NodeStream (6.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (5044 entries)

en: Flickr API Key
hu: <em>Flickr</em> API kulcs

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: select
hu: választás

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztráció

en: Markup
hu: Jelölő

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Töröl

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Private
hu: Rejtett

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Akciók

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Delete group
hu: Csoport törlése

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Article
hu: Cikk

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Akció

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: On
hu: Be

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Download
hu: Letöltés

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: all
hu: mind

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Weight
hu: Súly

en: Variable
hu: Változó

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Container
hu: Tároló

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználói név

en: Font Size
hu: Betűméret

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Preset Name
hu: Beállítás neve

en: Font
hu: Betűtípus

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Archives
hu: Archívum

en: Artist
hu: Alkotó

en: Genre
hu: Műfaj

en: Icon
hu: Ikon

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: Main
hu: Fő

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Sync
hu: Szinkron

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Manage
hu: Kezelés

en: Region
hu: Régió

en: key
hu: kulcs

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: never
hu: soha

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: style
hu: stílus

en: read more
hu: tovább

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: <none>
hu: < nincs >

en: Component
hu: Összetevő

en: Last month
hu: Múlt hónapban

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Paths
hu: Útvonalak

en: type
hu: típus

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: akció

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Create
hu: Létrehozás

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Node add form
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: term
hu: kifejezés

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Minden

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Done
hu: Kész

en: Post
hu: Tartalom

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Submitted
hu: Elküldött

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Panel title
hu: Panel cím

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: General information
hu: Általános információ

en: Page title
hu: Oldal címe

en: The CSS ID to apply to this page
hu: Az oldalhoz használt CSS azonosító

en: panels
hu: panelek

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Three column 25/50/25
hu: Három oszlop 25/50/25

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Middle column
hu: Középső oszlop

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Three column 25/50/25 stacked
hu: Három oszlop 25/50/25 lezárással

en: Bottom
hu: Lenn

en: Three column 33/34/33
hu: Három oszlop 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
hu: Három oszlop 33/34/33 lezárással

en: Two column
hu: Két oszlop

en: Two column stacked
hu: Két oszlop lezárással

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Submission information
hu: Beküldési információk

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Mission
hu: Küldetés

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Jelmondat

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Not found
hu: Nem található

en: Off
hu: Ki

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hu: Óránként legfeljebb %number darab üzenetet lehet küldeni. Később érdemes újra próbálkozni.

en: Your name
hu: Saját név

en: Your e-mail address
hu: Email cím

en: Send e-mail
hu: Email elküldése

en: You must enter a valid e-mail address.
hu: Érvényes email címet kell megadni.

en: From
hu: Honnan

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyedi

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Locale
hu: Honosítás

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl <em>MIME</em> típus

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Last access
hu: Utolsó aktivitás

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: %time ago
hu: %time óta

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Node Types
hu: Tartalomtípusok

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: 1 attachment | @count attachments
hu[0]: 1 csatolmány
hu[1]: @count csatolmány

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Month
hu: Hónap

en: System
hu: Rendszer

en: Amount
hu: Összeg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Serial
hu: Sorszám

en: Code
hu: Kód

en: Recipient
hu: Címzett

en: security
hu: biztonság

en: Group name
hu: Csoportnév

en: node
hu: tartalom

en: General
hu: Általános

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Border
hu: Keret

en: Advertisement
hu: Hirdetés

en: group
hu: csoport

en: Method
hu: Mód

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Start
hu: Kezdet

en: End
hu: Vég

en: am
hu: de

en: pm
hu: du

en: Now
hu: Most

en: All views
hu: Összes nézet

en: Base
hu: Alap

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A menü neve, amelyhez a tartalom tartozik.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonal minta (felhasználja minden olyan tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan tartalomhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta (felhasználja minden olyan szótárhoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Pattern for all %vocab-name paths
hu: Minta minden %vocab-name útvonalnak

en: Pattern for forums and forum containers
hu: Minta fórumoknak és fórum csoportoknak

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan fórumhoz és fórum csoporthoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
hu[0]: A fórumok és fórumcsoportok tömeges módosítása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A fórumok és fórumcsoportok tömeges módosítása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Pattern for user account page paths
hu: Minta a felhasználói fiók útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan felhasználói fiókhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Pattern for blog page paths
hu: Minta a blog oldal útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan blog oldalhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Pattern for user-tracker page paths
hu: Minta a felhasználó-követő oldalak útvonalainak

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan felhasználó-követő oldalhoz, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Verbose
hu: Bőbeszédűen

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hu: Álnévváltoztatások megjelenítése (kivéve a tömeges módosítást)

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: Maximum alias length
hu: Az álnév legnagyobb hossza

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: Bármilyen összetevő legnagyobb szöveghosszúsága az álnévben (például [title]). Az ajánlott érték 100. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hu: Mit csináljon a <em>Pathauto</em> modul, ha frissítenek egy meglévő tartalmat, amely már rendelkezik álnévvel?

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: administer pathauto
hu: pathauto adminisztrációja

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hu: Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.

en: Other
hu: Egyéb

en: Align
hu: Elrendezés

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Csoport

en: Padding
hu: Belső margó

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Exists
hu: Létezik

en: Square
hu: Négyzet

en: Ad groups
hu: Hirdetési csoportok

en: Both
hu: Mindkettő

en: Channel
hu: Csatorna

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: Create content
hu: Tartalom beküldése

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Cache
hu: Gyorstár

en: Argument
hu: Argumentum

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: <All>
hu: < Mind >

en: access all views
hu: minden nézet elérése

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hu: A <em>Views</em> egyedi listák a webhely tartalmáról, melyek széleskörűen konfigurálhatóak, és megadják a lehetőséget a tartalmi listák megjelenítésének befolyásolására.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default view
hu: Alapértelemzett néze

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Summary, sorted ascending
hu: Összesítő, növekvő sorrendben

en: Summary, sorted descending
hu: Összesítő, csökkenő sorrendben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet tetején megjelenő szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Expose
hu: Felfed

en: Down
hu: Le

en: Handler
hu: Kezelő

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer views
hu: nézetek adminisztrációja

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Integer
hu: Egész szám

en: IP Address
hu: IP cím

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Template
hu: Sablon

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: immediately
hu: azonnal

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Profile
hu: Profil

en: Level
hu: Szint

en: Close
hu: Bezár

en: Recent
hu: Friss

en: expired
hu: lejárt

en: filters
hu: szűrők

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: fields
hu: mezők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Duration
hu: Időtartam

en: Threshold
hu: Küszöbértek

en: Function
hu: Függvény

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Germany
hu: Németország

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Full
hu: Teljes

en: No container
hu: Nincs tároló

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Rules
hu: Szabályok

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Canada
hu: Kanada

en: France
hu: Franciaország

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Italy
hu: Olaszország

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Spain
hu: Spanyolország

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Virgin Islands
hu: Virgin-szigetek

en: Full name
hu: Teljes név

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: "Size" must be a positive integer.
hu: A „Méret” csak pozitív egész szám lehet.

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Some
hu: Néhány

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: create
hu: létrehozás

en: Root
hu: Gyökér

en: minute
hu: perc

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Database queries
hu: Adatbázis lekérdezések

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Timer
hu: Időzítő

en: Change
hu: Változtat

en: in
hu: ebben

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Token
hu: Vezérjel

en: Probability
hu: Valószínűség

en: Time format
hu: Időformátum

en: Switch
hu: Váltás

en: Countries
hu: Országok

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: Last refresh
hu: Legutóbbi frissítés

en: ago
hu: óta

en: Clear
hu: Törlés

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: update
hu: frissítés

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Deleted
hu: Törölt

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Today
hu: Ma

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Minimum width
hu: Minimális szélesség

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: hour
hu: óra

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Másodperc

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Granularity
hu: Finomság

en: Moderated
hu: Moderált

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Alignment
hu: Igazítás

en: E-mail subject
hu: Az e-mail tárgya

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: Link label
hu: Hivatkozás címkéje

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Empty
hu: Üres

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: All time
hu: Minden idők

en: Default template
hu: Alapértelmezett sablon

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Maxlength
hu: Legnagyobb hosszúság

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: profile
hu: profil

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet el lett küldve.

en: role
hu: csoport

en: Red
hu: Vörös

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Do it!
hu: Gyerünk!

en: or
hu: vagy

en: Results
hu: Eredmények

en: No limit
hu: Nincs korlát

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Style
hu: Stílus

en: Forums
hu: Fórum

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
hu: A <em>diff</em> modul felülírja a megszokott változatok nézetet. A változatokat tartalmazó táblázat kibővül: lehetővé válik a tartalom változatai közötti eltérések megtekintése. %view_revisions jogosultsággal bíró felhasználók megtekinthetik továbbá a bármely két kiválaszott változat közötti változásokat is. Ez a lehetőség tartalomtípusonként letiltható az egyes tartalomtípusok beállítására szolgáló oldalon. Ez a modul a tartalomszerkesztő űrlapokhoz egy elegáns %preview_changes gombot is biztosít.

en: view revisions
hu: változatok megtekintése

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Show diff
hu: Eltérés megjelenítése

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: Select different revisions to compare.
hu: Különböző változatokat kell kiválasztani az összehasonlításhoz.

en: next diff >
hu: következő eltérés >

en: < previous diff
hu: < előző eltérés

en: Current revision:
hu: Aktuális változat:

en: Revision of !new_date:
hu: !new_date szerinti változat:

en: Changes to %name
hu: %name változásai

en: No visible changes
hu: Nincs látható változás

en: Show %preview_changes button on node edit form
hu: %preview_changes gomb megjelenítése a tartalomszerkesztő űrlapon

en: Show difference between node revisions.
hu: Tartalom változatai közötti különbség megjelenítése.

en: channel
hu: csatorna

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: permission
hu: jogosultság

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Duplicate
hu: Megkettőz

en: not active
hu: nem aktív

en: Reversed
hu: Fordított

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: Changed
hu: Módosított

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Reverse
hu: Fordított

en: create
hu: létrehoz

en: Testing
hu: Próba

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Standard
hu: Szabványos

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: completed
hu: teljesítve

en: Line %lineno
hu: %lineno. sor

en: User name
hu: Felhasználónév

en: missing
hu: hiányzó

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Not published
hu: Rejtett

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: edit own
hu: szerkeszthető a saját

en: edit
hu: szerkesztés

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Path to the "convert" binary
hu: Útvonal a „convert” programfájlhoz

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Dev load
hu: Fejlesztő betöltés

en: Credit
hu: Hitel

en: Embedded Video
hu: Beágyazandó videó

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: New
hu: Új

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Resume
hu: Folytatás

en: details
hu: részletek

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Percentage
hu: Százalék

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Add type
hu: Típus hozzáadása

en: Plural
hu: Többes szám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: image
hu: kép

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A név csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Themes
hu: Sminkek

en: Translations
hu: Fordítások

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Audio sample rate
hu: Mintavételi arány

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: Charts
hu: Grafikonok

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: administer nodes
hu: tartalmak adminisztrációja

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Allow fullscreen
hu: Teljes képernyő engedélyezése

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Tabs
hu: Fülek

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Path to file
hu: Fájl útvonala

en: Storage
hu: Tárolás

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Submissions
hu: Eredmények

en: Analysis
hu: Analízis

en: Clear Form Submissions
hu: Az űrlap eredményeinek törlése

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
hu: Az űrlapra adott összes válasz biztosan törölhető?

en: Webform %title entries cleared.
hu: %title űrlap eredményeinek törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete this submission?
hu: Ez az űrlap beküldés biztosan törölhető?

en: Submitted values are
hu: A beküldött értékek

en: Q
hu: M

en: responses
hu: válaszok

en: Webforms
hu: Űrlapok

en: View and edit all the available webforms on your site.
hu: A webhelyen levő összes űrlap megtekintése és szerkesztése.

en: Webform
hu: Űrlap

en: Global configuration of webform functionality.
hu: Az űrlapkezelő funkció általános beállításai

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: Go to form
hu: Tovább az űrlapra

en: View this form.
hu: Az űrlap megtekintése.

en: Advanced Options
hu: Haladó beállítások

en: Mandatory
hu: Szükséges

en: E-mail to address
hu: Az e-mail címzettje

en: E-mail from name
hu: Az e-mail feladójának neve

en: E-mail from address
hu: Az e-mail feladójának címe

en: ever
hu: mindig

en: every hour
hu: óránként

en: every day
hu: naponta

en: every week
hu: hetente

en: No Components, add a component below.
hu: Nincsenek hozzáadott összetevők.

en: Field Key
hu: Mező kulcs

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
hu: Az űrlap megjelenésekor a mezőt leíró címke szövege.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
hu: A mező rövid leírása, mely segíti a felhasználót az űrlap helyes kitöltésében.

en: Check this option if the user must enter a value.
hu: Be kell jelölni, ha a kitöltőnek kötelező megadnia egy értéket.

en: Parent Fieldset
hu: Szülő mezőcsoport

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
hu: @type típusú összetevő nem rendelkezik szerkesztési lehetőséggel.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
hu: Az alábbi mezőkulcs nem megfelelő: %field_key. A mezőkulcsok csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhatnak.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
hu: A %field_key kulcsmező már létezik (%existing_field mező használja). Egyedi azonosítót kell megadni.

en: Submission #@sid
hu: Eredmény #@sid

en: Previous submission
hu: Előző eredmény

en: Next submission
hu: Következő eredmény

en: Submitted by !name
hu: Beküldte: !name

en: Next Page >
hu: Következő oldal &gt;

en: < Previous Page
hu: &lt; Előző oldal

en: The webform component @type is not able to be displayed
hu: @type típusú összetevő nem jeleníthető meg

en: Illegal information. Data not submitted.
hu: Érvénytelen információ. Az adat nem lett elküldve.

en: Go back to the form
hu: Vissza az űrlapra

en: access own webform submissions
hu: saját űrlapkitöltések megtekintése

en: edit own webform submissions
hu: saját űrlapkitöltések szerkesztése

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
hu: Segítségével kérdőívek és űrlapok hozhatók létre.

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Presents month, day, and year fields.
hu: Megjeleníti az év, hónap, nap mezőket.

en: Left Blank
hu: Kitöltetlen

en: User entered value
hu: A felhasználó által megadott érték

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: User email as default
hu: A felhasználó e-mailcíme az alapértelmezett.

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
hu: Az e-mail mező alapértelmezett értéke a felhasználó e-mailcíme lesz, feltéve, hogy bejelentkezett.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Average submission length in words (ex blanks)
hu: A válaszok átlagos hossza szavakban (a szóközök nem számítanak bele)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
hu: Az összezárható mezőcsoportot a felhasználó kinyithatja vagy bezárhatja.

en: Collapsed by Default
hu: Alapértelmezés szerint összezárt

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
hu: Az összecsukható mezőcsoportok alapértelmezés szerint „nyitva” vannak. Ezt a lehetőséget kell kiválasztani, hogy a mezőcsoport alapértelmezés szerint csukva legyen.

en: Web Images
hu: Web képek

en: Desktop Images
hu: Asztali képek

en: Additional Extensions
hu: További kiegészítések

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
hu: A mezőhöz csatolható fájlok kiterjesztéseit vesszővel kell elválasztani. <br />A felvett kiterjesztések hozzá lesznek adva a fent engedélyezettekhez.

en: Max Upload Size
hu: A feltölthető legnagyobb fájlméret

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
hu: A feltölthető legnagyobb fájlméret kB-ban.

en: Upload Directory
hu: Feltöltések könyvtára

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
hu: Az űrlap csatolmányai minden esetben a „files” könyvtárban, vagy azon belüli alkönyvtárban lesznek tárolva.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
hu: %ext kiterjesztésű fájl feltöltése nem engedélyezett. Csak %exts kiterjesztésű fájlok tölthetőek fel.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
hu: %filename mérete túl nagy (%filesize kB). A megengedett legnagyobb feltölthető fájlméret %maxsize kB.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
hu: A feltöltött fájlt (%filename) nem lehet elmenteni. Lehet, hogy a célkönyvtár nem írható.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
hu: A feltöltött fájlt nem lehet elmenteni. A célkönyvtár nem létezik.

en: Uploading a new file will replace the current file.
hu: Egy új fájl feltöltése felülírja a jelenlegit.

en: User uploaded file
hu: Felhasználó által feltöltött fájl

en: Average uploaded file size
hu: A feltöltött fájlok átlagos mérete

en: Questions
hu: Kérdések

en: Randomize Options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
hu: Kijelölése esetén véletlenszerűen összekeveri a választható lehetőségeket fent, amikor azok megjelennek az űrlapon.

en: Randomize Questions
hu: A kérdések összekeverése

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapon megjelenő kérdéseket.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
hu: Lehetővé teszi rács szerkezetű kérdések készítését választógombok segítségével.

en: Non-empty
hu: Nem üres

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
hu: A <em>Markup</em> lehetővé teszi testre szabott HTML vagy PHP kód elhelyezését az űrlapban.

en: The default value of the field. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
hu: A mező alapértelmezett értéke. Többszörös kiválasztás esetén az alapértelmezett értékeket vesszővel kell elválasztani.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Listbox
hu: Listadoboz

en: select...
hu: kiválasztás...

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
hu: Jelölőnégyzetek, választógombok, illetve legördülő menük kiválasztásának engedélyezése.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
hu: Egy nagy szöveges terület, amely lehetővé teszi több sor beírását.

en: Basic textfield type.
hu: Egyszerű szövegmező

en: Time Format
hu: Időformátum

en: Format the display of the time in 12 or 24 hours.
hu: Az idő megjelenítése 12 vagy 24 órás formában.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
hu: Az óra és perc beviteli mezőket jelenít meg a felhasználónak, választhatóan délelőtt és délután mezővel.

en: Image path
hu: Képfájl útvonala

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where images will be stored. Do not include trailing slash.
hu: Opcionális alkönyvtár a „%dir” könyvtáron belül, ahol a képek tárolva lesznek. A lezáró perjelet nem szabad megadni.

en: Enable custom alternate text
hu: Saját helyettesítő szöveg megadása

en: Enable custom title text
hu: Egyéni cím engedélyezése

en: Alternate text
hu: Kép felirata

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
hu: Helyettesítő szöveg megjelenítése, ha a kép nem megjeleníthető.

en: Text to be displayed on mouse overs.
hu: Szöveg megjelenítése az egér fölé helyezésénél.

en: User Agent
hu: Böngésző

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Select
hu: Választás

en: is
hu: &nbsp;

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Channel name
hu: Csatornanév

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: No style
hu: Nincs stílus

en: Bold
hu: Vastag

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Information
hu: Információ

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Double
hu: Dupla

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en:  content
hu:  tartalom

en: No caching
hu: Nincs gyorstárazás

en: Alaska
hu: Alaszka

en: California
hu: Kalifornia

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: Menus
hu: Menük

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: Overrides
hu: Felülírja

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorstárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre, és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott, vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje fogd-és-vidd módszerrel állítható be a content modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresés index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: Removed field %field from %type.
hu: A mező törölve lett: %field (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblája törölve lett.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve lett.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített tízes számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói csoport, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en: Form
hu: Űrlap

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Publish
hu: Közzététel

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Dashed
hu: Vonalas

en: Solid
hu: Tömör

en: Groove
hu: Völgy

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: Inset
hu: Sülyesztett

en: Outset
hu: Kiemelkedő

en: Grid
hu: Rács

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Italic
hu: Dőlt

en: Hide
hu: Elrejt

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Submission settings
hu: Beküldés beállításai

en: Global
hu: Általános

en: arguments
hu: argumentumok

en: X offset
hu: X eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>left</em>, <em>center</em>, vagy <em>right</em>.

en: Y offset
hu: Y eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>top</em>, <em>center</em>, vagy <em>bottom</em>.

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: No highlighting
hu: Nincs kiemelés

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Examples:
hu: Példák

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: RSS Attachment
hu: RSS csatolmány

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Thread
hu: Szál

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Cache lifetime
hu: Gyorstár élettartam

en: Orange
hu: Narancs

en: From name
hu: Feladó neve

en: From address
hu: Feladó címe

en: Distinct
hu: Különböző

en: E-mail template
hu: E-mail sablon

en: ImageMagick Binary
hu: <em>ImageMagic</em> programfájl

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
hu: Az <em>ImageMagic</em> egyedülálló program a képek manipulálására. Használatbavételéhez előzőleg telepíteni kell a kiszolgálóra, illetve tudni kell a pontos helyét a kiszolgálón. Bizonytalanság esetén a program helyes elérési útvonalának érdekében, kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
hu: Itt kell megadni az <em>ImageMagic</em> <kbd>convert</kbd> programfájljának teljes elérési útját. Például: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> illetve <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
hu: Hibainformációk megjelenítése

en: ImageMagick command: @command
hu: <em>ImageMagic</em> parancs: @command

en: ImageMagick output: @output
hu: <em>ImageMagic</em> kimenete: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
hu: Az <em>ImageMagic</em> hibát talált: %error

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Channels
hu: Csatornák

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
hu: A telepített <em>Pathauto</em> modul függ a <em>Token</em> modultól, de az nincs, vagy nem megfelelően van telepítve.

en: Double quotes "
hu: Idézőjel "

en: Single quotes (apostrophe) '
hu: Aposztróf '

en: Back tick `
hu: Vissza aposztróf `

en: Comma ,
hu: Vessző ,

en: Period .
hu: Pont .

en: Hyphen -
hu: Kötőjel -

en: Underscore _
hu: Aláhúzás _

en: Colon :
hu: Kettőspont :

en: Semicolon ;
hu: Pontosvessző ;

en: Pipe |
hu: Csővezeték jel |

en: Left curly bracket {
hu: Nyitó kapcsos zárójel {

en: Left square bracket [
hu: Nyitó szögletes zárójel [

en: Right curly bracket }
hu: Záró kapcsos zárójel }

en: Right square bracket ]
hu: Záró szögletes zárójel ]

en: Plus +
hu: Összeadás jel +

en: Equal =
hu: Egyenlőség jel =

en: Asterisk *
hu: Szorzás jel *

en: Ampersand &
hu: Kereskedelmi és jel &

en: Percent %
hu: Százalék jel %

en: Caret ^
hu: Kalap ^

en: Dollar $
hu: Dollár $

en: Hash #
hu: Kettőskereszt #

en: At @
hu: Kukac @

en: Exclamation !
hu: Felkiáltójel !

en: Tilde ~
hu: Hullámvonal ~

en: Left parenthesis (
hu: Nyitó zárójel (

en: Question mark ?
hu: Kérdőjel ?

en: Less than <
hu: Kisebb, mint jel <

en: Greater than >
hu: Nagyobb, mint jel >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített tartalmak számára

en: Pattern for all @node_type paths
hu: Minta minden @node_type útvonalnak

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
hu[0]: A tartalmak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A tartalmak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
hu[0]: A kifejezések tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A kifejezések tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített felhasználók számára

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített blogbejegyzések számára

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített felhasználó-követő útvonalaknak

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználók tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználók tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználói blogok tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználói blogok tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
hu[0]: A felhasználó-követő oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A felhasználó-követő oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
hu: <p>Lehetőséget biztosít a moduloknak, hogy automatikus álneveket hozzanak létre az általuk kezelt tartalmakhoz.</p>
                      <h2>Beállítások</h2>
                      <p><strong>Az álnév legnagyobb hossza</strong> és a <strong>Legnagyobb összetevő hossz</strong> alapértelmezés szerinti
                      értéke 100 és ennek legnagyobb értéke 128 a <em>Pathauto</em> modulban. Ezt ez értéket behatárolja az url_alias tábla oszlopának
                      szélessége az adatbázisban, melynek alapértelmezés szerinti értéke 128. Ha a <em>Pathauto</em> beállítása megegyezik evvel
                      az azokban esetekben problémákat okozhat, amikor a rendszernek hozzá kell adni egyéb szavakat az álnevesített
                      webcímhez. Például a csatornákhoz létesített álnevek végére odafűzí, hogy „/feed”.
                      Tehát olyan értéket kell megadni, amelyhez a leghosszabb toldalékot hozzáadva is be fog férni a kapott webcím álnév az url_alias táblába.
                      A webcímekhez hozzáadható karaktersorozatok hossza függ a bekapcsolt moduloktól, és a <em>Pathauto</em> modul beállításaitól.
                      Az ajánlott érték 100.</p>
                      <p><strong>Nyers vezérjelek</strong> A <em>Pathauto</em> modulban helyes a -raw formátumú vezérjelek használata.
                      Az útvonalak keresztülmennek a szűrő rendszeren, mely gondoskodik a nyers felhasználói adatok szűréséről.
                      A nyers vezérjelek hibás használata problémákat okozhat a <em>Pathauto</em> modul írásjel szűrő rendszerében.</p>

en: Delete aliases
hu: Álnevek törlése

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [cat], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [term], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hu: A létrehozott álnevek legnagyobb hossza. Ajánlott értéke 100. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
hu: Egy tömeges módosítás közben érintett objektumok legnagyobb száma

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
hu: A tömeges álnév előállítás közben álnévvel ellátott, adott típusú objektumok legnagyobb száma. Alapértelmezése 50, az ajánlott érték függ a kiszolgáló sebességétől. Ha a tömeges álnév előállítás „idő túllépésre fut”, vagy üres, „fehér képernyő” az eredmény, akkor az értéket csökkenteni kell.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hu: Nem csinál semmit, hagyja a régi álnevet érintetlenül.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hu: Új álnevet hoz létre, de meghagyja a létező álnevet is működni.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, a létező álnevet törli.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
hu: Új álnevet hoz létre, és átirányít a régi álnévről.

en: Transliterate prior to creating alias
hu: Latinbetűs átirat az álnév létrehozása előtt

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
hu: A karaktersorozatok az ASCII-96 szerinti betűkre és számokra csökkentése

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hu: Az új álnevek szűrése, hogy azok csak az ASCII-96 készletben megtalálható betűket és számokat tartalmazzanak.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
hu: Vesszővel elválasztva azok a szavak, amelyeket el kell távolítani a webcímálnévből. Nem szabad itt írásjeleket elhelyezni, és nem szabad <em>WYSIWYG</em> szerkesztőt használni ezen a mezőn.

en: Punctuation settings
hu: Írásjelek beállításai

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
hu: A HTML entitásokkal való problémák elkerülésének érdekében -raw helyettesítők használata javasolt a szövegben.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
hu: Belső csatornaálnév (a letiltáshoz üresen kell hagyni)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
hu: A @name lett beállítva elválaszó jelnek, de ez el lesz távolítva, ha előfordul a karakterláncokban. Ez problémát fog okozni a mintákban, különösen a „catpath” és a „termpath” mintákban. @name esetében célszerű lenne átállítani a műveletet „Helyettesíti az elválasztóval”-ra.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hu: Minden @label álnév törlése. A törlésre kerülő álnevek száma: %count.

en: Delete aliases now!
hu: Álnevek törlése most!

en: All of your path aliases have been deleted.
hu: Minden útvonalálnév törlésre került.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hu: Minden %type útvonalálnév törlésre került.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
hu[0]: Az indexálnevek tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: Az indexálnevek tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: notify of path changes
hu: értesítés útvonal változásról

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
hu: Alapértelmezés szerinti útvonalminta @node_type számára (felhasználja minden olyan @node_type tartalomtípushoz, amelynek üres a mintája lejjebb)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
hu: Minta minden @node_type útvonalnak @language nyelven

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
hu: Minta minden nyelvfüggetlen @node_type útvonalnak

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített kifejezések számára

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
hu: Álnevek létrehozása minden olyan kifejezéshez, amely még nem rendelkezik álnévvel.

en: Automated alias settings
hu: Automatikus álnév beállításai

en: pending
hu: függőben

en: Edit content
hu: Tartalom szerkesztése

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Export format
hu: Export formátum

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: Animation
hu: Animáció

en: Loading
hu: Betöltés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %field (%type tartalomtípus) fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Store an arbitrary file.
hu: Egy tetszés szerinti fájl tárolása.

en: Permitted upload file extensions
hu: Feltöltött fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hu: Kiterjesztések amiket a felhasználó a feltöltésnél használhat. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem kell előttük pontot alkalmazni. Üresen hagyva bármilyen kiterjesztés feltöltését engedélyezi.

en: File size restrictions
hu: Fájlméret korlátozások

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hu: A felhasználó által feltölthető fájlok mérete. Ez a beállítás csak az újonnan feltöltött fájlokra érvényes, a már létezőkre nincs hatása.

en: Maximum upload size per file
hu: Legnagyobb feltölthető méret fájlonként

en: Maximum upload size per node
hu: Legnagyobb feltölthető méret tartalmanként

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hu: Meghatározza a mezőben található fájlokra vonatkozó teljes méretkorlátot egy adott tartalomban. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt). Üresen hagyva nem lesz méretkorlátozás.

en: Generic files
hu: Általános fájlok

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hu: Tetszőleges fájl ikonnal és egy kapcsolt leírással történő megjelenítése.

en: File description
hu: Fájlleírás

en: File size (in bytes)
hu: Fájlméret (bájtban)

en: File size (pretty printed)
hu: Fájlméret (szépen nyomtatott)

en: Fully formatted HTML file tag
hu: Formázott HTML fájl jelölő

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hu: Metaadatok gyűjtésének és tárolásának hozzáadása a <em>FileField</em> modulhoz.

