NodeStream (6.x-1.0-alpha1) - en to mn translation catalogue (715 entries)

en: Flickr API Key
mn: Фликр API key

en: Home
mn: Эхлэл

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: Images
mn: Зураг

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Next
mn: Дараах

en: user
mn: хэрэглэгч

en: Pages
mn: Хуудаснууд

en: Save configuration
mn: Тохиргоог хадгалах

en: Reset to defaults
mn: Анхны утганд буцаах

en: delete
mn: устгах

en: Status
mn: Статус

en: Prefix
mn: Угтвар

en: E-mail
mn: Цахим хаяг

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Private
mn: Хувийн

en: content
mn: агуулга

en: Type
mn: Төрөл

en: Author
mn: Зохиогч

en: Replies
mn: Хариултууд

en: Wrong username or password.
mn: Хэрэглэгчийн нэр буюу нууц үг буруу байна.

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: disabled
mn: идэвхжээгүй

en: Confirm
mn: Баталгаажуулах

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: deny
mn: татгалзах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Read more
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Log
mn: Лог

en: RSS feed
mn: RSS оруулга

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Administration
mn: Удирдлага

en: Comments
mn: Сэтгэгдэлүүд

en: More
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Quantity
mn: Тоон

en: Last updated
mn: Сүүлийн шинэчлэлт

en: new
mn: шинэ

en: error
mn: алдаа

en: Tags
mn: Тагууд

en: Block title
mn: Блокийн гарчиг

en: Taxonomy
mn: Хэллэг

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Blue Lagoon (Default)
mn: Хөх лагоон (анхны тохиргоо)

en: Ash
mn: Айш

en: Aquamarine
mn: Акуамарин

en: Belgian Chocolate
mn: Белги шоколад

en: Bluemarine
mn: Бльюмарин

en: Citrus Blast
mn: Ситрус бласт

en: Cold Day
mn: Хүйтэн өдөр

en: Greenbeam
mn: Грийнбийм

en: Mediterrano
mn: Медитеррано

en: Mercury
mn: Меркури

en: Nocturnal
mn: Шөнийн шувуу

en: Olivia
mn: Олив

en: Pink Plastic
mn: Ягаан хуванцар

en: Shiny Tomato
mn: Гялалзсан улаан лооль

en: Teal Top
mn: Тийл топ

en: Content types
mn: Агуулгын төрлүүд

en: Homepage
mn: Нүүр хуудас

en: Categories
mn: Ангиллууд

en: Download
mn: Татах

en: view
mn: харах

en: updated
mn: шинэчлэгдсэн

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: Advanced options
mn: Дэлгэрэнгүй сонголтууд

en: Edit
mn: Засварлах

en: Date
mn: Огноо

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: Weekly
mn: Долоо хоног бүр

en: This action cannot be undone.
mn: Энэ үйлдэлийг буцаах боломжгүй

en: Message
mn: Мессэж

en: Password
mn: Нууц үг

en: Weight
mn: Жин

en: Image
mn: Зураг

en: Types
mn: Төрлүүд

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Дээд төвшний

en: none
mn: хоосон

en: Category
mn: Ангилал

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Add category
mn: Ангилал нэмэх

en: Name
mn: Нэр

en: edit
mn: засварлах

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараагийн хуудсанд очих

en: Import
mn: Импорт хийх

en: Book
mn: Ном

en: Export
mn: Экспорт хийх

en: Field
mn: Талбар

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Save
mn: Хадгалах

en: Help
mn: Тусламж

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Sunday
mn: Ням

en: Monday
mn: Даваа

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Wednesday
mn: Лхагва

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: Time
mn: Цаг

en: Add
mn: Нэмэх

en: View
mn: Харах

en: Format
mn: Бүтэц

en: URL
mn: Интернэт хаяг

en: Path
mn: Зам

en: Vocabularies
mn: Үгсийн сангууд

en: Modules
mn: Модиулууд

en: Clear index
mn: Индексийг цэвэрлэх

en: Display
mn: Харуулах

en: Menu
mn: Цэс

en: results
mn: үр дүн

en: search
mn: хайх

en: Core - optional
mn: Гол - нэмэлт

en: never
mn: хэзээ ч үгүй

en: mail
mn: захиа

en: Add item
mn: Элемент нэмэх

en: actions
mn: үйлдэлүүд

en: read more
mn: дэлгэрүүлж унших

en: Add forum
mn: Хэлэлцүүлэг нэмэх

en: Keywords
mn: Түлхүүр үг

en: Preview comment
mn: Сэтгэгдэл урьдчилан харах

en: Statistics
mn: Статистик

en: You are not authorized to access this page.
mn: Та энэ хуудсанд хандах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Settings for @role
mn: @role -ийн тохиргоо

en: Permitted file extensions
mn: Зөвшөөрөх файл өргөтгөлүүд

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
mn: Энэ үүрэг бүхий хэрэглэгчидийн оруулж болох файлын өргөтгөл. Өргөтгөлүүдийн өмнө цэг тавилгүй хооронд нь хоосон зай авна уу.

