Community Accounting (6.x-1.3) - en to sk translation catalogue (284 entries)

en: title
sk: názov

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Payer
sk: Platca

en: Transactions
sk: Transakcie

en: Type
sk: Typ

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Description
sk: Popis

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Category
sk: Kategória

en: Name
sk: Názov

en: categories
sk: kategórie

en: Icon
sk: Ikona

en: History
sk: História

en: User
sk: Používateľ

en: Email
sk: E-mail

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Default Currency
sk: Predvolená mena

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Income
sk: Príjem

en: Amount
sk: Množstvo

en: Send
sk: Odoslať

en: invoice
sk: faktúra

en: Owner
sk: Vlastník

en: payment
sk: platba

en: Now
sk: Teraz

en: Sign
sk: Potvrdiť

en: Both
sk: Oba

en: Title:
sk: Nadpis:

en: Change
sk: Zmeniť

en: Hours
sk: Hodiny

en: Transaction
sk: Transakcia

en: Balance
sk: Zostatok

en: Are you sure you want to delete this transaction?
sk: Skutočne chcete vymazať túto transakciu?

en: Credit
sk: Kredit

en: Complete
sk: Dokončiť

en: both
sk: obidva

en: 15 minutes
sk: 15 minút

en: 30 minutes
sk: 30 minút

en: 45 minutes
sk: 45 minút

en: Description:
sk: Popis:

en: Feedback
sk: Spätná väzba

en: Transaction type
sk: Typ transakcie

en: Go back
sk: Ísť naspäť

en: Member
sk: Člen

en: Currencies
sk: Meny

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: All transactions
sk: Všetky transakcie

en: Transaction list
sk: Zoznam transakcií

en: Message subject
sk: Predmet správy

en: Maintenance
sk: Údržba

en: Currency name
sk: Názov meny

en: Gross income
sk: Hrubý príjem

en: Tell Community Forge about this community.
sk: Povedať Community Forge o tejto komunite.

en: Minimum number of words to describe a transaction
sk: Minimálny počet slov na popis transakcie

en: Number of the balancing account
sk: Číslo zostatkového účtu

en: The balancing account is important, but not strictly neccessary. It is usually used as a central kitty, or bank.
sk: Zostatkový účet je dôležitý, ale nie je nevyhnutný. Obvykle je používaný ako centrálna pokladňa alebo banka.

en: Selecting other users
sk: Výber iných používateľov

en: User dropdown order
sk: Poradie používateľského rozbaľovacieho menu

en: On the new transaction form, in what order should the members be listed?
sk: V akom zoradení sa má zobrazovať zoznam členov v novom formulári transakcií?

en: User dropdown field(s)
sk: Rozbaľovacie políčka používateľov

en: When you have more users than can fit in a dropdown box, you should probably use an autocomplete field instead.
sk: Keď máte viac používateľov ako je možné obsiahnuť v rozbaľovacom menu, pravdepodobne bude lepšie použiť pole s automatickým vypĺňaním.

en: In case the balances get out of sync with the transactions.
sk: V prípade že zostatky stratia synchronizáciu s transakciami.

en: Please use this and report an issue at !url
sk: Prosím použite toto a nahláste prípad na !url

en: Minimum number of words must be a positive integer
sk: Minimálny počet slov musí byť kladné celé číslo

en: Balancing account must be an integer.
sk: Zostatkový účet musí byť celé číslo.

en: This must be an integer: @value
sk: Toto musí byť celé číslo: @value

en: Use the plural
sk: Použite množné číslo

en: Currency subdivision
sk: Menší diel meny

en: integer
sk: celé číslo

en: quarters (of an hour)
sk: štvrtiny (hodiny)

en: hundredths (two decimal places)
sk: stotiny (dve desatinné miesta)

en: Many LETS currencies are not divisible, while hours might be divisible into quarters.
sk: Mnohé LETS meny nie sú deliteľné, zatiaľčo hodiny môžu byť deliteľné na štvrtiny.

