Managing News (6.x-1.0-beta7) - en to be translation catalogue (1108 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: user
be: карыстальнік

en: Filter HTML tags
be: Фільтраваць HTML-цэтлікі

en: Show on every page except the listed pages.
be: Паказваць на ўсіх старонках, акрамя пералічаных.

en: Show on only the listed pages.
be: Паказваць толькі на пералічаных старонках.

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: Reset to defaults
be: Ськінуць да дапомных парамэтраў

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы карыстальніцкі рахунак.

en: Request new password via e-mail.
be: Запытаць новы пароль на e-mail.

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Сьпіс

en: Subject
be: Тэма

en: closed
be: зачыненае

en: disabled
be: адлучана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: deny
be: адмовіць

en: Description
be: Апісаньне

en: Language
be: Мова

en: RSS feed
be: RSS-жывільнік

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэньні ды інструкцыі што да дасылкі матар'ялаў

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Block title
be: Загаловак блёку

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: This action cannot be undone.
be: Увага: гэтае дзеяньне ня можа быць скасаваным.

en: Message
be: Паведамленьне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Related terms
be: Зьнітаваныя дэфініцыі

en: Synonyms
be: Сынонімы

en: Multiple select
be: Мноснае вылучэньне

en: Required
be: Абавязкова

en: root
be: карэнь

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: none
be: ніякі

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: Go to previous page
be: Да папярэдняе старонкі

en: Go to parent page
be: Перайсьці да бацькоўскае старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнае старонкі

en: Export
be: Экспарт

en: category
be: катэгорыя

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: username
be: мянушка

en: Time
be: Час

en: The configuration options have been reset to their default values.
be: Опцыі канфігурацыі ськінутыя да дапомных.

en: Path
be: Шлях

en: Clear index
be: Выпратаць індэкс

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Назоў форума

en: forum
be: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць форум %name?

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
be: форум: %term была выдаленая разам з усімі падфорумамі ды асацыяванымі допісамі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: never
be: ніколі

en: The username %name does not exist.
be: Мянушка %name ня йснуе.

en: mail
be: пошта

en: aggregator
be: агрэгатар

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўленьню

en: The fully-qualified URL of the feed.
be: Поўная спасылка (URI) жывільніку.

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Access log settings
be: Наладкі рэгістру дасягу

en: Enable access log
be: Актывізаваць рэгістар дасягу

en: Discard access logs older than
be: Адкінуць запісы рэгістру дасягу, старэйшыя за

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: Attachment
be: Дадатак

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
be: Файлы, якія карыстальнік такога статусу можа запампоўваць. Запішыце пашырэньні дапушчальных файлаў праз прагал бяз кропак.

en: Picture
be: Выява

en: type
be: тып

en: User
be: Карыстальнік

en: file
be: файл

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: Save categories
be: Захаваць катэгорыі

en: Menu item
be: Пункт меню

en: Expanded
be: Разгорнута

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
be: У выпадку выбару меню, якое ўтрымлівае падпункты, яно можа будзе заўжды паказвацца ў разгорнутым выглядзе.

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Question
be: Пытаньне

en: Update options
be: Опцыі абнаўленьню

en: Active
be: Актыўна

en: Post
be: Допіс

en: Last post
be: Апошні допіс

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блёк

en: Page
be: Старонка

en: Configuration saved.
be: Канхвігурацыя захаваная

en: Footer message
be: Паведамленьне напрыканцы старонкі

en: Search box
be: Радок пошуку

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Public registrations
be: Адкрытыя рэгістрацыі

en: Only site administrators can create new user accounts.
be: Стварэньне новых рахункаў дазволенае толькі адміністратарам бачыны.

en: Url
be: Спасылка

en: Host
be: Хост

en: Header
be: Загаловак 1

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
be: Настаўце на <em>Так</em>, калі жадаеце, каб гэтая катэгорыя абіралася дапомна.

en: You must enter a category.
be: Вы павінны ўвесьці катэгорыю.

en: You must enter one or more recipients.
be: Вы павінны ўвесьці аднаго ці болей атрымальнікаў.

en: Category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: Category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Are you sure you want to delete %category?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %category?

en: Category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Hourly threshold
be: Гадзінавы парог

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
be: Вы ня можаце дасылаць болей за %number паведамленьняў на гадзіну. Калі ласка, паспрабуйце пазьней.

en: Your name
be: Вашае імя

en: Your e-mail address
be: Вашая e-mail

en: Send e-mail
be: Даслаць e-mail

en: You must select a valid category.
be: Вы павінны абраць існуючую катэгорыю.

en: You must enter a valid e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці слушную адрэсу e-mail

en: Throttle
be: Рэгулятар

en: Visibility
be: Бачнасьць

en: Roles
be: Статусы

en: Comment
be: Камэнтар

en: Hostname
be: Імя хасту

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана напачатку сьпісаў

en: Log message
be: Паведамленьне рэгістру

en: Poll duration
be: Працягласьць трываньню апытаньня

en: Explanation
be: Тлумачэньне

en: Selection options
be: Наладкі выбару

en: Vocabulary name
be: Назоз слоўніку

en: Term name
be: Назоў дэфініцыі

en: Role name
be: Назоў статусу

en: Theme configuration
be: Канхвігурацыя тэмы

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Severity
be: Патрабавальнасьць

en: Vote
be: Голас

en: RSS - blogs
be: RSS - блёгі

en: Mode
be: Рэжым

en: blocked
be: заблякаваны

en: active
be: актыўны

en: OPML feed
be: OPML-жывільнік

en: configure
be: канхвігураваць

en: Number of news items in block
be: Колькасьць навінаў у блёку

en: View this feed's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны жывільніку.

en: View this category's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны катэгорыі.

en: Feed overview
be: Агляд жывільніку

en: Last update
be: Апошняе абнаўленьне

en: Next update
be: Наступнае абнаўленьне

en: remove items
be: выдаліць элементы

en: update items
be: абнавіць элементы

en: Category overview
be: Агляд катэгорыі

en: Categorize
be: Катэгарызаваць

en: You are not allowed to categorize this feed item.
be: Недастаткова правоў для катэгарызацыі жывільніка.

en: The categories have been saved.
be: Катэгорыі захаваныя.

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: blog it
be: дапісаць

en: Comment on this news item in your personal blog.
be: Напісаць камэнтар да навіны на свой блёг.

en: %age old
be: %age

en: %ago ago
be: %ago таму

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Items shown in sources and categories pages
be: Элементы, што паказваюцца на старонках крыніцаў ды катэгорый

en: The feed %feed has been updated.
be: Стужка %feed была абноўленая.

en: Feed %feed deleted.
be: Стужка %feed выдаленая.

en: The feed %feed has been deleted.
be: Стужка %feed выдалена.

en: Feed %feed added.
be: Стужка %feed памысна даданая.

en: The feed %feed has been added.
be: Стужка %feed памысна даданая.

en: Delete all
be: Выдаліць усё

en: The news items from %site have been removed.
be: Навіны з %site былі выдаленыя.

en: administer news feeds
be: кіраваньне жывільнікамі навінаў

en: access news feeds
be: дасяг да жывільніка навінаў

en: Read full article to view attachments.
be: Прачытайце матар'ял цалкам, каб пабачыць прымацаваныя файлы.

