NodeStream (6.x-1.4) - en to ca translation catalogue (3265 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: select
ca: selecciona

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Private
ca: Privat

en: content
ca: contingut

en: Groups
ca: Grups

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: List
ca: Llista

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Read more
ca: Llegeix més

en: more
ca: més

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Go
ca: Vés-hi

en: view
ca: mostra

en: Overview
ca: Resum

en: all
ca: tot

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Login
ca: Entrada

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: default
ca: predeterminat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: Comment form
ca: Formulari de comentari

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Admin title
ca: Títol d'administració

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Related terms
ca: Termes relacionats

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Description field
ca: Camp descripció

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: category
ca: categoria

en: header
ca: capçalera

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Summary
ca: Resum

en: Download PDF
ca: Descarrega el PDF

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Top
ca: Part superior

en: Link Target
ca: destinació de l'enllaç

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Core
ca: Nucli

en: Clean up
ca: Neteja

en: Archives
ca: Arxius

en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Genre
ca: Gènere

en: Icon
ca: Icona

en: Schedule
ca: Planificar

en: Time
ca: Hora

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: Main
ca: Principal

en: View
ca: Mostra

en: Audio
ca: Àudio

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Element ID
ca: ID de l'element

en: Manage
ca: Gestiona

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: key
ca: clau

en: Anchor
ca: Àncora

en: Placeholder tokens
ca: Tokens comodí

en: Display
ca: Mostra

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Teaser
ca: Resum

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: read more
ca: llegeix més

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: <none>
ca: <cap>

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Upload image
ca: Carrega imatge

en: Titles
ca: Títols

en: A list of titles for the breadcrumb links, one on each line.
ca: Una llista de títols per als enllaços del fil d'ariadna, un per cada línia.

en: Paths
ca: Camins

en: A list of Drupal paths for the breadcrumb links, one on each line.
ca: Una llista de camins del Drupal per als enllaços del fil d'ariadna, un per cada línia.

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar tant en rutes com en títols. Quan s'usen en una ruta o títol, seran reemplaçats amb els valors adequats.

en: Mail
ca: Correu

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Promoted
ca: Promogut

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Check
ca: Comprova

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Separator
ca: Separador

en: Include
ca: Incloure

en: Exclude
ca: Exclou

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir %title?

en: Activated
ca: Activat

en: Optional Title
ca: Títol opcional

en: Required Title
ca: Títol requerit

en: No Title
ca: Sense títol

en: Link Title
ca: Títol de l'enllaç

en: URL Display Cutoff
ca: Retalla la visualització de les URLs

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
ca: Si l'usuari no inclou un títol per a aquest enllaç, s'usarà la URL com a títol. Quan calgui, el títol de l'enllaç es retallarà i acabarà amb una el·lipsi (&hellip;)? Deixeu-lo en blanc per a sense limit.

en: Default (no target attribute)
ca: Predeterminat (cap atribut de destinació)

en: Open link in window root
ca: Obrir l'enllaç a la finestra principal

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: Allow the user to choose
ca: Permetre a l'usuari triar

en: Additional CSS Class
ca: Classe CSS addicional

en: Not a valid URL.
ca: No és una URL vàlida.

en: Titles are required for all links.
ca: Es requereixen títols a tots els enllaços.

en: Open URL in a New Window
ca: Obre la URL en una nova finestra

en: Defines simple link field types.
ca: Defineix tipus del camp d'enllaç senzill.

en: term
ca: terme

en: Image Path
ca: Camí de les imatges

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: All
ca: Tot

en: Access log
ca: Registre d'accés

en: Active
ca: Actiu

en: Done
ca: Fet

en: Post
ca: Enviament

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: General information
ca: Informació general

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: CSS ID
ca: ID de CSS

en: The CSS ID to apply to this page
ca: L'ID CSS a aplicar a aquesta pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: View type
ca: Tipus de la vista

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Override URL
ca: Sobreescriu la URL

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Two column
ca: Dues columnes

en: Two column stacked
ca: Dues columnes apilades

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: User picture
ca: Imatge de l'usuari

en: Submission information
ca: Informació d'enviament

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Mission
ca: Missió

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Node types
ca: Tipus de node

en: Not found
ca: No trobat

en: Off
ca: Inactiu

en: Never
ca: Mai

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Sender
ca: Remitent

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Aggregator category
ca: Categoria de l'agregador

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Input format
ca: Format d'entrada

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Poll choices
ca: Opcions d'enquesta

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File MIME type
ca: Tipus MIME del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Message text
ca: Text del missatge

en: Severity
ca: Severitat

en: Content field
ca: Camp de contingut

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Add a condition
ca: Afegiu una condició

en: Add an action
ca: Afegeix una acció

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: N/A
ca: No aplica

en: Last update
ca: Última actualització

en: %time ago
ca: fa %time

en: Advanced
ca: Avançat

en: Node Types
ca: Tipus de node

en: Up
ca: Amunt

en: Performance
ca: Rendiment

en: 1 attachment | @count attachments
ca[0]: 1 adjunt
ca[1]: @count adjunts

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Maximum
ca: Màxim

en: Range
ca: Abast

en: Scale
ca: Escalar

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Plain text
ca: Text pla

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: System
ca: Sistema

en: Basic Information
ca: Informació Bàsica

en: Amount
ca: Import

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Current
ca: Actual

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Terms
ca: Termes

en: Code
ca: Codi

en: Recipient
ca: Destinatari

en: OR
ca: O

en: security
ca: seguretat

en: Border
ca: Vora

en: Method
ca: Mètode

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: All views
ca: Totes les vistes

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: The name of the menu the node belongs to.
ca: El nom del menú al qual pertany el node.

en: Other
ca: Altres

en: Align
ca: Alineació

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Navigation
ca: Navegació

en: Basic
ca: Bàsic

en: Link URL
ca: URL de l'enllaç

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Referrer
ca: Referència

en: Exists
ca: Existeix

en: Square
ca: Quadrat

en: Both
ca: Ambdós

en: Filtered text (user selects input format)
ca: Text filtrat (l'usuari seleccciona el format d'entrada)

en: Text processing
ca: Processament de textos

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ca: Longitud màxima del camp en caràcters. Deixeu-lo en blanc per a una mida il·limitada.

en: Rows
ca: Files

en: Create content
ca: Crea contingut

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Smiley
ca: Emoticona

en: <All>
ca: <Tot>

en: access all views
ca: accedeix totes les vistes

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
ca: Les Views són llistats personalitzats de contingut del vostre sistema; permeten molta configuració i us donen el control sobre com voleu mostrar els llistats de contingut.

en: Tools
ca: Eines

en: Edit view
ca: Edita la vista

en: Override
ca: Sobrescriu

en: Clone
ca: Clona

en: Existing Views
ca: Vistes existents

en: Default view
ca: Vista per defecte

en: Default Views
ca: Vistes predeterminades

en: Summary, sorted ascending
ca: Resum, ordenat de forma ascendent

en: Summary, sorted descending
ca: Resum, ordenat de forma descendent

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Empty text
ca: Text buit

en: Expose
ca: Exposa

en: Down
ca: Avall

en: Handler
ca: Controlador

en: Wildcard
ca: Comodí

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Order
ca: Ordre

en: Add criteria
ca: Afegeix un criteri

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ca: El nom de la vista pot ser només alfanumèric o amb guions baixos.

en: administer views
ca: administra les vistes

en: Node: Title
ca: Node: Títol

en: Random
ca: Aleatori

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Plain
ca: Pla

en: Position
ca: Posició

en: Integer
ca: Enter

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Template
ca: Plantilla

en: Last checked
ca: Validat per darrera vegada

en: Basic setup
ca: Configuració bàsica

en: Allow users to choose default
ca: Permet als usuaris triar el predeterminat

en: Buttons and plugins
ca: Botons i connectors

en: Editor appearance
ca: Aparença de l'editor

en: Enable resizing button
ca: Habilita el botó de redimensionat

en: Block formats
ca: Formats de bloc

en: Cleanup and output
ca: Neteja i sortida

en: Verify HTML
ca: Verifica l'HTML

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Apply source formatting
ca: Aplica format de codi

en: CSS path
ca: Camí CSS

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: Profile
ca: Perfil

en: Close
ca: Tanca

en: filters
ca: filtres

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Edit group
ca: Edita grup

en: fields
ca: camps

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Operation
ca: Operació

en: reply
ca: respon

en: Duration
ca: Durada

en: Threshold
ca: Llindar

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Collapsed
ca: Plegat

en: Logout
ca: Sortir

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Full
ca: Complet

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Rules
ca: Regles

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Full name
ca: Nom complet

en: Modified
ca: Modificat

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Hidden
ca: Ocult

en: Some
ca: Alguns

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Root
ca: Arrel

en: minute
ca: minut

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de blog i %blog-wildcard per a cada blog personal. %front és la portada.

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: Link to content
ca: Enllaç al contingut.

en: File Upload
ca: Càrrega de fitxer

en: Timer
ca: Comptador

en: Change
ca: Canvia

en: in
ca: a

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Time format
ca: Format de l'hora

en: Countries
ca: Països

en: Feeds
ca: Canals

en: Clear
ca: Neteja

en: Node title
ca: Títol del node

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: Add new group
ca: Afegeix un nou grup

en: Undo
ca: Desfés

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Replacement value
ca: Valor pel qual se substitueix

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Activity
ca: Activitat

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: First
ca: Primer

en: Query
ca: Consulta

en: Moderate
ca: Modera

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: Machine readable name
ca: Nom llegible-per-la-màquina

en: Human readable name
ca: Nom llegible pels humans

en: hour
ca: hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Page header
ca: Capçalera de la pàgina

en: Alignment
ca: Alineació

en: E-mail subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: author
ca: autor

en: AND
ca: I

en: Fixed
ca: Fixat

en: Negate
ca: Nega

en: If checked, the operation will be negated. E.g. AND would be handled as NOT AND.
ca: Si es marca, l'operació es negarà. P.ex. AND es gestiona com NOT AND.

en: Are you sure you want to delete %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir %label?

en: Empty
ca: Buit

en: Add another condition to this group
ca: Afegeix una altra condició a aquest grup

en: Path has alias(es)
ca: Camí té àlias

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Path alias
ca: Àlies de camí

en: Create or delete an URL alias
ca: Crea o suprimeix un àlies URL

en: Create or delete a content's URL alias
ca: Crea o suprimeix un àlies URL de contingut

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
ca: Especifiqueu el camí existent en el que voleu crear un àlies. Per exemple:  node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Replacement patterns for @name
ca: Patrons de substitució per @name

en: User has logged in
ca: Usuari ha iniciat sessió

en: User has logged out
ca: Usuari a tancat sessió

en: User has role(s)
ca: Usuari té rol(s)

en: any
ca: qualsevol

en: Add user role
ca: Afegeix un rol d'usuari

en: Execute custom PHP code
ca: Executa codi PHP personalitzat

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: Days
ca: Dies

en: Default template
ca: Plantilla predeterminada

en: Display fields
ca: Mostra els camps

en: profile
ca: perfil

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Hours
ca: Hores

en: Seconds
ca: Segons

en: Red
ca: Vermell

en: People
ca: Gent

en: or
ca: o

en: Results
ca: Resultats

en: Older polls
ca: Enquestes antigues

en: View the list of polls on this site.
ca: Mostra la llista d'enquestes d'aquest lloc.

en: Poll settings
ca: Paràmetres de configuració de les enquestes

en: View the current poll results.
ca: Mostra els resultats actuals de l'enquesta.

en: Promote
ca: Promou

en: Convert
ca: Converteix

en: Parent term
ca: Terme pare

en: All blogs
ca: Tots els blogs

en: Style
ca: Estil

en: Superscript
ca: Superíndex

en: revert
ca: reverteix

en: Permissions
ca: Permisos

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Testing
ca: Proves

en: Standard
ca: Estàndard

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: completed
ca: completat

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: %type settings
ca: Paràmetres de %type

en: Not published
ca: No publicat

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Unformatted
ca: Sense format

en: Path to the "convert" binary
ca: Camí de l'executable "convert"

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: New
ca: Nou

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: relationships
ca: relacions

en: Basic information
ca: Informació bàsica

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Base path
ca: Camí base

en: <Hidden>
ca: <Ocult>

en: The primary identifier for a node.
ca: L'identificador primari d'un node

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: Themes
ca: Temes

en: Translations
ca: Traduccions

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Audio sample rate
ca: Taxa de mostra d'àudio

en: Audio bitrate
ca: Taxa de bits d'àudio

en: Minutes
ca: Minuts

en: comment
ca: comentari

en: Loading...
ca: Carregant...

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: News
ca: Notícies

en: Related content
ca: Contingut relacionat

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Read only
ca: De només lectura

en: Ok
ca: D'acord

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Processing
ca: Processant

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: date
ca: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: Photo
ca: Foto

en: Submissions
ca: Trameses

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Clear Form Submissions
ca: Elimina totes les tramesses

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les trameses d'aquest formulari?

en: Webform %title entries cleared.
ca: Les entrades del webform %title s'han buidat.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest tramesa?

en: Submitted values are
ca: Els valors tramesos són

en: Q
ca: Preguntes

en: responses
ca: respostes

en: View and edit all the available webforms on your site.
ca: Mostra i edita tots els formularis web del vostre lloc.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ca: Creeu un nou formulari o qüestionari accessible pels usuaris. Els resultats enviats i les estadístiques són registrats i accessibles per als usuaris amb privilegis.

en: Go to form
ca: Vés al formulari

en: View this form.
ca: Mostra aquest formulari.

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: E-mail to address
ca: Envia el correu electrònic a l'adreça

en: E-mail from name
ca: Nom del remitent del correu electrònic

en: E-mail from address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: ever
ca: sempre

en: every hour
ca: a l'hora

en: every day
ca: cada dia

en: every week
ca: cada setmana

en: No Components, add a component below.
ca: No hi ha cap component, afegiu-ne un a continuació.

en: Field Key
ca: Clau del camp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ca: Una descripció curta del camp utilitzat com a ajuda per l'usuari quan aquest usa el formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: Submission #@sid
ca: Enviament #@sid

en: Previous submission
ca: Enviament anterior

en: Next submission
ca: Següent enviament

en: Submitted by !name
ca: Enviat per !name

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Illegal information. Data not submitted.
ca: Informació en format no correcte. No s'han enviat les dades.

en: Go back to the form
ca: Torna al formulari

en: access own webform submissions
ca: accedeix a tots els webforms tramesos

en: edit own webform submissions
ca: edita els webforms propis tramesos

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
ca: Habilita la creació de formularis i qüestionaris.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Presents month, day, and year fields.
ca: Presenta camps de mes, dia i any.

en: Left Blank
ca: En blanc

en: User entered value
ca: Valor introduït per l'usuari

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: User email as default
ca: Correu electrònic de l'usuari com a valor predeterminat

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ca: Establiu el valor predeterminat d'aquest camp al correu electrònic de l'usuari, si aquest/a ha iniciat sessió.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Average submission length in words (ex blanks)
ca: Longitud mitjana en paraules (excepte blancs)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ca: Si aquest conjunt de camps és col·lapsable, l'usuari pot obrir o tancat el conjunt de camps.

en: Collapsed by Default
ca: Col·lapsat de forma predeterminada

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ca: Els conjunts de camps col·lapasables estan "oberts" de forma predeterminada. Seleccioneu aquesta opció per "tancar-lo" de forma predeterminada.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ca: Introduïu un llistat de les extensions de fitxer addicionals per aquest camp de càrrega separats per comes.<br /> Les extensions introduïdes s'afegiran als elements activats de dalt.