en: Maximum Balance
sk: Maximálny zostatok

en: Transactions will be declined by the system if the payee balance would go above this number. Up to !num digits.
sk: Transakcie budú znížené systémom, ak by zostatok príjemcu platby stúpol nad túto hodnotu. Najviac !num číslic.

en: Leave blank for no limit (not reccomended)
sk: Pre žiadny limit nechajte prázdne (neodporúča sa)

en: Maximum balance must be an integer larger than zero.
sk: Maximálny zostatok musí byť celé číslo vyššie než nula.

en: Minimum Balance
sk: Minimálny zostatok

en: The system will prevent transactions if the payer balance would go below this number. Up to !num digits.
sk: Systém zabráni transakciám, ak zostatok by platcu klesol pod túto hodnotu. Najviac !num číslic.

en: Minimum balance must not be larger than 0
sk: Minimálny zostatok musí byť vyšší ako 0

en: Comparative value
sk: Porovnávacia hodnota

en: If this currency is part of a larger trading network, it will have a value within that network (not yet operational)
sk: Ak je táto mena časťou väčšej obchodnej siete, bude mať hodnotu vnútri tejto siete (zatiaľ nefunkčné)

en: Should be between 12px square and 16px square, preferably with a transparent background
sk: Mal by byť štvorec medzi 12 px a 16 px, najlepšie s priehľadným pozadím

en: Traders can earn a reputation when their customers rate them highly. Use this field to list the words used to describe the quality of transactions, from worst to best, one on each line.
sk: Obchodníci môžu získať dobrú reputáciu, ak sú vysoko hodnotení svojimi zákazníkmi. Použite toto pole pre zoznam slov, ktoré opisujú kvalitu transakcie, od najhoršej k najlepšej, jedno slovo na jeden riadok.

en: Beware that changing the number of rating options after transactions have been entered will distort the averages.
sk: Pozor - zmeny hodnôt vo voľbách hodnotenia po tom ako boli vložené transakcie poškodí priemery.

en: This feature could use a lot more work to integrate into views and stats
sk: Táto funkcia môže vyžadovať oveľa viac práce na integrovaní do zobrazení a štatistík.

en: You must have more than one rating, or leave the field blank to disable the rating system
sk: Potrebujete získať aspoň jedno hodnotenie, alebo nechajte pole prázdne pre vypnutie systému hodnotenia

en: These are the names of the transaction types. Unnamed types will be unavailable. You must name at least one.
sk: Toto sú názvy typov transakcií. Nenazvané typy budú nedostupné. Je treba nazvať aspoň jeden typ.

en: For each type there is a block, a menu link (coming soon) and a permission
sk: Pre každý typ existuje blok, odkaz pre menu (už čoskoro) a oprávnenie

en: The name of an @direction flow completed @when
sk: Názov @direction tok dokončený @when

en: outgoing
sk: odchádzajúce

en: by the other party
sk: inou stranou

en: incoming
sk: prichádzajúce

en: instantly
sk: okamžite

en: @function was asked to create a transaction with negative value: @value
sk: @function bol požiadaný vytvoriť transakciu so zápornou hodnotou: @value

en: Flushed balance cache
sk: Vyčistená dočasná pamäť zostatkov

en: What is being paid for?
sk: Za čo bolo zaplatené?

en: What goods or services were exchanged?
sk: Aké tovary alebo služby boli vymenené?

en: Minimum @num words
sk: Minimálne @num slov

en: Who is being paid?
sk: Komu bolo zaplatené?

en: Who is paying?
sk: Kto platí?

en: With whom did you transact?
sk: S kým obchodujete?

en: Rate the quality of what was paid for
sk: Hodnoťte kvalitu toho, za čo bolo zaplatené

en: Do you want to start this transaction?
sk: Chcete začať túto transakciu?

en: Plain text only in transaction descriptions.
sk: Čistý text iba v popisoch transakcií.

en: Please describe the transaction in more detail
sk: Prosím popíšte transakciu podrobnejšie

en: You must enter a whole number
sk: Je potrebné vložiť úplné číslo

en: Who are you transacting with?
sk: S kým obchodujete?

