Localized Drupal Distribution (6.x-1.0-beta9) - en to pl translation catalogue (3080 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: user
pl: użytkownik

en: Filter HTML tags
pl: Filtrowanie znaczników HTML

en: Show on every page except the listed pages.
pl: Pokaż na wszystkich stronach z wyjątkiem wypisanych.

en: Show on only the listed pages.
pl: Pokaż tylko na wypisanych stronach.

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Wrong username or password.
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: closed
pl: zamknięta

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: deny
pl: odrzuć

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Log
pl: Dziennik

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: not verified
pl: niezweryfikowany

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: new
pl: nowy

en: error
pl: błąd

en: Tags
pl: Tagi

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: The title of the block as shown to the user.
pl: Tytuł bloku, który zobaczy użytkownik.

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Blue Lagoon (Default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: Ash
pl: Pył

en: Aquamarine
pl: Akwamaryna

en: Belgian Chocolate
pl: Belgijska Czekolada

en: Bluemarine
pl: Morski

en: Citrus Blast
pl: Cytrusowa świeżość

en: Cold Day
pl: Mroźny dzień

en: Greenbeam
pl: Promień zieleni

en: Mediterrano
pl: Śródziemnomorski

en: Mercury
pl: Merkury

en: Nocturnal
pl: Nocny

en: Olivia
pl: Oliwkowy

en: Pink Plastic
pl: Różowy plastik

en: Shiny Tomato
pl: Lśniący pomidor

en: Teal Top
pl: Turkusowe wzgórze

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Categories
pl: Kategorie

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: updated
pl: zaktualizowany

en: Available variables are:
pl: Dostępne zmienne to:

en: Overview
pl: Przegląd

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Release notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Wielkość

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Przywróć

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Password
pl: Hasło

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: There are currently no posts in this category.
pl: Brak wpisów w tej kategorii.

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Related terms
pl: Powiązane terminy

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Multiple select
pl: Wybór wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: root
pl: główny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parents
pl: Nadrzędne

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pl: Strony są porządkowane najpierw ze względu na wagę, a potem tytuł.

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Add container
pl: Dodaj dział

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Name
pl: Nazwa

en: edit container
pl: edytuj dział

en: edit
pl: edytuj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: category
pl: kategoria

en: Outline
pl: Książka

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Session opened for %name.
pl: Otwarto sesję z użytkownikiem %name.

en: Help
pl: Pomoc

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: High
pl: Wysoka

en: Low
pl: Niski

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Pokaż

en: History
pl: Historia

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: Path
pl: Ścieżka

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Modules
pl: Moduły

en: Clear index
pl: Wyczyść indeks

en: edit forum
pl: edytuj forum

en: Forum name
pl: Nazwa forum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
pl: Czy na pewno usunąć forum o nazwie %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
pl: Forum %term oraz wszystkie jego podfora i znajdujące się w nich wpisy zostały usunięte.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
pl: forum: usunięto %term oraz wszystkie podfora i związane z nim wpisy.

en: Region
pl: Obszar

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Core - optional
pl: Moduły rdzenia, opcjonalne

en: never
pl: nigdy

en: The username %name does not exist.
pl: Nie istnieje użytkownik o nazwie %name.

en: mail
pl: e-mail

en: Add item
pl: Dodaj element

en: actions
pl: akcje

en: aggregator
pl: subskrybent

en: read more
pl: czytaj więcej

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The fully-qualified URL of the feed.
pl: Pełen adres kanału.

en: Add forum
pl: Dodaj forum

en: path
pl: ścieżka

en: Add term
pl: Dodaj termin

en: Screenshot for %theme theme
pl: Zrzut ekranu skórki %theme

en: no screenshot
pl: brak zrzutu

en: Timestamp
pl: Data

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Access log settings
pl: Ustawienia dziennika odwiedzin

en: Enable access log
pl: Włącz dziennik odwiedzin

en: Discard access logs older than
pl: Usuń wpisy w dzienniku starsze niż

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: Unassign
pl: Usuń powiązanie

en: Please contact the site administrator.
pl: Proszę skontaktować się z administratorem.

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Settings for @role
pl: Ustawienia dla roli @role

en: Permitted file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia plików

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Określa, jakiego formatu pliki mogą wysyłać użytkownicy o danej roli. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: type
pl: typ

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: User
pl: Użytkownik

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: Unable to send email to %recipient
pl: Wysłanie wiadomości e-mail do adresata %recipient jest niemożliwe.

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Create
pl: Utwórz

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Save categories
pl: Zachowaj kategorie

en: Content management
pl: Zarządzanie zawartością

en: Menu item
pl: Element menu

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
pl: Ścieżka, do której ma prowadzić menu. Może to być wewnętrzna ścieżka Drupala, taka jak %add-node, lub adres zewnętrznej strony, jak na przykład %drupal. Wpisanie %front sprawi, że odnośnik będzie prowadził do strony głównej.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
pl: Jeśli menu posiada elementy podrzędne, wtedy zawsze będzie rozwinięte.

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: Question
pl: Pytanie

en: Add child page
pl: Dodaj podstronę

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Remove from outline
pl: Wyrwij z książki

en: Unknown export format.
pl: Nieznany format eksportu.

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Post
pl: Wpis

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Page
pl: Strona

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Footer message
pl: Stopka

en: Mission
pl: Misja

en: Search box
pl: Pole wyszukiwania

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Hasło strony

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Public registrations
pl: Sposób tworzenia konta

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Url
pl: URL

en: Available updates
pl: Nowe wersje

en: Manual update check
pl: Ręczne pobranie informacji o nowych wersjach

en: Never
pl: Nigdy

en: Check manually
pl: Sprawdź teraz

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Update available
pl: Dostępna jest zaktualizowana wersja

en: Drupal core update status
pl: Wersja rdzenia Drupala

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Update status
pl: Nowe wersje

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
pl: Element menu może być zmodyfikowany tylko jeśli moduł menu jest <a href="@modules-page">włączony</a>.

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
pl: <em>Tak</em>, jeśli ta kategoria ma być domyślnie wybrana.

en: You must enter a category.
pl: Wprowadzenie kategorii jest wymagane.

en: You must enter one or more recipients.
pl: Wymagane jest wprowadzenie jednego lub więcej odbiorców.

en: Category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: Category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Are you sure you want to delete %category?
pl: Czy na pewno usunąć kategorię %category?

en: Category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Hourly threshold
pl: Wiadomości na godzinę

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Your e-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: You must select a valid category.
pl: Należy wybrać kategorię.

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Custom
pl: Własne

en: Throttle
pl: Zapobieganie przeciążeniu

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Source string
pl: Napis oryginalny

en: Locale
pl: Język

en: Title field label
pl: Etykieta pola tytułu

en: Body field label
pl: Etykieta pola treści

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Poll duration
pl: Czas trwania ankiety

en: Explanation
pl: Objaśnienie

en: Selection options
pl: Dostępne możliwości

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: Role name
pl: Nazwa roli

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Theme configuration
pl: Konfiguracja skórki

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Severity
pl: Priorytet

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Vote
pl: Głosuj

en: Count
pl: Liczba

en: RSS - blogs
pl: RSS - blogi

en: Search settings
pl: Ustawienia wyszukiwarki

en: Mode
pl: Tryb

en: blocked
pl: zablokowany

en: active
pl: aktywny

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: configure
pl: konfiguruj

en: Number of news items in block
pl: Liczba elementów w bloku

en: View this feed's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości z kanału.

en: View this category's recent news.
pl: Wyświetla ostatnie wiadomości w kategorii.

en: Feed overview
pl: Kanały

en: Items
pl: Elementy

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Next update
pl: Kolejna aktualizacja

en: %time left
pl: jeszcze %time

en: remove items
pl: usuń

en: update items
pl: aktualizuj

en: Category overview
pl: Kategorie

en: Categorize
pl: Przypisz do kategorii

en: You are not allowed to categorize this feed item.
pl: Brak uprawnień do przypisywania kategorii tej wiadomości.

en: The categories have been saved.
pl: Kategorie zostały zachowane.

en: Updated:
pl: Zaktualizowano:

en: blog it
pl: umieść w blogu

en: Comment on this news item in your personal blog.
pl: Pozwala skomentować wiadomość na stronach blogu.

en: %age old
pl: wiek: %age

en: %ago ago
pl: %ago temu

en: Authored by
pl: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
pl: Liczba elementów na stronach źródeł i kategorii

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
pl: Kanał o adresie %url już istnieje. Proszę podać inny adres.

en: The feed %feed has been updated.
pl: Kanał %feed został zaktualizowany.

en: Feed %feed deleted.
pl: Usunięto kanał %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
pl: Kanał %feed został usunięty.

en: Feed %feed added.
pl: Dodano kanał %feed.

en: The feed %feed has been added.
pl: Kanał %feed został dodany.

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: The news items from %site have been removed.
pl: Wiadomości z %site zostały usunięte.

en: administer news feeds
pl: administracja kanałami informacyjnymi

en: access news feeds
pl: dostęp do kanałów informacyjnych

en: Performance
pl: Wydajność

en: Read full article to view attachments.
pl: Lista załączników znajduje się w dalszej części wpisu.

en: 1 attachment | @count attachments
pl[0]: 1 załącznik
pl[1]: @count załączniki
pl[2]: @count załączników

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Medium
pl: Średnie

en: Details
pl: Szczegóły

en: Last reply
pl: Ostatnia odpowiedź

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Send
pl: Wyślij

en: Code
pl: Kod

en: No posts available.
pl: Brak wpisów.

en: Recipient
pl: Adresat

en: Add a role to the selected users
pl: Nadaj rolę wybranym użytkownikom

en: Remove a role from the selected users
pl: Odbierz rolę wybranym użytkownikom

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: node
pl: węzeł

en: Recent posts
pl: Ostatnio dodane

en: Navajo
pl: Nawaho

en: Table
pl: Tabela

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: May
pl: Maj

en: am
pl: przed południem

en: pm
pl: po południu

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Theme-specific settings
pl: Ustawienia własne skórki

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla skórki %theme i wszystkich stylów na niej bazujących.

en: access content
pl: dostęp do zawartości

en: Allow
pl: Zezwól

en: Deny
pl: Odrzuć

en: Signatures
pl: Podpisy

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Updated URL for feed %title to %url.
pl: Adres kanału %title zmieniono na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego komentarza do tego wpisu.

en: Jump to the first new comment of this posting.
pl: Przejdź do pierwszego nowego komentarza w tym wpisie.

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Add a new comment to this page.
pl: Dodaj nowy komentarz do tej strony.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
pl: Podziel się swoimi przemyśleniami związanym z tym wpisem.

en: No terms available.
pl: Brak terminów.

en: reset
pl: przywróć

en: String
pl: Napis

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Minimum cache lifetime
pl: Minimalny czas istnienia pamięci podręcznej

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: 1 vote | @count votes
pl[0]: 1 głos
pl[1]: @count głosy
pl[2]: @count głosów

en: Site maintenance
pl: Przerwa techniczna

en: Online
pl: Włączona

en: Off-line
pl: Wyłączona

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Jeśli witryna jest włączona, wszyscy odwiedzający mogą ją przeglądać w zwykły sposób. Jeśli natomiast jest wyłączona, jedynie użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania konfiguracją witryny mogą uzyskać do niej dostęp i przeprowadzić konieczne prace. Inni odwiedzający zobaczą w tym czasie komunikat dotyczący wyłączenia dostępu do witryny, który można skonfigurować poniżej. Uwierzytelnieni użytkownicy będą mogli zalogować się do wyłączonej witryny bezpośrednio poprzez <a href="@user-login">stronę logowania</a>.

en: Site off-line message
pl: Wiadomość, gdy strona jest wyłączona

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
pl: Wiadomość, którą zobaczą użytkownicy, gdy witryna jest wyłączona.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Top pages
pl: Najpopularniejsze strony

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Recent comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Recent hits
pl: Ostatnie odsłony

en: The comment no longer exists.
pl: Ten komentarz już nie istnieje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
pl: Wyświetlaj, jeśli poniższy kod PHP zwraca prawdę - <code>TRUE</code> (tryb PHP, tylko dla ekspertów).

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Profile
pl: Profil

en: Votes
pl: Głosy

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Session closed for %name.
pl: Zamknięto sesję z użytkownikiem %name.

en: Tracker
pl: Historia

en: You have to specify a valid date.
pl: Wymagana jest prawidłowa data.

en: Server settings
pl: Ustawienia serwera

en: The name %name is a reserved username.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: The field %field is required.
pl: Wypełnienie pola %field jest wymagane.

en: 1 new | @count new
pl[0]: 1 nowy
pl[1]: @count nowe
pl[2]: @count nowych

en: Add rule
pl: Dodaj regułę

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Table prefix
pl: Prefiks tabeli

en: Database username
pl: Nazwa użytkownika bazy

en: Database password
pl: Hasło użytkownika bazy

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: Formatting guidelines
pl: Wskazówki dotyczące formatowania

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Nie wypełniaj pola, jeśli chcesz pozostawić datę dodania.

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Attachments
pl: Załączniki

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
pl: Póki wpis nie zostanie zachowany, zmiany dokonywane w załącznikach mają charakter tymczasowy.  Pierwszy z plików na liście zostanie udostępniony przez kanał RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
pl: Funkcja przesyłania plików jest niedostępna. Odpowiednie katalogi nie zostały prawidłowo skonfigurowane.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
pl: Przejdź proszę na <a href="@admin-file-system">stronę konfiguracji systemu plików</a>.

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
pl: Pamięć podręczna stron oraz optymalizacja arkuszy stylów i skryptów JS pod względem wykorzystania pasma.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
pl: Maksymalne wymiary wysyłanego pliku graficznego zapisuje się w formie SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ (np. 640x480). Wpisanie 0 znosi ograniczenie.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
pl: Maksymalny rozmiar pliku dla użytkowników o roli %role musi być wyrażony liczbą większą od zera.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
pl: Maksymalna wielkość wysyłanych plików dla użytkowników o roli %role jest większa, niż maksymalna wielkość wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: Maximum resolution for uploaded images
pl: Maksymalne wymiary wysyłanych plików graficznych

en: WIDTHxHEIGHT
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: Maximum file size per upload
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Total file size per user
pl: Rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików, które wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
pl: <a href="@link"><em>więcej informacji...</em></a>

en: Arabic
pl: Arabski

en: English
pl: Angielski

en: French
pl: Francuski

en: Italian
pl: Włoski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Are you sure you want to delete these items?
pl: Czy na pewno usunąć te elementy?

en: The items have been deleted.
pl: Usunięto elementy.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie, jeśli będziesz chciał otrzymać nowe hasło lub też informacje o nowościach oraz inne komunikaty.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Istnieje już konto użytkownika wykorzystujące adres e-mail %email. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
pl: Adres e-mail %email jest niedozwolony i został odrzucony.

en: Remove items
pl: Usuń elementy

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Sources
pl: Źródła

en: !title category latest items
pl: Ostatnie wiadomości w kategorii !title

en: !title feed latest items
pl: Ostatnie wiadomości z kanału !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
pl: Kategoria o nazwie %category już istnieje. Należy podać inną.

en: The category %category has been updated.
pl: Kategoria %category została zaktualizowana.

en: Category %category deleted.
pl: Kategoria %category usunięta.

en: The category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: Category %category added.
pl: Kategoria %category dodana.

en: The category %category has been added.
pl: Kategoria %category została dodana.

en: aggregator - @title
pl: subskrybent - @title

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: Add menu
pl: Dodaj menu

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
pl: Czy na pewno usunąć element menu o nazwie %item?

en: The menu item %title has been deleted.
pl: Element menu o nazwie %title został usunięty.

en: Deleted menu item %title.
pl: Usunięto element menu o nazwie %title.

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: update
pl: aktualizacja

en: View user profile.
pl: Wyświetl profil użytkownika.

en: locked
pl: zablokowany

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: This cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Upload picture
pl: Wyślij obrazek

en: Source
pl: Źródło

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Language file
pl: Plik języka

en: published
pl: opublikowany

en: Average page generation time
pl: Średni czas generowania strony

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Show only users where
pl: Pokaż tylko tych użytkowników, których

en: Refine
pl: Uwzględnij

en: Undo
pl: Cofnij

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: @time ago
pl: @time temu

en: No users available.
pl: Brak dostępnych kont użytkowników.

en: No users selected.
pl: Nie wybrano użytkowników.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
pl: Wykryto próbę nieuprawnionej modyfikacji chronionych pól użytkownika.

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Please enter some keywords.
pl: Wprowadź proszę jakieś słowa kluczowe.

en: Request new password
pl: Prześlij nowe hasło

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników bez konieczności czekania na zatwierdzenie.

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Languages
pl: Języki

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
pl: Maksymalna wielkość pliku, który wysłać może użytkownik witryny (w megabajtach).

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Delete menu
pl: Usuń menu

en: Edit menu item
pl: Edycja elementu menu

en: Reset menu item
pl: Przywróć element menu

en: Delete menu item
pl: Usuń element menu

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Locale settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: How many content items to display in "day" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych w danym dniu.

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Posts
pl: Wpisy

en: Mission statement
pl: Misja strony

en: Configure permissions
pl: Konfiguracja uprawnień

en: None.
pl: Brak.

en: Revert
pl: Przywróć

en: Existing system path
pl: Obecna ścieżka

en: Path alias
pl: Alias adresu

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
pl: Obecna ścieżka, której ma być nadany alias. Na przykład: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Alternatywna ścieżka, poprzez którą będzie można uzyskać dostęp do danych. Jeśli właśnie tworzona strona będzie traktować o poezji, można wpisać "wiersze". Ścieżka powinna być względna i nie może kończyć się ukośnikiem.

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Choice
pl: Opcje

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Number of day's top views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron danego dnia

en: Number of all time views to display
pl: Liczba najpopularniejszych stron wszechczasów

en: Number of most recent views to display
pl: Liczba ostatnio przeglądanych stron

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: Spam link deterrent
pl: Zmniejszanie efektywności odnośników reklamowych

en: profile
pl: profil

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Autocomplete taxonomy
pl: Autouzupełnianie taksonomii

en: Send yourself a copy.
pl: Prześlij mi kopię.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
pl: Oto wiadomość od !name (!name-url), wysłana za pomocą formularza kontaktowego (!form-url) witryny !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
pl: Wysyłanie wiadomości tego rodzaju można zablokować na stronie !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail do użytkownika %name-to.

en: The message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
pl: Użytkownik !name wysłał wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego na stronie !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
pl: Użytkownik %name-from wysłał e-mail związany z kategorią %category.

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: role
pl: rola

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: The block %name has been removed.
pl: Blok %name został usunięty.

en: list terms
pl: wyświetl terminy

en: add terms
pl: dodaj terminy

en: Created new term %term.
pl: Utworzono nowy termin %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
pl: Czy na pewno usunąć termin %title?

en: Deleted term %name.
pl: Usunięto termin %name.

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: No statistics available.
pl: Brak statystyk.

en: Last run !time ago
pl: Ostatnio uruchomione !time temu

en: Never run
pl: Nigdy nie zostały uruchomione

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: critical
pl: sytuacja krytyczna

en: Default permitted file extensions
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików

en: Optimize JavaScript files
pl: Optymalizacja plików JavaScript

en: Results
pl: Wyniki

en: Older polls
pl: Starsze ankiety

en: View the list of polls on this site.
pl: Wyświetl listę ankiet w tej witrynie.

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: You must fill in at least two choices.
pl: Wymagane jest zaznaczenie przynajmniej dwóch odpowiedzi.

en: open
pl: trwa

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
pl: Tabela przedstawia wszystkie zapisane głosy oddane w tej ankiecie. Jeśli użytkownicy anonimowi są uprawnieni do głosowania, ich identyfikację umożliwia adres IP komputera, z którego wysłali głos.

en: Visitor
pl: Odwiedzający

en: Cancel your vote
pl: Anuluj swój głos

en: View the current poll results.
pl: Zobacz wyniki aktualnej ankiety.

en: vote on polls
pl: branie udziału w ankietach

en: cancel own vote
pl: anulowanie własnego głosu

en: inspect all votes
pl: sprawdzanie głosów

en: List terms
pl: Wyświetl terminy

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie terminu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich elementów podrzędnych w stosunku do niego.

en: Parent terms
pl: Nadrzędne terminy

en: Syndicate
pl: Subskrybuj

en: Syndicate content
pl: Subskrybuje zawartość

en: Blogs
pl: Blogi

en: Books
pl: Książki

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony (błąd "%error%" w linii %line).

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%" w linii %line.

en: Forums
pl: Fora

en: administer taxonomy
pl: administracja taksonomią

en: access administration pages
pl: dostęp do stron administracyjnych

en: administer filters
pl: administracja filtrami

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: Revisions for %title
pl: Wersje węzła %title

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: The specified passwords do not match.
pl: Podane hasła nie są jednakowe.

en: Track
pl: Historia

en: No forums defined
pl: Brak forów

en: This topic has been moved
pl: Ten temat został przeniesiony

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: permission
pl: uprawnienie

en: Your vote was recorded.
pl: Głos został zapisany.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
pl: Służy do przeprowadzania głosowań za pomocą pytań wielokrotnego wyboru.

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Hasło i dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Length of trimmed posts
pl: Długość wersji skróconej

en: 200 characters
pl: 200 znaków

en: 400 characters
pl: 400 znaków

en: 600 characters
pl: 600 znaków

en: 800 characters
pl: 800 znaków

en: 1000 characters
pl: 1000 znaków

en: 1200 characters
pl: 1200 znaków

en: 1400 characters
pl: 1400 znaków

en: 1600 characters
pl: 1600 znaków

en: 1800 characters
pl: 1800 znaków

en: 2000 characters
pl: 2000 znaków

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
pl: Maksymalna liczba znaków w skróconej wersji wpisu. Wersja ta jest zwykle wykorzystywana jako wstęp do artykułu wyświetlany na głównej stronie witryny, w kanałach XML i tym podobnych miejscach.  Opcja "Bez ograniczeń" służy do wyłączenia skracania wpisów. Warto zauważyć, że zmiana tego ustawienia wpłynie jedynie na nowo dodawaną lub aktualizowaną zawartość.

en: System default
pl: Domyślne systemowe

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: File settings
pl: Ustawienia plików

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Domyślne dozwolone rozszerzenia plików. Rozszerzenia oddziela się spacjami. Nie należy wpisywać kropek.

en: Default maximum file size per upload
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: Default total file size per user
pl: Domyślny całkowity rozmiar plików użytkownika

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
pl: Ustawienia PHP ograniczają maksymalną wielkość wysyłanego pliku do %size MB.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
pl: W zależności od konfiguracji serwera, poniższe ustawienia mogą być nadpisane za pomocą pliku php.ini wykorzystywanego przez system, pliku php.ini umieszczonego w głównym katalogu Drupala, pliku settings.php witryny lub pliku .htaccess z głównego katalogu Drupala.

en: Menu settings
pl: Menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
pl: Opis wyświetlany po przesunięciu kursora nad menu.

en: XML feed
pl: Kanał XML

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Gray
pl: Szary

en: Attach new file
pl: Załącz nowy plik

en: Attach
pl: Załącz

en: List files by default
pl: Domyślnie wyświetlaj listę załączników

en: File system path
pl: Ścieżka systemowa

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
pl: <a href="@link" title="@title">więcej</a>

en: Redirect to URL
pl: Przekierowanie pod adres URL

en: details
pl: szczegóły

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pl: Nazwa użytkownika %name jest nieaktywna lub niedozwolona.

en: Login attempt failed for %user.
pl: Próba zalogowania się użytkownika %user nie powiodła się.

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja wpisu %title z dnia %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
pl: Nazwa użytkownika, który ma być właścicielem wpisu.

en: Please enter a valid username.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową nazwę użytkownika.

en: Please enter a valid email address or %author.
pl: Wymagany jest prawidłowy adres e-mail lub %author.

en: Manage the actions defined for your site.
pl: Konfigurowanie wykonywanych automatycznie działań.

en: Delete action
pl: Usunięcie akcji

en: Actions available to Drupal:
pl: Akcje dostępne w Drupalu:

en: The action has been successfully saved.
pl: Działanie zautomatyzowane zostało zachowane.

en: Deleted action %aid (%action)
pl: Usunięto działanie zautomatyzowane %aid (%action)

en: Action '%action' added.
pl: Dodano działanie zautomatyzowane "%action".

en: Remove orphaned actions
pl: Usunięto osierocone działania zautomatyzowane

en: administer actions
pl: administracja akcjami

en: Themes
pl: Skórki

en: Story
pl: Artykuł

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: administer nodes
pl: administracja węzłami

en: administer comments
pl: administracja komentarzami

en: Delete comments
pl: Usuń komentarze

en: not published
pl: nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: The comments have been deleted.
pl: Komentarze zostały usunięte.

en: Published comments
pl: Opublikowane komentarze

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został dodany do kolejki oczekujących na zatwierdzenie przez administratora witryny.

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Protected
pl: Chroniony

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Hits
pl: Odsłon

en: not sticky
pl: nieprzyklejony

en: sticky
pl: przyklejony

en: not promoted
pl: nie na głównej

en: promoted
pl: na głównej

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: Reset password
pl: Nowe hasło

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Finished
pl: Ukończono

en: Line break converter
pl: Konwerter znaków końca linii

en: Temporary directory
pl: Katalog tymczasowy

en: date
pl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: upload files
pl: wysyłanie plików

en: Site configuration
pl: Konfiguracja witryny

en: The specified date is invalid.
pl: Wprowadzona data jest nieprawidłowa.

en: Choice @n
pl: Wybór @n

en: Password strength:
pl: Siła hasła:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
pl: Zaleca się wybór hasła składającego się z co najmniej sześciu znaków, a także zarówno wielkich, jak i małych liter. Powinno ono także zawierać liczby i znaki przestankowe.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
pl: Hasło nie zawiera wystarczającej liczby wariacji dla bezpieczeństwa. Wypróbuj:

en: Adding both upper and lowercase letters.
pl: zastosowanie zarówno wielkich, jak i małych liter

en: Adding numbers.
pl: dodanie cyfr

en: Adding punctuation.
pl: dodanie znaków interpunkcyjnych

en: It is recommended to choose a password different from the username.
pl: zaleca się wybór hasła innego niż nazwa użytkownika

en: Passwords match:
pl: Hasła się pokrywają:

en: Slogan
pl: Hasło

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
pl: Tekst wyświetlany będzie u dołu każdej strony. Przydatne na przykład do umieszczenia informacji o prawach autorskich.

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Get help
pl: Pomoc

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Assign
pl: Powiąż

en: Not translated
pl: Brak tłumaczenia

en: is
pl: to

en: Approval queue
pl: Kolejka moderacji

en: Display on separate page
pl: Wyświetlaj na oddzielnej stronie

en: Location of comment submission form
pl: Lokalizacja formularza dodawania komentarzy

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
pl: Wolna od tabel, dająca się kolorować, wielokolumnowa skórka o zmiennej szerokości (domyślna).

en: Go to previous forum topic
pl: Przechodzi do poprzedniego tematu na forum

en: Go to next forum topic
pl: Przechodzi do następnego tematu na forum

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Site building
pl: Budowa witryny

en: No primary links
pl: Brak menu

en: Source for the primary links
pl: Menu podstawowe

en: Select what should be displayed as the primary links.
pl: Służy do wyboru menu zawierającego podstawowe odnośniki nawigacyjne witryny.

en: No secondary links
pl: Brak menu

en: Source for the secondary links
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: Delete role
pl: Usuń rolę

en: Role specific visibility settings
pl: Ustawienia widoczności w zależności od roli

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
pl: Elementy menu, które nie zostały włączone nie będą wyświetlane w żadnym z menu.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
pl: Nazwa nowego menu. Warto pamiętać o włączeniu bloku z menu <a href="@blocks">na stronie zarządzania blokami</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Układ elementów menu można zmienić metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytów umieszczonych w kolumnie <em>Element menu</em>. Do wprowadzenia poczynionych zmian służy przycisk <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: List menus
pl: Wyświetl menu

en: Customize menu
pl: Zmiana menu

en: List items
pl: Wyświetl elementy

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: English name
pl: Angielska nazwa

en: Native name
pl: Nazwa natywna

en: Translated
pl: Przetłumaczone

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Form name
pl: Nazwa formularza

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
pl: Tytuł nowego pola. Będzie on pokazywany użytkownikowi. Na przykład "Ulubiony kolor".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
pl: Objaśnienie pola, które będzie mógł przeczytać użytkownik (opcjonalne).

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Wyrażenie <code>%value</code> zostanie zastąpione przez odpowiednią wartość. Przykład: "Ludzie, których ulubionym kolorem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
pl: By umożliwić przeglądanie list użytkowników, którzy wprowadzili określoną wartość, należy określić tytuł strony z rezultatem zapytania. Przykład: "Ludzie, których ulubionym koloem jest %value". Dostępne tylko w wypadku, gdy pole to jest skonfigurowane do pokazywania na liście użytkowników.

en: Save field
pl: Zachowaj ustawienia pola

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Blocks
pl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
pl: Włączanie bloków i umieszczanie ich w obszarach strony.

en: Delete block
pl: Usuń blok

en: Save blocks
pl: Zachowaj konfigurację bloków

en: The block settings have been updated.
pl: Ustawienia bloku zostały zaktualizowane.

en: Block specific settings
pl: Ustawienia bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
pl: Zmienia domyślny tytuł bloku. Wprowadzenie <em>&lt;none&gt;</em> powoduje niewyświetlanie żadnego tytułu. Nie należy wypełniać tego pola, jeśli wyświetlany ma być domyślny tytuł.

en: '%name' block
pl: Blok "%name"

en: User specific visibility settings
pl: Użytkownicy

en: Custom visibility settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Users cannot control whether or not they see this block.
pl: Użytkownicy nie mogą zdecydować, czy blok ma być wyświetlany.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
pl: Domyślnie wyświetlaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go ukryć.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
pl: Domyślnie ukrywaj ten blok, ale pozwól użytkownikom go włączyć.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pl: Zezwalaj użytkownikom na kontrolowanie wyświetlania tego bloku.

en: Show block for specific roles
pl: Wyświetlaj blok użytkownikom o określonych rolach

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
pl: Wyświetla blok tylko użytkownikom o wybranej roli (lub rolach). Jeżeli nie wybierzesz żadnej roli to blok będzie wyświetlany wszystkim użytkownikom.

en: Page specific visibility settings
pl: Wyświetlanie zależne od strony

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pl: Jeśli wybrano tryb PHP, kod należy umieścić wewnątrz znaków %php. Warto wiedzieć, że uruchamianie niepoprawnie napisanego kodu PHP może spowodować całkowitą awarię witryny.

en: Show block on specific pages
pl: Pokazuj blok na określonych stronach

en: Save block
pl: Zachowaj

en: Please ensure that each block description is unique.
pl: Każdy blok powinien posiadać niepowtarzalny opis.

en: The block configuration has been saved.
pl: Konfiguracja bloku została zachowana.

en: The block has been created.
pl: Dodano nowy blok.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
pl: Krótki opis bloku. Wykorzystywany na <a href="@overview">stronie z listą bloków</a>.

en: Block body
pl: Treść bloku

en: The content of the block as shown to the user.
pl: Zawartość bloku, którą zobaczy użytkownik.

en: Block configuration
pl: Konfiguracja bloków

en: administer blocks
pl: administracja blokami

en: use PHP for block visibility
pl: używanie PHP do określania widoczności bloku

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
pl: Daje kontrolę nad blokami wyświetlanymi wokół głównej zawartości strony.

en: Core - required
pl: Moduły rdzenia, wymagane

en: Menus
pl: Menu

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
pl: Czy na pewno przywrócić domyślne ustawienia elementu %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie zmiany w konfiguracji zostaną nieodwracalnie utracone.

en: The menu item was reset to its default settings.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia elementu menu.

en: administer menu
pl: administracja menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
pl: Umożliwia administratorom modyfikowanie menu nawigacyjnych.

en: Add vocabulary
pl: Dodaj słownik

en: Edit vocabulary
pl: Edycja słownika

en: edit vocabulary
pl: edytuj słownik

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
pl: Opis słownika. Może być wykorzystywany przez moduły.

en: Created new vocabulary %name.
pl: Utworzono nowy słownik %name.

en: Updated vocabulary %name.
pl: Zaktualizowano słownik %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
pl: Czy na pewno usunąć słownik %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie słownika spowoduje nieodwracalne usunięcie wszelkich jego terminów.

en: Deleted vocabulary %name.
pl: Usunięto słownik "%name".

en: The name of this term.
pl: Nazwa tego terminu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pl: Lista, oddzielonych przecinkami, terminów opisujących tę zawartość. Przykładowo "zabawne, skoki bungie, rozrywka".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
pl: Słownik %name nie może zostać zmodyfikowany w ten sposób.

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Add field
pl: Dodaj pole

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Theme-engine-specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla aparatu obsługi skórek

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
pl: Te ustawienia dostępne są jedynie dla szablonów lub stylów bazujących na aparacie obsługi skórek %engine.

en: Use administration theme for content editing
pl: Wyświetlaj stronę edycji zawartości z pomocą skórki działu zarządzania

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
pl: Umożliwia wyświetlanie stron edycji i dodawania wpisów za pomocą skórki wykorzystywanej w dziale zarządzania.

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: @module module
pl: moduł @module

en: incompatible
pl: niekompatybilność

en: Incompatible with this version of Drupal core
pl: Brak kompatybilności z używaną wersją Drupala

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
pl: Wersja ta jest niekompatybilna z wersją !core_version Drupala.

en: Incompatible with this version of PHP
pl: Brak kompatybilności z używaną wersją PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pl: Moduł wymaga PHP w wersji @php_required. Nie jest kompatybilny z aktualnie zainstalowaną wersją !php_version.

en: My blog
pl: Mój blog

en: Input formats
pl: Formaty danych

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
pl: Opcja jest włączona, gdy użytkownicy anonimowy posiadają uprawnienia do dodawania komentarzy, nadane na <a href="@url">stronie uprawnień</a>.

en: Display below post or comments
pl: Wyświetlaj pod wpisem lub komentarzami

en: Default comment setting
pl: Domyślne ustawienia komentarzy

en: Read/Write
pl: Odczyt/Zapis

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>administrowania komentarzami</em> będą mogli nadpisać te ustawienia.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
pl: Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
pl: Podpis będzie wyświetlany u dołu każdego komentarza użytkownika.

en: parent
pl: nadrzędny

en: Flat list - collapsed
pl: Widok uproszczony, bez treści

en: Flat list - expanded
pl: Widok uproszczony, z treścią

en: Threaded list - collapsed
pl: Widok wątków, bez treści

en: Threaded list - expanded
pl: Widok wątków, z treścią

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: 1 new comment | @count new comments
pl[0]: 1 nowy komentarz
pl[1]: @count nowe komentarze
pl[2]: @count nowych komentarzy

en: access comments
pl: dostęp do komentarzy

en: post comments
pl: komentarze do wpisu

en: post comments without approval
pl: dodawanie komentarzy bez zatwierdzania

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
pl: Adres e-mail, na który przesyłana jest wiadomość, <strong>lub</strong> tekst %author, jeśli e-mail ma trafiać do autora wpisu.

en: Save content type
pl: Zachowaj rodzaj zawartości

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Language code
pl: Kod języka

en: Save role
pl: Zachowaj rolę

en: Blue
pl: Niebieski

en: debug
pl: komunikat pomocny w znajdowaniu błędów

en: file system
pl: system plików

en: Escape all tags
pl: Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst

en: Strip disallowed tags
pl: Wycinaj niedozwolone znaczniki

en: input formats
pl: formaty danych

en: There are no menu items yet.
pl: Brak elementów menu.

en: Menu link title
pl: Tytuł linka menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
pl: Tekst odnośnika, który pojawi się w menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Maksymalny poziom zagnieżdżenia dla elementu i jemu podrzędnych wynosi !maxdepth. Niektóre pozycje menu mogą być niedostępne jako nadrzędne, jeśli ich wybór spowoduje przekroczenie tego limitu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
pl: System menu przechowuje jedynie ścieżki systemowe, choć korzysta z aliasów podczas wyświetlania odnośników. Adres %link_path został zapisany jako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka @link_path jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień.

en: There was an error saving the menu link.
pl: Podczas zachowywania odnośnika menu wystąpił błąd.