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: System
be: Сыстэма

en: Code
be: Код

en: No posts available.
be: Матар'ялы адсутныя.

en: security
be: бясьпека

en: node
be: нода

en: Tonga
be: Тонга

en: Navajo
be: Навая

en: Table
be: Табліца

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: няд

en: May
be: травень

en: Forum
be: Форум

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Theme-specific settings
be: Наладкі тэмы

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
be: Гэтыя наладкі існуюць толькі для тэмы %theme ды ўсіх заснаваных на ёй стылях.

en: access content
be: дасяг да матар'ялаў

en: Allow
be: Дазволіць

en: Deny
be: Забараніць

en: Updated URL for feed %title to %url.
be: Спасылка стужкі %title абноўленая на %url.

en: Blog
be: Блёг

en: Jump to the first comment of this posting.
be: Перайсьці да першага каментару.

en: Jump to the first new comment of this posting.
be: Перайсьці да першага новага камэнтару.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
be: Выкажыце Вашае меркаваньне наконт гэтае інфармацыі.

en: No terms available.
be: Няма дэфініцыяў.

en: String
be: Радок

en: Minimum cache lifetime
be: Мінімальны час жыцьця кэшу

en: Referrer
be: Крыніца запыту

en: Site maintenance
be: Абслугоўваньне сайту

en: Online
be: Анляйн

en: Off-line
be: Афляйн

en: Site off-line message
be: Паведамленьне адлучанага сайту

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
be: Паведамленьне да паказу карыстальнікам, калі сайт адлучаны.

en: Default front page
be: Дапомная першая старонка

en: Filters
be: Фільтры

en: Recent comments
be: Апошнія камэнтары

en: The comment no longer exists.
be: Камэнтар болей ня йснуе.

en: Do not display
be: Не адлюстроўваць

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
be: Паказаць, калі ўведзены PHP-код вяртае <strong>TRUE</strong> (PHP-рэжым, толькі для экспэртаў).

en: Preformatted
be: Перадфарматаваны тэкст

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: reply
be: адказаць

en: Session closed for %name.
be: %name: сэсыя зачыненая.

en: You have to specify a valid date.
be: Вы павінны ўвесьці слушную дату.

en: The field %field is required.
be: Поле %field ёсьць абавязковым.

en: Add rule
be: Дадаць правіла

en: Nauru
be: Наўру

en: Formatting guidelines
be: Апісаньне фармату

en: Authoring information
be: Аўтар ды дата

en: Authored on
be: Дата:

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
be: Фармат: %time. Пакіньце пустым, каб паставіць час дасылкі формы.

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Attachments
be: Дадаткі

en: File attachments
be: Дадаткі

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
be: Зьмены ў дадатках ня будуць захаваныя, пакуль Вы не захаваеце ўвесь допіс. Першы захаваны файл будзе даданы да стужкі RSS.

en: Maximum resolution for uploaded images
be: Максымальная разгортка для запампаваных выяваў

en: Maximum file size per upload
be: Максымальны памер файла для запампоўкі

en: Total file size per user
be: Сумарны памер файлаў на карыстальніка

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
be: Максымальны памер (у МВ) усіх файлаў, якія карыстальнік можа захоўваць на сайце.

en: Arabic
be: Арабзкая

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французкая

en: Italian
be: Італійская

en: Spanish
be: Гішпаньская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: The e-mail address %email has been denied access.
be: Нажаль, у дасязе для e-mail %email было адмоўлена.

en: Allowed HTML tags
be: Дапушчальныя HTML-цэтлікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
be: Катэгорыя %category ужо йснуе. Калі ласка, прапануйце іншы назоў.

en: The category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: The category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Category %category added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: The category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць пункт меню %item?

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Upload picture
be: Запампаваць выяву

en: Message:
be: Паведамленьне:

en: Language file
be: Моўны файл

en: Average page generation time
be: Сярэдні час генэрацыі старонкі

en: Refine
be: Абнавіць

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
be: Увага! Выкрытая зламысная спроба зьмяніць абароненыя палі карыстальніку.

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: Deleted
be: Выдалена

en: Topic
be: Тэма

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
be: Максымальны памер файла (у МВ), які карыстальнік можа запампаваць на сайт.

en: Create new revision
be: Стварыць новую вэрсыю

en: Locale settings
be: Наладкі лякалі

en: How many content items to display in "day" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе за дзень

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: сьнежань

en: Mission statement
be: Місыя

en: Existing system path
be: Існуючы сыстэмны шлях

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
be: Увядзіце існуючы шлях, для якога трэба стварыць мянушку: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Number of day's top views to display
be: Колькасьць праглядаў за дзень да адлюстраваньню.

en: Number of all time views to display
be: Колькасьць праглядаў за ўвесь час да адлюстраваньню

en: Number of most recent views to display
be: Колькасьць сёлетніх праглядаў да адлюстраваньню

en: The settings have not been saved because of the errors.
be: Наладкі не захаваныя праз памылкі.

en: Spam link deterrent
be: Абарона ад спамерскіх спасылак

en: profile
be: профіль

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
be: Карыстальнік %name-from даслаў паведамленьне e-mail карыстальніку %name-to.

en: The message has been sent.
be: Паведамленьне адпраўленае.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
be: Карыстальнік %name-from даслаў e-mail датычна %category.

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленьне дасланае.

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блёк %name?

en: The block %name has been removed.
be: Блёк %name выдалены.

en: list terms
be: вывесьці сьпіс дэфініцыяў

en: add terms
be: дадаць дэфініцыі

en: Created new term %term.
be: Створаная новая дэфініцыя %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць гэтую дэфініцыю %title?

en: warning
be: папераджэньне

en: Blocked
be: Заблякавана

en: View the list of polls on this site.
be: Прагледзець сьпіс галасаваньняў на сайце.

en: You must fill in at least two choices.
be: Вы павінны прапанаваць прынамсі два варыянты.

en: open
be: адчыненае

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: View the current poll results.
be: Глядзець вынікі бягучага апытаньню.

en: vote on polls
be: удзел у апытаньнях

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
be: Выдаленьне дэфініцыі аўтаматычна выдаліць усе даччыныя дэфініцыі (калі яны існуюць). Гэтае дзеяньне нельга адкаціць.

en: Parent terms
be: Бацькоўскія дэфініцыі

en: Syndicate
be: RSS

en: access administration pages
be: дасяг да старонак кіраваньню

en: administer filters
be: кіраваць фільтрамі

en: view revisions
be: прагляд вэрсыяў

en: revert
be: адкат

en: current revision
be: бягучая вэрсыя

en: The specified passwords do not match.
be: Паказаныя паролі не зьбягаюцца.

en: No forums defined
be: Форумы адсутныя

en: This topic has been moved
be: Гэнае абмеркаваньне было перасунутае

en: Your vote was recorded.
be: Ваш голас быў улічаны.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
be: Дазваляе праводзіць на сайце апытаньні па розных тэмах у форме закрытых пытаньняў.

en: Fiji
be: Фіджы

en: Length of trimmed posts
be: Даўжыня скарочаных матар'ялаў

en: 200 characters
be: 200 сымбаляў

en: 400 characters
be: 400 сымбаляў

en: 600 characters
be: 600 сымбаляў

en: 800 characters
be: 800 сымбаляў

en: 1000 characters
be: 1000 сымбаляў

en: 1200 characters
be: 1200 сымбаляў

en: 1400 characters
be: 1400 сымбаляў

en: 1600 characters
be: 1600 сымбаляў

en: 1800 characters
be: 1800 сымбаляў

en: 2000 characters
be: 2000 сымбаляў

en: MB
be: МБ

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: The description displayed when hovering over a menu item.
be: Апісаньне, што будзе з'яўляцца падчас навядзеньня курсору на пункт меню.

en: XML feed
be: XML-фіды

en: Attach new file
be: Дадаць новы файл

en: Attach
be: Дадаць

en: List files by default
be: Дапомна паказваць файлы

en: File system path
be: Шлях файлавае сыстэмы

en: details
be: падрабязнасьці

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сыстэму для %user.

