Image (6.x-1.0-beta5) - en to pl translation catalogue (198 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Images
pl: Obrazki

en: Image size
pl: Rozmiar obrazka

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Czynności

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Enabled
pl: Włączony

en: view
pl: pokaż

en: File
pl: Plik

en: Size
pl: Wielkość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Zdjęcie

en: root
pl: nadrzędne

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zachowaj

en: Import path
pl: Ścieżka importowanych plików

en: No galleries available
pl: Bra galerii

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Error importing %filename.
pl: Błąd podczas importowania pliku %filename.

en: Last updated: %date
pl: Ostatnio aktualizowano: %date

en: There is 1 image in this gallery | There are @count images in this gallery
pl[0]: W tej galerii znajduje się jedno zdjęcie
pl[1]: W tej galerii znajdują się @count zdjęcia
pl[2]: W tej galerii znajduje się @count zdjęć

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Node
pl: Węzeł

en: Page
pl: Strona

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Count
pl: Liczba

en: Random image
pl: Losowe zdjęcie

en: Gallery settings
pl: Ustawienia galerii

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Image galleries
pl: Galerie zdjęć

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Sharpening filter
pl: Filtr wyostrzający

en: Sharpness filter strength
pl: Siła filtra wyostrzającego

en: Sharpness filter radius
pl: Promień filtra wyostrzającego

en: Use this pixel radius for the sharpness filter. 0.9 is recommended.
pl: Promień filtra wyostrzającego. Wartość "0.9" jest zalecana.

en: Color profile
pl: Profil kolorów

en: Path to color profile
pl: Ścieżka do profilu kolorów

en: The path to a color profile file that all scaled down images will be converted to. Leave empty to disable.
pl: Ścieżka do pliku z profilem kolorów, z którego będą korzystać wszystkie przetwarzane zdjęcia. Pozostaw pole pustym, by wyłączyć opcję.

en: Posted by: !name
pl: Zamieszczone przez: !name

en: Operation
pl: Czynność

en: Original
pl: Oryginał

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Image sizes
pl: Wymiary zdjęć

en: Gray
pl: Szary

en: Attach
pl: Załącz

en: Path to the "convert" binary
pl: Ścieżka do pliku binarnego biblioteki "convert"

en: You can't import from the image module's directory. The import deletes the original files so you would just be asking for trouble.
pl: Nie możesz importować plików z katalogu modułu zdjęć. Podczas importu usuwane są oryginalne pliki, co w takim wypadku byłoby co najmniej nieroztropne.

en: Image Galleries
pl: Galerie zdjęć

en: Image Gallery
pl: Galeria zdjęć

en: image
pl: obrazek

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: Same window
pl: W tym samym oknie

en: Attached image nodes
pl: Załączone segmenty obrazków

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Image gallery
pl: Galeria zdjęć

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
pl: ImageMagick to osobny program, który umożliwia manipulację zdjęciami. By móc z niego korzystać, należy zainstalować go na serwerze i znać jego położenie. Jeśli masz wątpliwości co do ścieżki, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Display debugging information
pl: Wyświetlaj informacje pomocne w usuwaniu błędów

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and ouput to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje wyświetlanie poleceń i danych wyjściowych narzędzia ImageMagick użytkownikom z uprawnieniami do zarządzania konfiguracją witryny.

en: The specified ImageMagic path %file does not exist.
pl: Podana ścieżka do ImageMagick %file jest nieprawidłowa.

en: ImageMagick could not be found. The admin will need to set the path on the <a href='@image-toolkit-settings'>image toolkit page</a>.
pl: ImageMagick nie został znaleziony. Administrator powinien podać ścieżkę do niego na <a href='@image-toolkit-settings'>stronie zestawu narzędzi do obsługi grafik</a>.

en: ImageMagick command: @command
pl: Polecenie ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
pl: Dane wyjściowe ImageMagick: @output

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
pl: Obrazek (wraz z miniaturką). Idealne do zamieszczania zdjęć lub zrzutów ekranu.

en: Default image path
pl: Domyślna ścieżka zdjęcia

en: Maximum upload size
pl: Maksymalny rozmiar pliku.

en: Changes to the images sizes mean that the derivative images will need to be regenerated.
pl: Zmiana ustawień wymiarów zdjęć spowoduje konieczność ponownego wygenerowania zdjęć z oryginałów.

en: The original image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %width x %height pixels.
pl: Wymiary oryginalnego zdjęcia zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnej dopuszczalne rozdzielczości %width x %height pikseli.

