IMCE (6.x-1.4) - en to hu translation catalogue (264 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: size
hu: méret

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: all
hu: mind

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Dimensions
hu: Kiterjedés

en: link
hu: hivatkozás

en: Display
hu: Megjelenítés

en: add
hu: hozzáadás

en: Permitted file extensions
hu: Engedélyezett fájlkiterjesztések

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
hu: Azok a kiterjesztések, amelyeket használva az ebben a szerepkörben lévő felhasználók fájlokat tölthetnek fel. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani, és nem szabad kiírni a kezdő pontot.

en: n/a
hu: n. a.

en: Upload
hu: Feltöltés

en: User
hu: Felhasználó

en: Create
hu: Létrehozás

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Up
hu: Fel

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: dimensions
hu: kiterjedés

en: Media
hu: Média

en: logout
hu: kilépés

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: operations
hu: műveletek

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Close
hu: Bezár

en: Common settings
hu: Közös beállítások

en: Browse
hu: Böngészés

en: WIDTHxHEIGHT
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: Maximum file size per upload
hu: Egy feltöltés legnagyobb mérete

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Changes have been saved.
hu: A változtatások mentése megtörtént.

en: user #1
hu: felhasználó #1

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: filename
hu: fájlnév

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
hu: A PHP beállításai %size méretre korlátozzák a feltöltésenkénti legnagyobb fájl méretét.

en: image
hu: kép

en: images
hu: képek

en: Quota
hu: Kvóta

en: IMCE settings
hu: IMCE beállítások

en: Control how your image/file browser works.
hu: A kép/fájl böngésző működésének beállítása.

en: Sub-folder tool
hu: Alkönyvtár eszköz

en: Personal files
hu: Személyes fájlok

en: date
hu: dátum

en: File was deleted due to quota exceed!
hu: A fájl törölve lett kvótatúllépés miatt!

en: Directory is empty.
hu: A könyvtár üres.

en: Upload File
hu: Fájl feltöltése

en: Scale if necessary
hu: Átméretezés (ha szükséges)

en: Create thumbnail
hu: Bélyegkép létrehozása

en: Dimensions for scaling
hu: Átméretezési értékek

en: Limits
hu: Korlátok

en: Resize image
hu: Kép átméretezése

en: Create a copy
hu: Másolat készítése

en: Image/File Browser
hu: Kép-/Fájlböngésző

en: Are you sure want to delete this file?
hu: Biztosan törölhető ez a fájl?

en: non-images
hu: nem képek

en: Keyboard shortcuts
hu: Billentyűparancsok

en: UP(previous), DOWN(next), DELETE, INSERT(add)
hu: UP (előző), DOWN (következő), DELETE, INSERT (hozzáadás)

en: No files were uploaded.
hu: Nem lett fájl feltölve.

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Invalid filename.
hu: Érvénytelen fájlnév.

en: Only images with .jpg, .gif, and .png extensions are allowed.
hu: Itt csak a .jpg, .gif és .png kiterjesztések engedélyezettek.

en: Error scaling image.
hu: Képátméretezési hiba.

en: Image was scaled to allowed dimensions.
hu: A kép a megengedett méretre lett átméretzve.

en: Image dimensions exceed the limit.
hu: A kép mérete túl nagy.

en: Invalid file extension. Allowed extensions are .jpg, .gif, .png, !ext
hu: Érvénytelen fájlkiterjesztés. Csak a következő kiterjesztések engedélyezettek: .jpg, .gif, .png, !ext

en: File size exceeds upload limit.
hu: A fájl mérete meghaladja a megengedett feltöltési korlátot.

en: You dont have enough free space.
hu: Nincs elég tárhely a művelet végrehajtásához.

en: Error copying the file.
hu: Hiba a fájl másolása közben.

en: Upload successful.
hu: Sikeres feltöltés.

en: Thumbnail created.
hu: A bélyegkép létrejött.

en: Thumbnail can not be created.
hu: A bélyegkép nem lett létrehozva.

en: File deleted successfully.
hu: A fájl sikeresen törölve lett.

en: Error deleting file.
hu: Hiba a fájl törlése közben.

en: File does not exist.
hu: A fájl nem létezik.

en: File type is not supported.
hu: Ez a fájltípus nem támogatott.

en: Error resizing image.
hu: Hiba a fájl átméretezése közben.

en: Resizing successful.
hu: A fájl sikeresen át lett méretezve.