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: administer nodes
be: кіраваньне матар'яламі

en: administer comments
be: кіраваць камэнтарамі

en: Delete comments
be: Выдаліць камэнтары

en: not published
be: не апублікавана

en: by
be: аўтар:

en: The comments have been deleted.
be: Камэнтары былі выдаленыя.

en: Comment settings
be: Наладкі камэнтараў

en: Hits
be: Хіты

en: sticky
be: прымацавана

en: not promoted
be: не перасунуты

en: promoted
be: перасунуты

en: Default options
be: Дапомныя наладкі

en: Read only
be: Толькі чытаньне

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: Line break converter
be: Канвэртар канчаткаў радкоў

en: Temporary directory
be: Часовая дырэкторыя

en: date
be: дата

en: Slogan
be: Слёган

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Display on separate page
be: Адлюстраваць на асобнае старонцы

en: Location of comment submission form
be: Месца формы дапісваньню камэнтараў

en: Go to first page
be: Да першае старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняе старонкі

en: Go to next forum topic
be: наступнае абмеркаваньне &gt;&gt;

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Underlined
be: Падкрэсьлены

en: No primary links
be: Няма асноўных спасылак

en: No secondary links
be: Няма другасных спасылак

en: Delete role
be: Выдаліць статус

en: Block description
be: Апісаньне блёку

en: Form name
be: Назоў формы

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
be: Загаловак новага полю (будзе паказаны карыстальніку). Напрыклад, "Улюбёны колер".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
be: Тлумачэньне для новага полю (неабавязкова). Будзе паказанае карыстальніку.

en: Save field
be: Захаваць поле

en: Save blocks
be: Захаваць блёкі

en: The block settings have been updated.
be: Наладкі блёку абноўленыя.

en: Block specific settings
be: Адмысловыя наладкі блёку

en: '%name' block
be: Блёк "%name"

en: User specific visibility settings
be: Карыстальніцкія наладкі бачнасьці

en: Custom visibility settings
be: Наладкі бачнасьці

en: Users cannot control whether or not they see this block.
be: Карыстальнікі ня могуць вызначаць, паказваць ці хаваць блёк.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
be: Дапомна паказаць блёк, але дазволіць асобным карыстальнікам хаваць яго.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
be: Дапомна схаваць блёк, але дазволіць асобным карыстальнікам паказваць яго.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
be: Дазволіць карыстальнікам рэдагаваць бачнасьць блёку на старонцы наладак свайго рахунку.

en: Page specific visibility settings
be: Наладкі бачнасьці для старонкі

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
be: Калі абраны PHP-рэжым, увядзіце PHP-код паміж %php. Увага: выкананьне некарэктнага PHP-кода можа пашкодзіць Ваш сайт.

en: Show block on specific pages
be: Паказваць блёк на пэўных старонках

en: Save block
be: Захаваць блёк

en: Please ensure that each block description is unique.
be: Перапэўніцеся, калі ласка, што кожны блёк мае непаўторнае апісаньне.

en: The block has been created.
be: Блёк быў створаны.

en: Block body
be: Цела блёку

en: The content of the block as shown to the user.
be: Зьмесьціва блёку ў тае форме, як пабачыць карыстальнік.

en: Block configuration
be: Наладкі блёку

en: administer blocks
be: кіраваньне блёкамі

en: use PHP for block visibility
be: карыстайцеся з PHP для наладкі бачнасьці блёкаў

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
be: Кіруе блёкамі, што паказваюцца наўкола асноўнага зьмесьціву старонкі.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
be: Вы насамрэч жадаеце ськінуць пункт меню %item да дапомных значэньняў?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе зьмены будуць скасаваныя. Гэтая дзеяньне адкаціць немагчыма.

en: The menu item was reset to its default settings.
be: Пункт меню ськінуты да дапомных парамэтраў.

en: administer menu
be: меню кіраваньню

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
be: Дазваляе адміністратарам наладжваць меню навігацыі па сайце.

en: edit vocabulary
be: рэдагаваць слоўнік

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
be: Апісаньне слоўніка (можа выкарыстоўвацца модулямі).

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Updated vocabulary %name.
be: Слоўнік %name абноўлены.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць слоўнік %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
be: Выдаленьне слоўніку спрычыніцца да НЕЗВАРОТНАГА выдаленьню ўсіх дэфініцыяў. Дзеяньне ня можа быць скасаванае.

en: Deleted vocabulary %name.
be: Выдалены слоўнік %name.

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
be: Слоўнік %name ня можа быць абноўлены такім чынам.

en: Default time zone
be: Дапомны часавы пас

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
be: Гэныя наладкі існуюць толькі для шаблёнаў ды стыляў, заснаваных на рухавіку тэмаў %engine.

en: Permission
be: Дазвол

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя камэнтары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: Display below post or comments
be: Адлюстраваць пад допісам або камэнтарамі

en: Default comment setting
be: Дапомныя наладкі камэнтараў

en: Read/Write
be: Чытаньне/Запіс

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
be: Карыстальнікі з правам <em>кіраваньню камэнтарамі<em> змогуць зьмяняць гэтыя наладкі.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Значэньне поля ня будзе паказанае публічна ні ў якім разе.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
be: Подпіс будзе выводзіцца напрыканцы камэнтараў.

en: parent
be: бацькоўская

en: Flat list - collapsed
be: Згорнуты аднаўзроўневы ліст

en: Flat list - expanded
be: Разгорнуты аднаўзроўневы сьпіс

en: Threaded list - collapsed
be: Згорнуты гіерархічны сьпіс

en: Threaded list - expanded
be: Разгорнуты гіерархічны сьпіс

en: Date - newest first
be: Дата - найноўшыя ўгары

en: Date - oldest first
be: Дата - найстарэйшыя ўгары

en: access comments
be: прагляд камэнтараў

en: post comments
be: дапісаць камэнтары

en: post comments without approval
be: дапісваць камэнтары без праверкі

en: Subtitle
be: Загаловак 2

en: Language code
be: Код мовы

en: Save role
be: Захаваць статус

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Escape all tags
be: Паказваць усе цэтлікі

en: Strip disallowed tags
be: Выдаляць забароненыя цэтлікі

en: input formats
be: фарматы ўводу

en: Last visit
be: Апошні візыт

en: Reply
be: Адказ

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаваньняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Пасьлядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: revert revisions
be: адкат вэрсыяў

en: KB
be: КБ

en: New forum topics
be: Новыя абмеркаваньні форуму

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Preview trimmed version
be: Перадпрагляд абмежаванае вэрсыі

en: Preview full version
be: Перадпрагляд поўнае вэрсыі

en: The name %name is already taken.
be: Нажаль, мянушка %name ужо занятая.

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не йснуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
be: Пры актывізаванае абароне Drupal будзе дадаваць rel="nofollow" да ўсіх спасылак, каб паменьшыць эфектыўнасьць спамерскіх лінкаў. Увага: такія захады будуць замінаць пошукавым машынам пераходзіць па нармалёвых спасылках, таму мае сэнс актывізаваць такую абарону толькі для ананімных карыстальнікаў.

en: Show only items where
be: Паказваць толькі элементы, дзе

en: No comments available.
be: Камэнтары адсутныя.

en: Primary links
be: Першасныя спасылкі

en: Add role
be: Дадаць статус

en: You must specify a valid role name.
be: Калі ласка, увядзіце слушны назоў статусу.

en: The role has been added.
be: Статус быў даданы.

en: Path to custom logo
be: Шлях да лягатыпу

en: taxonomy
be: таксанамія

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зьмесьціва з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матар'ял з %site.

en: Alias
be: Мянушка

en: Enter your keywords
be: Увядзіце ключавыя словы

en: Clean URLs
be: "Чыстыя" спасылкі

en: Pictures
be: Выявы

en: Active forum topics
be: Актыўныя абмеркаваньні форуму

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць сьвежыя абмеркаваньні форуму.

en: User activity
be: Актыўнасьць карыстальніка

en: The user must enter a value.
be: Карыстальнік мусіць увесьці значэньне.

en: Visible in user registration form.
be: Бачны ў форме рэгістрацыі карыстальніка

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анляйн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: Maximum number of currently online users to display.
be: Максымальная колькасьць анляйн-карыстальнікаў да паказу.

en: There is currently %members and %visitors online.
be: Зараз %members ды %visitors анляйн.

en: There are currently %members and %visitors online.
be: Зараз %members ды %visitors анляйн.