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: Users deleted.
hu: A felhasználók törölve lettek.

en: !num_users created.
hu: !num_users létrejött.

en: Deleted taxonomy.
hu: Törölt taxonómiák.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
hu: A következő szótárak jöttek létre: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
hu: A következő kifejezések jöttek létre: !terms

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: This is a list of defined user functions that generated this current request lifecycle. Click on a function name to view its documention.
hu: Ez egy - a jelenlegi lekérdezés életciklusában létrehozott - lista a felhasználói függvényekről. A függvény nevére kattintva tekinthető meg annak dokumentációja.

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: This is a list of the variables and their values currently stored in variables table and the <code>$conf</code> array of your settings.php file. These variables are usually accessed with <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> and <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>. Variables that are too long can slow down your pages.
hu: Ez egy lista a változótáblában és a settings.php fájl <code>$conf</code> tömbjében jelenleg tárolt változókról és értékeikről. Ezek a változók általában elérhetőek a <a href="@variable-get-doc">variable_get()</a> és a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> használatával. A túl hosszú változók lassíthatják az oldalt.

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Empty database queries
hu: Üres adatbázis lekérdezések

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Variable editor
hu: Változó szerkesztő

en: Session viewer
hu: Munkafolyamat nézőke

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Dev render
hu: Fejlesztő megjelenítés

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: devel
hu: fejlesztő

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Query log
hu: Lekérdezésnapló

en: Collect query info. If disabled, no query log functionality will work.
hu: Lekérdezési információk gyűjtése. Tiltott állapotban a lekérdezések nem lesznek naplózva.

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
hu: A modul engedélyezéséhez a <em>Zend Optimizer</em> PHP kiterjesztést le kell tiltani, vagy frissíteni kell azt. A szükséges változat legalább 3.2.8-as. A <em>Zend Optimizer</em> korábbi változatai <a href="!url">nagyon hibásak és szegmentálási hibát okoznak az <em>Apache</em> webkiszolgálóban</a>.

en: Collect query info
hu: Lekérdezési információk gyűjtése

en: Display query log
hu: Lekérdezésnapló megjelenítése

en: Display a log of the database queries needed to generate the current page, and the execution time for each. Also, queries which are repeated during a single page view are summed in the # column, and printed in red since they are candidates for caching.
hu: Megjelenít egy naplót az aktuális oldal létrehozásához szükséges adatbázis lekérdezésekről és azok végrehajtási idejejéről. Az oldal megtekintése folyamán megismételt lekérdezések a # oszlopban vannak összegezve, és vörössel ki vannak emelve, mivel ezek potenciálisan a gyorstárba kerülhetnek.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorstárazás jele lehet.

en: Store executed queries
hu: Végrehajtott lekérdezések tárolása

en: Sampling interval
hu: Mintavételi időköz

en: If storing query statistics, only store every nth page view. 1 means every page view, 2 every second, and so on.
hu: A lekérdezések statisztikáinak tárolásakor csak minden X. oldalmegtekintés lesz tárolva. Az 1 minden oldalmegtekintést jelent, a 2 minden másodikat, stb...

en: Display page timer
hu: Oldalidőzítő megjelenítése

en: Display page execution time in the query log box.
hu: Oldal létrehozási idejének megjelenítése a lekérdezésnapló dobozában.

en: Display memory usage
hu: Memóriahasználat megjelenítése

en: Display how much memory is used to generate the current page. This will show memory usage when devel_init() is called and when devel_exit() is called. PHP must have been compiled with the <em>--enable-memory-limit</em> configuration option for this feature to work.
hu: Az aktuális oldal létrehozásához szükséges memória megjelenítése. Megmutatja a memóriahasználatot a devel_init() és a devel_exit() meghívásakor. Ennek a lehetőségnek a használatához a PHP-t az <em>--enable-memory-limit</em> konfigurációs lehetőséggel kell lefordítani.

en: Display redirection page
hu: Átirányított oldalak megjelenítése

en: When a module executes drupal_goto(), the query log and other developer information is lost. Enabling this setting presents an intermediate page to developers so that the log can be examined before continuing to the destination page.
hu: Amikor egy modul a drupal_goto() függvényt használja, a lekérdezések naplója és a többi fejlesztői információ elveszik. A beállítás engedélyezése egy közbeeső oldalt jelenít meg a fejlesztőknek, ahol meg lehet vizsgálni a naplót a cél oldal megjelenítése előtt.

en: Error handler
hu: Hibakezelő

en: Standard drupal
hu: Szabványos Drupal

en: Log only
hu: Csak naplózás

en: Other (!library)
hu: Más (!library)

en: SMTP library
hu: SMTP könyvtár

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Warning - will delete your module tables and variables.
hu: Figyelmeztetés - törli a modul tábláit és változóit.

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
hu: Sajnos összetett változótípusokat még nem lehet szerkeszteni. A <em>PHP futtatása</em> blokkban a <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> függvény használható erre a célra.

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Total (ms)
hu: Összes (ms)

en: Average (ms)
hu: Átlag (ms)

en: Std deviation (ms)
hu: Szokásos eltérés (ms)

en: Delete collected query statistics
hu: Összegyűjtött lekérdezési statisztikák törlése

en: Stored query statistics deleted.
hu: A tárolt lekérdezési statisztikák törölve lettek.

en: access devel information
hu: fejlesztői információk elérése

en: execute php code
hu: php kód futtatása

en: switch users
hu: felhasználóváltás

en: Generate users
hu: Felhasználók létrehozása

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: Generate content
hu: Tartalom létrehozása

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
hu: Megadott számú tartalom és hozzászólás létrehozása. Lehetséges a meglévő elemek törlése is.

en: Generate categories
hu: Kategóriák létrehozása

en: Generate a given number of vocabularies and terms. Optionally delete current categories.
hu: Megadott számú szótár és kifejezés létrehozása. Lehetséges a meglévő kategóriák törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: Which node types do you want to create?
hu: Milyen tartalomtípusok legyenek létrehozva?

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Max word length of titles
hu: Címben szereplő szavak legnagyobb hossza

en: How many vocabularies would you like to generate?
hu: Létrehozandó szótárak száma

en: How many terms would you like to generate?
hu: Létrehozandó kifejezések száma

en: Max word length of term/vocab names
hu: Kifejezésekben/szótárakban szereplő szavak legnagyobb hossza

en: Delete existing terms and vocabularies before generating new content.
hu: Meglévő kifejezések és szótárak törlése az újak létrehozása előtt.

en: Development helper for node_access table
hu: Fejlesztői segítség a node_access táblához

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
hu: Ez a modul az oldal fejlesztésében segít. Különösképp amikor egy hozzáférés vezérlő modult használunk arra, hogy korlátozzuk a hozzáféréseket néhány, vagy minden tartalomnál. Ez a modul visszajelzéseket ad, megmutatva az adatbázis node_access tábláját.

en: The node_access table is one method Drupal provides to hide content from some users while displaying it to others.  By default, Drupal shows all nodes to all users.  There are a number of optional modules which may be installed to hide content from some users.
hu: A node_access tábla egy módszer, amit a Drupal nyújt a tartalmak elrejtéséhez egyes felhasználók elől, míg azok másoknak megjelennek. Alapértelmezés szerint a Drupal minden tartalmat megjelenít minden felhasználónak. A tartalmak néhány felhasználó előli elrejtéséhez több lehetséges modult is lehet telepíteni.

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: This module provides two blocks.  One called Devel Node Access by User is visible when a single node is shown on a page.  This block shows which users can view, update or delete the node shown.  Note that this block uses an inefficient algorithm to produce its output.  You should only enable this block on sites with very few user accounts.
hu: Ez a modul két blokkot biztosít. A <em>Devel</em> tartalomhozzáférés felhasználónként akkor látható amikor egy oldalon egy tartalom jelenik meg. Ez a blokk megmutatja, hogy mely felhasználók tekinthetik meg, módosíthatják vagy törölhetik a megjelenített tartalmat. Meg kell jegyezni, hogy ez a blokk egy nem túl hatékony algoritmust használ a kimenet előállítására. Csak olyan oldalon érdemes használni ahol kevés felhasználó van.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes.  This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: Devel Node Access debug mode
hu: <em>Devel Node Access</em> hibakereső mód

en: Devel Node Access by User
hu: Devel Node Access felhasználónként

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: Highest priority grant, in !na.
hu: Legfontosabb, ebben: !na.

en: ignored
hu: mellőzött

en: Lower priority grant, not in !na and thus ignored.
hu: Kevésbé fontos, nincs !na értékben, ezért nincs figyelembevéve.

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: node_access entries for nodes shown on this page
hu: node_access bejegyzések az oldalon látható tartalmakhoz

en: Access permissions by user
hu: Hozzáférési jogosultságok felhasználónként

en: Disabled query logging since devel module is disabled.
hu: Lekérdezések naplózásának tiltása, amíg a <em>Devel</em> modul tiltott.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
hu: Ál-felhasználók, -tartalmak, és -taxonómia kifejezések létrehozása.

en: Developer block and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hu: Egy képszerkesztő felületi elem, ami a képek előnézetét is megmutatja.

en: Displays image files in their original size.
hu: Képek megjelenítése eredeti méretben.

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Values
hu: Értékek

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Ad
hu: Hirdetés

en: Raw
hu: Nyers

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése hiányzik, vagy nagyon régi változat. A <a href="@url">PHP dokumentáció</a> segíthet pótolni ezt a hiányosságot.

en: GD library
hu: GD kiterjesztés

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Panel pages
hu: Paneloldalak

en: Panel nodes
hu: Paneltartalmak

en: Mini panels
hu: Minipanelek

en: Views panes
hu: Views táblák

en: by @user
hu: @user által

en: view all panes
hu: minden tábla megtekintése

en: view pane admin links
hu: táblák adminisztrációs hivatkozásainak megtekintése

en: administer pane visibility
hu: táblák láthatóságának adminisztrációja

en: administer pane access
hu: táblák hozzáférésének adminisztrációja

en: administer advanced pane settings
hu: haladó táblabeállítások adminisztrációja

en: use panels caching features
hu: panels gyorstárazási jellemzőinek adminisztrációja

en: Update #5218 only has changes for PostgreSQL. There are no updates for MySQL databases - since you're running MySQL, you should consider this update successful.
hu: Az #5218-as frissítés csak a PostgreSQL adatabázishoz tartalmaz módosításokat. Nincsenek frissítések MySQL adatbázisokhoz, tehát MySQL használata esetén ezt a frissítést sikeresnek lehet tekinteni.

en: You can disregard failed attempts to add new columns in update #5216 as long as the two queries preceding this text were successful.
hu: Az #5216-os frissítésben a sikertelen próbálkozást, hogy új oszlopokat adjon hozzá figyelmen kívül lehet hagyni, amennyiben az ezt a szöveget megelőző két lekérdezés sikeres volt.

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Context
hu: Környezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Edit this node
hu: Ennek a tartalomnak a szerkesztése

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form input format
hu: Tartalom űrlap beviteli forma

en: Input format for the body field on a node.
hu: A törzs mező beviteli formája egy tartalomban.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form categories
hu: Tartalom űrlap kategóriák

en: Taxonomy categories for the node.
hu: Taxonómia kategóriák a tartalomhoz.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Categories.
hu: Kategóriák.

en: Book options
hu: Könyvvázlat beállítások

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: Input format.
hu: Beviteli forma.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Term synonyms
hu: Szinonimák

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Tartalom hozzádása űrlap

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: New @s
hu: Új @s

en: New content of other types
hu: Más típusú új tartalom

en: New content behavior
hu: Új tartalom viselkedése

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
hu: A rendszerhez újonnan hozzáadott tartalmak alapértelmezett viselkedésének kiválasztása. Ha be van jelölve, az új tartalom hozzáadása a Panels oldalakhoz automatikusan azonnal elérhető lesz. Ha nincs bejelölve, a tartalom nem lesz elérhető amíg itt külön nincs engedélyezve.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
hu: A Mentésre kattintás megjelenít egy teljes listát az elérhető tartalomtípusokról, amik a kiválasztott alapértelmezésekre lesznek beállítva.

en: Allowed @s content
hu: Engedélyezett @s tartalom

en: Select allowed layouts
hu: Engedélyezett elrendezések kiválasztása

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
hu: Be kell jelölni az összes, felhasználók által választható elrendezést. Legalább egy elrendezést engedélyezni kell.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Panel content has been updated.
hu: A paneltartalom frissítve lett.

en: Choose layout
hu: Elrendezés kiválasztása

en: Move content in @layout to
hu: @layout tartalmainak mozgatása ide:

en: Missing content type
hu: Hiányzó tartalomtípus

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
hu: Ennek a táblának a tartalomtípusa vagy hiányzik vagy törölve lett. A tábla nem lesz megjelenítve.

en: Add content to !s
hu: Tartalom hozzáadása ehhez: !s

en: There are no content types you may add to this display.
hu: Nincsenek tartalomtípusok, melyeket hozzá lehetne adni ehhez a megjelenítéshez.

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető gyorstárazási beállítások. Engedélyezni kell egy panels gyorstárazási modult a gyorstárazási beállítások használatához.

en: Panel settings
hu: Panel beállításai

en: No title
hu: Nincs cím

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet.

en: Deleted/missing content type @type
hu: Törölt, vagy hiányzó @type tartalomtípus

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Row @row, Column @col
hu: Sor @row, Oszlop @col

en: Single column
hu: Egy oszlop

en: Two column bricks
hu: Két oszlopnyi tégla

en: Left above
hu: Bal fent

en: Right above
hu: Jobb fent

en: Left below
hu: Bal lent

en: Right below
hu: Jobb lent

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
hu: A minipanel címe. Felülírható a blokk beállításánál.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
hu: A kategória, hogy a mini panel csoportban legyen a Tartalom hozzáadása űrlapon. Csak kisbetűk, nagybetűk és számok engedélyezettek. Üresen hagyva értéke az alapértelmezett „Mini panelek” lesz.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
hu: A kategóriák csak betűket és szóközöket tartalmazhatnak.

en: Deleted/missing mini panel @name
hu: Törölt, vagy hiányzó @name minipanel

en: Untitled mini panel
hu: Cím nélküli minipanel

en: Local
hu: Helyi

en: create mini panels
hu: minipanelek létrehozása

en: administer mini panels
hu: minipanelek adminisztrációja

en: Panel layout
hu: Panelelrendezés

en: Panel content
hu: Paneltartalom

en: The teaser is a piece of text to describe when the panel is listed (such as when promoted to front page); the actual content will only be displayed on the full node view.
hu: A bevezető egy szövegrész, ami leírást nyújt, ha a panel listázva van (mint amikor a címlapra van helyezve); az aktuális tartalom csak a teljes tartalom megtekintésekor lesz megjelenítve.

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
hu: Egy CSS azonosító, mely a panel stílusának beállításához használható.

en: Please select a layout.
hu: Elrendezés kiválasztása

en: create panel-nodes
hu: panel tartalmak létrehozása

en: edit own panel-nodes
hu: saját panel tartalmak szerkesztése

en: administer panel-nodes
hu: panel tartalmak adminisztrációja

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
hu: Kiválasztható tartalmakkal területekre osztható tartalmak létrehozása.

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Disable Drupal blocks/regions
hu: Drupal blokkok/régiók tiltása

en: CSS code
hu: CSS kód

en: Simple cache
hu: Egyszerű gyorstár

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
hu: Az egyszerű gyorstárazás egy időalapú gyorstár. Ez egy szigorú korlát, ha valami egyszer gyorstárazva lett, akkor addig marad így, amíg a határidő lejár.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
hu: Ha az „argumentumok” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi argumentumonként lesz gyorstárazva az egész oldalhoz; ha a „környezetek” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi környezetként lesz gyorstárazva a táblában vagy az oldalban; ha „egyik sem” akkor csak egy gyorstár lesz alkalmazva ehhez a táblához.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: System block
hu: Rendszer blokk

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
hu: A tábla megjelenítése rendszer blokként; korlátozóbb, mint az alapértelmezett.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
hu: Az alapértelmezett panel létrehozási stílus; minden táblát egy elválasztóval jelenít meg.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
hu: Megmutatja a táblákat egy HTML lista űrlapjában.

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Box around
hu: Körbefoglaló doboz

en: Each pane
hu: Minden tábla

en: contains
hu: tartalmazza

en: The subject cannot contain linebreaks.
hu: A tárgy nem tartalmazhat sortöréseket.

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Allow Upscaling
hu: Túlméretezés engedélyezése

en: Let scale make images larger than their original size
hu: Az átméretezett kép nagyobb lehet, mint az eredeti

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_and_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Scale to fit
hu: Méretezés a kitöltéshez

en: Inside dimensions
hu: Belső méretek

en: Outside dimensions
hu: Külső méretek

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Szélesség megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Magasság megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_deprecated_scale</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_desaturate</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_rotate_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
hu: <strong>FIGYELMEZTETÉS:</strong> a lenti szigma paraméter <em>csak</em> akkor használható, ha az <em>Imagemagick</em> eszközkészlet aktív.

en: Radius
hu: Sugár

en: Sigma
hu: Szigma

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_sharpen_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: @preset image
hu: @preset kép

en: @preset image linked to node
hu: @preset kép a tartalomra hivatkozva

en: @preset image linked to image
hu: @preset kép a képhez hivatkozva

en: @preset file path
hu: @preset fájlútvonal

en: @preset URL
hu: @preset webcím

en: non-existant action %action
hu: nem létező %action akció

en: action(id:%id): %action failed for %src
hu: Akció (azonosító:%id): %action sikertelen az alábbin: %src

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_resize_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: administer imagecache
hu: imagecache adminisztrációja

en: flush imagecache
hu: imagecache ürítése

en: view imagecache
hu: imagecache megtekintése

en: presetname
hu: beállításnév

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Preset Namespace
hu: Beállítási névtér

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A képek webcímében használt névterek közlik az <em>ImageCache</em> modullal, hogy miként kezelje az egyes képeket. A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: The specified preset was not found
hu: A megadott beállítás nem található

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan törölhető?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan kiüríthető?

en: New Actions
hu: Új akciók

en: Add !action
hu: !action hozzáadása

en: Update Action
hu: Akció frissítése

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
hu: „!action” akció „!preset” beállításból biztosan törölhető?

en: The action has been deleted.
hu: Az akció törlése sikerült.

en: Administer imagecache presets and actions.
hu: <em>ImageCache</em> beállításainak és műveleteinek adminisztrációja.

en: Add new preset
hu: Új beállítás hozzáadása

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
hu: Egy imagecache beállítás elsődleges azonosítója.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
hu: Egy imagecache akció elsődleges azonosítója.

en: The weight of the action in the preset.
hu: Az akció súlya a beállításban.

en: The module that defined the action.
hu: Az akciót meghatározó modul.

en: The unique ID of the action to be executed.
hu: A futtatandó akció egyedi azonosítója.

en: ImageCache Directory
hu: <em>ImageCache</em> könyvtára

en: %p is not writeable by the webserver.
hu: %p nem írható a webkiszolgáló számára.

en: An unknown error occured.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: ImageCache Temp Directory
hu: <em>ImageCache</em> átmeneti könyvtára

en: ImageCache User Interface.
hu: <em>ImageCache</em> felhasználói felület.

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Account
hu: Saját adatok

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Any
hu: Bármelyik

en: No name
hu: Nincs név

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Finish
hu: Befejezés

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
hu: Feltöltési hiba. %file-t nem lehetett áthelyezni a %destination rendeltetési helyre.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: In moderation
hu: Elfogadási sorban

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Container name
hu: Csoport neve

en: Email Contact Form
hu: Email kapcsolatfelvételi űrlap

en: "%mail" is not a valid email address
hu: „%mail” nem érvényes email cím

en: %name-from sent an e-mail at %form.
hu: %name-from emailt küldött innen: %form.

en: Defines an email field type for cck
hu: Egy email mezőtípust ad a <em>CCK</em> számára

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Reports
hu: Jelentések

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: where
hu: ahol

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: Destination URL
hu: Cél webcím

en: Text ad
hu: Szöveges hirdetés

en: Inventory
hu: Készlet

en: Impressions
hu: Kattintások

en: Logs performance data: page generation times and memory usage.
hu: Teljesítmény adatokat naplóz: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Clear APC
hu: APC kiürítése

en: Clears performance statistics collected in APC.
hu: Az APC-ben összegyűjtött teljesítménystatisztikák törlése.

en: Performance Logs: Summary
hu: Teljesítménynapló összegzés

en: View summary performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Összegző teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Performance Logs: Details
hu: Teljesítménynapló részletek

en: View detailed, per page, performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Részletes, oldalankénti teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: APC is enabled. It is reasonably safe to enable summary logging on live sites.
hu: Az APC engedélyezve van. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken biztonságos.

en: APC is not enabled. It is <strong>not</strong> safe to enable summary logging to the database on live sites.
hu: Az APC nem engedélyezett. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken <strong>nem</strong> bizonságos.

en: Logging mode
hu: Naplózási mód

en: Detailed logging
hu: Részletes naplózás

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
hu: Memórihasználat és oldallétrehozási idők naplózása minden oldalon. Ez a naplózási mód nagyméretű oldalakhoz <strong>nem</strong> megfelelő, mivel komoly teljesítményromlást okoz. Fejlesztői, vagy a webhely egy tesztmásolatán történő használatra van szánva.

en: Summary logging (DB)
hu: Összegző naplózás (DB)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
hu: Összegző adatok naplózása, mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, valamint az adatbázis memóriahasználata. Ez a naplózási mód a legtöbb éles webhely számára <strong>nem</strong> ajánlott.

en: Summary logging (APC)
hu: Összegző naplózás (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Összegző adatok naplózása az APC-vel (ha telepítve van), mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők valamint a memóriahasználat. Az összegzés az APC memóriában lesz tárolva, ezért nem terheli az adatbázist. Az APC-vel történő naplózás a legtöbb éles webhely számára megfelelő, kivéve, ha az egyedi oldallekérések száma szélsőségesen magas.

en: Database Query timing and count
hu: Adatbázislekérdezés időmérő és számláló

en: Accesses threshold
hu: Hozzáférések küszöbértéke

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
hu: Az összegző jelentés megtekintésekor és az APC használatakor csak azok az oldalak lesznek mutatva, melyek hozzáféréseinek száma nagyobb mint a megadott küszöbérték. Továbbá, az időzített feladatok végrehajtásakor az evvel azonos, vagy ennél kisebb számú hozzáféréssel rendelkező oldalak törölve lesznek, hogy az APC megosztott memóriája ne töltődjön túl. Hasznos a sok találattal rendelkező éles webhelyeken. Fejlesztői oldalon érdemes 0-ra állítani, hogy minden oldal megjelenjen.

en: # accesses
hu: # hozzáférés

en: Max Memory (MB)
hu: Max memória (MB)

en: Avg Memory (MB)
hu: Átlag memória (MB)

en: Query Count (Max)
hu: Lekérdezés szám (max)

en: Query Count (Avg)
hu: Lekérdezésszám (átlag)

en: No statistics available yet.
hu: Még nincs elérhető statisztika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
hu: !shown elérési út megmutatása, több mint !threshold hozzáféréssel, a !total elérési útból.

en: Showing all !total paths.
hu: !total elérési utat jelenít meg.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
hu: Átlagos memóriahasználat oldalanként: !mb_avg MB

en: Total number of page accesses: !accesses
hu: Összes oldalletöltés: !accesses

en: First access: !access.
hu: Első hozzáférés: !access.

en: Last access: !access.
hu: Utolsó hozzáférés: !access.

en: Memory (MB)
hu: Memória (MB)

en: # Queries
hu: # Lekérdezések

en: Confirm APC clear
hu: APC kiürítésének jóváhagyása

en: Are you sure you want to clear the APC statistics for this site?
hu: Biztosan törölhető ennek a webhelynek az APC statisztikája?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in APC. This action cannot be undone.
hu: Az összes APC gyorstárban tárolt teljesítménystatisztikát törli. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Performance statistics collected in APC has been cleared.
hu: Az APC által összegyűjtött teljesítménystatisztikák törölve lettek.

en: Logs detailed and/or summary page generation time and memory consumption for page requests.
hu: Részletes és/vagy összegző oldallétrehozási idő és memóriafelhasználás naplózása minden oldalbetöltésnél.

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
hu: Legfeljebb ennyi üzenetet küldhet egy felhasználó óránként.