en: Error opening directory
hu: Hiba a könyvtárba lépéskor.

en: Directory error!
hu: Könyvtárhiba!

en: These dimensions will be used while scaling down newly uploaded big images.
hu: Az újonnan feltöltött fájlok erre a méretre lesznek lekicsinyítve, ha túl nagyok.

en: Thumbnail dimensions
hu: Bélyegképméretek

en: You can enable automatic thumbnail creation from newly uploaded images. To disable leave the fields blank.
hu: Az újonnan feltöltött képekhez engedélyezni lehet az automatikus bélyegkép-előállítást. A funkció tiltásához hagyja a mezőket üresen.

en: Your upload directory
hu: Saját feltöltési könyvtár

en: This directory must be relative to <strong>!filepath</strong> directory. So if you want to use <strong>!filepath/foldername</strong>, just enter <strong>foldername</strong> here. You may also enter <strong>/</strong> to use the file system root. If you leave it blank, u1 will be used.
hu: Ennek a könyvtárnak a <strong>!filepath</strong> könyvtárhoz képest relatívnak kell lennie. Tehát a <strong>!filepath/konyvtarnev</strong> könyvtárnév megadásához csak azt kell írni, hogy <strong>konyvtarnev</strong>. A fájlrendszer gyökerét a <strong>/</strong> beírásával lehet megadni. Üresen hagyva az u1 lesz az alapértelmezett érték.

en: Enable extras
hu: Kiegészítők engedélyezése.

en: This javascript package includes browsing enhancements like file sorting, keyboard shortcuts, file filtering, etc.
hu: Ez a javascript csomag olyan továbbfejlesztett fájlböngészési lehetőségeket nyújt, mint például a rendezés, gyorsbillentyűk használata, vagy szűrés.

en: delete files
hu: fájlok törlése

en: upload files
hu: fájlok feltöltése

en: limitless upload
hu: korlátlan feltöltés

en: Enable/disable access for file upload and deletion in user directories. Limitless upload disables controlling filesize, image dimensions and quota.
hu: A fájlfeltöltés és fájltörlés engedélyezése/tiltása a felhasználói könyvtárban. Korlátlan fájlfeltöltés engedélyezésekor a fájl mérete, a kép méretei valamint a kvóta nem szabályozható.

en: Image dimensions
hu: Képméretek

en: Define the maximum dimensions for an image to be uploaded.
hu: A feltöltendő kép maximum méreteinek megadása.

en: Enable scaling of newly uploaded images.
hu: A feltöltendő képek nagyításának engedélyezése.

en: If a newly uploaded image has dimensions exceeding the limit, it will be scaled down instead of giving an error.
hu: Ha a feltöltendő kép méretei túllépik a beállított legnagyobb értékeket, akkor hibajelzés nélkül a kép le lesz kicsinyítve.

en: Enable custom resizing.
hu: Egyéni átméretezés engedélyezése.

en: Users will be able to resize their images to any size up to allowed dimensions.
hu: A felhasználók szabadon tudják a képeket méretezni az engedélyezett értékeken belül.

en: Define the maximum file size(KB) for an image to be uploaded.
hu: A feltölthető legnagyobb fájl méretének megadása (KB).

en: Upload quota
hu: Feltöltési kvóta

en: Define the total upload quota(KB) per user.
hu: A felhasználónkénti feltöltési tárhely kvótájának megadása (KB).

en: Prefix for personal folder names
hu: Előtag a személyes könyvtárnevek elé

en: Define the prefix that user IDs will be appended in order to create personal folders. Ex: entering "u" will result in folder names like u1, u14 etc. If you leave it blank, user IDs will be used as folder names.
hu: A felhasználóazonosítóból képzett személyes könyvtárakhoz fűzendő előtag beállítása. Például az „u” előtag beállítása esetén olyan könyvtárnevek jönnek létre, mint u1, u14, stb. Üresen hagyva az előtag nélküli felhasználóazonosító (szám) lesz a könyvtár neve.

en: Use a shared folder
hu: Megosztott könyvtár használata

en: If you want all your users to <strong>use a common folder instead of personal folders</strong>, here you can define that folder name (ex. images). Notice that shared upload means shared quota. If you are happy with personal folders leave this field blank.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználók <strong>egy közös könyvtárat használjanak a személyes könyvtárak helyett</strong>, itt lehet beállítani a közös könyvtárnevet (például kepek). Megjegyzendő, hogy a megosztott könyvtár megosztott kvótakezeléssel jár. Személyes könyvtárak használatához üresen kell hagyni.

