Managing News (6.x-1.1-alpha1) - en to sl translation catalogue (1825 entries)

en: Home
sl: Domov

en: Title
sl: Naslov

en: Body
sl: Vsebina

en: user
sl: uporabnik

en: Filter HTML tags
sl: Filtriraj HTML gradnike

en: Show on every page except the listed pages.
sl: Prikaži na vseh straneh razen na navedenih.

en: Show on only the listed pages.
sl: Prikaži samo na navedenih straneh.

en: Pages
sl: Strani

en: Save configuration
sl: Shrani nastavitve

en: Reset to defaults
sl: Povrni na privzeto

en: delete
sl: izbriši

en: Status
sl: Stanje

en: Administer
sl: Upravljaj

en: Create a new user account.
sl: Ustvari nov uporabniški račun

en: Request new password via e-mail.
sl: Zahtevaj novo geslo preko e-pošte.

en: E-mail
sl: E-naslov

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: content
sl: vsebine

en: Type
sl: Tip

en: Author
sl: Avtor

en: Replies
sl: Odgovorov

en: Closed
sl: Zaprto

en: Wrong username or password.
sl: Uporabniško ime ali geslo ni pravilno.

en: List
sl: Seznam

en: Subject
sl: Zadeva

en: closed
sl: zaprto

en: Actions
sl: Akcije

en: disabled
sl: onemogočeno

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Remove
sl: Odstrani

en: deny
sl: prepovej

en: Description
sl: Opis

en: Language
sl: Jezik

en: Read more
sl: Preberite več

en: RSS feed
sl: RSS izvor

en: Explanation or submission guidelines
sl: Razlaga ali navodila za objavo.

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Administration
sl: Upravljanje

en: Comments
sl: Komentarji

en: More
sl: Več

en: not verified
sl: ni nepreverjeno

en: Last updated
sl: Nazadnje posodobljeno

en: new
sl: novo

en: error
sl: napaka

en: Tags
sl: Oznake

en: Block title
sl: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
sl: Naslov bloka, kot ga vidi uporabnik.

en: Taxonomy
sl: Taksonomija

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Content types
sl: Tipi vsebin

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Categories
sl: Kategorije

en: Download
sl: Prenesi

en: view
sl: pogled

en: updated
sl: posodobljeno

en: Available variables are:
sl: Spremenljivke na voljo:

en: Overview
sl: Pregled

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Edit
sl: Uredi

en: Date
sl: Datum

en: Size
sl: Velikost

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Daily
sl: Dnevno

en: Weekly
sl: Tedensko

en: default
sl: privzeto

en: This action cannot be undone.
sl: Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Message
sl: Sporočilo

en: No log messages available.
sl: V zapisniku ni sporočil.

en: Password
sl: Geslo

en: Weight
sl: Teža

en: The configuration options have been saved.
sl: Konfiguracijske možnosti so bile shranjene.

en: There are currently no posts in this category.
sl: V tej kategoriji še ni objav.

en: Help text
sl: Besedilo za pomoč

en: Synonyms
sl: Sinonimi

en: Required
sl: Obvezno

en: root
sl: koren

en: Parent
sl: starš

en: Parents
sl: Starši

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sl: Strani na določenem nivoju so razvrščene najprej po teži neto po naslovu.

en: none
sl: nič

en: Category
sl: Kategorija

en: Add container
sl: Dodaj vsebnik

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Add category
sl: Dodaj kategorijo

en: Name
sl: Ime

en: edit container
sl: uredi vsebnik

en: edit
sl: uredi

en: Go to previous page
sl: Pojdi na prejšnjo stran

en: up
sl: gor

en: Go to parent page
sl: Pojdi starševsko stran

en: Go to next page
sl: Pojdi na naslednjo stran

en: Import
sl: Uvozi

en: Book
sl: Knjiga

en: Export
sl: Izvoz

en: Taxonomy term
sl: Taksonomski izraz

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: category
sl: kategorija

en: Outline
sl: Struktura

en: Preview
sl: Predogled

en: Save
sl: Shrani

en: Session opened for %name.
sl: Seja za %name je odprta.

en: Help
sl: Pomoč

en: username
sl: uporabniško ime

en: Default
sl: Privzeto

en: Update
sl: Posodobitev

en: Sunday
sl: nedelja

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Thursday
sl: četrtek

en: Friday
sl: petek

en: Saturday
sl: sobota

en: High
sl: Visoko

en: Low
sl: Nizko

en: Time
sl: Čas

en: View
sl: Prikaži

en: History
sl: Zgodovina

en: The configuration options have been reset to their default values.
sl: Konfiguracijske možnosti so bile postavljene na nihove privzete vrednosi

en: Path
sl: Pot

en: Vocabularies
sl: Besedišča

en: Modules
sl: Moduli

en: Clear index
sl: Počisti indeks

en: edit forum
sl: uredi forum

en: Forum name
sl: Ime foruma

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
sl: Ali si prepričan da želiš izbrisati forum %name?

en: Region
sl: Regija

en: Menu
sl: Meni

en: results
sl: rezulati

en: search
sl: išči

en: Core - optional
sl: Jedro - po izbiri

en: never
sl: nikoli

en: The username %name does not exist.
sl: Oprostite. Uporabniško ime %name ne obstaja.

en: mail
sl: pošta

en: Add item
sl: dodaj nov menijski vnos

en: actions
sl: akcije

en: aggregator
sl: zbiralnik virov

en: read more
sl: preberi več

en: Update interval
sl: Interval posodobitve

en: The fully-qualified URL of the feed.
sl: Pravilen URL naslov do vira.

en: Add forum
sl: Dodaj forum

en: Add term
sl: Dodaj izraz

en: Screenshot for %theme theme
sl: Zaslonska slika za temo %theme

en: no screenshot
sl: ni posnetka zaslona

en: Timestamp
sl: Časovna oznaka

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Access log settings
sl: Nastavitve dnevnika dostopov

en: Enable access log
sl: Omogoči dnevnik dostopov

en: Discard access logs older than
sl: Zavrži zapise v dnevniku dostopa starejše od:

en: Preview comment
sl: Predogled komentarja

en: Unassign
sl: Izključi

en: Please contact the site administrator.
sl: Prosimo obvestite administratorja strani.

en: Statistics
sl: Statistika

en: Advanced search
sl: Napredno iskanje

en: You are not authorized to access this page.
sl: Nimate pravic za dostop do te strani.

en: Unknown
sl: Neznan

en: Attachment
sl: Priponka

en: Settings for @role
sl: Nastavitve za %role

en: Permitted file extensions
sl: Dovoljene končnice datotek

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sl: Dovoljene končnice datotek za uporabnike te vloge. Končnice ločite s presledki in pred njimi ne vpisujte pik.

en: n/a
sl: n/d

en: Upload
sl: Nalaganje

en: Picture
sl: Slika

en: type
sl: tip

en: Database type
sl: Tip podatkovne baze

en: User
sl: Uporabnik

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Configure
sl: Nastavi

en: file
sl: datoteka

en: status
sl: stanje

en: Error
sl: Napaka

en: Contact
sl: Kontakt

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Node
sl: Vozlišče

en: The subject of the message.
sl: Zadeva sporočila.

en: Are you sure you want to delete %title?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati %title?

en: Save categories
sl: Shrani kategorije

en: Content management
sl: Upravljanje vsebine

en: Menu item
sl: Menijski element

en: Expanded
sl: Razširjeno

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sl: Drupal-ov naslov na katerga kaže ta menu.

en: Parent item
sl: Starševski element

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sl: Opcijsko. V meniju se težji elementi pogreznejo na dno, lažji pa dvignejo na vrh menija.

en: Question
sl: Vprašanje

en: Add child page
sl: Dodaj podstran

en: Printer-friendly version
sl: Tiskalniku prijazna oblika

en: Update options
sl: Možne spremembe

en: Remove from outline
sl: Odstrani iz strukture

en: Unknown export format.
sl: Neznana izhodna oblika.

en: All
sl: Vsi

en: Active
sl: Aktiven

en: Post
sl: Objava

en: Last post
sl: Zadnja objava

en: Access denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Page title
sl: Naslov strani

en: Block
sl: Blok

en: Add block
sl: Dodaj blok

en: Page
sl: Stran

en: 1 hour | @count hours
sl[0]: 1 ura
sl[1]: @count uri
sl[2]: @count ure
sl[3]: @count ur

en: 1 day | @count days
sl[0]: 1 dan
sl[1]: @count dneva
sl[2]: @count dnevi
sl[3]: @count dni

en: Configuration saved.
sl: Nastavitve shranjene.

en: Footer message
sl: Sporočilo v nogi strani

en: Mission
sl: Poslanstvo

en: Search box
sl: Iskalnik

en: Site name
sl: Ime spletnega mesta

en: Site slogan
sl: Slogan spletnega mesta

en: User settings
sl: Nastavitve uporabnika

en: Public registrations
sl: Javna registracija

en: Only site administrators can create new user accounts.
sl: Samo administratorji lahko ustvarjajo nove uporabniške račune.

en: Host
sl: Gostitelj

en: Available updates
sl: Razpoložljive posodobitve

en: Manual update check
sl: Ročno preverjanje posodobitev

en: Check manually
sl: Ročno preveri

en: Up to date
sl: Posodobljeno

en: Update available
sl: Razpoložljiva posodobitev

en: Drupal core update status
sl: Status posodobitev jedra

en: Out of date
sl: Zastarelo

en: Header
sl: Glava

en: Footer
sl: Noga

en: Recipients
sl: Prejemniki

en: Selected
sl: Izbrano

en: You must enter a category.
sl: Vnesti morate kategorijo.

en: You must enter one or more recipients.
sl: Vnesti morate zadevo.

en: Category %category has been added.
sl: Kategorija %category je bila dodana.

en: Category %category has been updated.
sl: Kategorija %category je bila posodobljena.

en: Are you sure you want to delete %category?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati kategorijo %category?

en: Category %category has been deleted.
sl: Kategorija %category je bila izbrisana.

en: Hourly threshold
sl: Urna omejitev

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sl: Ne morete kontaktirati več kot %number uporabnikov na uro. Prosim, poskusite pozneje.

en: Your name
sl: Vaše ime

en: Your e-mail address
sl: Vaš e-mail naslov

en: Send e-mail
sl: Pošlji e-pošto

en: You must select a valid category.
sl: Izbrati morate veljavno kategorijo.

en: You must enter a valid e-mail address.
sl: Vnesi morate veljaven e-naslov.

en: To
sl: Za

en: From
sl: Od

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Throttle
sl: Zaduši

en: Visibility
sl: Vidljivost

en: Roles
sl: Vloge

en: Comment
sl: Komentar

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: Published
sl: Objavljeno

en: Input format
sl: Vhodna oblika

en: Signature
sl: Podpis

en: Location
sl: Mesto

en: Title field label
sl: Oznaka polja za naslov

en: Body field label
sl: Oznaka polja za telo

en: Promoted to front page
sl: Prikaži na prvi strani

en: Sticky at top of lists
sl: Vedno na vrhu seznama

en: Revisions
sl: Različice

en: Log message
sl: Sporočilo za zapisnik

en: Poll duration
sl: Čas veljavnosti ankete

en: Explanation
sl: Razlaga

en: Selection options
sl: Možnosti izbiranja

en: Vocabulary name
sl: Ime besedišča

en: Term name
sl: Ime termina

en: Role name
sl: Ime vloge

en: E-mail address
sl: Elektronski naslov

en: Theme configuration
sl: Konfiguracija teme

en: Last access
sl: Zadnji dostop

en: Time zone
sl: Časovni pas

en: Severity
sl: Resnost

en: Global settings
sl: Globalne nastavitve

en: Vote
sl: 1 glas

en: Count
sl: Število

en: RSS - blogs
sl: RSS - blogi

en: Search settings
sl: Nastavitve iskanja

en: Mode
sl: Način

en: blocked
sl: blokiran

en: active
sl: aktiven

en: OPML feed
sl: OPML vir

en: configure
sl: nastavi

en: Number of news items in block
sl: Število novic v bloku

en: View this feed's recent news.
sl: Preglej nedavne novice tega vira.

en: View this category's recent news.
sl: Preglej nedavne novice s te kategorije.

en: Feed overview
sl: Pregled virov

en: Items
sl: Notice

en: Last update
sl: Zadnja posodobitev

en: Next update
sl: Naslednja posodobitev

en: %time left
sl: še %time

en: remove items
sl: odstrani notice

en: update items
sl: posodobi notice

en: Category overview
sl: Pregled kategorij

en: Categorize
sl: Kategoriziraj

en: The categories have been saved.
sl: Kategorije so bile shranjene.

en: Updated:
sl: Posodobljeno:

en: blog it
sl: blogiraj

en: %age old
sl: staro %age

en: %ago ago
sl: %ago nazaj

en: Authored by
sl: Avtor

en: The feed %feed has been updated.
sl: Vir %feed je bil posodobljen.

en: Feed %feed deleted.
sl: Vir %feed je bil izbrisan.

en: The feed %feed has been deleted.
sl: Vir %feed je bil izbrisan.

en: Feed %feed added.
sl: Vir %feed je bil dodan.

en: The feed %feed has been added.
sl: Vir %feed je bil dodan.

en: Delete all
sl: Izbriši vse

en: Performance
sl: Hitrost delovanja

en: Read full article to view attachments.
sl: Za ogled priponk poglejte cel članek.

en: 1 attachment | @count attachments
sl[0]: @count priponka
sl[1]: @count priponki
sl[2]: @count priponke
sl[3]: @count priponk

en: This field is required.
sl: To polje je obvezno.

en: Medium
sl: Srednja

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Last reply
sl: Zadnji odgovor

en: System
sl: Sistem

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Send
sl: Pošlji

en: Code
sl: Koda

en: No posts available.
sl: Ni razpoložjivih prispevkov.

en: Add a role to the selected users
sl: Dodaj vlogo izbranim uporabnikom

en: Remove a role from the selected users
sl: Odstrani vlogo izbranim uporabnikom

en: security
sl: varnost

en: node
sl: vozlišče

en: Recent posts
sl: sveže objave

en: Table
sl: Tabela

en: Mon
sl: Pon

en: Tue
sl: Tor

en: Wed
sl: Sre

en: Thu
sl: Čet

en: Fri
sl: Pet

en: Sat
sl: Sob

en: Sun
sl: Ned

en: May
sl: Maj

en: !time ago
sl: !time nazaj

en: Text color
sl: Barva besedila

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Color
sl: Barva

en: Theme-specific settings
sl: Specifične nastavitve teme

en: Allow
sl: Dovoli

en: Deny
sl: Prepovej

en: User login
sl: Prijava

en: Log in
sl: Prijava

en: Updated URL for feed %title to %url.
sl: Posodobljen URL za vir %title v %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
sl: Skoči na prvi komentar tega prispevka.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sl: Skoči na prvi novi komentar tega prispevka.

en: Add new comment
sl: Dodaj nov komentar

en: Add a new comment to this page.
sl: Dodaj nov komentar tej strani.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sl: Deli svoje misli in mnenje o tem prispevku še z drugimi.

en: No terms available.
sl: Ni kategorij.

en: reset
sl: ponastavi

en: String
sl: Niz

en: Users
sl: Uporabniki

en: Not installed
sl: Ni nameščeno

en: Referrer
sl: Posrednik

en: 1 vote | @count votes
sl[0]: 1 glas
sl[1]: @count glasova
sl[2]: @count glasovi
sl[3]: @count glasov

en: Site maintenance
sl: Vzdrževanje strani

en: Online
sl: Stran je dosegljiva

en: Off-line
sl: Stran ni dosegljiva

en: Site off-line message
sl: Sporočilo ob nedosegljivi strani

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sl: Spletno mesto @site je trenutno v vzdrževanju. Če ne bo težav, bo spletno mesto kmalu ponovno dosegljivo.Hvala za vaše razumevanje.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sl: Sporočilo, ki bo prikazano obiskovalcem med nedosegljivostjo strani.

en: Default front page
sl: Privzeta vstopna stran

en: Top pages
sl: Najbolj obiskane strni

en: Create content
sl: Ustvari vsebino

en: Anonymous
sl: Anonimnež

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Filters
sl: Filtri

en: Optional
sl: Neobvezno

en: Recent comments
sl: Nedavni komentarji

en: Recent hits
sl: Nedavni zadetki

en: The comment no longer exists.
sl: Komentar ne obstaja več.

en: The comment and all its replies have been deleted.
sl: Komentar in vsi odgovori nanj so bili izbrisani.

en: Do not display
sl: Ne prikaži

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sl: Prikaži, če sledeča PHP koda vrne <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).

en: Preformatted
sl: Pred-oblikovano

en: Profile
sl: Profil

en: Votes
sl: 1 glas

en: Save settings
sl: Shrani nastavitve

en: reply
sl: odgovori

en: Session closed for %name.
sl: Seja za %name je zaprta.

en: Tracker
sl: Sledilnik

en: You have to specify a valid date.
sl: Vnesti morate veljaven datum.

en: Server settings
sl: Nastavitve strežnika

en: The name %name is a reserved username.
sl: Uporabniško ime %name je rezervirano ime.

en: The field %field is required.
sl: Polje %field je obvezno.