en: n/a
mn: үл хамаарах

en: Upload
mn: Оруулах

en: Picture
mn: Зураг

en: type
mn: төрөл

en: Database type
mn: Өгөгдлийн сангийн төрөл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: action
mn: үйлдэл

en: Configure
mn: Тохируулах

en: Files
mn: Файлууд

en: file
mn: Файл

en: status
mn: статус

en: User ID
mn: Хэрэглэгчийн ID

en: Error
mn: Алдаа

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: Node
mn: Зангилаа

en: Expanded
mn: Дэлгэгдсэн

en: Parent item
mn: Дээд төвшний зүйл

en: Question
mn: Асуулт

en: Add child page
mn: Дагалдах хуудас нэмэх

en: Printer-friendly version
mn: Хэвлэх хувилбар

en: Update options
mn: Шинэчлэх сонголтууд

en: Remove from outline
mn: Ерөнхий схемээс устгах

en: All
mn: Бүгд

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Post
mn: Бичлэг

en: Access denied
mn: Хандалт боломжгүй

en: Date format
mn: Огнооны бүтэц

en: Block
mn: Блок

en: Add block
mn: Блок нэмэх

en: Page
mn: Хуудас

en: Bottom
mn: Доод

en: 1 hour | @count hours
mn[0]: 1 цаг

en: Configuration saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдсан

en: Search box
mn: Хайлтын талбар

en: Site name
mn: Сайтын нэр

en: Only site administrators can create new user accounts.
mn: Зөвхөн сайтын админ шинэ хэрэглэгч үүсгэж чадна.

en: Url
mn: Хаяг

en: Up to date
mn: Шинэ

en: Out of date
mn: Хуучирсан

en: Update status
mn: Статусыг шинэчлэх

en: Header
mn: Толгой хэсэг

en: Left sidebar
mn: Зүүн хажуугын дөрвөлжин

en: Right sidebar
mn: Баруун хажуугын дөрвөлжин

en: Selected
mn: Сонгогдсон

en: You must enter a category.
mn: Ангилал оруулах шаардлагатай.

en: Your name
mn: Таны нэр

en: Send e-mail
mn: Цахим захиа илгээх

en: Throttle
mn: Цорго

en: Visibility
mn: Харагдах байдал

en: Roles
mn: Үүргүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Hostname
mn: Хостийн нэр

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Location
mn: Байрлал

en: Locale
mn: Локале

en: Poll duration
mn: Санал асуулгын үргэлжлэх хугацаа

en: Explanation
mn: Тайлбар

en: File ID
mn: Файл ID

en: Vocabulary
mn: Үгсийн сан

en: Vocabulary ID
mn: Үгсийн сангийн ID

en: Term ID
mn: Нэр томъёоны ID

en: E-mail address
mn: Цахим шуудангийн хаяг

en: Field name
mn: Талбарын нэр

en: Field type
mn: Талбарын төрөл

en: Vote
mn: Санал

en: RSS - blogs
mn: RSS - блогууд

en: Mode
mn: Горим

en: configure
mn: тохируулах

en: Updated:
mn: Шинэчилсэн:

en: %ago ago
mn: %ago өмнө

en: Nodes
mn: Зангилаанууд

en: Authored by
mn: Зохиосон

en: Delete all
mn: Бүгдийг устгах

en: Width
mn: Өргөн

en: Height
mn: Өндөр

en: This field is required.
mn: Энэ талбар шаардлагатай.

en: Medium
mn: Дундаж

en: Plain text
mn: Энгийн текст

en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй

en: System
mn: Систем

en: Unlimited
mn: Хязгааргүй

en: Send
mn: Илгээх

en: Code
mn: Код

en: No posts available.
mn: Бичлэг байхгүй

en: security
mn: аюулгүй байдал

en: node
mn: зангилаа

en: New Zealand
mn: Шинэ Зеланд

en: Tonga
mn: Тонга

en: Navajo
mn: Наважо

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Thu
mn: Пүрэв

en: Fri
mn: Баасан

en: Sat
mn: Бямба

en: Sun
mn: Ням

en: May
mn: 5-р сар

en: Forum
mn: Хэлэлцүүлэг

en: !time ago
mn: !time өмнө

en: Background color
mn: Суурь өнгө

en: Text color
mn: Текстний өнгө

en: Navigation
mn: Сайтын дотоод холбоосууд

en: Basic
mn: Үндсэн

en: Color
mn: Өнгө

en: Blog
mn: Блог

en: Add new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл нэмэх

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Not installed
mn: Суулгаагүй

en: Referrer
mn: Хандагч

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mn: @site хуудас засвартай байна. Удахгүй ажиллах тул түр хүлээгээд дахин хандана уу.

en: Create content
mn: Агуулга үүсгэх

en: Anonymous
mn: Үл мэдэгдэх

en: Optional
mn: Өөрийн сонголтоор

en: Order
mn: Дараалал

en: IP Address
mn: Интернэт протоколын хаяг

en: Profile
mn: Хувийн тохиргоо

en: Votes
mn: Саналууд

en: Save settings
mn: Тохиргоог хадгалах

en: reply
mn: хариулах

en: Tracker
mn: Бүртгэл

en: You have to specify a valid date.
mn: Хүчин төгөлдөр цаг оруулах хэрэгтэй.