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
hu: %title űrlap lekészült. Új elemek felvitelét az alábbi űrlap biztosítja.

en: Submission deleted.
hu: A beküldés törlése megtörtént.

en: field
hu: mező

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Regions
hu: Régiók

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Imagecache presets
hu: ImageCache beállítások

en: Delete preset
hu: Beállítás törlése

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: GD !format Support
hu: GD !format támogatás

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: Element
hu: HTML elem

en: Effect
hu: Effektus

en: This node
hu: Ez a tartalom

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Download CSV
hu: CSV letöltése

en: Speed
hu: Sebesség

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: approved
hu: elfogadott

en: Resizable
hu: Átméretezhető

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: This year
hu: Ebben az évben

en: start
hu: kezdet

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Maximum resolution for Images
hu: Képek legnagyobb felbontása

en: Defines an image field type.
hu: Egy kép mezőtípust ad.

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: Add region
hu: Régió hozzáadása

en: denied
hu: visszautasítva

en: end
hu: befejezés

en: The weight, used for sorting.
hu: A rendezéshez használt súly.

en: Lightbox2: Image Thumbnail -> Full Size Video
hu: Lightbox2: Bélyegkép -> Teljes méretű videó

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: WW (01 - 53) formában.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Presets
hu: Beállítások

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Default format string
hu: Alapértelmezett formátum

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: Webform submissions
hu: Űrlap eredmények

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: The node id.
hu: A tartalom azonosítója.

en: of
hu: /

en: Default sort order
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: Page navigation
hu: Lap navigáció

en: translate
hu: fordít

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható! %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Column settings
hu: Oszlop beállításai

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Path: !path
hu: Útvonal: !path

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Row
hu: Sor

en: Row settings
hu: Sor beállításai

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: This advertisement is currently waiting for administrative approval.
hu: A hirdetés adminisztrátori jóváhagyásra vár.

en: This advertisement is actively being displayed.
hu: A hirdetés aktív, megjelenik a beállított felületen.

en: This hour
hu: Ebben az órában

en: Last hour
hu: Az elmúlt órában

en: Last seven days
hu: Múlt héten

en: Last year
hu: Tavaly

en: Advertisements can be randomly displayed to visitors of your website.
hu: A hirdetések akár véletlenszerűen is megjeleníthetők a webhelyen.

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: The current date and time is "%date".
hu: A jelenlegi dátum: %date

en: Automatically activate ad
hu: Hirdetés automatikus aktiválása

en: Automatically expire ad
hu: Hirdetés lejárata

en: ad group
hu: hirdetési csoport

en: Ad group name
hu: Hirdetési csoport neve

en: The name for this ad group.  Example: "Linux".
hu: A név ennek a hidetési csoportnak. Például: „Linux”.

en: A description of the ad group.
hu: Egy leírás ennek a hidetési csoportnak.

en: URL where clicked
hu: Webcím, ahol kattintott

en: Click history
hu: Kattintási történet

en: Ads
hu: Hirdetések

en: Create group
hu: Csoport létrehozása

en: !owner's permissions
hu: !owner jogosultságai

en: ad group: @name
hu: hirdetési csoport: @name

en: Number of ads
hu: Hirdetések száma

en: permissions
hu: jogosultságok

en: The permissions have been saved.
hu: A jogosultságok el lettek mentve.

en: Mark as approved
hu: Jelölés elfogadottnak

en: Mark as active
hu: Jelölés aktívnak

en: Mark as expired
hu: Jelölés lejártnak

en: Mark as pending
hu: Jelölés függőnek

en: Mark as offline
hu: Jelölés kikapcsoltnak

en: Mark as denied
hu: Jelölés tiltottnak

en: Are you sure you want to delete these ads?
hu: Ezek a hirdetések biztosan törölhetők?

en: The ads have been deleted.
hu: A hirdetések törölve lettek.

en: No ads available.
hu: Nincs elérhető hirdetés.

en: No ads selected.
hu: Nincs hirdetés kiválasztva.

en: offline
hu: kikapcsolt

en: not pending
hu: nem függő

en: not approved
hu: nem elfogadott

en: not offline
hu: nem kikapcsolt

en: not expired
hu: nem lejárt

en: not denied
hu: nem tiltott

en: Show only ads where
hu: Csak azokat a hirdetéseket mutassa, ahol

en: not found
hu: nem található

en: same browser window and frame
hu: ugyanaz a böngészőablak és keret

en: new browser window
hu: új böngészőablak

en: parent frame
hu: szülő keret

en: same browser window, removing all frames
hu: ugyanaz a böngészőablak, minden keret eltávolítva

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: No groups have been created.
hu: Nem jött létre csoport.

en: show advertisements
hu: hirdetések mutatása

en: Specify a name for the ad group.
hu: Meg kell adni egy nevet a hirdetési csoportnak.

en: Created new ad group %term.
hu: %term hirdetési csoport létre lett hozva.

en: The ad group %term has been updated.
hu: %term hirdetési csoport frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the ad group %name?
hu: „%name” hirdetéscsoport biztosan törölhető?

en: The ad group %term has been deleted.
hu: %term hirdetési csoport törölve lett.

en: mailarchive: deleted %term ad group.
hu: <em>mailarchive</em>: törölt %term hirdetési csoport.

en: administer advertisements
hu: hirdetések adminiszrációja

en: create advertisements
hu: hirdetések létrehozása

en: edit own advertisements
hu: saját hirdetések szerkesztése

en: File cache settings
hu: Fájl gyorstár beállításai

en: Number of cache files
hu: Gyorstárazott fájlok száma

en: Replace tags:
hu: Helyettesítési címkék:

en: Parameters:
hu: Paraméterek:

en: Automatically embedding ads:
hu: Automatikusan beágyazott hirdetések:

en: Manually embedded ads
hu: Kézzel beágyazott hirdetések

en: Automatically embedded ads
hu: Automatikusan beágyazott hirdetések

en: After the first paragraph
hu: Az első paragrafus után

en: After the second paragraph
hu: A második paragrafus után

en: After the third paragraph
hu: A harmadik paragrafus után

en: After the fourth paragraph
hu: A negyedik paragrafus után

en: After the fifth paragraph
hu: Az ötödik paragrafus után

en: After the sixth paragraph
hu: A hatodik paragrafus után

en: After the seventh paragraph
hu: A hetedik paragrafus után

en: After the eighth paragraph
hu: A nyolcadik paragrafus után

en: After the ninth paragraph
hu: A kilencedik paragrafus után

en: After the tenth paragraph
hu: A tizedik paragrafus után

en: After the last paragraph
hu: Az utolsó paragrafus után

en: Specify where you would like to automatically embed the advertisement for this content type.
hu: Itt adható meg, hogy ebben a tartalomtípusban hova ágyazódjon be a hirdetés automatikusan.

en: Always display ad
hu: Mindig megjeleníti a hirdetést

en: Ad group
hu: Hirdetéscsoport

en: embed ads in content
hu: hirdetések beágyazása a tartalomba

en: Embed ads in content.
hu: Beágyazott hirdetések a tartalomban.

en: External Source URL
hu: Külső forráswebcím

en: Links to !url.
hu: !url címre hivatkozva.

en: A html advertisement.
hu: Egy HTML hirdetés.

en: Ad HTML
hu: HTML hirdetés

en: HTML Ad
hu: HTML hirdetés

en: An image or banner advertisement.
hu: Egy kép, vagy szalagcím hirdetés.

en: Maximum height
hu: Minimális magasság

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: You must specify a valid %field.
hu: Meg kell adni egy érvényes %field.

en: enable attachments
hu: csatolmányok engedélyezése

en: download method
hu: letöltési mód

en: view uploaded files
hu: feltöltött fájlok megtekintése

en: (invalid image)
hu: (érvénytelen kép)

en: (active)
hu: (akzív)

en: (inactive)
hu: (nem aktív)

en: Unable to locate image %image.
hu: %image kép nem található.

en: Image Ad
hu: Kép hirdetés

en: Valid
hu: Érvényes

en: Filtered role
hu: Szűrt csoport

en: filter clicks
hu: kattintások szűrése

en: A text advertisement.
hu: Egy szöveges hirdetés.

en: Ad header
hu: Hirdetés fejléc

en: Ad body
hu: Hirdetés törzs

en: Text Ad
hu: Szöveges hirdetés

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Variants
hu: Változatok

en: There are no clicks yet.
hu: Nincs még kattintás.

en: Embedded ads
hu: Beágyazott hirdetések

en: External ad
hu: Külső hirdetés

en: HTML ad
hu: HTML hirdetés

en: Image ad
hu: Kép hirdetés

en: disable URL validation
hu: webcím ellenőrzés tiltása

en: Remote ads
hu: Távoli hirdetések

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: The URL alias of the node.
hu: A tartalom webcímének álneve.

en: E-mail to
hu: Az E-mail címzettje

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Nem érvényes kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Delimited text
hu: Elválasztott szöveg

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
hu: Egyszerű szövegfájl vesszővel, tabulátorral vagy más karakterrel tagoltan.

en: A file readable by Microsoft Excel.
hu: Microsoft Excel által olvasható fájl.

en: Delimited text format
hu: Elválasztott szövegformátum

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Pipe (|)
hu: Csővezeték jel (|)

en: Period (.)
hu: Pont (.)

en: Space ( )
hu: Szóköz ( )

en: Custom date format
hu: Egyedi dátum formátum

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: Pause
hu: Szünet

en: Click
hu: Kattintás

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Preset name
hu: Beállítás neve

en: Export preset
hu: Beállítás exportálása

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Full screen mode
hu: Teljes képernyős mód

en: You may customize the player to enable or disable full screen playback. Full screen mode is enabled by default.
hu: A lejátszón engedélyezhető, vagy letiltható a teljes képernyős nézet. Alapértelmezés szerint engedélyezve van.

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
hu: A tartalmak a Drupal webhelyek elsődleges információi.

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: Use default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép használata

en: Choose a image that will be used as default.
hu: Az alapértelmezés szerint használni kívánt kép kiválasztása.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha a feltöltött kép nagyobb, akkor át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság alapján.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ez a szöveg lesz felhasználva a képernyőn, a keresőmotorokban, illetve ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Ends with
hu: Így végződik

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: Join summary
hu: Összefoglaló beolvasztása

en: Split summary at cursor
hu: Összefoglaló elválasztása a kurzornál

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
hu: Ha ez ki van választva, akkor egy mező lesz látható, melyben megadható a be nem jelentkezett látogatóknál használt szöveg.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
hu: Ez lesz a blokk neve az <em>adminisztráció >> webhelyépítés >> blokkok</em> oldalon.

en: Default style
hu: Alapértelmezett stílus

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: developer's API
hu: fejlesztői API

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: No role
hu: Nincs csoport

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: %title field is required.
hu: %title mező szükséges.

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Only show "listed" file attachments
hu: Csak a „listázott” csatolmányok megjelenítése

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: 1 node created. | @count nodes created
hu[0]: 1 tartalom létre lett hozva.
hu[1]: @count tartalom létre lett hozva.

en: Deleted one post | Deleted @count posts
hu[0]: Egy beküldés törölve lett
hu[1]: @count beküldés törölve lett

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished @num_nids nodes created successfully.
hu: @num_nids tartalom sikeresen létre lett hozva.

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Invalid file path
hu: Érvénytelen elérési út

en: The theme registry is being rebuilt on every request. Remember to <a href="!url">turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorstár minden lekérésnél újra van építve. Éles oldalakon <a href="!url">ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget.

en: Enter function name for api lookup
hu: Függvénynév megadása az API-ban való kereséshez

en: Store statistics about executed queries. See the devel_x tables.
hu: Statisztikákat tárol a végrehajtott lekérdezésekről. Lásd a devel_x táblákat.

en: API Site
hu: API webhely

en: The base URL for your developer documentation links. You might change this if you run <a href="!url">api.module</a> locally.
hu: Fejlesztői dokumentáció oldalának webcíme. Megváltoztatható az <a href="!url">api.module</a> helyi használatakor.

en: Krumo display
hu: <em>Krumo</em> képernyő

en: Select a skin for your debug messages or select <em>disabled</em> to display object and array output in standard PHP format.
hu: Bőr kiválasztása a hibakereső üzenetekhez vagy <em>tiltás</em> az objektumok és tömbök kimenetének szabványos PHP formában történő megjelenítéséhez.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorstár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: While creating new templates and theme_ overrides the theme registry needs to be rebuilt.
hu: Új sablonok és theme_ felülírások létrehozásakor szükséges a smink gyorstár újraépítése.

en: Uninstall and then install the selected modules. <code>hook_uninstall()</code> and <code>hook_install()</code> will be executed and the schema version number will be set to the most recent update number. You may have to manually clear out any existing tables first if the module doesn't implement <code>hook_uninstall()</code>.
hu: A kiválasztott modulok törlése, majd telepítése. A <code>hook_uninstall()</code> és a <code>hook_install()</code> lesz végrehajtva és a séma változatszáma a legfrissebb frissítés szerint lesz beállítva. Először manuálisan törölni kell a meglévő táblákat, ha a modulban nincs megvalósítva a <code>hook_uninstall()</code> hurok.

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Uninstalled and installed the %name module.
hu: %name modul eltávolítása majd újratelepítése megtörtént.

en: Saved new value for %name.
hu: %name új értéke el lett mentve.

en: Display of !type !obj
hu: !type !obj megjelenítése

en: {empty}
hu: {üres}

en: The file could not be written.
hu: A fájl nem írható.

en: %message in %file on line %line.
hu: %message - %file - %line. sor.

en: Mail sent:<br />Id: %mail_id<br />To: %to<br />From: %from<br />Language: %lang<br />Subject: %subject<br />Body: %body<br /><br />Additional headers: <br />!header
hu: Elküldött levél: <br />Azonosító: %mail_id<br />Címzett: %to<br />Feladó: %from<br />Nyelv: %lang<br />Tárgy: %subject<br />Törzs: %body<br /><br />További fejlécek: <br />!header

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
hu[0]: Egy változó törölve lett.
hu[1]: @count változó törölve lett.

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: display source code
hu: forráskód megjelenítése

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
hu: Az összes oldal, tartalom, smink és változó gyorstárat tartalmazó adatbázis gyorstár és a CSS gyorstár kiürítése.

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
hu: Lista a jelenlegi felhasználói függvényekről dokumentációs hivatkozásokkal.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
hu: Az adott modul hook_uninstall() majd a hook_install() függvényének futtatása.

en: Display the PHP code of any file in your Drupal installation
hu: A Drupal telepítésben található bármely fájl PHP kódjának megjelenítése.

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Edit and delete site variables.
hu: Oldal változóinak törlése és szerkesztése.

en: View your server's PHP configuration
hu: A kiszolgáló PHP beállításainak megtekintése

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: View a list of available theme functions across the whole site.
hu: A webhelyen rendelkezésre álló összes sminkfüggvény listájának megtekintése.

en: View the active form/render elements for this site.
hu: A webhely aktív űrlap/környezet elemeinek megtekintése.

en: List the contents of $_SESSION.
hu: $_SESSION tartalmának listázása.

en: Devel settings
hu: Fejlesztő beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: . This type contains CCK fields which will only be populated by fields that implement the content_generate hook.
hu: . Ez a típus olyan CCK mezőket tartalmaz, melyek csak akkor tölthetőek fel, ha megvalósítják a content_generate hurkot.

en: <strong>Delete all content</strong> in these node types before generating new content.
hu: <strong>Minden tartalom törlése</strong> ebből a típusból az új tartalmak létrehozása előtt.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Maximum number of generated comments per node
hu: A létrehozott hozzászólások számának felső határa tartalmanként

en: You must also enable comments for the node types you are generating.
hu: Engedélyezni kell a hozzászólásokat a létrehozni kívánt tartalomtípusoknál.

en: Requires upload.module
hu: <em>Upload</em> modult igényel

en: Add an upload to each node
hu: Feltöltés hozzáadása minden tartalomhoz

en: Requires taxonomy.module
hu: <em>Taxonomy</em> modult igényel

en: Add taxonomy terms to each node.
hu: Taxonómia kifejezések hozzáadása minden tartalomhoz

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Generate node view statistics (node_counter table).
hu: Tartalom megtekintési statisztikák létrehozása (node_counter tábla)

en: Generate items
hu: Elemek létrehozása

en: Populate your database with dummy items.
hu: Az adatbázis feltöltése ál-elemekkel.

en: Default grant supplied by core in the absence of any other non-empty grants, in !na.
hu: Az alaprendszer által biztosított jogok bármilyen más, nem üres jogok hiányában, itt: !na.

en: Does not grant any access, but could block lower priority grants; not in !na.
hu: Nem biztosít hozzáférést, de blokkolhatja az alacsonyabb prioritású jogokat. Nincs itt: !na.

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Devel node access
hu: <em>Devel</em> tartalomhozzáférés

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the Blocks (admin/build/block) page.
hu: A Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat a node_access használatában segítő oldalak és blokkok. A <em>Devel</em> blokkokat a Blokkok (admin/build/block) oldalon lehet beállítani.

en: Development links.
hu: Fejlesztési hivatkozások.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported. Please note that this settings is enabled or disabled in the settings of the devel module.
hu: Adatbázis lekérdezés időzítő és lekérdezés számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt, illetve a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorstárazásra a memóriában, ezért az oldalról jelentett teljes memóriafelhasználás értéke torzíthat. Ezt a lehetőséget a <em>Devel</em> modul beállításainál lehet engedélyezni vagy tiltani.

en: APC is not enabled. Nothing to do ...
hu: Az APC nincs bekapcsolva. Nincs teendő ...

en: Performance logging is not enabled
hu: A teljesítmény naplózása nincs engedélyezve

en: Performance logging
hu: Teljesítmény naplózása

en: Performance logging details
hu: Teljesítménynaplózás részletei

en: Performance logging query
hu: Teljesítménynaplózás lekérdezések

en: Performance logging APC
hu: Teljesítménynaplózás APC

en: Performance logging on live web sites works best if APC is enabled.
hu: A teljesítménynaplózás éles webhelyeken jobban működik, ha az APC engedélyezve van.

en: Performance logging APC memory size
hu: Teljesítménynaplózás APC memóriamérete

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Thumbnail height
hu: Bélyegkép magassága

en: Node creation
hu: Tartalom létrehozása

en: Delete link
hu: Hivatkozás törlése

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Jogosultságonként

en: Per role per page
hu: Laponként és jogosultságonként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Display the results as a slideshow.
hu: Diavetítésként jelenítse meg az eredményt.

en: Thumbnail hover
hu: Bélyegkép fölévitel

en: Hover breakout
hu: Egér fölévitel áttekintő

en: HoverIntent
hu: Szándékos egér fölévitel

en: Mouse hover
hu: Egér fölévitel

en: The !hoverintent, if installed, adds the %hoverintent option here. Selecting it causes a delay when the mouse hovers, to stop quick flybys from triggering the behavior. Selecting %hoverdefault chooses the default mouse behavior.
hu: !hoverintent, ha telepítve van, akkor egy %hoverintent opciót biztosít. Kiválasztása esetén az egér fölévitel során szüntetet iktat be a tulajdonságok által biztosított gyors váltások közé. %hoverdefault opcióval az egér az alapértelmezés szerinti módon működik.

en: HoverIntent module
hu: <em>HoverIntent</em> module

en: Slideshow mode
hu: Diavetítési mód

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Configure ImageAPI.
hu: <em>ImageAPI</em> beállításai.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
hu: Nincs engedélyezett képkezelő-eszközkészlet modul. Az eszközkészlet-modulokat a <a href="!admin-build-modules">modul beállítási oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
hu: %toolkit modul az egyetlen engedélyezett képkezelő-eszközkészlet. A Drupal ezt fogja használni átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: Select a default image processing toolkit
hu: Alapértelmezés szerinti képkezelő-eszközkészlet kiválasztása

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy a Drupal melyik eszközkészletet használja átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hu: A kiválasztott „%toolkit” eszközkészlet nem rendelkezik „%function” képességgel.

en: Could not set permissions on destination file: %file
hu: Nem lehet beállítani a célfájl jogosultságait: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: JPEG képek minőségének meghatározása. Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Compression Quality
hu: Tömörítés minősége

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti az <em>ImageMagick</em> parancsokat és azok kimeneteit a <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: Version information
hu: Változatinformáció

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
hu: Az <em>ImageMagick</em> <kbd>convert</kbd> bináris fájljának helyzete meg lett határozva, és ezt a változatinformációt adta vissza.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
hu: A tömörítési minőség értékének 0 és 100 között kell lennie.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonal (%file) nem létezik.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonalon %file nem futtatható.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
hu: A PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> biztonsági korlátozásának beállítása %open-basedir, ami meggátolja az <em>ImageMagick</em> helyének megállapítását.

en: ImageAPI Toolkit
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: No ImageAPI toolkits available
hu: Nincs elérhető <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: PHP GD was not compiled with %format support.
hu: PHP GD nem %format támogatással lett fordítva.

en: GD Image Rotation
hu: GD képforgatás

en: Low Quality / Poor Performance
hu: Alacsony minőség / gyenge teljesítmény

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képek forgatását. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagerotate</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: GD Image Filtering
hu: GD képszűrés

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képszűrők (telítettségcsökkentés, elmosás, stb...) használatát. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagefilter</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
hu: Az <em>ImageAPI</em> több eszközkészletet is támogat.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
hu: A PHP beépített GD2 képfelfolgozó támogatás használata.

en: Command Line ImageMagick support.
hu: <em>ImageMagick</em> parancssori támogatása.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészletből hiányzó beállítási űrlap

en: administer imageapi
hu: imageapi adminisztrációja

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
hu: Az <em>ImageAPI</em> működéséhez szükséges egy eszközkészlet, mint például az <em>ImageAPI GD</em>, vagy az <em>ImageAPI ImageMagick</em>. Engedélyezni kell egyet a !modules oldalon.

en: ImageAPI GD Memory Limit
hu: <em>ImageAPI GD</em> memóriahatár

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
hu: Erősen javasolt az <em>ImageAPI GD</em> használatához a PHP memory_limit paraméterének 96M-ra állítása. Egy 1600x1200 méretű kép kitömörítéskor ~45M memóriát foglal el, és vannak esetek, amikor az <em>ImageAPI GD</em> két kitömörített képen dolgozik egyszerre.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) törölve lett.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) ürítve lett.

en: Override Defaults
hu: Alapértelmezések felülírása

en: Unknown Action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown Preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: The action was succesfully updated.
hu: Az akció sikeresen frissítve lett.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
hu: %p nem könyvtár vagy nem olvasható a webkiszolgáló számára.

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Display the node with standard node view.
hu: Megjeleníti a tartalmat az általános tartalom nézettel.

en: Draft
hu: Vázlat

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: 12-hour (am/pm)
hu: 12 órás (de/du)

en: 24-hour
hu: 24 órás

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: Canvas
hu: Vászon

en: Uid
hu: Felhasználó azonosító

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Custom text
hu: Egyedi szöveg

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
hu: Ebből az űrlapból még nem küldtek be egyet sem. <a href="!url">Az űrlap megtekintése</a>.

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Custom player color
hu: Egyéni lejátszó színe

en: Embedded video player options
hu: Beágyazott videólejátszó beállítások

en: Embedded video player color
hu: Beágyazott videólejátszó színe

en: Override player color
hu: Lejátszó színének felülbírálása

en: Allow users to view video using the entire computer screen.
hu: Engedélyezi a videó teljes képernyős nézetét.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: always
hu: mindig

en: Vertical tabs
hu: Függőleges fülek

en: The selected fieldsets will be rendered as vertical tabs for this content type. The tabs are rendered in the same version as the original form's fieldsets.
hu: A kiválasztott mezőcsoportok függőleges fülekként fognak megjelenni ebben a tartalomtípusban. A fülek megjelenési sorrendje megegyezik az eredeti ürlap mezőcsoportjaival.

en: Vertical Tabs
hu: Függőleges fülek

en: Not in book
hu: Nincs könyvben

en: <create a new book>
hu: < új könyv létrehozása >

en: New book
hu: Új könyv

en: By @name on @date
hu: Szerző: @name (@date)

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Sticky on top of lists
hu: Kiemelt, a listák tetejére

en: Not in menu
hu: Nincs menüben

en: No attachments
hu: Nincs csatolmány

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: No terms
hu: Nincs kifejezés

en: Numeric
hu: Szám

en: See video
hu: Videó megtekintése

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: The following services are provided: !urls
hu: A következő megosztók támogatottak: !urls

en: You may customize the player's skin by choosing your own color.
hu: Beállítható a lejátszó sminkje egyéni szín választásával.

en: You may select the size of thumbnail to request from Vimeo.
hu: Kiválasztható a Vimeo-ról letöltött bélyegkép mérete.

en: If allowed, this color, in hexidecimal form (#RRGGBB), will be used to change the skin of the Vimeo player.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor az itt hexadecimális formában (#RRGGBB) megadott szín lesz a Vimeo lejátszó sminkjénél felhasználva.

en: On-screen info
hu: Képernyőn megjelenő információ

en: Show video author's portrait
hu: Jelenítse meg a videó szerzőjének képét

en: Show video title
hu: Videó címének megjelenítése

en: Show byline
hu: Szerzői közlés megjelenítése

en: Provide additional video information on the Vimeo player.
hu: További videó információkat ad a Vimeo lejátszón.

en: Vimeo API Key
hu: Vimeo API-kulcs

en: Vimeo API Shared Secret
hu: Vimeo API megosztott rejtett kulcs

en: Vimeo Thumbnail Size
hu: Vimeo bélyegkép méret

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: form
hu: űrlap

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: The results of this submission may be viewed at:
hu: A űrlapra beküldött eredmények megtekinthetőek itt:

en: New component name
hu: Új összetevő neve

en: When adding a new component, the name field is required.
hu: Az új összetevő nevét meg kell adni hozzáadáskor.

en: Your webform has been published.
hu: Az űrlap közzététele megtörtént.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
hu: Az összetevők sorrendje és szükségességük állapota frissítve lett.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only lowercase alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if using Additional Processing or Validation code.
hu: Egy gépek által olvasható kulcsnév, mely csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ez a kulcs az űrlap elem HTML-kódjában a <em>name</em> tulajdonság lesz. Ez az érték nincs kihatással arra, hogy az adat hogyan lesz elmentve, de fontos lehet további feldolgozó modulok vagy ellenőrző funkciók számára.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
hu: Választható. Az űrlap úgy is rendezhető, hogy ez az összetevő egy másik mezőcsoportban szerepel.

en: Component %name cloned.
hu: %name összetevő klónozása megtörtént.

en: Component %name updated.
hu: %name összetevő frissítése megtörtént.

en: New component %name added.
hu: %name néven az új összetevő hozzáadása megtörtént.

en: Delete the %name fieldset?
hu: %name mezőcsoport biztosan törölhető?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
hu: %webform űrlapon azonnal törölve lesz a mezőcsoport (%name) és minden hozzá tartozó mező. A művelet nem visszavonható.

en: Delete the %name component?
hu: %name összetevő biztosan törölhető?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
hu: %webform űrlapon azonnal törölve lesz az összetevő (%name). A művelet nem visszavonható.

en: Component %name deleted.
hu: %name összetevő törlése megtörtént.

