Image (6.x-1.2) - en to hu translation catalogue (297 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Images
hu: Képek

en: Image size
hu: Képméret

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Size
hu: Méret

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Import path
hu: Importálandó könyvtár

en: No galleries available
hu: Nincs elérhető galéria

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: Error importing %filename.
hu: Az alábbi fájl importálásakor hiba történt: %filename.

en: Last updated: %date
hu: Utolsó módosítás: %date

en: There is 1 image in this gallery | There are @count images in this gallery
hu[0]: Jelenleg 1 kép van ebben a galériában
hu[1]: Jelenleg @count kép van ebben a galériában.

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Node
hu: Tartalom

en: Page
hu: Oldal

en: File name
hu: Fájlnév

en: Count
hu: Mennyiség

en: Random image
hu: Véletlenszerű kép

en: Gallery settings
hu: Galéria beállítások

en: New window
hu: Új ablakban

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Image galleries
hu: Galériák

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Sharpening filter
hu: Képélességszűrő

en: Sharpness filter strength
hu: Képélességszűrő erőssége

en: Sharpness filter radius
hu: Képélességszűrő hatósugara

en: Use this pixel radius for the sharpness filter. 0.9 is recommended.
hu: Használja ezt a képpontsugarat az élességszűrőhöz. Az ajánlott érték: 0,9.

en: Color profile
hu: Színprofil

en: Path to color profile
hu: A színprofil elérési útja

en: The path to a color profile file that all scaled down images will be converted to. Leave empty to disable.
hu: A színprofil fájl elérési útja, amely az összes lekicsinyített képet át is alakítja. A tiltáshoz üresen kell hagyni.

en: Posted by: !name
hu: Beküldte: !name

en: Operation
hu: Művelet

en: Original
hu: Eredeti

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Image sizes
hu: Kép méretek

en: Gray
hu: Szürke

en: Path to the "convert" binary
hu: Útvonal a „convert” programfájlhoz

en: You can't import from the image module's directory. The import deletes the original files so you would just be asking for trouble.
hu: Nem lehet importálni a kép modul könyvtárából, mert a művelet során az eredeti fájlok át lesznek helyezve és ez a működésben problémát okozhat.

en: Image Galleries
hu: Galéria

en: Image Gallery
hu: Galéri

en: image
hu: kép

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Same window
hu: Ugyanabban az ablakban

en: Attached image nodes
hu: Csatolt kép tartalmak

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Image gallery
hu: Galéria

en: Maximum number of images
hu: Feltölthető képek száma

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
hu: Az <em>ImageMagic</em> egyedülálló program a képek manipulálására. Használatbavételéhez előzőleg telepíteni kell a kiszolgálóra, illetve tudni kell a pontos helyét a kiszolgálón. Bizonytalanság esetén a program helyes elérési útvonalának érdekében, kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: Display debugging information
hu: Hibakeresési információk megjelenítése

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and ouput to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti az <em>ImageMagick</em> parancsokat és azok kimeneteit a <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: The specified ImageMagic path %file does not exist.
hu: A megadott elérési úton nem található a %file.

en: ImageMagick could not be found. The admin will need to set the path on the <a href='@image-toolkit-settings'>image toolkit page</a>.
hu: Az <em>ImageMagick</em> nem található. Az adminisztrátornak be kell állítani az útvonalat az <a href='@image-toolkit-settings'>képkezelő-eszközkészlet oldalon</a>.

en: ImageMagick command: @command
hu: <em>ImageMagic</em> parancs: @command

en: ImageMagick output: @output
hu: <em>ImageMagic</em> kimenete: @output

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
hu: Egy kép (bélyegképekkel). Ideális megoldás a fényképek, grafikák vagy képernyőképek megjelenítésére.

en: Default image path
hu: A képek alapértelmezett útvonala

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: KB
hu: kB

en: Changes to the images sizes mean that the derivative images will need to be regenerated.
hu: A képek méreteinek megváltoztatása szükségessé teszi a származtatott képek újragenerálását.

