en: The {simplenews_subscriptions}.snid who is subscribed.
hu: Ki van feliratkozva a {simplenews_subscriptions}.snid-ra.

en: The newsletter series ({term_data}.tid) the subscriber is subscribed to.
hu: A hírlevél ({term_data}.tid), amelyre a feliratkozás történt.

en: Simplenews installation instructions are available on the <a href="!simplenews_help">Simplenews help page</a>.
hu: A <em>Simplenews</em> modul telepítési útmutatói elérhetőek a <a href="!simplenews_help"><em>Simplenews</em> súgó</a> oldalon.

en: The installation of Simplenews was not successful.
hu: A <em>Simplenews</em> modul telepítése nem sikerült.

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
hu: Hírlevél, ami kiküldhető a feliratkozott email címekre.

en: @site_name newsletter
hu: @site_name hírlevele

en: Send newsletters to subscribed email addresses.
hu: Hírlevél küldése a feliratkozott email címekre.

en: Save and send
hu: Mentés és küldés

en: Save and send test
hu: Mentés és teszt küldése

en: Send single simplenews newsletter
hu: Egy hírlevél kiküldése

en: Send pending simplenews newsletters
hu: Függőben levő hírlevelek küldése

en: Subscribe the user to a newsletter
hu: Felhasználó feliratása egy hírlevélre

en: Unsubscribe the user from a newsletter
hu: Felhasználó leiratása egy hírlevélről

en: The newsletter issue to send
hu: A küldendő hírlevélszám

en: Allow to resend newsletter
hu: Hírlevél újraküldésének engedélyezése

en: Please select a newsletter issue.
hu: Ki kell választani a hírlevélszámot.

en: You have been subscribed to newsletter %newsletter.
hu: %newsletter hírlevélre a feliratkozás sikeresen megtörtént.

en: The newsletter series the user will be subscribed to.
hu: A hírlevél, amelyre a felhasználó feliratkozik.

en: You have been removed from the %newsletter subscription list.
hu: %newsletter hírlevélről a leiratkozás sikeresen megtörtént.

en: The newsletter series the user will be unsubscribed from.
hu: A hírlevél, amiről a felhasználó leiratkozik.

en: After a user has been subscribed
hu: Miután egy felhasználó feliratkozott

en: After a user has been unsubscribed
hu: Miután egy felhasználó leiratkozott

en: Simplenews newsletter %title send.
hu: %title <em>Simplenews</em> hírlevél küldése.

en: Simplenews cron executed.
hu: A <em>Simplenews</em> modul időzített műveletei lefutottak.

en: User %name subscribed to newsletter %newsletter.
hu: %name felhasználó feliratkozott erre a hírlevélre: %newsletter

en: User %name unsubscribed from newsletter %newsletter.
hu: %name felhasználó leiratkozott erről a hírlevélről: %newsletter

en: Provide actions for Simplenews.
hu: Akciókat biztosít a <em>Simplenews</em> modulhoz.

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Configure the page-in-a-dialog behavior.
hu: Az ablakon belüli oldalak viselkedésének beállítása.

en: Popups API
hu: Felugró ablakok API

en: General dialog creation utilities
hu: Általános párbeszéd létrehozó alkalmazások

en: [Popup]
hu: [Felugró ablak]

en: There are unsaved changes on this page, which you will lose if you continue.
hu: A lapon el nem mentett változások vannak, továbblépés eseten ezek elvesznek.

en: Warning: Please Confirm
hu: Figyelmeztetés: továbblépés előtt megerősítendő

en: Sorry, there is no additional help for this page
hu: Sajnos nem érhető el további súgó ehhez az oldalhoz

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
hu: A tartalmak a Drupal webhelyek elsődleges információi.

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: Use default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép használata

en: Choose a image that will be used as default.
hu: Az alapértelmezés szerint használni kívánt kép kiválasztása.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha a feltöltött kép nagyobb, akkor át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság alapján.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ez a szöveg lesz felhasználva a képernyőn, a keresőmotorokban, illetve ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
hu: Ha ez ki van választva, akkor egy mező lesz látható, melyben megadható a be nem jelentkezett látogatóknál használt szöveg.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
hu: Ez lesz a blokk neve az <em>adminisztráció >> webhelyépítés >> blokkok</em> oldalon.

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: Google Analytics account number
hu: <em>Google Analytics</em> azonosító

en: The account number is unique to the websites domain. Click the <strong>Edit</strong> link in your Google Analytics account next to the appropriate profile on the <strong>Analytics Settings</strong> page, then select <strong>Check Status</strong> at the top-right of the table to find the account number (UA-xxxx-x) of your site. You can obtain a user account from the <a href="@url">Google Analytics</a> website.
hu: Minden webhelyhez egyedi azonosító tartozik. Ez az azonosító (UA-xxxx-x) megtalálható a <em>Google Analytics</em> fióknál, az <strong><em>Analytics</em> beállításai</strong> oldalon, a megfelelő profilhoz tartozó <strong>Szerkesztés</strong> hivatkozás után megjelenő táblázat jobb felső részén, az <strong>Állapot elenőrzése</strong> hivatkozásra kattintás után. A szolgáltatás igénybevételéhez regisztrálni kell a <a href="@url"><em>Google Analytics</em></a> webhelyén.

en: User specific tracking settings
hu: Felhasználó által testre szabható követési beállítások

en: Custom tracking settings
hu: Egyedi követő beállítások

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
hu: A felhasználók nem befolyásolhatják a követés megjelenését.

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
hu: A követő bekapcsolt alapértelmezés szerint, de a felhasználók kikapcsolhatják maguknak.

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
hu: A követő kikapcsolt alapértelmezés szerint, de a felhasználók bekapcsolhatják maguknak.

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
hu: A felhasználók beállíthatják a követő láthatóságát a felhasználói profil oldalukon. Csak %permission jogkörrel felruházott felhasználónak érhető el ez a lehetőség.

en: opt-in or out of tracking
hu: követő be- és kikapcsolása

en: Role specific tracking settings
hu: Felhasználói csoportoktól függő követő beállítások

en: Add tracking for specific roles
hu: Követő megjelenítése bizonyos csoportok számára

en: Add tracking only for the selected role(s). If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked.
hu: A követő csak a kiválasztott csoportoknál lesz aktív. Ha nincs kiválasztott csoport, akkor az összes felhasználónál engedélyezett a követés. Ha egy felhasználó bármelyik kiválasztott csoportnak tagja, akkor nála a követő aktív lesz.

en: Page specific tracking settings
hu: Oldalaktól függő követő beállítások

en: User segmentation settings
hu: Felhasználók elkülönítésének beállításai

en: Add segmentation information to tracking code
hu: Engedélyezi a követés szegmentálását a követő kódban

en: Segment users based on different properties, additionally to the basic IP address based tracking provided by Google Analytics.
hu: A felhasználók többféle tulajdonság alapján szegmentálhatóak, beleértve a <em>Google Analytics</em> által szolgáltatott alapszintű IP cím szerinti követést.

en: <a href="@module_list">Enable the profile module</a> to be able to use profile fields for more granular tracking.
hu: <a href="@module_list">Engedélyezni kell a felhasználói profil modult</a> a profil mezők használatához a részletes követési beállításokért.

en: Make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from Your Website(s) (or such third parties' website(s)) with any personally identifying information from any source as part of Your use (or such third parties' use) of the Google Analytics service. For more information see section 8.1 in the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of use</a>.
hu: Biztosnak kell lennie, hogy a webhelyről összegyűjtött adatok nem társíthatók egy kívülálló harmadik fél számára, valamint a webhelynek sem megengedett a társítás bármely személyes azonosító információval, melyek forrása a <em>Google Analytics</em> szolgáltatás használata ezen webhely, vagy egy harmadik fél által. További információk a <a href="@ga_tos"><em>Google Analytics</em> általános szerződési feltételek</a> 9.1-es bekezdésében.

en: Selecting one or more values is supported. To select multiple items, hold down CTRL (PC) or &#8984; (Mac) while selecting fields.
hu: Ki kell jelölni egy vagy több támogatott opciót. Több elem kijelöléséhez a CTRL (PC) vagy a &#8984; (Mac) gombot kell nyomva tartani kijelölés közben.

en: Link tracking settings
hu: Hivatkozások követési beállításai

en: Track outgoing links
hu: Kimenő hivatkozások követése

en: Enables tracking of clicks on outgoing links.
hu: Engedélyezi a kimenő hivatkozásokra történő kattintások követését.

en: Track mailto links
hu: A mailto hivatkozások követése

en: Enables tracking of clicks on mailto links.
hu: Engedélyezi a „mailto” hivatkozásokra történő kattintások követését.

en: Track download links
hu: A letöltések követése

en: Enables tracking of clicks on links to files based on the file extensions list below.
hu: Engedélyezi a letöltések követését a következő kiterjesztésű fájloknál.

en: File extensions to track
hu: A követendő fájlkiterjesztések

en: A pipe separated list of file extensions that should be tracked when clicked with regular expression support. Example: !extensions
hu: Függőleges vonallal elválasztott fájlkiterjesztések, amelyeket követni kell a letöltés hivatkozásra kattintáskor. A regurális kifejezések használata támogatott. Példa: !extensions

en: Cache tracking code file locally
hu: A követő kód helyi gyorstárazása

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed your tracker!
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a <em>Google Analytics</em> webhelyről letöltött követő kód helyi gyorstárba kerül. Naponta frissítésre kerül a Google kiszolgálójáról, így biztosítja a változások átvezetését a helyi kódba. Engedélyezni csak akkor szabad, ha a követő kódot a <em>Google Analytics</em> elfogadta!

en: <a href="@url">Public file transfers</a> must be enabled to allow local caching.
hu: A helyi gyorstárazás akkor működik csak, ha a <a href="@url">nyilvános fálj letöltés</a> engedélyezett.

en: Track translation sets as one unit
hu: A fordítási egységek közös követése

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
hu: A követési statisztika az eredeti tartalomhoz számolása, ha az a tartalom egy fordítási egység része. Engedélyezése esetén a fordítási egységek egy egységként lesznek kezelve.

en: Track internal search
hu: Belső keresés követése

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">How do I set up Site Search for my profile</a>.
hu: Ha engedélyezett, akkor a helyi keresések kulcsszavai követésre kerülnek. A Google fióknál be kell állítani, hogy használja a helyi <strong>keresés</strong> paraméterét a lekérdezésből. <a href="@url">További információ</a>

en: Track AdSense ads
hu: Az <em>AdSense</em> reklámok követése

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az <em>AdSense</em> reklámok követése megjelenik a <em>Google Analytics</em> statisztikában.

en: Custom JavaScript code
hu: Egyedi JavaScript kód

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added to every page that Google Analytics appears on. Before you add custom code to the below textarea's you should read <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
hu: Megadható olyan egyedi <em>Google Analytics</em> <a href="@snippets">kódrészlet</a>, amely minden odalon megjelenik, ahol a <em>Google Analytics</em> is. Kitöltés előtt javasolt a <a href="@ga_concepts_overview"><em>Google Analytics</em> Követő Kód - Funkcionális áttekintés</a> és a <a href="@ga_js_api"><em>Google Analytics</em> Követő API</a> áttanulmányozása. A <strong>&lt;script&gt; jelölőket el kell hagyni</strong> és a kódot mindig pontosvesszővel kell lezárni.

en: Code snippet (before)
hu: Kódrészlet elé

en: Code snippet (after)
hu: Kódrészlet utána

en: JavaScript scope
hu: JavaScript hatóköre

en: <strong>Warning:</strong> Google recommends adding the external JavaScript files to footer for performance reasons.
hu: <strong>Figyelem</strong>, a Google a külső JavaScript elemek láblécbe helyezését javasolja a jobb teljesítmény érdekében.

en: A valid Google Analytics account number is case sensitive and formatted like UA-xxxxxx-x.
hu: Egy érvényes <em>Google Analytics</em> azonosító kis és nagybetű érzékeny és UA-xxxxxx-x formátumú.

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
hu: A Google által adott JavaScript követő kódot nem szabad a kódrészletekhez beírni. Ez a modul beépíti a követő kódot a megadott azonosítóval a beállítások alapján.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
hu: A javascript kódrészletek nem tartalmazhatnak &lt;script&gt; jelölőt.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free statistics package based on the excellent Urchin system. This module provides services to better integrate Drupal with Google Analytics.
hu: A <a href="@ga_url"><em>Google Analytics</em></a> egy szabadon felhasználható webhely statisztika, amely a kitűnő Urchin rendszerre épül. Ez a modul együttműködést biztosít a Drupal és a <em>Google Analytics</em> között.

en: Google Analytics configuration
hu: <em>Google Analytics</em> beállítások

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
hu: A követő aktív alapértelmezésben, de kikapcsolható.

en: Enable user tracking
hu: Felhasználó követés engedélyezése

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
hu: A követő <em>inaktív</em> alapértelmezésben, de bekapcsolható.

en: Google Analytics module
hu: <em>Google Analytics</em> modul

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
hu: A <em>Google Analytics</em> modul még nincs beállítva. A <a href="@url"><em>Google Analytics</em> beállítások oldalon</a> lehet a beállításokat elvégezni.

en: administer google analytics
hu: google analytics adminisztrációja

en: use PHP for tracking visibility
hu: PHP alapú követő bekapcsolás

en: Configure the settings used to generate your Google Analytics tracking code.
hu: A <em>Google Analytics</em> követő kód beállításai.

en: Adds Google Analytics javascript tracking code to all your site's pages.
hu: A webhely összes oldalához <em>Google Analytics</em> JavaScript követő kódot ad.

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> pageTracker._trackPageview().
hu: A megadott kód a pageTracker._trackPageview() <strong>elé</strong> kerül.

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> pageTracker._trackPageview(). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
hu: A megadott kódrészlet a pageTracker._trackPageview() kód <strong>mögé</strong> kerül. Akkor használatos, amikor több <em>Google Analytics</em> fiókban is követni kell a webhelyet.

en: No role
hu: Nincs csoport

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: Stores search index correlations for advanced help topics.
hu: A keresési index és a kibővített súgó témák közötti kapcsolatot tartalmazza.

en: The primary key to give to the search engine for this topic.
hu: Az elsődleges kulcs a keresőmotor számára a súgó témához.

en: The module that owns this topic.
hu: A modul amely a témát tartalmazza.

en: The topic id.
hu: Téma azonosító.

en: The language this search index relates to.
hu: A nyelv amihez ez a keresési index kapcsolódik.

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: %title field is required.
hu: %title mező szükséges.

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Only show "listed" file attachments
hu: Csak a „listázott” csatolmányok megjelenítése

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: 1 node created. | @count nodes created
hu[0]: 1 tartalom létre lett hozva.
hu[1]: @count tartalom létre lett hozva.

en: Deleted one post | Deleted @count posts
hu[0]: Egy beküldés törölve lett
hu[1]: @count beküldés törölve lett

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
hu: @num_nids tartalom sikeresen létre lett hozva.

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Invalid file path
hu: Érvénytelen elérési út

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorstár minden lekérésnél újra van építve. Éles oldalakon <a href="!url">ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget.

en: Enter function name for api lookup
hu: Függvénynév megadása az API-ban való kereséshez

en: Store statistics about executed queries. See the devel_x tables.
hu: Statisztikákat tárol a végrehajtott lekérdezésekről. Lásd a devel_x táblákat.

en: API Site
hu: API webhely

en: The base URL for your developer documentation links. You might change this if you run <a href="!url">api.module</a> locally.
hu: Fejlesztői dokumentáció oldalának webcíme. Megváltoztatható az <a href="!url">api.module</a> helyi használatakor.

en: Krumo display
hu: <em>Krumo</em> képernyő

en: Select a skin for your debug messages or select <em>disabled</em> to display object and array output in standard PHP format.
hu: Bőr kiválasztása a hibakereső üzenetekhez vagy <em>tiltás</em> az objektumok és tömbök kimenetének szabványos PHP formában történő megjelenítéséhez.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorstár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: While creating new templates and theme_ overrides the theme registry needs to be rebuilt.
hu: Új sablonok és theme_ felülírások létrehozásakor szükséges a smink gyorstár újraépítése.

en: Uninstall and then install the selected modules. <code>hook_uninstall()</code> and <code>hook_install()</code> will be executed and the schema version number will be set to the most recent update number. You may have to manually clear out any existing tables first if the module doesn't implement <code>hook_uninstall()</code>.
hu: A kiválasztott modulok törlése, majd telepítése. A <code>hook_uninstall()</code> és a <code>hook_install()</code> lesz végrehajtva és a séma változatszáma a legfrissebb frissítés szerint lesz beállítva. Először manuálisan törölni kell a meglévő táblákat, ha a modulban nincs megvalósítva a <code>hook_uninstall()</code> hurok.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Uninstalled and installed the %name module.
hu: %name modul eltávolítása majd újratelepítése megtörtént.

en: Saved new value for %name.
hu: %name új értéke el lett mentve.

en: Display of !type !obj
hu: !type !obj megjelenítése

en: {empty}
hu: {üres}

en: The file could not be written.
hu: A fájl nem írható.

en: %message in %file on line %line.
hu: %message - %file - %line. sor.

en: Mail sent:<br />Id: %mail_id<br />To: %to<br />From: %from<br />Language: %lang<br />Subject: %subject<br />Body: %body<br /><br />Additional headers: <br />!header
hu: Elküldött levél: <br />Azonosító: %mail_id<br />Címzett: %to<br />Feladó: %from<br />Nyelv: %lang<br />Tárgy: %subject<br />Törzs: %body<br /><br />További fejlécek: <br />!header

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
hu[0]: Egy változó törölve lett.
hu[1]: @count változó törölve lett.

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: display source code
hu: forráskód megjelenítése

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
hu: Az összes oldal, tartalom, smink és változó gyorstárat tartalmazó adatbázis gyorstár és a CSS gyorstár kiürítése.

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
hu: Lista a jelenlegi felhasználói függvényekről dokumentációs hivatkozásokkal.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
hu: Az adott modul hook_uninstall() majd a hook_install() függvényének futtatása.

en: Display the PHP code of any file in your Drupal installation
hu: A Drupal telepítésben található bármely fájl PHP kódjának megjelenítése.