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
ca: Introduïu la mida màxima de fitxer que l'usuari pot carregar (en KB).

en: Randomize Questions
ca: Ordre aleatori de les preguntes

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Listbox
ca: Llista de selecció

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ca: Permet la creació de caselles de selecció, botons d'opcions, o menús desplegables.

en: Basic textfield type.
ca: Tipus bàsic de camp de text.

en: Group settings
ca: Paràmetres de l'agrupament

en: Image path
ca: Camí de la imatge

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where images will be stored. Do not include trailing slash.
ca: Subdirectori opcional dins del directori "%dir" on s'emmagatzemen les imatges. No inclogueu la barra al final.

en: Enable custom alternate text
ca: Habilita el text alternatiu personalitzat

en: Enable custom title text
ca: Habilita el text del títol personalitzat

en: Alternate text
ca: Text alternatiu

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
ca: Text alternatiu a mostrar si la imatge no es pot mostrar.

en: Text to be displayed on mouse overs.
ca: Text a mostrar quan el ratolí passa per damunt de la imatge.

en: Apply
ca: Aplica

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: You must select a node.
ca: Cal que seleccioneu un node.

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: No style
ca: Sense estil

en: Bold
ca: Negreta

en: Copy
ca: Copia

en: Base URL
ca: URL base

en: Information
ca: Informació

en: No content types available.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles.

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Double
ca: Doble

en: Relationship type
ca: Tipus de relació

en: Multilingual system
ca: Sistema multilingüe

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Reset language for all terms.
ca: Reiniciar la llengua de tots dels termes

en: Content selection mode
ca: Mode de selecció de contingut

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
ca: Normal - Es permetran totes les llengües habilitades.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
ca: Estès - Es permetran totes les llengües definides.

en: Multilingual options
ca: Opcions multilingües

en: Multilingual settings
ca: Configuració multilingüe

en: This is a multilingual variable.
ca: Aquesta és una variable multilingüe.

en: administer all languages
ca: administra totes les llengües

en: Supports translatable custom menu items.
ca: Admet elements de menú a mida traduïbles.

en: Synchronize translations
ca: Sincronitza les traduccions

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
ca: Seleccioneu quins camps s'han de sincronitzar per a totes les traduccions d'aquest tipus de contingut.

en: Standard node fields.
ca: Camps estàndard del node.

en: Revision (Create also new revision for translations)
ca: Revisió (Crear tambbé una nova revisió per a les traduccions)

en: Attached image nodes
ca: Nodes d'imatge adjunta

en: Event fields
ca: Camps d'esdeveniment

en: Event start
ca: Inici de l'esdeveniment

en: Event end
ca: Final de l'esdeveniment

en: CCK fields
ca: Camps de CCK

en: Supports translation for profile module field names and descriptions.
ca: Dóna suport a la traducció dels noms dels camps i descripcions del mòdul

en: Enables multilingual profile fields.
ca: Habilita els camps de perfil multilingües

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Edit term translations
ca: Edita les traduccions del terme

en: Blocks
ca: Blocs

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: Menus
ca: Menús

en: The name of this term.
ca: El nom d'aquest terme.

en: Above
ca: A sobre

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
ca: Advertència! Canviar aquest paràmetre després d'haver creat les dades pot resultar en una pèrdua de dades.

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Third
ca: Tercer

en: Fourth
ca: Quart

en: Fifth
ca: Cinquè

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
ca: El mòdul content, un component necessari del Kit de Construcció de Contingut (CCK), permet als administradors associar els camps personalitzats amb els tipus de contingut. Amb Drupal, els tipus de contingut s'usen per definir les característiques d'un escrit, incloent-hi el títol i la descripció dels camps visualitzats a les respectives pàgines d'editar o afegir. Usant el mòdul content ( i altres mòduls d'ajuda inclòsos al CCK ), es poden personalitzar els camps mes enllà dels per defecte "Títol" i "Cos" i afegir-los. Les funcions del CCK són accessibles mitjançant pestanyes a <a href="@content-types"> pàgina d'administració dels tipus de contingut</a>. (Mireu la <a href="@node-help">pàgina d'ajuda del mòdul node</a> per a més informació sobre els tipus de continguts.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
ca: Quan s'afegeix un camp personalitzat a un tipus de contingut, podeu determinar el seu tipus (si contindrà text, nombres o referències a altres objectes) i com es mostrarà (ja sigui un camp o una àrea de text, una caixa de selecció, casella de verificació, botó de ràdio o un camp d'emplenat automàtic). Un camp pot tenir múltiples valors (p.ex.: una "persona" pot tenir més d'una adreça de correu electrònic) o un sol valor (p.e.: un "empleat" només pot tenir un número d'identificació d'empleat). A mesura que aneu afegint o editant camps, CCK ajustarà automàticament l'estructura de la base de dades segons sigui necessari. CCK també ajusta un gran nombre d'altres característiques, incloent la captura intel·ligent de dades per a les vostres dades personalitzades, una aplicació d'importació i exportació per a les definicions de tipus de contingut i la integració amb altres mòduls contribuïts.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
ca: Els tipus de camps personalitzats els proporcionen una sèrie de mòduls opcionals inclosos amb CCK (cada mòdul proporciona un tipus diferent). La <a href="@modules">pàgina de mòduls</a> us permet habilitar o inhabilitar components del CCK. Una instal·lació per defecte del CCK inclou:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
ca: <em>nombre</em>, que afegeix tipus de camp numèrics en forma d'enter, decimal o coma flotant. Podeu definir una sèrie d'entrades permeses o especificar un rang de valors permesos. Hi ha disponible una gran varietat de formats de dades numèriques habituals.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
ca: <em>text</em>, que afegeix tipus de camps de text. Un camp de text pot contenir només text pla, o opcionalment, pot utilitzar qualsevol dels filtres de format d'entrada de Drupal per manejar de manera segura l'entrada de text enriquit. Els camps d'entrada de text poden ser d'una sola línia (camp de text), múltiples línies (àrea de text) o, per a tenir més control del que s'està entrant, una caixa de selecció, casella de confirmació o botons de ràdio. Si es desitja, CCK pot validar l'entrada segons un conjunt de valors permesos.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
ca: <em>nodereference</em>, el qual crea una referència personalitzada entre nodes de Drupal. Afegint un camp <em>nodereference</em> i dos tipus de contingut diferent, per exemple, podeu crear fàcilment relacions complexes de pare/fill entre dades (múltiples nodes "empleat" poden contenir un camp <em>nodereference</em> enllaçant a un node "empresari").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
ca: <em>userreference</em>, que crea referències personalitzades entre els comptes d'usuari del lloc web. Afegint un camp <em>userreference</em> podeu crear relacions complexes entre els usuaris del seu lloc web i les aportacions. Per traçar l'usuari involucrat en una aportació més enllà del camp estàndard de Drupal <em>Creat per</em>, per exemple, pot afegir un camp <em>userreference</em> anomenat "Editat per" a un tipus de contingut un enllaç a una pàgina de compte d'usuari editor.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
ca: <em>fieldgroup</em>, que crea grups de camps col·lapsables per manejar grups de camps relacionats. Un grup de camps pot estar obert o tancat per defecte. L'ordre dels grups de camps i l'ordre dels camps dins d'un grup es configuren mitjançant una interfície d'arrossegar-i-deixar-anar  proveït pel mòdul Contingut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
ca: Per a més informació, consulteu el capítol del manual en línia de <a href="@handbook-cck">CCK</a> o la <a href="@project-cck">pàgina del projecte de CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
ca: Configura com s'han de mostrar els camps i les etiquetes d'aquest tipus de contingut quan es visualitzen en mode resum o pàgina completa.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
ca: Configureu com es mostrarà aquest tipus de contingut quan sigui referenciat en els contextos següents.

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Full node
ca: Node complet

en: Search Index
ca: Índex de la cerca

en: Search Result
ca: Resultats de la cerca

en: Updating field type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de camp %type amb el mòdul %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de giny %type amb el mòdul %module.

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Allows administrators to define new content types.
ca: Permet als administradors definir nous tipus de continguts.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
ca: Només per a ús avançat: codi PHP que retorna una matriu associativa de valors permesos. No s'han d'incloure els delimitadors &lt;?php ?&gt;. Si s'ha emplenat el camp, la matriu retornada per aquest codi sobreescriurà la llista anterior de valors permesos.

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Used in
ca: Usat a

en: No fields have been defined for any content type yet.
ca: No s'ha definit encara cap camp per cap tipus de contingut.

en: no styling
ca: sense estil

en: simple
ca: Senzill

en: fieldset
ca: Conjunt de camps

en: fieldset - collapsible
ca: Conjunt de camps - col·lapsable

en: fieldset - collapsed
ca: Conjunt de camps - col·lapsat

en: Added field %label.
ca: S'ha afegit el camp %label.

en: There was a problem adding field %label.
ca: hi ha hagut un problema al afegir el camp %label.

en: There was a problem creating field %label.
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
ca: Esteu segur d'eliminar el camp %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ca: Si teniu cap contingut en aquest camp, aquest es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Removed field %field from %type.
ca: El camp %field dins de %type s'ha eliminat.

en: There was a problem deleting %field from %type.
ca: Hi ha hagut un problema eliminant %field de %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
ca: Aquests paràmetres només apliquen al camp %field si aquest apareix en el tipus de contingut %type

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
ca: Aquests paràmetres apliquen al camp %field en tots els tipus de continguts en que apareix.

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
ca: El codi PHP ha retornat un valor per defecte incorrecte.<br/>Format esperat: <pre>!sample</pre>Valor retornat: @value

en: The default value is invalid.
ca: El valor predeterminat és invàlid.

en: Saved field %label.
ca: S'ha desat el camp %label.

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
ca: S'ha modificat la base de dades i les dades s'han migrat o eliminat.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
ca: Hi ha hagut un error i l'alteració de la base de dades no s'ha pogut completar.

en: Processing %title
ca: Processant %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
ca: La taula de camps de contingut %old_name s'ha renombrat per %new_name i les instàncies dels camps s'han actualitzat.

en: The content fields table %name has been deleted.
ca: S'ha eliminat la taula de camps de contingut %name.

en: Referenced node ID
ca: ID del node referenciat

en: Referenced node title
ca: Títol del node referenciat

en: Raw number value
ca: Valor numèric sense tractar

en: Formatted number value
ca: Valor numèric amb format

en: Raw, unfiltered text
ca: Raw, text sense filtrar

en: Formatted and filtered text
ca: Text amb format i filtrat

en: Referenced user ID
ca: ID de l'usuari referenciat

en: Referenced user name
ca: Nom d'usuari referenciat

en: Formatted HTML link to referenced user
ca: Enllaç en format HTML a l'usuari referenciat

en: Group multiple values
ca: Agrupa els valors múltiples

en: Select the content type to export.
ca: Trieu el tipus de contingut a exportar.

en: Export data
ca: Dades d'exportació

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
ca: Copieu el text exportat i enganxeu-lo en un altre tipus de contingut usant la funcionalitat d'importació.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
ca: Aquest formulari importarà definicions de camps exportats des d'un altre tipus de contingut o una altra base de dades.<br />Tingueu en compte que els camps no poden estar duplicats dins del mateix tipus de contingut, i per tant, els camps importats només s'afegiran si no existeixen ja en aquest.

en: <Create>
ca: <Crea>

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
ca: Seleccioneu el tipus de contingut on voleu importar aquests camps.<br />Seleccioneu &lt;Crea&gt; per a crear un nou tipus de contingut que contingui aquests camps.

en: Import data
ca: Dades d'importació

en: Paste the text created by a content export into this field.
ca: Enganxeu el text creat per una exportació de contingut en aquest camp.

en: The import data is not valid import text.
ca: Les dades d'importació no són un text vàlid per a la importació.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
ca: S'han d'habilitar els següents mòduls per a que funcioni l'importació: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
ca: Ja existeix el tipus de contingut %type en aquesta base de dades.

en: Exiting. No import performed.
ca: Sortint. No s'ha realitzat cap importació.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
ca: Hi ha haugt un error al afegir el tipus de contingut %type.<br />Si us plau, comproveu els errors que es mostren per a més detalls.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
ca: El camp importat %field_label (%field_name) no s'ha afegit a %type perquè aquest camp ja existeix a %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
ca: S'ha afegit el camp %field_label (%field_name) al tipus de contingut %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
ca: S'ha produït un error quan s'exportaven les dades de la "configuració de visualització" per al camp %field_name.<br>L'error de la base de dades és: "%db_err".

en: Content Copy
ca: Còpia de contingut

en: Enables ability to import/export field definitions.
ca: Habilita la funcionalitat d'importar/exportar les definicions dels camps.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
ca: Si us plau, <a href="!url">configureu els vostres permisos de camps</a> immediatament. Tots els camps són inaccessibles per defecte.

en: Content Permissions
ca: Permisos de contingut

en: Set field-level permissions for CCK fields.
ca: Establiu el nivell de permisos de camp per als camps de CCK.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el formulari d'edició del node.

en: always open
ca: sempre obert

en: collapsible
ca: col·lapsable

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: Instructions to present to the user on the editing form.
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari en el formulari d'edició.

en: These settings apply to the group on node display.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el node mostrat.

en: A description of the group.
ca: Una descripció del grup.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
ca: Esteu segur de voler eliminar el grup %label?

en: The group %group_name has been removed.
ca: S'ha eliminat el grup %group_name.

en: Fieldgroup
ca: Grup de camps

en: Node reference
ca: Referència del node

en: Store the ID of a related node as an integer value.
ca: Desa l'ID d'un node relacionat com a enter.

en: Content types that can be referenced
ca: Tipus de nodes que poden ser referenciats

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ca: Avançat - Nodes que poden ser referenciats (Vista)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduiu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Title (link)
ca: Títol (enllaç)

en: Title (no link)
ca: Títol (sense enllaç)

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Node Reference
ca: Referència de node

en: Defines a field type for referencing one node from another.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un node des d'un altre.

en: Store a number in the database as an integer.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades com a enter.

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Store a number in the database in a floating point format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ca: El caràcter que els usuaris introduiran com a separador dels decimals en els formularis.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena de text que s'usarà com a prefix per als valors, tals com $ o €. Deixeu-la en blanc si no en voleu cap. Separeu el valor singular i el plural amb una barra vertical (lliura|lliures)

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena per a usar-la com a sufix del valor (per exemple m², m/s², kb/s) o deixeu-ho en blanc. Separeu amb una barra vertical la forma singular i la plural (per exemple Euros|Euros).

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: "Minimum" must be a number.
ca: "Mínim" ha de ser numèric.

en: "Maximum" must be a number.
ca: "Màxim" ha de ser numèric.

en: unformatted
ca: sense format

en: Defines numeric field types.
ca: Defineix tipus de camp numèrics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
ca: Per un giny de "casella de selecció actiu/inactiu" simple, definiu primer el valor "inactiu", llavors el valor "actiu" a la secció <strong>Valors permesos</strong>. Nota:  la casella de selecció s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
ca: Els ginys de 'caselles de verificació/botons de selecció' mostraran caselles de verificació si l'opció de valors múltiples està seleccionada per aquest camp, en cas contrari mostraran botons de selecció.

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella simple actiu/inactiu

en: Option Widgets
ca: Enginys d'opció

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
ca: Defineix els ginys de selecció, casella i botó de ràdio per als camps numèrics i de text.

en: Store text in the database.
ca: Emmagatzema el text a la base de dades.

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Defines simple text field types.
ca: Defineix tipus de camp de text simple.

en: User reference
ca: Referència d'usuari

en: Store the ID of a related user as an integer value.
ca: Emmagatzema l'ID d'un usuari relacionat com un valor enter.

en: User roles that can be referenced
ca: Rols d'usuari que poden ser referenciats

en: User status that can be referenced
ca: Estat de l'usuari que pot ser referenciat

en: Reverse link
ca: Enllaç invers

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
ca: Si se selecciona, es mostrarà un enllaç invers cap al node que fa referència en el registre de l'usuari referenciat.

en: Userreference autocomplete
ca: Referència autocompletada d'usuari

en: User Reference
ca: Referència d'usuari

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un usuari des d'un node.

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Form
ca: Formulari

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Publish
ca: Publica

en: Permission
ca: Permís

en: Solid
ca: Sòlid

en: Grid
ca: Graella

en: Distance
ca: Distància

en: Blog posts
ca: Entrades de blog

en: Redo
ca: Refer

en: Italic
ca: Cursiva

en: Hide
ca: Oculta

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: Submission settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: X offset
ca: Desplaçament X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
ca: Introduïu un desplaçament en píxels o utilitzeu una paraula clau: <em>left</em>, <em>center</em> o <em>right</em>.

en: Y offset
ca: Desplaçament Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
ca: Introduïu un desplaçament en píxels o utilitzeu una paraula clau: <em>top</em>, <em>center</em> o <em>bottom</em>.

