Localization server (6.x-1.0-alpha6) - en to no translation catalogue (197 entries)

en: Home
no: Hjem

en: Approve
no: Godkjenn

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Language
no: Språk

en: Enabled
no: Aktivert

en: Project
no: Prosjekt

en: Releases
no: Versjoner

en: Overview
no: Oversikt

en: File date
no: Fildato

en: Edit
no: Rediger

en: Reset
no: Nullstill

en: None
no: Ingen

en: Import
no: Importer

en: Export
no: Eksport

en: General settings
no: Generelle innstillinger

en: Save
no: Lagre

en: Clean up
no: Rydd opp

en: n/a
no: &mdash;

en: Configure
no: Konfigurer

en: Update options
no: Oppdateringsvalg

en: All
no: Alle

en: Never
no: Aldri

en: Filter
no: Filtrer

en: Contains
no: Inneholder

en: Save changes
no: Lagre endringer

en: Anonymous
no: Anonym

en: Clear
no: Tøm

en: Source
no: Kilde

en: Limit
no: Begrensning

en: Not available
no: Ikke tilgjengelig

en: Download link
no: Nedlastingslenke

en: Translations
no: Oversettelser

en: Welcome message
no: Velkomstbeskjed

en: Information
no: Informasjon

en: Translated
no: Oversatt

en: Translation
no: Oversettelse

en: <Any>
no: - Alle -

en: Package
no: Pakke

en: Context
no: Kontekst

en: No context
no: Ingen kontekst

en: Contribute
no: Bidra

en: Suggestions
no: Forslag

en: Untranslated
no: Uoversatt

en: File %file already exists.
no: Fila %file finnes allerede.

en: Unable to download and save %download_link file.
no: Fila %download_link kunne ikke lastes ned og lagres.

en: Number of projects to scan at once
no: Antall prosjekter som skal behandles samtidig

en: Scan new projects on every cron run
no: Let gjennom nye prosjekter hver gang cron kjører

en: Localization server
no: Lokaliseringstjener

en: Used in:
no: Brukt i:

en: <strong>Translated by:</strong><br /> %username at %date
no: <strong>Oversatt av:</strong><br /> %username %date

en: Approve suggestion.
no: Godkjenn forslag.

en: Decline suggestion.
no: Forkast forslag.

en: by %user at %date
no: av %user %date

en: Outstanding suggestions:
no: Utestående forslag:

en: No suggestions found.
no: Ingen forslag funnet.

en: Translate
no: Oversett

en: Export @language translations
no: Eksporter @language-oversettelser

en: Explore languages
no: Utforsk språk

en: Export @project translation templates
no: Eksporter oversettelsesmaler for @project

en: Explore projects
no: Utforsk prosjekter

en: Source data
no: Kildedata

en: Release
no: Versjon

en: All in one file
no: Alle i en fil

en: Choose project
no: Velg prosjekt

en: Invalid release chosen.
no: Ugyldig utgave valgt

en: There are no strings in the %release release of %project to export.
no: Det er ingen strenger å eksportere i %release-utgaven av %project.

en: There are no strings in any releases of %project to export.
no: Det er ingen strenger å eksportere i noen av utgavene av %project.

en: Package to parse (%file) does not exist.
no: Pakka som skal tolkes (%file) finnes ikke.

en: Temporary directory %path already exists.
no: Den midlertidige mappa %path eksisterer allerede.

en: Contents of %filename have been scanned.
no: Har lett gjennom %filename.

en: Translate projects
no: Oversett prosjekter

en: The translation was successfully imported.
no: Oversettelsen er importert.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
no: Oversettelsen kan ikke importeres fordi fila %filename ikke kunne leses.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: "msgstr" var forventet men ble ikke funnet på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: «msgid_plural» var forventet, men ble ikke funnet på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: «msgid» ikke forventet på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: «msgstr[]» ikke forventet på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: «msgstr» ikke forventet på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: uventet tekst på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
no: Oversettelsesfila %filename sluttet uventet på linje %line.

en: No languages to list.
no: Ingen språk funnet.

