Image Assist (6.x-2.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (136 entries)

en: yes
hu: igen

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Size
hu: Méret

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: none
hu: nincs

en: Insert
hu: Beillesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Paths
hu: Útvonalak

en: no
hu: nem

en: Custom
hu: Egyedi

en: Unable to create %label image
hu: A kép nem hozható létre: %label

en: Other
hu: Egyéb

en: center
hu: közép

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Alignment
hu: Igazítás

en: or
hu: vagy

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Inline images
hu: Beágyazott képek

en: Image assist
hu: Image Assist

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Access settings
hu: Hozzáférési beállítások

en: on specific paths
hu: a meghatározott útvonalakon

en: not on specific paths
hu: a meghatározott útvonalakon nem

en: all paths
hu: minden útvonalon

en: Show on only the listed textareas.
hu: Megjelenítés csak a felsorolt szövegdobozokban.

en: Show on every textarea except the listed textareas.
hu: Megjelenítés minden szövegdobozban a felsoroltakat kivéve.

en: Show on all textareas.
hu: Megjelenítés minden szövegdobozban.

en: Text areas
hu: Szövegdobozok

en: Enter one text area form-id per line. Form-id's are used by Drupal to typify them, which allows themers and coders to modify certain form fields, but not all. Find form-id's using this method: view the source of the webpage, then search for the string that's just above the text area and you'll see the form-id nearby. The '*' character is a wildcard. For example, you can specify all CCK fields as %cck-example.
hu: Soronként egy szövegdoboz űrlapjának azonosítóját kell megadni. Az azonosítót a Drupal az űrlapok jellemzésére használja, ami lehetővé teszi a sminkfejlesztők és a programozók számára, hogy bizonyos mezőket - de nem mindet - módosíthassanak. Az űrlapazonosítót a következőképpen lehet megtudni: meg kell nézni az oldal forrását, majd meg kell keresni a közvetlenül a szövegdoboz felett található szöveget, aminek a közelében látható az űrlap azonosító. A helyettesítő karakter a „*”. Például a „%cck-example” az összes CCK-mezőt jelenti.

en: Show icon
hu: Ikon mutatása

en: Show text link
hu: Szöveges hivakozás mutatása

en: Do not show a link
hu: Ne mutasson hivatkozást

en: access advanced options
hu: haladó beállítások elérése

en: use original size
hu: eredeti kép használata

en: If this site was moved or is planned to move to another domain or sub-directory, it might be needed to <a href="!empty-cache">empty the filter cache</a> to correct image paths that are pointing to the old address.  Note that this will only work for images that have been inserted using filter tags.
hu: Ha ez a webhely át lett helyezve, vagy tervezve van az áthelyezése egy másik domainre vagy alkönyvtárba, akkor a régi címre mutató képútvonalak kijavításához szükség lehet a <a href="!empty-cache">szűrő gyorstár kiürítésére</a>. Meg kell jegyezni, hogy ez csak a szűrő címkékkel beillesztett képeknél működik.

en: Image Assist
hu: Képsegéd

en: Change settings for the Image assist module.
hu: <em>Image Assist</em> modul beállításai.

en: Image reference
hu: Kép hivatkozás

en: This image appears in...
hu: Ez a kép feltűnik...

en: Display Image assist on paths
hu: <em>Image Assist</em> megjelenítése az útvonalakon

en: Display Image assist on text areas
hu: <em>Image Assist</em> megjelenítése a szövegdobozokban

en: Textarea image link
hu: Szövegdoboz kép hivatkozás

en: Choose what to show under the textareas for which Image assist is enabled.
hu: Mi legyen megjelenítve a szövegdobozok alatt, ha az <em>Image Assist</em> engedélyezve van.

en: Select the vocabularies to use for Image assist
hu: Az <em>Image Assist</em> által használt szótárak kiválasztása

en: Select the vocabularies you want to be able to filter thumbnails by. This setting changes the behavior of Image assist at startup from loading all image thumbnails to displaying a list of image names until a filter is chosen.
hu: A bélyegképek által szűrni kívánt szótárak kiválasztása. Ez a beállítás módosítja az <em>Image Assist</em> indulási viselkedését minden bélyegkép betöltéséről egy szűrő kiválasztásáig a képnevek listájának megjelenítésére.

en: Maximum inline image size allowed
hu: Beillesztett képek számára engedélyezett legnagyobb méret

en: Enter the number of maximum image dimensions to display with Image assist. This is a way to prevent users from breaking your layouts. This is applied when the filter tag is processed, so it will affect existing images. If an existing image exceeds these dimensions, a smaller derivative of the image will be substituted (or a smaller version will be created if you have allowed Image assist to create its own derivatives).
hu: Az <em>Image Assis</em> modullal megjelenített képek legnagyobb képméreteinek megadása. Ez egy mód, ami meggátolja a felhasználókat, hogy tönkre tegyék az elrendezést. Ez a szűrő a címke feldolgozásakor lesz alkalmazva, ezért érinteni fogja a meglévő képeket. Ha egy létező kép meghaladja ezeket a méreteket, akkor a kép egy kisebb leszármaztatottjával lesz helyettesítve (vagy létre lesz hozva egy kisebb változat, ha engedélyezve van, hogy az <em>Image Assist</em> létrehozza a saját leszármaztatottjait).