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Edit and delete site variables.
hu: Oldal változóinak törlése és szerkesztése.

en: View your server's PHP configuration
hu: A kiszolgáló PHP beállításainak megtekintése

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: View a list of available theme functions across the whole site.
hu: A webhelyen rendelkezésre álló összes sminkfüggvény listájának megtekintése.

en: View the active form/render elements for this site.
hu: A webhely aktív űrlap/környezet elemeinek megtekintése.

en: List the contents of $_SESSION.
hu: $_SESSION tartalmának listázása.

en: Devel settings
hu: Fejlesztő beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
hu: . Ez a típus olyan CCK mezőket tartalmaz, melyek csak akkor tölthetőek fel, ha megvalósítják a content_generate hurkot.

en: <strong>Delete all content</strong> in these node types before generating new content.
hu: <strong>Minden tartalom törlése</strong> ebből a típusból az új tartalmak létrehozása előtt.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Maximum number of generated comments per node
hu: A létrehozott hozzászólások számának felső határa tartalmanként

en: You must also enable comments for the node types you are generating.
hu: Engedélyezni kell a hozzászólásokat a létrehozni kívánt tartalomtípusoknál.

en: Requires upload.module
hu: <em>Upload</em> modult igényel

en: Add an upload to each node
hu: Feltöltés hozzáadása minden tartalomhoz

en: Requires taxonomy.module
hu: <em>Taxonomy</em> modult igényel

en: Add taxonomy terms to each node.
hu: Taxonómia kifejezések hozzáadása minden tartalomhoz

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Generate node view statistics (node_counter table).
hu: Tartalom megtekintési statisztikák létrehozása (node_counter tábla)

en: Generate items
hu: Elemek létrehozása

en: Populate your database with dummy items.
hu: Az adatbázis feltöltése ál-elemekkel.

en: Default grant supplied by core in the absence of any other non-empty grants, in !na.
hu: Az alaprendszer által biztosított jogok bármilyen más, nem üres jogok hiányában, itt: !na.

en: Does not grant any access, but could block lower priority grants; not in !na.
hu: Nem biztosít hozzáférést, de blokkolhatja az alacsonyabb prioritású jogokat. Nincs itt: !na.

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the Blocks (admin/build/block) page.
hu: A Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat a node_access használatában segítő oldalak és blokkok. A <em>Devel</em> blokkokat a Blokkok (admin/build/block) oldalon lehet beállítani.

en: Development links.
hu: Fejlesztési hivatkozások.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported. Please note that this settings is enabled or disabled in the settings of the devel module.
hu: Adatbázis lekérdezés időzítő és lekérdezés számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt, illetve a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorstárazásra a memóriában, ezért az oldalról jelentett teljes memóriafelhasználás értéke torzíthat. Ezt a lehetőséget a <em>Devel</em> modul beállításainál lehet engedélyezni vagy tiltani.

en: APC is not enabled. Nothing to do ...
hu: Az APC nincs bekapcsolva. Nincs teendő ...

en: Performance logging is not enabled
hu: A teljesítmény naplózása nincs engedélyezve

en: Performance logging
hu: Teljesítmény naplózása

en: Performance logging details
hu: Teljesítménynaplózás részletei

en: Performance logging query
hu: Teljesítménynaplózás lekérdezések

en: Performance logging APC
hu: Teljesítménynaplózás APC

en: Performance logging on live web sites works best if APC is enabled.
hu: A teljesítménynaplózás éles webhelyeken jobban működik, ha az APC engedélyezve van.

en: Performance logging APC memory size
hu: Teljesítménynaplózás APC memóriamérete

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Delete link
hu: Hivatkozás törlése

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Jogosultságonként

en: Per role per page
hu: Laponként és jogosultságonként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Configure ImageAPI.
hu: <em>ImageAPI</em> beállításai.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
hu: Nincs engedélyezett képkezelő-eszközkészlet modul. Az eszközkészlet-modulokat a <a href="!admin-build-modules">modul beállítási oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
hu: %toolkit modul az egyetlen engedélyezett képkezelő-eszközkészlet. A Drupal ezt fogja használni átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: Select a default image processing toolkit
hu: Alapértelmezés szerinti képkezelő-eszközkészlet kiválasztása

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy a Drupal melyik eszközkészletet használja átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hu: A kiválasztott „%toolkit” eszközkészlet nem rendelkezik „%function” képességgel.

en: Could not set permissions on destination file: %file
hu: Nem lehet beállítani a célfájl jogosultságait: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: JPEG képek minőségének meghatározása. Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Compression Quality
hu: Tömörítés minősége

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti az <em>ImageMagick</em> parancsokat és azok kimeneteit a <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: Version information
hu: Változatinformáció

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
hu: Az <em>ImageMagick</em> <kbd>convert</kbd> bináris fájljának helyzete meg lett határozva, és ezt a változatinformációt adta vissza.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
hu: A tömörítési minőség értékének 0 és 100 között kell lennie.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonal (%file) nem létezik.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonalon %file nem futtatható.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
hu: A PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> biztonsági korlátozásának beállítása %open-basedir, ami meggátolja az <em>ImageMagick</em> helyének megállapítását.

en: ImageAPI Toolkit
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: No ImageAPI toolkits available
hu: Nincs elérhető <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: PHP GD was not compiled with %format support.
hu: PHP GD nem %format támogatással lett fordítva.

en: GD Image Rotation
hu: GD képforgatás

en: Low Quality / Poor Performance
hu: Alacsony minőség / gyenge teljesítmény

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képek forgatását. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagerotate</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: GD Image Filtering
hu: GD képszűrés

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képszűrők (telítettségcsökkentés, elmosás, stb...) használatát. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagefilter</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
hu: Az <em>ImageAPI</em> több eszközkészletet is támogat.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
hu: A PHP beépített GD2 képfelfolgozó támogatás használata.

en: Command Line ImageMagick support.
hu: <em>ImageMagick</em> parancssori támogatása.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészletből hiányzó beállítási űrlap

en: administer imageapi
hu: imageapi adminisztrációja

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
hu: Az <em>ImageAPI</em> működéséhez szükséges egy eszközkészlet, mint például az <em>ImageAPI GD</em>, vagy az <em>ImageAPI ImageMagick</em>. Engedélyezni kell egyet a !modules oldalon.

en: ImageAPI GD Memory Limit
hu: <em>ImageAPI GD</em> memóriahatár

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
hu: Erősen javasolt az <em>ImageAPI GD</em> használatához a PHP memory_limit paraméterének 96M-ra állítása. Egy 1600x1200 méretű kép kitömörítéskor ~45M memóriát foglal el, és vannak esetek, amikor az <em>ImageAPI GD</em> két kitömörített képen dolgozik egyszerre.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) törölve lett.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) ürítve lett.

en: Override Defaults
hu: Alapértelmezések felülírása

en: Unknown Action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown Preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: The action was succesfully updated.
hu: Az akció sikeresen frissítve lett.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
hu: %p nem könyvtár vagy nem olvasható a webkiszolgáló számára.

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Display the node with standard node view.
hu: Megjeleníti a tartalmat az általános tartalom nézettel.

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Uid
hu: Felhasználó azonosító

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Custom text
hu: Egyedi szöveg

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hu: Minden, a tartalom létrehozási dátumához tartozó vezérjel használható „mod-” előtaggal is; így a módosítás dátumát használja a keletkezési dátum helyett.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: First letter of name
hu: A név első betűje

en: First two letters of name
hu: A név első két betűje

en: Abbreviated name
hu: Rövidített név

en: Show week numbers
hu: Hetek számának megjelenítése

en: 3 items
hu: 3 elem

en: 5 items
hu: 5 elem

en: 10 items
hu: 10 elem

en: Maximum number of items to show in calendar cells, used to keep the calendar from expanding to a huge size when there are lots of items in one day.
hu: A naptár cellákban megjelenített elemek számának felső határa, megakadályozza a naptár nagyra növését ha egy napon nagyon sok elem van.

en: Too many items
hu: Túl sok elem

en: Show maximum, add 'more' link
hu: Maximum megjelenítése, „tovább” hivatkozás hozzáadása

en: Hide all, add link to day
hu: Összes elrejtése, hivatkozás hozzáadása a naphoz

en: Behavior when there are more than the above number of items in a single day. When there more items than this limit, a link to the day view will be displayed.
hu: A viselkedés, ha a fentinél több elem van egy napon. Ha a korlátnál több elem van, egy, a napi nézetre mutató hivatkozás fog megjelenni.

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
hu: A dátum évtartományát -9:+9 vagy 2005:2010 formában kell megadni.

en: Stripe color
hu: Sáv színe

en: The hex color value (like #ffffff) to use for this feed's calendar stripe.
hu: A hírcsatorna naptársávjához használt szín tizenhatos számrendszerbeli értéke (például #ffffff).

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Change date
hu: Dátum változtatása

en: Click to see all @count events
hu: Kattintás az összes (@count) esemény megtekintéséhez

en: Calendar requirements
hu: Calendar előfeltételei

en: The Calendar module requires a more current version of the Date API. Please check for a newer version.
hu: A Calendar modulnak a Date API frissebb verziójára van szüksége. Telepíteni kell egy újabb verziót.

en: The Calendar module requires the latest version of the Date API, be sure you are installing the latest versions of both modules.
hu: A Naptár modulhoz a Date API legfrissebb változata szükséges. Meg kell győződni arról, hogy mindkét modul legfrissebb verziója van telepítve.

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
hu: Views beépülő, dátumokat és naptárakat tartalmazó nézetek megjelenítéséhez.

en: Adds ical functionality to Calendar views.
hu: Ical hozzáadása a Calendar nézetekhez.

en: Creates a popup for calendar dates.
hu: Hozzárendel egy felugró ablakot a naptár napjaihoz.

en: Replaces the links to calendar items with a javascript popup that gracefully regresses if javascript is not enabled
hu: Egy javscript felugró ablakra cseréli a naptár elemek hivatkozásait, ami elegánsan eltűnik, ha a javascript nem engedélyezett.

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
hu: Az évnek %min és %max közötti számnak kell lennie.

en: The month must be a number between 1 and 12.
hu: A hónapnak 1 és 12 közötti számnak kell lennie.

en: The day must be a number between !min and !max.
hu: A napnak !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The hour must be a number between !min and !max.
hu: Az órának !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The minute must be a number between !min and !max.
hu: A percnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The second must be a number between !min and !max.
hu: A másodpercnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: A valid value is required.
hu: Egy érvényes érték szükséges.

en: Granularity must include a year.
hu: A finomságnak az évet tartalmaznia kell.

en: Repeat display
hu: Ismétlődés megjelenítés

en: Some value must be entered in the To date.
hu: Valamilyen értéket meg kell adni a záró dátumnak.

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: The To date must be greater than the From date.
hu: A záró dátumnak nagyobbnak kell lennie a kezdő dátumnál.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
hu: Dátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
hu: Dátum és idő (ÉÉÉÉ-HH-NN ÓÓ:PP:MM)

en: Time H:i
hu: Idő Ó:p

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: Text Field with custom input format
hu: Szövegmező egyéni beviteli formával

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
hu: Minden <em>jscalendar</em> felületi elemet használó dátummező úgy lett módosítva, hogy a szöveges felületi elemet használja, mivel a <em>jscalendar</em> felületi elem már nem támogatott. A <em>Date Popup</em> modul engedélyezésével elérhetővé tehető egy <em>jQuery</em> felugró naptár, amit a mező beállításainak szerkesztésével lehet kiválasztani.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
hu: Az adatbázis módosítva lett, hogy kijavítsa a tárolt időzónákat a „nincs” időzónát használó mezőknél.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
hu: Csak a dátummezőket tartalmazó tartalomtípusok jelennek meg ebben a listában, mint lehetséges cél típusok.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
hu: Ha a kiválasztott cél típus még nem rendelkezik dátummezővel, a hivatkozást követve ki kell választani a tartalomtípust és hozzá kell adni egy dátummezőt.

en: Add new date field
hu: Új dátummező hozzáadása

en: Importing dates into CCK from a comma separated file can be done using the <a href="@link">Node Import module</a>.
hu: Dátumok importálása egy vesszővel elválasztott fájlból CCK-ba a <a href="@link"><em>Node Import</em> modul</a> használatával lehetséges.

en: Date PHP4 setup.
hu: Date PHP4 beállítása.

en: Date PHP4 Settings
hu: Date PHP4 beállításai

en: Use PHP default timezone
hu: A PHP alapértelmezés szerinti időzóna használata

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
hu: Ahhoz, hogy a dátumszámítások megfelelően működjenek a PHP 5.2-nél korábbi PHP változatokban, extra számításokra van szükség, ami nagy költséggel jár. Szükség van ezekre a számításokra, mert a dátumszámításoknál használt PHP időzóna nem egyezik a webhely vagy a felhasználó időzónájával, vagy egyéb dátumfüggő időzónákkal. Fel lehet gyorsítani a folyamatot, ha feltételezzük, hogy a PHP a megfelelő időzónát használja, de ha nem, akkor további időrabló folyamatok szükségesek. Ha az időzóna beállítások működése nem tűnik megfelelőnek, akkor ezt a beállítást hamisra kell állítani, hogy a rendszert rákényszerítsük a pontosabb, de lassabb időzóna számítások használatára.

en: administer date_php4 settings
hu: date_php4 beállítások adminisztrációja

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
hu: Ha nincsenek haladó beállítások kiválasztva, akkor heti ismétlődéseknél a dátum a hétnek a kezdő dátumban megadott napján lesz ismételve, egyébként a kezdő dátum hónapjában és napján. A lentebbi beállításokkal felül lehet írni ezt a működést, az ismétlődéshez egy megadott hónapot és napot kiválasztva. A „Kivéve” dobozban lehet megadni az eredményből kihagyni kívánt dátumokat.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
hu: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week napon

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
hu: !repeats_every_interval minden !day_of_week-i napon

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapok !month_days. napján

en: !repeats_every_interval on !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapokban

en: !repeats_every_interval !count times
hu: !repeats_every_interval !count alkalommal

en: !repeats_every_interval until !until_date
hu: !repeats_every_interval !until_date-ig

en: !repeats_every_interval except !except_dates
hu: !repeats_every_interval kivéve !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
hu: !repeats_every_interval ahol a hét kezdőnapja !day_of_week

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
hu: Ismétlődik !interval !bymonth !byday !count !until !except

en: every week | every @count weeks
hu[0]: minden héten
hu[1]: minden @count. héten

en: every month | every @count months
hu[0]: minden hónapban
hu[1]: minden @count. hónapban

en: every year | every @count years
hu[0]: minden évben
hu[1]: minden @count. évben

en: every day | every @count days
hu[0]: minden nap
hu[1]: minden @count. nap

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
hu: Felderített időzónák: %timezone; kliens dátum: %date; rövidítés: %abbreviation; eltolás: %offset; nyári időszámítás: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
hu: Csendes-óceán/Francia Polinézia-Marquesas-szigetek

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
hu: Szükséges a <em>Date API</em> használatakor. Felülírja az oldal és a felhasználó időzónakezelését, időzóna neveket beállítva eltolás helyett.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: Site-wide contact form
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A szűretlen szótárnév, melybe az oldal első kategóriája tartozik. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
hu: A kategória szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: Numeric
hu: Szám

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Comment's node ID
hu: Hozzászólás tartalom-azonosítója

en: Comment title. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: Comment body. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás törzse. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's user id
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója

en: Comment author's user name
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's home page.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapja.

en: Comment author's e-mail.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: Comment creation year (four digit)
hu: Hozzászólás keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Comment creation year (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének éve (két számjegy)

en: Comment creation month (full word)
hu: Hozzászólás keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Comment creation month (abbreviated)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (rövidített)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation month (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Comment creation week (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hete (két számjegy)

en: Comment creation date (day of month)
hu: Hozzászólás létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Comment creation day (full word)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (teljes szó)

en: Comment creation day (abbreviation)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (rövidítés)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation day (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: Node language
hu: Tartalom nyelve

en: Node author's e-mail.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének email címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: Node creation year (four digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Node creation year (two digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (két számjegy)

en: Node creation month (full word)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Node creation month (abbreviated)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (rövidített)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation month (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Node creation week (two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hete (két számjegy)

en: Node creation date (day of month)
hu: Tartalom létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Node creation day (full word)
hu: Tartalom létrejöttének napja (teljes szó)

en: Node creation day (abbreviation)
hu: Tartalom létrejöttének napja (rövidítés)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hu: Tartalom létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation day (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hu: A / jellel elválasztott, formázatlan menüútvonal (ahogy a morzsában látható) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szűretlen szöveg. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom könyvének szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
hu: Minden szülő könyv szűretlen címe a tartalom könyvének hierarchiájában. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: The url of the current Drupal website.
hu: A webhely url-je.

en: The name of the current Drupal website.
hu: A webhely neve.

en: The slogan of the current Drupal website.
hu: A webhely jelmondata.

en: The mission of the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely küldetése.

en: The contact email address for the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely kapcsolattartójának e-mail címe.

en: The current date on the site's server.
hu: Az aktuális dátum a webhely kiszolgálóján.

en: The current year (four digit)
hu: Az aktuális év (négy számjegy)

en: The current year (two digit)
hu: Az aktuális év (két számjegy)

en: The current month (full word)
hu: Az aktuális hónap (teljes szó)

en: The current month (abbreviated)
hu: Az aktuális hónap (rövidített)

en: The current month (two digit, zero padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current month (one or two digit)
hu: Az aktuális hónap (egy vagy két számjegy)

en: The current week (two digit)
hu: Az aktuális hét (két számjegy)

en: The current date (day of month)
hu: Az aktuális dátum (hónap napja)

en: The current day (full word)
hu: Az aktuális nap (teljes szó)

en: The current day of week (abbreviation)
hu: A hét aktuális napja (rövidítés)

en: The current day (two digit, zero-padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current day (one or two digit)
hu: Az aktuális nap (egy vagy két számjegy)

en: The current page number for paged lists
hu: A lapokra tördelt listák aktuális lapszáma

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: Date form type
hu: Dátum űrlap típusa

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
hu: Finomság beállítása a dátumszűrőhöz. Például a „nap” kiválasztása létrehoz egy szűrőt, ahol a felhasználók évet, hónapot és napot tudnak kiválasztani.