en: Submissions for %user
hu: %user eredményei

en: Show !count results per page.
hu: !count eredmény jelenjen meg oldalanként.

en: Showing all results.
hu: Az összes eredmény mutatása

en: @total results total.
hu: @total eredmény összesen

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
hu: A mezőket elválasztó elem a CSV/TSV fájlban az űrlap eredmények letöltésekor. A tabulátor használata az export során a legbiztosabb módja annak, hogy a nemlatin karakterek megmaradjanak. Más karakterek is használhatóak az adatok importálására az alkalmazott programtól függően.

en: Submission Details
hu: Beküldés részletei

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
hu: Az űrlap összes beállított összetevőjének a listája. Bármennyi összetevő hozzáadható az űrlaphoz, akár azonos típusból több is. Új összetevő felviteléhez alul a táblázatban ki kell tölteni a „Név” mezőt és ki kell választani a típust. A beküldés során az új összetevő hozzáadódik az űrlaphoz vagy a megváltozott mezők mentése megtörténik.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
hu: Az összetevő szerkesztéséhez a nevére kell kattintani.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
hu: Ezek a jogosultságok határozzák meg az űrlap kitöltésére jogosult csoportokat, de azt nem, hogy melyek érhetik el. Amennyiben szükség van az űrlap elérésének szabályozására, akkor egy tartalomjogosultságokat kezelő modult is telepíteni kell, ilyenek például a <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> vagy a <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a> modulok.

en: Roles that can submit this webform
hu: Azok a csoportok, amelyek kitölthetik ezt az űrlapot

en: Uncheck all roles to prevent new submissions. The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
hu: Ha nincs egyetlen kijelölt csoport sem, akkor nem lehet új űrlapot beküldeni. Minden, a webhelyre  bejelentkezett felhasználó rendelkezik az „%authenticated” csoport jogaival is,  más csoportok jogosultságaitól függetlenül.

en: Show complete form in teaser
hu: A teljes űrlap megjelenítése a bevezetőben

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
hu: A teljes űrlap megjelenítése a tartalom bevezető nézetében.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
hu: Alapértelmezetten az elküldés gomb felirata <em>Beküldés</em>. A mezőben ezt az értéket lehet felülírni.

en: Limit to !count submission(s) !timespan
hu: Korlátozott a beküldések száma, csak !count darab küldhető be !timespan alatt.

en: The entered email address %address is not a valid address.
hu: A megadott %address e-mailcím érvénytelen.

en: Submissions for this form are closed.
hu: Az űrlap le van zárva, ezért nem lehet kitölteni.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">belépés</a> vagy <a href="!register">regisztráció</a> szükséges.

en: You do not have permission to view this form.
hu: Nincs jogosultság az űrlap megtekintéséhez.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
hu: Az űrlap elérte az engedélyezett beküldések számát (@count).

en: You have already submitted this form.
hu: Ez az űrlap egyszer már ki lett töltve.

en: You may not submit another entry at this time.
hu: Az űrlap jelenleg nem tölthető ki újra.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
hu: <a href="!url">Korábbi kitöltések megtekintése.</a>

en: Available components
hu: Elérhető összetevők

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
hu: Ezek a telepített űrlap modulhoz elérhető mezőtípusok. Bármelyik összetevő kikapcsolható a megfelelő mező kijelölésének megszüntetésével. Csak a kijelölt összetevők lesznek elérhetőek a már felvitt vagy az új űrlapokon.

en: Default e-mail values
hu: Alapértelmezett e-mail értékek

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
hu: Az alapértelmezett feladó a beküldött űrlapok e-mailes értesítéséhez. Ez gyakran az űrlapok karbantartójának az e-mailcíme.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
hu: Az alapértelmezett feladó neve, amely az e-mailcímmel együtt lesz felhasználva.

en: Default subject
hu: Alapértelmezett tárgy

en: Form submission from: %title
hu: Űrlapkitöltés innen: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
hu: A kitöltéseket tartalmazó e-mailek alapértelmezett tárgya.

en: Allow cookies for tracking submissions
hu: Sütik engedélyezése a beküldések nyomkövetésére

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
hu: A <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/HTTP-süti">sütik</a> használatával megelőzhető, hogy ugyanaz a felhasználó ismételten kitöltse az űrlapot. Nem szükséges a használata az űrlapbeküldés korlátozásához, de bizonyos esetekben növelni képes a korlátozás pontosságát. A sütik mellett a web űrlap az IP címet és a webhelyen a felhasználó nevét is használja azért, hogy megakadályozza az ismételt beküldéseket.

en: Default export format
hu: Alapértelmezett export formátum

en: Default export delimiter
hu: Alapértelmezett export elválasztás

en: Submission access control
hu: Beküldések hozzáférés-szabályozása

en: Select the user roles that may submit each individual webform
hu: A felhasználói csoportok kiválasztása, amelyek beküldhetik az egyes űrlapokat

en: Disable Webform submission access control
hu: Az űrlapok beküldésszabályozásának a kikapcsolása

en: By default, the configuration form for each webform allows the administrator to choose which roles may submit the form. You may want to allow users to always submit the form if you are using a separate node access module to control access to webform nodes themselves.
hu: Alapértelmezésben, az űrlap beállításoknál kiválasztható, hogy mely felhasználó csoportok küldhetik be az adott űrlapot. Szükség lehet rá, hogy a felhasználok mindig beküldhessenek egy űrlapot, ha külön tartalomhozzáférési modul szabályozza az űrlapokhoz a hozzáférést.

en: Form: !form
hu: Űrlap: !form

en: Submission updated.
hu: Az eredmény frissítése megtörtént.

en: Thank you, your submission has been received.
hu: Köszönet, a beküldés sikeres volt.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
hu: A mező értékének dinamikus feltöltéséhez használható néhány különleges vezérjel.

en: You can use %server[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> variables, %session[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> variables and %get[key] to create prefilled forms from the <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>. %cookie, %request and %post also work with their respective PHP variables. For example %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], or %get[q].
hu: A %server[key] használható néhány különleges PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> változó, a %session[key] a <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> változók hozzáadásához és a %get[key] az <a href="http://hu.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>-ből előre kitöltött űrlapelemekhez. A %cookie, %request és a %post szintén leképezi a megfelelő PHP változókat. Például %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], vagy %get[q].

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Webform confirmation
hu: Űrlap megerősítése

en: Form components
hu: Összetevők

en: Webform submission
hu: Űrlap eredmény

en: Website timezone
hu: Webhely időzónája

en: User timezone
hu: Felhasználó időzónája

en: Start year
hu: Kezdőév

en: End year
hu: Záróév

en: Use a textfield for year
hu: Szövegmező használata az évszámhoz

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
hu: Kiválasztása esetén a megjelenő dátummező egy szövegmezőt fog használni az év beviteléhez, ellenkező esetben kiválasztó listát.

en: Entered !name is not a valid date.
hu: A megadott dátum érvénytelen: %name .

en: The entered date needs to be between the years @start and @end.
hu: A beírt dátumnak @start és @end évek közé kell esnie.

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: %value is not a valid email address.
hu: Érvénytelen email cím: %value

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
hu: A mezőcsoportok lehetővé teszik a mezők csoportba rendezését.

en: Width of the file field.
hu: A fájlmező szélessége.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writtable.
hu: %directory a fájlok mentéséhez nem hozható létre. Ellenőrizni kell, hogy az űrlap fájl tároló könyvtára írható-e.

en: %field field is required.
hu: %field mezőt ki kell tölteni.

en: Filesize (KB)
hu: Fájlméret (kB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
hu: A felhasználó számára nem látható mező, de a beküldés során a mentése megtörténik.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
hu: A bevitt szöveget HTML jelölőként jeleniti meg és nem ad az űrlaphoz újabb kitölthető mezőt.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
hu: Csak egyedi lehetőségek lehetnek a kiválasztó listában. A következő kulcsok többször szerepelenek:

en: Make this field resizable by the user.
hu: Bejelölése esetén a mezőt a felhasználó átméretezheti.

en: Label placed to the left of the textfield
hu: A szöveg mező bal oldalára helyezett címke

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
hu: A szöveg mező jobb oldalára helyezett címke

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: Entered %name is not a valid time.
hu: A megadott idő érvénytelen: %name .

en: New revision
hu: Új változat

en: layout
hu: elrendezés

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: delete own
hu: törölhető a saját

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
hu: Az átalakító a legnagyobb gondossággal próbálja a <em>Views</em> 1 nézetet <em>Views</em> 2 nézetté alakítani. Az átalakítás nem megbízható, nagy valószínűséggel változásokat kell eszközölni, hogy a két nézet megegyezzen. A <em>Views</em> 1 nézetet az import fülön keresztül lehet importálni.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Convert stored Views 1 views.
hu: <em>Views</em> 1-es verziójával létrehozott nézetek új változatra alakítása.

en: Convert view
hu: Nézet konvertálása

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Example table
hu: Példa tábla

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
hu: A példatábla példatartalmakból áll, és más tartalmakhoz kapcsolható.

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Some example content that references a node.
hu: Néhány példa tartalom, mely tartalomra hivatkozik.

en: Example node
hu: Példa tartalom

en: Plain text field
hu: Egyszerű szövegmező

en: Just a plain text field.
hu: Csak egy egyszerű szövegmező.

en: Numeric field
hu: Szám mező

en: Just a numeric field.
hu: Csak egy számmező.

en: Boolean field
hu: Logikai mező

en: Just an on/off field.
hu: Csak egy be / ki mező.

en: Timestamp field
hu: Időbélyeg mező

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy időbélyeg mező.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
hu: A Drupal alapértelmezés szerinti kezdőlapjának helyettesítője. Az alapértelmezés szerinti kezdőlap útvonalának ezt a nézetet kell megadni, hogy ez legyen a webhely új kezdőlapja.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, mely használatba kerül, mikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Validator options
hu: Az ellenőrző beállításai

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Provide default argument options
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum választást nyújtja.

en: Default argument type
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum típusa

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Allow multiple terms per argument.
hu: Több kifejezés elfogadása argumentumonként.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatna 1+2+3 (VAGY kapcsolat) vagy 1,2,3 (ÉS kapcsolat) formában.

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában.

en: Exclude the argument
hu: Argumentum kizárása

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor az argumentumban megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
hu: Bejelölve a mező nem fog megjelenni, de be lesz töltve a nézetbe. Ez a beállítás akkor használható, ha egy csoportosított mezőt nem kell megjeleníteni minden rekordban, vagy ha magunk sminkeljük a kimenetet.

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor módosítható a mező kimenete egy helyettesítő vezérjeleket tartalmazó szöveg meghatározásával, amely bármelyik létező mező kimenetét használhatja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: Alternatív szöveg, amit a legtöbb böngésző buboréksúgóként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező a megadott karakterhosszra lesz csonkolva.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Ennyi ideje („ideje” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates start with - )
hu: Időtartam (a jövőbeli dátumok előtt „-” lesz)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
hu: Ha „Egyedi”, akkor lásd a dátumformátumokról szóló <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentációkat</a>. Ha „Ennyi ideje”, akkor ez a különböző megjelenített egységek száma, ami alapértelmezés szerint kettő.

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg nincs felfedve. Ha <strong>felfedett</strong>, akkor a felhasználók képesek lesznek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg felfedett. Ha <strong>nincs felfedve</strong>, akkor a felhasználók nem lesznek képesek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: Unlock operator
hu: Nyílt operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
hu: A felfedett szűrő kényszerítése csak egy lehetőség elfogadására.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket, kivéve, ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
hu: A kis-, és nagybetű érzékeny szűrők gyorsabbak lehetnek. A MySQL figyelmen kívül hagyhatja a kis-, és nagybetű érzékenységet.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
hu: A kapcsolat címkéje, ami kizárólag az adminisztratív esetekben jelenik meg.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
hu: Ha szükséges, akkor ezt a kapcsolatot nem tartalmazó elemek nem fognak megjelenni.

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
hu: views_handler_sort_formula hiányzó alapértelmezése: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Warning! Broken view!
hu: Figyelem! Sérült nézet!

en: Broken
hu: Sérült

en: Install the advanced help module for the getting started
hu: Az induláshoz ajánlott az <em>Advanced help</em> modul telepítése

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
hu: Mit is kéne tenni? Kipróbálni a „!getting-started” oldalt.

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
hu: Az argumentumok elválasztása / jellel lehetséges, mintha webcímútvonalak lennének.

en: Clone view %view
hu: %view nézet klónozása

en: View name
hu: Nézet neve

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
hu: Ez a nézet egyedi neve. Csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat. Ezt használja a rendszer a nézet belső azonosítására és az egyedi sminkelési sablonok nevének létrehozására. Ha felül kell íni egy modul által szolgáltatott nézetet, akkor sem lehet megváltotatni, mert helyette egy új nézet fog keletkezni.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni egy címkét a nézetnek, mely csak az adminisztrációs felületen lesz felhasználva a nézetek sorrendezhetőségének megkönnyítésére.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
hu: A nézet típusa az elsődleges szempont, mely meghatározza, hogy milyen információ lesz kinyerve. A nézet típusa befolyásolja, hogy milyen argumentumok, mezők, rendezési szempontok és szűrők állnak rendelkezésre, és ha egyszer be lett állítva, akkor többé <strong>nem lehet megváltoztatni</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
hu: Egyedi azonosítót kell megadni a nézethez.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
hu: %name nézet biztosan visszaállítható?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: A nézet visszaállítása törli a nézetet az adatbázisból, visszaállítva az eredeti, alapértelmezés szerinti nézetet. Minden módosítás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
hu: %name nézet biztosan törölhető?

en: Deleting a view cannot be undone.
hu: A nézet törlése nem visszavonható.

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Edit view %view
hu: %view nézet szerkesztése

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
hu: A <em>Views</em> 1-es változatával készült nézet lett importálva. Valószínűleg néhány paramétert be kell állítani, hogy a nézet rendesen működjön a 2-es változatban is.

en: That view is not compatible with this version of Views.
hu: A nézet nem működőképes a <em>Views</em> aktuális változatával.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Unknown or missing table name
hu: Ismeretlen vagy hiányzó táblanév

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
hu: A nézetben egy hibás alapértelmezés szerinti megjelenítés van, ezért nem használható.

en: Export this view
hu: Nézet exportálása

en: Create a copy of this view
hu: A nézet másolatának létrehozása

en: View "@display"
hu: „@display” nézet

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
hu: Hiba: @display megjelenítés „@plugin” nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem létezik!

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: &nbsp; Style: !style
hu: &nbsp; Stílus: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
hu: Érvénytelen megjelenítés azonosító volt a fülek megújítása során

en: Unable to initialize default display
hu: Nem lehet kezdeti értékekkel feltölteni az alapértelmezés szerinti megjelenítést

en: Add display
hu: Megjelenítés hozzáadása

en: Remove display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Restore display
hu: Megjelenítés visszaállítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: View details
hu: Nézet részletei

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure @type %item
hu: @type %item beállítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Change summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának módosítása

en: Internal error: broken plugin.
hu: Belső hiba: sérült bővítmény.

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által előállított lekérdezés tartalmaz egy speciális 'VIEWS' = 'VIEWS' karaktersorozatot a WHERE részben. Ez egyszerűen azonosítja a <em>Views</em> lekérdezéseit az adatbázis kiszolgáló naplójában, de csak hibaelhárításkor kell használni.

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Ignore missing advanced help module
hu: A hiányzó <em>Advanced help</em> modul mellőzése

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
hu: A <em>Views</em> a súgó szövegek biztosításához az <em>Advanced help</em> modult használja. Ha ez a modul nincs jelen, akkor a <em>Views</em> panaszkodni fog, amíg ez a lehetőség nincs bejelölve.

en: Show query above live preview
hu: A lekérdezés mutatása az élő előkép felett

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
hu: Az élő előnézet jellemző megmutatja a létrehozott nézet kimenetét. Bejelölve a lekérdezési és egyéb információkat a nézet felett jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, akkor ezek az információk a nézet alatt lesznek.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Do not show hover links over views
hu: Ne mutassa a lebegő hivatkozásokat a nézetek felett

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
hu: Hogy könnyebb legyen a nézetek adminisztrációja, a <em>Views</em> a nézet export és szerkesztés oldalaira mutató „lebegő” hivatkozásokat biztosít, amikor a nézet használva van. Ez néhány sminket megzavarhat. Ha problémát okoz, akkor itt lehet kikapcsolni.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
hu: A teljesítmény statisztikák engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Disable javascript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views</em> felhasználói felülete gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Page region to output performance statistics
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák kimenetéhez

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
hu: Nincs olyan <em>Views</em> 1 nézet az adatbázisban, ami konvertálható lenne.

en: Converted
hu: Átalakított

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
hu: A lenti tábla az adatbázisban tárolt <em>Views</em> 1 tartalmakat listázza ki. Ezeket át lehet konvertálni, hogy működjenek a <em>Views</em> 2-ben, vagy akár törölni is lehet. A nézetek csak akkor konvertálhatóak, ha nincsenek <em>Views</em> 2 nézetek ugyanilyen néven.

en: Unable to find view.
hu: A nézet nem található.

en: Unable to convert view.
hu: A nézet nem konvertálható.

en: The view has been deleted
hu: A nézet törölve lett

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
hu: @handler kezelő végtelen hurkot tartalmaz!

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Fixed entry
hu: Rögzített bejegyzés

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzéférés biztosítva lesz a meghatározott csoportok bármelyikébe tartozó felhasználóknak.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: set_display() called with invalid display id @display.
hu: set_display() @display érvénytelen megjelenítési azonosítóval lett meghívva.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: filter
hu: szűrő

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nem megfelelő a töredékazonosító.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nincs elég argumentum a fül hozzáadásához.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
hu: A hírcsatorna legfrissebb új tartalmának dátuma.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The text of the comment.
hu: A hozzászólás szövege.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was posted.
hu: A dátum és az idő, amikor a hozzászólás be lett küldve.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hu: A hozzászólás jelenleg az elfogadási sorban van-e.

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The node the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amire a hozzászólás érkezett.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hu: Kiszűri a rejtett tartalmakat, ha az aktuális felhasználó nem nézheti meg őket.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hu: A tartalom a címlapra kerül-e.

en: Whether or not the node is moderated.
hu: A tartalom moderált-e.

en: Whether or not the node is sticky.
hu: A tartalom kiemelt, tehát az oldal tetejére kerül-e.

en: Provide a simple link to the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalomhoz.

en: Provide a simple link to edit the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom törléséhez.

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: CCYYMMDD formában.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: In the form of YYYYMM.
hu: YYYYMM formában.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: In the form of YYYY.
hu: YYYY formában.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: MM (01 - 12) formában.

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: DD (01 - 31) formában.

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Node revision
hu: Tartalom változatai

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hu: A tartalomváltozatok a tartalmak változásainak története.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hu: Egy tartalom változat hozzákapcsolása a változatot létrehozó felhasználóhoz.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hu: A törzs mező jelenlegi teljes adattartalma. Lehet, hogy ez nem minden tartalomtípusban érvényes adat.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hu: A tárolt bevezető mező. Lehet, hogy ez nem érvényes, vagy hasznos adat minden tartalomtípusban.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the node revision.
hu: A tartalom változatának változat azonosítója.

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node revision was created.
hu: A tartalomváltozat létrehozásának dátuma.

en: Input format id
hu: Beviteli forma azonosítója

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
hu: A tartalom változatának számszerű beviteli formája. !default jelenti az alapértelmezés szerinti beviteli formát.

en: The name of the input format of the node revision.
hu: A tartalomváltozat beviteli formájának neve.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Szűrő a tartalmakhoz megtekintési jogosultság alapján. <strong>Nem szükséges, ha a tartalom alap táblaként van használva.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hu: Jelölő megjelenítése, ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only nodes that have new content.
hu: Csak azokat a tartalmakat mutassa, amelyeknek új tartalmuk van.

en: Node ID from URL
hu: Tartalom azonosító a webcímből

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Node statistics
hu: Tartalom statisztikák

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hu: Taxonómia kifejezések. Meg kell jegyezni, hogy használatakor ismétlődő tartalmak jelenhetnek meg a nézetben. Az eredmények csökkentéséhez szűrőket kell hozzáadni.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Term synonym
hu: Kifejezés szinoníma

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hu: A kifejezés szinoníma használatával a kifejezéseket meg lehet találni az alternatív nevük alapján is.

en: Term ID (with depth)
hu: Kifejezésazonosító (súllyal)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hu: A súly szűrő összetettebb, ezért kevesebb beállítási lehetőséget biztosít.

en: Term ID depth modifier
hu: Kifejezés azonosítójának súly módosítója

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hu: Lehetővé teszi a Taxonómia: Kifejezésazonosító (súllyal) „súlyának” módosítását egy további argumentumon keresztül.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hu: Tartalmak, melyek fordítatlanok, vagy egy fordítási csomag eredeti változatai.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Nodes that are translations of a source translation.
hu: Tartalmak, melyek egy fordítás fordításai.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota. A fordításnak szüksége van-e frissítésre, vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: upload
hu: feltöltés

en: The description of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl leírása.

en: Listed
hu: Listázott

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hu: A fájl meg van-e jelölve listázásra, vagy sem.

en: All files attached to a node with upload.module.
hu: Az <em>Upload</em> modullal a tartalomhoz kapcsolt fájlok.

en: Has attached files
hu: Van csatolmánya

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hu: Csak azoknak az elemeknek a megjelenítése, melyekhez csatolt fájlok tartoznak. Ismétlődéseket okozhat, ha több csatolt fájl van egy elemhez.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hu: Kapcsolat hozzáadásával az <em>Upload</em> modullal feltöltött fájlokhoz több fájladat lesz elérhető. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több fájl van egy tartalomhoz csatolva.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Csoportok, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hu: Lehetővé teszi egy argumentum figyelmen kívül hagyását. Ez az argumentum nem módosítja a lekérdezést.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyedi szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Type of link
hu: Hivatkozás típusa

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Unknown node type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
hu: Ha meghatározott tartalomtípusoknál kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha nincs bejelölve, akkor minden tartalom meg fog felelni.

en: Validate user has access to the node
hu: Felhasználó tartalomhoz való hozzéférésének ellenőrzése

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
hu: Ha nincs végrehajtott keresés és ez a mező nem jelenik meg, akkor fel kell venni egy alapértelmezés szerinti táblarendezési mezőt.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name or synonym
hu: Kifejezés neve vagy szinonimája

en: Term name/synonym converted to Term ID
hu: Kifejezés név / szinoníma kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
hu: A webcímben az aláhúzások átalakítása szóközökké a kifejezésnév argumentumokban

en: Include untranslated nodes
hu: Fordítatlan tartalmakkal együtt

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user argument to allow
hu: Engedélyezett felhasználói argumentumok típusa

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása csoport alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott csoportokra

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek csoportok kiválasztva, akkor bármilyen csoportba tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs kiválasztva csoport

en: Multiple roles
hu: Több csoport

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott csoportok fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a csoporttól.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy csoportot ki kell választani, ha a típus „csoport alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha módosítva lett az alapértelmezés szerinti argumentumtípus, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP argument code
hu: PHP argumentum kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
hu: PHP kód megadása, ami az argumentumhoz használt értékkel tér vissza. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Csak egy egyszerű érték adható vissza ehhez az argumentumhoz.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha az ellenőrző módosítva lett, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
hu: IGAZ vagy HAMIS értékkel visszatérő PHP kód megadása. Ha nincs visszatérési érték, akkor HAMIS-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the name of this display.
hu: A megjelenítés nevének módosítása.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the style plugin.
hu: A stílusbeépülő módosítása.

en: Row style
hu: Sorstílus

en: Change the row plugin.
hu: A sorbeépülő módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Change how many items to display.
hu: Megjelenített elemek számának módosítása.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Display only distinct items, without duplicates.
hu: Csak a különböző elemek megjelenítése ismétlődések nélkül.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Specify which display this display will link to.
hu: Meghatározza, hogy ez a megjelenítés melyik megjelenítésre fog hivatkozni.

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Unknown/missing format
hu: Ismeretlen / hiányzó formátum

en: Change this display's !name.
hu: !name megjelenítés módosítása.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The name of this display
hu: A megjelenítés neve

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a cím kizárólag a nézet adminisztrációs oldalán fog megjelenni.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Use a pager for this view
hu: Lapozó használata a nézethez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: Mini pager
hu: Mini lapozó

en: Pager element
hu: Lapozó elem

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
hu: Az átugrott elemek száma. Például, ha ez a mező 3, akkor az első 3 elem át lesz ugorva és nem lesz megjelenítve. Az eltolás nem használható, ha a megjelenített elemek száma 0. Helyette egy nagyon nagy számot kell használni.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
hu: Ez egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához, ami az oldalnézetre fog hivatkozni. Ha egynél több oldalnézet van, akkor a hivatkozás a „Hivatkozás megjelenítése” mezőben fenntebb meghatározott megjelenítésre fog mutatni.

en: Text to use for the more link.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt szöveg.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott stílushoz.

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet alatt megjelenített szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
hu: A megjelenített szöveg, ha a nézetnek nincsenek eredményei. Nem kötelező.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílushoz tartozó !settings az ikonra kattintva módosíthatóak.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Status: using default values.
hu: Állapot: alapértelmezett értékeket használ.

en: Update default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés frissítése

en: Status: using overridden values.
hu: Állapot: felülírt értékeket használ.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit arguments
hu: Argumentumok öröklése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje annak a szülő megjelenítésnek az argumentumait, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal ilyen legyen: „path/%/%/feed” vagy „path/%/%/rss.xml”, ahol a nézetben meghatározott minden argumentumhoz egy % jel van elhelyezve az útvonalban.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. A webcímben a „%” használható olyan értékek meghatározásához, melyek az argumentumokhoz lesznek használva. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezett menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Drupal 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Drupalt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezett fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
hu: @display megjeleníŧés egy menüt használ, de nincs beállítva a menü címe.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
hu: @display megjelenítés egy szülő menüt használ, de nincs beállítva a szülő menü címe.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Use the site mission for the description
hu: A webhely céljainak használata leírásként.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
hu: Ha ki van választva az alapértelmezés szerinti rendezési sorrend, akkor melyik sorrend legyen az alapértelmezés szerinti.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincs exportálható nézet.

en: Show only these tags
hu: Csak ezeknek a címkéknek a mutatása

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.info fájlban

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.module fájlban

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module vagy a modules/@module/includes könyvtárban található @module.views_default.inc fájlban

en: use views exporter
hu: nézet exportálása

en: Bulk export
hu: Csoportos export

en: Views exporter
hu: Nézetexportáló

en: Allows exporting multiple views at once.
hu: Lehetővé teszi a nézetek exportálását egy menetben.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Default email link
hu: Alapértelmezés szerinti email hivatkozás

en: Email contact form
hu: Email kapcsolatfelvételi űrlap

en: @name sent a message using the contact form at @node.
hu: @name üzenetet küldött a kapcsolatfelvételi űrlap használatával az alábbi helyen: @node.

en: Raw email address
hu: Nyers e-mailcím

en: Formatted email address
hu: Formázott e-mailcím

en: Hourly threshold for a CCK Email contact form
hu: A <em>CCK Email</em> kapcsolatfelvételi űrlap óránkénti korlátozása

en: CCK Email Contact Form Settings
hu: CCK Email kapcsolatfelvételi űrlap beállításai

en: Administer flood control settings for email contact forms
hu: Adminisztrálja a korlátozó beállításokat az <em>Email</em> kapcsolatfelvételi űrlapon

en: - All -
hu: - Mind -

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Compact
hu: Tömör

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: The <a href="@jqueryui">jQuery UI</a> plugin is missing. <a href="@download">Download</a> and extract it to your <em>jquery_ui</em> module directory. See <a href="@readme">README.txt</a> for more info.
hu: A<a href="@jqueryui">jQuery UI</a> beépülő hiányzik. A használatához <a href="@download">Le kell tölteni</a> és ki kell csomagolni a <em>jquery_ui</em> modul könyvtárába. Bővebb információ angol nyelven a <a href="@readme">README.txt</a> fájlban található.

