Mollom (6.x-2.14) - en to gl translation catalogue (174 entries)

en: Forms
gl: Formularios

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Next
gl: Seguinte

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Subject
gl: Asunto

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Administration
gl: Administración

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Links
gl: Ligazóns

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Message
gl: Mensaxe

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User registration form
gl: Formulario de rexistro de usuario/a.

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: Settings
gl: Axustes

en: Save
gl: Gardar

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Configure
gl: Configurar

en: Comment
gl: Comentario

en: Blacklists
gl: Listas negra

en: No posts available.
gl: Non hai entradas dispoñíbeis.

en: seconds
gl: segundos

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Post title
gl: Título do envío

en: Match
gl: Coincide

en: Form
gl: Formulario

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: Context
gl: Contexto

en: contains
gl: contén

en: Advanced configuration
gl: Configuración avanzada

en: Report
gl: Informe

en: Matches
gl: Coincidencias

en: Public key
gl: Clave pública

en: report
gl: informe

en: Report as inappropriate: @link
gl: Informar como inapropiado: @link

en: Private key
gl: Clave privada

en: Flagged
gl: Marcado

en: Site-wide contact form
gl: Formulario de contacto do sitio

en: Verification
gl: Comprobación

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: Invalid
gl: Non válido.

en: CAPTCHA only
gl: somentes CAPTCHA

en: Author name
gl: Nome do autor

en: Reports and usage statistics for the Mollom module.
gl: Informes e estatísticas de uso do módulo Mollom

en: Report to Mollom
gl: Reportar a Mollom

en: Protection mode
gl: Modo de protección

en: Unprotect
gl: Desprotexido

en: Add form
gl: Engadir formulario

en: All available forms are protected already.
gl: Tódolos formularios dispoñibles xa están protexidos.

en: Are you sure you want to unprotect this form?
gl: ¿Está vostede seguro de querer desprotexer este formulario?

en: Mollom will no longer protect this form from spam.
gl: Mollom non protexerá este formulario contra o spam.

en: Unwanted
gl: Non solicitado

en: An error occurred upon trying to remove the item from the blacklist.
gl: Ocorreu un erro cando se intentaba quitar o elemento da lista negra.

en: To complete this form, please complete the word verification below.
gl: Para completar este formulario, por favor complete a verificación de texto que hai a continuación.

en: @name form
gl: Formulario @name

en: User password request form
gl: Formulario de petición de contrasinal de usuario

en: Unprotect form
gl: Formulario non protexido

en: Configure Mollom keys and global settings.
gl: Configure as claves de Mollom e a configuración global

en: Mollom statistics
gl: Estatísticas de Mollom

en: Network error
gl: Erro de rede

en: The Mollom servers could not be contacted. Please make sure that your web server can make outgoing HTTP requests.
gl: Os servidores de Mollom non puideron ser contactados. Por favor, asegúrse de que o seu servidor web pode facer peticións HTTP saintes.

en: Author e-mail
gl: Correo electrónico do autor

en: Mollom blacklist
gl: Lista negra de Mollom

en: The entry was added to the blacklist.
gl: Engadiuse a entrada á lista negra.

en: The entry was removed from the blacklist.
gl: A entrada quitouse da lista negra.

en: Low-quality
gl: Baixa calidade

en: The posts were successfully reported as inappropriate.
gl: Os envíos reportáronse coma inapropiados

en: - All fields -
gl: - Tódolos campos -

en: Configure %form-title protection
gl: Configure protección %form-title

en: Text analysis
gl: Análise de texto

en: Text fields to analyze
gl: Campos de texto a analizar

en: At least one text analysis check is required.
gl: Polo menos necesítase unha comprobación de análise de texto

en: The form protection has been added.
gl: Engadiuse a protección de formulario.

en: The form protection has been updated.
gl: A protección do formulario actualizouse.

en: Block all form submissions
gl: Bloquear tódolos envíos de formulario.

en: Accept all form submissions
gl: Aceptar tódolos envíos de formulario.

en: Enable testing mode
gl: Activar o modo de probas

en: The word verification was not completed correctly. Please complete this new word verification and try again.
gl: A verificación por texto non se completou correctamente. Por favor, complete esta nova verificación por texto e inténteo de novo.

en: Type the characters you see in this picture.
gl: Escriba os carateres que vostede ve nesta imaxe.

en: Configure blacklists.
gl: Configure listas negras.

