Localized Drupal Distribution (6.x-1.0-beta7) - en to bo translation catalogue (679 entries)

en: Home
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་མ།

en: Title
bo: ཁ་བྱང་།

en: Body
bo: ཡི་གེ

en: user
bo: སྤྱོད་མཁན།

en: Pages
bo: དྲ་ངོས།

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས།

en: Reset to defaults
bo: སོར་འཇོག་གྲངས་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: delete
bo: སུབ་པ།

en: Status
bo: རྣམ་པ།

en: Create a new user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ་གསར་བ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Request new password via e-mail.
bo: གློག་ཡིག་བརྒྱུད་ནས་གསང་ཡིག་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Delete
bo: སུབ་པ།

en: Operations
bo: བཀོལ་སྤྱོད།

en: Content
bo: ནང་དོན།

en: Value
bo: ཐང་།

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་།

en: content
bo: ནང་དོན།

en: Type
bo: རིགས།

en: Author
bo: རྩོམ་པ་པོ།

en: Replies
bo: ལན་འདེབས་པ།

en: Closed
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Wrong username or password.
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཅན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དང་གསང་ཨང་།

en: List
bo: རེའུ་མིག

en: Subject
bo: ཁ་བྱང་།

en: closed
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ།

en: disabled
bo: སྤྱོད་མི་ཆོག

en: Confirm
bo: ངོས་འཛིན།

en: Cancel
bo: དོར་བ།

en: Remove
bo: སྤོ་འདུད།

en: Description
bo: གསལ་བཤད།

en: Language
bo: སྐད་རིགས།

en: Read more
bo: ད་དུང་མང།

en: Explanation or submission guidelines
bo: གསལ་བཤད་དམ་རྩོམ་ཡིག་སྤེལ་བའི་མཛུབ་སྟོན་གསལ་བཤད།

en: Disabled
bo: སྤྱོད་འགོག

en: Enabled
bo: འགོ་སློང་བ།

en: Administration
bo: དོ་དམ།

en: Comments
bo: དཔྱད་བརྗོད།

en: More
bo: དེ་ལས་མང་བ།

en: not verified
bo: ར་སྤྲོད་བྱེད་མེད་པ།

en: Last updated
bo: ཐེངས་སྔོན་མར་གསར་སྒྱུརབྱེད་པ།

en: new
bo: གསར་འཛུགས།

en: error
bo: ནོར་འཁྲུལ།

en: Tags
bo: གདོང་འཛར།

en: Block title
bo: ཁུལ་དུམ་ཁ་བྱང་།

en: The title of the block as shown to the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་པའི་ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Taxonomy
bo: རིགས།

en: Yes
bo: ཡིན།

en: No
bo: མིན།

en: cron
bo: འཆར་གཞིའི་ལས་འགན།

en: Blue Lagoon (Default)
bo: Blue Lagoon (མོས་འཐད)

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས།

en: Homepage
bo: མདུན་ངོས།

en: Categories
bo: རིགས་དབྱེ་བ།

en: Download
bo: ཕབ་ལེན།

en: Version
bo: པར་གཞི།

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ།

en: updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པ།

en: Overview
bo: སྤྱིར་ལྟ།

en: Advanced options
bo: མཐོ་རིམ་གདམ་ཚན།

en: Release notes
bo: ཁྱབ་བསྒྲགས་གསལ་བཤད།

en: Edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས།

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང་།

en: Search
bo: འཚོལ་ཞིབ།

en: Reset
bo: བསྐྱུར་སྒྲིག

en: Daily
bo: ཉིན་རེ།

en: Weekly
bo: གཟའ་འཁོར་རེ།

en: default
bo: སོར་འཇོག

en: This action cannot be undone.
bo: བཀོལ་སྤྱོད་འདི་སོར་ཆུད་བྱེད་མི་ནུས།

en: Message
bo: གནས་འཕྲིན།

en: No log messages available.
bo: ཉིན་མཐོའི་གནས་འཕྲིན་མེད་པ།

en: Password
bo: གསང་ཡིག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ཡང་ལྗེད།

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས་བྱས།

en: Variable
bo: འགྱུར་ཚད།

en: Help text
bo: རམ་འདེགས་ཡིག་རྐྱང་།

en: Required
bo: རེ་ཞུ།

en: root
bo: རྩ་བ།

en: Parent
bo: གོང་རིམ།

en: Parents
bo: ཕའི་ཚན་པ།

en: none
bo: མེད།

en: Category
bo: རིགས་དགར་བ།

en: Add container
bo: ཁུལ་དགར་ཁ་སྣོན་པ།

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད།

en: Add category
bo: རིགས་དབྱེ་ཁ་སྣོན་པ།

en: Name
bo: མིང་།

en: edit container
bo: དབྱེ་ཁུལ་རྩོམ་སྒྲིག

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Go to previous page
bo: ངོས་སྔོན་མར་ལོག་པ།

en: up
bo: ཡར་ཕྱོགས།

en: Go to parent page
bo: ངོས་གོང་མར་ལོག་པ།

en: Go to next page
bo: ངོས་འོག་མར་འཇུག་པ།

en: Import
bo: ནང་འདྲེན།

en: Book
bo: ལག་དེབ།

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན།

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད།

en: General settings
bo: རྒྱུན་ལྡན་སྒྲིག་འགོད།

en: Outline
bo: ལག་དེབ་ཀྱི་རྩ་གནད།

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ།

en: Save
bo: ཉེར་ཚགས།

en: Session opened for %name.
bo: %name ཡི་གཏམ་གླེང་ཁ་འབྱེད་པ།

en: Help
bo: རོག་རམ།

en: Default
bo: སོག་བཞག

en: Update
bo: གསར་སྒྱར།

en: Sunday
bo: གཟའ་ཉི་མ།

en: Monday
bo: གཟའ་ཟླ་བ།

en: Tuesday
bo: གཟའ་མིག་དམར།

en: Wednesday
bo: གཟའ་ལྷག་པ།

en: Thursday
bo: གཟའ་ཕུར་བུ།

en: Friday
bo: གཟའ་པ་སངས།

en: Saturday
bo: གཟའ་སྤེན་པ།

en: Time
bo: དུས་ཚོད།

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ།

en: History
bo: ལོ་རྒྱུས།

en: URL
bo: དྲ་གནས།

en: Path
bo: འགྲོ་ལམ།

en: Vocabularies
bo: ཐ་སྙད་རེའུ་མིག

en: Modules
bo: དཔེ་དུམ།

en: Clear index
bo: གསལ་བྱང་གཙང་སེལ།

en: edit forum
bo: གྲོས་སྡུར་པར་གཞིའི་རྩོམ་སྒྲིག

en: Forum name
bo: གྲོས་སྡུར་པར་གཞིའི་མིང་།

en: forum
bo: གླེང་སྟེགས།

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
bo: གླེང་སྟེགས %name་སུབ་རྒྱུ་ཡིན་ནམ།

en: Region
bo: ཁུལ།

en: Menu
bo: གདམ་བྱང་།

en: results
bo: འབྲས་བུ།

en: search
bo: འཚོལ་བཤེར།

en: never
bo: གཏན་ནས།

en: The username %name does not exist.
bo: སྤྱོད་མཁན་%name མེད་པ།

en: mail
bo: གློག་ཡིག

en: actions
bo: བྱེད་སྟངས་།

en: aggregator
bo: རུབ་འདུས་ཆས།

en: read more
bo: དེ་ལས་མང་བ།

en: Update interval
bo: གསར་སྒྱུར་བར་གསེང་།

en: The fully-qualified URL of the feed.
bo: RSS feedདྲ་ཚིགས་ཆ་ཚང་བ།

en: Add forum
bo: གྲོས་བསྡུར་པར་གཞི་སྣོན་པ།

en: Add term
bo: བརྡ་ཆད་སྣོན་པ།

en: no screenshot
bo: བཀག་ལེན་པར་མེད་པ།

en: Timestamp
bo: དུས་ཚོད་མདའ།

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Access log settings
bo: བཅར་འདྲིའི་ཉིན་ཐོ་སྒྲིག་བཀོད།

en: Enable access log
bo: ཉིན་ཐོའི་ཟིན་ཐོ་སྤྱོད་པ།

en: Discard access logs older than
bo: དྲ་ངོས་ལྟ་བཤར་གྱི་ཟིན་ཐོ་སོར་འཇོག

en: Preview comment
bo: དཔྱད་གཏམ་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ།

en: Unassign
bo: བགོ་བཤའ་སེལ་བ།

en: Statistics
bo: སྡོམ་རྩིས།

en: Advanced search
bo: མཐོ་རིམ་འཚོལ་བཤེར།

en: You are not authorized to access this page.
bo: ཁྱེད་ལ་ཤོག་ངོས་འདི་ལྟ་དབང་མེད་པ།

en: Unknown
bo: མ་ཤེས་པ།

en: Attachment
bo: ཞར་བྱུང་།

en: n/a
bo: མེད།

en: Upload
bo: ཡར་སྤྲོད།

en: Picture
bo: མགོ་བརྙན།

en: type
bo: རིགས་གྲས།

en: Database type
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་རིགས་གྲས།