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
hu: A <em>jQuery UI</em> beépülő modulját teszi elérhetővé a többi Drupal modul számára.

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <strong>!module</strong> összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemzők letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Status ID
hu: Állapotazonosító

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hu: „%directory” könyvtárra vonatkozó jogosultság az írhatóság érdekében meg lett változtatva.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: „!name” értéke nem lehet hosszabb, mint %max karakter, a jelenlegi hossza viszont %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
hu: „%name” mezőben érvénytelen kiválasztott érték (%choice).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hu: A változáskövetés lehetővé teszi a különböző korábbi állapotokra való visszatérést, és az azokkal való összehasonlítást.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
hu: Az elküldendő üzenet szövege. A következő változók használhatóak: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nem minden változó tartalmaz majd értéket minden környezetben.

en: Cannot use %author token in this context.
hu: Ebben a környezetben nem használható az %author vezérjel.

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: Twitter account name
hu: Twitter fióknév

en: File name without extension
hu: Fájlnév kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. Létre kell hozni egy .htaccess fájlt a %directory könyvtárban a következő tartalommal:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: An image thumbnail was not able to be created.
hu: Egy előnézeti képet nem lehet létrehozni.

en: Minimum resolution for Images
hu: Képek legkisebb felbontása

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hu: A legkisebb engedélyezett képméret SZÉLESSÉGxMAGASSÁG-ban meghatározva (pl.: 640x480). 0-ra állítva nincs korlátozás. Ha ezeknél a méreteknél kisebb kép lesz feltöltve, akkor vissza lesz utasítva.

en: ALT text settings
hu: Helyettesítő szöveg beállítások

en: Enable user input alternate text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját helyettesítő szöveget adjon meg a képhez.

en: Default ALT text
hu: Alapértelmezés szerinti helyettesítő szöveg

en: This value will be used for alternate text by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva helyettesítő szövegként.

en: Title text settings
hu: Cím szövegének beállításai

en: Enable user input title text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját címszöveget adjon a képekhez.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített mezőtípus kiválasztása.

en: Default Title text
hu: Alapértelmezés szerinti cím szövege

en: This value will be used as the image title by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva a kép címeként.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor egy alapértelmezés szerinti képet jelenítsen meg.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hu: Az alapértelmezés szerinti képet nem lehet feltölteni. %destination cél nem létezik vagy a kiszolgáló által nem írható.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
hu: A képkezelő felületi elem csak a weben szabványos képeket támogatja (jpg, gif, és png). Egyéb típusú képfájlok feltöltéséhez a felületi elemet kell megváltoztatni.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
hu: Meg kell határozni egy felbontást SZÉLESSÉGxMAGASSÁG (pl.: 640x480) formában.

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Image linked to node
hu: Tartalomhoz kapcsolt kép

en: Image linked to file
hu: Fájlhoz kapcsolt kép

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hu: A <em>FileField</em> modult frissíteni kell a Drupal 6-hoz az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
hu: A „files” könyvtárban tárolt, törölt adminisztratív előnézeti képek. Mostantól az összes előnézeti kép az „imagefield_thumbs” könyvtárban lesz tárolva.

en: The selected file %name could not be saved.
hu: A kiválasztott %name fájlt nem lehet menteni.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
hu: A %directory könyvtár egy fájl és nem írható felül.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
hu: %directory elérési út könyvtárnak van jelölve, de ez egy fájl.

en: List field
hu: Listamező

en: Files listed by default
hu: Alapértelmezés szerint minden új fájl listázott legyen

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hu: Engedélyezett állapotban megjelenít egy mezőt ahol a felhasználó leírást adhat a feltöltött fájlhoz.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
hu: A <em>FileField</em> modul megpróbálta megjeleníteni az alábbi fájlt, de az nem létezik: %file.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hu: A kiszolgáló támogatja a feltöltési folyamatok kijelzését. A „throbber” nem mutatja a feltöltési folyamatot, viszont kevesebb helyet foglal az űrlapon. Kis fájlok feltöltésénél és a feltöltési folyamatot jelző sáv teljesítményproblémái esetén érdemes használni.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: Lehetséges alkönyvtár a fájlok tárolására szolgáló „%directory” könyvtáron belül. Bevezető és záró perjelek használata tilos.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
hu: A fájl elérési útvonala (@file_path) nem kezdődhet a rendszerfájlok könyvtárával (@files_directory), mivel ez ütközésekhez vezethet a fájlok webcímének létrehozásakor.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
hu: „@field” beállításnak érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy egy olyan karaktersorozatot kell megadni, mint: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
hu: @field mezőben lévő fájlt nem lehet feltölteni.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
hu: %field mezőben használt fájlra való hivatkozás nem engedélyezett.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
hu: %field mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: A plain file upload widget.
hu: Egy egyszerű fájlfeltöltő felületi elem.

en: Displays the file system path to the file.
hu: Megjeleníti a fájl elérési útvonalát a fájlrendszerben.

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Displays a full URL to the file.
hu: Megjeleníti a fájl teljes webcímét.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a szerver által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Ez az űrlap nem szerepel a szerver gyorsítótárában. Meg kell próbálni újratölteni az oldalt és ismét elküldeni.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
hu: A fájl tartalma (@type) nem egyezik a kiterjesztéssel (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
hu: Engedélyezett kiterjesztések: %ext

en: Maximum Filesize: %size
hu: Legnagyobb fájlméret: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
hu: A képnek pontosan %dimensions képpontnak kell lennie.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
hu: %min_dimensions és %max_dimensions képpont közötti méretbe a kép nem fér bele.

en: Images must be exactly @min_size pixels
hu: A képeknek pontosan @min_size képpontúnak kell lennie.

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hu: A képek felbontásának @min_size és @max_size pixel közé kell esnie

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
hu: @max_size pixelnél nagyobb képek át lesznek méretezve

en: Images must be smaller than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél kisebbnek kell lenniük

en: Images must be larger than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél nagyobbnak kell lenniük

en: The file is not a known image format.
hu: A fájl nem egy ismert képformátum.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez a hiba elhárítható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (javasolt) vagy az <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> telepítésével.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Migrating filefield values
hu: Filefield értékek költöztetése

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
hu: A kiszolgáló nem alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A fájlfeltöltési folyamat megjelenítéséhez PHP 5.2 és Apache webkiszolgáló szükséges.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hu: A kiszolgáló nem képes a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A feltöltési folyamat megjelenítése a PHP mod_php-val történő futtatását igényli FastCGI helyett.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére APC-n keresztül, de ez a lehetőség tiltva van. Hozzá kell adni a <code>apc.rfc1867 = 1</code> sort a PHP működését szabályzó php.ini fájlhoz. Javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> használata, ami támogatja a több fájl párhuzamos feltöltését.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Width of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok szélessége pixelben.

en: Height of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok magassága pixelben.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
hu: A hang- vagy videofájlok időtartama másodpercben.

en: Audio format
hu: Audióformátum

en: The audio format.
hu: Hangformátum.

en: The sample rate of the audio.
hu: A hangfájl mintavételi aránya.

en: Audio channel mode
hu: Hangcsatorna módja

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
hu: Csatornák száma az hangfájlban, név szerint (sztereó, monó).

en: The audio bitrate.
hu: A hangfájl bitrátája.

en: Audio bitrate mode
hu: Hang bitráta mód

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
hu: A hang bitrátájának típusa, például: VBR. Általában üres.

en: Default (usually mm:ss)
hu: Alapértelmezés (általában pp:mm)

en: Hours: h
hu: Óra: h

en: Minutes: mm
hu: Perc: mm

en: Seconds: ss
hu: Másodperc: ss

en: Total seconds
hu: Másodpercek összesen

en: Data key
hu: Adatkulcs

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
hu: Az adat oszlop a következő adatok bármelyikét tartalmazhatja. Ki kell választani azokat az adatokat, amiket ehhez a mezőhöz meg kell jeleníteni.

en: Styles
hu: Stílusok

en: Hello world!
hu: Hello világ!

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: The item has been deleted.
hu: Az elem törölve lett.

en: Comparing two revisions:
hu: Két változat összehasonlítása:

en: Show diffs inline for this content type
hu: Jelen tartalomtípus eltéréseinek beágyazott megjelenítése

en: Highlight changes
hu: Változások kiemelése

en: List revisions
hu: Változatok listázása

en: Show latest diff
hu: Legfrissebb eltérés megjelenítése

en: Scheduler module settings
hu: Időzítő modul beállításai

en: Enable scheduled (un)publishing
hu: Tartalmak közzétételének és eltűnésének időzítése.

en: Check this box to enable scheduled (un)publishing for this node type.
hu: Bekapcsolva ezen a tartalomtípuson a megjelenítés és az elrejtés időzíthetővé válik.

en: Alter published on time
hu: „Közzétéve ekkor” idejének megváltoztatása

en: Check this box to alter the published on time to match the scheduled time ("touch feature").
hu: Ezt a jelölőnégyzetet akkor kell bejelölni, ha a „közzétéve ekkor” idejét össze kell hangolni az időzítés idejével („touch feature”).

en: Scheduling options
hu: Időzítési beállítások

en: Publish on
hu: Közzététel bekapcsolása

en: Format: %time. Leave blank to disable scheduled publishing.
hu: Forma: %time. Üresen kell hagyni az időzített közzététel kikapcsolásához.

en: Unpublish on
hu: Elrejtés bekapcsolása

en: Format: %time. Leave blank to disable scheduled unpublishing.
hu: Formátum: %time. Az időzített tiltás mellőzéséhez üresen kell hagyni.

en: There are no scheduled nodes.
hu: Nincs egyetlen időzített tartalom sem.

en: @type: scheduled publishing of %title.
hu: @type: %title időzített közzététele

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
hu: @type: %title elrejtésének időzítése.

en: Scheduler OS time check
hu: Időzítő OS időellenőrzése

en: Your server reports the UTC time as %time and "localtime" as %lt.
hu: A szerver szerinti UTC idő %time és a „helyi idő” %lt.

en: If this is not the case please have your Unix System Administrator fix your servers time/date configuration.
hu: Ha nem ez a helyzet, akkor a Unix rendszergazdához kell fordulni a kiszolgáló dátumának és idejének helyes beállításáért.

en: Date/time on which the article will be automatically published
hu: Dátum/idő, amikor automatikusan közzé lesz téve

en: schedule (un)publishing of nodes
hu: tartalmak közzétételének és tiltásának időzítése

en: administer scheduler
hu: időzítő adminisztrálása

en: This module allows nodes to be published and unpublished on specified dates.
hu: Ez a modul lehetővé teszi, hogy a tartalmak közzététele és elrejtése adott ütemezés szerint történjen.

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
hu: Az a dátum/idő, amikor a tartalom közzététele automatikusan megszűnik

en: Display a list of scheduled nodes
hu: Jelenítse meg az időzített tartalmak listáját

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
hu: A „közzététel bekapcsolása” nem egyezik meg ezzel az elfogadott formátummal: %time

en: The 'publish on' date must be in the future
hu: A „közzététel bekapcsolása” dátumnak jövőbelinek kell lennie

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
hu: Az „elrejtés bekapcsolása” értéke eltér az elvárt %time formától

en: The 'unpublish on' date must be in the future
hu: Az „elrejtés bekapcsolása” dátumnak jövőbelinek kell lennie

en: The 'unpublish on' date must be later than the 'publish on' date.
hu: Az „elrejtés bekapcsolása” dátumnak későbbinek kell lennie, mint a „közzététel bekapcsolása” dátumnak.

en: scheduler
hu: időzítő

en: Internal scheduler run activated
hu: Belső időzítő futtatása elindult

en: Light weight cron handler
hu: Pehelysúlyú cron kezelő

en: Test your servers UTC clock
hu: A szerver UTC órájának tesztelése

en: Allows site admin to check their servers internal clock
hu: Lehetővé teszi a webhely adminisztrátora számára a kiszolgáló belső órájának ellenőrzését

en: Allows site admins to configure scheduler.
hu: A webhely admin felhasználója itt állíthatja be az időzítőt.

en: The main table to hold the scheduler data.
hu: Az időzítő adatainak központi táblázata.

en: The foreign key to node.nid
hu: A node.nid idegen kulcsa

en: The UNIX UTC timestamp when to publish
hu: A UNIX UTC időbélyege a közzétételhez

en: The UNIX UTC timestamp when to unpublish
hu: A UNIX UTC időbélyege a közzététel megszüntetéséhez

en: delete any
hu: törölhető bármely

en: edit any
hu: szerkeszthető bármely

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó evvel a névvel.

en: CSS Class
hu: CSS osztály

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: The type of ad.
hu: A hirdetés típusa.

en: Days of the week
hu: Hét napjai

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek olyan objektumok a rendszerben amiket exportálni lehetne.

en: use bulk exporter
hu: tömeges exportáló használata

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: use page manager
hu: oldalkezelő használata

en: administer page manager
hu: oldalkezelő adminisztrációja

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrhozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a csoportok, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifie típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: csoport

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása csoport alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt csoportok kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik csoportban lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” csoport tagja
hu[1]: @identifier „@roles” csoportok egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Configure this block's 'block settings' in administer >> site building >> blocks
hu: Ennek a blokknak a beállításait az Adminisztráció
     >> Webhelyépítés >> Blokkok oldalon lehet módosítani

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: Teaser mode
hu: Bevezető mód

en: Check here to show links in teaser mode.
hu: Be kell jelölni, hogy a hivatkozások megjelenjenek előnézeti módban.

en: Whatever is placed here will appear in $node->panel_identifier to help theme node links displayed on the panel
hu: Bármi kerül ide, meg fog jelenni a $node->panel_identifier változóban, hogy segítse a smink tartalomhivatkozásainak megjelenítését a panelen.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: "@s" node form input format
hu: „@s” tartalom űrlap beviteli forma

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: "@s" node form select taxonomy
hu: „@s” tartalom űrlap taxonómia kiválasztása

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a Views tartalmak használatát a Panels, a Dashboard és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: use panels dashboard
hu: panels irányítópult használata

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
hu: A CTools API verzió túl régi a Panelshez. A Panelsnek legalább  %version verzióra van szüksége.

en: Please note that the Panels upgrade from Drupal 5 to Drupal 6 is far from perfect, especially where Views and CCK are involved. Please check all your panels carefully and compare them against the originals. You may need to do some rework to regain your original functionality.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a Panels Drupal 5-ről Drupal 6-ra frissítése messze van a tökéletestől, különösen ha a Views és a CCK is érintett. Alaposan ellenőrízni kell minden panelt és össze kell hasonlítani az eredetikkel. Szükség lehet némi átdolgozásra az eredeti működés visszaállításához.

en: Panels now requires the Chaos Tool Suite (ctools) module to function. Panels has been disabled until you can add this module.
hu: A Panels működéséhez szükséges a Chaos Tool Suite (ctools) modul. Amíg nincs hozzáadva a modul, a Panels le lesz tiltva.

en: Panel panes were updated
hu: A paneltáblák frissítve lettek

en: Panel displays were updated
hu: A panel megjelenítések frissítve lettek

en: Conversion of panels pages cannot be completed without page manager module from CTools installed. Please install CTools, activate page manager, and attempt the update again.
hu: A panels oldalak átalakítását nem lehet befejezni a telepített CTools page manager modulja nélkül. Telepíteni kell a CTools-t, aktiválni a page managert és újra meg kell próbálni a frissítést.

en: Your installation contains a module that no longer exists. When updating modules, you should always remove the module directory first, then replace it with the new code. The "Panels Simple Cache" module is being automatically disabled for you. Please do not re-enable it as it will cause your system to crash.
hu: A telepítés olyan modult tartalmaz, amely már nem létezik. A modulok frissítésekor először mindig el kell távolítani a modul könyvtárát, majd áthelyezni az új kódot. A „Panels Simple Cache” modul automatikusan le lesz tiltva. Nem szabad újraengedélyezni, mert az a rendszer összeomlásához vezethet.

en: The delegator module has been replaced by the Page Manager module. You should enable the page manager module to ensure that any panel pages you have will not be lost.
hu: A Delegator modul le lett cserélve a Page Manager modullal. Engedélyezni kell a Page Manager modult, hogy a meglévő paneloldalak biztosan ne vesszenek el.

en: CTools API Version
hu: CTools API verzió

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Panel page
hu: Paneloldal

en: You must activate the page manager module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez engedélyezni kell a Page Manager modult.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
hu: A paneltartalmak normál tartalmak, megjelennek a keresésekben, de korlátozottabbak mint a paneloldalak.

en: Panel node
hu: Paneltartalom

en: You must activate the panel node module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a panel node modult.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
hu: A mini panelek blokként megjelenített kis tartalomterületek, amiket összetett blokk elrendezések, vagy elrendezésen belüli elrendezések létrehozásához lehet használni.

en: Mini panel
hu: Minipanel

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a Mini panels modult.

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: There are no mini panels.
hu: Nincsenek minipanelek.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
hu: Jelenleg nincsenek módosítható beállítások, de a jövőben további beépülők vagy modulok biztosíthatják azokat.

en: Your changes have been discarded.
hu: A módosítások el lettek dobva.

en: Disable this pane
hu: Tábla tiltása

en: Enable this pane
hu: Tábla engedélyezése

en: CSS properties
hu: CSS tulajdonságok

en: Invalid pane id.
hu: Érvénytelen táblaazonosító.

en: Cache method for this display
hu: Gyorsítótár mód ehhez a megjelenítéshez

en: Cache method for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási módja

en: Cache settings for this display
hu: Gyorstár beállítás ehhez a megjelenítéshez

en: Cache settings for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási beállításai

en: Default style for this display
hu: A megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusa

en: Panel style for region "!region"
hu: „!region” régió panelstílusa

en: Pane style for "!pane"
hu: „!pane” panelstílusa

en: Use display default style
hu: Megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusának használata

en: Style settings for @style (display)
hu: @style stílus beállításai (megjelenítés)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
hu: @style ("!region" régió) stílus stílusbeállításai

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
hu: @style ("!pane" tábla) stílus stílusbeállításai

en: Configure CSS on !subtype_title
hu: !subtype_title CSS beállításai

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS ID. Üres is lehet.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS osztály. Üres is lehet.

en: Access settings on !subtype_title
hu: !subtype_title hozzáférési beállításai

en: Add visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabály hozzáadása

en: Invalid test id.
hu: Érvénytelen tesztazonosító.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabályának beállítása

en: Panel layout has been updated.
hu: A panel elrendezése frissült.

en: There is no content in the panel display. If there were content, you would be given an opportunity to select where in the new layout the old content would be placed. Select "Save" or "Continue" to proceed. This change will not be processed if you do not continue.
hu: Nincsenek tartalmak a panel megjelenésében. Ha voltak tartalmak, akkor ki lehetne választani, hogy az új elrendezésben a régi tartalom hova kerüljön. A folytatáshoz a „Mentés”-t vagy a  „Folytatás”-t kell választani. A módosítások a folytatásig nem lesznek elmentve.

en: Mini panel: "@title"
hu: Minipanel: „@title”

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
hu: A Drupal által blokként, más panel modulok által táblákként használható minipanelek létrehozása.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
hu: Sorokba és oszlopokba tördelt panelelrendezés.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
hu: Annak beállítása, hogy melyik tartalom legyen hozzáadható paneltartalmak megjelenéséhez.

en: Show layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő megjelenítése

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Add row to top
hu: Sor hozzáadása a tetejéhez

en: Add row to bottom
hu: Sor hozzáadása az aljához

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Add region to left
hu: Régió hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add column to left
hu: Oszlop hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add region to right
hu: Régió hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Add column to right
hu: Oszlop hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Region settings
hu: Régió beállításai

en: Remove region
hu: Régió eltávolítása

en: Invalid item id.
hu: Érvénytelen elemazonosító.

en: Configure column
hu: Oszlop beállítása

en: Configure row
hu: Sor beállítása

en: Configure region
hu: Régió beállítása

en: Region title
hu: Régió címe

en: Fluid
hu: Folyékony

en: You must remove contained items to change the row container type.
hu: A tartalmazott elemeket el kell távolítani a sor tárolótípusának módosításához.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
hu: Az elemeket nem lehet folyékonyra állítani ha már vannak rögzített elemek az oldalon.

en: Hide layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő elrejtése

en: No markup at all
hu: Egyáltalán nincsenek jelölők

en: Display the pane with no markup, not even a title.
hu: A táblát jelölők nélkül jeleníti meg. a címet is beleértve.

en: Each region
hu: Minden régió

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
hu: Annak kiválasztása, hogy a doboz minden tábla (tartalom egy része) vagy a régió (minden oszlop vagy régió) körül legyen-e.

en: Change general settings about this variant.
hu: A változat általános beállításainak módosítása.

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
hu: Tartalomi elemek hozzáadása és elhelyezésük megváltoztatása egy fogd-és-vidd felülettel.

en: Move content from old layout
hu: Tartalom mozgatása a régi elrendezésből

en: Get a preview of what this variant will look like.
hu: Egy előnézet arról, hogy miként fog kinézni ez a változat.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: This panel has no content.
hu: Ennek a panelnek nincs tartalma.

en: This panel has no contexts.
hu: Ennek a panelnek nincsenek környezetei.

en: You must select a layout.
hu: Ki kell választani egy elrendezést.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
hu: Az elrendezés módosításához egy másik elrendezést kell választani.

en: Update and preview
hu: Frissítés és előnézet

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
hu: Bejelölve az oldal letiltja, hogy az összes régió megjelenjen a sminkben. Meg kell jegyezni, hogy ezt a beállítást a sminkek eltérően kezelik. Kétely esetén érdemes kipróbálni egy alapértelmezett sminkkel.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
hu: Itt szabályosan formázott CSS kódot kell megadni; a kód be lesz ágyazva az oldalba, csak kisebb igazításokhoz lehet használni; általában jobb az oldalhoz használt CSS-t a sminkben elhelyezni, ha lehetséges. Ez a CSS kód a biztonság miatt szűrve lesz, így lehet, hogy néhány CSS kód nem fog működni.

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők szerkesztése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőbe írható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható csoportok” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: New upload
hu: Új feltöltés

en: These settings specifically affect videos displayed from <a href="@provider" target="_blank">Vimeo</a>. You can learn more about its <a href="@api" target="_blank">API</a> here. (You no longer need a key for any current supported features.)
hu: Ezek a beállítások az alábbi helyről származó videók lejátszásakor lényegesek: <a href="@provider" target="_blank">Vimeo</a>. További információk: <a href="@api" target="_blank">API</a>. (Már nem szükséges kulcs a jelenleg támogatott lehetőségekhez)

en: noindex meta tag
hu: noindex meta jelölő

en: There are currently no statistics for this advertisement.
hu: Jelenleg nincs statisztika erről a hirdetésről.

en: The ID of the advertisement.
hu: A hirdetés azonosítója.

en: The status of the ad.
hu: A hirdetés állapota.

en: The url of the advertisement.
hu: A hirdetés webcíme.

en: The redirection url of the advertisement.
hu: A hirdetés átirányítási webcíme.

en: The title of the advertisement.
hu: A hirdetés címe.

en: This advertisement has been approved and is currently waiting to be activated.
hu: A hirdetés elfogadása megtörtént, jelenleg aktiválásra vár.

en: This advertisement has expired and is no longer being displayed.
hu: A hirdetés lejárt, tovább nem jeleníthető meg.

en: This advertisement was refused by the site administrator and will not be displayed.
hu: Az adminisztrátor visszautasította a hirdetést, ezért nem jelenik meg.

en: Select Ad type
hu: Hirdetés típusa

en: delete own advertisements
hu: saját hirdetések törlése

en: delete any advertisement
hu: bármely hirdetés törlése

en: Create container
hu: Csatornatároló

en: Create channel
hu: Csatorna létrehozása

en: <any>
hu: < bármely >

en: Ad channels
hu: Hirdetési csatornák

en: Are you sure you want to delete the %name container?
hu: „%name” tároló biztosan törölhető?

en: URL rules
hu: Webcímszabályok

en: Ad group rules
hu: Hirdetési csoport szabályok

en: A channel named %name already exists.
hu: %name nevű csatorna már létezik.

en: The %name channel has been created.
hu: %name csatorna létre lett hozva.

en: The %name channel has been updated.
hu: %name csatorna frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the %name channel?
hu: „%name” csatorna biztosan törölhető?

en: The %name channel has been deleted.
hu: %name csatorna törölve lett.

en: 1 advertisement | @count advertisements
hu[0]: 1 hirdetés
hu[1]: @count hirdetés

en: 1 channel | @count channels
hu[0]: 1 csatorna
hu[1]: @count csatorna

en: administer channels
hu: csatornák adminisztrációja

en: Maximum filesize
hu: Legnagyobb fájlméret

en: Remote image path
hu: Távoli kép útvonala

en: File attachements
hu: Csatolmányok

en: generate administrative reports
hu: adminisztratív jelentések előállítása

en: Report dates
hu: Jelentésdátumok

en: Modify report
hu: Jelentés módosítása

en: Active dates
hu: Aktív dátumok

en: Lock
hu: Lezárás

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: The 0/0/all/... grant applies to all nodes and all users -- usually it should not be present if any node access module is active!
hu: A 0/0/all/... jog minden tartalomra és felhasználóra alkalmazva van. Ennek általában nem kellene megjelennie, ha egy tartalomhozzáférési modul használatban van.

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: width @width
hu: szélesség @width

en: height @height
hu: magasság @height

en: upscaling allowed
hu: túlméretezés engedélyezve

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
hu: szélesség @width, magasság @height, kitöltés: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
hu: szélesség: @width, magasság: @height, x eltolás: @xoffset, y eltolás: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hu: véletlen -@degrees&deg és @degrees&deg között

en: Save Preset
hu: Beállítás mentése

en: The preset name you have chosen is already in use.
hu: A megadott beállításnév már használatban van.