en: The image you uploaded was too big. You are only allowed upload files less than %max_size but your file was %file_size.
pl: Wysłane zdjęcie okazało się za duże. Wielkość wysłanego pliku wynosiła %file_size, a maksymalna dopuszczalna wielkość to %max_size.

en: Latest image
pl: Ostatnie zdjęcie

en: You must upload an image.
pl: Musisz wysłać zdjęcie.

en: Derivative images were regenerated for %title.
pl: Zdjęcia dla %title zostały ponownie wygenerowane z oryginałów.

en: create images
pl: tworzenie zdjęć

en: view original images
pl: wyświetlanie oryginałów

en: edit own images
pl: edytowanie własnych zdjęć

en: Allows uploading, resizing and viewing of images.
pl: Umożliwia wysyłanie, zmianę wielkości oraz przeglądanie zdjęć.

en: Allows easy attaching of image nodes to other content types.
pl: Umożliwia łatwe załączanie segmentów ze zdjęciami do segmentów innego rodzaju.

en: Image attach
pl: Załączanie zdjęć

en: Attach existing images
pl: Załącz zdjęcie

en: When enabled, will allow existing image nodes to be attached instead of uploading new images.
pl: Umożliwia załączanie istniejących segmentów zdjęć zamiast wysyłania nowych.

en: Image Attach settings
pl: Konfiguracja załączania zdjęć

en: Should this node allows users to upload an image?
pl: Czy segmenty tego rodzaju mają umożliwiać użytkownikom załączanie zdjęć?

en: Teaser image size
pl: Wymiary zdjęcia w skrócie segmentu

en: This determines the size of the image that appears when the node is displayed as a teaser. 'Hidden' will not show the image.
pl: Określa wymiary zdjęcia, gdy jest ono wyświetlane w skrócie segmentu. Ukrycie zdjęcia spowoduje, że nie będzie ono wyświetlane.

en: Teaser image weight
pl: Waga zdjęcia w skrócie segmentu

en: This value determines the order of the image when displayed in the teaser.
pl: Wartość ta ma wpływ na położenie zdjęcia w skrócie segmentu.

en: Full node image size
pl: Wymiary zdjęcia w pełnej wersji segmentu

en: This determines the size of the image that appears when the full node is displayed. 'Hidden' will not show the image.
pl: Określa wymiary zdjęcia, gdy jest ono wyświetlane w pełnej wersji segmentu. Ukrycie zdjęcia spowoduje, że nie będzie ono wyświetlane.

en: Full node image weight
pl: Waga zdjęcia w pełnej wersji segmentu

en: This value determines the order of the image when displayed in the body.
pl: Wartość ta ma wpływ na położenie zdjęcia w pełnej wersji segmentu.

en: Image title
pl: Nazwa zdjęcia

en: Image Attach
pl: Załączanie zdjęć

en: Create and manage image galleries.
pl: Twórz i zarządzaj galeriami zdjęć.

en: Add gallery
pl: Dodaj galerię

en: Configure appearance of image galleries.
pl: Pozwala konfiguować wygląd galerii zdjęć.

en: Edit image gallery
pl: Edytuj galerię zdjęć

en: Images per page
pl: Zdjęć na stronę

en: Sets the number of images to be displayed in a gallery page.
pl: Zmienia liczbę zdjęć wyświetlanych na stronie galerii.

en: Display node info
pl: Wyświetlaj informacje o segmencie

en: Checking this will display the "Posted by" node information on the gallery pages.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie informacji o czasie dodania i autorze segmentu na stronach galerii.

en: edit gallery
pl: edytuj galerię

en: Gallery name
pl: Nazwa galerii

en: The name is used to identify the gallery.
pl: Tytuł galerii zdjęć.

en: The description can be used to provide more information about the image gallery.
pl: Opis może zawierać dodatkowe informacje na temat galerii zdjęć.

en: When listing galleries, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Galleries with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Podczas wyświetlania listy galerii, "lżejsze" galerie będą umieszczane wyżej, a "cięższe" niżej. Galerie o takiej samej "wadze" będą porządkowane alfabetycznie.

en: Created new gallery %term.
pl: Utworzono nową galerię %term.

en: The gallery %term has been updated.
pl: Galeria %term została zaktualizowana.

en: The gallery %term has been deleted.
pl: Galeria %term została usnięta.

en: Are you sure you want to delete the image gallery %name?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć galerię %name?

en: Deleting an image gallery will delete all sub-galleries. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie galerii spowoduje także nieodwracalne usunięcie wszystkich galerii podrzędnych.

en: The image gallery %term and all sub-galleries have been deleted.
pl: Galeria %term oraz wszystkie galerie w niej się znajdujące zostały usunięte.