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན།

en: action
bo: བྱེད་སྟངས་།

en: Continue
bo: མུ་མཐུད།

en: Configure
bo: སྡེབ་སྒྲིག

en: file
bo: ཡིག་ཆ།

en: status
bo: རྣམ་པ།

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ།

en: Contact
bo: འབྲེལ་བ།

en: Created
bo: བཙུགས་ཚར།

en: Node
bo: ཚིག་ཚེགས།

en: Sent email to %recipient
bo: གློག་ཡིག %recipientལ་བསྐུར་བ།

en: Unable to send email to %recipient
bo: གློག་ཡིག %recipientལ་བསྐུར་མི་ཐུབ་པ།

en: The subject of the message.
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང་།

en: Create
bo: གསར་འཛུགས།

en: Are you sure you want to delete %title?
bo: དངོས་ནས་ %title སུབ་བམ།

en: Save categories
bo: གསོག་འཇོག་རིགས་དབྱེ།

en: Parent item
bo: གདམ་བྱང་གོང་མ།

en: Question
bo: གནད་དོན།

en: Add child page
bo: བུའི་དྲ་ངོས་ཁ་སྣོན།

en: Printer-friendly version
bo: པར་འདེབས་པར་གཞི་དང་འཚམ་པ།

en: Update options
bo: གསར་སྒྱུར་གདམ་ཚན།

en: Remove from outline
bo: རྩ་གནད་ལས་འདོར་བ།

en: Unknown export format.
bo: ཕྱིར་འདྲེན་རྣམ་གཞག་མི་གསལ་བ།

en: All
bo: ཡོད་ཚད།

en: Active
bo: ནུས་ཡོད་ཀྱི་

en: Post
bo: སྤེལ་པ།

en: Last post
bo: རྩོམ་ཡིག་གསར་ཤོས།

en: Access denied
bo: བཅར་འདྲི་བྱེད་མི་ཆོག

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང་།

en: Block
bo: ཁུལ་དུམ།

en: Add block
bo: ཁུལ་ཁ་སྣོན།

en: Page
bo: དྲ་ངོས།

en: Configuration saved.
bo: སྒྲིག་བཀོད་གསོག་ཉར་བྱས།

en: Site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་།

en: Site slogan
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: User settings
bo: སྤྱོད་མཁན་སྒྲིག་འགོད།

en: Public registrations
bo: མངོན་གསལ་ཐོ་འགོད།

en: Only site administrators can create new user accounts.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་དོ་དམ་པ་ཁོ་ན་ལས་སྤྱོད་མཁན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་མི་ནུས།

en: Url
bo: དྲ་གནས།

en: Host
bo: རྩིས་འཁོར་གཙོ་བོ།

en: Available updates
bo: གསར་སྒྱུར་བྱ་རུང་བ།

en: Manual update check
bo: ལག་ཐབས་ཀྱིས་ཞིབ་བཤེར་དང་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ།

en: Never
bo: དངོས་ནས་མི་བྱེད།

en: Check manually
bo: ལག་ཐབས་ཀྱིས་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ།

en: Up to date
bo: གསར་ཤོས།

en: Update available
bo: གསར་སྒྱུར་བྱ་རུང་བ།

en: Drupal core update status
bo: Drupalལྟེ་བའི་གསར་སྒྱུར་རྣམ་པ།

en: Out of date
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན་པ།

en: Header
bo: ཁ་བྱང་།

en: Left sidebar
bo: གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Right sidebar
bo: གཡས་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Footer
bo: ཤོག་ཞབས།

en: Recipients
bo: ལེན་མཁན།

en: Selected
bo: གདམ་པ།

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
bo: གལ་ཏེ་ཁྱེད་ཀྱིས་རིགས་དབྱེ་འདི་མོས་འཐད་རིགས་དབྱེར་དགར་འདོད་ཚེ་<em>དེ</em>རུ་སྒྱུར།

en: You must enter a category.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་རྣམ་གྲངས་ཤིག་འདྲེན་དགོས།

en: Are you sure you want to delete %category?
bo: %categoryསུབ་ངེས་ཡིན་ནམ།

en: Category %category has been deleted.
bo: རིགས་དབྱེ%categoryསུབ་ཟིན་པ།

en: Your name
bo: ཁྱེད་ཀྱི་མིང་།

en: Your e-mail address
bo: ཁྱེད་ཀྱི་གློག་ཡིག་གནས་ཡུལ།

en: Send e-mail
bo: གློག་ཡིག་གཏོང་བ།

en: You must select a valid category.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་རིགས་དབྱེ་ནུས་ལྡན་ཞིག་གདམ་དགོས།

en: You must enter a valid e-mail address.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་གློག་ཡིག་གནས་ཡུལ་ནུས་ལྡན་ཞིག་འབྲི་དགོས།

en: To
bo: ལེན་མཁན།

en: Custom
bo: རང་སྒྲིག

en: Visibility
bo: མངོན་འཆར།

en: Roles
bo: འཁྲབ་མཁན།

en: Comment
bo: དཔྱད་བརྗོད།

en: Hostname
bo: གཙོ་འཁོར་གྱི་མིང་།

en: Published
bo: སྤེལ་ཚར་བ།

en: Input format
bo: རྣམ་གཞག་ནང་འཇུག

en: Signature
bo: མིང་འགོད་པ།

en: Filter
bo: འཚག་པ།

en: Location
bo: གནས་ཡུལ།

en: Source string
bo: ཁུངས་ཡིག་ཕྲེང་།

en: Locale
bo: རང་ཡུལ་ཅན།

en: Title field label
bo: ཁ་བྱང་ཡིག་དུམ་གྱི་ཤོག་བྱང་།

en: Promoted to front page
bo: གཙོ་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱེད་པ།

en: Sticky at top of lists
bo: མགོ་རུ་བྱ་བ།

en: Revisions
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་པར་གཞི།

en: Log message
bo: ཉིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Poll duration
bo: འདེམ་ཤོག་འཕེན་རིང་།

en: Explanation
bo: གསལ་བཤད།

en: Selection options
bo: གདམ་ཚན།

en: Vocabulary name
bo: བརྡ་ཆད་རེའུ་མིག་གི་མིང་།

en: Term name
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་།

en: Role name
bo: འཁྲབ་མཁན་གྱི་མིང་།

en: E-mail address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཤག་གནས།

en: Last access
bo: སྔ་མའི་ལྟ་སྤྱོད།

en: Time zone
bo: དུས་ཁུལ།

en: Severity
bo: ཚབས་ཆེ་བ།

en: Global settings
bo: ཁྱོན་ཡོངས་ཀྱི་སྒྲིག་བཀོད།

en: Vote
bo: འདེམས་ཤོག་འཕེན་པ།

en: Count
bo: གྲངས།

en: RSS - blogs
bo: RSS - པོ་ཁུག

en: Search settings
bo: འཚོལ་བཤེར་སྒྲིག་བཀོད།

en: Mode
bo: དཔེ་ཚུལ།

en: blocked
bo: བཀག་འགོག

en: active
bo: འཁྲུག་པོ།

en: OPML feed
bo: OPMLཁུངས།

en: configure
bo: སྡེབ་སྒྲིག

en: Number of news items in block
bo: ཁུལ་ནང་གི་གསར་འགྱུར་གྲངས།

en: View this feed's recent news.
bo: feed འདིའི་རྩོམ་ཡིག་གསར་ཤོས་ལ་ལྟ་བཤར་བྱེད་པ།

en: View this category's recent news.
bo: རིགས་དབྱེ་འདིའི་རྩོམ་ཡིག་གསར་ཤོས་ལ་ལྟ་བཤར་བྱེད་པ།

en: Feed overview
bo: RSS Feedསྤྱིའི་ལྟ་བཤར།

en: Items
bo: རྣམ་གྲངས།

en: Last update
bo: ཉེ་ཆར་གསར་སྒྱུར་བྱས་པ།

en: Next update
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་གསར་སྒྱུར།

en: %time left
bo: %timeལྷག་མ།

en: remove items
bo: རྣམ་གྲངས་འདོར་བ།

en: update items
bo: རྣམ་གྲངས་གསར་སྒྱུར།

en: Category overview
bo: སྤྱིའི་ཐད་ནས་རིགས་དབྱེ་ལྟ་བཤར་བྱེད་པ།

en: Categorize
bo: རིགས་དབྱེ་བ།

en: The categories have been saved.
bo: རིགས་དབྱེ་གསོག་འཇོག་བྱས་པ།

en: URL:
bo: དྲ་གནས།

en: Updated:
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ།

en: %age old
bo: %ageལས་སྔ་བ།

en: %ago ago
bo: %agoགོང་།

en: Authored by
bo: རྩོམ་པ་པོ།

en: The feed %feed has been updated.
bo: RSS feed %feedགསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ།