en: Configure spam blacklist entries.
gl: Configure entradas na lista negra de spam

en: Configure unwanted blacklist entries.
gl: Configure as entradas da lista negra de non solicitado.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to configure your keys.
gl: Visite a <a href="@settings-url">páxina de configuración de Mollom</a> para configurar as súas chaves.

en: The Mollom API keys are not configured yet. !admin-message
gl: As chaves da API de Mollom están sen configurar aínda. !admin-message

en: The configured Mollom API keys are invalid. !admin-message
gl: As chaves configuradas para a API de Mollom non son válidas. !admin-message

en: Reporting
gl: Informes

en: discard
gl: descartar

en: retain
gl: reter

en: The protection is omitted for users having any of the permissions: !permission-list
gl: A protección omítese para os usuarios que teñan calquera dos permisos: !pemission-list

en: When text analysis identifies spam
gl: Cando a análise de texto indentifica spam

en: Retain the post for manual moderation
gl: Reter o envío para moderalo manualmente

en: The form protection has been removed.
gl: Eliminouse a protección de formulario.

en: exact
gl: exacto

en: Mollom servers verified your keys. The services are operating correctly.
gl: Os servidores de Mollom verificaron as súas claves. Os servicios están operando correctamente.

en: View Mollom statistics
gl: Ver as estatísticas de Mollom

en: @name comment form
gl: Formulario de comentario @name

en: Text analysis checks
gl: Comprobacións de análise de texto.

en: Do not report
gl: Non informar

en: Mollom content moderation
gl: Moderación de contido Mollom

en: Automatically moderates user-submitted content and protects your site from spam and profanity.
gl: Automáticamente modera contido envíado polo usuario e protexe o seu sitio de spam e linguaxe obscena.

en: An error occurred upon trying to add the value to the blacklist.
gl: Ocorreu un erro ao intentar engadir o valor á lista negra.

en: Are you sure you want to delete %value from the blacklist?
gl: ¿Vostede esta seguro de querer quitar @value da lista negra?

en: The Mollom servers could be contacted, but Mollom API keys could not be verified.
gl: Os servidores de Mollom non puideron ser contactos, polo que as chaves da API de Mollom non puideron ser verificadas.

en: Mollom API keys
gl: Claves da API de Mollom

en: Valid (public key: @publicKey)
gl: Válido (chave pública: @publickey )

en: Service error
gl: Erro de servizo.

en: The Mollom API keys could not be verified. Please try again later.
gl: As chaves da API de Mollom non puideron ser comprobadas. Por favor, inténteo de novo máis adiante.

en: User profile form
gl: Formulario do perfil de usuario

en: When text analysis is unsure
gl: Cando a analise de texto non é segura

en: Show a CAPTCHA
gl: Mostrar un CAPTCHA

en: Discard the post
gl: Descartar o envío

en: Accept the post
gl: Aceptar o envío

en: Delete blacklist entry
gl: Borrar entrada da lista negra

en: Client error
gl: Erro do cliente

en: The server time of this site is incorrect. The time of the operating system is not synchronized with the Coordinated Universal Time (UTC), which prevents a successful authentication with Mollom. The maximum allowed offset is @minutes minutes. Please consult your hosting provider or server operator to correct the server time.
gl: A hora do servidor deste sitio é incorrecta. A hora do sistema operativo non está sincronizada con UTC (Coordinated Universal Time), o que evita unha autenticación correcta con Mollom. O desfase máximo permitido é @minutes minutes. Por favor, consulte co seu proveedor de hossting ou o operador do servidor para correxir a hora do servidor.

en: recommended
gl: recomendado

en: Text analysis strictness
gl: Rixidez da análise de texto

en: Strict: Posts are more likely classified as spam
gl: Estricto: Os envíos tenden a clasificarse máis coma spam.

en: Relaxed: Posts are more likely classified as ham
gl: Relaxado: Os envíos tenden a clasificarse máis como válidos.

en: Used to uniquely identify this site.
gl: Empregada para indentificar únivocamente este sitio.

en: Author IP
gl: IP do autor

en: - orphan -
gl: - orfo -

en: %module module's %form_id form no longer exists.
gl: O formulario %form_id do módulo %module xa non existe.

en: Mollom will analyze the post and will only show a CAPTCHA when it is unsure.
gl: Mollom vai analizar o envío e somentes mostrará o CAPTCHA cando dubide.

