Localized Drupal Distribution (6.x-1.0-beta7) - en to hu translation catalogue (117 entries)

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Update
hu: Frissítés

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Source string
hu: Forrás-karaktersorozat

en: Clear
hu: Törlés

en: Source
hu: Forrás

en: Languages
hu: Nyelvek

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: Translated
hu: Lefordított

en: Translation
hu: Fordítás

en: ok
hu: rendben

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: No update data available
hu: Nincs adat a frissítésekről

en: Update mode
hu: Frissítési mód

en: Untranslated
hu: Fordítatlan

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
hu: „%filename” nem olvasható, importálása sikertelen.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgstr” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgid_plural” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hu: „%filename” hibás - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgid” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr[]” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan karaktersorozat - %line. sor

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan fájl vége - %line. sor

en: Multilanguage
hu: Többnyelvűség

en: Language negotiation
hu: Nyelv megállapítás

en: No strings found to translate.
hu: Nem található fordítható karaktersorozat.

en: Page Text
hu: Oldal szöveg

en: Translation to %language
hu: Fordítás %language nyelvre

en: Translate Text
hu: Szöveg fordítása

en: Save translation
hu: Fordítás mentése

en: Enable sharing translations with server
hu: Fordítások megosztásának engedélyezése a kiszolgálóval

en: Address of localization server to use
hu: A használandó fordítási kiszolgáló

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
hu: A megadott kiszolgáló nem tudja kezelni a v2.0-ás távoli beküldés API-t.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
hu: Ellenőrizve, hogy a megadott kiszolgáló tudja kezelni a távoli karaktersorozat beküldéseket. A kezelt nyelvek: %languages.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
hu: Érvénytelen honosítási kiszolgáló cím lett megadva. Meg kell győződni arról, hogy a helyes kiszolgáló cím lett-e megadva .

en: Your Localization Server API key
hu: A <em>Localization Server</em> modul API-kulcsa

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
hu: Ez egy egyedi kulcs, mely lehetőséget biztosít a fordítások küldéséhez a távoli kiszolgálóra. Az API kulcs beszerzéséhez el kell látogatni ide: !server-link.

en: use on-page translation
hu: lapon belüli fordítás használata

en: submit translations to localization server
hu: fordítás küldése a honosítási kiszolgálóra

en: Save string
hu: Karaktersorozat mentése

en: Translate strings
hu: Karaktersorozatok fordítása

en: Localization sharing
hu: Fordítás megosztása

en: Provides on-page localization
hu: A grafikus felületen való közvetlen fordítási lehetőséget nyújt

en: An HTTP error @status occured.
hu: HTTP @status hiba fordult elő.

en: locale
hu: nyelv

en: Translation updates
hu: Fordítási frissítések

en: Update translations
hu: Fordítások frissítése

en: The string has been saved.
hu: A karaktersorozat el lett mentve.

en: The language selected for import is not supported.
hu: Az importáláshoz választott nyelv nem támogatott.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hu: „%filename” fájl fejléc nélküli vagy hibás fejlécet tartalmaz.

en: Error importing interface translations
hu: Hiba történt a felület fordítások importálásakor.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hu: %file „%locale” fordításba importálása sikeres volt. %number új, %update módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
hu[0]: Egy fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz.
hu[1]: @count fordítási karaktersorozat figyelmen kívül lett hagyva, mert nem megengedett HTML kódot tartalmaz.

en: Check for updates of disabled modules and themes
hu: Ellenőrizze a kikapcsolt modulok és sminkek frissítéseit

en: Translation update status
hu: Fordítások frissítésének állapota

en: There are available updates
hu: Vannak elérhető frissítések

en: All your translations are up to date
hu: Minden fordítás naprakész

en: Copy source
hu: Forrás másolása

en: Hide on-page translation from you
hu: Lapon belüli fordítás elrejtése

en: No projects or languages to update.
hu: Nincs frissíthető projekt vagy nyelv.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
hu: Ki kell választani egy vagy több nyelvet a letöltéshez és a frissítéshez. Ha egy sincs kiválasztva, akkor mindegyik frissítve lesz.

en: Refresh information
hu: Információk frissítése

en: Cannot find any translation updates.
hu: Nem található fordítási frissítés.

en: Fetched information about available updates from the server
hu: Elérhető frissítésekről szóló információk kerültek letöltésre a kiszolgálóról.

en: Failed to fetch information about available updates from the server
hu: Az elérhető frissítésekről szóló információkat nem sikerült letölteni a kiszolgálóról.

en: Update source
hu: Frissítések forrása

en: Never (manually)
hu: Soha (kézi)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
hu: Milyen gyakran kell a telepített modulok és sminkek frissített fordításait automatikusan ellenőrizni.

en: Store downloaded files
hu: Letöltött fájlok tárolása

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
hu: A fordítási frissítések felülírják a létezőket, az új karaktersorozatokkal bővül az adatbázis

en: Local files and remote server.
hu: Helyi fájlok és távoli kiszolgáló.

en: Local files only.
hu: Csak helyi fájlok.

en: Remote server only.
hu: Csak távoli kiszolgáló.

en: Remote update available
hu: Távoli frissítés elérhető

en: Local update available
hu: Helyi frissítés elérhető

en: No information
hu: Nincs információ

en: Updating translation.
hu: Fordítás frissítése.