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: Source code
ca: Codi font

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ca: El sistema de menús només emmagatzema rutes del sistema, però utilitzarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'ha emmagatzemat %link_path com a %normal_path

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Outdent
ca: Redueix el sagnat

en: Unlink
ca: Desfés l'enllaç

en: Thread
ca: Fil

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: Title text
ca: Text del títol

en: From name
ca: Nom del remitent

en: From address
ca: Adreça del remitent

en: Distinct
ca: Diferents

en: E-mail template
ca: Plantilla del correu electrònic

en: ImageMagick Binary
ca: Executable d'ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
ca: ImageMagick és un programa independent per a la manipulació d'imatges. Ha d'estar instal·lat al vostre servidor i heu de saber on està ubicat. Si no esteu segurs de la ruta exacta consulteu al vostre ISP o a l'administrador del servidor.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
ca: Especifiqueu la ruta completa a l'executable <kbd>convert</kbd> d'ImageMagick. Per exemple: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> o <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
ca: Mostra informació de depuració

en: ImageMagick command: @command
ca: Ordre d'ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
ca: Sortida d'ImageMagick: @output

en: Extension
ca: Extensió

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Configure settings for jQuery Update module.
ca: Configureu els paràmetres pel mòdul jQuery Update.

en: Updates Drupal to use the latest version of jQuery.
ca: Actualitza el Drupal per a utilitzar la darrera versió de jQuery.

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Bullet list
ca: Llista de pics

en: Available
ca: Disponible

en: Export format
ca: Format d'exportació

en: Node access
ca: Accés al node

en: Loading
ca: Carregant

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: The directory %directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ca: No es pot escriure al directori %directory perquè no té el joc de permisos correcte.

en: File description
ca: Descripció del fitxer

en: File size (in bytes)
ca: Mida del fitxer (en bytes)

en: Defines a file field type.
ca: Defineix un tipus de camp fitxer.

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: Rearrange
ca: Reordena

en: Activate
ca: Activat

en: Switch user
ca: Canvi d'usuari

en: Execute PHP
ca: Executa PHP

en: empty
ca: buit

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
ca: Un giny d'edició de fitxers d'imatge, incloent una vista prèvia de la imatge.

en: Displays image files in their original size.
ca: Mostra els fitxers d'imatge en la seva mida original.

en: All users
ca: Tots els usuaris

en: - Please choose -
ca: - Trieu -

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Aggregator
ca: Agregador

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ca: Es prefereix text simple per evitar problemes amb entitats HTML!

en: Values
ca: Valors

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Interface language
ca: Llengua de la interfície

en: Rebuilding
ca: Reconstruint

en: Rebuild
ca: Torna a construir

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP no es troba o està desfasada. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ca: La URL %url no és vàlida. Si us plau, entreu una URL qualificada, com http://www.example.com/feed.xml.

en: Unconfigured menu block
ca: Menú block no configurat

en: @menu_name (level @level1)
ca: @menu_name (nivell @level1)

en: @menu_name (levels @level1-@level2)
ca: @menu_name (nivells @level1-@level2)

en: @menu_name (levels @level1+)
ca: @menu_name (nivells @level1+)

en: 1st level (primary)
ca: 1r nivell (primari)

en: 2nd level (secondary)
ca: 2n nivell (segundari)

en: 3rd level (tertiary)
ca: 3r nivell (terciari)

en: 4th level
ca: 4t nivell

en: 5th level
ca: 5è nivell

en: 6th level
ca: 6è nivell

en: 7th level
ca: 7è nivell

en: 8th level
ca: 8è nivell

en: 9th level
ca: 9è nivell

en: by @user
ca: per @user

en: Argument type
ca: Tipus de paràmetre

en: Attached files
ca: Fitxers adjunts

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: A form to add a new comment.
ca: Un formulari per afegir un nou comentari.

en: The comments of the referenced node.
ca: Els comentaris del node referenciat.

en: Sort
ca: Ordenació

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: Pager
ca: Paginador

en: The content of the referenced node.
ca: El contingut del node referenciat.

en: Edit this node
ca: Edita aquest node

en: Identifier
ca: Identificador

en: Book options for the node.
ca: Opcions de llibre per aquest node.

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Taxonomy vocabulary
ca: Vocabulari de la taxonomia

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: Choose layout
ca: Selecciona la disposició

en: Add content to !s
ca: Afegeix contingut a !s

en: No title
ca: Sense títol

en: Columns
ca: Colunnes

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Enter the module name to export code to.
ca: Introduïu el nom del mòdul on voleu exportar el codi.

en: Panel content
ca: Contingut del panell

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Disable Drupal blocks/regions
ca: Inhabilita els blocs/regions del Drupal

en: CSS code
ca: Codi CSS

en: Fixed argument
ca: Argument fix

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Link to view
ca: Enllaça a la vista

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Edit this view
ca: Edita aquesta vista

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: Rounded corners
ca: Cantonades arrodonits

en: contains
ca: conté

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Allow Upscaling
ca: Permet el sobreescalat

en: Let scale make images larger than their original size
ca: Permeteu que l'escalat creï imatges més grans que les originals

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
ca: ha fallat imagecache_crop. imatge: %image, dades: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
ca: ha fallat imagecache_desaturate. imatge: %image, dades: %data.

en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ca: El nombre de graus que s'ha de rotar la imatge. Els valors positius són en sentit horari i els negatius en sentit antihorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ca: Fes l'angle de rotació de cada imatge de forma aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utilitza com a màxim.

en: Flush
ca: Neteja

en: New Actions
ca: Nova acció

en: Add !action
ca: Afegeix !action

en: Update Action
ca: Actualitza l'acció

en: The action has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'acció.

en: Print
ca: Impressió

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Account
ca: Compte

en: Data
ca: Dades

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: Any
ca: Qualsevol

en: No name
ca: Sense nom

en: Validation
ca: Validació

en: Finish
ca: Acaba

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ca: Error de validació, torneu-ho a intentar. Si aquest error persisteix contacteu amb l'administrador.

en: In moderation
ca: En moderació

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Or
ca: O

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: Underline
ca: Subratllat

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Add row
ca: Afegeix una línia

en: Link class
ca: Classe de l'enllaç

en: string
ca: cadena

en: API Keys
ca: Claus d'API

en: Available as block
ca: Disponible com a bloc

en: Column
ca: Columna

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: and
ca: i

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ca: La URL a la qual l'usuari serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http://drupal.org.

en: After saving a new comment
ca: Després de desar un nou comentari

en: After saving an updated comment
ca: Després d'actualitzar un comentari

en: After deleting a comment
ca: Després de suprimir un comentari

en: Optional URL
ca: URL opcional

en: Static Title:
ca: Títol estàtic:

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
ca: Clicant aquí es permetrà als usuaris entrar comodins en les URLs i en els títols del formulari d'edició de nodes. Això no afecta la configuració dels camps d'aquesta pàgina.

en: Rel Attribute
ca: Atribut "rel"

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
ca: Aquest enllaç tindrà aquest atribut rel en mostrar-se. L'ús més corrent és <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> el que impedeix que els motors de cerca indexin els links entrats.

en: A default title must be provided if the title is a static value
ca: S'ha d'indicar un títol per defecte si el títol és un valor estàtic.

en: Title, as link (default)
ca: Títol, com a enllaç (predeterminat)

en: URL, as link
ca: URL, com a enllaç

en: Short, as link with title "Link"
ca: Curt, com a enllaç amb el títol "Enllaç"

en: Label, as link with label as title
ca: Etiqueta, com a enllaç amb etiqueta com a títol

en: Separate title and URL
ca: Separa títol i URL

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Add new rule
ca: Afegeix una nova regla

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Not promoted
ca: No promocionat

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: The parent comment.
ca: El comentari pare.

en: Author's website
ca: Lloc web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Reply-to link
ca: Enllaç de respon a

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre al comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Link this field to its user or an author's homepage
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari o a una pàgina d'autor

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
ca: S'ha creat el nou webform %title. Afegiu nous camps al vostre webform amb el següent formulari.

en: Submission deleted.
ca: Enviament eliminat.

en: field
ca: camp

en: The node the uploaded file is attached to
ca: El node al qual és adjunt el fitxer.

en: Menutrails Menu
ca: Menú pel menutrails

en: Set breadcrumbs?
ca: Estableix el fil d'ariadna?

en: Parent item for
ca: Element pare per

en: clone
ca: clona

en: View settings
ca: Paràmetres de la vista

en: Week @week
ca: Setmana @week

en: Delete view
ca: Elimina vistes

en: Translate
ca: Tradueix

en: Time ago
ca: Fa...

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: GD !format Support
ca: GD amb suport per !format

en: The taxonomy vocabulary ID
ca: L'ID del vocabulari de la taxonomia

en: The taxonomy term ID
ca: L'ID del terme de la taxonomia

en: Force single
ca: Força a una única opció

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: &lt;none&gt;
ca: &lt;cap&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
ca: No teniu permisos per a introduir codi PHP.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
ca: Aquest codi PHP ha estat introduït per un administrador i sobreescriurà qualsevol valor especificat més amunt.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
ca: Utilitza PHP per als paràmetres del camp (perillós - concediu-ho amb compte)

en: A file has been pre-loaded for import.
ca: S'ha precarregat un fitxer per a importar-lo.

en: Content fieldgroup
ca: Grup de camps de contingut

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
ca: Text a mostrar si el grup no conté dades. Noteu que el títol no es mostrarà excepte quan estigui sobreescrit.

en: Node from reference
ca: Nodes des de referència

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
ca: Afegeix un node a una referència de node en un context de node; si múltiples nodes estan referenciats, s'obtindrà només el primer node referenciat.

en: Node reference field
ca: Camp de referència de node

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Els possibles valors que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per cada línia, en el format clau|etiqueta. La clau és el valor que s'emmagatzemarà a la base de dades i ha de coincidir amb el tipus d'emmagatzemament del camp (%type). L'etiqueta és opcional, i s'utilitzarà la clau com a etiqueta si no se n'especifica cap.<br />Etiquetes HTML permeses: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
ca: Aquest codi PHP ha estat definit per un administrador i sobreescriurà la llista de valors permesos de sota.

en: User from reference
ca: Formulari de referència d'usuari

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
ca: Afegeix un formulari d'usuari d'una referència d'usuari al context d'un node. Si hi ha múltiples usuaris referenciats, només es mostrarà el primer usuari referenciat.

en: User reference field
ca: Camp de referència d'usuari

en: Effect
ca: Efecte

en: Ratio
ca: Ràtio

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: The language the content is in.
ca: La llengua en que està el contingut.

en: The "%name" block has been removed.
ca: El bloc "%name" s'ha eliminat.

en: @menu_name (expanded levels @level1-@level2)
ca: @menu_name (expandeix els nivells @level1-@level2)

en: @menu_name (expanded levels @level1+)
ca: @menu_name (expandeix els nivells @level1+)

en: Add menu block
ca: Afegeix un bloc de menú

en: Redirect URL
ca: URL de redirecció

en: Node tokens
ca: Tokens de node

en: Multilanguage
ca: Multilingüe

en: Acronym
ca: Acrònim

en: @menu_name (active menu item)
ca: @menu_name (element de menú actiu)

en: Starting level
ca: Nivell inicial

en: Active menu item
ca: Element de menú actiu

en: Button text
ca: Text del botó

en: Title only
ca: Només el títol

en: Validator
ca: Validador

en: Inherit
ca: Hereta

en: Maximum resolution for Images
ca: Màxima resolució per a les imatges

en: Defines an image field type.
ca: Defineix un camp de tipus imatge.

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: Save order
ca: Desa l'ordre

en: Add region
ca: Afegir regió

en: The weight, used for sorting.
ca: El pes, utilitzat per l'ordenació.

en: Display format
ca: Format de la presentació

en: The date the node was last updated.
ca: La data en que es va actualitzar per darrer cop el node.

en: Category ID
ca: ID de categoria

en: Button alignment
ca: Alineació del botó

en: Example:
ca: Exemple:

en: @label (!name) - Allowed values
ca: @label (!name) - Valors permesos

en: %name: illegal value.
ca: %name: valor il·legal.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
ca: %name: el valor no pot tenir més de %max caràcters.

en: Invalid display id @display
ca: Identificador (ID) de la vista @display és invàlid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: no existeix el controlador per @table > @field!

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzis una relació

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Default format string
ca: Format per defecte

en: Custom pages
ca: Pàgines personalitzades

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: The cache has been cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau.

en: of
ca: de

en: translate
ca: tradueix

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ca: Avís de seguretat: no es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess en el directori %directory que contingui les línies següents: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els arxius amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix la vostra cuota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat perquè càpiga dins la mida màxima permesa de %dimensions píxels.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa gran; la mida màxima permesa és de %dimensions píxels.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa petita; la mida mínima permesa és de %dimensions píxels.

en: No link
ca: Sense enllaç

en: outdated
ca: desactualitzat

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ca: <strong>@language_name</strong> (origen)

en: add translation
ca: afegir traducció

en: Translations of %title
ca: Traduccions de %title

en: Path: !path
ca: Camí: !path

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Analyze
ca: Analitza

en: Admin
ca: Administrador

en: Row
ca: Fila

en: Scheduling
ca: Programació

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Filter by event
ca: Filtra per esdeveniment

en: Active rules
ca: Regles actives

en: Inactive rules
ca: Regles inactives

en: Load a referenced user
ca: Carrega un usuari referenciat

en: Content containing the user reference field
ca: Contingut que conté el camp de referència a usuari

en: Referenced user
ca: Usuari referenciat

en: Add new content
ca: Afegeix un contingut nou

en: URL alias exists
ca: L'àlies d'URL existeix

en: create url aliases
ca: crea àlies url

en: administer url aliases
ca: administra els àlies url

en: Cron maintenance tasks are performed
ca: S'estan executant les tasques de manteniment cron

en: Set breadcrumb
ca: Estableix el fil d'ariadna

en: E-mail to
ca: Envia un correu electrònic a

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Language negotiation
ca: Negociació d'idioma

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Delimited text
ca: Text delimitat

en: A file readable by Microsoft Excel.
ca: Un fitxer llegible pel Microsoft Excel.

en: Delimited text format
ca: Format del text delimitat

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Tab (\t)
ca: Tabulador (\t)

en: Semicolon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Colon (:)
ca: Dos punts (:)

en: Pipe (|)
ca: Barra (|)

en: Period (.)
ca: Punt (.)

en: Space ( )
ca: Espai ( )

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Input type
ca: Tipus d'entrada

en: Citation
ca: Cita

en: Hide submit button
ca: Amaga botó d'enviament de dades

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers d'usuaris.

en: View used to select the nodes
ca: Vista utilitzada per escollir els nodes

en: %name: this post can't be referenced.
ca: %name: aquesta entrada no pot ser referenciada.

en: Is one of
ca: És un de

en: Data Source
ca: Origen de dades

en: Expression
ca: Expressió

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb la cadena de permisos especificada.

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
ca: Els nodes són el tipus de contingut bàsic d'un lloc Drupal.

en: Comments are responses to node content.
ca: Els comentaris són respostes al contingut dels nodes.