en: Nauru
mn: Науру

en: Table prefix
mn: Хүснэгтийн угтвар

en: Database username
mn: Өгөгдлийн сангийн хэрэглэгчийн нэр

en: Database password
mn: Өгөгдлийн сангийн нууц үг

en: Database name
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр

en: Authoring information
mn: Зохиогчийн мэдээлэл

en: Authored on
mn: Зохиосон огноо

en: Syslog
mn: Системийн тэмдэглэл

en: Maximum file size per upload
mn: Нэг удаа оруулах файлын хамгийн их хэмжээ

en: Total file size per user
mn: Нэг хэрэглэгчийн файлын нийт хэмжээ

en: Arabic
mn: Араб

en: English
mn: Англи

en: French
mn: Франц

en: Italian
mn: Итали

en: Spanish
mn: Испани

en: Japanese
mn: Япон

en: Korean
mn: Солонгос

en: Allowed HTML tags
mn: Зөвшөөрөгдөх HTML кодууд

en: Add menu
mn: Цэс нэмэх

en: menu
mn: цэс

en: ‹ previous
mn: ‹ өмнөх

en: next ›
mn: дараах ›

en: The update has been performed.
mn: Шинэчлэв.

en: View user profile.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээлэл харах

en: Language file
mn: Хэлний файл

en: published
mn: нийтлэгдсэн

en: Refine
mn: Сайжруулах

en: Undo
mn: Үйлдэл буцах

en: @time ago
mn: @time өмнө

en: Deleted
mn: Устгагдсан

en: Languages
mn: Хэлнүүд

en: Edit menu
mn: Цэсийг засварлах

en: Delete menu
mn: Цэсийг устгах

en: Jan
mn: 1-р сар

en: Feb
mn: 2-р сар

en: Mar
mn: 3-р сар

en: Apr
mn: 4-р сар

en: Oct
mn: 10-р сар

en: Nov
mn: 11-р сар

en: Dec
mn: 12-р сар

en: Text field
mn: Текст талбар

en: None.
mn: Байхгүй.

en: Revert
mn: Буцаах

en: Empty
mn: Хоосон

en: Choice
mn: Сонголт

en: profile
mn: хувийн мэдээлэл.

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Are you sure you want to delete the term %title?
mn: Та %title нэр томъёог устгахдаа итгэлтэй байна уу?

en: warning
mn: сануулга

en: Site information
mn: Сайтын мэдээлэл

en: critical
mn: онцгой

en: Default permitted file extensions
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөгдсөн файлын өргөтгөлүүд

en: Older polls
mn: Хуучирсан санал асуулгууд

en: Visitor
mn: Зочин

en: Parent term
mn: Эх нэр томъёо

en: Blogs
mn: Блогууд

en: Books
mn: Номнууд

en: Forums
mn: Хэлэлцүүлгүүд

en: The specified passwords do not match.
mn: Тодорхойлогдсон нууц үг тохироогүй.

en: Track
mn: Трак

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
mn: Сэдвүүдийн тухай саналыг олон сонголттой асуумж байдлаар санал хураахыг зөвшөөрдөг.

en: Fiji
mn: Фижи

en: 200 characters
mn: 200 тэмдэгт

en: 400 characters
mn: 400 тэмдэгт

en: 600 characters
mn: 600 тэмдэгт

en: 800 characters
mn: 800 тэмдэгт

en: 1000 characters
mn: 1000 тэмдэгт

en: Not published
mn: Хэвлэгдээгүй

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх хэрэглэгчийн оруулж болох файлын өргөтгөлүүд. Өргөтгөлүүдийн цэг тавилгүй хооронд нь хоосон зай авна.

en: Default maximum file size per upload
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх файлын хэмжээ

en: Default total file size per user
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх нэг хэрэглэгчийн оруулж болох файлын нийт хэмжээ

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
mn: Таны PHP тохиргоо нэг удаагийн оруулгад %size гэж хязгаарласан байна.

en: image
mn: зураг

en: Action '%action' added.
mn: %action' үйлдэл нэмэгдсэн

en: Remove orphaned actions
mn: Хоосон үйлдлийг устгах

en: Themes
mn: Сайтын дизайнууд

en: Delete comments
mn: Сэтгэгдэлүүдийг устгах

en: not published
mn: нийтлэгдээгүй

en: by
mn: аар

en: The comments have been deleted.
mn: Сэтгэгдэлүүд устгагдлаа.

en: Loading...
mn: Ачаалж байна...

en: !name field is required.
mn: !name талбар шаардлагатай.

en: not promoted
mn: дэвшээгүй

en: promoted
mn: дэвшсэн

en: Default options
mn: Үндсэн сонголтууд

en: Processing
mn: Боловсруулж байна

en: Finished
mn: Дууссан

en: date
mn: огноо

en: The specified date is invalid.
mn: Тодорхойлогдсон огноо хүчингүй.