en: Downloading and importing files.
hu: Fájlok letöltése és importálása.

en: Error importing translations.
hu: A fordítások importálása sikertelen.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
hu: %download_link sikeresen letöltve: %tmpfile

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
hu: %tmpdir könyvtárban hiba történt az átmeneti fájl létrehozása közben. A távoli fájl: %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
hu: A legutóbb importált fordítások listája és az elérhető frissítések minden engedélyezett projekthez és nyelvhez.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
hu: Ha vannak elérhető frissítések, akkor a „Frissítés” nyomógombra kattintva lehet ezeket letölteni és importálni, vagy be lehet állítani az automatikus frissítést a <a href="@update-settings">frissítések beállítása oldalon</a>

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
hu: Ezek a fordítási frissítések rendszerbeállításai. A fordítások azonnali frissítése a <a href="@update-admin">fordítási frissítések adminisztrációs oldalán</a> lehetséges.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
hu: A jelenleg telepített modulokhoz és sminkekhez a friss fordításokról nincs elérhető információ. A frissítések ellenőrzéséhez le kell futtatni az <a href="@run_cron">időzített feladatokat</a>, vagy azt <a href="@check_manually">kézzel kell ellenőrizni</a>. Megjegyzés: Az elérhető frissítések ellenőrzése hosszú ideig is eltarthat, ezért türelmesnek kell lenni.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
hu: Automatikusan ellenőrizve @checked fordítás, frissítve @updated.

en: Automatic update configuration
hu: Automatikus frissítés beállítása

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
hu: Elérhetőek új vagy frissített fordítások a jelenleg telepített modulokhoz és sminkekhez. Ezeket ellenőrizni a <a href="@check_manually">fordítások frissítési oldalán</a> lehet.

en: You should provide a server address, such as http://localize.drupal.org
hu: Meg kell adni egy kiszolgáló címét, mint például a http://localize.drupal.org

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
hu: A Drupal telepítési könyvtárához képest relatívan megadott útvonal, ahol a fordítási fájlok tárolva vannak, például: sites/all/translations. A mentett fordítási fájlokat egyéb telepítések is tudják használni. Ha üresen marad, akkor a letöltött fordítási fájlok nem kerülnek mentésre.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
hu: Érvénytelen HTML tartalom miatt helyben nem került mentésre.

en: Translation saved locally.
hu: A fordítás helyben mentésre került.

en: Translation successfuly removed locally.
hu: A fordítás helyben sikeresen törlésre került.

en: Unknown error while saving translation locally.
hu: Ismeretlen hiba történt a fordítás helyi mentése közben.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
hu: !l10n_server segítségével meg lehet osztani a fordítást a közösséggel, ha itt beállításra kerül a saját API kulcs: !user_link.

en: Not saved due to source string missing.
hu: Hiányzó forrásszöveg miatt nem lett elmentve.

en: Not saved due to missing form values.
hu: Hiányzó űrlapértékek miatt nem lett elmentve.

en: Not saved due to insufficient permissions.
hu: Nem megfelelő jogosultságok miatt nem lett elmentve.

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
hu: Minden fordítási javaslat be lesz küldve ennek a kiszolgálónak is. Célszerű a legnagyobb Drupal közösséggel a <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> kiszolgálón keresztül megosztani a javaslatokat. Meg kell győződni arról, hogy minden fordításban résztvevő felhasználó fiókjában be van állítva az API kulcs.

en: Translation sent and accepted by @server.
hu: A fordítás el lett küldve és azt @server elfogadta.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
hu: A fordítást el lett utasítva: @server. Ok: %reason

en: The connection with @server failed with the following error: %error_code: %error_message.
hu: @server kiszolgálóval nem sikerült kapcsolatot létesíteni a következő hiba miatt: %error_code: %error_message.

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
hu: A fordítások automatikus letöltését és frissítését végzi.

en: Note that this comes with a performance penalty, so it is not recommended.
hu: Ez jelentős teljesítményromlással jár, ezért használata nem javasolt.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
hu: Az egyedileg szerkesztett fordítások megmaradnak, csak a már korábban is importált karakterláncok lesznek felülírva, az új frissítések pedig hozzáadva.

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
hu: Minden létező fordítás megmarad, a frissítések újként lesznek hozzáadva.

en: Importing: %name.
hu: Importálás: %name.

en: Imported: %name.
hu: Importálva lett: %name.

en: %language translation strings added: !add, updated: !update, deleted: !delete.
hu: Hozzáadott %language fordítási karaktersorozatok: !add, frissített: !update, törölt: !delete.

en: One project updated: @projects. | @count projects updated: @projects.
hu[0]: Egy frissített projekt: @projects.
hu[1]: @count frissített projekt: @projects.

en: Translations of one project were not imported: @projects. | Translations of @count projects were not imported: @projects
hu[0]: Egy projekt fordításai nem lettek importálva: @projects.
hu[1]: @count projekt fordításai nem lettek importálva: @projects.

en: An error occured during the download operation: %error.
hu: Hiba történt letöltés közben: %error.

en: An error occured during the download operation: HTTP status code %code.
hu: Hiba történt letöltés közben: HTTP állapot kód %code.

en: Unable to save %download_link file to %tmpfile.
hu: %download_link fájlt nem lehet elmenteni ide: %tmpfile.
