Node Gallery (6.x-2.0-alpha12) - en to fi translation catalogue (218 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Create !type
fi: Luo !type

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: default
fi: oletus

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Back
fi: Takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: Galleries
fi: Galleriat

en:  in
fi:  /

en: Fields
fi: Kentät

en: Gallery
fi: Galleria

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
fi: Suurin sallittu kuvan koko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim 640x480).  Arvolla 0 ei rajoituksia.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
fi: %role tiedostokoon rajoitus täytyy olla numero ja suurempi kuin nolla.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
fi: %role suurin sallittu yksittäisen latauksen tiedostokoko on suurempi kuin sallittu tiedostojen yhteenlaskettu käyttäjäkohtainen koko

en: Maximum resolution for uploaded images
fi: Tallennettavien kuvien suurin sallittu tarkkuus

en: WIDTHxHEIGHT
fi: LEVEYSxKORKEUS

en: Maximum file size per upload
fi: Suurin latauskohtainen tiedostokoko

en: Total file size per user
fi: Tiedostojen käyttäjäkohtainen kokonaismäärä

en: Image Count
fi: Kuvien määrä

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Default permitted file extensions
fi: Oletuksena sallitut tiedostotyypit

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
fi: Tiedostopääte joita käyttäjät voivat oletuksena tallentaa. Erottele päätteet välilyönnillä jättämällä tiedostopäätteen etupiste pois.

en: Default maximum file size per upload
fi: Tallennettavan tiedoston oletuskokorajoitus

en: MB
fi: MT

en: Default total file size per user
fi: Käyttäjän tiedostojen yhteenlaskettu koko (oletus)

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
fi: PHP:n asetuksissa tiedostokohtaiseksi kokorajoitukseksi on asetettu %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
fi: Palvelinympäristöstäsi riippuen, näitä asetuksia saatetaan voida muuttaa järjestelmänlaajuisesti php.ini tiedostossa, php.ini tiedostossa Drupalin juurihakemistossa, Drupal sivuston settings.php tiedostossa, tai .htaccess tiedostossa Drupalin juurihakemistossa.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Please wait...
fi: Odota hetki...

en: Thumbnails
fi: Pienoiskuvat

en: Upload Images
fi: Lataa kuvia

en: Common Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Gallery Type
fi: Gallerian sisältötyyppi

en: Image Type
fi: Kuvien sisältötyyppi

en: Upload images
fi: Lataa kuvia

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
fi: Suurin sallittu kuvakoko (esim 640x480).  Aseta arvoksi 0, jos ei rajoitusta.  Jos <a href="!image-toolkit-link">kuvatyökalut</a> on asennettu, tämän arvon ylittävät kuvat pienennetään sopiviksi.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
fi: Suurin tiedoston oletuskoko, jonka käyttäjät voivat ladata. Jos kuva on ladattu ja suurin sallittu resoluutio on asetettu, koko tarkistetaan kun tiedosto on pienennetty.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
fi: Suurin sallittu tiedostokoko, jonka käyttäjät voivat ladata.  Jos kuva on ladattu ja suurin sallittu resoluutio on asetettu, koko tarkistetaan kun tiedosto on pienennetty.

en: Cover
fi: Kansi

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Link this field to its node
fi: Linkitä tämä kenttä sen noodiin

en: Gallery Name
fi: Gallerian nimi

en: Gallery type
fi: Gallerian tyyppi

en: Image type
fi: Kuvan tyyppi

en: There's no gallery type now.
fi: Galleriatyyppiä ei vielä ole määritettynä.

en: Gallery Type Name
fi: Gallerian tyypin nimi

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the create content page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>.
fi: Sisältötyypin nimi käyttäjälle.  Tämä näytetään listassa Luo sisältöä -sivulla.  On suositeltavaa, että nimi alkaa isolla alkukirjaimella ja sisältää vain kirjaimia, numeroita ja <strong>välilyöntejä</strong>.

en: Specify which fields should be displayed.
fi: Määrittele mitkä kentät pitäisi näyttää.