en: Enable sub-folder navigation.
hu: Alkönyvtár navigáció engedélyezése.

en: This option allows users to manage multiple folders under their main folder. Only the users who have at least one sub-folder can use this feature.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy több alkönyvtárat is kezelhessenek a saját könyvtárukon belül. Csak abban az esetben állítható be, ha már létezik legalább egy alkönyvtár.

en: Default sub-folder names
hu: Alapértelmezett alkönyvtárnevek

en: Enter comma separated sub-folder names that will be created automatically, if the sub-folder navigation is enabled. Each user of this role will have these folders in their main folder by default. Additional folders can be created using !subfoldertool. You should note that total user quota increases with every new sub-folder because the quotation is per folder basis.
hu: A megadott alkönyvtárnevek vesszővel elválasztott listája automatikusan létrejön, ha az alkönyvtár navigáció engedélyezve van. Minden ebbe a szerepkörbe tartozó felhasználónak alapértelmezés szerint létrejönnek ezek a könyvtárak. !subfoldertool segítségével további könyvtárak hozhatóak létre. Fontos megjegyezni, hogy az összes felhasználói kvóta minden újabb alkönyvtárral tovább növekszik, mivel a kvótakezelés könyvtár alapú.

en: Non-image file support
hu: Képektől eltérő fájlok támogatása

en: Although IMCE is mainly designed to browse images, it supports uploading and browsing of any file type. If you like to use this feature, define your <strong>allowed non-image file extensions</strong> here with a comma between them. Ex .doc, .pdf, .zip.  Note that, image upload limits also apply for these files. For a pure image browser leave this field blank.
hu: Az <em>IMCE</em> alapvetően képek kezelésére való, de bármely fájltípus feltöltését és böngészését támogatja. Itt lehet megadni <strong>a támogatandó egyéb fájlok kiterjesztéseit</strong>, vesszővel elválasztva (például .doc, .pdf, .zip). Fontos, hogy a feltöltési korlátozások ezekre a fájlokra is érvényesek lesznek. Ha csak képtámogatást szeretnénk, akkor ezt a mezőt üresen kell hagyni.

en: Enable tinyMCE support
hu: A tinyMCE-támogatás engedélyezése

en: Make IMCE the default image/file browser for tinyMCE.
hu: Legyen az <em>IMCE</em> a tinyMCE alapértelmezett fájlböngészője.

en: Enable FCKEditor support
hu: Az FCKeditor támogatásának engedélyezése

en: Replace the built-in file browser of FCKeditor with IMCE.
hu: Az FCKeditor beépített fájlböngészőjének lecserélése az <em>IMCE</em> fájlböngészőre.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
hu: Kép/fájl beszúrás engedélyezése sima szövegdobozokba

en: This feature allows you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. This is useful especially when you dont use a wysiwyg editor such as tinyMCE or FCKeditor. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> if you want to enable this feature. Otherwise, leave it blank. Hint: ID of Body fields in most node types is edit-body.
hu: Ezzel a lehetőséggel engedélyezhetőek a képek illetve fájlok <strong>HTML kódként való elhelyezését a szövegmezőben</strong>. Ez abban az esetben lehet hasznos, ha nem használunk WYSIWYG szerkesztőt (például tinyMCE, FCKeditor stb.). A lehetőség használatához ebben a mezőben adhatjuk meg a <strong>vesszővel elválasztott szövegmező-azonosítókat</strong>, vagy hagyjuk üresen. Tipp: a törzsmező azonosítója a legtöbb tartalomtípus esetében <em>„edit-body”</em>.