en: Negative numbers not allowed. You may be able to change the direction of the transaction
sk: Záporné čísla nie sú povolené. Možno by ste mohli zmeniť smerovanie transakcie

en: Sampled
sk: Vzorky

en: No statistics will be available until some transactions have happened
sk: Štatistiky nebudú dostupné, pokiaľ nebudú vytvorené nejaké transakcie

en: Number of transactions: @num
sk: Počet transakcií: @num

en: Total volume traded: @num
sk: Celkový objem obchodov: @num

en: Number of trading members: @num
sk: Počet obchodujúcich členov: @num

en: Most trades:
sk: Najviac obchodov:

en: Largest incomes:
sk: Najvyššie príjmy:

en: Largest expenditure:
sk: Najväčšie výdavky:

en: With
sk: S

en: Expenditure
sk: Výdavky

en: Running Total
sk: Bežiace celkom

en: Erase
sk: Vymazať

en: transactions
sk: transakcie

en: Error creating balance chart: url to google charts exceeded 2048 charts.
sk: Chyba pri vytváraní grafu zostatku: url pre google grafy prekročilo 2048 grafov.

en: Defines a contentType called transactions, manages them and does the accounting.
sk: Definuje typ obsahu nazývaný transakcie, spravuje ich a robí zúčtovanie.

en: A movement of a quantity of a currency between two users.
sk: Pohyb počtu mien medzi dvomi používateľmi.

en: Description of entity traded
sk: Popis obchodovanej jednotky

en: Start transaction
sk: Začať transakciu

en: @user's balances
sk: zostatky používateľa @user

en: transaction
sk: transakcia

en: Editing transaction
sk: Úprava transakcie

en: The transation had not been confirmed
sk: Transakcia nebola potvrdená

en: This transaction was confirmed, so the balances of both users will be affected
sk: Táto transakcia bola potvrdená, takže zostatky oboch používateľov budú zohľadnené

en: the username of the recipient
sk: používateľské meno prijímateľa

en: the username of the person who started the transaction
sk: používateľské meno osoby, ktorá začala transakciu

en: a summary of the whole transaction
sk: súhrn celej transakcie

en: description of the transaction by the starter
sk: popis transakcie od začínateľa

en: web address of pending transactions page
sk: webová adresa stránky čakajúcich transakcií

en: web address of profile page with subscription checkbox
sk: webová adresa stránky profilu so zaškrtávacím políčkom pre prihlásenie

en: web address of recipient's profile page
sk: webová adresa profilovej stránky príjemcu

en: This email will be sent to members when someone initiates a transaction with them which needs confirming.
sk: Tento e-mail bude zaslaný členom v prípade, ak niekto iniciuje transakciu, ktorá si vyžaduje potvrdenie.

en: Don't forget to enable the trigger module and set up the trigger at !url.
sk: Nezabudnite aktivovať spúšťací modul a nastaviť spúšťač na !url.

en: You can use the following strings as variables:
sk: Môžete použiť nasledovné reťazce ako premenné:

en: Use only plain text
sk: Použite iba čistý text

en: You can't send an empty email
sk: Nemôžete odoslať prázdny e-mail

en: Maximum balance must be an integer larger than zero and minimum balance
sk: Maximálny zostatok musí byť celé číslo vyššie než nula a minimálny zostatok

en: Quantitative fields in database is set to type '@type'
sk: Kvantitatívne polia v databáze sú nastavené na '@type'

en: view all transactions
sk: zobraziť všetky transakcie

en: edit all transactions
sk: upraviť všetky zostatky

en: Complementary Currencies
sk: Doplnkové meny

en: General complementary currency options
sk: Všeobecné nastavenia doplnkových mien

en: Default currency, transaction ratings and directory settings
sk: Nastavenia predvolenej meny, hodnotenia transakcií a adresára

en: Transaction ratings
sk: Hodnotenia transakcie

en: Transaction satisfaction ratings
sk: Hodnotenia uspokojenia transakcií

en: Sign this transaction to finalise it
sk: Potvrďte túto transakciu, aby mohla byť dokončená