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Bulgarian
be: Баўгарская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Czech
be: Чэская

en: Danish
be: Даньская

en: Dutch
be: Галяндзкая

en: Finnish
be: Фінская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Жыдоўская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданэзыйская

en: Polish
be: Польская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Расейская

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швэцкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: The file could not be created.
be: Немагчыма стварыць файл.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па ськіданьні паролю дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: Account information
be: Інфармацыя што да рахунку

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail ня ёсьць слушнаю адрэсай электроннае пошты.

en: authenticated user
be: ідэнтыфікаваны карыстальнік

en: Field settings
be: Наладкі полю

en: Default order
be: Дапомны парадак

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
be: Элемэнт %forum з'яўляецца кантэйнэрам. Калі ласка, абярыце адзін з форумаў пад ім.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевую копію

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае тымчасовае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Назоў кантэйнэру

en: create forum topics
be: стварыць тэмы для форума

en: edit own forum topics
be: рэдагаваць уласныя тэмы форума

en: administer forums
be: кіраваць форумамі

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only in the category(s)
be: Толькі ў катэгорыі(-ях)

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Content ranking
be: Рангаваньне матар'ялаў

en: Keyword relevance
be: Рэлеванцыя

en: Recently posted
be: Надоечы дасланыя

en: Number of comments
be: Колькасьць паведамленьняў

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Чыньнік

en: Check e-mail
be: Спраўдзіць e-mail

en: Default picture
be: Дапомная выява

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
be: URL выявы, што будзе паказаная для карыстальнікаў, якія ня маюць сваёй. Калі ня хочаце нічога паказваць, пакіньце радок пустым

en: Select the default site time zone.
be: Абярыце дапомны часавы пас.

en: Site status
be: Статус сайту

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да файлавага сэрвэру, то скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць лягатып.

en: %percentage of the site has been indexed.
be: %percentage сайту былі прайндэксаваныя.

en: Download method
be: Мэтад спампоўкі

en: and
be: ды

en: where
be: дзе

en: access statistics
be: статыстыка дасягу

en: view post access counter
be: прагляд лічыльніку праглядаў публікацыі

en: Save rule
be: Захаваць правіла

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
be: %recipient ня ёсьць слушнай адрэсай e-mail.

en: Additional information
be: Дадатковая інфармацыя

en: You can leave a message using the contact form below.
be: Вы можаце пакінуць паведамленьне праз кантактную форму ніжэй.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
be: Максымальная колькасьць дасылак праз форму кантакту на гадзіну.

en: Contact form: category %category added.
be: Форма кантакту: катэгорыя %category была даданая.

en: Contact form: category %category updated.
be: Форма кантакту: катэгорыя %category была абноўленая.

en: Lithuanian
be: Летувіская

en: administer site configuration
be: кіраваньне наладкамі сайту

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
be: Безтаблічная, прыдатная да перафарбоўкі, тэма фіксаванае шырыні

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзенае ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сынтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Export template
be: Экспартаваць шаблён

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: The name %name has been denied access.
be: Нажаль, дасяг для мянушкі %name забаронены.

en: directory ping
be: пінг дырэкторыі

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: notice
be: заўвага

en: Post new comment
be: Дапісаць новы камэнтар

en: The field has been updated.
be: Поле абноўленае.

en: Returns information about an author in the system.
be: Вяртае інфармацыю што да аўтара.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
be: Стварае новую публікацыю ды па патрэбе яе публікуе.

en: Updates the information about an existing post.
be: Абнаўляе інфармацыю што да канкрэтнае публікацыі.

en: Returns information about a specific post.
be: Вяртае інфармацыю што да канкрэтнае публікацыі.

en: Deletes a post.
be: Выдаляе публікацыю.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
be: Вяртае сьпіс апошніх публікацыяў у сыстэме.

en: Updates information about an existing post.
be: Абнаўляе інфармацыю па існуючых публікацыях.

en: Uploads a file to your webserver.
be: Запампоўвае файлы на сэрвэр.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
be: Вяртае сьпіс усіх катэгорыяў, да якіх аднесеная гэтая публікацыя.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
be: Вяртае сьціснуты сьпіс апошніх публікацыяў у сыстэме.

en: Sets the categories for a post.
be: Прызначае катэгорыі для допісу.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
be: Атрымаць інфармацыю што да метадаў XML-RPC, якія падтрымлівае сэрвэр.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
be: Атрымаць інфармацыю што да плягінаў фарматаваньню тэксту, якія падтрымлівае сэрвэр.

en: Error storing post.
be: Памылка захаваньню публікацыі.

en: You do not have permission to update this post.
be: Вы ня маеце правоў абнаўляць гэтую публікацыю.

en: No file sent.
be: Файл не дасланы.

en: Error storing file.
be: Памылка захаваньню файла.

en: Invalid post.
be: Няслушная публікацыя.

en: edit role
be: рэдагаваць статус

en: Enables tracking of recent posts for users.
be: Дазваляе карыстальнікам адсочваць апошнія паведамленьні.

en: Minimum number of words
be: Мінімальная колькасьць словаў

en: Password field is required.
be: Поле паролю ёсьць абавязковым.

en: Default display order
be: Дапомная пасьлядоўнасьць адлюстраваньню

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
be: Дапомнае рангаваньне камэнтараў для новых ды ананімных карыстальнікаў. Яны могуць зьмяняць опцыі прагляду праз панэль кіраваньню (калі яна актываваная). Для зарэгістраваных карыстальнікаў ужываюцца іх наладкі.

en: Check username
be: Спраўдзіць мянушку

en: Afar
be: Афарская

en: Somali
be: Самалі

en: Komi
be: Комі

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
be: Файл %file ня можа быць захаваны: запампоўка не была сконьчаная.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: Re-index site
be: Перайндэксаваць сайт

en: Are you sure you want to re-index the site?
be: Вы насамрэч хочаце перайндэксаваць сайт?

en: view uploaded files
be: прагледзець запампаваныя файлы

en: Secondary links
be: Другасныя спасылкі

en: Enable or disable the display of certain page elements.
be: Запаліць або адлучыць паказ пэўных элементаў старонак

en: create url aliases
be: стварыць мянушку для спасылкі

en: administer url aliases
be: кіраваньне мянушкамі спасылак

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Выкрыты няслушны выбар. Калі ласка, зьнясіцеся з адміністратарам рэсурсу.

en: host
be: хост

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку

en: Default display mode
be: Дапомны рэжым адлюстраваньню

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
be: Дапомны выгляд камэнтараў. Пашыраны паказвае цела камэнтару. Гіерархічны стварае зьнітаванае дрэва адказаў.

en: Default comments per page
be: Дапомная колькасьць камэнтараў на старонку

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
be: Дапомная колькасьць камэнтараў на старонку. Калі будзе болей, то астатнія перанясуцца на наступную старонку.

en: Comment controls
be: Кіраваньне камэнтарамі

en: Display above the comments
be: Зьмясьціць над камэнтарамі

en: Display below the comments
be: Зьмясьціць пад камэнтарамі

en: Display above and below the comments
be: Зьмясьціць над ды пад камэнтарамі

en: Comment subject field
be: Поле тэмы камэнтару

en: Can users provide a unique subject for their comments?
be: Ці могуць карыстальнікі паказваць тэмы для сваіх камэнтараў?

en: You are not authorized to post comments.
be: Вы ня маеце правоў для дапісваньня камэнтараў.