en: Role precedence
hu: Szerepkör-elsőbbség

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between. Here is the id-name pairs of roles having access to IMCE:
hu: A <strong>több szerepkör tagsággal</strong> is rendelkező felhasználó a jogosultságát a legfelső szinttől kapja. Sorba kell rendezni a szerepkör-azonosítókat <strong>elsőbbségük szerint a legmagasabbtól a legkisebbig</strong>, a közéjük helyezett „>” jellel. Ezek az azonosító-megnevezés párok azon szerepköröknél, melyek elérik az <em>IMCE</em> modult:

en: Settings for user #1
hu: az Első felhasználó beállításai

en: Settings for the role: !role
hu: !role szerepkör beállításai

en: Insert !image or !link.
hu: !image vagy !link beszúrása

en: Browse this user's files using !yours or !his
hu: A felhasználó fájljainak böngészése !yours vagy !his segítségével

en: your privileges
hu: saját jogosultságok

en: his/her privileges
hu: mások jogosultságai

en: <p>Here you can create sub-folders for your users. Multiple folder creation is possible at a time with the <strong>*</strong> character. For example, specifying <strong>user*/foo</strong> will create <strong>foo</strong> named folders under each folder starting with <strong>user</strong>. */foo*/bar will create bar named folders under folders starting with foo in each folder of file system path.</p>
hu: <p>Itt lehet alkönyvtárakat létrehozni a felhasználók számára. Több alkönyvtár egyidejű létrehozása is lehetséges a <strong>*</strong> karakter használatával. Például a <strong>user*/foo</strong> megadásával <strong>foo</strong> nevű alkönyvtárak jönnek létre minden <strong>user</strong> kezdetű könyvtárban. */foo*/bar megadásával pedig bar nevű könyvtárak hozhatók létre minden foo névvel kezdődő könyvtárban a fájlrendszer útvonalán.</p>

en: Folder path
hu: Könyvtárútvonal

en: Specified path must be under file sytem path.
hu: A megjelölt útvonalnak a fájlrendszer elérési útvonala alatt kell lenni.

en: No matching sub-folders found.
hu: Nem található egyező alkönyvtár.

en: access imce
hu: imce elérése

en: administer imce
hu: imce adminisztrációja

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
hu: Kép/fájl feltöltő és böngésző, személyes könyvtár és kvóta támogatással.

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Add new profile
hu: Új profil hozzáadása

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Resize
hu: Átméretezés

en: The selected file %file could not be copied.
hu: %file nem másolható.

en: Log messages
hu: Naplóüzenetek

en: Please select a file.
hu: Ki kell választani egy fájlt.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
hu: A megengedett legnagyobb képméret (például 640×480 képpont). Nullára állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha egy <a href="!image-toolkit-link">képkezelő eszközkészlet</a> be van állítva, a megadott méretnél nagyobb képek átméreteződnek, hogy illeszkedjenek a beállításhoz.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: File browser
hu: Fájlböngésző

en: Directory creation tool
hu: Könyvtár létrehozó eszköz

en: Configuration profiles
hu: Profilok beállítása

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. Hint: ID of Body fields in most node types is edit-body.
hu: Ez az alkalmazás lehetővé teszi képek illetve fájlok <strong>HTML kódként való elhelyezését a szövegmezőben</strong>, bármiféle WYSIWYG szerkesztő használata nélkül. <strong>Vesszővel elválasztott szövegmező azonosítók</strong> segítségével megadhatók az <em>IMCE</em> számára engedélyezendő hivatkozások. Tipp: a törzs-mező azonosító a legtöbb tartalomtípus esetében: edit-body.

en: Absolute URLs
hu: Abszolút webcímek

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
hu: Bekapcsolva az <em>IMCE</em> a teljes webcímeket adja vissza.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
hu: Feltöltés közben az alapértelmezett viselkedés már létező fájlok esetén.

en: Keep the existing file renaming the new one
hu: Tartsa meg a létező fájlt, az újat nevezze át

en: Keep the existing file rejecting the new one
hu: Tartsa meg a létező fájlt, az újat dobja el

en: Replace the existing file with the new one
hu: Cserélje a létező fájlt az újra

en: Default method for creating thumbnails
hu: Alapértelmezett bélyegkép előállítási mód

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
hu: Arányosítsa a képet, figyelembe véve a bélyegkép dimenzióit.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
hu: Először arányosítsa, aztán vágja a képet, hogy illeszkedjen a bélyegkép dimenziókhoz.

en: Assigned profile
hu: Hozzárendelt profil

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, <strong>weight</strong> property will determine the assigned profile. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
hu: A <strong>több szerepkörrel</strong> is rendelkező felhasználóknak a <strong>súly</strong> tulajdonság fogja meghatározni a hozzárendelt profilt. A könnyebb szerepkörök feljebb fognak kerülni a felsorolásban. Tehát egy adminisztratív szerepkör a többi fölé fog kerülni, ha kisebb súlyozású (például -10).