en: Choice @n
mn: Сонголт @n

en: is
mn: бол

en: Go to page @number
mn: @number хуудас руу

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
mn: Хүснэгтгүй, өнгийг солих боломжтой, олон баганатай, дурын өргөнтэй дизайн (анхны тохиргоо).

en: Underlined
mn: Догуур зураастай

en: English name
mn: Англи нэр

en: Save field
mn: Талбарыг хадгалах.

en: Blocks
mn: Блокууд

en: Save block
mn: Блокийг хадгалах

en: Block body
mn: Блокийн их бие

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
mn: Үндсэн агуулгын хажуугаар харагдах хайрцгуудыг хянадаг

en: Core - required
mn: Гол - шаардлагатай

en: Menus
mn: Цэснүүд

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
mn: Админуудад сайтын холбоосуудыг зохион байгуулах боломжыг олгодог.

en: Default time zone
mn: Үндсэн цагийн бүс

en: Add another item
mn: Өөр зүйл нэмэх

en: Publish
mn: Нийтлэх

en: Hide
mn: Нуух

en: Default comment setting
mn: Үндсэн сэтгэгдэлийн тохиргоо

en: Read/Write
mn: Унших/Бичих

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
mn: Энэ талбарын мэдээллийг нийтэд харуулахгүй болно.

en: Date - newest first
mn: Огноо - Шинэ нь эхэндээ

en: Date - oldest first
mn: Огноо - Хуучин нь эхэндээ

en: 1 comment | @count comments
mn[0]: 1 сэтгэгдэл
mn[1]: @count сэтгэгдэлүүд

en: Save content type
mn: Агуулгын төрлийг хадгалах

en: Subtitle
mn: Дэд гарчиг

en: Language code
mn: Хэлний код

en: file system
mn: файл систем

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
mn: Цэсний систем нь системийн замыг хадгалдаг боловч URL тэмдэглэгээг харуулдаг. %link_path -ийг %normal_path гэж хадгална.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
mn: '@link_path' зам нь хүчингүй эсвэл та ийшээ хандах эрх байхгүй.

en: Menu name
mn: Цэсний нэр

en: The menu already exists.
mn: Энэ цэс аль хэдийн орсон байна.

en: KB
mn: КБ

en: Page not found
mn: Хуудас олдоогүй

en: Language neutral
mn: Хэлний тохиргооноос үл хамаарах

en: info
mn: мэдээлэл

en: Add an OpenID
mn: OpenID нэмэх

en: « first
mn: « эхний

en: last »
mn: сүүлийнх »

en: The directory %directory does not exist.
mn: %directory хавтас байхгүй.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
mn: %directory хавтас нь бичиж болохуйц биш, үүнд зөв зөвшөөрөл тохируулагдаагүй байна.

en: Primary links
mn: Үндсэн холбооснууд

en: Error saving user account.
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэлийг хадгалахад алдаа гарлаа.

en: - Please choose -
mn: Сонгоно уу

en: Aggregator
mn: Нэгтгэгч

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
mn: Олон эх үүсвэрээс агуулга нэгтгэх (RSS, RDF, болон Atom).

en: Clean URLs
mn: URL-уудыг цэвэрлэ

en: GD library
mn: GD сан

en: 1 year | @count years
mn[0]: 1 жил
mn[1]: @count жил

en: 1 min | @count min
mn[0]: 1 минут
mn[1]: @count минут

en: 1 sec | @count sec
mn[0]: 1 секунд

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Croatian
mn: Хорват

en: Czech
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Dutch
mn: Голланд

en: German
mn: Герман

en: Greek
mn: Грек

en: Hebrew
mn: Еврей

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Indonesian
mn: Индонез

en: Polish
mn: Польш

en: Russian
mn: Орос

en: Slovak
mn: Словак

en: Swedish
mn: Швед

en: Turkish
mn: Турк

en: Edit comment
mn: Сэтгэгдэл засах

en: The file could not be created.
mn: Файл үүсгэгдэж чадахгүй.

en: Not supported!
mn: Дэмжигдээгүй!

en: Latest version:
mn: Сүүлийн хувилбар:

en: The selected file %name could not be uploaded.
mn: Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
mn: Баталгаажуулахад алдаа гарлаа, дахин үзнэ үү. Энэ алдаа давтан гарвал сайтын админд хандана уу.

en: Edit forum
mn: Хэлэлцүүлэг засах

en: Add new field
mn: Шинээр талбар нэмэх

en: Number of comments
mn: Сэтгэгдэлийн тоо

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
mn: Сонгогдсон %file файл байршуулагдаж чадахгүй, учир нь товлосон %directory хавтас зөв тохируулагдаагүй байна.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
mn: Сонгогдсон %file файл хуулагдаж чадахгүй, учир нь ийм нэртэй файл энэ хавтас дотор байна.

en: The selected file %file could not be copied.
mn: Сонгогдсон %file файл хуулагдаагүй.