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
pl: Nazwa menu wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony z <em>przeglądem menu</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb oraz łączników i nie może się powtarzać.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
pl: Czy na pewno usunąć menu o nazwie %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
pl: Nazwa menu może zawierać jedynie małe litery, liczby i łączniki.

en: The menu already exists.
pl: Menu już istnieje.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
pl[0]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajduje się w tej chwili 1 element, który zostanie usunięty (jeśli został stworzony przez system, będzie przywrócony do pierwotnego stanu).
pl[1]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajdują się w tej chwili @count elementy, który zostaną usunięte (jeśli zostały stworzone przez system, będą przywrócone do pierwotnego stanu).
pl[2]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> W menu znajduje się w tej chwili @count elementów, który zostaną usunięte (jeśli zostały stworzone przez system, będą przywrócone do pierwotnego stanu).

en: Enter the title and path for your new menu item.
pl: Wprowadź tytuł i ścieżkę nowego elementu menu.

en: Number of users to display
pl: Liczba wyświetlanych użytkowników

en: Profiles
pl: Profile

en: Edit container
pl: Edycja działu

en: Last visit
pl: Ostatnia wizyta

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> by komentować

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: URL path settings
pl: Adres

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: @user's picture
pl: Obrazek użytkownika @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: revert revisions
pl: przywracanie wersji

en: New forum topics
pl: Nowe tematy

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
pl: Przewodnik wyjaśnia, do czego służą i jak skonfigurować poszczególne funkcje i moduły <a href="@drupal">Drupala</a>. Stanowi uzupełnienie <a href="@handbook"><q>Drupal handbook</q></a> dostępnego w internecie oraz jego polskiego odpowiednika, <a href="http://drupal.org.pl/podrecznik"><q>Podręcznika Drupala</q></a>. Zamieszczone w sieci podręczniki mogą zawierać aktualniejsze dane, a także dają możliwość zapoznania się z komentarzami innych użytkowników. Warto do nich sięgnąć zawsze, gdy potrzebna jest informacja na temat związany z Drupalem.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
pl: Moduł pomocy oferuje informacje na temat poszczególnych funkcji i konfiguracji <a href="@drupal">Drupala</a> oraz jego modułów. Informacje te, wyświetlane na bieżąco, stanowią uzupełnienie <a href="@handbook"><q>Drupal handbook</q></a> dostępnego w internecie oraz jego polskiego odpowiednika, <a href="http://drupal.org.pl/podrecznik"><q>Podręcznika Drupala</q></a>. Zamieszczone w sieci podręczniki mogą zawierać aktualniejsze dane, a także dają możliwość zapoznania się z komentarzami innych użytkowników. Warto do nich sięgnąć zawsze, gdy potrzebna jest informacja na temat związany z Drupalem.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@help">stronie dotyczącej pomocy</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: (site default theme)
pl: (domyślna skórka witryny)

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Preview trimmed version
pl: Podgląd wersji skróconej

en: Preview full version
pl: Podgląd pełnej wersji

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
pl: Zawartość została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: List, add, and edit users.
pl: Wyświetlanie, dodawanie i edycja kont użytkowników.

en: The name %name is already taken.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: info
pl: informacja

en: OpenID redirect
pl: Przekierowanie uwierzytelniania OpenID

en: OpenID Login
pl: Logowanie przy użyciu OpenID

en: Delete OpenID
pl: Usuń tożsamość OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
pl: Logowanie z użyciem identyfikatora OpenID będzie możliwe po zweryfikowaniu adresu e-mail.

en: Log in using OpenID
pl: Logowanie z OpenID

en: Cancel OpenID login
pl: Anuluj logowanie z OpenID

en: What is OpenID?
pl: Czym jest OpenID?

en: OpenID login failed.
pl: Próba zalogowania przy użyciu identyfikatora OpenID nie powiodła się.

en: OpenID login cancelled.
pl: Próba zalogowania przy użyciu identyfikatora OpenID została anulowana.

en: Successfully added %identity
pl: Pomyślnie dodano tożsamość %identity

en: Add an OpenID
pl: Dodaj OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
pl: Identyfikator OpenID jest już używany w witrynie.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
pl: Czy na pewno usunąć identyfikator OpenID %authname użytkownika %user?

en: OpenID deleted.
pl: Usunięto tożsamość OpenID.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
pl: Przykro nam, ale podany identyfikator OpenID nie jest prawidłowy. Czy na pewno został wpisany poprawnie?

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
pl: Przed zalogowaniem się z pomocą identyfikatora OpenID konieczne jest zweryfikowanie adresu e-mail.

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
pl: Opcja umożliwia dodawanie do wszystkich odnośników wprowadzanych przez użytkowników atrybutu rel="nofollow", co powoduje zmniejszenie efektywności niepożądanych odnośników reklamowych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wyszukiwarki internetowe będą pomijać takie odnośniki. Z tego też powodu najlepiej jest stosować tę metodę tylko w stosunku do użytkowników anonimowych.

en: Show only items where
pl: Pokaż tylko te elementy, których

en: No comments available.
pl: Brak dostępnych komentarzy.

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Primary links
pl: Menu podstawowe

en: ok
pl: W porządku

en: Rebuild permissions
pl: Zbuduj uprawnienia od nowa

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Error saving user account.
pl: Podczas zachowywania informacji o koncie użytkownika wystąpił błąd.

en: Action %action has been unassigned.
pl: Powiązanie z działaniem zautomatyzowanym o nazwie %action zostało usunięte.

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: You must specify a valid role name.
pl: Nazwa roli musi być prawidłowa.

en: The role has been added.
pl: Rola została dodana.

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: taxonomy
pl: kategorie

en: Updated term %term.
pl: Zaktualizowano termin %term.

en: - Please choose -
pl: - Wybierz -

en: - None selected -
pl: - Nie wybrano -

en: Discard items older than
pl: Usuń elementy starsze niż

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Czas, po którym wiadomość jest usuwana. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
pl: Liczba wiadomości z kanałów wyświetlanych na stronach z podsumowaniami kanałów i ich kategorii.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
pl: @site_name - subskrybowane kanały z kategorii @title

en: @site_name - aggregated feeds
pl: @site_name - subskrybowane kanały

en: @site_name aggregator
pl: Subskrybent witryny @site_name

en: !title feed
pl: Kanał !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
pl: Subskrybent jest potężnym narzędziem umożliwiającym pobieranie najświeższych wiadomości z kanałów RSS, RDF i Atom rozsianych po całej sieci. Tysiące witryn (szczególnie tych, które publikują aktualności bądź blogi) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystające z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Moduł obsługuje formaty <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
pl: Kanały zawierają wiadomości lub poszczególne wpisy witryny, która kanał udostępnia. Kanały informacyjne można dzielić na kategorie, zazwyczaj wedle tematyki. Użytkownicy mogą czytać wiadomości z kanałów za pomocą <a href="@aggregator">głównej strony subskrybenta</a> lub <a href="@aggregator-sources">wedle źródła, z którego pochodzą</a>. Administratorzy mają możliwość <a href="@feededit">dodawania, edycji i usuwania kanałów</a>, a także określenia, jak często subskrybent ma sprawdzać, czy w kanałach dostępne są nowe wiadomości. Ostatnie wiadomości z danego kanału lub kategorii można wyświetlać za pomocą bloku, który należy włączyć na <a href="@admin-block">stronie zarządzania blokami</a>. Dostępny jest plik OPML ze wszystkimi subskrybowanymi kanałami. Do automatycznej aktualizacji kanałów konieczne są prawidłowo skonfigurowane <a href="@cron">zadania cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@aggregator">stronie poświęconej subskrybentowi</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
pl: Wydaje się, że kanał RSS ze strony %site został uszkodzony w wyniku błędu "%error%".

en: There is no new syndicated content from %site.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości z witryny %site.

en: There is new syndicated content from %site.
pl: Nowe wiadomości z witryny %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
pl: Kanał RSS ze strony %site wydaje się uszkodzony ("%error%").

en: Feed aggregator
pl: Agregator kanałów

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
pl: Pobiera wiadomości z kanałów informacyjnych (RSS, RDF, bądź Atom) innych witryn.

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: The content type %name has been deleted.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został usunięty.

en: Deleted content type %name.
pl: Usunięto rodzaj zawartości o nazwie %name.

en: Enter your keywords
pl: Wprowadź słowa kluczowe

en: Clean URLs
pl: Przyjazne adresy

en: My account
pl: Moje konto

en: Pictures
pl: Portrety

en: Number of topics
pl: Liczba tematów

en: Active forum topics
pl: Aktywne tematy na forum

en: Read the latest forum topics.
pl: Ostatnie tematy na forum.

en: User activity
pl: Aktywność użytkownika

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
pl: Kategoria, do której należeć będzie nowe pole. Kategorie wykorzystywane są do grupowania pól w logiczną całość. Na przykład "Informacje osobiste".

en: The user must enter a value.
pl: Użytkownik musi wprowadzić wartość.

en: Visible in user registration form.
pl: Widoczne na formularzu rejestracyjnym.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Czas pomiędzy aktualizacjami kanału. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
pl: Wiadomości z kanału będą automatycznie dodawane do wybranych kategorii.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić pełen adres, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Maximum number of currently online users to display.
pl: Maksymalna liczba wyświetlanych użytkowników online.

en: There is currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
pl: W tej chwili stronę przegląda %members i %visitors.

en: 1 guest | @count guests
pl[0]: 1 gość
pl[1]: @count gości
pl[2]: @count gości

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Black
pl: Czarny

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: Finnish
pl: Fiński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Polish
pl: Polski

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Promote to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: The file could not be created.
pl: Nie udało się utworzyć pliku.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pl: Instrukcje dotyczące uzyskania nowego hasła użytkownika %name wysłano na adres %email.

en: Account information
pl: Dane konta

en: The e-mail address %mail is not valid.
pl: Podany adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: Account
pl: Konto

en: authenticated user
pl: użytkownik uwierzytelniony

en: E-mail addresses to notify when updates are available
pl: Adresy e-mail, pod które mają być przesyłane powiadomienia o ukazaniu się nowych wersji.

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
pl: Za każdym razem, gdy pobierane są informacje na temat nowych wersji i okazuje się, że zostały one wydane, pod wskazane adresy e-mail może być przesyłane stosowne powiadomienie. Każdy z adresów wpisuje się w osobnej linii. Jeśli pole nie zostanie wypełnione, nie będą wysyłane żadne powiadomienia.

en: Check for updates
pl: Pobieranie informacji o nowych wersjach

en: All newer versions
pl: Wszystkie nowe wersje

en: Only security updates
pl: Tylko aktualizacje związane z bezpieczeństwem

en: %email is not a valid e-mail address.
pl: %email nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
pl: %emails nie są prawidłowymi adresami e-mail.

en: No update data available
pl: Brak informacji o nowych wersjach

en: Not secure!
pl: Stanowi zagrożenie!

en: Revoked!
pl: Projekt anulowany!

en: Unsupported release
pl: Wydanie nieobsługiwane

en: Can not determine status
pl: Nie można sprawdzić

en: (version @version available)
pl: (dostępna jest wersja @version)

en: See the available updates page for more information:
pl: Więcej informacji znajduje się na poniższej stronie.

en: New release(s) available for !site_name
pl: Dostępne są nowe wersje komponentów witryny !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie aktualnie wykorzystywanej wersji Drupala zostało anulowane. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
pl: Rozpowszechnianie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek zostało anulowane. Ich zaktualizowanie bądź całkowite wyłączenie jest szczególnie zalecane!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie wykorzystywana wersja Drupala nie jest już obsługiwana. Zaktualizowanie Drupala do nowszej wersji jest szczególnie zalecane!

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
pl: Co najmniej jeden z zainstalowanych modułów lub skórek nie jest już obsługiwany. Jego zaktualizowanie bądź całkowite wyłączenie jest szczególnie zalecane! Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Ukazało się nowe wydanie zainstalowanej na serwerze wersji Drupala. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
pl: Podczas pobierania informacji na temat nowych wydań zainstalowanej wersji Drupala wystąpił błąd.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
pl: Podczas pobierania informacji na temat nowych wersji zainstalowanych modułów i skórek wystąpił błąd.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
pl: Więcej informacji na <a href="@available_updates">stronie dotyczącej nowych wersji</a>.

en: Project not secure
pl: Projekt stanowi zagrożenie

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Zespół Drupala ds. bezpieczeństwa uznał, że projekt stanowi zagrożenie i w związku z tym nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project revoked
pl: Projekt anulowany

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt został anulowany i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, którego powstały w ramach projektu!

en: Project not supported
pl: Projekt nie jest obsługiwany

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
pl: Projekt nie jest już obsługiwany i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników, które powstały w ramach projektu!

en: No available releases found
pl: Nie znaleziono wydań

en: Release revoked
pl: Wydanie anulowane

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu zostało anulowane i nie można go już pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Release not supported
pl: Brak pomocy technicznej

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
pl: Aktualnie zainstalowane wydanie projektu nie jest już obsługiwane i nie można go pobrać. Szczególnie mocno zaleca się wyłączenie wszelkich składników wydania lub zainstalowanie nowszego!

en: Invalid info
pl: Nieprawidłowe informacje

en: Security update required!
pl: Ze względów bezpieczeństwa wymagana aktualizacja!

en: Not supported!
pl: Pomoc techniczna nie jest udzielana!

en: Recommended version:
pl: Zalecana wersja:

en: Security update:
pl: Wersja poprawiająca bezpieczeństwo:

en: Latest version:
pl: Najnowsza wersja:

en: Development version:
pl: Wersja testowa:

en: Also available:
pl: Inne dostępne wersje:

en: The selected file %name could not be uploaded.
pl: Próba wysłania pliku %name nie powiodła się.

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę spróbować ponownie, a jeśli błąd pojawia się stale, skontaktować się z administratorem witryny.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
pl: Ustawienia i hierarchia forów.

en: Edit forum
pl: Edycja forum

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
pl: Oto słownik przeznaczony do przechowywania struktury forum. Niektóre ze zwykłych funkcji słownika nie są tu dostępne.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
pl: %forum służy jedynie do grupowania forów. Proszę wybrać jedno z forów niżej.

en: Leave shadow copy
pl: Pozostaw alter ego

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
pl: Odnośnik do przeniesionego tematu może zostać pozostawiony w forum, w którym znajdował się poprzednio.

en: Container name
pl: Nazwa działu

en: forum container
pl: dział forum

en: Created new @type %term.
pl: Utworzono @type %term.

en: The @type %term has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: @time ago<br />by !author
pl: @time temu<br />przez !author

en: create forum topics
pl: rozpoczynanie tematów na forum

en: edit own forum topics
pl: edycja własnych tematów

en: administer forums
pl: administracja forum

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: Containing any of the words
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: Containing the phrase
pl: Zawiera wyrażenie

en: Containing none of the words
pl: Nie zawiera żadnego ze słów

en: Only in the category(s)
pl: Tylko z kategorii

en: Only of the type(s)
pl: Tylko wpisy typu

en: Content ranking
pl: Priorytety wyszukiwania treści

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
pl: Poniższe liczby określają priorytet własności podczas ustalania kolejności wyświetlania wyników wyszukiwania. Wyższa liczba oznacza większy priorytet, a zero, że własność jest ignorowana. Zmiana poniższych wartości nie pociagą za sobą konieczności przebudowania indeksu wyszukiwania, a jej efekty są natychmiastowe.

en: Keyword relevance
pl: Trafność wyszukiwania

en: Recently posted
pl: Niedawno dodane

en: Number of comments
pl: Liczba komentarzy

en: Number of views
pl: Liczba odsłon

en: Factor
pl: Czynnik

en: Expand layout to include descriptions.
pl: Zajmujący więcej miejsca tryb, w którym wyświetlane są opisy.

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
pl: Zajmujący mniej miejsca tryb, w którym opisy nie są wyświetlane.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ docelowy katalog %directory nie jest odpowiednio skonfigurowany.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ nie istnieje plik o takiej nazwie. Proszę sprawdzić, czy podana nazwa pliku jest poprawna.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file, ponieważ plik o tej nazwie już istnieje w podanym miejscu.

en: The selected file %file could not be copied.
pl: Nie udało się skopiować pliku %file.

en: The removal of the original file %file has failed.
pl: Nie udało się usunąć pierwotnego pliku %file.

en: Color set
pl: Zestaw kolorów

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Sprawdź, czy słowa zostały wpisane poprawnie.</li>
    <li>Jeśli użyto cudzysłowów, usunięcie ich rozszerzy zakres wyszukiwania: <em>"niebieski smerf"</em> oznacza fragment tekstu w postaci "niebieski smerf" i zwróci mniej wyników niż <em>niebieski smerf</em>.</li>
    <li>Spróbuj wyszukać jedno <strong>lub</strong> drugie ze słów, wstawiając pomiędzy nie operator <em>OR</em>: <em>niebieski smerf</em> zwróci mniej wyników niż <em>niebieski OR smerf</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
pl: Host bazy danych

en: Maximum link text length
pl: Maksymalna długość tekstu odnośnika

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pl: Adresy URL o liczbie znaków większej, niż zadeklarowana tutaj, zostaną skrócone, by zapobiec zaburzeniu wyglądu strony. Sam adres pozostanie nietknięty, a skrócony zostanie tylko tekst.

en: Check e-mail
pl: Sprawdź adres e-mail

en: Reports
pl: Raporty

en: Default picture
pl: Domyślny portret

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
pl: Adres URL pliku graficznego, który wyświetlany będzie, jeśli użytkownik nie wybierze własnego portretu. Nie wypełniaj pola, jeśli nie chcesz, by wyświetlany był taki obrazek.

en: Select the default site time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa witryny.

en: Site status
pl: Status witryny

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
pl: Jeśli potrzebnych jest więcej opcji, należy skorzystać z przycisku.

en: Toggle display
pl: Wyświetlaj

en: Update mode
pl: Tryb aktualizacji

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania loga.

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Install profile
pl: Instalacja wedle profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
pl: Status zindeksowania witryny: %percentage.

en: Download method
pl: Sposób udostępniania plików

en: Web server
pl: Serwer

en: Error reporting
pl: Powiadamianie o błędach

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
pl[0]: Pozostał jeden element do zindeksowania.
pl[1]: Pozostały @count elementy do zindeksowania.
pl[2]: Pozostało @count elementów do zindeksowania.

en: The content access permissions have been rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości przebiegło pomyślnie.

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło. W przypadku zapomnienia hasła <a href="@password">należy poprosić o nowe</a>.

en: and
pl: i

en: where
pl: których

en: URL filter
pl: Filtr adresów URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
pl: Proszę wybrać jeden lub więcej komentarzy, na których dokonana będzie aktualizacja.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
pl: Przepełnienie stosu. Zbyt wiele wywołań funkcji actions_do(). Kończenie pracy w celu uniknięcia nieskończonej rekursji.

en: Action %action saved.
pl: Zachowano działanie zautomatyzowane %action.

en: Action %action created.
pl: Utworzono działanie zautomatyzowane %action.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
pl: Wyzwalacze to zdarzenia występujące w systemie, takie jak dodanie nowego wpisu bądź zalogowanie się użytkownika. Moduł służy do wiązania tych zdarzeń ze zautomatyzowanymi działaniami, takimi jak wstrzymywanie publikacji lub wysyłanie wiadomości e-mail do administratora witryny. Na <a href="@url">stronie działań zautomatyzowanych</a> znajduje się lista działań, a także formularz pozwalający dodać i skonfigurować nowe działania.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
pl: Działania zautomatyzowane to poszczególne zadania, które może wykonać system, na przykład wstrzymanie publikacji danej treści lub zabronienie dostępu użytkownikowi. Moduły, takie jak moduł wyzwalaczy, mogą uruchamiać działania w określonych okolicznościach, na przykład, gdy dodawany jest nowy wpis lub gdy użytkownik loguje się do systemu. Moduły mogą także oferować własne działania.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
pl: Są dwa rodzaje działań: zwykłe i zaawansowane. Zwykłe działania zautomatyzowane nie wymagają żadnej dodatkowej konfiguracji i na poniższej liście wyświetlane są automatycznie. Działania zaawansowane mogą więcej. Umożliwiają wysłanie wiadomości e-mail pod wskazany adres lub sprawdzenie, czy dany tekst zawiera określone słowa. Działania takie muszą zostać skonfigurowane przed uruchomieniem. Do rozpoczęcia konfiguracji służy lista <em>Nowe działanie</em> i przycisk <em>Utwórz</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
pl: By określić, jakie zdarzenia występujące w systemie mają wyzwalać dane działanie, należy przejść na <a href="@url">stronę modułu wyzwalaczy</a>.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
pl: Działanie zaawansowanego rodzaju oferuje dodatkowe opcje, które można skonfigurować poniżej. Zaleca się zmianę standardowego <em>opisu</em>. Będzie on wyświetlany przez moduły (takie jak moduł wyzwalaczy) podczas wiązania działań ze zdarzeniami w systemie, dlatego też warto, by był komunikatywny. Dla przykładu, zamiast "Wysyła e-mail" lepiej napisać "Wysyła e-mail do moderatorów".

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi komentarzy. Można na przykład umieszczać na stronie głównej wszystkie wpisy, do których dodany został komentarz.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi zawartości witryny. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy tworzony lub aktualizowany jest wpis.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi taksonomii. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy jeden z terminów słownika jest usuwany.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi użytkowników. Można na przykład wysyłać e-mail do administratora, gdy tworzone jest nowe konto użytkownika.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
pl: Moduł wyzwalaczy umożliwia wyzwalanie działań zautomatyzowanych, gdy w systemie wystąpią określone zdarzenia, takie jak dodanie nowego wpisu czy zalogowanie się użytkownika.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
pl: Wyzwalacze oraz działania zautomatyzowane mogą wykonywać wiele przydatnych czynności, takich jak wysyłanie administratorowi wiadomości e-mail, gdy konto użytkownika jest usuwane, albo automatyczne wstrzymywanie publikacji odpowiedzi, które zawierają określone słowa. Jest pięć standardowych rodzajów zdarzeń - zdarzenia dotyczące odpowiedzi, zawartości, zadań cron, taksonomii oraz użytkowników. Moduły dodatkowe mogą definiować inne rodzaje zdarzeń.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="@trigger">stronie dotyczącej modułu wyzwalaczy</a>.

en: Manage actions
pl: Zarządzanie działaniami zautomatyzowanymi

en: Configure an advanced action
pl: Konfiguracja działania zautomatyzowanego

en: Delete an action.
pl: Usuwa działanie zautomatyzowane.

en: Remove orphans
pl: Usuń osierocone

en: Triggers
pl: Wyzwalacze

en: Tell Drupal when to execute actions.
pl: Uruchamiają działania zautomatyzowane.

en: Unassign an action from a trigger.
pl: Usuwa powiązanie wyzwalacza z działaniem.

en: Choose an advanced action
pl: Wybierz działanie

en: Action type
pl: Rodzaj działania

en: Make a new advanced action available
pl: Nowe działanie

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
pl: Unikatowy opis działania zautomatyzowanego. Będzie on wyświetlany przez moduły korzystające z działań zautomatyzowanych, takie jak moduł wyzwalaczy.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
pl: Czy na pewno usunąć działanie zautomatyzowane %action?

en: Action %action was deleted
pl: Działanie zautomatyzowane %action zostało usunięte

en: Deleted orphaned action (%action).
pl: Usunięto osierocone działanie zautomatyzowane (%action)

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
pl: Czy na pewno usunąć powiązanie z działaniem zautomatyzowanym o nazwie %title?

en: You can assign it again later if you wish.
pl: Powiązanie to można później przywrócić.

en: Trigger:
pl: Wyzwalacz:

en: unassign
pl: usuń powiązanie

en: Choose an action
pl: Proszę wskazać działanie

en: No available actions for this trigger.
pl: Brak działań dla tego wyzwalacza.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
pl: Wybrane działanie jest już powiązane z wyzwalaczem.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
pl: Dodano działanie, które zmienia cechy wpisu. Automatycznie dodano również działanie, które zachowuje zmiany poczynione we wpisie.

en: When cron runs
pl: Wykonywanie zadań cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
pl: Adres URL, pod który przekierowuje się użytkownika. Może to być adres wewnętrzny, taki jak "node/1234", lub zewnętrzny, np. "http://drupal.org".

en: When either saving a new post or updating an existing post
pl: Zachowanie nowego lub aktualizacja istniejącego wpisu

en: After saving a new post
pl: Zachowanie nowego wpisu

en: After saving an updated post
pl: Zachowanie zaktualizowanego wpisu

en: After deleting a post
pl: Usunięcie wpisu

en: When content is viewed by an authenticated user
pl: Przeglądanie zawartości przez użytkownika uwierzytelnionego

en: Publish post
pl: Opublikuj

en: Unpublish post
pl: Wstrzymaj publikację

en: Make post sticky
pl: Przyklej

en: Make post unsticky
pl: Odklej

en: Promote post to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Remove post from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Change the author of a post
pl: Przypisanie wpisu innemu autorowi

en: Save post
pl: Zachowaj wpis

en: Unpublish post containing keyword(s)
pl: Wstrzymanie publikacji wpisu zawierającego słowa kluczowe

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Unpublish comment containing keyword(s)
pl: Wstrzymanie publikacji komentarzy zawierających słowa kluczowe

en: Block current user
pl: Zabroń dostępu użytkownikowi

en: Ban IP address of current user
pl: Uniemożliwia dostęp użytkownikowi o danym adresie IP

en: Set @type %title to published.
pl: Opublikowano wpis %title (@type).

en: Set @type %title to unpublished.
pl: Wstrzymano publikację wpisu %title (@type).

en: Set @type %title to sticky.
pl: Przyklejono wpis %title (@type).

en: Set @type %title to unsticky.
pl: Odklejono wpis %title (@type).

en: Promoted @type %title to front page.
pl: Wpis %title (@type) umieszczono na stronie głównej.

en: Removed @type %title from front page.
pl: Wpis %title (@type) usunięto ze strony głównej.

en: Saved @type %title
pl: Zachowano wpis %title (@type)

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
pl: Wpis %title (@type) przypisano do konta użytkownika %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
pl: Publikacja wpisu zostanie wstrzymana, jeśli zawiera on któreś z powyższych słów kluczowych. Należy je oddzielać przecinkami. Wielkość liter ma znaczenie.

en: After saving a new comment
pl: Po zapisaniu nowego komentarza

en: After saving an updated comment
pl: Po zapisaniu aktualizacji komentarza

en: After deleting a comment
pl: Po usunięciu komentarza

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
pl: Kiedy komentarz jest oglądany przez zalogowanego użytkownika

en: Unpublished comment %subject.
pl: Publikacja komentarza %subject została wstrzymana.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
pl: Publikacja komentarza zostanie wstrzymana, jeśli zawiera on jedno z powyższych słów kluczowych. Wyrażenia te należy oddzielić przecinkami. Przykład: zabawny, taniec współczesny, "Spółka S.A.". Wielkość liter ma znaczenie.

en: After a user account has been created
pl: Utworzenie konta użytkownika

en: After a user's profile has been updated
pl: Zaktualizowanie profilu użytkownika

en: After a user has been deleted
pl: Usunięcie konta użytkownika

en: After a user has logged in
pl: Zalogowanie się użytkownika

en: After a user has logged out
pl: Wylogowanie się użytkownika

en: When a user's profile is being viewed
pl: Przeglądanie profilu użytkownika

en: Blocked user %name.
pl: Zablokowano dostęp użytkownikowi %name.

en: Banned IP address %ip
pl: Zabroniono dostępu z adresu IP %ip

en: After saving a new term to the database
pl: Zachowanie nowego terminu w bazie danych

en: After saving an updated term to the database
pl: Zachowanie zaktualizowanego terminu w bazie danych

en: After deleting a term
pl: Usunięcie terminu

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
pl: Umożliwia wyzwalanie działań zautomatyzowanych, kiedy w systemie wystąpią określone zdarzenia, takie jak dodanie wpisu.

en: 1 read | @count reads
pl[0]: 1 odsłona
pl[1]: @count odsłony
pl[2]: @count odsłon

en: access statistics
pl: dostęp do statystyk

en: view post access counter
pl: wyświetlanie liczby odsłon wpisu

en: Enables the categorization of content.
pl: Włącza kategoryzację zawartości.

en: Path prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: Save rule
pl: Zachowaj regułę

en: Delete contact
pl: Usuń kategorię

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
pl: Na przykład: "webmaster@twojastrona.com" lub "dzialsprzedazy@twojastrona.com".  Adresy odbiorców rozdziela się za pomocą przecinka.

en: Auto-reply
pl: Automatyczna odpowiedź

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
pl: Odpowiedź wysyłana automatycznie. Wypełnienie pola jest opcjonalne. Jeśli nie zostanie wypełnione, użytkownik nie będzie otrzymywał żadnej automatycznie wysyłanej odpowiedzi.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
pl: %recipient nie jest prawidłowym adresem e-mail.

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: You can leave a message using the contact form below.
pl: Możesz zostawić nam wiadomość, korzystając z poniższego formularza.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
pl: Maksymalna liczba wiadomości, które użytkownik może przesłać w ciągu godziny.

en: Contact form: category %category added.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została dodana.

en: Contact form: category %category updated.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została zaktualizowana.

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Up to date translation
pl: Tłumaczenie aktualne

en: Outdated translation
pl: Tłumaczenie nieaktualne

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
pl: <strong>%a</strong> to <strong>%b</strong>

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Depends on: !dependencies
pl: Jest zależny od: !dependencies

en: Required by: !required
pl: Wymagany przez: !required

en: Some required modules must be enabled
pl: Konieczne jest włączenie pewnych dodatkowych modułów

en: Would you like to continue with enabling the above?
pl: Czy powyższe moduły mają zostać włączone?

en: administer site configuration
pl: administracja konfiguracją strony

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
pl: Wolna od tabel, dająca się kolorować, wielokolumnowa skórka o stałej szerokości.

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: File to import not found.
pl: Nie znaleziono pliku.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
pl: Importowanie tłumaczenie nie powiodło się. Plik %filename nie może zostać odczytany.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgid_plural".

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
pl: W linii %line pliku tłumaczenia %filename znajduje się błąd składni.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgid" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis "msgstr[]" w linii %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: w linii %line nie odnaleziono oczekiwanego tekstu "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błąd: niepożądany wpis w linii %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku tłumaczenia %filename w linii %line.

en: Save translations
pl: Zachowaj tłumaczenia

en: Export template
pl: Eksportowanie szablonu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: The custom menu %title has been deleted.
pl: Menu %title zostało usunięte.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
pl: Usunięto menu %title i wszystkie jego elementy.

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: anonymous user
pl: użytkownik anonimowy

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-disabled">wyłączony</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
pl: @module (<span class="admin-enabled">włączony</span>)

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: The name %name has been denied access.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona i została odrzucona.

en: directory ping
pl: zapytanie ping do katalogu stron

en: Search this site
pl: Wyszukiwanie w witrynie

en: Original text
pl: Tekst w oryginale

en: Delete content type
pl: Usuń rodzaj zawartości

en: Change book (update list of parents)
pl: Dokonaj zmian w książce

en: add content to books
pl: dodaj zawartość do książek

en: administer book outlines
pl: administracja spisami treści książek

en: create a new book
pl: stwórz nową książkę

en: edit permissions
pl: edytuj uprawnienia

en: edit order and titles
pl: zmiana tytułów i kolejności

en: Manage your site's book outlines.
pl: Zarządzanie strukturą książek.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
pl: Ze względów bezpieczeństwa nazwę wysłanego pliku zmieniono na %filename.

en: notice
pl: wiadomość

en: Multilanguage
pl: Wielojęzyczne

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: File download
pl: Pobieranie pliku

en: Acronym
pl: Akronim

en: No vocabularies available.
pl: Brak słowników.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
pl: Nie udało się przesłać pliku graficznego. Katalog %directory nie istnieje lub nie umożliwia zapisu.

en: Post new comment
pl: Dodaj nowy komentarz

en: The field has been updated.
pl: Pole zostało zaktualizowane.

en: Returns information about an author in the system.
pl: Zwraca informacje na temat autora.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
pl: Tworzy nowy wpis i, ewentualnie, publikuje go.

en: Updates the information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Returns information about a specific post.
pl: Zwraca informacje o konkretnym wpisie.

en: Deletes a post.
pl: Usuwa wpis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca listę najnowszych wpisów.

en: Updates information about an existing post.
pl: Aktualizuje informacje na temat istniejącego wpisu.

en: Uploads a file to your webserver.
pl: Wysyła plik na serwer.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii, do których przypisany jest wpis.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
pl: Zwraca uproszczoną (pobierającą małą ilość danych) listę najnowszych wpisów.

en: Sets the categories for a post.
pl: Przypisuje wpis do kategorii.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
pl: Informacje na temat funkcji protokołu XML-RPC, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
pl: Informacje na temat wtyczek ułatwiających formatowanie tekstu, które są obsługiwane przez ten serwer.

en: Error storing post.
pl: Błąd podczas zachowywania wpisu.

en: You do not have permission to update this post.
pl: Brak uprawnień potrzebnych do aktualizacji tego wpisu.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ jego wielkość przekracza ustalony limit @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
pl: Załączenie pliku do wpisu jest niemożliwe, ponieważ osiągnięty został limit wykorzystania powierzchni dyskowej ustalony na @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
pl: Wysłanie pliku jest niemożliwe, ponieważ akceptowane są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: @extensions

en: No file sent.
pl: Nie wysłano pliku.

en: Error storing file.
pl: Błąd podczas zapisywania pliku.

en: Invalid post.
pl: Niewłaściwy wpis.

en: The default maximum file size a user can upload.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wysyłanego pliku.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
pl: Domyślny maksymalny rozmiar wszystkich plików, które może wysłać użytkownik.

en: administer content with blog api
pl: zarządzanie zawartością przy wykorzystaniu API blogów

en: List, edit, or add user roles.
pl: Wyświetlanie, dodawanie lub edycja rang użytkowników.

en: edit role
pl: edytuj rolę

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
pl: Maksymalne dozwolone wymiary pliku graficznego (np. 640x480). Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie ograniczenia. Jeśli zainstalowano <a href="!image-toolkit-link">narzędzie do przetwarzania grafik</a>, pliki o większych wymiarach będą zmniejszane.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
pl: Domyślna maksymalna dozwolona wielkość pliku, który może wysłać użytkownik. Jeśli jest to plik graficzny, sprawdzenie jego wielkości nastąpi po dopasowaniu do dozwolonych wymiarów.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
pl: Maksymalna dozwolona wielkość pliku, który może wysłać użytkownik. Jeśli jest to plik graficzny, sprawdzenie jego wielkości nastąpi po dopasowaniu do dozwolonych wymiarów.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików, które wysłać może użytkownik witryny.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
pl: Pliki graficzne, których wymiary przekraczają %resolution, zostaną zmniejszone.

en: Custom format
pl: Własny format

en: Block cache
pl: Pamięć podręczna bloków

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
pl: Marynistyczna, wielokolumnowa skórka zbudowana z użyciem tabel.

en: All recent posts
pl: Wszystkie ostatnio dodane

en: My recent posts
pl: Ostatnio dodane przeze mnie

en: Track posts
pl: Historia wpisów

en: Enables tracking of recent posts for users.
pl: Wyświetla historię wpisów dodawanych przez użytkowników.

en: Direction
pl: Kierunek

en: Drupal core
pl: Rdzeń Drupala

en: Book navigation block display
pl: Ustawienia wyświetlania bloku książki

en: Minimum number of words
pl: Minimalna liczba słów

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Confirm password
pl: Potwierdzenie hasła

en: Default display order
pl: Domyślna kolejność

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
pl: Domyślna kolejność odpowiedzi dla nowych i anonimowych użytkowników. Użytkownicy mogą to zmienić, używając panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Ustawienia uwierzytelnionych użytkowników są zapamiętywane.

en: No strings found for your search.
pl: Nie znaleziono napisów odpowiadających zapytaniu.

en: Administration theme
pl: Skórka administracyjna

en: Check username
pl: Sprawdź nazwę użytkownika

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Dziękujemy za zgłoszenie chęci założenia konta. Konto oczekuje w tej chwili na zatwierdzenie przez administratora witryny.<br />Tymczasem hasło i dalsze instrukcje zostały przesłane na podany adres e-mail.

en: Enable personal contact form by default
pl: Domyślnie aktywuj osobisty formularz kontaktowy

en: Default status of the personal contact form for new users.
pl: Pozwala zdecydować, czy osobiste formularze kontaktowe użytkowników będą domyślnie aktywne.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
pl: Informacje wyświetlane na <a href="@form">stronie kontaktowej</a> - cokolwiek, począwszy od wskazówek dotyczących wysyłania wiadomości, a skończywszy na adresie czy numerze telefonu.

en: Afar
pl: Danakilski

en: Somali
pl: Somalijski

en: Run cron
pl: Uruchom cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pl: Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa. Nie udało się zapisać pliku .htaccess. W katalogu %directory należy umieścić plik .htaccess o następującej treści: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
pl: Próba zapisania pliku %file nie powiodła się, ponieważ jest on za duży. Maksymalna dozwolona wielkość to %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file, ponieważ nie ukończono jego wysyłania.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pl: Nie udało się zapisać pliku %file. Wystąpił nieznany błąd.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki w formacie JPEG, PNG i GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnych dozwolonych wymiarów %dimensions pikseli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za duże. Maksymalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za małe. Minimalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
pl: Błąd w trakcie wysyłania. Próba przeniesienia pliku %file do katalogu docelowego %destination nie powiodła się.

en: Add to book outline
pl: Umieść w książce

en: outdated
pl: nieaktualne

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pl: <strong>@language_name</strong> (język oryginału)

en: add translation
pl: dodaj tłumaczenie

en: Translations of %title
pl: Tłumaczenia wpisu %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
pl: Maksymalna dozwolona wielkość pliku to %filesize. Wysyłane mogą być tylko pliki o następujących rozszerzeniach: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
pl: Nazwa zawiera więcej niż 255 znaków. Proszę ją skrócić i spróbować ponownie.

