Lightbox2 (6.x-1.11) - en to hu translation catalogue (189 entries)

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Previous
hu: Előző

en: Image !current of !total
hu: Kép !current / !total

en: Next
hu: Következő

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Close
hu: Bezár

en: Default height
hu: Alapértelmezés szerinti magasság

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Font color
hu: Betűszín

en: Keyboard shortcuts
hu: Billentyűparancsok

en: View Image Details
hu: Kép részleteinek megtekintése

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Width then height
hu: Szélesség majd magasság

en: Height then width
hu: Magasság majd szélesség

en: Resize duration
hu: Átméretezés időtartama

en: Overlay color
hu: Átfedés színe

en: Overlay opacity
hu: Átfedés átlátszatlansága

en: Close keys
hu: Bezárás gombok

en: Previous keys
hu: Előző gombok

en: Next keys
hu: Következő gombok

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Popup
hu: Felugró

en: Page !current of !total
hu: Oldal: !current / !total

en: Video !current of !total
hu: Videó: !current / !total

en: Download Original
hu: Eredeti letöltése

en: Use lightbox2 lite
hu: Lightbox2 lite használata

en: Checking this box will enable Lightbox2 Lite and will disable all of the automatic image URL re-formatting features.  It also disables all grouping features.
hu: Bejelölése engedélyezi a Lightbox2 Lite-ot és letiltja az összes automatikus kép URL átalakítási lehetőséget. Továbbá letiltja a csoportosítási lehetőségeket is.

en: Use alternative layout
hu: Alternatív elrendezés használata

en: Enabling this option alters the layout of the lightbox elements. In the alternative layout the navigational links appear under the image with the caption text, instead of being overlayed on the image itself.  This doesn't apply when using Lightbox Lite.
hu: Engedélyezése módosítja a lightbox elemek elrendezését. Az alternatív elrendezésben a navigációs hivatkozások a kép alatt jelennek meg a képaláírással együtt, ahelyett, hogy magán a képen, átfedve jelennének meg. A Lightbox Lite használatakor nem alkalmazható.

en: Force visibility of navigation links
hu: Navigációs hivatkozások láthatóságának kikényszerítése

en: When viewing grouped images, the navigational links to the next and previous images are only displayed when you hover over the image.  Checking this box forces these links to be displayed all the time.
hu: Csoportosított képek megtekintésekor az előző és a következő képre mutató navigációs hivatkozások csak akkor jelennek meg, ha az egér a kép fölé kerül. Ennek a doboznak a bejelölésével kikényszeríthető a hivatkozások mindenkori megjelenítése.

en: Continuous galleries
hu: Folyamatos galériák

en: When viewing grouped images, the Next button on the last image will display the first image, while the Previous button on the first image will display the last image.
hu: Csoportosított képek megtekintésekor az utolsó képen a Következő gomb az első képet jeleníti meg, míg az első képen az Előző gomb az utolsót.

en: Open image page in new window
hu: Képoldal megnyitása új ablakban

en: This controls whether the link to the image page underneath the image is opened in a new window or the current window.
hu: Azt vezérli, hogy a kép alatti, a képoldalra mutató hivatkozás az oldalt egy új, vagy a jelenlegi ablakban nyissa-e meg.

en: Text for image page link
hu: Képoldalra mutató hivatkozás szövege

en: This is the text that will appear as the link to the image page underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.
hu: Ez az a szöveg ami a lightboxban a kép oldalára mutató hivatkozásként megjelenik a kép alatt. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Text for image original link
hu: Szöveg az eredeti képre mutató hivatkozáshoz

en: Image count text
hu: Képszámláló szövege

en: This text is used to display the image count underneath the image in the lightbox when image grouping is enabled.  Use !current as a placeholder for the number of the current image and !total for the total number of images in the group.  For example, "Image !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg a képszámláló szövegeként jelenik meg a kép alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható az aktuális kép számának, és a !total a csoportban található képek számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total kép.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Page count text
hu: Oldalszámláló szövege

en: This text is used to display the page count underneath HTML content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current page and !total for the total number of pages in the group.  For example, "Page !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg az oldalszámláló szövegeként jelenik meg a HTML tartalom alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható a jelenlegi oldalszám, a !total a csoportban található oldalak számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total oldal.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Video count text
hu: Videószámláló szövege

en: This text is used to display the count underneath video content displayed in the lightbox when using groups.  Use !current as a placeholder for the number of the current video and !total for the total number of videos in the group.  For example, "Video !current of !total".  Leave blank for text not to appear.
hu: Ez a szöveg a videószámláló szövegeként jelenik meg a videó tartalom alatt a lightboxban, ha csoportokat használ. A !current helyettesítő használható a jelenlegi videó számának, a !total a csoportban található videók számának megjelenítéséhez. Például „!current/!total videó.”. Üresen hagyva nem jelenik meg.