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Select date field(s) to filter with this argument.
hu: Ezzel az argumentummal szűrt dátummezők kiválasztása

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Date default
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: To date default
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
hu: A záró dátumnak és a kezdő dátumnak be kell állítani egy alapértelmezés szerinti értéket, ha ilyen értékek vannak használva a „Között” és a „Nincs közötte” operátorokban.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: User timezone
hu: Felhasználó időzónája

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: delete own
hu: törölhető a saját

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
hu: Az átalakító a legnagyobb gondossággal próbálja a <em>Views</em> 1 nézetet <em>Views</em> 2 nézetté alakítani. Az átalakítás nem megbízható, nagy valószínűséggel változásokat kell eszközölni, hogy a két nézet megegyezzen. A <em>Views</em> 1 nézetet az import fülön keresztül lehet importálni.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Convert stored Views 1 views.
hu: <em>Views</em> 1-es verziójával létrehozott nézetek új változatra alakítása.

en: Convert view
hu: Nézet konvertálása

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Example table
hu: Példa tábla

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
hu: A példatábla példatartalmakból áll, és más tartalmakhoz kapcsolható.

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Some example content that references a node.
hu: Néhány példa tartalom, mely tartalomra hivatkozik.

en: Example node
hu: Példa tartalom

en: Plain text field
hu: Egyszerű szövegmező

en: Just a plain text field.
hu: Csak egy egyszerű szövegmező.

en: Numeric field
hu: Szám mező

en: Just a numeric field.
hu: Csak egy számmező.

en: Boolean field
hu: Logikai mező

en: Just an on/off field.
hu: Csak egy be / ki mező.

en: Timestamp field
hu: Időbélyeg mező

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy időbélyeg mező.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
hu: A Drupal alapértelmezés szerinti kezdőlapjának helyettesítője. Az alapértelmezés szerinti kezdőlap útvonalának ezt a nézetet kell megadni, hogy ez legyen a webhely új kezdőlapja.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, mely használatba kerül, mikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Validator options
hu: Az ellenőrző beállításai

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Provide default argument options
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum választást nyújtja.

en: Default argument type
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum típusa

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Allow multiple terms per argument.
hu: Több kifejezés elfogadása argumentumonként.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatna 1+2+3 (VAGY kapcsolat) vagy 1,2,3 (ÉS kapcsolat) formában.

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában.

en: Exclude the argument
hu: Argumentum kizárása

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor az argumentumban megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
hu: Bejelölve a mező nem fog megjelenni, de be lesz töltve a nézetbe. Ez a beállítás akkor használható, ha egy csoportosított mezőt nem kell megjeleníteni minden rekordban, vagy ha magunk sminkeljük a kimenetet.

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor módosítható a mező kimenete egy helyettesítő vezérjeleket tartalmazó szöveg meghatározásával, amely bármelyik létező mező kimenetét használhatja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: Alternatív szöveg, amit a legtöbb böngésző buboréksúgóként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező a megadott karakterhosszra lesz csonkolva.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Ennyi ideje („ideje” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates start with - )
hu: Időtartam (a jövőbeli dátumok előtt „-” lesz)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
hu: Ha „Egyedi”, akkor lásd a dátumformátumokról szóló <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentációkat</a>. Ha „Ennyi ideje”, akkor ez a különböző megjelenített egységek száma, ami alapértelmezés szerint kettő.

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg nincs felfedve. Ha <strong>felfedett</strong>, akkor a felhasználók képesek lesznek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg felfedett. Ha <strong>nincs felfedve</strong>, akkor a felhasználók nem lesznek képesek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: Unlock operator
hu: Nyílt operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
hu: A felfedett szűrő kényszerítése csak egy lehetőség elfogadására.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket, kivéve, ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
hu: A kis-, és nagybetű érzékeny szűrők gyorsabbak lehetnek. A MySQL figyelmen kívül hagyhatja a kis-, és nagybetű érzékenységet.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
hu: A kapcsolat címkéje, ami kizárólag az adminisztratív esetekben jelenik meg.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
hu: Ha szükséges, akkor ezt a kapcsolatot nem tartalmazó elemek nem fognak megjelenni.

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
hu: views_handler_sort_formula hiányzó alapértelmezése: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Warning! Broken view!
hu: Figyelem! Sérült nézet!

en: Broken
hu: Sérült

en: Install the advanced help module for the getting started
hu: Az induláshoz ajánlott az <em>Advanced help</em> modul telepítése

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
hu: Mit is kéne tenni? Kipróbálni a „!getting-started” oldalt.

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
hu: Az argumentumok elválasztása / jellel lehetséges, mintha webcímútvonalak lennének.

en: Clone view %view
hu: %view nézet klónozása

en: View name
hu: Nézet neve

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
hu: Ez a nézet egyedi neve. Csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat. Ezt használja a rendszer a nézet belső azonosítására és az egyedi sminkelési sablonok nevének létrehozására. Ha felül kell íni egy modul által szolgáltatott nézetet, akkor sem lehet megváltotatni, mert helyette egy új nézet fog keletkezni.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni egy címkét a nézetnek, mely csak az adminisztrációs felületen lesz felhasználva a nézetek sorrendezhetőségének megkönnyítésére.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
hu: A nézet típusa az elsődleges szempont, mely meghatározza, hogy milyen információ lesz kinyerve. A nézet típusa befolyásolja, hogy milyen argumentumok, mezők, rendezési szempontok és szűrők állnak rendelkezésre, és ha egyszer be lett állítva, akkor többé <strong>nem lehet megváltoztatni</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
hu: Egyedi azonosítót kell megadni a nézethez.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
hu: %name nézet biztosan visszaállítható?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: A nézet visszaállítása törli a nézetet az adatbázisból, visszaállítva az eredeti, alapértelmezés szerinti nézetet. Minden módosítás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
hu: %name nézet biztosan törölhető?

en: Deleting a view cannot be undone.
hu: A nézet törlése nem visszavonható.

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Edit view %view
hu: %view nézet szerkesztése

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
hu: A <em>Views</em> 1-es változatával készült nézet lett importálva. Valószínűleg néhány paramétert be kell állítani, hogy a nézet rendesen működjön a 2-es változatban is.

en: That view is not compatible with this version of Views.
hu: A nézet nem működőképes a <em>Views</em> aktuális változatával.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Unknown or missing table name
hu: Ismeretlen vagy hiányzó táblanév

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
hu: A nézetben egy hibás alapértelmezés szerinti megjelenítés van, ezért nem használható.

en: Export this view
hu: Nézet exportálása

en: Create a copy of this view
hu: A nézet másolatának létrehozása

en: View "@display"
hu: „@display” nézet

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
hu: Hiba: @display megjelenítés „@plugin” nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem létezik!

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: &nbsp; Style: !style
hu: &nbsp; Stílus: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
hu: Érvénytelen megjelenítés azonosító volt a fülek megújítása során

en: Unable to initialize default display
hu: Nem lehet kezdeti értékekkel feltölteni az alapértelmezés szerinti megjelenítést

en: Add display
hu: Megjelenítés hozzáadása

en: Remove display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Restore display
hu: Megjelenítés visszaállítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: View details
hu: Nézet részletei

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure @type %item
hu: @type %item beállítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Change summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának módosítása

en: Internal error: broken plugin.
hu: Belső hiba: sérült bővítmény.

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által előállított lekérdezés tartalmaz egy speciális 'VIEWS' = 'VIEWS' karaktersorozatot a WHERE részben. Ez egyszerűen azonosítja a <em>Views</em> lekérdezéseit az adatbázis kiszolgáló naplójában, de csak hibaelhárításkor kell használni.

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Ignore missing advanced help module
hu: A hiányzó <em>Advanced help</em> modul mellőzése

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
hu: A <em>Views</em> a súgó szövegek biztosításához az <em>Advanced help</em> modult használja. Ha ez a modul nincs jelen, akkor a <em>Views</em> panaszkodni fog, amíg ez a lehetőség nincs bejelölve.

en: Show query above live preview
hu: A lekérdezés mutatása az élő előkép felett

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
hu: Az élő előnézet jellemző megmutatja a létrehozott nézet kimenetét. Bejelölve a lekérdezési és egyéb információkat a nézet felett jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, akkor ezek az információk a nézet alatt lesznek.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Do not show hover links over views
hu: Ne mutassa a lebegő hivatkozásokat a nézetek felett

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
hu: Hogy könnyebb legyen a nézetek adminisztrációja, a <em>Views</em> a nézet export és szerkesztés oldalaira mutató „lebegő” hivatkozásokat biztosít, amikor a nézet használva van. Ez néhány sminket megzavarhat. Ha problémát okoz, akkor itt lehet kikapcsolni.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
hu: A teljesítmény statisztikák engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Disable javascript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views</em> felhasználói felülete gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Page region to output performance statistics
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák kimenetéhez

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
hu: Nincs olyan <em>Views</em> 1 nézet az adatbázisban, ami konvertálható lenne.

en: Converted
hu: Átalakított

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
hu: A lenti tábla az adatbázisban tárolt <em>Views</em> 1 tartalmakat listázza ki. Ezeket át lehet konvertálni, hogy működjenek a <em>Views</em> 2-ben, vagy akár törölni is lehet. A nézetek csak akkor konvertálhatóak, ha nincsenek <em>Views</em> 2 nézetek ugyanilyen néven.

en: Unable to find view.
hu: A nézet nem található.

en: Unable to convert view.
hu: A nézet nem konvertálható.

en: The view has been deleted
hu: A nézet törölve lett

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
hu: @handler kezelő végtelen hurkot tartalmaz!

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Fixed entry
hu: Rögzített bejegyzés

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzéférés biztosítva lesz a meghatározott csoportok bármelyikébe tartozó felhasználóknak.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: set_display() called with invalid display id @display.
hu: set_display() @display érvénytelen megjelenítési azonosítóval lett meghívva.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: filter
hu: szűrő

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nem megfelelő a töredékazonosító.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nincs elég argumentum a fül hozzáadásához.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
hu: A hírcsatorna legfrissebb új tartalmának dátuma.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The text of the comment.
hu: A hozzászólás szövege.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was posted.
hu: A dátum és az idő, amikor a hozzászólás be lett küldve.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hu: A hozzászólás jelenleg az elfogadási sorban van-e.

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The node the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amire a hozzászólás érkezett.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hu: Kiszűri a rejtett tartalmakat, ha az aktuális felhasználó nem nézheti meg őket.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hu: A tartalom a címlapra kerül-e.

en: Whether or not the node is moderated.
hu: A tartalom moderált-e.

en: Whether or not the node is sticky.
hu: A tartalom kiemelt, tehát az oldal tetejére kerül-e.

en: Provide a simple link to the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalomhoz.

en: Provide a simple link to edit the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom törléséhez.

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: CCYYMMDD formában.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: In the form of YYYYMM.
hu: YYYYMM formában.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: In the form of YYYY.
hu: YYYY formában.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: MM (01 - 12) formában.

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: DD (01 - 31) formában.

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Node revision
hu: Tartalom változatai

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hu: A tartalomváltozatok a tartalmak változásainak története.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hu: Egy tartalom változat hozzákapcsolása a változatot létrehozó felhasználóhoz.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hu: A törzs mező jelenlegi teljes adattartalma. Lehet, hogy ez nem minden tartalomtípusban érvényes adat.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hu: A tárolt bevezető mező. Lehet, hogy ez nem érvényes, vagy hasznos adat minden tartalomtípusban.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the node revision.
hu: A tartalom változatának változat azonosítója.

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node revision was created.
hu: A tartalomváltozat létrehozásának dátuma.

en: Input format id
hu: Beviteli forma azonosítója

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
hu: A tartalom változatának számszerű beviteli formája. !default jelenti az alapértelmezés szerinti beviteli formát.

en: The name of the input format of the node revision.
hu: A tartalomváltozat beviteli formájának neve.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Szűrő a tartalmakhoz megtekintési jogosultság alapján. <strong>Nem szükséges, ha a tartalom alap táblaként van használva.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hu: Jelölő megjelenítése, ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only nodes that have new content.
hu: Csak azokat a tartalmakat mutassa, amelyeknek új tartalmuk van.

en: Node ID from URL
hu: Tartalom azonosító a webcímből

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Node statistics
hu: Tartalom statisztikák

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hu: Taxonómia kifejezések. Meg kell jegyezni, hogy használatakor ismétlődő tartalmak jelenhetnek meg a nézetben. Az eredmények csökkentéséhez szűrőket kell hozzáadni.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Term synonym
hu: Kifejezés szinoníma

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hu: A kifejezés szinoníma használatával a kifejezéseket meg lehet találni az alternatív nevük alapján is.

en: Term ID (with depth)
hu: Kifejezésazonosító (súllyal)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hu: A súly szűrő összetettebb, ezért kevesebb beállítási lehetőséget biztosít.

en: Term ID depth modifier
hu: Kifejezés azonosítójának súly módosítója

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hu: Lehetővé teszi a Taxonómia: Kifejezésazonosító (súllyal) „súlyának” módosítását egy további argumentumon keresztül.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hu: Tartalmak, melyek fordítatlanok, vagy egy fordítási csomag eredeti változatai.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Nodes that are translations of a source translation.
hu: Tartalmak, melyek egy fordítás fordításai.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota. A fordításnak szüksége van-e frissítésre, vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: upload
hu: feltöltés

en: The description of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl leírása.

en: Listed
hu: Listázott

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hu: A fájl meg van-e jelölve listázásra, vagy sem.

en: All files attached to a node with upload.module.
hu: Az <em>Upload</em> modullal a tartalomhoz kapcsolt fájlok.

en: Has attached files
hu: Van csatolmánya

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hu: Csak azoknak az elemeknek a megjelenítése, melyekhez csatolt fájlok tartoznak. Ismétlődéseket okozhat, ha több csatolt fájl van egy elemhez.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hu: Kapcsolat hozzáadásával az <em>Upload</em> modullal feltöltött fájlokhoz több fájladat lesz elérhető. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több fájl van egy tartalomhoz csatolva.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Csoportok, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hu: Lehetővé teszi egy argumentum figyelmen kívül hagyását. Ez az argumentum nem módosítja a lekérdezést.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyedi szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Type of link
hu: Hivatkozás típusa

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Unknown node type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
hu: Ha meghatározott tartalomtípusoknál kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha nincs bejelölve, akkor minden tartalom meg fog felelni.

en: Validate user has access to the node
hu: Felhasználó tartalomhoz való hozzéférésének ellenőrzése

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
hu: Ha nincs végrehajtott keresés és ez a mező nem jelenik meg, akkor fel kell venni egy alapértelmezés szerinti táblarendezési mezőt.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name or synonym
hu: Kifejezés neve vagy szinonimája

en: Term name/synonym converted to Term ID
hu: Kifejezés név / szinoníma kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
hu: A webcímben az aláhúzások átalakítása szóközökké a kifejezésnév argumentumokban

en: Include untranslated nodes
hu: Fordítatlan tartalmakkal együtt

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user argument to allow
hu: Engedélyezett felhasználói argumentumok típusa

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása csoport alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott csoportokra

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek csoportok kiválasztva, akkor bármilyen csoportba tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs kiválasztva csoport

en: Multiple roles
hu: Több csoport

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott csoportok fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a csoporttól.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy csoportot ki kell választani, ha a típus „csoport alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha módosítva lett az alapértelmezés szerinti argumentumtípus, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP argument code
hu: PHP argumentum kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
hu: PHP kód megadása, ami az argumentumhoz használt értékkel tér vissza. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Csak egy egyszerű érték adható vissza ehhez az argumentumhoz.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha az ellenőrző módosítva lett, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
hu: IGAZ vagy HAMIS értékkel visszatérő PHP kód megadása. Ha nincs visszatérési érték, akkor HAMIS-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the name of this display.
hu: A megjelenítés nevének módosítása.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the style plugin.
hu: A stílusbeépülő módosítása.

en: Row style
hu: Sorstílus

en: Change the row plugin.
hu: A sorbeépülő módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Change how many items to display.
hu: Megjelenített elemek számának módosítása.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Display only distinct items, without duplicates.
hu: Csak a különböző elemek megjelenítése ismétlődések nélkül.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Specify which display this display will link to.
hu: Meghatározza, hogy ez a megjelenítés melyik megjelenítésre fog hivatkozni.

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Unknown/missing format
hu: Ismeretlen / hiányzó formátum

en: Change this display's !name.
hu: !name megjelenítés módosítása.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The name of this display
hu: A megjelenítés neve

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a cím kizárólag a nézet adminisztrációs oldalán fog megjelenni.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Use a pager for this view
hu: Lapozó használata a nézethez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: Mini pager
hu: Mini lapozó

en: Pager element
hu: Lapozó elem

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
hu: Az átugrott elemek száma. Például, ha ez a mező 3, akkor az első 3 elem át lesz ugorva és nem lesz megjelenítve. Az eltolás nem használható, ha a megjelenített elemek száma 0. Helyette egy nagyon nagy számot kell használni.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
hu: Ez egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához, ami az oldalnézetre fog hivatkozni. Ha egynél több oldalnézet van, akkor a hivatkozás a „Hivatkozás megjelenítése” mezőben fenntebb meghatározott megjelenítésre fog mutatni.

en: Text to use for the more link.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt szöveg.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott stílushoz.

