Search Lucene API (6.x-2.4) - en to no translation catalogue (266 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Group
no: Gruppe

en: Author
no: Forfatter

en: Cancel
no: Avbryt

en: Description
no: Beskrivelse

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Comments
no: Kommentarer

en: No
no: Nei

en: Content types
no: Innholdstyper

en: Search
no: Søk

en: None
no: Ingen

en: Weight
no: Vekt

en: General settings
no: Generelle innstillinger

en: Content type
no: Innholdstype

en: Error
no: Feil

en: Block
no: Blokk

en: Taxonomy terms
no: Taksonomitermer

en: Global settings
no: Globale innstillinger

en: Authored by
no: Opprettet av

en: Performance
no: Ytelse

en: OR
no: ELLER

en: Not installed
no: Ikke installert

en: Please enter some keywords.
no: Du må skrive inn nøkkelord.

en: AND
no: OG

en: Info
no: Informasjon

en: No limit
no: Ingen begrensning

en: Installed
no: Installert

en: Last modified
no: Sist endret

en: Date created
no: Dato opprettet

en: Faceted search
no: Fasettsøk

en: Facets
no: Fasetter

en: Facet
no: Fasett

en: Read only
no: Kun lese

en: Debug
no: Feilsøk

en: Enable caching
no: Slå på mellomlager

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
no: Du må skrive inn minst ett positivt søkeord med @count eller flere tegn.

en: Results per page
no: Resultater per side

en: Others
no: Andre

en: Only of the type(s)
no: Bare av typen(e)

en: Search page settings
no: Innstillinger for søkeside

en: Relevance
no: Relevans

en: Default operator
no: Standard operator

en: Rebuild index
no: Gjenoppbygg indeks

en: Fieldset
no: Skjemafelt

en: The index will be rebuilt.
no: Indeksen vil bli gjenoppbygget.

en: Filesystem
no: Filsystem

en: Global search settings for all Search Lucene API modules
no: Globale innstillinger for alle Search Lucene API-modulene

en: Hijack search box
no: Overta søkeboksen

en: Result set limit
no: Resultatsett begrensning

en: Generic error message
no: Standard feilmelding

en: Index path
no: Indeks sti

en: Items to index per update
no: Antall enheter indeksert per oppdatering

en: The maximum number of items that will be indexed per update.
no: Maksimalt antall enheter som blir indeksert per oppdatering.

en: Optimize on update
no: Optimaliser ved oppdatering

en: Optimize index
no: Optimaliser indeks

en: Maximum size of cached result set
no: Maksimal størrelse av mellomlagret resultatsett

en: Clear search results cache
no: Slett mellomlager for søkeresultater

en: Configure error handling, API behavior.
no: Konfigurer feilhåndtering og API oppførsel.

en: Error processing the query.
no: Feil i behandlingen av spørringen.

en: Zend Framework components
no: Komponenter for Zend-rammeverket

en: The required Zend Framework components of Search Lucene API are installed.
no: Påkrevde Zend Framework komponenter er installert.

en: Search Lucene API recommends PHP %version or later.
no: Search Lucene API anbefaler PHP %version eller senere.

en: Search name
no: Søkenavn

en: Hide core search
no: Gjem kjernesøket

en: Types excluded from index
no: Typer ekskludert fra indeksen

en: The Search Lucene Content index will be rebuilt.
no: Search Lucenes innholds-indeks vil bli bygget opp på nytt.

en: Search Lucene Content
no: Search Lucene innhold

en: Index update started.
no: Indekseringsoppdatering startet.

en: Index optimized.
no: Indeks optimalisert.

en: Index update completed.
no: Indekseringsoppdatering fullført.

en: Search Lucene Content depends on Search Lucene API.
no: Search Lucene innhold er avhengig av Search Lucene API.

en: Allows for Lucene searches of nodes.  Implements the Search Lucene API.
no: Tillater Lucene søk i noder. Implementerer Search Lucene API.

en: Re-index
no: Re-indekser

en: Minimum word length
no: Minimum ordlengde

en: Show more
no: Vis mer

en: Determines which module will take over the default search box and search block.
no: Velg hvilken modul som skal ta over standard søkeboksen og søkeblokka.