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
pl: Moduł taksonomii umożliwia kategoryzowanie zawartości z wykorzystaniem różnorodnych systemów klasyfikacji. Słownik etykiet pozwala użytkownikom nadawać wpisom przez nich tworzonym dowolne etykiety. Metoda ta jest często stosowana w aplikacjach służących do obsługi blogów. Słownik terminów pozostawia administratorom stworzenie listy dostępnych terminów. Struktura tychże terminów może być prosta, ale możliwe jest również budowanie złożonych, hierarchicznych struktur, w których terminy są na rozmaity sposób ze sobą powiązane. Te dwie metody korzystania ze słowników mogą być wykorzystywane w różnych rodzajach zawartości albo połączone ze sobą, oferując efektywny i elastyczny sposób klasyfikowania zawartości.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
pl: Przykładowo, tworząc witrynę z przepisami na potrawy, może istnieć potrzeba klasyfikowania wpisów zarówno wedle rodzaju potrawy, jak i czasu przygotowania. Osobne słowniki dają możliwość stosowania każdego z kryteriów niezależnie, bez konieczności nadawania etykiet dla wszystkich możliwych kombinacji.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
pl: Rodzaj potrawy: <em>przystawka, główne danie, sałatka, deser</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
pl: Czas przygotowania: <em>0-30 minut, 30-60 minut, 1-2 godzin, ponad 2 godziny</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
pl: Z każdym z dostępnych terminów (w innych systemach często używane są określenia "kategoria" lub "tag") powiązana jest strona wyświetlająca listę przypisanych do niego wpisów oraz kanał RSS z tymi wpisami. Modyfikując adresy takich stron, wyświetlić można listę wpisów przypisanych do kilku terminów na raz lub do jednego z tych terminów. Przeglądanie listy wszystkich głównych dań, dań przygotowywanych w 30 minut, lub przystawek i głównych dań, które przygotowuje się w 30 minut, jest więc dziecinnie proste. Istnieje wiele modułów dodatkowych, które modyfikują działanie systemu obsługi taksonomii i sposób wyświetlania terminów.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
pl: Interfejs zarządzania słownikami pozwala zmieniać układ terminów - informacje o terminach nadrzędnych i inne powiązania. Przykładowo, słownik mógłby zawierać listę krajów, których terminami nadrzędnymi byłyby regiony geopolityczne. Moduł umożliwia także wybrnięcie z pewnych niezręcznych sytuacji, pozwalając na przykład umieścić Turcję zarówno na Środkowym Wschodzie, jak i w Europie.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
pl: Moduł obsługuje synonimiczność terminów i powiązania między nimi, choć sam nie wykorzystuje tych danych. Mogą to czynić moduły dodatkowe.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@taxonomy">stronie dotyczącej modułu taksonomii</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
pl: Moduł taksonomii pozwala kategoryzować zawartość za pomocą etykiet lub zdefiniowanych przez administratora terminów. Jest elastycznym narzędziem do klasyfikacji wpisów, wyposażonym w wiele funkcji. Przygodę z taksonomią rozpocząć należy od stworzenia słownika, czyli zbioru terminów lub etykiet. Można stworzyć jeden słownik, przechowujący etykiety wszystkich wpisów, lub osobne słowniki o strukturze hierarchicznej, opisujące różne własności wpisów (np. "Kraje" lub "Kolory").

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
pl: Poniższa lista służy do konfigurowania i przeglądania słowników dostępnych w witrynie, a także zarządzania ich terminami (lub etykietami). Słownik może być przypisany do konkretnego rodzaju zawartości - są one wyświetlane w kolumnie <em>Typ</em>. Słowniki takie będą wyświetlane w formularzach dodawania zawartości określonego rodzaju. Kolejność słowników zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytu znajdującego się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Do zachowania zmian poczynionych na poniższej liście należy użyć przycisku <em>Zachowaj</em> u dołu strony.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem etykiet. Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest prostym słownikiem. Kolejność terminów zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść". Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem hierarchicznym o terminach posiadających po jednym terminie nadrzędnym. Kolejność terminów zmieniać można metodą "przeciągnij i upuść". Do zmiany nazw lub opisów terminów służą odnośniki <em>edytuj</em> dostępne przy każdym z nich.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
pl: Słownik %capital_name jest słownikiem hierarchicznym o terminach posiadających więcej niż jeden termin nadrzędny. Kolejności terminów nie można zmieniać metodą "przeciągnij i upuść". Funkcję tę można przywrócić, sprawiając, by każdy z terminów miał tylko jeden termin nadrzędny.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
pl: Na stronie określić można sposób prezentowania słownika innym administratorom i użytkownikom, a także przypisać go wybranym rodzajom zawartości. Etykiety umożliwiają użytkownikom własnoręczne tworzenie terminów podczas dodawania wpisów. Jeśli opcja ta nie zostanie włączona, będą oni mogli wybierać spośród terminów stworzonych przez użytkowników z uprawnieniami do zarządzania taksonomią.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
pl: Umożliwia kategoryzowanie i etykietowanie zawartości.

en: Database port
pl: Port bazy danych

en: Re-index site
pl: Przeindeksuj stronę

en: Are you sure you want to re-index the site?
pl: Czy na pewno przeindeksować stronę?

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
pl: Jedynie niektóre witryny wymagają podania tych informacji. W przypadku wątpliwości lepiej pozostaw domyślne wartości lub poproś o pomoc dostawcę usług hostingowych.

en: If your database is located on a different server, change this.
pl: Jeśli baza danych znajduje się na innym serwerze, należy zmienić tę wartość.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
pl: Jeśli serwer baz danych pracuje na niestandardowym porcie, wprowadź tutaj jego numer.

en: Database port must be a number.
pl: Port bazy danych musi być wyrażony liczbą.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
pl: Wszystkie znaki interpunkcyjne za wyjątkiem kropek, łączników, znaków podkreśleń i spacji są niedozwolone.

en: view uploaded files
pl: dostęp do wysłanych plików

en: Secondary links
pl: Menu dodatkowe

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pl: Włącz lub wyłącz pokazywanie wybranych elementów strony.

en: create url aliases
pl: tworzenie aliasów url

en: administer url aliases
pl: administracja aliasami url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Language negotiation
pl: Określanie pożądanego języka

en: Status report
pl: Raport o stanie witryny

en: Not writable
pl: Brak uprawnień do zapisu

en: Identification
pl: Opis

en: Book outline
pl: Konspekt książki

en: This will be the top-level page in this book.
pl: Wpis będzie stroną tytułową książki.

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Notify user of new account
pl: Powiadom użytkownika o utworzeniu nowego konta

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
pl: Nie udało się wysłać pliku %file, ponieważ nie odnleziono docelowego katalogu %directory, lub też katalog ten jest tylko do odczytu.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
pl: <em>Strona</em>, podobna w formie do <em>artykułu</em>, służy do umieszczania informacji, które rzadko są aktualizowane, na przykład stron typu "O nas". Domyślne ustawienia <em>strony</em> nie pozwalają na umieszczanie odpowiedzi ani na publikację na stronie głównej.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
pl: <em>Artykuł</em>, podobny w formie do <em>strony</em>, to idealny nośnik często aktualizowanych treści, które informują użytkowników bądź zachęcają ich do wyrażenia swojej opinii. Za pomocą <em>artykułów</em> publikować można oświadczenia dla prasy, ogłoszenia, a także wpisy o charakterze nieformalnym. Domyślne ustawienia <em>artykułu</em> pozwalają użytkownikom na umieszczanie odpowiedzi, a także decydują o automatycznej publikacji artykułów na stronie głównej.

en: Terms in %vocabulary
pl: Terminy słownika %vocabulary

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
pl: Poniżej znajduje się lista komentarzy, które oczekują na zatwierdzenie. By zatwierdzić komentarz, kliknij "edytuj" i zmień jej "status" na "Zaakceptowany". Kliknięcie tytułu komentarza wyświetla jej treść, nazwy autora - informacje o nim. Kliknięcie odnośnika "edytuj" umożliwia zmianę treści, a "usuń" - spowoduje jego usunięcie.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
pl: Wyświetlanie i edycja komentarzy oraz kolejką moderacji komentarzy.

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Reply to comment
pl: Odpowiedz na komentarz

en: Default display mode
pl: Domyślny sposób wyświetlania

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
pl: Domyślny sposób wyświetlania komentarzy. Można zdecydować, czy ma uwzględniać treść komentarza oraz ich podział na wątki.

en: Default comments per page
pl: Domyślna liczba komentarzy na stronie

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
pl: Domyślna liczba komentarzy na każdej stronie. Gdy jest ich więcej, dzielone są na kilka stron.

en: Comment controls
pl: Panel kontroli komentarzy

en: Display above the comments
pl: Wyświetlaj powyżej komentarzy

en: Display below the comments
pl: Wyświetlaj poniżej komentarzy

en: Display above and below the comments
pl: Wyświetlaj powyżej i poniżej komentarzy

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
pl: Lokalizacja panelu kontroli sposobu wyświetlania odpowiedzi. Za jego pomocą użytkownicy mogą zmieniać sposób i kolejność wyświetlania odpowiedzi.

en: Comment subject field
pl: Pole tytułu komentarza

en: Can users provide a unique subject for their comments?
pl: Czy użytkownicy mogą nadawać własne tytuły komentarzom?

en: You are not authorized to post comments.
pl: Brak uprawnień do dodawania komentarzy.

en: The comment you are replying to does not exist.
pl: Komentarz na który próbujesz odpowiedzieć już nie istnieje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
pl: Temat jest zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.

en: You are not authorized to view comments.
pl: Brak uprawnień do przeglądania komentarzy.

en: Comment: updated %subject.
pl: Komentarz: zaktualizowano %subject.

en: Comment: added %subject.
pl: Komentarz: dodano %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
pl: Czy na pewno usunąć komentarz %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
pl: Wszystkie odpowiedzi do tego komentarza zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Publish the selected comments
pl: Opublikuj wybrane komentarze

en: Unpublish the selected comments
pl: Wstrzymaj publikację wybranych komentarzy

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
pl: Wygląda na to, że brak jest komentarzy, które można by było usunąć, lub też wybrany komentarz został już usunięty przez innego administratora.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
pl: Czy na pewno usunąć te komentarze oraz wszystkie jego podkomentarze?

en: You have to specify a valid author.
pl: Wymagana jest prawidłowa nazwa użytkownika.

en: The name you used belongs to a registered user.
pl: Podana nazwa należy do już zarejestrowanego użytkownika.

en: You have to leave your name.
pl: Podanie nazwiska lub pseudonimu jest wymagane.

en: The e-mail address you specified is not valid.
pl: Podany adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: You have to leave an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
pl: Adres strony domowej jest nieprawidłowy. Warto sprawdzić, czy adres zawiera wszelkie potrzebne elementy. Powinien on wyglądać tak: <code>http://example.com/podstrona</code>.

en: (No subject)
pl: (Brak tytułu)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
pl: Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

en: Comment viewing options
pl: Sposób wyświetlania komentarzy

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> lub <a href="@register">utwórz konto</a> by komentować

en: Comment: deleted %subject.
pl: Komentarz: usunięto %subject.

en: Access type
pl: Dostęp

en: Add feed
pl: Dodaj kanał

en: File system
pl: System plików

en: @name's blog
pl: @name - blog

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
pl: By móc kontaktować się z innymi użytkownikami, należy podać swój właściwy adres e-mail. Proszę <a href="@url">zaktualizować dane</a> i spróbować ponownie.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać wiadomości do więcej niż %number użytkowników w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Join summary
pl: Połącz podsumowanie z resztą wpisu

en: Split summary at cursor
pl: Oddziel podsumowanie w miejscu kursora

en: Enter your @s username.
pl: Nazwa użytkownika witryny @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
pl: Twój portret lub też inny obrazek. Maksymalne wymiary to %dimensions, a maksymalna wielkość wynosi %size kB.

en: Posted in
pl: Odpowiedź do

en: Cannot delete non-existent comment.
pl: Nie można usunąć nieistniejącego komentarza.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
pl: Uprawnienia do dodawania komentarzy przydziela się rolom użytkowników, na przykład użytkownikom anonimowym. Jeśli anonimowi użytkownicy mają możliwość dodawania komentarzy, dane kontaktowe, które pozostawiają, mogą być przechowywane w plikach "cookie" na ich własnych komputerach, co eliminuje konieczność ponownego wprowadzania tych samych danych podczas dodawania kolejnych komentarzy. Jeżeli dany komentarz nie posiada żadnych odpowiedzi, może być (opcjonalnie) edytowany przez jego autora. Moduł wykorzystuje te same formaty danych, które są dostępne podczas tworzenia wpisów.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@comment">stronie dotyczącej odpowiedzi</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
pl: Poniżej znajduje się lista ostatnich komentarzy dodanych w witrynie. Kliknij na tytułu komentarza, żeby wyświetlić jego treść, nazwę autora w celu edycji informacji o nim. Kliknięcie odnośnika "edytuj" pozwoli zmienić treść komentarza, a odnośnika "usuń" - spowoduje jego usunięcie.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
pl: Zmusza użytkownika do zapoznania się z podglądem komentarza, uaktywniając przycisk dodania komentarza dopiero po skorzystaniu z przycisku podglądu.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
pl: Komentarz: próba dodania komentarza pomimo braku uprawnień lub zamknięcia wpisu (%subject).

en: Submitted by !username on @datetime.
pl: !username, @datetime

en: !name's blog
pl: Blog użytkownika !name

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy żadna zawartość nie odpowiada żądanemu dokumentowi. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: The post could not be saved.
pl: Zachowanie wpisu było niemożliwe.

en: %message in %file on line %line.
pl: %message w pliku %file, linia %line.

en: Picture image path
pl: Ścieżka do pliku graficznego

en: You do not have any administrative items.
pl: Żadne zadania administracyjne nie są dostępne.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
pl: Wystąpiły problemy w funkcjonowaniu witryny. Więcej informacji w <a href="@status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: Help topics
pl: Zagadnienia

en: Help is available on the following items:
pl: Dostępne są informacje na temat następujących składników:

en: No help is available for module %module.
pl: Brak dokumentacji dla modułu %module.

en: @module administration pages
pl: Strony zarządzania modułem @module

en: By module
pl: Wedle modułów

en: Manage your site's content.
pl: Zarządzanie treściami w witrynie.

en: Control how your site looks and feels.
pl: Sposób prezentacji witryny.

en: Adjust basic site configuration options.
pl: Podstawowe ustawienia.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
pl: Służy do zarządzania użytkownikami witryny, grupami użytkowników, a także ich uprawnieniami.

en: View reports from system logs and other status information.
pl: Komunikaty zapisywane do dzienników i inne informacje dotyczące stanu systemu.

en: No strings found to translate.
pl: Nie znaleziono napisów do tłumaczenia.

en: Page Text
pl: Tekst strony

en: Translation to %language
pl: Tłumaczenie na %language

en: Translate Text
pl: Przetłumacz tekst

en: Save translation
pl: Zapisz tłumaczenie

en: Enable sharing translations with server
pl: Włącz udostępnianie tłumaczeń na serwerze

en: Address of localization server to use
pl: Adres serwera tłumaczeń

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
pl: Podany serwer nie jest w stanie zaakceptować żądań w wersji 2.0 protokołu.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
pl: Sprawdzono, że podany serwer może obsłużyć doręczenia napisów. Wspierane języki: %languages.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
pl: Określono zły adres serwera lokalizacji. Należy upewnić się, że podany adres dotyczy właściwego serwera.

en: Localization client
pl: Klient lokalizacji

en: Your Localization Server API key
pl: Klucz API serwera tłumaczeń

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
pl: Unikalny klucz, który umożliwia wysyłanie tłumaczeń na zdalny serwer lokalizacji. Aby zdobyć własny klucz API przejdź na stronę !server-link.

en: use on-page translation
pl: używaj tłumaczenia na stronie

en: submit translations to localization server
pl: wyślij tłumaczenie na serwer lokalizacji

en: Save string
pl: Zachowaj napis

en: Translate strings
pl: Tłumaczenie napisów

en: Localization sharing
pl: Udostępnianie tłumaczeń

en: Provides on-page localization
pl: Umożliwia lokalizację na stronie

en: An HTTP error @status occured.
pl: Wystąpił błąd HTTP: @status

en: Translate interface
pl: Tłumaczenie interfejsu

en: Add language
pl: Dodaj język

en: Edit string
pl: Edycja napisu

en: Delete string
pl: Usuń napis

en: Are you sure you want to delete the language %name?
pl: Czy na pewno usunąć język %name?

en: The language %locale has been removed.
pl: Język %locale został usunięty.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
pl: Czy na pewno usunąć napis <q>%source</q>?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie napisu spowoduje nieodwracalne usunięcie także wszystkich jego tłumaczeń.

en: locale
pl: język

en: AM
pl: przed południem

en: PM
pl: po południu

en: Multilingual support
pl: Obsługa wersji językowych

en: Enabled, with translation
pl: Włączona, obejmuje tłumaczenia

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
pl: Wybrany zestaw narzędzi przetwarzania plików graficznych <em>%toolkit</em> nie może poprawnie przetworzyć funkcji "%function".

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
pl: Katalog %file nie jest chroniony przed modyfikacjami i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: Currently using !item !version
pl: Obecnie: !item w wersji !version

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania dla konta, które zostało zablokowane.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
pl: Użytkownik %name wykorzystał jednorazowy odnośnik logowania (%timestamp).

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
pl: Utworzono nowe konto użytkownika <a href="@url">%name</a>. Wiadomość e-mail nie została wysłana.

en: Registration successful. You are now logged in.
pl: Tworzenie konta zakończyło się pomyślnie i nastąpiło zalogowanie do witryny.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
pl: Hasło i dalsze instrukcje zostały wysłane na adres e-mail nowego użytkownika <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
pl: Nowy użytkownik: %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się zmodyfikować pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
pl: Nie udało się otworzyć pliku %settings. Proszę sprawdzić, czy dostępne są odpowiednie uprawnienia.

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został wykorzystany. Korzystanie z niego w przyszłości nie będzie już konieczne. Należy zmienić swoje hasło.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
pl: !username wypełnił formularz założenia konta.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
pl: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
pl: Moduł pozwala użytkownikom witryny dodawać wpisy do swoich blogów za pomocą zewnętrznych narzędzi blogerskich. Programy takie dostępne są w wersjach dla wielu systemów operacyjnych i zazwyczaj oferują bogaty w funkcje graficzny interfejs do tworzenia i edycji wpisów.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
pl: API blogów umożliwia korzystanie z programów takich jak <a href="@ecto-link">Ecto</a> (program dostępny w wersjach dla systemu Max OS X i Microsoft Windows). Moduł obsługuje API <a href="@blogger-api">Bloggera</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog</a>, a także - w większości -  <a href="@movabletype-api">Movable Type</a>. Kompatybilne powinny być również wszystkie inne narzędzia czy usługi blogerskie (np. "post to blog" w serwisie  <a href="@flickr">Flickr</a>), które obsługują wymienione API.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
pl: Na <a href="@blogapi-settings">stronie ustawień API blogów</a> wskazać można rodzaje zawartości, które mają być dostępne podczas korzystania z zewnętrznych narzędzi blogerskich. Każdy z nich będzie wyświetlany przez takie narzędzie jako osobny "blog".

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@blogapi">stronie poświęconej API blogowym</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
pl: Zwraca listę blogów, w których dany autor ma uprawnienia do dodawania treści.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
pl: Zwraca listę wszystkich kategorii zdefiniowanych w blogu.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
pl: Ponowna publikacja wszystkich plików związanych z wpisem w blogu. Ekwiwalent zachowania wpisu, jednak z pominięciem wysyłania zapytania ping.

en: You do not have permission to create this type of post.
pl: Brak uprawnień do dodawania zawartości tego rodzaju.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wpisów tego typu. Proszę zapisać wpis jako wersję roboczą.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
pl: Brak uprawnień do dodawania wersji roboczych. Wzamian proszę opublikować wpis.

en: Invalid categories submitted.
pl: Podane kategorie są nieprawidłowe.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
pl: Wymagane jest podanie kategorii ze słownika @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
pl: Ze słownika @vocabulary_name wybrać można tylko jedną kategorię.

en: Error saving categories. This feature is not available.
pl: Błąd podczas zachowywania informacji o kategoriach. Funkcja niedostępna.

en: You do not have permission to edit this blog.
pl: Brak uprawnień do edycji tego blogu.

en: Enable for external blogging clients
pl: Rodzaje zawartości dostępne dla zewnętrznych narzędzi blogerskich

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
pl: Służy do wybrania rodzajów zawartości, które mają być dostępne podczas korzystania z zewnętrznych narzędzi blogerskich. Dostępne rodzaje zawartości będą przez takie narzędzia wyświetlane jako osobne "blogi".

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
pl: Brak uprawnień do dodawania wpisów typu %type lub moduł API blogów nie został skonfigurowany do współpracy z nimi.

en: @type: added %title using blog API.
pl: @type: dodano %title przez API blogów.

en: @type: updated %title using Blog API.
pl: @type: zaktualizowano wpis %title (za pomocą API blogów).

en: Blog API
pl: API blogów

en: Configure the content types available to external blogging clients.
pl: Konfiguracja rodzajów zawartości, z których korzystać mogą zewnętrzne narzędzia blogerskie.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
pl: Umożliwia użytkownikom dodawanie zawartości za pomocą aplikacji obsługujących protokół XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <em>i</em> których <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
pl: <strong>%property</strong> to <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie nazw użytkowników

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: Remaining @remaining of @total.
pl: Pozostało @remaining z @total.

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
pl: Proszę zapoznać się ze <a href="@error_url">stroną na temat błędu</a>

en: HTTP POST is required.
pl: Dostęp do metody POST protokołu HTTP jest wymagany.

en: Your page will be a part of the selected book.
pl: Strona zostanie dołączona do wybranej książki.

en: 0 sec
pl: 0 sek

en: form
pl: formularz

en: Basic options
pl: Podstawowe ustawienia

en: emergency
pl: sytuacja awaryjna

en: Filter log messages
pl: Filtr wpisów dziennika

en: You must select something to filter by.
pl: Należy podać kryterium filtrowania.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pl: By zmienić obecne hasło użytkownika, należy wprowadzić nowe hasło w obydwa pola.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
pl: Jednorazowy odnośnik logowania został już wykorzystany. Nie ma potrzeby nadal z niego korzystać, ponieważ logowanie przebiegło pomyślnie.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania jednorazowego odnośnika logowania, którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
pl: <p>Strona ta pozwala jednorazowo zalogować się do konta %user_name. Możliwość ta przestanie być dostępna z dniem %expiration_date</p><p>Poniższy przycisk umożliwia zalogowanie się i zmianę hasła.</p>

en: This login can be used only once.
pl: Te dane logowania mogą być wykorzystane tylko jednokrotnie.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
pl: Podjęto próbę wykorzystania z jednorazowego odnośnika logowania, który został już wcześniej wykorzystany, lub którego ważność wygasła. Za pomocą poniższego formularza można uzyskać nowy.

en: The translation import of %filename failed.
pl: Importowanie tłumaczenia z pliku %filename nie powiodło się.

en: Translation updates
pl: Aktualizacje tłumaczeń

en: More choices
pl: Więcej opcji

en: Javascript Choice Form
pl: Formularz wyboru wzbogacony JavaScript

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Hasło dla nowego konta użytkownika należy wprowadzić do obydwu pól.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
pl: Więcej informacji można znaleźć w <a href="@help">dziale pomocy</a> lub <a href="@handbook">podręcznikach Drupala dostępnych w internecie</a>. Pytania można zadawać na <a href="@forum">oficjalnym angielskim forum Drupala</a> lub <a href="http://drupal.org.pl/forum">polskim forum</a>. Dostępna jest również szeroka gama <a href="@support">innych możliwości uzyskania pomocy</a>.

en: Account details for !username at !site
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: User e-mail settings
pl: Ustawienia wiadomości e-mail

en: Poll
pl: Ankieta

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pl: Wyszukiwanie dla obu wyrażeń wpisujemy wielkimi literami <strong>OR</strong>. Na przykład, <strong> koty OR psy</strong>.

en: PHP filter
pl: Filtr PHP

en: Submitted by !username on @datetime
pl: !username, @datetime

en: Preview post
pl: Podgląd wpisu

en: Must users preview posts before submitting?
pl: Czy wymagane jest obejrzenia podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: More information about formatting options
pl: Więcej informacji na temat formatowania

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: Default menu for content
pl: Domyślne menu dla nowych wpisów

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
pl: Menu domyślne jest automatycznie wybierane w formularzu dodawania zawartości.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
pl: Demon cron jest uruchomiony od ponad godziny i prawdopodobnie się zablokował.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
pl: Próba ponownego uruchomienia już działającego demona cron.

en: Cron run completed.
pl: Zadania cron wykonane.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
pl: Opis dokonanych zmian, mający pomóc współtwórcom w zrozumieniu zamiarów autora.

en: HTTP request status
pl: Status zapytań HTTP

en: Fails
pl: Niepowodzenie

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
pl: Konfiguracja systemu bądź sieci uniemożliwia Drupalowi dostępu do stron internetowych, powodując ograniczenie jego funkcjonalności. Przyczyna może leżeć w konfiguracji serwera internetowego lub PHP. Powinno się ją zmienić, jeśli działać mają powiadomienia o wydaniu aktualizacji, pobieranie wiadomości z kanałów informacyjnych, logowanie się za pomocą identyfikatora OpenID czy inne usługi sieciowe.

en: Delete this menu item.
pl: Usuń element menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
pl: Tekst odnośnika, który ma się pojawić w menu. Pola nie trzeba wypełniać, jeśli odnośnik do wpisu nie ma trafić do menu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
pl: Minimalna liczba słów, które musi posiadać tego rodzaju treść. Ustawienie to może być przydatne w odfiltrowywaniu niepotrzebnych wpisów, takich jak krótkie wpisy "testowe".

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
pl: Tworzony właśnie węzeł może być dostępny pod alternatywnym adresem URL. Jeśli strona ma dotyczyć ciekawostek, można ją na przykład umieścić pod adresem "ciekawostki". Ścieżki powinny być względne i nie mogą kończyć się ukośnikiem.

en: Update translations
pl: Aktualizuj tłumaczenia

en: Already added languages
pl: Już dodane języki

en: Recent blog posts
pl: Ostatnie wpisy na blogu

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Are you sure you want to delete these users?
pl: Czy na pewno usunąć wybrane konta użytkowników?

en: The users have been deleted.
pl: Konta użytkowników zostały usunięte.

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Edit language
pl: Edycja języka

en: allow
pl: zezwól

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: The content type %name has been updated.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został zaktualizowany.

en: The content type %name has been added.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został dodany.

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Drag to re-order
pl: Chwyć, by zmienić kolejność

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pl: Zmiany wprowadzone w tabeli zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Rule type
pl: Typ reguły

en: Mask
pl: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
pl: Czy na pewno usunąć regułę typu @type dla %rule?

en: The access rule has been deleted.
pl: Reguła przyznawania dostępu została usunięta.

en: The requested page could not be found.
pl: Żądana strona nie została odnaleziona.

en: Post new @node_type
pl: Dodaj nowy @node_type

en: Requirements problem
pl: Niespełnione wymagania

en: Database configuration
pl: Konfiguracja bazy danych

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
pl: Serwer internetowy wydaje się nie obsługiwać żadnych popularnych baz danych. Warto sprawdzić, czy dostawca usług hostingowych oferuje jedną z <a href="@drupal-databases">baz danych, z których może korzystać Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
pl: Do stworzenia bazy danych @drupal potrzebne są następujące informacje.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
pl: Rodzaj bazy danych, w której przechowywane będą dane.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych, w której przechowywane będą dane. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
pl: Nazwa bazy danych %db_type, w której przechowywane będa dane systemu @drupal. Musi już ona istnieć na serwerze.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
pl: Jeśli z tej bazy danych będzie korzystać więcej niż jedna aplikacja, należy tu podać prefiks dla tabel systemu @drupal (np. %prefix).

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
pl: Prefiks tabeli bazy danych %db_prefix jest nieprawidłowy. Prefiks może się składać tylko ze znaków alfanumerycznych, kropek i podkreśleń.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
pl: Ustawienia zawarte w pliku %settings_file wskazują, że system @drupal powinien korzystać z serwera baz danych %db_type, jednak ustawienia PHP nie umożliwiają obecnie obsługi baz danych tego rodzaju.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
pl: Kontynuowanie instalacji oraz poprawne funkcjonowanie Drupala jest możliwe jedynie po rozwiązaniu wymienionych poniżej problemów z uprawnieniami. Udało się ustalić, że dostępne są następujące polecenia: %commands. Więcej informacji na temat konfigurowania serwera baz danych można znaleźć w <a href="http://drupal.org/node/258">Podręczniku instalacji i aktualizacji Drupala</a> (w języku angielskim). W przypadku wątpliwości warto poprosić o pomoc swojego dostawcę usług hostingowych.

en: Select an installation profile
pl: Wybierz profil instalacyjny

en: Choose language
pl: Wybór języka

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
pl: Jeśli zostanie mu udostępnione tłumaczenie, instalator może kontynuować instalację, korzystając z wybranego języka. By zainstalować, a później używać Drupala w języku innym niż angielski, należy:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
pl: Sprawdzić, <a href="@translations" target="_blank">czy daną wersję Drupala przetłumaczono na wybrany język</a>. Tłumaczenia są dostępne w postaci zestawów plików, a tworzy się je z myślą o konkretnej wersji Drupala.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
pl: Pobrać wybrane tłumaczenie oraz rozpakować je do głównego katalogu Drupala.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
pl: Wskazać język na liście dostępnej po kliknięciu drugiego z poniższych odnośników. Odświeżenie strony sprawi, że na liście pojawią się opcje uwzględniające rozpakowane tłumaczenia.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
pl: By natomiast zainstalować Drupala w języku angielskim, lub zająć się tłumaczeniami po ukończeniu instalacji, należy skorzystać z pierwszego z poniższych odnośników.

en: How should the installation continue?
pl: Jak powinna przebiegać instalacja?

en: Continue installation in English
pl: Kontynuacja instalacji w języku angielskim

en: Return to choose a language
pl: Powrót do wyboruj języka

en: Install Drupal in English
pl: Instalacja w języku angielskim

en: Learn how to install Drupal in other languages
pl: Instrukcje instalacji Drupala w innym języku

en: (built-in)
pl: (wbudowany)

en: Select language
pl: Wybór języka

en: No profiles available
pl: Brak profilów instalacyjnych

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
pl: Nie udało się odnaleźć żadnych profilów instalacyjnych. Profile zawierają informacje o tym, które z modułów mają zostać włączone i jaki schemat bazy danych ma zostać zainstalowany. Obecność profilu instalacyjnego jest konieczna do kontynuowania procesu instalacji.

en: Drupal already installed
pl: Drupal jest już zainstalowany

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
pl: <ul><li>Zanim będzie można przeprowadzić nową instalację, należy najpierw opróżnić istniejącą bazę danych.</li><li>By przeprowadzić instalację z użyciem innej bazy, zmienić należy ustawienia w pliku <em>settings.php</em>, który znajduje się w katalogu <em>sites</em>.</li><li>By przeprowadzić aktualizację działającej witryny, należy uruchomić <a href="@base-url/update.php">skrypt aktualizujący</a>.</li><li>Można również otworzyć <a href="@base-url">istniejącą witrynę</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
pl: Instalowanie systemu @drupal

en: The installation has encountered an error.
pl: Podczas instalacji wystąpił błąd.

en: Configure site
pl: Konfiguracja witryny

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Wszystkie konieczne zmiany w katalogu %dir i pliku %file zostały wykonane, więc teraz, aby zapewnić bezpieczeństwo, należy usunąć uprawnienia do zapisu do nich. W razie wątpliwości warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który znajduje się w internecie.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
pl: Wszystkie konieczne zmiany w katalogu %dir i pliku %file zostały wykonane. Ze względów bezpieczeństwa zostały im nadane atrybuty "tylko do odczytu".

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
pl: Serwer pomyślnie przeszedł test.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
pl: System, w swej obecnej konfiguracji, nie obsługuje tej funkcji. Więcej informacji na temat sposobów rozwiązania problemu znaleźć można na <a href="http://drupal.org/node/15365">stronie podręcznika dotyczącej przyjaznych adresów</a>.

en: Testing clean URLs...
pl: Testowanie obsługi przyjaznych adresów...

en: @drupal installation complete
pl: Instalacja systemu @drupal dobiegła końca

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
pl: Gratulacje, system @drupal został pomyślnie zainstalowany.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
pl: Przed przejściem do <a href="@url">nowej witryny</a> warto zapoznać się z powyższymi komunikatami.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
pl: Można już odwiedzić <a href="@url">nową witrynę</a>.

en: Installed %module module.
pl: Zainstalowano moduł %module.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
pl: By kontynuować proces instalacji systemu @drupal, konieczne jest utworzenie pliku przechowującego ustawienia.
    <ol>
    <li>Utwórz kopię pliku %default_file pod nazwą %file.</li>
    <li>Nadaj serwerowi uprawnienia do zapisu do nowego pliku. W przypadku wątpliwości warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który jest dostępny w internecie.</li>
    </ol>
    Więcej informacji na temat instalowania Drupala znajduje się w pliku INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Instalator systemu @drupal potrzebuje uprawnień do zapisu do pliku %file. W przypadku wątpliwości co do sposobu nadawania tych uprawnień warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się w  <a href="@handbook_url">podręczniku</a>, który jest dostępny w internecie.

en: Choose profile
pl: Wybór profilu instalacyjnego

en: Verify requirements
pl: Weryfikacja wymagań

en: Set up database
pl: Ustawienia bazy danych

en: Set up translations
pl: Instalacja tłumaczeń

en: Install site
pl: Instalacja witryny

en: Finish translations
pl: Instalacja dodatkowych tłumaczeń

en: To configure your website, please provide the following information.
pl: Poniższe informacje wymagane są do skonfigurowania witryny.

en: Site e-mail address
pl: Adres e-mail witryny

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
pl: Adres nadawcy wiadomości wysyłanych automatycznie - podczas tworzenia kont, odpowiadania na prośby o nowe hasło i w przypadku różnego rodzaju powiadomień. By uniknąć oznaczenia wiadomości jako spam, warto podać adres w domenie wykorzystywanej przez witrynę.

en: Administrator account
pl: Konto administratora

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
pl: Konto administratora daje pełną kontrolę nad witryną, czyli wszelkie uprawnienia. Bezpieczeństwo danych konta administratora jest szczególnie ważne, ponieważ jedynie to konto daje dostęp do pewnych funkcji.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Na ten adres przesyłane będą wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie w przypadku prośby o przesłanie nowego hasła, do przesyłania informacji o nowościach lub innych powiadomień.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
pl: Daty w całej witrynie będą wyświetlane zgodnie z wybraną strefą czasową.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
pl: Włączenie funkcji sprawia, że Drupal generuje "przyjazne" adresy, tj. pozbawione znaków <code>?q=</code>.

en: Update notifications
pl: Powiadomienia o nowych wersjach

en: Check for updates automatically
pl: Automatycznie sprawdzaj, czy pojawiły się aktualizacje

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
pl: Po włączeniu tej opcji, Drupal będzie informował o wydaniu nowych wersji. Wpłynie to na zwiększenie bezpieczeństwa witryny. Z tego też powodu jest <strong>szczególnie zalecane</strong>. Włączenie opcji spowoduje anonimowe wysyłanie do <a href="@drupal">drupal.org</a> informacji na temat zainstalowanych komponentów. Więcej informacji na <a href="@update">stronie dotyczącej powiadomień</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
pl: Usunięto osierocone działanie zautomatyzowane "%action".