en: The original image was resized to fit within the maximum allowed resolution of %width x %height pixels.
hu: Az eredeti kép az engedélyezett %width x %height képpontos tartományon belülre lett átméretezve.

en: The image you uploaded was too big. You are only allowed upload files less than %max_size but your file was %file_size.
hu: A feltöltött kép túl nagy. Csak %max_size méretnél kisebb fájlokat lehet feltölteni, de az előző %file_size méretű volt.

en: Latest image
hu: Legfrissebb kép

en: You must upload an image.
hu: Fel kell tölteni egy képet.

en: Derivative images were regenerated for %title.
hu: A származtatott képek újragenerálása a %title tartalomhoz elkészült.

en: create images
hu: képek létrehozása

en: view original images
hu: eredeti kép megtekintése

en: edit own images
hu: saját képek szerkesztése

en: Allows uploading, resizing and viewing of images.
hu: Lehetővé teszi a képek feltöltését, méretezését és megtekintését.

en: Allows easy attaching of image nodes to other content types.
hu: Segítségével a tartalmakhoz könnyedén lehet képeket csatolni.

en: Image attach
hu: Kép csatolása

en: Attach existing images
hu: Meglévő képek csatolása

en: When enabled, will allow existing image nodes to be attached instead of uploading new images.
hu: Ha be van kapcsolva, a már létező képeket is lehet csatolni a tartalmakhoz új kép feltöltése helyett

en: This determines the size of the image that appears in the block.
hu: Ez meghatározza, hogy a kép milyen méretben jelenjen meg a blokkban.

en: Image Attach settings
hu: Kép csatolás beállításai

en: Should this node allows users to upload an image?
hu: Engedélyezve legyen a képek feltöltése ehhez a tartalomhoz?

en: Teaser image size
hu: Kép mérete a bemutatóban

en: This determines the size of the image that appears when the node is displayed as a teaser. 'Hidden' will not show the image.
hu: A kép ezen beállításai adják meg a képtartalom megjelenítését a bemutató oldalon. A 'Rejtett' kép nem fog látszani a lapon.

en: Teaser image weight
hu: Bemutató kép súlyozása

en: This value determines the order of the image when displayed in the teaser.
hu: Ez a beállítás a képek sorrendjét határozza meg a bemutató lapon.

en: Full node image size
hu: Teljes képtartalom mérete

en: This determines the size of the image that appears when the full node is displayed. 'Hidden' will not show the image.
hu: A képméret beállításai az esetre,amikor a teljes tartalom megjelenik. A 'Rejtett' kép nem fog látszani a lapon.

en: Full node image weight
hu: Teljes képtartalom súlyozása

en: This value determines the order of the image when displayed in the body.
hu: Itt határozható meg a kép elhelyezkedése a tartalom törzsében.

en: Image title
hu: Kép címe

en: Create and manage image galleries.
hu: Galériák létrehozása és karbantartása

en: Add gallery
hu: Galéria hozzáadása

en: Configure appearance of image galleries.
hu: A galériák megjelenésének beállításai

en: Edit image gallery
hu: Galéria szerkesztése

en: Images per page
hu: Képek oldalanként

en: Sets the number of images to be displayed in a gallery page.
hu: A galéria egyes oldalain megjelenő (bélyeg)képek száma.

en: Display node info
hu: Tartalom információk megjelenítése

en: Checking this will display the "Posted by" node information on the gallery pages.
hu: Ezt bejelölve engedélyezhető a tartalom információk (Beküldő, dátum) megjelenításe a galéria lapjain.

en: edit gallery
hu: galéria szerkesztése

en: Gallery name
hu: Galéria neve

en: The name is used to identify the gallery.
hu: A galéria azonosítására szolgáló név.

en: The description can be used to provide more information about the image gallery.
hu: A leírás bővebb információt szolgáltat a galériáról.