en: Popup size
hu: Felugró ablak mérete

en: Select the size of the image that is popped up.
hu: A felugró képek méretének kiválasztása.

en: Default size for inline images
hu: Beillesztett képek alapértelmezés szerinti mérete

en: Select a derivative to be used by default for inline images.
hu: A beillesztett képekhez alapértelmezés szerint használt származtatott kép kiválasztása.

en: Creation of image derivatives
hu: Származtatott képek létrehozása

en: Create 200x200 images for the image properties window (useful if the thumbnail size is small).
hu: 200x200 méretű képek létrehozása a képtulajdonságok ablakhoz (hasznos, ha bélyegkép mérete kicsi).

en: Allow users with %access permission to create custom size inline images.
hu: %access jogosultsággal rendelkező felhasználóknak engedélyezi az egyedi méretű beillesztett képek létrehozását.

en: Allow all users to create custom size inline images.
hu: Minden felhasználónak engedélyezi az egyedi méretű beillesztett képek létrehozását.

en: These options allow Image assist to generate its custom image sizes (in the same manner as image.module) when a user would prefer a different size from the default image sizes defined in the image.module settings.
hu: Ezek a beállítások engedélyezik az <em>Image Assist</em> modulnak az egyedi képméretek létrehozását (ugyanolyan módon mint az <em>Image</em> modulban), ha egy felhasználó az <em>Image</em> modul beállításaiban meghatározott, alapértelmezés szerinti képmérettől eltérő méretet szeretne.

en: Default link behavior
hu: Hivatkozás alapértelmezés szerinti viselkedése

en: Not a link
hu: Ne legyen hivatkozás

en: Link to image page
hu: Hivatkozás a kép oldalára

en: Open in popup window
hu: Megnyitás felugró ablakban

en: Go to URL
hu: Webcímre ugrás

en: The link behavior can be overridden when inserting images by users with the proper permissions, but these defaults will still be used for everyone else.
hu: A hivatkozás viselkedését a képek beillesztésekor a megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználók felülbírálhatják, ellenkező esetben az alapértelmezés lesz érvényben.

en: Default URL
hu: Alapértelmezés szerinti webcím

en: The default URL is used when Go to URL is choosen as the link behavior.
hu: Az alapértelmezés szerint használt webcím, ha a hivatkozás viselkedésének a webcímre ugrás lett kiválasztva.

en: Default insert mode
hu: Alapértelmezés szerinti beillesztési mód

en: Filter Tag
hu: Szűrőcímke

en: HTML Code
hu: HTML kód

en: The insert behavior can be overridden by users with the %permission permission when inserting images.  <strong>Warning:</strong> If images are inserted as HTML, Image Assist is not able to correct a link or image URL afterwards.  Please also note that users will not be able to edit already inserted images when using HTML code and the TinyMCE plugin.
hu: %permission jogosultsággal rendelkező felhasználók a beillesztési viselkedést felülírhatják a képek beillesztésekor. <strong>Figyelmeztetés:</strong> Ha a képek HTML tartalomként lettek beillesztve, akkor az <em>Image Assist</em> utólag nem lesz képes kijavítani egy hivatkozást vagy kép webcímét. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a felhasználók nem fogják tudni a már beillesztett képeket szerkeszteni, ha HTML kódot és a TinyMCE beépülőt használják.

en: If enabled, the title from the image will be loaded as the bolded caption by default.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor alapértelmezés szerint a kép címe lesz betöltve a vastagon kiemelt képfeliratként.

en: If enabled, the body text from the image will be loaded as the caption by default.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor alapértelmezés szerint a törzs szövege lesz betöltve a képfeliratként.

en: Include img_assist.css on all pages for styling inline images?
hu: img_assist.css beillesztése minden oldalra a beillesztett képek formázásához?

en: Advanced users can customize their theme's CSS file so that inclusion of the img_assist.css file will not be necessary. See notes at the bottom of img_assist.css for details.
hu: A haladó felhasználók testreszabhatják a saját sminkük CSS fájlját, így nem szükséges az img_assist.css fájlt beilleszteni. A részletekről szóló megjegyzések az img_assist.css alján találhatóak.

en: Allowed maximum inline image size has to indicate width and height, for example %example.
hu: A beillesztett kép legnagyobb mérete a szélességet és a magasságot jelzi, például %example.

en: Add images to your posts with Image assist.
hu: Képek hozzáadása a beküldésekhez az <em>Image Assist</em> segítségével.

en: Images can be added to this post.
hu: Ehhez a beküldéshez lehet képeket hozzáadni.