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Камэнтар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей ня йснуе

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
be: Абмеркаваньне зачыненае: Вы ня можаце дадаваць новыя камэнтары.

en: You are not authorized to view comments.
be: Вы ня маеце правоў для прагляду камэнтараў.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць камэнтар "%title"?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты камэнтар будуць згубленыя. Гэтае дзеяньне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя камэнтары

en: Unpublish the selected comments
be: Разпублікаваць абраныя камэнтары

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэны камэнтар разам з усімі яго адказамі?

en: You have to specify a valid author.
be: Вы павінны паказаць слушнае ймя аўтара.

en: The name you used belongs to a registered user.
be: Паказанае Вамі імя належыць зарэгістраванаму карыстальніку.

en: You have to leave your name.
be: Вы павінны пакінуць імя.

en: The e-mail address you specified is not valid.
be: Паказаная няслушная e-mail.

en: You have to leave an e-mail address.
be: Вы павінны пакінуць e-mail.

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
be: Абярыце патрэбны чын адлюстраваньню камэнтараў ды пстрыкніце "Захаваць наладкі".

en: Comment viewing options
be: Наладкі прагляду камэнтараў

en: Comment: deleted %subject.
be: Камэнтары: выдалены "%subject".

en: Access type
be: Тып дасягу

en: Add feed
be: Дадаць жывільнік

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
be: Вы можаце зьнесьціся зь ня болей за %number карыстальнікаў на гадзіну. Калі ласка, паспрабуйце пазьней яшчэ раз.

en: All languages
be: Усе мовы

en: %message in %file on line %line.
be: %message у файле %file ў радку %line.

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: Add language
be: Дадаць мову

en: Are you sure you want to delete the language %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць мову %name?

en: The language %locale has been removed.
be: Мова %locale была выдаленая.

en: locale
be: лякаль

en: Hindi
be: Хінды

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся ў аднаразовае спасылкі для ўваходу ў сыстэму днём %timestamp.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
be: Вы толькі што скарысталіся з дасланае Вам аднаразовае спасылкі для ўваходу. Больш зь яе карыстацца ня трэба. Зараз, калі ласка, зьмяніце свой пароль.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
be: Дазваляе карыстальнікам публікаваць матар'ялы з выкарыстаньнем прыкладаньняў, што падтрымліваюць XML-RPC APIs блёгаў.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: form
be: форма

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
be: Каб зьмяніць бягучы пароль, увядзіце новы ў абодвух палёх.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Для ўваходу ў сыстэму Вы спрабавалі скарыстацца з аднаразовае спасылкі, чый тэрмін ужо выбег. Калі ласка, запытайце новую праз форму ніжэй.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
be: Вы скарысталіся з аднаразовае спасылкі, якая або была ўжо выкарыстаная, або яе тэрмін выбег. Вы можаце запытаць новую спасылку праз форму ніжэй.

en: The translation import of %filename failed.
be: Імпарт перакладу з %filename быў беспасьпяховым.

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: User e-mail settings
be: Наладкі e-mail карыстальніку

en: Poll
be: Апытаньне

en: Preview post
be: Перадпрагляд матар'яла

en: Must users preview posts before submitting?
be: Актываваць перадпрагляд матар'яла перад дапісваньнем?

en: More information about formatting options
be: Больш інфармацыі што да магчымасьцяў фарматаваньню

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
be: Патлумацьце прычыны Вашых зьменаў ды абнаўленьняў: не дасылайце іншых аўтараў да вар'ятні.

en: Already added languages
be: Ужо даданыя мовы

en: Language name
be: Імя мовы

en: allow
be: дазволіць

en: Catalan
be: Каталанская

en: Rule type
be: Тып правіла

en: Mask
be: Маска

en: The access rule has been deleted.
be: Правіла дасягу было выдаленае.

en: Site off-line
be: Сайт у афляйне

en: The directory %directory has been created.
be: Дырэкторыя %directory памысна створаная.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
be: Правы дасягу ды дырэкторыі %directory былі зьмененыя, каб дазволіць запіс.

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Няслушны выбар %choice у элеменьце %name.

en: Custom language
be: Адвольная мова

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Language name in English
be: Імя мовы (па-ангельску)

en: The language %language (%code) already exists.
be: Мова %language (%code) ўжо йснуе.

en: English (provided by Drupal)
be: Ангельская (дапомна)

en: Search in
be: Пошук сярод

en: Only translated strings
be: Толькі перакладзеныя радкі

en: Only untranslated strings
be: Толькі неперакладзеныя радкі

en: Languages not yet added
be: Яшчэ не даданыя мовы

en: Import translation
be: Важны пераклад

en: Import into
be: Імпартаваць да

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
be: Радкі з запампоўваемага файлу заменяць існуючыя. Новыя будуць дададзеныя да перакладу.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
be: Новыя радкі будуць даданыя. Тыя, што існавалі, застануцца бязь зьменаў

en: Export translation
be: Экспартаваць пераклад

en: The string has been saved.
be: Радок быў памысна захаваны.

en: The string has been removed.
be: Радок быў выдалены.

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
be: Файл перакладу %filename зьмяшчае памылку: немагчыма апрацаваць множны лік.

en: Exported %locale translation file: %filename.
be: Экспартаваны файл перакладу для мовы%locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
be: Пераклад экспартаваны ў файл %filename.

en: Abkhazian
be: Абхазкая

en: Avestan
be: Авэстанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Akan
be: Аканская

en: Amharic
be: Амгарская

en: Assamese
be: Асамізкая

en: Avar
be: Аварская

en: Aymara
be: Аймарская

en: Azerbaijani
be: Азэрбайджанская

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bihari
be: Бігарская

en: Bislama
be: Бізлямская

en: Bambara
be: Бамбарская

en: Bengali
be: Бэнгальская

en: Tibetan
be: Тыбэцкая

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Басьнійская

en: Chechen
be: Чачэнская

en: Chamorro
be: Чаморская

en: Corsican
be: Карсыканская

en: Cree
be: Крыцкая

en: Old Slavonic
be: Стараславянская

en: Welsh
be: Вэльская

en: Maldivian
be: Мальдыўская

en: Bhutani
be: Бутанская

en: Ewe
be: Эўская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Басцкая

en: Persian
be: Пэрсыцкая

en: Fulah
be: Фула

en: Faeroese
be: Фароская

en: Frisian
be: Фрызыйская

en: Irish
be: Ірляндзкая

en: Scots Gaelic
be: Гэльская (Шатляндыя)

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Gujarati
be: Гуджарацкая

en: Manx
be: Манкс

en: Hausa
be: Гаўза

en: Hiri Motu
be: Гіры Моту

en: Armenian
be: Армянская

en: Herero
be: Гарэра

en: Interlingua
be: Інтэрлінгўа

en: Interlingue
be: Гінтэрлінгўэ

en: Igbo
be: Ігба

en: Inupiak
be: Інупяк

en: Icelandic
be: Ізьляндзкая

en: Inuktitut
be: Інуктытут

en: Javanese
be: Яванская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kongo
be: Кангалезкая