en: When listing galleries, those with with light (small) weights get listed before containers with heavier (larger) weights. Galleries with equal weights are sorted alphabetically.
hu: A galériák listájában a kisebb súlyú elemek a lista tetejére emelkednek, míg a nehezebbek a lista aljára süllyednek. Az egyenlő súlyú galériák ABC szerint lesznek rendezve.

en: Created new gallery %term.
hu: Az új galéria létrejött: %term .

en: The gallery %term has been updated.
hu: A galéria frissült: %term .

en: The gallery %term has been deleted.
hu: %term galéria törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the image gallery %name?
hu: Biztos, hogy törölve legyen a galéria: %name ?

en: Deleting an image gallery will delete all sub-galleries. This action cannot be undone.
hu: A galéria törlése magával vonja az összes al-galéria törlését is. A művelet nem vonható vissza.

en: The image gallery %term and all sub-galleries have been deleted.
hu: %term galériája és annak algalériáinak törlése megtörtént

en: Image galleries may be nested below other galleries.
hu: A galériák beágyazhatóak más galériákba.

en: Allows sorting and displaying of image galleries based on categories.
hu: Segítségével a galériák kategóriánként szűrhetővé és rendezhetővé válnak.

en: ImageMagick Advanced Options
hu: ImageMagic haladó beállítások

en: These settings let you control some of ImageMagick's more advanced options.
hu: Ezek a beállítások lehetővé teszik az <em>ImageMagic</em> több haladó beállításának megváltoztatását.

en: Strip metadata from images at this size and below
hu: Meta adatok leválasztása a képről ennél a képméretnél és alatta

en: Convert colorspace
hu: Színtér átalakítása

en: Change image resolution to 72 ppi
hu: Képfelbontás állítása 72 ppi-re

en: Apply this percentage of sharpness when scaling. 90 is recommended, although values higher than 100 are also valid. Set to 0 to disable this feature.
hu: Százalékos élességi értéket használ az átméretezéshez. Ajánlott érték: 90, bár ha az érték nagyobb, mint 100, az is érvényes. A funkció tiltásához 0-t kell megadni.

en: The JPEG quality must be a positive number between 1 and 100.
hu: A JPEG minőségnek pozitív egész számot kell megadni 1 és 100 között.

en: The strip metadata threshold must be specified in the form <em>NxN</em>. Example: <em>150x150</em>.
hu: Ezen az űrlapon kell beállítani a metaadat-leválasztás küszöbértékét. <em>N×N</em>. Például: <em>150×150</em>.

en: The sharpness amount must be specified as a positive number.
hu: A képélesség mennyiségét pozitív számmal kell megadni.

en: The sharpness radius must be specified as a positive value.
hu: A képélesség hatósugarának pozitív számot kell megadni.

en: The ICC profile could not be read.
hu: Az ICC profil nem olvasható.

en: Adds advanced options to the ImageMagick image toolkit.
hu: Haladó opciókkal bővíti az ImageMagic képkezelő eszközkészletet.

en: Image import
hu: Kép importálás

en: Change settings for the Image Import module.
hu: A Képek importálása modul beállításainak megváltoztatása.

en: The directory to import image nodes from. Drupal will need to have write access to this directory so we can move the file.
hu: A könyvtár, ahonnan a képek importálva lesznek. A fájl mozgatásához a Drupalnak írási jogra van szüksége.

en: import images
hu: képek importálása

en: Image Import
hu: Kép importálása

en: Allows batches of images to be imported from a directory on the server.
hu: Lehetővé teszi, hogy a kiszolgálón lévő könyvtárból egy lépésben lehessen képeket importálni.