en: Gallery Directory
fi: Gallerioiden hakemisto

en: Default Cover Image
fi: Oletus kansikuva

en: Image Sizes
fi: Kuvakoot

en: Teaser Setting
fi: Lyhennelmän asetukset

en: Thumbnails that open a Lightbox2 Gallery
fi: Pienoiskuvat, jotka avaavat Lightbox2 gallerian

en: Display Type
fi: Näyttämisen tyyppi

en: Number of Thumbnails to Display
fi: Näytettävä pienoiskuvien määrä

en: Image Size for Lightbox2 Gallery
fi: Kuvakoko Lightbox2 gallerialle

en: Select an Imagecache preset that will be used with the Lightbox2 popup.
fi: Valitse kuvavälimuistin esiasetus, jota käytetään Lightbox2 ponnahdusikkunana.

en: Image Size for Display Type
fi: Näyttämisen tyypin kuvakoko

en: Gallery Landing Page Setting
fi: Gallerian aloitussivun asetukset

en: Gallery Display Type
fi: Gallerian näyttämisen tyyppi

en: Enable as Lightbox2 Popup
fi: Ota käyttöön Lightbox2 ponnahdusikkunan muodossa

en: Download the Original Image
fi: Lataa alkuperäinen kuva

en: Imagecache Preset for Lightbox2
fi: Kuvavälimuistin esiasetus Lightbox2:lle

en: Select an Imagecache preset that will be used with the Lightbox2 popup.  Please note that this preset should be larger than your Display preset.
fi: Valitse kuvavälimuistin esiasetus, jota käytetään Lightbox2 popuppina.  Huomaa, että tämä esiasetus pitäisi olla suurempi kuin näytettävän kuvan normaali esiasetus.

en: Choose the content you want to display
fi: Valitse näytettävä sisältö

en: Number of Uploads
fi: Latausten määrä

en: The gallery type and image type can't be the same.
fi: Gallerian sisältötyyppi ja kuvan sisältötyyppi eivät voi olla samat.

en: Are you sure you want to delete gallery type config %name?
fi: Tahdotko varmasti poistaa gallerian sisältötyypin asetukset %name?

en: Gallery type config %name has been deleted.
fi: Gallerian sisältötyypin asetukset %name on poistettu..

en: Node module form.
fi: Solmumoduulin syöttökaavake.

en: Locale module form.
fi: Käännösten moduulilomake.

en: Taxonomy module form.
fi: Luokittelun moduulilomake.

en: notes
fi: ilmoitukset

en: There are currently no galleries.
fi: Gallerioita ei ole olemassa.

en: Created at: !date
fi: Luotu !date

en: 1 image | @count images
fi[0]: 1 kuva
fi[1]: @count kuvaa

en: The path of the parent Gallery.
fi: Hierarkiassa ylemmän emogallerian polku.

en: Unfiltered path of the parent Gallery.  WARNING - raw user input.
fi: Suodattamaton emogallerian polku.  VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakadata.

en: The title of the parent Gallery.
fi: Hierarkiassa ylemmän emogallerian otsikko.

en: Unfiltered title of the parent Gallery.  WARNING - raw user input.
fi: Suodattamaton emogallerian otsikko.  VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakadata.

en: Create and manage your Node Gallery relationships.
fi: Luo ja hallinnoi Node Gallerian sidossuhteita.

en: Processing Gallery Delete.
fi: Prosessoidaan gallerian poistaminen.

en: Gallery Delete is starting.
fi: Gallerian poistaminen alkaa.

en: Gallery Delete has encountered an error.
fi: Gallerian poistamisessa tapahtui virhe.

en: !user's Galleries
fi: Käyttäjän !user galleriat

en: Edit gallery
fi: Muokkaa galleriaa

en: Delete gallery
fi: Poista galleria

en: Back to gallery
fi: Takaisin galleriaan

en: Node Gallery
fi: Solmugalleria (Node Gallery)

en: Add a Gallery Relationship
fi: Lisää gallerian sidossuhde

en: My Galleries
fi: Omat galleriat

en: Gallery Image Upload
fi: Gallerian kuvien lataus

en: Gallery node id.
fi: Gallerian solmu id.

en: Image node id.
fi: Kuvan solmu id.