en: Text analyzer
no: Tekstanalyse-verktøy

en: Stop words
no: Stopp-ord

en: Errors and logging
no: Feil og logging

en: Logging level
no: Nivå for logg

en: The minimum severity of watchdog messages.
no: Minimum alvorlighetsgrad for watchdog beskjeder.

en: Filesystem permissions
no: Filsystem tillatelser

en: Read and write
no: Lese og skrive

en: Group permission for the index files.
no: Gruppetillatelser for indeks-filene.

en: Wipe index
no: Slett indeksen

en: Number of items that will be shown per search results page.
no: Antall resultater som vises per side.

en: Default operator for queries submitted through the search form.
no: Standard operator for spørringer sendt via søkeskjemaet.

en: Search performance
no: Søkeytelse

en: Indexing performance
no: Indekserings-ytelse

en: Maximum buffered documents
no: Maksimalt antall bufrede dokumenter

en: Merge factor
no: Sammenslåingsfaktor

en: Index overview
no: Indeks oversikt

en: <p><strong>%percentage</strong> of the content has been indexed.</p>
no: <p><strong>%percentage</strong> av innholdet er indeksert.</p>

en: Lucene field
no: Lucene felt

en: Number of unique terms
no: Antall unike termer

en: Module %module is not a valid Search Lucene API module.
no: Modulen %module er ikke en gyldig Search Lucene API modul.

en: Error thrown in %file on line %line.
no: Feil oppdatet i %file på linje %line.

en: Module %module is either not installed or not enabled.
no: Modulen %module er enten ikke installert eller ikke aktivert.

en: Module %module does not implement %hook.
no: Modulen %module implementerer ikke %hook.

en: Path not returned by %hook in module %module.
no: Sti ikke returnert av %hook i modul %module.

en: Sign %sign not valid.
no: Tegn %sign er ugyldig.

en: Search Lucene API Sorting
no: Search Lucene API sortering

en: Sort results by
no: Sorter resultater etter

en: Error instantiating term query.
no: Feil ved instansiering av term spørring.

en: Error instantiating boolean query.
no: Feil ved instansiering av boolsk spørring.

en: Lucene field type %type not valid.
no: Lucene felt type %type er ugyldig.

en: Query type %type not valid.
no: Spørring type %type er ugyldig.

en: No facets are available to this module.
no: Ingen fasetter er tilgjengelige for denne modulen.

en: Element not defined in facet %facet.
no: Elementet er ikke definert i fasetten %facet.

en: %name is reserved and cannot be used as a facet element.
no: %name er reservert og kan ikke brukes som et fasett-element.

en: Query object not returned by facet callback %function
no: Spørringsobjekt ikke returnert av fasett-kall %function

en: Search Lucene Facets
no: Search Lucene fasetter

en: Limit items per facet
no: Begrense antall punkter per fasett

en: Show less
no: Vis mindre

en: This value will be the name of the search tab.
no: Denne verdien vil vises som navnet på søkefanen.

en: User %uid cannot access any content.
no: Bruker %uid har ikke tilgang til noe innhold.

en: Filter by content type.
no: Filtrer etter type

en: Containing the category(s)
no: Inneholder kategori(ene)

en: Excerpt cache hit.
no: Utdrag av mellomlager truffet.

en: Expand fieldset on faceted search
no: Utvid skjemafeltet ved fasettsøk

en: Search Lucene Facets depends on Search Lucene API.
no: Search Lucene fasetter krever Search Lucene API.

en: No minimum
no: Intet minimum

en: Error loading page
no: Feil ved lasting av side.

en: Results per page must be a positive integer.
no: Resultater per side må være et positivt tall.

en: Hard limit
no: Hard grense

en: No more than <i>n</i> number of facets will be displayed.
no: Maksimalt <em>n</em> fasetter blir vist.

en: Inherit from core search
no: Arve fra kjernesøket

en: Consolidate index segments to improve search performance.
no: Konsolider indeks-segmenter for å øke ytelsen til søket.

en: Automatically optimize the index after it is updated via cron.
no: Optimaliser indeksen automatisk når den oppdateres via cron.

en: Purge items such as search results from the cache.
no: Rensk ut ting som søkeresultater fra mellomlageret.

en: Overwrite all data in the index, but the current data is still searchable.
no: Overskriver all data i indeksen, men eksisterende data er fremdeles søkbar.