en: Feed %feed deleted.
bo: RSS feed %feedསུབ་ཟིན་པ།

en: The feed %feed has been deleted.
bo: RSS feed %feedསུབ་ཟིན་པ།

en: Feed %feed added.
bo: RSS feed %feedབསྣན་པ།

en: The feed %feed has been added.
bo: RSS feed %feedབསྣན་པ།

en: The news items from %site have been removed.
bo: %siteཡི་རྩོམ་ཡིག་རྣམ་གྲངས་སུབ་ཟིན་པ།

en: Performance
bo: གཤིས་ནུས།

en: This field is required.
bo: ཚན་པ་འདི་ངེས་པར་དུ་འབྲི་དགོས།

en: Medium
bo: འབྲིང་རིམ།

en: Details
bo: ཞིབ་ཆ།

en: Last reply
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་ཤོས།

en: System
bo: རྒྱུད་ཁོངས།

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་མི་བྱེད།

en: Send
bo: སྐྱེལ་གཏོང་།

en: Code
bo: ཚབ་ཨང་།

en: Recipient
bo: ལེན་མཁན།

en: Add a role to the selected users
bo: བདམས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འཁྲབ་མཁན་སྣོན་པ།

en: Remove a role from the selected users
bo: བདམས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འཁྲབ་མཁན་སུབ་པ།

en: security
bo: བདེ་འཇགས་རང་བཞིན།

en: node
bo: ཚིག་ཚེགས།

en: Recent posts
bo: ཉེ་ཆར་ཀྱི་དཔྱད་ཡིག

en: Tonga
bo: ཐང་ཅ།

en: Navajo
bo: Navajo༼ན་ཝ་ཧོའི་སྐད༽

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Mon
bo: གཟའ་ཟླ་བ།

en: Tue
bo: གཟའ་མིག་དམར།

en: Wed
bo: གཟའ་ལྷག་པ།

en: Thu
bo: གཟའ་ཕུར་བུ།

en: Fri
bo: གཟའ་པ་སངས།

en: Sat
bo: གཟའ་སྤེན་པ།

en: Sun
bo: གཟའ་ཉི་མ།

en: May
bo: ཟླ་ལྔ་པ།

en: am
bo: སྔ་དྲོ།

en: pm
bo: ཕྱི་དྲོ།

en: Forum
bo: གླེང་སྟེགས།

en: !time ago
bo: !timeཡི་སྔོན།

en: Other
bo: གཞན།

en: Text color
bo: ཡིག་རྐྱང་གི་ཁ་མདོག

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་ཁྲིད།

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: User login
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་འགོད།

en: Log in
bo: ཐོ་འགོད།

en: Updated URL for feed %title to %url.
bo: RSS feed %titleཡི་དྲ་གནས་ %urlརུ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ།

en: Blog
bo: པོ་ཁུག

en: Jump to the first comment of this posting.
bo: ཡིག་རྐྱང་གི་དཔྱད་གཏམ་ཨང་དང་པོར་ལྟ་བ།

en: Jump to the first new comment of this posting.
bo: ཡིག་རྐྱང་གི་དཔྱད་གཏམ་གསར་པ་ཨང་དང་པོར་ལྟ་བ།

en: Add new comment
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་པ་སྣོན་པ།

en: Add a new comment to this page.
bo: རྩོམ་ཡིག་འདིར་དཔྱད་གཏམ་གསར་པ་སྤེལ་བ།

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ཡིག་རྐྱང་དང་འབྲེལ་བའི་ལྟ་སྟངས་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང་།

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན།

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད།

en: Minimum cache lifetime
bo: བར་གསོག་ཆེས་ཆུང་བའི་འཁོར་ཡུན།

en: Referrer
bo: ཁུངས།

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bo: @site བཟོ་སྐྲུན་བྱེད་བཞིན་ཡོད།

en: Default front page
bo: སོར་འཇོག་གཙོ་ངོས།

en: Top pages
bo: ཀུན་གྱིས་དོ་སྣང་བྱེད་ཡུལ་དུ་གྱུར་བའི་ཤོག་ངོས།

en: Anonymous
bo: མིང་འགོད་སྤྱོད་མཁན།

en: Uninstall
bo: ཕྱིར་ལེན་པ།

en: Filters
bo: འཚག་འབྱེད།

en: Optional
bo: འདེམས་ན་ཆོག་པ།

en: Recent comments
bo: དཔྱད་བརྗོད་གསར་བ།

en: Recent hits
bo: ཉེ་ཆར་ལྟ་བཤར།

en: The comment and all its replies have been deleted.
bo: དཔྱད་གཏམ་དང་ལན་ཚང་མ་སུབ་ཟིན།

en: Preformatted
bo: རྣམ་གཞག་ཅན་སྔོན་སྒྲིག

en: Profile
bo: མི་སྒེར་གྱི་དཔྱད་གཞི་ཡིག་ཆ།

en: Votes
bo: འདེམས་ཤོག་འཕེན་པ།

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས།

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད།

en: reply
bo: ལན་འདེབས་པ།

en: Session closed for %name.
bo: %name ཡིས་གླེང་མོད་ཁ་རྒྱབ།

en: Tracker
bo: དེ་སྔོན་གྱི་རྩོམ་ཡིག

en: You have to specify a valid date.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཚེས་གྲངས་ནུས་ལྡན་ཞིག་དམིགས་འཛུགས་བྱེད་དགོས།

en: Server settings
bo: ཞབས་ཞུ་འཕྲུལ་ཆས་སྒྲིག་བཀོད།

en: The field %field is required.
bo: %field ཡིག་དུམ་ངེས་པར་དུ་འབྲི་དགོས།

en: Delete rule
bo: སྒྲིག་ལམ་དོར་བ།

en: Nauru
bo: ནོ་རུ།

en: Table prefix
bo: རེའུ་མིག་གི་སྔོན་འདོགས།

en: Database username
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་།

en: Database password
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་གསང་གྲངས།

en: Database name
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་མིང་།

en: Add user
bo: སྤྱོད་མཁན་ཁ་སྣོན།

en: Authoring information
bo: ཆ་འཕྲིན་རྩོམ་སྒྲིག

en: Authored on
bo: ཐོག་ཡོངས་བསྒྲགས་བྱས་པ།

en: Leave blank for %anonymous.
bo: %anonymousལ་སྟོང་ཆ་འཇོག་རོགས།

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
bo: གསང་བའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་དྲ་ངོས་བར་གསོག་དང་སྒྲིག་འགོད་CSS JSཡི་ཞེང་ཚད་ལེགས་བཅོས་འདེམས་ཚན་སྒོ་ཕྱེ་བ་དང་བརྒྱག་པ།

en: Syslog
bo: བརྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་ཉིན་ཐོ།

en: Arabic
bo: ཨ་རབ་ཀྱི་སྐད།

en: English
bo: English(དབྱིན་སྐད།)

en: French
bo: ཧྥ་རན་སེའི་སྐད།

en: Italian
bo: དབྱི་ཐ་ལི་སྐད།

en: Spanish
bo: སི་ཕེན་སྐད།

en: Japanese
bo: ལྗར་པན་སྐད།

en: Korean
bo: ཁོ་རེ་ཡའི་སྐད།

en: Are you sure you want to delete these items?
bo: ལས་གཞི་འདི་དག་སུབ་པ་གཏན་འཁེལ་ཡིན་ནམ།

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
bo: ཁྲིམས་མཐུན་གྱི་གློག་ཡིག་གཏོང་ཡུལ་ཞིག་དགོས་པ་དང་། བརྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་གློག་ཡིག་ཚང་མ་གཏོང་ཡུལ་འདིའི་ནང་བསྐུར་རྒྱུ་ཡིན། གློག་ཡིག་གཏོང་ཡུལ་འདི་ཕྱི་ལ་ཡོངས་བསྒྲགས་བྱ་རྒྱུ་མིན། གསང་གྲངས་གསར་པ་དང་ཆེད་དམིགས་གནས་འཕྲིན་དེ་བཞིན་བརྡ་ཐོ་བཅས་ལེན་སྐབས་གློག་ཡིག་གཏོང་ཡུལ་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱ་རྒྱུ་ཡིན།