en: Image galleries may be nested below other galleries.
pl: Galerie mogą być umieszczane wewnątrz innych galerii.

en: Allows sorting and displaying of image galleries based on categories.
pl: Umożliwia porządkowania i wyświetlanie galerii zdjęć na podstawie systemu kategorii.

en: ImageMagick Advanced Options
pl: Zaawansowane ustawienia ImageMagick

en: These settings let you control some of ImageMagick's more advanced options.
pl: Ustawienia te pozwalają kontrolować niektóre z bardziej zaawansowanych opcji ImageMagick.

en: Strip metadata from images at this size and below
pl: Usuń metadane ze zdjęć o takich lub mniejszych wymiarach

en: Convert colorspace
pl: Konwertuj przestrzeń kolorów

en: Change image resolution to 72 ppi
pl: Zmień rozdzielczość zdjęcia na 72 ppi

en: Apply this percentage of sharpness when scaling. 90 is recommended, although values higher than 100 are also valid. Set to 0 to disable this feature.
pl: Zastosuj dany procent wyostrzenia podczas zmiany wymiarów. 90 jest wartością zalecaną, jednak wartości wyższe niż 100 są również prawidłowe. Ustaw "0", by wyłączyć opcję.

en: Processed images may be converted to a color profile specified here. This is especially important when working with images that use a wide-gamut color profile such as ColorMatch or Adobe RGB, which is often the case with professional photography. sRGB (which may be downloaded from <a href="http://www.color.org/profiles.html">ICC</a>) is recommended since it is likely to look good on most displays.<br />Note that this conversion is still useful even if you choose to strip all metadata from your images (see above). This is because the conversion happens first and changes the actual image data before the profile is stripped.
pl: Przetwarzane zdjęcia mogą być konwertowane do wskazanego profilu kolorów. Jest to szczególnie istotne podczas pracy ze zdjęciami, które korzystają z profilu kolorów o dużym gamucie barwnym, takiego jak ColorMatch czy AdobeRGB. Profile takie są szczególnie popularne w fotografii profesjonalnej. Profil sRGB (który można pobrać ze <a href="http://www.color.org/profiles.html">strony ICC</a>) jest zalecany, ponieważ prezentuje się dobrze na większości wyświetlaczy.<br />Zwróć uwagę, że konwersja ta jest użyteczna nawet w przypadku wybrania opcji usuwania metadanych (patrz wyżej). Dzieje się tak, ponieważ konwersja jest przeprowadzana jako pierwsza i dokonuje zmian w zdjęciach zanim informacje o profilu kolorów zostaną usunięte.

en: The JPEG quality must be a positive number between 1 and 100.
pl: Jakość JPEG musi być wyrażona liczbą dodatnią od 1 do 100.

en: The strip metadata threshold must be specified in the form <em>NxN</em>. Example: <em>150x150</em>.
pl: Wymiary dla opcji usuwania metadanych muszą być zapisane w formie <em>NxN</em>. Przykładowo: <em>150x150</em>.

en: The sharpness amount must be specified as a positive number.
pl: Procent wyostrzenia musi być wyrażony liczbą dodatnią.

en: The sharpness radius must be specified as a positive value.
pl: Promień wyostrzenia musi być wyrażony wartością dodatnią.

en: The ICC profile could not be read.
pl: Nie udało się odczytać profilu ICC.

en: Adds advanced options to the ImageMagick image toolkit.
pl: Udostępnia zaawansowane opcje zestawu narzędzi ImageMagick.

en: Image import
pl: Import zdjęć

en: Change settings for the Image Import module.
pl: Zmień ustawienia modułu importu zdjęć.

en: The directory to import image nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
pl: Katalog, z którego mają być importowane zdjęcia. Drupal musi posiadać możliwość zapisu do tego katalogu, by móc przenieść plik.

en: import images
pl: importowanie zdjęć

en: Image Import
pl: Import zdjęć

en: Allows batches of images to be imported from a directory on the server.
pl: Umożliwia importowanie wielu zdjęć z danego katalogu na serwerze naraz.

en: The <em>Scale image</em> operation resizes images so that they fit with in the given dimensions. If only one dimension is specified the other dimension will be computed based on the image's aspect ratio. The <em>Scale and crop image</em> operation resizes images to be exactly the given dimensions. If only one dimension is specified the image will not be cropped, making this is equivalent to <em>Scale image</em>.
pl: Operacja <em>skalowania obrazka</em> zmienia rozmiar tak, by zmieścił się w zadanych wymiarach. Jeżeli tylko jeden z wymiarów podano, drugi z nich będzie obliczony na podstawie proporcji obrazu. Operacja <em>skalowania i kadrowania obrazu</em> zmienia rozmiar obrazu by dokładnie pasował do podanych rozmiarów. Jeżeli tylko jeden z rozmiarów określono, obrazek nie zostanie skadrowany, co jest jednoznaczne ze <em>skalowaniem obrazka</em>.