en: claim
sk: pohľadávka

en: gift
sk: dar

en: the node to which this entry is attached
sk: uzol, ku ktorému je pripojený tento príspevok

en: the user id of the payer
sk: používateľské id platcu

en: the user id of the payee
sk: používateľské id príjemcu

en: the uid of the subject of the transaction, the starter
sk: uid subjektu transakcie, začínateľ

en: uid of the object of the transaction
sk: uid objektu transakcie

en: the nid of the currency used
sk: nid použitej meny

en: the number of units transferred, (@type)
sk: počet transferovaných jednotiek, (@type)

en: The type of transaction, types are provided by modules
sk: Typ transakcie, typy sú poskytované modulmi

en: the quality of the work done, expressed as a quantity
sk: kvalita odvedenej práce vyjadrená ako kvantita

en: State of the transaction - completed, pending, disputed, etc
sk: Stav transakcie - dokončená, čakajúca, sporná, atď.

en: nid of parent transaction
sk: nid rodičovskej transakcie

en: the currency id, where there is more than one currency
sk: id meny, pokiaľ existuje viac ako jedna mena

en: Makes a contentType called transactions and manages the way that users create and view this content.
sk: Vytvára typ obsahu nazývaný transakcie a spravuje spôsob, akým používatelia vytvárajú a zobrazujú tento obsah.

en: Provides advice and a simple text box to paste csv style data from your existing spreadsheets.
sk: Poskytuje radu a jednoduché textové pole, určené na prilepenie dát typu csv z vašich existujúcich tabuliek.

en: Assumes user 1 is the balancing account.
sk: Predpokladá, že používateľ 1 je bilančný účet.

en: This page allows you to import users' balances and gross incomes for users already on the system. To import users, see the !import_user module.
sk: Táto stránka vám umožní vložiť zostatky a hrubé príjmy používateľov, ktorí už sú v systéme. Pre vloženie používateľov pozrite modul !import_user.

en: Paste paste 2 or 3 comma separated columns into the field below, the first column should be the uid or username, the second column the current balance, and optionally the third column should be the user's gross income until now (turnover).
sk: Vložte 2 alebo 3 čiarkou oddelené stĺpce do pola dole, prvý stĺpec by malo byť používateľovo ID alebo meno, druhý stĺpec momentálny zostatok a voliteľný tretí stĺpec  by mal byť používateľov aktuálny hrubý príjem (obrat).

en: This tools assumes there is only one currency in the system. The second column SHOULD add up to 0 for LETS and other zero balance systems, but this will not be checked.
sk: Tieto nástroje predpokladajú, že v systéme existuje iba jedna mena. Druhý stĺpec BY MAL pridať 0 pre LETS a ďalšie nulovo zostatkové systémy, ale toto nebude overené.

en: to import balances you need a balancing account. Specify the account number at !admin/marketplace
sk: Na vloženie zostatkov potrebujete bilančný účet. Špecifikujte číslo účtu na !admin/marketplace.

en: balance (second item) on row @num is not an integer
sk: zostatok (druhá položka) v riadku @num nie je celé číslo

en: gross income (third item) on row @rownum must be a positive integer
sk: hrubý príjem (tretia položka) v riadku @rownum musí byť kladné celé číslo

en: gross income (third item) on row @rownum cannot be less than 0
sk: hrubý príjem (tretia položka) v riadku @rownum nemôže byť menší ako 0

en: Gross expenditure
sk: Hrubé výdavky

en: Carried Forward
sk: Posunuté vpred

en: The description on row @rownum is more than 128 characters
sk: Popis v riadku @rownum má viac ako 128 znakov

en: This page allows you to import users' @type for users already on the system.
sk: Táto stránka vám umožní vložiť používateľský @type pre používateľov, ktorí sú už v systéme.

en: There are other ways of doing this, but this is simple and maintained along with the rest of the marketplace module.
sk: Sú aj iné spôsoby ako to urobiť, ale tento je jednoduchý a podporovaný zvyškom modulu marketplace.