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
bo: གློག་ཡིག་གཏོང་ཡུལ%emailཐོ་འགོད་བྱས་ཟིན། <a href="@password">གསང་གྲངས་བརྗེད་སོང་བ་ཡིན་ནམ།</a>

en: Remove items
bo: ས་བཅད་སུབ་པ།

en: Allowed HTML tags
bo: བྱ་རུང་བའི་HTMLཡི་གདོང་འཛར།

en: Sources
bo: ཁུངས།

en: !title category latest items
bo: !titleརིགས་དབྱེའི་ས་བཅད་གསར་ཤོས།

en: !title feed latest items
bo: !titleཁུངས་ཀྱི་ས་བཅད་གསར་ཤོས།

en: The category %category has been updated.
bo: རིགས་དབྱེ་%categoryགསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: The category %category has been deleted.
bo: རིགས་དབྱེ%categoryསུབ་ཟིན།

en: Category %category added.
bo: རིགས་དབྱེ%categoryསྣོན་པ།

en: The category %category has been added.
bo: རིགས་དབྱེ%categoryབསྣན་པ།

en: aggregator - @title
bo: འདུས་སྦྱོར་ཆས- @title

en: Add menu
bo: གདམ་ཐོ་སྣོན་པ།

en: Clear
bo: སུབ་པ།

en: menu
bo: འདེམས་བྱང་།

en: ‹ previous
bo: ‹ མདུན་ཕྱོགས།

en: next ›
bo: རྒྱབ་ཕྱོགས། ›

en: No items selected.
bo: གདམ་པའི་ཚན་པ་མེད་པ།

en: The update has been performed.
bo: གསར་སྒྱུར་ལག་བསྟར་བྱས་ཟིན།

en: View user profile.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་དཔྱད་ཡིག་ལྟ་བ།

en: locked
bo: ཟྭ་རྒྱག་པ།

en: Titles only
bo: ཁ་བྱང་ཁོ་ན་ལས་མེད།

en: Full text
bo: གཞུང་དངོས།

en: This cannot be undone.
bo: བྱ་སྤྱོད་འདི་སླར་གསོ་བྱ་ཐབས་མེད།

en: Upload picture
bo: པར་རིས་ཕར་སྐྱེལ་བ།

en: Source
bo: ཁུངས།

en: Message:
bo: གནས་འཕྲིན།

en: Language file
bo: སྐད་བརྡའི་ཡིག་ཆ།

en: published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ།

en: Average page generation time
bo: ཤོག་ངོས་སྐྱེད་གྲུབ་བྱེད་པའི་ཆ་སྙོམས་དུས་ཚོད།

en: The changes have been saved.
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་ཉར་ཚགས་བྱས་...

en: Show only users where
bo: དམིགས་བཙུགས་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ན་མངོན་པ།

en: Refine
bo: ཞིབ་ཏུ་དབྱེ་བ།

en: Undo
bo: སོར་ཆུད།

en: Please enter some keywords.
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཚིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཆོག་པ་མ་ཟད་དོ་དམ་པའི་ཆོག་མཆན་ཡང་མི་དགོས།

en: Deleted
bo: སུབ་ཚར།

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Create new revision
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་པར་གཞི་གསར་བ་གསར་བཟོ།

en: Revert
bo: སོར་ཆུབ།

en: Path alias
bo: འགྲོ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན།

en: The settings have not been saved because of the errors.
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་བས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པ་ཉར་ཚགས་བྱེད་མ་ནུས།

en: First day of week
bo: གཟའ་འཁོར་གཅིག་གི་ཉི་མ་དང་པོ།

en: Autocomplete taxonomy
bo: རང་འགུལ་གྱིས་རིགས་དབྱེ་བ།

en: Create new account
bo: རྩིས་ཐེམ་མིང་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ།

en: Site information
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན།

en: Blocked
bo: བཀག་པ།

en: Visitor
bo: ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་མཁན།

en: Forums
bo: གླེང་སྟེགས།

en: revert
bo: སོར་ཆུད།

en: Length of trimmed posts
bo: གནད་བསྡུས་ཀྱི་ཡིག་གྲངས།

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bo: གནད་བསྡུས་ལས་མངོན་པའི་ཡིག་གྲངས།（ཟུར་ཕྱེད་ཅན་གྱི་ཡིག་འབྲུ་2 རྒྱ་ཡིག་1རུ་བྱ་བ།） Drupal ཡིས་གྲངས་འདི་ལ་བསྟེན་ནས་རྩོམ་ཡིག་གི་ཡིག་གྲངས་རྩིས་བར་བྱེད། ནམ་རྒྱུན་དུ་གནད་བསྡྭས་དང་། XML feeds སོགས་སུ་སྤྱོད།  གནད་བསྡུས་མི་དགོས་ན་'མེད།'རུ་སྒྲིག་འགོད་བྱོས། མཉམ་འཇོག་རྒྱུ་ཞིག་ལ་སྒྲིག་འགོད་འདིས་གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་དང་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ནང་དོན་ཁོ་ན་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཐེབས།

en: System default
bo: རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱིས་སོར་འཇོག་བྱས་པའི་གྲངས།

en: Not published
bo: མ་བཀོད།

en: Menu settings
bo: གདམ་བྱང་སྒྲིག་འགོད།

en: @type: deleted %title.
bo: @type： %title སུབ།

en: Default options
bo: སོར་འཇོག་གདམ་ཚན།

en: Read only
bo: ཀློག་པ་ཁོ་ན།

en: Finished
bo: ལེགས་གྲུབ་བྱུང་བ།

en: Anonymous user
bo: མིང་འགོད་སྤྱོད་མཁན།

en: The name used to indicate anonymous users.
bo: མིང་འགོད་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་རྟགས།

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bo: འདི་དང་ལྟོས་ཟླར་གྱུར་བའི་དྲ་གནས་དྲ་ཚིག་གིས་གཙོ་ངོས་བྱས་ནས་མངོན་པར་བྱེད། གལ་ཏེ་ངེས་གཏན་བྱེད་མི་ནུས་ན་"node"ནང་འཇུག་བྱེད་རོག

en: is
bo: དེ་ཆེད་དུ།

en: Enter the terms you wish to search for.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་འཚོལ་ཞིབ་བྱེད་འདོད་པའི་གནད་ཚིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Translated
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་ཚར།

en: Translation
bo: ལོ་ཙྰ།

en: Blocks
bo: ཁུལ་དུམ།

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bo: གལ་ཏེ་PHP དཔེ་རྣམ་འདེམས་ན་ %php བར་དུ་PHPབྱ་རིམ་གྱི་ཚབ་ཨང་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུད་ཅིག་ལ་ནོར་འཁྲུལ་ཅན་གྱི་PHPཚབ་ཨང་ལག་བསྟར་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal དྲ་ཚིགས་ལ་གཏོར་བརླག་བྱེད།

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང་།

en: Default time zone
bo: སོར་འཇོག་དུས་ཁུལ།

en: Add field
bo: ཡིག་དུམ་ཁ་སྣོན།

en: Permission
bo: དབང་ཚད།

en: Date - newest first
bo: ཚེས་གྲངས།——གསར་བ་ནས་རྙིང་པ།

en: Date - oldest first
bo: ཚེས་གྲངས།——རྙིང་པ་ནས་གསར་བ།

en: file system
bo: ཡིག་ཆ་རྒྱུད་ཁོངས།

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bo: འདེམས་བྱང་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱིས་འགྲོ་ལམ་ཁོ་ན་ཉར་ཚགས་བྱེད་ལ། མངོན་འཆར་བྱེད་དུས་URLཡི་མིང་གཞན་བེད་སྤྱོད་བྱེད། %link_path འདི་ཉིད་ %normal_path ལྟར་ཉར་ཚགས་བྱེད།

en: Hot topic threshold
bo: རྒྱུག་ཆེ་བརྗོད་གཞིའི་ཚད།

en: Topics per page
bo: ཤོག་ངོས་རེ་རེའི་བརྗོད་གཞིའི་གྲངས།

en: Posts - most active first
bo: དཔྱད་བརྗོད་རྩོམ་ཡིག—རྒྱུག་མི་ཆེ་བའི་བརྗོད་གཞི་སྔོན་དུ་འཇོག་པ།

en: Posts - least active first
bo: དཔྱད་བརྗོད་རྩོམ་ཡིག—རྒྱུག་མི་ཆེ་བའི་བརྗོད་གཞི་སྔོན་ཐོན།

en: URL path settings
bo: URLའགྲོ་ལམ་སྒྲིག་འགོད།

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bo: གནད་ཚིག་ཏུ་ཡིག་འབྲི་@count ཡི་ཡན་ཆད་དགོས།