en: Note: 'Original' dimensions will only be used to resize images when they are first uploaded. Existing originals will not be modified.
pl: Uwaga: "Oryginalne" rozmiary będą stosowane tylko do zmiany rozmiary w trakcie ich pierwszego załadowanie. Istniejące oryginały nie będą modyfikowane.

en: Scale image
pl: Skaluj obrazek

en: Scale and crop image
pl: Skaluj i kadruj obrazek

en: Check this to rebuild the derivative images for this node.
pl: Wybierz tą opcję, aby przebudować pochodne obrazki dla tego segmentu.

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Default argument
pl: Domyślny argument

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowany.

en: Hide view / Page not found (404)
pl: Ukryj widok / Strony nie znaleziono (404)

en: Display empty text
pl: Wyświetl pusty tekst

en: Provide default argument
pl: Zwróć domyślny argument

en: You can:
pl: Możesz:

en: Image toolkit
pl: Narzędzie przetwarzania grafik

en: Image file settings
pl: Ustawienia pliku obrazka

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored. Do not include trailing slash.
pl: Podkatalog w katalogu %dir, gdzie przechowywane są obrazy. Nie należy dodawać wiodącego ukośnika.

en: Maximum file size for image uploads. When a maximum image dimensions is specified for original images the size is checked after resizing.
pl: Maksymalny rozmiar pliku do załadowania obrazków. Kiedy maksymalne rozmiary obrazka są określone dla oryginałów rozmiar jest sprawdzany po przeskalowaniu.

en: You must specify width, height or both dimensions.
pl: Należy określić szerokość, wysokość albo oba rozmiary.

en: ImageMagick binary
pl: Plik binarny ImageMagick

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.
pl: Określ pełną ścieżkę do polecenia <kbd>convert</kbd> z ImageMagic. Na przykład: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> lub <kbd>C:\Program Files\ImageMagic-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: No file %file could be found. PHP's <a href='@open_basedir'>open_basedir</a> security restriction is set to %open_basedir, which may be interfering with the attempts to locate ImageMagick.
pl: Nie można odnaleźć pliku %file. Restrykcje bezpieczeństwa PHP <a href='@open_basedir'>open_basedir</a> są ustawione na %open_basedir, co może interferować z próbami zlokalizowania ImageMagic.

en: ImageMagick reported an error: %error.
pl: ImageMagic zgłosił następujący błąd: %error.

en: The Image module is used to create and administer images for your site. Each image is stored as a post, with thumbnails of the original generated automatically. There are two default derivative image sizes, "thumbnail" and "preview". The "thumbnail" size is shown as preview image in posts and when browsing image galleries. The "preview" size is the default size when viewing an image node page.
pl: Moduł Image stosowany jest do tworzenia i zarządzania obrazkami w witrynie. Każdy z obrazków przechowywany jest jako wpis, wraz z miniaturkami generowanymi z oryginału automatycznie. Istnieją dwa domyślne rodzaje pochodnych rozmiarów, "miniaturka" oraz "podgląd". Rozmiar "miniaturka" jest wyświetlany jako podgląda obrazka we wpisach i podczas zwiedzania galerii. Rozmiar "podgląd" jest domyślnie stosowany przy wyświetlaniu strony segmentu obrazka.

en: The settings page for Image module allows the image directory and the image sizes to be configured.
pl: Strona ustawień modułu Obrazek pozwala określić katalog przechowywania obrazków i ich rozmiary.

en: Image module ships with contributed modules. Their settings can be accessed from the image settings page.
pl: Moduł Image zawiera moduły dodatkowe. Ich ustawienia są dostępne na stronie ustawień obrazków.

en: Image attach is used to add an existing or new image to a node. The selected image will show up in a predefined spot on the selected node.
pl: Załączanie obrazków jest stosowane do dodawania istniejących lub nowych obrazków do segmentu. Wybrany obrazek zostanie wyświetlony w zdefiniowanym wcześniej miejscu wybranego segmentu.