en: Image resize settings
hu: Kép átméretezési beállításai

en: Disable resizing feature
hu: Átméretezés tiltása

en: By default, when the image being displayed in the lightbox is larger than the browser window, it is resized to fit within the window and a zoom button is provided for users who wish to view the image in its original size.  Checking this box will disable this feature and all images will be displayed without any resizing.
hu: Alapértelmezés szerint, ha a lightboxban megjelenített kép nagyobb, mint a böngészőablak, akkor át lesz méretezve és a felhasználók egy nagyítás gombot láthatnak, hogy a képet az eredeti méretben is megtekinthessék. Bejelölése letiltja ezt a lehetőséget és minden kép átméretezés nélkül jelenik meg.

en: Disable zoom in / out feature
hu: Nagyítási lehetőség tiltása

en: When the image being displayed in the lightbox is resized to fit in the browser window, a "zoom in" button is shown.  This allows the user to zoom in to see the original full size image.  They will then see a "zoom out" button which will allow them to see the smaller resized version.  Checking this box will prevent these buttons from appearing.
hu: Amikor egy, a lightboxban megjelenő kép átméretezve jelenik meg, hogy beleférjen a böngészőablakba, egy „nagyítás” gomb jelenik meg. Ez lehetővé teszi a felhasználónak, hogy megtekintse a teljes méretű képet. Ekkor egy „kicsinyítés” gombot fognak látni ami lehetővé teszi, hogy megtekintsék a kisebb, átméretezett képet. A doboz bejelölése letiltja ezeknek a gomboknak a megjelenítését.

en: Modal form settings
hu: Szöveges űrlap beállítások

en: Enable login support
hu: Bejelentkezési támogatás engedélyezése

en: Enabling this option will modify all login links so that the login form appears in a lightbox.
hu: Ennek a lehetőségnek az engedélyezése úgy módosít minden bejelentkezési hivatkozást, hogy a bejelentkezési űrlapok egy lightboxban fognak megjelenni.

en: Enable contact form support
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap támogatásának engedélyezése

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
hu: Ennek a lehetőségnek az engedélyezése úgy módosít minden kapcsolatfelvételi hivatkozást, hogy a kapcsolatfelvételi űrlapok egy lightboxban fognak megjelenni.

en: Video settings
hu: Videó beállítások

en: Enable video support
hu: Videó támogatás engedélyezése

en: By default, video support is disabled in order to reduce the amount of javascript needed.  Checking this box will enable it.
hu: Alapértelmezésben a videók támogatása le van tiltva, hogy a szükséges javascriptek mennyiségét csökkentse. A doboz bejelölése engedélyezi.

en: Path to FLV Player
hu: FLV lejátszó elérési útja

en: FLV Player flashvars
hu: FLV Player flashvar beállításai

en: Flashvars for the FLV Player where supported, e.g. "autoplay=1&playerMode=normal".
hu: Flashváltozók az FLV lejátszóhoz, ahol az támogatott, például „autoplay=1&playerMode=normal”.

en: Page specific lightbox2 settings
hu: Lightbox2 oldalfüggő beállításai

en: Load only on the listed pages.
hu: Betöltés csak a felsorolt oldalakon.

en: Load on every page except the listed pages.
hu: Betöltés mindenhol a felsorolt oldalakat kivéve.

en: Enable lightbox2 on specific pages
hu: Lightbox2 engedélyezése a meghatározott oldalakon

en: List one page per line as Drupal paths.  The * character is a wildcard.  Example paths are "node/add/page" and "node/add/*".  Use &lt;front&gt; to match the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A * karakter egy helyettesítő. Elérési utak például a <code>„node/add/page”</code> és <code>„node/add/*”</code>. A &lt;front&gt; a kezdőlapot jelöli.