en: The <em>Scale image</em> operation resizes images so that they fit with in the given dimensions. If only one dimension is specified the other dimension will be computed based on the image's aspect ratio. The <em>Scale and crop image</em> operation resizes images to be exactly the given dimensions. If only one dimension is specified the image will not be cropped, making this is equivalent to <em>Scale image</em>.
hu: A <em>kép átméretezés</em> művelet úgy értelmezi át a képet, hogy az megfeleljen a megadott méreteknek. Ha csupán az egyik méret van beállítva, a másikat a kiindulási méretek (hossz és magasság) aránya alapján számítja ki a program. A <em>kép átméretezése és vágása</em> művelet a képet pontosan a megadott paraméterek alapján alakítja át. Ha csupán az egyik méret van beállítva, úgy a kép nem lesz levágva, a művelet egyenértékű a <em>kép átméretezés</em> műveletével.

en: Note: 'Original' dimensions will only be used to resize images when they are first uploaded. Existing originals will not be modified.
hu: Megjegyzés: a kép első feltöltésekor az 'Eredeti' képméretek lesznek alkalmazva, módosítás nélkül.

en: Scale image
hu: Kép átméretezése

en: Scale and crop image
hu: Kép átméretezése és vágása

en: Check this to rebuild the derivative images for this node.
hu: Ezt bejelölve a származtatott képek újra elő lesznek állítva ehhez a tartalomhoz.

en: Image display sort order
hu: Képek rendezett megjelenítése

en: Create date, newest first
hu: Létrehozás dátuma szerint, újak elől

en: Create date, oldest first
hu: Létrehozás dátuma szerint, régiek elől

en: Image file
hu: Képfájl

en: Last updated time
hu: Utolsó frissítés időpontja

en: Attached images
hu: Csatolt képek

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: There was a problem importing the files.
hu: A fájl importálása közben hiba történt.

en: There was a problem importing files: !bad-list
hu: A fájlok importálása közben hiba történtl: !bad-list

en: Successfully imported: !good-list
hu: Sikeres importálás: !good-list

en: Completed image import.
hu: Képimportálás befejeződött.

en: 1 image | @count images
hu[0]: 1 kép
hu[1]: @count kép

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: There was an error that prevented %filename from being imported.
hu: %filename importálása közben hiba lépett fel.

en: Import directory has not been configured.
hu: Nincs beállítva import könyvtár.

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: You can:
hu: Lehetséges:

en: Image toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet

en: Image file settings
hu: Kép állomány beállítások

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored. Do not include trailing slash.
hu: „%dir” könyvtár alkönyvtára, ahol képek tárolva lesznek. Nem tartalmazhat perjelet (/) jelet.

en: Maximum file size for image uploads. When a maximum image dimensions is specified for original images the size is checked after resizing.
hu: A feltölthető legnagyobb fájlméret. Amikor a legnagyobb méretek vannak beállítva az eredeti képhez, a méret ellenőrizve lesz az átértelmezés után.

en: You must specify width, height or both dimensions.
hu: Most meg kell adni a szélességet, magasságot vagy mindkettőt.

en: ImageMagick binary
hu: <em>ImageMagic</em> programfájl

en: ImageMagick reported an error: %error.
hu: Az ImageMagick hibát jelezett: %error.

en: The settings page for Image module allows the image directory and the image sizes to be configured.
hu: Az Image modul beállító oldalán lehetséges a képkönyvtárak és képméretek meghatározása.

en: The separate <a href="@img-assist-url">Image assist module</a> can be installed to upload and insert images into posts.
hu: Az önálló <a href="@img-assist-url">Image assist modul</a> képes képeket feltölteni és a szövegekhez csatolni.

en: Configure image sizes and file directories at <a href="@image-settings-url">Administer &raquo; Site configuration &raquo; Image</a>.
hu: Képméretek és könyvtárak beállítása az <a href="@image-settings-url">Adminisztráció &raquo; Oldal beállítás &raquo; Image</a> oldalon.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@image-url">Image module</a>.
hu: További információért az online kézikönyv <a href="@image-url">Image modul</a> részét érdemes megtekinteni.

en: Rebuild derivative images
hu: Származtatott képek újraépítése

en: Number of images to display
hu: Megjelenítendő képek száma

en: Select an image to upload.
hu: A feltöltendő kép kiválasztása.