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bo: དངོས་ནས་བཟོབ་བཅོས་བྱས་པའི་ %revision-date སུབ་བམ།

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ།

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ།

en: last »
bo: ངོས་ཆེས་རྗེས་མ། »

en: The directory %directory is not writable
bo: དཀར་ཆག་ %directory འབྲི་མི་ནུས།

en: Rearrange
bo: བསྐྱར་ཏུ་སྒྲིག་པ།

en: Show only items where
bo: གཤམ་གྱི་ཆ་རྐྱེན་དང་མཐུན་པའི་སྡེ་ཚན་ཁོ་ན་མངོན་པ།：

en: @type: updated %title.
bo: @type：%title གསར་སྒྱུར་བྱས།

en: @type: added %title.
bo: @type：%title ཁ་སྣོན་བྱས།

en: Add role
bo: འཁྲབ་མཁན་ཁ་སྣོན།

en: You must specify a valid role name.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ལུགས་དང་མཐུན་པའི་འཁྲབ་མཁན་གྱི་མིང་ཞིག་གཏན་འཁེལ་བྱེད་དགོས།

en: The role has been added.
bo: འཁྲབ་མཁན་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཚར།

en: Clean URLs
bo: ཟོར་ཡང་བའི་མཐུད་སྦྲེལ།

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bo: %urlདྲ་གནས་འདི་ནུས་མེད་ཅིག་སྟེ། དྲ་གནས་ཡང་དག་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་རོག དཔེར་ན། http://www.example.com/feed.xml

en: Edit rule
bo: སྒྲིག་ལམ་བཟོ་བཅོས།

en: Check for updates
bo: གསར་སྒྱུར་ལྟ་ཞིབ།

en: No update data available
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་གསར་སྒྱུར་གཞི་གྲངས་མེད།

en: Field settings
bo: ཡིག་དུམ་སྒྲིག་འགོད།

en: Default order
bo: སོར་འཇོག་གི་གོ་རིམ།

en: Add new field
bo: ཡིག་དུམ་གསར་བ་ཁ་སྣོན།

en: Content ranking
bo: ནང་དོན་གྱི་ཨང་རིམ།

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bo: གཤམ་གྱི་གྲངས་ཀ་འདི་དག་གིས་འཚོལ་བཤེར་བྱས་པའི་འབྲས་བུ་དང་དེའི་རིམ་སྒྲིག་གི་གོ་རིམ་སོགས་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཐེབས། གྲངས་ཀ་ཅི་ལྟར་ཆེ་ན་ཤུགས་རྐྱེན་དེ་ལྟར་ཆེ། བཟོ་བཅོས་བྱས་ཚེས་ནུས་ཐོན་ངེས་ལ། གསལ་བྱང་ཡང་བསྐྱར་གསར་བཟོ་བྱེད་མི་དགོས།

en: Database host
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་གཙོ་འཕྲུལ།

en: Default picture
bo: སོར་འཇོག་མགོ་བརྙན།

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་མགོ་བརྙན་མེད་ཚེས། མགོ་བརྙན་རི་མོའི་URLམངོན་པ། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན་རི་མོ་བེད་སྤྱོད་མི་བྱེད།

en: Update mode
bo: གསར་སྒྱུར་དཔེ་རྣམ།

en: sort by @s
bo: @sལྟར་རིམ་སྒྲིག

en: and
bo: དང་།

en: where
bo: མཉམ།

en: Auto-reply
bo: རང་འགུལ་གྱིས་ལན་འདེབས་པ།

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bo: <strong>%b</strong>ནི་<strong>%a</strong> ཡིན།

en: Depends on: !dependencies
bo: རེ་ཞུ།： !dependencies

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར།

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bo: ལོ་ཙྰ་ནང་འདྲེན་བྱེད་མ་ཐུབ་སྟེ། ཡིག་ %filename ཀློག་མ་ཐུབ།

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།: ཕྲེང་ %line ནས་ "msgstr" རྙེད་མ་བྱུང་།

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།: ཕྲེང་ %line ན་ "msgid_plural" རྙེད་མ་བྱུང་།

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ཕྲེང་ %line རུ་བརྡ་སྤྲོད་ཀྱི་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།:ཕྲེང་ %line ཡི་ "msgid"ནི་དགོས་མཁོ་ཅན་ཞིག་མིན་ནོ།།

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།:ཕྲེང་ %line ཡི་ "msgstr[]"ནི་སྔོན་དཔོག་ཅན་ཞིག་མིན་ནོ།།

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།:ཕྲེང་ %line ཡི་ "msgstr"ནི་དགོས་མཁོ་ཅན་ཞིག་མིན་ནོ།།

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་། ：ཕྲེང་ %line ནང་བློ་ཡིད་ལས་འདུས་པའི་ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཡོད།

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་ཕྲེང་ %lineནས་ཆད།

en: Save translations
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཉར་གསོག

en: Create @name
bo: @name གསར་འཛུགས།

en: @type %title has been deleted.
bo: @type %title སུབ།

en: Not enabled
bo: བེད་སྤྱོད་བྱས་མེད།

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bo: @module (<span class="admin-disabled">འགོག་པ།</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
bo: @module (<span class="admin-enabled">སྤྱོད་པ།</span>)

en: Save permissions
bo: དབང་ཚད་ཉར་ཚགས།

en: edit permissions
bo: དབང་ཚད་རྩོམ་སྒྲིག

en: Multilanguage
bo: སྐད་མང་།

en: User account
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ།

en: Acronym
bo: ཡིག་འབྲི་དང་བའི་བསྡུས་ཚིག

en: List, edit, or add user roles.
bo: རེའུ་མིག རྩོམ་སྒྲིག་དང་ཡང་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་ལམ་ཁ་སྣོན།

en: edit role
bo: འཁྲབ་མཁན་རྩོམ་སྒྲིག

en: Drupal core
bo: Drupalལྟེ་སྙིང་།

en: outdated
bo: དུས་ཡོལ་བའི་

en: <strong>@language_name</strong> (source)
bo: <strong>@language_name</strong> (ཐོན་ཁུངས།)

en: add translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཁ་སྣོན།

en: Translations of %title
bo: %title ཡི་ཡིག་སྒྱུར།

en: Database port
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་མཐུད་སྣེ།

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
bo: འདེམས་ཚན་འདི་དག་དྲ་ཚིགས་ག་གེ་མོ་ལ་ངེས་པར་མཁོ། གལ་ཏེ་ཇི་ལྟར་འབྲི་བར་མི་ཤེས་ན། མོས་འཐད་སྒྲིག་འགོད་དུ་འཇོག་པའམ་གློག་ཀླད་མཁོ་འདོན་བྱེད་མཁན་ལ་འདྲི་རྩད་བྱེད་རོགས།

en: If your database is located on a different server, change this.
bo: གལ་ཏེ་གཞི་གྲངས་མཛོད་ཞབས་ཞུ་འཕྲུལ་ཆས་མི་གཅིག་པ་ལ་བཞག་ཡོད་ན་སྒྲིག་འགོད་འདི་སྒྱུར་བཅོས་བྱེད་རོགས།

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
bo: གལ་ཏེ་ཞབས་ཞུ་འཕྲུལ་ཆས་ཀྱི་སྤྱོད་པའི་མཐུད་སྣེ་མི་གཅིག་ན་མཐུད་སྣེ་ཨང་གྲངས་དེ་འབྲི་རོགས།

en: Database port must be a number.
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་མཐུད་སྣེ་ངེས་པར་གྲངས་ཀ་ཡིན་དགོས།

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bo: སྟོང་རྟགས་བཞག་ཆོག \".\""、“-”、“_”ལས་གཞན་པའི་མཚོན་རྟགས་བཞག་མི་ཆོག"

en: Language negotiation
bo: སྐད་རིགས་ཆོད་དོན།

en: Not writable
bo: འབྲི་མི་ནུས།

en: @type %title has been created.
bo: @type %title བཙུགས་པ།

en: @type %title has been updated.
bo: @type %title གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: The post could not be saved.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་ཉར་ཚགས་བྱེད་མ་ནུས།

en: No strings found to translate.
bo: ལོ་ཙྰ་བྱ་བའི་ཡིག་ཕྲེང་མ་རྙེད།

en: Page Text
bo: དྲ་ངོས་ཡིག་རྐྱང་།

en: Translation to %language
bo: %language རུ་ལོ་ཙྰ་བྱེད་པ།

en: Translate Text
bo: ཡིག་རྐྱང་ལོ་ཙྰ།

en: Save translation
bo: ལོ་ཙྰ་ཉར་ཚགས།

en: Enable sharing translations with server
bo: ཞབས་ཞུ་ཆས་སུ་ལོ་ཙྰ་མཉམ་སྤྱོད་བྱ་རུང་བ།

en: Address of localization server to use
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་དྲ་གནས།