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: Use default image
ca: Fes servir una imatge predeterminada

en: Choose a image that will be used as default.
ca: Escolliu una imatge que s'utilitzarà com la predeterminada.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
ca: La mida màxima permesa de les imatges expressada com AMPLADAxALÇADA (p.ex. 640x480). Establiu-ho a 0 per no tenir cap restricció. Si es carrega una imatge més gran, aquesta s'adaptarà per encaixar amb l'amplada i alçada indicades

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: Theming information
ca: Informació del tema

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Join summary
ca: Uneix el resum

en: Split summary at cursor
ca: Separa el resum al cursor

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: (Unpublished)
ca: (No publicat)

en: Do not cache
ca: No emmagatzemis a la memòria cau

en: @label title
ca: Títol de @label

en: @label protocol
ca: Protocol de @label

en: @label target
ca: Target de @label

en: Action to take if argument is not present
ca: Acció a executar si no hi ha cap paràmetre

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor com a paràmetre, aquest s'ignorarà; p.ex. "tots els valors"

en: Wildcard title
ca: Títol comodí

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
ca: El títol a utilitzar per substituir en altres llocs al comodí.

en: <Basic validation>
ca: <Validació bàsica>

en: Action to take if argument does not validate
ca: Acció a executar si el paràmetre no valida

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
ca: Sobreescriu el valor a mostrar per usuaris anònims

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
ca: Si se selecciona, veureu un camp per introduir el text a utilitzar pels usuaris anònims.

en: Text to display for anonymous users
ca: Text a mostrar per als usuaris anònims

en: Use default RSS settings
ca: Utilitza els paràmetres predeterminats de l'RSS

en: Title plus teaser
ca: Títol més resum

en: Front page feed
ca: Canal de la portada

en: Primary
ca: Primari

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
ca: Això apareixerà com el nom del bloc a administració >> construcció del lloc web >> blocs.

en: Default style
ca: Estil per defecte

en: The node ID of the node.
ca: L'ID de node del node.

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: Dashboard
ca: Tauler

en: No role
ca: Sense rol

en: Image preview
ca: Vista preliminar de la imatge

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: %title field is required.
ca: El camp %title és obligatori.

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Link this field
ca: Enllaça aquest camp

en: Only show "listed" file attachments
ca: Mostra només els fitxers adjunts "llistats"

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Link this field to its node
ca: Enllaça aquest camp al seu node

en: Node creation
ca: Creació del node

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtra la vista a l'usuari que està actualment connectat.

en: Save string
ca: Desa la cadena

en: Cache once for everything (global)
ca: Emmagatzema-ho a la memòria cau un cop per tot (global)

en: Per page
ca: Per pàgina

en: Per role
ca: Per rol

en: Per role per page
ca: Per rol per pàgina

en: Per user
ca: Per usuari

en: Per user per page
ca: Per usuari per pàgina

en: The file could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Configure ImageAPI.
ca: Configureu l'ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
ca: No hi ha cap mòdul de jocs d'eines d'imatge configurat. Els mòduls de jocs d'eines d'imatges poden habilitar-se des de la <a href="!admin-build-modules">pàgina de mòduls</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
ca: El mòdul %toolkit és l'únic paquet d'eines d'imatge habilitat. Drupal l'usarà per a redimensionar, tallar i d'altres manipulacions d'imatge.

en: Select a default image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatge per defecte

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
ca: Aquesta configuració et permet triar quin paquet d'eines utilitzarà Drupal per redimensionar, tallar i d'altres manipulacions d'imatge.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ca: El joc d'eines de manipulació d'imatges seleccionada  %toolkit no pot processar adequadament %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
ca: No s'han pogut establir els permisos al fitxer destí: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
ca: Definiu la qualitat d'imatge per a les manipulacions de JPEG. Rang des de 0 fins a 100. Valors més alts impliquen imatges de més qualitat però fitxers més grans.

en: Compression Quality
ca: Qualitat de compressió

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
ca: Rang des de 0 fins a 100. Valors més alts impliquen imatges de més qualitat però fitxers més grans.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
ca: Marcant aquesta opció es mostraran les comandes d'ImageMagick i la sortida als usuaris amb el permís <em>administrar la configuració del lloc</em>.

en: Version information
ca: Informació de versió

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
ca: L'executable d'ImageMagick <kbd>convert</kbd> s'ha localitzat i ha retornat aquesta informació de versió.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
ca: La Qualitat de compressió ha de ser un valor entre 0 i 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
ca: El camí d'ImageMagick especificat %file no existeix.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
ca: El camí d'ImageMagick especificat %file no és executable.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
ca: La restricció de seguretat de PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> s'ha establert a %open-basedir, que pot interferir amb els intents per localitzar l'ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
ca: Joc d'eines d'ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
ca: No s'ha trobat cap paquet d'eines per ImageMagick.

en: PHP GD was not compiled with %format support.
ca: PHP GD no s'ha compilat amb suport per %format.

en: GD Image Rotation
ca: Rotació d'imatge GD

en: Low Quality / Poor Performance
ca: Baixa Qualitat / Baix Rendiment

en: GD Image Filtering
ca: Filtres d'imatge de GD

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
ca: ImageAPI suportant múltiples jocs d'eines.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
ca: Usa el suport de processament d'imatges integrat de GD-2 de PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
ca: Suport d'ImageMagick en línia de comandes.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
ca: Falta el formulari de paràmetres del joc d'eines d'ImageAPI

en: administer imageapi
ca: administra imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
ca: ImageAPI requereix d'un joc d'eines com ImageAPI GD o ImageAPI ImageMagick per a funcionar. Aneu a !modules i habiliteu-ne un d'ells.

en: ImageAPI GD Memory Limit
ca: Límit de memòria per a ImageAPI GD

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
ca: És molt recomanable que establiu el paràmetre memory_limit de PHP a 96M per a utilitzar ImageAPI GD. Una imatge de 1600x1200 consumeix ~45M de memòria quan es descomprimeix i hi ha moments on ImageAPI GD està operant en dues descompressions d'imatge a la vegada.

en: The action was succesfully updated.
ca: S'ha actualitzat l'acció correctament.

en: Has Avatar
ca: Té avatar

en: The message that appears after a broken structure has been repaired
ca: El missatge aparegut després de trencar-se l'estructura ha estat arreglat

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: Class attribute
ca: Classe

en: 12-hour (am/pm)
ca: 12-hores (am/pm)

en: 24-hour
ca: 24-hores

en: Scheduled
ca: Programat

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ca: No hi ha enviaments d'aquest formulari. <a href="!url">Visualitza aquest formulari</a>.

en: Sum
ca: Suma

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Node module form.
ca: Formulari del mòdul Node.

en: Locale module form.
ca: Formulari del mòdul Locale.

en: Taxonomy module form.
ca: Formulari del mòdul Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
ca: El camí del menú (tal i com es mostra al fil d'ariadna), sense incloure Portada o [menu]. Separat per /.

en: Default argument
ca: Paràmetre predeterminat

en: Poll title
ca: Títol d'enquesta

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Not installed.
ca: No instal·lat.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ca: %name: aquest camp no pot tenir més de @count valors.

en: Name of top taxonomy term
ca: Nom del terme superior de la taxonomia

en: ID of top taxonomy term
ca: ID del terme superior de la taxonomia

en: Secondary
ca: Secundari

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: After publishing a comment
ca: Després de publicar un comentari

en: After unpublishing a comment
ca: Després de retirar un comentari

en: Comment with id @id
ca: Comentari amb id @id

en: After saving new content
ca: Després de desar un nou contingut

en: After updating existing content
ca: Després d'actualitzar contingut existent

en: After deleting content
ca: Després de suprimir contingut

en: Content is published
ca: El contingut està publicat

en: Content is promoted to frontpage
ca: El contingut està promogut a la portada

en: Content author
ca: Autor del contingut

en: Create or delete @node's URL alias
ca: Crea o suprimeix un àlies URL de @node

en: After saving a new term
ca: Després de desar un nou terme

en: Add a new vocabulary
ca: Afegeix un nou vocabulari

en: Add a new rule
ca: Afegeix una nova regla

en: Add a new rule set
ca: Afegeix un nou conjunt de regles

en: '@column' => value for @column
ca: '@column' => valor de @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
ca: return array(
      0 =&gt; array(@columns),
      // Normalment, només cal especificar un sol valor, però
      // sempre se'n poden afegir més si el camp accepta
      // múltiples valors:
      1 =&gt; array(@columns),
      2 =&gt; ...
    );

en: Vertical tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Vertical Tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: By @name on @date
ca: Per @name el @date

en: By @name
ca: Per @name

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Numeric
ca: Numèric

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
ca: Crea una llista d'opcions com una llista a <strong>Llista de valors permesos</strong> o com una matriu en codi PHP. Aquests valors seran els mateixos per %field en tots els tipus de contingut.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
ca: Heu d'especificar els valors permesos per a aquest camp.

en: form
ca: formulari

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Token replacement patterns
ca: Patrons de substitució del token

en: Name of top term's vocabulary
ca: Nom del terme superior del vocabulari

en: ID of top term's vocabulary
ca: ID del terme superior del vocabulari

en: The text used in the menu as link text for this item.
ca: El text que s'usa al menú com a text de l'enllaç per aquest element.

en: The title of the node's book parent.
ca: El títol del llibre pare del node.

en: The id of the node's book parent.
ca: L'id del llibre pare del node.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
ca: Els títols de tots els pares a la jerarquia del llibre del node.

en: The name of the currently logged in user.
ca: El nom de l'usuari identificat en aquests moments.

en: The user ID of the currently logged in user.
ca: L'ID de l'usuari que està connectat actualment.

en: The email address of the currently logged in user.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari connectat en aquest moment.

en: A randomly generated SHA1 hash.
ca: Un hash SHA1 generat aleatòriament.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
ca: La marca horària actual en segons des de l'1 de gener de 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
ca: Un número d'una sola xifra generat aleatòriament.

en: A randomly generated three-digit number.
ca: Un número de tres xifres generat aleatòriament.

en: A randomly generated ten-digit number.
ca: Un número de deu xifres generat aleatòriament.

en: Randomly generated single-digit letter.
ca: Una cadena d'una sola lletra generada aleatòriament.

en: Randomly generated three-digit letters.
ca: Una cadena de tres lletres generada aleatòriament.

en: Randomly generated ten-digit letters.
ca: Una cadena de deu lletres generada aleatòriament.

en: Display a tokenized message to the user
ca: Mostra un missatge amb tokens a l'usuari

en: Send tokenized e-mail
ca: Envia un correu electrònic amb tokens

en: Redirect to a tokenized URL
ca: Redirigeix a una URL amb tokens

en: The email address to which the message should be sent.
ca: L'adreça de correu electrònic a la que s'ha d'enviar el missatge.

en: The message that should be sent.
ca: El missatge que s'ha d'enviar.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la generació de la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The message to be displayed to the current user.
ca: El missatge que es mostrarà a l'usuari actual.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en els missatges de text personalitzats. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
ca: Proporciona una API comuna per a la substitució de variables de text per dades actuals.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
ca: Proporciona tokens addicionals i una base sobre la qual construir els vostres propis tokens.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
ca: Proporciona versions millorades de les accions del nucli de Drupal usant el mòdul Token.

en: The results of this submission may be viewed at:
ca: Els resultats d'aquesta tramesa es poden veure a:

en: New component name
ca: Nom del nou component

en: The component positions and mandatory values have been updated.
ca: La posició dels components i els valors d'obligatori s'han actualitzat.

en: Component %name cloned.
ca: S'ha clonat el component %name.

en: Component %name updated.
ca: S'ha actualitzat el component %name.

en: New component %name added.
ca: S'ha afegit el nou component %name.

en: Delete the %name fieldset?
ca: Suprimir el conjunt de camps %name?

en: Delete the %name component?
ca: Suprimir el component %name?

en: Component %name deleted.
ca: S'ha suprimit el component %name.

en: Submissions for %user
ca: Enviaments de %user

en: Show !count results per page.
ca: Mostra !count resultats per pàgina.

en: Showing all results.
ca: Es mostren tots els resultats.

en: @total results total.
ca: @total resultats en total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
ca: Aquest és el delimitador utilitzat al fitxer CSV/TSV quan es descarreguen els resultats del Webform. Utilitzar tabulacions a l'exportació és el mètode més fiable per conservar els caràcters no llatins. Si voleu podeu canviar-lo per un altre caràcter segons el programa que feu servir per importar els resultats.

en: Submission Details
ca: Detalls de l'enviament

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els components configurats actualment per aquest formulari. Podeu afegir tants components com vulgueu al formulari, fins i tot diversos del mateix tipus. Per afegir un nou component, introduïu un nom i seleccioneu un tipus dels camps a la part inferior de la taula. Envieu el formulari per crear un nou component o actualitzar qualsevol modificació.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
ca: Cliqueu en qualsevol nom d'un component existent per modificar les seves propietats.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
ca: Aquests permisos afecten a quins rols poden enviar aquest webform. Això no preveu l'accés a la pàgina del webform. Si necessiteu preveure l'accés a la pàgina del webform sencera, utilitzeu un mòdul d'accés del contingut com el <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> o el <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
ca: Rols que poden enviar aquest webform

en: Show complete form in teaser
ca: Mostra el formulari complet al resum

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
ca: Mostreu el formulari sencer a la vista en mode resum d'aquest node.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
ca: De forma predeterminada el botó d'enviament d'aquest formulari tindrà l'etiqueta <em>Envia</em>. Introduïu un nou títol aquí per a sobreescriure el predeterminat.

en: The entered email address %address is not a valid address.
ca: L'adreça de correu electrònic introduïda %address no és una adreça vàlida.

en: Submissions for this form are closed.
ca: Els enviaments per aquest formulari estan tancats.

en: You do not have permission to view this form.
ca: No teniu permisos per veure aquest formulari.

en: You have already submitted this form.
ca: Ja heu enviat aquest formulari.

en: You may not submit another entry at this time.
ca: No podeu trametre cap nova entrada en aquest moment.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
ca: <a href="!url">Visualitza les trameses anteriors</a>.

en: Available components
ca: Components disponibles

en: Default e-mail values
ca: Valors de correu electrònic predeterminats

en: Default subject
ca: Assumpte predeterminat

en: Form submission from: %title
ca: Formulari enviat de: %title

en: Default export format
ca: Format d'exportació per defecte

en: Form: !form
ca: Formulari: !form

en: Submission updated.
ca: Enviament actualitzat.

en: Thank you, your submission has been received.
ca: Gràcies, l'enviament s'ha realitzat correctament.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
ca: Podeu utilitzar tokens en aquest camp que seran reemplaçats amb valors dinàmics.

en: Token values
ca: Valors dels tokens

en: Webform confirmation
ca: Confirmació del webform

en: Form components
ca: Components del formulari

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Website timezone
ca: Fús horari del lloc web

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Use a textfield for year
ca: Utilitza un camp de text per l'any

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: %value is not a valid email address.
ca: '%value' no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
ca: Els conjunts de camps us permeten organitzar diversos camps en grups.

en: Width of the file field.
ca: Amplada del camp de fitxer.

en: Filesize (KB)
ca: Mide del fitxer (KB)

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
ca: Mostra un text com a HTML; no genera cap camp.

en: Label placed to the left of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a l'esquerra del camp de text

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a la dreta del camp de text

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: New revision
ca: Nova revisió

en: layout
ca: disposició

en: Add comment link
ca: Enllaç d'afegir un comentari

en: Change basic information
ca: Canviar la informació bàsica

en: %editor profile for %format
ca: Perfil de %editor per %format

en: Enabled by default
ca: Habilitat de forma predeterminada

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
ca: Aquesta opció controla l'alineament de les icones dins de la barra de l'editor.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
ca: Llista separada per comes de formats de bloc HTML. Possibles valors: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
ca: Utilitza el CSS del tema

en: Define CSS
ca: Defineix CSS

en: Editor default CSS
ca: CSS predeterminat de l'editor

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
ca: Tokens disponibles: <code>%b</code> (camí base, ex: <code>/</code>), <code>%t</code> (camí del tema, ex: <code>themes/garland</code>)

en: No editor
ca: Sense editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
ca: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descarrega</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
ca: Extreu el fitxer comprimit i copieu el seu contingut en una nova carpeta a la següent ubicació:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
ca: Així que la biblioteca actual es pot trobar a:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
ca: Instruccions d'instal·lació

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
ca: Actualment no hi ha biblioteques d'editor instaŀlades. La següent llista conté una llista dels editors suportats actualment:

en: Configure client-side editors.
ca: Configureu els editors en client.

en: Disable rich-text
ca: Inhabilita el text enriquit

en: Enable rich-text
ca: Habilita el text enriquit

en: The version of %editor could not be detected.
ca: No es pot detectar la versió de %editor.