en: CCK display settings
hu: CCK megjelenítés beállításai

en: No grouping
hu: Nincs csoportosítás

en: Group by field name
hu: Csoportosítás mezőnév szerint

en: Group by node id
hu: Csoportosítás tartalomazonosító szerint

en: Group by field name and node id
hu: Csoportosítás mezőnév és tartalomazonosító szerint

en: Select Emfield Image grouping in Views
hu: Emfield képcsoportosítás a Views-ban

en: By default, emfield images in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hu: Alapértelmezés szerint az emfield képek a nézetekben annak a mezőnek a neve szerint lesznek csoportosítva, amelyikben megjelennek a nézetben. Ezt a csoportosítást itt lehet felülírni.

en: Select Imagefield grouping in Views
hu: Views Imagefield csoportosításának kiválasztása

en: By default, imagefields in views are grouped by the field name they appear in the view in.  You can override that grouping here.
hu: Alapértelmezés szerint az imagefieldek a nézetekben annak a mezőnek a neve szerint lesznek csoportosítva, amelyikben megjelennek a nézetben. Ezt a csoportosítást itt lehet felülírni.

en: Use node title as caption
hu: Tartalom címének használata képaláírásként

en: By default, the caption for imagefields is the image title text configured.  If no title is configured, then the alt text will be used.  This option allows you to override that and always display the node title as the image caption.
hu: Alapértelmezés szerint az imagefield képekhez tartozó képaláírásként a kép címének szövege van beállítva. Ha nincs beállított cím, akkor a helyettesítő szöveg lesz használva. Ez a beállítás engedélyezi ennek a felülírását és mindig a tartalom címét jeleníti meg képaláírásként.

en: Location of javscript
hu: Javascriptek helye

en: By default, the lightbox javascript files are loaded in the HTML header.  However, for sites using SWFObject to load their Flash content, the footer setting is recommended to prevent "Operation Aborted" errors in IE.  If using the footer setting, please note that not all themes correctly implement the footer region and may require a small change.
hu: Alapértelmezés szerint a lightbox javascript fájlok a HTML fejlécbe töltődnek be. Azonban azokon az oldalakon, ahol a Flash tartalom betöltéséhez az SWFObjectet használják, javasolt a lábléc beállítása az IE-ben megjelenő „Operation Aborted” hibák elkerülése miatt. A lábléc beállítás használatakor figyelni kell, hogy nem minden smink implementálja megfelelően a lábléc régiót és emiatt kisebb módosításra szorulhatnak.

en: Click on overlay or lightbox to close it
hu: Bezárás az átfedésre vagy a lightboxra kattintással

en: Enable user to close lightbox by clicking on the lightbox itself or the overlay background.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó bezárhassa a lightboxot magára a lightboxra vagy az eltakart háttére való kattintással.

en: Configure the keyboard shortcuts for controlling the lightbox.  These options do not apply to the Lightbox2 Lite version, which uses the default "Close keys" (c, x and esc) to close the lightbox.
hu: A lightbox vezérlésére használt billentyűparancsok beállítása. Ezek a beállítások nem lesznek érvényesek a Lightbox2 Lite verziójára, ami az alapértelmezett „Bezárás gombokat” (c, x and esc) használja a lightbox bezárásához.

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to close the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'c x 27' (c, x, or esc).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó a lightbox bezárásához használhat. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a 'c x 27' (c, x, vagy esc).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the previous item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'p 37' (p or left arrow).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája, amiket a felhasználó az előző elemre lépéshez használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „p 37” (p vagy balra nyíl).