en: 1 new | @count new
sl[0]: 1 nov
sl[1]: @count nova
sl[2]: @count novi
sl[3]: @count novih

en: Add rule
sl: Dodaj pravilo

en: Delete rule
sl: Izbriši pravilo

en: Table prefix
sl: Predpona tabel

en: Database username
sl: Uporabnik podatkovne baze

en: Database password
sl: Geslo podatkovne baze

en: Database name
sl: Ime podatkovne baze

en: Add user
sl: Dodaj uporabnika

en: Formatting guidelines
sl: Vodila za oblikovanje

en: Authoring information
sl: Podatki o avtorju

en: Authored on
sl: Ustvarjeno dne

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sl: Oblika: %time. Če pustite prazno, bo uporabljen trenutni čas.

en: Leave blank for %anonymous.
sl: Za %anonymous pustite prazno.

en: Attachments
sl: Priponke

en: File attachments
sl: Pripete datoteke

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
sl: Spremembe pripetih datotek ne bodo shranjene, dokler ne shranite celotne objave. Prva pripeta datoteka iz seznama bo vključena tudi v 'RSS feed', če je ta omogočen.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
sl: Nalaganje datotek je onemogočeno. Poti datotečnega sistema niso pravilno nastavljene.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
sl: Prosim preberite <a href="@admin-file-system">pomoč za nastavitev datotečnega sistema</a>.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sl: Vnesi vsak naslov do strani v svojo vrstico. Znak '*' je splošen znak. Primeri naslovov so %blog za blog stran in %blog-wildcard za vsak osebni blog. %front je pozdravna stran.

en: Syslog
sl: Sistemski dnevnik

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sl: Največja dovoljena velikost slike v točkah oblike ŠIRINAxVIŠINA (npr. 640x480). Nastavite na 0 za izklop omejitve.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
sl: Omejitev velikosti za %role mora biti število večje od nič.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
sl: Največja dovoljena velikost posamezne datoteke za %role je večja od skupne dovoljene velikosti na uporabnika

en: Maximum resolution for uploaded images
sl: Največja dovoljena resolucija za slike

en: WIDTHxHEIGHT
sl: ŠIRINAxVIŠINA

en: Maximum file size per upload
sl: Največja dovoljena velikost datoteke

en: Total file size per user
sl: Skupna velikost datotek na uporabnika

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
sl: Največja velikost vseh datotek, ki jih uporabnik lahko ima na strani (v megabajtih)

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sl: [<a href="@link">več pomoči ...</a>]

en: Arabic
sl: Arabščina

en: English
sl: Angleščina

en: French
sl: Francoščina

en: Italian
sl: Italijanščina

en: Spanish
sl: Španščina

en: Japanese
sl: Japonščina

en: Korean
sl: Korejščina

en: Edit term
sl: Uredi termin

en: Are you sure you want to delete these items?
sl: Ali si prepričan, da želiš izbrisati te elemente?

en: The items have been deleted.
sl: Vloga je bila izbrisana.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sl: Veljaven e-naslov. Sistem bo vso e-pošto pošiljal na ta naslov. E-naslov ni javno objavljen in bo uporabljen le ob ponastavitvi gesla, e-novicah in obveščanju.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sl: E-mail naslov %email je že registriran. <a href="@password">Ste pozabili vaše geslo?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
sl: E-mail naslovu %email je bil zavrnjen dostop.

en: Remove items
sl: Odstrani notice

en: Allowed HTML tags
sl: Dovoljeni HTML gradniki

en: Sources
sl: Viri

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
sl: Kategorija z imenom %category že obstaja. Prosim vnesite enolično ime.

en: The category %category has been updated.
sl: Kategorija %category je bila posodobljena.

en: Category %category deleted.
sl: Kategorija %category izbrisana.

en: The category %category has been deleted.
sl: Kategorija %category je bila izbrisana.

en: Category %category added.
sl: Kategorija %category je dodana.

en: The category %category has been added.
sl: Kategorija %category je bila dodana.

en: aggregator - @title
sl: zbiratelj virov - @title

en: 1 item | @count items
sl[0]: 1 elemnt
sl[1]: @count elementa
sl[2]: @count elementi
sl[3]: @count elementov

en: Add menu
sl: Dodaj meni

en: The menu item %title has been deleted.
sl: Menu %title je bil posodobljen.

en: Deleted menu item %title.
sl: izbriši menijski vnos

en: menu
sl: meni

en: ‹ previous
sl: ‹ prejšnja

en: next ›
sl: naslednja ›

en: No items selected.
sl: Izbrali niste nobenega elementa.

en: The update has been performed.
sl: Spremembe so bile izvedene.

en: update
sl: posodobi

en: View user profile.
sl: Prikaži profil uporabnika.

en: locked
sl: zaklenjeno

en: Titles only
sl: Samo naslovi

en: Full text
sl: Celotno besedilo

en: This cannot be undone.
sl: Tega dejanja ne bo mogoče razveljaviti.

en: Upload picture
sl: Naloži sliko

en: Message:
sl: Sporočilo:

en: Language file
sl: Datoteka s prevodom

en: published
sl: objavljeno

en: Average page generation time
sl: Povprečen čas generiranja strani

en: The changes have been saved.
sl: Spremembe so shranjene.

en: Show only users where
sl: Prikaži uporabnike, kjer je

en: Refine
sl: Zožaj

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Member for
sl: Registriran

en: @time ago
sl: @time nazaj

en: No users available.
sl: Ni uporabnikov

en: No users selected.
sl: Izbrali niste nobenega uporabnika.

en: Select all rows in this table
sl: Označi vse vrstice v tej tabeli

en: Deselect all rows in this table
sl: Odznači vse vrstice v tej tabeli

en: Search results
sl: Rezulati iskanja

en: Your search yielded no results
sl: Poizvedba ne ujema z nobeno vsebino na strani

en: Please enter some keywords.
sl: Prosim, vnesite nekaj ključnih besed.

en: Request new password
sl: Zahtevaj novo geslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sl: Obiskovalci lahko pripravijo račun brez odobritve administratorja.

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Languages
sl: Jeziki

en: Topics
sl: Tematike

en: Topic
sl: Tematika

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
sl: Največja velikost datoteke, ki jo uporabnik lahko naloži (v megabajtih)

en: Edit menu
sl: uredi menijski vnos

en: Delete menu
sl: izbriši menijski vnos

en: Edit menu item
sl: uredi menijski vnos

en: Reset menu item
sl: ponastavi menijski vnos

en: Delete menu item
sl: izbriši menijski vnos

en: Publishing options
sl: Možnosti objave

en: Create new revision
sl: Ustvari novo različico

en: Locale settings
sl: Nastavitve lokacije

en: Configure block
sl: Konfiguriraj blok

en: How many content items to display in "day" list.
sl: Število vsebin prikazanih v "dnevnem" seznamu.

en: Oct
sl: Okt

en: Posts
sl: Prispevki

en: Mission statement
sl: Poslanstvo

en: Configure permissions
sl: Nastavi pravice

en: None.
sl: Brez.

en: Revert
sl: Povrni

en: Existing system path
sl: Obstoječi sistemski naslov

en: Path alias
sl: Vzdevek za pot

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sl: Vpišite alternativno pot, preko katere bodo dostopni ti podatki. Na primer: vpišite  "kontakt", ko boste pisali kontaktno stran. Uporabite relativno pot in ne dodajte sledilne poševnice, ker potem ta URL vzdevek ne bo deloval.

en: Greater than
sl: Večje kot

en: Less than
sl: Manjše kot

en: Choice
sl: Možnost

en: Log out
sl: Odjavi se

en: Number of day's top views to display
sl: Število prikazanih dnevnih naj ogledov

en: Number of all time views to display
sl: Število prikazanih ogledov za celotno obdobje

en: Number of most recent views to display
sl: Število prikazanih nedavnih ogledov

en: Spam link deterrent
sl: Ping od %name (%link).

en: profile
sl: profil

en: First day of week
sl: Prvi dan v tednu

en: Autocomplete taxonomy
sl: Samodokončaj taksonomijo

en: Send yourself a copy.
sl: Kopija sporočila na moj naslov.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
sl: %name (%name-url) vam je poslal sporočilo preko vizitke (%form-url), ki se nahaja na %site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
sl: Če ne želite prejemati takšnih e-mailov, spremenite nastavitve na naslovu %url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
sl: %name-from je poslal e-pošto %name-to.

en: The message has been sent.
sl: Vaše sporočilo je bilo poslano.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
sl: %name (%name-url) vam je poslal sporočilo preko vizitke (%form-url), ki se nahaja na %site.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
sl: %name-from je poslal e-pošto %name-to.

en: Your message has been sent.
sl: Vaše sporočilo je bilo poslano.

en: Create new account
sl: Ustvari nov račun

en: role
sl: vloga

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
sl: Blok %name je bil odstranjen.

en: list terms
sl: seznam izrazov

en: add terms
sl: dodaj izraze

en: Created new term %term.
sl: Izraz %term je bil ustvarjen.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisat izraz %title?

en: Deleted term %name.
sl: Izraz %name je bil izbrisan.

en: warning
sl: opozorilo

en: No statistics available.
sl: Statistika ni na voljo.

en: Last run !time ago
sl: Zadnjič pognano !time nazaj

en: Never run
sl: Nikoli pognano

en: Site information
sl: Informacije o spletnem mestu

en: Blocked
sl: Blokiran

en: critical
sl: kritično

en: Default permitted file extensions
sl: Privzete dovoljene končnice datotek

en: Results
sl: Rezultati

en: Older polls
sl: starejše ankete

en: View the list of polls on this site.
sl: Prikaži seznam anket na tem spletnems mestu.

en: Poll settings
sl: Nastavitve ankete

en: You must fill in at least two choices.
sl: Vnesti morate vsaj dve možnosti.

en: open
sl: odpri

en: Visitor
sl: Obiskovalec

en: Cancel your vote
sl: Prekličite svoj glas

en: View the current poll results.
sl: Ogled trenutnih rezultatov ankete.

en: List terms
sl: uredi termin

en: Parent terms
sl: Starševski izrazi

en: Syndicate content
sl: Razpečuj vsebino

en: Blogs
sl: Blogi

en: Books
sl: Knjige

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
sl: Vir iz %site je očitno pokvarjen zaradi napake "%error" v vrstici %line.

en: Forums
sl: Forumi

en: Revisions for %title
sl: Različice za %title

en: !date by !username
sl: !date objavil !username

en: revert
sl: povrni

en: Revision
sl: različice

en: current revision
sl: aktualna različica

en: The specified passwords do not match.
sl: Vnešeni gesli se ne ujemata.

en: Track
sl: Sledi

en: No forums defined
sl: Ni definiranih forumov

en: This topic has been moved
sl: Ta tematika je bila premaknjena

en: User management
sl: Upravljanje uporabnikov

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: e-mail
sl: e-pošta

en: permission
sl: dovoljenje

en: Your vote was recorded.
sl: Tvoj glas je bil oddan.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sl: Vašemu spletnemu mestu omogoča zajem glasov o različnih temah v obliki večizbirnih vprašanj.

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
sl: Geslo in ostala navodila so poslana na vaš e-mail naslov.

en: Length of trimmed posts
sl: Dolžina povzetih prispevkov

en: 200 characters
sl: 200 znakov

en: 400 characters
sl: 400 znakov

en: 600 characters
sl: 600 znakov

en: 800 characters
sl: 800 znakov

en: 1000 characters
sl: 1000 znakov

en: 1200 characters
sl: 1200 znakov

en: 1400 characters
sl: 1400 znakov

en: 1600 characters
sl: 1600 znakov

en: 1800 characters
sl: 1800 znakov

en: 2000 characters
sl: 2000 znakov

en: System default
sl: Privzeto

en: Not published
sl: Ni objavljeno

en: File settings
sl: Datotečne nastavitve

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sl: Privzete končnice datotek, ki jih uporabniki lahko nalagajo. Končnice ločite s presledki in pred njimi ne vpisujte vodilne pike.

en: Default maximum file size per upload
sl: Privzeta največja velikost datoteke

en: Default total file size per user
sl: Privzeta skupna velikost datotek na uporabnika

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sl: Vaše PHP nastavitve omejujjeo največjo velikost posamezne naložene datoteke na %size.

en: Menu settings
sl: Nastavitve menija

en: The description displayed when hovering over a menu item.
sl: Opis, ki se pokaže, ko gremo čez z miško.

en: XML feed
sl: XML notica

en: Color scheme
sl: Barvna shema

en: Attach new file
sl: Pripni novo datoteko

en: Attach
sl: Pripni

en: List files by default
sl: Privzeto pokaži datoteke

en: File system path
sl: Nastavitve poti do datotek

en: @type: deleted %title.
sl: @type: zbrisano %title.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
sl: <a href="@link" title="@title">več</a>

en: details
sl: podrobnosti

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sl: Uporabniško ime %name ni aktivirano oziroma je blokirano.

en: Login attempt failed for %user.
sl: Neuspešen poizkus prijave za uporabnika %user.

en: Manage the actions defined for your site.
sl: Uredi akcije, ki so definirane na vašem spletnem mestu.

en: Delete action
sl: Zbriši akcijo

en: Action '%action' added.
sl: Akcija '%action' je bila dodana.

en: Remove orphaned actions
sl: Odstrani osirotele akcije

en: Themes
sl: Teme

en: Story
sl: Prispevek

en: JPEG quality
sl: JPEG kvaliteta

en: Delete comments
sl: Izbriši komentarje

en: not published
sl: ni objavljeno

en: by
sl: spisal %s

en: The comments have been deleted.
sl: Komentarji so bili izbrisani.

en: Published comments
sl: Objavljeni komentarji

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
sl: Vaš komentar čaka na potrditev urednika.

en: !name field is required.
sl: Polje !name je obvezno.

en: Protected
sl: Zaščiteno

en: Comment settings
sl: Nastavitve komentiranja

en: Hits
sl: Zadetki

en: not sticky
sl: ni na vrhu

en: sticky
sl: na vrhu

en: not promoted
sl: ni prikazano na prvi strani

en: promoted
sl: prikazano na prvi strani

en: Default options
sl: Privzete možnosti

en: Read only
sl: Samo branje

en: Contact settings
sl: Nastavitve kontaktnega obrazca

en: Reset password
sl: Zahtevaj novo geslo

en: Processing
sl: V obdelavi

en: Finished
sl: Končano

en: Line break converter
sl: Pretvornik prelomov vrstic

en: Temporary directory
sl: Začasna mapa

en: date
sl: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sl: Napaka pri nalaganju. Datoteke ni bilo možno premakniti.

en: Site configuration
sl: Konfiguracija strani

en: The specified date is invalid.
sl: Navedeni datum je neveljaven.

en: Choice @n
sl: Izbira %n

en: Password strength:
sl: Moč gesla:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
sl: Priporočljivo je, da si izberete geslo, ki vsebuje vsaj šest znakov. Geslo bo varnejše, če bo sestavljeno iz številk, ločil ter velikih in malih črke.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
sl: Geslo je preveč enostavno, da bi bilo varno. Spremenite geslo tako, da:

en: Adding both upper and lowercase letters.
sl: Dodate velike in male črke.

en: Adding punctuation.
sl: Dodate ločila.

en: Passwords match:
sl: Ujemanje gesel:

en: Anonymous user
sl: Anonimni uporabnik

en: The name used to indicate anonymous users.
sl: Ime, ki bo uporabljeno za označevanje anonimnih uporabnikov.

en: Get help
sl: Pomoč

en: Please wait...
sl: Prosimo počakajte...

en: Not translated
sl: Ni prevedeno

en: is
sl: je

en: Approval queue
sl: Čakanje na potrditev

en: Display on separate page
sl: Prikaži na ločeni strani

en: Location of comment submission form
sl: Mesto obrazca za vpis komentarja

en: Go to first page
sl: Pojdi na začetno stran

en: Go to last page
sl: Pojdi na zadnjo stran

en: Go to page @number
sl: Pojdi na stran %number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
sl: Tema z več stolpci, samodejnim prilagajanjem širine, možnostjo spreminjanja barv in zgrajena brez uporabe tabel (privzeta).

en: Go to previous forum topic
sl: Pojdi na prejšnjo tematiko

en: Go to next forum topic
sl: Pojdi na naslednjo tematiko

en: Enter the terms you wish to search for.
sl: Vpišite izraze, ki jih želite poiskati.

en: Underlined
sl: Podčrtano

en: Site building
sl: Struktura strani

en: No primary links
sl: Ni primarnih povezav

en: No secondary links
sl: Ni sekundarnih povezav

en: Delete role
sl: Izbriši vlogo

en: Role specific visibility settings
sl: Vidnost določena glede na vlogo

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
sl: Vnesite ime svojega novega menuja. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.

en: List menus
sl: Seznam menijev

en: Customize menu
sl: Prilagodi meni

en: List items
sl: Seznam menijskih elementov

en: English name
sl: Angleško ime

en: Native name
sl: Domače ime

en: Block description
sl: Opis bloka

en: Form name
sl: '%name' blok

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
sl: Ime novega polja, ki bo prikazano uporabniku. Primer:  "Najljubša barva".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
sl: Neobvezna razlaga polja. Razlaga bo prikazana uporabniku.

en: Save field
sl: Shrani polje

en: Blocks
sl: Bloki

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
sl: Nastavi kateri bloki vsebin se pojavljajo v katerih stolpcih in ostalih področjih spletnega mesta.