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: This %action action is not associated %preset preset.
hu: %action akció nincs ehhez a beállításhoz társítva: %preset.

en: Create Action
hu: Akció létrehozása

en: The action was succesfully created.
hu: Az akció sikeresen létrejött.

en: There was an error saving the new image file %dst.
hu: Hiba történt az új %dst kép mentése közben.

en: No minimum
hu: Nincs alsó korlát

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: csoport

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” csoport tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” csoportok egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that its criteria (as specified below) will be used.
hu: Ha egynél több változat van az oldalon, az oldal meglátogatásakor minden változatnak lehetősége van megjelenni. Az első változattól kezdve egészen az utolsóig mindegyik ellenőrizve lesz, hogy megfelel-e a kiválasztási szabályoknak. Az első változat ami megfelel a feltételnek (ahogy az fentebb meg lett határozva) lesz használva.

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A Page manager modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%term because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a taxonomy/term/%term elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
hu: Ez az azonosító a tartalmat megjelenítő sablonjavaslataként lesz hozzáadva: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. A sablonjavaslatokról részletesen a Drupal smink kézikönyvben lehet olvasni.

en: Treat this as the primary node page
hu: Elsődleges tartalomoldalként kezelés

en: This can affect title rendering and breadcrumbs from some node types.
hu: Befolyásolhatja néhány tartalomtípusnál a cím létrehozását és a morzsát.

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the site mission statement as content.
hu: A webhely céljainak hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
hu: Alap Panels megjelenítési függvények; nem biztosít külső UI-t, legalább egy további Panels modult engedélyezni kell.

en: You may use substitutions in this title.
hu: Ebben a címben lehet helyettesítéseket használni.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
hu: A tartalmi beállítások kategóriákra vannak osztva. A folytatáshoz ki kell választani egy kategóriát a bal oldalon.

en: Change the layout of this panel.
hu: A panel elrendezésének módosítása.

en: Manage mini panels
hu: minipanelek kezelése

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: SingleFrame
hu: Egyetlen keret

en: Timer delay
hu: Késleltetés

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
hu: Az az idő ezredmásodpercben, amíg az átmenet tart. Csak szám írható be!

en: This option controls the order items are displayed. The default setting, False, uses the views ordering. True will cause the images to display in a random order.
hu: Ezzel a lehetőséggel az elemek sorrendje állítható be. Az alapértelmezés szerinti hamis érték a nézetben meghatározott sorrend használatát jelenti. Igaz érték esetén az elemek véletlenszerű sorrendben jelennek meg.

en: Pause when hovering on the slideshow image.
hu: Leállítja a diavetítést, ha az egér egy diaelem fölé ér.

en: Determine if controls for the slideshow (start/stop/next/previous) should appear, and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a diavetítés vezérlőelemei (indítás, megállítás, következő, előző) be vannak kapcsolva, akkor azok a diavetítés előtt vagy után jelenjenek-e meg.

en: Determine if a pager for the slideshow (1|2|3) should appear, and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a diavetítés lapozója (1|2|3) be van kapcsolva, akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen-e meg.

en: The transition effect that will be used to change between images. Not all options below may be relevant depending on the effect.
hu: A képek bemutatásához használt áttűnés típusa. A következő lehetőségek a kiválasztott hatástól függenek. Az összes hatáson nem mindegyik értelmezhető.

en: The sync option controls whether the slide transitions occur simultaneously. The default is yes which means that the current slide transitions out as the next slide transitions in. By setting the sync option to no you can get some interesting twists on your transitions.
hu: A szinkron lehetőséggel beállítható, hogy a diaátmenetek egyidejűleg történjenek. Az alapértelmezés szerinti igen azt jelenti, hogy az aktuális dia átmenete akkor végződik, amikor a következő diáé elkezdődik. Nemre állítva érdekesebbé tehetőek a diaátmenetek.

en: Views Slideshow: SingleFrame
hu: <em>Views Slideshow</em>: Egyetlen keret

en: Adds a Single Frame slideshow mode to Views Slideshows.
hu: „Egyetlen keret” diavetítési módot ad a <em>Views Slideshow</em> modulhoz.

en: ThumbnailHover
hu: Bélyegkép fölévitel

en: Pager Event
hu: Lapozó esemény

en: Which event should be used to select an image from the breakout list.
hu: Melyik hatás legyen használva a kép kiválasztásakor az áttekintő listából.

en: Views Slideshow: ThumbnailHover
hu: <em>Views Slideshow</em>: Bélyegkép fölévitel

en: Adds a Thumbnail Hover slideshow mode to Views Slideshows.
hu: „Bélyegkép föléviteli” diavetítést ad a <em>Views Slideshow</em> modulhoz.

en: Structure
hu: Felépítés

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
hu: Például: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Populate feature
hu: Jellemző közzététele

en: AHAH callback to populate a feature from selected components.
hu: AHAH hívás a kiválasztott összetevőhöz tartozó jellemző közzétételéhez.

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: Unique
hu: Egyedi

en: My Account
hu: Saját adatok

en: Choose an error handler for your site. <em>Backtrace</em> prints nice debug information when an error is noticed, and you <a href="@choose">choose to show errors on screen</a>. <strong>Backtrace requires the <a href="@krumo">krumo library</a></strong>. <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: Az oldal hibakezelőjének kiválasztása. A <em>Backtrace</em> hiba észlelésénél szép kimenetet ad és <a href="@choose">kiválasztható a hibák képernyőre írása</a>. A <strong><em>Backtrace</em> használatához szükséges a <a href="@krumo"><em>Krumo</em> könyvtár</a></strong>. A „Nincs” egy jó választás saját hibakereső használatakor.

en: The second block provided by this module shows the entries in the node_access table for any nodes shown on the current page.  You can enable the debug mode on the <a href="@settings_page">settings page</a> to display much more information, but this can cause considerable overhead.  Because the tables shown are wide, it is recommended to enable the blocks in the page footer rather than a sidebar.
hu: A modul által biztosított második blokk a node_acess táblának bármely, az aktuális oldalon megjelenő tartalomra vonatkozó bejegyzését mutatja meg. Több információ megjelenítéséhez lehetőség van a hibakereső mód engedélyezésére a <a href="@settings_page">beállítások oldalon</a>, de ez tekintélyes többletterhelést okoz. Mivel a táblák megjelenítése széles, javasolt a blokkot az oldalsávok helyett a láblécben megjeleníteni.

en: This module also provides a <a href="@summary_page">summary page</a> which shows general information about your node_access table.  If you have installed the Views module, you may browse node_access by realm.
hu: Ez a modul biztosít még egy <a href="@summary_page">összefoglaló oldalt</a>, ahol általános információk találhatóak a node_access tábláról. Ha a <em>Views</em> modul telepítve van, akkor a node_access tábla tartományok szerint is böngészhető.

en: For per-user access permissions enable the second DNA <a href="@block">block</a>.
hu: A felhasználók szerinti hozzáférési jogosultságokhoz engedélyezni kell a második DNA <a href="@block">blokkot</a>.

en: To see more details enable <a href="@debug_mode">debug mode</a>.
hu: További részletek megtekintéséhez engedélyezni kell a <a href="@debug_mode">hibakereső módot</a>.

en: !username has the %administer_nodes permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %administer_nodes jogosultsággal rendelkezik, így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: Create nodes of the '@Node_type' type.
hu: „@Node_type” típusú tartalmak létrehozása.

en: Unable to load the node &ndash; this should never happen!
hu: Nem lehet betölteni a tartalmat &ndash;! Ez sosem történhet meg!

en: !NO: input format
hu: !NO: beviteli forma

en: !NO: This user is not allowed to use the input format '!format' (!fid).
hu: !NO: ez a felhasználó nem használhatja a „!format” (!fid) beviteli formát.

en: !YES: administer nodes
hu: !YES: tartalmak adminisztrációja

en: !YES: This user has the '!administer_nodes' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: ez a felhasználó „!administer_nodes” jogosultsággal rendelkezik és mindent megtehet a tartalmakkal.

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !YES: by the module
hu: !YES: a modul által

en: !YES: The '@module' module (which defines the '@content_type' content type) allows this, probably based on some permission.
hu: !YES: a „@module” modul (ami meghatározza a „@content_type” tartalomtípust) engedélyezi, valószínűleg egyéb engedélyek alapján.

en: !NO: by the module
hu: !NO: a modul által

en: !NO: The '@module' module (which defines the '@content_type' content type) denies this.
hu: !NO: a @module modul (ami meghatározza a „@content_type” tartalomtípust) tiltja.

en: !YES: node access
hu: !YES: Node access

en: !YES: Node access allows this.
hu: !YES: Node access engedélyezi.

en: !NO: Node access denies this.
hu: !NO: a Node access tiltja.

en: !YES: own node
hu: !YES: saját tartalom

en: !YES: The user may view his/her own node.
hu: !YES: a felhasználó megtekintheti a saját tartalmát.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Node access was not checked because the node is not published.
hu: A tartalom hozzáférése nem volt ellenőrizve, mert a tartalom rejtett.

en: view devel_node_access information
hu: devel_node_access információinak megtekintése

en: Summary performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Detail performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: A részletes teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Performance detailed logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause severe issues on live sites.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás <a href="@link">engedélyezve</a> van. Éles webhelyeken komoly problémákat okozhat.

en: Query timing and count logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause memory size per page to be larger than normal.
hu: A lekérdezés időzítő és a számláló naplózása <a href="@link">engedélyezve van</a>. Emiatt az oldalanként felhasznált memória mérete nagyobb lehet a szokásosnál.

en: Edit style
hu: Stílus szerkesztése

en: Delete style
hu: Stílus törlése

en: Initial slide delay offset
hu: Kezdeti diaátmenet késleltetés kiegyenlítése

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
hu: Az első diaátmenet megkezdésének ideje ezredmásodpercben. Ez a szám a „Késleltetés” értékéhez fog hozzáadódni és így képezi a kezdeti átmenet késleltetést. Például, ha a késleltetés 4000, a kezdeti késleltetés eltolása pedig 2000, akkor az első dia után 6000 ms (6 mp) múlva fog a következő diára ugorni. Ha a kezdeti késleltetés eltolás -2000, akkor az első dia 2000 ms (2 mp) múlva fog cserélődni.

en: Pager Type
hu: Lapozótípus

en: Numbered
hu: Számozott

en: What the pager should look like.  Thumbnails grabs the first image in each slideshow item.
hu: A lapozó kinézetének meghatározása. Bélyegképek nézetben mindegyik diából az első képet fogja használni.

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
hu: A dia aktiválása és a vetítés leállítása ha az egér a lapozó felett van

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
hu: A dia aktiválódjon és a diavetítés leálljon, ha az egér a lapozó felett áll.

en: Image Counter
hu: Képszámláló

en: Determine if the Image Counter (1 of 4) should be displayed and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a képszámláló (1/4) be van kapcsolva akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen e meg.

en: Add other jQuery cycle options one per line.  Ex. height: 350  !url
hu: További <em>jQuery cycle</em> beállítások, soronként egy. Például „height: 350”. !url

en: Internet Explorer Options
hu: Internet Explorer beállítások

en: True if clearType corrections should be applied (for IE).  Some background issues could be fixed by setting this to false.
hu: Igaz érték esetén a <em>ClearType</em> javítások alkalmazásra kerülnek (Internet Explorer). Néhány háttérrel kapcsolatos hiba javítható az érték hamisra állításával.

en: ClearType Background
hu: ClearType háttér

en: Set to true to disable extra cleartype fixing (leave false to force background color setting on slides)
hu: Igaz értékre állítva kikapcsolja a cleartype javítást (hamis értéken hagyva kikényszeríti a háttérszínre vonatkozó beállításokat a diákon)

en: Determine if Image Counter (1 of 4) should be displayed and if so whether they should appear before or after the slideshow.
hu: Meghatározza, hogy ha a képszámláló (1/4) be van kapcsolvam akkor az a diavetítés előtt vagy után jelenjen-e meg.

en: token
hu: vezérjel

en: Header text
hu: Fejléc szövege

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable search/@name/%menu_tail because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a search/@name/%menu_tail elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Page footer message
hu: Oldal lábléc üzenete

en: Add the page footer message as content.
hu: Az oldal láblécüzenetének hozzáadása tartalomként.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: No keywords text
hu: Nincs kulcsszó szöveg

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: The Panels module cannot be updated while disabled. If you wish to update Panels, please enable it. If you do not wish to update Panels, please uninstall it.
hu: A <em>Panels</em> modult nem lehet frissíteni, ha le van tiltva. Ha szükséges a <em>Panels</em> frissítése, akkor engedélyezni kell. Ha nem szükséges a <em>Panels</em> frissítése, akkor el kell távolítani.

en: &#x2713;Panel title
hu: &#x2713;Panelcím

en: No rules
hu: Nincsenek szabályok

en: Visibility rules
hu: Láthatósági szabályok

en: Title type
hu: Címtípus

en: Manually set
hu: Kézi beállítás

en: From pane
hu: Táblából

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
hu: A panel címe. Üresen hagyva egy alapértelmezett cím lesz használva. „Nincs cím”-re állítva a cím valóban üres lesz.

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
hu: MEGJEGYZÉS: a panel_nodes importálásához először be kell állítani az Export modulban a „Mentés új tartalomként és szerkesztés”-t, különben nem működik.

en: Region class
hu: Régió osztálya

en: Leave blank to disable scheduled publishing.
hu: Üresen kell hagyni az időzített közzététel kikapcsolásához.

en: Leave blank to disable scheduled unpublishing.
hu: Üresen kell hagyni a tartalmak időzített tiltásának kikapcsolásához.

en: Scheduler module form.
hu: A Scheduler modul űrlapja.

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
hu: A „listázás” beállítással a felhasználó kiválaszthatja, hogy a fájl megjelenjen-e a listában a tartalom létrehozása után.

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
hu: Egy új álnév automatikusan létre fog jönni a tartalomhoz. Ha saját álnév szükséges, akkor ki kell kapcsolni ezt a lehetőséget.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
hu: A létrehozott álneveket vezérlő formátumok részletes beállítása az <a href="@pathauto">automatikus álnév beállításainál</a>.

en: Skip empty fields
hu: Üres mezők kihagyása

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
hu: ELSŐ/UTOLSÓ n elemenként

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: If the field is empty, display this text instead.
hu: Ha a mező üres, akkor ez a szöveg jelenjen meg helyette.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
hu: Ha a mező a 0 számot tartalmazza, akkor üres szöveg jelenjen meg helyette

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
hu: Semmi ne jelenjen meg, ha ez a mező üres. Meg kell jegyezni, hogy a mező címkéje így is meg fog jelenni. A stílus vagy a sorstílus beállításoknál lehet elrejteni az üres mezők címkéit.

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: Remove all Views 1 tables
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla eltávolítása

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
hu: A <em>Views</em> 1 táblák el lesznek dobva a jelölőnégyzet bejelölése után a takarításra kattintva. Figyelmeztetés: ez a művelet nem vonható vissza! Csak akkor szabad használni, ha a továbbiakban biztosan nincs szükség ezekre az adatokra.

en: All Views 1 tables have been removed.
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla el lett távolítva.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The file ID for the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the attached file.
hu: A csatolt fájl neve.

en: The MIME type of the attached file.
hu: A csatolt fáj MIME típusa.

en: The path of the attached file.
hu: A csatolt fájl útvonala.

en: The size of the attached file.
hu: A csatolt fájl mérete.

en: The name of the role.
hu: A csoport neve.

en: The role ID of the role.
hu: A csoport csoportazonosítója.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozáshoz.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott gyorstár mechanizmushoz.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button.
hu: A „Mehet” gomb elrejtése.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta - megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
hu: Bármely <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Dátum beviteli formátumnak</a> megfelelő dátum beírható. Érvényes értékek például a <em>today</em>, a <em>+2 months</em> vagy a <em>Dec 9 2004</em>.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
hu: Bármely <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Dátum beviteli formátumnak</a> megfelelő idő beírható. Érvényes értékek például a <em>now</em>, a <em>+2 hours</em> vagy a <em>10:30pm</em>.

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Always display more link
hu: Mindig jelenítsen meg tovább hivatkozást

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: administer features
hu: jellemzők adminisztrációja

en: manage features
hu: jellemzők kezelése

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Filter formats
hu: Szűrőformák

en: No features; consider <a href="!url">adding one.</a>
hu: Nincs jellemző. Érdemes <a href="!url">hozzáadni egyet</a>.

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: Enable the %revisions page for this content type
hu: %revisions oldal engedélyezése jelen tartalomtípus számára

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár elrendezése. A függőleges működik jól nagy, széles képernyőkkel, míg a vízszintes lesz jobb korlátozott lehetőségek esetén.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
hu: Kiválasztható az adminisztrációs eszköztár helyzete, hogy ne ütközzön az aktuális smink egyéb elemeivel.

en: use admin toolbar
hu: adminisztrációs eszköztár használata

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
hu: Drupal felhasználói felület segítők adminisztrátoroknak és kezelőknek.

en: Other tools
hu: Egyéb eszközök

en: Show querylog
hu: Lekérdezésnapló mutatása

en: Hide querylog
hu: Lekérdezésnapló elrejtése

en: 1 year before
hu: 1 évvel előtte

en: 16 weeks before
hu: 16 héttel előtte

en: 8 weeks before
hu: 8 héttel előtte

en: 4 weeks before
hu: 4 héttel előtte

en: 3 weeks before
hu: 3 héttel előtte

en: 2 weeks before
hu: 2 héttel előtte

en: 1 week before
hu: 1 héttel előtte

en: 5 days before
hu: 5 nappal előtte

en: 3 days before
hu: 3 nappal előtte

en: 1 day before
hu: 1 nappal előtte

en: 12 hours before
hu: 12 órával előtte

en: 6 hours before
hu: 6 órával előtte

en: 3 hours before
hu: 3 órával előtte

en: 1 hour before
hu: 1 órával előtte

en: 1 hour after
hu: 1 órával utána

en: 3 hours after
hu: 3 órával utána

en: 6 hours after
hu: 6 órával utána

en: 12 hours after
hu: 12 órával utána

en: 1 day after
hu: 1 nappal utána

en: 3 days after
hu: 3 nappal utána

en: 5 days after
hu: 5 nappal utána

en: 1 week after
hu: 1 héttel utána

en: 2 weeks after
hu: 2 héttel utána

en: 3 weeks after
hu: 3 héttel utána

en: 4 weeks after
hu: 4 héttel utána

en: 8 weeks after
hu: 8 héttel utána

en: 16 weeks after
hu: 16 héttel utána

en: 1 year after
hu: 1 évvel utána

en: An advertisement has been clicked.
hu: Egy hirdetésre rákattintottak.

en: An advertisement has been approved.
hu: Egy hirdetés el lett fogadva.

en: An advertisement has been marked as pending.
hu: Egy hirdetés függővé lett téve.

en: An advertisement has been marked as offline.
hu: Egy hirdetés ki lett kapcsolva.

en: An advertisement has been denied.
hu: Egy hirdetés le lett tiltva.

en: An advertisement has been activated.
hu: Egy hirdetés aktiválva lett.

en: An advertisement has expired.
hu: Egy hirdetés aktiválva lejárt.

en: An advertisement has been created.
hu: Egy hirdetés létre lett hozva.

en: An advertisement has been updated.
hu: Egy hirdetés frissítve lett.

en: An advertisement has been deleted.
hu: Egy hirdetés törölve lett.

en: select a profile field
hu: profilmező kiválasztása

en: administer ad triggers
hu: hirdetési triggerek adminisztrációja

en: Ad actions
hu: Hirdetés akciók

en: Enable ad triggers and actions, useful for creating notification emails.
hu: Engedélyezi a hirdetési triggereket és akciókat, melyek hasznosak az értesítési emailek létrehozásához.

en: Ad channels: !channels
hu: Hirdetési csatornák: !channels

en: Ad channels: all
hu: Hirdetési csatornák: mind

en: Report dates: !start to !end
hu: Jelentés dátuma: !start-tól !end-ig.

en: Ad groups: !groups
hu: Hirdetési csoportok: !groups

en: There !count found.
hu: !count található.

en: Report data
hu: Jelentés

en: was <strong>1</strong> ad | were <strong>@count</strong> ads
hu[0]: <strong>1</strong> hirdetés volt
hu[1]: <strong>@count</strong> hirdetés volt

en: Generates reports and charts from advertisement statistics.
hu: Jelentéseket és diagrammokat készít a hirdetési statisztikából.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
hu: A használandó morzsacím, ha ez az argumentum jelen van. Ha itt nincs morzsa beállítva, akkor az alapértelmezés szerinti „Cím” érték lesz felhasználva, lásd a „Cím” a százalékos helyettesítő.

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e a lapozó értékeit a szülő megjelenéstől, amelyhez csatolták? Megjegyzendő, hogy ez nem várt eredményt adhat, ha a megjelenítendő elemek száma nem egyezik meg.

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
hu: Ez a megjelenítés megformázza-e a lapozó értékeket? Ha nem, akkor tudja örökölni azt a szülőtől...

en: Vertical tabify this form.
hu: Az űrlap függőleges fülesítése.

en: Include the following elements in the vertical tabs
hu: A kövekező elemek bevétele a függőleges fülekbe

en: No revision
hu: Nincs változat

en: @number comments per page
hu: @number hozzászólás egy oldalon

en: Requires a title
hu: Szükséges egy cím

en: No body
hu: Nincs törzs

en: Enables fieldsets to be collapsed into a vertical tab display.
hu: Engedélyezi, hogy a mezőcsoportok a függőleges fülekbe zárva jelenjenek meg.

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Choose a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
hu: Más blokkok engedélyezése az admin eszköztárhoz.

en: Administrative blocks
hu: Adminisztratív blokkok

en: Other blocks
hu: Más blokkok

en: Thickness
hu: Vastagság

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom egyedi azonosítója, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott email cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The formatted content of the comment itself.
hu: A hozzászólás formázott tartalma.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The human-readable name of the node type.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The optional 'mission' of the site.
hu: A webhely lehetséges „küldetése”.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs email címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés lehetséges leírása.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia kifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók email címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: Lighter
hu: Vékonyabb

en: Bolder
hu: Vastagabb

en: Panels everywhere
hu: Panelek mindenhol

en: Main page content
hu: Címlapos tartalom

en: User contact forms
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlapok

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: E-mails
hu: E-mailek

en: Fixed width
hu: Fix szélesség

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
hu: Egyszerű, táblázatokat nem használó, egyoszlopos, alkalmazkodó szélességű adminisztrációs smink.

en: View name '@name' is already taken
hu: „@name” nézetnév már foglalt

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
hu: Belső kiszolgálóhiba. További információkért meg kell tekinteni a kiszolgáló vagy a PHP hibanaplóját.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
hu: @path útvonalon hiba történt.
    
    A hiba leírása: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
hu: Kiemelt a tartalom vagy sem. Csökkenőre kell állítani ahhoz, hogy a kiemelt tartalmak legyenek elsőként listázva.

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: edit any panel-nodes
hu: bármely panel-tartalom szerkesztése

en: Debug mode verifies the grant records in the node_access table against those that would be set by running !Rebuild_permissions, and displays them all; this can cause considerable overhead.
hu: A hibakereső mód összeveti a node_access táblában szereplő jog bejegyzéseket azokkal, amiket !Rebuild_permissions futtatása állítana be és megjeleníti azokat; ez jelentős többletterhelést okozhat.

en: static
hu: állandó

en: Non-standard grant in !na.
hu: Szabványostól eltérő engedély ebben: !na.

en: !username (user %uid) can use these grants for %access access (if they are present above): !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket az engedélyeket használhatja %access hozzáféréshez (ha lentebb megjelennek): !list

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: You do not have any content types that can be generated. <a href="@create-type">Go create a new content type</a> already!</a>
hu: Nincsenek létrehozható tartalomtípusok. <a href="@create-type">Ideje létrehozni egy új tartalomtípust!</a>

en: ms (Max)
hu: ms (max)

en: ms (Avg)
hu: ms (atlag)

en: Query ms (Max)
hu: Lekérdezés ms (max)

en: Query ms (Avg)
hu: Query ms (átlag)

en: ms (Total)
hu: ms (összes)

en: Query ms
hu: Lekérdezés ms

en: Include new fieldsets in vertical tabs by default.
hu: Az új mezőcsoportok függőleges fülesítése alapértelmezés szerint.

en: Minimum number of tabified fieldsets to show vertical tabs
hu: A fülesített mezőcsoportok legkisebb száma, melytől függőleges fülekként jelenjenek meg.

en: Non-tabified fieldsets do not count towards this minimum.
hu: A nem fülesített mezőcsoportok nem számítanak bele a legkisebb értékbe.

en: Expose vertical tabs selection on the edit content type forms.
hu: A függőleges fülek kiválasztásának lehetősége a tartalomtípus szerkesztő oldalon.

en: This feature will not work when adding a new content type and may not detect some fieldsets.
hu: Ez a lehetőség nem fog működni új tartalomtípus hozzáadásakor, amíg nem érzékelhető néhány mezőcsoport.

en: vertical tab
hu: függőleges fül

en: Provides vertical tabs for supported forms like the node edit page.
hu: Függőleges füleket ad a támogatott űrlapokhoz, mint például a tartalom szerkesztő oldal.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: Text box
hu: Szövegdoboz

en: Key-value pairs may be entered separated by pipes. i.e. safe_key|Some readable option
hu: Kulcs-érték párok megadhatóak csővezeték jellel elválaszva. Például <em>felhasznalo@pelda.hu|Példa felhasználó</em>.

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
hu: A <em>Webform</em> tartalmak számára engedélyez csatolt űrlapokat és kérdőíveket.

en: To add one, create a !types piece of content.
hu: A hozzáadáshoz készíteni kell adni egy !types típusú tartalmat.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
hu: Az űrlap jelenleg egyetlen tartalomtípusnál sincs engedélyezve.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
hu: A <em>Webform</em> használatához legalább egy tartalomtípust engedélyezni kell ezen az oldalon.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
hu: Ezen az oldalon a webhely összes olyan tartalma listázva van, amelyikhez van csatolt űrlap.

en: Webform-enabled piece of content
hu: Űrlappal ellátott tartalomrészek

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
hu: Az <a href="!url">Űrlap beállításai</a> oldalon kell az űrlapokat engedélyezni legalább egy tartalomtípushoz.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
hu: Választható. A <em>Webform</em> engedélyezése többféle típushoz az <a href="!url">űrlapok beállítása</a> oldalon lehetséges.