en: Default picture
mn: Үндсэн зураг

en: Install profile
mn: Хувийн тохиргоог суурилуулах

en: and
mn: ба

en: where
mn: байхад

en: Action %action saved.
mn: %action үйлдэл хадгалагдлаа

en: Action %action created.
mn: %action үйлдэл үүсгэгдлээ

en: Publish post
mn: Бичлэгийг нийтлэх

en: Save post
mn: Бичлэгийг хадгалах

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
mn: Системийн тодорхой үйлдлээс (ж.нь шинэ агуулга оруулах) хамаарч ямар нэгэн өөр үйлдэл хийгдэх боломжтой болгодог.

en: Enables the categorization of content.
mn: Агуулгыг ангилах боломтой болгодог.

en: Additional information
mn: Нэмэлт мэдээлэл

en: Lithuanian
mn: Литва

en: field
mn: талбар

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
mn: Хүснэгтгүй, өнгийг солих боломжтой, олон баганатай, тогтмол өргөнтэй дизайн.

en: Save translations
mn: Орчуулгыг хадгалах

en: Export template
mn: Загварыг экспортлох

en: Delete content type
mn: Агуулгын төрлийг устгах

en: create a new book
mn: шинэ ном үүсгэх

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
mn: Хамгаалалтын шалтгаанаас болж таны байршуулалт %filename гэж шинээр нэрлэгдлээ.

en: notice
mn: мэдэгдэл

en: Post new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл бичих

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх нэг хэрэглэгчийн оруулж болох файлын нийт хэмжээний хамгын их утга.

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
mn: Хүснэгтэнд суурилсан олон баганатай усан болон үнсэн өнгөтөй дизайн.

en: Enables tracking of recent posts for users.
mn: Хэрэглэгчдэд сүүлийн үеийн бичлэгүүдийг олох боломжыг олгодог.

en: Direction
mn: Чиглэл

en: Password field is required.
mn: Нууц үгийн талбар шаардлагатай.

en: Default display order
mn: Харуулах үндсэн дараалал

en: Somali
mn: Сомали

en: Komi
mn: Коми

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
mn: Хамгаалалтын анхааруулга: .htaccess файл бичиж чадахгүй. <code>!htaccess</code> мөрийг агуулсан .htaccess файлыг %directory хавтас дотор үүсгэнэ үү.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
mn: %file файл хадгалагдаж чадсангүй. Үл мэдэгдэх алдаа гарсан.Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь %maxsize хамгийн их хэмжээнээс хэтэрсэн байна.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь  таны дискийн %quota хэмжээнээс хэтрүүлнэ.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
mn: Зөвхөн JPEG, PNG эсвэл GIF өргөтгөлтэй зургууд зөвшөөрөгдөнө.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
mn: Зураг боломжтой хамгийн их %dimensions пикселтэй хэмжээст тааруулах гэж  хэмжээ нь дахин тогтоогдсон.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий том байна; хамгийн их хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий жижиг байна; хамгийн бага хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
mn: Байршуулалтын алдаа: Байршуулагдсан %file файл %destination очих газарт шилжүүлж чадсангүй.

en: Database port
mn: Өгөгдлийн сангийн порт

en: Save and continue
mn: Хадгалаад үргэлжлүүлэх

en: If your database is located on a different server, change this.
mn: Хэрэв таны өгөгдлийн сан өөр сервер дээр байрласан бол үүнийг өөрчил.

en: Database port must be a number.
mn: Өгөгдлийн сангийн порт нь тоо байх ёстой.

en: Secondary links
mn: Хоёрдогч холбооснууд

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
mn: Үл зөвшөөрөгдөх сонголт илэрлээ. Сайтын админд хандана уу.

en: Identification
mn: Таних тэмдэг

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
mn: Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй, учир нь очих %directory олдсонгүй эсвэл  үүний зөвшөөрөл файл бичигдэхийг зөвшөөрөхгүй байна.

en: Delete comment
mn: Сэтгэгдэл устгах

en: Default display mode
mn: Харуулах үндсэн хэлбэр

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
mn: Хэлэлцүүлэг хаагдсан: та шинэ сэтгэгдэл бичих боломжгүй.

en: You are not authorized to view comments.
mn: Та сэтгэгдэлүүдийг харах зөвшөөрөлгүй байна.

en: !name's blog
mn: !name-н блог

en: All languages
mn: Бүх хэлнүүд

en: @module administration pages
mn: @module удирдлагын хуудсууд

en: Add language
mn: Хэл нэмэх

en: Are you sure you want to delete the language %name?
mn: Та %name хэлийг устгамаар байна уу?

en: The language %locale has been removed.
mn: %locale хэл устгагдлаа.

en: locale
mn: локал

en: Hindi
mn: Хинди

en: Trigger
mn: Эхлүүлэгч/Гох

en: Blog API
mn: Блог API

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
mn: Хэрэглэгчидийг XML-RPC blog APIs дэмждэг програм ашиглан агуулга оруулахыг зөвшөөрдөг.

en: Initializing.
mn: Анхны утга олгож байна.

en: Remaining @remaining of @total.
mn: @total -с @remaining үлдэж байна.