en: No strings to translate.
no: Ingen tekststrenger å oversette

en: No projects found.
no: Ingen prosjekter funnet.

en: No language selected.
no: Du har ikke valgt noe språk.

en: @language overview
no: Oversikt for @language

en: The <a href="@group">%language group</a> pages might provide you with more information, translation suggestions and guidelines.
no: På sidene for <a href="@group">%language-gruppa</a> kan du finne mer informasjon, forslag og retningslinjer for oversetting.

en: Review, translate, import
no: Oversett, vurder forslag, importer

en: Different tabs allow you to view existing translations, suggest new ones, import translations completed offline or export translations for import to Drupal or offline work.
no: Forskjellige faneark lar deg seg på eksisterende oversettelser, foreslå nye, importere oversettelser som er gjort med andre verktøy og eksportere oversettelser for å importere dem til et Drupal-nettsted eller jobbe videre med dem i andre verktøy.

en: Progress status
no: Framdrift

en: Status overview
no: Oversikt over status

en: Top contributors
no: De mest aktive bidragsyterne

en: People with most approved translations
no: De brukerne som har flest godkjente oversettelser

en: Nobody contributed to this translation yet.
no: Ingen har bidratt til denne oversettelsen ennå.

en: No project selected.
no: Du har ikke valgt noe prosjekt.

en: @project project translations
no: @project-prosjekt oversettelser

en: Translations overview
no: Oversikt over oversettelser

en: Overall status of translations
no: Oversikt over framdrift for oversettelsene

en: Export, translate, review
no: Eksporter, oversett, vurder forslag

en: Select a language from the overview to review translations and contribute to the translation efforts. The export tab allows exporting of translation templates, but translations can also be exported on the language pages.
no: Velg et språk fra oversikten for å se på oversettelser og bidra til oversettelsene. Velg fanebladet «Eksporter» for å eksportere maler. På sidene for de enkelte språkene kan du eksportere oversettelser.

en: @project summary
no: Oppsummering for @project

en: Some details we know about this project
no: Mer informasjon om dette prosjektet

en: Project home
no: Hovedside for prosjektet

en: !percent translated
no: !percent oversatt

en: !percent untranslated
no: !percent uoversatt

en: Overall status
no: Oversikt over framdrift

en: 1 contributor | @count contributors
no[0]: 1 bidragsyter
no[1]: @count bidragsytere

en: 1 string to translate | @count strings to translate
no[0]: 1 tekststreng å oversette
no[1]: @count tekststrenger å oversette

en: 1 translation recorded | @count translations recorded
no[0]: 1 oversettelse lagret
no[1]: @count oversettelser lagret

en: 1 suggestion awaiting approval | @count suggestions awaiting approval
no[0]: 1 forslag venter på godkjenning
no[1]: @count forslag venter på godkjenning

en: !name - 1 translation | !name - @count translations
no[0]: !name - 1 oversettelse
no[1]: !name - @count oversettelser

en: 1 release parsed | @count releases parsed
no[0]: 1 versjon analysert
no[1]: @count versjoner analysert

en: @language translations
no: @language oversettelser

en: Translate to @language
no: Oversett til @language

en: Has suggestion
no: Har forslag

en: Suggestion
no: Forslag

en: Save translations
no: Lagre oversettelser

en: About this interface
no: Om dette grensesnittet

en: Community for Drupal translations
no: Samlingsplass for Drupaloversettelser

en: This interface serves as a community hub for translating Drupal projects, so translators only need to use a browser to contribute. Our system knows about Drupal projects, such as modules, themes and install profiles; with their respective releases. This means that all text added to these packages are translatable. New projects and releases are scanned regularly. Languages are maintained by translation groups. Every group has a community space, where members can share information, discuss specific questions and document best practices. Finally, translations are packaged on drupal.org for each project release.
no: Dette er et samlingssted for oversettelse av Drupalprosjekter. Her trenger oversettere bare en nettleser for å bidra. Systemet vårt kjenner alle Drupalprosjekter, inkludert tilleggsmoduler, utseendemaler og installasjonsprofiler, i alle utgaver. All tekst i disse prosjektene kan oversettes. Nye prosjekter og utgaver blir lest regelmessig. Språk blir holdt vedlike av oversettergrupper. Hver gruppe har et samlingssted der medlemmene kan dele informasjon, diskutere og dokumentere gode arbeidsmetoder. Endelig blir oversettelsene lagret på drupal.org for hver utgave av prosjektet.