en: Immediately delete all documents in the index.
no: Slett alle dokumenter i indeksen nå.

en: Search Lucene API: ZF components
no: Search Lucene API: ZF komponenter

en: Search Lucene API: Recommended PHP version
no: Search Lucene API: Anbefalt PHP versjon

en: Search Lucene API: PCRE unicode support
no: Search Lucene API: PCRE unicode støtte

en: Search Lucene API requires PCRE unicode support to be enabled.
no: Search Lucene API krever PCRE unicode støtte.

en: Empty search settings
no: Tøm søkeinnstillinger

en: Facet display
no: Fasettvisning

en: Display facets when a search yields no results.
no: Vis fasetter når et søk ikke gir resultater.

en: Display facets before a search has been executed.
no: Vis fasetter før søket kjøres.

en: Enabling these settings allow facets to initiate a new search.
no: Disse instillingene lar fasetter initiere et nytt søk.

en: Don't search
no: Ikke søk

en: Places importance on text in certain Lucene fields.
no: Legger vekting på tekst i enkelte Lucene felter.

en: Body text
no: Innholdstekst

en: The full rendered content of the page.
no: Den behandlede visningen av siden.

en: Places importance on text in HTML tags.
no: Gir vekting til tekst i spesifikke HTML tagger.

en: No bias
no: Ingen vekting

en: Node is sticky
no: Noden er klistret

en: Nodes that are set to be "Sticky at top of lists".
no: Noder som er satt til "Klistret på toppen av lister".

en: Node is promoted
no: Node på forsiden

en: Nodes that are set to be "Promoted to home page".
no: Noder som er satt til "Vis på forsiden".

en: Content bias
no: Innholdsvekting

en: Helps limit score calculation when searching larger indexes. This greatly reduces both search time and memory consumption. Note that the first <i>n</i> number of results are returned, not the <i>n</i> best number of results. Set to <em>0</em> for no limit. A good starting point for larger indexes is <em>1000</em>.
no: Hjelper med å begrense resultatberegningen ved søk i store indekser. Dette gir vesentlig raskere søketid og lavere minnebruk. Merk at første <em>n</em> antall resultater returneres, ikke de <em>n</em> beste resultatene. Sett til <em>0</em> for å ikke angi begrensning. Et godt utgangspunkt for store indekser er <em>1000</em>.

en: Minimum wildcard prefix
no: Minimum jokertegn prefiks

en: The minimum number of non-wildcard characters required for wildcard queries.
no: Minimum antall ikke-jokertegn påkrevd for joker-spørringer.

en: Cache search results and other resource intensive items. Enabling this setting greatly improves the overall performance of the module.
no: Mellomlagre søkeresultater og andre ressursintensive enheter. Modulens ytelse bedres vesentlig ved å slå på dette.

en: Cache threshold
no: Mellomlager terskelverdi

en: Do not cache results larger than this threshold. Setting to <em>0</em> means there is no threshold.
no: Ikke lagre resultater større enn denne terskelverdien. Verdien <em>0</em> gir ingen terskel.

en: The first <i>n</i> number of results in a result set will be cached. Setting to <em>0</em> will cache the maximum number of results the database will allow.
no: De første <em>n</em> antall resultater i et resultatsett blir mellomlagret. Verdien <em>0</em> gir et mellomlager med så mange resultat som databasen tillater.

en: The minimal number of documents required before the buffered in-memory documents are written into a new segment. Setting to a higher value may improve indexing performance but will also increase memory consumption.
no: Minimumsantallet dokumenter som kreves før dokumenter bufret i minnet skrives til et nytt segment. Høye verdier kan gi bedre indekseringsytelse, men vil også øke minneforbruket.

en: Lower values increase the quality of unoptimized indexes, while larger values increase indexing performance. Setting the value too high may trigger the <em>too many open files </em> error determined by OS limitations.
no: Lavere verdier øker kvaliteten på ikke-optimaliserte indekser, mens høyere verdier øker indekseringsytelsen. For høye verdier kan gi feilen <em>too many open files</em>, som kommer fra begrensninger i operativsystemet.

en: Analyzer no longer valid, changing setting to default analyzer.
no: Analysator ikke lenger gyldig, instillinger endret til standard analysator.