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
            <li>!webform-types-message</li>
            <li>Go to <a href="!create-content">Create content</a> and add a !types piece of content.</li>
            <li>After saving the new content, you will be redirected to the main field list of the form that will be created. Add the fields you would like on your form.</li>
            <li>Once finished adding fields, you may want to send e-mails to administrators or back to the user who filled out the form. Click on the <em>Emails</em> sub-tab underneath the <em>Webform</em> tab on the piece of content.</li>
            <li>Finally, visit the <em>Form settings</em> sub-tab under the <em>Webform</em> tab to configure remaining configurations options for your form.
              <ul>
              <li>Add a confirmation message and/or redirect URL that is to be displayed after successful submission.</li>
              <li>Set a submission limit.</li>
              <li>Determine which roles may submit the form.</li>
              <li>Advanced configuration options such as allowing drafts or show users a message indicating how they can edit their submissions.</li>
              </ul>
            </li>
            <li>Your form is now ready for viewing. After receiving submissions, you can check the results users have submitted by visiting the <em>Results</em> tab on the piece of content.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
hu: <p>Ezzel a modullal űrlapok és kérdőívek készíthetőek. Ezeknek az űrlapoknak a kitöltései adatbázisban tárolódnak és igény szerint elküldésre is kerülnek beállított e-mailcímekre.</p><p>Az elkészítés lépései:</p><ul>
    <li>!webform-types-message</li>
    <li>A <a href="!create-content">tartalom beküldése</a> oldalon hozzá kell adni !types tartalom típusból egyet.</li>
    <li>Az új tartalom mentése után átirányítás történik az űrlap összetevők lista nézetre. Itt tetszőlegesen lehet mezőket felvenni az űrlaphoz.</li>
    <li>Ha a mezők hozzáadása kész, meg lehet adni az adminisztrátor e-mailcímeket akiknek e-mail lesz elküldve, vagy a felhasználóét aki kitöltötte az űrlapot. Az <em>E-mailcímek</em> al-menüfülre kel kattintani az <em>Űrlapok</em> menüfül alatt az adott tartalomnál az eléréséhez.</li>
    <li>Végül az <em>Űrlap beállításai</em> al-menüfülben az <em>Űrlap</em> menüfül alatt lehet további opciókat beálltani ehhez az űrlaphoz.</li>
        <ul>
            <li>Megadható a beküldés utáni üzenet és, vagy az átirányítási URL, emelyiknek meg kell jelennie sikeres beküldés után</li>
           <li>Beállíthatóak a beküldési korlátok</li>
           <li>Meghatározható, hogy melyik csoportok küldhetik be az űrlapot</li>
           <li>Haladó beállítások mint a vázlat mentési lehetőség engedélyezése vagy az űrlap kitöltési útmutató megjelenítése</li>
        </ul>
     </li>
    <li>Az űrlap ezzel már kész a kitöltésre. A felhasználók általi űrlap kitöltések ezután az <em>Eredmények</em> menüfülön megtekinthetőek.</li>
     </ul>
    <p>Az összetevők hozzáadásának és beállításának súgója az első összetevő hozzáadása után jelenik meg.</p>

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
hu: Speciális szövegmező e-mailcímek számára.

en: Allow users to upload files of configurable types.
hu: Beállítható típusú csatolmányok beküldésének engedélyezése

en: Page break
hu: Oldaltörés

en: Organize forms into multiple pages.
hu: Űrlap elemek több oldalra tördelését biztosítja.

en: Select options
hu: Kiválasztási lehetőségek

en: Draft saved
hu: A vázlat elmentése megtörtént

en: @submission_url - The URL for viewing the completed submission.
hu: @submission_url - az URL, ahol a teljes beküldés megnézhető.

en: @email_values - All included components in a hierarchical structure.
hu: @email_values - Minden beállított összetevő hierarchikus formába rendezve.

en: @email_key - A formatted value and field label. Elements may be accessed such as <em>%email[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
hu: @email_key - Egy formázott érték és mező címke. Az elemek <em>%email[fieldset_a][key_b]</em> formában érhetőek el, az idézőjelek használata ellenjavalt.

en: @value_key - A value without additional formatting. Elements may be accessed such as <em>%value[fieldset_a][key_b]</em>. Do not include quotes.
hu: @value_key - Érték további formázás nélkül. Az elemek <em>%value[fieldset_a][key_b]</em> formában érhetőek el, az idézőjelek használata ellenjavalt.

en: Component variables
hu: Összetevő-változók

en: Basic variables
hu: Egyszerű változók

en: Special variables
hu: Különleges változók

en: If you are using the Profile module, you can also access all profile data using the syntax %profile[form_name]. If you for example have a profile value named profile_city, add the variable %profile[profile_city].
hu: A <em>Profile</em> modul használata estén az összes profil dat elérhető a %profile[form_name] formában. Például, ha létezik a profilban egy „profile_city” mező, akkor a mező értéke elérhető a %profile[profile_city] változóban.

en: Value of !component
hu: !component értéke

en: Value of "!component"
hu: „!component” értéke

en: access all webform results
hu: hozzáférés minden űrlap eredményeihez

en: access own webform results
hu: hozzáférés a saját űrlapok eredményeihez

en: edit all webform submissions
hu: minden űrlap eredményének szerkesztése

en: delete all webform submissions
hu: minden űrlap eredményének törlése

en: delete own webform submissions
hu: saját űrlapkitöltések törlése

en: Webform settings
hu: Űrlapok beállításai

en: Edit e-mail settings
hu: Az e-mailek beállításainak szerkesztése

en: Delete e-mail settings
hu: Az e-mailek beállításainak törlése

en: Updated file components to use numeric file IDs in the submitted values.
hu: A fájl összetevők frissítése megtörtént, hogy használják a fájl azonosítókat a beküldött értékekben.

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
hu: Az összes mező értékének egyediségét ellenőrizni kell. Ugyanaz az érték nem használható kétszer.

en: Download !filename
hu: !filename letöltése

en: no upload
hu: Nincs feltöltés

en: !name (hidden)
hu: !name (rejtett)

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Allow "Other..." option
hu: Az „egyéb...” lehetőség engedélyezése

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
hu: Be kell jelölni, ha a felhasználó megadhat egy, a listán nem szereplő lehetőséget.

en: Text for "Other..." option
hu: Szöveg az „egyéb...” lehetőséghez

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
hu: Ha az egyéb lehetőségek megadása engedélyezett, akkor az egyéb lehetőségek engedélyezéséhez tartozó szöveget kell megadni.

en: Randomize options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapban megjelenő lehetőségek sorrendjét.

en: Width of the textarea.
hu: A szövegdoboz szélessége

en: Height of the textarea.
hu: A szövegdoboz magassága

en: Maximum length of the textfield value.
hu: A szövegmező legnagyobb megengedett hossza.

en: Webform-enabled content types
hu: Űrlappal ellátott tartalomtípusok

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
hu: Bármely tartalomtípushoz készíthető űrlap. Ki kell választani, hogy melyik tartalomtípusokhoz legyenek elérhetőek az űrlap összetevők.

en: E-mail address format
hu: E-mailcím formája

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
hu: Hosszú forma: „Példa Név” &lt;nev@pelda.hu&gt;

en: Short format: name@example.com
hu: Rövid forma: nev@pelda.hu

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
hu: A legtöbb kiszolgáló támogatja a „hosszú” formátumot, ezáltal barátságosabban lehet megadni a feladót az elküldött e-mailekben. Azonban sok Windows-alapú szerver képtelen elküldeni a leveleket hosszú formátumú feladóval. Ezt a lehetőséget kell átállítani, ha probléma lépne fel a levelek küldése közben.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
hu: Jelenleg nincs űrlap ezen a webhelyen. Készíteni kell egy !types típusú tartalmat.

en: Create a rule to control whether or not to skip this page.
hu: Szabály létrehozása az oldal az átugrásához.

en: Create a rule to control whether or not to show this form element.
hu: Szabály létrehozása az összetevő megjelenítéséhez.

en: Conditional rules
hu: Feltételes szabályok

en: Select another component to decide whether to show or hide this component. You can only select components occurring before the most recent pagebreak.
hu: Ki kell választani egy másik összetevőt annak eldöntéséhez, hogy megjelenjen-e ez az összetevő vagy sem. Csak az utolsó oldaltörés előtt előforduló összetevők választhatóak.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
hu: Meghatározza, hogy a következő lista kizáró vagy befoglaló hatályú legyen.

en: Include all components
hu: Minden összetevő hozzáadása

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
hu: %title mező ezzel a tartalommal (%value) egyszer már be lett küldve. Vagy az űrlap lett már egyszer beküldve, vagy másik értéket kell használni.

en: Component value
hu: Összetevő értéke

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
hu: Jelenleg nincs e-mailes értesítés. Egy e-mailcímet meg kell adni, hogy legyen.

en: email@example.com
hu: email@pelda.hu

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
hu: Bármely szövegmező, kiválasztó lista vagy rejtett űrlapelem kiválasztható, mint az e-mail tárgy mezője.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
hu: Bármely e-mail, lista vagy rejtett elem választható a beküldő e-mailcímeként.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
hu: Bármely szövegmező, kiválasztó lista vagy rejtett űrlapelem választható  az e-mail feladójának a neveként.

en: No available components
hu: Nincs elérhető összetevő

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
hu: Az e-mailek megjelenése sablonnal testre szabható.

en: Included e-mail values
hu: Kiválasztott e-mail értékek

en: Warning: Changing will immediately update the textarea above.
hu: Figyelem! A változtatás azonnal frissíti a fenti szövegdobozt.

en: Save e-mail settings
hu: E-mailek beállításainak mentése

en: E-mail header details
hu: E-mailfejléc részletei

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
hu: Egyedi e-mailcím megadásakor az e-mailcím megadása kötelező.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
hu: A megadott „@email” e-mailcím nem érvényes.

en: Email settings added.
hu: Az email beállítások hozzáadása megtörtént.

en: Email settings updated.
hu: Az e-mailek beállításainak módosítása megtörtént.

en: Delete e-mail settings?
hu: Valóban törölhetőek az e-mailek beállításai?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
hu: Azonnal törlésre kerülnek az email beállítások ehhez az összetevőhöz: @component.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
hu: Azonnal törlésre kerülnek az email beállítások ehhez az e-mailcímhez: @address.

en: E-mail settings deleted.
hu: Az e-mail beállítások törlése megtörtént.

en: Confirmation message
hu: Beküldés utáni üzenet

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
hu: Sikeres űrlapbeküldés esetén erre az URL-re lesz a felhasználó átirányítva.

en: Submission limit
hu: Beküldési korlát

en: Submission access
hu: Beküldési jogosultság

en: Allow users to save a draft
hu: Vázlatmentési lehetőség

en: Allow your users to save and finish the form later.
hu: Lehetőséget biztosít az űrlap mentésére és későbbi folytatására

en: Show the notification about previous submissions.
hu: Jelenítse meg a figyelmeztetést az előző kitöltésekről.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
hu: Jelenítse meg a „már történt előző beküldés” figyelmeztetést ha a felhasználók előzőleg már kitöltötték az űrlapot.

en: The entered URL is not a valid address.
hu: A megadott URL nem érvényes webcím.

en: The form settings have been updated.
hu: Az űrlap beállításai megváltoztak.

en: Your submissions
hu: Saját beküldések

en: @sid (draft)
hu: @sid (vázlat)

en: Select list options
hu: Kiválasztási lista lehetőségei

en: Select list format
hu: Kiválasztási lista formája

en: Separate
hu: Elválasztás

en: Submission Number
hu: Kitöltés száma

en: Submission ID
hu: Kitöltés azonosítója

en: Included export components
hu: Az exportban szerepelő összetevők.

en: The selected components will be included in the export.
hu: A kiválasztott összetevők az exportban meg fognak jelenni.

en: Option A
hu: A lehetőség

en: Option B
hu: B lehetőség

en: Option C
hu: C lehetőség

en: My select list
hu: Saját kiválasztási lista

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
hu: A kompakt lehetőség jobb választás az adatok másik rendszerbe történő importálására.

en: Submitted on %date
hu: Beküldve: %date

en: Submitted by user: %username
hu: %username által beküldve

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
hu: Egy be nem jelentkezett látogató [%ip_address] címről küldte be

en: Submissions grenerated from Webform forms.
hu: Webform alapú űrlapokból összeállított beküldések.

en: The submission ID of the submission.
hu: A kitöltött űrlap azonosítója.

en: The node these submissions were generated from.
hu: A tartalom ezekből az űrlapbeküldésekből lett összeállítva.

en: The users who submitted these submissions.
hu: A felhasználók, akik ezeket a kitöltéseket beküldték.

en: Whether or not the submission is a draft.
hu: Függetlenül attól, hogy a beküldés vázlat-e vagy sem.

en: The date this submission was submitted.
hu: Ennek a kitöltésnek a beküldési dátuma.

en: Remote address
hu: Távoli cím

en: Provide a simple link to view the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the submission.
hu: Egyszerű hivatkozást biztosít a beküldés törléséhez.

en: Webform submission count
hu: Űrlapkitöltések száma

en: Webform form body
hu: Űrlap törzse

en: draft
hu: vázlat

en: @name form
hu: @name űrlap

en: Theme switcher
hu: Sminkválasztó

en: Switch theme
hu: Sminkváltás

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "0/feed" (used throughout Drupal core) and "feed" (used by some contributed Drupal modules, like Views).
hu: Az RSS csatornák álnevéhez használt szöveg. Példák: „0/feed” (így használja a Drupal alapmotor) és „feed” (így használja némely közösségi Drupal modul, mint a <em>Views</em>).

en: Choose aliases to delete
hu: Törlendő álnevek kiválasztása

en: All aliases
hu: Minden álnév

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hu: <p><strong>Figyelem!</strong> Nincs megerősítés. Fokozott óvatosság szükséges az „Álnevek törlése most!” gomb használatához.<br />Célszerű az adatbázis és/vagy az url_alias tábla mentése a művelet használata előtt.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel egy létező útvonallal ütközik.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet. %old_alias most ide írányít: %alias.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: Pattern for the user contact form paths
hu: Minta a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalakhoz

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
hu: Tömeges álnévkészítés az álnévvel nem rendelkező felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalakhoz

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
hu: Álnévkészítés minden létező, álnévvel még nem rendelkező felhasználói kapcsolat űrlap oldalhoz

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
hu[0]: A kapcsolatfelvételi oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, egy álnév jött létre.
hu[1]: A kapcsolatfelvételi oldalak tömeges létrehozása sikeresen befejeződött, @count álnév jött létre.

en: User blogs
hu: Felhasználók blogjai

en: User trackers
hu: Felhasználó-követők

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">bejelentkezés</a> szükséges.

en: Average ms per page: !ms_avg
hu: Átlagos ms oldalanként: !ms_avg

en: APC has been configured for !size, which is less than the recommended !min_memory MB of memory. If you encounter errors when viewing the summary report, then try to increase that limit for APC.
hu: Az APC !size méretre van beállítva ami kevesebb mint a javasolt !min_memory MB memóriaméret. Ha hibák jelentkeznek az összegző jelentés megtekintésekor meg kell próbálni növelni ezt az APC korlátot.

en: Webform client form.
hu: <em>Webform</em> ügyfél űrlap.

en: Adjust the default time value according to a specific timezone.
hu: Az alapértelmezett dátum igazítása a megadott időzónához.

en: Customize option keys (Advanced)
hu: A lehetőségkulcsok testreszabása (haladó)

en: Questions list down the side of the grid.
hu: A kérdések listája végig a rács szélén.

en: Customize question keys (Advanced)
hu: A kérdéskulcsok testreszabása (haladó)

en: Load a pre-built option list
hu: Előre elkészített lista feltöltése

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
hu: Előre elkészített lista használata a „kézzel” megadott lehetőségek helyett. Az előre elkészített lista esetén a lehetőségek nem szerkeszthetők.

en: Customize keys (Advanced)
hu: Kulcsok testreszabása (haladó)

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Only alphanumeric characters and underscores are allowed as a key. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
hu: <strong>A kulcs-érték párokat kötelező „biztos_kulcs|Egy kiválasztható lehetőség” formában megadni</strong>. A kulcs mezőben csak betűk és aláhúzás megengedett. Egy sorba egy lehetőséget kell írni. A listához lehetőségcsoport &lt;Csoport neve&gt; módon adható meg. Elemek újra gyökérbe helyezéséhez &lt;&gt; használható egy csoport megadása után.

en: Check this option if you want the select component to be of listbox type instead of radio buttons or checkboxes.
hu: Kijelölése esetén kiválasztó lista fog megjelenni a jelölőnégyzetek vagy a választógombok helyett.

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
hu: Minden lehetőségnek kell kulcs értékkel rendelkeznie. Minden lehetőséget a következő formában kell megadni: „biztos_kulcs|Jól olvasható lehetőség”.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
hu: A lehetőségek kulcsa nem lehet hosszabb, mint 128 karakter. A következő kulcsok túllépik ezt a határt:

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
hu: Az űrlap sorrendjének a mentése sikertelen, mert a következő elemeknek ugyanaz az űrlap azonosítója és ugyanazon szülő elemhez is tartoznak. Minden összetevőt szerkeszteni kell, hogy egyedi legyen az űrlapazonosítója, utána lehet a mozgatással újra próbálkozni.

en: Edit component: @name
hu: Összetevő szerkesztése: @name

en: US states
hu: Amerikai államok

en: Northern Marianas Islands
hu: Észak-Mariana-szigetek

en: Updated date and time components to use ISO 8601 formatted strings in the submitted values.
hu: A dátum és idő összetevők frissítése megtörtént, hogy használják az ISO 8601 formátumú szövegeket a beküldött értékekben.

en: Removed Webform-specific daylight savings handling, now provided by Date API module if available.
hu: A <em>Webform</em>-specifikus téli/nyári napfordulók kezelésének eltávolítása megtörtént. Ezt mostantól a <em>Date API</em> modul nyújtja, ha engedélyezve van.

en: Production (Minified)
hu: Stabil (tömörített)

en: Development (Uncompressed Code)
hu: Fejlesztői (tömörítetlen kód)

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours -30 minutes"
hu: Egy eltolás a jelenlegi időtől, mint például „+1 nap” vagy „-2 óra -30 perc”.

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
hu: Az a nézet a <em>Views</em> @import_version változatához készült, de jelenleg csak @api_version van telepítve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Disable automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet letiltása

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
hu: Nem frissítse automatikusan az előnézetet. Ez kicsit felgyorsítja a nézet szerkesztését.

en: The aliased path to this node.
hu: Az álnevesített útvonal ehhez a tartalomhoz.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Get all nodes tagged with a term.
hu: Minden kifejezéssel megjelölt tartalom.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés. Ez többszörös bejegyzéseket hozhat létre, ha egynél több kapcsolódó kifejezés van.

en: Related term
hu: Kapcsolódó kifejezés

en: A related term of the term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés.

en: Taxonomy Term ID from URL
hu: Taxonómia kifejezés azonosító a webcímből

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: Authmap ID
hu: Authmap azonosító

en: The Authmap ID.
hu: Az <em>Authmap azonosító.

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: The unique authentication name.
hu: Az egyedi hitelesítési név.

en: The name of the module managing the authentication entry.
hu: A hitelesített belépést kezelő modul neve.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
hu: Ha ezt úgy kell használni, mint „hivatkozásként jelenítse meg ezt a mezőt” a „hivatkozásútvonalban”, akkor engedélyezni kell ezt a lehetőséget.

en: Link this field to its node revision
hu: Hivatkozzon ez a mező a tartalomváltozatára

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által olvasható név

en: Display field as the node type machine name.
hu: A mező megjelenítése úgy, mint a tartalomtípus programok által olvasható neve.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómia kifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban - mint például a <em>Taxonomy redirect</em> -, melyek módosítják a taxonómia kifejezések hivatkozásait.

en: Load default argument from term page
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a kifejezés oldalról

en: Load default argument from node page, thats good for related taxonomy blocks.
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a tartalom oldalról, ami jó a kapcsolódó taxonómia blokkoknak.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: There is no Views Slideshow plugin enabled. Go to the !modules and enable a Views Slideshow plugin module. For example Views Slideshow Singleframe.
hu: Nincs <em>Views Slideshow</em> bővítmény engedélyezve. !modules oldalon engedélyezni kell egy <em>Views Slideshow</em> bővítményt, például a <em>Views Slideshow Singleframe</em> modult.

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow help can be found by installing and enabling the !help.
hu: A <em>Views Slideshow</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !help.

en: Advanced Help module
hu: Bővített súgó modul

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.
hu: Egy nézet stílust biztosít, amely az eredmény sorait jQuery alapú diavetítéssel jeleníti meg.

en: Pause On Click
hu: Megállítás kattintásra

en: Pause when the slide is clicked.
hu: Leállítja a diavetítést egy diára kattintáskor.

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow SingleFrame.
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow SingleFrame</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow SingleFrame help can be found by installing and enabling the !advanced_help
hu: A <em>Slideshow SingleFrame</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !advanced_help.

en: Main frame fields
hu: Fő keret mezők

en: Choose the fields that will appear in the main slide.
hu: Ki kell választani azokat a mezőket, amelyek a fő keretben megjelennek

en: Breakout fields
hu: Áttekintő mezők

en: Choose the fields that will appear in the breakout thumbnails.
hu: Ki kell választani az áttekintőben megjelenő mezőket

en: Click here to view the documentation for Views Slideshow Thumbnailhover
hu: A következő hivatkozásra kattintva elolvasható a <em>Views Slideshow Thumbnailhover</em> modul dokumentációja.

en: Views Slideshow Thumbnailhover help can be found by installing and enabling the !advanced_help.
hu: A <em>Slideshow Thumbnailhover</em> súgó megtalálható, ha telepítve és engedélyezve van a következő modul: !advanced_help.

en: Enable popup calendar
hu: Felugró naptár engedélyezése

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
hu: JavaScript alapú dátumkiválasztó engedélyezése a dátum mező mellett.

en: Open popup calendar
hu: Naptár megnyitása

en: Removed the webform_debug variable which is no longer used.
hu: A webform_debug változó törölve lett, mert a továbbiakban nincs szükség rá.

en: Make the slide window height fit the largest slide
hu: A diavetítés magassága igazodjon a legnagyobb dia magasságához

en: If this is set to no then if the slides are different sizes the height of the slide area will change as the slides change.
hu: Ha ez a lehetőség a „Nem” értéken áll, akkor eltérő magasságú dia elemek esetén a diavetítés területének magassága is változik, ahogy a diák cserélődnek.

en: End slideshow after last slide
hu: A diavetítés leállítása az utolsó dia után

en: If you select yes the slideshow will end when it gets to the last slide.
hu: „Igen” esetén a diavetítés befejeződik az utolsó dia megmutatásakor.

en: Display breakout fields last
hu: Áttekintő mezők megjelenítése utolsónak

en: When the mode is thumbnail hover, this determines whether to print the breakout fields first or second.
hu: Ez a bélyegkép föléviteli módban azt határozza meg, hogy az áttekintőt mutassa előbb, vagy a fő keretet.

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Grouping title
hu: Csoportcím

en: First and last classes
hu: ELSŐ és UTOLSÓ osztályok

en: FIRST class attribute
hu: minden ELSŐ osztály

en: LAST class attribute
hu: minden UTOLSÓ osztály

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: Helper functions, pages, and blocks to assist Drupal developers. The devel blocks can be managed via the <a href="/admin/build/block">block administration</a> page.
hu: Drupal fejlesztőket támogató segítő függvények, oldalak, és blokkok. A fejlesztő blokkokat a <a href="/admin/build/block">blokk adminisztrációs</a> oldalon lehet beállítani.

en: View my account
hu: Saját fiók megtekintése

en: Edit my account
hu: Saját fiók szerkesztése

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
hu: Nem lehet fájlokat feltölteni, amíg a Sminkfejlesztő eszköz engedélyezett. Nagyon ajánlott <a href="!url">letiletani ezt a modult</a>, kivéve ha aktívan használva van.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
hu: Alapértelmezés (Mbps vagy Kbps)

en: Raw numberic value
hu: Nyers számszerű érték

en: Default (kHz)
hu: Alapértelmezés (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A képek feltöltés közbeni átméretezése során a kép <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatai</a> elvesznek.

en: CTools PHP requirements
hu: CTools PHP igényei

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
hu: A CTools bizonyos funkcióihoz a PHP 5.2.0 vagy magasabb verziója szükséges.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a <em>CTools</em> stílusok gyorstár könyvtárat @path útvonalon. Le kell ellenőrizni a „files” könyvtár jogosultságait.

en: Select base style
hu: Alapstílus kiválasztása

en: Missing settings cache.
hu: A beállítások gyorstára hiányzik.

en: XX-Small
hu: XX-Kicsi

en: X-Small
hu: X-Kicsi

en: X-Large
hu: X-Nagy

en: XX-Large
hu: XX-Nagy

en: Letter spacing
hu: Betűk távolsága

en: Word spacing
hu: Szavak távolsága

en: Decoration
hu: Díszítés

en: Overline
hu: Föléhúzás

en: Line-through
hu: Áthúzás

en: Oblique
hu: Ferde

en: Small-caps
hu: Kicsit nagy kezdőbetűs

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a művelet végrehajtásához.

en: You account permissions do not permit you to import.
hu: A felhasználói jogosultsági beállítások nem engedélyezik az import használatát.

en: Current path
hu: Aktuális útvonal

en: Book children
hu: Könyv gyermek

en: The children menu the book the node belongs to.
hu: A könyv gyermekmenüpontja, amihez a tartalom tartozik.

en: Book children menu goes here.
hu: A könyv gyermekmenüpont ide jön.

en: "@s" book children
hu: „@s” könyv gyermek

en: Node terms
hu: Tartalom kifejezések

en: Taxonomy terms of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom taxonómiakifejezései.

en: - All vocabularies -
hu: - Minden szótár -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
hu: A kifejezések egy meghatározott szótárra korlátozása vagy minden kifejezés engedélyezése minden szótárból.

en: Term formatting
hu: Kifejezés formázása

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
hu: Taxonómia hivatkozások (theme('links') használatával)

en: Inline, delimited
hu: Beágyazott, elválasztott

en: Link to terms
hu: Hivatkozás a kifejezésekre

en: Check here to make the terms link to the term paths.
hu: Bejelölve a kifejezések a kifejezésútvonalakra fognak hivatkozni.

en: Term delimiter
hu: Kifejezéselválasztó

en: "@s" terms from @vocabulary
hu: @vocabulary „@s” kifejezései

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: CSS id to use
hu: A használt CSS-azonosító

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
hu: Panels: %did azonosítóval, „%title” néven mentett megjelenítés

en: Panels: saved display with id %did
hu: Panels: %did azonosítóval mentett megjelenítés

en: Manage this mini-panel
hu: Mini panel kezelése

en: Missing plugin
hu: Hiányzó beépülő

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: A stílus neve. A könnyebb azonosítás érdekében a stílus ezen a néven szerepel majd az adminisztrációs felületen.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
hu: Adminisztratív leírás arról, hogy ez a stílus mire való és mire nem.

en: You must choose an administrative title.
hu: Egy adminisztratív címet választani kell.

en: You must choose a machine name.
hu: Egy programok által olvasható nevet választani kell.

