Leftandright - Nested Set Taxonomy (6.x-1.7) - en to km translation catalogue (41 entries)

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: List
km: បញ្ជី

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: There are currently no posts in this category.
km: បច្ចុប្បន្ន​គ្មាន​ការ​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​នេះ​ទេ ។

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: No categories available.
km: មិនមាន​ប្រភេទ​ទេ ។

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Add term
km: បន្ថែម​ពាក្យ

en: No terms available.
km: គ្មាន​ពាក្យ​ដែល​អាច​រក​បាន​

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Autocomplete taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: List terms
km: បញ្ជី​ពាក្យ​

en: administer taxonomy
km: គ្រប់​គ្រង​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យសព្ទ​

en: Edit vocabulary
km: កែសម្រួល​វាក្យស័ព្ទ

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
km: បញ្ជី​ពាក្យ​ដែល​​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ពិពណ៌នា​​អំពី​មាតិកា​នេះ ។ ​ឧទាហរណ៍ ៖ funny, bungie jumping, "Company, Inc." ។

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
km: វាក្យស័ព្ទ​ %name មិន​អាច​កែសម្រួល​តាម​វិធី​នេះ​បាន​ទេ​ ។

en: - Please choose -
km: - សូម​ជ្រើស -

en: - None selected -
km: - មិន​បាន​ជ្រើស​ -

en: After saving a new term to the database
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ពាក្យ​ថ្មី​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: After saving an updated term to the database
km: បន្ទាប់​ពី​រក្សា​ពាក្យ​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: After deleting a term
km: បន្ទាប់​ពី​លុប​ពាក្យ

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
km: ម៉ូឌុល​ចំណាត់​ថ្នាក់​​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​ប្រភេទ​មាតិកា​ដោយ​ប្រើ​ប្រព័ន្ធ​ចំណាត់​ថ្នាក់​ផ្សេង​គ្នា ។ វាក្យសព្ទ​ដែល​បិទ​ស្លាក​ដោយ​សេរី​​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​យ៉ាង​រហ័ស​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ នៅ​ពេល​ពួកគេ​ដាក់​ស្នើ​ប្រកាស (ដូច​ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ជាទូទៅ​ក្នុង​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ និង​ក្នុង​កម្មវិធី​ចំណាំ​សង្គម) ។ វាក្យសព្ទ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​បញ្ជី​ពាក្យ​ខ្លី​ដែល​កំណត់​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ ក៏ដូចជា​ឋានានុក្រម​ស្មុគ​ស្មាញ​ជាមួយ​នឹង​ពហុ​ទំនាក់ទំនង​រវាង​ពាក្យ​ផ្សេង​គ្នា ។ វិធីសាស្ត្រ​ទាំងនេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​លើ​ប្រភេទ​មាតិកា​ផ្សេង​គ្នា និង​ត្រូវ​បាន​បន្សំ​ជាមួយ​គ្នា​ដើម្បើ​បង្កើត​វិធីសាស្ត្រ​ធ្វើ​ចំណាត់​ថ្នាក់ និង​បង្ហាញ​មាតិកា​​របស់​អ្នក​ដែល​មាន​អនុភាព និង​បត់បែន ។

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
km: ឧទាហរណ៍ ពេល​បង្កើត​តំបន់​បណ្តាញ​រូបមន្ត​ធ្វើ​ម្ហូប អ្នក​ប្រហែល​ចង់​ចាត់​ថ្នាក់​ប្រភេទ​តាម​ប្រភេទ​នៃ​អាហារ និង​ពេលវេលា​រៀបចំ ។ វាក្យសព្ទ​នីមួយៗ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​ប្រភេទ​ដោយ​ប្រើ​លក្ខណៈ​វិនិច្ឆ័យ​នីមួយៗ​ដោយ​ឯករាជ្យ​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បង្កើត​ស្លាក​សម្រាប់​គ្រប់​បន្សំ​ដែល​អាច​កើត​មាន ។