en: Do not index
no: Ikke indekser

en: Display the top <i>n</i> number of items per facet. Items are limited via jQuery.
no: Vis de <em>n</em> første enhetene per fasett. Enhetene begrenses via jQuery.

en: When facets are selected, the fieldset will remain expanded so users can more easily refine their search.
no: Når fasetter er valgt vil feltgruppen forbli utvidet slik at brukere enkelt kan raffinere søket.

en: Node restrictions
no: Node begrensninger

en: Add restrictions to limit which nodes are returned in search results.
no: Legg til begrensninger for å begrense hvilke noder som returneres i søkeresultatene.

en: Apply the node access system to search results
no: Legg til node-tilgang-systemet til søkeresultatene

en: Only return results that are language neutral or in the current language
no: Returner bare resultater som er språknøytrale eller i gjeldende språk

en: Content bias allows administrators to set configurable levels of importance on certain items when scoring is calculated for search results. Results having matched items with larger boost factors are returned higher in searches. The default boost factor for Lucene is <em>1.0</em>.
no: Innholdsvekting lar administratorer justere grad av viktighet for forskjellige elementer i innholdet når vektingen av resultater berengnes. Resultater som har treff med høyere vekting returneres høyere i søkeresultatene. Standard vektingsfaktor for Lucene er <em>1.0</em>.

en: Field bias
no: Feltvekting

en: HTML tag bias
no: HTML tag vekting

en: Node property bias
no: Node egenskaper vekting

en: Content type bias
no: Innholdstype-vekting

en: Rebuilding index ...
no: Gjenoppbygger indeks...

en: Batch @current out of @total
no: Oppgave @current av @total

en: An error occurred reindexing the site.
no: En feil oppstod ved reindeksering av nettstedet.

en: The index has been rebuilt.
no: Indeksen ble bygd opp på nytt.

en: Text in node titles.
no: Tekst i node titler.

en: The node author's username.
no: Nodens forfatter sitt brukernavn.

en: Large headings
no: Store overskrifter

en: Text in H1 tags.
no: Tekst i H1 tagger.

en: Medium headings
no: Middels overskrifter

en: Text in H2, H3 tags.
no: Tekst i H2 og H3 tagger.

en: Small headings
no: Mindre overskrifter

en: Text in H4, H5, H6 tags.
no: Tekst i H4, H5 og H6 tagger.

en: Inline tags
no: Andre tagger

en: Text in U, B, I, STRONG, EM tags.
no: Tekst i forskjellige typer uthevet skrift (fet, skråstilt, understreket...).

en: Anchor links
no: Lenker

en: Text in A tags.
no: Tekst i lenker.

en: Rebuild index after operation
no: Gjenoppbygg indeks etter operasjon

en: Error instantiating multiterm query.
no: Feil ved instansiering av multiterm spørring.

en: The analyzer is responsible for parsing the text and preparing it for indexing. Changing this setting <b>requires that all indexes be rebuilt</b>.
no: Tekstanalyse-verktøyet håndterer parsing av tekst og klargjør det for indeksering. Endring av denne instillingen <strong>krever at alle søkeindekser bygges opp på nytt</strong>.

en: Do not index or search terms shorter than this length. Note that this setting may effect facets, as values shorter than the specified length will not be indexed. Numeric values are <em>NOT</em> subject to this limitation.
no: Ikke indekser eller søk ord kortere enn denne lengden. Merk at denne instillingen kan påvirke fasetter, ettersom verdier kortere enn den spesifiserte lengden ikke vil bli indeksert. Numeriske verdier er <em>IKKE</em> underlagt denne begrensningen.

en: A list of words that are not indexed. Words are separated by spaces and new lines. See the %directory directory for lists of stopwords in common languages.
no: En liste med ord som ikke skal indekseres. Ord skilles med mellomrom og/eller nye linjer. Se i %directory for lister over stopp-ord i en rekke språk.

en: Error displayed to users who do not have the <em>view luceneapi errors</em> permission. If the value is empty, no error will be displayed.
no: Feil som vises til brukere som ikke har <em>view luceneapi errors</em> tillatelsen. Hvis verdien er tom vil det ikke vises noen feilmelding.