en: Delete block
sl: Izbriši blok

en: Save blocks
sl: Shrani bloke

en: The block settings have been updated.
sl: Nastavitve bloka so bile posodobljene.

en: Block specific settings
sl: Nastavitve bloka

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
sl: Prepiši privzeti naslov bloka. Uporabi <em>&lt;none&gt;</em>, če želiš, da naslov ni prikazan, ali pusti prazno za privzeti naslov bloka.

en: '%name' block
sl: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
sl: Specifične vidljivostne nastavitve uporabnika

en: Custom visibility settings
sl: Nastavitve vidljivosti po meri

en: Users cannot control whether or not they see this block.
sl: Uporabniki ne morejo nadzorovati če bo določen blok viden ali ne.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
sl: Privzeto prikaži blok, vendar omogoči posameznim uporabnikom, da ga skrijejo.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
sl: Privzeto skrij blok, vendar omogoči posameznim uporabnikom, da ga prikažejo.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
sl: Omogoči posameznim uporabnikom spreminjanje vidnosti bloka v nastavitvah njihovega računa.

en: Show block for specific roles
sl: Prikaži blok za določene vloge

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sl: Prikaži blok samo za izbrane uporabniške vloge. Če ne izberete nobene vloge, bo blok viden vsem.

en: Page specific visibility settings
sl: Določi vidnost glede na stran

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sl: Če je izbran PHP način, vnesite PHP kodo med %php. Nepravilno izvajanje PHP kode lahko onemogoči delovanje vaše spletne strani.

en: Show block on specific pages
sl: Prikaži blok na določenih straneh

en: Save block
sl: Shrani blok

en: Please ensure that each block description is unique.
sl: Zagotovite prosim, da bodo opisi posameznih blokov različni.

en: The block configuration has been saved.
sl: Konfiguracija bloka je bila shranjena.

en: The block has been created.
sl: Dodan je bil nov blok.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
sl: Kratek opis bloka uporabljen na <a href="@overview">strani za pregled blokov</a>.

en: Block body
sl: Telo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
sl: Vsebina bloka, kot ga vidijo uporabniki.

en: Block configuration
sl: Konfiguracija bloka

en: use PHP for block visibility
sl: uporabi PHP za vidljivost bloka

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
sl: Nadzoruje predele, ki so prikazani okrog glavne vsebine.

en: Core - required
sl: Jedro - zahtevano

en: Menus
sl: Meniji

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
sl: Upravljaj z navigacijskim menijem spletnega mesta, primarnimi povezavami in sekundarnimi povezavami. Preimenuj in organiziraj elemente menijev.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sl: Omogoči administratorjem urejati navigacijski meni spletnega mesta.

en: Add vocabulary
sl: Dodaj besedišče

en: Edit vocabulary
sl: uredi vokabularij

en: edit vocabulary
sl: uredi besedišče

en: Created new vocabulary %name.
sl: Ustvarjeno novo besedišče %name.

en: Updated vocabulary %name.
sl: Besedišče %name je posodobljeno.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati besedišče %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sl: Brisanje besedišča bo izbrisalo vse izraze v njem. Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Deleted vocabulary %name.
sl: Besedišče "%name" je izbrisano.

en: Default time zone
sl: Privzeti časovni pas

en: Add field
sl: dodaj polje

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sl[0]: Element je bil uspešno obdelan:
sl[1]: @count elementa sta bila uspešno obdelana:
sl[2]: @count elementi so bili uspešno obdelani:
sl[3]: @count elementov je bilo uspešno obdelanih:

en: Theme-engine-specific settings
sl: Nastavitve pogona za teme

en: Publish
sl: Objavi

en: Unpublish
sl: Umakni objavo

en: Permission
sl: Dovoljenje

en: @module module
sl: modul @module

en: My blog
sl: Moj blog

en: Input formats
sl: Vnosni formati

en: Anonymous commenting
sl: Anonimno komentiranje

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sl: Anonimni pisci ne morejo vnesti svojih kontaktnih in podatkov

en: Anonymous posters may leave their contact information
sl: Anonimni pisci lahko vnesejo svoje kontaktne podatke

en: Anonymous posters must leave their contact information
sl: Anonimni pisci morajo vnesti svoje kontaktne podatke

en: Display below post or comments
sl: Prikaži pod objavo oz. komentarji

en: Default comment setting
sl: Privzeta nastavitev komentarja

en: Read/Write
sl: Branje/pisanje

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
sl: Ne velja za uporabnike s pravicami: <em>upravljaj komentarje</em>.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sl: Vsebina polja je zasebna in ne bo vidna javnosti.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sl: Vaš podpis bo javno viden na dnu vaših komentarjev.

en: parent
sl: starš

en: Flat list - collapsed
sl: Raven seznam - stisnjen

en: Flat list - expanded
sl: Raven seznam - razširjen

en: Threaded list - collapsed
sl: Razvejan seznam - stisnjen

en: Threaded list - expanded
sl: Razvejan seznam - razširjen

en: Date - newest first
sl: Datum - novejše najprej

en: Date - oldest first
sl: Datum - starejše najprej

en: 1 comment | @count comments
sl[0]: @count komentar
sl[1]: @count komentarja
sl[2]: @count komentarji
sl[3]: @count komentarjev

en: 1 new comment | @count new comments
sl[0]: 1 nov komentar
sl[1]: @count nova komentarja
sl[2]: @count novi komentarji
sl[3]: @count novih komentarjev

en: Save content type
sl: Shrani tip vsebine

en: Show descriptions
sl: Pokaži opise

en: Subtitle
sl: Podnaslov

en: Language code
sl: Koda jezika

en: Save role
sl: Shrani vlogo

en: debug
sl: razhroščevanje

en: file system
sl: datotečni sistem

en: Escape all tags
sl: Reši gradnike

en: Strip disallowed tags
sl: Izlušči gradnike

en: input formats
sl: vhodne oblike

en: Menu link title
sl: Naslov povezave v meniju

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
sl: Besedilo za povezavo do te objave, ki se bo pojavilo v meniju.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sl: Največja globina v meniju je določena na !maxdepth. Nekateri elementi ne bodo na voljo za izbiro, če bi izbira presegla omejitev.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sl: Sistem menijev shranjuje le sistemske poti, prikazuje pa URL psevdonime. %link_path je bil shranjen kot %normal_path

en: Menu name
sl: Ime menija

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
sl: Strojno berljivo ime tega menija. To besedilo se uporablja za izgradnjo URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. To ime mora vsebovati le male črke, številke in pomišljaje in mora biti enolično.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati prilagojen meni %title?

en: Enter the title and path for your new menu item.
sl: Vnesite naslov in pot za nov menijski element.

en: Number of users to display
sl: Število prikazanih uporabnikov

en: Profiles
sl: profili

en: Edit container
sl: Uredi vsebnik

en: Last visit
sl: Zadnji obisk

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
sl: Za vpis komentarjev se <a href="@login">prijavite</a>.

en: Reply
sl: Odgovori

en: Hot topic threshold
sl: Prag vroče teme

en: Topics per page
sl: Tematik na stran

en: Posts - most active first
sl: Objave - najbolj aktivne na začeteku

en: Posts - least active first
sl: Objave - najmanj aktivne na začeteku

en: URL path settings
sl: Nastavitve URL poti

en: @user's picture
sl: Slika za %user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite povrniti različico iz %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati različico iz %revision-date?

en: New forum topics
sl: Nove tematike

en: @type: deleted %title revision %revision.
sl: @type: %title izbrisano, različica %revision.

en: Page not found
sl: Stran ni bila najdena

en: Language neutral
sl: Nevtralen jezik

en: (site default theme)
sl: Izberi preivzet časovni pas strani.

en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

en: Preview trimmed version
sl: Predogled skrajšane različice

en: Preview full version
sl: Predogled popolne različice

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
sl: Vnešena vsebina za @type je prekratka. Vsebovati mora najmanj %words besed.

en: List, add, and edit users.
sl: Izpiši, dodaj in uredi uporabnike.

en: The name %name is already taken.
sl: Uporabniško ime %name že obstaja.

en: OpenID redirect
sl: OpenID preusmeritev

en: OpenID Login
sl: OpenID prijava

en: Delete OpenID
sl: Izbriši OpenID

en: OpenID login failed.
sl: OpenID prijava ni uspela.

en: That OpenID is already in use on this site.
sl: Ta OpenID je že v uporabi na tem splenem mestu.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati OpenID %authname za uporabnika %user?

en: OpenID deleted.
sl: OpenID izbrisan.

en: « first
sl: « prva

en: last »
sl: zadnja »

en: The directory %directory does not exist.
sl: Mapa %directory ne obstaja.

en: The directory %directory is not writable
sl: V mapo %directory ni mogoče zapisovati.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sl: Mapa %directory ni zapisljiva, ker na tej mapi niso nastavljena ustrezna dovoljenja.

en: Rearrange
sl: Preuredi

en: Show only items where
sl: Prikaži samo elemente, kjer

en: No comments available.
sl: Ni komentarjev.

en: 1 user | @count users
sl[0]: 1 uporabnik
sl[1]: %count uporabnika
sl[2]: %count uporabniki
sl[3]: %count uporabnikov

en: Rebuild permissions
sl: Ponovno zgradi dovoljenja

en: @type: updated %title.
sl: @type: posodobljen %title.

en: @type: added %title.
sl: @type: dodan %title.

en: Action %action has been unassigned.
sl: Akcija %action je bila nedodeljena.

en: Add role
sl: Dodaj vlogo

en: You must specify a valid role name.
sl: Vnesti morate veljavno ime vloge.

en: The role has been added.
sl: Nova vloga je bila dodana.

en: Path to custom logo
sl: Pot do svojega logotipa

en: taxonomy
sl: taksonomija

en: Updated term %term.
sl: Posodobljen izraz %term.

en: - Please choose -
sl: - Prosimo, izberite -

en: - None selected -
sl: - Ni izbrana -

en: Discard items older than
sl: Zavrži elemente starejše od

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
sl: @site_name - zbrani viri v kategoriji @title

en: @site_name - aggregated feeds
sl: @site_name - zbrani viri

en: @site_name aggregator
sl: @site_name zbiralnik virov

en: Aggregator
sl: Zbiralnik

en: There is no new syndicated content from %site.
sl: Iz spletnega mesta %site ni novih zbranih vsebin.

en: There is new syndicated content from %site.
sl: Iz spletnega mesta %site so na voljo nove zbrane vsebine.

en: Feed aggregator
sl: Zbiralnik virov

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sl: Zbira vire vsebin (RSS, RDF, in Atom vire).

en: Alias
sl: Vzdevek

en: Account settings
sl: Nastavitve računa

en: The content type %name has been deleted.
sl: Tip vsebine %name je bil pobrisan.

en: Deleted content type %name.
sl: Izbrisan tip vsebine %name.

en: Enter your keywords
sl: Vnesite ključne besede

en: Clean URLs
sl: Čisti URL-ji

en: My account
sl: Moj račun

en: Pictures
sl: Slike

en: Number of topics
sl: Število tematik

en: Active forum topics
sl: Aktivne tematike

en: Read the latest forum topics.
sl: Preberite zadnje teme na forumu.

en: User activity
sl: Aktivnost uporabnika

en: GD library
sl: GD knjižnica

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
sl: Kategorija, katere del naj bi bilo novo polje. Kategorije so uporabljene za logično združevanje polj. Primer kategorije so "Osebni podatki".

en: The user must enter a value.
sl: Uporabnik mora vnesti vrednost.

en: Visible in user registration form.
sl: Viden v obrazcu za registracijo

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sl: Uporabnik se smatra prijavljen še toliko časa po zadnjem ogledu strani.

en: Maximum number of currently online users to display.
sl: Največje število prikazanih prijavljenih uporabnikov.

en: There is currently %members and %visitors online.
sl: Trenutno je na strani %members in %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
sl: Trenutno je na strani %members in  %visitors.

en: 1 guest | @count guests
sl[0]: 1 gost
sl[1]: @count gosta
sl[2]: @count gostje
sl[3]: @count gostov

en: Book navigation
sl: Navigacija po knjigi

en: !a comments per page
sl: !a komentarjev na stran

en: 1 year | @count years
sl[0]: 1 leto
sl[1]: @count leti
sl[2]: @count leta
sl[3]: @count let

en: 1 week | @count weeks
sl[0]: 1 teden
sl[1]: @count tedna
sl[2]: @count tedni
sl[3]: @count tednov

en: 1 sec | @count sec
sl[0]: 1 sek
sl[1]: @count sek
sl[2]: @count sek
sl[3]: @count sek

en: Edit comment
sl: Uredi komentar

en: Promote to front page
sl: Prikaži na prvi strani

en: Edit rule
sl: Uredi pravilo

en: The file could not be created.
sl: Datoteke ni bilo mogoče ustvariti.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sl: Navodila za ponastavitev gesla poslana uporabniku %name na naslov %email.

en: Account information
sl: Podatki o računu

en: The e-mail address %mail is not valid.
sl: E-naslov %mail ni veljaven.

en: Account
sl: Račun

en: authenticated user
sl: prijavljen uporabnik

en: E-mail addresses to notify when updates are available
sl: E-naslov za obveščanje o novih posodobitvah

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
sl: Kadarkoli vaše spletno mesto preveri za posodobitvami in najde nove, lahko obvesti uporabnike preko e-pošte. Vpišite vsak naslov v svojo vrstico. Če je prazno, ne bo poslana nobeno e-sporočilo.

en: Check for updates
sl: Preveri posodobitve

en: Only security updates
sl: Samo varnostne posodobitve

en: %email is not a valid e-mail address.
sl: %email ni veljaven e-naslov.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
sl: %emails niso veljavni e-naslovi.

en: No update data available
sl: Podatki o posodobitvah niso na voljo

en: Not secure!
sl: Ni varno!

en: Revoked!
sl: Preklicano!

en: Unsupported release
sl: Nepodprta izdaja

en: Can not determine status
sl: Ne morem določiti statusa

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
sl: Za vašo verzijo Drupala je na voljo varnostna posodobitev. Za zagotavljanje varnosti vašega strežnika, takoj izvedite posodobitev!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
sl: Vaša različica Drupala ni več podprta. Posodobitev je močno priporočena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sl: Na voljo so posodobitve za vašo različico Drupala. Za zagotovitev pravilnega delovanja vašega spletnega mesta, posodobitev izvedite čimprej.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
sl: Za več informacij si poglejte stran <a href="@available_updates">razpoložljivih posodobitev</a>.

en: Project not secure
sl: Projekt ni varen

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
sl: Ta projekt je bil s strani Drupalove varnostne ekipe označen kot nevaren, zato ni več na voljo za prenos. Priporočena je takojšnja onemogočitev vsega, povezanega s tem projektom.

en: Project revoked
sl: Projekt je preklican

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sl: Ta projekt je bil preklican in ni več na voljo za prenos. Priporočeno je takojšnje onemogočenje vsega, povezanega s tem projektom.

en: Project not supported
sl: Projekt ni podprt

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sl: Ta projekt ni več podprt in ni več na voljo za prenos. Priporočeno je takojšnje onemogočenje vsega, povezanega s tem projektom!

en: No available releases found
sl: Na voljo ni nobene izdaje

en: Release revoked
sl: Izdaja je preklicana

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sl: Trenutno nameščena izdaja je bila preklicana in ni več na voljo za prenos. Priporočeno je takojšnje onemogočenje ali nadgradnja vsega, povezanega s tem projektom.

en: Release not supported
sl: Izdaja ni podprta

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sl: Vaša trenutno nameščena izdaja ni več podprta in ni več na voljo za prenos. Priporočeno je takojšnje onemogočenje ali nadgradnja vsega, povezanega s tem projektom.

en: Invalid info
sl: Neveljavni podatki

en: Security update required!
sl: Zahtevana je varnostna posodobitev!

en: Not supported!
sl: Ni podprto!

en: Also available:
sl: Tudi na voljo:

en: The selected file %name could not be uploaded.
sl: Izbrana datoteka %name ne more biti naložena.

en: Field settings
sl: Nastavitve polja

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sl: Napaka pri validaciji, prosimo, poskusite znova. Če se napaka ponavlja, prosimo, da o tem obvestite skrbnika strani.

en: Edit forum
sl: Uredi forum

en: Default order
sl: Privzeti vrstni red

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sl: To je določeno forumsko besedišče. Nekatere možnosti običajnega besedišča so bile odstranjene.

en: Leave shadow copy
sl: Ohrani senčno kopijo

en: Container name
sl: Ime zaboja

en: forum container
sl: dodaj zaboj

en: @time ago<br />by !author
sl: %time od tega <br /> avtor %author

en: Add new field
sl: dodaj novo polje

en: Containing any of the words
sl: Vsebuje vsaj eno od besed

en: Containing the phrase
sl: Vsebuje besedno zvezo.

en: Containing none of the words
sl: Naj ne vsebuje nobene od besed

en: Only in the category(s)
sl: Samo v kategorijah

en: Only of the type(s)
sl: Samo tip(i)

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sl: Naslednje številke določajo, katere lastnosti bodo bolj pomembne pri prikazu rezultatov ob iskanju vsebine. Višje številke pomenijo večji vpliv, nič pomeni, da je lastnost prezrta. Spreminjanje teh številk ne zahteva ponovne izgranje iskalenga indeksa. Spremembe bodo v veljavo stopile takoj.