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
pl[0]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajduje się jedno osierocone działanie. !link
pl[1]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajdują się @count osierocone działania. !link
pl[2]: W tabeli modułu działań zautomatyzowanych ("actions") znajduje się @count osieroconych działań. !link

en: Site off-line
pl: Witryna jest wyłączona

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
pl: Demon cron został zatrzymany, ponieważ przekroczył dozwolony czas działania.

en: 1 byte | @count bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: @count bajty
pl[2]: @count bajtów

en: MySQL database
pl: Baza danych MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
pl: Wersja serwera MySQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją MySQL jest wersja %version.

en: PostgreSQL database
pl: Baza danych PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
pl: Wersja serwera PostgreSQL jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PostgreSQL jest wersja %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
pl: Konfiguracja bazy danych PostgreSQL zawiera nieprawidłowe ustawienia kodowania (%encoding). Możliwe, że nie będzie działać tak, jak powinna. Zaleca się ponowne jej stworzenie, tym razem z kodowaniem ustawionym na UTF-8/Unicode. Więcej informacji znaleźć można w <a href="@url">dokumentacji PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
pl: Katalog %directory został utworzony.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
pl: Uprawnienia do katalogu %directory zostały zmienione tak, by możliwy był zapis do niego.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Illegal choice %choice in %name element.
pl: Wybrana dla %name opcja %choice jest niedozwolona.

en: GD2 image manipulation toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania grafik GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
pl: Zestaw narzędzi GD jest zainstalowany i działa prawidłowo.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
pl: Jakość grafik JPEG, które podlegają przetwarzaniu. Może ona przyjąć wartość od 0 do 100. Wyższa wartość oznacza lepszą jakość, ale i zwiększenie wielkości plików.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
pl: Zestaw narzędzi GD wymaga, by zainstalowano i właściwie skonfigurowano moduł GD preprocesora PHP. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
pl: Jakość grafik JPEG musi być wyrażona liczbą od 0 do 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
pl: Nie znaleziono wymaganego modułu %module. Należy go umieścić w podkatalogu <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
pl: Obsługa MySQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba nawiązania połączenia z serwerem baz danych MySQL nie powiodła się. MySQL zwrócił następujący komunikat: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa użytkownika i hasła są prawidłowe,</li><li>czy nazwa hosta bazy danych jest prawidłowa,</li><li>czy serwer baz danych jest uruchomiony.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba dokonania wyboru bazy danych na serwerze baz danych MySQL nie powiodła się,  co oznacza, że wprowadzone hasło i nazwa użytkownika są prawidłowe, jednak występuje problem z dostępem do danych. MySQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa bazy danych jest prawidłowa,</li><li>czy taka baza danych istnieje,</li><li>czy konto użytkownika, którego hasło i nazwę podano, posiada dostęp do bazy danych.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Próba stworzenia tabeli testowej na serwerze baz danych MySQL nie powiodła się. Wykorzystano polecenie %query. MySQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy konto użytkownika bazy danych posiada uprawnienia konieczne do tworzenia tabel.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W przypadku wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się dodać nowej wartości do tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zaktualizować wartości w tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się usunąć wartości z tabeli testowej znajdującej się w bazie danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
pl: Nie udało się usunąć tabeli testowej z bazy danych MySQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak MySQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
pl: Obsługa MySQLi nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
pl: Obsługa PostgreSQL nie jest włączona w konfiguracji PHP.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia z serwerem baz danych PostgreSQL. Zwraca on następujący komunikat: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy nazwa użytkownika i hasło są prawidłowe,</li><li>czy serwer baz danych jest uruchomiony.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W razie wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
pl: Nie udało się stworzyć tabeli testowej w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.<ul><li>Warto upewnić się, czy konto użytkownika bazy danych posiada uprawnienia konieczne do tworzenia tabel.</li></ul>Więcej informacji w <a href="http://drupal.org/node/258">podręczniku instalacji i aktualizacji</a>. W razie wątpliwości co do znaczenia tego komunikatu, o pomoc można poprosić dostawcę usług hostingowych.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się dodać nowej wartości do tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zaktualizować wartości w tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się zablokować tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się odblokować tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
pl: Nie udało się usunąć wartości z tabeli testowej znajdującej się w bazie danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
pl: Nie udało się usunąć tabeli testowej z bazy danych PostgreSQL. Do tego celu wykorzystane zostało polecenie %query, jednak PostgreSQL zwrócił następujący błąd: %error.

en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

en: Predefined language
pl: Dostępne języki

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
pl: Należy wybrać język i skorzystać z przycisku <em>Dodaj język</em>. Jeśli języka nie ma na liście, można skorzystać z opcji <em>Inny język</em>.

en: Custom language
pl: Inny język

en: Add custom language
pl: Dodaj język

en: Save language
pl: Zachowaj ustawienia języka

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
pl: Identyfikator języka zgodny z normą <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kody języków zazwyczaj wykorzystują kody państw i, opcjonalnie, regionalnych odmian języka. <em>Przykłady: "pl", "en", "en-US".</em>

en: Language name in English
pl: Nazwa języka po angielsku

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
pl: Nazwa języka po angielsku. Będzie ją można przetłumaczyć na wszystkie inne języki.

en: Native language name
pl: Nazwa języka w oryginalnym brzmieniu

en: Name of the language in the language being added.
pl: Nazwa dodawanego języka w oryginalnym brzmieniu.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
pl: Kod języka lub inne wyrażenie, które będzie poszukiwane w adresie. Jeśli metoda określania pożądanej wersji językowej to <em>Tylko wedle prefiksu</em> lub <em>Z pomocą prefiksu i ustawień językowych</em>, witryna prezentowana jest w danym języku, jeśli w adresie, z którego korzysta użytkownik, występuje dany prefiks. Domyślnemu językowi nie trzeba przypisywać żadnego prefiksu. <strong>Warto zachować ostrożność, ponieważ zmiana tej wartości spowoduje unieważnienie dotychczasowych adresów.</strong> <em>Przykład: adresy angielskich wersji językowych wpisów mogłyby zawierać prefiks "english". Cały adres przybrałby więc wtedy formę  "www.example.com/english/node".</em>

en: Language domain
pl: Domena języka

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
pl: Adres związany z językiem, wraz z protokołem. Jeśli metoda określania pożądanej wersji językowej to <em>Tylko wedle domeny</em>, witryna prezentowana jest w danym języku, jeśli w adresie, z którego korzysta użytkownik, występuje dana domena. Domyślnemu językowi nie trzeba przypisywać żadnej domeny. W innym wypadku <strong>należy uwzględnić część określającą rodzaj zasobu (protokół)</strong>. <em>Przykład: domeną angielskiej wersji językowej wpisów mogłaby być domena "http://example.co.uk" lub "http://en.example.com". Cały adres przybrałby więc wtedy formę  "http://example.co.uk/node" lub "http://en.example.com/node".</em>

en: Direction that text in this language is presented.
pl: Kierunek pisania w danym języku.

en: The language %language (%code) already exists.
pl: Język %language (%code) już istnieje.

en: Invalid language code.
pl: Nieprawidłowy kod języka.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
pl: Język %language został dodany i można już z niego korzystać. Więcej informacji w <a href="@locale-help">pomocy</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
pl: Nie powinno się korzystać z domeny i prefiksu naraz.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
pl: Domena %domain jest już powiązana z językiem %language.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
pl: Jedynie w przypadku domyślnego języka można nie wypełniać pól domeny i prefiksu zarazem.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
pl: Prefiks %prefix  jest już powiązany z językiem %language.

en: The English language cannot be deleted.
pl: Język angielski nie może zostać usunięty.

en: The default language cannot be deleted.
pl: Domyślny język nie może zostać usunięty.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie języka spowoduje nieodwracalne zniszczenie wszelkich tłumaczeń interfejsu na ten język, a także usunięcie informacji o języku ze wszystkich wpisów w nim stworzonych.

en: Path prefix only.
pl: Tylko wedle prefiksu.

en: Path prefix with language fallback.
pl: Z pomocą prefiksu i ustawień językowych.

en: Domain name only.
pl: Tylko wedle domeny.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
pl: Metoda określania języka witryny. <strong>Warto zachować ostrożność, ponieważ zmiana tej wartości może spowodować unieważnienie dotychczasowych adresów.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
pl: Konfiguracja sposobu określania wykorzystywanego języka została zachowana.

en: English (built-in)
pl: Angielski (wbudowany)

en: String contains
pl: Napis zawiera

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pl: Nie należy wypełniać pola, jeśli wyświetlone mają zostać wszystkie napisy. Wielkość wpisywanych liter ma znaczenie.

en: English (provided by Drupal)
pl: Angielski (od Drupala)

en: Search in
pl: Wyszukaj w

en: Both translated and untranslated strings
pl: Zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy

en: Only translated strings
pl: Tylko przetłumaczone napisy

en: Only untranslated strings
pl: Tylko nieprzetłumaczone napisy

en: Limit search to
pl: Ograniczenie wyszukiwania do

en: All text groups
pl: Wszystkie kategorie tłumaczeń

en: Languages not yet added
pl: Jeszcze nie dodane języki

en: Import translation
pl: Importuj tłumaczenie

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
pl: Plik typu .po (Gettext Portable Object).

en: Import into
pl: Importuj do

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
pl: Należy wskazać język, do którego mają być dodane przetłumaczone napisy. Jeśli język ten nie został wcześniej umieszczony na liście języków witryny, stanie się to teraz.

en: Text group
pl: Kategoria tłumaczenia

en: Imported translations will be added to this text group.
pl: Importowane tłumaczenia będą przypisywane do tej kategorii.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
pl: Napisy z importowanego pliku zastępują dotychczasowe, a nowe są dodawane

en: Existing strings are kept, only new strings are added
pl: Istniejące napisy są zachowywane, dodawane są tylko nowe

en: The language %language has been created.
pl: Dodano język %language.

en: Export translation
pl: Eksportuj tłumaczenia

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
pl: Język, który ma być wyeksportowany do formatu Gettext Portable Object (pliki z rozszerzeniem .po).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
pl: Generuje plik formatu .pot (szablon Gettext Portable Object), zawierający wszystkie napisy z językowej bazy danych projektu Drupal.

en: String not found.
pl: Nie znaleziono napisu.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pl: Napis zawiera niedozwolony kod HTML: %string

en: The string has been saved.
pl: Napis został zachowany.

en: The string has been removed.
pl: Napis został usunięty.

en: The language selected for import is not supported.
pl: Wybrano nieobsługiwany język.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Brak nagłówka.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
pl: Pomyślnie zaimportowano tłumaczenie. Liczba dodanych tłumaczeń: %number; zaktualizowanych: %update; usuniętych: %delete.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
pl: Plik tłumaczenia %filename zawiera błędy. Próba przetworzenia formuły na liczbę mnogą nie powiodła się.

en: Importing interface translations
pl: Importowanie tłumaczeń interfejsu

en: Starting import
pl: Uruchamianie importu

en: Error importing interface translations
pl: Błąd podczas importu tłumaczeń interfejsu

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
pl: Próba dodania napisu zawierającego niedozwolony kod HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
pl: Dodano język %language.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
pl: Do języka %locale zaimportowano plik %file. Dodano %number nowych napisów, %update zaktualizowano, a usunięto %update.

en: Exported %locale translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename (%locale).

en: Exported translation file: %filename.
pl: Wyeksportowano do pliku tłumaczenia %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został zaktualizowany.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został utworzony.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language został usunięty, ponieważ obecnie brak odpowiedniego tłumaczenia.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
pl: Podczas próby utworzenia pliku tłumaczenia skryptu JavaScript na język %language wystąpił błąd.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
pl[0]: Pominięto jeden napis, który zawierał niedozwolony kod HTML.
pl[1]: Pominięto @count napisy, które zawierały niedozwolony kod HTML.
pl[2]: Pominięto @count napisów, które zawierały niedozwolony kod HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
pl[0]: Zaimportowano jedno tłumaczenie zainstalowanego modułu.
pl[1]: Zaimportowano @count tłumaczenia zainstalowanych modułów.
pl[2]: Zaimportowano @count tłumaczeń zainstalowanych modułów.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
pl[0]: Zaimportowano jedno tłumaczenie włączonego modułu.
pl[1]: Zaimportowano @count tłumaczenia włączonych modułów.
pl[2]: Zaimportowano @count tłumaczeń włączonych modułów.

en: Abkhazian
pl: Abchaski

en: Avestan
pl: Awestyjski

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: Amharic
pl: Amharski

en: Assamese
pl: Assamski

en: Avar
pl: Awarski

en: Azerbaijani
pl: Azerbejdżański

en: Bashkir
pl: Baszkirski

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: Breton
pl: Bretoński

en: Bosnian
pl: Bośniacki

en: Chechen
pl: Czeczeński

en: Corsican
pl: Korsykański

en: Cree
pl: Kri

en: Old Slavonic
pl: Starosłowiański

en: Chuvash
pl: Czuwaski

en: Welsh
pl: Walijski

en: Maldivian
pl: Dhivehi

en: Bhutani
pl: Dżongkha

en: Estonian
pl: Estoński

en: Basque
pl: Baskijski

en: Persian
pl: Perski

en: Fulah
pl: Fulani

en: Faeroese
pl: Farerski

en: Frisian
pl: Fryzyjski

en: Irish
pl: Irlandzki

en: Scots Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Armenian
pl: Ormiański

en: Igbo
pl: Ibo

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Inuktitut
pl: Inuicki

en: Javanese
pl: Jawajski

en: Georgian
pl: Gruziński

en: Kazakh
pl: Kazaski

en: Greenlandic
pl: Grenlandzki

en: Cambodian
pl: Khmerski

en: Kannada
pl: Kannara

en: Kashmiri
pl: Kaszmirski

en: Kurdish
pl: Kurdyjski

en: Cornish
pl: Kornwalijski

en: Kirghiz
pl: Kirgiski

en: Latin
pl: Łacina

en: Luxembourgish
pl: Luksemburski

en: Luganda
pl: Ganda

en: Laothian
pl: Laotański

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Malagasy
pl: Malgaski

en: Marshallese
pl: Marshallski

en: Maori
pl: Maoryjski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Moldavian
pl: Mołdawski

en: Marathi
pl: Marathijski

en: Malay
pl: Malajski

en: Maltese
pl: Maltański

en: Burmese
pl: Birmański

en: North Ndebele
pl: Ndebele Północny

en: Nepali
pl: Nepalski

en: Norwegian Bokmål
pl: Norweski bokmål

en: Norwegian Nynorsk
pl: Nowonorweski

en: South Ndebele
pl: Ndebele Południowy

en: Occitan
pl: Prowansalski

en: Oriya
pl: Orija

en: Ossetian
pl: Osetyjski

en: Punjabi
pl: Panjabi

en: Pashto
pl: Pasztuński

en: Portuguese, Portugal
pl: Portugalski, Portugalia

en: Portuguese, Brazil
pl: Portugalski, Brazylia

en: Quechua
pl: Keczua

en: Rhaeto-Romance
pl: Retoromański

en: Kirundi
pl: Urundi

en: Kinyarwanda
pl: Kinya-rwanda

en: Sanskrit
pl: Sanskryt

en: Sardinian
pl: Sardyński

en: Northern Sami
pl: Lapoński Północny

en: Serbo-Croatian
pl: Serbo-chorwacki

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Samoan
pl: Samoański

en: Shona
pl: Szona

en: Albanian
pl: Albański

en: Serbian
pl: Serbski

en: Siswati
pl: Suazi

en: Sesotho
pl: Sotho

en: Sudanese
pl: Sudański

en: Swahili
pl: Suahili

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Tajik
pl: Tadżycki

en: Thai
pl: Tajski

en: Tigrinya
pl: Tigrinia

en: Turkmen
pl: Turkmeński

en: Tatar
pl: Tatarski

en: Tahitian
pl: Tahitański

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Xhosa
pl: Khosa

en: Yiddish
pl: Jidisz

en: Yoruba
pl: Joruba

en: Zhuang
pl: Czuang

en: Chinese, Simplified
pl: Chiński, uproszczony

en: Chinese, Traditional
pl: Chiński, tradycyjny

en: Zulu
pl: Zuluski

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
pl: Wysłanie wiadomości e-mail jest niemożliwe. Jeśli problem występuje stale, proszę skontaktować się z administratorem witryny.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
pl: Podczas próby wysłania e-maila od użytkownika %from do użytkownika %to wystąpił błąd.

en: Operating in off-line mode.
pl: Tryb off-line aktywny.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
pl: Ponowne utworzenie tabeli powiązań elementów menu ze stronami nie powiodło się. Niektóre ścieżki mogą nie działać prawidłowo.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
pl: Moduł %module stanowi fragment pętli zależności. Jego włączenie nie jest możliwe.

en: sort icon
pl: ikona sortowania

en: sort ascending
pl: sortuj rosnąco

en: sort descending
pl: sortuj malejąco

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujące błędy muszą zostać naprawione, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
pl: Następujący błąd musi zostać naprawiony, zanim będzie można kontynuować proces instalacji

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
pl: Proszę zapoznać się z komunikatami błędów i <a href="!url">spróbować ponownie</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
pl: Poniższe ostrzeżenia dotyczące procesu instalacji należy przeczytać z uwagą

en: The following installation warning should be carefully reviewed
pl: Poniższe ostrzeżenie dotyczące procesu instalacji należy przeczytać z uwagą

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższymi ostrzeżeniami, choć w większości przypadków ich zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
pl: Warto zapoznać się z poniższym ostrzeżeniem, choć w większości przypadków jego zignorowanie nie spowoduje żadnych nieprzyjemnych konsekwencji

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
pl: Biblioteka PCRE zainstalowanego na serwerze PHP jest nieaktualna, co będzie powodować problemy w obsłudze tekstu zapisanego w Unikodzie. Jeśli PHP jest w wersji 4.3.3 lub wyższej, należy sprawdzić, czy w systemie zainstalowana jest biblioteka PCRE dołączona do wykorzystywanej wersji PHP. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP na temat PCRE</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
pl: Działania na napisach w Unikodzie są emulowane w sposób, który powinien - ale nie musi - zapewnić pożądane efekty. By polepszyć obsługę Unikodu, można zainstalować <a href="@url">rozszerzenie PHP o nazwie mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Opcja przepełniania funkcji operujących na wielobajtowych łańcuchach znaków w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.func_overload</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.encoding_translation</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wejściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_input</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
pl: Konwersja wielobajtowych wyrażeń wyjściowych w PHP jest aktywna i musi zostać wyłączona. Proszę zwrócić uwagę na ustawienie <em>mbstring.http_output</em> w pliku php.ini. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji rozszerzenia mbstring</a>.

en: Standard PHP
pl: Standardowa funkcja PHP

en: PHP Mbstring Extension
pl: Mbstring, rozszerzenie PHP

en: Unicode library
pl: Biblioteka obslugi Unikodu

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
pl: Nie udało się przekonwertować kodowania XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
pl: Kodowanie %s nie jest obsługiwane. Należy zainstalować narzędzie iconv, GNU recode lub rozszerzenie PHP o nazwie mbstring.

en: Unspecified error
pl: Nieokreślony błąd

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
pl: Wystąpił błąd 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
pl: Wystąpił błąd 
    @uri
    (brak szerszych informacji).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
pl: Wystąpił błąd HTTP: @status. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
pl: Nazwa kanału (lub witryny, która go udostępnia).

en: Categorize news items
pl: Przypisywanie wiadomości do kategorii

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
pl: Kanał o nazwie %feed już istnieje. Proszę wprowadzić inną nazwę.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
pl: Czy na pewno usunąć kanał %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
pl: Lista znaczników HTML dozwolonych w wiadomościach z kanałów informacyjnych. Znaczniki podaje się, oddzielając je za pomocą spacji. Nie będą one usuwane przez Drupala podczas wyświetlania wiadomości.

en: Category selection type
pl: Kategorie wybierane za pomocą

en: checkboxes
pl: pole wyboru

en: multiple selector
pl: lista

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
pl: Typ pola formularza stosowanego do przypisywania elementów do kategorii. Pola wyboru są łatwiejsze w obsłudze w przypadku mniejszej liczby kategorii, natomiast listy - w przypadku dużej liczby kategorii.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
pl: Tysiące witryn (szczególnie tych, które publikują aktualności bądź blogi) udostępnia swoje artykuły poprzez kanały informacyjne korzystające z kilku ustandaryzowanych formatów opierających się na XML. Obsługiwane formaty to <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
pl: Poniższa lista przedstawia aktualnie subskrybowane kanały. Można do niej <a href="@addfeed">dodać nowe</a>. Dla każdego kanału i kategorii kanałów dostępny jest blok wyświetlający ich <em>ostatnie wiadomości</em>. Można go włączyć na <a href="@block">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
pl: Strona umożliwia dodanie kanału informacyjnego w formacie RSS, RDF lub Atom. Tego samego kanału nie można dodać dwa razy.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
pl: Kategorie służą do grupowania wiadomości z kanałów informacyjnych. Kategoria <em>Sport</em> może na przykład zawierać  wiadomości z kanałów o tematyce sportowej. Wiadomości mogą trafiać do danej kategorii automatycznie (poprzez przypisanie kanału do kategorii) lub być do niej dodawane ręcznie (za pomocą odnośnika <em>Przypisz do kategorii</em> na stronach z listami wiadomości). Każda kategoria daje dostęp do swej własnej strony i bloku.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
pl: Subskrybowanie kanałów informacyjnych innych witryn, zmiana częstości ich sprawdzania oraz przypisywanie ich do kategorii.

en: Update items
pl: Aktualizuj elementy

en: Edit feed
pl: Edycja kanału

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym obszarze

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
pl: Bloki to wypełnione różnymi treściami elementy strony. Są one wyświetlane w tzw. "obszarach". Domyślna skórka Garland posiada pięć obszarów - "lewą kolumnę boczną", "prawą kolumnę boczną", "zawartość", "nagłówek" i "stopkę". <a href="@blocks">Strona zarządzania blokami</a> posiada interfejs pozwalający umieszczać bloki w wybranych obszarach (a także zmieniać kolejność ich wyświetlania) metodą "przeciągnij i upuść".

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
pl: Choć bloki są zazwyczaj dostarczane przez moduły (jak to jest w wypadku bloku logowania), administratorzy również mogą je tworzyć. Bloki posiadają tytuł, opis i zawartość. Zawartość ta może być dowolnie długa i może korzystać z jednego z dostępnych <a href="@input-format">formatów danych</a>.

en: When working with blocks, remember that:
pl: Podczas konfiguracji bloków warto pamiętać, że:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
pl: nie wszystkie skórki posiadają takie same obszary, stąd miejsce wyświetlania bloku ustala się dla każdej ze skórek z osobna

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
pl: bloki wyłączone lub takie, które nie zostały umieszczone w żadnym z obszarów, nie są nigdy wyświetlane

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
pl: gdy moduł zapobiegania przeciążeniu jest aktywny, bloki z odpowiednimi ustawieniami są ukrywane podczas dużego obciążenia serwera

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
pl: bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane jedynie na wybranych stronach

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
pl: bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane tylko, gdy spełnione zostaną określone warunki

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
pl: Bloki mogą zostać tak skonfigurowane, by były wyświetlane tylko wybranym rolom użytkowników.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
pl: jeśli tak zdecydował administrator, bloki mogą być włączane lub wyłączane przez użytkowników za pomocą ustawień znajdujących się na stronie <em>Moje konto</em> (ustawienia dotyczą zawsze danego konta użytkownika)

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
pl: niektóre z bloków, zwłaszcza tych tworzonych przez moduły, są wyświetlane tylko na niektórych stronach

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@block">stronie dotyczącej bloków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
pl: Strona pozwala umieszczać bloki w wybranych obszarach, a także zmieniać ich kolejność wewnątrz obszarów, metodą "przeciągnij i upuść". Polega ona na chwyceniu bloku kursorem, a następnie upuszczeniu go w wybranym miejscu na liście (należy użyć uchwytu reprezentowanego ikoną). Nie wszystkie skórki posiadają takie same obszary, stąd miejsce wyświetlania bloku ustala się dla każdej ze skórek z osobna. Do zachowania zmian poczynionych na poniższej liście należy użyć przycisku <em>Zachowaj konfigurację bloków</em> u dołu strony.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
pl: By zmniejszyć wykorzystanie procesora, ilość zapytań do bazy danych i wykorzystanie pasma, bloki, którym ustawiono opcję <em>Zapobieganie przeciążeniu</em>, mogą być automatycznie wyłączane podczas dużego obciążenia serwera. Ustawienia tego mechanizmu można znaleźć na <a href="@throttleconfig">stronie konfiguracji zapobiegania przeciążeniu</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
pl: Odnośniki <em>konfiguruj</em> znajdujące się obok bloków pozwalają zmienić ich tytuł, a także ustawienia wyświetlania. <a href="@add-block">Strona dodawania bloku</a> służy natomiast do tworzenia nowych bloków.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
pl: Strona służy do tworzenia nowych bloków. Po utworzeniu są one domyślnie wyłączone i muszą zostać umieszczone w odpowiednim obszarze za pomocą <a href="@blocks">strony zarządzania blokami</a>.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
pl: Blok %info umieszczono w nieprawidłowym obszarze %region i z tego powodu został wyłączony.

en: JavaScript List Form
pl: Formularz listy wzbogacony JavaScript

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
pl: Zmiany wprowadzone w blokach zachowuje się przyciskiem u dołu formularza.

en: Post new blog entry.
pl: Dodaj nowy wpis w blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów.

en: You have not created any blog entries.
pl: Nie dodano jeszcze do bloga żadnych wpisów.

en: !author has not created any blog entries.
pl: Użytkownik !author nie dodał jeszcze do swojego bloga żadnych wpisów.

en: Create new blog entry.
pl: Dodaj nowy wpis w blogu.

en: No blog entries have been created.
pl: Blog nie posiada żadnych wpisów.

en: Blog entry
pl: Wpis w blogu

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
pl: Blog jest rodzajem internetowego dziennika lub pamiętnika.

en: View recent blog entries
pl: Ostatnie wpisy w blogu

en: Read !username's latest blog entries.
pl: Wyświetla blog użytkownika !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
pl: Moduł obsługi blogów daje użytkownikom możliwość prowadzenia ich internetowych dzienników, czyli <em>blogów</em>. Można w nich umieszczać wpisy, które wyświetlane są zazwyczaj według daty powstania (najnowsze na początku).

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
pl: Opcjonalny element menu nawigacyjnego, <em>Blogi</em>, służy do wyświetlania wszystkich blogów dostępnych w witrynie, a element <em>Mój blog</em> przenosi użytkownika na stronę wyświetlającą jego ostatnie wpisy. <em>Wpis w blogu</em> z menu <em>Dodaj zawartość</em> umożliwia tworzenie nowych wpisów.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
pl: Każdemu wpisowi na blogu towarzyszy odnośnik prowadzący na stronę wyświetlającą cały blog autora wpisu. Domyślne ustawienia wpisów na blogu pozwalają dodawać do nich odpowiedzi, a także sprawiają, że wpisy publikowane są na stronie głównej. Moduł obsługi blogów oferuje blok <em>Ostatnie wpisy na blogu</em>, który może być włączony na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
pl: Jeśli włączony jest moduł subskrybenta, obok pozycji z bloku <em>Ostatnie wiadomości</em> wyświetlane są ikony <em>umieść w blogu</em>. Ikona taka prowadzi do formularza dodawania wpisu w blogu, w którym do pola tytułu automatycznie wprowadzono tytuł wiadomości, a do pola treści - odnośnik do źródła wiadomości, a także tekst, który można zacytować. Autorzy blogów mogą korzystać z tej funkcji, by w prosty sposób komentować wiadomości pojawiające się w subskrybowanych kanałach informacyjnych. Funkcja wymaga <a href="@modules">włączenia modułu subskrybenta</a>, <a href="@feeds">dodania i skonfigurowania kanału</a> z innej witryny, a także <a href="@blocks">włączenia bloku z ostatnimi wiadomościami z tego kanału</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@blog">stronie dotyczącej blogów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: !username's blog
pl: Blog

en: Read the latest blog entries.
pl: Ostatnie wpisy w blogach.

en: create blog entries
pl: tworzenie wpisów w blogu

en: delete own blog entries
pl: usuwanie wpisów z własnego blogu

en: delete any blog entry
pl: usuwanie wszystkich wpisów w blogach

en: edit own blog entries
pl: edycja własnych wpisów w blogu

en: edit any blog entry
pl: edycja wszystkich wpisów w blogach

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
pl: Umożliwia prowadzenie łatwych w obsłudze stron domowych użytkowników bądź blogów.

en: Allowed book outline types
pl: Dostępne książkom rodzaje zawartości

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
pl: Służy do wskazania tych rodzajów zawartości, które użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami będą mogli umieszczać w książkach. Użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania książkami mogą do nich dodawać zawartość dowolnego rodzaju.

en: Default child page type
pl: Domyślny rodzaj podstrony

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
pl: Rodzaj zawartości powiązany z odnośnikiem %add-child musi być dostępny książkom.

en: Save book pages
pl: Zachowaj strony książki

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
pl: Zawartość książki została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Title changed from %original to %current.
pl: Zmieniono tytuł z %original na %current.

en: Updated book %title.
pl: Zaktualizowano książkę %title.

en: book: updated %title.
pl: Książka: zaktualizowano %title.

en: Update book outline
pl: Aktualizuj spis treści książki

en: Remove from book outline
pl: Wyrwij z książki

en: No changes were made
pl: Nie wprowadzono żadnych zmian.

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
pl: Wpis został dodany do wybranej książki. Można teraz zdecydować, w którym jej miejscu ma się znaleźć.

en: The book outline has been updated.
pl: Spis treści książki został zaktualizowany.

en: There was an error adding the post to the book.
pl: Podczas umieszczania strony w książce wystąpił błąd.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
pl: Strona %title posiada podstrony, które zostaną przesunięte w taki sposób, by zachowały swe miejsce w książce. Strona może zostać ponownie dodana do książki, a wtedy każda z jej starych podstron zostanie przesunięta na swe stare miejsce, co przywróci pierwotną strukturę książki (sprzed usunięcia strony).

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
pl: Strona %title może zostać ponownie umieszczona w książce za pomocą karty "Struktura książki".

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
pl: Czy na pewno wyrwać %title z książki?

en: The post has been removed from the book.
pl: Wpis został usunięty z książki.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
pl: Wyświetla wszystkie strony książki w wersji przygotowanej do wydruku.

en: Show block on all pages
pl: Wyświetlaj blok na wszystkich stronach

en: Show block only on book pages
pl: Wyświetlaj blok tylko na stronach książek

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
pl: Jeśli wybrano opcję <em>Wyświetlaj na wszystkich stronach</em>, blok będzie zawierał menu wszystkich książek dostępnych w witrynie. W przypadku opcji <em>Wyświetlaj blok tylko na stronach książek</em>, będzie on zawierał jedynie menu aktualnej książki lub nie będzie wyświetlany, jeśli dana strona nie należy do żadnej książki. Ustawienie <em>Wyświetlanie zależne od strony</em> lub inne ustawienia związane z wyświetlaniem bloków będą również brane pod uwagę.

en: This is the top-level page in this book.
pl: Wpis jest stroną tytułową książki.

en: No book selected.
pl: Nie wybrano żadnej książki.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Strona nadrzędna. Maksymalna liczba stron w hierarchii to !maxdepth, w związku z tym możliwe jest, że nie wszystkie ze stron książki znajdują się na liście.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
pl: Wpis %title należy do książki i posiada strony podrzędne. Usunięcie wpisu spowoduje przesunięcie owych stron.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
pl: Moduł książek nadaje się szczególnie do tworzenia uporządkowanych, wielostronicowych dokumentów hipertekstowych, takich jak podręczniki, przewodniki czy zbiory odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (ang. Frequently Asked Questions, FAQ). Książki pozwalają bowiem na tworzenie rozdziałów, działów, etc. Autorzy wyposażeni w odpowiednie uprawnienia mogą umieszczać strony w książce.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
pl: Książki wyposażone są w dodatkowe odnośniki nawigacyjne, ułatwiające poruszanie się po tekście. Odnośniki te prowadzą do poprzedniej i kolejnej strony w książce, a także do strony nadrzędnej względem aktualnie przeglądanej. Dodatkowe możliwości nawigacji po książkach oferuje blok <em>Książka</em>, który można włączyć na <a href="@admin-block">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
pl: Użytkownicy mogą wybrać odnośnik <em>wersja do wydruku</em>, znajdujący się u dołu strony książki, aby wygenerować przygotowaną do druku wersję strony i wszystkich jej podstron.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania książkami</em> mogą umieszczać w książkach wpisy dowolnego rodzaju, wskazując książkę na stronie edycji wpisu lub korzystając z interfejsu dostępnego na karcie <em>Struktura książki</em>.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
pl: Administratorzy mogą przeglądać listę wszystkich książek, znajdującą się na <a href="@admin-node-book">stronie zarządzania książkami</a>. Strona <em>Struktura książki</em> dostępna dla każdej z książek umożliwia zmianę tytułów i kolejności poszczególnych podstron.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@book">stronie dotyczącej książek</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
pl: Moduł książek umożliwia spajanie powiązanych ze sobą stron w książkę. Na stronach takich automatycznie wyświetlane są odnośniki do stron pokrewnych, co ułatwia poruszanie się po książkach.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
pl: Książki oraz ich spisy treści pozwalają porządkować strony w <a href="@book">hierarchiczną strukturę</a>, a także <a href="@book-admin">reorganizować tę strukturę</a>.

en: create new books
pl: stwórz nową książkę

en: access printer-friendly version
pl: dostęp do wersji przystosowanej do drukowania

en: Re-order book pages and change titles
pl: Porządek stron książki i ich tytuły

en: Book page
pl: Strona książki

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
pl: <em>Strona książki</em> to rodzaj wpisu, który wraz z innymi powiązanymi wpisami tworzy tak zwaną <em>książkę</em>. We wpisach takich automatycznie umieszczane są odnośniki do sąsiednich stron umożliwiające poruszanie się po książkach.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
pl: Umożliwia umieszczanie stron w hierarchicznej strukturze.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
pl: Moduł "color" pozwala administratorowi szybko i łatwo zmienić zestaw kolorów wykorzystywany przez niektóre ze skórek. Choć nie wszystkie skórki obsługują tę funkcję, zarówno skórka Garland (domyślna), jak i Minnelli, są z nią kompatybilne. Zmienić można kolor odnośników, teł, tekstu, a także innych elementów skórki. Moduł działa tylko, jeśli włączony jest <a href="@url">publiczny sposób udostępniania plików</a>.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
pl: Warto pamiętać, że moduł zapisuje w katalogu plików zmodyfikowane kopie arkuszy stylów skórki. Oznacza to, że w przypadku zmiany jednego z arkuszy skórki, konieczne jest ponowne zachowanie ustawień kolorów, niezależnie od tego, czy były one zmieniane. Powoduje to stworzenie uaktualnionych wersji arkuszy stylów.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
pl: By zmienić zestaw kolorów kompatybilnej z modułem skórki, należy skorzystać z odnośnika "konfiguruj" na <a href="@themes">stronie zarządzania skórkami</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@color">stronie dotyczącej modułu <em>Color</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
pl: Próbnik kolorów działa jedynie, jeśli <a href="@url">metoda udostępniania plików</a> jest ustawiona na publiczną.

en: Base color
pl: Kolor podstawowy

en: Header top
pl: Kolor górnej części nagłówka

en: Header bottom
pl: Kolor dolnej części nagłówka

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
pl: PHP nie dysponuje wystarczającą ilością pamięci, by móc zmienić schemat kolorów tej skórki. Potrzeba minimum %size więcej. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP jest włączona, jednak została skompilowana bez obsługi formatu PNG. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
pl: Pozwala użytkownikom zmieniać schemat kolorów niektórych skórek.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
pl: Moduł umożliwia odwiedzającym witrynę umieszczanie odpowiedzi do wpisów. Za pomocą <em>domyślnych ustawień odpowiedzi</em> można użytkownikom zezwalać bądź nie zezwalać na dodawanie odpowiedzi do konkretnych <a href="@content-type">rodzajów zawartości</a>. W podobny sposób określić można sposób wyświetlania odpowiedzi. Niektóre z tych ustawień są dostępne dla użytkowników.

en: Delete the selected comments
pl: Usuń wybrane komentarze

en: Allows users to comment on and discuss published content.
pl: Daje użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na temat zamieszczanych w witrynie treści.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
pl: Na przykład: "uwagi do strony" lub "informacje o produktach".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Na listach kategorii, lżejsze są wyświetlane przed cięższymi. Kategorie o takiej samej wadze porządkowane są natomiast alfabetycznie.

en: Contact form: category %category deleted.
pl: Formularz kontaktowy: kategoria %category została usunięta.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
pl: Formularz kontaktowy nie został skonfigurowany. Należy najpierw <a href="@add">ustalić kategorie wiadomości</a>.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
pl: Moduł umożliwia użytkownikom kontaktowanie się między sobą za pomocą ich osobistych formularzy kontaktowych oraz wysyłanie zapytań do osób prowadzących witrynę, przy wykorzystaniu <a href="@contact">ogólnego formularza kontaktowego witryny</a>, którego ustawienia pozwalają określić kategorie zapytań i przyporządkować im grupy odbiorców. W przypadku obydwu rodzajów formularzy użytkownicy muszą podać tytuł wiadomości i, oczywiście, wpisać jej treść. Mogą również zażyczyć sobie przesłania im ich własnej wiadomości.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
pl: Osobiste formularze kontaktowe pozwalają otrzymywać wiadomości e-mail bez konieczności podawania adresu e-mail publicznie. Za pomocą ustawień znajdujących się na stronie <em>Moje konto</em> użytkownik może włączyć lub wyłączyć swój formularz. Jeśli jest on włączony, na stronie profilu użytkownika wyświetlana jest karta <em>Kontakt</em>, prowadząca do strony z formularzem. Administratorzy witryny mają dostęp do wszystkich formularzy kontaktowych, niezależnie od ustawień poszczególnych użytkowników.