en: Quick stats
no: Aktivitet

en: Some facts about this community
no: Noen tall om oversetteraktiviteten her

en: Suggest, translate, review
no: Kom med forslag, oversett, se på eksisterende oversettelser

en: Translator's guide
no: Håndbok for oversettere (på engelsk)

en: Documentation for translators on drupal.org.
no: Dokumentasjon for oversettere på drupal.org.

en: Translations group
no: Oversettergruppe (på engelsk)

en: Translations group at groups.drupal.org.
no: Oversettergruppe på groups.drupal.org.

en: Mailing list
no: E-postliste (på engelsk)

en: Translators mailing list hosted at drupal.org.
no: E-postliste for oversettere, på drupal.org.

en: Handy links
no: Nyttige lenker

en: Documentation, discussion spaces
no: Les dokumentasjon, delta i diskusjoner

en: Pick a language
no: Velg språk

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore languages</a>.
no: Du kan også <a href="@explore">se på oversikten over alle språk</a>.

en: And/or pick a project
no: og/eller  velg et prosjekt

en: Alternatively you can <a href="@explore">explore projects</a>.
no: Du kan også <a href="@explore">se på oversikten over alle prosjekt</a>.

en: Choose
no: Velg

en: 1 translation group | @count translation groups
no[0]: 1 oversettergruppe
no[1]: @count oversettergrupper

en: 1 project managed | @count projects managed
no[0]: 1 prosjekt håndteres
no[1]: @count prosjekter håndteres

en: 1 file scanned | @count files scanned
no[0]: 1 fil lest inn
no[1]: @count filer lest inn

en: Configuration options for the localization server.
no: Konfigurasjonsvalg for lokaliseringstjeneren.

en: Export template
no: Eksporter mal

en: Translation help
no: Hjelp til oversetting

en: Welcome to the translation server. This block will show you tips and advice throughout the application.
no: Velkommen til oversettelsestjeneren. Denne blokka vil vise forskjellige tips og råd når du beveger deg rundt i applikasjonen.

en: Once you are familiar with the system, feel free to disable help in <a href="@user-page">your user settings</a>.
no: Når du har blitt kjent med systemet kan du slå av visning av denne blokka <a href="@user-page">i kontoinnstillingene dine</a>.

en: !newline_image represents a line break. Remember to include a line break in the same position in the translation. Beginning and ending line breaks are saved properly, even if you forget to include them.
no: !newline_image representerer et linjeskift. Husk å sette inn et linjeskift på samme sted i oversettelsen. Linjeskift på begynnelsen og slutten av en streng blir lagret riktig selv om du glemmer å ta dem med.

en: Variables are designated with !, @ and % (like %example, !example or @example), and should be kept in the translated text as-is.
no: Ord som begynner med !, @ og % (som %example, !example or @example) er variabler, og skal settes inn i den oversatte teksten uforandret. (F.eks. oversettes «!time ago» med «!time siden».) Det samme gjelder ord i {} og uttrykk på formen «{tekst}.tekst».

en: The plural formula in use with this language is %formula.
no: Flertallsformelen for dette språket er %formula.

en: Localization contributions
no: Lokaliseringsbidrag

en: Number of projects to display per page
no: Antall prosjekter som skal vises per side

en: 1 approved translation | @count approved translations
no[0]: 1 godkjent oversettelse
no[1]: @count godkjente oversettelser

en: 1 new translation added | @count new translations added
no[0]: 1 ny oversettelse lagt til
no[1]: @count nye oversettelser lagt til

en: 1 new suggestion added | @count new suggestions added
no[0]: 1 nytt forslag lagt til
no[1]: @count nye forslag lagt til

en: 1 translation updated | @count translations updated
no[0]: 1 oversettelse oppdatert
no[1]: @count oversettelser oppdatert

en: 1 translation unchanged | @count translations unchanged
no[0]: 1 oversettelse uforandret
no[1]: @count oversettelser uforandret

en: Localization groups
no: Lokaliseringsgrupper

en: Organic groups mapping for localization server
no: Kobling mellom lokaliseringstjeneren og organiske grupper

en: Done.
no: Utført.