en: An error has occurred.
mn: Алдаа гарлаа.

en: HTTP POST is required.
mn: HTTP POST шаардлагатай

en: 0 sec
mn: 0 сек

en: form
mn: анкет

en: Basic options
mn: Энгийн сонголтууд

en: alert
mn: дохиолол

en: emergency
mn: онцгой нөхцөл

en: Inserted
mn: Оруулсан

en: The title of the comment.
mn: Сэтгэгдэлийн гарчиг

en: Comment count
mn: Сэтгэгдлийн тоо

en: The title of the node.
mn: Зангилааны гарчиг.

en: Poll
mn: Санал хураалт

en: PHP filter
mn: PHP шүүлтүүр

en: Language settings
mn: Хэлний тохируулга

en: Cron run completed.
mn: Крон ажиллуулалт гүйцэтгэгдсэн.

en: Language name
mn: Хэлний нэр

en: Edit language
mn: Хэлийг засварлах

en: Catalan
mn: Каталан

en: The requested page could not be found.
mn: Дуудагдсан хуудас олдоогүй.

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
mn: @drupal өгөгдлийн сангаа зохион байгуулахын тулд доорх мэдээллийг оруул.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
mn: таны   @drupal дахь таны өгөгдлийн сангийн өгөгдлүүд дотор нь хадгалагдана

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
mn: Таны drupal өгөгдөл @drupal нэртэй өгөгдлийн санд хадгалагдна. Энэ нь drupal суурилуулагдахаас өмнө таны сервер дээр байна.

en: Select an installation profile
mn: Суурилуулалтын тохиргоог сонгох

en: Choose language
mn: Хэл сонгох

en: How should the installation continue?
mn: Суурилуулалт хэрхэн үргэлжлэх хэрэгтэй вэ?

en: Continue installation in English
mn: Суурилуулалтыг Англи хэл дээр үргэлжлүүлэх

en: Return to choose a language
mn: Хэл сонгох руу буцах

en: Install Drupal in English
mn: Друпал-ийг Англи хэл дээр суурилуул

en: Learn how to install Drupal in other languages
mn: Друпал-ийг хэрхэн бусад хэл дээр суурилуулахыг сурах

en: (built-in)
mn: өөртөө агуулсан / хамт дагалдсан

en: Select language
mn: Хэл сонгох

en: No profiles available
mn: Танилцуулга үзэх боломжгүй

en: Drupal already installed
mn: Друпал аль хэдийн суурилуулагдсан

en: Installing @drupal
mn: @drupal-ийг суурилуулж байна

en: The installation has encountered an error.
mn: Суурилуулалтанд алдаа гарсан байна.

en: Configure site
mn: Сайтыг тохируулах

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
mn: Таны сервер энэ онцлогийг дэмжих эсэх шалгалтыг амжилттай дуусгалаа.

en: Testing clean URLs...
mn: Цэвэр URL-уудыг шалгаж байна...

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
mn: Баяр хүргэе. @drupal амжилттай суурилуулагдлаа.

en: Choose profile
mn: Танилцуулга сонгоно уу

en: Set up database
mn: Өгөгдлийн санг зохион байгуулах

en: Set up translations
mn: Орчуулгуудыг зохион байгуулах

en: Install site
mn: Сайтыг суурилуулах

en: Finish translations
mn: Орчуулга дуусгах

en: Site e-mail address
mn: Сайтын и-мэйл хаяг

en: Check for updates automatically
mn: Шинэчлэлүүдийг автоматаар шалгах

en: Removed orphaned action '%action' from database.
mn: %action' хоосон үйлдэл өгөгдлийн баазаас устгагдсан

en: Site off-line
mn: Сайт офлайн

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
mn: Крон ажиллуулалт цагийн хязгаараас хэтэрсэн тул зогсоогдсон.

en: MySQL database
mn: MySQL өгөгдлийн сан

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
mn: Таны MySQL сервер хэтэрхий хуучин байна. Друпал дор хаяж MySQL-ийн %version-ийг шаарддаг.

en: PostgreSQL database
mn: PostgreSQL өгөгдлийн бааз

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
mn: Таны PostgreSQL сервер хэтэрхий хуучин байна. Друпал дор хаяж PostgreSQL-ийн %version-ийг шаарддаг.

en: The directory %directory has been created.
mn: %directory хавтас үүсгэгдлээ.

en: Illegal choice %choice in %name element.
mn: %name элементэд үл зөвшөөрөгдөх сонголт %choice байна.

en: PHP MySQL support not enabled.
mn: PHP MySQL дэмжлэг идэвхжээгүй.

en: Right to left
mn: Баруунаас зүүн

en: Left to right
mn: Зүүнээс баруун

en: Predefined language
mn: Урьдчилан тодорхойлсон хэл

en: Custom language
mn: Дурын хэл

en: Add custom language
mn: Дурын хэл нэмэх

en: Save language
mn: Хэлийг хадгалах

en: Language domain
mn: Хэлний домэйн

en: Invalid language code.
mn: Хэлний код буруу байна

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
mn: (%domain) домэйн нь (%language) хэлтэй аль хэдийн холбогдсон.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
mn: (%prefix) угтвар (%language) хэлтэй аль хэдийн холбогдсон.