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
pl: Strona kontaktowa witryny daje użytkownikom możliwość przesłania komentarzy, uwag lub innych zapytań. Wiadomości są kierowane do odbiorców, których wyznacza administrator. Służą mu do tego kategorie, z których każda ma własną listę adresów e-mail pod które mają trafiać wiadomości. Na stronie firmowej mogłyby być na przykład dostępne dwie kategorie: "Uwagi na temat witryny" (wiadomości do administratorów) i "Zapytania dotyczące produktów" (wiadomości do osób z działu sprzedaży). Adresy e-mail odbiorców nie są wyświetlane, a do formularza mają dostęp jedynie ci użytkownicy, którzy <a href="@contact">posiadają odpowiednie uprawnienia</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
pl: Odnośnik do <a href="@contact">strony kontaktowej</a> znajduje się w menu nawigacyjnym, jednak domyślnie jest on wyłączony. Podobny odnośnik można umieścić w innym menu - należy wtedy podać ścieżkę "contact".

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
pl: Na <a href="@contact">stronie kontaktowej</a> można także umieścić dodatkowe informacje, takie jak adres firmy czy numer telefonu. Służy do tego <a href="@contact-settings">strona ustawień formularza kontaktowego</a>.. Znajdują się na niej również ustawienia określające maksymalną liczbę wiadomości, które użytkownik może wysłać w ciągu godziny, a także domyślny status osobistych formularzy kontaktowych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@contact">stronie dotyczącej formularzy kontaktowych</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
pl: Strona pozwala ustawić <a href="@form">ogólny formularz kontaktowy witryny</a>. By go włączyć, należy najpierw dodać co najmniej jedną kategorię. Z każdą z nich powiązać można różnych odbiorców, tak by wiadomości e-mail kierowane były do różnych osób zależnie od wybranej przez użytkownika kategorii (na przykład zapytania dotyczące produktów - do działu sprzedaży). Na <a href="@settings">stronie ustawień</a> zmienić można tekst wyświetlany ponad formularzem kontaktowym. Może on na przykład zawierać informacje o adresie lub numerze telefonu.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
pl: Moduł umieszcza także w <a href="@menu-settings">menu nawigacyjnym</a> odnośnik do formularza kontaktowego (domyślnie jest on wyłączony).

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
pl: Umożliwia innym użytkownikom wysyłanie ci wiadomości e-mail za pomocą <a href="@url">osobistego formularza kontaktowego</a>. Warto pamiętać, że użytkownicy uprzywilejowani, na przykład administratorzy, mogą korzystać z formularza kontaktowego niezależnie od niniejszych ustawień.

en: access site-wide contact form
pl: dostęp do formularza kontaktowego serwisu

en: administer site-wide contact form
pl: zarządzanie formularzem kontaktowym witryny

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
pl: Pozwala stworzyć formularz kontaktowy witryny i ustalić kategorie wiadomości.

en: Edit contact category
pl: Edycja kategorii

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
pl: Daje dostęp do formularzy kontaktowych.

en: Discard log entries above the following row limit
pl: Wyrzuć wpisy, jeśli liczba wierszy przekracza limit

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Maksymalna liczba wierszy, które mogą być przechowywane w bazie danych. Starsze wpisy będą automatycznie usuwane. Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
pl: Moduł obsługi dzienników monitoruje działanie systemu, zachowując informacje o zdarzeniach w dzienniku, który może być później przeglądany przez użytkownika posiadającego odpowiednie uprawnienia. Dziennik jest przydatny administratorom, którzy chcą mieć dostęp do zwięzłego przeglądu zdarzeń występujących w witrynie. Dzienniki zachowują także takie informacje, które mogą być przydatne do rozwiązywania problemów w funkcjonowaniu witryny.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
pl: Dziennik jest po prostu listą zapisanych zdarzeń, zawierająca informacje na temat użytkowników, wydajności, błędów, ostrzeżeń i informacje o działaniu systemu. Bardzo ważne jest, by regularnie przeglądać dzienniki, które są często jedynym źródłem informacji na temat tego, co dzieje się w witrynie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@dblog">stronę dotyczącej dzienników zdarzeń</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
pl: Moduł obsługi dzienników monitoruje działanie witryny, zachowując informacje o zdarzeniach w dzienniku, który może być później przeglądany przez użytkownika posiadającego odpowiednie uprawnienia. Dziennik jest po prostu listą zapisanych zdarzeń, zawierająca informacje na temat użytkowników, wydajności, błędów, ostrzeżeń i informacje o działaniu systemu. Bardzo ważne jest, by regularnie przeglądać dzienniki, które są często jedynym źródłem informacji na temat tego, co dzieje się w witrynie.

en: Database logging
pl: Dzienniki zdarzeń w bazie danych

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
pl: Ustawienia dotyczące zapisywania zdarzeń w dziennikach przechowywanych w bazie danych. Metoda ta jest najczęściej wykorzystywana w przypadku małych i średnich witryn nie posiadających własnego serwera. Dzienniki te można przeglądać za pomocą stron dostępnych w dziale zarządzania.

en: Recent log entries
pl: Ostatnie wpisy do dziennika

en: View events that have recently been logged.
pl: Zobacz ostatnio logowane wydarzenia.

en: Top 'page not found' errors
pl: Najczęstsze błędy nieznalezienia strony

en: View 'page not found' errors (404s).
pl: Wyświetla listę błędów nieznalezienia strony (404).

en: Top 'access denied' errors
pl: Najczęstsze błędy odmowy dostępu

en: View 'access denied' errors (403s).
pl: Zobacz błędy 'odmowa dostępu' (403).

en: Logs and records system events to the database.
pl: Zapisuje w bazie danych informacje o zdarzeniach występujących w systemie.

en: All roles may use default format
pl: Wszystkie role mogą wykorzystywać domyślny format

en: No roles may use this format
pl: Brak rang, które mogłyby wykorzystywać ten format danych

en: Set default format
pl: Ustal domyślny format

en: Default format updated.
pl: Domyślny format danych został zaktualizowany.

en: Add input format
pl: Dodaj format

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
pl: Do domyślnego formatu danych dostęp mają wszystkie role użytkowników i nie można tego zmienić.

en: Specify a unique name for this filter format.
pl: Nazwa formatu danych. Nie może się powtarzać.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
pl: Role mogące wykorzystywać ten format danych. Warto pamiętać, że użytkownicy o rolach z uprawnieniami do "zarządzania filtrami" zawsze mogą korzystać ze wszystkich dostępnych formatów filtrów.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
pl: Filtry stosowane do treści korzystających z tego formatu danych.

en: No guidelines available.
pl: Żadne wskazówki nie są dostępne.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
pl: Oto wskazówki, które użytkownicy zobaczą podczas dodawania danych w tym formacie. Są one generowane automatycznie według ustawień filtra.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
pl: Nazwa formatu danych nie może się powtarzać, tymczasem format o nazwie %name już istnieje.

en: Added input format %format.
pl: Dodano format danych %format.

en: The input format settings have been updated.
pl: Ustawienia formatu zostały zaktualizowane.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format danych %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
pl: Jeśli w witrynie pozostała jakakolwiek zawartość wprowadzona w tym formacie, zostanie ona przekonwertowana do formatu domyślnego. Operacja ta jest nieodwracalna.

en: The default format cannot be deleted.
pl: Domyślny format nie może zostać usunięty.

en: Deleted input format %format.
pl: Usunięto format danych %format.

en: Configure %format
pl: Konfiguracja formatu %format

en: No settings are available.
pl: Żadne ustawienia nie są dostępne.

en: Rearrange %format
pl: Kolejność filtrów formatu %format

en: The filter ordering has been saved.
pl: Kolejność filtrów została zapisana.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
pl: Moduł daje administratorom możliwość skonfigurowania formatów danych tekstowych dostępnych w witrynie. Ustawienia formatu danych określają, z których znaczników HTML lub elementów innych języków można korzystać podczas dodawania zarówno wpisów, jak i odpowiedzi do nich. Funkcja ta jest kluczową dla zabezpieczenia witryny przed groźnym kodem, który mógłby być wprowadzany przez złośliwych użytkowników. Istnieją dwa standardowe formaty: <em>Filtered HTML</em>, który daje dostęp tylko do wybranych znaczników HTML, i <em>Full HTML</em>, który pozwala wprowadzać wszystkie znaczniki HTML. Administrator może stworzyć dodatkowe formaty danych.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
pl: Każdy z formatów korzysta z filtrów, które umożliwiają przekształcanie tekstu. Większość formatów wykorzystuje nawet kilka filtrów, uruchamianych w określonej kolejności. Każdy filtr został stworzony z myślą o wykonywaniu innego zadania, zazwyczaj polegającego na dodawaniu, usuwaniu lub zmianie fragmentów kopii tekstu wprowadzonego przez użytkownika. Filtr nie zmienia oryginalnej treści wpisu, a jedynie kopię, która jest wyświetlana na stronie. W ten sposób jeden filtr może usuwać niedozwolone znaczniki HTML, a w tym czasie drugi - przetwarzać adresy tak, by stały się odnośnikami.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
pl: Podczas dodawania lub edycji zawartości, użytkownicy mogą wybrać jeden z dostępnych formatów danych.  Administratorzy mają natomiast możliwość ustalenia, które z formatów danych mają być dostępne dla użytkowników o konkretnych rolach, a także wyboru formatu domyślnego.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@filter">stronie dotyczącej filtrów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
pl: <em>Formaty danych</em> określają sposób postępowania z tekstem wprowadzanym przez użytkowników Drupala. Każdy z formatów korzysta z filtrów, które umożliwiają przekształcanie tekstu. Większość formatów wykorzystuje nawet kilka filtrów, uruchamianych w określonej kolejności. Każdy filtr został stworzony z myślą o wykonywaniu innego zadania, zazwyczaj polegającego na dodawaniu lub usuwaniu fragmentów tekstu zanim zostanie on wyświetlony. Podczas dodawania zawartości użytkownicy mogą wybierać spomiędzy dostępnych im formatów.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
pl: Poniższa lista służy do określenia, którym rolom użytkowników udostępniane są określone formaty, a także wyboru formatu domyślnego, wykorzystywanego na przykład podczas importowania zawartości. Domyślny format danych jest zawsze dostępny wszystkim użytkownikom. Użytkownicy z uprawnieniami do "zarządzania filtrami" mogą, niezależnie od okoliczności, korzystać z wszystkich filtrów.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
pl: Każdy <em>filtr</em> wykonuje jedną konkretną operację na danych wprowadzanych przez użytkownika, taką jak na przykład wycinanie potencjalnie groźnego kodu lub zamiana adresów w odnośniki, które można kliknąć. Należy wskazać, które filtry mają być stosowane do tekstu wprowadzanego w tym formacie. Jeśli okaże się, że niektóre z nich powodują błędy, można <a href="@rearrange">zmienić kolejność ich uruchamiania</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
pl: Jeśli brak ustawień dla jakiegoś filtra, warto upewnić się, <a href="@url">czy został on włączony</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
pl: System filtrów jest na tyle elastyczny, że może się zdarzyć iż jeden filtr przeszkadza drugiemu w wykonaniu jego zadania. Przykładowo: treść adresu zostaje opatrzona znacznikami formatowania, zanim adres zostanie zamieniony w odnośnik, który można kliknąć. W takich wypadkach należy zmienić kolejność stosowania filtrów.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Filtry są stosowane w kolejności, w jakiej widnieją na poniższej liście. By zmienić tę kolejność, należy się posłużyć wartościami z kolumny <em>Waga</em> lub przesuwać filtry metodą "przeciągnij i upuść", korzystając z uchwytów znajdujących się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Do wprowadzenia poczynionych zmian służy przycisk <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
pl: 
    <p>Ta witryna pozwala na publikowanie zawartości w formacie HTML. Choć perspektywa nauki wszystkich znaczników HTML może onieśmielać, nauczenie się tylko kilku podstawowych jest bardzo proste. Tabela przedstawia przykładowe zastosowania dostępnych na tej stronie znaczników.</p>
    <p>Więcej informacji uzyskać można na <a href="http://www.w3.org/TR/html/">stronie specyfikacji HTML</a> na serwerze W3C lub poprzez wyszukiwarkę internetową.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
pl: Znaczniki zwane kotwicami służą do tworzenia odnośników do innych stron.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
pl: Domyślnie znaczniki nowych linii wstawiane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych odstępów. Znacznik nowej linii różni się od innych, ponieważ nie występuje w dwóch wariantach (otwierającym i zamykającym). By być w zgodzie ze standardem XHTML 1.0, należy postawić znak " /" wewnątrz znacznika.

en: Text with <br />line break
pl: Tekst ze znakiem końca linii

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
pl: Domyślnie znaczniki akapitu dodawane są automatycznie, więc z takich znaczników należy korzystać tylko do wprowadzenia dodatkowych akapitów.

en: Paragraph one.
pl: Akapit pierwszy.

en: Paragraph two.
pl: Akapit drugi.

en: Strong
pl: Silne

en: Emphasized
pl: Zaakcentowanie

en: Cited
pl: Cytat

en: Coded text used to show programming source code
pl: Tekst zawierający kod programu

en: Coded
pl: Kod

en: Bolded
pl: Pogrubienie

en: Italicized
pl: Pochylenie

en: Superscripted
pl: Indeks górny

en: <sup>Super</sup>scripted
pl: Indeks <sup>górny</sup>

en: Subscripted
pl: Indeks dolny

en: <sub>Sub</sub>scripted
pl: Indeks <sub>dolny</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
pl: <abbr title="Skrót">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
pl: <acronym title="Trój-Literowy Skrótowiec">TLS</acronym>

en: Block quoted
pl: Cytat blokowy

en: Quoted inline
pl: Cytat zagnieżdżony

en: Table header
pl: Nagłówek tabeli

en: Table cell
pl: Komórka tabeli

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista numerowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: First item
pl: Pierwszy element

en: Second item
pl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
pl: Lista punktorowana - znacznik &lt;li&gt; otwiera nowy element listy

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
pl: Listy definicji są podobne do innych list HTML. Znacznik &lt;dl&gt; otwiera listę, &lt;dt&gt; otwiera termin definicji, a &lt;dd&gt; otwiera samą definicję.

en: First term
pl: Pierwszy termin

en: First definition
pl: Pierwsza definicja

en: Second term
pl: Drugi termin

en: Second definition
pl: Druga definicja

en: Subtitle three
pl: Podtytuł trzeciego stopnia

en: Subtitle four
pl: Podtytuł czwartego stopnia

en: Subtitle five
pl: Podtytuł piątego stopnia

en: Subtitle six
pl: Podtytuł szóstego stopnia

en: Tag Description
pl: Opis znacznika

en: You Type
pl: Wpisuje się

en: You Get
pl: Otrzymuje się

en: No help provided for tag %tag.
pl: Brak objaśnienia dla znacznika %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
pl: 
    <p>Większość z bardziej egzotycznych znaków można wprowadzać bezpośrednio bez żadnych dodatkowych zabiegów.</p>
    <p>W przypadku problemów należy wpisać odpowiednik znaku w postaci encji HTML. Na przykład zamiast cudzysłowu wpisać można &amp;quot;. Pełna lista niestandardowych znaków wraz z odpowiadającymi im encjami HTML znajduje się na <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">stronie dotyczącej encji</a>. Oto niektóre z dostępnych znaków:</p>

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Quotation mark
pl: Cudzysłów

en: Character Description
pl: Opis znaku

en: No HTML tags allowed
pl: Żadne znaczniki HTML nie są dozwolone

en: Lines and paragraphs break automatically.
pl: Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
pl: Końce linii i akapitów rozpoznawane są automatycznie. Znacznik końca linii &lt;br /&gt;, znacznik otwierający akapit &lt;p&gt; i znacznik zamykający akapit &lt;/p&gt; są dopisywane automatycznie. Jeśli Drupal nie uwzględnił podziału na linie, należy po prostu dodać kilka nowych, pustych linii.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
pl: Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.

en: HTML filter
pl: Filtr HTML

en: HTML corrector
pl: Korektor HTML

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
pl: Służy do ogranicza dostępu do HTML lub wybranych jego znaczników. Usuwa także potencjalnie groźny kod, taki jak zdarzenia JavaScript, odnośniki korzystające z JavaScript i style CSS.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
pl: Zamienia znaki końca linii na znaczniki HTML (np. &lt;br&gt; i &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
pl: Zamienia adresy internetowe w odnośniki, które można kliknąć.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
pl: Poprawia błędy w kodzie HTML umieszczanym we wpisach.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
pl: Określa sposób postępowania ze znacznikami HTML wprowadzanymi przez użytkowników. Opcja "Wycinaj niedozwolone znaczniki" pozwala usuwać potencjalnie niebezpieczne znaczniki (patrz niżej). Opcja "Zamieniaj wszystkie znaczniki na zwykły tekst" pozwala natomiast prezentować kod HTML w formie tekstowej, w której nie ma już wpływu na zawartość.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
pl: Pole służy do wpisania znaczników, które nie mają być wycinane nawet wtedy, gdy włączona jest opcja wycinania znaczników. Nie dotyczy to jednak atrybutów zdarzeń Javascript, które będą wycinane niezależnie od ustawień administratora.

en: Display HTML help
pl: Wyświetlaj pomoc dotyczącą HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
pl: Wyświetla odnośnik do strony zawierającej podstawowe wskazówki dotyczące HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
pl: Filtry stosowane do wprowadzanej przez użytkowników zawartości. Pozwalają między innymi ograniczać wykorzystanie znaczników HTML. Można tu też włączyć dodatkowe filtry, udostępniane przez moduły.

en: Delete input format
pl: Usuń format danych

en: Compose tips
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia zawartości

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
pl: Zajmuje się filtrowaniem zawartości przed jej opublikowaniem.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
pl: Lapidarna nazwa tego zbioru tematów.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
pl: Opis forum i objaśnienia związane z prowadzeniem w nim dyskusji.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
pl: Fora są wyświetlane w kolejności rosnącej według ich wagi, a jeśli jest ona jednakowa - w kolejności alfabetycznej.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
pl: Lapidarna nazwa działu forum.

en: Description and guidelines for forums within this container.
pl: Opis i objaśnienia związane z forami znajdującymi się w tym dziale.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
pl: Działy są wyświetlane w kolejności rosnącej według ich wagi, a jeśli jest ona jednakowa - w kolejności alfabetycznej.

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie forum lub działu spowoduje nieodwracalne usunięcie wszystkich forów w nich się znajdujących. By usunąć wpisy z danego forum, należy skorzystać ze strony <a href="@content">zarządzania zawartością</a>.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
pl: Liczba wpisów, które zawierać musi temat, by został uznany za popularny.

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
pl: Nie ma żadnych działów czy forów. Można je dodać, korzystając ze stron <a href="@container">Dodaj dział</a> lub <a href="@forum">Dodaj forum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
pl: Działy zwykle umieszcza się na najwyższym poziomie w strukturze forum, jednak można je także umieścić wewnątrz innego działu czy forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
pl: Fora można umieszczać na najwyższym poziomie w strukturze forum lub wewnątrz innego działu lub forum.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
pl: Moduł pozwala tworzyć fora dyskusyjne. Dają one członkom społeczności skupionej wokół witryny możliwość prowadzenia rozmów, do zapisów których można powrócić w dowolnym czasie. Odnośnik <a href="@create-topic">Temat na forum</a>, znajdujący się w menu <em>Dodaj zawartość</em>, służy do rozpoczęcia dyskusji.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
pl: Gdy ludzie odpowiadają osobie, która zapoczątkowała temat, lub sobie nawzajem, tworzą się wątki. Tematy są umieszczane w forach, które mogą zawierać wiele podobnych lub powiązanych ze sobą tematów. Fora z kolei można umieszczać w działach. Zarówno fora, jak i działy - w innych forach lub działach. Pozwala to rozplanować strukturę forum. Jeśli zrobi się to uważnie, użytkownikom będzie łatwiej znaleźć interesujące ich tematy i rozpoczynać nowe.

en: When administering a forum, note that:
pl: Zarządzając forum, warto pamiętać, że:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
pl: temat (a także wszystkie komentarze, które zawiera), może być przeniesiony do innego forum poprzez wskazanie innego forum na stronie edycji tematu

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
pl: podczas przenoszenia tematu, w forum, w którym pierwotnie się znajdował, pozostawić można jego <em>alter ego</em>, czyli odnośnik do nowego forum

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
pl: Wybranie <em>Tylko odczyt</em> w <em>Ustawieniach komentarzy</em> w trakcie edycji tematu forum zablokuje (uniemożliwi dodawanie komentarzy) ten wątek.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
pl: Wybranie <em>Wyłączone</em> w <em>Ustawieniach komentarzy</em> w trakcie edycji tematu forum ukryje wszystkie istniejące komentarze i zablokuje dodawanie nowych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@forum">stronie dotyczącej forów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
pl: Na stronie znajduje się lista istniejących forów i działów. Działy mogą przechowywać fora, a fora - tematy. Zarówno fora, jak i działy, można umieszczać wewnątrz innych forów lub działów. Ich układ można zmienić, przeciągając je w wybrane miejsca za pomocą uchwytów znajdujących się w kolumnie <em>Nazwa</em>. Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po skorzystaniu z przycisku <em>Zachowaj</em> u dołu strony.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
pl: Działy pomagają uporządkować fora. Dział o nazwie "Jedzenie" mógłby na przykład zawierać fora "Owoce" i "Warzywa".

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
pl: W poszczególnych forach znajdują się powiązane ze sobą lub podobne do siebie tematy. Temat to, w gruncie rzeczy, pierwszy wpis, zapoczątkowujący dyskusję i jej wątki. Forum o nazwie "Owoce" mogłoby na przykład zawierać tematy "Jabłka" i "Banany".

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
pl: Ustawienia te pozwalają zmienić sposób wyświetlania tematów na forum. Do wyboru rodzajów zawartości, z których można korzystać na forum, służy ustawienie <em>Rodzaje zawartości</em> na <a href="@forum-vocabulary">stronie słownika forum</a>.

en: Forum topic
pl: Temat na forum

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
pl: <em>Temat</em> pozwala rozpocząć dyskusję na forum.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów na forum.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
pl: <a href="@login">Zaloguj się</a> aby umieścić nowy wpis na forum.

en: delete own forum topics
pl: usuwanie własnych tematów

en: delete any forum topic
pl: usuwanie wszystkich tematów

en: edit any forum topic
pl: edycja wszystkich tematów

en: Enables threaded discussions about general topics.
pl: Umożliwia prowadzenie dyskusji na różne tematy.

en: Manages the display of online help.
pl: Wyświetla podręczną pomoc dostarczoną przez twórców modułów.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
pl: Moduł pozwala prezentować interfejs Drupala w językach innych niż język angielski, w którym Drupal został napisany. Zasada działania modułu przedstawia się następująco: gdy tekst ma być wyświetlony użytkownikowi, moduł sprawdza, czy dostępne jest odpowiednie tłumaczenie, i jeśli tak jest, zastępuje ono tekst oryginalny. W przeciwnym wypadku moduł wyświetla oryginał i zapisuje informację o brakach w tłumaczeniu.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
pl: Moduł nie tylko obsługuje tłumaczenia interfejsu, ale i umożliwia prowadzenie witryny wielojęzycznej. Za każdym żądaniem strony mechanizm wbudowany w moduł określa pożądaną wersję językową i automatycznie dopasowuje język strony. Czyni to na podstawie użytej domeny, ścieżki lub ustawień użytkownika dostępnych na stronie <em>Moje konto</em>. Może także pozostawić wszystko przeglądarce i jej ustawieniom językowym. Zawartość witryny może być tłumaczona na dowolny język, a adres każdego z wpisów może posiadać specyficzny dla danego tłumaczenia alias. Obsługa tłumaczeń odbywa się we współpracy z <a href="@content-help">modułem zajmującym się tłumaczeniami zawartości</a>.

en: Translations may be provided by:
pl: Tłumaczenia mogą być dodawane za pomocą:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
pl: zintegrowanego z modułem interfejsu

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
pl: importowania plików z tłumaczeniami z zestawów tłumaczeń. Zestawy takie umożliwiają wyświetlanie danej wersji Drupala w określonym języku i składają się z plików zapisanych w formacie Gettext Portable Object (z rozszerzeniem <em>.po</em>). Zestawy dla wielu języków i wersji Drupala można znaleźć na <a href="@translations">stronie tłumaczeń Drupala</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
pl: Za pomocą edytora obsługującego format Gettext Portable Object (<em>.po</em>) można zmodyfikować pliki istniejącego tłumaczenia lub stworzyć nowe. <a href="@import">Funkcja importu</a> oferowana przez moduł pozwala dodać tłumaczenia znajdujące się w zmodyfikowanych plikach <em>.po</em>. <a href="@export">Funkcja eksportu</a> służy natomiast do wygenerowania plików zawierających przetłumaczone napisy witryny. Pliki te można następnie wyedytować odpowiednim programem lub udostępnić innym użytkownikom Drupala.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@locale">stronie dotyczącej modułu obsługi języków</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
pl: Na stronie znajduje się lista dostępnych wersji językowych witryny. Jeśli jest ich kilka, interfejs witryny może być prezentowany w różnych językach, użytkownicy mogą wybrać pożądany język na stronie <em>Moje konto</em>, a autorzy mogą podawać informację o języku, w którym tworzą wpis. Domyślny język witryny wykorzystywany jest w przypadku użytkowników anonimowych i tych, którzy nie wskazali żadnego języka.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
pl: Odnośnik <em>edytuj</em>, znajdujący się obok każdego z języków dostępnych w witrynie, pozwala zmienić nazwę języka, ustalić domenę wersji językowej oraz określić, czy teksty w danym języku zapisywane są od lewej do prawej czy też od prawej do lewej.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
pl: Odpowiednia strona służy do <a href="@add-language">dodawania nowego języka witryny</a>. Jeżeli dostępne są tłumaczenia interfejsu na ten język, są one automatycznie instalowane. Dzięki <a href="@search">stronie tłumaczeń interfejsu</a> możliwa jest edycja poszczególnych napisów, a <a href="@import">strona importu</a> pozwala dodawać tłumaczenia zapisane w plikach <em>.po</em>. W <a href="@translations">witrynie drupal.org</a> dostępnych jest wiele zestawów tłumaczeń.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
pl: Strona służy do dodawania języków, w których ma być dostępna witryna. Jeżeli dany język nie znajduje się na liście <em>Nazwa języka</em>, należy skorzystać z opcji <em>Inny język</em>, ręcznie wprowadzając kod języka i inne związane z nim ustawienia. Kod języka powinien być zgodny z obowiązującymi standardami, ponieważ przeglądarki korzystają z takich kodów do określenia wersji językowej.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
pl: Metoda określania pożądanej wersji językowej ma wpływ na wybór języka, w którym wyświetlana jest witryna. Oto dostępne metody:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
pl: <strong>Brak.</strong> Witryna korzysta z domyślnego języka, choć użytkownicy mogą wskazać preferowany język na stronie <em>Moje konto</em>. Ich ustawienia będą brane pod uwagę na przykład podczas wysyłania wiadomości e-mail.

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
pl: <strong>Tylko wedle prefiksu.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie charakterystycznego dla każdego z języków kodu występującego w adresie strony. Jeśli kod nie zostanie znaleziony, wykorzystywany jest domyślny język. <em>Przykład: strona o adresie "example.com/en/contact" będzie wyświetlana w języku angielskim, ponieważ zawiera on prefiks "en".</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
pl: <strong>Z pomocą prefiksu i ustawień językowych.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie charakterystycznego dla każdego z języków kodu występującego w adresie strony. Jeśli kod nie zostanie znaleziony, wykorzystywane są ustawienia, które użytkownik poczynił na stronie <em>Moje konto</em> lub ustawienia językowe przeglądarki internetowej. Jeżeli wszystkie z tych prób zawiodą, wykorzystywany jest domyślny język.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
pl: <strong>Tylko wedle domeny.</strong> Wersja językowa jest określana na podstawie domeny, z której skorzystano, by uzyskać dostęp do witryny. Jeśli w domenie nie zostanie znaleziony kod języka, wykorzystywany jest język domyślny. <em>Przykład: strona o adresie "http://en.example.com/contact" będzie wyświetlana w języku angielskim, ponieważ domena zawiera kod "en".</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
pl: Prefiks lub domenę ustawić można, edytując ustawienia <a href="@languages">dostępnych języków</a>. Jeśli  dany prefiks lub domena nie zostaną znalezione w adresie strony, będzie ona wyświetlana w <a href="@languages">języku domyślnym</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
pl: Na stronie znajdują się informacje o możliwych do przetłumaczenia napisach interfejsu. Informacje te prezentowane są z użyciem kategorii, które mogą być definiowane przez moduły. Kategorie tłumaczeń mogą służyć do skoncentrowania wysiłków tłumaczy na poszczególnych fragmentach interfejsu Drupala.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
pl: Więcej informacji dotyczących udostępniania witryny w różnych wersjach językowych znajduje się na <a href="@languages">stronie języków</a>.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
pl: Strona służy do importowania przetłumaczonych napisów z plików formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Pliki takie dostępne są zazwyczaj w zestawach, a importowanie poszczególnych plików może się okazać czasochłonne.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
pl: Warto pamiętać, że tłumaczenia z odpowiednich plików <em>.po</em> są automatycznie importowane podczas włączania modułów i skórek lub dodawania nowych języków. Zważywszy, że strona ta umożliwia jedynie importowanie tłumaczeń z jednego pliku na raz, wygodniejsze może być pobranie zestawu tłumaczeń, rozpakowanie go do katalogu instalacyjnego Drupala i skorzystanie z funkcji <a href="@language-add">dodania języka</a>, co zaowocuje automatycznym zaimportowaniem tłumaczeń z wszystkich plików. <a href="@translations">Zestawy tłumaczeń można pobrać z witryny Drupala</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
pl: Strona służy do eksportowania przetłumaczonych napisów interfejsu witryny. Napisy zapisywane są w plikach formatu Gettext Portable Object (<em>.po</em>), które zawierają zarówno oryginalne teksty, jak i ich tłumaczenia (pliki takie służą do dzielenia się tłumaczeniem z innymi), lub w plikach formatu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), czyli w postaci szablonów, zawierających jedynie oryginalne teksty (służą one do tworzenia tłumaczeń z pomocą odpowiednich edytorów).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
pl: Strona pozwala tłumaczowi wyszukać zarówno przetłumaczone, jak i nieprzetłumaczone napisy, i może służyć do tworzenia lub edycji tłumaczeń interfejsu. W przypadku wielu napisów lepiej skorzystać z <a href="@export">funkcji eksportu</a> aby dokonać edycji za pomocą programu obsługującego format Gettext. Rezultaty wyszukiwania mogą się ograniczać jedynie do określonej kategorii napisów lub konkretnego języka.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
pl: Blok jest wyświetlany tylko, <a href="@languages">jeśli włączone są co najmniej dwa języki</a> i wskazana została <a href="@configuration">metoda określania pożądanej wersji językowej witryny</a>.

en: Built-in interface
pl: Standardowy interfejs

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
pl: Domyślna wersja językowa wiadomości e-mail i witryny.

en: This account's default language for e-mails.
pl: Domyślna wersja językowa wiadomości e-mail jakie ma otrzymywać użytkownik tego konta.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
pl: Alias adresu przypisany do danego języka będzie zawsze wykorzystywany, gdy strona przeglądana jest w tymże języku, mając pierwszeństwo nad innymi aliasami.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy.

en: administer languages
pl: administracja językami

en: translate interface
pl: interfejs tłumaczeń

en: Configure languages for content and the user interface.
pl: Konfiguracja języków treści i interfejsu użytkownika.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
pl: Tłumaczenia interfejsu i innych tekstów.

en: !long-month-name January
pl: styczeń

en: !long-month-name February
pl: luty

en: !long-month-name March
pl: marzec

en: !long-month-name April
pl: kwiecień

en: !long-month-name May
pl: maj

en: !long-month-name June
pl: czerwiec

en: !long-month-name July
pl: lipiec

en: !long-month-name August
pl: sierpień

en: !long-month-name September
pl: wrzesień

en: !long-month-name October
pl: październik

en: !long-month-name November
pl: listopad

en: !long-month-name December
pl: grudzień

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
pl: Obsługuje wersje językowe witryny i tłumaczenia interfejsu na języki inne niż angielski.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
pl: Moduł menu umożliwia tworzenie menu bezpośrednio z poziomu formularza dodawania zawartości. Poniższe ustawienie pozwala zdecydować, w jakim menu mają być domyślnie umieszczane odnośniki do tworzonych wpisów.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
pl: Które z dostępnych menu ma służyć za menu podstawowe. To samo menu można wskazać jako dodatkowe - w takim wypadku wyświetlane będą te odnośniki, które są podrzędne względem aktywnego w danej chwili odnośnika z menu podstawowego.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
pl: Moduł zapewnia interfejs do kontroli i dostosowywania systemu obsługi menu. Menu to hierarchiczne zbiory odnośników, wykorzystywanych do nawigacji po witrynie. Wyświetlane są za pomocą elastycznego systemu bloków. Podczas instalcji tworzone są trzy menu - <em>Nawigacja</em>, <em>Menu podstawowe</em> i <em>Menu dodatkowe</em>. Menu <em>Nawigacja</em> zawiera większość odnośników potrzebnych do zarządzania i poruszania się po witrynie. Często wyświetlane jest w lewej lub prawej kolumnie bocnzej. Większość skórek obsługuje również <em>Menu podstawowe</em> oraz <em>dodatkowe</em> i wyświetla je w nagłówku bądź stopce strony. Na początku menu te nie zawierają żadnych odnośników i trzeba je do nich dodać.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
pl: <a href="@menu">Strona menu</a> prezentuje listę wszystkich dostępnych menu witryny. Po wybraniu jednego z menu możliwe jest dodanie lub edycja jego elementów, a także zmiana kolejności ich wyświetlania. Do tworzenia nowych menu służy <a href="@add-menu">strona dodawania menu</a>. Po dodaniu menu należy na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a> włączyć blok, który je wyświetla.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@menu">stronie dotyczącej menu</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
pl: Menu to zbiory odnośników (elementów menu) służących do nawigowania po witrynie. Poniżej prezentowane są aktualnie dostępne menu. Zarządzanie menu odbywa się poprzez wskazanie jednego z nich.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
pl: Menu nawigacyjne jest standardowym i podstawowym menu witryny. Jest zazwyczaj jedynym menu, które zawiera spersonalizowane odnośniki dla użytkowników uwierzytelnionych, a użytkownicy anonimowi często nie mogą go nawet zobaczyć.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
pl: Menu podstawowe zawiera odnośniki, które wiele skórek wykorzystuje do prezentowania działów witryny w formie kart wyświetlanych w jej górnej części.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
pl: Menu dodatkowe wykorzystywane jest często do umieszczania odnośników do stron z oświadczeniami natury prawnej, stron z danymi kontaktowymi lub innych stron o drugorzędnym znaczeniu.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
pl: Nazwa rodzaju zawartości prezentowana użytkownikom. Tekst będzie wyświetlany na stronie <em>dodawania zawartości</em>. Zaleca się nazwy rozpoczynające się od wielkich liter i składające się z samych liter, liczb oraz spacji. Nazwa nie może się także powtarzać.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. Tekst posłuży do budowy adresu URL strony <em>dodawania zawartości</em>. Nazwa może się składać jedynie z małych liter, liczb i znaków podkreślenia. W adresie strony dodawania zawartości podkreślenia zostaną zamienione w łączniki. Nazwa nie może się powtarzać.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
pl: Nazwa rodzaju zawartości wykorzystywana wewnętrznie. W przypadku rodzajów zawartości stworzonych przez system zawartość pola jest niemodyfikowalna.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
pl: Krótki opis rodzaju zawartości. Będzie on wyświetlany na stronie <em>dodaj zawartość</em>.

en: Submission form settings
pl: Ustawienia formularza dodawania zawartości

en: This content type does not have a title field.
pl: Ten rodzaj zawartości nie posiada pola tytułu.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
pl: Niewprowadzenie żadnej etykiety spowoduje, że pole treści nie będzie dostępne.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst ten będzie wyświetlany u góry formularza dodawania zawartości tego rodzaju. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: Workflow settings
pl: Cechy rodzaju zawartości

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania węzłami</em> będą mogli nadpisać poczynione tu ustawienia.

en: The machine-readable name %type is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
pl: Nieprawidłowa nazwa. Proszę wprowadzić nazwę inną niż %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
pl: Nazwa %name jest już wykorzystywana.

en: The content type %name has been reset to its default values.
pl: Przywrócono domyślne ustawienia rodzaju zawartości o nazwie %name.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
pl: Czy na pewno usunąć rodzaj zawartości o nazwie %type?

en: Added content type %name.
pl: Dodano rodzaj zawartości %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
pl[0]: Zmieniono rodzaj jednego wpisu (z %old-type na %type).
pl[1]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).
pl[2]: Zmieniono rodzaj @count wpisów (z %old-type na %type).