en: Recently posted
sl: Zadnji prispevki

en: Number of comments
sl: Število komentarjev

en: Number of views
sl: Število ogledov

en: Factor
sl: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
sl: Razširite pogled, da bo vseboval opise.

en: Hide descriptions
sl: Skrij opise

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sl: Nalaganje izbrane datoteke %file ni možno, ker ciljna mapa %directory ni pravilno nastavljena.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sl: Izbrane datoteke %file ni mogoče kopirati, ker nobena datoteka s tem imenom ne obstaja. Preverite ali ste navedli pravilno ime datoteke.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sl: Izbrane datoteke %file ni mogoče kopirati, ker ciljno ime že obstaja.

en: The selected file %file could not be copied.
sl: Izbrane datoteke %file ni bilo mogoče kopirati

en: The removal of the original file %file has failed.
sl: Brisanje izvorne datoteke %file je spodletelo.

en: Color set
sl: Barvna shema

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
sl: <ul> 
    <li>Preverite ali ste točno vpisali iskalni niz.</li>
    <li>Odstranite narekovaje in iščite vsako besedo posebej: iskalni niz <em>"modro nebo" </em>bo vrnil manj zadetkov kot <em>modro nebo</em>.</li>
    <li>poskusite z iskanjem zgolj ene izmed besed iskalnega niza z uporabo ukaza OR: npr.<em> modro OR nebo</em></li>
    </ul>

en: Database host
sl: Naslov strežnika podatkovne baze

en: Maximum link text length
sl: Maksimalna dolžina povezav

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sl: URL-ji daljši ki vsebujejo več znakov bodo skrajšani, da predolgi nizi ne nebi pokvarili oblikovanja. Povezava bo delovala, skrajšan bo samo besedilni del povezave.

en: Check e-mail
sl: Preveri e-pošto

en: Reports
sl: Poročila

en: Default picture
sl: Privzeta slika

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sl: URL slike, ki je prikazana pri uporabnikih brez izbrane osebne slike. Pustite prazno za izklop prikaza.

en: Select the default site time zone.
sl: Izberi preivzet časovni pas strani.

en: Site status
sl: Status strani

en: Toggle display
sl: Omogoči prikaz

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sl: Če nimate neposrednega datotečnega dostopa do strežnika, uporabite to polje za prenos vašega logotipa.

en: Configuration file
sl: Nastavitvena datoteka

en: Install profile
sl: Namesti profil

en: %percentage of the site has been indexed.
sl: %percentage vsebin je že indeksiranih.

en: Download method
sl: Prenos datotek

en: Web server
sl: Spletni strežnik

en: Error reporting
sl: Poročanje o napakah

en: The content access permissions have been rebuilt.
sl: Pravice dostopa do vsebin so bile ponastavljene.

en: sort by @s
sl: uredi po @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sl: Žal, uporabniško ime ali geslo sta napačni. <a href="@password">Ste pozabili geslo?</a>

en: and
sl: in

en: where
sl: kjer

en: Please select one or more comments to perform the update on.
sl: Izberite enega ali več komentarjev, nad katerim(i) želite uveljaviti spremembe.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
sl: Stack overflow: preveč klicev za actions_do(). Da bi preprečil neskončno zanko bo operacija prekinjena.

en: Action %action saved.
sl: Akcija %action je shranjena.

en: Action %action created.
sl: Akcija %action je ustvarjena.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
sl: Za dodelitev teh dejanj sistemskim dogodkom, pojdite na stran <a href="@url">Sprožilci</a>.

en: Manage actions
sl: Uredi akcije

en: Delete an action.
sl: Pobriše akcijo.

en: Triggers
sl: Sprožilci

en: Unassign an action from a trigger.
sl: Odvzemi akcijo sprožilcu.

en: Choose an advanced action
sl: Izberite napredno akcijo

en: Action type
sl: Vrsta akcije

en: Are you sure you want to delete the action %action?
sl: Res želite izbrisati akcijo %action?

en: Action %action was deleted
sl: Akcija %action je bilo izbrisana

en: Deleted orphaned action (%action).
sl: Pobrisana osirotela akcija (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
sl: Ali ste prepričani, da želite odvzeti akcijo %title?

en: You can assign it again later if you wish.
sl: Lahko jo ponovno dodelite kasneje.

en: Choose an action
sl: Izberite akcijo

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
sl: Izbrana akcija, je že dodeljena temu sprožilcu.

en: When cron runs
sl: Kdaj se zažene cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sl: URL na katerega bo uporabnik preusmerjen. To je lahko lokalni URL kot node/1234 ali zunanji URL kot http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
sl: Ko vsebino pregleduje avtentificirani uporabnik.

en: Display a message to the user
sl: Prikaži sporočila uporabniku

en: Unpublish comment
sl: Umakni komentar

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sl: Umakni komentar, ki vsebuje ključne besede.

en: Block current user
sl: Blokiraj trenutnega uporabnika

en: Ban IP address of current user
sl: Izloči IP naslov trenutnega uporabnika.

en: Set @type %title to sticky.
sl: Naj bo @type %title na vrh.

en: Set @type %title to unsticky.
sl: Naj @type %title ne bo na vrhu.

en: Promoted @type %title to front page.
sl: Objavljeno @type %title na prvi strani.

en: After a user account has been created
sl: Po kreiranju uporabniškega računa

en: After a user's profile has been updated
sl: Po posodobitvi uporabniškega profila

en: After a user has been deleted
sl: Po izbrisu uporabnika

en: After a user has logged in
sl: Po prijavi uporabnika

en: After a user has logged out
sl: Po odjavi uporabnika

en: When a user's profile is being viewed
sl: Ob prikazu uporabniškega profila

en: Blocked user %name.
sl: Uporabnik %name je blokiran.

en: Banned IP address %ip
sl: Izločen IP naslov %ip

en: After saving a new term to the database
sl: Nov izraz je bil shranjen v bazo

en: After saving an updated term to the database
sl: Izraz je bil posodobljen

en: After deleting a term
sl: Po brisanju izraza

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
sl: Omogoči izvajanje akcij ob določenih sisetmskih dogodkih, kot je kreiranje nove vsebine.

en: 1 read | @count reads
sl[0]: 1x prebrano
sl[1]: %countx prebrano
sl[2]: %countx prebrano
sl[3]: %countx prebrano

en: Enables the categorization of content.
sl: Omogoča kategorizacijo vsebine.

en: Path prefix
sl: Predpona poti

en: Save rule
sl: Shrani pravilo

en: Delete contact
sl: Izbriši kontaktni obrazec

en: Auto-reply
sl: Samodejni odgovor

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sl: Samodejni odgovor. Pustite prazno, če uporabniku ne želite poslati samodejnega odgovora.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sl: E-poštni naslov %recipient ni veljaven.

en: Additional information
sl: Dodatne informacije

en: You can leave a message using the contact form below.
sl: Sporočilo nam lahko pošljete preko spodnjega kontaktnega obrazca.

en: Contact form: category %category added.
sl: Obrazec za kontakt: dodana je kategorija %category.

en: Contact form: category %category updated.
sl: Obrazec za kontakt: kategorija %category je posodobljena.

en: Lithuanian
sl: Litvanščina

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
sl: Tema brez tabel, več stolpcev, stalna širine, možnost spreminjanja barv.

en: Translate
sl: Prevodi

en: File to import not found.
sl: Datoteke za uvoz ni bilo mogoče najti.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sl: Uvoz prevoda je spodletel, ker datoteke %filename ni bilo mogoče brati.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: "msgstr" je bil pričakovan v vrstici %line, vendar ni bil najden.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: "msgid_plural" je bil pričakovan v vrstici %line, vendar ni bil najden.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje sintaktično napako v vrstici %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: "msgid" je bil nepričakovan v vrsitci %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: "msgstr[]" je bil nepričakovan v vrstici %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: "msgstr" je bil nepričakovan v vrstici %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename vsebuje napako: nepričakovan niz v vrstici %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sl: Datoteka s prevodom %filename se je nepričakovano končala v vrtici %line.

en: Save translations
sl: Shrani prevode

en: Export template
sl: Izvozi predlogo

en: Create @name
sl: Ustvari @name

en: The custom menu %title has been deleted.
sl: Prilagojeni mani %title je bil pobrisan.

en: @type %title has been deleted.
sl: @type (%title) je bil uspešno izbrisan.

en: Not enabled
sl: Ni omogočeno

en: anonymous user
sl: Anonimni uporabnik

en: Save permissions
sl: Shrani dovoljenja

en: The name %name has been denied access.
sl: Imenu %name je bil zavrnjen dostop.

en: Search this site
sl: Išči po tej spletni strani

en: Original text
sl: Izvorno besedilo

en: Delete content type
sl: Izbriši tip vsebine

en: create a new book
sl: ustvari novo knjigo

en: edit permissions
sl: uredi dovoljenja

en: Manage your site's book outlines.
sl: Urejanje načrtov knjig na vašem spletnem mestu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sl: Zaradi varnostnih razlogov je bila naložena datoteka preimenovana v %filename.

en: notice
sl: obvestilo

en: User account
sl: Uporabniški račun

en: File download
sl: Snemanje datotek

en: Acronym
sl: Kratica

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
sl: Napaka pri nalaganju datoteke; mapa %directory ne obstaja ali ni zapisljiva.

en: Post new comment
sl: Objavi nov komentar

en: The field has been updated.
sl: Nastavitve bloka so bile posodobljene.

en: Returns information about an author in the system.
sl: Vrne informacije o avtorju v sistemu.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
sl: Ustvari novo objavo ter jo po izbiri objavi.

en: Updates the information about an existing post.
sl: Posodobi informacije o obstoječi objavi.

en: Returns information about a specific post.
sl: Vrne informacije o določeni objavi.

en: Deletes a post.
sl: Izbriše objavo.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
sl: Vrne seznam najnovejših objav v sistemu.

en: Updates information about an existing post.
sl: Posodobi informacije o obstoječi objavi.

en: Uploads a file to your webserver.
sl: Naloži datoteko na vaš spletni strežnik.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
sl: Vrne seznam vseh kategorij katerim je objava dodeljena.

en: Sets the categories for a post.
sl: Nastavi kategorije za objavo.

en: Error storing post.
sl: Napaka pri shranjevanju objave.

en: You do not have permission to update this post.
sl: Nimate pravic za urejanje te objave.

en: No file sent.
sl: Nobena datoteka ni bila poslana.

en: Error storing file.
sl: Napaka pri shranjevanju datoteke.

en: Invalid post.
sl: Neveljavna objava.

en: The default maximum file size a user can upload.
sl: Privzeta največja velikost datoteke, ki jo uporabnik lahko naloži.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
sl: Privzeta največja velikost vseh datotek, ki jih uporabnik lahko ima na spletnem mestu.

en: RSD
sl: RDS

en: List, edit, or add user roles.
sl: Izpiši, uredi ali dodaj uporabniške vloge.

en: edit role
sl: uredi vlogo

en: All recent posts
sl: vse sveže objave

en: My recent posts
sl: moje sveže objave

en: Track posts
sl: Spremljaj objave

en: Enables tracking of recent posts for users.
sl: Omogoči sledenje novejših objav uporabnika.

en: Direction
sl: Smer

en: Minimum number of words
sl: Najmanjše število besed

en: Password field is required.
sl: Polje z geslom je obvezno.

en: Confirm password
sl: Potrdi geslo

en: Default display order
sl: Privzeti vrstni red prikaza

en: No strings found for your search.
sl: Noben niz ni najdden v tvojem iskanju.

en: Administration theme
sl: Tema za upravljanje

en: Check username
sl: Preveri uporabniško ime

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sl: Za zahtevo se vam zahvaljujemo. Vaš račun trenutno čaka na administratorjevo odobritev.<br />Po e-pošti vam je bilo poslano pozdravno sporočilo z nadaljnimi navodili.

en: Enable personal contact form by default
sl: Privzeto omogoči osebni obrazec za kontakt

en: Default status of the personal contact form for new users.
sl: Privzeti status osebnega obrazca za kontakt za nove uporabnike.

en: Afar
sl: Afarščina

en: Somali
sl: Somalščina

en: Komi
sl: Komijščina

en: Run cron
sl: Poženi Cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sl: Varnostno opozorilo: Napaka pri pisanju datoteke .htaccess. Prosimo, da v mapi %directory sami pripravite .htaccess datoteko z naslednjo vsebino: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sl: Datoteke %file ni bilo mogoče shraniti, ker presega %maxsize, največjo dovoljeno velikost za nalaganje.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
sl: Datoteke %file ni mogoče shraniti, ker se nalaganje ni uspešno zaključilo.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sl: Datoteke %file ni mogoče shraniti. Prišlo je do neznane napake.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sl: Dovoljene so samo datoteke z naslednjimi končnicami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sl: Velikost datoteke %filesize presega največjo dovoljeno velikost %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sl: Datoteka ima %filesize in lahko preseže tvojo dovoljeno kvoto na disku %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
sl: Dovoljene so samo JPEG, PNG in GIF slike.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sl: Slika je bila pomanjšana na največjo dovoljeno velikost %dimensions pikslov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sl: Slika je prevelika; največje dovoljena velikost je %dimensions pikslov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sl: Slika je premajhna; najmanjša dovoljena velikost je %dimensions pikslov.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sl: Napaka med nalaganjem. Naložene datoteke %file  ni bilo mogoče premakniti na željeno mesto %destination.

en: Add to book outline
sl: Dodaj v strukturo knjige.

en: outdated
sl: zastarelo

en: add translation
sl: dodaj prevod

en: Translations of %title
sl: Prevod za %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
sl: Največja dovoljena velikost datoteke je %filesize. Na strežnik lahko prenesete sledeče vrste datotek: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
sl: Ime datoteke presega omejitev 255-ih znakov. Preimenuj jo in poizkusi ponovno.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
sl: Urejanje označevanja, kategorizacije in razvrščanja vsebine.

en: Database port
sl: Vrata strežnika podatkovne baze

en: Re-index site
sl: Znova indeksiraj spletno mesto

en: Are you sure you want to re-index the site?
sl: Ali ste prepričani, da želite znova indeksirati spletno mesto?

en: Save and continue
sl: Shrani in nadaljuj

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sl: Te nastavitve so nujne le za nekatera spletna mesta. V kolikor teh nastavitev ne poznate, pustite privzete možnosti, oziroma se o njih pozanimajte pri vašem ponudniku spletnega gostovanja.

en: If your database is located on a different server, change this.
sl: Tole spremenite, če se vaša podatkovna baza nahaja na drugem strežniku.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sl: Če vaš strežnik podatkovne baze uporablja nestandardna vrata, vnesite pravilno številko vrat.

en: Database port must be a number.
sl: Vrata podatkovne baze morajo biti število.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sl: Presledki so dovoljeni; razen pike (.), vezaja (-) ali podčrtaja (_), ločila niso dovoljena.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sl: Zaznana je bila neveljavna izbira. Prosimo, obvestite administratorja spletnega mesta.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sl: Neveljaven izbor %choice v elementu !name.

en: Language negotiation
sl: Mehanizem za izbiro jezika

en: Not writable
sl: Ni zapisljivo

en: Identification
sl: Identifikacija

en: host
sl: gostitelj

en: Book outline
sl: Struktura knjige

en: This will be the top-level page in this book.
sl: To bo vrhnja stran v tej knjigi.

en: Revision information
sl: Različice

en: Notify user of new account
sl: Obvesti uporabnika o novem računu

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
sl: Nalaganje izbrane datoteke %file ni možno, ker ciljna mapa %directory ne obstaja oz. dostopne pravice ne omogočajo pisanja vanjo.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
sl: <em>Stran</em>, v obliki podobna <em>prispevku</em>, je enostaven način ustvarjanja in prikaza podatkov, ki se redko spreminjajo, kot je recimo del spletišča "O nas". Privzeto <em>stran</em> obiskovalcem ne dovoli komentiranja in ni postavljena na začetno stran.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
sl: <em>Prispevek</em>, v obliki podoben <em>strani</em>, je idealen za ustvarjanje in prikaz vsebin, ki informirajo ali zaposlijo obiskovalce spletišča. Tiskovna sporočila, obvestila spletišča in neformalna blogom podobna sporočila, se lahko vsa ustvarijo z uporabo <em>prispevka</em>. Privzeto je <em>prispevek</em> samodejno postavljen na začetno stran in ponuja možnost za objavo komentarjev.

en: Path to custom icon
sl: Pot do lastne ikone

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
sl: Prikaz in urejanje komentarjev ter čakalna vrsta za odobritev.

en: Delete comment
sl: Izbriši komentar

en: Reply to comment
sl: Odgovori na komentar

en: Default display mode
sl: Privzeti način prikaza

en: Default comments per page
sl: Privzeto število komentarjev na stran

en: Comment controls
sl: Nadzor komentarjev

en: Display above the comments
sl: Prikaži nad komentarji

en: Display below the comments
sl: Prikaži pod komentarji

en: Display above and below the comments
sl: Prikaži nad in pod komentarji

en: Comment subject field
sl: Polje za naslov komentarja

en: Can users provide a unique subject for their comments?
sl: Ali lahko uporabniki vpišejo (unikatni) naslov za svoje komentarje?

en: You are not authorized to post comments.
sl: Nimate dovoljenja za vnos komentarjev.

en: The comment you are replying to does not exist.
sl: Komentar, na katerega odgovarjate, ne obstaja.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sl: Razprava je zaključena: ne morete več pisati komentarjev.