en: Create custom style
hu: Egyedi stílus létrehozása

en: Make this style available to other regions or panes
hu: A stílus elérhetővé tétele más régió vagy tábla számára is

en: Basic styles
hu: Egyszerű stílusok

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
hu: Egyszerű doboz, melyben beállítható a szöveg színe és a keret.

en: Header background
hu: Fejléc háttere

en: Header border
hu: Fejléc kerete

en: Header font
hu: Fejléc betűtípusa

en: Rounded shadow box
hu: Lekerekített árnyékos doboz

en: Text font
hu: Szöveg betűtípusa

en: Stylizer
hu: Stíluskészítő

en: Allows choice of a stylizer style
hu: Stíluskészítő választásának engedélyezése

en: Start Slideshow Paused
hu: A diavetítés ne induljon el

en: Start the slideshow in the paused state.
hu: A diavetítés nem indul el automatikusan.

en: Start On Last Slide Viewed
hu: Kezdés az utoljára megtekintett dián

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
hu: Amikor a felhasználó egy diavetítéses oldalról lép tovább, majd visszatér, akkor a diavetítés az utoljára megtekintett diával kezdődjön.

en: Length of Time to Remember Last Slide
hu: Az az időtartam, amíg emlékszik az utolsó diára

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
hu: A napok száma ameddig a webhely emlékezzen az utoljára megtekintett diára. Alapértelmezett értéke egy nap.

en: Make Pager Linked to Slide Link
hu: A lapozó is a dia hivatkozását használja

en: Should the pager use the main frame link so when it is clicked it goes to the same url that the main frame goes to when clicked.
hu: A lapozó is a fő keret hivakozását használja, így a lapozóra kattintáskor ugyanarra a hivatkozásra ugrik, mint a fő keretre kattintáskor.

en: Custom style
hu: Egyedi stílus

en: The input format for the (un)scheduling time/date. See the date() function for formatting options: http://www.php.net/manual/en/function.date.php (only the following format characters are supported (don't use 'G', 'a' or 'A' with Date Popup): djmnyYhHgGisaA)
hu: Az időzítő idejének/dátumának beviteli formája. Bővebb formázási információkért lásd a date() függvényt: http://www.php.net/manual/en/function.date.php (csak a következő formázási karakterek megengedettek (ne használd a 'G', 'a' or 'A' karaktereket a Date Popup modullal): djmnyYhHgGisaA)

en: Scheduled for publishing
hu: Időzített közzététel

en: Scheduled for unpublishing
hu: Közzététel időzített visszavonása

en: Not scheduled
hu: Nincs időzítve

en: Comment creation
hu: Hozzászólás létrehozás

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szűretlen neve.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A szűretlen menüútvonal (ami megjelenik a morzsában), nem beleértve a címlapot vagy a menüt. „/” jellel elválasztva.

en: The unfiltered title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének szűretlen címe.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: A tartalom minden szülő könyvének szűretlen címe a könyvek rendszerében.

en: The unfiltered name of the category.
hu: A kategória szűretlen neve.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szűretlen szótár, melybe a lap első kategóriája tartozik.

en: The current
hu: Az aktuális

en: raw user input
hu: nyers felhasználói bevitel

en: Warning: Token value contains raw user input.
hu: Figyelem! A vezérjel értéke szűretlen felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: !description year (four digit)
hu: !description év (négy számjegy)

en: !description year (two digit)
hu: !description év (két számjegy)

en: !description month (full word)
hu: !description hónap (teljes szó)

en: !description month (abbreviated)
hu: !description hónap (rövidítés)

en: !description month (two digits with leading zeros)
hu: !description hónap (két számjegy előnullázva)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
hu: !description hónap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: !description week (two digits with leading zeros)
hu: !description hét (két számjegy előnullázva)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
hu: !description nap (a hét napjának számszerű értéke)

en: !description day (full word)
hu: !description nap (teljes szó)

en: !description day (abbreviation)
hu: !description nap (rövidítés)

en: !description day (two digits with leading zeros)
hu: !description nap (két számjegy előnullázva)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
hu: !description nap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
hu: !description UNIX időbélyeg formában (1269441371)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
hu: Az a szűretlen szöveg, amely a menüben az elem hivatkozásának szövege.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: A fájlonként alkalmazott méretkorlát meghatározása. Az engedélyezett fájlméret korlátozáshoz az értéket „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt) formában kell megadni. Üresen hagyva a fájlméretet csak a PHP legnagyobb beküldési és fájlfeltöltési mérete fogja korlátozni (a jelenlegi korlát <strong>%limit</strong>).

en: Total filesize for %title, %tsize, exceeds field settings of %msize.
hu: %title teljes mérete %tsize, %msize mezőbeállítást meghaladja.

en: The file field %field has been updated with new settings.
hu: %field fájlmező frissítve lett az új beállításokkal.

en: File Video width
hu: Videó szélessége

en: File Video height
hu: Videó magassága

en: File Duration
hu: Fájl hossza

en: File Audio Format path
hu: Audió fájlformátum elérési útja

en: File Audio sample rate
hu: Audió fájl mintavételi aránya

en: File Audio channel mode (stereo, mono)
hu: Audió fájl csatornamódja (sztereó, monó)

en: File Audio bitrate
hu: Audió fájl bitrátája

en: File Audio bitrate mode (cbr, vbr, abr...)
hu: Audió fájl bitráta módja (cbr, vbr, abr...)

en: File ID3 @tag tag
hu: Fájl ID3 @tag címkéje

en: ID3 tags
hu: ID3 címkék

en: ID3 tags include embedded information such as artist, album, year, genre and other informaiton.
hu: Az ID3 címkék az alkotóra, címre, évre, műfajra, illetve továbbiakra vonatkozó beágyazott információkat tartalmaznak.

en: ID3 tag
hu: ID3 címke

en: Select the tag to be rendered. If needing multiple tags, add another ID3 tags field.
hu: A létrehozott címke kiválasztása. Ha több címkére van szükség, akkor újabb ID3 címke mezőket kell hozzáadni.

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
hu: @handler kezelő megpróbált egy újabb mezőt hozzáadni (@identifier), de @table nem adható hozzá!

en: Fill up single line
hu: Egysoros feltöltés

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
hu: Ha ez a lehetőség tiltott, akkor az egyetlen sort tartalmazó rácsnak is annyi eleme lesz, ahány TD. A letiltás CSS problémákat okozhat.

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
hu: Az átmenetek közötti idő ezredmásodpercben. Nullára állítva nem indul el a diavetítés automatikusan.

en: Click here for the additional options to add.
hu: Ide kattintva lehet további lehetőségeket hozzáadni.

en: The first year that is allowed to be entered. May be relative (i.e. -2 or +2) or simply the year (i.e. 1950).
hu: Az első év, amely még megadható. Lehet viszonyítottan (-2 vagy +2) vagy egyszerűen az évszám (1950).

en: The last year that is allowed to be entered.  May be relative (i.e. -2 or +2) or simply the year (i.e. 1950).
hu: Az utolsó év, amely még megadható. Lehet viszonyítottan (-2 vagy +2) vagy egyszerűen az évszám (1950).

en: @mime icon
hu: @mime ikon

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
hu: Az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt engedélyezni kell a <em>Content</em> modult.

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
hu: Álljon meg, ha a diavetítés nem látható

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
hu: Ha a diavetítés görgetés miatt nem látszik a böngészőben, vagy ha az ablakot átméretezik és attól nem látszik, akkor ez leállítja a diavetítést.

en: Entire slide
hu: Teljes dia

en: Set amount of vertical
hu: Függőleges mennyiség beállítása

en: Set amount of horizontal
hu: Vízszintes mennyiség beállítása

en: Set total area of the slide
hu: A dia teljes területének beállítása

en: Amount of Slide Needed to be Shown
hu: A megjelenítéshez szükséges diák mennyisége

en: Items per slide
hu: Elemek száma diánként

en: The number of items per slide
hu: Az elemek száma diánként

en: Speed must be numeric!
hu: A sebesség értéke szám!

en: Timeout must be numeric!
hu: Az időtúllépés értéke szám!

en: Slide days must be numeric!
hu: A dia napok értéke szám!

en: Edit components
hu: Összetevők szerkesztése

en: All components of this type are exported by other features or modules.
hu: Ennek a típusnak minden összetevője exportálva lett egyéb jellemzőkkel vagy modulokkal.

en: Required by: !dependents
hu: Ezeknek szükséges: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
hu: Ütközések ezzel: !conflicts

en: The feature !module cannot be enabled because it has unmet requirements.
hu: !module jellemzőt nem lehet engedélyezni, mert vannak kielégítetlen követelményei.

en: @module does not appear to include the @include file.
hu: @module nem úgy tűnik, mintha tartalmazná a következő fájlt: @include.

en: The file @filename has been deprecated and can be removed.
hu: @filename fájl már elavult és el lehet távolítani.

en: A "Feature" is a certain type of Drupal module with contains a package of configuration that, when enabled, provides a new set of functionality for your Drupal site. Enable features by selecting the checkboxes below and clicking the Save configuration button. If the configuration of the feature has been changed its "State" will be either "overridden" or "needs review", otherwise it will be "default", indicating that the configuration has not been changed. Click on the state to see more details about the feature and its components.
hu: A „Jellemző” bizonyos típusú Drupal modulok beállítási csomagját tartalmazza, és ha engedélyezve van, akkor ad egy sor új funkciót a webhelynek. A jellemzők engedélyezéséhez ki kell jelölni a jelölőnégyzeteket lejjebb és a Mentés gombra kell kattintani. Ha egy jellemző beállítása megváltozott, akkor az állapota „felülírt” vagy „átnézés szükséges”, egyéb esetekben „alapértelmezés” lesz, amely azt jelzi, hogy a beállítás nem változott meg. Az állapotra kattintva további részletek tekinthetőek meg a jellemzőről és annak összetevőiről.

en: A system name for this vocabulary, may not be changed once it has been set.
hu: A szótár neve a rendszerben, melyet ha egyszer beállítottak, akkor később sem lehet megváltoztatni.

en: The machine name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
hu: A gépek által olvasható név csak kisbetűket, aláhúzásokat és számokat tartalmazhat.

en: This machine name is already taken. Please enter a unique machine name or this taxonomy.
hu: Ez a gépek által olvasható név már használatban van. Egy egyedi gépek által olvasható nevet kell megadni ennek a taxonómiának.

en: Conflicts with another feature
hu: Ütközés másik jellemzővel

en: Custom ruleset
hu: Egyéni szabályhalmaz

en: There are no custom rulesets.
hu: Nincs egyéni szabályhalmaz

en: Manage custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok kezelése

en: Custom rulesets
hu: Egyéni szabályhalmazok

en: ruleset
hu: szabályhalmaz

en: Ruleset
hu: Szabályhalmaz

en: rulesets
hu: szabályhalmazok

en: Rulesets
hu: Szabályhalmazok

en: Custom content
hu: Egyéni tartalom

en: Manage custom content
hu: Egyéni tartalom kezelése

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: A kategória, ahol a tartalomnak meg kell jelennie. Üresen hagyva a kategória „Egyéb” lesz.

en: @type will not display due to missing context
hu: @type nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
hu: @plugin beépülő meghatározásából hiányzik a kulcs: %key.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
hu: @plugin beépülő meghatározása nem találja a sémát: %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
hu: @plugin beépülő meghatározása %schema sémát használja, de nem rendelkezik export résszel.

en: Add a new @plugin
hu: Új @plugin hozzáadása

en: Edit @plugin %title
hu: @plugin %title szerkesztése

en: Clone @plugin %title
hu: @plugin %title klónozása

en: Import @plugin
hu: @plugin importálása

en: Export @plugin %title
hu: @plugin %title exportálása

en: Are you sure you want to revert %title?
hu: %title biztosan visszaállítható?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
hu: Ez a művelet az elemen végrehajtott minden egyéni beállítást véglegesen el fog távolítani.

en: The item has been reverted.
hu: Az elem vissza lett állítva.

en: This action will permanently remove this item from your database..
hu: Ez a művelet véglegesen el fogja távolítani ezt az elemet az adatbázisból.

en: %title has been created.
hu: %title létrejött.

en: %title could not be created.
hu: %title nem hozható létre.

en: %title has been updated.
hu: %title frissítve lett.

en: %title could not be updated.
hu: %title nem frissíthető.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
hu: Egy exportált meghatározást az exportált objektum lenti mezőbe illesztésével lehet importálni.

en: @plugin %title was enabled.
hu: @plugin %title engedélyezve volt.

en: @plugin %title was disabled.
hu: @plugin %title tiltva volt.

en: Configuration error. No handler found.
hu: Beállítási hiba. Nem található kezelő.

en: No item found.
hu: Nem található elem.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
hu: @table export meghatározásának hiányzik az „elsődleges kulcs” tulajdonsága.

en: Configure style
hu: Stílus beállítása

en: Select a build mode for this node.
hu: A tartalom felépítési módjának kiválasztása.

en: Shows links to register or login.
hu: Hivatkozások megjelenítése regisztrációhoz vagy bejelentkezéshez.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
hu: Ha nincsenek engedélyezve a névtelen hozzászólások, akkor ez a beállítás meg fogja jeleníteni a regisztrációs és bejelentkezési hivatkozásokat.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Ez az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság érdekében.

en: View context
hu: Környezet megtekintése

en: Configure rows
hu: Sorok beállítása

en: Row number
hu: Sorszám

en: Row number must be a positive integer value.
hu: A sorszám csak pozitív egész szám lehet.

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
hu: A nézet eredményeit környezetként elérhetővé teszi a <em>Panels</em> modulban vagy egyéb alkalmazásokban történő használathoz.

en: Contains rows in contexts.
hu: Sorokat tartalmaz környezetekben.

en: Context settings
hu: Környezetbeállítások

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez a cím fog megjelenni ehhez a nézetkörnyezethez a környezet beállítása párbeszédablakban. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: Use exposed widgets form as pane configuration
hu: Felfedett felületi elem űrlap használata táblabeállításként

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
hu: A <em>Panels</em> modul engedélyezve van de a <em>CTools</em> modul elavult. A <em>CTools</em> modul frissítéséig minden <em>Panels</em> modul le lesz tiltva. További információ az állapotoldalon található.

en: Panel region
hu: Panelrégió

en: Panel pane
hu: Paneltábla

en: administer panels layouts
hu: panelek elrendezésének adminisztrációja

en: use panels in place editing
hu: panels helyi szerkesztő használata

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
hu: Egy áttekintő nézetet ad a <em>Panelshez</em> kapcsolódó elemekről.

en: Panels cannot be updated because CTools 1.7 (API v1.7.2) is required. Please update CTools and then try update.php again.
hu: A <em>Panels</em> modult nem lehet frissíteni, mivel szüksége van a <em>CTools</em> modul 1.7-es verziójára (API v1.7.2). Frissíteni kell a <em>CToolst</em> modult majd újra kell futtatni az update.php-t.

en: Panels operating normally
hu: A Panels a szokásos módban működik

en: Panels is operating normally - no out-of-date plugins or modules are forcing it into legacy mode
hu: A <em>Panels</em> modul megfelelően működik - nincsenek elavult beépülők vagy modulok amik kikényszerítenék az elavult üzemmód használatát

en: Panels is operating in Legacy mode due to the following issues:
hu: A Panels az elavult üzemmódban működik az alábbi okok miatt:

en: Panels operating in Legacy mode
hu: A Panels az elavult üzemmódban működik

en: Custom layout
hu: Egyedi elrendezés

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
hu: Az egyedi elrendezések további webhelyspecifikus, a panelekben alkalmazható elrendezéseket adhatnak hozzá.

en: There are no custom layouts.
hu: Nincs egyedi elrendezés.

en: Manage custom layouts
hu: Egyedi elrendezések kezelése

en: Panels 3.6 made changes to the rendering order in a way that affects certain style plugins. The above modules implement style plugins, but have not indicated their compatibility with this new system. See !link for information on how to update style plugins to the new system.
hu: A <em>Panels</em> modul 3.6-os verziója olyan módon módosítja a létrehozási sorrendet, ami hatással lehet bizonyos stílusbeépülőkre. A lenti modulok tartalmaznak stílusbeépülőket, de nem jelzik a kompatibilitásukat az új rendszerrel. Információ arról, hogy miként kell a stílusbeépülőket frissíteni az új rendszerhez, itt található: !link.

en: Style plugins
hu: Stílusbeépülők

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
hu: Hagyományosan jelenít meg egy panelt. Ez a leggyakrabban használt mód.

en: Add new pane
hu: Új tábla hozzáadása

en: Customize this page
hu: Az oldal testreszabása

en: Panels In-Place Editor
hu: <em>Panels</em> helyi szerkesző

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít ahhoz, hogy néhány panelt a háttérrendszer használata helyett közvetlenül a megjelenített lapon lehessen szerkeszteni.

en: In-Place Editor
hu: Helyi szerkesztő

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
hu: Engedélyezi az arra jogosult felhasználóknak, hogy a panel megtekintésekor frissíthessék és átrendezhessék annak tartalmát.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
hu: Ez el fog dobni minden nem mentett módosítást. Biztosan végrehajtható?

en: Placeholder for empty "@title"
hu: Üres "@title" helykitöltője

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
hu: Ezt a panelt !user felhasználó szerkeszti és ezért a szerkesztése zárolva van a többi felhasználó számára. Ez a zárolás !age régi.
    
    Az OK-ra kattintva a zárolás fel lesz oldva és !user összes módosítása el lesz dobva.

en: Missing layout
hu: Hiányzó elrendezés

en: mini panels
hu: mini panelek

en: Renderer
hu: Megjelenítő

en: delete any panel-nodes
hu: bármely panelnode törlése

en: delete own panel-nodes
hu: saját panelnode törlése

en: Only one criterion must pass.
hu: Csak egy feltétel teljesülhet.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
hu: Elrendezés: @layout nem található. Elképzelhető, hogy a smink nincs engedélyezve.

en: renderer:render_pane_content() hit with a non-array for the context
hu: renderer:render_pane_content() a környezetnél egy tömbtől eltérő elembe ütközött

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
hu: Ennek az elrendezésnek melyik kategóriában kell megjelennie. Üresen hagyva a kategória "Egyéb" lesz.

en: Broken/missing plugin
hu: Hibás vagy hiányzó beépülő

en: layouts
hu: elrendezések

en: Builders
hu: Építők

en: Reuse layout
hu: Elrendezés felhasználása

en: Canvas settings
hu: Vászon beállításai

en: Configure canvas
hu: Vászon beállítása

en: Canvas class
hu: Vászon osztálya

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
hu: Ez az osztály lesz az elrendezés elsődleges osztálya. Ezen kívül hozzá lesz fűzve az összes oszlop-, sor- és régióosztályhoz, annak érdekében, hogy ezek az elrendezésen belüli elrendezések ne örököljenek egymástól CSS beállításokat. Üresen hagyva az elrendezés neve vagy a megjelenítés azonosítója lesz használva.

en: Column class
hu: Oszlop osztálya

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes oszlopán alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály 'panels-flexible-column' lesz.

en: Row class
hu: Sor osztálya

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes során alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály 'panels-flexible-row' lesz.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
hu: Ez az osztály az elrendezés összes régióján alkalmazva lesz. Üresen hagyva az osztály „panels-flexible-region” lesz.

en: Scale fluid widths for IE6
hu: Rugalmas szélesség IE6-hoz

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
hu: Az IE6 nem működik megfelelően 100%-os széleséggel. Bekapcsolt állapotban a szélesség 99%-os lesz.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
hu: Ha ki van töltve, akkor az elrendezés vászna a megadott képpont szélességű lesz.

en: Column separation
hu: Oszlop elkülönítése

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás melletti oszlopok között. Meg kell jegyezni, hogy ez mindkét oszlopon alkalmazva lesz, vagyis a valódi érték meg fog duplázodni.

en: Region separation
hu: Régiók elkülönítése

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás melletti régiók között Meg kell jegyezni, hogy ez mindkét régión alkalmazva lesz, vagyis a valódi érték meg fog duplázodni.

en: Row separation
hu: Sorok elkülönítése

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
hu: Mennyi helyet kell hagyni az egymás alatti sorok között. Mivel ez csak a sorok aljára lesz alkalmazva - a tetejére nem - ez az érték nem duplázódik meg úgy, mint az oszlopok/régiók elválasztásakor.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
hu: Egy használni kívánt CSS osztály megadása. Ez például a saját sminkből történő automatikus formázáshoz használható.

en: Save this layout for reuse
hu: Elrendezés mentése

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/build/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
hu: Ha ez az elrendezés újrafelhasználásra lett elmentve, akkor meg fog jelenni az admin/build/panels/layouts oldal újrafelhasználható elrendezések listájában - a szerkesztés ezen az oldalon keresztül lehetséges. Ez az elrendezés egy választható lehetőség lesz minden továbbiakban elkészített panelhez.

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az elrendezés programok által olvasható neve. Egyedinek kell lennie, és csak betűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. Ha már egyszer létre lett hozva többé nem módosítható ez az érték!

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
hu: Egy adminisztratív használatra szolgáló leírás arról, hogy mi ez az elrendezés, mit csinál vagy mire való.

en: Keep current panel layout flexible
hu: Az elrendezés rugalmasságának megőrzése

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
hu: Ha be van jelölve, ez a panel a továbbiakban egy általános rugalmas elrendezést fog használni a mentett elrendezés helyett. Akkor kell használni ezt a beállítást ha szükség van az elrendezés klónozására.

en: That name is used by another layout: @layout
hu: Ezt a nevet egy másik elrendezés már használja: @layout

en: Columns: 1
hu: Oszlopok: 1

en: Columns: 3
hu: Oszlopok: 3

en: Columns: 2
hu: Oszlopok: 2

en: That name is used by another style: @page
hu: Ezt a nevet egy másik stílus már használja: @page

en: Presents the panes or panel regions with a rounded corner box around them
hu: A panelek vagy a panelrégiók körül megjelenít egy lekerekített sarkú dobozt

en: Summary logging (Memcached)
hu: Összegző naplózás (Memcached)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to Memcached, if installed. The summary will be stored in Memcached memory, and hence there is no load on the database. This logging to Memcached is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Olyan összegző adatok naplózása mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, és - amennyiben telepítve van - a Memcached memória felhasználása. Az összegzés a Memcached memóriában lesz tárolva és ezért nem terheli az adatbázist. A Memcached-be történő naplózás megfelelő a legtöbb éles webhelyen, kivéve ha az egyedi oldalelérések száma túlságosan nagy.

en: Confirm Memcache clear
hu: Memcache törlés megerősítése

en: Are you sure you want to clear the Memcache statistics for this site?
hu: Biztosan törölhetőek a webhely Memcache statisztikái?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in Memcache. This action cannot be undone.
hu: Ez az összes Memcacheben tárolt teljesítménystatisztikát törölni fogja. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Memcache is not enabled. Nothing to do ...
hu: Memcache nincs engedélyezve. Nincs mit tenni ...

en: Performance statistics collected in Memcache has been cleared.
hu: A Memcacheben gyűjtött statisztikák törölve lettek.

en: Clear Memcache
hu: Memcache törlése

en: Clears performance statistics collected in Memcache.
hu: Törli a Memcacheben gyűjtött statisztikákat.

en: The unique ID of the author of the comment.
hu: A hozzászólás szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The title of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom címe, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The login name of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének bejelentkezési neve.

en: The email address of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: Node modification
hu: Tartalom módosítása

en: User's registration
hu: A felhasználó regisztrációja

en: User's last login
hu: A felhasználó utolsó belépése

en: The current date in the user's timezone.
hu: Az aktuális idő a felhasználó időzónájában.

en: The URL of the account edit page.
hu: A felhasználói fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL alias of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcímálneve.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: More than one module has defined the %key token.
hu: %key vezérjelet több mint egy modul is határozza meg.

en: !description date in 'small' format. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>
hu: !description dátum „rövid” formában. <em>(2010.07.06 - 23:28)</em>

en: !description in 'time-since' format. (40 years 3 months)
hu: !description „eltelt idő” formában (40 év 3 hónap)

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The unique ID of the node's menu link.
hu: A tartalom menühivatkozásának egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
hu: A tartalom menühivatkozásának szülőjének egyedi azonosítója.

en: Please make sure you are using the latest version of the Token module.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a <em>Token</em> modul legfrissebb változata van használatban.

en: The %name should contain at least one token to ensure unique URL aliases are created.
hu: %name legalább egy vezérjelet tartalmazzon, hogy a létrehozott webcímálnevek egyedisége biztosítva legyen.

en: You are using the token [%token] which has a raw companion token [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
hu: Olyan vezérjel van megadva  [%token], melynek elérhető a -raw párja is [%raw_token]. A <em>Pathauto</em> mintáiból a -raw verziókat célszerű használni, kivéve, ha pontosan ismertek a következmények. További információk a <a href="@pathauto-help"><em>Pathauto</em> súgóban</a>.

en: The field %name is not a valid number.
hu: %name mező érvénytelen számot tartalmaz.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hu: %name mezőben nem lehet nagyobb érték, mint @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hu: %name mezőben nem lehet kisebb érték, mint @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Right parenthesis )
hu: Záró zárójel )

en: Slash /
hu: Perjel /

en: Backslash \
hu: Visszaperjel /

en: Node paths
hu: Tartalom útvonalak

en: Taxonomy term paths
hu: Taxonómia kifejezés útvonalak

en: Forum paths
hu: Fórum útvonalak

en: User paths
hu: Felhasználói útvonalak

en: Blog paths
hu: Blog útvonalak

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [cat-raw], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: The URL alias of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés webcímálneve.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
hu: Mint a [term-raw], de beleértve annak / jellel elválasztott szülőkategóriáit is.

en: The URL alias of the parent book of the node.
hu: A tartalom szülő könyvének webcímálneve.

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hu[0]: 1 tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count tartalom számára a webcímálnév frissítve lett.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hu[0]: 1 felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.
hu[1]: @count felhasználói fiók számára a webcímálnév frissítve lett.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet?
hu: Ha a minta bizonyos karaktereket tartalmaz (úgymint ékezetek) a <em>Pathauto</em> megpróbálja helyettesíteni ezeket az ASCII-96 megfelelőjével?

en: File exists
hu: Fájl létezik

en: Does not exist
hu: Nem létezik

en: Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the following possible locations, in order of precedence: !locations
hu: Az átírást az i18n-ascii.txt fájl határozza meg. A fájl a következő helyeken lehet, elsőbbségi sorrendben:

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
hu: Tömeges álnév előállítás a nem álnevesített fórumútvonalak számára

en: User tracker paths
hu: Felhasználó-követő útvonalak

en: User contact forms paths
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap útvonalak

en: Updated by !name on @date
hu: Frissítette !name - @date

en: Inline diff
hu: Beágyazott eltérés

en: You must enable the 'Inline diff' block to use this feature
hu: Engedélyezni kell a „Beágyazott eltérés” blokkot ehhez a lehetőséghez

en: @revision by @name
hu: @revision @name által