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
pl[0]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera 1 wpis typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisu mogą być problematyczne.
pl[1]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera @count wpisy typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisów mogą być problematyczne.
pl[2]: <strong>Ostrzeżenie:</strong> w tej chwili witryna zawiera @count wpisów typu %type. Po usunięciu tego rodzaju zawartości, wyświetlanie bądź edycja wpisów mogą być problematyczne.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
pl: Jeżeli witryna cierpi na problemy związane z konfiguracją uprawnień dostępu do zawartości, konieczne być może ponowne utworzenie pamięci podręcznej uprawnień. Przyczyną problemów z uprawnieniami bywa wyłączenie modułów lub zmiana konfiguracji uprawnień. Ponowne wprowadzenie do pamięci podręcznej konfiguracji uprawnień polega na usunięciu wszystkich informacji o uprawnieniach do wpisów, a następnie wprowadzeniu nowych, bazujących na obecnych ustawieniach.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
pl: Jeśli witryna posiada wiele wpisów lub rozbudowany system uprawnień, ponowne tworzenie konfiguracji uprawnień może trochę potrwać. Po zakończeniu tego procesu nowe uprawnienia będą stosowane automatycznie.

en: Node access status
pl: Status uprawnień do wpisów

en: Number of posts on main page
pl: Liczba wpisów na stronie głównej

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
pl: Domyślna maksymalna liczba wpisów wyświetlanych na stronach z listami wpisów, takich jak strona główna.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
pl: Czy na pewno od nowa utworzyć konfigurację uprawnień?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
pl: Operacja polega na ponownym utworzeniu konfiguracji wszystkich uprawnień witryny. Może zająć dużo czasu i jest nieodwracalna.

en: Demote from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Make sticky
pl: Przyklej

en: Remove stickiness
pl: Odklej

en: language
pl: język

en: An error occurred and processing did not complete.
pl: Wystąpił błąd i operacja została przerwana.

en: Show summary in full view
pl: Wyświetlaj podsumowanie w pełnej wersji wpisu

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
pl: Podgląd wersji skróconej pokazuje, jak wpis będzie wyglądać na głównej stronie lub w kanałach informacyjnych.<span class="no-js"> Miejsce skrócenia można określić za pomocą delimitera "&lt;!--break--&gt;" (bez cudzysłowów).</span>

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję %title (@type) z dnia %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja wpisu %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień dostępu do zawartości powinna zostać ponownie utworzona.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
pl: Konfiguracja uprawnień dostępu do zawartości powinna zostać ponownie utworzona za pomocą <a href="@node_access_rebuild">odpowiedniej strony</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
pl: Moduł node zarządza zawartością witryny, a wszystkie wpisy, niezależnie od ich rodzaju, przechowuje w postaci "węzłów". Zajmuje się nie tylko ustawieniami dotyczącymi publikacji wpisów, umieszczania ich na stronie głównej i "przyklejania", ale także zapisuje informacje o autorach. Dostępny jest również system obsługi wersji wpisów. Możliwości modułu są często zwiększane poprzesz moduły dodatkowe.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
pl: Choć każdy wpis w witrynie jest węzłem, należy także do określonego <a href="@content-type">rodzaju zawartości</a>. Za ich pomocą określa się ustawienia wpisów, włączając w to nazwy pól wyświetlanych w formularzach dodawania wpisów. Każdy rodzaj zawartości może mieć inne domyślne <em>opcje publikacji</em> i inne ustawienia. Dwoma standardowymi rodzajami zawartości są <em>strona</em> i <em>artykuł</em>. <a href="@content-type">Strona zarządzania rodzajami zawartości</a> pozwala dodawać nowe i edytować istniejące. Nowe rodzaje zawartości pojawiają się także po włączeniu niektórych modułów rdzenia lub modułów dodatkowych.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
pl: <a href="@content">Strona zarządzania zawartością</a> służy do przeglądania i zarządzania wpisami. <a href="@post-settings">Strona ustawień wpisów</a> zawiera z kolei ustawienia dotyczące ich wyświetlania. Z modułem obsługi węzłów związanych jest sporo <a href="@permissions">uprawnień</a> dotyczących między innymi różnych rodzajów zawartości.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@node">stronie dotyczącej węzłów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
pl: Poniżej znajduje się lista wszystkich dostępnych rodzajów zawartości. Wszystkie węzły znajdujące się w witrynie należą do jednego z nich.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
pl: By utworzyć nowy rodzaj zawartości, należy wprowadzić czytelną dla użytkowników nazwę, nazwę wykorzystywaną wewnętrznie, a także podać wszystkie inne wymagane informacje. Po jego utworzeniu użytkownicy witryny będą mogli tworzyć węzły tego rodzaju.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
pl: Mechanizm obsługi wersji pozwala śledzić zmiany pomiędzy wieloma wersjami tej samej zawartości.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
pl: Określono, że podsumowanie nie będzie wyświetlane w pełnej wersji wpisu. Ustawienie to jest pomijane, jeśli nie wprowadzono żadnego podsumowania.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
pl: Określono, że podsumowanie nie będzie wyświetlane w pełnej wersji wpisu. Ustawienie to zostało pominięte, ponieważ nie wprowadzono żadnego podsumowania. Delimiter "&lt;!--break--&gt;" (bez cudzysłowów) służy do rozdzielenia podsumowania od reszty tekstu.

en: Read the rest of !title.
pl: Wyświetla dalszą część wpisu !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
pl: <h1 class="title">I tak powstała nowa drupalowa witryna!</h1><p>By skonfigurować witrynę i rozpocząć korzystanie z niej, należy jeszcze wykonać tych kilka czynności:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
pl: <strong>Konfiguracja witryny</strong> - Po zalogowaniu <a href="@admin">odwiedź dział zarządzania</a>, skąd będzie można <a href="@config">dostosować i skonfigurować</a> wszelkie aspekty funkcjonowania witryny.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
pl: <strong>Włączenie dodatkowych funkcji</strong> - Przejdź na <a href="@modules">stronę z listą modułów</a> i włącz potrzebne funkcje. Więcej modułów można znaleźć w <a href="@download_modules">dziale z modułami w witrynie Drupala</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
pl: <strong>Dostosowywanie designu witryny</strong> - Sposób prezentacji witryny zmienić można <a href="@themes">w dziale konfiguracji skórek</a>. Do wyboru jest kilka dołączonych skórek lub <a href="@download_themes">skórki, które należy pobrać z witryny Drupala</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
pl: <strong>Dodawanie zawartości</strong> - I wreszcie, <a href="@content">dodaj zawartość</a>. Komunikat ten zniknie, gdy na stronie głównej zostanie umieszczony choć jeden wpis.

en: Rebuilding content access permissions
pl: Ponowne tworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości

en: Content permissions have been rebuilt.
pl: Konfiguracja uprawnień została ponownie utworzona.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
pl: Ponowne utworzenie konfiguracji uprawnień dostępu do zawartości nie przebiegło pomyślnie.

en: administer content types
pl: administracja typami zawartości

en: View, edit, and delete your site's content.
pl: Przeglądaj, edytuj i usuwaj treść ze swojej strony.

en: Post settings
pl: Ustawienia dotyczące wpisów

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
pl: Ustawienia dotyczące zamieszczania wpisów, długości skrótów, liczby wpisów na stronie głównej czy narzucania konieczności podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
pl: Ustawienia typów zawartości, włączając w to ustawienia domyślnego statusu, umieszczenia na stronie głównej, itd.

en: Add content type
pl: Nowy typ zawartości

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
pl: Umożliwia wysyłanie i publikację treści na stronie.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
pl: Witryna obsługuje system <a href="@openid-net">OpenID</a>, będący bezpieczną metodą logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła. OpenID pomaga zredukować liczbę danych potrzebnych do logowania się do witryn.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
pl: By korzystać z OpenID, trzeba najpierw stworzyć na jednym z publicznych lub prywatnych serwerów OpenID tak zwaną "tożsamość" (<a href="@openid-providers">lista darmowych usługodawców</a>). Więcej informacji znajduje się w <a href="@openid-net">witrynie dotyczącej OpenID</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
pl: Poniższe pole służy do wprowadzania adresów URL posiadanych tożsamości OpenID  (np. woland.moskwa.com). Podczas następnego logowania, zamiast ze zwykłej nazwy użytkownika i hasła, skorzystać będzie można z adresu OpenID. Adresów takich można podać wiele.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
pl: System OpenID jest bezpieczną metodą logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła. Nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania i nie przekazuje haseł poszczególnym witrynom, włączając tę.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
pl: Użytkownicy mogą tworzyć identyfikatory OpenID, przypisywać jeden lub więcej identyfikatorów do swoich kont, a także logować się za ich pomocą. Rozwiązanie takie pomaga zlikwidować barierę powstrzymującą użytkowników przed zakładaniem kont, jest wygodne i bezpieczne. OpenID nie ocenia wiarygodności użytkownika, a więc weryfikacja adresu e-mail nadal jest konieczna. Główną korzyścią płynącą z wykorzystywania OpenID jest fakt, że użytkownicy muszą zapamiętać tylko jedno hasło, którego mogą używać w wielu różnych witrynach. Eliminuje to również konieczność zmiany wielu haseł - do każdej z witryn z osobna.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
pl: Oto jak OpenID działa w praktyce. Użytkownik posiada konto na serwerze OpenID. Konto to powiązane jest z unikatowym adresem URL (np. woland.moskwa.com). Gdy użytkownik otwiera witrynę, ma możliwość podania owego adresu. Witryna komunikuje się następnie z serwerem OpenID, prosząc go o weryfikację tożsamości użytkownika. Jeśli użytkownik jest na tym serwerze zalogowany, serwer odpowiada, pozytywnie weryfikując użytkownika. W przeciwnym wypadku serwer OpenID prosi użytkownika o podanie hasła. Witryna jednak nigdy tego hasła nie poznaje, a i poznawać go nie musi.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
pl: Więcej informacji na temat OpenID znaleźć można w witrynie <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="%contact">stronie dotyczącej modułu OpenID</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: OpenID identities
pl: Tożsamości OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
pl: Umożliwia użytkownikom logowanie się za pomocą identyfikatorów OpenID.

en: No URL aliases found.
pl: Brak aliasów adresów.

en: No URL aliases available.
pl: Brak aliasów.

en: Update alias
pl: Aktualizacja aliasu

en: Create new alias
pl: Stwórz nowy alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
pl: Alias %alias już istnieje w tym języku.

en: The alias has been saved.
pl: Alias został zapisany.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
pl: Czy na pewno usunąć alias %title?

en: Filter aliases
pl: Filtr aliasów

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
pl: Moduł umożliwia tworzenie aliasów adresów Drupala. Aliasy takie poprawiają czytelność adresów i mogą pomóc wyszukiwarkom w efektywnym zindeksowaniu zawartości witryny. Dla jednej strony można utworzyć więcej niż jeden alias.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
pl: <p>Oto przykładowe aliasy adresów:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; logowanie</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; sklep</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; sklep/produkty/mocarnekrasnale</li>
    <li>node/3 =&gt; kontakt</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
pl: Moduł obsługi aliasów umożliwia przypisywanie aliasów adresom, korzystając z formularzy dodawania i edycji węzłów. Pozwala także wyświetlać listę wszystkich aliasów i edytować je. Z modułem związane są dwa uprawnienia: do "zarządzania aliasami adresów" i "tworzenia aliasów adresów".

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
pl: Moduł oferuje także możliwość obsługi wielu aliasów na podstawie jednorazowych ustawień użytkownika. Pozwala to zmienić za jednym razem wszystkie standardowe aliasy, np. przetłumaczyć je na inny język. By skorzystać z tej możliwości, konieczny jest dostęp do kodu źródłowego Drupala na serwerze.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@path">stronie dotyczącej modułu obsługi ścieżek</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
pl: Dzięki aliasom, Drupal oferuje całkowitą kontrolę nad adresami URL. Aliasy mogą być czytelniejsze i łatwiejsze do zapamiętania od zwykłych adresów. Dla przykładu, stronie o ścieżce "node/1" można przypisać alias "ciekawostki". Każda ścieżka może posiadać wiele aliasów.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
pl: Należy podać ścieżkę, dla której ma zostać stworzony alias, a także nazwę nowego aliasu.

en: The alias has been deleted.
pl: Alias został usunięty.

en: The path is already in use.
pl: Podana ścieżka już istnieje.

en: URL aliases
pl: Aliasy adresów

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
pl: Umożliwia zmianę adresów stron za pomocą aliasów.

en: Edit alias
pl: Edycja aliasu

en: Delete alias
pl: Usuń alias

en: Add alias
pl: Dodaj alias

en: Allows users to rename URLs.
pl: Umożliwia zmianę adresów URL.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
pl: Filtr PHP umożliwia uruchamianie kodu PHP umieszczanego we wpisach. PHP jest językiem skryptowym ogólnego zastosowania, często używanym do tworzenia stron internetowych. PHP posłużył także do stworzenia systemu zarządzania treścią, z którego korzysta ta witryna.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
pl: Za pomocą filtra PHP użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą zamieszczać własny kod PHP, który będzie uruchamiany na stronach witryny. Daje to duże możliwości, jednak w niepowołanych rękach staje się niebezpieczne. Nawet zaufany użytkownik może przez przypadek zaburzyć pracę witryny za pomocą nieodpowiedniego kodu PHP. Uprawnienia do korzystania z PHP powinni więc mieć tylko najbardziej zaufani, a każdy kod powinien być sprawdzony przed umieszczeniem w witrynie.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
pl: W <a href="@drupal">witrynie drupal.org</a> znajdują się <a href="@php-snippets">przykładowe fragmenty kodu PHP</a>. Kod PHP dla różnych zastosowań można też znaleźć wśród porad zamieszczonych w polskiej <a href="http://drupal.org.pl/porady">witrynie drupal.org.pl</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@php">stronie dotyczącej modułu obsługi PHP</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
pl: Można wprowadzać kod PHP. Powinien być on otoczony znacznikami &lt;?php i ?&gt;.

en: Using custom PHP code
pl: Korzystanie z kodu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
pl: Napisany przez użytkownika kod PHP może być umieszczony wewnątrz niektórych elementów witryny, takich jak wpisy czy bloki. Daje to duże możliwości, jednak w niepowołanych rękach staje się niebezpieczne. Nawet niewielki błąd w kodzie może zaburzyć pracę witryny.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
pl: Należy unikać umieszczania kodu PHP we wpisach, jeśli nie posiada się wiedzy na temat języka PHP, SQL czy Drupala. Eksperymentowanie z PHP może doprowadzić do uszkodzenia bazy danych, zatrzymać pracę witryny lub narazić ją na ataki ze strony złośliwych użytkowników.

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
pl: <strong>Przed zachowaniem wpisu</strong> należy zawsze gruntownie sprawdzać każdą linię kodu w poszukiwaniu błędów.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
pl: Każda instrukcja musi być zakończona średnikiem.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
pl: Zmienne globalne użyte w kodzie zachowują swe wartości po uruchomieniu skryptu.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
pl: Dyrektywa <code>register_globals</code> jest <strong>wyłączona</strong>. Do tworzenia formularzy służy <a href="@formapi">własne API Drupala</a> (tzw. "Form API").

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
pl: Do zaprezentowania zawartości służą instrukcje <code>print</code> lub <code>return</code>.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
pl: Przed uruchomieniem kodu w witrynie warto stworzyć testowy skrypt i przykładową bazę danych.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
pl: Warto rozważyć umieszczenie kodu w nowym module witryny lub wewnątrz pliku <code>template.php</code>.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
pl: Uruchamianie kodu PHP jest możliwe tylko, jeśli włączony jest moduł filtra PHP. Gdy moduł ten zostanie wyłączony lub usunięty, bloki i wpisy, w których zawarto kod, będą go wyświetlać zamiast uruchamiać.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
pl: Przykładowe zastosowanie: <em>stworzenie bloku z powitaniem dla odwiedzających</em>.

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
pl: <p>Dodaj blok zatytułowany "Witamy". Format danych powinien być ustawiony na "Kod PHP". W treści bloku należy wpisać:</p>
    <pre>
    print t('Witamy! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
pl: <p>Kod wyświetlający nazwę konta uwierzytelnionego użytkownika wygląda tak:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Witamy, @name! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Witamy! Dziękujemy, że tracisz swój czas na czytanie tego bezsensownego powitania!');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
pl: PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
pl: Służy do uruchamiania kodu PHP. Jedynie administratorzy powinni mieć dostęp do tego filtra!

en: A !php-code input format has been created.
pl: Format danych !php-code został utworzony.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
pl: Moduł obsługi kodu PHP został wyłączony. Warto zauważyć, że zawartość dodana z użyciem filtra PHP będzie teraz wyświetlana w postaci zwykłego tekstu. Może to stanowić zagrożenie, jeśli umieszczono tam jakieś istotne informacje.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
pl: Umożliwia wykonywanie osadzonego kodu PHP.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
pl: Moduł <em>Ping</em> umożliwia powiadamianie zainteresowanych stron o zmianach w witrynie. Automatycznie wysyła on do usługi <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> powiadomienia (pingnięcia) o dokonaniu zmian dodaniu nowych treści lub zaktualizowaniu istniejących. Usługa pingomatic powiadamia natomiast inne witryny, takie jak weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com czy Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Wymagane jest prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@ping">stronie dotyczącej modułu <em>Ping</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
pl: Nie udało się powiadomić pingomatic.com (witryna).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
pl: Informuje inne witryny o nowościach.

en: Total votes: @votes
pl: Razem głosów: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
pl: Moduł obsługi ankiet służy do tworzenia prostych ankiet dla użytkowników witryny. Ankieta to kwestionariusz wielokrotnego wyboru, którego wyniki są, po zsumowaniu, wyświetlane na stronie. Ankiety są dobrym sposobem na szybkie poznanie opinii członków społeczności skupionej wokół witryny.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
pl: Podczas tworzenia ankiety należy podać pytanie oraz możliwe odpowiedzi (a także początkową liczbę głosów dla każdej z nich). Można także określić status i czas trwania ankiety (czyli czas, przez który zbierane są głosy). Odpowiedni odnośnik w menu umożliwia <a href="@poll">wyświetlenie listy wszystkich aktywnych ankiet</a>. By w jednej z nich zagłosować lub obejrzeć rezultaty głosowania, należy wybrać ją ze wspomnianej listy.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@poll">stronie dotyczącej ankiet</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Most recent poll
pl: Najświeższa ankieta

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
pl: <em>Ankieta</em> to pytanie wraz ze zbiorem możliwych odpowiedzi. Głosy na każdą z nich są podliczane na bieżąco.

en: Poll status
pl: Status ankiety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
pl: Gdy ankieta jest zamknięta, odwiedzający nie mogą już w niej głosować.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
pl: Czas, po jakim ankieta zostanie automatycznie zamknięta.

en: Votes for choice @n
pl: Głosów za odpowiedzią @n

en: Negative values are not allowed.
pl: Nie można wprowadzać ujemnych wartości.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
pl: Nie wybrano żadnej z dostępnych odpowiedzi.

en: Add another choice
pl: Dodaj kolejną opcję

en: Vote count
pl: Liczba głosów

en: create poll content
pl: tworzenie ankiet

en: delete own poll content
pl: usuwanie zawartości własnej ankiety

en: delete any poll content
pl: usuwanie zawartości dowolnej ankiety

en: edit any poll content
pl: edycja zawartości dowolnej ankiety

en: edit own poll content
pl: edycja zawartości własnych ankiet

en: Polls
pl: Ankiety

en: Profile fields have been updated.
pl: Pola profilów zostały zachowane.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
pl: Brak pól w tej kategorii. Puste kategorie są usuwane.

en: edit %title
pl: edytuj %title

en: add new %type
pl: dodaj nowe %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
pl: Nazwa pola. Nazwa formularza nie jest pokazywana użytkownikowi, ale wykorzystywana wewnątrz kodu HTML i w odnośnikach.
    Zdecydowanie zalecane jest rozpoczęcie nazwy formularza od <code>profile_</code>, by uniknąć konfliktów z nazwami innych pól. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone. Przykład: "profile_ulubiony_kolor" lub "profile_kolor".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
pl: Lista wszystkich możliwości.  Każdą należy umieścić w osobnej linii.  Przykłady: "czerwony", "niebieski", "zielony", itp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
pl: Niewidoczne pole profilu. Dostępne tylko dla administratorów, modułów i skórek.

en: Private field, content only available to privileged users.
pl: Pole osobiste. Zawartość dostępna tylko dla upoważnionych.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu, ale nie z poziomu listy użytkowników.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
pl: Pole publiczne. Zawartość dostępna na stronie profilu i liście użytkowników.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
pl: Waga określa porządek, w jakim wyświetlane są pola formularza. Lżejsze pola są wyświetlane wyżej.

en: Form will auto-complete while user is typing.
pl: Słowa wpisywane przez użytkownika będą automatycznie uzupełniane.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
pl: Ze względów bezpieczeństwa funkcja autouzupełniania zostanie wyłączona w przypadku użytkowników nie posiadających uprawnień do wyświetlania profilów.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
pl: Wprowadzona nazwa formularza zawiera jeden lub więcej niedozwolonych znaków. Spacje i inne znaki specjalne, z wyjątkiem łącznika (-) i znaku podkreślenia (_), są niedozwolone.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa formularza jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
pl: Zaproponowana nazwa kategorii jest zarezerwowana przez Drupala.

en: The specified title is already in use.
pl: Jest już formularz o takim tytule.

en: The specified name is already in use.
pl: Podana nazwa już istnieje.

en: A hidden field cannot be required.
pl: Nie można wymagać wypełniania ukrytego pola.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
pl: Pole ukryte nie może być wyświetlane w formularzu dodawania konta użytkownika.

en: The field has been created.
pl: Pole zostało utworzone.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
pl: Operacja jest nieodwracalna. Jeśli użytkownicy wprowadzili już jakieś wartości do tego pola, również i one zostaną usunięte. By je zachować, pole można <a href="@edit-field">wyedytować</a> i ukryć (tak by jedynie administratorzy mieli do niego dostęp), zamiast usuwać.

en: The field %field has been deleted.
pl: Pole %field zostało usunięte.

en: Profile field %field added under category %category.
pl: Do kategorii %category dodano pole %field.

en: Profile field %field deleted.
pl: Pole profilu %field zostało usunięte.

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
pl: Moduł obsługi profilów umożliwia dodawanie do strony dostępnej pod odnośnikiem <em>Moje konto</em> własnych pól formularza. Pozwala to użytkownikom witryny podzielić się większą ilością informacji na swój temat, a także może pomóc witrynom stawiającym na skupioną wokół nich społeczność w organizowaniu ludzi wokół ich wspólnych cech czy zainteresowań.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
pl: Do profilów użytkowników mogą być dodane następujące rodzaje pól:

en: single-line textfield
pl: jednowierszowe pole tekstowe

en: multi-line textfield
pl: wielowierszowe pole tekstowe

en: checkbox
pl: pole wyboru

en: list selection
pl: lista wyboru

en: freeform list
pl: tekstowe pole listy

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@profile">stronie dotyczącej profilów</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
pl: Na poniższej liście znajdują się wszystkie niestandardowe pola profilów, które wyświetlane są na stronie <em>Moje konto</em>. Do grupowania podobnych pól służą kategorie. Kategorię można stworzyć, edytując pole i wprowadzając żądaną nazwę kategorii. Przesunięcia pola do innej kategorii lub zmiany kolejności pól można dokonać metodą "przeciągnij i upuść", za pomocą uchwytu znajdującego się w kolumnie <em>Tytuł</em>. Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po skorzystaniu z przycisku <em>Zachowaj konfigurację</em> u dołu strony.

en: Author information
pl: Informacje o autorze

en: Link to full user profile
pl: Odnośnik do pełnych informacji o użytkowniku

en: Profile fields to display
pl: Pola profilu, które mają być wyświetlane

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
pl: Umożliwia wybór pól profilu, które mają się pojawić w bloku. Widoczne są jedynie te pola, które w <a href="@profile-admin">konfiguracji pól profilów</a> określono jako publicznie dostępne.

en: View full user profile
pl: Pełne informacje o użytkowniku

en: About %name
pl: Informacje o użytkowniku %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
pl: Każdy element umieszcza się w osobnej linii lub oddziela przecinkami. Wykorzystywanie HTML jest niedozwolone.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
pl: Adres wprowadzony w polu %field jest nieprawidłowy.

en: Create customizable fields for your users.
pl: Służy do tworzenia dodatkowych pól formularzy kont użytkowników.

en: Profile category autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól kategorii profilu

en: Edit field
pl: Edycja pola

en: Delete field
pl: Usuń pole

en: Profile autocomplete
pl: Autouzupełnianie pól profilu

en: Supports configurable user profiles.
pl: Obsługuje konfigurowalne profile użytkowników.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
pl:  Indeks wyszukiwania nie jest czyszczony, ale systematycznie aktualizowany, by odpowiadał nowym ustawieniom. Wyszukiwanie nadal będzie możliwe, jednak nowa zawartość nie zostanie zindeksowana, dopóki system nie zindeksuje dotychczasowej. Operacja jest nieodwracalna.

en: The index will be rebuilt.
pl: Indeks zostanie przebudowany.

en: Indexing status
pl: Status przeindeksowania

en: Indexing throttle
pl: Częstotliwość indeksowania

en: Number of items to index per cron run
pl: Liczba elementów do umieszczenia w indeksie podczas jednej rundy demona cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
pl: Maksymalna liczba elementów, które mogą zostać zindeksowane podczas <a href="@cron">wykonywania zadań cron</a>. Jeżeli to konieczne, można zmniejszyć tę liczbę, by zapobiec opóźnieniom i zbyt wielkiemu wykorzystaniu pamięci.

en: Indexing settings
pl: Ustawienia indeksowania

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
pl: <p><em>Zmiana poniższego ustawienia spowoduje przebudowanie indeksu witryny. Indeks wyszukiwania nie jest czyszczony, ale systematycznie aktualizowany, by odpowiadał nowym ustawieniom. Wyszukiwanie nadal będzie działać, jednak nowa zawartość nie zostanie uwzględniona, póki nie stanie się to z całą dotychczasową.</em></p><p><em>Domyślne ustawienia powinny być odpowiednie dla większości witryn.</em></p>

en: Minimum word length to index
pl: Minimalna długość słowa (indeksowanie)

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
pl: Minimalna liczba znaków, z których musi się składać słowo, by mogło zostać zindeksowane. Mniejsza liczba oznacza dokładniejsze wyniki wyszukiwania, ale i większe wykorzystanie bazy danych. Każde zapytanie do wyszukiwarki musi zawierać przynajmniej jedno słowo kluczowe takiej długości (lub dłuższe).

en: Simple CJK handling
pl: Podstawowa obsługa języków wschodniazjatyckich

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
pl: Podstawowa obsługa języka chińskiego, japońskiego i koreańskiego, bazująca na powtarzających się sekwencjach symboli. Jeśli do tego celu wykorzystywane będzie zewnętrzne narzędzie, obsługę należy wyłączyć. Ustawienie to nie ma wpływu na inne języki.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
pl: Moduł wyszukiwarki umożliwia przeszukiwanie zawartości witryny za pomocą słów kluczowych. Skorzystanie z wyszukiwarki to często jedyny sposób na znalezienie interesującej nas zawartości w dużej witrynie. Wyszukiwać można zarówno wpisy, jak i użytkowników.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
pl: By umożliwić wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych, moduł wyszukiwarki przechowuje indeks słów znalezionych w witrynie. Wymagane jest do tego prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>. Sposób indeksowania, na przykład maksymalna liczba elementów indeksowanych za jednym razem, może być zmieniony na <a href="@searchsettings">stronie ustawień wyszukiwarki</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@search">stronie dotyczącej wyszukiwarki</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
pl: Moduł wyszukiwarki przechowuje indeks słów znalezionych w witrynie. Wymagane jest do tego prawidłowe skonfigurowanie <a href="@cron">zadań cron</a>. Ustawienia indeksowania znajdują się poniżej.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: search content
pl: Przeszukiwanie zawartości

en: use advanced search
pl: korzystanie z zaawansowanego wyszukiwania

en: administer search
pl: administracja wyszukiwaniem

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
pl: Parametry wyszukiwania oraz ustawienia indeksowania zawartości.

en: Top search phrases
pl: Najpopularniejsze słowa kluczowe

en: View most popular search phrases.
pl: Prezentuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia.

en: Enables site-wide keyword searching.
pl: Umożliwia przeszukiwanie całej witryny.

en: Total page generation time
pl: Całkowity czas generowania strony

en: Top pages in the past %interval
pl: Najpopularniejsze strony (okres: %interval)

en: unban
pl: zezwól na dostęp

en: ban
pl: Zablokuj użytkownika

en: Top visitors in the past %interval
pl: Najczęściej odwiedzający (okres: %interval)

en: Top referrers in the past %interval
pl: Najczęściej odsyłające strony (okres: %interval)

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
pl: Zapisywanie do dziennika informacji o każdej odsłonie strony. Konieczne, by przedstawić statystyki stron odsyłających.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
pl: Starsze wpisy do dziennika odwiedzin (włączając statystyki stron odsyłających) będą automatycznie usuwane. Wymaga to poprawnego skonfigurowania <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Content viewing counter settings
pl: Ustawienia licznika odsłon

en: Count content views
pl: Zliczaj odsłony stron

en: Increment a counter each time content is viewed.
pl: Aktualizuje licznik przy każdej odsłonie strony.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
pl: Moduł statystyk zbiera informacje o różnych aspektach wykorzystywania strony. Zapisuje jak często, a także skąd, pobierane są wpisy. Statystyki te są przydatne do określenia sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z witryny i są wymagane przez niektóre z bloków.

en: The statistics module provides:
pl: Moduł statystyk oferuje:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
pl: licznik odsłon każdego z wpisów w witrynie. Można go włączyć za pomocą ustawienia <em>Zliczaj odsłony stron</em> na <a href="@accesslog">stronie ustawień dziennika odwiedzin</a>. Na <a href="@permissions">stronie uprawnień</a> można także określić, czy liczniki powinny być wyświetlane użytkownikom.