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kwanyama
be: Кўан'яма

en: Kazakh
be: Казаская

en: Greenlandic
be: Грынляндзкая

en: Cambodian
be: Камбаджыйская

en: Kannada
be: Каннада

en: Kanuri
be: Кануры

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kurdish
be: Курцкая

en: Cornish
be: Корніская

en: Kirghiz
be: Кыргызкая

en: Latin
be: Латынь

en: Luxembourgish
be: Люксэмбургская

en: Luganda
be: Луганда

en: Lingala
be: Лінгала

en: Laothian
be: Лаоская

en: Latvian
be: Латыская

en: Malagasy
be: Малагазы

en: Marshallese
be: Маршалезкая

en: Maori
be: Маоры

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаяламская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Moldavian
be: Малдувіская

en: Marathi
be: Мараты

en: Malay
be: Малайская

en: Maltese
be: Мальтэзкая

en: Burmese
be: М'янмарская

en: North Ndebele
be: Паўночная Н'дэбэлэ

en: Nepali
be: Нэпалезкая

en: Ndonga
be: Н'гонда

en: South Ndebele
be: Паўднёвая Н'дэбэлэ

en: Chichewa
be: Чычэва

en: Occitan
be: Ачытанская

en: Oromo
be: Аромская

en: Oriya
be: Арыйская

en: Ossetian
be: Асэтынская

en: Punjabi
be: Пэнджабзкая

en: Pali
be: Палі

en: Pashto
be: Пуштунская

en: Quechua
be: Квэч'я

en: Rhaeto-Romance
be: Рэта-раманская

en: Kirundi
be: Кірунды

en: Kinyarwanda
be: Кіньярўанда

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардынская

en: Sindhi
be: Сінды

en: Northern Sami
be: Паўночная Самі

en: Sango
be: Санга

en: Serbo-Croatian
be: Сэрба-харвацкая

en: Slovenian
be: Славенская

en: Samoan
be: Самаанская

en: Shona
be: Шона

en: Albanian
be: Албанская

en: Serbian
be: Сэрбзкая

en: Siswati
be: Сысўаты

en: Sesotho
be: Сэсота

en: Sudanese
be: Суданская

en: Swahili
be: Сўахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Tajik
be: Таджыцкая

en: Thai
be: Тайская

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Setswana
be: Сэцўана

en: Tsonga
be: Цонга

en: Tatar
be: Татарская

en: Twi
be: Тўі

en: Tahitian
be: Тагіцянская

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкая

en: Venda
be: Вэнда

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Wolof
be: Валоф

en: Xhosa
be: Гзоза

en: Yiddish
be: Ідыш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: Zhuang
be: Зўанг

en: Chinese, Simplified
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese, Traditional
be: Кітайская (традыцыйная)

en: Zulu
be: Зулу

en: Operating in off-line mode.
be: Працуе ў рэжыме афляйн.

en: sort icon
be: абразок сартоўкі

en: sort ascending
be: сартоўка паводле павелічэньню

en: sort descending
be: сартоўка паводле памяньшэньню

en: Categorize news items
be: Катэгарызаваць навіны

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
be: Стужка %feed ужо йснуе. Калі ласка, прапануйце іншую назву.

en: Category selection type
be: Тып выбару катэгорыяў

en: checkboxes
be: чэкбоксы

en: multiple selector
be: сьпіс мноснага выбару

en: Post new blog entry.
be: Дапісаць на блёг.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
be: Вы ня можаце дадаваць допісы да блёгу.

en: Read the latest blog entries.
be: Прачытаць апошнія допісы ў блёгу

en: Save book pages
be: Захоўваць старонкі падшыўкі

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: Update book outline
be: Абнавіць сьхему падшыўкі

en: The post has been removed from the book.
be: Матар'ял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць гэную падшыўку (з усімі бацькоўскімі ды даччынымі старонкамі) ў выглядзе, спадручным для друку.

en: create new books
be: ствараць новыя падшыўкі

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя камэнтары

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
be: Катэгорыі зь меньшай вагай будуць паказвацца вышэй за тыя, што маюць большую вагу; катэгорыі з аднолькавай вагай будуць сартавацца паводле абэцэды.

en: Contact form: category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
be: Дазваляе выкарыстаньне як асабістае, так і агульнае кантактнае формы.

en: All roles may use default format
be: Дапомны фармат можа быць выкарыстаным усімі статусамі

en: No roles may use this format
be: Аніводны са статусаў ня можа карыстацца з таго фармату

en: Set default format
be: Вызначыць дапомны фармат

en: Default format updated.
be: Дапомны фармат абноўлены.

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
be: Усе статусы для дапомнага фармату мусяць быць актывізаванымі без магчымасьцяў рэдагаваньню.

en: Specify a unique name for this filter format.
be: Абярыце непаўторнае ймя для гэтага фармату фільтру.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
be: Вызнацьце, якія статусы парадзяць карыстацца з гэнага фармату. Увага: статусы з правам "кіраваньню фільтрамі" маюць права выкарыстоўваць УСЕ фарматы.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
be: Абярыце фільтры, якія будуць выкарыстоўвацца з гэтым фарматам.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
be: Назовы фарматаў павінны быць непаўторнымі. Фармат %name ужо йснуе.

en: Added input format %format.
be: Даданы фармат уводу %format.

en: The input format settings have been updated.
be: Абноўленыя наладкі фармату ўводу.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць фармат уводу %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
be: Калі ў гэтым фармаце ёсьць нейкі тэкст, то ён будзе перафарматаваны ў паводле дапомнага фармату. Увага: гэтае дзеяньне нельга скасаваць.

en: Deleted input format %format.
be: Выдалены фармат уводу %format.

en: No settings are available.
be: Няма даступных наладкаў.

en: The filter ordering has been saved.
be: Пасьлядоўнасьць фільтраў захаваная.

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
be: 
    <p>Гэты сайт падтрымлівае ўвод HTML-матар'ялаў. Зразумела, што вывучэньне ўсяго HTML можа быць нявартым заняткам для тых, хоча проста дапісваць, але пару простых цэтлікаў запамятаць досыць нескладана. У гэтае табліцы паказаныя прыклады цэтлікаў для кожнага на бачыне.</p>
    <p>Болей за ўсё Вы можаце даведацца на старонцы <a href="http://www.w3.org/TR/html/">спэцыфікацыяў HTML W3C</a>. Можна пашукаць яшчэ іншыя сайты, дзе тлумачыцца HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Цэтлік разрыва радкоў дадаецца дапомна, так што ручма яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты цэтлік ня мае пары, што зачыняе. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" усярэдзіне цэтліку.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Цэтлікі абзацаў дапомна дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся з гэнага цэтліку дзеля даданьню дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Strong
be: Тлусты

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Італікі

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Цэля табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны сьпіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент сьпісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны сьпіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент сьпісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Сьпісы вызначэньняў падобныя да іншых сьпісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае сьпіс вызначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае дэфініцыю ды &lt;dd&gt; пачынае апісаньне вызначэньню.

en: First term
be: Першая дэфініцыя

en: First definition
be: Першае вызначэньне

en: Second term
be: Другая дэфініцыя

en: Second definition
be: Другое вызначэньне

en: Subtitle three
be: Загаловак 3

en: Subtitle four
be: Загаловак 4

en: Subtitle five
be: Загаловак 5

en: Subtitle six
be: Загаловак 6

en: Tag Description
be: Апісаньне цэтліка

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для цэтліку %tag няма.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
be: 
    <p>Большасьць незвычайных сымбаляў можна ўвесьці наўпрост з клавіятуры без аніякіх праблемаў.</p>
    <p>Калі праблемы ўсё ж паўстаюць, паспрабуйце скарыстацца з сымболікі HTML. Напрыклад, &amp;&copy; дасьць &amp;copy, а падвойны ампэрсанд &amp;&amp; - знак ампэрсанду. Поўны сьпіс такіх падстановак ёсьць <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">ТУТ</a>. Вось некаторыя з дасягальных сымбаляў:</p>

en: Ampersand
be: Ампэрсанд

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісаньне сымбаля

en: No HTML tags allowed
be: HTML-цэтлікі забароненыя

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
be: Радкі да абзацы вызначаюцца аўтаматычна. Цэтлікі разрыву радку &lt;br /&gt;, абзацу &lt;p&gt; ды заканчэньня абзацу &lt;/p&gt; дастаўляюцца таксама аўтаматычна. Калі абзац ня ёсьць распазнаным, папросту дадайце пару пустых радкоў па ім.

en: HTML filter
be: Фільтар HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
be: Пераўтварае канчаткі радкоў у HTML (то бок у цэтлікі &lt;br&gt; ды &lt;p&gt;).