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
km: ប្រភេទ​អាហារ ៖ <em> អាហារ​សម្រន់ អាហារ​សំខាន់ សាឡាដ បង្អែម</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
km: ពេលវេលា​រៀបចំ ៖ <em>0-30 នាទី 30-60 នាទី 1-2 ម៉ោង 2 ម៉ោង​ឡើង</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
km: ពាក្យ​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ​នីមួយៗ (ជាញឹកញាប់​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ថា 'ប្រភេទ' ឬ 'ស្លាក' ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​ផ្សេង​ទៀត) ផ្តល់​បញ្ជី​ប្រកាស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ និង​ស្រប​គ្នា​ជាមួយ​មតិ​ព័ត៌មាន RSS ។ URL វត្តីករណ៍សាស្ត្រ ឬ​ពាក្យ​ទាំងនេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ដើម្បី​បង្កើត​បញ្ជី​ប្រកាស AND និង OR ដែល​ត្រូវ​បាន​ចំណាត់​ថ្នាក់​ជាមួយ​ពាក្យ ។ ក្នុង​ឧទាហរណ៍​តំបន់​បណ្តាញ​រូបមន្ត​ម្ហូប​របស់​យើង វា​ក្លាយ​ជា​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ទំព័រ​ដែល​បង្ហាញ 'អាហារ​សំខាន់' 'រូបមន្ត​ធ្វើ​ម្ហូប 30 នាទី' ឬ 'អាហារ​សំខាន់ និង​អាហារ​សម្រន់ 30 នាទី' ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​ដោយ​ខ្លួន​ពួក​គេ​ផ្ទាល់ ឬ​ក្នុង​បន្សំ​ជាមួយ​ផ្សេង​ទៀត ។ មាន​ចំនួន​ម៉ូឌុល​ដែល​ត្រូវ​បាន​បរិច្ចាគ​សំខាន់​​ជា​ច្រើន​ដែល​អ្នក​ប្តូរ​ និង​ពង្រីក​ឥរិយាបថ​ម៉ូឌុល​សំខាន់​សម្រាប់​ទាំង​ទិដ្ឋភាព និង​ការ​រៀបចំ​ធាតុ ។

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
km: ពាក្យ​អាច​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ផងដែរ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​មេ​កូនពី​ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់គ្រង ។ ឧទាហរណ៍​គួរ​តែ​ជា​វាក្យស័ព្ទ​ក្រុម​ប្រទេស​ខាង​ក្រោម​តំបន់​ភូមិសាស្ត្រ​នយោបាយ​មេ ។ ម៉ូឌុល​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ​ក៏​បើក​ផង​ដែរ​នូវ​ការ​ប្រតិបត្តិ​ឋានានុក្រម​កម្រិត​ខ្ពស់ ឧទាហរណ៍​ដាក់​ភាសា​ទួគី​ទាំង​ក្នុង​តំបន់ 'មជ្ឈឹម​បូព៌ា' និង 'អឺរ៉ុប' ។

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
km: ម៉ូឌុល​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ​គាំទ្រ​ការ​ប្រើ​ទាំងពាក្យ​វេវចនសព្ទ និង​ពាក្យ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ ប៉ុន្តែ​មិន​ប្រើ​មុខងារ​នេះ​ដោយ​ផ្ទាល់​នោះ​ទេ ។ ទោះ​ជា​យ៉ាងណាម៉ូឌុល​ស្រេចចិត្ត​ដែល​ត្រូវ​បាន​បរិច្ចាគ ឬ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​អាច​ធ្វើ​ការ​ប្រើ​ពេញលេញ​នៃ​លក្ខណៈ​ពិសេស​កម្រិត​ខ្ពស់ ។

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
km: ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម សូម​មើល​សៀវភៅ​ដៃ​លើ​បណ្តាញ​អំពី<a href="@taxonomy">ម៉ូឌុល​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ</a> ។

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
km: ម៉ូឌុល​វត្តីករណ៍សាស្ត្រ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​ប្រភេទ​មាតិកា​របស់​អ្នក​ដោយ​ប្រើ​ទាំង​ស្លាក និង​ពាក្យ​កំណត់​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង ។ នេះ​គឺ​ជា​ឧបករណ៍​បត់បែន​សម្រាប់​ចំណាត់​ថ្នាក់​មាតិកា​ជាមួយ​លក្ខណៈ​ពិសេស​កម្រិត​ខ្ពស់​ជាច្រើន ។ ដើម្បី​ចាប់​ផ្តើម​បង្កើត 'វាក្យស័ព្ទ' កាន់​មួយ​សំណុំ​ពាក្យ ឬ​ស្លាក ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ការ​ធ្វើ​ស្លាក​​វាក្យស័ព្ទ​មួយ​ឥតគិតថ្លៃ​សម្រាប់​គ្រប់​យ៉ាង ឬ​វាក្យស័ព្ទ​ដែល​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​ដាច់ដោយ​ឡែក​ដើម្បី​កំណត់​លក្ខណៈ​ពិសេស​ផ្សេងៗ​នៃ​មាតិកា​ ឧទាហរណ៍ 'ប្រទេស' ឬ 'ព៌ណ' ។