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">ostatnich odsłon</a>, zawierający m.in. adresy odwiedzanych stron, nazwy użytkowników i ich adresy IP

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najczęściej odsyłających</a>, zawierający informacje na temat stron, z których przybyli odwiedzający

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najpopularniejszych stron</a>

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
pl: dziennik <a href="@recent-hits">najczęściej odwiedzających</a>, prezentujący listę najczęściej przeglądających witrynę użytkowników

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
pl: blok <em>Popularne strony</em>, wyświetlający listę stron najpopularniejszych w danym dniu, a także od początku istnienia witryny. Można go włączyć na <a href="@blocks">stronie zarządzania blokami</a>.

en: Configuring the statistics module
pl: Konfiguracja modułu statystyk

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
pl: Jeśli <a href="@accesslog"><em>dziennik odwiedzin</em></a> jest włączony, zapisywane są w nim informacje na temat odsłon każdej ze stron. Obejmują one adres IP, stronę odsyłającą, stronę przeglądaną i nazwę użytkownika. Od dziennika odwiedzin zależą również strony prezentujące informacje o <a href="@recent-hits">ostatnich odsłonach</a>, <a href="@top-referrers">najczęściej odsyłających</a> witrynach, <a href="@top-pages">najpopularniejszych stronach</a> i <a href="@top-visitors">najczęściej odwiedzających</a> witrynę użytkownikach.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Ustawienie <em>Usuń wpisy w dzienniku starsze niż</em> ze <a href="@accesslog">strony ustawień dziennika odwiedzin</a> umożliwia określenie czasu, pzez który wpisy mają być przechowywane w dzienniku, który znajduje się w bazie danych. Automatyczne usuwanie starszych wpisów może się odbywać tylko wtedy, gdy <a href="@cron">zadania cron</a> są prawidłowo skonfigurowane.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
pl: Ustawienie <em>Zliczaj odsłony stron</em> ze <a href="@accesslog">strony ustawień dziennika odwiedzin</a> umożliwia włączenie licznika odsłon każdego z wpisów witryny. Włączenie tej opcji powoduje wysyłanie do bazy danych dodatkowego zapytania, za każdym razem, gdy wpis jest wyświetlany.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@statistics">stronie dotyczącej statystyk</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
pl: Ustawienia statystyk, które zbiera Drupal. Więcej informacji na <a href="@statistics">stronie statystyk</a>.

en: This page displays the site's most recent hits.
pl: Strona prezentuje informacje o ostatnich odsłonach.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
pl: Znajdują się tu informacje o wszystkich zewnętrznych stronach odsyłających.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
pl: Zabronienie dostępu użytkownikowi oznacza, że dostęp do witryny nie będzie możliwy z komputera o danym numerze IP. Inaczej niż w przypadku zablokowania konta użytkownika, metoda ta jest skuteczna także w stosunku do użytkowników anonimowych. Stosuje się ją najczęściej wobec robotów (m.in. wyszukiwawczych), które wykorzystują wiele zasobów serwera.

en: Popular content
pl: Popularne strony

en: How many content items to display in "all time" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście najpopularniejszych stron wszechczasów.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
pl: Określa, ile stron ma być wymienianych na liście ostatnio przeglądanych.

en: Today's:
pl: Dzisiejsze:

en: All time:
pl: Od zawsze:

en: Last viewed:
pl: Ostatnio:

en: View pages that have recently been visited.
pl: Prezentuje listę stron, które niedawno oglądali odwiedzający.

en: View pages that have been hit frequently.
pl: Prezentuje listę stron, które często oglądali odwiedzający.

en: Top visitors
pl: Najczęściej odwiedzający

en: View visitors that hit many pages.
pl: Prezentuje listę najaktywniejszych odwiedzających.

en: Top referrers
pl: Najczęściej odsyłające strony

en: View top referrers.
pl: Prezentuje listę najczęściej odsyłających stron.

en: View access log.
pl: Wyświetla dziennik odwiedzin.

en: Control details about what and how your site logs.
pl: Szczegółowe ustawienia zapisywania informacji o zdarzeniach do dzienników witryny.

en: Track page visits
pl: Śledź odsłony

en: Logs access statistics for your site.
pl: Zbiera informacje na temat odwiedzin i tworzy statystyki.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
pl: Moduł obsługi programu syslog pozwala przekazywać komunikaty do programu będącego składnikiem systemu operacyjnego.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
pl: Syslog jest narzędziem systemu operacyjnego, które zapewnia dostęp do cennych informacji, pomocnych w zarządzaniu systemem i audytach bezpieczeństwa. Program ten jest odpowiedni głównie dla średnich i dużych witryn. Pozwala on stosować kryteria filtrowania komunikatów. W systemach UNIX i Linux kryteria te zapisane są w pliku /etc/syslog.conf. W systemie Microsoft Windows wszystkie komunikaty kierowane są do <em>Dziennika zdarzeń</em>. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronach <a href="@syslog_conf">dotyczących syslog.conf</a> oraz funkcji <a href="@php_openlog">openlog</a> i <a href="@php_syslog">syslog</a> preprocesora PHP.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@syslog">stronie dotyczącej modułu Syslog</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Send events to this syslog facility
pl: Oznaczanie komunikatów kierowanych do programu syslog

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
pl: W przypadku systemów UNIX i Linux Drypal może oznaczać komunikaty za pomocą kodów od LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7. W przypadku Microsoft Windows wszystkie komunikaty oznaczane są za pomocą kodu LOG_USER. Zależnie od konfiguracji systemu syslog lub inne programy mogą wykorzystywać te kody do filtrowania komunikatów znajdujących się w dzienniku. Więcej informacji znajduje się w <a href="@syslog_help">dokumentacji programu Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
pl: LOG_USER - komunikaty z poziomu użytkownika. Dla Windows.

en: LOG_LOCAL0 - Local 0
pl: LOG_LOCAL0 - komunikaty lokalne poziomu 0

en: LOG_LOCAL1 - Local 1
pl: LOG_LOCAL1 - komunikaty lokalne poziomu 1

en: LOG_LOCAL2 - Local 2
pl: LOG_LOCAL2 - komunikaty lokalne poziomu 2

en: LOG_LOCAL3 - Local 3
pl: LOG_LOCAL3 - komunikaty lokalne poziomu 3

en: LOG_LOCAL4 - Local 4
pl: LOG_LOCAL4 - komunikaty lokalne poziomu 4

en: LOG_LOCAL5 - Local 5
pl: LOG_LOCAL5 - komunikaty lokalne poziomu 5

en: LOG_LOCAL6 - Local 6
pl: LOG_LOCAL6 - komunikaty lokalne poziomu 6

en: LOG_LOCAL7 - Local 7
pl: LOG_LOCAL7 - komunikaty lokalne poziomu 7

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
pl: Ustawienia dziennika zdarzeń syslog. Syslog jest narzędziem systemu operacyjnego, które zapewnia dostęp do cennych informacji, pomocnych w zarządzaniu systemem i audytach bezpieczeństwa. Program ten jest odpowiedni głównie dla średnich i dużych witryn. Pozwala on stosować kryteria filtrowania komunikatów.

en: Logs and records system events to syslog.
pl: Zapisuje informacje o zdarzeniach występujących w systemie, korzystając z programu syslog.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
pl: Możliwe jest wybranie skórki, z której korzystać będą strony działu zarządzania witryną. Wybranie opcji "Domyślna systemu" oznacza, że do wyświetlania stron działu zarządzania stosowana będzie ta sama skórka, którą przypisano zwykłym stronom.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
pl: <a href="!admin_theme_page">Skórką działu zarządzania</a> jest wciąż skórka %admin_theme. Wygląd tej strony pozostaje więc bez zmian, jednakże wszystkie strony poza działem zarządzania będą domyślnie wyświetlane z użyciem skórki %selected_theme.

en: User pictures in posts
pl: Portrety użytkowników w treści wpisów

en: User pictures in comments
pl: Portrety użytkowników w komentarzach

en: Shortcut icon
pl: Ikona skrótu

en: Display post information on
pl: Wyświetlaj informacje o dacie dodania i autorze dla

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
pl: Pozwala włączyć lub wyłączyć wyświetlanie informacji o autorze i dacie dodania dla wpisów określonego typu.

en: Logo image settings
pl: Ustawienia loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
pl: Jeśli włączone, wyświetlane będzie poniższe logo.

en: Use the default logo
pl: Używaj domyślnego logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie loga dostarczanego wraz ze skórką.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własne logo.

en: Upload logo image
pl: Wyślij plik graficzny z logo

en: Shortcut icon settings
pl: Ustawienia ikony skrótu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
pl: Ikona skrótu (ang. "favicon"), wyświetlana jest w pasku adresu i zakładkach większości przeglądarek internetowych.

en: Use the default shortcut icon.
pl: Używaj domyślnej ikony skrótu

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie domyślnej ikony skrótu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
pl: Ścieżka do pliku zawierającego własną ikonę skrótu.

en: Upload icon image
pl: Wyślij plik graficzny z ikoną

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
pl: Jeśli dostęp do plików na serwerze jest ograniczony, można skorzystać z tego pola do wysłania ikony skrótu.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
pl: @module (<span class="admin-missing">nie znaleziono</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
pl: Następujące moduły będą całkowicie odinstalowane z witryny, a <em>wszystkie dane przez nie utworzone zostaną usunięte</em>!

en: Confirm uninstall
pl: Potwierdź dezinstalację

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
pl: Czy powyższe moduły na pewno mają zostać odinstalowane?

en: No modules selected.
pl: Nie wybrano żadnych modułów.

en: The selected modules have been uninstalled.
pl: Wybrane moduły zostały odinstalowane.

en: The name of this website.
pl: Nazwa witryny.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
pl: Motto lub dewiza witryny (często wyświetlane obok tytułu witryny).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
pl: Misja witryny lub deklaracja jej tematyki (często wyświetlana na stronie głównej).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
pl: Ścieżka "@path" jest nieprawidłowa lub użytkownik nie posiada odpowiednich uprawnień.

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
pl: Strona ta wyświetlana jest, gdy użytkownik próbuje otworzyć stronę, do której nie ma dostępu. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Write errors to the log
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń

en: Write errors to the log and to the screen
pl: Zapisuj błędy do dziennika zdarzeń i wyświetlaj na stronie

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
pl: Miejsce, w którym zapisywane są informacje o błędach Drupala, PHP i SQL. W przypadku witryny udostępnionej publicznie zaleca się, by informacje o błędach zapisywane były tylko do dziennika zdarzeń. W przypadku serwera testowego, przydatne może być wyświetlanie ich na także na stronie.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
pl: Zwykły tryb działania pamięci podręcznej jest odpowiedni dla większości witryn i nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Tryb agresywny wymusza na Drupalu pominięcie ładowania (inicjowania) oraz usuwania (kończenia pracy) aktywnych modułów podczas udostępniania strony zapisanej w pamięci. Powoduje to dodatkowy wzrost wydajności, ale i ewentualne efekty uboczne.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
pl: <strong class="error">Następujące aktywne moduły nie są przystosowane do agresywnego trybu działania pamięci podręcznej i nie będą poprawnie funkcjonować: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
pl: <strong class="ok">Wszystkie aktywne obecnie moduły są przystosowane do agresywnego trybu działania pamięci podręcznej.</strong> Jeśli pamięć podręczna działa w trybie agresywnym, należy pamiętać, by po włączeniu nowego modułu odwiedzić aktualną stronę i zapoznać się ze znajdującymi się tu informacjami.

en: Page cache
pl: Pamięć podręczna stron

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
pl: Włączenie pamięci podręcznej stron spowoduje znaczące zwiększenie wydajności. Drupal może przechowywać kopie stron i przesyłać je użytkownikom anonimowym w postaci skompresowanej. Dzięki temu, nie musi on generować strony za każdym razem, gdy ktoś o nią poprosi.

en: Caching mode
pl: Tryb działania pamięci podręcznej

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
pl: Zwykły (zalecany, bez efektów ubocznych)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
pl: Agresywny (możliwe efekty uboczne)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
pl: W przypadku bardzo często odwiedzanych witryn, konieczne może się okazać wymuszenie minimalnego czasu istnienia pamięci podręcznej. Jest to minimalny czas, po którym strona lub blok zostaną usunięte z pamięci podręcznej i zapisane do niej ponownie. Dłuższy minimalny czas istnienia pamięci podręcznej oznacza większą wydajność, jednak w takim wypadku użytkownicy nie będą w stanie tak szybko zobaczyć nowości.

en: Page compression
pl: Kompresja stron

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
pl: Drupal domyślnie kompresuje strony, które przechowuje w pamięci podręcznej, by zmniejszyć wykorzystanie pasma i przyspieszyć ich pobieranie. Opcja powinna jednak zostać wyłączona, jeśli serwer internetowy sam dokonuje kompresji.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
pl: Włączenie pamięci podręcznej bloków może zwiększyć wydajność witryny, ponieważ bloki nie będą musiały być generowane za każdym otwarciem strony. Pozytywne efekty zauważą głównie użytkownicy uwierzytelnieni.

en: Enabled (recommended)
pl: Włączona (ustawienie zalecane)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
pl: Należy zauważyć, że pamięć podręczna bloków nie działa w przypadku, gdy włączone są moduły ograniczające dostęp do zawartości.

en: Bandwidth optimizations
pl: Optymalizacja wykorzystania pasma

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
pl: <p>Drupal może automatycznie optymalizować arkusze stylów CSS i skrypty JavaScript, zmniejszając zarówno ich wielkość, jak i liczbę zapytań potrzebnych do ich wczytania. Arkusze stylów mogą zostać połączone w jeden plik i skompresowane. Kompresja skryptów JavaScript nie jest możliwa. Optymalizacja może zmniejszyć obciążenie serwera, wykorzystanie pasma, a także czas ładowania stron.</p><p>Wspomniane opcje nie są dostępne, jeśli nie wskazano katalogu do przechowywania plików, lub gdy sposób udostępniania plików jest ustawiony na prywatny.</p>

en: Optimize CSS files
pl: Optymalizacja plików CSS

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
pl: Opcja może przeszkadzać w modyfikacji skórek.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
pl: Opcja może przeszkadzać w tworzeniu modułów.

en: Clear cached data
pl: Usuń dane z pamięci podręcznej

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
pl: Umieszczanie danych w pamięci podręcznej zwiększa wydajność, ale może powodować problemy podczas testowania nowych modułów, skórek lub tłumaczeń, sprawiając, że wyświetlane są nieaktualne dane. Odświeżenie pamięci podręcznej następuje po skorzystaniu z poniższego przycisku. <em>Ostrzeżenie: w przypadku bardzo popularnych witryn podczas odświeżania pamięci nastąpi spowolnienie ich działnia.</em>

en: Caches cleared.
pl: Pamięć podręczna została usunięta.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
pl: Ścieżka systemowa do katalogu, w którym zapisywane będą pliki. Katalog ten musi już istnieć, a Drupal musi mieć możliwość zapisu do niego. Jeśli sposób udostępniania plików jest ustawiony na publiczny, katalog ten musi się znajdować wewnątrz głównego katalogu Drupala i być dostępny z sieci. Jeśli natomiast sposób udostępniania plików jest ustawiony na prywatny, katalog nie powinien być dostępny z sieci. Zmiana katalogu spowoduje zmodyfikowanie wszystkich ścieżek do plików, co może wywołać problemy, jeśli witryna działa od pewnego czasu.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
pl: Ścieżka systemowa do katalogu, w którym podczas wyświetlania podglądu wpisu przechowywane będą pliki.

en: Public - files are available using HTTP directly.
pl: Publicznie - pliki dostępne są bezpośrednio poprzez protokół HTTP.

en: Private - files are transferred by Drupal.
pl: Prywatnie - pliki przesyłane są za pośrednictwem Drupala

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
pl: O ile nie są potrzebne bardziej szczegółowe ustawienia dostępu do plików, warto wybrać publiczny sposób udostępniania plików. Jego zmiana wpłynie na wszystkie ścieżki do plików i może spowodować problemy w funkcjonowaniu witryny.

en: Select an image processing toolkit
pl: Narzędzie przetwarzania grafik

en: Number of items in each feed
pl: Liczba elementów kanału

en: Default number of items to include in each feed.
pl: Domyślna liczba elementów kanału informacyjnego.

en: Feed content
pl: Zawartość kanału informacyjnego

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
pl: Ogólne ustawienie wyświetlania elementów kanałów informacyjnych.

en: User-configurable time zones
pl: Konfigurowalne strefy czasowe

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
pl: Jeśli funkcja jest włączona, użytkownicy mogą wskazać strefę czasową, w której się znajdują, a daty będą im wyświetlane z jej uwzględnieniem.

en: The first day of the week for calendar views.
pl: Pierwszy dzień tygodnia w widoku kalendarza.

en: Formatting
pl: Format

en: Short date format
pl: Krótki format zapisu daty

en: The short format of date display.
pl: Data zapisana krótko.

en: Custom short date format
pl: Własny krótki format zapisu daty

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika krótki format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Medium date format
pl: Średnio długi format zapisu daty

en: The medium sized date display.
pl: Data średniej długości.

en: Custom medium date format
pl: Własny średnio długi format zapisu daty

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika średnio długi format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Long date format
pl: Długi format zapisu daty

en: Longer date format used for detailed display.
pl: Dłuższy, szczegółowy format zapisu daty.

en: Custom long date format
pl: Własny długi format zapisu daty

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika długi format zapisu daty. Lista dostępnych opcji znajduje się w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie jest obecnie zapisywana tak: <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
pl: Przed włączeniem funkcji przyjaznych adresów, konieczne jest przeprowadzenie testu, który wykaże czy serwer jest odpowiednio skonfigurowany. Jeśli ta strona ukaże się ponownie po kliknięciu odnośnika "Uruchom test obsługi przyjaznych adresów", będzie to oznaczać, że test wypadł pomyślnie i dostęp do powyższych ustawień zostanie odblokowany. Jeśli natomiast system wyświetli komunikat "Strona nie znaleziona", konieczna będzie zmiana konfiguracji serwera. Więcej informacji znajduje się na <a href="@handbook">stronie dotyczącej przyjaznych adresów</a> w podręczniku konfiguracji.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
pl: <a href="@clean_url">Przeprowadź test obsługi przyjaznych adresów</a>.

en: Cron ran successfully.
pl: Zadania cron zostały pomyślnie wykonane.

en: Cron run failed.
pl: Nie udało się wykonać zadań cron.

en: Command counters
pl: Liczniki poleceń

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
pl: Liczba wydanych poleceń <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
pl: Liczba blokad tabeli bazy danych

en: The number of table unlocks.
pl: Liczba usunięć blokad tabeli bazy danych

en: Query performance
pl: Wydajność zapytań

en: The number of joins without an index; should be zero.
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
pl: Liczba złączeń bez użycia indeksów, gdy możliwość ich użycia była sprawdzana dla każdego rekordu. Powinna wynosić zero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
pl: Liczba sortowań bez użycia indeksów. Powinna wynosić zero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
pl: Liczba przypadków, w których blokada tabeli została uzyskana natychmiastowo.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
pl: Liczba przypadków, w których niezbędne było oczekiwanie na uzyskanie blokady tabeli.

en: Query cache information
pl: Informacje na temat pamięci podręcznej zapytań

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
pl: Pamięć podręczna zapytań MySQL może zwiększyć wydajność witryny poprzez przechowywanie kopii wyników zapytań. Jeśli w późniejszym czasie wykonane zostanie identyczne zapytanie, serwer MySQL pobierze wyniki z pamięci podręcznej, bez konieczności ich ponownego przetwarzania i wykonywania.

en: The number of queries in the query cache.
pl: Liczba zapytań zapisanych w pamięci podręcznej.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
pl: Liczba przypadków, w których MySQL znalazł wyniki zapytania w pamięci podręcznej.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
pl: Liczba przypadków, w których MySQL dodał zapytanie do pamięci podręcznej (chybień).

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
pl: Liczba przypadków, w których MySQL musiał usunąć z pamięci podręcznej zapytania ze względu na niewystarczającą ilość pamięci. Najlepiej, gdy liczba ta wynosi zero.

en: No modules are available to uninstall.
pl: Brak modułów, które można by odinstalować.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
pl: Skórka wymaga PHP w wersji @php_required. Nie jest kompatybilna z aktualnie zainstalowaną wersją !php_version.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
pl[0]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduł @dependencies.
pl[1]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduły @dependencies.
pl[2]: By zainstalować moduł @module, należy wcześniej włączyć moduły @dependencies.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
pl: Moduł <q>system</q> jest podstawowym elementem witryny. Jego możliwości mogą być poszerzane przez inne moduły, a także skórki. Moduł obsługuje niektóre z integralnych funkcji Drupala, takich jak pamięć podręczna, włączanie lub wyłączanie modułów i skórek, wyświetlanie stron działu zarządzania, a także konfiguracja podstawowych ustawień witryny i przeprowadzanie czynności administracyjnych.

en: The system module provides:
pl: Moduł <q>system</q> oferuje:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
pl: możliwość włączania i wyłączania <a href="@modules">modułów</a>. Standardowy Drupal składa się z modułów rdzenia, a każdy z tych modułów oferuje różne funkcje. Szeroka gama modułów dodatkowych, tworzonych przez członków społeczności Drupala, dostępna jest w <a href="@drupal-modules">witrynie drupal.org</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
pl: możliwość włączania i wyłączania <a href="@themes">skórek</a>, które określają wygląd witryny. Drupal zawiera kilka skórek w standardzie, a <a href="@drupal-themes">dodatkowe skórki można pobrać z drupal.org</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
pl: wydajny system pamięci podręcznej</a>, który pozwala po wielokroć wykorzystywać raz wygenerowane strony i ich składniki. Drupal zapisuje strony, o których wyświetlenie proszą anonimowi użytkownicy, w postaci skompresowanej. Zależnie od konfiguracji witryny i liczby anonimowych odwiedzających, pamięć podręczna może znacząco przyspieszyć działanie witryny.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
pl: zestaw rutynowych czynności administracyjnych, których automatyczne uruchamianie zależy od poprawnego skonfigurowania <a href="@cron">zadań cron</a>. Wiele innych modułów, takich jak moduł subskrybenta kanałów, moduł ping czy moduł wyszukiwarki, także korzysta z <a href="@cron">zadań cron</a>. Więcej informacji na temat ich konfigurowania znajduje się w <a href="@handbook">podręczniku w internecie</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
pl: podstawowe opcje konfiguracyjne witryny, między innymi związane z <a href="@date-settings">czasem</a>, <a href="@file-system">plikami</a>, <a href="@clean-url">"przyjaznymi" adresami</a>, <a href="@site-info">nazwą witryny i innymi informacjami o niej</a>, a także <a href="@site-maintenance">funkcją przerwy technicznej</a> umożliwiającą czasowe wyłączenie dostępu do witryny.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@system">stronie dotyczącej modułu <em>system</em></a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
pl: Oto dział zarządzania. Stąd można kontrolować sposób działania witryny.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
pl: Na stronie wyświetlone są wszystkie działania, które można wykonać korzystając z zainstalowanych modułów.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
pl: Strona służy do określenia, które ze skórek powinny być dostępne dla użytkowników, a także, która skórka ma być domyślną. Ustawienia sposobu wyświetlania stron dla całej witryny znajdują się na karcie "Konfiguruj" powyżej. Ustawienia te mogą być nadpisywane przez ustawienia poszczególnych skórek - do ich kontroli służą odnośniki "konfiguruj" dostępne w kolumnie "Działania". Warto pamiętać, że skórki mogą oferować różne obszary do wyświetlania bloków. Problemów z utrzymaniem jednolitej konfiguracji wyglądu witryny nie będzie, jeśli włączona zostanie tylko jedna skórka.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
pl: W zmianie wyglądu witryny pomogą <a href="@themes">skórki tworzone przez użytkowników Drupala</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania skórki <code>%template</code>. Kiedy witryna jest wyświetlana z jej użyciem, stosowane będą poniższe ustawienia. Klikając "Przywróć domyślne" można sprawić, by skórka wykorzystywała <a href="@global">ustawienia ogólne</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
pl: Opcje dostępne na tej stronie wpływają na sposób wyświetlania całej witryny. Poczynione tu ustawienia będą wykorzystywane, o ile nie zostaną nadpisane przez konkretną skórkę.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
pl: Moduły zwiększają możliwości Drupala. Włącza się je, zaznaczając pole w kolumnie <em>Włączony</em>, a następnie korzystając z przycisku <em>Zachowaj konfigurację</em>, który znajduje się u dołu strony. Po włączeniu modułu mogą się pojawić nowe <a href="@permissions">uprawnienia</a>. By zmniejszyć obciążenie serwera, gdy witrynę odwiedza wielka ilość użytkowników, moduły mogą być czasowo wyłączane (odpowiednie ustawienie znajduje się w kolumnie <em>Zapobieganie przeciążeniu</em>, jeśli włączony jest moduł <em>Throttle</em>).

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
pl: Mechanizm automatycznego zapobiegania przeciążeniu może zostać włączony na odpowiedniej <a href="@throttle">stronie konfiguracyjnej</a> po uprzednim włączeniu modułu.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
pl: Skrypt <a href="@update-php">update.php</a> powinien być uruchamiany za każdym razem, gdy moduł jest aktualizowany do nowszej wersji.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
pl: Wszystkie czynności administracyjne związane z danym modułem można znaleźć na odpowiedniej <a href="@by-module">stronie działu zarządzania</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
pl: Dostępnych jest wiele <a href="@modules">modułów dodatkowych</a>, które mogą polepszyć funkcjonalność witryny.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
pl: Dezinstalacja powoduje usunięcie wszystkich danych powiązanych z modułem. By odinstalować moduł, trzeba go najpierw wyłączyć. Warto wiedzieć, że nie wszystkie moduły umożliwiają automatyczną dezinstalację.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
pl: Blok <em>Witrynę napędza Drupal</em> to odnośnik do witryny Drupala. Choć jego umieszczenie nie jest w żadnym razie wymagane, może pomóc Drupalowi.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
pl: Na stronie znajduje się krótkie omówienie parametrów witryny, a także informacje o ewentualnych błędach. W przypadku wystąpienia problemów z witryną, podanie tych informacji na forum lub podczas zgłaszania błędu może być bardzo pomocne.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
pl: Wybranie innej skórki spowoduje zmianę wyglądu witryny.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Po wskazaniu aktualnego czasu na powyższej liście, daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane zgodnie z odpowiednią strefą czasową.

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Badge color
pl: Kolor loga

en: Badge size
pl: Wymiary loga

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
pl: Komunikat wyświetlany aktualnemu użytkownikowi. Może zawierać następujące zmienne: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nie wszystkie z nich są dostępne w każdej sytuacji.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
pl: Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
pl: W trakcie robienia porządków podjęto próbę usunięcia pliku tymczasowego "%path". Zakończyła się ona jednak niepowodzeniem.

en: Cannot use %author token in this context.
pl: W tym wypadku nie można użyć tokena %author.

en: access site reports
pl: dostęp do raportów o witrynie

en: select different theme
pl: wybieranie skórki

en: administer files
pl: zarządzanie plikami

en: Compact mode
pl: Wersja pomniejszona

en: By task
pl: Wedle zadań

en: Settings for how your administrative pages should look.
pl: Wygląd stron zarządzania witryną.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
pl: Służy do wskazania skórki witryny, a także skórek, z pomiędzy których mogą wybierać użytkownicy.

en: Select the default theme.
pl: Służy do wskazania domyślnej skórki.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
pl: Włączanie i wyłączanie modułów dodatkowych.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
pl: Podstawowe informacje na temat witryny, takie jak jej nazwa, hasło, adres e-mail czy deklaracja misji.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
pl: Pozwala kontrolować obsługę błędów 403 i 404, a także błędów skryptów PHP.

en: Logging and alerts
pl: Dzienniki zdarzeń i alerty

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
pl: Ustawienia modułów obsługujących dzienniki zdarzeń i alerty. Moduły mogą postępować ze zdarzeniami występującymi w Drupalu w różny sposób - zapisywać je do bazy danych, przekazywać programowi syslog, wysyłać e-mailem, itp.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
pl: Służy do określenia, gdzie Drupal ma umieszczać wysyłane pliki, a także w jaki sposób mają być one udostępniane.

en: Image toolkit
pl: Zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
pl: Pozwala wybrać zestaw narzędzi przetwarzania grafik, jeśli takowy jest dostępny.

en: RSS publishing
pl: Publikacja RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
pl: Ustawienia dotyczące liczby wpisów publikowanych w kanałach informacyjnych i sposobu ich wyświetlania (tytuł, skrót czy pełen tekst).

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
pl: Sposób wyświetlania daty i godziny i wybór domyślnej strefy czasowej.

en: Date and time lookup
pl: Sprawdzenie daty i czasu

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
pl: Umożliwia wyłączenie dostępu do witryny, w której przeprowadzane są modyfikacje, a także włączenie dostępu z powrotem.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
pl: Włącz lub wyłącz przyjazne adresy.

en: Clean URL check
pl: Test obsługi przyjaznych adresów

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
pl: Raport zawierający informacje na temat funkcjonowania witryny i o ewentualnych błędach.

en: -1 (Unlimited)
pl: -1 (bez ograniczeń)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
pl: Przechowuje informacje na temat procesów wsadowych (korzystających z wielu zapytań HTTP).

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
pl: Wersja preprocesora PHP jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PHP jest wersja %version.

en: PHP register globals
pl: Dyrektywa register_globals preprocesora PHP

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
pl: Dyrektywa <em>register_globals</em> jest włączona, co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo witryny. Drupal wymaga, by została ona wyłączona. W dokumentacji PHP znajdują się informacje na temat <a href="http://php.net/configuration.changes">zmiany konfiguracji</a>.

en: Enabled ('@value')
pl: Włączona ("@value")

en: PHP memory limit
pl: Limit wykorzystania pamięci przez PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie instalacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
pl: Aby zapobiec błędom w procesie aktualizacji, warto rozważyć zwiększenie limitu wykorzystania pamięci przez PHP do %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
pl: Zależnie od konfiguracji witryny, Drupal może być w stanie działać, gdy limit wykorzystania pamięci przez PHP jest ustawiony na %memory_limit. Zalecaną wartością limitu jest jednak %memory_minimum_limit, zwłaszcza jeśli witryna korzysta z dodatkowych modułów.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pl: Limit wykorzystania pamięci można zwiększyć edytując parametr memory_limit w pliku %configuration-file, a następnie ponownie uruchamiając serwer internetowy (niezbędnej pomocy powinien udzielić administrator systemu lub dostawca usług hostingowych).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
pl: Pomocy w tej sprawie należy szukać u administratora systemu lub dostawcy usług hostingowych.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
pl: Więcej informacji na <a href="@url">stronie z opisem wymagań Drupala</a>.

en: Not protected
pl: Niechroniony

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
pl: Plik %file nie jest chroniony przed modyfikacjami, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy znieść uprawnienia do modyfikacji tego pliku.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się na <a href="%contact">stronie dotyczącej zadań cron</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane. Więcej informacji w <a href="@status">raporcie o stanie witryny</a>.

en: Cron has not run.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane.

en: Cron has not run recently.
pl: Zadania cron nie zostały wykonane w ostatnim czasie.

en: Cron maintenance tasks
pl: Zadania cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
pl: Zadania cron można <a href="@cron">uruchomić ręcznie</a>.

en: The directory %directory is not writable.
pl: Brak uprawnień do zapisu do katalogu %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
pl: Konieczne mogą się okazać wskazanie poprawnego katalogu poprzez <a href="@admin-file-system">stronę ustawień systemu plików</a>, lub też zmiana uprawnień obecnego katalogu, tak by możliwy był zapis do niego.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
pl: Próba utworzenia katalogu nie powiodła się, prawdopodobnie z powodu problemów z uprawnieniami. By kontynuować instalację, należy samodzielnie utworzyć katalog i zmienić uprawnienia do niego lub sprawić aby instalator posiadł owe uprawnienia. Więcej informacji można znaleźć w pliku INSTALL.txt lub w <a href="@handbook_url">podręczniku dostępnym w internecie</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>publiczny</em> sposób udostępniania plików)

en: Writable (<em>private</em> download method)
pl: Zapis możliwy (<em>prywatny</em> sposób udostępniania plików)

en: Database updates
pl: Wersja bazy danych

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
pl: Niektóre moduły zawierają aktualizacje schematu bazy danych. Należy natychmiast uruchomić <a href="@update">skrypt aktualizujący bazę danych</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
pl: Skrypt aktualizujący update.php jest dostępny dla wszystkich bez konieczności uwierzytelnienia, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu. Należy przywrócić wartość FALSE ustawieniu $update_free_access z pliku settings.php.

en: Access to update.php
pl: Dostęp do skryptu update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
pl: Powiadomienia o nowych wersjach nie są włączone. Włączenie modułu jest <strong>szczególnie zalecane</strong>. Można to uczynić na <a href="@module">stronie zarządzania modułami</a>. Więcej informacji na <a href="@update">stronie na temat modułu</a> w podręczniku konfiguracji.

en: Handles general site configuration for administrators.
pl: Umożliwia administratorom podstawową konfigurację witryny.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
pl: Nazwa słownika, np. <q>Etykiety</q>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
pl: Objaśnienia prezentowane użytkownikom podczas wybierania terminów. Na przykład <q>Proszę wprowadzić listę słów, oddzielając je przecinkami</q>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
pl: Rodzaje węzłów, które mają być kategoryzowane za pomocą tego słownika.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
pl: Użytkownicy sami tworzą terminy, wpisując podczas dodawania wpisów etykiety, które oddzielają przecinkami.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
pl: Pozwala przypisywać każdy z wpisów do więcej niż jednego terminu słownika (opcja zawsze włączona w przypadku słowników umożliwiających etykietowanie).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
pl: Przed zachowaniem wpisu należy wybrać przynajmniej jeden z terminów słownika.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
pl: Słowniki wyświetlane są w kolejności rosnącej według ich wagi.

en: Reset to alphabetical
pl: Uporządkuj alfabetycznie

en: Add term to %vocabulary
pl: Dodawanie terminu do słownika %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
pl: Opis terminu. Wyświetlany jest na stronach terminów i w kanałach informacyjnych.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
pl: Terminy synonimiczne, każdy w osobnej linii.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
pl: Terminy wyświetlane są w kolejności rosnącej według ich wagi.

en: Weight value must be numeric.
pl: Waga musi być wyrażona liczbą.

en: Set multiple term parents?
pl: Termin o wielu terminach nadrzędnych

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
pl: Wskazanie więcej niż jednego terminu nadrzędnego względem aktualnie edytowanego terminu spowoduje, że w przypadku każdego z terminów słownika %vocabulary poszukiwany będzie więcej niż jeden termin nadrzędny. Nie będzie również możliwe korzystanie z metody "przeciągnij i upuść" do zmiany układu terminów. W związku z tym ustalenie terminów nadrzędnych będzie się odbywać jedynie poprzez formularz edycji.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
pl: Przywrócenie możliwości korzystania z metody "przeciągnij i upuść" nastąpi dopiero po zredukowaniu liczby terminów nadrzędnych do jednego.

en: Set multiple parents
pl: Włącz obsługę wielu terminów nadrzędnych

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
pl: Czy na pewno przywrócić alfabetyczną kolejność terminów słownika %title?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
pl: Przywrócenie pierwotnych ustawień słownika spowoduje alfabetyczne uporządkowanie wszystkich jego elementów.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
pl: Przywrócono alfabetyczną kolejność terminów słownika %name.

en: Auto-throttle on anonymous users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników anonimowych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być włączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników anonimowych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników anonimowych, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników anonimowych obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle on authenticated users
pl: Stosuj automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
pl: Automatyczne zapobieganie przeciążeniu może być wyłączane, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników uwierzytelnionych. Na przykład, jeśli ma się tak dziać, kiedy witrynę przegląda 250 użytkowników, trzeba wprowadzić liczbę "250". Jeśli automatyczne zapobieganie przeciążeniu dla użytkowników uwierzytelnionych nie jest pożądane, nie należy wypełniać pola (lub można wprowadzić liczbę 0). Liczbę użytkowników obecnie korzystających z witryny podaje blok "Kto przegląda".

en: Auto-throttle probability limiter
pl: Ograniczenie automatycznego zapobiegania przeciążeniu

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
pl: Ograniczanie mechanizmu automatycznego zapobiegania przeciążeniu umożliwia zmniejszenie przeciążenia, które może powodować działanie samego mechanizmu. Ograniczenie to wyraża się procentowym ułamkiem wyświetleń strony. Dla przykładu: jeśli ograniczenie ustawione jest na 10%, wtedy dodatkowe zapytania nie będą kierowane do bazy danych częściej niż raz na 10 wyświetleń strony.  Im popularniejsza jest witryna, tym niższa powinna być wartość ograniczenia.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
pl: %value nie jest poprawnym ustawieniem automatycznego zapobiegania przeciążeniu.  Należy wprowadzić liczbę dodatnią.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
pl: Moduł zapobiegania przeciążeniu oferuje mechanizm automatycznie wykrywający fale narastającego ruchu. Jeśli odnośnik do witryny zostanie umieszczony w innej, bardzo popularnej witrynie, lub też jeśli witryna stanie się celem ataku "DoS" (odmowy dostępu), wtedy serwer może zostać przeciążony. Mechanizm zapobiegania przeciążeniu wykorzystywany jest przez inne moduły do czasowego wyłączania szczególnie wymagających funkcji, co korzystanie wpływa na wydajność. Zwiększenie wydajności może zostać osiągnięte na przykład dzięki wyłączeniu przez moduł szczególnie wymagających bloków lub czasowemu wyłączeniu wyświetlania portretów za pomocą kodu znajdującego się w skórce.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
pl: Mechanizm zapobiegania przeciążeniu może zostać automatycznie włączony, kiedy z witryny zacznie korzystać określona liczba użytkowników anonimowych lub uwierzytelnionych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@throttle">stronie dotyczącej zapobiegania przeciążeniu</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
pl: Moduł zapobiegania przeciążeniu oferuje mechanizm automatycznie wykrywający fale narastającego ruchu. Jeśli odnośnik do witryny zostanie umieszczony w innej, bardzo popularnej witrynie, lub też jeśli witryna stanie się celem ataku "DoS" (odmowy dostępu), wtedy serwer może zostać przeciążony. Mechanizm zapobiegania przeciążeniu wykorzystywany jest przez inne moduły do czasowego wyłączania szczególnie wymagających funkcji, co korzystanie wpływa na wydajność.

en: throttle
pl: kontrola przeciążenia

en: Throttle: %message
pl: Zapobieganie przeciążeniu: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 użytkownik korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count użytkowników korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia włączona.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
pl[0]: 1 gość korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[1]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.
pl[2]: @count gości korzysta ze strony; kontrola przeciążenia wyłączona.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
pl: Służy do ograniczania wyświetlanej zawartości podczas dużego obciążenia witryny.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
pl: Udostępnia mechanizm zapobiegania przeciążeniu witryny.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
pl: Moduł historii służy do wyświetlania ostatnio dodanych i zaktualizowanych wpisów. Umożliwia także wyświetlanie historii wpisów konkretnych użytkowników.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
pl: Strona zawierająca listę najnowszych i ostatnio zmodyfikowanych wpisów dostępna jest poprzez odnośnik <em>Ostatnio dodane</em>, który znaduje się w menu nawigacyjnym. W tabeli prezentowane są informacje o rodzaju zawartości, tytule, nazwisku bądź pseudonimie autora, liczbie odpowiedzi i dacie ostatniej aktualizacji (ostatniej zmiany treści lub nowych odpowiedziach). Aby skorzystać z modułu w celu śledzenia dodawanych przez użytkownika wpisów, należy przejść na kartę <em>Historia</em> na stronie profilu danego użytkownika.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@tracker">stronie dotyczącej modułu historii</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
pl: Moduł do obsługi wersji językowych zawartości pozwala tłumaczyć wpisy na różne języki. Wraz z modułem obsługi języków, który umożliwia przetłumaczenie interfejsu witryny, jest kluczowym elementem witryny wielojęzycznej.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
pl: Konfiguracja obsługi wersji językowych zawartości:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
pl: Na <a href="@permissions">stronie konfiguracji uprawnień</a> nadaj odpowiednim rolom uprawnienie do <em>tłumaczenia zawartości</em>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
pl: Dodaj i włącz języki na <a href="@languages">stronie konfiguracji języków</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
pl: Zdecyduj, które z dostępnych <a href="@content-types">rodzajów zawartości</a> można będzie tłumaczyć. By włączyć możliwość tłumaczenia danego rodzaju zawartości, należy go wyedytować i dla <em>Obsługi wersji językowych</em> wybrać opcję <em>Włączona, obejmuje tłumaczenia</em>. Ustawienie to można znaleźć wśród <em>Cech rodzaju zawartości</em>. Warto pamiętać o zachowaniu ustawień rodzaju zawartości po włączeniu odpowiednich funkcji.

en: Working with translation-enabled content types:
pl: Praca z rodzajami zawartości, które umożliwiają tworzenie wersji językowych:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
pl: Podczas tworzenia bądź edycji wpisów na liście <em>Język</em> można wskazać język wpisu.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
pl: Na karcie Tłumaczenie można stworzyć nowe lub wyedytować istniejące tłumaczenia wpisu. Karta jest widoczna tylko dla użytkowników z uprawnieniami do <em>tłumaczenia zawartości</em>.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
pl: Tłumaczenia można aktualizować, by były w zgodzie ze zmienionymi wpisami. Oznaczenie statusu tłumaczenia jest prostą metodą śledzenia zdezaktualizowanych tłumaczeń. Po zakończeniu edycji wpisu można na przykład wybrać opcję <em>Oznacz tłumaczenia jako nieaktualne</em>. Poszczególne tłumaczenia można także oznaczyć jako <em>wymagające aktualizacji</em> (służy do tego strona edycji tłumaczenia).

