NodeStream (6.x-1.0-alpha3) - en to sq translation catalogue (332 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: delete
sq: elemino

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Elemino

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Veprime

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: Cancel
sq: Anullo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Jo aktiv

en: Enabled
sq: Aktiv

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Advanced options
sq: Opsione të detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: No log messages available.
sq: Asnjë log mesazhesh në dispozicion.

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Related terms
sq: Terme të lidhur

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E prezgjedhur

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: read more
sq: lexo akoma

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sq: Me dëshirë. Në menu, zërat më të rëndë do të zhyten dhe zërat më të lehtë do të vendosen afër kreut.

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Post
sq: Dërgimi

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Mission
sq: Misioni

en: Site name
sq: Emri i sitit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sq: Nuk mund të dërgosh më shumë se %number mesazhe në orë. Provo më vonë.

en: Your name
sq: Emri juaj

en: Your e-mail address
sq: Adresa juaj e-mail

en: Send e-mail
sq: Dërgo e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Visibility
sq: Dukshmëria

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Input format
sq: Formati i input

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Locale
sq: Gjuha

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Modaliteti

en: active
sq: aktiv

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Delete all
sq: Eleminoi të gjithë

en: Performance
sq: Performanca

en: 1 attachment | @count attachments
sq[0]: 1 i bashkangjitur
sq[1]: @count të bashkangjitur

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: security
sq: siguria

en: node
sq: nyjë

en: Table
sq: Tabela

en: am
sq: pd

en: pm
sq: md

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Color
sq: Ngjyra

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: Blog
sq: Ditari

en: String
sq: Fraza

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Referrer
sq: Referues

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Profile
sq: Profili

en: Save settings
sq: Ruaj rregullimet

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: File attachments
sq: File të bashkangjitur

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: Refine
sq: Përcakto më me hollësi

en: Undo
sq: Anullo

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: Revert
sq: Rikthe

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: profile
sq: profili

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: role
sq: roli

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: Results
sq: Rezultatet

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Forums
sq: Forume

en: view revisions
sq: shfaq revizionet

en: Revisions for %title
sq: Revizionet e %title

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: details
sq: hollësi

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: Themes
sq: Temat

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: administer nodes
sq: administrimi i nyjeve

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e kërkuar.

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të file. E pamundur lëvizja e file të ngarkuar.

en: Alternate text
sq: Teksti alternativ

en: is
sq: është

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Publish
sq: Publiko

en: Permission
sq: Të drejta

en: Read/Write
sq: Lexim/Shkrim

en: Blue
sq: Blu

en: file system
sq: file i sistemit

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sq: Duhet të jepni të paktën një fjalëkyç pozitiv me @count gërma apo më shumë.

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: The directory %directory does not exist.
sq: Directory %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Directory %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Directory %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sq: Libraria GD për PHP mungon ose është e vjetër. Për informacione në lidhje me menyrën e korrigjimit të problemit të mësipërm vizito <a href="@url">dokumentet për figurat në PHP</a>.

en: GD library
sq: Libraria GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Account
sq: Profili

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sq: Gabim vleftësimi, provo dhe një herë. Nëse ky problem përsëritet, jeni të lutur të viheni në kontakt me administratorin e sitit.

en: Container name
sq: Emri i përmbajtësit

en: Reports
sq: Raportet

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: where
sq: ku

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
sq: Numri maksimum i dërgimeve të formularit të kontaktit që një përdorues mund të kryejë në orë.

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sq: Paralajmërim sigurie: I pamundur shkrimi tek file .htaccess. Të lutem krijo një file .htaccess tek directory %directory me përmbajtjen në vijim: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm file me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: File është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimum prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: File është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimum të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është tepër e madhe; përmasat maksimum janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është tepër e vogël; përmasat minimum janë %dimensions pixel.

en: permissions
sq: të drejtat

en: view uploaded files
sq: shikon files e ngarkuar

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sq: U zbulua një zgjedhje e palejuar. Jeni të lutur të viheni në kontakt me administratorin e sitit.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sq: Zgjedhje e pavlefshme %choice në elementin !name.

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Join summary
sq: Bashko përmbledhjen

en: Split summary at cursor
sq: Ndaj përmbledhjen tek pozicioni i kursorit

en: %message in %file on line %line.
sq: %message tek %file në rreshtin %line.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Instrumenti për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: form
sq: formulari

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: upload
sq: ngarko

en: contact
sq: kontakti

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sq: Kërko njërin prej termeve me gërma të mëdha <strong>OR</strong>. Për shembull, <strong>mace OR qen</strong>.

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Drag to re-order
sq: Tërhiq për të rirenditur

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sq: Ndryshimet e kryera në këtë tabelë nuk do të ruhen derisa të dërgohet formulari.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sq: U ndryshuan të drejtat e directory %directory për ta bërë të shkruajtshme.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sq: !name nuk mund të jetë më e gjatë se %max gërma, por aktualisht është %length gërma e gjatë.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sq: Zgjedhje e pavlefshme %choice në elementin %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sq: Revizionet ju japin mundësi të ndiqni ndryshimet midis versioneve të ndryshëm të një shkrimi.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
sq: Mesazhi që duhet dërguar. Mund të përdoren të ndryshueshmet si në vijim: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Jo të gjitha të ndryshueshmet do të jenë në dipozicion në tl gjithë kontekstet.

en: Cannot use %author token in this context.
sq: I pamundur përdorimi i token %author në këtë kontekst.

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
sq: Një temë administrimi e thjeshtë një-kollonëshe, me gjerësi fluide.