en: Use a spreadsheet tool to prepare a list of user ids, or names, and their @type in one line.
sk: Použite tabuľkový procesor na prípravu zoznamu používateľských ID, alebo mien, alebo ich @type v každom riadku.

en: For aesthetic reasons, there is a 128 character limit on each description.
sk: Z estetických dôvodov je každý popis obmedzený počtom znakov 128.

en: Each line should look like this (you must include the header row): !code
sk: Každý riadok by mal vyzerať následovne (je potrebné vložiť riadok hlavičky): !code

en: Try importing one or two first.
sk: Pokúste sa najprv importovať jednu alebo dve.

en: 'UserID' on row @rownum is not a user:@data
sk: 'UserID' v riadku @rownum nie je používateľ:@data

en: Import Tools
sk: Importovať nástroje

en: Import Balances
sk: Importovať zostatky

en: Import Offers
sk: Importovať ponuky

en: Import Wants
sk: Importovať potreby

en: Select the accounts you DON'T want to be billed. Use CTRL click to select more than one.
sk: Vyberte účty, ktoré NECHCETE aby boli vyplatené. Použite CTRL klik na výber viac ako jednej položky.

en: Select the one account to which all the transactions will flow.
sk: Vyberte jeden účet, do ktorého budú nasmerované všetky transakcie.

en: How much should be taken from each account?
sk: Koľko by malo by odobraté z každého účtu?

en: Generate transactions
sk: Vygenerovať transakcie

en: Payees
sk: Príjemcovia platby

en: Select the one account from which all the transactions will flow.
sk: Vyberte jeden účet z ktorého budú prebiehať všetky transakcie.

en: How much should be paid into each account?
sk: Koľko by malo byť zaplatené na každý účet?

en: Mass Payments
sk: Hromadné platby

en: Create mass transactions to and from one account
sk: Vytvoriť hromadné platby na účet a z účtu

en: collect an arbitrary amount from most accounts
sk: zozbierajte ľubovoľnú čiastku z väčšiny účtov

en: payout an arbitary amount to a few people
sk: vyplatiť ľubovoľnú čiastku niektorým ľuďom

en: An entry in the @type directory.
sk: Údaj v adresári @type.

en: Product or service you are offering
sk: Tovar alebo služba, ktoré ponúkate

en: Product or service you need
sk: Tovar alebo služba, ktoré potrebujete

en: @offerwant Categories
sk: @offerwant kategórie

en: Place your @offerwant
sk: Vložte vaše @offerwant

en: contact @username
sk: kontaktovať @username

en: @person's directory
sk: adresár používateľa @person

en: view directory
sk: zobraziť adresár

en: edit directory
sk: upraviť adresár

en: offer
sk: ponuka

en: create offer
sk: vytvoriť ponuku

en: Now go and make some directory categories at !link
sk: Teraz choďte a vytvorte nejaké kategórie adresára na !link

en: Create Transactions involving multiple users to or from one account
sk: Vytvoriť Transakcie zahrňujúce viacerých používateľov do alebo z jedného účtu

en: Allows users to contribute to a categorised directory of offers and wants.
sk: Umožňuje používateľom prispievať do kategorizovaného adresára ponúk a potrieb.

en: Complementary currencies
sk: Doplnkové meny

en: The currency icon
sk: Ikona meny

en: list of all currencies
sk: zoznam všetkých mien

en: Universality
sk: Univerzálnosť

en: Public & private currencies
sk: Verejné a súkromné meny

en: Offers and wants directory entries, created by members
sk: Položky adresára ponúk a potrieb vytvorený členmi

en: Latest %1 offers
sk: Posledných %1 ponúk

en: Latest directory entries
sk: Najnovšie záznamy katalógu

en: There are no entries in this category
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne záznamy

en: Posted on
sk: Vložené

en: Offers by published date
sk: Ponuky v čase zverejnenia

en: There are no offers in this category
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne ponuky

en: Latest offers page
sk: Posledná stránka ponúk

en: There are no wants in this category
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne potreby

en: Completer
sk: Dokončovateľ

en: Money flows between users.
sk: Peniaze tečú medzi používateľmi.