en: Image node file id.
fi: Kuvan solmutiedoston id.

en: This is a gallery (album). This will be the parent of your individual images.
fi: Tämä on galleria (albumi).  Tämä on hierarkiassa ylempi kaikille yksittäisille kuville.

en: Node type "Gallery (Node Gallery)" created.
fi: Solmun sisältötyyppi "Galleria (Node Gallery)" luotiin.

en: This is an individual image that will be linked to a gallery. This should not be accessed via node/add/node_gallery_image
fi: Tämä on yksittäinen kuva, joka linkitetään galleriaan.  Tähän ei pitäisi mennä node/add/node_gallery_image kautta

en: Node type "Gallery Image (Node Gallery)" created.
fi: Solmun sisältötyyppi "Galleriakuvan (Node Gallery)" luotiin.

en: ImageCache preset %id: %name and corresponding actions saved.
fi: Kuvavälimuistin esiasetus %id: %name ja vastaavat toiminnot tallennettu.

en: An image gallery module.
fi: Kuvagalleria-moduuli.

en: Image Comment Setting
fi: Kuvien kommenttiasetukset

en: Original Image Display
fi: Alkuperäisen kuvan näyttäminen

en: Image Upload Limitation Default Settings
fi: Kuvien latausrajoitusten oletusasetukset

en: Specify the image upload limitations
fi: Määrittele kuvien latausrajoitukset

en: The default maximum size of all files a user can have on the gallery.
fi: Oletus suurin sallittu käyttäjän kuvagallerian tiedostojen yhteenlaskettu koko.

en: Default total file number per user
fi: Oletus tiedostojen kokonaismäärä per käyttäjä

en: Image Upload Limitation Settings for @role
fi: Kuvien latausrajoitusten asetukset roolille @role

en: The maximum size of all files a user can have on the gallery.
fi: Suurin sallittu käyttäjän kuvagallerian tiedostojen yhteenlaskettu koko.

en: Total file number per user
fi: Tiedostojen yhteenlaskettu koko per käyttäjä

en: The %role maximum file size limit must be a number and greater than zero.
fi: %role suurin sallittu tiedostokoko rajoitus täytyy olla numero ja suurempi kuin nolla.

en: The %role file size per upload is greater than the total file size allowed per user
fi: %role yksittäisen latauksen tiedostokoko on suurempi kuin sallittu tiedostojen yhteenlaskettu koko per käyttäjä

en: Processing Images Edit
fi: Prosessoidaan kuvien muokkausta

en: Processing Images Upload.
fi: Prosessoidaan kuvien latausta.

en: Images update is starting.
fi: Kuvien päivitys alkaa.

en: Images upload is starting.
fi: Kuvien lataus alkaa.

en: Images edit has encountered an error.
fi: Kuvien muokkauksessa tapahtui virhe.

en: Images upload has encountered an error.
fi: Kuvien latauksessa tapahtui virhe.

en: Node Gallery Image
fi: Solmugallerian kuva

en: Image File
fi: Kuvatiedosto

en: Attach image file.
fi: Liitä kuvatiedosto.

en: Image weight
fi: Kuvan paino

en: Gallery Operations
fi: Gallerian toiminnot

en: Manage node gallery's common settings.
fi: Hallinnoi solmugallerian yleisiä asetuksia.

en: You deleted !num.
fi: Poistettu !num.

en: You uploaded !num.
fi: Ladattu !num.

en: You edited !num.
fi: Muokattu !num.

en: !user's !gallery Galleries
fi: Käyttäjän !user !gallery galleriat

en: Manage images
fi: Hallinnoi kuvia

en: Manage Images
fi: Hallinnoi kuvia

en: Gallery Image
fi: Galleriakuva

en: Node Gallery Lightbox2 Integration
fi: Solmugallerian Lightbox2 integraatio

en: Node Gallery Setting
fi: Solmugallerian asetukset

en: Specify which node gallery settings you want to use.
fi: Määrittele, mitä solmugallerian asetusta haluat käyttää.

en: Image List View Mode
fi: Kuvien listausnäkymätila

en: Specify which view mode you want to use to display image list.
fi: Määrittele mitä listausnäkymätilaa tahdot käyttää kuvalistan näyttämiseen.