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet alatt megjelenített szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
hu: A megjelenített szöveg, ha a nézetnek nincsenek eredményei. Nem kötelező.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílushoz tartozó !settings az ikonra kattintva módosíthatóak.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Status: using default values.
hu: Állapot: alapértelmezett értékeket használ.

en: Update default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés frissítése

en: Status: using overridden values.
hu: Állapot: felülírt értékeket használ.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit arguments
hu: Argumentumok öröklése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje annak a szülő megjelenítésnek az argumentumait, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal ilyen legyen: „path/%/%/feed” vagy „path/%/%/rss.xml”, ahol a nézetben meghatározott minden argumentumhoz egy % jel van elhelyezve az útvonalban.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. A webcímben a „%” használható olyan értékek meghatározásához, melyek az argumentumokhoz lesznek használva. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezett menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Drupal 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Drupalt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezett fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
hu: @display megjeleníŧés egy menüt használ, de nincs beállítva a menü címe.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
hu: @display megjelenítés egy szülő menüt használ, de nincs beállítva a szülő menü címe.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Use the site mission for the description
hu: A webhely céljainak használata leírásként.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
hu: Ha ki van választva az alapértelmezés szerinti rendezési sorrend, akkor melyik sorrend legyen az alapértelmezés szerinti.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincs exportálható nézet.

en: Show only these tags
hu: Csak ezeknek a címkéknek a mutatása

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.info fájlban

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.module fájlban

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module vagy a modules/@module/includes könyvtárban található @module.views_default.inc fájlban

en: use views exporter
hu: nézet exportálása

en: Bulk export
hu: Csoportos export

en: Views exporter
hu: Nézetexportáló

en: Allows exporting multiple views at once.
hu: Lehetővé teszi a nézetek exportálását egy menetben.

en: Adjust top margin
hu: Felső margó beállítása

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hu: Ha engedélyezett, akkor a webhely kimenete kb. 20 képponttal el lesz tolva a böngésző ablak tetejétől, hogy helyet biztosítson az adminisztrációs menünek. Ha ez a beállítás tiltott, akkor némely abszolút, vagy fix helyre pozícionált elemet eltakarhat az adminisztrációs menü.

en: Keep menu at top of page
hu: Tartsa a menüt a lap tetején

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor az adminisztrációs menü mindig a böngésző ablak tetején marad (akkor is, ha lejjebb gördül az oldal). <strong>Megjegyzés: Néhány böngészőben ez a beállítás rosszul megformázott oldalt, láthatatlan kurzort, nem kiválasztható űrlap elemeket, vagy egyéb problémákat okozhat. Ha ezek előfordulnak, akkor ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
hu: Ha engedélyezett, akkor a mezőcsoportok a <a href="!modules-url">modulok</a> oldalon automatikusan összecsukódnak, amikor a lap betöltődik.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hu: Ha a <em>Utility</em> modul evvel a szándékkal van telepítve, akkor biztonságosan letiltható és eltávolítható.

en: Move local tasks into menu
hu: Mozgassa a helyi feladatokat a menübe

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
hu: Ha engedélyezett, akkor az aktuális oldal fülei át lesznek helyezve az adminisztrációs menübe. Ez a lehetőség csak azokban a sminkekben áll rendelkezésre, melyek használják a <code>tabs primary</code>, és a <code>tabs secondary</code> CSS osztályokat a fülekhez.

en: Administration menu settings
hu: Adminisztrációs menü beállításai

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Display additional data for each menu item
hu: Bővebb adatok megjelenítése a menü elemeihez

en: Display the selected items next to each menu item link.
hu: A kijelelölt elemek megjelenítése egy adott menüpont hivatkozása után.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hu: Ha engedélyezett, akkor függetlenül a webhely jogosultságaitól minden menüpont megjelenik. <em>Megjegyzés: Nem célszerű hivatalos webhelyen bekapcsolni.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok engedélyezése: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az alábbi beállításokkal a menü megjelenését lehet testreszabni.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az adminisztrációs menü megjeleníti a vendég és azonosított felhasználók számát is, és lehetővé teszi a modulok számára, hogy egyedi menüpontokat adjanak a menühöz. A menüvel történő integráció modulról modulra változik; a közösség által közzétett <em><a href="@drupal">Devel</a></em> modul például erősen használja az <em>adminisztrációs menü</em> modult a fejlesztési eszközök gyors elérésének érdekében.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hu: Az adminisztrációs menü <a href="@settings">beállításai oldalon</a> lehet a menü viselkedésének és megjelenésének néhány elemét testreszabni. Amióta a menü megjelenése függ a webhely sminkjétől, az alapos testreszabás módosításokat igényel a webhely sminkjében és CSS állományaiban. A smink és a CSS állományok testreszabásáról további információk a haladó modul README.txt fáljában.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hu: Az adminisztrációs menüben megjelenő menüpontok függenek a látogató aktuális jogosultságaitól. Először is, az adminisztrációs menü csak azoknak jelenik meg, akik rendelkeznek az <em>adminisztrációs menü elérése</em> (<em>admin_menu</em> modul) jogosultsággal. Másodszor, a felhasználónak egy <em>adminisztrációs oldalak elérése</em> (<em>system</em> modul) jogosultsággal rendelkező csoportba kell tartoznia, hogy lássa az adminisztrációs hivatkozásokat. Harmadszor, csak az aktuálisan engedélyezett hivatkozások jelennek meg; például, ha a felhasználó nem tagja olyan csoportnak, mely rendelkezik <em>jogosultságok adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) és <em>felhasználók adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) jogosultsággal, akkor a <em>Felhasználókezelés</em> menü nem jelenik meg.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Adjust administration menu settings.
hu: Adminisztrációs menü beállításai.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hu: Egy legördülő menüt ad a gyakran használt adminisztrációs feladatokhoz és egyéb gyakori célokhoz (a megfelelő jogosultsággal rendekező felhasználókak).

en: - All -
hu: - Mind -

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
hu: A <em>jQuery UI</em> beépülő modulját teszi elérhetővé a többi Drupal modul számára.

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <strong>!module</strong> összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemzők letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: Allowing users to react, participate and contribute while still keeping your site's content under control can be a huge challenge. Mollom is a web service that helps you identify content quality and, more importantly, helps you stop spam. When content moderation becomes easier, you have more time and energy to interact with your web community. More information about Mollom is available on the <a href="@mollom-website">Mollom website</a> or in the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
hu: A webhelyen megjelenő tartalmak ellenőrzése komoly kihívás akkor, ha szeretnénk engedélyezni, hogy a látogatók tartalmakat küldhessenek be, hozzászólhassanak és részt vehessenek a webhely alakításában. A <em>Mollom</em> egy webszolgáltatás, amely segít a beküldött adatok között megtalálni a minőségi tartalmakat, és ami még ennél is fontosabb, megakadályozni a reklámszemét beküldését a webhelyre. Amikor a moderálás könnyebbé válik, a webhely üzemeltetőjének több ideje és energiája marad arra, hogy a közösséggel foglalkozzon. További információk a <a href="@mollom-website"><em>Mollom</em> webhelyén</a> vagy a <a href="@mollom-faq"><em>Mollom</em> GYIK</a>-ban. Tanácsadás a <a href="@mollom-support"><em>Mollom</em> support</a> oldalon érhető el.

en: Mollom is a web service that helps you moderate your site's content: see <a href="http://mollom.com">http://mollom.com</a> for more information. By sending feedback to Mollom, you teach Mollom about the content you like and dislike, allowing Mollom to do a better job helping you moderate your site's content. If you want to report multiple posts at once, you can use Mollom's bulk operations on the content and comment administration pages.
hu: A <em>Mollom</em> egy webes szolgáltatás, amely segít a webhelyre érkező kéretlen vagy nem megfelelő tartalmak csökkentésében. Bizonyos beállítások mellett a <em>Mollom</em> számára „megtanítható”, hogy melyek a kívánatos és a nem kívánatos tartalmak, így az idő előrehaladtával a <em>Mollom</em> egyre jobb szolgáltatást tud nyújtani. A több beküldés egyszerre történő jelentését a tartalom és a hozzászólások adminisztrációs oldalán lehet megtenni. Bővebb információ angol nyelven a <a href="http://mollom.com">http://mollom.com</a> webhelyen található.

en: The selected comments have been reported as inappropriate and are deleted.
hu: A megjelölt hozzászólások törlése és bejelentése megtörtént.

en: The selected comments have been reported as inappropriate and are unpublished.
hu: A megjelölt hozzászólások elrejtése és bejelentése megtörtént.

en: The selected posts have been reported as inappropriate and are deleted.
hu: A megjelölt tartalmak törlése és bejelentése megtörtént.

en: The selected posts have been reported as inappropriate and are unpublished.
hu: A megjelölt tartalmak elrejtése és bejelentése megtörtént.

en: Mollom can be used to block all types of spam received on your website's protected forms. Each form can be set to one of the following options:
hu: A <em>Mollom</em> a webhely védett űrlapjaira érkező összes kéretlen tartalmat képes megfékezni. Minden űrlapra beállítható a következő lehetőségek valamelyike:

en: <strong>Text analysis and CAPTCHA backup</strong>: Mollom analyzes the data submitted on the form and presents a CAPTCHA challenge if necessary. This option is strongly recommended, as it takes full advantage of the Mollom anti-spam service to categorize your posts into ham (not spam) and spam.
hu: <strong>Szövegvizsgálat és CAPTCHA</strong>: a <em>Mollom</em> megvizsgálja a beküldött adatokat és ha gyanúsnak találja, akkor egy CAPTCHA kérdést fog feltenni. Mivel ezzel a beállítással mutatkozik meg a <em>Mollom</em> igazi előnye, valamint ezáltal a <em>Mollom</em> maga is „tanul”, ezért a többi beállítással szemben ez a leginkább javasolt.

en: <strong>CAPTCHA only</strong>: the form's data is not sent to Mollom for analysis, and a remotely-hosted CAPTCHA challenge is always presented. This option is useful when you wish to always display a CAPTCHA or want to send less data to the Mollom network. Note, however, that forms displayed with a CAPTCHA are never cached, so always displaying a CAPTCHA challenge may reduce performance.
hu: <strong>Csak CAPTCHA</strong>: a kitöltött űrlap nem lesz elküldve a <em>Mollom</em> számára vizsgálatra, hanem minden esetben egy CAPTCHA kérdésre is válaszolni kell. Megjegyzés: mivel a CAPTCHA feladat egy másik szerverről érkezik, ezért elképzelhető a teljesítmény csökkenése.

en: <strong>No protection</strong>: Mollom is not used with this form.
hu: <strong>Nincs védelem</strong: a Mollom nincs használatban ezen az űrlapon.

en: No protection
hu: Nincs védelem

en: CAPTCHA only
hu: Csak CAPTCHA

en: Text analysis and CAPTCHA backup
hu: Szövegelemzés és CAPTCHA támogatás

en: Block all submissions of protected forms until the server problems are resolved
hu: Blokkoljon minden beküldést a védett űrlapokon, amíg a kiszolgálóproblémák megoldódnak

en: The private key is used to prevent someone from hijacking your requests. Similar to a password, it should never be shared with anyone.
hu: A titkos kulcs arra szolgál, hogy más ne tudjon belenyúlni a <em>Mollom</em> és a hozzá kapcsolódó kiszolgáló közötti kapcsolatba. Mint a jelszavakat, ezt sem szabad megosztani másokkal.

en: The spam filter installed on this site is currently unavailable. Per site policy, we are unable to accept new submissions until that problem is resolved. Please try resubmitting the form in a couple of minutes.
hu: A webhelyen telepített reklámszemétszűrő nem elérhető. A megadott működési szabályoknak megfelelően a probléma elhárításáig nem lehetséges új tartalmat beküldeni. Érdemes a beküldést pár perc múlva ismét megpróbálni.

en: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted.
hu: A beküldött tartalmat a reklámszemétszűrő elutasította.

en: The CAPTCHA was not completed correctly. Please complete this new CAPTCHA and try again.
hu: A CAPTCHA nem lett helyesen kitöltve. Ezzel az új CAPTCHA-val lehet ismét megpróbálni.

en: We tried to contact the Mollom servers but we encountered a network error. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
hu: Hálózati hiba miatt nem sikerült csatlakozni a <em>Mollom</em> kiszolgálóihoz. Érdemes ellenőrizni, hogy a webkiszolgáló képes-e kimenő HTTP-kérések kezdeményezésére.

en: We contacted the Mollom servers to verify your keys: your keys do not exist or are no longer valid. Please visit the <em>Manage sites</em> page on the Mollom website again: <a href="@mollom-user">@mollom-user</a>.
hu: A kapcsolatfelvétel a <em>Mollom</em> kiszolgálóval és a kulcsok ellenőrzése megtörtént. A megadott kulcsok nem léteznek vagy már érvénytelenek. Érdemes az adategyeztetés miatt meglátogatni a <em>Manage sites</em> oldalt a <em>Mollom</em> honlapján: <a href="@mollom-user">@mollom-user</a>.

en: We contacted the Mollom servers to verify your keys: the Mollom services are operating correctly. We are now blocking spam.
hu: A kapcsolatfelvétel a <em>Mollom</em> kiszolgálóival, majd a kulcsok ellenőrzése megtörtént. A <em>Mollom</em> szolgáltatásai működnek, a reklámszemétszűrő folyamatosan üzemel.

en: administer mollom
hu: mollom adminisztrációja

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: Display a warning message to users when they are redirected.
hu: Figyelmeztető üzenet megjelenítése a felhasználóknak, amikor átirányított oldalra kerülnek.

en: Allow users to bypass redirects by adding %code to the URL.
hu: %code hozzáadásával engedélyezi a felhasználóknak az átirányítás mellőzését.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
hu: Az útvonalálnevek megváltozásakor automatikusan létrehozza az átirányítást.

en: Discard redirects that have not been accessed for
hu: Figyelmen kívül hagyja az átirányítást, ha a cím nem elérhető

en: Never (do not discard)
hu: Soha (nem hagyja figyelmen kívül)

en: Default redirect status
hu: Alapértelmezett átirányítási állapot

en: This page has been moved to <a href="@redirect">@redirect</a>.
hu: Ez az oldal áthelyezésre került a <a href="@redirect">@redirect</a> címre.

en: This page has been moved to <a href="@redirect">@redirect</a>. You will be automatically redirected in 10 seconds.
hu: Ez az oldal áthelyezésre került a <a href="@redirect">@redirect</a> címre. Automatikusan átirányításra kerül 10 másodperc múlva.

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Path redirect
hu: Útvonal átirányítás

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hu: „%directory” könyvtárra vonatkozó jogosultság az írhatóság érdekében meg lett változtatva.

en: Recent log entries
hu: Legutóbbi napló bejegyzések

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hu: A változáskövetés lehetővé teszi a különböző korábbi állapotokra való visszatérést, és az azokkal való összehasonlítást.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Date and time lookup
hu: Dátum és idő ellenőrzés

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
hu: Ha az adminisztrációs menü duplán jeleníti meg a menüpontokat, akkor újra kell építeni a menü elemeit a <em>Töröl és frissít</em> nyomógomb használatával.

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: File name without extension
hu: Fájlnév kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. Létre kell hozni egy .htaccess fájlt a %directory könyvtárban a következő tartalommal:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: An image thumbnail was not able to be created.
hu: Egy előnézeti képet nem lehet létrehozni.

en: Minimum resolution for Images
hu: Képek legkisebb felbontása

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hu: A legkisebb engedélyezett képméret SZÉLESSÉGxMAGASSÁG-ban meghatározva (pl.: 640x480). 0-ra állítva nincs korlátozás. Ha ezeknél a méreteknél kisebb kép lesz feltöltve, akkor vissza lesz utasítva.

en: ALT text settings
hu: Helyettesítő szöveg beállítások

en: Enable user input alternate text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját helyettesítő szöveget adjon meg a képhez.

en: Default ALT text
hu: Alapértelmezés szerinti helyettesítő szöveg

en: This value will be used for alternate text by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva helyettesítő szövegként.

en: Title text settings
hu: Cím szövegének beállításai

en: Enable user input title text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját címszöveget adjon a képekhez.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített mezőtípus kiválasztása.

en: Default Title text
hu: Alapértelmezés szerinti cím szövege

en: This value will be used as the image title by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva a kép címeként.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor egy alapértelmezés szerinti képet jelenítsen meg.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hu: Az alapértelmezés szerinti képet nem lehet feltölteni. %destination cél nem létezik vagy a kiszolgáló által nem írható.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
hu: A képkezelő felületi elem csak a weben szabványos képeket támogatja (jpg, gif, és png). Egyéb típusú képfájlok feltöltéséhez a felületi elemet kell megváltoztatni.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
hu: Meg kell határozni egy felbontást SZÉLESSÉGxMAGASSÁG (pl.: 640x480) formában.

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Image linked to node
hu: Tartalomhoz kapcsolt kép

en: Image linked to file
hu: Fájlhoz kapcsolt kép

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hu: A <em>FileField</em> modult frissíteni kell a Drupal 6-hoz az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
hu: A „files” könyvtárban tárolt, törölt adminisztratív előnézeti képek. Mostantól az összes előnézeti kép az „imagefield_thumbs” könyvtárban lesz tárolva.

en: The selected file %name could not be saved.
hu: A kiválasztott %name fájlt nem lehet menteni.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
hu: A %directory könyvtár egy fájl és nem írható felül.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
hu: %directory elérési út könyvtárnak van jelölve, de ez egy fájl.

en: List field
hu: Listamező

en: Files listed by default
hu: Alapértelmezés szerint minden új fájl listázott legyen

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hu: Engedélyezett állapotban megjelenít egy mezőt ahol a felhasználó leírást adhat a feltöltött fájlhoz.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
hu: A <em>FileField</em> modul megpróbálta megjeleníteni az alábbi fájlt, de az nem létezik: %file.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hu: A kiszolgáló támogatja a feltöltési folyamatok kijelzését. A „throbber” nem mutatja a feltöltési folyamatot, viszont kevesebb helyet foglal az űrlapon. Kis fájlok feltöltésénél és a feltöltési folyamatot jelző sáv teljesítményproblémái esetén érdemes használni.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: Lehetséges alkönyvtár a fájlok tárolására szolgáló „%directory” könyvtáron belül. Bevezető és záró perjelek használata tilos.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
hu: A fájl elérési útvonala (@file_path) nem kezdődhet a rendszerfájlok könyvtárával (@files_directory), mivel ez ütközésekhez vezethet a fájlok webcímének létrehozásakor.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
hu: „@field” beállításnak érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy egy olyan karaktersorozatot kell megadni, mint: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
hu: @field mezőben lévő fájlt nem lehet feltölteni.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
hu: %field mezőben használt fájlra való hivatkozás nem engedélyezett.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
hu: %field mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: A plain file upload widget.
hu: Egy egyszerű fájlfeltöltő felületi elem.

en: Displays the file system path to the file.
hu: Megjeleníti a fájl elérési útvonalát a fájlrendszerben.