en: In progress
no: Pågående

en: Your Localization Server API key
no: Din API-nøkkel for lokaliseringstjeneren

en: Please select a project first.
no: Velg et prosjekt først.

en: Please choose a release or opt to export for all releases.
no: Velg en utgave, eller velg å eksporter for alle utgaver.

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
no: Oversettelsesfila %filename inneholder en feil: «msgctxt» ikke forventet på linje %line.

en: No link available
no: Ingen lenke tilgjengelig

en: Start over
no: Begynn på nytt

en: The %project was deleted from the Localization Server.
no: Prosjektet %project ble slettet fra lokaliseringstjeneren.

en: in context: @context
no: i konteksten: @context

en: 1 duplicate translation not saved | @count duplicate translations not saved
no[0]: 1 oversettelse ikke lagret, finnes fra før
no[1]: @count oversettelser ikke lagret, finnes fra før

en: export gettext templates and translations
no: eksporter «gettext»-maler og oversettelser

en: import gettext files
no: importer «gettext»-filer

en: Projects and releases
no: Prosjekter og versjoner

en: Manage projects and releases handled by the server.
no: Administrer prosjekter og versjoner som håndteres av tjeneren

en: Delete project
no: Slett prosjekt

en: Enable project
no: Aktiver prosjekt

en: Archive/Tar.php available
no: «Archive/Tar.php» tilgjengelig

en: Please log in first to generate your Localization Server API key.
no: Logg inn først for å generere nøkkel for «Localization Server» API.

en: Parse @count releases in a batch process
no: Tolk @count utgivelser i massebehandling

en: Processing releases
no: Behandler utgivelser

en: First release is being selected
no: Første utgivelse velges

en: Parsed @current out of @total.
no: Tolket @current av @total.

en: Parsing process has encountered an error.
no: Det er oppstått en feil i tolkeprosessen.

en: Filename %file contains malicious characters.
no: Fila %file inneholder farlige/skadelige tegn.

en: Number of releases to scan at once
no: Antallet utgivelser som skal letes i om gangen

en: The number of releases to scan on a cron run. Scanning is synchronous, so you need to wait for Drupal to extract and parse the tarball content.
no: Antallet utgivelser som skal letes i for hver cron-kjøring

en: View releases
no: Vis utgivelser

en: Are you sure you would like to delete project %project from this Localization Server?
no: Er du sikker på at du vil slette prosjektet %project fra denne lokaliseringstjeneren?

en: Are you sure you would like to start over with the project %project on this Localization Server?
no: Er du sikker på at du vil begynne på nytt med prosjektet %project på denne lokaliseringstjeneren?

en: Releases of project @project
no: Utgivelser av prosjektet @project

en: No releases found for this project.
no: Ingen utgivelser funnet for dette prosjektet.

en: parsed
no: tolket

en: Last parsed
no: Sist tolket

en: No data available yet.
no: Ingen data tilgjengelig ennå.

en: 1 release known | @count releases known
no[0]: 1 versjon kjent
no[1]: @count versjoner kjent

en: 1 in queue | @count in queue
no[0]: 1 i kø
no[1]: @count i kø

en: Localization server protects the plural formulas already set up, so plural formulas are not updated with imports. Editing plural formulas is possible on <a href="@language-config">the language configuration screens</a>.
no: Lokaliseringstjeneren beskytter flertallsformer som allerede er satt opp, og leser dermed ikke nye flertalls former under import. Redigering av flertallsformer kan gjøres på <a href="@language-config">skjermbildene for språkoppsett</a>.

en: <strong>@formula</strong> used by %languages
no: <strong>@formula</strong> brukt av %languages

en: Set up general settings for the localization server.
no: Juster generelt oppsett for lokaliseringstjeneren.