en: Permissions for all users on the system. Granting too many privileges to others may expose your installation to security risks.
no: Tillatelser for alle brukere på systemet. Å gi for mange privilegier til andre kan utsette installasjonen din for sikkerhetsrisiko.

en: A filesystem path where the Lucene index is stored. In most cases, the default setting won't need to be changed.
no: En sti i filsystemet hvor Lucene indeksen er lagret. Normalt behøver du ikke endre standardinstillingen.

en: Result set limit must be an integer greater than or equal to 0.
no: Resultatsett begrensning må være et tall større eller lik 0.

en: Maximum size of cached result set must be an integer greater than or equal to 0.
no: Maksimal størrelse av mellomlagret resultatsett må være et tall større eller lik 0.

en: <p>Number of documents in index: <em>%number</em></p>
no: <p>Antall dokumenter i indeksen: <em>%number</em></p>

en: <p>Number of terms: <em>%number</em></p>
no: <p>Antall termer: <em>%number</em></p>

en: <p>Number of fields: <em>%number</em></p>
no: <p>Antall felter: <em>%number</em></p>

en: Are you sure you want to optimize the index?
no: Er du sikker på at du vil optimalisere indeksen?

en: A Lucene index consists of many segments. Each segment is a completely independent set of data. New documents are added to the index by creating new segment. Increasing the number of segments reduces quality of the index, but index optimization restores it. This process may take a while for larger indexes, so please be patient.
no: En Lucene indeks består av flere segmenter. Hvert segment er et fullstendig uavhengig sett av data. Nye dokumenter blir lagt til indeksen ved å opprette nye segment. Økning av antall segmenter reduserer kvaliteten på indeksen, men optimalisering gjenoppretter kvaliteten. Denne prosessen kan ta lang tid for store indekser, så vær tålmodig.

en: Are you sure you want to clear the results cache?
no: Er du sikker på at du vil tømme resultat-mellomlageret?

en: Maintaing a search results cache can reduce the time it takes to search and sort content, but it can become very large over time. It may also store results that are out of date or are no longer valid.
no: Å ha et mellomlager for søkeresultater kan redusere tiden det tar for å søke i og sortere innhold, men den kan bli veldig stor over tid. Den kan også lagre resultater som er utdaterte eller ugyldige.

en: Are you sure you want to rebuild the index?
no: Er du sikker på at du vil gjenoppbygge indeksen?

en: Reindexing the site will overwrite all entries currently in the index. Although the index can still be searched, it may take many cron runs to rebuild it completely.
no: Re-indeksering av nettstedet vil overskrive alle enheter i den nåværende indeksen. Selv om indeksen fremdeles er søkbar, kan det ta mange cron-kjøringer å gjenoppbygge den fullstendig.

en: Are you sure you want to wipe the index?
no: Er du sikker på at du vil tømme indeksen?

en: Wiping the index will immediately remove all entries leaving the site search unusable. It may take many cron runs to rebuild the index. If the index becomes corrupt, this may be the only option to repair the site search.
no: Å tømme indeksen vil automatisk fjerne alle enheter, og gjøre nettstedets søk ubrukelig. Det kan ta mange cron-kjøringer å gjenoppbygge den fullstendig.

en: Index sucessfully optimized.
no: Indeksen gjenoppbygget korrekt.

en: Cached search results cleared.
no: Mellomlagrede søkeresultater slettet.

en: Index sucessfully wiped.
no: Indeksen ble slettet korrekt.

en: Search Lucene API variable %name not valid.
no: Search Lucene API variabelen %name er ugyldig.

en: An error occurred in a Search Lucene API module.
no: En feil oppstod i en Search Lucene API modul.

en: Search Lucene API setting %name not valid.
no: Search Lucene API instilling %name er ugyldig.

en: The Zend Framework components are not installed.
no: Zend Framework komponentene er ikke installert.

en: At least %number non-wildcard characters are required in a term.
no: Minst %number ikke-jokertegn er påkrevd i en term.

en: Search Lucene API: PHP Mbstring extension
no: Search Lucene API: PHP Mbstring utvidelse

en: Search Lucene API requires the <em>Mbstring</em> extension.
no: Search Lucene API krever <em>Mbstring</em> utvidelsen.