en: Strike-through
ca: Ratllat

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Justify
ca: Justifica

en: Backcolor
ca: Color de fons

en: Horizontal rule
ca: Línia horitzontal

en: Paste Text
ca: Enganxa text

en: Paste from Word
ca: Enganxa des del Word

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Character map
ca: Mapa de caràcters

en: HTML block format
ca: Format HTML del bloc

en: Font style
ca: Estil de la font

en: Clean-up
ca: Neteja

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
ca: Regla horitzontal avançada

en: Advanced image
ca: Imatge avançada

en: Advanced link
ca: Enllaç avançat

en: Auto save
ca: Desat automàtic

en: Emotions
ca: Emoticones

en: Absolute
ca: Absolut

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Safari compatibility
ca: Compatibilitat amb el Safari

en: Separate the teaser and body of this content
ca: Separa el resum i el cos d'aquest contingut

en: Broken handler @table.@field
ca: Controlador @table.@field trencat

en: Skipping broken view @view
ca: Se salta la vista trencada @view

en: Ajax callback for view loading.
ca: Ús d'Ajax per la càrrega de la vista.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
ca: El conversor intentarà convertir una vista de Views 1 a una vista de Views 2 de la millor manera possible. Aquesta conversió no és fiable; és molt probable que hàgiu de fer ajustos a la vostra vista per tal que sigui coherent. Podeu importar vistes de Views 1 mitjançant la pestanya d'importació.

en: Changes cannot be made to a locked view.
ca: No es poden fer canvis a una vista bloquejada.

en: Convert stored Views 1 views.
ca: Convertir vistes emmagatzemades de Views 1.

en: Convert view
ca: Converteix la vista

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Crea llistats personalitzats i consultes de la vostra base de dades.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
ca: Interfície d'administració del Views. Sense aquest mòdul, no podeu crear o editar les vostres vistes.

en: Example table
ca: Taula d'exemple

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
ca: La taula d'exemple conté contingut d'exemple i pot ser relacionat a nodes.

en: Example content
ca: Contingut d'exemple

en: Some example content that references a node.
ca: Contingut d'exemple que referencia un node.

en: Example node
ca: Node d'exemple

en: Plain text field
ca: Camp de text pla

en: Just a plain text field.
ca: Només un camp de text pla.

en: Numeric field
ca: Camp numèric

en: Just a numeric field.
ca: Només un camp numèric.

en: Boolean field
ca: Camp booleà

en: Just an on/off field.
ca: Un camp actiu/inactiu.

en: Timestamp field
ca: Camp de marca horària

en: Just a timestamp field.
ca: Un camp de marca horària

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
ca: Emula la portada predeterminada del Drupal; cal que establiu la portada predeterminada a aquesta vista per fer-la la vostra pàgina de portada.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
ca: El títol a utilitzar quan està present aquest paràmetre. Sobreescriurà el títol de la vista i els títols de paràmetres previs. Podeu utilitzar-hi la substitució amb tants per cent per reemplaçar per títols de paràmetre. Utilitzeu "%1" per al primer paràmetre, "%2" per al segon, etc.

en: Validator options
ca: Opcions del validador

en: Display all values
ca: Mostra tots els valors

en: Hide view / Page not found (404)
ca: Amaga la vista / Pàgina no trobada (404)

en: Display empty text
ca: Mostra un text buit

en: Provide default argument
ca: Proporciona un paràmetre predeterminat

en: Provide default argument options
ca: Proporciona opcions de paràmetre predeterminat

en: Default argument type
ca: Tipus del paràmetre predeterminat

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El controlador per aquest element està trencat o bé no es troba i no pot es utilitzar. Si un mòdul proporcionava el controlador i es va inhabilitar, tornant-lo a activar pot ser que el restauri. Si no és així, probablement hauríeu de suprimir aquest element.

en: Current date
ca: Data actual

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir paràmetres múltiples en el format 1+2+3 (per la OR lògica) o 1,2,3 (per la AND lògica)

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si se selecciona, múltiples instàncies d'aquest paràmetre poden treballar plegades, com si es proporcionessin múltiples termes al mateix argument. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Redueix els duplicats".

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum.

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna qualsevol paràmetre

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Al marcar aquest camp, us podeu assegurar que les vistes amb més paràmetres dels necessaris no passin la validació.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3 o 1,2,3.

en: Exclude the argument
ca: Exclou el paràmetre

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
ca: Si se selecciona, els nombres introduïts com a paràmetres seran exclosos en comptes de limitar la vista.

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats als paràmetres, el qual permet a la vista resum actuar com a glossari.

en: Character limit
ca: Límit de caracters

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
ca: Quants caràcters del paràmetre s'utilitzaran per filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la lletra del paràmetre es tindran en compte.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
ca: Quan s'imprimeixi el resultat del paràmetre, com cal transformar les majúscules/minúscules.

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
ca: L'etiqueta per aquest camp que es mostrarà als usuaris finals si l'estil la necessita.

en: Exclude from display
ca: Exclou de la presentació

en: Rewrite the output of this field
ca: Reescriu la sortida d'aquest camp

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
ca: Si es marca, podeu alterar la sortida d'aquest camp especificant una cadena de text amb tokens de reemplaçament que poden utilitzar qualsevol sortida de camp existent.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El text a mostrar per aquest camp. Podeu incloure HTML. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: Output this field as a link
ca: Presenta aquest camp com un enllaç

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
ca: Si es marca, aquest camp es convertirà en un enllaç. La destinació es dóna a continuació.

en: Link path
ca: Camí de l'enllaç

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de Drupal o la URL absoluta per aquest enllaç. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS per aplicar a l'enllaç

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ca: <p>Heu d'afegir alguns camps addicionals a aquesta pantalla abans d'utilitzar aquest camp. Aquests camps es poden marcar com <em>Exclosos de la visualització</ em> si ho preferiu. Tingueu en compte que a causa de l'ordre de representació, no podeu utilitzar els camps posteriors a aquest camp; si necessiteu un camp que no apareix aquí, reorganitzeu-los</ p>.

en: Trim this field to a maximum length
ca: Retalla aquest camp a una longitud màxima

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
ca: Si es marca, aquest camp serà retallat a una longitud màxima en caràcters.

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només entre paraules

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si es marca, aquest camp només es pot retallar entre paraules. Això garanteix que sigui el nombre màxim de caràcters o menys. Si no hi ha espais entre les paraules, el camp podria retallar-se fins quedar buit.

en: Add an ellipsis
ca: Afegeix punts suspensius

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
ca: Si es marca, s'afegiran uns "..." si es retalla el camp.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
ca: Si es marca, s'eliminaran totes les etiquetes HTML.

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
ca: Si es marca, el corrector HTML s'executarà per assegurar que les etiquetes estan correctament tancades després del retallat.

en: File size display
ca: Presentació de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Amb format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes sense format

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (future dates start with - )
ca: Període de temps (les dates futures comencen amb - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element no està exposat. Si l'<strong>exposeu</strong>, els usuaris podran canviar el filtre de com el veuen.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element està exposat. Si l'<strong>oculteu</strong>, els usuaris no podran canviar el filtre de com el veuen.

en: Unlock operator
ca: Desbloqueja l'operador

en: When checked, the operator will be exposed to the user
ca: Quan s'activa aquesta opció, l'operador s'exposarà a l'usuari.

en: Operator identifier
ca: Identificador d'operació

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest operador.

en: Filter identifier
ca: Identificador de filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest filtre. No es pot deixar en blanc.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
ca: Aquest filtre exposat és opcional i s'han afegit opcions per permetre que no s'hagi d'establir.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
ca: Força aquest filtre exposat perquè només accepti una opció.

en: Remember
ca: Recorda

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ca: Recorda el darrer paràmetre que l'usuari va donar a aquest filtre.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és obligatori si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
ca: Heu de seleccionar un valor a menys que aquest sigui un filtre opcional exposat.

en: exposed
ca: exposat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Limit list to selected items
ca: Limita la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si se selecciona, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: not in
ca: no està a

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: Està entre

en: between
ca: entre

en: Is not between
ca: No està entre

en: not between
ca: no entre

en: Min
ca: Mínim

en: And max
ca: I màxim

en: And
ca: I

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
ca: El filtre de sensible a majúscules i minúscules pot ser més ràpid. MySQL pot ignorar les majúscules i minúscules.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta relació que es mostrarà només a l'administració.

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
ca: Si és obligatòria, els elements que no continguin aquesta relació no apareixeran.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si <a href="@modules">habiliteu el mòdul advanced help</a>, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si instal·leu el mòdul advanced help des de !href, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: Warning! Broken view!
ca: Alerta! Vista trencada!

en: Broken
ca: Trencat o perdut

en: Install the advanced help module for the getting started
ca: Instal·leu el mòdul advanced help pel manual d'iniciació

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
ca: No esteu gaire segur del que heu de fer? Proveu la pàgina "!getting-started".

en: Displays
ca: Presentacions

en: These queries were run during view rendering:
ca: S'han executat aquestes consultes en representar la vista:

en: This display has no path.
ca: Aquesta presentació no té camí

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Temps de processament de la sortida de la vista

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No s'ha pogut previsualitzar degut als errors de validació.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
ca: Separeu els paràmetres amb una / com si es tractés d'un camí URL.

en: Clone view %view
ca: Clona la vista %view

en: View name
ca: Nom de la vista

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
ca: Aquest és el nom únic de la vista. Ha de contenir només caràcters alfanumèrics i guions baixos; s'utilitza per a identificar la vista internament i per generar els noms únics de les plantilles del tema per aquesta vista. Si sobreescriviu una vista proporcionada per un mòdul, el nom no l'heu de canviar pas o en el seu lloc, es crearà una nova vista.

en: View description
ca: Descripció de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
ca: Aquesta descripció apareixerà a la interfície d'administració del Views per dir-vos de què tracta la vista.

en: View tag
ca: Etiqueta de la vista

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
ca: Introduïu una etiqueta opcional per aquesta vista; s'utilitza només per ajudar en l'ordenació de les vistes a les pàgines d'administració.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
ca: El tipus de la vista és la taula principal des d'on es recupera la informació. El tipus de vista controla quins paràmetres, camps, criteris d'ordenació i filtres estan disponibles, pel que una vegada que aquest s'estableix <strong>que no es pot canviar</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
ca: Heu d'utilitzar un nom únic per aquesta vista.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
ca: Esteu segurs de voler revertir la vista %name?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
ca: Al revertir la vista se suprimirà la vista que està a la base de dades, revertint-la a la vista original predeterminada. Qualsevol canvi que hàgiu fet es perdrà i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir la vista %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
ca: L'esborrat d'una vista no es pot desfer.

en: The view has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
ca: Esteu segurs que voleu trencar el bloqueig de la vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
ca: En trencar aquest bloqueig, qualsevol canvi no desat realitzat per !user es perdrà!

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
ca: El bloqueig s'ha trencat i ara podeu editar aquesta vista.

en: Edit view %view
ca: Edita la vista %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
ca: Introduïu el nom a utilitzar per aquesta vista si aquesta és diferent de la vista origen. Deixeu-ho en blanc per a utilitzat el nom de la vista.

en: Paste view code here
ca: Enganxeu el codi de la vista aquí

en: Unable to interpret view code.
ca: No s'ha pogut interpretar el codi de la vista.

en: That view is not compatible with this version of Views.
ca: Aquesta vista no és compatible amb la versió instal·lada del Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
ca: Ja existeix una vista amb aquest nom; Si us plau trieu un nom diferent

en: Unknown or missing table name
ca: Nom de taula desconegut o perdut

en: Click on an item to edit that item's details.
ca: Feu clic en un element per a editar-ne els detalls.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
ca: Aquesta vista té una visualització trencada i no pot ser utilitzada.

en: Export this view
ca: Exporta aquesta vista

en: Create a copy of this view
ca: Crea una còpia d'aquesta vista

en: View "@display"
ca: Mostra "@display"

en: Go to the real page for this display
ca: Anar a la pàgina real per aquesta presentació.

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Change settings for this style
ca: Canvia els paràmetres per aquest estil

en: &nbsp; Style: !style
ca: &nbsp; Estil: !style

en: Add display
ca: Afegeix una presentació

en: Remove display
ca: Elimina la presentació

en: Restore display
ca: Restableix la presentació

en: View analysis
ca: Anàlisi de la vista

en: View details
ca: Detalls de la vista

en: Configure @type
ca: Configura @type

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza @type

en: Broken field @id
ca: Camp trencat @id

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Configure @type %item
ca: Configura @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres extra per @type %item

en: Clear Views' cache
ca: Neteja la memòria cau del Views

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegeix la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Views inclouran una cadena especial 'VIEWS' = 'VIEWS' a la clàusula WHERE. Això fa més simple la identificació de consultes de  Views als registres del servidor de bases de dades, però només s'ha d'utilitzar al solucionar problemes.

en: Disable views data caching
ca: Inhabilita la memòria cau de dades de les vistes

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
ca: El Views emmagatzema en memòria cau dades sobre les taules, els mòduls i les vistes disponibles, per millorar el rendiment. Al marxar aquesta casella, el Views ometrà aquesta memòria cau i sempre reconstruirà aquestes dades quan les necessiti. Això pot suposar un impacte seriós en el rendiment del vostre lloc

en: Ignore missing advanced help module
ca: Ignora la falta del mòdul advanced help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
ca: El Views utilitza el mòdul advanced help per proporcionar text d'ajuda; si aquest mòdul no està instal·lat, el Views es queixarà a no ser que es marqui aquest paràmetre.

en: Show query above live preview
ca: Mostra la consulta a sobre de la previsualització en viu

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
ca: La característica de previsualització en viu us mostrarà la sortida de la vista que esteu creant, així com la vista. Marqueu aquesta casella per mostrar la consulta i d'altra informació a sobre de la vista; deixeu-ho sense marcar per mostrar aquesta informació a sota de la vista.

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la construcció de la sortida quan es fa la previsualització en viu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: El Drupal té el potencial d'executar diverses consultes mentre s'està construint la sortida d'una vista. Marcant aquesta casella se us mostrarà cada consulta executada mentre es construeix la sortida de la vista com a part de la previsualització en viu.

en: Do not show hover links over views
ca: No mostris els enllaços al passar per damunt de les vistes

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
ca: Per fer més fàcil l'administració de les vostre vistes, el Views us proporciona uns enllaços 'flotants' per anar a les pantalles d'edició i exportació d'una vista allà on s'utilitzi aquesta. Això pot ser una distracció en alguns temes, però, si es tracta d'un problema, ho podeu desactivar aquí.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
ca: Habilita les estadístiques de rendiment del Views mitjançant el mòdul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
ca: Marqueu això per habilitar algunes estadístiques de consulta i rendiment del Views <em>si està instal·lat el mòdul Devel</em>.

en: Disable javascript with Views
ca: Inhabilita el JavaScript amb Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
ca: Si esteu tenint problemes amb el JavaScript, podeu inhabilitar-lo aquí; la interfície gràfica del Views (Views UI) pot degradar i ser encara usable sense el JavaScript, només que no tan bona.

en: Page region to output performance statistics
ca: Regió de la pàgina on mostrar les estadístiques de rendiment

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
ca: Etiqueta pel valor "Qualsevol" als filtres exposats en desplegables no múltiples opcionals

en: Error: missing @component
ca: Error: falta @component

en: Server reports invalid input error.
ca: El servidor informa d'un error d'entrada inval·lida.

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de la vista no ha trobar res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista té només una presentació predeterminada i per tant no es col·locarà enlloc al vostre lloc; potser voleu afegir una presentació de tipus pàgina o bloc.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
ca: No hi ha vistes de la versió 1 de Views a convertir emmagatzemades a la base de dades.

en: Converted
ca: Convertida

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
ca: La taula següent llista les vistes de la versió 1 que estan emmagatzemades a la base de dades. Podeu convertir-les per a treballar en la versió 2 de Views, o bé eliminar-les. Les vistes poden ser convertides només si no hi ha cap vista de la versió 2 de Views amb el mateix nom.

en: Unable to find view.
ca: No s'ha pogut trobar la vista.

en: Unable to convert view.
ca: No s'ha pogut convertir la vista.

en: The view has been deleted
ca: S'ha eliminat la vista

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
ca: La inclusió del gestor @handler ha intentat formar un bucle infinit!