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Displays a full URL to the file.
hu: Megjeleníti a fájl teljes webcímét.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a szerver által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Ez az űrlap nem szerepel a szerver gyorsítótárában. Meg kell próbálni újratölteni az oldalt és ismét elküldeni.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
hu: A fájl tartalma (@type) nem egyezik a kiterjesztéssel (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
hu: Engedélyezett kiterjesztések: %ext

en: Maximum Filesize: %size
hu: Legnagyobb fájlméret: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
hu: A képnek pontosan %dimensions képpontnak kell lennie.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
hu: %min_dimensions és %max_dimensions képpont közötti méretbe a kép nem fér bele.

en: Images must be exactly @min_size pixels
hu: A képeknek pontosan @min_size képpontúnak kell lennie.

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hu: A képek felbontásának @min_size és @max_size pixel közé kell esnie

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
hu: @max_size pixelnél nagyobb képek át lesznek méretezve

en: Images must be smaller than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél kisebbnek kell lenniük

en: Images must be larger than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél nagyobbnak kell lenniük

en: The file is not a known image format.
hu: A fájl nem egy ismert képformátum.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez a hiba elhárítható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (javasolt) vagy az <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> telepítésével.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Migrating filefield values
hu: Filefield értékek költöztetése

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
hu: A kiszolgáló nem alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A fájlfeltöltési folyamat megjelenítéséhez PHP 5.2 és Apache webkiszolgáló szükséges.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hu: A kiszolgáló nem képes a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A feltöltési folyamat megjelenítése a PHP mod_php-val történő futtatását igényli FastCGI helyett.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére APC-n keresztül, de ez a lehetőség tiltva van. Hozzá kell adni a <code>apc.rfc1867 = 1</code> sort a PHP működését szabályzó php.ini fájlhoz. Javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> használata, ami támogatja a több fájl párhuzamos feltöltését.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Width of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok szélessége pixelben.

en: Height of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok magassága pixelben.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
hu: A hang- vagy videofájlok időtartama másodpercben.

en: Audio format
hu: Audióformátum

en: The audio format.
hu: Hangformátum.

en: The sample rate of the audio.
hu: A hangfájl mintavételi aránya.

en: Audio channel mode
hu: Hangcsatorna módja

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
hu: Csatornák száma az hangfájlban, név szerint (sztereó, monó).

en: The audio bitrate.
hu: A hangfájl bitrátája.

en: Audio bitrate mode
hu: Hang bitráta mód

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
hu: A hang bitrátájának típusa, például: VBR. Általában üres.

en: Default (usually mm:ss)
hu: Alapértelmezés (általában pp:mm)

en: Hours: h
hu: Óra: h

en: Minutes: mm
hu: Perc: mm

en: Seconds: ss
hu: Másodperc: ss

en: Total seconds
hu: Másodpercek összesen

en: Data key
hu: Adatkulcs

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
hu: Az adat oszlop a következő adatok bármelyikét tartalmazhatja. Ki kell választani azokat az adatokat, amiket ehhez a mezőhöz meg kell jeleníteni.

en: Styles
hu: Stílusok

en: Add to queue
hu: Hozzáadás a listához

en: In queue
hu: Listában

en: Subqueues
hu: Allisták

en: Are you sure you want to delete "%title"?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: @count in queue
hu: @count várkozik

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törölve lett.

en: Comparing two revisions:
hu: Két változat összehasonlítása:

en: Diff: inline diff revisions
hu: Diff: beágyazott változat eltérések

en: Show diffs inline for this content type
hu: Jelen tartalomtípus eltéréseinek beágyazott megjelenítése

en: Inline diffs
hu: Beágyazott eltérések

en: Highlight changes
hu: Változások kiemelése

en: Hide changes
hu: Változások elrejtése

en: List revisions
hu: Változatok listázása

en: Show latest diff
hu: Legfrissebb eltérés megjelenítése

en: delete any
hu: törölhető bármely

en: edit any
hu: szerkeszthető bármely

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó evvel a névvel.

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek olyan objektumok a rendszerben amiket exportálni lehetne.

en: use bulk exporter
hu: tömeges exportáló használata

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: use page manager
hu: oldalkezelő használata

en: administer page manager
hu: oldalkezelő adminisztrációja

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrhozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a csoportok, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifie típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: csoport

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása csoport alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt csoportok kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik csoportban lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” csoport tagja
hu[1]: @identifier „@roles” csoportok egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Configure this block's 'block settings' in administer >> site building >> blocks
hu: Ennek a blokknak a beállításait az Adminisztráció
     >> Webhelyépítés >> Blokkok oldalon lehet módosítani

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: Teaser mode
hu: Bevezető mód

en: Check here to show links in teaser mode.
hu: Be kell jelölni, hogy a hivatkozások megjelenjenek előnézeti módban.

en: Whatever is placed here will appear in $node->panel_identifier to help theme node links displayed on the panel
hu: Bármi kerül ide, meg fog jelenni a $node->panel_identifier változóban, hogy segítse a smink tartalomhivatkozásainak megjelenítését a panelen.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: "@s" node form input format
hu: „@s” tartalom űrlap beviteli forma

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: "@s" node form select taxonomy
hu: „@s” tartalom űrlap taxonómia kiválasztása

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a Views tartalmak használatát a Panels, a Dashboard és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Paneloldal

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: The Date argument in this view must be set up to provide a default value set to the current date. Edit the argument, find 'Action to take if argument is not present.', choose 'Provide default argument', then select 'Current date'.
hu: A Dátum argumentumot ebben a nézetben úgy kell beállítani, hogy az alapértelmezett értéke az aktuális dátum legyen. Szerkeszteni kell az argumentumot, a „Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen” részben ki kell választani az „Alapértelmezett argumentum megadása” beállítást és a „Jelenlegi dátum”-ot kell beállítani.

en: View the calendar.
hu: A naptár megtekintése.

en: Calendar module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A Calendar modult nem lehet frissíteni amíg a Views nincs frissítve. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a>-hez és lefuttatni a hátralévő frissítéseket.

en: calendar.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A calendar.modul-hoz frissítések érhetőek el, de nem lehet frissíteni a views.modul frissítése előtt.

en: iCal feed
hu: iCal hírcsatorna

en: Display the view as an iCal feed.
hu: Nézet megjelenítése iCal hírcsatornaként.

en: Generates an iCal feed from a view.
hu: iCal hírcsatorna előállítása nézetből.

en: iCal settings
hu: iCal beállításai

en: The ical icon will be shown only on the selected displays.
hu: Az ical ikon csak a kiválasztott képernyőkön fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/ical", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ezen az útvonalon lesz megtekinthető az oldalon. Javasolt az elérési út „path/%/%/ical” szerű megadása, egy-egy % jelet elhelyezve az elérési útban minden, a nézetben meghatározott argumentumhoz.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument or a Date filter.
hu: Naptári időszak képernyő nem működik egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő nélkül.

en: Map the View fields to the values they should represent in the iCal feed. Only fields that have been added to the view are available to use in this way. You can add additional fields to the view and mark them 'Exclude from display' if you only want them in the iCal feed.
hu: Leképezi a View mezőket az iCal hírcsatornában ábrázolandó értékekre. Ezen a módon csak a nézethez hozzáadott mezők lesznek elérhetőek. További mezőket lehet hozzáadni a nézethez, amiket „Megjelenítésből kizárt”-nak kell jelölni, ha azokat csak az iCal hírcsatornában kívánjuk megjeleníteni.

en: The @style style requires a Date argument or a Date filter.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő.

en: The @style style requires a Title field for the iCal export.
hu: @style stílusnak szüksége van egy Cím mezőre az iCal exporthoz.

en: The date field '@field' used by the display '@display_title' cannot be set to 'Group multiple values'.
hu: „@display_title” képernyő által használt „@field” mezőn nem beállítható a „Több érték csoportosítása”.

en: Calendar page
hu: Naptár oldal

en: Calendar page. Attach Calendar period attachments to this page, set to show the year, month, day, and week views.
hu: Naptár oldal. Naptári időszak csatolmányok vannak az oldalhoz csatolva, amik az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére vannak beállítva.

en: Calendar block
hu: Naptár blokk

en: Calendar page. Attach a Calendar period attachment to this block, set to show the year, month, day, or week view.
hu: Naptár oldal. Egy Naptári időszak csatolmány van a blokkhoz csatolva, ami az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére van beállítva.

en: Calendar period
hu: Naptári időszak

en: An attachment for a Year, Month, Day, or Week calendar display, using any style you choose. Attach to a Calendar page and/or a Calendar block.
hu: Egy csatolmány az Éves, Havi, Napi vagy Heti naptár megjelenítéséhez, tetszőlegesen választott stílussal. Egy Naptár oldalhoz és/vagy egy Naptár blokkhoz van csatolva.

en: Calendar page year, month, week, or day view
hu: Naptár oldal éves, havi, heti vagy napi nézet.

en: Calendar navigation
hu: Naptár navigáció

en: Creates back/next navigation and calendar links.
hu: Előző/következő navigációt és naptári hivatkozásokat hoz létre.

en: Displays Views results in a calendar.
hu: Views eredmények megjelenítése egy naptárban.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument.
hu: A naptári időszak képernyő nem működik dátum argumentum nélkül.

en: Select the calendar time period for this display.
hu: Naptári időszak kiválasztása ehhez a képernyőhöz.

en: The Calendar period display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptári időszak képernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: The Calendar display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptárképernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: Legend Content Types
hu: Tartalomtípusok magyarázat

en: Legend Vocabularies
hu: Szótárak magyarázat

en: Legend Terms
hu: Kifejezések magyarázat

en: Date changer
hu: Dátumváltó

en: Add new date link
hu: Új dátumhivatkozás hozzáadása

en: Display a popup calendar date selector?
hu: Megjelenjen egy felugró-naptár dátumválasztó?

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
hu: Megjelenít egy hivatkozást amivel új dátumot lehet hozzáadni a meghatározott tartalomtípushoz. Csak a megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználóknak jelenik meg.

en: Content Type Legend Colors
hu: Tartalomtípus magyarázatok színei

en: <div class="form-item"><label>Content Type</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each content type. Types with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Tartalomtípus</label><p>Egy szín tizenhatos számrendszerbeli értékét kell megadni (például #ffffff) ami a tartalomtípusoknál a naptár magyarázatban lesz használva. Azok a típusok, melyeknek értéke üres, nem lesznek csíkozva és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: Vocabulary Legend Types
hu: Szótár magyarázattípusok

en: <div class="form-item"><label>Vocabularies</label>Select vocabularies to use for setting calendar legend colors by taxonomy term. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.</div>
hu: <div class="form-item"><label>Szótárak</label>Ki kell választani a taxonómia kifejezésekhez tartozó naptár magyarázatok színeinek beállításához használt szótárat. Azoknál a szótáraknál működik a legjobban, ahol a lehetséges kifejezések száma korlátozott.</div>

en: Taxonomy Legend Colors
hu: Taxonómia magyarázatok színei

en: <div class="form-item warning">Please select Legend vocabularies first!</div>
hu: <div class="form-item warning">Először Szótár magyarázatot kell választani!</div>

en: <div class="form-item"><label>Taxonomy Terms</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each taxonomy term. Terms with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Taxonómia kifejezések</label><p>Egy szín hexadecimális kódját kell megadni (pl. #ffffff) ami a taxonómia kifejezéseknél a naptár magyarázatban lesz használva. Az üres érétket tartalmazó kifejezések nem lesznek csíkozva a naptárban és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: The @style style requires a Date argument.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum.

en: The date argument date fields must be added to this query. You can exclude them if you do not want them displayed in the calendar.
hu: A dátum argumentum dátummezőket hozzá kell adni ehhez a lekérdezéshez. A mezőket el lehet rejteni, ha nem kell megjeleníteni azokat a naptárban.

en: Calendar day of week names
hu: A hét napjainak elnevezése a naptárban

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
hu: A mód ahogy a hét napjainak neveit meg kell jeleníteni a naptárban.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
hu: A hetek száma legyen-e mutatva a heti és havi naptárak bal oldali oszlopában.

en: No items
hu: Nincsenek elemek

en: Time grouping
hu: Időcsoportosítás

en: Group items together into time periods based on their start time.
hu: Elemek csoportosítása időszakok szerint a kezdési idő alapján.

en: Half hour
hu: Fél óra

en: Custom time grouping
hu: Egyéni időcsoportosítás

en: When choosing the 'custom' Time grouping option above, create custom time period groupings as a comma-separated list of 24-hour times in the format HH:MM:SS, like '00:00:00,08:00:00,18:00:00'. Be sure to start with '00:00:00'. All items after the last time will go in the final group.
hu: Ha az „egyéni” Időcsoportosítás lett fentebb kiválasztva, létre kell hozni egy egyéni időszak szerinti csoportosítást, ahol egy vesszővel elválasztott listában 24 órás időpontokat kell megadni ÓÓ:PP:MM formában, például így: „00:00:00,08:00:00,18:00:00”. A listának „00:00:00” értékkel kell kezdődnie. Az utolsó időpont utáni elemek az utolsó csoportba kerülnek.

en: Field grouping
hu: Mezőcsoportosítás

en: Optionally group items into columns by a field value, for instance select the content type to show items for each content type in their own column, or use a location field to organize items into columns by location.
hu: Az elemeket oszlopokba lehet csoportosítani egy mező értéke szerint, például a tartalomtípust kiválasztva, a tartalomtípusokhoz tartozó elemek a saját oszlopukban jelennek meg, vagy egy helyszín mezőt használva, az elemek helyszín szerint lesznek oszlopokba rendezve.

en: Get Calendar Node
hu: Naptár tartalom lekérdezése

en: Add+
hu: Hozzáadás+

en: All times
hu: Mindig

en: Before @time
hu: @time előtt

en: Empty day
hu: Üres nap

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
hu: Nincsenek egyéni formátumok beállítva. Hozzá kell <a href="@link">adni</a> néhányat.

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egy felhasználó által megadott dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
hu: Ez a formátum már létezik. Egy egyedi formátum kifejezést kell megadni.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
hu: %format formátum biztosan eltávolítható?

en: Removed date format %format.
hu: %format dátumformátum törölve lett.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
hu: %format formátumtípus biztosan eltávolítható?

en: Removed date format type %format.
hu: %format dátum formátumtípus törölve lett.

en: !type date format
hu: !type dátumformátum

en: Field %field has errors.
hu: %field mező hibákat tartalmaz.

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
hu: %filename importálásakor HTTP-hiba történt: @error

en: Failed to open file: %filename
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
hu: Érvénytelen naptárfájl: %filename

en: Invalid calendar file.
hu: Érvénytelen naptárfájl.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
hu: !day-name vasárnap|hétfő|kedd|szerda|csütörtök|péntek|szombat

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
hu: !day-abbreviation vas.|hét.|ked.|sze.|csü.|pén.|szo.

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZ|CS|P|SZ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZE|CS|P|SZO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
hu: !ampm-abbreviation de.|du.|DE.|DU.

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
hu: !datetime Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc|Egész nap|Egész nap

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
hu: !datetime_plural Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
hu: !date_order Minden|Első|Második|Harmadik|Negyedik|Ötödik

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
hu: !date_order |Utolsó|Utolsó előtti|Hátulról a harmadik|Hátulról a negyedik|Hátulról az ötödik

en: !date_nav Prev|Next|Today
hu: !date_nav Előző|Következő|Ma

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
hu: !month-name |január|február|március|április|május|június|július|augusztus|szeptember|október|november|december

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
hu: !month-abbreviation |Jan|Feb|Már|Ápr|Máj|Jún|Júl|Aug|Szep|Okt|Nov|Dec

en: Allow users to configure date formats
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a dátumformátumok beállítását

en: Custom formats
hu: Egyéni formátumok

en: Allow users to configure custom date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára az egyedi dátumformátumok beállítását.

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: Allow users to add additional date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára további dátumformátumok hozzáadását.

en: Delete date format
hu: Dátumformátum törlése

en: Allow users to delete a configured date format.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a beállított dátumformátumok törlését.

en: Delete date format type
hu: Dátumformátum típus törlése

en: Allow users to delete a configured date format type.
hu: Engedélyezi a felhasználóknak a dátumformátum típusok törlését.

en: Per-user timezone name.
hu: Felhasználó időzónájának neve

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A <em>Date</em> modul nem frissíthető, amíg a <em>Views</em> modul nem lett frissítve. Újra kell futtatni az <a href="@update-php">update.php</a> fájlt a fennmaradó frissítések telepítéséhez.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A <em>Date</em> modulhoz frissítések érhetők el, de ezek addíg nem telepíthetők, amíg a <em>Views</em> modul nincs frissítve.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
hu: A <em>Date API</em> modulhoz szükséges a <a href="@link"><em>Date PHP4</em> modul</a> az 5.2 alatti PHP változatoknál.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: A „Relatív” alapértelmezés egyéni értékének olyannak kell lennie, ami az <em>strtotime</em> használatával az aktuális naptól viszonyítva, meghatároz egy időpontot, mint pl.: „+90 nap” (90 nap a mező létrehozása óta) vagy „+1 szombat” (a következő szombat) formában. További részletek: !strtotime.