en: You are not authorized to view comments.
sl: Nimate dovoljenja za branje komentarjev.

en: Comment: updated %subject.
sl: Komentar: %subject posodobljen.

en: Comment: added %subject.
sl: Komentar: %subject dodan.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sl: Vsi odgovori na ta komentar bodo izgubljeni. Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Publish the selected comments
sl: Objavi izbrane komentarje

en: Unpublish the selected comments
sl: Skrij izbrane komentarje

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
sl: Ni komentarjev za brisanje. Mogoče je izbrani komentar že izbrisal drug administrator.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te komentarje in vse njihove naslednike?

en: You have to specify a valid author.
sl: Vpisati morate veljavnega avtorja.

en: The name you used belongs to a registered user.
sl: Ime, ki ste ga uporabili, priprada registriranemu uporabniku.

en: You have to leave your name.
sl: Vpisati morate svoje ime.

en: The e-mail address you specified is not valid.
sl: Vpisani e-poštni naslov ni veljaven.

en: You have to leave an e-mail address.
sl: Vnesti morate e-poštni naslov.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
sl: URL naslov vaše domače strani je neveljaven. Vpisati ga morate v polni obliki, npr. <code>http://primer.si/podstran</code>.

en: (No subject)
sl: (brez naslova)

en: Comment viewing options
sl: Možnosti prikaza komentarjev

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sl: Za komentiranje se <a href="@login">prijavite</a> oz. <a href="@register">registrirajte</a>

en: Comment: deleted %subject.
sl: Komentar: %subject je izbrisan.

en: Access type
sl: Tip dostopa

en: Add feed
sl: Dodaj vir

en: File system
sl: Datotečni sistem

en: @name's blog
sl: blog od @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
sl: Navesti morate veljaven e-poštni naslov, da lahko kontaktirate ostale uporabnike. Prosim uredite vaše <a href="%url">osebne nastavitve</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
sl: Ne morete kontaktirati več kot %number uporabnikov na uro. Prosim, poskusite pozneje.

en: Join summary
sl: Združi povzetek

en: Split summary at cursor
sl: Razcepi povzetek  pod kurzorjem

en: Enter your @s username.
sl: Vpišite svoje uporabniško ime za spletno mesto @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
sl: Vaš virtualni obraz ali slika. Maksimalne dimenzije so %dimensions in največja dovoljena velikost %size kB.

en: Posted in
sl: Objavljeno v

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sl: Komentar: poslan je bil neavtoriziran komentar ali komentar poslan v zaprto objavo %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
sl: Objavil !username, @datetime.

en: !name's blog
sl: Blog uporabnika !name

en: All languages
sl: Vsi jeziki

en: @type %title has been created.
sl: Vsebina %title tipa @type je bila ustvarjena.

en: @type %title has been updated.
sl: Vsebina %title tipa @type je bila posodobljena.

en: %message in %file on line %line.
sl: %message v %file v vrstici %line.

en: Picture image path
sl: Pot do mape s slikami

en: Help topics
sl: Teme pomoči

en: No help is available for module %module.
sl: Na voljo ni nobene pomoči za modul %module.

en: @module administration pages
sl: Strani za upravljanje modula @module

en: By module
sl: Glede na module

en: Manage your site's content.
sl: Upravljaj s vsebino spletnega mesta.

en: Control how your site looks and feels.
sl: Nastavite 'look & feel' vašega spletnega mesta.

en: Adjust basic site configuration options.
sl: upravlja konfiguracijo strani

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
sl: Upravljaj z uporabniki spletnega mesta, skupinami in pravili dostopanja.

en: Translate interface
sl: Prevajanje vmesnika

en: Add language
sl: Dodaj jezik

en: Edit string
sl: Uredi niz

en: Delete string
sl: Izbriši niz

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati jezik %name?

en: The language %locale has been removed.
sl: Jezik %locale je bil odstranjen.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati niz "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sl: Brisanje tega niza bo odstranilo vse prevode tega niza v vseh jezikih. Tega dejanja ni možno razveljaviti.

en: PM
sl: popoldan

en: Multilingual support
sl: Večjezična podpora

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sl: Izbrano orodje za upravljanje s slikami %toolkit ne more ustrezno izvesti %function.

en: Currently using !item !version
sl: Trenutno uporabljate !item !version

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sl: Uporabnik %name je uporabil možnost enkratne prijave ob %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
sl: Ustvarjen je bil nov uporabniški račun za <a href="@url">%name</a>. Poslano ni bilo še nobeno e-sporočilo.

en: Registration successful. You are now logged in.
sl: Registracija je uspela. Sedaj ste prijavljeni.

en: New user: %name (%email).
sl: Nov uporabnik: %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
sl: Sprememba nastavitev: %settings ni uspela. Preverite če imate ustrezne pravice.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
sl: Odpiranje nastavitev: %settings ni uspelo. Preverite če imate ustrezne pravice.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
sl: Pravkar ste uporabili možnost enkratne prijave in te povezave ne morete več uporabiti za prijavo. Prosimo, spremenite vaše geslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
sl: !username je zaprosil za odprtje računa.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
sl: Uporabniško ime ali e-poštni naslov

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
sl: Vrne seznam blogov, kjer ima avtor pravico objavljati.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
sl: Vrne seznam vseh kategorij, ki so navedene v blogu.

en: You do not have permission to create this type of post.
sl: Nimate pravic za ustvarjanje vsebine tega tipa.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
sl: Nimate pravic za objavo tega tipa vsebine. Prosim, shranite ga kot osnutek.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
sl: Nimate pravic za shranjevanje osnutkov tega tipa vsebine. Prosim, da prispevek objavite.

en: You do not have permission to edit this blog.
sl: Nimate pravic za urejanje tega bloga.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
sl: Omogoča uporabnikom objavljati vsebino z uporabo aplikacij, ki podpirajo XML-RPC blog API-je.

en: User autocomplete
sl: Avtomatično dopolni uporabnike

en: Initializing.
sl: Inicializacija.

en: Remaining @remaining of @total.
sl: Preostalo @remaining od @total.

en: An error has occurred.
sl: Prišlo je do napake.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sl: Prosim nadaljujte na <a href="@error_url">stran z napako</a>

en: HTTP POST is required.
sl: HTTP POST je obvezen

en: Your page will be a part of the selected book.
sl: Vaša stran bo del izbrane knjige.

en: 0 sec
sl: 0 sek

en: form
sl: obrazec

en: Basic options
sl: Osnovne možnosti

en: alert
sl: opozorilo

en: emergency
sl: urgentno

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sl: Za spremembo trenutnega gesla, vpišite novo geslo v obe polji.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
sl: To povezavo za enkratno prijavo ste že uporabili, zato njena uporaba ni več potrebna. Na stran ste že prijavljeni.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sl: Poskusili ste uporabiti povezavo za enkratno prijavo, ki je že potekla. Prosim, zahtevajte novo s spodnjim obrazcem.

en: This login can be used only once.
sl: Ta prijava je lahko uporabljena le enkrat.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sl: Poskušali ste uporabiti povezavo za enkratno prijavo, ki je že bila uporabljena ali je potekla. Prosimo, zahtevajte novo povezavo s spodnjim obrazcem.

en: The translation import of %filename failed.
sl: Datoteka s prevodom %filename pretrgana: Ne morem brati.

en: Abbreviation
sl: Okrajšava

en: Inserted
sl: Vnešeno

en: Provide a password for the new account in both fields.
sl: Vnesite geslo novega računa v obe vnosni polji.

en: Account details for !username at !site
sl: Podrobnosti uporabniškega računa za !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sl: !username,
    
    Hvala za registracijo na !site. Sedaj se lahko prijavite na !login_uri z naslednjim uporabniškim imenom in geslom:
    
    uporabniško ime: !username
    geslo: !password
    
    Prijavite se lahko tudi s klikom na to povezavo:
    
    !login_url
    
    Povezava je veljavna le za prvo prijavo in jo zato lahko uporabite le enkrat.
    
    Po prijavi boste preusmerjeni na !edit_uri kjer lahko spremenite vaše geslo.
    
    
    --  ekipa !site

en: User e-mail settings
sl: E-mail nastavitve uporabnika

en: Poll
sl: Anketa

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sl: Za iskanje obeh besed uporabi <strong>OR</strong> z velikimi črkami. Na primer, <strong>mačke OR psi</strong>.

en: Submitted by !username on @datetime
sl: Avtor: !username, datum @datetime

en: Preview post
sl: Predogled

en: More information about formatting options
sl: Več napotkov o oblikovnih možnostih.

en: Language settings
sl: Nastavitve jezika

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
sl: Cron se izvaja že več kot eno uro in je zelo verjetno, da se je zataknil.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sl: Poskus ponovnega zagona cron-a, medtem ko se ta še izvaja.

en: Cron run completed.
sl: Izvajanje cron-a je zaključeno.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
sl: Razlaga dodatkov ali novosti, ki so bili narejeni. S tem pomagate drugim avtorjem razumeti vaše motive.

en: Delete this menu item.
sl: Izbriši ta element iz menija.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
sl: Naslov strani kot se pokaže v meniju. Če ne želite dodati strani v meni, pustite polje prazno.

en: Already added languages
sl: Že vstavljeni jeziki

en: Recent blog posts
sl: Sveže objave v blogu

en: Who's new
sl: Novi uporabniki

en: Are you sure you want to delete these users?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te uporabnike?

en: The users have been deleted.
sl: Uporabniki so bili izbrisani.

en: Language name
sl: Ime jezika

en: Edit language
sl: Urejanje jezika

en: allow
sl: dovoli

en: Edit category
sl: Uredi kategorijo

en: The content type %name has been updated.
sl: Tip vsebine %name je bil posodobljen.

en: The content type %name has been added.
sl: Tip vsebine %name je bil dodan.

en: Contact form
sl: Obrazec za kontakt

en: Drag to re-order
sl: Preuredi z vlečenjem

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sl: Spremembe narejene v tej tabeli ne bodo shranjenem dokler ne shranite obrazca.

en: Rule type
sl: Tip pravila

en: Mask
sl: Maska

en: The access rule has been deleted.
sl: Pravilo dostopa je bilo izbrisano.

en: The requested page could not be found.
sl: Zahtevane strani ni bilo mogoče najti.

en: Requirements problem
sl: Problem v zahtevah

en: Database configuration
sl: Konfiguracija podatkovne baze

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
sl: Vaš spletni strežnik mogoče ne podpira nobene od splošno uveljavljenih podatkovnih baz. Pri vašem ponudniku gostovanja preverite, če ponujajo katero od <a href="@drupal-databases">baz, ki jih drupal podpira</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
sl: Za namestitev vaše @drupal baze, vnesite sledeče informacije.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
sl: Tip podatkovne baze, v katero bodo shranjeni podatki za @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sl: Ime podatkovne baze, v katero bodo shranjeni vaši podatki za @drupal. Nuno je, da to bazo kreirate že pred namestitvijo @drupal -a.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sl: Ime %db_type podatkovne baze, v katero bodo shranjeni vaši @drupal podatki. Nuno je, da to bazo kreirate že pred namestitvijo @drupal -a.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
sl: Če bo podatkovno bazo hkrati uporabljalo več aplikacij vnesite predpono tabel (primer: %prefix) za vašo @drupal stran.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
sl: Predpona za tabele v podatkovni bazi, ki ste jo vnesli, %db_prefix, je neveljavna. Predpona tabel lahko vsebije samo alfanumerične znake, pike ali podčrtaje.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
sl: V vašem %settings_file datoteki ste @drupal nastavili naj uporablja %db_type bazo, vendar vaše PHP nastavitve ne podpiraje tega tipa tabele.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
sl: Da lahko Drupal pravilno deluje, in da lahko nadaljujete z namestitvijo, morate rešiti vse zgoraj omenjene težave s pravicami. Ugotovili smo, da imamo pravice za naslednje ukaze: %commands. Za nadaljno pomoč pri konfiguraciji podatkovnega strežnika se obrnite na <a href="http://drupal.org/node/258">Priročnik za namestitev in nadgradnje</a>.  Če niste prepričani kaj vse to pomeni, je najbrž dobro, da se obrnete na svojega ponudnika spletnega gostovanja.

en: Select an installation profile
sl: Izberite namestitveni profil

en: Choose language
sl: Izberite jezik

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
sl: Z namestitvijo ustreznega paketa za prevajanje, bo namestitev napredovala v jeziku po vaši izbiri. Za namestitev in nadaljno uporabo Drupala v drugem jeziku:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
sl: Preveri če obstaja <a href="@translations" target="_blank">prevod te verzije Drupala</a> za izbrani jezik. Prevodi so shranjenih v jezikovnih paketih, ki zagotavljajo prevod za specifično verzijo Drupala v določen jezik.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
sl: Če obstaja alternativni paket s prevodi, ki ste jih izbrali, prenesi ta paket in razširi njegovo vsebino v Drupalovem korenskem imeniku.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
sl: S pomočjo spodnje povezave se lahko vrnete nazaj in izberete željen jezik iz seznama. Z vsako osvežitvijo strani se bodo pojavili tudi morebitni novi paketi s prevodi.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
sl: Druga možnost je namestitev in uporaba Drupala v angleščini in izbiro alternativnega jezika opraviš šele po namestitvi. Za to možnost izberite prvo povezavo spodaj.

en: How should the installation continue?
sl: Kako bi se morala namestitev nadaljevati?

en: Continue installation in English
sl: Nadaljuj namestitev v angleščini

en: Return to choose a language
sl: Za izbiro jezika pojdite nazaj

en: Install Drupal in English
sl: Namestite Drupal v angleščini

en: Learn how to install Drupal in other languages
sl: Naučite se kako namestiti Drupal v drugih jezikih

en: (built-in)
sl: (vgrajeno)

en: Select language
sl: Izberite jezik

en: No profiles available
sl: Na voljo ni nobenega profila

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
sl: Našli nismo nobenih namestitvenih profilov. Ti nam povejo, katere module je potrebno omogočiti in kakšna je shema za namestitev podatkovne baze. Profil je nujen za nadaljevanje namestitve.

en: Drupal already installed
sl: Drupal je že nameščen

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
sl: <ul><li>Za ponovni začetek, moraš izprazniti obstoječo bazo.</li><li>Za inštalacijo druge baze, uredi ustrezeno <em>settings.php</em> datoteko v <em>sites</em> mapi.</li><li>Za nadgradnjo obstoječe inštalacije, nadaljuj do <a href="@base-url/update.php">skripte za nadgradnjo</a>.</li><li>Poglej svojo <a href="@base-url">obstoječo stran</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
sl: Nameščam @drupal

en: The installation has encountered an error.
sl: Namestitev je naletela na napako.

en: Configure site
sl: Nastavite stran

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
sl: Vse potrebne spremembe v %dir in %file so zaključene, zato bi bilo dobro, če tem datotekam odstranite pravice za pisanje in se tako izognete varnostnim luknjam. Če niste prepričani kako to storiti, prosim poglejte v <a href="@handbook_url">spletni priročnik</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
sl: Vse potrebne spremembe v %dir in %file so končane. Zaradi varnosti sta zdaj samo za branje.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
sl: Vaš strežnik je bil uspešno preizkušen za podporo te funkcije.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
sl: Tvoja sistemska nastavitev trenutno ne omogoča te možnosti. <a href="http://drupal.org/node/15365">Stran v priročniku o Čistih URL-jih</a> vsebuje dodatne informacije za odpravljanje zežav.

en: Testing clean URLs...
sl: Preizkušam čiste URL-je...

en: @drupal installation complete
sl: @drupal namestitev končana

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
sl: Čestitamo, @drupal je bil uspešno nameščen.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
sl: Prosimo preberite zgornja sporočila, preden nadaljujete na <a href="@url">vaše novo spletno mesto</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
sl: Sedaj lahko nadaljujete na <a href="@url">vaše novo spletno mesto</a>.

en: Installed %module module.
sl: Modul %module je nameščen.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
sl: Kreiranje datoteke z nastavitvami je obvezen del @drupal namestitvenena postopka.
    <ol>
    <li>Kopiraj %default_file v %file.</li>
    <li>Spremeni dovoljenja datoteke tako, da jih bo lahko spletni strežnik spreminjal. V kolikor ne veste natančno kako to narediti, preberite<a href="@handbook_url">spletno stran z navodili</a>.</li>
    </ol>
    Več podrobnosti o postoku namestitve lahko najdete v datoteki INSTALL.txt

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
sl: Namestitvena procedura za @drupal potrebuje pravice za pisanje v %file med procesom namestitve. Če niste prepričani kako dodeljevati pravice, prosim poglejte v <a href="@handbook_url">spletni priročnik</a>.

en: Choose profile
sl: Izberite profil

en: Verify requirements
sl: Preveri zahteve

en: Set up database
sl: Nastavite podatkovno bazo

en: Set up translations
sl: Nastavi prevode

en: Install site
sl: Namesti stran

en: Finish translations
sl: Končaj prevode

en: To configure your website, please provide the following information.
sl: Za nastavitev tvoje spletne strani, vpiši naslednje podatke.

en: Site e-mail address
sl: E-mail naslov strani

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sl: Polje <em>Od<em> pri avtomatiziranih e-sporočilih pri postopku registracije, zahtevah po novih geslih in drugih obvestilih. (Priporočamo uporabo e-naslova, ki se konča z domeno vaše spletne strani, saj bo to zmanjšalo možnosti, da bi bila taka e-pošta označena kot neželjena pošta.)