en: Specify Node Gallery Setting
fi: Määrittele solmugallerian asetukset

en: Enter the Number of galleries displayed on each main gallery list page
fi: Syötä jokaisella gallerioiden päälistaussivulla näytettävien gallerioiden määrä

en: If this number is exceed, a pager will be displayed below the main gallery list.
fi: Jos määrä ylitetään, sivuselain näytetään gallerioiden päälistauksen alla.

en: Enter the Number of images displayed on each gallery thumbnail page
fi: Syötä jokaisella gallerioiden pienoiskuvasivulla näytettävien kuvien määrä

en: If this number is exceeded, a pager will be displayed below each corresponding gallery thumbnail page.
fi: Jos määrä ylitetään, sivuselain näytetään gallerioiden jokaisen vastaavan pienoiskuvasivun alla.

en: There are no imagecache presets. <a href="@imagecache">You must create at least one preset</a>.
fi: Kuvavälimuistin esiasetuksia ei ole.  <a href="@imagecache">Vähintään yksi esiasetus täytyy luoda</a>.

en: Select which content type should be used as the gallery type.
fi: Valitse, mitä sisältötyyppiä tulisi käyttää gallerian sisältötyyppinä.

en: Select which content type should be used as the image type.
fi: Valitse, mitä sisältötyyppiä tulisi käyttää kuvien sisältötyyppinä.

en: Specify a subdirectory of the file system where the images for the galleries will be saved. The document root is 'files'.
           Use %uid for user_id, %username for username, %gid for gallery_id, %gallery_name for gallery_name.
fi: Määrittele tiedostojärjestelmän alihakemisto, minne gallerioiden kuvat tallennetaan.  Tiedostojuuri on 'files'.
           Käytä %uid käyttäjän id:lle user_id, %username käyttäjän nimelle, %gid gallerian id:lle gallery_id, %gallery_name gallerian nimelle.

en: Specify a default cover image to show when there are no images in the gallery. The path begins with your drupal root. <strong>Do not include the leading slash /.</strong>
fi: Määrittele oletus kansikuva, joka näytetään kun galleriassa ei ole kuvia.  Polku alkaa Drupal tiedostojuuresta.  <strong>Älä laita polun eteen kenoviivaa /.</strong>

en: This allows you to specify how many image upload fields appear on the image upload page. By default, only 5 fields are provided. We recommend you do not have more than 5 fields if you are on a shared host or have limited resources. If you increase this to more than 5, we highly recommend you test this by uploading lots of large images prior to putting your site into production.
fi: Tämä mahdollistaa kuvalatauskenttien määrän kuvalataussivulla.  Oletuksena on tarjolla vain 5 kenttää.  Suosittelemme, että enempää kuin 5 kenttää ei käytetä, jos sivusto on webhotellissa tai resursseja on rajoitettu määrä.  Jos määrää kasvatetaan 5:ttä suuremmaksi, suosittelemme että testaat tätä lataamalla paljon suuria kuvia, ennen kuin laitat sivustosi tuotantoon.

en: If you select 'Gallery', the body text of the gallery node will be used. If you select 'Images', the body text of the image node will be used. This allows you choose if you want the text content with each image to be different or the same on all images.
fi: Jos valitset 'Galleria', käytetään gallerianoodin sisällön tekstiä.  Jos valitset 'Kuvat', käytetään kuvanoodin sisällön tekstiä.  Tämä tekee mahdolliseksi valita, tahdotko tekstisisällön olevan sama kaikille kuville vai eri jokaiselle kuvalle.

en: Use the image type comment settings.
fi: Käytä kuvan sisältötyypin asetuksia.

en: Use the gallery type comment settings.
fi: Käytä gallerioiden sisältötyypin asetuksia.

en: Select how to apply comments to the images.
fi: Valitse, kuinka tahdot käyttää kommentteja kuville.

en: Specify the imagecache preset to use for each type of gallery image.
fi: Valitse kuvavälimuistin esiasetus, jota käytetään jokaiselle galleriakuvien sisältötyypille.