en: No image toolkit is currently enabled. Without one the image module will not be able to resize your images. You can select one from the <a href="@link">image toolkit settings page</a>.
hu: Jelenleg nincs engedélyezett kép eszköztár. Enélkül a képeket nem lehet átméretezni. Célszerű kiválasztani egyet a <a href="!link">kép eszköztár beállításai</a> oldalon.

en: Unable to create scaled %label image.
hu: Az átméretezett kép nem hozható létre: %label.

en: Image display.
hu: A kép megjelenése.

en: Configure the location of image files and image sizes. Also, if enabled, configure image attachments and options for image galleries and image imports.
hu: A képállományok helyének és méretének beállítása. Ha ez be van kapcsolva, akkor be kell állítani a képcsatolmányok, galériák és a képimportálás paramétereit is.

en: Files and sizes
hu: Fájlok és méretek

en: Configure the location of image files and image sizes.
hu: A képfájépl helyének és méretének beállítása.

en: The %toolkit_name toolkit is installed.
hu: A %toolkit_name eszközkészlet telepítve van.

en: Missing directory.
hu: Hiányzó könyvtár.

en: The image module's image directory %image_dir is missing.
hu: Az Image modul %image_dir könyvtára hiányzik.

en: Missing temp directory.
hu: Az ideiglenes könyvtár hiányzik.

en: The image module's temp directory %temp_dir is missing.
hu: Az Image modul %temp_dir ideiglenes könyvtára hiányzik.

en: Exists (%path).
hu: Létezik (%path).

en: Image module directories
hu: Az Image modul könyvtárai

en: Image node
hu: Kép típusú tartalom

en: Attach images
hu: Képek csatolása

en: Created new image to attach to this node. !image_link
hu: Az új kép ehhez a tartalomhoz lett csatolva: !image_link

en: Image attachment view
hu: Képcsatolmány nézete

en: Enable image attach for content.
hu: Képcsatolás engedélyezése a beküldött tartalmakhoz.

en: There is 1 image in this gallery. | There are @count images in this gallery.
hu[0]: A galéria 1 képet tartalmaz.
hu[1]: A galéria @count képet tartalmaz.

en: ImageMagick advanced options
hu: ImageMagic haladó beállítások

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files. <a href="@link">More information on -quality</a>.
hu: Itt adható meg a JPEG képek minősége 0 és 100 között. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb méretű fájlokat eredményez. <a href="!link">További információk a minőség beállításáról</a>.

en: This option lets you convert images to the specified colorspace. This will be overridden by the Color profile option, if used. <a href="@link">More information on -colorspace</a>.
hu: Ez a lehetőség a beállított színtérre alakítja a képet. Ezt felülírhatja a Színprofil opció, ha engedélyezve van. <a href="!link">További információk a színtérről</a>.

en: If checked, this option will set the print resolution of the image to 72 pixels per inch, which is suitable for web use. This does not affect the pixel size or quality of the image. <a href="@link">More information on -density</a>.
hu: Ezt bekapcsolva lehetővé válik a nyomtatási felbontást a webes használatban általános 72 képpont/hüvelykre állítani. Ez nem befolyásolja a képpontok méretét vagy a kép minőségét. <a href="!link">További információ</a>.

en: The sharpness filter is used to regain some of the sharpness that is always lost when a digital photograph is scaled down. This is equivalent to the commonly used "Unsharp Mask" filter. It is important that these values are not set too high as it can easily make the images look artificial. <a href="@link">More information on -unsharp</a>.
hu: A képélesség szűrő az átértelmezés során leromlott képélességet igyekszik helyreállítani. Ez egyenértékű a grafikai alkalmazásokban található „Unsharp Mask” szűrővel. Fontos, hogy ne legyenek túl magas értékek beállítva, mert akkor a kép természetellenesnek tűnhet. <a href="!link">További információk a képélességről</a>.