en: Administrator account
sl: Upravljavski račun

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
sl: Administratorski račun ima popolni dostop do spletne strani; Avtomatično so mu dodeljene vse možne pravice za urejanje katerihkoli parametrov in vsebin. To je edini dostop, ki omogoča upravljanje z nekaterimi parametri. Iz teh razlogov podatke za ta dostop skrbno shranite.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sl: Vsa elektronska pošta od sistema bo poslana na ta naslov. Naslov ni javen in bo uporabljan samo na zahtevo za dodelitev novega gesla, ali naročilo na določene novice in objave.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sl: Po privzetih nastavitvah, bodo datumi na tem spletnem mestu prikazani v izbranem časovnem pasu.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
sl: Ta možnost omogoči, da Drupal oddaja "čiste" URL-je (tj. brez <code>?q= </ code> v URL-ju).

en: Update notifications
sl: Obvestila o posodobitvah

en: Check for updates automatically
sl: Avtomatično preverjaj posodobitve

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
sl: Če je ta opcija omogočena, vas bo Drupal obveščal, ko bodo na voljo nove posodobitve. S tem se bistveno izboljša varnost vaše strani. Ta opcija je <strong>zelo priporočljiva</strong>. Za delovanje bo vaša stran periodično pošiljala anonimne informacije o nameščenih komponentah na <a href="@drupal">drupal.org</a>. Za več informacij lahko preverite <a href="@update">update notification information</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
sl: Osirotela dejanja '%action' so bila odstranjena iz podatkovne baze.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
sl[0]: Obstaja osirotela akcija (%orphans) v tabeli. !link
sl[1]: Obstaja @count osirotelih akcij (%orphans) v tabeli. !link

en: Site off-line
sl: Spletno mesto je nedosegljivo

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
sl: Cron je prekoračil časovno omejitev izvajanja in je bil zato prekinjen.

en: 1 byte | @count bytes
sl[0]: 1 byte
sl[1]: @count byta
sl[2]: @count byti
sl[3]: @count bytov

en: MySQL database
sl: Podatkovna baza MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
sl: Vaš MySQL strežnika je zastarel. Drupal zahteva vsaj MySQL %version.

en: PostgreSQL database
sl: Podatkovna baza PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
sl: Vaš PostgreSQL strežnik je zastarel. Drupal potrebuje vsaj PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
sl: Vaša PostgreSQL baza podatkov uporablja napačno kodiranje znakov (%encoding). Možno je, da ne bo delovala pravilno, zato jo je priporočljivo ponovno postaviti z UTF-8/Unicode kodiranjem. Več informacij je na voljvo v <a href="@url">PostgreSQL dokumentaciji</a>.

en: The directory %directory has been created.
sl: Mapa %directory je bila ustvarjena.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sl: Dovoljenja mape %directory so bila spremenjena, da bo mapa zapisljiva.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sl: !name ne sme biti daljše od %max znakov, vpisanih pa je %length.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sl: Neveljavna izbira %choice v %name elementu.

en: GD2 image manipulation toolkit
sl: GD2 toolkit orodje za manipulacijo slik.

en: The GD toolkit is installed and working properly.
sl: GD toolkit je nameščeno in deluje pravilno.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sl: Določite kvaliteto fotografij za JPEG obdelavo. Razpon je od 0 do 100, kjer višje vrednosti pomenijo boljšo kvaliteto, vendar ob tem tudi večje datoteke.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
sl: 'GD image toolkit' zahteva, da je GD modul za PHP nameščen in pravilno konfiguriran. Za več informacij glej <a href="@url">PHPjevo dokumentacijo za slike</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
sl: Kvaliteta JPEG mora biti število med 0 in 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
sl: Modul %module je zahtevan, vendar ga ni mogoče najti. Prosimo da ga namestite v <em>modules</em> podmapo.

en: PHP MySQL support not enabled.
sl: PHP MySQL podpora ni omogočena.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sl: Povezave z MySQL strežnikom ni bilo mogoče vspostaviti. MySQL je sporočil sledeče: %error.<ul><li>Sta uporabniško ime in geslo pravilni?</li><li>Je vnešeni strežnik za bazo pravilen?</li><li>Je strežnik za bazo aktiven?</li></ul>Za obširnejšo pomoč, si oglejte <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. V kolikor ne veste o čem je govora, bo najbolje, da na pomoč pokličete vašega ponudnika gostovanja.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sl: Pri izboru (select) baze na vašem MySQL strežniku je prišlo do napake, kar pomeni, da sta uporabniško ime in geslo sicer pravilna, vendar prihaja do težav pri dostopanju do podatkov. MySQL javlja: %error. <ul><li>Je ime baze pravilno?</li><li>Ali je bila ta baza res ustvarjena?</li><li>Ali ima specificirani uporabnik pravice za dostop do baze?</li><ul>Za obširnejšo pomoč, si oglejte <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. V kolikor ne veste o čem je govora, bo najbolje, da na pomoč pokličete vašega ponudnika gostovanja.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sl: Kreiranje testne tabele na vašem MySQL strežniku ni uspelo (izvedeni ukaz: %query). MySQL javlja: %error. <ul><li>Ima specificirani uporabnik potrebne MySQL pravice za ustvarjanje tabel v tej bazi?</li></ul>Za obširnejšo pomoč, si oglejte <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. V kolikor ne veste o čem je govora, bo najbolje, da na pomoč pokličete vašega ponudnika gostovanja.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sl: Vnos vrednosti v testno tabelo v vaš strežnik podatkovne zbirke MySQL je spodletel. Vrednost smo skušali vnesti z ukazom %query in MySQL je javil napako: %error

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri posodabljanju vrednosti v testni tabeli v vaši MySQL bazi podatkov. Poskušali smo posodobiti vrednost z ukazom %query in MySQL je vrnil sledečo napako: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri izbrisu vrednosti iz testne tabele v vaši MySQL bazi podatkov. Poskušali smo izbrisati vrednost z ukazom %query in MySQL je vrnil sledečo napako: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
sl: Napaka pri izbrisu testne tabele iz vaše MySQL baze podatkov. Poskušali smo izbrisati tabelo z ukazom %query in MySQl je vrnil sledečo napako: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
sl: PHP MySQLi podpora ni omogočena.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
sl: Podpora PHP PostgreSQL ni omogočena

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sl: Napaka pri povezavi na vaš PostgreSQL bazni strežnik. PostgreSQL sporoča naslednje sporočilo: %error.<ul><li>Ali ste prepričani, da imate pravilno uporabniško ime in geslo?</li><li>Ali ste prepričani, da se pravilno vpisali ime gostitelja baze?</li><li>Ali ste prepričani, da bazni strežnik teče?</li><li>Ali ste prepričani, da ste pravilno vpisali ime baze?</li></ul>Za več pomoči si poglejte <a href="http://drupal.org/node/258">Priročnik za namestitev in posodabljanje</a>. Če ne veste, kaj ti pojmi pomenijo, je najbolje, da kontaktirate vašega ponudnika gostovanja.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sl: Napaka pri ustvarjanju testne tabele na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku z ukazom %query. PostgreSQL je vrnil naslednje sporočilo: %error.<ul><li>Ali ste prepričani, da ima nastavljeno uporabniško ime ustrezna PostgreSQL dovoljenja za ustvarjanje tabel v podatkovni bazi?</li></ul>Za več pomoči si poglejte <a href="http://drupal.org/node/258">Priročnik za namestitev in posodabljanje</a>. Če ne veste, kaj ti pojmi pomenijo, je najbolje, da kontaktirate vašega ponudnika gostovanja.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri vnosu vrednosti v testno tabelo na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili vnesti vrednost, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri posodobitvi vrednosti v testni tabeli na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili posodobiti vrednost, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri zaklenitvi testne tabele na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili zakleniti tabelo, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri odklenitvi testne tabele na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili odkleniti tabelo, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sl: Napaka pri brisanju vrednosti na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili pobrisati vrednost, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
sl: Napaka pri odstranitvi testne tabele na vašem PostgreSQL podatkovnem strežniku. Z ukazom %query smo poskusili odstraniti tabelo, vendar je PostgreSQL sporočil naslednjo napako: %error.

en: Right to left
sl: Od desne k levi

en: Left to right
sl: Od leve k desni

en: Predefined language
sl: Predefiniran jezik

en: Custom language
sl: Uporabniško definirani jezik

en: Add custom language
sl: Dodaj uporabniško definirani jezik

en: Save language
sl: Shrani jezik

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
sl: Z <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> združljiv jezikovni identifikator. Kode jezika ponavadi uporabljajo kodo države in opcijsko besedilo ali področno ime. <em>Primeri: "en", "en-US" in "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
sl: Ime jezika v angleščini

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
sl: Ime jezika v angleščini. Bo na voljo za prevode v vse jezike.

en: Native language name
sl: Izvirno ime jezika

en: Name of the language in the language being added.
sl: Ime jezika v jeziku, ki ga dodajate.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
sl: Koda jezika ali drug niz po meri za iskanje vzorcev znotraj poti. Če je način določitve jezika nastavljena na <em>Samo predpona poti</em> ali <em>Predpona poti z nadomestnim jezikom</em>, je spletišče predstavljeno v tem jeziku, ko se <em>Predpona poti</em> ujema z elementom na poti. Za privzeti jezik je ta vrednost lahko prazna. <strong>Spreminjanje te vrednosti lahko okvari obstoječe URL-je in naj bo v produkcijskih okoljih uporabljeno previdno.</strong> <em>Primer: Določitev "slovensko" za predpono poti za slovenske zadetke v naslovih oblike "www.primer.si/slovensko/node".</em>

en: Language domain
sl: Domena za jezik

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
sl: Jezikovno določen URL s protokolom. Z načinom določitve jezika nastavljenim na <em>Samo ime domene</em>, je spletišče predstavljeno v tem jeziku, ko se URL, s katerim dostopamo, nanaša na to domeno. Za privzeti jezik je ta vrednost lahko prazna. <strong>Vrednost mora vsebovati tudi protokol.</strong>. <em>Primer: Določitev "http://primer.si" ali "http://si.primer.com"  kot jezik domene za slovenske zadetke v obliki "http://primer.si/node" ali "http://si.primer.com/node".

en: Direction that text in this language is presented.
sl: Smer v kateri se bere besedilo v tem jeziku.

en: The language %language (%code) already exists.
sl: Jezik %language (%code) že obstaja.

en: Invalid language code.
sl: Napačna koda jezika

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
sl: Jezik %language je bil ustvarjen in ga sedaj lahko uporabite. Več informacij je na voljo na <a href="@locale-help">zaslonu s pomočjo</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
sl: Domena in predpona poti ne smeta biti nastavljeni istočasno.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
sl: Domena (%domain) je že vezana na jezik (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
sl: Samo pri prevzetem jeziku lahko hkratu pustite prazno domeno in predpono.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
sl: Predpona (%prefix) je že vezana na jezik (%language).

en: The English language cannot be deleted.
sl: Angleškega jezika ni mogoče izbrisati.

en: The default language cannot be deleted.
sl: Privzetega jezika ni mogoče izbrisati.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
sl: Izbris jezika bo povzročil izbris vseh prevodov vmesnika, vsebina tega jezika pa bo postavljena v nevtralni jezik. Te operacije ni mogoče razveljaviti.

en: Path prefix only.
sl: Le predpona poti.

en: Path prefix with language fallback.
sl: Predpona poti s povrnitvijo na privzeto vrednost.

en: Domain name only.
sl: Samo domensko ime.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
sl: Izberite mehanizem izbire jezika vašega spletnega mesta. <strong>Sprememba te nastavitve lahko poruši vse vhodne URLje. V produkcijskem okolju jo uporabljajte s previdnostjo.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
sl: Nastavitve mehanizma izbire jezika so bile shranjene.

en: English (built-in)
sl: Angleščina (vgrajeno)

en: String contains
sl: Izraz vsebuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sl: Pustite prazno za prikaz vseh izrazov. Iskanje je občutljivo na velike in male črke.

en: English (provided by Drupal)
sl: Angleščina (vgrajeno v Drupal)

en: Search in
sl: Išči v

en: Both translated and untranslated strings
sl: Prevedene in neprevedene besede

en: Only translated strings
sl: Samo prevedeni izrazi

en: Only untranslated strings
sl: Samo neprevedeni izrazi

en: Limit search to
sl: Omejitev iskanja na

en: All text groups
sl: Vse tekstovne skupine

en: Languages not yet added
sl: Še ne vstavljeni jeziki

en: Import translation
sl: Uvozi prevod

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sl: Datoteka v formatu 'Gettext Portable Object' (<em>.po</em>).

en: Import into
sl: Uvozi v

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sl: Izberite jezik h kateremu bi radi dodali nize. Če izberete jezik, ki še ni nastavljen, se bo le ta dodal.

en: Text group
sl: Tekstovna skupina

en: Imported translations will be added to this text group.
sl: Uvoženi prevodi bodo dodani k tej skupini tekstov.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
sl: Besede v Drupal prenesenih datotek bodo zamenjali obstoječe, nove pa bodo dodane.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
sl: Obstoječe besede bodo obdržane, nove bodo dodane.

en: The language %language has been created.
sl: Ustvarjen je bil jezik %language.

en: Export translation
sl: Izvozi prevod

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
sl: Izberite jezik za izvoz v Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formatu.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
sl: Ustvari Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), datoteko z vsemi nizi iz lokalne Drupalove baze.

en: String not found.
sl: Besede nismo našli.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sl: Poslani niz vsebuje nedovoljen HTML: %string

en: The string has been saved.
sl: Izraz je bil shranjen.

en: The string has been removed.
sl: Beseda je bila odstranjena.

en: The language selected for import is not supported.
sl: Izbrani jezik za uvoz ni podprt.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sl: Datoteka s prevodom %filename pretrgana: Ni glave.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
sl: Prevod je bil uspešno uvožen. Ustvarjeno je bilo %number novih prevedenih nizov, posodobljenih %update, %delete nizov pa je bilo odstranjenih.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
sl: Datoteka s prevodom %filename pretrgana: Ne morem brati.

en: Importing interface translations
sl: Uvažam prevode vmesnika

en: Starting import
sl: Začenjam uvoz

en: Error importing interface translations
sl: Napaka pri uvozu prevodov vmesnika

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sl: Poskus vnosa prevoda z nedevoljenim HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
sl: Jezik %language (%code) je bil dodan.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sl: Datoteka %file uvožena v %locale: dodano %number novih nizov, %update posodobljenih in %delete odstranjenih.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sl: Izvožena %locale datoteka s prevodom: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sl: Datoteka za prevod je bila izvožena v: %filename

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sl: Datoteka s prevodi v JavaScript-u za jezik %language je bila posodobljena.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sl: Ustvarjena je bila JavaScript datoteka za prevode v jeziku %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
sl: JavaScript datoteka za prevode v jeziku %language je bila odstranjena, ker za ta jezik trenuno ni nobenega prevoda.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sl: Prišlo je do napake pri ustvarjanju JavaScript datoteke za prevode v jeziku %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
sl[0]: En prevajalski niz je bil prezrt, ker vsebuje nedovoljen HTML.
sl[1]: @count prevajalska niza sta bila prezrta, ker vsebujeta nedovoljen HTML.
sl[2]: @count prevajalski nizi so bili prezrti, ker vsebujejo nedovoljen HTML.
sl[3]: @count prevajalskih nizov je bilo prezrto, ker vsebujejo nedovoljen HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
sl[0]: Za novonameščene module je bila uvožena ena prevajalska datoteka.
sl[1]: Za novonameščene module sta bili uvoženi @count prevajalski datoteki.
sl[2]: Za novonameščene module so bile uvožene @count prevajalske datoteke.
sl[3]: Za novonameščene module je bilo uvoženih @count prevajalskih datotek.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
sl[0]: Za obstoječe module je bila uvožena ena prevajalska datoteka.
sl[1]: Za obstoječe module sta bili uvoženi @count prevajalski datoteki.
sl[2]: Za obstoječe module so bile uvožene @count prevajalske datoteke.
sl[3]: Za obstoječe module je bilo uvoženih @count prevajalskih datotek.

en: Slovenian
sl: Slovenščina

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
sl: Ne morem poslati e-pošte. Prosim kontaktirajte skrbnika, če se težava ponovi.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
sl: Napaka pri pošiljanju e-pošte (od %from za %to).

en: Operating in off-line mode.
sl: Delovanje v načinu brez povezave.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
sl: Obnovitev menijskega usmerjevalnika ni uspela - nekatere poti ne bodo delovale pravilno.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
sl: %module je del krožne odvisnoti. To ni podprto in tega ne boste mogli vključiti.

en: sort icon
sl: ikona za sortiranje

en: sort ascending
sl: razvrsti naraščajoče

en: sort descending
sl: razvrsti padajoče

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
sl: Sledeče napake morajo biti odpravljene preden lahko nadaljujete z namestitvijo.