en: Role-profile assignments
hu: Szerepkör-profil összerendelések

en: Assign profiles to user roles.
hu: Profilok felhasználói szerepkörökhöz rendelése.

en: Settings were imported from the profile %name
hu: %name profilból a beállítások átvéve.

en: Give a name to this profile.
hu: Nevet kell adni a profilnak.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
hu: Nullára állítva a legnagyobb elérhető értéket fogja használni.

en: Directory quota
hu: Könyvtár kvóta

en: Define the upload quota per directory. Total user quota is proportional to the number of directories that the user has upload access to.
hu: Könyvtárankénti feltöltési kvóta meghatározása. A teljes felhasználói kvóta arányos a könyvtárak számával, amelyekhez a felhasználó feltöltési joggal bír.

en: Total user quota
hu: Teljes felhasználói kvóta

en: You can force total user quota to be a value independent of directory quota. <strong>This quota is calculated using the files table in the database, so that it will not include the files uploaded via FTP or by previous versions of IMCE(4.7.x and 5.x)</strong>. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
hu: A felhasználói kvóta az egyes könyvtárakhoz beállított kvótáktól függetlenül is beállítható. <strong>Ez a kvóta az adatbázisban lévő files táblát használja a számításhoz, tehát a számítás nem fogja tartlamazni az FTP-n illetve a régebbi <em>IMCE</em> (4.7.x és 5.x) verziók által feltöltött állományokat</strong>. Akár mindkét kvóta együttesen is alkalmazható, vagy biztonságosan mellőzhető az érték nullára állításával.

en: Set to * to remove the restriction.
hu: *-ra állítva megszűnik a korlátozás.

en: Maximum image resolution
hu: Legnagyobb képfelbontás

en: Maximum number of files per operation
hu: Egy művelethez a fájlok maximális száma

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
hu: Itt engedélyezhető a felhasználók számára a többszörös állomány kijelölés olyan műveletekhez, mint például a törlés, átméretezés, stb. A teljes kötegelt fájlművelet egy Drupal hívással lefut, ami jó lehet. Ez viszont megnöveli a scriptek futási idejét, a kiszolgáló processzorát túlságosan igénybe veheti, illetve túllépheti a memória foglalási küszöbértéket, ami már nem annyira jó. Korlátlan számú fájlkezeléshez nullára kell állítani.

en: Profile has been added.
hu: A profil létrejött.

en: Including subdirectories
hu: Alkönyvtárakkal együtt

en: Directory path
hu: Könyvtár útvonal

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
hu: Könyvtárak meghatározása, melyekhez a profilba tartozó felhasználók elérhetnek.
    <ul>
    <li>A könyvtárútvonalak csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhatnak.</li>
    <li>A fájlrendszer gyökerének megadásához a <strong>.</strong> (pont) karakter használható.</li>
    <li>Az <strong>%uid</strong> mint helykitöltő használható a felhasználói azonosítóhoz. Pl. az <em>users/user%uid</em> olyan könyvtárakat hoz létre, mint <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, stb.</li>
      <li>A könyvtárlistáról való törléshez az elérési utat üresen kell hagyni.</li>
      <li>A könyvtárútvonalakban nagyobb rugalmassság érhető el, ha PHP kód adja vissza az útvonalat.<br />
      Ehhez az elérési útnak <strong>php:</strong> taggal kell kezdődnie, majd az ezt követő résznek érvényes php kódot kell tartalmaznia, mely a kívánt könyvtár elérési utat adja. <br /> Pl. <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> esetén a <strong>users/USER-NAME</strong> értéket adja vissza, mint könyvtárútvonal.<br />
      Egy példa a többszintű könyvtárszerkezetre: <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> esetén a <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> eredményt adja, amely a tagság kezdetének dátuma alapján ad egy önkategórizáló útvonalat.<br />
      Megjegyzés: A $user változó használandó a $GLOBALS['user'] kifejezés helyett, amióta ezek nem mindig megegyező objektumok.</li>
    </ul>
    <p>Meg kell említeni azt is, hogy a bélyegképekhez beállított jogosultságok nem érintik a feltöltéskor létrehozott bélyegképeket. Részletek lejjebb, a bélyegképek leírásában.</p>
    <p>Ha további mezőkre van szükség, akkor a meglévők kitöltése és mentése után a következő lapon újabbak állnak rendelkezésre.</p>