en: ImageMagick image toolkit is not properly installed
hu: Az ImageMagic képkezelő eszközkészlet nincs megfelelően telepítve.

en: The %toolkit_inc file must be copied to %inc_dir in order for the ImageMagick image toolkit to function.
hu: Az ImageMagic eszközkészlet helyes működéséhez a %toolkit_inc állományt át kell másolni a %inc_dir könyvtárba.

en: ImageMagic image toolkit is not selected.
hu: Az ImageMagic képkezelő eszközkészlet nincs kiválasztva.

en: ImageMagick convert utility not found.
hu: Az ImageMagic átalakító segédeszköze nem található.

en: The ImageMagick image convert utility (@convert) does not exist. If you have ImageMagick installed, click <a href="@toolkit">here</a> to provide the path to the convert utility.
hu: Az ImageMagic képátalakító alkalmazása (@convert) nem elérhető. Ha az ImageMagic telepítve van, <a href="@toolkit">ide kattintva</a> megadható az átalakító alkalmazás elérési útvonala.

en: ImageMagick image toolkit is selected.
hu: Az ImageMagic képkezelő eszközkészlet ki lett választva.

en: <strong>Note:</strong> a path begining with a <kbd>/</kbd> indicates the path is relative to the server's root, one starting without specifies a path relative to Drupal's root. I.e. <kbd>/tmp/image</kbd> would be the temp directory off the root while <kbd>tmp/image</kbd> would be inside Drupal's directory.
hu: <strong>Megjegyzés</strong>a <kbd>/</kbd> karakterrel kezdődő elérési út a kiszolgáló gyökérkönyvtárától indul, ha a könyvtár a Drupal alatt található, akkor erre nincs szükség. Például: a <kbd>/tmp/image</kbd> a szerver tmp könyvtárában, míg a <kbd>tmp/image</kbd> a Drupal könyvtárában található.

en: Your settings are configured correctly, you can import images <a href='!image_import_page'>here</a>.
hu: Ha a beállítások helyesek, a képeket <a href='!image_import_page'>innen</a> lehet importálni.

en: Not a JPG, GIF or PNG file.
hu: A fájl típusa nem JPG, GIF vagy PNG.

en: You need to configure the import directory on the image import module's <a href='!admin-settings-import'>settings page</a>.
hu: Használatbavétel előtt az import könyvtárat meg kell adni az image import modul <a href='!admin-settings-import'>beállítási oldalán</a>.

en: No files were found.
hu: A fájl nem található.

en: Importing image
hu: Kép importálása

en: Import multiple image files and save them as image nodes. The files will be moved from their location into the image module's files directory. Searching for image files in %dirpath.
hu: Több kép egyidejű importálása és mentése tartalomként. A fájlok a forráskönyvtárból az Image modulban beállított könyvtárába lesznek áthelyezve. Képállományok keresése a %dirpath könyvtárban.

en: Import image from the filesystem.
hu: Képek importálása a fájlrendszerről.

en: The import directory must be <a href="@configure">configured</a> and exist in order for the Image import module to function.
hu: Az importálási könyvtárat létre kell hozni és <a href="@configure">be kell állítani</a> a modul megfelelő működéséhez.

en: Import directory %dirpath does not exist or is not writable.
hu: %dirpath import könyvtár nem létezik vagy nem írható.

en: Import directory %dirpath exists.
hu: %dirpath könyvtár létezik.

en: Image preset size
hu: Képméret

en: The preset image size of an image, e.g. <em>Original</em>, <em>Thumbnail</em>, etc.
hu: Az előre beállított képméret egy képnél lehet <em>eredeti</em>, <em>bélyegkép</em> stb.

en: A relationship to gain access to the corresponding node of an image file uploaded via Image module.
hu: Kapcsolat a megfelelő Image modul segítségével feltöltött tartalomhoz.

en: A relationship to gain access to the corresponding file(s) of an image node.
hu: Kapcsolat a képtartalmak megfelelő állományaihoz.