en: Image gallery is used to organize and display images in galleries. The list tab allows users to edit existing image gallery names, descriptions, parents and relative position, known as a weight. The add galleries tab allows you to create a new image gallery defining name, description, parent and weight. If the <a href="@views-url">Views module</a> is installed, then the Image gallery module settings are mostly replaced by settings of the view.
pl: Galeria obrazków jest stosowana do organizowania i wyświetlania obrazków galeriach. Zakładka listy pozwala użytkownikom na zmianę nazwy istniejącej galerii, dodawania opisów, przestawiania nadrzędności i względnej pozycji znanej jako waga. Zakładka dodawania pozwala tworzyć nową galerią o zdefiniowanej nazwie, opisie, nadrzędności i wadze. Jeżeli <a href="@views-url">moduł Widok</a> jest zainstalowany, wtedy ustawienia modułu galerii obrazków są raczej zastępowane przez ustawienia widoku.

en: Image import is used to import batches of images. The administration page lets you define the folder from which images will be imported.
pl: Import obrazków jest stosowany do importowania grup obrazków. Strona administracyjna pozwala zdefiniować folder z którego obrazki będą importowane.

en: The separate <a href="@img-assist-url">Image assist module</a> can be installed to upload and insert images into posts.
pl: Osobny <a href="@img-assist-url">moduł pomocniczy</a> może być zainstalowany, aby ładować i wstawiać obrazki do wpisów.

en: Configure image sizes and file directories at <a href="@image-settings-url">Administer &raquo; Site configuration &raquo; Image</a>.
pl: Należy skonfigurować rozmiary obrazków i katalogi plików w <a href="@image-settings-url">Zarządzaj &raquo; Konfiguracja witryny &raquo; Obrazek</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@image-url">Image module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="@image-url">stronie dotyczącej modułu obrazków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Rebuild derivative images
pl: Przebuduj pochodne obrazki

en: Select an image to upload.
pl: Wybierz obrazkek do wysłania.

en: No image toolkit is currently enabled. Without one the image module will not be able to resize your images. You can select one from the <a href="@link">image toolkit settings page</a>.
pl: Żaden zestaw narzędzi do obsługi plików graficznych nie jest włączony. Bez niego moduł zdjęć nie będzie w stanie zmieniać wymiarów wysyłanych zdjęć. Zestaw narzędzi można wybrać na <a href="@link">stronie ustawień zestawu narzędzi dla grafik</a>.

en: Unable to create scaled %label image.
pl: Nie można utworzyć przeskalowanego obrazka %label.

en: Image display.
pl: Wyświetlanie obrazka.

en: Configure the location of image files and image sizes. Also, if enabled, configure image attachments and options for image galleries and image imports.
pl: Konfigurowanie położenia plików obrazków oraz ich rozmiarów. Oraz, jeśli włączone, konfigurowanie załączników graficznych, opcji dla galerii obrazków i importu obrazków.

en: Files and sizes
pl: Pliki i rozmiary

en: Configure the location of image files and image sizes.
pl: Konfiguracja położenia plików obrazków i ich rozmiarów.

en: The %toolkit_name toolkit is installed.
pl: Zestaw narzędzi %toolkit_name jest zainstalowany.

en: Missing directory.
pl: Brakujący katalog.

en: The image module's image directory %image_dir is missing.
pl: Brak katalogu obrazków %image_dir dla modułu obrazków.

en: Missing temp directory.
pl: Brak katalogu tymczasowego.

en: The image module's temp directory %temp_dir is missing.
pl: Brak katalogu tymczasowego %temp_dir dla modułu obrazków.

en: Exists (%path).
pl: Istnieje (%path).

en: Image module directories
pl: Katalogi modułu obrazków

en: The original image size was missing so no changes were made. See this <a href='@link'>image module issue</a> for more information. Include the following:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>
pl: Zmiany nie zostały wprowadzone ponieważ brak oryginalnego rozmiaru obrazka. Przeczytaj o <a href='@link'>problemach z modułem obrazków</a>, aby uzyskać więcej informacji. Dołącz następujące:<br /><pre>@old_sizes
    </pre>

en: image_import
pl: import zdjęć

en: edit any images
pl: edycja dowolnego obrazka

en: delete own images
pl: usuwanie własnych obrazków

en: delete any images
pl: usuwanie dowolnego obrazka

en: You have specified an invalid directory.
pl: Podano nieprawidłowy katalog.

en: If you see a message of the form "Failed: ALTER TABLE {image} DROP PRIMARY KEY" or "DROP INDEX image_fid" here it is harmless.
pl: Jeżeli zauważysz komunikat zbliżony do "Failed: ALTER TABLE {image} DROP PRIMARY KEY" lub "DROP INDEX image_fid", to jest to nieszkodliwe.