en: Add image
hu: Kép hozzáadása

en: Upload:
hu: Feltöltés:

en: Fill in the form below to upload a new image.
hu: Új kép feltöltéséhez a lenti űrlapot kell kitölteni.

en: Start Over
hu: Újrakezdés

en: Properties:
hu: Tulajdonságok:

en: Change how the image is displayed.
hu: Hogyan jelenjen meg a kép.

en: Browse Images:
hu: Képek böngészése:

en: My Images
hu: Saját képek

en: All Images
hu: Összes kép

en: a new image
hu: egy új kép

en: The image module must be enabled to use Image assist.
hu: Az <em>Image</em> modult engedélyezni kell az <em>Image Assist</em> használatához.

en: Your account does not have image uploading privileges.
hu: A felhasználó nem rendelkezik kép feltöltése jogosultsággal.

en: No images were found. Please upload a new image or browse images by a different category.
hu: Nincsenek képek. Fel kell tölteni egy új képet, vagy egy másik kategóriában kell keresni a képeket.

en: Image ID not found
hu: A képazonosító nem található

en: Title (optional)
hu: Cím (nem kötelező)

en: Description (optional)
hu: Leírás (nem kötelező)

en: Insert mode
hu: Beillesztési mód

en: Click here to add images
hu: Kép hozzáadása

en: 1 image size is not being shown because it exceeds the the maximum inline image size setting (see above). | @count image sizes are not being shown because they exceed the the maximum inline image size setting (see above).
hu[0]: 1 képméret nem lett megjelenítve, mert meghaladja a beillesztett kép legnagyobb méretének beállítását (lásd feljebb).
hu[1]: @count képméret nem lett megjelenítve, mert meghaladja a beillesztett kép legnagyobb méretének beállítását (lásd feljebb).

en: access img_assist
hu: img_assist elérése

en: access all images
hu: minden kép elérése

en: This module allows users to upload and insert inline images into posts. It automatically generates an Add image link under the textarea fields of your choice.
hu: Ez a modul lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy feltöltsenek és beillesszenek képeket a beküldésekbe. Automatikusan létrehoz egy Új kép hivatkozást a kiválasztott szövegdoboz mezők alatt.

en: Image assist header
hu: Image Assist fejléce

en: Image assist thumbnails
hu: Image Assist bélyegképek

en: Image assist upload
hu: Image Assist feltöltés

en: Image assist properties
hu: Image Assist tulajdonságok

en: Popup image
hu: Felugró kép

en: Insert callback
hu: Beillesztési visszahívás

en: Image generation settings
hu: Képelőállítás beállításai

en: Image property dialog settings
hu: Képtulajdonság párbeszédpanel beállításai

en: Preset caption title
hu: Beállítás feliratcíme

en: Requires the !token module.
hu: <em>!token</em> modul szükséges hozzá.

en: See below for a list of available replacement patterns.
hu: Lejjebb látható az elérhető helyettesítési minták listája.

en: Caption title pattern
hu: Feliratcím minta

en: The pattern to generate the bolded caption title from.
hu: A minta a vastagon kiemelt képfeliratnak.

en: Preset caption text
hu: Beállítás feliratszöveg

en: Caption text pattern
hu: Felirat szövegminta

en: The pattern to generate the caption text from.
hu: Egy minta az előállítandó felirat szövegnek.

en: Image properties shown
hu: Megjelenítendő képtulajdonságok

en: All selected CCK fields from the Image node will be displayed in the Image Assist pop-up window.
hu: A kép tartalomból minden kiválasztott CCK mező meg fog jelenni az <em>Image Assist</em> felugró ablakban.

en: <strong>Note:</strong> The <a href="!content-type">Image content-type</a> does not contain any CCK fields currently.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> A <a href="!content-type">kép tartalomtípus</a> jelenleg nem tartalmaz CCK mezőket.

en: Image display settings
hu: Képmegjelenítés beállításai

en: Image properties
hu: Kép tulajdonságai

en: Size: (max @maxsize)
hu: Méret: (legnagyobb @maxsize)

en: Node teaser text (plain text)
hu: Tartalom bevezető szöveg (sima szöveg)

en: Node body text (plain text)
hu: Tartalom törzs szöveg (sima szöveg)

en: Image browser views
hu: Képböngésző nézetek

en: Select the views to use for selecting images.
hu: A megadott képekhez szükséges nézetek kiválasztása.

en: Error: The specified view was not found.
hu: Hiba: A megadott nézet nem található.

en: The Image and Views modules must be enabled to use Image assist.
hu: Az <em>Image</em> és a <em>Views</em> modulokat engedélyezni kell az <em>Image Assist</em> használatához.

en: Stores references of image files to content.
hu: Képfájlok hivatkozásait tárolja a tartalmakhoz.

en: The {node}.nid of the content referencing the image file.
hu: A tartalom képfájlra hivatkozó tartalomazonosítója.

en: The {image}.nid of the image file referenced by the content.
hu: A képfájl tartalom által hivatkozott képazonosítója.

en: Image Assist thumbnail
hu: Image Assist bélyegkép
