Hyperlocal News (6.x-1.0-alpha2) - en to my translation catalogue (334 entries)

en: Forms
my: ဖောင်များ

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Item
my: အချက်အလက်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: more
my: ပို၍

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: File
my: ဖိုင်

en: File path
my: ဖိုင် ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: User contact form
my: အသုံးပြုသူအားဆက်သွယ်ရေးပုံစံ

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှားများ

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: Year
my: နှစ်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: From
my: မှ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: Count
my: ရေတွက်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: OK
my: အိုခေ (ခ) ဟုတ်ကဲ့

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: 1 day
my: ၁ ရက်

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Month
my: လ

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Israel
my: အစ္စရေး

en: Iran
my: အီရန်

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်

en: Cuba
my: ကျူးဘား

en: Brazil
my: ဘရာဇီး

en: Chile
my: ချီလီ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေး

en: Africa/Cairo
my: အာဖရိက/ကိုင်ရို

en: Asia/Rangoon
my: အာရှ/ရန်ကုန်

en: Poland
my: ပိုလန်

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: The name of the category.
my: အမျိုးအစား အမည်

en: The id number of the category.
my: အမျိုးအစား အမှတ်

en: Pathauto
my: လမ်းကြောင်းအားအလိုအလျောက်သတ်မှတ်ပါ

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Other
my: အခြား

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: Exists
my: ရှိပြီးသား

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Rules
my: စည်းကမ်းများ

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: normal
my: ပုံမှန်

en: Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Display all menu items
my: menu အချက်အလက်အားလုံးပြပါ

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: User's name
my: အသုံးပြုသူ၏နာမည်

en: User's email address
my: အသုံးပြုသူ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: First
my: ပထမ

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Site's time zone
my: သင့်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: timezone
my: ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: Long
my: ရှည်ရှည်

en: Short
my: တိုတို

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Equal to
my: တန်ဖိုးတူညီ

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Convert
my: ပြောင်းရန်

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: Basic information
my: အခြေခံသတင်းအချက်အလက်

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: not published
my: ရေးသားဆဲ

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Comment title
my: အကြံပြုချက်/ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: low
my: နိမ့်သော

en: high
my: မြင့်သော

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Bold
my: ထူရန်

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Date month (full word)
my: ရက်စွဲ လ(အပြည့်အစုံ)

en: Date month (abbreviated)
my: ရက်စွဲ လ(အကျဉ်းချုံး)

en: Third
my: တတိယ

en: Fourth
my: စတုတ္ထ

en: Fifth
my: ပဥ္စစမ

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: 1 week
my: ၁ ပတ်

en: Dotted
my: အစက်အပျောက်များ

en: Solid
my: သိပ်သည်း

en: Italic
my: စောင်းရန်

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Read/Write
my: ဖတ်/ရေး

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Automatic alias
my: အလိုအလျောက်နာမည်အတုပြုလုပ်ပါ

en: Change to lower case
my: စာလုံးအသေးပြောင်းပါ

en: @module help index
my: @module အတွက် အကူအညီရနိုင်သည့် အညွန်း

en: Missing help topic.
my: အကူအညီပေးရေး အကြောင်းအရာ ပျောက်ဆုံးနေသည်။

en: Example help
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာကိုကြည့်ရန်

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: Sixth
my: ဆဌမ

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: %keys (@type).
my: %keys (@type)

en: Finish
my: ပြီးပြီ

en: Enable the search module to search help.
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် အကြောင်းအရာများအား ရှာဖွေနိုင်ရန်အတွက် ရှာဖွေရေးမော်ကျူးလ်အား လည်ပတ်လုပ်ဆောင်စေပါ/အလုပ်လုပ်ခွင့်ပြုပါ

en: Module help index
my: မော်ကျူးအကူအညီအညွန်း

en: Search help
my: အကူအညီများကို ရှာဖွေရန်

en: view advanced help topic
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီရယူနိုင်သည့် အကြောင်းအရာများကို ကြည့်ရှုရန်

en: view advanced help index
my: အဆင့်မြင့် အကူအညီများရယူနိုင်သည့် အညွန်းအား ကြည့်ရှုရန်

en: Advanced help
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီများရယူရန်

en: Allow advanced help and documentation.
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီရယူခြင်းနှင့် မှတ်တမ်းများအား ခွင့်ပြုပါ