en: The required Zend Framework components of Search Lucene API are not installed. Please review the installation section on the <a href="@project-page">Search Lucene API project page</a> for instructions on downloading the Zend Framework components.
no: Påkrevde Zend Framework komponenter er ikke installert. Se gjennom installasjons-seksjonen på <a href="@project-page">Search Lucene API prosjekt siden</a> for instruksjoner for å laste ned og installere Zend Framework komponentene.

en: PHP iconv extension
no: PHP iconv utvidelse

en: Search Lucene API requires the <em>iconv</em> extension.
no: Search Lucene API krever <em>iconv</em> utvidelsen.

en: This page provides a drag-and-drop interface to enable certian facets in each realm and control the order they are shown on the page.  <em>Realms</em> are groups of facets that are displayed in a similar fashion on the search page. Since rendering is handled by the relam, a single facet may be displayed in different ways, for exmaple a form element or a list of clickable links. Like the core search, users need the <em>use advanced search</em> <a href="@permissions-page">permissions</a> to be able to use the facets.
no: Denne siden gir et dra-og-slipp grensesnitt for å aktivere forskjellige fasetter i hvert område og kontrollere rekkefølgen de vises i på siden. <em>Områder</em> er grupper av fasetter som vises på samme måte på søkesiden. Siden visningen er håndtert av området, kan en enkelt fasett vises på forskjellige måter, for eksempel som et skjemaelement eller en liste med klikkbare lenker. Som i kjernesøket trenger brukere tillatelsen <em>bruk avansert søk</em> <a href="@permissions-page">tillatelsene</a> for for å kunne bruke fasettene.

en: Realm: @name
no: Område: @name

en: Show counts. Numbers will not match partially built indexes.
no: Vis antall. Tallene vil ikke regne med delvise indekser.

en: Processed keys must be an array, %type given.
no: Behandlede nøkler må ha et array, %type ble angitt.

en: Keys not found in processed keys.
no: Nøkler ikke funnet i behandlede nøkkler.

en: Facets not found in processed keys.
no: Fasetter ikke funnet i behandlede nøkler.

en: Facets must be an array, %type given.
no: Fasett må være et array, %type ble angitt.

en: Realm %realm not defined.
no: Område %realm ikke definert.

en: The <i>Block</i> realm displays facets as a list of links in the <i>Search Lucene Facets</i> <a href="@block-page">block</a>. Users are able to refine their searches in a drill-down fassion similar to the Faceted Search module's <i>Guided search</i> block.
no: <em>Blokk</em>-området viser fasetter som en liste med lenker i <em>Search Lucene fasett</em>-<a href="@block-page">blokken</a>. Brukere kan raffinere søk etter forskjellige betingelser, liknende andre fasett-søk.

en: The <i>Fieldset</i> realm displays facets as form elements in a fieldset below the search form that is similar in appearance to the core Search module's <i>Advanced search</i> fieldset.
no: <em>Feltgruppe</em>-området viser fasetter som skjemaelementer i en feltgruppe under søkeskjemaet, liknende kjernesøkets <em>Avansert søk</em> feltgruppe.

en: Places importance on certain node properties. Changes to these values are not immediate and will be reflected when content is reindexed.
no: Gir vekting til spesifikke node egenskaper. Endringer i disse verdiene er ikke umiddelbare, og vil reflekteres når innhold reindekseres.

en: Adds bias to nodes of certain content types. Changes to these values are not immediate and will be reflected when content is reindexed.
no: Legger vekting til noder av spesifikke innholdstyper. Endringer i disse verdiene er ikke umiddelbare, og vil reflekteres når innhold reindekseres.

en: Error instantiating fuzzy query.
no: Feil ved instansiering av hårete spørring.

en: The Zend Framework components require upgrading.
no: Zend Framework komponentene krever oppgradering.

en: Error instantiating range query.
no: Feil ved instansiering av begrenset spørring.

en: Error instantiating wildcard query.
no: Feil ved instansiering av jokertegn-spørring.

en: Search Lucene Content variable %name not valid.
no: Search Lucene innholdsvariabel %name er ugyldig.

en: Rebuild the entire index via the <em>Batch API</em> after the operation selected above has completed. Since the documents are added to the index one node at a time, this method is far less efficient than building the index via cron.
no: Gjenoppbygg hele indeksen via <em>Batch API</em> etter at valgt operasjon er fullført. Siden dokumentene legges til indeksen en node av gangen, er denne metoden vesentlig mindre effektiv enn å indeksere via cron.