en: The English language cannot be deleted.
mn: Англи хэл устгагдахгүй.

en: Domain name only.
mn: Зөвхөн домэйн нэр.

en: Both translated and untranslated strings
mn: Орчуулагдсан болон орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: Only translated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдсан тэмдэгтүүд

en: Only untranslated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: All text groups
mn: Бүх текстийн бүлэг

en: Import translation
mn: Очуулга оруулах

en: Text group
mn: Текстийн бүлэг

en: Export translation
mn: Орчуулгыг экспортлох

en: The string has been saved.
mn: Тэмдэгт хадгалагдлаа.

en: The string has been removed.
mn: Тэмдэгт устгагдлаа.

en: Starting import
mn: Импорт эхэлж байна

en: Avar
mn: Авар

en: Bashkir
mn: Башкир

en: Belarusian
mn: Белорус

en: Bihari
mn: Бихар

en: Bislama
mn: Бислам

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Tibetan
mn: Төвд

en: Breton
mn: Бретон

en: Bosnian
mn: Босни

en: Chuvash
mn: Чуваш

en: Maldivian
mn: Малдив

en: Bhutani
mn: Бутан

en: Ewe
mn: Эвэ

en: Esperanto
mn: Эсперанто

en: Estonian
mn: Эстони

en: Basque
mn: Баск

en: Persian
mn: Перс

en: Fulah
mn: Фула

en: Irish
mn: Ирланд

en: Gujarati
mn: Гужарат

en: Manx
mn: Манш

en: Hausa
mn: Хауса

en: Hiri Motu
mn: Хири Моту

en: Igbo
mn: Игбо

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Kongo
mn: Конго

en: Kikuyu
mn: Кикуюу

en: Kazakh
mn: Казак

en: Cambodian
mn: Камбож

en: Kanuri
mn: Канури

en: Kashmiri
mn: Кашмир

en: Kirghiz
mn: Киргиз

en: Latin
mn: Латин

en: Luxembourgish
mn: Люксембург

en: Luganda
mn: Луганда

en: Latvian
mn: Латви

en: Maori
mn: Маори

en: Mongolian
mn: Монгол

en: Moldavian
mn: Молдав

en: Marathi
mn: Марати

en: Malay
mn: Малай

en: Maltese
mn: Мальт

en: Nepali
mn: Непал

en: Ndonga
mn: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
mn: Норвегийн Бокмал

en: Norwegian Nynorsk
mn: Норвегийн Нинорск

en: South Ndebele
mn: Өмнөд Ндебел

en: Oromo
mn: Оромо

en: Ossetian
mn: Оссет

en: Pali
mn: Пали

en: Portuguese, Portugal
mn: Португал, Португал

en: Portuguese, Brazil
mn: Португал, Бразил

en: Kirundi
mn: Кирунди

en: Sanskrit
mn: Санскрит

en: Northern Sami
mn: Хойд Сами

en: Sango
mn: Санго

en: Slovenian
mn: Словени

en: Albanian
mn: Албани

en: Sudanese
mn: Судан

en: Tamil
mn: Тамил

en: Tajik
mn: Тажик

en: Tsonga
mn: Цонга

en: Tatar
mn: Татар

en: Urdu
mn: Урду

en: Uzbek
mn: Узбек

en: Venda
mn: Венда

en: Yoruba
mn: Ёруба

en: Chinese, Simplified
mn: Хятад, Хялбаршуулсан

en: Chinese, Traditional
mn: Хятад, Уламжлалт

en: Zulu
mn: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
mn: Имэйл илгээлтийн алдаа (%from-ээс %to рүү)

en: sort ascending
mn: өсөхөөр эрэмбэлэх

en: sort descending
mn: буурахаар эрэмбэлэх

en: Standard PHP
mn: Стандарт PHP

en: Unicode library
mn: Юникод сан

en: Unspecified error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Categorize news items
mn: Мэдээний элементүүдийг категори болгон хуваах

en: multiple selector
mn: олон сонголтууд

en: !username's blog
mn: !username-н блог

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
mn: Хэрэглэгчидэд хялбар бөгөөд байнгийн шинэчлэгдэж байдаг вэб хуудас эсвэл блогтой байх боломжыг нээдэг.

en: Default child page type
mn: Үндсэн дагалдах хуудасны төрөл

en: create new books
mn: шинэ номнууд үүсгэх

en: Book page
mn: Номын хуудас

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
mn: Хэрэглэгчидийг сайтын хуудсуудыг дэс дарааллаар болон гарчиг өгөх байдлаар  зохион байгуулахыг зөвшөөрдөг.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
mn: Хэрэглэгчидийг тодорхой дизайны өнгө болон бүтэцийг өөрчлөхийг зөвшөөрдөг.

en: Allows users to comment on and discuss published content.
mn: Нийтэлсэн агуулгын талаар хэрэглэгчид сэтгэгдэл бичиж ярилцахыг зөвшөөрдөг.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
mn: Хувийн болон сайтын төвшний холбоо барих анкет хэрэглэх боломжтой болгодог.