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres predeterminats per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb una URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ca: Els adjunts s'afegeixen a altres pantalles per aconseguir vistes múltiples a la mateixa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com un canal, com si fós un canal RSS.

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: HTML List
ca: Llista d'HTML

en: Displays rows as an HTML list.
ca: Mostra les files com un llistat HTML.

en: Displays rows in a grid.
ca: Mostra les files en una graella.

en: Displays rows in a table.
ca: Mostra les files en una taula.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
ca: Mostra el resum sense format, amb les opcions una darrera l'altra o en línia.

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Fixed entry
ca: Registre fix

en: Will be available to all users.
ca: Estarà disponible per a tots els usuaris.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb qualsevol dels rols especificats.

en: No caching of Views data.
ca: No emmagatzemar en memòria les dades de Views

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: filter
ca: filtre

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
ca: Pestanyes de jQuery UI: No coincideix l'identificador de fragment.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
ca: Pestanyes de jQuery UI: No hi ha suficients arguments per afegir una pestanya.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: The unique ID of the aggregator category.
ca: L'ID únic de la categoria de l'agregador.

en: The title of the aggregator category.
ca: El títol de la categoria de l'agregador.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
ca: Mostra l'element agregador utilitzant les dades de l'origen.

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de nivell superior tenen una profunditat d'1.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The text of the comment.
ca: El text del comentari.

en: The comment ID of the field
ca: L'ID del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Date and time of when the comment was posted.
ca: Dia i hora en que el comentari es va enviar.

en: Provide a simple link to view the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a mostrar el comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a esborrar el comentari.

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: The Comment ID of the parent comment.
ca: L'ID de comentari del comentari pare.

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
ca: L'últim cop que s'ha afegit un comentar o s'ha actualitzat el node.

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
ca: Si els comentaris estan o no habilitats al node.

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o hi ha comentat.

en: Display the comment with standard comment view.
ca: Mostra el comentari amb la vista estàndard de comentaris.

en: Display the comment as RSS.
ca: Mostra el comentari com a RSS.

en: Link to contact page
ca: Enllaç a la pàgina de contacte

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Locale source
ca: Cadena per a traduir

en: A source string for translation, in English or the default site language.
ca: Una cadena origen per a traducció, en anglès o en la llengua predeterminada del lloc.

en: The ID of the source string.
ca: L'ID de la cadena origen.

en: A description of the location or context of the string.
ca: Una descripció de la localització o context de la cadena.

en: The group the translation is in.
ca: El grup al qual està la traducció.

en: The full original string.
ca: La cadena original completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
ca: La versió del nucli del Drupal pel qual és aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar les traduccions.

en: Locale target
ca: Objectiu de la llengua

en: The full translation string.
ca: La cadena completa de traducció.

en: The language this translation is in.
ca: La llengua en que està aquesta traducció.

en: Singular LID
ca: LID singular

en: The ID of the parent translation.
ca: L'ID de la traducció pare.

en: Whether or not the translation is plural.
ca: Si la traducció és o no plural.

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: The date the node was posted.
ca: La data de publicació del node.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ca: El tipus d'un node (per exemple, "entrada de blog", "enviament de fòrum", "notícia", etc.).

en: Whether or not the node is published.
ca: Si el node és o no publicat.

en: Published or admin
ca: Publicat o administrador

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
ca: Filtra els nodes no publicats si l'usuari actual no els pot consultar.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
ca: Si el node és o no promocionat a la portada.

en: Whether or not the node is sticky.
ca: Si el node és o no estàtic.

en: Provide a simple link to the node.
ca: Proporciona un enllaç simple al node.

en: Provide a simple link to edit the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el node.

en: Provide a simple link to delete the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir el node.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: Created year
ca: Any de creació

en: Created month
ca: Mes de creació

en: Created day
ca: Dia de creació

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Node revision
ca: Revisió de node

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
ca: Les revisions de node són una història dels canvis dels nodes.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
ca: Relaciona una revisió de node a l'usuari que va crear la revisió.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
ca: El camp cos complet, que hi ha actualment; pot no ser una dada vàlida per a tots els nodes.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
ca: El camp resum emmagatzemat. Pot ser que les dades no siguin vàlides o útils per a tots els tipus de node.

en: The revision ID of the node revision.
ca: L'ID de revisió de la revisió del node.

en: The log message entered when the revision was created.
ca: El missatge de registre introduït quan la revisió fou creada.

en: Input format id
ca: Id del format d'entrada

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
ca: El format d'entrada numèric de la revisió del node. !default significa el format d'entrada predeterminat.

en: The name of the input format of the node revision.
ca: El nom del format d'entrada de la revisió del node.

en: Revert link
ca: Enllaç per tornar a una versió anterior

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir la revisió de node.

en: Filter by access.
ca: Filtrar per accés.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtre per nodes per accés a la vista. <strong>No és necessari si esteu utilitzant node com la vostra taula base.</strong>

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: Show a marker if the node has new or updated content.
ca: Mostra una marca si el node té contingut nou o actualitzat.

en: Show only nodes that have new content.
ca: Mostra només els nodes que tenen contingut nou.

en: Node ID from URL
ca: ID de node de la URL

en: Poll
ca: Enquesta

en: Whether the poll is open for voting.
ca: Si l'enquesta té les votacions obertes.

en: Profile textfield
ca: Camp de text del perfil

en: Profile textarea
ca: Àrea de text del perfil

en: Profile checkbox
ca: Casella de verificació del perfil

en: Profile URL
ca: URL del perfil

en: Profile selection
ca: Selecció del perfil

en: Profile date %field-name.
ca: Data del perfil %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Links from
ca: Enllaços des de

en: Other nodes that are linked from the node.
ca: Altres nodes que són enllaçats des del node.

en: Links to
ca: Enllaços a

en: Other nodes that link to the node.
ca: Altres nodes que enllacen al node.

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: The terms to search for.
ca: Els termes pels quals se cerca.

en: Display the results with standard search view.
ca: Mostra els resultats amb la vista estàndard de cerca.

en: Node statistics
ca: Estadístiques del node

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Stores site access information.
ca: Emmagatzema la informació d'accés al lloc.

en: Browser session ID of user that visited page.
ca: ID de sessió del navegador de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: Title of page visited.
ca: Títol de la pàgina visitada.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
ca: Camí intern a la pàgina visitada (relatiu a l'arrel del Drupal).

en: Hostname of user that visited the page.
ca: Nom de la màquina de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: The user who visited the site.
ca: L'usuari que ha visitat el lloc.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
ca: Temps en milisegons que ha trigat la pàgina en carregar-se.

en: Timestamp of when the page was visited.
ca: Marca horària de quan la pàgina fou visitada.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: The ID of the file.
ca: L'ID del fitxer.

en: The name of the file.
ca: El nom del fitxer.

en: The path of the file.
ca: El camí del fitxer.

en: The mime type of the file.
ca: El tipus mime del fitxer.

en: The status of the file.
ca: L'estat del fitxer.

en: The date the file was uploaded.
ca: La data en que es va carregar el fitxer.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
ca: Nom del vocabulari del que és membre un terme. Aquest serà el vocabulari al que pertany el camp "Taxonomia: Terme"; i pot causar igualment duplicats.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de la taxonomia s'adjunten als nodes.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
ca: Termes de la taxonomia. Tingueu en compte que utilitzar això pot causar que apareguin nodes duplicats a les vistes; hauríeu d'incloure filtres per a reduir el conjunt de resultats.

en: Taxonomy term name.
ca: Nom del terme de la taxonomia.

en: The term weight field
ca: El camp pes del terme

en: The description associated with a taxonomy term.
ca: La descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtra els resultats de "Taxonomia: Terme" a un vocabulari en particular.

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia dels vocabularis especificats associats amb un node.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The parent term of the term.
ca: El terme pare del terme.

en: Term synonym
ca: Sinònim del terme

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
ca: Els sinònims dels termes poden utilitzar-se per trobar termes mitjançant noms alternatius.

en: Term ID (with depth)
ca: ID del terme (amb profunditat)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
ca: El filtre de profunditat és més complex, per la qual cosa ofereix menys opcions.

en: Term ID depth modifier
ca: Modificador de la profunditat de l'ID del terme

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
ca: Permet que la "profunditat" de Taxonomia: ID del terme (amb profunditat) sigui modificada per un paràmetre addicional.

en: Node translation
ca: Traducció de node

en: Translation set node ID
ca: ID del conjunt de traduccions del node

en: The ID of the translation set the content belongs to.
ca: L'ID del conjunt de traduccions el qual pertany el contingut.

en: Source translation
ca: Origen de la traducció

en: The source that this content was translated from.
ca: L'origen del qual aquest contingut fou traduït.

en: Versions of content in different languages.
ca: Versions del contingut en diferents llengües.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
ca: Nodes que no estan traduïts o bé són les versions originals d'un conjunt de traduccions.

en: Child translation
ca: Traducció filla

en: Nodes that are translations of a source translation.
ca: Nodes que són traduccions d'una traducció origen.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
ca: L'estat de la traducció del node -- si la traducció necessita o no ser actualitzada.

en: Outdated
ca: Antiquat

en: The description of the uploaded file.
ca: La descripció del fitxer carregat.

en: Listed
ca: Llistat

en: Whether or not the file is marked to be listed.
ca: Si el fitxer és o no marcat per a ser llistat.

en: All files attached to a node with upload.module.
ca: Tots els fitxers adjunts a un node amb upload.module.

en: Has attached files
ca: Té fitxers adjunts

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
ca: Mostra només elements amb fitxers adjunts. Això pot provocar duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
ca: Afegeix una relació per aconseguir accés a més dades de fitxers per als adjunts de l'upload.module. Tingueu en compte que aquesta relació causarà nodes duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts al node.

en: The user ID
ca: L'ID de l'usuari

en: The user or author name.
ca: El nom d'usuari o autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
ca: L'adreça de correu electrònic donat un usuari. Aquest camp normalment no es mostra als usuaris, per tant, sigueu cautelós quan l'utilitzeu.

en: Language of the user
ca: La llengua de l'usuari

en: The user's picture, if allowed.
ca: La imatge de l'usuari, si es permet.

en: The date the user was created.
ca: La data en que es va crear l'usuari.

en: The user's last access date.
ca: La data del darrer accés de l'usuari.

en: The user's last login date.
ca: La data del darrer inici de sessió de l'usuari.

en: Whether a user is active or blocked.
ca: Si un usuari està actiu o bloquejat.

en: The user's signature.
ca: La signatura de l'usuari.

en: Provide a simple link to edit the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar l'usuari.

en: Provide a simple link to delete the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir l'usuari.

en: Roles that a user belongs to.
ca: Rols als qual pertany un usuari.

en: User ID from URL
ca: ID d'usuari de la URL

en: User ID from logged in user
ca: ID d'usuari de l'usuari autenticat

en: Randomize the display order.
ca: Ordena de forma aleatòria la presentació.

en: Null
ca: Nul

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
ca: Permet un paràmetre per ser ignorat. La consulta no serà alterada per aquest paràmetre.

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició actual del resultat de la vista.

en: Link this field to its aggregator category page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de categoria de l'agregador

en: No user
ca: Sense usuari

en: Link this field to its comment
ca: Enllaça aquest camp al seu comentari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: Type of link
ca: Tipus d'enllaç

en: contact
ca: contacte

en: Contact %user
ca: Contacte amb %user

en: Unknown group
ca: Grup desconegut

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No language
ca: Sense llengua

en: Current installed version
ca: Versió instal·lada actualment

en: Unknown node type
ca: Tipus de node desconegut

en: Check for new comments as well
ca: Comprova igualment si hi ha comentaris nous

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
ca: Si voleu validar per uns tipus de node específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els nodes passaran la validació.

en: Validate user has access to the node
ca: Valida que l'usuari tingui accés al node

en: Node IDs separated by , or +
ca: IDs de node separats per , o +

en: Display node comments
ca: Mostra els comentaris del node

en: Alternative sort
ca: Ordenació alternativa

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Display score
ca: Mostra la puntuació

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: Set the breadcrumb for the term parents
ca: Estableix el fil d'ariadna per als termes pare

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
ca: Si se selecciona, el fil d'ariadna inclourà tots els termes pare, cadascun d'ells enllaçat a aquesta vista. Tingueu en compte que això només funciona si només s'ha rebut un terme.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita ". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: Allow multiple terms per argument
ca: Permet múltiples termes per paràmetre

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3. Degut al nombre de JOINs que requeriria, les ANDs es tractaran com a ORs per aquest paràmetre.

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme de taxonomia

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Select terms
ca: Selecciona termes

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ca[0]: No s'ha pogut trobar el terme: @terms
ca[1]: No s'han pogut trobar els termes: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
ca: Si voleu validar per uns vocabularis específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els termes passaran la validació.

en: Term IDs separated by , or +
ca: IDs de terme separats per , o +

en: Term name or synonym
ca: Nom del terme o sinònim

en: Term name/synonym converted to Term ID
ca: Nom/sinònim del terme convertit a ID de terme

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
ca: Seleccioneu el format d'aquest paràmetre; si utilitzeu nom de terme, és generalment més eficient de transformar-lo a ID de terme i utilitzar Taxonomia: ID del terme en comptes de Taxonomia: Nom del terme com a paràmetre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
ca: Transforma els guions de la URL en espais en paràmetre de nom de terme

en: Include untranslated nodes
ca: Inclou els nodes no traduïts

en: Current language
ca: Llengua actual

en: Translation option
ca: Opcions de traducció

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ca: Les opcions  de traducció us permeten seleccionar quina traducció o traduccions s'afegeixen en un conjunt de traduccions. Seleccioneu "Llengua actual" o "Llengua predeterminada" per afegir la traducció a la llengua actual o predeterminada respectivament. Seleccioneu una llengua específica per afegir una traducció en aquella llengua. Si seleccioneu "Tot", cada traducció crearà una nova fila, que pot ser que causin duplicats.

en: To the user
ca: A l'usuari

en: With a mailto:
ca: Amb un mailto:

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari que ha iniciat sessió

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu un llistat de noms d'usuari separats per comes.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
ca[0]: No s'ha pogut trobar l'usuari: @users
ca[1]: No s'han pogut trobar els usuaris: @users

en: Also look for a node and use the node author
ca: Cerca també per node i utilitza l'autor del node

en: Type of user argument to allow
ca: Tipus de paràmetre d'usuari permesos

en: Only allow numeric UIDs
ca: Permet només UIDs numèrics

en: Only allow string usernames
ca: Permet només noms d'usuari

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
ca: Permet ambdós UIDs numèrics i noms d'usuari

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari basat en el rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Restringeix als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, estaran permesos els usuaris de qualsevol rol.

en: Unrestricted
ca: Sense restricció

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
ca: Només els usuaris amb el permís seleccionat podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment d'altres permisos.

en: No role(s) selected
ca: No s'ha(n) seleccionat cap rol(s)

en: Multiple roles
ca: Rols múltiples

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
ca: Només els rols seleccionats podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment del rol.

en: You must select at least one role if type is "by role"
ca: Heu de seleccionar com a mínim un rol si el tipus és "per rol"

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
ca: Nota: no teniu permís per a modificar això. Si canvieu el tipus de paràmetre predeterminat, aquest paràmetre es perdrà i NO podreu recuperar-lo.

en: PHP argument code
ca: Codi PHP del paràmetre

en: PHP validate code
ca: Codi PHP de validació

en: Never cache
ca: No desis mai

en: Query results
ca: Resultats de consulta

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: Rendered output
ca: Sortida processada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Broken field
ca: Camp trencat

en: Change the name of this display.
ca: Canvieu el nom d'aquesta presentació.

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta vista.

en: Change the style plugin.
ca: Canvieu el connector d'estil.

en: Row style
ca: Estil de la fila

en: Change the row plugin.
ca: Canvieu el connector de fila.

en: Use AJAX
ca: Usa AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta presentació usarà o no AJAX.

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu els paràmetres del paginador d'aquesta presentació.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta presentació proporcionarà o no un enllaç "més".