en: You may create a list of thumbnail options that users can choose from.
    <ul>
      <li>Use alphanumeric characters as thumbnail names.</li>
      <li>Specify dimensions as <strong>WidthxHeight</strong>.</li>
      <li>Prefix and suffix are strings that are added to original file name to create the thumbnail name.</li>
      <li>An example thumbnail: Name = <strong>Small</strong>, Dimensions = <strong>80x80</strong>, Prefix = <strong>small_</strong></li>
    </ul>
    <p>Note that users will always be able to create thumbnails on file upload no matter what the thumbnail permission is. To disable thumbnail creation on file upload you should not define any thumbnails here.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
hu: Létre lehet hozni a bélyegkép beállítások listáját, melyek közül a felhasználók választhatnak.
    <ul>
    <li>A bélyegképek nevei csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhatnak.</li>
    <li>Meg kell adni a méreteket: <strong>szélesség x magasság</strong>.</li>
    <li>Az elő és utótagokat, melyek az eredeti állománynévhez kapcsolódnak a bélyegképek létrehozásakor. </li>
    <li>Példa: név = <strong>Kicsi</strong>, méretek: <strong>80×80</strong>, előtag= <strong>kicsi_</strong></li>
    </ul>
    <p>Megjegyzés: A felhasználók mindig képesek lesznek bélyegképek létrehozására az állományok feltöltésekor, függetlenül a bélyegképekhez beállított jogoktól. A feltöltéskor keletkező bélyegképek letiltásához nem kell meghatározni itt bélyegképeket.</p>
    <p>Ha további mezőkre van szükség, akkor a meglévők kitöltése és mentése után a következő lapon újabbak állnak rendelkezésre.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
hu: „%name” profil biztosan törölhető?

en: Profile has been deleted.
hu: A profil törlése megtörtént.

en: Import settings from other profiles
hu: Beállítások átvétele más profilokból

en: Duplicate directory paths are not allowed.
hu: A könyvtár elérési út megkettőzése nem engedélyezett.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
hu: %dirname nem fogadható el érvényes könyvtárnévként.

en: Create thumbnails
hu: Bélyegképek létrehozása

en: Selected files
hu: Kiválasztott fájlok

en: Width x Height
hu: Szélesség x magasság

en: Create a new image
hu: Új kép létrehozása

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
hu: Egyidejűleg maximum %num fájllal végezhető el a művelet.

en: directory (%dir)
hu: könyvtár (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Érvénytelen kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: The file is renamed to %filename.
hu: A fájl át lett nevezve: %filename.

en: %filename is uploaded.
hu: %filename feltöltve.

en: Upload failed.
hu: A feltöltés sikertelen.

en: File deletion successful: %files.
hu: Sikeres törlés: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
hu: Méretek beállítása az engedélyezett tartományon belül (1×1 – @dimensions).

en: File resizing successful: %files.
hu: Sikeres átméretezés: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
hu: %filename bélyegképeinek előállítása (%thumbnames) sikeres volt.

en: %filename is not an image.
hu: %filename nem kép.

en: Scaling up is not allowed.
hu: A nagyobbra méretezés nincs engedélyezve.

en: %filename(%dimensions) already exists.
hu: %filename (%dimensions) már létezik.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
hu: %filename fájlt nem lehet átméretezni %dimensions méretre

en: File browser is set to reject the upload of existing files.
hu: A fájlböngésző úgy van beállítva, hogy dobja el a feltöltött fájlt, ha az már létezik.

en: %filename is %filesize which would exceed your %quota_type. You are currently using %size of %quota.
hu: %filename állomány mérete (%filesize) meghaladná a beállított kvótát (%quota_type). Jelenleg %size van használatban a kvótábol (%quota).

en: Unable to get a working directory for the file browser!
hu: Nem lehet a munkakönyvtárat elérni a fájlböngészőhöz!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
hu: Nincs érvényes könyvtár megadva a fájlböngésző számára!

en: You don't have access to any configuration profile to use the file browser!
hu: Nincs jogosultság a fájlböngésző használatához szükséges egyetlen beállítási profilhoz sem!