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
sl: Sledeča napaka mora biti odpravljena preden lahko nadaljujete z namestitvijo

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
sl: Prosim preglejte sporočila o napakah in <a href="!url">poskusite znova</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
sl: Pozorno preberite spodnja opozorila, ki so se pojavila med namestitvijo.

en: The following installation warning should be carefully reviewed
sl: Pozorno preberite opozorilo, ki so je pojavilo med namestitvijo.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sl: Seleča opozorila morajo biti pozorno pregledana, vendar v večini primerov so lahko varno prezrta

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sl: Seleče opozorilo bi moralo biti pozorno pregledano, vendar v večini primerov je lahko varno prezrto

en: Standard PHP
sl: Standardni PHP

en: PHP Mbstring Extension
sl: PHP Mbstring razširitev

en: Unicode library
sl: Unicode knjižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sl: Pretvorba kodiranja XML '%s' v UTF-8 ni uspela.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sl: Nepodprto kodiranje %s. Namestite iconv, GNU recorde ali mbsting za PHP

en: Parse error. Not well formed
sl: Napaka pri razčlenjevanju. Neprimerna oblika

en: Parse error. Request not well formed.
sl: Napaka pri razčlenjevanju. Zahtevek ni dobro oblikovan.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sl: Napaka na strežniku. Neveljaven XML-RPC klic. Zahtevek mora biti klic metode (methodCall).

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sl: Napaka na strežniku. Klic metode @methodname ni definiran.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sl: Napaka strežnika. Napačno število parametrov metode.

en: Server error. Invalid method parameters.
sl: Napaka strežnika. Neveljavni parametri metode.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sl: Napaka na strežniku. Klic funkcije @method ne obstaja.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sl: Neveljavna sintaksa za system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sl: Rekurzivni klici na system.multicall so prepovedani.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sl: Napaka na strežniku. Podpis zahtevane metode %methodname ni določen.

en: Unspecified error
sl: Nedoločena napaka

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
sl: Prišlo je do napake.
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
sl: Prišlo je do napake.
    @uri
    (dodatne informacije niso na voljo).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
sl: Prišlo je do HTTP napake @status.
    @uri

en: Categorize news items
sl: Kategoriziraj novice

en: Category selection type
sl: Tip izbiranja kategorije

en: checkboxes
sl: izbirna polja

en: multiple selector
sl: sočasni izbor večih elementov

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
sl: Dodaj vir v RSS, RDF ali Atom obliki. Vir ima lahko samo en vnos.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
sl: Določi katera vsebina uporablja vire iz ostalih strani, kako pogosto jih preverja in kako so kategorizirane.

en: Update items
sl: Posodobi notice

en: Edit feed
sl: Uredi vir

en: No blocks in this region
sl: V tem področju ni blokov

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
sl: onemogočeni bloki in bloki, ki nimajo določene regije prikaza niso nikoli vidni.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
sl: bloke lahko nastavimo, da so prikazani le na določenih straneh.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
sl: bloke lahko nastavimo, da so prikazani, ko so postavljeni določeni pogoji.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
sl: bloke lahko nastavimo, da so prikazani le za določene uporabniške vloge.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
sl: Za več informacij poglejte spletni priročnik z naslovom <a href="@block">Block module</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
sl: Na strani je omogočen "povleci in spusti" vmesnik za umeščanje blokov v posamezna področja ter nadzor vrstnega reda blokov znotraj področij. Če želite spremeniti področje ali vrstni red bloka, zgrabite "povleci in spusti" ročico pod stolpcem <em>bloka</em> in povlecite blok na novo mesto v seznamu. (Zgrabite ročico tako, da kliknete in držite miško, medtem ko lebdi nad ikono ročaja.) Ker vse teme ne podpirajo vseh področij ali ne prikazujejo področij na enak način, so bloki razvrščeni na osnovi tem. Ne pozabite, da se vaše spremembe ne bodo shranile dokler ne boste kliknili gumb <em>Shrani bloke</em> na dnu strani.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sl: Spremembe na blokih ne bodo shranjene, dokler ne kliknete<em>Shrani bloke</em>

en: Post new blog entry.
sl: Objavi nov zapis v blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
sl: Nimate dovoljenja za objavljavljanje novih blogov.

en: You have not created any blog entries.
sl: Nimate ustvarjenih blog vnosov.

en: Create new blog entry.
sl: Kreiraj nov vnos v blog.

en: No blog entries have been created.
sl: Noben blog zapis še ni bil ustvarjen.

en: Blog entry
sl: Blog zapis

en: View recent blog entries
sl: Poglej zadnje zapise v blogu

en: Read !username's latest blog entries.
sl: Preberi zadnje blog objave uporabnika !username.

en: !username's blog
sl: Blog uporabnika !username

en: Read the latest blog entries.
sl: Preberi zadnje blog zapise.

en: create blog entries
sl: ustvarjanje blog zapisov

en: delete own blog entries
sl: brisanje lastnih blog zapisov

en: delete any blog entry
sl: brisanje poljubnega blog zapisa

en: edit own blog entries
sl: urejanje lastnih blog zapisov

en: edit any blog entry
sl: urejanje poljubnega blog zapisa

en: Save book pages
sl: Shrani knjižne strani

en: Title changed from %original to %current.
sl: Naslov je bil spremenjen iz %original na %current.

en: Updated book %title.
sl: Knjiga %title je bila posodobljena.

en: Update book outline
sl: Posodobi strukturo knjige

en: Remove from book outline
sl: Odstrani iz strukture knjige

en: The book outline has been updated.
sl: Zgradba knjige je bila posodobljena.

en: There was an error adding the post to the book.
sl: Pri dodajanju objave v knjigo je prišlo do napake.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti %title iz knjižne hierarhije?

en: The post has been removed from the book.
sl: Objava je bila odstranjena iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sl: Prikaži tiskanju prijazno obliko strani knjige in njenih podstrani.

en: Show block on all pages
sl: Prikaži blok na vseh straneh

en: This is the top-level page in this book.
sl: To je vrhnja stran v tej knjigi.

en: No book selected.
sl: Nobena knjiga ni bila izbrana.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
sl: Modul Knjiga ponuja sredstva za organiziranje zbirke med seboj povezanih objav. Poznan je pod imenom Knjiga. Ob pregledovanju teh objav, se ob njih samodejno pokažejo povezave do sosednjih knjižnjih strani. To zagotavlja preprost navigacijski sistem za ustvarjanje in pregledovanje strukturirane vsebine.

en: Book page
sl: Stran knjige

en: Header top
sl: Glava na vrhu

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
sl: Dopušča uporabnikom spreminjanje barvne sheme nekaterih tem.

en: Delete the selected comments
sl: Izbriši izbrane komentarje

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sl: Omogoči uporabniku pošiljanje zgodb, člankov ali podobnih vsebin.

en: Contact form: category %category deleted.
sl: Obrazec za kontakt: kategorija %category je izbrisana.

en: Personal contact form
sl: Osebni obrazec za kontakt

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
sl: Omogočite ostalim uporabnikom, da vas kontaktirajo  preko <a href="@url">vašega osebnega kontaktnega obrazca</a>. Vaš e-naslov ne bo objavljen in torej viden ostalim članom skupnosti. Upravitelji portala in ostali administratorji, vas lahko kontaktirajo neodvisno od tega ali ste to funkcijo omogočili ali ne.

en: access site-wide contact form
sl: dostop do obrazca za kontakt za spletno mesto

en: administer site-wide contact form
sl: upravljanje obrazca za kontakt za spletno mesto

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sl: Ustvari sistemski kontaktni obrazec in nastavi kategorije prejemnikov.

en: Edit contact category
sl: Spremeni kontaktno kategorijo

en: Database logging
sl: Beleženje v bazo

en: Recent log entries
sl: Zadnji zapisi v dnevniku

en: View events that have recently been logged.
sl: Pokaži nazadnje zabeležene dogodke.

en: Set default format
sl: Shrani vhodno obliko

en: Add input format
sl: Dodaj vhodno obliko

en: No guidelines available.
sl: Ni vodil.

en: Added input format %format.
sl: Dodana vhodna oblika %format

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
sl: Ali si prepričan, da želiš izbrisati tip vnosa %format?

en: Deleted input format %format.
sl: izbriši vhodno obliko

en: No settings are available.
sl: Ni nastavitev.

en: The filter ordering has been saved.
sl: Vrstni red filtrov je bil shranjen.

en: Allowed HTML tags: @tags
sl: Dovoljene HTML oznake:@tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
sl: 
    <p>Ta stran omogoča vnos HTML vsebine. Ker je učenje celotnega HTML standarda morda naporno opravilo, je priučitev osnovnih HTML oznak razmeroma preposto. V spodnji tabeli so prikazani primeri za vsako oznako, ki jo je moč uporabiti na tej strani. </p> <p>Za več informacij obiščite W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML specifikacija</a> ali pa uporabite vaš najljubši iskalnik ter poiščite strani, ki razlagajo HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
sl: Sidrišča so uporabljena za ustvarjanje povezav do ostalih spletnih mest.

en: Paragraph one.
sl: Prvi odstavek.

en: Paragraph two.
sl: Drugi odstavek.

en: Strong
sl: Krepko

en: Emphasized
sl: Poudarjeno

en: Cited
sl: Citirano

en: Coded text used to show programming source code
sl: Tekst za prikaz izvorne kode

en: Coded
sl: Kodirano

en: Bolded
sl: Odebeljeno

en: Italicized
sl: Nagnjeno

en: Superscripted
sl: Nadpisano

en: <sup>Super</sup>scripted
sl: <sup>Nad</sup>pisano

en: Subscripted
sl: Podpisano

en: <sub>Sub</sub>scripted
sl: <sub>Pod</sub>pisano

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sl: <abbr title="Okrajšava">Okr.</abbr>

en: Block quoted
sl: Citirano med besedilom

en: Quoted inline
sl: Citirano med besedilom

en: Table header
sl: Glava tabele

en: Table cell
sl: Celica tabele

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sl: Oštevilčen seznam - uporabite &lt;li&gt; za oznako elementa

en: First item
sl: Prvi element

en: Second item
sl: Drugi element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sl: Neoštevilčen seznam - uporabite &lt;li&gt; za oznako elementa

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sl: Definicijski seznami so podobni ostalim HTML seznamom. &lt;dl&gt;  začne definicijski seznam, &lt;dt&gt;  začne definicijsko oznako in &lt;dd&gt; začne opis definicije.

en: First term
sl: Prvi termin

en: First definition
sl: Prva definicija

en: Second term
sl: Drugi termin

en: Second definition
sl: Druga definicija

en: Subtitle three
sl: Tretji podnaslov

en: Subtitle four
sl: Četrti podnaslov

en: Subtitle five
sl: Peti podnaslov

en: Subtitle six
sl: Šesti podnaslov

en: Tag Description
sl: Opis gradnika

en: You Type
sl: Vi vpišete

en: You Get
sl: Dobite

en: No help provided for tag %tag.
sl: Na voljo ni nobene pomoči za gradnik %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
sl: 
    <p>Vnos večine neobičajnih znakov poteka brez težav.</p> <p>Če naletite na težave skušajte uporabiti posebne HTML znakovne oznake. Običajen primer je  &amp;amp; za in znak &amp;. Za celoten seznam obiščite <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a>. Nekatere možne oznake so sledeče:</p>

en: Ampersand
sl: Znak "&"

en: Quotation mark
sl: Narekovaji

en: Character Description
sl: Opis znaka

en: No HTML tags allowed
sl: HTML gradniki niso dovoljeni

en: Lines and paragraphs break automatically.
sl: Samodejen prelom odstavkov in vrstic.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
sl: Vrstice in odstavki so samodejno prepoznani. Če odstavki niso postavljeni tako kot si želite, enostavno dodajte več praznih vrstic.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
sl: Spletni in e-mail naslovi bodo samodejno pretvorjeni v povezavo.

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
sl: Spremeni spletne in e-poštne naslove v povezave.

en: Display HTML help
sl: Prikaži HTML pomoč

en: Delete input format
sl: Izbriši vhodno obliko

en: Compose tips
sl: Sestavi namige

en: Forum topic
sl: Tema foruma

en: Manages the display of online help.
sl: Upravlja prikaz pomoči na spletu.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
sl: Ta stran omogoča prevajalcu iskanje prevedenih in neprevedenih izrazov. Uporablja se pri ustvarjanju ali urejanju prevodov. (Pomni: Za prevajanje večih izrazov skupaj je priporočljivo <a href="@export">izvoziti</a> prevodljive izraze za off-line urejanje v samostojnem Gettext programu za prevajanje.) Iskanje lahko omejimo na izraze najdene v določeni skupini besedil ali v določenem jeziku.

en: Built-in interface
sl: Vgrajeni vmesnik

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
sl: Vzdevek, ki je nastavljen za določen jezik, bo vedno uporabljen, ko se ta stran prikazuje v izbranem jeziku. Ta vzdevek ima prednost pred ostalimi vzdevki, ki so nastavljeni za <em>Vsi jeziki</em>.

en: Configure languages for content and the user interface.
sl: Nastavitev jezika za vsebino in uporabniški vmesnik.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
sl: Prevajanje besedila vgrajenega v vmesnik in možnost prevoda ostalega besedila.

en: !long-month-name February
sl: !long-month-name februar

en: !long-month-name March
sl: !long-month-name marec

en: !long-month-name April
sl: !long-month-name april

en: !long-month-name May
sl: !long-month-name maj

en: !long-month-name June
sl: !long-month-name junij

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
sl: Meniji so zbirke povezav, ki se uporabljajo za navigacijo po spletnem mestu. Meniji, ki so trenutno na voljo na vašem spletnem mestu, so prikazani spodaj. Izberite meni iz spodnjega seznama, če želite urejati njegove elemente.

en: Workflow settings
sl: Nastavitve poteka dela

en: The content type %name has been reset to its default values.
sl: Tip vsebine %name je bil nastavljen na privzete vrednosti.

en: Added content type %name.
sl: Dodan tip vsebine %name.

en: Number of posts on main page
sl: Število objav na glavni strani

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
sl: Ste prepričani, da želite ponastaviti pravice na vsebini spletnega mesta?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
sl: Ta ukaz bo ponastavil vse pravice na vsebini spletnega mesta. Proces je lahko dolgotrajen. Tega ukaza ni mogoče preklicati.

en: Demote from front page
sl: Umakni iz prve strani

en: Make sticky
sl: lepljivo

en: language
sl: jezik

en: Show summary in full view
sl: Prikaži povzetek tudi v polnem pogledu

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sl: Skrajšana oblika vaše objave prikazuje, kako bo ta izgledal, ko bo objavljen na prvi strani oziroma v RSS objavi. <span class="no-js">V kolikor hočete sami določiti mesto reza, lahko ročno dodate "&lt;!--break--&gt;" (brez navednic).</span>

en: @type: reverted %title revision %revision.
sl: %type: posodobljen %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
sl: Pravice dostopa na vsebini je potrebno ponastaviti.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
sl: Pravice dostopa na vsebini je potrebno ponastaviti. Prosim, obiščite <a href="@node_access_rebuild">to stran</a>.

en: Read the rest of !title.
sl: Preberite celoten članek !title.

en: Rebuilding content access permissions
sl: Ponastavljam pravice dostopa na vsebini

en: Content permissions have been rebuilt.
sl: Pravice na vsebini so bile ponastavljene.

en: View, edit, and delete your site's content.
sl: Preglej, uredi in briši vsebino spletnega mesta.

en: Post settings
sl: Nastavitve objav

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
sl: Nadziraj obnašanje objav (postov), npr: velikost teaserja, obvezen predogled pred objavo, število objav na prvi strani,...