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: Ha meg van adva az egyéni formátum, akkor az felülírja a fentebb kiválasztott beviteli formát, és a kiválasztott megjelenítési vagy bemeneti beállításokat. Egy „m-d-Y H:i” alakú PHP dátumformátum kifejezést kell meghatározni (további részletek: <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
hu: A dátum megjelenítéséhez használt alapértelmezés szerinti formátumtípus kiválasztása. A <a href="@date-time-page">Dátum és időformátumok oldalon</a> lehet formátumtípusokat hozzáadni és szerkeszteni.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
hu: Az ismétlődési beállítások űrlap kezdetben nyitottan vagy zártan jelenjen meg? Az „összecsukott” ezt a beállítást kevésbé feltűnővé teszi.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: %name beállításainak módosítása már létező adatok esetén adatvesztést eredményezhet!

en: Display From and To dates
hu: Kezdő és záródátum megjelenítése

en: Display From date only
hu: Csak a kezdő dátum megjelenítése

en: Display To date only
hu: Csak a záró dátum megjelenítése

en: ending on @count
hu: befejezve ezen @count

en: Display repeat rule
hu: Ismétlődési szabály megjelenítése

en: Hide repeat rule
hu: Ismétlődési szabály elrejtése

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: @field_name From date value #@delta
hu: @field_name kezdő dátum érték #@delta

en: @field_name To date value #@delta
hu: @field_name záró dátum érték #@delta

en: @field_name From date
hu: @field_name kezdő dátum

en: @field_name To date
hu: @field_name záró dátum

en: The From date is invalid.
hu: A kezdő dátum érvénytelen.

en: The To date is invalid.
hu: A záró dátum érvénytelen.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
hu: Hibák vannak @field_name mező #@delta értékében:

en: There are errors in @field_name:
hu: @field_name mezőben hibák vannak:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Select List with Repeat options
hu: Legördülő lista ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Repeat options
hu: Szövegmező ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Date Pop-up calendar
hu: Szövegmező felugró dátum naptárral

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
hu: Szövegmező felugró dátummal és ismétlődési beállításokkal

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
hu: A <em>Date</em> és a <em>Date API</em> modulok teljes dokumentációja elérhető a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> címen.

en: Add format type
hu: Formátumtípus hozzáadása

en: The human-readable name for this format type.
hu: A formátumtípus emberek számára olvasható neve.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
hu: A formátumtípus programok által használt neve. <br />A név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat, továbbá egyedinek kell lennie.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: A formátumtípus csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
hu: Ez a formátumtípus már létezik. Egyedi nevet kell megadni.

en: view date repeats
hu: dátum ismétlődések megtekintése

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
hu: Minden ismétlődő dátummező frissítve lett, hogy az új ismétlődő felületi elemet használja.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Time with timezone
hu: Idő időzónával

en: Field %field formats were converted to custom formats.
hu: %field mezőformátumok át lettek alakítva egyéni formátumokra.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
hu: %field mező régi %from_format formátumtípusa átalakítva az új %to_format formátumtípusra.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
hu: %type_name tartalomtípus %field mezőjének megjelenítési beállítása frissítve lett.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
hu: A dátum megjelenítési formátumai most tartalmazzák a rendszerdátum és -idő beállításokat is. A <a href="@date-time-page">Dátum és idő formátum oldal</a>-on megtekinthetők az új formátumtípusok.

en: Date format settings for %language_name
hu: Dátumformátum beállítások %language_name nyelvhez

en: Locale date settings
hu: Nyelvi dátumbeállítások

en: Configure date formats for each locale
hu: Dátumformátumok beállítása minden nyelvhez

en: Date Locale
hu: Dátum nyelve

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
hu: Lehetővé teszi webhely adminisztrátora számára több dátum/idő formátum beállítását, bizonyos nyelvek vagy közösségek elvárásai alapján.

en: Field %field is required.
hu: %field mező szükséges.

en: Field %field is invalid.
hu: %field mező érvénytelen.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. A version of that is included with the Date Popup module, but you are strongly encouraged to use the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module</a> instead. If the jQuery UI module is installed, the Date Popup will use the datepicker from that module, which is likely to be more current. If you are having any problems with Popups and you are not already using jQuery UI, please do that as a first step before reporting problems.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> naptár időválasztója a <em>jQuery UI</em> időválasztót használja. Ennek egy változatás tartalmazza a <em>Date Popup</em> modul, de erősen javasolt helyette a <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui"><em>jQuery UI</em> modul</a> használata. Ha a <em>jQuery UI</em> modul telepítve van, akkor a <em>Date Popup</em> ebből a modulból fogja használni az időválasztót, ami valószínűleg frissebb. Ha bármilyen probléma van a felugró ablakokkal, és még nincs használva a <em>jQuery UI</em> modul, akkor első lépésben telepíteni kell azt, még a hibák jelentése előtt.</p>

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> modul egy <em>jQuery</em> időválasztó modult használ. Nincs „hivatalos” <em>jQuery UI</em> időválasztó, és nem mindenki szereti az itt szereplőt. Ha nincs szükség az időválasztó használatára, akkor lejjebb ki lehet kapcsolni és a felhasználók egy normál szövegmezőt fognak látni helyette.</p>

en: Use default jQuery timepicker
hu: Alapértelmezés szerinti jQuery időválasztó használata

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
hu: Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó

en: Timepicker
hu: Időválasztó

en: Choose the jQuery timepicker to user.
hu: <em>jQuery</em> időválasztó kiválasztása a felhasználónak.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> naptár néhány, az IE6-hoz szükséges érvénytelen CSS kódot tartalmaz. Mivel az IE6 már elavult az IE7-hez és az IE8-hoz képest, a speciális IE6 CSS kódok el lettek távolítva a <em>Date Popup</em> által használt normál CSS-ből. Ha mégis szükség van erre a CSS-re, hozzá kell adni a használt sminkhez. A Garland smink page.tpl.php fájljában látható, hogy miként lehet speciális, az IE-hez szükséges CSS kódokat hozzáadni. A szükséges CSS kód:</p>

en: Date Popup Configuration
hu: Date Popup beállításai

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó módosítsa a <em>Date Popup</em> beállításait.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
hu: A <em>Date Popup</em> modulnak szüksége van a <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui"><em>jQuery UI</em> modul</a> által hozzáadott kódra. Ez még nem követelmény, de hamarosan az lesz, ezért javasolt a modul mielőbbi telepítése. Addig is a modulban biztosítva van egy változat a szükséges kódokkal.

en: Current exceptions
hu: Jelenlegi kivételek

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
hu: A <em>Date Timezone</em> modul számára szükséges a <a href="@link">webhely időzónájának beállítása</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hu: Saját helyi idő kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, melynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai. A webhelyen használt dátumok és idők megjelenítéséhez ez az időzóna lesz használva.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
hu: Dátumok és naptárak létrehozására és importálására szolgáló eszközök.

en: The following modules are required for the wizard to work:
hu: A következő modulok szükségesek a varázsló működéséhez:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
hu: A következő űrlapot kell kitölteni egy <em>datetime</em> mezőt és egy illeszkedő, előre beállított naptárat tartalmazó dátum tartalomtípus automatikus létrehozásához. Létre lesz hozva egy naptár és egy közelgő események blokk, egy <em>iCal</em> hírcsatorna lesz hozzáadva a naptárhoz, és a mininaptár, a naptárfelirat, és a közelgő események blokk hozzá lesz adva az aktuális smink oldalsávjához. Az új tartalomtípusokhoz létrehozott tartalmak tartalmazni fognak egy hivatkozást a naptárhoz, és a naptár tartalmazni fog egy hivatkozást az „új dátum létrehozása” űrlaphoz. Ha a <em>Signup</em> modul engedélyezve van, akkor a feliratkozások is engedélyezve lesznek ehhez a mezőhöz. Fel lehet venni új dátummezőket is egy létező tartalomtípushoz a létrehozandó új helyett a létező tartalomtípus nevének megadásával.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
hu: Itt csak korlátozott számú lehetőség jelenik meg, hogy egyszerűvé tegye a beállítást. Miután a dátum létrejött, lehetővé válik a dátumbeállítások további módosítása és egyéb mezők hozzáadása az új tartalomtípushoz a „Mezők kezelése” képernyőn, és a naptár módosítása a <em>Views</em> szerkesztés oldalán.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és a kapcsolódó naptár létrehozását.

en: Date wizard
hu: Dátumvarázsló

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
hu: %view naptár egy alapértelmezés szerinti naptár, ami a %type_name tartalomtípushoz lett létrehozva.

en: remove !view
hu: !view eltávolítása

en: Are you sure you want to remove the view %view?
hu: Biztosan törölhető ez a nézet: %view?

en: Removed calendar %calendar.
hu: %calendar eltávolítása megtörtént.

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Ha nincs ilyen tartalomtípus, akkor létre lesz hozva.

en: Content type label
hu: Tartalomtípus cimkéje

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
hu: A tartalomtípus emberek által olvasható neve. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
hu: Egy dátum tartalomtípus ami egy <em>Views</em> naptárhoz van kapcsolva.

en: Content type description
hu: Tartalomtípus leírása

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
hu: Leírás a tartalomtípushoz. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: Date field name
hu: Dátummező neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Nem lehet létező mező neve.

en: Date field label
hu: Dátummező címkéje

en: The human-readable label for this field.
hu: A mező emberek által olvasható címkéje.

en: Date widget type
hu: Dátum felületi elem típusa

en: Show repeating date options
hu: Dátum ismétlődési beállításainak megjelenítése

en: Date field type
hu: Dátummező típusa

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
hu: <em>Datetime</em> a javasolt típus, kivéve a történelmi dátumokat vagy csak évet, hónapot tartalmazó dátumokat. Régebbi, vagy nem teljes dátumok esetén a <em>Date</em> típust (egy ISO dátum) kell használni.

en: Date timezone handling
hu: Dátum időzóna kezelése

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
hu: Az időelemeket nem tartalmazó finomságú dátumoknál az időzóna kezelést „nincs”-re kell állítani.

en: Create a calendar for this date field
hu: Naptár létrehozása ehhez a dátummezőhöz

en: Add calendar blocks to the current theme
hu: Naptár blokkok hozzáadása a jelenlegi sminkhez

en: Location field name
hu: Helymező neve

en: Turn on signup
hu: Feliratkozás bekapcsolása

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
hu: Ez a tartalomtípus név már létezik, új mező hozzáadása a létező tartalomtípushoz.

en: This field name already exists.
hu: A mezőnév már létezik.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
hu: Az idővel nem rendelkező finomságnál az időzóna kezelésnek „nincs”-nek kell lennie.

en: Change the calendar as needed and save the view.
hu: A naptár szükség szerinti megváltoztatása, majd a nézet mentése.

en: Feed API Node
hu: Feed API tartalom

en: Feed API Mapper
hu: Feed API leképező

en: Use <a href="@link">Feed API</a> to import ical dates into nodes.
hu: Az <em>iCal</em> dátumok tartalmakba importálásához a <a href="@link"><em>Feed API</em></a> használható.

en: See complete instructions on how to do it in the <a href="@link">Advanced help</a>.
hu: Részletes útmutató a működésről az <a href="@link"><em>Advanced help</em></a> modulban található.

en: Enable the <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">Advanced help module</a> for more instructions.
hu: További útmutatáshoz engedélyezni kell az <a href="http://drupal.org/project/advanced_help"><em>Advanced help</em> modul</a>-t.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
hu: Új CCK tartalomtípus létrehozása, amibe az eseményeket importálni lehet, vagy ha nincs szükség új tartalmak létrehozására az eseményekhez, dátummezők hozzáadása a létező eseménytípushoz. Meg kell győződni arról, hogy a cél tartalomtípus rendelkezik dátummezővel, és be van állítva egy választható, vagy kötelező -ig dátum, hogy képes legyen fogadni az esemény -tól és -ig dátumait. Ha a forrás esemény saját időzóna mezővel rendelkezik, akkor meg kell győződni arról, hogy a cél dátum időzóna kezelése „date”-re van állítva. Az importálás előtt ki kell próbálni az új típust egy tartalom manuális létrehozásával, és meg kell győződni arról, hogy az összes beállítási lehetőség rendelkezésre áll az űrlapon.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
hu: Az importálás új tartalmakat hoz létre és lefuttatja az összes kapcsolódó „hook”-ot, ezért az import alatt érdemes lehet kikapcsolni az automatikus email üzeneteket ennél a tartalomtípusnál!

en: Original Node ID
hu: Eredeti tartalom azonosító

en: New Node ID
hu: Új tartalom azonosító

en: !type: %title has been created.
hu: !type: %title létrejött.

en: !type: %title has been updated.
hu: !type: %title frissítve lett.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
hu[0]: 1 esemény lett átalakítva.
hu[1]: @count esemény lett átalakítva.

en: administer date tools
hu: date tools adminisztrációja

en: Date Tools
hu: Dátum eszközök

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hu: Eszközök dátumok és naptárak importálásához és létrehozásához.

en: Easy creation of date content types and calendars.
hu: Dátum tartalomtípusok és naptárak egyszerű létrehozása.

en: iCal import
hu: iCal importálása

en: Event import
hu: Esemény importálása

en: Remove calendar
hu: Naptár eltávolítása

en: Date browser
hu: Dátumböngésző

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
hu: Egyéb megjelenítésekhez csatolható dátum vissza/előre navigáció. Szüksége van a <em>Date</em> argumentumra.

en: Date browser style
hu: Dátumböngésző stílus

en: Creates back/next navigation.
hu: Előző/következő navigáció létrehozása.

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Bármely nézet !base_table dátummező szűrése egy dátum argumentummal. Minden általános ISO dátum/időszak formátum használható (pl.: YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.).

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
hu: Ennek az argumentumnak a legkisebb és legnagyobb megengedett évtartománya, -X:+X eltolással az aktuális évtől, mint például „-3:+3”, vagy a legkisebb és legnagyobb év megadásával, például „2005:2010”. Ha az argumentum a tartományon kívüli értékre van beállítva, akkor egy „Az oldal nem található (404)” oldalt ad vissza.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
hu: Az ezzel az argumentummal szűrni kívánt egy vagy több dátummező kiválasztása. Nem kell a CCK dátummezők „Kezdő dátum”-át és „Záró dátum”-át is kiválasztani, csak az egyikre van szükség.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Choose the form element to use for date selection.
hu: A dátumkiválasztásnál használt űrlapelem kiválasztása.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
hu:  Bármilyen érték használható, amit a PHP date_create() megért, például: between „12AM today” and „12AM tomorrow”.

en: Absolute value
hu: Abszolút érték

en: Relative value
hu: Relatív érték

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
hu: Relatív értékek lesznek használva, ha fentebb nincs dátum beállítva. Az aktuális dátum beállítása alapértelmezés szerintinek a „now” használatával lehetséges, de módosítókat is lehet használni. Például: „now +1 day”. A „Záró dátum” alapértelmezés szerinti értéke akkor lesz használva, ha az operátor beállítása „között” vagy „nincs közötte”.

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
hu: Ha a szűrő felfedett, akkor ezek az értékek lesznek a felfedett szűrő kindulási értékeként használva. Mindkét dátumot és az alapértelmezés szerinti értékeket üresen kell hagyni ahhoz, hogy a felfedett szűrő érték nélkül induljon.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
hu: %style nem tud egynél több Date: Dátum argumentumot használni.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentum alapértelmezés szerinti jelenlegi dátumra állítását.

en: The %style requires the Date: Date argument.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentumot.

en: Navigate to previous year
hu: Ugrás az előző évre

en: Navigate to next year
hu: Ugrás a következő évre

en: Navigate to previous month
hu: Ugrás az előző hónapra

en: Navigate to next month
hu: Ugrás a következő hónapra

en: Navigate to previous week
hu: Ugrás az előző hétre

en: Navigate to next week
hu: Ugrás a következő hétre

en: Navigate to previous day
hu: Ugrás az előző napra

en: Navigate to next day
hu: Ugrás a következő napra

en: View full page month
hu: Hónap egészoldalas megtekintése

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők szerkesztése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőbe írható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható csoportok” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: Data is processsed and stored as explained in our <a href="@mollom-privacy">Web Service Privacy Policy</a>. It is your responsibility to provide any necessary notices and obtain the appropriate consent regarding Mollom's use of your data. For more information, see <a href="@mollom-works">How Mollom Works</a> and the <a href="@mollom-faq">Mollom FAQ</a>.
hu: Az adat fel lett dolgozva és tárolva lett a <a href="@mollom-privacy">Webszolgáltatások Adatvédelmi Szabályzata</a> szerint. A <em>Mollom</em> szolgáltatáshoz csatlakozó ügyfelek felelőssége, hogy a beküldött adatokról megjegyzést tegyenek, illetve a saját szabályzatuk ennek megfeleljen. További információkat (angolul) a <a href="@mollom-works">Hogyan működik a <em>Mollom</em></a> és a <a href="@mollom-faq"><em>Mollom</em> GYIK</a> oldalakon lehet olvasni.

en: report to Mollom
hu: jelentés a Mollom számára

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
hu: A <em>Mollom</em> modul jelentései és statisztikája.

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: The 0/0/all/... grant applies to all nodes and all users -- usually it should not be present if any node access module is active!
hu: A 0/0/all/... jog minden tartalomra és felhasználóra alkalmazva van. Ennek általában nem kellene megjelennie, ha egy tartalomhozzáférési modul használatban van.

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: width @width
hu: szélesség @width

en: height @height
hu: magasság @height

en: upscaling allowed
hu: túlméretezés engedélyezve

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
hu: szélesség @width, magasság @height, kitöltés: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
hu: szélesség: @width, magasság: @height, x eltolás: @xoffset, y eltolás: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hu: véletlen -@degrees&deg és @degrees&deg között

en: Save Preset
hu: Beállítás mentése

en: The preset name you have chosen is already in use.
hu: A megadott beállításnév már használatban van.

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: This %action action is not associated %preset preset.
hu: %action akció nincs ehhez a beállításhoz társítva: %preset.

en: Create Action
hu: Akció létrehozása

en: The action was succesfully created.
hu: Az akció sikeresen létrejött.

en: There was an error saving the new image file %dst.
hu: Hiba történt az új %dst kép mentése közben.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: csoport

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” csoport tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” csoportok egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that its criteria (as specified below) will be used.
hu: Ha egynél több változat van az oldalon, az oldal meglátogatásakor minden változatnak lehetősége van megjelenni. Az első változattól kezdve egészen az utolsóig mindegyik ellenőrizve lesz, hogy megfelel-e a kiválasztási szabályoknak. Az első változat ami megfelel a feltételnek (ahogy az fentebb meg lett határozva) lesz használva.

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A Page manager modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%term because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a taxonomy/term/%term elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
hu: Ez az azonosító a tartalmat megjelenítő sablonjavaslataként lesz hozzáadva: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. A sablonjavaslatokról részletesen a Drupal smink kézikönyvben lehet olvasni.

en: Treat this as the primary node page
hu: Elsődleges tartalomoldalként kezelés

en: This can affect title rendering and breadcrumbs from some node types.
hu: Befolyásolhatja néhány tartalomtípusnál a cím létrehozását és a morzsát.