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per aquesta presentació.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus d'emmagatzemament en memòria cau per aquesta presentació.

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'emmagatzemament en memòria cau.

en: Link display
ca: Presentació d'enllaç

en: Exposed form in block
ca: Formulari exposat en un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permeteu que el formulari exposat aparegui en un bloc en comptes de a la vista.

en: Get information on how to theme this display
ca: Obteniu informació sobre com personalitzar el tema d'aquesta visualització

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on els títols es mostren normalment; p.e., com el títol de la pàgina, del bloc, etc.

en: Use AJAX when available to load this view
ca: Usa AJAX, quan estigui disponible, per a carregar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
ca: Si s'estableix, aquesta vista utilitzarà un mecanisme d'AJAX per paginar, per l'ordenació de la taula i pels filtres exposats. Això vol dir que tota la pàgina no s'actualitzarà. No se'n recomana l'ús si aquesta vista és el contingut principal de la pàgina, ja que evitarà els enllaços profunds a pàgines específiques, però és molt útil per al contingut lateral.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç "més" a la part inferior de la presentació.

en: Create more link
ca: Crea un enllaç "més"

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per l'enllaç "més".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings per l'estil seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: How should this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil d'aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que escolliu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de paràmetres que apareixerà al seu costat al resum de la vista.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions de l'estil de la fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil de cada fila d'aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  per l'estil de fila seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Which display to use for path
ca: Quina presentació cal utilitzar pel camí

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina presentació cal utilitzar per obtenir el camí d'aquesta presentació per coses com els enllaços de resum, enllaços del canal RSS, enllaços "més", etc.

en: Display output
ca: Marcat de la pantalla

en: Style output
ca: Marcat de l'estil

en: Alternative style
ca: Estil alternatiu

en: Row style output
ca: Marcat de l'estil de fila

en: Field @field (ID: @id)
ca: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
ca: Aquesta secció llista totes les plantilles possibles per al connector de presentació i per al connector d'estil, ordenades aproximadament de la menys específica a la més específica. La plantilla activa per a cada connector -- la plantilla més específica que s'ha trobat al sistema -- es destaca en negreta.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Rescan template files
ca: Torna a escanejar els fitxers de plantilla

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
ca: <strong>Important!</strong> Al afegir, eliminar o canviar el nom a algun fitxer de plantilla, cal sensibilitzar al Drupal dels canvis fent que torni a escanejar els fitxers del vostre sistema. Fent clic a aquest botó netegeu el registre de tema del Drupal i per tant, desencadena aquest procés d'escaneig. Les plantilles destacades de més amunt reflectiran el nou estat del vostre sistema.

en: Theming information (display)
ca: Informació del tema (pantalla)

en: Back to !info.
ca: Torna a la !info.

en: theming information
ca: informació del tema

en: This display has no theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema.

en: This is the default theme template used for this display.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquesta pantalla.

en: Theming information (style)
ca: Informació del tema (estil)

en: This display has no style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil.

en: This is the default theme template used for this style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil.

en: Theming information (row style)
ca: Informació del tema (estil de fila)

en: This display has no row style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil de fila.

en: This is the default theme template used for this row style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil de fila.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
ca: Si s'estableix, qualsevol giny exposat no apareixerà amb aquest vista. En el seu lloc, un bloc serà posat a disposició del sistema d'administració de blocs del Drupal, i el formulari exposat apareixerà allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha d'habilitar manualment. El Views no l'habilitarà per vosaltres.

en: File found in folder @template-path
ca: Arxiu no trobat a la carpeta @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
ca: (Arxiu no trobat a la carpeta @template-path)

en: Status: using default values.
ca: Estat: utilitzant els valors predeterminats.

en: Update default display
ca: Actualitza vista per defecte

en: Status: using overridden values.
ca: Estat: utilitzant els valors sobreescrits.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: La presentació "@display" utilitza camps però no n'hi ha cap de definit per aquesta o bé tots estan exclosos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La presentació "@display" utilitza un camí però aquest no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La presentació "@display" té un connecto d'estil invàlid.

en: Exposed form: @view-@display_id
ca: Formulari exposat: @view-@display_id

en: Attachment settings
ca: Paràmetres d'adjunció

en: Inherit arguments
ca: Hereta els paràmetres

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Multiple displays
ca: Múltiples vistes

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de filtres exposats de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjunta-ho abans o després de la presentació pare?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina presentació o presentacions s'ha d'adjuntar

en: Block admin description
ca: Descripció a l'administració de blocs

en: Block caching type
ca: Tipus de memòria cau del bloc

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
ca: Això estableix l'estat predeterminat per al mètode d'emmagatzemament a memòria cau de bloc integrat al Drupal; requereix que s'activi 'emmagatzemament a memòria cau a l'administració del bloc, i aneu amb compte perquè teniu poc control sobre quan la memòria cau es buida.

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc web

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzar el nom del lloc web per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible a les presentacions seleccionades.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. És recomanat que el camí sigui alguna cosa com "cami/%/%/feed" o "cami/%/%/rss.xml", posant un % al camí per cada paràmetre que hàgiu definit a la vista.

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia configuració per al menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: Ruta del menú o URL per aquesta vista

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. Podeu utilitzar "%" a la vostra URL per a representar valors que s'utilitzaran com a paràmetres: per exemple, "node/%/feed".

en: Menu item entry
ca: Entrada de l'element de menú

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a la descripció de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Inseriu l'element a un dels menús disponibles.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: Default tab options
ca: Opcions de la pestanya predeterminada

en: Already exists
ca: Ja existent

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu la descripció de l'element.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
ca: "$arg" ja no està suportat. Useu %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ca: No es pot utilitzar "%" com a inici d'un camí.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: El Views no pot crear un element de menú normal per camins que tinguin un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una presentació la qual el seu camí acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per aquest tipus de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú però el títol del menú no s'ha establert.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú pare però el títol del menú pare no s'ha establert.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre els camps en línia per evitar que quedin premuts un contra l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: Grouping field
ca: Camp d'agrupament

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Podeu especificar de forma opcional un camp pel qual agrupar els registres. Deixeu-ho en blanc per no agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: L'estil @style requereix un estil de fila però l'extensió de fila és invàlida.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap abaix.

en: Use the site mission for the description
ca: Utilitza la missió del lloc per a la descripció

en: RSS description
ca: Descripció de l'RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
ca: Això apareixera al canal RSS d'ell mateix.

en: Display record count with link
ca: Mostra el comptador de registres amb un enllaç

en: Override number of items to display
ca: Sobreescriu el nombre d'elements a mostrar

en: Display items inline
ca: Mostra els elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normal si s'utilitza l'ordenació per clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: The style selected does not utilize fields.
ca: L'estil seleccionat no utilitza camps.

en: None defined
ca: Sense definir

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista l'està editant l'usuari !user, i per tant està bloquejada. Aquest bloqueig té !age. Feu clic aquí per <a href="!break">desbloquejar-la</a>.

en: New view
ca: Nova vista

en: Changed view
ca: Vista modificada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
ca: Vista %name, mostrant elements del tipus <strong>@base</strong>.

en: Live preview
ca: Previsualització en viu

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
ca: <em>@type</em> Vista de @base: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
ca: Títol: @title

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
ca: En aquests moments no hi ha vistes a exportar.

en: Show only these tags
ca: Mostra només aquestes etiquetes

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.info al vostre directori modules/@module

en: use views exporter
ca: utilitza l'exportació de vistes

en: Bulk export
ca: Exportació massiva

en: Views exporter
ca: Exportació de vistes

en: Allows exporting multiple views at once.
ca: Permet exportar múltiples vistes de cop.

en: Administration menu
ca: Menú d'administració

en: Formatted html link
ca: Enllaç en format HTML

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
ca: Proporciona la bilbioteca jQuery UI per d'altres mòduls del Drupal.

en: Checking...
ca: Comprovant...

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible-per-la-màquina

en: Dependency
ca: Dependència

en: No features available.
ca: No hi ha funcionalitats disponibles.

en: Hide content translation links
ca: Amaga els enllaços de les traduccions del contingut

en: Hide the links to translations in content body and teasers. If you choose this option, switching language will only be available from the language switcher block.
ca: Amagueu els enllaços a les traduccions al cos i al resum del contingut. Si escolliu aquesta opció, el canvi entre llengües només estarà disponible des del bloc de commutador de llengües.

en: Switch interface for translating
ca: Canvia la interfície per la traducció

en: Only current language.
ca: Només la llengua actual.

en: Select translations for %title
ca: Seleccioneu les traduccions per %title

en: Update translations
ca: Actualitza les traduccions

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
ca: Per a més informació, aneu a l'entrada del manual en línia per al mòdul <a href="@i18n">Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
ca: Per habilitar el suport multilingüe per a tipus de contingut específics, aneu a <a href="@configure_content_types">Tipus de contingut</a>.

en: Extended language support
ca: Suport estès de llengua

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
ca: Si ho habiliteu, es permetran totes les llengües definides per aquest tipus de contingut, a més a més dels que només estan habilitats. Això és útil per a disposar més llengües per al contingut que per a la interfície.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
ca: Estès, però sense mostrar-se - Es permetran totes les llengües definides per la introducció de text però no es mostraran als enllaços.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
ca: Configureu opcions avançades pel contingut multilingüe i les traduccions.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
ca: Estén el suport del Drupal de les característiques multilingüe.

en: This module provides support for multilingual blocks.
ca: Aquest mòdul proporciona el suport per a blocs multilingües.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
ca: Podeu establir una llengua per un bloc o definir-lo com a traduïble:

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
ca: Els blocs amb una llengua només es mostraran a les pàgines amb aquesta llengua.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
ca: Els blocs traduïbles es poden traduir a través de la interfície de localització.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
ca: Per cercar i traduir cadenes, utilitzeu les pàgines <a href="@translate-interface">traducció d'interfície</a>.

en: All languages (Translatable)
ca: Totes les llengües (traduïble)

en: Content type names
ca: Noms dels tipus de continguts

en: Select text groups
ca: Sel·lecciona els grups de text

en: Refresh strings
ca: Actualitza les cadenes

en: This will create all the missing strings for the selected text groups.
ca: Això crearà totes les cadenes que falten per als grups de text seleccionats.

en: 1 string has been updated. | @count strings have been updated.
ca[0]: S'ha actualitzat una cadena.
ca[1]: S'han actualitzat @count cadenes.

en: Already added languages
ca: Idiomes ja afegits

en: For multilingual vocabularies, the terms for all translations will be replaced by the translations of the original node terms.
ca: Per vocabularis multilingüe, els termes per totes les traduccions seran reemplaçats per les traduccions dels termes dels nodes originals.

en: For other vocabularies, the terms will be just copied over to all the translations.
ca: Per altres vocabularis, els termes seran simplement copiats a totes les traduccions.

en: Create new translation
ca: Crea una nova traducció

en: This module adds support for multilingual taxonomy. You can set up multilingual options for each vocabulary:
ca: Aquest mòdul afegeix el suport per a taxonomies multilingües. Podeu establir opcions multilingüe per cada vocabulari:

en: To set up multilingual options for vocabularies go to <a href="@configure_taxonomy">Taxonomy configuration page</a>.
ca: Per establir les opcions de multilingüe per als vocabularis, aneu a la <a href="@configure_taxonomy">pàgina de configuració de les taxonomies</a>.

en: Translation mode
ca: Mode de traducció

en: Enables multilingual taxonomy.
ca: Habilita les taxonomies multilingüe.

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Behaviors
ca: Comportaments

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ca: Els permisos del directori %directory han canviat per poder-hi escriure.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Polls
ca: Enquestes

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Short date format
ca: Format curt de la data

en: Medium date format
ca: Format mitjà de la data

en: Long date format
ca: Format llarg de la data

en: Cannot use %author token in this context.
ca: No pot fer servir %author en aquest context.

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
ca: Una descripció del terme. Es mostra a les pàgines de taxonomia/terme i als canals RSS.

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Reorder
ca: Reordena

en: Wipe and rebuild
ca: Neteja i torna a construir

en: Twitter user name
ca: Nom d'usuari del Twitter

en: Add account
ca: Afegeix un compte

en: Twitter accounts
ca: Comptes de Twitter

en: File name without extension
ca: Nom del fitxer sense extensió

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ca: %name: el títol no coincideix. Si us plau, reviseu la vostra selecció.

en: An image thumbnail was not able to be created.
ca: No s'ha pogut crear una miniatura de la imatge.

en: Minimum resolution for Images
ca: Mínima resolució per a les imatges

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
ca: La mida mínima permesa de la imatge expressada com AMPLADAxALÇADA (per exemple 640x480). Establiu-la a 0 per no posar cap restricció. Si es carrega una imatge que és menor a aquestes dimensions, aquesta es rebutjarà.

en: ALT text settings
ca: Paràmetres del text ALT

en: Enable user input alternate text for images.
ca: Habilita la entrada del text alternatiu per a les imatges per part dels usuaris.

en: Default ALT text
ca: Text ALT predeterminat

en: This value will be used for alternate text by default.
ca: Aquest valor s'utilitzarà per al text alternatiu predeterminat.

en: Title text settings
ca: Paràmetres del text del títol

en: Enable user input title text for images.
ca: Habilita la entrada del text del títol per a les imatges per part dels usuaris.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
ca: Escolliu el tipus de camp que es mostrarà a l'usuari.

en: Default Title text
ca: Text predeterminat del títol

en: This value will be used as the image title by default.
ca: Aquest valor s'utilitzarà per al text predeterminat del títol.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
ca: Quan no es carregui una imatge, mostra una imatge predeterminada a la pantalla.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
ca: No s'ha pogut carregat la imatge predeterminada. La destinació %destination no existeix o no pot ser escrita pel servidor.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
ca: Només els formats d'imatge estàndards de web (jpg, gif i png) estan suportats pel giny d'imatge. Si necessiteu carregar altres tipus d'imatges, canvieu el giny per un de càrrega de fitxer estàndard.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
ca: Si us plau, especifiqueu una resolució en el format AMPLADAxALÇADA (p.e. 640x480).

en: Alternate Text
ca: Text alternatiu

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Image linked to node
ca: Imatge enllaçada al node

en: Image linked to file
ca: Imatge enllaçada al fitxer

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
ca: Hauria d'actualitzar-se el FileField a Drupal 6 abans de poder actualitzar l'ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
ca: S'han eliminat les miniatures distribuïdes al directori de fitxers. Ara totes les miniatures s'emmagatzemaran al directori "imagefield_thumbs".

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Path settings
ca: Paràmetres de Path

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer del camp @field.

en: The file upload failed. %upload
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer. %upload

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. El fitxer carregat ha superat probablement la mida màxima de fitxer (@size) que suporta aquest servidor.

en: Starting upload...
ca: Iniciant la càrrega...

en: Uploading... (@current of @total)
ca: Carregant... (@current de @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
ca: El contingut del fitxer (@type) no coincideix amb la seva extensió (@extension).