en: Preview: This will be the Image Display (A Preview of the Full-Size Image)
fi: Esikatselu: Tällainen kuvanäkymästä tulee (esikatselussa kuvat täydessä koossa)

en: Specify how to display the original image or disable this feature.
fi: Määrittele kuinka alkuperäinen kuva näytetään tai poista käytöstä tämä ominaisuus.

en: View of The Original Image
fi: Näytä alkuperäinen kuva

en: Enable as a link over the displayed image
fi: Ota käyttöön linkkinä näytetystä kuvasta

en: Enable as text link below the displayed image
fi: Ota käyttöön tekstilinkkinä näytetyn kuvan alla

en: Specify whether to allow viewing the original image and how to do so.
fi: Määrittele sallitaanko alkuperäisen kuvan katseleminen ja kuinka se tapahtuu

en: View Original Image Text Link
fi: Näytä alkuperäisen kuvan tekstilinkki

en: If you have selected the "Enable Text Link Below the Displayed Image" option, enter the text for the link.
fi: Jos valitsit "Ota käyttöön tekstilinkkinä näytetyn kuvan alla", syötä teksti linkkiä varten.

en: Specify how to display the gallery when viewing the gallery node as a teaser.
fi: Määrittele, kuinka galleria näytetään, kun gallerianoodia katsellaan lyhennelmänä.

en: If thumbnails are selected as the display type above, enter the number of thumbnails to show in the teaser.
fi: Jos pienoiskuvat valitaan näyttämisen tyypiksi yllä, syötä lyhennelmässä näytettävien pienoiskuvien määrä.

en: Select the Imagecache preset that will be used for the display type selected above.
fi: Valitse kuvavälimuistin esiasetus, jota käytetään yllä valitulle näyttämisen tyypille.

en: Specify how to display the gallery landing page images when viewing the node as a teaser
fi: Kuinka gallerian aloitussivun kuva näytetään, kun noodia katsellaan lyhennelmänä.

en: The maximum number of images a user can upload to the gallery. (Set to 0 for unlimited)
fi: Suurin sallittu määrä kuvia, jotka käyttäjä voi ladata galleriaan.  (Arvolla 0 ei rajoituksia)

en: Node Gallery relationship deleted.
fi: Node Galleryn sidossuhde poistettu.

en: Please select an image
fi: Valitse kuva

en: Submit Images
fi: Tallenna kuvat

en: Your total storage space is %total and you have used %used
fi: Tallennustilasi koko on %total ja olet käyttänyt %used

en: The maximum upload size per submit is %filesize.
fi: Suurin sallittu yksittäisen latauksen koko on %filesize.

en: Only images with the following extensions may be uploaded: %extensions.
fi: Palvelimelle saa ladata vain kuvia, joiden tiedostopääte on: %extensions.

en: The upload failed, please try again.
fi: Lataus epäonnistui, yritä uudestaan.

en: This gallery has no images presently, please upload some.
fi: Tässä galleriassa ei ole kuvia.  Voit ladata niitä.

en: You can only upload a maximum of %num images.
fi: Voit ladata enintään vain %num kuvaa.

en: The gallery's node id.
fi: Gallerian noodi id.

en: The gallery's image.
fi: Gallerian kuva.

en: Node Gallery: Image
fi: Noda Gallery: Kuva

en: The gallery image weight. Used for sorting ascending or descending.
fi: Gallerian kuvan paino.  Käytetään laskevaan tai nousevaan järjestykseen.

en: Cover Image
fi: Kansikuva

en: The gallery cover image.
fi: Gallerian kansikuva.

en: Gallery ID
fi: Gallerian ID

en: The GID of the gallery
fi: Gallerian GID

en: The number of images in the gallery.
fi: Kuvien määrä galleriassa.

en: Links for gallery administration (uploading, editing, deleting etc.).
fi: Linkit gallerian ylläpitoon (lataukset, muokkaukset, poistot jne.).