en: A CAPTCHA will be shown for every post. Only choose this if there are too few text fields to analyze.
gl: Un CAPTCHA mostrarase en cada envío. Somentes escolla esto se hai poucos campos de texto a analizar.

en: - All author fields -
gl: - Tódolos campos de autor -

en: Author User ID
gl: ID do usuario do autor

en: - All post fields -
gl: - Tódolos campos de envío -

en: Only log warnings and errors
gl: Somentes rexistra avisos e erros

en: Each blacklist entry defines how it matches:
gl: Cada lista negra define como funciona:

en: Use "contains" matching to find a term within any other string.
gl: Empregue "conten" para buscar un termo dentro dunha cadera.

en: Use "exact" matching for terms made up of short, single words that could be contained within a larger permissible word.
gl: Empregue "exacto" para termos formados por cortas, sinxelas palabras que poder formar parte dentro dunha palabra máis larga permitida.

en: Report as…
gl: Reportar como....

en: Profane, obscene, violent
gl: Profano, obsceno, violento

en: Testing API not available
gl: API de testeo non está dispoñible

en: The Mollom Testing API is not available currently.
gl: A API de testeo de Mollom non está dispoñible nestes intres.

en: Type the characters you see in the picture; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.
gl: Escriba os caracteres que ve na imaxe; se vostede non pode lelos, envíe o formulario e unha nova imaxe vai ser creada. Non é sensible a maiúsculas.

en: Used for authentication. Similar to a password, the private key should not be shared with anyone.
gl: Empregada para autenticación. Semellante a unha contrasinal, a clave privada non se debe compartir con ninguén.

en: When the Mollom service is unavailable
gl: Cando o servizo de Mollom non estea dispoñible

en: Mollom offers a <a href="@pricing-url">high-availability</a> infrastructure for users on paid plans to reduce potential downtime.
gl: Mollom ofrece unha infraestructura de <a href="@pricing-url">alta dispoñibilidade</a> para os usuarios dos plans de pago a fin de reducir unha posible caída de servido

en: Expected languages
gl: Idiomas esperados

en: Show a link to Mollom's privacy policy
gl: Mostrar un enlace á política de privacidade de Mollom

en: Only applies to forms protected with text analysis. When disabling this option, you should inform visitors about the privacy of their data through other means.
gl: Somentes é aplicable a formularios protexidos con análise de texto. Cando desactive esta opción, debe informar aos visitantes sobre a privacidade dos seus datos a través doutros medios.

en: Log all Mollom messages
gl: Rexistra tódalos rexistros de Mollom

en: Enable audio CAPTCHAs.
gl: Activar CAPTCHA por audio

en: Time-out when attempting to contact Mollom servers.
gl: Tempo máximo ao intentar contactar cos servidores de Mollom

en: Allow users to  "Flag as Inappropriate" for the following:
gl: Permitir aos usuarios "Marcar como inapropiado" para o seguinte:

en: Admin mode enabled: feedback will be sent to Mollom.
gl: Modo administrador activado: enviarás e retroalimentación a Mollom.

en: You will still need to remove content through standard means.
gl: Vostede terá que eliminar o contido a través de medios estándares.

en: Why are you reporting this content?
gl: ¿Por que nos informa deste contido?

en: verification
gl: comprobación

en: Restricts all posts to selected languages. Used by text analysis only. Leave empty if users may post in other languages.
gl: Restrinxir tódolos envíos aos idiomas seleccionados. Usado somentes para análise de texto. Deixar vacío se os usuarios poden envíar noutros idiomas.

en: - Empty -
gl: - Vacío -

en: Report content as inappropriate
gl: Reportar de contido inapropiado

en: Report comment to Mollom as spam and unpublish
gl: Informar a Mollom de que o comentario é spam e despublicalo.

en: Report node to Mollom as spam and unpublish
gl: Informar a Mollom de que o nodo é spam e despublicalo

en: Called unpublish action for an unsupported entity type: @type
gl: Chamada á acción de despublicar para un tipo de entidade non soportada: @type

en: Switch to image verification.
gl: Trocar a verificación por imaxe.

en: Switch to audio verification.
gl: Trocar por verificación sonora.

en: Spam that is discarded cannot be moderated from the Mollom Content Moderation Platform.
gl: O spam que se descarta non se modera mediante Mollom Content Moderation Platform.