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
be: Вызначае, што рабіць з HTML-цэтлікамі ў карыстальніцкіх допісах. Калі выстаўленае значэньне "выдаляць забароненыя цэтлікі", небясьпечныя тэгі будуць выдаляцца (гл. ніжэй). У выпадку значэньня "Паказваць усе цэтлікі", любы HTML-код будзе паказвацца ў першасным выглядзе.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
be: Калі абраная опцыя "Выдаляць забароненыя цэтлікі", стварыце сьпіс з дазволеных тэгаў, якія нельга выдаляць. Атрыбуты JavaScript выдаляюцца <strong>заўжды</strong>.

en: Display HTML help
be: Паказваць даведку HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
be: Калі актывізавана, Drupal будзе адлюстроўваць прасьцейшую дапамогу па HTML.

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
be: Ажыцьцяўляе фільтрацыю матар'ялаў пры падрыхтоўцы да паказу.

en: Enables threaded discussions about general topics.
be: Дазваляе весьці абмеркаваньні агульных тэмаў.

en: Manages the display of online help.
be: Кіруе адлюстраваньнем анляйн-даведкі.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
be: Карыстальнікі з правам <em>кіраваньню матар'яламі</em> могуць перавызначаць гэныя наладкі.

en: Number of posts on main page
be: Колькасьць допісаў на галоўнае старонцы

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
be: Перадусталяваная колькасьць публікацый на старонку для зводных старонак, такіх як галоўная.

en: Copy of the revision from %date.
be: Копія вэрсыі ад %date.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
be: Вэрсыі дазваляюць адсочваць адрозьненьні між рознымі вэрсыямі допісаў.

en: administer content types
be: кіраваць тыпамі зьмесьціва

en: No URL aliases available.
be: Няма даступных мянушак.

en: Update alias
be: Абнавіць мянушку

en: Create new alias
be: Стварыць новую мянушку

en: The alias has been saved.
be: Мянушка памысна захаваная.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць мянушку %title?

en: The alias has been deleted.
be: Мянушка была выдаленая.

en: The path is already in use.
be: Шлях ужо выкарыстоўваецца.

en: Allows users to rename URLs.
be: Дазваляе карыстальнікам пераназываць спасылкі.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
be: Вы можаце дапісваць PHP-код. У такім выпадку ўлучайце цэтлікі &lt;?php ?&gt;.

en: PHP evaluator
be: Тэстэр PHP

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
be: Правал паведамленьню сайту pingomatic.com.

en: Most recent poll
be: Апошняе апытаньне

en: Poll status
be: Стан апытаньню

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
be: Па зачыненьні апытаньню карыстальнікі ня змогуць болей браць у ім удзел.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
be: Па выбегу гэтага тэрміну апытаньне аўтаматычна зачыніцца.

en: Negative values are not allowed.
be: Адмоўныя значэньні забароненыя.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
be: Назоў полю. Назоў формы ня будзе паказаны карыстальніку, ён выкарыстоўваецца толькі ў HTML-кодзе ды спасылках.
    Акрамя выпадкаў, калі Вы ДАКЛАДНА ведаеце, што робіце, райма выкарыстоўваць прэфікс  <code>profile_</code> для ймя формы, каб не было канфліктаў зь іншымі элементамі. Прагалы ды іншыя адмысловыя сымбалі за выняткам (-) ці (_) забароненыя. Напрыклад: "profile_favorite_color" або папросту "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
be: Сьпіс усіх варыянтаў. Пазнацьце па адным варыяньце на радок. Напрыклад: "чырвоны", "блакітны", "васільковы".

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
be: Схаванае поле профілю. Дасягальнае для адміністратараў, модуляў ды тэмаў.

en: Private field, content only available to privileged users.
be: Прыватнае поле. Адкрытае да прагляду толькі прывілеяваным карыстальнікам.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
be: Грамадзкае поле. Яго зьмесьціва будзе паказаным на старонцы профілю, але схаваным на старонках сьпісу карыстальнікаў.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
be: Грамадзкае поле. Яго зьмесьціва будзе паказаным на старонцы профілю й сьпісаў карыстальнікаў.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
be: Вага вызначае, у якае пасьлядоўнасьці будуць паказаныя палі формы. Больш лёкькія "ўсплываюць" дагары.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў формы быў зарэзэрваваны сыстэмай.

en: The specified title is already in use.
be: Прапанаваны загаловак ужо выкарыстоўваецца.

en: The specified name is already in use.
be: Прапанавае ймя ўжо выкарыстоўваецца.

en: The field has been created.
be: Поле створанае.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць  %field?

en: The field %field has been deleted.
be: Поле %field было выдаленае.

en: Profile field %field added under category %category.
be: Поле %field даданае пад катэгорыю %category.

en: single-line textfield
be: адзінарадковае тэкставае поле

en: multi-line textfield
be: шматрадковае тэкставае поле

en: checkbox
be: поле пазначкі

en: freeform list
be: вольны сьпіс

en: Author information
be: Інфармацыя па аўтары

en: Link to full user profile
be: Спасылка на поўны карыстальніцкі профіль

en: Profile fields to display
be: Палі профілю да паказу

en: View full user profile
be: Праглядзець поўны профіль карыстальніка

en: About %name
be: Наконт карыстальніка %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
be: Пакажыце кожны элемент у асобным радку ці падзяліце іх коскамі. HTML забаронены.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
be: Значэньні ў полі %field ня ёсьць слушнай спасылкай.

en: Supports configurable user profiles.
be: Падтрымлівае зьмяняльныя (адкрытыя да канхвігурацыі) карыстальніцкія профілі.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
be:  Індэкс пошуку не выпратоўваецца, але абнаўляецца, каб адпавядаць новым наладкам. Пошук будзе працаваць, але новае зьмесьціва не праіндэксуецца, пакуль ня будзе сконьчанае індэксаваньне старога кантэнту. Гэнае дзеяньне нельга скасаваць.

en: The index will be rebuilt.
be: Індэкс будзе перабудаваны.

en: Indexing status
be: Статус індэксацыі

en: Indexing throttle
be: Рэгулятар індэксацыі

en: Indexing settings
be: Наладкі індэксацыі

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слову, для індэксацыі

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
be: Мінімальная колькасьць сымбаляў у слове, каб сыстэма яго прайндэксавала. Меньшае значэньне дае лепшы вынік падчас пошуку, але значна павялічвае памер базы дадзеных. Кожны пошукавы запыт павінны ўтрымліваць слова такае (ці большае) даўжыні.