en: Continue to the Next Photo
fi: Jatka seuraavaan kuvaan

en: administer node gallery
fi: ylläpidä node galleriaa

en: view node gallery
fi: näytä node galleria

en: Node Gallery - Edit Configuration
fi: Node Galleria - Muokkaa asetuksia

en: Node Gallery - Delete Configuration
fi: Node Gallery - Poista asetuksia

en: Gallery List
fi: Gallerialista

en: Sort Images
fi: Lajittele kuvia

en: Node Gallery requires
fi: Node Galleria vaatii

en:  ImageCache module to be pre-installed. If ImageCache is now installed, please enable Node Gallery again.
fi:  ImageCache moduuli täytyy olla esiasennettu.  Jos kuvavälimuisti on jo asennettu, ota käyttöön Node Galleria uudestaan.

en: Node Gallery Lightbox2 requires
fi: Node Galleria Lightbox2 vaatii

en:  ImageCache module to be pre-installed. If ImageCache is now installed, please enable Node Gallery Lightbox2 again.  If ImageCache and Node Gallery Lightbox2 are both enabled and Node Gallery is disabled and grayed out unchecked, saving the module settings page again will install Node Gallery.
fi:  ImageCache moduuli täytyy olla esiasennettu.  Jos kuvavälimuisti on jo asennettu, ota käyttöön Node Galleria Lightbox2 uudestaan.  Jos kuvavälimuisti ja Node Galleria Lightbox2 ovat molemmat käytössä ja Node Galleria ei ole käytössä ja harmaana valitsematta, tallentamalla moduulin asetukset sivu uudestaan asentaa Node Gallerian.

en:  ImageCache module to be pre-installed. If ImageCache is now installed, please enable Node Gallery Lightbox2 again.  If ImageCache and Node Gallery Lightbox2 are both enabled and Node Gallery both disabled and grayed out unchecked, saving the module settings page again will install Node Gallery.
fi:  ImageCache moduuli täytyy olla esiasennettu.  Jos kuvavälimuisti on jo asennettu, ota käyttöön Node Galleria Lightbox2 uudestaan.  Jos kuvavälimuisti ja Node Galleria Lightbox2 ovat molemmat käytössä ja Node Galleria ei ole käytössä ja harmaana valitsematta, tallentamalla moduulin asetukset sivu uudestaan asentaa Node Gallerian.

en: Integrate lightbox2 with Node Gallery.
fi: Integroi lightbox2 Node Gallerian.

en: There are currently no images in this gallery.
fi: Tässä galleriassa ei ole kuvia.

en: Image %current of %total
fi: Kuva %current (%total)

en: Use Named Anchors on Image "Previous" and "Next" links?
fi: Käytetäänkö nimettyjä ankkureita kuvien "Edellinen" ja "Seuraava" linkeissä?

en: When checked, the "Previous" and "Next" links will jump to the top of the image.  You might want to leave this unchecked if you have ads at the top of your image pages.
fi: Kun valittuna, "Edellinen" ja "Seuraava" linkeistä hypätään kuvan ylälaitaan.  Saatat tahtoa jättää tämän valitsematta, jos sivustollasi on mainoksia kuvasivujen ylälaidassa.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
fi: Resoluutiota %resolution suuremmat kuvat pienennetään.

en: Node Gallery had to change some of our views code to <a href="http://drupal.org/node/547982">fix a bug relating to the "Gallery Operations" field</a>.  If you used this field, you may be required to rebuild any views using that field.  %broken.
fi: Node gallerian piti muuttaa joitakin näkymien koodeja <a href="http://drupal.org/node/547982">fix a bug relating to the "Gallery Operations" field</a>.  Jos käytit tätä kenttää, sinun saattaa täytyä uudelleenrakentaa kaikki näkymät jotka käyttävät tätä kenttää.  %broken.

en: Read this information on how to fix any broken views
fi: Lue tämä informaatio, kuinka korjata rikkoutunut näkymä

en: Node Gallery Access (contrib version) has been disabled, but your data is still there.  Simply download the new version after removing the old one, and everything will upgrade automatically.
fi: Node Gallery Access (contrib version) on poistettu käytöstä, mutta tietosi ovat yhä tallessa.  Yksinkertaisesti lataa uusi versio vanhan poistamisen jälkeen, ja kaikki päivittyy automaattisesti.