en: Database logging
mn: Мэдээллийн сангийн тэмдэглэл

en: Logs and records system events to the database.
mn: Системийн үйлдлүүдийг бүртгэж мэдээллийн санд тэмдэглэдэг.

en: Paragraph one.
mn: Догол мөр нэг.

en: Paragraph two.
mn: Догол мөр хоёр.

en: Strong
mn: Том

en: Bolded
mn: Тодруулсан

en: Italicized
mn: Бичмэл хэв

en: Table header
mn: Хүснэгтийн толгой

en: Table cell
mn: Хүснэгтийн нүд

en: First definition
mn: Эхний тодорхойлолт

en: Quotation mark
mn: Ишлэлийн тэмдэг

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
mn: Харуулахад бэлдэх зорилгоор агуулгуудыг шүүхийг хариуцдаг.

en: Enables threaded discussions about general topics.
mn: Ерөнхий сэдвүүдийн тухай хэлэлцэхийг зөвшөөрдөг.

en: Manages the display of online help.
mn: Онлайн тусламжийн харагдах байдлыг тохируулдаг.

en: !long-month-name February
mn: !long-month-name 2-р сар

en: !long-month-name March
mn: !long-month-name 3-р сар

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
mn: Хэлийг боловсруулах үйл ажиллагааг нэмдэг ба хэрэглэгчийн интерфэйсийн орчуулгыг Англи хэлээс өөр хэл рүү идэвхжүүлдэг.

en: language
mn: хэл

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
mn: Сайтад агуулга оруулах болон хуудсанд харуулахыг зөвшөөрдөг.

en: Allows users to log into your site using OpenID.
mn: Хэрэглэгчдийг OpenID ашиглан сайтад нэвтрэх боломжтой болгодог.

en: Allows users to rename URLs.
mn: Хэрэглэгчид хаягын нэрийг өөрчлөх боломжтой.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
mn: Хэсэгхээн PHP кодыг хянах боломжийг олгодог.

en: Ping
mn: Пинг

en: Alerts other sites when your site has been updated.
mn: Танай сайт шинэчлэгдмэгц бусал сайтуудад мэдээлдэг.

en: Total votes: @votes
mn: Нийт санал: @votes

en: Add another choice
mn: Өөр сонголт нэмэх

en: Vote count
mn: Саналын тоо

en: create poll content
mn: санал асуулгын агуулга үүсгэх

en: Polls
mn: Санал асуулгууд

en: User list
mn: Хэрэглэгчийн жагсаалт

en: Delete field
mn: Талбарыг устгах

en: Supports configurable user profiles.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээллийг тохируулах боломжыг дэмждэг.

en: Enables site-wide keyword searching.
mn: Сайтаас түлхүүр үгээр хайх боломжыг олгодог.

en: unban
mn: хорио цуцлах

en: ban
mn: хориглох

en: View access log.
mn: Хандалтын бүртгэлийн харагдац.

en: Logs access statistics for your site.
mn: Сайтын хандалтын бүртгэлийг тэмдэглэдэг.

en: Logs and records system events to syslog.
mn: Сислог руу системийн үйл явдлуудыг бүртгэх болон бичдэг.

en: Writable (<em>public</em> download method)
mn: Бичих боломжтой (<em>нийтийн</em> татах арга)

en: Database updates
mn: Өгөгдлийн сангийн шинэчлэлтүүд

en: Handles general site configuration for administrators.
mn: Администраторт ерөнхий сайтын тохиргоог боловсруулдаг.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
mn: Сайтад хандах үйлдлүүдийг автоматаар хянах механизмийг хариуцдаг.

en: Content translation
mn: Агуулга орчуулах

en: Allows content to be translated into different languages.
mn: Бүрэлдэхүүнийг өөр хэл рүү орчуулагдах боломжыг олгоно.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
mn: Таны ашиглаж буй модулиуд, дизайн болон Друпалын шинэ хувилбарууд байгаа эсэхийг шалгадаг.

en: Allows users to upload and attach files to content.
mn: Хэрэглэгч агуулга руу файл хуулах болон дамжуулах боломжтой

en: Manages the user registration and login system.
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэл болон системмийн нэвтрэлтийг удирдах

en: Chameleon
mn: Хамелон

en: Minimalist tabled theme with light colors.
mn: Хамгийн цөөн хүснэгттэй цайвар өнгөтэй дизайн.

en: Marvin
mn: Марвин

en: Boxy tabled theme in all grays.
mn: Саарал өнгөтэй хайрцагласан дизайн.

en: Garland
mn: Гэйрлэйнд

en: Minnelli
mn: Минэлли

en: Pushbutton
mn: Түлхдэг товч

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
mn: Хүснэгттэй, олон баганатай, хөх болон улбар шар өнгийн дизайн.

en: @field_name (Locked)
mn: @field_name (Цоожлогдсон)

en: Type of data to store.
mn: Хадгалагдах мэдээллийн төрөл