en: Directory root
hu: Gyökérkönyvtár

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: <p>Here you can create subdirectories for your users. Multiple directory creation is possible at a time with the <strong>*</strong> character. For example, specifying <strong>user*/foo</strong> will create <strong>foo</strong> named directories under each directory starting with <strong>user</strong>. */foo*/bar will create bar named directories under directories starting with foo in each directory of file system path.</p>
hu: <p>Itt lehet alkönyvtárakat létrehozni a felhasználók számára. Több alkönyvtár egyidejű létrehozása is lehetséges a <strong>*</strong> karakter használatával. Például a <strong>user*/foo</strong> megadásával <strong>foo</strong> nevű alkönyvtárak jönnek létre minden <strong>user</strong> kezdetű könyvtárban. */foo*/bar megadásával pedig bar nevű könyvtárak hozhatók létre minden foo névvel kezdődő könyvtárban a fájlrendszer útvonalán.</p>

en: No matching subdirectories found.
hu: Nem található egyező alkönyvtár.

en: Directory %dir is loaded.
hu: %dir könyvtár betöltve.

en: Directory %dir is empty.
hu: %dir könyvtár üres.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
hu: %dir könyvtárban tiltott a fájlok böngészése.

en: You can't perform this operation.
hu: Ez a művelet nem hajtható végre.

en: Do you want to refresh the current directory?
hu: Az aktuális könyvtár frissítése?

en: Uploading %filename...
hu: %filename feltöltése...

en: Delete selected files?
hu: A kijelölt fájlok törölhetők?

en: Please select a thumbnail.
hu: Ki kell választani egy bélyegképet.

en: Please select a single file.
hu: Egy fájlt kell kiválasztani.

en: You must select at least %num files.
hu: Legalább %num fájlt ki kell választani.

en: Send to @app
hu: Küldés: @app

en: textarea
hu: szövegdoboz

en: Tips
hu: Tippek

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
hu: Fájlokat kiválasztani a fájllistáról a megfelelő sorra kattintva lehet.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
hu: Ctrl+kattintással lehet fájlokat hozzáadni vagy eltávolítani az aktuális kijelölésből.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
hu: Tartományt kijelölni shift+kattintással lehet. Rá kell kattintani a kezdőelemre, majd shift+kattintással az utolsóra.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
hu: A fájlok rendezése a listaoszlop fejlécére kattintva lehetséges.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
hu: A munkaterület átméretezése a vízszintes és függőleges átméretező sávok húzásával lehetséges.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
hu: A fájllistában a kurzormozgató, a home, az end valamint a ctrl+A billentyűk segítségével lehet navigálni.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
hu: Gyorsbillentyűk a kiválasztott fájlokhoz: enter/beszúrás, törlés, R(átméretezés), T(bélyegkép), U(feltöltés).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
hu: A könyvtárlistában a kurzormozgató, a home és az end billentyűk használatával lehet navigálni.

en: Limitations
hu: Korlátozások

en: !num files using !dirsize of !quota
hu: !quota méretből !num fájl használ !dirsize lemezterületet

en: unlimited quota
hu: korlátlan kvóta

en: Clear log
hu: Napló törlése

en: administer imce(execute PHP)
hu: imce adminisztrálása (PHP futtatása)

en: You can not perform this operation.
hu: Ezt a műveletet nem lehet végrehajtani.

en: In order to send a file to an external application, double click on the file row.
hu: Egy fájl külső alkalmazásba küldéséhez duplán kell kattintani a fájlsorra.

en: Administer IMCE
hu: IMCE adminisztrálása

en: Disable serving of private files
hu: Privát fájlok kiszolgálásának tiltása

en: By default IMCE serves all files under private files directory without applying any access restrictions. This allows anonymous access to any file(/system/files/filename) unless there is a module restricting access to the files. Here you can disable this default behavior.
hu: Alapértelmezés szerint az IMCE minden fájlt privát fájlkönyvtárakban tárol bármilyen hozzáférési korlátozás alkalmazása nélkül. Ez lehetővé teszi az anonymous hozzáférést bármelyik fájlhoz(/system/files/filename) kivéve ha egy modul korlátozza a fájlok elérését. Ezt az alapértelmezett működést itt lehet letiltani.

en: Display file browser link as a tab in user profile pages.
hu: Fájlböngésző hivatkozás megjelenítése a felhasználói profil oldalakon.

en: You should use a javascript-enabled browser in order to experience a much more user-friendly interface.
hu: A bekapcsolt javascripttel rendelkező böngésző használatára ajánlott, mivel az sokkal inkább felhasználóbarát kezelőfelületet ad.

en: Insert file
hu: Fájl beillesztése