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to navigate to the next item in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'n 39' (n or right arrow).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó az következő elemre lépéshez használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett az „n 39” (n vagy jobbra nyíl).

en: Zoom keys
hu: Nagyítás gombok

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to zoom in / out of images in the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to 'z'.
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó az nagyításra / kicsinyítésre használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „z”.

en: Pause / play keys
hu: Szünet / lejátszás gombok

en: A list of keys (or key codes) that a user may use to pause / play the lightbox. Values should be separated by a space. Defaults to '32' (spacebar).
hu: Billentyűk (vagy billentyűkódok) listája amiket a felhasználó szünet / lejátszás-ként használhat a lightboxban. Az értékeket szóközzel kell elválasztani. Az alapértelmezett a „32” (szóköz).

en: Skin settings
hu: Bőr beállításai

en: Border size
hu: Szegély mérete

en: Enter the size of the border in pixels to display around the image.
hu: A kép körül megjelenő szegély méretének megadása képpontban.

en: Lightbox color
hu: Lightbox színe

en: Enter a hexadecimal color value for the border.  For example <code>fff</code> or <code>ffffff</code> for white).
hu: A keret színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értékben. Például <code>fff</code> vagy <code>ffffff</code> jelenti a fehéret.

en: Enter a hexadecimal color value for the font.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hu: A betűk színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értéken. Például: <code>000</code> vagy <code>000000</code> a értékek jelentik a feketét.

en: Distance from top
hu: Távolság a tetőtől

en: Enter the position of the top of the lightbox in pixels.  Leave blank for automatic calculation.
hu: A lightbox tetejének megadása képpontokban. Üresen hagyva automatikusan lesz kiszámolva.

en: Overlay settings
hu: Átfedés beállítások

en: The overlay opacity setting determines how visible the background page is behind the lightbox.  The opacity value can range from 0.0 to 1.0 where 0.0 is 100% transparent and 1.0 is 100% opaque.
hu: Az átfedő átlátszatlanság beállítása meghatározza, hogy mennyire legyen látható a háttér a lightbox mögött. Az átlátszatlanság értéke 0.0 és 1.0 között lehet, ahol a 0.0 a 100%-os átlátszóságot, az 1.0 a 100%-os átlátszatlanságot jelenti.

en: Enter a hexadecimal color value for the overlay.  For example <code>000</code> or <code>000000</code> for black).
hu: Az átlátszatlanság színének megadása tizenhatos számrendszerbeli értékben. Például <code>000</code> vagy <code>000000</code> jelenti a feketét.

en: Animation settings
hu: Animáció beállításai

en: These options aren't available when using Lightbox2 Lite.
hu: Ezek a lehetőségek a Lightbox2 Lite használatakor nem érhetőek el.

en: Simultaneous
hu: Egyidejű

en: Resize sequence
hu: Átméretezési sorrend

en: The sequence to use for the resizing animation.
hu: Az átméretezési animációnál használt sorrend.

en: The duration (in seconds) of the resizing animation.  Enter a value between 0 and 10.
hu: Az átméretezési animáció időtartama (másodpercekben). Egy 0 és 10 közötti értéket kell megadni.

en: Appearance duration
hu: Megjelenés időtartama

en: Caption slide down duration
hu: Képaláírás lecsúsztatásának időtartama

en: The duration (in seconds) of the caption sliding-down animation.  Enter a value between 0 and 10.
hu: A képaláírás lecsúsztatási animációjának időtartama (másodpercekben). 0 és 10 közötti értéket kell megadni.

en: FLV player path doesn't exist.
hu: Az FLV lejátszó elérési útja nem létezik.

en: You must enter a properly formed hex value.
hu: Egy megfelelően formázott tizenhatos számrendszerbeli értéket kell megadni.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.
hu: Egy 0 képpontnál nagyobb méretet kell megadni.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.  Leave blank for default positioning.
hu: Egy 0 képpontnál nagyobb méretet kell megadni. Az alapértelmezett elhelyezéshez üresen kell hagyni.

en: You must enter a duration between 0 and 10 seconds.
hu: Egy 0 és 10 közötti időtartamot kell megadni.

en: Interval seconds
hu: Szünet másodpercei

en: The slideshow interval is the length of time in seconds an image is visible before the slideshow shows the next image.
hu: A diavetítési szünet az a  másodpercben megadott időtartam amíg a kép látható, mielőtt a diavetítés a következő képre lép.

en: Automatically start slideshow
hu: Diavetítés automatikus indítása

en: When enabled the slideshow will automatically start.
hu: Ha engedélyezett, a diavetítés automatikusan elindul.

en: Automatically exit slideshow
hu: Automatikus kilépés a diavetítésből

en: When enabled the lightbox will automatically close after displaying the last image.
hu: Ha engedélyezve van, a lightbox automatikusan bezáródik az utolsó kép megjelenítése után.