en: The contents of the page could not be retrieved.
no: Innholdet i siden kunne ikke hentes.

en: Error instantiating empty query.
no: Feil ved instansiering av tom spørring.

en: Filter by node author. Wildcard characters are allowed.
no: Filtrer etter forfatter. Jokertegn er tillatt.

en: Filter by terms in the %vocabulary vocabulary.
no: Filtrer etter termer i %vocabulary.

en: Index statistics
no: Indeks statistikk

en: Configure search page settings, tune index performance, and view index statistics.
no: Konfigurer søkeside instillinger, juster indeks-ytelse og vis indeks-statistikker.

en: The installed version of the Zend Framework components are not officially supported by <em>Search Lucene API</em>: Expecting version %version. Please check the <em>Search Lucene API Library</em> project at <em>SourceForge.net</em> to see if a new release is available for the version of <em>Search Lucene API</em> you are using.
no: Den installerte versjonen av Zend Framework komponentene er ikke offisielt støttet av <em>Search Lucene API</em>: Forventet versjon %version. Sjekk <em>Search Lucene API biblioteket</em> på <em>SourceForge.net</em> for å se om en ny versjon er tilgjengelig for din versjon av <em>Search Lucene API</em>.

en: An API for modules to use a Lucene backend for searches.
no: En API for moduler til å bruke en Lucene-tjeneste for søk.

en: Adds faceted searching to Search Lucene API modules.
no: Legger til fasettsøk til Search Lucene API moduler.

en: Adding content types to the exclude list will <b>delete nodes of the selected content types from the index</b>.<br/>Removing content types from the exclude list will <b>automatically force an index rebuild</b>.
no: Hvis du legger til innholdstyper i ekskluderingslisten, vil noder av disse typene som finnes i indeksen fjernes fra denne.<br />Fjerning av innholdstyper fra ekskluderingslisten vil tvinge en automatisk gjenoppbygging av indeksen.

en: Taxonomy term names.
no: Navn på termer i vokabularet.

en: Text in comments.
no: Tekst i kommentarer.

en: Error loading node.
no: Feil ved lasting av node.

en: Sets permissions of index files for systems and installations that support it.
no: Angir tillatelser for indeksering av filer for system og installasjoner som støtter det.

en: The remaining nodes have been indexed.
no: Gjenværende noder har blitt indeksert.

en: Index remaining nodes
no: Indekser gjenværende noder

en: Index the remaining content via the <em>Batch API</em>. Since the documents are added to the index one node at a time, this method is far less efficient than indexing content via cron.
no: Indekser gjenværende noder via <em>Batch API</em>. Siden dokumentene legges til indeksen en node av gangen, er denne metoden vesentlig mindre effektiv enn å indeksere via cron.

en: Facet rendering function %function not defined.
no: Fasettvisningsfunksjonen %function er ikke definert.

en: Realm rendering function %function not defined.
no: Områdevisningsfunksjonen %function er ikke definert.

en: Original search
no: Opprinnelig søk

en: Clear all facets and go back to the original search.
no: Tøm alle fasetter og gå tilbake til det opprinnelige søket.

en: Hides the core search by denying access to the search page's <em>Content</em> tab. If this options is selected, make sure to configure the <a href="@luceneapi-page">Hijack search box</a> setting to prevent users from getting an <em>Access denied</em> error when submitting searches from the core search box or search block. Modify the <em>Indexing throttle</em> in the <a href="@search-page">Search settings</a> page to prevent the core search from indexing any content.
no: Gjemmer kjernesøket ved å nekte tilgang til søkesidens <em>Innhold</em>-fane. Hvis dette er aktivert, sørg for at <a href="@luceneapi-page">Overta søkeboks</a>-instillingen er konfigurert for å unngå en <em>Ingen tilgang</em>-feil når brukere søker fra kjernesøkets søkefelt eller søkeblokk. Endre <em>Indekserings-begrensningen</em> i <a href="@search-page">søkeinstillingene</a> for å hindre kjernesøket fra å indeksere innhold.

en: You must include at least one positive keyword.
no: Du må inkludere minst ett gyldig nøkkelord.