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the site mission statement as content.
hu: A webhely céljainak hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
hu: Például: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Populate feature
hu: Jellemző közzététele

en: AHAH callback to populate a feature from selected components.
hu: AHAH hívás a kiválasztott összetevőhöz tartozó jellemző közzétételéhez.

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: Report to Mollom
hu: Jelentés a Mollom számára

en: Choose an error handler for your site. <em>Backtrace</em> prints nice debug information when an error is noticed, and you <a href="@choose">choose to show errors on screen</a>. <strong>Backtrace requires the <a href="@krumo">krumo library</a></strong>. <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: Az oldal hibakezelőjének kiválasztása. A <em>Backtrace</em> hiba észlelésénél szép kimenetet ad és <a href="@choose">kiválasztható a hibák képernyőre írása</a>. A <strong><em>Backtrace</em> használatához szükséges a <a href="@krumo"><em>Krumo</em> könyvtár</a></strong>. A „Nincs” egy jó választás saját hibakereső használatakor.

en: The second block provided by this module shows the entries in the node_access table for any nodes shown on the current page.  You can enable the debug mode on the <a href="@settings_page">settings page</a> to display much more information, but this can cause considerable overhead.  Because the tables shown are wide, it is recommended to enable the blocks in the page footer rather than a sidebar.
hu: A modul által biztosított második blokk a node_acess táblának bármely, az aktuális oldalon megjelenő tartalomra vonatkozó bejegyzését mutatja meg. Több információ megjelenítéséhez lehetőség van a hibakereső mód engedélyezésére a <a href="@settings_page">beállítások oldalon</a>, de ez tekintélyes többletterhelést okoz. Mivel a táblák megjelenítése széles, javasolt a blokkot az oldalsávok helyett a láblécben megjeleníteni.

en: This module also provides a <a href="@summary_page">summary page</a> which shows general information about your node_access table.  If you have installed the Views module, you may browse node_access by realm.
hu: Ez a modul biztosít még egy <a href="@summary_page">összefoglaló oldalt</a>, ahol általános információk találhatóak a node_access tábláról. Ha a <em>Views</em> modul telepítve van, akkor a node_access tábla tartományok szerint is böngészhető.

en: For per-user access permissions enable the second DNA <a href="@block">block</a>.
hu: A felhasználók szerinti hozzáférési jogosultságokhoz engedélyezni kell a második DNA <a href="@block">blokkot</a>.

en: To see more details enable <a href="@debug_mode">debug mode</a>.
hu: További részletek megtekintéséhez engedélyezni kell a <a href="@debug_mode">hibakereső módot</a>.

en: !username has the %administer_nodes permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %administer_nodes jogosultsággal rendelkezik, így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: Create nodes of the '@Node_type' type.
hu: „@Node_type” típusú tartalmak létrehozása.

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
hu: Nem lehet betölteni a tartalmat &ndash;! Ez sosem történhet meg!

en: !NO: input format
hu: !NO: beviteli forma

en: !NO: This user is not allowed to use the input format '!format' (!fid).
hu: !NO: ez a felhasználó nem használhatja a „!format” (!fid) beviteli formát.

en: !YES: administer nodes
hu: !YES: tartalmak adminisztrációja

en: !YES: This user has the '!administer_nodes' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: ez a felhasználó „!administer_nodes” jogosultsággal rendelkezik és mindent megtehet a tartalmakkal.

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !YES: by the module
hu: !YES: a modul által

en: !YES: The '@module' module (which defines the '@content_type' content type) allows this, probably based on some permission.
hu: !YES: a „@module” modul (ami meghatározza a „@content_type” tartalomtípust) engedélyezi, valószínűleg egyéb engedélyek alapján.

en: !NO: by the module
hu: !NO: a modul által

en: !NO: The '@module' module (which defines the '@content_type' content type) denies this.
hu: !NO: a @module modul (ami meghatározza a „@content_type” tartalomtípust) tiltja.

en: !YES: node access
hu: !YES: Node access

en: !YES: Node access allows this.
hu: !YES: Node access engedélyezi.

en: !NO: Node access denies this.
hu: !NO: a Node access tiltja.

en: !YES: own node
hu: !YES: saját tartalom

en: !YES: The user may view his/her own node.
hu: !YES: a felhasználó megtekintheti a saját tartalmát.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Node access was not checked because the node is not published.
hu: A tartalom hozzáférése nem volt ellenőrizve, mert a tartalom rejtett.

en: view devel_node_access information
hu: devel_node_access információinak megtekintése

en: Summary performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Detail performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: A részletes teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Performance detailed logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause severe issues on live sites.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás <a href="@link">engedélyezve</a> van. Éles webhelyeken komoly problémákat okozhat.

en: Query timing and count logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause memory size per page to be larger than normal.
hu: A lekérdezés időzítő és a számláló naplózása <a href="@link">engedélyezve van</a>. Emiatt az oldalanként felhasznált memória mérete nagyobb lehet a szokásosnál.

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable search/@name/%menu_tail because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a search/@name/%menu_tail elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Page footer message
hu: Oldal lábléc üzenete

en: Add the page footer message as content.
hu: Az oldal láblécüzenetének hozzáadása tartalomként.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: No keywords text
hu: Nincs kulcsszó szöveg

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
hu: A „listázás” beállítással a felhasználó kiválaszthatja, hogy a fájl megjelenjen-e a listában a tartalom létrehozása után.

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
hu: Egy új álnév automatikusan létre fog jönni a tartalomhoz. Ha saját álnév szükséges, akkor ki kell kapcsolni ezt a lehetőséget.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
hu: A létrehozott álneveket vezérlő formátumok részletes beállítása az <a href="@pathauto">automatikus álnév beállításainál</a>.

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: If the field is empty, display this text instead.
hu: Ha a mező üres, akkor ez a szöveg jelenjen meg helyette.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
hu: Ha a mező a 0 számot tartalmazza, akkor üres szöveg jelenjen meg helyette

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
hu: Semmi ne jelenjen meg, ha ez a mező üres. Meg kell jegyezni, hogy a mező címkéje így is meg fog jelenni. A stílus vagy a sorstílus beállításoknál lehet elrejteni az üres mezők címkéit.

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: Remove all Views 1 tables
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla eltávolítása

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
hu: A <em>Views</em> 1 táblák el lesznek dobva a jelölőnégyzet bejelölése után a takarításra kattintva. Figyelmeztetés: ez a művelet nem vonható vissza! Csak akkor szabad használni, ha a továbbiakban biztosan nincs szükség ezekre az adatokra.

en: All Views 1 tables have been removed.
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla el lett távolítva.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The file ID for the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the attached file.
hu: A csatolt fájl neve.

en: The MIME type of the attached file.
hu: A csatolt fáj MIME típusa.

en: The path of the attached file.
hu: A csatolt fájl útvonala.

en: The size of the attached file.
hu: A csatolt fájl mérete.

en: The name of the role.
hu: A csoport neve.

en: The role ID of the role.
hu: A csoport csoportazonosítója.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozáshoz.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott gyorstár mechanizmushoz.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button.
hu: A „Mehet” gomb elrejtése.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta - megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: Zen sub-themes are the ultimate starting themes for Drupal 6. Read the <a href="http://drupal.org/node/226507">online docs</a> or the included README-FIRST.txt on how to create a sub-theme.
hu: A Zen alsminkek kiváló kiinduló sminkek Drupal 6-hoz. Az alsminkek létrehozásához további információk találhatóak a <a href="http://drupal.org/node/226507">dokumentációban</a>, vagy a README-FIRST.txt fájlban.

en: Navigation bar
hu: Navigációs sáv

en: Highlighted content
hu: Kiemelt tartalom

en: Page closure
hu: Oldal befejezés

en: Submitted by !username on !datetime.
hu: Beküldte !username - !datetime.

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username - !datetime

en: Jump to Navigation
hu: Ugrás a navigációra

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Always display more link
hu: Mindig jelenítsen meg tovább hivatkozást

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: administer features
hu: jellemzők adminisztrációja

en: manage features
hu: jellemzők kezelése

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Filter formats
hu: Szűrőformák

en: No features; consider <a href="!url">adding one.</a>
hu: Nincs jellemző. Érdemes <a href="!url">hozzáadni egyet</a>.

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: Enable the %revisions page for this content type
hu: %revisions oldal engedélyezése jelen tartalomtípus számára

en: Enable revisions page
hu: Változatok oldal engedélyezése

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds. You find the time spend to send emails in the !recent_logs.
hu: A cronnak szánt idő nem haladhatja meg a PHP beállításaiban szereplő %max másodpercet. A levelek küldésére szánt idő a !recent_logs naplóban található.

en: When checked subscriptions will be synchronized with site accounts. When accounts are deleted, subscriptions with the same email address will be removed. When site accounts are blocked/unblocked, subscriptions will be deactivated/activated. When not checked subscriptions will be unchanged when associated accounts are deleted or blocked.
hu: Bejelölt állapotban a feliratkozások szinkronizálva lesznek a felhasználói fiókkal. A felhasználó törlésekor az e-mail címével történt feliratkozásai is törölve lesznek. A felhasználó tiltása vagy engedélyezve során a feliratkozásai is követik a felfüggesztést vagy az újraengedélyezést. Kikapcsolva ezt a lehetőséget a feliratkozások nem követik a felhasználói fiók állapotváltozásait.

en: These content type(s) are used as newsletter. They can be set in !simplenews_settings.
hu: Ez(ek) a hírlevelekhez használt tartalomtípus(ok). !simplenews_settings oldalon állíthatóak be.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
hu: A használandó morzsacím, ha ez az argumentum jelen van. Ha itt nincs morzsa beállítva, akkor az alapértelmezés szerinti „Cím” érték lesz felhasználva, lásd a „Cím” a százalékos helyettesítő.

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e a lapozó értékeit a szülő megjelenéstől, amelyhez csatolták? Megjegyzendő, hogy ez nem várt eredményt adhat, ha a megjelenítendő elemek száma nem egyezik meg.

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
hu: Ez a megjelenítés megformázza-e a lapozó értékeket? Ha nem, akkor tudja örökölni azt a szülőtől...

en: Thickness
hu: Vastagság

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: User contact forms
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlapok

en: View name '@name' is already taken
hu: „@name” nézetnév már foglalt

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
hu: Belső kiszolgálóhiba. További információkért meg kell tekinteni a kiszolgáló vagy a PHP hibanaplóját.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
hu: @path útvonalon hiba történt.
    
    A hiba leírása: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
hu: Kiemelt a tartalom vagy sem. Csökkenőre kell állítani ahhoz, hogy a kiemelt tartalmak legyenek elsőként listázva.

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: Debug mode verifies the grant records in the node_access table against those that would be set by running !Rebuild_permissions, and displays them all; this can cause considerable overhead.
hu: A hibakereső mód összeveti a node_access táblában szereplő jog bejegyzéseket azokkal, amiket !Rebuild_permissions futtatása állítana be és megjeleníti azokat; ez jelentős többletterhelést okozhat.

en: static
hu: állandó

en: Non-standard grant in !na.
hu: Szabványostól eltérő engedély ebben: !na.

en: !username (user %uid) can use these grants for %access access (if they are present above): !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket az engedélyeket használhatja %access hozzáféréshez (ha lentebb megjelennek): !list

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: You do not have any content types that can be generated. <a href="@create-type">Go create a new content type</a> already!</a>
hu: Nincsenek létrehozható tartalomtípusok. <a href="@create-type">Ideje létrehozni egy új tartalomtípust!</a>

en: ms (Max)
hu: ms (max)

en: ms (Avg)
hu: ms (atlag)

en: Query ms (Max)
hu: Lekérdezés ms (max)

en: Query ms (Avg)
hu: Query ms (átlag)

en: ms (Total)
hu: ms (összes)

en: Query ms
hu: Lekérdezés ms

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: Protection mode
hu: Védelmi mód

en: Unprotect
hu: Védelem kikapcsolása

en: Add form
hu: Űrlap hozzáadása

en: All available forms are protected already.
hu: Már minden elérhető űrlap védve van.

en: Fields to analyze
hu: Vizsgált mezők

en: If no fields are selected, the form will be protected by a CAPTCHA.
hu: Ha nincs mező kiválasztva, akkor az űrlapot egy CAPTCHA védi.

en: No fields are available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Are you sure you want to unprotect this form?
hu: Az űrlap védelme biztosan feloldható?

en: Mollom will no longer protect this form from spam.
hu: A <em>Mollom</em> mostantól nem védi a kéretlen tartalmaktól ezt az űrlapot.

en: Text blacklist
hu: Szöveg feketelista

en: URL blacklist
hu: Webcím feketelista

en: Exact
hu: Pontos

en: Profanity
hu: Káromkodás

en: Unwanted
hu: Kéretlen

en: The text has been added to the blacklist.
hu: A szöveg felkerült a feketelistára.

en: An error occurred upon trying to add the text to the blacklist.
hu: Hiba történt a szöveg feketelistához adása közben.

en: The URL has been added to the blacklist.
hu: A webcím felkerült a feketelistára.

en: An error occurred upon trying to add the URL to the blacklist.
hu: Hiba történt a webcím feketelistára vétele közben.

en: Are you sure you want to delete %key from the blacklist?
hu: %key biztosan törölhető a feketelistáról?

en: The item has been removed from the blacklist.
hu: Az elem lekerült a feketelistáról.

en: An error occurred upon trying to remove the item from the blacklist.
hu: Hiba történt a szöveg feketelistáröl történő elvávolítása közben.

en: When the Mollom servers are down or otherwise unreachable, no text analysis is performed and no CAPTCHAs are generated. If this occurs, your site will use the configured fallback strategy. Subscribers to <a href="@pricing-url">Mollom Plus</a> receive access to <a href="@sla-url">Mollom's high-availability backend infrastructure</a>, not available to free users, reducing potential downtime.
hu: Amikor a <em>Mollom</em> kiszolgálói elérhetetlenek, akkor sem szöveg vizsgálata, sem a CAPTCHA létrehozása nem fog működni. Ilyen esetekre a webhely egy vészforgatókönyvvel rendelkezhet. A fizetős <a href="@pricing"><em>Mollom Plus</em></a> szolgáltatás ügyfelei a <a href="@sla"><em>Mollom</em> nagy rendelkezésreállású hálózatára</a> kapcsolódnak, melyen a lehetséges szolgáltatáskiesések időtartama minimális.

en: To use Mollom, you need a public and private key. To obtain your keys, <a href="@mollom-login-url">register and login on mollom.com</a>, and <a href="@mollom-manager-add-url">create a subscription</a> for your site. Once you created a subscription, copy your private and public access keys from the <a href="@mollom-manager-url">site manager</a> into the form fields below, and you are ready to go.
hu: A <em>Mollom</em> használatához szükséges egy nyilvános és egy titkos kulcs. A kulcsok beszerzéséhez <a href="@mollom-login-url">regisztráció és bejelentkezés szükséges a mollom.com</a> webhelyen, majd <a href="@mollom-manager-add-url">ott létre kell hozni egy előfizetést</a> a webhely számára. Az előfizetést követően be kell másolni a titkos és a nyilvános elérési kulcsot a <a href="@mollom-manager-url">webhelykezelőből</a> az alábbi űrlapmezőkbe, és evvel minden használatra kész lesz.

en: Link to Mollom's privacy policy on forms protected by textual analysis
hu: Hivatkozás a <em>Mollom</em> adatvédelmi elveire a szöveges elemzéssel védett űrlapokon.

en: Displays a link to the recommended <a href="@privacy-policy-url">privacy policy on mollom.com</a> on all forms that are protected via <a href="@help-url">textual analysis</a>. When disabling this option, you are required to inform visitors about data privacy through other means, as stated in the <a href="@terms-of-service-url">terms of service</a> applying to your subscription.
hu: Minden olyan űrlapon megjelenít egy hivatkozást az ajánlott <a href="@privacy-policy-url">adatvédelmi irányelvekhez a mollom.com</a> webhelyre, mely <a href="@help-url">szöveges elemzéssel</a> védett. Ha ez a lehetőség le van tiltva, akkor a látogatókat egyéb módon tájékoztatni kell az adatok védelméről, mivel ez része az elfogadott <a href="@terms-of-service-url">szolgáltatási feltételeknek</a>.

en: Recent Mollom messages
hu: Legutóbbi <em>Mollom</em> üzenetek

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
hu: A tartalom valóban törölhető és bejelenthető, mint nem odaillő tartalom?

en: The content was successfully reported as inappropriate.
hu: A tartalom nem odaillőként jelentve lett.

en: All listed forms below are protected by Mollom. You can <a href="@add-form-url">add a form</a> to protect, configure already protected forms, or remove the protection.
hu: Minden itt felsorolt űrlapot véd a <em>Mollom</em>. <a href="@add-form-url">Hozzá lehet adni egy űrlapot</a> a védelemhez, be lehet állítani a védett űrlapokat, vagy el lehet távolítani a védelmet.

en: Mollom automatically blocks unwanted content, and learns from all participating sites to make its filters better. On top of automatic spam blocking, you can provide custom blacklists.
hu: A <em>Mollom</em> automatikusan blokkolja a nem kívánt tartalmat, és az összes <em>Mollom</em> modult használó oldalon tapasztaltakat beépíti a szűrőibe. Az automatikus reklámszemét szűrés mellett egyéni feketelistákat is meg lehet adni.

en: By submitting this form, you accept the <a href="@privacy-policy-url">Mollom privacy policy</a>.
hu: Az űrlap beküldése a <a href="@privacy-policy-url"><em>Mollom</em> adatvédelmi irányelveinek</a> elfogadását jelenti.

en: Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
hu: A képen látható karaktereket kell megadni. Ha olvashatatlan, akkor egy üres beküldéssel lehet új képet kérni. Nem betűérzékeny.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
hu: Az űrlap beküldéséhez ki kell tölteni a lenti szóellenőrést.