en: Show play / pause button
hu: Lejátszás / szünet gombok megjelenítése

en: When enabled, a play / pause button will be shown in the slideshow allowing the user more control over their viewing experience.
hu: Ha engedélyezett, egy lejátszás / szünet gomb lesz látható a diavetítésben amivel a felhasználó jobban vezérelheti a lejátszást.

en: Pause slideshow on "Next Image" click
hu: Diavetítés szüneteltetése a „Következő” gombra kattintáskor

en: When enabled the slideshow is automatically paused, and the following image shown, when the "Next" button is clicked.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan szünetel, és a következő kép akkor jelenik meg, ha a felhasználó a „Következő” gombra kattint.

en: Pause slideshow on "Previous Image" click
hu: Diavetítés szüneteltetése az „Előző” gombra kattintáskor

en: When enabled the slideshow is automatically paused, and the previous image shown, when the "Previous" button is clicked.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan szünetel, és az előző kép akkor jelenik meg, ha a felhasználó az „Előző” gombra kattint.

en: Continuous loop
hu: Folyamatos lejátszás

en: When enabled the slideshow will automatically start over after displaying the last slide.  This prevents the slideshow from automatically exiting when enabled.
hu: Ha engedélyezve van, a diavetítés automatikusan újrakezdődik az utolsó dia megjelenítése után. Ha engedélyezett, letiltja a diavetítés automatikus bezárását.

en: The "interval seconds" value must be numeric.
hu: A „szünet másodpercei” értékének számnak kell lennie.

en: The default width of the iframe in pixels.
hu: Az iframe alapértelmezett szélessége képpontban.

en: The default height of the iframe in pixels.
hu: Az iframe alapértelmezett magassága képpontban.

en: Enable border
hu: Szegély engedélyezése

en: Enable iframe border.  You can modify the border style in your theme's css file using the iframe's id "lightboxFrame".
hu: Iframe keret engedélyezése. A keret stílusát a smink css fájljában lehet módosítani a „lightboxFrame” iframe id használatával.

en: The "default width" value must be numeric.
hu: Az „alapértelmezett szélesség” értékének számnak kell lennie.

en: The "default height" value must be numeric.
hu: Az „alapértelmezett magasság” értékének számnak kell lennie.

en: Lightbox grouped
hu: Lightbox csoportosítva

en: HTML content
hu: HTML tartalom

en: HTML content grouped
hu: HTML tartalom csoportosítva

en: These options allow automatic URL re-formatting of images.  This removes the need for you to add 'rel="lightbox"' to each image link throughout your site.  You can select which image sizes will trigger the lightbox and configure a list of image CSS classes which should also have their URLs automatically re-formatted.  This feature is not available when using Lightbox2 Lite.
hu: Ezek a beállítások lehetővé teszik a képek URL-jeinek automatikus újraformázását. Ezzel szükségtelenné válik a képhivatkozásokhoz hozzáadni a „rel="lightbox"”-ot. Ki lehet választani, hogy melyik képméretek indítsák el a lightboxot, és meg lehet adni azokat a CSS osztályokat amiknek az URL-jei szintén automatikusan újra lesznek formázva. Ez a lehetőség a Lightbox2 Lite használatánál nem érhető el.

en: Automatic handlers
hu: Automata kezelők

en: Image node settings
hu: Képtartalom beállításai

en: Automatic handler for image nodes
hu: Automata kezelő a képtartalmakhoz

en: Choose how URLs for image nodes will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a képtartalmak hivatkozásainak automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Lightbox image display size
hu: Lightbox képmegjelenítésének mérete

en: Select which image size will be loaded in the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
hu: Annak kiválasztása, hogy melyik képméret legyen betöltve a lightboxba. Csak az Image modullal feltöltött képekre van hatása.

en: Image trigger size
hu: Képméret trigger

en: Select which image size, when clicked on, will automatically trigger the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
hu: Annak kiválasztása, hogy melyik képméret indítsa el a lightboxot. Csak az Image modullal feltöltött képekre van hatása.