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
be: Вызначае, ці ўжываць простую апрацоўку кітайскае/японскае/карэйскае моваў на аснове пасьлядоўнасьцяў, што перакрываюцца. Адлучыце, калі жадаеце выкарыстоўваць для таго вонкавы прэпрацэсар. Не датычыць іншых моваў.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: search content
be: пошук па зьмесьціве

en: use advanced search
be: скарыстацца з прасунутага пошуку

en: administer search
be: кіраваньне пошукам

en: Enables site-wide keyword searching.
be: Дазваляе ажыцьцяўляць пошук на сайце паводле ключавых словаў.

en: Total page generation time
be: Агульны час генэрацыі старонкі

en: %time ms
be: %time мс

en: Top pages in the past %interval
be: ТОП старонак за мінулы %interval

en: unban
be: разбаніць

en: ban
be: забаніць

en: Top visitors in the past %interval
be: ТОП наведвальнікаў за мінулы %interval

en: Top referrers in the past %interval
be: ТОП спасылак за мінулы %interval

en: Content viewing counter settings
be: Наладкі лічыльніку праглядаў матар'ялаў

en: Count content views
be: Лічыць прагляды матар'ялаў

en: Increment a counter each time content is viewed.
be: Павялічваць лічыльнік кожны раз, калі нехта праглядае матар'ял.

en: Popular content
be: Найболей чытэльнае

en: How many content items to display in "all time" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе прагледжаных за ўвесь час.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
be: Колькі матар'ялаў адлюстроўваць у сьпісе нядаўна прагледжаных.

en: Today's:
be: За сёньня:

en: All time:
be: За ўвесь час:

en: Last viewed:
be: Апошні прагляд:

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Display post information on
be: Паказаць інфармацыю па допісе

en: Logo image settings
be: Наладкі выявы лягатыпу

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
be: Калі рэгулятар запалены, будзе паказвацца наступнае лёга.

en: Use the default logo
be: Карыстацца з дапомнага лягатыпу

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
be: Пастаўце тут пстрычку, каб сыстэма карысталася з дапомнага лягатыпу.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
be: Шлях да файлу, які Вы хочаце выкарыстоўваць у якасьці лягатыпу.

en: Upload logo image
be: Запампаваць лягатып

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: Use the default shortcut icon.
be: Выкарыстоўваць дапомны абразок.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
be: Пазнацьце гэнае поле, каб сыстэма выкарыстоўвала дапомны абразок.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
be: Шлях да файлу выявы, якую Вы зьбіраецеся выкарыстаць за абразок.

en: Upload icon image
be: Запампаваць абразок

en: Default 403 (access denied) page
be: Дапомная старонка 403 (у дасязе адмоўлена)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Write errors to the log
be: Занатоўваць памылкі ў рэгістар

en: Write errors to the log and to the screen
be: Занатоўваць памылкі ў рэгістар з адначасовым вывадам на экран

en: Page cache
be: Кэш старонак

en: Private - files are transferred by Drupal.
be: Прыватны рэжым - файлы перадаюцца праз сыстэму

en: Select an image processing toolkit
be: Абярыце набор прыстрояў для апрацоўкі выяваў

en: Titles plus teaser
be: Загалоўкі з падказкамі

en: The first day of the week for calendar views.
be: Першы дзень тыдню (для наладкаў календару).

en: Short date format
be: Кароткі фармат даты

en: The short format of date display.
be: Адлюстраваньне кароткага фармату даты

en: Medium date format
be: Сярэдні фармат даты

en: The medium sized date display.
be: Сярэдні фармат даты

en: Long date format
be: Поўны фармат даты

en: Longer date format used for detailed display.
be: Поўны фармат, выкарыстоўваецца для дэталізаванага адлюстраваньню.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
be: Выбар іншае тэмы зьменіць выгляд ды эрганоміку сайта.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
be: Абярыце Ваш мясцовы час. Даты ды час для сайту будуць вызначацца ў адпаведнасьці з абраным Вамі часовым пасам.

en: select different theme
be: абярыце, калі ласка, іншую тэму

en: Handles general site configuration for administrators.
be: Забясьпечвае агульнае кіраваньне канхвігурацыяй сайту для адміністратараў.

en: Auto-throttle on anonymous users
be: Аўтарэгуліроўка ананімных карыстальнікаў

en: Auto-throttle on authenticated users
be: Аўтарэгуліроўка зарэгістраваных карыстальнікаў

en: Auto-throttle probability limiter
be: Імавернасны абмежавальнік рэгулятара

en: throttle
be: рэгулятар

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
be: Кіруе механізмам кантролю ладунку сайта.

en: Allows users to upload and attach files to content.
be: Дазволіць карыстальнікам запампоўваць ды прымацоўваць файлы да допісаў.

en: User registration settings
be: Наладкі рэгістрацыі карыстальнікаў

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
be: Наведвальнікі могуць ствараць рахункі, але патрабуецца ўхваленьне адміністратару.

en: User registration guidelines
be: Інструкцыі да рэгістрацыі карыстальніку.

en: Picture support
be: Падтрымка выяваў

en: Picture maximum dimensions
be: Максымальныя памеры выявы

en: Picture maximum file size
be: Максымальны памер файлу выявы

en: Maximum file size for pictures, in kB.
be: Максымальны памер выяваў, у КБ.

en: Picture guidelines
be: Рэкамендацыі да выяваў

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
be: Назоў статусу (напрыклад, "мадэратар", "рэдактар", "дызайнэр")

en: The role has been deleted.
be: Статус быў выдалены.

en: Matches any number of characters, even zero characters
be: Зьбег з абы-якай колькасьцю сымбаляў (нават з аніводным)

en: Matches exactly one character.
be: Зьбег аднаго сымбалю.

en: The access rule has been saved.
be: Правіла дасягу было захаванае.

en: The access rule has been added.
be: Правіла дасягу было выдаленае.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
be: Нічога не было ўведзена. Калі ласка, увядзіце парамэтар яшчэ раз.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце мянушку для праверкі яе дапушчальнасьці.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце e-mail для праверкі яго дапушчальнасьці.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце імя ды ІР хаста, каб спраўдзіць яго дапушчальнасьць.

en: Check hostname
be: Спраўдзіць хост.

en: The username %name is not allowed.
be: Мянушка %name ёсьць недапушчальнай.

en: The username %name is allowed.
be: Мянушка %name ёсьць дапушчальнай.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
be: E-mail %mail ёсьць недапушчальным.

en: The e-mail address %mail is allowed.
be: E-mail %mail ёсьць дапушчальным.

en: The hostname %host is not allowed.
be: Хост %host ёсьць недапушчальным.

en: The hostname %host is allowed.
be: Хост %host ёсьць дапушчальным.

en: There are currently no access rules.
be: На бягучы момант правы дасягу ня вызначаныя.

en: E-mail new password
be: Намыліць новы пароль.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Далейшыя інструкцыі былі дасланыя на Вашую электронную адрэсу.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць рахунак %name?

en: The username cannot begin with a space.
be: Мянушка ня можа пачынацца ад прагалу.

en: The username cannot end with a space.
be: Мянушка ня можа сконьчвацца на прагал.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
be: Мянушка ня можа ўтрымліваць запар некалькі прагалаў.

en: The username contains an illegal character.
be: Мянушка ўтрымлівае недапушчальныя сымбалі.

en: The username is not a valid authentication ID.
be: Мянушка не з'яўляецца валідным ідэнтыфікатарам.

en: You must enter an e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці адрэсу e-mail.

en: Who's online
be: Анляйн

en: User list length
be: Даўжыня лісту карыстальнікаў

en: Online users
be: Зараз анляйн

en: Enter the password that accompanies your username.
be: Увядзіце пароль для Вашае мянушкі.

en: Delete picture
be: Выдаліць выяву

en: Check this box to delete your current picture.
be: Пстрыкніце тут дзеля выдаленьню сваяе выявы.

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: administer users
be: кіраваньне карыстальнікамі

en: access user profiles
be: прагляд прафайлаў карыстальнікаў

en: change own username
be: зьмяніць сваю мянушку

en: Manages the user registration and login system.
be: Кіруе рэгістрацыяй карыстальнікаў ды працэдурай ўваходу ў сыстэму.

en: Skip navigation
be: Прамінуць навігацыю

en: Pushbutton
be: націснутая ціскаўка