en: The rendered image of an Image node, shown at a chosen size. This field can be added without a relationship.
hu: A képtartalom megjelenített képének mutatása a kiválasztott méretben. Ez a mező kapcsolat nélkül is hozzáadható.

en: Image size to show
hu: Megjelenítendő képméret

en: Pick an image derivative to display.
hu: A megjelenítendő származtatott kép kiválasztása.

en: edit any images
hu: bármely kép szerkesztése

en: delete own images
hu: saját képek törlése

en: delete any images
hu: bármely kép törlése

en: Invalid or missing image file for upload and attach.
hu: A feltöltéshez és csatoláshoz hiányzik illetve érvénytelen a képfájl.

en: Image Attach module form.
hu: Az <em>Image Attach</em> modul űrlapja.

en: View your <a href="@image-gallery-url">galleries</a>.
hu: Saját <a href="@image-gallery-url">galériák</a> megtekintése.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@image-url">Image module</a> and its related submodules.
hu: További tudnivalók az online kézikönyv <a href="@image-url">Image modullal</a> és segédmoduljaival foglalkozó fejezetében olvashatók.

en: <a href="@image-gallery-url">Image galleries</a> can be used to organize and present groups of images. Galleries may be nested. To add a new gallery click the "add gallery" tab.
hu: A <a href="@image-gallery-url">galériák</a> lehetővé teszik a képek csoportokba szervezését és közzétételét. A galériáknak alkategóriái is lehetnek. Új galériát létrehozni a „galéria hozzáadása” füllel lehetséges.

en: administer image galleries
hu: galériák adminisztárciója

en: Image gallery has been installed. You may want to enable the <a href="@navigation-menu-url">Image galleries menu item</a>.
hu: Az <em>Image gallery</em> modul telepítése megtörtént. Lehet engedélyezni a <a href="@navigation-menu-url">Galériák menüelemet</a>.

en: Cover image, latest
hu: Borítókép, utolsó

en: Relate an image gallery to its most recently updated node (does not consider child galleries).
hu: Képgaléria hozzákapcsolása a legutoljára frissített tartalomhoz (nem vonatkozik az algalériákra).

en: Oldest image
hu: Legrégebbi kép

en: Cover image, oldest
hu: Borító kép, legrégebbi

en: Relate an image gallery to its oldest node (does not consider child galleries).
hu: Képgaléria hozzákapcsolása a legelőször frissített tartalomhoz (nem vonatkozik az algalériákra).

en: First image by title
hu: Első kép, cím szerint

en: Cover image, first by title
hu: Borítókép, cím szerint első

en: Relate an image gallery to its first node when sorted by title (does not consider child galleries).
hu: Képgaléria hozzárendelése a legrégebbi tartalomhoz, cím szerint rendezve (ez az algalériákra nem vonatkozik).

en: Count of items in a gallery.
hu: A képek száma a galériában.

en: The most recently posted image in the gallery or its child galleries.
hu: A galéria és algalériáinak legfrissebb képei.

en: The time of the most recently posted image in the gallery or its child galleries.
hu: A galéria és algalériáinak legfrissebb képei.

en: The first posted image in the gallery or its child galleries.
hu: A galéria és algalériái legelőször beküldött képei.

en: Display the view as a gallery of images, with a URL and menu links.
hu: Galéria nézet elérési útvonallal és menühivatkozással.

en: Displays subgalleries in a formatted list.
hu: Algalériák megjelenítése formázott listában.

en: Descendant handling
hu: Gyermek kezelése

en: Only select from this gallery
hu: Kiválasztás csak ebből a galériából

en: Consider subgalleries, flattened.
hu: Figyelembe vett algalériák, lapítva.

en: Consider subgalleries, recursively. (Warning: this can produce many queries per row if your parent galleries are empty!).
hu: Figyelembe vett algalériák, rekurzív. (Figyelmeztetés: ez soronként több lekérdezést eredményezhet, amennyiben a szülő galériák üresek!).