en: Disable lightbox for gallery lists
hu: Lightbox tiltása a galérialistáknál

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "image gallery" module.
hu: A doboz bejelölésével letiltható a lightbox a galérialistában található képeknél. Ez azt jelenti, hogy a galéria megnyitható lesz a bevezető képre kattintással, de a galérián belüli képek megtekintésekor már megjelenik a lightbox. Csak az „image gallery” modullal létrehozott képgalériákra van hatása.

en: Flickr images
hu: Flickr képek

en: Automatic handler for Flickr images
hu: Automata kezelő a Flickr képekhez

en: Choose how URLs for Flickr images will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a Flickr képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Gallery2 images
hu: Gallery2 képek

en: Automatic handler for Gallery2 block images
hu: Automata kezelő a Gallery2 blokk képeihez

en: Choose how URLs for images, contained within Gallery2 image blocks, will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy a Gallery2 képblokkokban található képek  URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Image Assist images
hu: Image Assist képek

en: Automatic handler for Image Assist custom size images
hu: Automata kezelő az Image Assist egyedi méretű képekhez

en: Choose how URLs for custom size images, displayed by the Image Assist module, will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy az Image Assist modul által megjelenített, egyedi méretű képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Custom class images
hu: Egyedi osztályú képek

en: Automatic handler for custom class images
hu: Automata kezelő az egyedi osztályú képekhez

en: Choose how URLs for custom class images will be automatically handled.
hu: Annak kiválasztása, hogy az egyedi osztállyal rendelkező képek URL-jeinek automatikus kezelése hogyan történjen.

en: Custom image trigger classes
hu: Egyéni képtriggerek osztályai

en: List the image classes which should trigger the lightbox when clicked on.  Put each class on a separate line.
hu: Azoknak a képosztályoknak a listája, amik elindítják a lightboxot. Minden osztályt külön sorban kell megadni.

en: Acidfree settings
hu: Acidfree beállítások

en: Disable lightbox for Acidfree gallery lists
hu: lightbox tiltása az Acidfree galérialistákban

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "acidfree" module.
hu: A doboz bejelölésével letiltható a lightbox a galérialistában található képeknél. Ez azt jelenti, hogy a galéria megnyitható lesz a bevezető képre kattintással, de a galérián belüli képek megtekintésekor már megjelenik a lightbox. Csak az <em>Acidfree</em> modullal létrehozott képgalériákra van hatása.

en: Enable lightbox for Acidfree videos
hu: Lightbox engedélyezése az Acidfree videókhoz

en: Checking this box will enable the display of acidfree videos in a lightbox.  This only applies to videos created by the "video" module and which appear in an acidfree gallery.
hu: A doboz bejelölésével engedélyezhető a acidfree videók lightboxban történő megjelenítése. Csak azokra a „video” modullal létrehozott videókra van hatása, melyek megjelennek egy acidfree galériában.

en: Text settings
hu: Szöveg beállítások

en: See video
hu: Videó megtekintése

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: Trigger field
hu: Triggermező

en: Show image caption
hu: Képaláírások megjelenítése

en: Unset this to always hide the image caption (usually the title).
hu: Kikapcsolásával a képaláírás (általában a cím) mindig rejtve marad.

en: This is the text that will appear as the link to the original file underneath the image in the lightbox.  Leave this blank for the link not to appear.  It will only appear for images uploaded via the "image" or "imagefield" modules.  Users will need the "download original image" permission, but also the "view original images" permission if using the "image" module.
hu: Ez lesz a képfájlra hivatkozás szövege a lightboxban. A hivatkozás csak az <em>Image</em> és <em>ImageField</em> modulokkal feltöltött képeknél fog megjelenni. Előbbi használatánál az „Eredeti kép letöltése” és „Eredeti kép megtekintése” jogosultságok engedélyezése is szükséges.

en: Text to view image
hu: Szöveg a kép megtekintéséhez

en: Automatic generated Lightbox group
hu: Automatikusan létrehozott <em>Lightbox</em> csoport

en: Pause Slideshow
hu: Diavetítés megállítása

en: Play Slideshow
hu: Diavetítés indítása

en: A list of comma separated HTML tags which are allowed to be used in the caption text area.
hu: Képaláírás szövegében engedélyezett HTML-elemek vesszővel elválasztott listája.

en: The duration (in seconds) of the lightbox appearance animation.  Enter a positive number less than 10.
hu: A lightbox animációjának időtartama 1 és 10 másodperc között.