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
km: ប្រើ​បញ្ជី​ខាងក្រោម​ដើម្បី​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ ហើយ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញនូវ​វាក្យស័ព្ទ​ដែល​បាន​កំណត់​លើ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក ឬ​ដើម្បី​រាយ និង​គ្រប់គ្រង​ពាក្យ (ស្លាក) ដែល​ពួក​គេ​មាន ។ វាក្យស័ព្ទ​អាច​ត្រូវបាន​គេ​ភ្ជាប់ (ស្រេចចិត្ត) ប្រភេទ​មាតិកា​ជាក់លាក់​ដូច​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​<em>ប្រភេទ</em>ជួរឈរ ហើយ​បើសិនជា​ដូច្នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ពេល​បង្កើត ឬ​កែសម្រួល​ប្រកាស​នៃ​ប្រភេទ​នោះ ។ វាក្យស័ព្ទ​ច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​ប្រភេទ​មាតិកា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​លំដាប់​ដូច​បង្ហាញ​ខាង​ក្រោម ។ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​លំដាប់​វាក្យស័ព្ទ​ចាប់យក​ចំណុច​ទាញ​អូស និង​ទម្លាក់​ខាង​ក្រោមជួរ​ឈរ<em>ឈ្មោះ</em> ហើយ​ទាញ​វា​ទៅ​ទីតាំង​ថ្មី​ក្នុង​បញ្ជី ។ (ចាប់យក​ចំណុច​ទាញ​ដោយ​ចុច​ និង​កាន់​កណ្តុរ​ខណៈពេល​ដាក់​ទស្សន៍​ទ្រនិច​លើ​រូប​តំណាង​ចំណុច​ទាញ ។) ចងចាំ​ថា​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​រហូត​ដល់​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង<em>រក្សា​ទុក</em>នៅ​បាត​ទំព័រ ។

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
km: %capital_name គឺ​ជា​ការ​ធ្វើ​ស្លាក​​វាក្យស័ព្ទ​ឥតគិតថ្លៃ ។ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្តូរ​ឈ្មោះ ឬ​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ពាក្យ ចុចតំណ<em>កែសម្រួល</em>នៅ​ជាប់​ពាក្យ ។

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
km: %capital_name គឺ​ជា​វាក្យសព្ទ​គ្មាន​ឋានានុក្រម​ ។ អ្នក​អាច​រៀបចំ​ពាក្យ​ក្នុង​ %name វាក្យសព្ទ​ដោយ​ប្រើ​ចំណុច​ទាញ​នៅ​ចំហៀង​ឆ្វេង​នៃ​តារាង ។ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ឈ្មោះ ឬសេចក្តី​​ពិពណ៌នា​ពាក្យ ចុច​លើ​តំណ<em>កែសម្រួល</em>នៅ​ជាប់​ពាក្យ ។

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
km: %capital_name គឺ​ជា​វាក្យស័ព្ទ​ឋានានុក្រម​តែមួយ ។ អ្នក​អាច​រៀបចំ​ពាក្យ​ក្នុង​ %name វាក្យស័ព្ទ​ដោយ​ប្រើ​ចំណុច​ទាញ​លើ​ចំហៀង​ឆ្វេង​នៃ​តារាង ។ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ឈ្មោះ ឬ​ពិពណ៌នា​ពាក្យ ចុច​តំណ<em>កែសម្រួល</em>នៅ​ជាប់​ពាក្យ ។

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
km: %capital_name គឺ​ជា​ពហុ​ឋានានុក្រម​វាក្យស័ព្ទ ។ ដើម្បី​ផ្លាស់​ប្តូរ​ឈ្មោះ ឬ​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ពាក្យ ចុច​តំណ<em>កែសម្រួល</em>នៅ​ជាប់​ពាក្យ ។ អូស និង​ទម្លាក់​ពហុ​ឋានានុក្រម​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​បើក​ការ​គាំទ្រ​អូស និង​ទម្លាក់​ឡើងវិញ​ដោយ​កែសម្រួល​ពាក្យ​នីមួយៗ​ឲ្យ​រួម​បញ្ចូល​តែ​មេ​មួយ ។

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
km: កំណត់​របៀបដែល​​វាក្យសព្ទ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទៅ​កាន់​អ្នក​គ្រប់គ្រង និង​អ្នក​ប្រើ និង​ប្រភេទ​មាតិកា​ណាមួយ​​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ប្រភេទ​ជាមួយ​វា ។ ស្លាក​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បង្កើត​ពាក្យ​ពេល​ដាក់​ស្នើ​ប្រកាស​ដោយ​វាយ​បញ្ជី​ដែល​ផ្តាច់​ពី​គ្នា​ដោយ​សញ្ញា( ,) ។ មិន​ដូច្នោះ​ទេ ពាក្យ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ពី​បញ្ជី​ជ្រើស ហើយ​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​​សិទ្ធិ "គ្រប់គ្រង​ចំណាត់​ថ្នាក់" ។

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
km: គ្រប់គ្រង​ការ​ធ្វើ​ស្លាក ការ​ដាក់​ជា​ប្រភេទ និង​ការ​ចាត់ថ្នាក់​នៃ​មាតិកា​របស់​អ្នក ។