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
bo: མཁོ་འདོན་བྱས་ཡོད་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་པར་གཞི་2.0 ཡིས་རྒྱང་ནས་སྤྲད་པའི་APIསྒྲིག་གཅོད་བྱེད་པ་ཐུབ།

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
bo: དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་རྒྱང་ནས་སྤྲད་པའི་ཡིག་ཕྲེང་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་ཐུབ་མིན་ར་སྤྲོད་བྱེད་པ། སྐད་རིགས : %languages ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ།

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
bo: ནུས་མེད་ཅན་གྱི་རང་སའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཤག་གནས། ཁྱེད་ཀྱིས་དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱི་ཤག་གནས་འགྲིག་མིན་ལ་ཁག་ཐེག་བྱོས།

en: Localization client
bo: སྤྱོད་མཁན་སྣེ་རང་ས་ཅན་དུ་བསྒྱུར་བ།

en: Your Localization Server API key
bo: རང་སའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་APIགསང་ལྡེ།

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
bo: འདི་གསང་ལྡེ་ཆིག་རྐྱང་བ་ཞིག་ཡིན་ལ། འདི་ཉིད་ཀྱིས་ཁྱེད་ཀྱིས་ལོ་ཙྰ་བྱས་པ་དེ་རྒྱང་རིང་ཞབས་ཞུ་ཆས་སུ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དུ་འཇུག ཁྱེད་ཀྱི་API གསང་ལྡེ་ཐོབ་འདོད་ན་!server-link ལ་ཆིག་རྡེབ་བྱོས།

en: Translate strings
bo: ཡིག་འབྲི་ལོ་ཙྰ།

en: Edit string
bo: ཡིག་ཕྲེང་རྩོམ་སྒྲིག

en: locale
bo: རང་ས།

en: Multilingual support
bo: སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Currently using !item !version
bo: མིག་སྔར !item !versionབེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: No fields available.
bo: བེད་སྤྱོད་བྱེད་པའི་ཡིག་དུམ་མེད་པ།

en: Translation updates
bo: ལོ་ཙྰ་གསར་སྒྱུར།

en: Abbreviation
bo: བསྡུས་འབྲི།

en: Poll
bo: འདེམས་ཤོག་འཕེན་པ།

en: Must users preview posts before submitting?
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཡིག་རྩོམ་སྤེལ་དུས་ངེས་པར་དུ་སྔོན་ལྟ་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: Update translations
bo: ལོ་ཙྰ་གསར་སྒྱུར།

en: Already added languages
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་ཡོད་པའི་སྐད་རིགས།

en: Requirements problem
bo: བརྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་དགོས་མཁོ་གནད་དོན།

en: Database configuration
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད།

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
bo: གཞི་གྲངས@drupalཉར་ཚགས་བྱེད་པའི་གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་རིགས།

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
bo: གཞི་གྲངས@drupalཉར་ཚགས་བྱེད་པའི་གཞི་གྲངས་མཛོད་ཀྱི་མིང་།ཞབས་ཞུ་འཕྲུལ་ཆས་ཀྱི་སྟེང་ངེས་པར་གཞི་གྲངས་མཛོད་འདི་ཡོད་པས་ད་གཟོད་མུ་མཐུད་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ཐུབ།

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
bo: གལ་ཏེ་ཉེར་སྤྱོད་བྱ་རིམ་གཅིག་ཡན་གྱིས་གཞི་གྲངས་མཛོད་འདི་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་ན། ཉིད་ཀྱི@drupalདྲ་ཚིགས་ལ་ཡིག་ཆའི་རེའུ་མིག་གི་སྔོན་བཏགས་ཡིག་འབྲི(%prefix)འབྲི་རོགས།

en: Select an installation profile
bo: སྒིག་འཇུག་བྱེད་སྟངས་ཤིག་འདེམས་པ།

en: Choose language
bo: སྐད་རིགས་ཤིག་འདེམས་པ།

en: Learn how to install Drupal in other languages
bo: སྐད་རིགས་མི་གཅིག་པའིDrupalསྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་སློ་སྤྱོང་བྱེད་དགོས།

en: (built-in)
bo: ནང་འཇུག

en: No profiles available
bo: སྤྱད་ཆོག་པའི་སྡེབ་སྒྲིག་ཡིག་ཆ་མེད།

en: Drupal already installed
bo: Drupalསྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཚར།

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
bo: <ul><li>མགོ་རྩོམ་པའི་སྔོན་ལ་ཉིད་ཀྱིས་ངེས་པར་ད་ཡོད་གཞི་གྲངས་མཛོད་སྟོང་བར་གཏོང་དགོས། </li><li>གཞི་གྲངས་མཛོད་མི་གཅིག་པ་ཞིག་ལ་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས། <em>sites</em>ཡིག་ཆའི་ཁུག་མ་ནང་གི་<em>settings.php</em>ཡིག་ཆ་ལ་ཡང་དག་པའི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་དགོས།</li> <li>ད་ཡོད་སྒྲིག་འཇུག་རིམ་སྤར་བྱེད་པ་དང་ད་ཡོད་སྒྲིག་འཇུག་ལག་བསྟར་བྱེད་པ། </li><li><a href="@base-url/update.php">འདིའི</a>རིམ་སྤོར་བྱ་རིམ་ལག་བསྟར་བྱེད་པར་མཛོད།ཉིད་ཀྱི་ད་ཡོད་དྲ་ཚིགས་ལ་མི་བཤར་བྱས།</li></ul>

en: Installing @drupal
bo: @drupalསྒྲིག་འཇུག

en: The installation has encountered an error.
bo: སྒྲིག་འཇུག་ལ་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།

en: Configure site
bo: དྲ་ཚིགས་སྒྲིག་འགོད།

en: @drupal installation complete
bo: @drupalསྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཚར།

en: Installed %module module.
bo: %moduleདཔེ་དུམ་སྒྲིག་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ་བྱུང་།

en: Choose profile
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་སྟངས་འདེམས་པ།

en: Verify requirements
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཆ་རྐྱེན་ཁེག་ཐག་བྱེད་པ།

en: Set up database
bo: གཞི་གྲངས་མཛོད་སྒྲིག་འགོད།

en: Set up translations
bo: ཡིག་བསྒྱུར་སྒྲིག་འཇུག

en: Install site
bo: དྲ་ཚིགས་སྒྲིག་འཇུག

en: Finish translations
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: Site e-mail address
bo: དྲ་ཚིགས་གློག་ཡིག

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bo: <em>འཕྲིན་ཡིག་སྐྱེལ་གཏོང་།</em>ས་གནས་ནི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཐོ་འགོད་དང་། གསང་ཨང་ཡང་སྒྲིག དྲ་ཚིག་གིས་རང་འགུལ་གྱིས་འཕྲིན་ཡིག་སྐུར་བའི་ས་གནས་དེ་ཡིན།（ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ཚིག་གི་ཁུལ་མིང་གློག་ཡིག་གི་མཇུག་ཏུ་བཞག་ན་གད་སྙིགས་འཕྲིན་ཡིག་ཏུ་མི་འཇོག་པར་ཕན་པ་ཡོད།

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་དུས་ཚོད་ནི་མོས་འཐད་ཀྱི་གདམས་པ་བཞིན་དུས་ཁུལ་ལྟར་འཆར།

en: Update notifications
bo: བརྡ་ཐོ་གསར་སྒྱུར།

en: Check for updates automatically
bo: རང་འགུལ་གྱིས་གསར་སྒྱུར་ལ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ།

en: Languages not yet added
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་མེད་པའི་སྐད་རིགས།

en: String not found.
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱས་པའི་ཡིག་དུམ་མ་རྙེད།

en: The string has been saved.
bo: ཡིག་ཕྲེང་ཉར་ཚགས་བྱས།

en: The language selected for import is not supported.
bo: ནང་འདྲེན་བྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་བྱེད།