en: Only get latest time from this gallery
hu: Csak az utoljára beküldött kép a galériából.

en: Only get cover image from this gallery
hu: Csak a borítóképek a galériából.

en: Gallery page settings
hu: Galéria beállításai

en: Allows the size of the Image node image field to be set with the argument.
hu: Lehetővé teszi a képtartalmak méreteinek beállítását a megfelelő tulajdonságokkal.

en: Displays items in a fluid grid.
hu: Elemek megjelenítése rugalmas rácsban.

en: You have specified an invalid directory.
hu: A megadott könyvtár érvénytelen.

en: Enabling the <a href="!views-link">image_gallery view</a> will give you many more ways to customize your galleries.
hu: Az <a href="!views-link">image_gallery nézet</a> engedélyezésével lehetőség nyílik a galériák egyedibbé tételére.

en: Image galleries are being made with the Views module
hu: Az Image gallery modul a Views modullal együtt is használható.

en: To change the way galleries are displayed, edit the image_gallery view on the <a href="!views-link">Views administration page</a>.
hu: A galériák megjelenési módjának megváltoztatása az image_gallery nézet szerkesztésével lehetséges a <a href="!views-link">nézetek beállítási oldalán</a>.

en: Reproduce directories structure with subgalleries
hu: Könyvtárfa újraépítése az algalériákkal együtt

en: A subgallery will be created only if the folder contains at least an image.
hu: Az algaléria csak akkor fog létrejönni, ha a mappa legalább egy képet tartalmaz.

en: Imported %origname as !link @status [!edit-link].
hu: %origname mint !link importálva @status [!edit-link].

en: Created gallery !link [!edit-link].
hu: !link [!edit-link] galéria létrejött.

en: Error creating gallery %gallery_path.
hu: %gallery_path létrehozása közben hiba történt.

en: Deleted directories: !dir-list.
hu: Törölt könyvtárak: !dir-list.

en: No directories were deleted.
hu: Egy könyvtár sem lett törölve.

en: The attached images, shown at a chosen size. This field can be added without a relationship.
hu: A beállított méretben megjelenő csatolt képek e mező segítségével kapcsolat nélkül hozhatók létre.

en: Since you installed CCK module, you can change the image weight in the !link page.
hu: !link oldalon megváltoztatható a kép súlyozása a CCK telepítése után.

en: Existing images
hu: Létező képek

en: You can remove a previously attached image by unselecting it.
hu: A korábban csatolt képek törölhetők a bejelölés visszavonásával.

en: attach images
hu: képek csatolása

en: Gallery page
hu: Galéria oldal

en: The images attached to a node.
hu: A képek a tartalomhoz lettek csatolva.

en: The image nodes attached to the given node. May produce multiple rows. To filter out nodes with no attached images, set this relationship to be required.
hu: Képtartalmak adott tartalomhoz csatolása. Több sort eredményezhet. Kiszűri azokat a tartalmakat, amelyek nem rendelkeznek csatolt képekkel.

en: Attaching nodes
hu: Tartalmak csatolása

en: The nodes that have attached images.
hu: A tartalmak, amelyekhez kép van csatolva.

en: The maximum number of images that may be attached to nodes of this type.
hu: A jelen tartalomtípushoz csatolható képek maximális száma.

en: Choose existing images if you do not upload a new one.
hu: Ha nincs szükség egy új kép feltöltésére, akkor a meglévők közül is lehet választani.

en: Choose existing images to attach.
hu: Már létező kép kiválasztása csatoláshoz.

en: The title the image will be shown with. Leave blank to use the filename.
hu: A cím a képpel együtt fog látszani. Üresen hagyva a fájlnév fog megjelenni címként.

en: You may attach 1 image. | You may attach up to @count images.
hu[0]: 1 kép csatolható.
hu[1]: @count kép csatolható.

en: File too big.
hu: A fájl túl nagy.

en: Delete empty directories after import
hu: Üres könyvtárak törlése importálás után