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
sl: Upravljaj vsebine glede na vrsto vsebine (content type). Določi privzeti status, objavljanje na prvi strani, ipd.

en: Add content type
sl: Dodaj vrsto vsebine

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sl: Omogoča objavo in prikaz vsebine na spletnem mestu.

en: OpenID identities
sl: OpenID identitete

en: No URL aliases found.
sl: Ni najdenih URL vzdevkov.

en: No URL aliases available.
sl: Ni URL vzdevkov

en: Update alias
sl: Posodobi vzdevek

en: Create new alias
sl: Ustvari nov vzdevek

en: The alias %alias is already in use in this language.
sl: Vzdevek %alias je v tem jeziku že uporabljen.

en: The alias has been saved.
sl: VZdevek je shranjen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati naslov z vzdevkom %title?

en: Filter aliases
sl: Filtriraj vzdevke

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
sl: Drupal omogoča popoln nadzor nad URLji preko sistema vzdevkov. Ti so pogosto uporabljeni, ker naredijo URLje lažje berljive in si jih tako tudi lažje zapomnimo. Na primer vzdevek 'kdo-smo' lahko preslikamo na sistemsko pot 'node/1', ki ustvari bolj polnopomenski URL. Vsaka sistemska pot ima lahko več vzdevkov.

en: The alias has been deleted.
sl: Vzdevek je bil zbrisan.

en: The path is already in use.
sl: Naslov je že uporabljen.

en: URL aliases
sl: URL vzdevki

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
sl: Spremeni URL naslove spletnega mesta z ustvarjanjem vzdevkov zanje.

en: Edit alias
sl: Uredi vzdevek

en: Delete alias
sl: Izbriši vzdevek

en: Add alias
sl: dodaj vzdevek

en: Allows users to rename URLs.
sl: Omogoča, da uporabniki preimenujejo URL-je.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
sl: Napaka pri obveščanju pingomatic.com (spletna stran).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
sl: Obvesti druge strani ob posodobitvi vaše strani.

en: Total votes: @votes
sl: Prejetih glasov: @votes

en: Most recent poll
sl: Novejše ankete

en: Poll status
sl: Status ankete

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
sl: Obiskovalci ne morejo glasovati na anketo, ki je zaprta.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
sl: Po določenem obdobje, bo anketa avtomatsko zaprta.

en: Votes for choice @n
sl: Glasovi za izbiro %n

en: Negative values are not allowed.
sl: Negativne vrednosti niso dovoljene.

en: Add another choice
sl: Dodaj novo možnost

en: Vote count
sl: Št. glasov

en: Polls
sl: Anketa

en: edit %title
sl: Naslov strani

en: add new %type
sl: Dodaj nov %type

en: The field has been created.
sl: Nova vloga je bila dodana.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati polje %field?

en: The field %field has been deleted.
sl: Vloga je bila izbrisana.

en: Profile field %field deleted.
sl: Vloga je bila izbrisana.

en: User list
sl: seznam uporabnikov

en: single-line textfield
sl: Pretvornik prelomov vrsic

en: multi-line textfield
sl: Pretvornik prelomov vrsic

en: checkbox
sl: izbirno polje

en: list selection
sl: seznam uporabnikov

en: freeform list
sl: seznam uporabnikov

en: Author information
sl: Informacije o avtorju

en: Link to full user profile
sl: Povezava to polnega profila uporabnika

en: View full user profile
sl: Poglej polni profil uporabnika

en: About %name
sl: '%name' blok

en: Edit field
sl: uredi polje

en: Delete field
sl: izbriši polje

en: Supports configurable user profiles.
sl: Podpira nastavljive uporabniške profile.

en: The index will be rebuilt.
sl: Indeks bo ponovno zgrajen.

en: Indexing status
sl: Stanje indeksiranja

en: Indexing throttle
sl: Zadušitev indeksiranja

en: Indexing settings
sl: Nastavitve indeksiranja

en: Minimum word length to index
sl: Najmanjša dolžina besede, ki se indeksira.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
sl: Za več informacij, poglej v spletni priročnik, vnos za <a href="@search">Search module</a>.

en: Search form
sl: Iskalnik

en: search content
sl: iskana vsebina

en: use advanced search
sl: uporabi napredno iskanje

en: administer search
sl: upravljaj iskanje

en: Top search phrases
sl: Največkrat iskani nizi

en: View most popular search phrases.
sl: Poglej najpogosteje iskane nize.

en: Enables site-wide keyword searching.
sl: Omogoča iskanje po ključnih besedah.

en: Content viewing counter settings
sl: Nastavitve števca pri ogledu vsebine

en: Count content views
sl: Štej število ogledov vsebine

en: Increment a counter each time content is viewed.
sl: Ob vsakem ogledu vsebine povečaj števec.

en: Popular content
sl: Priljubljena vsebina

en: How many content items to display in "all time" list.
sl: Število vsebin prikazanih v seznamu "vseh časov".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sl: Število vsebin prikazanih v seznamu "zadnjih ogledov".

en: Today's:
sl: Danes:

en: All time:
sl: Ves čas:

en: Last viewed:
sl: Zadnjič videno:

en: Top visitors
sl: Najaktivnejši uporabniki

en: View access log.
sl: Omogoči zapisnik dostopov

en: Track page visits
sl: sledi obiskom strani

en: Logs access statistics for your site.
sl: Beleži statistiko dostopov za vaše spletno mesto.

en: User pictures in posts
sl: Prikaži uporabnikovo sličico v objavi

en: User pictures in comments
sl: Prikaži uporabnikovo sličico v komentarju

en: Shortcut icon
sl: Ikona bližnjice

en: Display post information on
sl: Prikaži informacije objave

en: Logo image settings
sl: Nastavitve slike logotipa

en: Use the default logo
sl: Uporabi privzeti logotip.

en: Upload logo image
sl: Naloži sliko za logotip

en: Shortcut icon settings
sl: Nastavitve ikon za bližnjice

en: Use the default shortcut icon.
sl: Uporabi privzeto ikono.

en: Upload icon image
sl: Naloži sliko za ikono

en: Write errors to the log
sl: Zapiši napake v zapisnik

en: Write errors to the log and to the screen
sl: Zapiši napake v zapisnik ter jih prikaži na zaslonu

en: Page cache
sl: Rokovanje s slikami

en: Caching mode
sl: Način predpomnjenja

en: Select an image processing toolkit
sl: Izberi orodja za procesiranje slik.

en: The first day of the week for calendar views.
sl: Prvi dan tedna za pogled v koledarju.

en: Short date format
sl: Format kratkega zapisa datuma

en: Medium date format
sl: Format navadnega zapisa datuma

en: Long date format
sl: Format dolgega zapisa datuma

en: The number of table locks.
sl: Ime spletne strani.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
sl: Pozdravljen na strani za upravljanje. Tukaj lahko nadziraš delovanje spletnega mesta.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
sl: Izberite vaš časovni pas. Datum in čas, ki ga boste določili, bo uporabljen za celotno spletno mesto.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
sl: Upravljanje z vsebinami

en: Compact mode
sl: Kompaktni način

en: By task
sl: Glede na nalogo

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
sl: Nastavi temo, ki naj jo spletno mesto uporablja in teme, ki jih uporabniki lahko izberejo.

en: Select the default theme.
sl: Izberi preivzet časovni pas strani.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
sl: Omogoči ali onemogoči dodatne module spletnega mesta.

en: Logging and alerts
sl: Beleženje in opozorila

en: RSS publishing
sl: RSS objavljanje

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
sl: Nastavi število vnosov v vsakem 'feedu' in obliko le teh (naslovi / teaserji / celoten tekst).

en: Date and time
sl: Datum in čas

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
sl: Izklopi celotno stran za potrebe vzdrževanja ali jo spet vklopi.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
sl: Omogoči ali onemogoči čiste URL-je na tvoji spletni strani.

en: -1 (Unlimited)
sl: -1 (Neomejeno)

en: Enabled ('@value')
sl: Omogočeno ('@value')

en: Not protected
sl: Ni zaščiteno

en: Cron has not run.
sl: Cron še ni bil pognan.

en: Cron has not run recently.
sl: Cron v zadnjem času ni bil pognan.

en: Cron maintenance tasks
sl: Cron vzdrževalna opravila

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
sl: Cron lahko <a href="@cron">poženete ročno</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sl: Zapisljivo (<em>javni</em> način prenosa)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sl: Zapisljivo (<em>zasebni</em> način prenosa)

en: Access to update.php
sl: Dostop do update.php

en: Auto-throttle on anonymous users
sl: Samo-zaduši za anonimne uporabnike.

en: Auto-throttle on authenticated users
sl: Samo-zaduši za registrirane uporabnike

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
sl: '%value' ni veljavna samo-zadušljiva nastavitev. Vnesite prosim pozitivno numerično število.

en: throttle
sl: zaduši

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
sl[0]: 1 uporabnik dostopa do strani; zadušitev omogočena.
sl[1]: %count  uporabnika dostopata do strani; zadušitev omogočena.
sl[2]: %count  uporabniki dostopajo do strani; zadušitev omogočena.
sl[3]: %count  uporabnikov dostopa do strani; zadušitev omogočena.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
sl[0]: 1 gost dostopa do strani; zadušitev omogočena.
sl[1]: %count  gosta dostopata do strani; zadušitev omogočena.
sl[2]: %count gostje dostopajo do strani; zadušitev omogočena.
sl[3]: %count gostov dostopa do strani; zadušitev omogočena.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
sl[0]: 1 gost dostopa do strani; zadušitev onemogočena.
sl[1]: %count gosta dostopata do strani; zadušitev onemogočena.
sl[2]: %count gostje dostopajo do strani; zadušitev onemogočena.
sl[3]: %count gostov dostopa do strani; zadušitev onemogočena.

en: translate content
sl: prevajanje vsebine

en: Content translation
sl: Prevod vsebine

en: Unknown release date
sl: Neznan datum izdaje

en: Last checked: never
sl: Zadnjič preverjeno: nikoli

en: Includes: %includes
sl: Vsebuje: %includes

en: Disabled modules
sl: Onemogočeni moduli

en: Disabled themes
sl: Onemogočene teme

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
sl: Uporabniki z dovoljenjem za <a href="@permissions">nalaganje datotek</a> lahko nalagajo datoteke, tisti z dovoljenjem za <a href="@permissions">ogled naloženih datotek</a> pa jih lahko vidijo. Posameznim tipom vsebine nastavljate možnost nalaganja datotek v <a href="@types">nastavitvah tipov vsebine</a>.

en: File uploads
sl: Datoteke

en: Control how files may be attached to content.
sl: Omogoča uporabnikom nalaganje in pripenjanje datotek k vsebini.

en: Allows users to upload and attach files to content.
sl: Omogoča uporabnikom nalaganje in pripenjanje datotek k vsebini.

en: User registration settings
sl: Nastavitve registracije uporabnikov

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sl: Obiskovalci lahko pripravijo račun, toda potrebna je še odobritev administratorja.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sl: Pri ustvarjanju računa zahtevaj verifikacija po e-pošti.

en: User registration guidelines
sl: Vodila za registracijo uporabnikov

en: Welcome, no approval required
sl: Pozdravljeni, odobritev ni zahtevana

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sl: Prilagodi pozdravna e-poštna sporočila poslana novim uporabnikom med registracijo, ko upravnikova odobritev ni zahtevana.

en: Notify user when account is activated.
sl: Obvesti uporabnika, ko je račun aktiviran

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sl: Omogoči in prilagodi e-poštna sporočila uporabnikom, ko bodo njihovi računi blokirani.

en: Picture support
sl: Podpora slikam

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
sl: Podmapa v mapi "%dir", kjer bodo shranjene slike.

en: Picture maximum dimensions
sl: Maksimalne dimenzije slike

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sl: Maksimalna velikost slike v pikslih.

en: Picture maximum file size
sl: Maksimalna velikost datoteke s sliko

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sl: Maksimalna velikost slike v kB.

en: Picture guidelines
sl: Navodila za slike

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
sl: Ime za vlogo.  Primer: "moderator", "urednik", "načrtovalec strani".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
sl: Vloga z imenom %name že obstaja. Prosimo, izberite drugačno ime vloge.

en: The role has been renamed.
sl: Vloga je bila preimenovana.

en: The role has been deleted.
sl: Vloga je bila izbrisana.

en: The access rule has been saved.
sl: Pravilo dostopa je bila shranjeno.

en: The access rule has been added.
sl: Pravilo dostopa je bilo dodano.

en: Check hostname
sl: Preveri naslov gostitelja (hostname)

en: The username %name is not allowed.
sl: Uporabniško ime %name ni dovoljeno.

en: The username %name is allowed.
sl: Uporabniško ime %name je dovoljeno.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
sl: E-poštni naslov %mail ni dovoljen.

en: The e-mail address %mail is allowed.
sl: E-poštni naslov %mail je dovoljen.

en: The hostname %host is not allowed.
sl: Gostitelj %host ni dovoljen.

en: The hostname %host is allowed.
sl: Gostitelj %host je dovoljen.

en: There are currently no access rules.
sl: Trenutno ni definiranih pravil dostopa.

en: E-mail new password
sl: Pošlji novo geslo po e-pošti.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sl: Dodatna navodila so bila poslana na vaš e-mail naslov.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
sl: Ali ste prepričani da želite izbrisati račun %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
sl: V kolikor je ta uporabnik prispeval kaj vsebine, bo ta dodeljena anonimnemu uporabniku . Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: %name has been deleted.
sl: Račun %name je bil izbrisan.

en: You must enter a username.
sl: Vnesti morate uporabniško ime.

en: The username cannot begin with a space.
sl: Uporabniško ime se ne sem začeti s presledkom.

en: The username cannot end with a space.
sl: Uporabniško ime se ne sme zaključiti s presledkom.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sl: Uporabniško ime ne sme vsebovati več zaporednih presledkov.

en: The username contains an illegal character.
sl: Uporabniško ime vsebuje nedovoljen znak.

en: The username is not a valid authentication ID.
sl: Uporabniško ime ni veljaven avtentikacijski ID.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sl: Uporabniško ime %name je predolgo: dolžina mora biti manjša od %max znakov.

en: You must enter an e-mail address.
sl: Vnesti morate e-poštni naslov.

en: Who's online
sl: Kdo je prijavljen

en: User list length
sl: Dolžina seznama uporabnikov

en: Online users
sl: Prijavljeni uporabniki

en: Enter the password that accompanies your username.
sl: Vpišite geslo, ki pripada vašemu uporabniškemu imenu.

en: Delete picture
sl: Izbriši sliko

en: Check this box to delete your current picture.
sl: Obkljukajte za izbris vaše trenutne slike.

en: An administrator created an account for you at !site
sl: Administrator je za vas ustvaril uporabniški račun na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sl: !username,
    
    administrator strani !site je za vas odprl uporabniški račun. Sedaj se lahko prijavite na  !login_uri z naslednjim uporabniškim imenom in geslom:
    
    uporabniško ime: !username
    geslo: !password
    
    Prijavite se lahko tudi s klikom na to povezavo:
    
    !login_url
    
    Povezava je veljavna le za prvo prijavo in jo zato lahko uporabite le enkrat.
    
    Po prijavi boste preusmerjeni na !edit_uri kjer lahko spremenite vaše geslo.
    
    --  ekipa !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
sl: Podrobnosti uporabniškega računa za !username na !site (čaka na odobritev administratorja)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
sl: !username,
    
    Hvala za registracijo na !site. Vaša zahteva po odprtju uporabniškega profila trenutno čaka na potrditev administratorja. Ko bo ta odobrena, boste prejeli e-pošto z podatki o prijavi, nastavitvi gesla ter ostalimi podrobnostmi.
    
    -- ekipa !site

en: Replacement login information for !username at !site
sl: Nadomestni podatki prijave za !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
sl: !username,
    
    Sprožena je bila zahteva po dodelitvi novega gesla za vaše uporabniško ime na spletni strani !site.
    
    Prijavite se lahko tako, da sledite tej povezavi (!uri_brief) oziroma kopirate in prilepite spodnjo povezavo v vaš brskalnik:
    
    !login_url
    
    To je začasna prijava in jo boste lahko uporabili zgolj enkrat. Potekla bo v enem dnevu. V kolikor je ne uporabite, ne bo prišlo do sprememb.
    
    Takoj po prvi prijavi boste avtomatsko preusmerjeni na naslov !edit_uri, kjer boste lahko spremenili geslo.

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
sl: !username,
    
    Vaš uporabniški profil na !site je aktiviran.
    
    Prijavite se lahko tako, da sledite tej povezavi (!uri_brief) oziroma kopirate in prilepite spodnjo povezavo v vaš brskalnik:
    
    !login_url
    
    To je začasna prijava in jo boste lahko uporabili zgolj enkrat. 
    
    Takoj po prvi prijavi boste avtomatsko preusmerjeni na naslov !edit_uri, kjer lahko nastavite geslo.
    
    Po določitvi gesla, se prijavljate na naslovu !login_uri z:
    
    uporabniškim imenom: !username

en: Unblock the selected users
sl: Odblokiraj označene uporabnike

en: Block the selected users
sl: Blokiraj označene uporabnike

en: Delete the selected users
sl: Izbriši označene uporabnike

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
sl: <p>Drupal omogoča uporabnikom registracijo, prijavo, odjavo, urejanje profila,... Nihče ne more za objavljanje uporabiti svojega imena, dokler se ne registrira in pridobi uporabni&scaron;ki račun.</p>

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
sl: Dobrodošli v sistemu Drupal. Sedaj ste prijavljeni kot uporabnik #1, kar Vam omogoča popolen nadzor nad spletnim mestom.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
sl: </p><p> Vaše geslo je <strong>%pass</strong>. Geslo lahko spremenite spodaj.</p>

en: New external user: %name using module %module.
sl: Nov zunanji uporabnik: %name uporablja modul %module.

en: Deleted user: %name %email.
sl: Izbrisan uporabnik: %name %email.

en: administer permissions
sl: upravljaj pravice

en: administer users
sl: upravljaj uporabnike

en: access user profiles
sl: dostop do uporabniških profilov

en: change own username
sl: sprememba svojega uporabniškega imena

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
sl: Nastavi privzeto vedenje uporabnikov: registracijske zahteve, e-naslove in slike uporabnikov.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sl: Določi pravila dostopanja do servisov (features) spletnega mesta z določanjem pravic posameznim vlogam uporabnikov (user roles).

en: Edit role
sl: Uredi vlogo

en: Access rules
sl: Pravila dostopa

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
sl: Izpiši ali ustvari pravila, ki onemogočajo dostop določenim uporabniškim imenom, e-naslovom in IP naslovom.

en: Check rules
sl: Preveri pravila

en: By !author at @date
sl: !author, @date

en: Boxy tabled theme in all grays.
sl: Škatlasta tema v sivih odtenkih. Zgrajena z uporabo tabel.

en: Skip navigation
sl: Preskoči navigacijo

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
sl: Tema z več stolpci v modrih in oranžnih tonih. Programirana z uporabo tabel.

en: Your OpenID
sl: Vaš OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
sl: Ta OpenID bo po registraciji pripet na vaš račun.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
sl: Prosimo, da za zaključek registracije izpolnete spodnji obrazec. Če že imate račun, se lahko sedaj <a href="@login">prijavite</a> in dodate svoj OpenID na strani "Moj račun".