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bo: ཡིག་ཆ་ %filename ལོ་ཙྰ་བྱེད་དུས་མགོའི་བརྡ་འཕྲིན་མེད་པ་དང་ཡང་ན་ནོར་འཁྲུལ་ཡོད་པ།

en: Error importing interface translations
bo: འགྱུར་ཡིག་ནང་འདྲེན་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bo: ཡིག་ཆ %file རུ་%localeནང་འདྲེན་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།：ཡིག་ཕྲེང་ %number ཁ་སྣོན་བྱས། ཡིག་ཕྲེང་ %updateགསར་སྒྱུར་བྱས། ཡིག་ཕྲེང་ %delete སུབ།

en: Allowed HTML tags: @tags
bo: བྱ་ཆོག་པའི་HTMLགདོང་འཛར།：@tags

en: Ampersand
bo: དང་མཚོན་རྟགས།(&)

en: HTML filter
bo: HTML འཚག་པ།

en: Default number of forum topics displayed per page.
bo: ངོས་རེ་རེར་མངོན་པའི་དཔྱད་བརྗོད་རྩོམ་ཡིག་གི་གྲངས་ཀ་སོར་འཇོག་ཏུ་བྱ།

en: Default display order for topics.
bo: སོར་འཇོག་བྱས་པའི་དཔྱད་བརྗོད་བརྗོད་གཞིའི་མངོན་འཆར་གྱི་གོ་རིམ།

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bo: ནང་དོན་རིགས་ལ་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ། སྤྱད་རྗེས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ནས་སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་ཀྱི་ཡིག་དུམ་མངོན། ཁྱེད་ཀྱིས་<a href="!languages">སྤྱད་པའི་སྐད་རིགས</a>ནས་འདེམས་ཆོག གལ་ཏེ་བྱེད་ནུས་འདིའི་ཁ་རྒྱབ་ན་རྩོམ་ཡིག་གསར་བ་སོར་འཇོག་གི་སྐད་རིགས་ངང་གསོག་འཇོག་བྱེད།

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bo: <em>དོ་དམ་ཚིག་ཚེགས</em>དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འདེམས་ཚན་འདིས་ཤུགས་རྐྱེན་མེད།

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bo: འཕྲུལ་ཀློག་གི་མིང་དུ་ཆུང་བྲིས་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་ལས་སྤྱད་མི་ཆོག

en: Number of posts on main page
bo: གཙོ་ངོས་སྟེང་གི་རྩོམ་ཡིག་གི་གྲངས་ཀ

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bo: %field ཡི་ཐང་ཡང་དག་ཅན་གྱི་URLཞིག་མིན།

en: Search form
bo: རེའུ་མིག་འཚོལ་བཤེར།

en: Popular content
bo: ཀུན་གྱི་དོ་སྣང་བྱེད་པའི་ནང་དོན།

en: The name of this website.
bo: དྲ་ཚིགས་གི་མིང་།

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིག་གི་འབོད་ཚིག （རྒྱུན་ལྡན་དུ་དྲ་ཚིག་གི་མིང་གི་རྗེས་ནས་མངོན།）

en: Default 403 (access denied) page
bo: སོར་འཇོག་ཏུ་ལྟ་སྤྱོད་བྱ་མི་ནུས་པའི་དྲ་ངོས།(403ནོར་འཁྲུལ)

en: Default 404 (not found) page
bo: སོར་འཇོག་ཏུ་404ནོར་འཁྲུལ་ལྡན་པའི་དྲ་ངོས།（དྲ་ངོས་མ་རྙེད།）

en: Number of items in each feed
bo: ཁུངས་རེ་རེའི་གྲངས་ཀ

en: Default number of items to include in each feed.
bo: feed རེ་རེའི་སོར་འཇོག་གི་རྩོམ་ཡིག་གི་གྲངས་ཀ

en: Feed content
bo: Feed ནང་དོན།

en: Titles plus teaser
bo: ཁ་བྱང་དང་གནད་བསྡུས།

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bo: Feed ཁྱོན་ཡོངས་མངོན་པའི་སྒྲིག་འགོད་སོར་འཇོག

en: PHP memory limit
bo: PHPནང་གསོག་ཚོད་འཛིན།

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་PHPཡི་ནང་གསོག་ %memory_minimum_limit རུ་གཏོང་དགོས་ཏེ། མ་བཏང་ན་སྒྲིག་འཇུག་ཁྲོད་ནོར་འཁྲུལ་འབྱུང་སླ།

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་PHPཡི་ནང་གསོག་ %memory_minimum_limit རུ་གཏོང་དགོས་ཏེ། མ་བཏང་ན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་འབྱུང་སླ།

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པ་ལྟར། Drupal ཚོད་འཛིན་བྱས་པའི %memory_limit PHP ཁྲོད་ལག་བསྟར་མོད། འོན་ཀྱང་ཁྱེད་རང་གིས་ %memory_minimum_limit PHP ནང་གསོག་ཚོད་འཛུན་བྱེད་པའི་གྲངས་ལས་མཐོ་བ་ཞིག་བེད་སྤྱོད་བྱས་ན་བཟང་།

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
bo: %configuration-file ཡིག་ཆ་ནང་གི་ནང་གསོག་ཚོད་འཛུན་གི་ཞུགས་གྲངས་གསར་དུ་སྒྲིག་ནས། དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཞབས་ཞུ་ཆས་བསྐྱར་སློང་བྱས་ན། ནང་གསོག་ཚོད་འཛུན་མཐོ་རུ་འགྱུར་ངོས།

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
bo: ཁྱེད་རང་གི་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་དོ་དམ་པ་དང་གཙོ་འཁོར་གྱི་ཚོང་བ་ལ་འབྲེལ་བ་བྱས་ནས་PHP ནང་གསོག་ཚོད་འཛུན་གྱི་ཚད་མཐོ་རུ་གཏོང་བར་རམ་འདེགས་བྱེད་དུ་ཅིག

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
bo: <a href="@url">Drupal རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་དགོས་མཁོ།</a>ལ་ལྟོས་ནས་ཆ་འཕྲིན་གཞན་དག་ལ་རྒྱུས་ལོན་བྱོས།

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bo: ནང་དོན་རིགས་ལ་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ། སྤྱད་རྗེས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ནས་སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་ཀྱི་ཡིག་དུམ་མངོན། ཁྱེད་ཀྱིས་<a href="!languages">སྤྱད་པའི་སྐད་རིགས</a>ནས་འདེམས་ཆོག ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་དོན་རིགས་འདིའི་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁ་ཕྱེ་ནའང་ཆོག འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་རྩོམ་ཡིག་སྐད་རིགས་གང་རུང་དུ་བསྒྱུར་ནུས། གལ་ཏེ་བྱེད་ནུས་འདིའི་ཁ་རྒྱབ་ན་རྩོམ་ཡིག་གསར་བ་སོར་འཇོག་གི་སྐད་རིགས་ངང་གསོག་འཇོག་བྱེད།

en: Content translation
bo: ནང་དོན་ལོ་ཙྰ།

en: Disabled modules
bo: བཀག་པའི་དཔེ་དུམ།

en: Disabled themes
bo: བཀག་པའི་བརྗོད་གཞི།

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱས་ཆོག་མོད། འོན་ཀྱང་དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་དགོས།

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bo: ལྟ་སྤྱོད་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་དུས་གློག་ཡིག་གིས་བརྡ་གཏོང་དགོས་བ།

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bo: གལ་ཏེ་གདམ་ཚན་འདི་འདེམས་ན། སྤྱོད་མཁན་གསར་བའི་ངེས་པར་དུ་ཁོང་ཚོས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་email སྤྱད་ནས་ཐོབ་ཐངས་ངེས་འཛིན་བྱེད་དགོས། གཞན་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་གསང་ཨང་སྤད་ནས་ཐོ་འཇུག་བྱེད་དགོས། གལ་ཏེ་མ་འདེམས་ན། སྤྱོད་མཁན་གསར་བའི་ཐོ་འགོད་བྱེད་དུས་རང་གི་གསང་ཨང་འདེམས་ནས་ལམ་སང་ཐོ་འཇུག་བྱས་ཆོག

en: User registration guidelines
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་འགོད་ཁྲིད་སྟོན།

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bo: ཡིག་རྐྱང་འདི་སྤྱོད་མཁན་ཐོ་འགོད་རེའུ་མིག་གི་གོང་དུ་མངོན་ནས་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཐོ་འགོད་བྱེད་པར་ཁྲིད་སྟོན་བྱེད།

en: Welcome, new user created by administrator
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bo: གློག་ཡིག་གི་དགའ་བསུ་ཁ་བྱང་སྒྲིག་ནས་དོ་དམ་པར་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་རྩིས་ཐམ་གསར་བ་བསྐོར་བ།

en: Welcome, no approval required
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་མི་དགོས།

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་བར་དགའ་བསུ་བྱེད་པའི་འཕྲིན་ཡིག་སྒྲིག་པར་བྱེད་དེ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་མི་དགོས་པའི་དུས་སུ།

en: Welcome, awaiting administrator approval
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་བར་སྒུག་རོག