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
pl: Na <a href="@content-node">stronie zarządzania zawartością</a> znajdują się informacje o wersjach językowych wpisów. Można tam także ograniczyć wyświetlanie wpisów tylko do tych, które zostały napisane w konkretnym języku.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
pl: Blok z przełącznikiem wersji językowej umożliwia użytkownikom wybranie pożądanej wersji językowej witryny. Jeśli tylko dostępne są odpowiednie tłumaczenia, po skorzystaniu z przełącznika zarówno interfejs, jak i zawartość wpisu, zostaną wyświetlone w danym języku.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@translation">stronie dotyczącej modułu tłumaczeń</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
pl: Tłumaczenia na <a href="!languages">różne języki</a> umieszczane są w zestawach związanych z konkretnym wpisem. Przechowywane są również informacje na temat aktualności tłumaczeń.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy. Możliwe jest również włączenie obsługi tłumaczeń wpisów.

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: Flag translations as outdated
pl: Oznacz tłumaczenia jako nieaktualne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
pl: Jeśli wprowadzone we wpisie zmiany są istotne, tłumaczenie wpisu można oznaczyć jako wymagające aktualizacji. Nie wpłynie to na żadne inne ustawienia wpisów, w szczególności <em>nie</em> spowoduje wstrzymania ich publikacji.

en: This translation needs to be updated
pl: Tłumaczenie wymaga aktualizacji

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, to tłumaczenie musi zostać zaktualizowane, gdyż oryginał uległ zmianie. Należy wyłączyć tą opcję po zakończeniu aktualizacji tłumaczenia.

en: translate content
pl: tłumaczenie zawartości

en: Content translation
pl: Wersje językowe zawartości

en: Allows content to be translated into different languages.
pl: Umożliwia tłumaczenie zawartości na różne języki.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Niniejsza strona pozwala wiązać działania ze zdarzeniami dotyczącymi <a href="@cron">zadań cron</a>.

en: Failed to fetch available update data
pl: Nie udało się pobrać informacji o aktualizacjach.

en: Unknown release date
pl: Data wydania nieznana

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
pl: Podjęto próbę pobrania informacji na temat wszystkich dostępnych wersji i aktualizacji.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
pl: Próba pobrania informacji na temat dostępnych wersji i aktualizacji nie powiodła się.

en: Last checked: @time ago
pl: Informacje pobrano: @time temu

en: Last checked: never
pl: Nigdy dotąd nie pobierano informacji

en: Includes: %includes
pl: Obejmuje: %includes

en: Disabled modules
pl: Wyłączone moduły

en: Disabled themes
pl: Wyłączone skórki

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
pl: Częstotliwość, z jaką pobierane są informacje na temat nowych wydań aktualnie zainstalowanych modułów i skórek.

en: E-mail notification threshold
pl: Zakres powiadomień

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
pl: System może informować za pośrednictwem wiadomości e-mail o wszystkich aktualizacjach, bądź tylko o ukazaniu się poprawek dotyczących bezpieczeństwa. Niezależnie od tego system zawsze informuje o aktualizacjach rdzenia Drupala, modułów dodatkowych i skórek za pomocą komunikatów na stronie z <a href="@status_report">raportem o stanie witryny</a>, a w przypadku poprawek dotyczących bezpieczeństwa - również komunikatami na wszystkich stronach działu zarządzania.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
pl: Strona zawiera informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów lub skórek. Każdy moduł czy skórka wchodzi w skład tak zwanego projektu, którego nazwa może, lecz nie musi, być identyczna. Projekty mogą się składać z wielu modułów lub skórek.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
pl: Do zwiększania funkcjonalności lub zmiany wyglądu witryny służą <a href="@modules">dodatkowe moduły</a> i <a href="@themes">skórki</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
pl: Informacje o wydaniu nowych wersji zainstalowanych modułów lub skórek można znaleźć na <a href="@available_updates">stronie o aktualizacjach</a>.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
pl: Moduł okresowo sprawdza, czy nie pojawiły się nowe wersje zainstalowanego oprogramowania (w tym dodatkowych modułów i skórek) i powiadamia administratora, jeśli tak się stało.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
pl: Informacje na temat nowych wersji wyświetlane są na <a href="@update-report">stronie dotyczącej nowych wersji</a>. Częstotliwość zapytań i powiadomień można ustalić na <a href="@update-settings">stronie ustawień modułu</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
pl: W celu zapewnienia tych informacji, do drupal.org wysyłane są anonimowe statystyki dotyczące zainstalowanego Drupala. Moduł można wyłączyć na <a href="@modules">stronie zarządzania modułami</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@update">stronie dotyczącej modułu aktualizacji</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Module and theme update status
pl: Wersje modułów i skórek

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
pl: Brak informacji o ewentualnych nowych wersjach zainstalowanych modułów lub skórek. Konieczne być może <a href="@run_cron">uruchomienie zadań cron</a> lub <a href="@check_manually">ręczne uruchomienie pobrania informacji</a> (wymaga czasu).

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
pl: Ukazało się nowe wydanie co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek, zawierające poprawki dotyczące bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa serwera należy natychmiast rozpocząć aktualizację!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
pl: Dostępna jest nowa wersja co najmniej jednego z zainstalowanych modułów lub skórek. W celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania witryny należy jak najszybciej rozpocząć aktualizację.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
pl: Informacje o nowych wersjach zainstalowanych modułów i skórek.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
pl: Sprawdza, czy nie ukazały się nowe wersje Drupala, zainstalowanych modułów lub skórek.

en: Display attached files when viewing a post.
pl: Prezentuje listę plików podczas wyświetlania wpisu, do którego zostały załączone.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
pl: Moduł obsługujący wysyłanie plików pozwala użytkownikom wysyłać pliki do witryny. Możliwość wysyłania plików jest ważna dla tych członków społeczności, którzy chcą podzielić się z innymi swoją pracą. Jest także użyteczna dla administratorów, chcących umieścić pliki powiązane z konkretnymi wpisami.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do wysyłania plików mogą załączać pliki do wpisów. Możliwość załączania plików można udostępnić poprzez stronę konfiguracji danego rodzaju zawartości. Użytkownicy każdej z rang mogą mieć inne ograniczenia dotyczące wielkości pliku i wymiarów plików graficznych.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
pl: Więcej informacji na <a href="@upload">stronie dotyczącej wysyłania plików</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
pl: Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wysyłania plików</a> mogą załączać pliki. Użytkownicy z <a href="@permissions">uprawnieniami do wyświetlania wysłanych plików</a> uzyskują dostęp do załączników. Możliwość załączania plików do wybranych rodzajów zawartości włącza się na <a href="@types">stronie ustawień rodzajów zawartości</a>.

en: File uploads
pl: Wysyłanie plików

en: Control how files may be attached to content.
pl: Ustawienia związane z załączaniem plików.

en: Allows users to upload and attach files to content.
pl: Umożliwia użytkownikom wysyłanie plików i załączanie ich do zawartości.

en: User registration settings
pl: Ustawienia tworzenia kont użytkowników

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników, które następnie muszą zostać zatwierdzone przez administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresów e-mail podawanych przez użytkowników tworzących nowe konta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
pl: Powoduje, że nowi użytkownicy będą musieli potwierdzić prawdziwość podanego adresu e-mail, zanim będą się mogli zalogować, a także ich kontu będzie nadawane generowane automatycznie hasło. Jeżeli opcja jest wyłączona, użytkownicy będą logowani natychmiast po utworzeniu konta i będą mogli sami wprowadzić hasło.

en: User registration guidelines
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia konta użytkownika

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany na początku formularza tworzenia konta. Można w nim zawrzeć objaśnienia lub instrukcje.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
pl: Drupal wysyła wiadomości e-mail za każdym razem, gdy tworzone są nowe konta użytkowników. Może także informować użytkowników o innych zdarzeniach związanych z ich kontami. Treść wiadomości można zmienić za pomocą prostych szablonów.

en: Welcome, new user created by administrator
pl: Wiadomość powitalna - konto utworzone przez administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników, którym konta utworzył administrator.

en: Welcome, no approval required
pl: Wiadomość powitalna - konto nie musi czekać na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli nie muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Welcome, awaiting administrator approval
pl: Wiadomość powitalna - konto oczekujące na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Password recovery email
pl: Wiadomość dla użytkownika, który zapomniał hasła

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkownika, który zapomniał hasła.

en: Account activation email
pl: Wiadomość o aktywacji konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zatwierdzone przez administratora, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is activated.
pl: Powiadom użytkownika o aktywacji konta.

en: Account blocked email
pl: Wiadomość o zablokowaniu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zablokowane, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is blocked.
pl: Powiadom użytkownika o zablokowaniu konta.

en: Account deleted email
pl: Wiadomość o usunięciu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało usunięte, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is deleted.
pl: Powiadom użytkownika o usunięciu konta.

en: Signature support
pl: Obsługa podpisów

en: Picture support
pl: Obsługa portetów

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
pl: Podkatalog katalogu %dir, w którym przechowywane będą portety.

en: Picture maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary portretu

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
pl: Maksymalne wymiary pliku graficznego, w pikselach.

en: Picture maximum file size
pl: Maksymalna wielkość portretu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
pl: Maksymalna wielkość pliku graficznego, w kB.

en: Picture guidelines
pl: Wskazówki dotyczące portretów

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany jest w formularzu wysyłania portretu, wraz ze standardowymi wskazówkami. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
pl: Nazwa tej roli. Na przykład: "moderator", "redaktor", "projektant".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
pl: Istnieje już rola o nazwie %name. Należy podać inną.

en: The role has been renamed.
pl: Zmieniono nazwę roli.

en: The role has been deleted.
pl: Rola została usunięta.

en: Matches any number of characters, even zero characters
pl: Zastępuje dowolną liczbę znaków, nawet 0 znaków

en: Matches exactly one character.
pl: Zastępuje dokładnie jeden znak.

en: The access rule has been saved.
pl: Reguła przyznawania dostępu została zapisana.

en: The access rule has been added.
pl: Reguła przyznawania dostępu została dodana.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
pl: Nie wprowadzono żadnej wartości. Po jej wprowadzeniu można spróbować ponownie.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy użytkownika umożliwia sprawdzenie, czy zostanie ona dopuszczona czy odrzucona.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie adresu e-mail umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
pl: Wprowadzenie nazwy hosta lub adresu IP umożliwia sprawdzenie, czy zostanie on dopuszczony czy odrzucony.

en: Check hostname
pl: Sprawdź nazwę hosta

en: The username %name is not allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest niedozwolona.

en: The username %name is allowed.
pl: Nazwa użytkownika %name jest dozwolona.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest niedozwolony.

en: The e-mail address %mail is allowed.
pl: Podany adres e-mail %mail jest dozwolony.

en: The hostname %host is not allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest niedozwolona.

en: The hostname %host is allowed.
pl: Nazwa hosta %host jest dozwolona.

en: There are currently no access rules.
pl: W tej chiwli nie ma żadnych reguł przyznawania dostępu.

en: E-mail new password
pl: Prześlij nowe hasło e-mailem

en: %name is not allowed to request a new password.
pl: %name nie posiada uprawnień do zmiany hasła.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
pl: Przepraszamy, ale %name nie jest prawidłową nazwą użytkownika lub adresem e-mail.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
pl: Dalsze instrukcje zostały wysłane na podany adres e-mail.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
pl: Czy na pewno usunąć konto %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
pl: Usunięcie konta użytkownika spowoduje także nieodwracalne przypisanie wszystkich treści, które dodał do systemu, do konta użytkownika anonimowego.

en: %name has been deleted.
pl: Konto %name zostało usunięte.

en: You must enter a username.
pl: Nazwa użytkownika jest wymagana.

en: The username cannot begin with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może rozpoczynać się od spacji.

en: The username cannot end with a space.
pl: Nazwa użytkownika nie może kończyć się spacją.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
pl: Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jedną spację.

en: The username contains an illegal character.
pl: Podana nazwa użytkownika zawiera niedozwolony znak.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
pl: Podana nazwa użytkownika %name jest za długa. Musi zawierać nie więcej niż %max znaków.

en: You must enter an e-mail address.
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: User list length
pl: Długość listy użytkowników

en: Online users
pl: Użytkownicy online

en: Enter the password that accompanies your username.
pl: Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
pl: Uniemożliwiono zalogowanie się użytkownikowi %name, ponieważ do jego konta przypisany jest zablokowany adres e-mail.

en: Signature settings
pl: Ustawienia podpisu

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
pl: Brak uprawnień do korzystania z formatu danych, który został ustawiony dla sygnaturek. Z tego powodu po zachowaniu ustawień poczynionych na tej stronie, format ten zostanie zmieniony inny.

en: Delete picture
pl: Usuń portret

en: Check this box to delete your current picture.
pl: Usuwa obecny portret.

en: An administrator created an account for you at !site
pl: Administrator witryny !site stworzył konto użytkownika

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
pl: Administrator witryny zaprasza do skorzystania z konta !username. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.
    
    
    --  !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
pl: Informacje dotyczące konta !username, oczekującego na zatwierdzenie przez administratora !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Oczekuje ono w tej chwili na zatwierdzenie. Kiedy zostanie ono wydane, wyślemy kolejną wiadomość e-mail, która będzie zawierać informacje potrzebne do zalogowania i zmiany hasła.
    
    
    -- !site

en: Replacement login information for !username at !site
pl: Informacje dotyczące hasła dla konta !username w witrynie !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
pl: Otrzymaliśmy prośbę o wyczyszczenie hasła do konta !username w witrynie !site.
    
    By zalogować się do !uri_brief należy odwiedzić poniższą stronę.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz, a ich ważność upłynie po jednym dniu. Jeśli nie zostaną wykorzystane, nic się nie wydarzy.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła.

en: Account details for !username at !site (approved)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto zatwierdzone)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
pl: Dziękujemy za utworzenie konta !username w witrynie !site. Można się teraz do niego zalogować, wprowadzając na stronie !login_uri poniższe dane.
    
    Nazwa użytkownika: !username
    Hasło: !password
    
    Logowanie może także zostać przeprowadzone poprzez odwiedzenie poniższej strony.
    
    !login_url
    
    Logowanie z użyciem powyższych danych można przeprowadzić tylko raz.
    
    Strona !edit_uri która ukaże się po zalogowaniu, umożliwia zmianę hasła. Po jej dokonaniu przyszłe logowania będą się odbywać poprzez stronę !login_uri i za pomocą poniższych danych.
    
    Nazwa użytkownika: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto zablokowane)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
pl: Konto użytkownika !username w witrynie !site zostało zablokowane.

en: Account details for !username at !site (deleted)
pl: Informacje dotyczące konta !username w witrynie !site (konto usunięte)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
pl: Konto użytkownika !username w witrynie !site zostało usunięte.

en: Unblock the selected users
pl: Zezwól wybranym użytkownikom na dostęp

en: Block the selected users
pl: Zabroń wybranym użytkownikom dostępu

en: Delete the selected users
pl: Usuń wybranych użytkowników

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
pl: Moduł obsługi kont użytkowników pozwala użytkownikom tworzyć własne konta w witrynie. Użytkownicy zyskują w ten sposób możliwość powiązania dodawanej przez nich zawartości z ich kontami, a także uzyskania od administratorów dodatkowych przywilejów. Moduł obsługuje system ról użytkowników, którym przypisane być mogą odrębne uprawnienia do wykonywania określonych czynności. Każdy użytkownik posiada jedną lub więcej ról. Domyślnie w systemie znajdują się dwie role: użytkownik anonimowy - określenie użytkownika, który nie jest zalogowany, oraz użytkownik uwierzytelniony - użytkownik, który się zalogował.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
pl: Użytkownicy mogą się podpisywać swoim nazwiskiem bądź identyfikatorem, a dzięki stronie <em>Moje konto</em> mogą również dostosowywać do swoich upodobań niektóre elementy konfiguracji witryny. Użytkownicy muszą przejść proces uwierzytelnienia polegający na podaniu nazwy użytkownika i hasła lub podaniu identyfikatora OpenID (OpenID to bezpieczna metoda logowania się do wielu witryn za pomocą tej samej nazwy użytkownika i hasła). W niektórych wypadkach użytkownicy mogą zalogować się za pomocą nazwy użytkownika i hasła do konta, które zostało stworzone w innej witrynie opartej o system Drupal, lub w jeszcze inny, charakterystyczny dla danej witryny, sposób.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
pl: Użytkownikowi odwiedzającemy witrynę nadawany jest unikatowy indetyfikator lub identyfikator sesji, zapisywany w pliku cookie. Plik ten nie zawiera informacji osobistych, a jedynie pełni rolę klucza, za pomocą którego uzyskiwany jest dostęp do informacji znajdujących się w witrynie. By mechanizm ten mógł działać, przeglądarki użytkowników muszą akceptować pliki cookie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
pl: Więcej informacji <a href="@user">na stronie dotyczącej obsługi użytkowników</a> w podręczniku konfiguracji w internecie.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
pl: Drupal pozwala użytkownikom tworzyć konta, logować się, wylogowywać, zarządzać swoim <q>profilem</q>, itd. Żaden odwiedzający stronę nie może podpisywać się swoim imieniem, póki nie założy konta.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
pl: Strona pozwala administratorom tworzyć nowe konta użytkowników. W systemie nie mogą istnieć dwa konta o takiej samej nazwie lub z takim samym adresem e-mail.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
pl: Strona służy do ustalania reguł przyznawania dostępu wedle nazwy użytkownika i adresu e-mail. Jeśli nazwa użytkownika bądź adres e-mail spełniają jedną z reguł odrzucających dostęp, a przy tym nie spełniają żadnej reguły zezwalającej na dostęp, wtedy konto użytkownika nie będzie mogło zostać utworzone lub użytkownik nie będzie mógł się zalogować do już istniejącego konta. Zablokowanie hosta całkowicie uniemożliwia dostęp, niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany, czy nie.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
pl: Uprawnienia pozwalają kontrolować działania użytkowników witryny. Każda rola użytkownika (ustanowiona na <a href="@role">stronie ról</a>) posiada własny zestaw uprawnień. Dla przykładu, użytkownicy o roli administratora mogą posiadać uprawnienia do zarządzania węzłami, a inne role użytkowników mogą być tego uprawnienia pozbawione. System uprawnień można wykorzystywać do udostępniania wybranym użytkownikom określonych przywilejów. Pozwala on także zaufanym użytkownikom na dzielenie pomiędzy siebie obowiązków związanych z zarządzaniem dużą witryną.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
pl: <p>Role pozwalają wpływać na bezpieczeństwo i sposób zarządzania Drupalem. Rola definiuje grupę użytkowników, którzy posiadają określone przywileje, zgodne z ustawieniami na <a href="@permissions">stronie zarządzania uprawnieniami</a>. Przykładowe role: użytkownik anonimowy, użytkownik uwierzytelniony, moderator, administrator itd. W tym miejscu ustalić można <em>nazwy ról</em>. By usunąć rolę, należy skorzystać z odnośnika "edytuj".</p><p>Domyślnie w Drupalu zdefiniowane są dwie role użytkowników:</p>
          <ul>
          <li>użytkownik anonimowy - rola dla użytkowników, którzy nie mają jeszcze konta lub nie zostali uwierzytelnieni</li>
          <li>użytkownik uwierzytelniony - rola automatycznie nadawana wszystkim zalogowanym użytkownikom</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
pl: By wyszukać użytkowników witryny, należy wprowadzić proste wyrażenie. Może ono zawierać znak "*", zastępujący dowolną ilość innych znaków. Dla przykładu, po wpisaniu "kr*" Drupal mógłby zwrócić użytkowników, których konta noszą nazwy "krystian", "krzysztof" i "krystyna".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
pl: Witamy w Drupalu! Konto użytkownika z numerem 1 daje pełną kontrolę nad witryną.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
pl: </p><p>Hasło do konta to <strong>%pass</strong>. Można je zmienić poniżej.</p>

en: New external user: %name using module %module.
pl: Nowy użytkownik z zewnątrz: %name, korzystający z modułu %module.

en: Deleted user: %name %email.
pl: Usunięto użytkownika %name (%email).

en: administer permissions
pl: administracja uprawnieniami

en: administer users
pl: administracja użytkownikami

en: access user profiles
pl: dostęp do profili użytkowników

en: change own username
pl: zmiana własnej nazwy użytkownika

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
pl: Ustawienia związane z obsługą użytkowników, włączając w to przebieg tworzenia konta, ustawienia dotyczące adresów e-mail i portretów.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
pl: Określenie dostępu do funkcji witryny poprzez wybranie uprawnień dla ról.

en: Edit role
pl: Edycja roli

en: Access rules
pl: Reguły dostępu

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
pl: Wyświetlanie lub tworzenie reguł określających dostęp użytkowników do witryny na podstawie wprowadzanych przez nich nazw użytkowników, adresów e-mail lub ich adresów IP.

en: Check rules
pl: Sprawdź reguły

en: Manages the user registration and login system.
pl: Zarządza systemem rejestracji i logowaniem użytkowników.

en: By !author at @date
pl: Przez !author, @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
pl: Minimalistyczna, jasna skórka zbudowana z użyciem tabel.

en: Boxy tabled theme in all grays.
pl: Prostokątnawa skórka zbudowana z użyciem tabel. Cała w szarościach.

en: Skip navigation
pl: Przeskocz nawigację

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
pl: Zbudowana z użyciem tabel, wielokolumnowa skórka o niebiesko-pomarańczowych barwach.

en: !site_name blogs
pl: Blogi użytkowników witryny !site_name

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
pl: Aby usunąć wszystkie dane z pamięci podręcznej, użyj przycisku Usuń dane z pamięci podręcznej na stronie <a href="@performance">Wydajność</a>.

en: Check for updates of disabled modules and themes
pl: Sprawdzaj aktualizacje również do wyłączonych modułów i skórek

en: openid
pl: OpenID

en: Your OpenID
pl: Twoje OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
pl: To OpenID zostanie dołączone do Twojego konta po rejestracji.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
pl: By utworzyć konto użytkownika witryny, należy jeszcze wypełnić poniższy formularz. Osoby posiadające już konto mogą się natomiast <a href="@login">zalogować</a>, a identyfikator OpenID podać póżniej, na stronie "Moje konto".

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
pl: Utworzenie konta użytkownika przy wykorzystaniu informacji podanych przez operatora OpenID nie powiodło się z powodów wymienionych niżej. Należy wypełnić poniższy formularz. Osoby posiadające już konto mogą się natomiast <a href="@login">zalogować</a>, a identyfikator OpenID podać póżniej, na stronie "Moje konto".

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
pl: Plik tłumaczenia skryptu JavaScript %file.js został utracony.

en: Published comment %subject.
pl: Opublikowano komentarz %subject.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
pl: W polu na kod języka nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
pl: W polu na nazwę języka po angielsku nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
pl: W polu na nazwę języka nie wolno wpisywać znaków &lt;, &gt;, " oraz '.

en: Translation update status
pl: Stan aktualizacji tłumaczeń

en: There are available updates
pl: Dostępne są nowe aktualizacje

en: All your translations are up to date
pl: Wszystkie tłumaczenia są aktualne

en: Copy source
pl: Kopiuj źródło

en: Hide on-page translation from you
pl: Ukryj interfejs tłumaczenia wyświetlany na każdej stronie

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
pl: Tymczasowy token otrzymany z @endpoint  został odrzucony z powodu błędnego formatu. Token: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
pl: Token otrzymany z @endpoint jest z innego czasu (różnica czasu: @intervals). Sprawdź godzinę na serwerze.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
pl: Ponowne żądanie o token zablokowane z @ip, token: @nonce.

en: No projects or languages to update.
pl: Brak projektu lub języka do aktualizacji.

en: Select one or more languages to download and update. If you select none, all of them will be updated.
pl: Wybierz jeden lub więcej języków jakie mają zostać pobrane i zaktualizowane. Jeśli nie wybierzesz żadnego zostaną odświeżone wszystkie.

en: Refresh information
pl: Odśwież informacje

en: Cannot find any translation updates.
pl: Brak dostępnych aktualizacji tłumaczeń.

en: Fetched information about available updates from the server
pl: Pobrano informacje o dostępnych na serwerze tłumaczeniach

en: Failed to fetch information about available updates from the server
pl: Nie udało się znaleźć na serwerze informacji na temat dostępnych aktualizacji tłumaczeń.

en: Update source
pl: Źródło aktualizacji

en: Never (manually)
pl: Nigdy (ręcznie)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
pl: Wybierz jak często chcesz aby automatycznie sprawdzano aktualizacje tłumaczeń dla zainstalowanych modułów oraz skórek.

en: Store downloaded files
pl: Przechowuj pobrane pliki

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
pl: Aktualizacje zastępują istniejące napisy, ponadto dodawane są nowe

en: Local files and remote server.
pl: Pliki lokalne oraz serwer zdalny.

en: Local files only.
pl: Tylko pliki lokalne.

en: Remote server only.
pl: Tylko serwer zdalny.

en: Remote update available
pl: Dostępna zdalna aktualizacja

en: Local update available
pl: Dostępna lokalna aktualizacja

en: No information
pl: Brak informacji

en: Updating translation.
pl: Aktualizacja tłumaczeń.

en: Downloading and importing files.
pl: Pobieranie oraz import plików.

en: Error importing translations.
pl: Błąd podczas importowania tłumaczeń.

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
pl: Pobieranie %download_link do %tmpfile zakończone sukcesem

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
pl: Błąd podczas tworzenia pliku tymczasowego dla pobrania w %tmpdir. Plik zdalny to %download_link.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
pl: Lista ostatnio importowanych tłumaczeń oraz dostępnych aktualizacji dla każdego włączonego projektu i języka.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
pl: Jeśli dostępne są aktualizacje należy kliknąć w "Aktualizuj tłumaczenia" aby je pobrać i zaimportować. Można też zmienić konfigurację na stronie  <a href="@update-settings">zarządzania aktualizacjami</a> tak aby działo się to automatycznie.

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
pl: Oto ustawienia systemu aktualizacji tłumaczeń. Aby zaktualizować teraz tłumaczenia należy udać się na <a href="@update-admin">stronę zarządzania aktualizacjami tłumaczeń</a>.

en: No information is available about potential new and updated translations for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
pl: Brak informacji na temat dostępnych potencjalnie nowych oraz zaktualizowanych tłumaczeń dla obecnie zainstalowanych modułów. Aby sprawdzić czy aktualizacje są dostępne, można <a href="@run_cron">uruchomić zadania cron</a> lub <a href="@check_manually">sprawdzić ręcznie</a>. Proszę pamiętać, że sprawdzanie w poszukiwaniu nowych aktualizacji może dużo czasu, prosimy więc o cierpliwość.

en: Automatically checked @checked translations, updated @updated.
pl: Automatycznie sprawdzono @checked translations, zaktualizowano @updated.

en: Automatic update configuration
pl: Konfiguracja automatycznych aktualizacji

en: There are new or updated translations available for currently installed modules and themes. To check for updates, you can visit the <a href="@check_manually">translation update page</a>.
pl: Dostępne są nowe lub zaktualizowane tłumaczenia dla obecnie zainstalowanych modułów lub skórek. Aby sprawdzić uaktualnienia, proszę udać się na <a href="@check_manually"> stronę z aktualnymi tłumaczeniami</a>.

en: Syslog identity
pl: Identyfikator Syslog

en: You should provide a server address, such as http://localize.drupal.org
pl: Należy podać adres serwera, np. http://localize.drupal.org

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
pl: Tekst dołączony na końcu każdej wiadomości zapisanej w dzienniku systemowym. Jeżeli posiadasz wiele stron zapisujących w pliku dziennika systemowego zastosowanie unikalnego identyfikatora dla każdej strony ułatwia odróżnianie wpisów. Więcej informacji na temat dziennika systemowego znajduje się w <a href="@syslog_help">pomocy Syslog</a>.

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
pl: Ścieżka wewnątrz folderu instalacyjnego Drupala do przechowywania plików tłumaczeń, np. sites/all/translations. Zapisane pliki tłumaczeń mogą być ponownie wykorzystane przez inne instalacje. Jeżeli to pole jest puste, pobrane tłumaczenia nie zostaną zapisane na serwerze.

en: Not saved locally due to invalid HTML content.
pl: Nie zapisano do lokalnej bazy z powodu niewłaściwej zawartości HTML.

en: Translation saved locally.
pl: Tłumaczenia zapisane do lokalnej bazy.

en: Translation successfuly removed locally.
pl: Tłumaczenia usunięte z lokalnej bazy.

en: Unknown error while saving translation locally.
pl: Nieznany błąd podczas zapisywania lokalnej bazy.

en: You could share your work with !l10n_server if you set your API key at !user_link.
pl: Możesz podzielić się swoimi tłumaczeniami z serwerem !l10n_server jeśli dodasz klucz API w !user_link.

en: Not saved due to source string missing.
pl: Nie zapisano z powodu braku tekstu źródłowego.

en: Not saved due to missing form values.
pl: Nie zapisano z powodu brakujących wartości formularza.

en: Not saved due to insufficient permissions.
pl: Nie zapisane z powodu niewystarczających uprawnień.

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
pl: Każde wprowadzone tłumaczenie zostanie wysłane do tego serwera. Zalecamy wpisać <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> aby dotrzeć do większej grupy społeczności Drupala. Upewnij się, że wprowadziłeś klucz API w ustawieniach swojego konta użytkownika, aby móc udostępniać wprowadzone tłumaczenia.

en: Translation sent and accepted by @server.
pl: Tłumaczenie wysłane i przyjęte przez @server

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
pl: Tłumaczenie odrzucone przez @server. Powód: @reason

en: The connection with @server failed with the following error: %error_code: %error_message.
pl: Połączenie z @server nie powiodło się z powodu następującego błędu: %error_code: %error_massage

en: Localization update
pl: Aktualizacja tłumaczeń

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
pl: Zapewnia automatyczne pobieranie i uaktualnianie tłumaczeń.

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
pl: %name musi być poprawną wartością heksadecymalną wartości koloru CSS.

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links, as well as rename and reorganize menu items.
pl: Kontroluj menu nawigacyjne witryny, menu główne i dodatkowe oraz zmieniaj nazwy i kolejność elementów menu.

en: The @body_label of your @type is too short. You need at least %words words.
pl: Etykieta @body_label w @type jest za krótka. Potrzeba przynajmniej %words słów.

en: The alias for path '@path' (language '@lang') was not updated to '@alias', because the path '@expath' already has the same alias.
pl: Alias dla ścieżki '@path' (dla języka: '@lang') nie został zamieniony na '@alias', ponieważ ścieżka '@expath' już ma ten alias.

en: The alias '@alias' for path '@path' (language '@lang') was not created, because the path '@expath' already has the same alias.
pl: Alias '@alias' dla ścieżki '@path' (dla języka: '@lang') nie został utworzony, ponieważ ścieżka '@expath' już ma ten alias.

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body, %term_name, %term_description, %term_id, %vocabulary_name, %vocabulary_description, %vocabulary_id. Not all variables will be available in all contexts.
pl: Wiadomość, która powinna zostać wysłana. Możesz użyć następujących zmiennych: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body, %term_name, %term_description, %term_id, %vocabulary_name, %vocabulary_description, %vocabulary_id. W niektórych przypadkach część zmiennych może być niedostępna.

en: Edited translations are kept, only previously imported ones are overwritten and new translations are added
pl: Zmienione lokalnie tłumaczenia są pozostawiane bez zmian, tylko wcześniej zaimportowane tłumaczenia są nadpisywane, ponadto dodawane są nowe

en: All existing translations are kept, only new translations are added.
pl: Istniejące tłumaczenia są pozostawiane bez zmian, tylko nowe tłumaczenia są dodawane.

en: Importing: %name.
pl: Importuje: %name.

en: Imported: %name.
pl: Zaimportowano: %name.