en: The user id who spent currency in the transaction.
sk: ID používateľa, ktorý minul menu v transakcii.

en: Show only transactions where the current user paid
sk: Ukátať iba také transakcie, ktoré platil súčasný používateľ

en: The user who gave currency in the transaction.
sk: Používateľ, ktorý dal menu do transakcie.

en: The user who spent currency in the transaction.
sk: Používateľ, ktorý minul menu v transakcii.

en: The user id who received currency in the transaction.
sk: ID používateľa, ktorý obdržal menu v transakcii.

en: Show only transactions where the current user was paid
sk: Ukázať iba transakcie, v ktorých bol vyplatený súčasný používateľ.

en: The user who received currency in the transaction.
sk: Používateľ, ktorý obdržal menu v transakcii.

en: The user id who initiated the transaction.
sk: ID používateľa, ktorý inicioval transakciu.

en: Show only transactions started or not started by a given account
sk: Ukázať iba transakcie začaté alebo nezačaté daným účtom

en: Show only transactions started by a given account
sk: Ukázať iba transakcie začaté daným účtom

en: The account id who initiated the transaction.
sk: ID účtu, ktorý inicioval transakciu.

en: starter
sk: započateľ

en: The account id who completed the transaction.
sk: ID účtu, ktorý dokončil transakciu.

en: Show only transactions completed or not completed by a given account
sk: Zobraziť iba transakcie započaté alebo dokončené daným účtom

en: Show only transactions completed by a given account
sk: Ukázať iba transakcie ukončené daným účtom

en: completer
sk: dokončovateľ

en: Quality of the transaction according to the payer
sk: Kvalita transakcie podľa platiteľa

en: Number of units of currency transferred
sk: Počet prevedených jednotiek meny

en: Transactions above or below a certain value
sk: Transakcie nad alebo pod určitú hodnotu

en: Transaction state
sk: Stav transakcií

en: Whether the transaction is completed or pending
sk: Či je transakcia dokončená alebo čakajúca

en: User Balance
sk: Zostatok používateľa

en: Balances of users.
sk: Zostatky používateľov.

en: The user id
sk: ID používateľa

en: Pending Difference
sk: Čakajúci rozdiel

en: sum of all pending transactions, (@type)
sk: súhrn všetkých čakajúcich transakcií, (@type)

en: Pending Balance
sk: Čakajúci zostatok

en: balance including pending transactions, (@type)
sk: zostatok vrátane čakajúcich transakcií, (@type)

en: Gross Income
sk: Hrubý príjem

en: The user's average rating for this currency
sk: Používateľovo priemerné hodnotenie tejto meny

en: Payee
sk: Príjemca

en: There are no transactions in the system yet
sk: V systéme zatiaľ nie sú žiadne transakcie

en: view all balances
sk: zobraziť všetky zostatky

en: Unconfirmed total
sk: Nepotvrdené spolu

en: Names of transaction types
sk: Názvy typov transakcií

en: web address of 'bureau' page of this user
sk: webová adresa stránky 'úradu' tohto používateľa

en: Email template
sk: Šablóna e-mailu

en: Receive email notification when someone initiates a transaction with you
sk: Prijať e-mailové upozornenie, keď niekto iniciuje transakciu voči vám

en: Receive email notification when you start a transaction
sk: Prijať e-mailové upozornenie, keď začnete transakciu

en: User is payee
sk: Používateľ je príjemca

en: There are no completed transactions.
sk: Nie sú žiadne dokončené transakcie.

en: There are no transaction types declared on the system. Please go to admin/marketplace and name some transaction types
sk: V systéme nie sú nastavené žiadne typy transakcií. Prosím navštívte admin/marketplace a pomenujte nejaké typy transakcií.

en: Bureau
sk: Kancelária

en: All transaction information for this user
sk: Všetky informácie o transakciách tohto používateľa

en: Which directory?
sk: Ktorý adresár?

en: Text of your advert
sk: Text vášho inzerátu

en: Offer
sk: Ponuka