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་བས་ཐོ་འགོད་བྱས་ཚེས་དགའ་བསུ་བྱེད་པའི་འཕྲིན་ཡིག་སྒྲིག་པར་བྱེད་དེ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་དགོས་པའི་དུས་སུ།

en: Password recovery email
bo: གསང་ཨང་བསྐྱར་འགོད་བྱས་པའི་གློག་ཡིག

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་གསང་ཨང་བརྗེ་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བསྐོར་བའི་གློག་ཡིག་སྒྲིག་པ།.

en: Account activation email
bo: རྩིས་ཐམ་གྱིས་སྐུལ་སློང་བྱས་པའི་གློག་ཡིག

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ་གསར་བ་སྐུལ་སློང་བྱེད་སྐབས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་གི་ནང་དོན་རང་སྒྲིག་དང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Notify user when account is activated.
bo: རྩིས་ཐམ་སྐུལ་སློང་བྱེད་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་དགོས།

en: Account blocked email
bo: རྩིས་ཐམ་བཀག་སྡོམ་བྱེད་པའི་གློག་ཡིག

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bo: སྤྱོད་མཁན་བཀག་སྡོམ་བྱས་ཚེས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་སྒྲིག་པ།

en: Notify user when account is blocked.
bo: རྩིས་ཐམ་བཀག་སྡོམ་བྱེད་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་དགོས།

en: Account deleted email
bo: རྩིས་ཐམ་གྱིས་འཕྲིན་ཡིག་སུབ་པ།

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ་སུབ་སྐབས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་གི་ནང་དོན་རང་སྒྲིག་དང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Notify user when account is deleted.
bo: རྩིས་ཐམ་སུབ་སྐབས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་དགོས།

en: Signature support
bo: མིང་རྟགས་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ།

en: Picture support
bo: མགོ་བརྙན་རི་མོ་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Picture maximum dimensions
bo: མགོ་བརྙན་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་།

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bo: མགོ་བརྙན་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་། བརྙན་རྒྱུས་རྩིས་པ།

en: Picture maximum file size
bo: མགོ་བརྙན་ཡིག་ཆའི་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་།

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bo: མགོ་བརྙན་ཡིག་ཆའི་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་། KBཡིས་རྩིས་པ།

en: Picture guidelines
bo: མགོ་བརྙན་སྒྲིག་འགོད་ཁྲིད་སྟོན།

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bo: མགོ་བརྙན་ཡར་སྤྲོད་རེའུ་མིག་སྟེང་དུ་མངོན་པའི་ཡི་གེ སོར་འཇོག་གསལ་བཤད་ཀྱི་ཆེད་དུ། སྤྱོད་མཁན་གྱི་མགོ་བརྙན་འདེམས་སྐབས་རམ་འདེགས་ཀྱི་ནུས་པ་ཡོད།

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
bo: འཁྲབ་མཁན་གྱི་མིང་། དཔེར་ན། ནང་དོན་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་མཁན་དང་། རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་མཁན། ཡང་ན་དྲ་ཚིག་དོ་དམ་བྱེད་མཁན་སོགས།

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
bo: སྔར་ནས་མིང་ལ་ %name ཞེས་པའི་འཁྲབ་མཁན་ཞིག་ཡོད་པས། མིང་གཞན་ཞིག་གདམ་དགོས།

en: The role has been renamed.
bo: འཁྲབ་མཁན་ལ་མིང་གསར་བ་ཞིག་བཏགས།

en: The role has been deleted.
bo: འཁྲབ་མཁན་དོར།

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
bo: འཁྲབ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིག་ལ་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་པའི་དབང་ཚད་གདམ་པ།

en: Edit role
bo: འཁྲབ་མཁན་རྩོམ་སྒྲིག

en: Check for updates of disabled modules and themes
bo: བཀག་པའི་དཔེ་དུམ་དང་བརྗོད་གཞི་གསར་སྒྱུར་ལ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ།

en: Translation update status
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་རྣམ་པ་ལོ་ཙྰ་བྱེད་པ།

en: There are available updates
bo: བྱ་རུང་བ་གསར་སྒྱུར་ཡོད།

en: All your translations are up to date
bo: འགྱུར་ཡིག་ཡོད་ཚད་གསར་ཤོས་ཡིན།

en: Copy source
bo: འདྲ་ཕབ་ཀྱི་ཁུངས།

en: No projects or languages to update.
bo: གསར་སྒྱུར་བྱེད་པའི་སྡེ་ཚན་དང་སྐད་རིགས་མེད།

en: Refresh information
bo: བརྡ་འཕྲིན་གསར་འདོན།

en: Fetched information about available updates from the server
bo: ཞབས་ཞུ་ཆས་ནས་གསར་སྒྱུར་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན་ལེན་པ།

en: Update source
bo: ཁུངས་གསར་སྒྱུར།

en: Never (manually)
bo: ནང་ཡང་མི་བྱེད་པ།(ལག་ཐབས།)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
bo: དུས་ག་ཚོད་ཞིག་ལ་རང་འགུལ་ངང་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ་གདམ་གསེས་བྱས་ནས། སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཡོད་པའི་དཔེ་དུམ་དང་བརྗོད་གཞི་རུ་བེད་སྤྱོད་བྱེད།

en: Store downloaded files
bo: ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་ཉར་ཚགས།

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་གིས་སྔར་ཡོད་ཀྱི་འགྱུར་ཡིག་གབ་ནས། རང་འགུལ་ངང་འགྱུར་ཡིག་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Local files and remote server.
bo: རྩིས་འཁོར་འདི་ཡིག་ཚགས་དང་རྒྱང་རིང་གི་འཕྲིལ་འཁོར།

en: Local files only.
bo: རྩིས་འཁོར་འདིའི་ཡིག་ཚགས་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: Remote server only.
bo: རྒྱང་རིང་གི་འཕྲིལ་འཁོར་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: No information
bo: བརྡ་འཕྲིན་མེད་པ།

en: Updating translation.
bo: འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར།

en: Downloading and importing files.
bo: ཡིག་ཆ་ཕབ་ལེན་དང་ནང་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
bo: %download_link ནས་ཡིག་ཆ %tmpfile ཕབ་ལེན་བྱས།

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
bo: %tmpdir ནང་གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྐབས་ཕབ་ལེན་བྱེད་སྤྱད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་ལ་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་། རྒྱང་རིང་གི་ཡིག་ཆ་ནི་%download_linkཡིན།

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
bo: འདི་རུ་སྤྱད་ཆོག་པའི་སྡེ་ཚན་དང་ནང་འདྲེན་བྱེད་པའི་འགྱུར་ཡིག བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཆོག་པའི་གསར་སྒྱུར་ཡོད་ཚད་མངོན་འཆར་བྱས་ཡོད།

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
bo: གལ་ཏེ་བྱ་རུང་བའི་གསར་སྒྱུར་ཡོད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་“གསར་སྒྱུར་”ལ་ཆིག་རྡེབ་བྱས་ནས་གསར་སྒྱུར་ཕབ་ལེན་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཆོག ཡང་ན་དྲ་ཚིགས་<a href="@update-settings">གསར་སྒྱུར་སྡེབ་སྒྲིག་དྲ་ངོས་</a>ནས་ Drupal སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་ནས་དེ་ཚོ་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཆོག

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
bo: འདི་ནི་འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིན། གལ་ཏེ་ཁྱེད་ཀྱི་འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར་བྱེད་ན། དྲ་ངོས་<a href="@update-admin">འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱར་དོ་དམ་</a>ལ་ལྟ་སྤྱོད་བྱོས།

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
bo: Drupal གཞི་བྱས་པའི་སྒྲིག་འཇུག་དཀར་ཆག་གི་ལྟོས་ཟླའི་རྒྱུད་ལམ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས། ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་ཡིག་ཚགས་ཉར་ཚགས་བྱེད། དཔེར་ན།  'sites/all/translations' ལྟ་བུའོ།། ཉར་ཚགས་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་གི་ཡིག་ཚགས་རྒྱུད་ཁོངས་གཞན་པ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་དུས་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག གལ་ཏེ་སྒྲིག་འགོད་འདི་སྟོང་བར་བཞག་ན་ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་ཆེད་དུ་ཉར་ཚགས་མི་བྱེད།

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་པ་དེ་ཚོ་ཞབས་ཞུ་ཆས་འདི་རུ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད། ང་ཚོས་ཁྱེད་རང་དྲ་གནས་：<a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> འདི་རུ་ཐོ་འཇུག་བྱས་ནས་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་རེ་འདུན་ཞུ། ཁྱེད་ཀྱིས་སྤྱོད་མཁན་ཚོའི་རྩིས་ཐམ་རེ་རེ་ལ་APIཡི་གསང་ལྡེ་ཞིག་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ན་སྤྱོད་གཞན་པ་རྣམས་ཀྱིས་ཀྱང་ལོ་ཙྰ་བྱེད་ནུས།