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
my: PHP ပရိုဂရမ်ဘာသာစကားနှင့် ပတ်သက်၍ အကူအညီ  (wikipedia.org မှ) ရယူနိုင်သည့် ဥပမာများကို ကြည့်ရှုရန် အကူအညီအိုင်ကွန်လေးအား နိုပ်ပါ။ အကယ်၍ ရှာဖွေရေးပြုလုပ်လိုပါက စာရင်းများကို နောက်ဆုံးချိန်ထိ မွမ်းမံပြီး ဖြစ်အောင် Cron အား လည်ပတ်စေပါ။

en: Advanced help example
my: အဆင့်အမြင့်အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာပုံစံ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Underline
my: မျဉ်းကြောင်းတားရန်

en: Font family
my: စာလုံးပုံစံ မိသားစုများ

en: About
my: အကြောင်း

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Delete view
my: မြင်ကွင်းပြင်ရန်

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Page elements
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ထားသည့် အစိတ်အပိုင်းများ

en: Search type
my: ရှာဖွေရေးစံနစ်အမျိုးအစား

en: All languages
my: ဘာသာစကားအားလုံး

en: User: ID
my: အသုံးပြုသူ - မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Image preview
my: ဓာတ်ပုံအစမ်းကြည့်ရန်

en: The module that owns this topic.
my: ဤအကြောင်းအရာအား/နှင့် ပိုင်ဆိုင်သည့်/သက်ဆိုင်သည့် မော်ကျူးလ်

en: The topic id.
my: အကြောင်းအရာ အမှတ် -

en: The language this search index relates to.
my: ယခုရှာဖွေရေးစာရင်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် ဘာသာစကား -

en: Main menu
my: ပင်မ menu

en: No alias
my: နာမည်အတုမလုပ်ပါ

en: Comment body
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ်

en: Comment author's user id
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Comment author's user name
my: ထင်မြင်ချက်ရေးသူ၏နာမည်

en: Comment author's home page.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အင်တာနက်လိပ်စာ

en: Comment author's e-mail.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Comment creation year (four digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းလေးလုံး)

en: Comment creation year (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation month (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation month (abbreviated)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (အတိုကောက်)

en: Comment creation month (one or two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (ဂဏာန်းတစ်လုံး သို့မဟုတ် နှစ်လုံး)

en: Comment creation week (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည် အပတ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation date (day of month)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် ရက် (လတစ်ခု၏ နေ့ရက်)

en: Comment creation day (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation day (abbreviation)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့စွဲ (အတိုကောက်)

en: Node language
my: Node ၏ ဘာသာစကား

en: Justify
my: ညှိရန်

en: Convert view
my: မြင်ကွင်းပြောင်းရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: - All -
my: - အားလုံး -

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Audio format
my: အသံဖိုင်အမျုိးအစား

en: Greater than or equal to
my: တန်ဖိုးကြီး (သို့) တူညီ

en: The name of the site.
my: website ၏နာမည်

en: Unable to create
my: ဖန်တီးတည်ဆောက်၍ မရပါ။

en: Name is required.
my: နာမည်တခုခုရေးဖို့လိုအပ်ပါတယ်

en: See the getting started guide for more information.
my: အချက်အလက် အပြည့်အစုံကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် လက်စွဲစာအုပ်တွင် ကြည့်ရှုပါ

en: Site contact page
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်၏ ဆက်သွယ်ရေး စာမျက်နှာ

en: User: name
my: အသုံးပြုသူ - အမည်

en: Contact @name
my: @name အားဆက်သွယ်ရန်

en: Advanced search form
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးစံနစ်

en: A search form with advanced options.
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးပုံစံအားရွေးချယ်နိုင်သည့် ရှာဖွေရေးပုံစံ

en: Submitted by !username on !datetime
my: !username က !datetime အချိန်တွင် ရေးခဲ့၏

en: Secondary menu
my: ဒုတိယ menu

en: Lighter
my: ပို၍ပါးလွှာရန်

en: Bolder
my: ပို၍ထူရန်

en: User contact forms
my: အသုံးပြုသူ ဆက်သွယ်ရန် ဖောင်ပုံစံ

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
my: @path တွင် အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။ 
    
    @error အမှားအယွင်းအား ရှင်းလင်းချက် --

en: - Choose -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Update and save
my: ပြုပြင်မွမ်းမံပြီး သိမ်းဆည်းရန်

en: The page has been updated and saved.
my: စာမျက်နှာအား ပြုပြင်မွမ်းမံ၍ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Not equal to
my: တန်ဖိုးမတူညီ

en: Enter a user name
my: အသုံးပြုသူအမည် ရေးသွင်းပါ

en: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif
my: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif ဖောင့်များ

en: Decoration
my: တန်ဆာဆင်ခြင်း

en: Site logo
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အမှတ်တံဆိပ် (အမှတ်အသား)

en: File exists
my: ဖိုင်ရှိသည်

en: Does not exist
my: ဖိုင်မရှိပါ