en: @name form
hu: @name űrlap

en: Report to Mollom and unpublish
hu: Jelentés a Mollom számára, majd elrejtés

en: Report to Mollom and delete
hu: Jelentés a Mollom számára, majd törlés

en: User password request form
hu: Felhasználói jelszó igénylő űrlap

en: All servers unavailable: %servers, last error: @errno - %error_msg
hu: Az összes kiszolgáló elérhetetlen: %servers, utolsó hiba: @errno - %error_msg

en: Bogus session id %session.
hu: Bizonytalan munkamenet azonosító: %session.

en: Non-existent session id %session.
hu: Nem létező munkamenet azonosító: %session.

en: Expired session id %session.
hu: Lejárt munkamenet azonosító: %session.

en: Unknown session id %session. This is not a bug in Mollom. If this happens too often, check your site for attacks.
hu: Ismeretlen munkamenet azonosító: %session. Ez nem <em>Mollom</em> hiba és ha gyakran előfordul, akkor a webhelyet valószínűleg támadják.

en: Invalid form id %form_id for session id %session (generated for %form_id_session).  This is not a bug in Mollom. If this happens too often, check your site for attacks.
hu: %session munkamenet azonosítóval érvénytelen űrlapazonosítót (%form_id) küldtek (%form_id_session számára létrehozva). Ez nem <em>Mollom</em> hiba és ha gyakran előfordul, akkor a webhelyet valószínűleg támadják.

en: Ham: <pre>@message</pre>Result: <pre>@result</pre>
hu: Nem szemét: <pre>@message</pre>Eredmény: <pre>@result</pre>

en: Spam: <pre>@message</pre>Result: <pre>@result</pre>
hu: Spam: <pre>@message</pre>Eredmény: <pre>@result</pre>

en: Unsure: <pre>@message</pre>Result: <pre>@result</pre>
hu: Bizonytalan:  <pre>@message</pre>Eredmény: <pre>@result</pre>

en: Correct CAPTCHA: <pre>@data<pre>
hu: Helyes CAPTCHA: <pre>@data<pre>

en: Incorrect CAPTCHA: <pre>@data<pre>
hu: Hibás CAPTCHA: <pre>@data<pre>

en: Reported session id %session as %feedback.
hu: %session munkamenet azonosító jelentve, mint %feedback.

en: bypass mollom protection
hu: mollom védelmének átugrása

en: Unprotect form
hu: Védtelen űrlap

en: Configure word and URL blacklists.
hu: Szó- és webcím-alapú feketelista beállítása.

en: Configure Mollom keys and global settings.
hu: A <em>Mollom</em> kulcsok és más általános tulajdonságok beállítása.

en: Mollom statistics
hu: Mollom statisztikái

en: Mollom API keys are not <a href="@settings-url">configured</a> yet.
hu: A <em>Mollom</em> API kulcsai még nincsenek <a href="@settings-url">megadva</a>.

en: Network error
hu: Hálózati hiba

en: The Mollom servers could not be contacted. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
hu: A <em>Mollom</em> kiszolgálókat nem lehet elérni. Meg kell bizonyosodni arról, hogy a saját kiszolgáló képes a kimenő HTTP kérésekre.

en: The <a href="@settings-url">configured</a> Mollom API keys are invalid.
hu: A <a href="@settings-url">beállított</a> <em>Mollom</em> API kulcsok érvénytelenek.

en: Protects forms against spam.
hu: Védi az űrlapokat a kéretlen tartalmak ellen.

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "0/feed" (used throughout Drupal core) and "feed" (used by some contributed Drupal modules, like Views).
hu: Az RSS csatornák álnevéhez használt szöveg. Példák: „0/feed” (így használja a Drupal alapmotor) és „feed” (így használja némely közösségi Drupal modul, mint a <em>Views</em>).

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel egy létező útvonallal ütközik.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet. %old_alias most ide írányít: %alias.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Pattern for the user contact form paths
hu: Minta a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalakhoz

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
hu: Tömeges álnévkészítés az álnévvel nem rendelkező felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
hu: Álnévkészítés minden létező, álnévvel még nem rendelkező felhasználói kapcsolat űrlap oldalhoz

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
hu[0]: A kapcsolatfelvételi oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A kapcsolatfelvételi oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: User blogs
hu: Felhasználók blogjai

en: User trackers
hu: Felhasználó-követők

en: Average ms per page: !ms_avg
hu: Átlagos ms oldalanként: !ms_avg

en: APC has been configured for !size, which is less than the recommended !min_memory MB of memory. If you encounter errors when viewing the summary report, then try to increase that limit for APC.
hu: Az APC !size méretre van beállítva ami kevesebb mint a javasolt !min_memory MB memóriaméret. Ha hibák jelentkeznek az összegző jelentés megtekintésekor meg kell próbálni növelni ezt az APC korlátot.

en: The name of this newsletter.
hu: A hírlevél neve.

en: When checked cron will be used to send newsletters (recommended). Test newsletters and confirmation emails will be sent immediately. Leave unchecked for testing purposes.
hu: Bejelölve a cron futásakor lesznek a levelek kézbesítve (ajánlott). A próba és megerősítő levelek azonnal lesznek kézbesítve. Csak teszteléshez érdemes ezt kikapcsolni.

en: Manage <a href="!url">my subscriptions</a>
hu: <a href="!url">Feliratkozások</a> kezelése

en: 'Plain' display settings apply to the content of emails sent in plain text format. 'HTML' display settings apply to both HTML and plain text alternative content of emails sent in HTML format.
hu: Az „egyszerű” módban csak a hagyományos, egyszerű szöveges formába alakított e-mail küldhető ki.  A „HTML” mód egy levélben kézbesíti a HTML és az egyszerű megjelenési formákat, így olyan levelezőprogrammal is meg lehet nyitni, amely nem képes a HTML formázások megjelenítésére.

en: Newsletter not send: newsletter issue does not exist (nid = @nid; vid = @vid).
hu: A hírlevél nincs elküldve: a hírlevélszám nem létezik (nid = @nid; vid = @vid).

en: Sending interrupted: PHP maximum execution time almost exceeded. Remaining newsletters will be sent during the next cron run. If this warning occurs regularly you should reduce the !cron_throttle_setting.
hu: A kézbesítés megszakadt: a PHP-nek engedélyezett futási idő majdnem letelt. A  többi levél a következő cron futáskor lesz kiküldve. Ha ez az üzenet rendszeresen megjelenik, akkor csökkenteni kell a !cron_throttle_setting.

en: %success emails sent in %sec seconds, %fail failed sending.
hu: %success e-mail lett elküldve %sec másodperc alatt. %fail levél nem kézbesíthető.

en: %success emails sent, %fail failed.
hu: %success e-mail lett kiküldve, %fail nem kézbesíthető.

en: Simplenews was successfully installed.
hu: A Simplenews modul sikeresen telepítve lett.

en: When checked a newsletter will be send even when already sent before. The newsletter sent status is checked, not the status of individual email addresses. Use this for repeated (e.g. monthly) newsletters.
hu: Bekapcsolt állapotban a hírlevél már elküldött példányai újra elküldhetővé válnak. Ez hasznos lehet ismétlődő (például havi) hírleveleknél, ahol a tartalom dinamikusan áll elő.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours -30 minutes"
hu: Egy eltolás a jelenlegi időtől, mint például „+1 nap” vagy „-2 óra -30 perc”.

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
hu: Az a nézet a <em>Views</em> @import_version változatához készült, de jelenleg csak @api_version van telepítve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Disable automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet letiltása

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
hu: Nem frissítse automatikusan az előnézetet. Ez kicsit felgyorsítja a nézet szerkesztését.

en: The aliased path to this node.
hu: Az álnevesített útvonal ehhez a tartalomhoz.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Get all nodes tagged with a term.
hu: Minden kifejezéssel megjelölt tartalom.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés. Ez többszörös bejegyzéseket hozhat létre, ha egynél több kapcsolódó kifejezés van.

en: Related term
hu: Kapcsolódó kifejezés

en: A related term of the term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés.

en: Taxonomy Term ID from URL
hu: Taxonómia kifejezés azonosító a webcímből

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: Authmap ID
hu: Authmap azonosító

en: The Authmap ID.
hu: Az <em>Authmap azonosító.

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: The unique authentication name.
hu: Az egyedi hitelesítési név.

en: The name of the module managing the authentication entry.
hu: A hitelesített belépést kezelő modul neve.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
hu: Ha ezt úgy kell használni, mint „hivatkozásként jelenítse meg ezt a mezőt” a „hivatkozásútvonalban”, akkor engedélyezni kell ezt a lehetőséget.

en: Link this field to its node revision
hu: Hivatkozzon ez a mező a tartalomváltozatára

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által olvasható név

en: Display field as the node type machine name.
hu: A mező megjelenítése úgy, mint a tartalomtípus programok által olvasható neve.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómia kifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban - mint például a <em>Taxonomy redirect</em> -, melyek módosítják a taxonómia kifejezések hivatkozásait.

en: Load default argument from term page
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a kifejezés oldalról

en: Load default argument from node page, thats good for related taxonomy blocks.
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a tartalom oldalról, ami jó a kapcsolódó taxonómia blokkoknak.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: Helper functions, pages, and blocks to assist Drupal developers. The devel blocks can be managed via the <a href="/admin/build/block">block administration</a> page.
hu: Drupal fejlesztőket támogató segítő függvények, oldalak, és blokkok. A fejlesztő blokkokat a <a href="/admin/build/block">blokk adminisztrációs</a> oldalon lehet beállítani.

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
hu: Nem lehet fájlokat feltölteni, amíg a Sminkfejlesztő eszköz engedélyezett. Nagyon ajánlott <a href="!url">letiletani ezt a modult</a>, kivéve ha aktívan használva van.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
hu: Alapértelmezés (Mbps vagy Kbps)

en: Raw numberic value
hu: Nyers számszerű érték

en: Default (kHz)
hu: Alapértelmezés (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A képek feltöltés közbeni átméretezése során a kép <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatai</a> elvesznek.

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorstár könyvtárat @path útvonalon. Le kell ellenőrizni a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorstára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómiakifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: A fájlonként alkalmazott méretkorlát meghatározása. Az engedélyezett fájlméret korlátozáshoz az értéket „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt) formában kell megadni. Üresen hagyva a fájlméretet csak a PHP legnagyobb beküldési és fájlfeltöltési mérete fogja korlátozni (a jelenlegi korlát <strong>%limit</strong>).

en: Total filesize for %title, %tsize, exceeds field settings of %msize.
hu: %title teljes mérete %tsize, %msize mezőbeállítást meghaladja.

en: The file field %field has been updated with new settings.
hu: %field fájlmező frissítve lett az új beállításokkal.

en: File Video width
hu: Videó szélessége

en: File Video height
hu: Videó magassága

en: File Duration
hu: Fájl hossza

en: File Audio Format path
hu: Audió fájlformátum elérési útja

en: File Audio sample rate
hu: Audió fájl mintavételi aránya

en: File Audio channel mode (stereo, mono)
hu: Audió fájl csatornamódja (sztereó, monó)

en: File Audio bitrate
hu: Audió fájl bitrátája

en: File Audio bitrate mode (cbr, vbr, abr...)
hu: Audió fájl bitráta módja (cbr, vbr, abr...)

en: File ID3 @tag tag
hu: Fájl ID3 @tag címkéje

en: ID3 tags
hu: ID3 címkék

en: ID3 tags include embedded information such as artist, album, year, genre and other informaiton.
hu: Az ID3 címkék az alkotóra, címre, évre, műfajra, illetve továbbiakra vonatkozó beágyazott információkat tartalmaznak.

en: ID3 tag
hu: ID3 címke

en: Select the tag to be rendered. If needing multiple tags, add another ID3 tags field.
hu: A létrehozott címke kiválasztása. Ha több címkére van szükség, akkor újabb ID3 címke mezőket kell hozzáadni.

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
hu: @handler kezelő megpróbált egy újabb mezőt hozzáadni (@identifier), de @table nem adható hozzá!

en: Fill up single line
hu: Egysoros feltöltés

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
hu: Ha ez a lehetőség tiltott, akkor az egyetlen sort tartalmazó rácsnak is annyi eleme lesz, ahány TD. A letiltás CSS problémákat okozhat.

en: @mime icon
hu: @mime ikon

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
hu: Az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt engedélyezni kell a <em>Content</em> modult.

en: Light Blue
hu: Világoskék

en: Edit components
hu: Összetevők szerkesztése

en: All components of this type are exported by other features or modules.
hu: Ennek a típusnak minden összetevője exportálva lett egyéb jellemzőkkel vagy modulokkal.

en: Required by: !dependents
hu: Ezeknek szükséges: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
hu: Ütközések ezzel: !conflicts

en: The feature !module cannot be enabled because it has unmet requirements.
hu: !module jellemzőt nem lehet engedélyezni, mert vannak kielégítetlen követelményei.

en: @module does not appear to include the @include file.
hu: @module nem úgy tűnik, mintha tartalmazná a következő fájlt: @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
hu: @filename fájl már elavult és el lehet távolítani.

en: A "Feature" is a certain type of Drupal module with contains a package of configuration that, when enabled, provides a new set of functionality for your Drupal site. Enable features by selecting the checkboxes below and clicking the Save configuration button. If the configuration of the feature has been changed its "State" will be either "overridden" or "needs review", otherwise it will be "default", indicating that the configuration has not been changed. Click on the state to see more details about the feature and its components.
hu: A „Jellemző” bizonyos típusú Drupal modulok beállítási csomagját tartalmazza, és ha engedélyezve van, akkor ad egy sor új funkciót a webhelynek. A jellemzők engedélyezéséhez ki kell jelölni a jelölőnégyzeteket lejjebb és a Mentés gombra kell kattintani. Ha egy jellemző beállítása megváltozott, akkor az állapota „felülírt” vagy „átnézés szükséges”, egyéb esetekben „alapértelmezés” lesz, amely azt jelzi, hogy a beállítás nem változott meg. Az állapotra kattintva további részletek tekinthetőek meg a jellemzőről és annak összetevőiről.

en: A system name for this vocabulary, may not be changed once it has been set.
hu: A szótár neve a rendszerben, melyet ha egyszer beállítottak, akkor később sem lehet megváltoztatni.

en: The machine name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A gépek által olvasható név csak kisbetűket, aláhúzásokat és számokat tartalmazhat.

en: This machine name is already taken. Please enter a unique machine name or this taxonomy.
hu: Ez a gépek által olvasható név már használatban van. Egy egyedi gépek által olvasható nevet kell megadni ennek a taxonómiának.

en: Conflicts with another feature
hu: Ütközés másik jellemzővel

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: Summary logging (Memcached)
hu: Összegző naplózás (Memcached)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to Memcached, if installed. The summary will be stored in Memcached memory, and hence there is no load on the database. This logging to Memcached is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Olyan összegző adatok naplózása mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, és - amennyiben telepítve van - a Memcached memória felhasználása. Az összegzés a Memcached memóriában lesz tárolva és ezért nem terheli az adatbázist. A Memcached-be történő naplózás megfelelő a legtöbb éles webhelyen, kivéve ha az egyedi oldalelérések száma túlságosan nagy.

en: Confirm Memcache clear
hu: Memcache törlés megerősítése

en: Are you sure you want to clear the Memcache statistics for this site?
hu: Biztosan törölhetőek a webhely Memcache statisztikái?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in Memcache. This action cannot be undone.
hu: Ez az összes Memcacheben tárolt teljesítménystatisztikát törölni fogja. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Memcache is not enabled. Nothing to do ...
hu: Memcache nincs engedélyezve. Nincs mit tenni ...

en: Performance statistics collected in Memcache has been cleared.
hu: A Memcacheben gyűjtött statisztikák törölve lettek.

en: Clear Memcache
hu: Memcache törlése

en: Clears performance statistics collected in Memcache.
hu: Törli a Memcacheben gyűjtött statisztikákat.

en: Please make sure you are using the latest version of the Token module.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a <em>Token</em> modul legfrissebb változata van használatban.

en: The %name should contain at least one token to ensure unique URL aliases are created.
hu: %name legalább egy vezérjelet tartalmazzon, hogy a létrehozott webcímálnevek egyedisége biztosítva legyen.

en: You are using the token [%token] which has a raw companion token [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
hu: Olyan vezérjel van megadva  [%token], melynek elérhető a -raw párja is [%raw_token]. A <em>Pathauto</em> mintáiból a -raw verziókat célszerű használni, kivéve, ha pontosan ismertek a következmények. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: The field %name is not a valid number.
hu: %name mező érvénytelen számot tartalmaz.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hu: %name mezőben nem lehet nagyobb érték, mint @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hu: %name mezőben nem lehet kisebb érték, mint @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Right parenthesis )
hu: Záró zárójel )

en: Slash /
hu: Perjel /

en: Backslash \
hu: Visszaperjel /

en: Node paths
hu: Tartalom útvonalak

en: Taxonomy term paths
hu: Taxonómia kifejezés útvonalak

en: Forum paths
hu: Fórum útvonalak

en: User paths
hu: Felhasználói útvonalak

en: Blog paths
hu: Blog útvonalak

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [cat-raw], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: The URL alias of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés webcímálneve.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [term-raw], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: The URL alias of the parent book of the node.
hu: A tartalom szülő könyvének webcímálneve.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hu[0]: 1 tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hu[0]: 1 felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet?
hu: Ha a minta bizonyos karaktereket tartalmaz (úgymint ékezetek) a <em>Pathauto</em> megpróbálja helyettesíteni ezeket az ASCII-96 megfelelőjével?

en: File exists
hu: Fájl létezik

en: Does not exist
hu: Nem létezik

en: Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the following possible locations, in order of precedence: !locations
hu: Az átírást az i18n-ascii.txt fájl határozza meg. A fájl a következő helyeken lehet, elsőbbségi sorrendben:

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített fórumútvonalak számára

en: User tracker paths
hu: Felhasználó-követő útvonalak

en: User contact forms paths
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalak

en: The <a href="@jqueryui">jQuery UI</a> plugin is missing. <a href="@download">Download</a> and extract it to your <em>jquery_ui</em> module directory.
hu: A <a href="@jqueryui"><em>jQuery UI</em></a> beépülő hiányzik. <a href="@download">Le kell tölteni</a> és ki kell csomagolni a <em>jQuery UI</em> modul könyvvtárába.