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
ca: Les imatges més grans de @max_size píxels seran escalades.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers, però no té les biblioteques necessàries. És recomanat d'instal·lar la <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca PECL uploadprogress</a> (preferit) o instal·lar <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers utitlitzant APC RFC1867. Tingueu en compte que només hi ha suport per una sola càrrega a la vegada. Si és possible, és recomanable l'ús de <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
ca: El vostre servidor no és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers. Això requereix que el PHP s'executi amb el mod_php i no com a FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers a través de l'APC, però aquest no està habilitat. Afegiu la línia <code>apc.rfc1867 = 1</code> a la vostra configuració del php.ini. Alternativament, és recomanat l'ús de <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, que suporta més d'una càrrega simultània.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ca: Progrés de càrrega

en: Audio format
ca: Format d'àudio

en: Audio channel mode
ca: Mode de canal d'àudio

en: Audio bitrate mode
ca: Mode de taxa de bits d'àudio

en: Hours: h
ca: Hores: h

en: Minutes: mm
ca: Minuts: mm

en: Seconds: ss
ca: Segons: ss

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
ca: Emmagatzema un títol, href i atributs a la base de dades annexats a l'enllaç.

en: URL, as plain text
ca: URL, com a text pla

en: @label URL
ca: URL de @label

en: Base layers
ca: Capes base

en: Layers
ca: Capes

en: Styles
ca: Estils

en: Please, wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Hello world!
ca: Hola món!

en: Hello, world!
ca: Hola, món!

en: Page arguments
ca: Arguments de pàgina

en: What time is it?
ca: Quina hora és?

en: Before 12:00 AM
ca: Abans de les 12:00 AM

en: After 12:00 AM
ca: Després de les 12:00 AM

en: The form has been processed.
ca: El formulari s'ha processat.

en: Good afternoon!
ca: Bona tarda!

en: %name: the value may be no smaller than %min.
ca: %name: el valor no pot ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
ca: %name: el valor no pot ser més gran que %max.

en: The item has been deleted.
ca: S'ha esborrat l'element.

en: Item ID
ca: ID d'element

en: Scheduler module settings
ca: Scheduler - Paràmetres del mòdul

en: Alter published on time
ca: Canvia l'hora de publicació

en: Check this box to alter the published on time to match the scheduled time ("touch feature").
ca: Marca aquesta casella per canviar l'hora de publicació per concordar amb l'hora programada ("funció touch").

en: Scheduling options
ca: Opcions de programació

en: Publish on
ca: Publica el

en: Unpublish on
ca: Despublica el

en: There are no scheduled nodes.
ca: No hi ha nodes programats.

en: @type: scheduled publishing of %title.
ca: @type: publicació programada de %title.

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
ca: @type: despublicació programada de %title.

en: Scheduler OS time check
ca: Comprovació de l'hora del SO de l'Scheduler

en: Your server reports the UTC time as %time and "localtime" as %lt.
ca: El vostre servidor informa que l'hora UTC és %time i l'hora local %lt.

en: If all is well with your server's time configuration UTC should match <a target="_blank" href="http://wwp.greenwichmeantime.com/">UTC London Time</a> and the localtime should be the time where you are.
ca: Si tot és correcte a la configuració horària UTC del vostre servidor hauria ser
     <a target="_blank" href="http://wwp.greenwichmeantime.com/">UTC London Time</a> i el temps local hauria de ser l'hora d'on esteu situats.

en: If this is not the case please have your Unix System Administrator fix your servers time/date configuration.
ca: Si no és el cas, demaneu al administrador del sistema Unix que ajusti la configuració d'hora i data.

en: Scheduler: publish on
ca: Scheduler: publica el

en: Date/time on which the article will be automatically published
ca: Data/hora en que l'article es publicarà automàticament

en: Scheduler: unpublish on
ca: Scheduler: despublica el

en: schedule (un)publishing of nodes
ca: programa la (des)publicació de nodes

en: administer scheduler
ca: administra l'scheduler

en: This module allows nodes to be published and unpublished on specified dates.
ca: Aquest mòdul permet publicar i despublicar els nodes en les dates indicades.

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
ca: Data/hora en que l'article es despublicarà automàticament

en: Display a list of scheduled nodes
ca: Mostra una llista dels nodes programats

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
ca: El valor de  'publica el' no té el format esperat de %time

en: The 'publish on' date must be in the future
ca: La data de 'publica el' ha de ser futura

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
ca: El valor de  'despublica el' no té el format esperat de %time

en: The 'unpublish on' date must be in the future
ca: La data de  'despublica el' ha de ser futura

en: The 'unpublish on' date must be later than the 'publish on' date.
ca: La data de "despublica el" ha de ser posterior a la data de 'publica el'.

en: Light weight cron handler
ca: Gestor lleuger del cron

en: A light weight cron handler to allow more frequent runs of Schedulers internal cron system
ca: Un gestor lleuger del cron per permetre execucions més freqüents del sistema cron intern de l'Scheduler

en: Test your servers UTC clock
ca: Comprova el rellotge UTC del vostre servidor

en: Allows site admin to check their servers internal clock
ca: Permet a l'administrador del lloc comprovar el rellotge intern del servidor

en: Allows site admins to configure scheduler.
ca: Permet als administradors configurar l'Scheduler.

en: The main table to hold the scheduler data.
ca: La taula principal per mantenir les dades de l'scheduler.

en: The foreign key to node.nid
ca: La clau forània al node.nid

en: The UNIX UTC timestamp when to publish
ca: La marca horària UTC de UNIX quan s'ha de publicar

en: The UNIX UTC timestamp when to unpublish
ca: La marca horària UTC de UNIX al despublicar

en: %name: found no valid user with that name.
ca: %name: no s'ha trobat cap usuari vàlid amb aquest nom.

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Days of the week
ca: Dies de la setmana

en: Human name
ca: Nom humà

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
ca: Una biblioteca d'eines útils per en Merlin of Chaos.

en: No info
ca: Sense informació

en: From "@title"
ca: De "@title"

en: In code
ca: Al codi

en: Optional features
ca: Paràmetres opcionals

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
ca: Proporciona una interfície d'usuari i una API per gestionar les pàgines al lloc web.

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Create a new page
ca: Crea una nova pàgina

en: The author of the referenced node.
ca: L'autor del node referenciat.

en: The body of the referenced node.
ca: El cos del node referenciat.

en: The date the referenced node was created.
ca: La data en que el node referenciat fou creat.

en: Node last updated date
ca: Última data d'actualització del node

en: The date the referenced node was last updated.
ca: La data en que el node referenciat for actualitzar per darrer cop.

en: Last updated date
ca: Última data d'actualització

en: View information
ca: Mostra la informació

en: Content pane
ca: Panell de contingut

en: Style settings
ca: Paràmetres d'estil

en: Add region to left
ca: Afegeix una regió a l'esquerra

en: Add region to right
ca: Afegeix una regió a la dreta

en: Region settings
ca: Paràmetres de la regió

en: Remove region
ca: Suprimeix la regió

en: Configure region
ca: Configura la regió

en: Region title
ca: Títol de la regió

en: Selection rules
ca: Regles de selecció

en: Panel: @title
ca: Panell: @title

en: Update and preview
ca: Actualitza i previsualitza

en: Administrative title of this variant.
ca: Títol d'administració d'aquesta variant

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: Group by
ca: Agrupa per

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Type of group.
ca: Tipus de grup.

en: OpenLayers Source
ca: Font de l'OpenLayers

en: Zoom to Layer
ca: Zoom a la capa

en: OSM Cycling Map
ca: Mapa Ciclista OSM

en: OSM Overlay
ca: Superposició OSM

en: Zoom Level
ca: Nivell de zoom

en: Temporary Style
ca: Estil temporal

en: Provides OpenLayers Views plugins.
ca: Proporciona extensions d'OpenLayers per al Views.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Hi ha actualitzacions encara pendents. Torneu a <a href="@update-php">update.php</a> i executeu les actualitzacions que queden.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
ca: Algunes actualitzacions encara estan pendents.<br>Si us plau, torneu a executar l'script d'actualització.

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Cache tables
ca: Taules de memòria cau

en: Comment module form.
ca: Formulari del mòdul Comment.

en: Translation module form.
ca: Formulari del mòdul Translation.

en: Menu module form.
ca: Formulari del mòdul Menu.

en: Book module form.
ca: Formulari del mòdul Book.

en: Path module form.
ca: Formulari del mòdul Path.

en: Poll module title.
ca: Títol del mòdul d'enquesta

en: Poll module choices.
ca: Opcions del mòdul d'enquestes.

en: Poll module settings.
ca: Paràmetres del mòdul d'enquestes

en: Upload module form.
ca: Formulari del mòdul Upload.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Les actualitzacions dels mòduls relacionats amb CCK no s'executen fins que els mòduls s'habiliten a la <a href="@admin-modules-path">pàgina d'administració de mòduls</a>. Quan els activeu, haureu de tornar a executar l'<a href="@update-php">update.php</a> per fer la resta d'actualitzacions.

en: CCK - No Views integration
ca: CCK - Sense integració amb Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
ca: Integració de CCK amb Views requereix Views 6.x-2.0-rc2 o superior.

en: manage fields
ca: gestiona els camps

en: » Add a new content type
ca: » Afegeix un nou tipus de contingut

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
ca: Aquest tipus de contingut té camps inactius. Els camps inactius no s'inclouen a la llista de camps disponibles fins que els seus  mòduls s'han activat.

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: - Select a widget -
ca: - Seleccioneu un giny -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del camp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ca: Tipus de dades a emmagatzemar.

en: Form element to edit the data.
ca: Element de formulari per a editar-hi les dades.

en: - Select an existing field -
ca: - Seleccioneu un camp existent -

en: Field to share
ca: Camp a compartir

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar el nom del camp.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules i sense accents, números i guions baixos.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
ca: Afegir un nou camp: el nom 'field_instance' està reservat.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
ca: Afegir un nou camp: el nom de camp %field_name ja existeix.

en: Add new field: you need to select a field type.
ca: Afegir nou camp: cal especificar un tipus de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccions un giny.

en: Add new field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un giny.

en: Add existing field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
ca: No hi ha camps configurats per aquest tipus de contingut. Podeu afegir-ne de nous a la pàgina d'<a href="@link">administració de camps</a>.

en: Edit basic information
ca: Edita la informació bàsica

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
ca: El nom llegible-per-humans per a ser utilitzat com a etiqueta per aquest camp al tipus de contingut %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
ca: El tipus de dades que voleu emmagatzemar a la base de dades amb aquest camp. Aquesta opció no podrà ser modificada.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
ca: El tipus d'element de formulari que us agradaria presentar a l'usuari en crear aquest camp al tipus de contingut %type.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
ca: Aquest camp està <strong>bloquejat</strong> i no es pot esborrar.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: %type basic information
ca: informació bàsica de %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ca: El nombre màxim de valors que pot entrar un usuari per aquest camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ca: 'Il·limitat' proporciona un botó 'Afegeix-ne més' per tal que l'usuari pugui afegir tants valors com vulgui.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
ca: El codi PHP per al 'valor per defecte' ha retornat @value, que no és vàlid.

en: %name must be an integer.
ca: %name ha de ser un enter.

en: %name must be a positive integer.
ca: %name ha de ser un enter positiu.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Field has value
ca: El camp té valor

en: Field has changed
ca: El camp ha canviat

en: Content containing changes
ca: El contingut conté canvis

en: Content not containing changes
ca: El contingut no conté cap canvi

en: @node's field '@field' has value
ca: El camp «@node's field '@field' has value

en: @node's field '@field' has been changed
ca: El camp «@field» de @node ha canviat

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
ca: Títol sense filtrar del node referenciat AVÍS - entrada sense filtrar.

en: Formatted html link to the referenced node.
ca: Enllaç html formatat al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí relatiu al node referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí absolut al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí relatiu a l'usuari referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí absolut a l'usuari referenciat.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
ca: Configureu com s'ha de mostrar l'etiqueta. Aquesta opció no té cap efecte quan l'opció "Sobreescriu el títol" està habilitada. En comptes d'aquest, es mostra el títol del bloc especificat.

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: Select a formatter.
ca: Seleccioneu un formatador.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp de "@s": @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
ca: Apareix a: @types

en: <No value>
ca: <Cap valor>

en: Widget label (@label)
ca: Etiqueta del giny (@label)

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: You need to provide a label.
ca: Heu de proporcionar una etiqueta.

en: You need to provide a group name.
ca: Heu de proporcionar un nom de grup.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: El nom del grup %group_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules sense accent, números i guions baixos.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
ca: El nom del grup %group_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
ca: El nom del grup %group_name ja existeix.

en: Add new group:
ca: Afegiu un nou grup:

en: Add new group: you need to provide a label.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar un nom de grup.

en: Standard group
ca: Grup estàndard

en: Create display groups for CCK fields.
ca: Crea grups de presentació per camps de CCK.

en: Field group label
ca: Etiqueta del grup de camps

en: Fieldset - Collapsible
ca: Conjunt de camps - Col·lapsable

en: Fieldset - Collapsed
ca: Conjunt de camps - Col·lapsat

en: There are no nodereference fields defined.
ca: No hi ha cap camp nodereference definit.

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista de nodes que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid input.
ca: %name: entrada invàlida.

en: %name: found no valid post with that title.
ca: %name: no s'han trobat entrades vàlides amb aquest títol.

en: Only numbers are allowed in %field.
ca: Només es permeten números a %field.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
ca: Tingueu en compte que si el camp té múltiples valors, només es carregarà el primer usuari.

en: There are no userreference fields defined.
ca: No hi ha camps userreference definits.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
ca: Avançat - Usuaris que es poden referenciar (Vista)

en: View used to select the users
ca: Vista per a seleccionar usuaris

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
ca: <ul><li>Només les vistes que tinguin camps funcionaran per aquest cas.</li><li>Això descartarà els paràmetres anteriors de "Rols referenciables" i "Estats referenciables". En comptes d'això, utilitzeu la secció "filtres" de la vista.</li><li>Utilitzeu la secció de "camps" de la vista per a mostrar informació addicional sobre els usuaris candidats al formulari de creació/edició d'usuari.</li><li>Utilitzeu la secció de "criteri d'ordenació" de la vista per a determinar l'ordre en que es mostraran els usuaris candidats.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista d'usuaris que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid user.
ca: %name: usuari no vàlid.

en: New field
ca: Nou camp

en: Existing field
ca: Camp existent

en: New group
ca: Nou grup

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
ca: Afegiu camps i grups al tipus de contingut, i organitzeu-los a la presentació del contingut i els formularis d'entrada.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
ca: Podeu afegir un camp a un grup arrossegant-lo a sota i a la dreta del grup.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
ca: Nota: La instal·lació del mòdul <a href="!adv_help">Advanced help</a> us permetrà accedir a més i millor ajuda.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
ca: Utilitzeu la casella de verificació 'Exclou' per excloure un element del valor de !content que es passa a la plantilla del node.

en: Number of pages
ca: Número de pàgines

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
ca: Gestioneu els paràmetres variables del Drupal als quals se'ls hi ha aplicat mà dura.

en: width @width
ca: amplada @width

en: height @height
ca: alçada @height

en: upscaling allowed
ca: permet el sobreescalat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ca: aleatori entre -@degrees&deg i @degrees&deg

en: The action was succesfully created.
ca: S'ha creat l'acció correctament.

en: OpenLayers Map
ca: Mapa OpenLayers

en: geographical projection
ca: projecció geogràfica

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Add a new term to vocabulary
ca: Afegeix un nou terme a un vocabulari

en: Structure
ca: Estructura

en: Example: Image gallery
ca: Exemple: Galeria d'imatges

en: Example: image_gallery
ca: Exemple: galeria_imatges

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
ca: Exemples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: URL of update XML
ca: URL de l'XML d'actualització

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
ca: Exemple: http://mywebsite.com/fserver

en: Create feature
ca: Crea una funcionalitat

en: Auto-detected
ca: Auto-detectat

en: Provided by dependency
ca: Proporcionat per la dependència

en: Unique
ca: Únic

en: My Account
ca: El meu compte

en: Edit style
ca: Edita l'estil

en: Delete style
ca: Suprimeix l'estil

en: CSS Path
ca: Camí dels CSS

en: Center & Bounds
ca: Centre i Límits

en: Centerpoint
ca: Punt central

en: Layers & Styles
ca: Capes i estils

en: Map Projection
ca: Projecció del Mapa

en: Numbered
ca: Numerat

en: Header text
ca: Text de la capçalera

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: Advanced search form
ca: Formulari de cerca avançada

en: Region class
ca: Classe de la regió

en: Leave blank to disable scheduled publishing.
ca: Deixeu en blanc per deshabilitar la publicació programada.

en: Leave blank to disable scheduled unpublishing.
ca: Deixa en blanc per deshabilitar la despublicació programada.

en: Scheduler module form.
ca: Formulari del mòdul Scheduler.

en: Semantic Views : Fields
ca: Semantic Views : Camps

en: Skip empty fields
ca: Omet els camps buits

en: If the output should be a HTML list, select the element and class attribute. The row element should also be set to %li.
ca: Si la sortida ha de ser una llista HTML, seleccioneu l'element i l'atribut classe. L'element fila hauria d'establir-se també a %li.

en: Definition list
ca: Llista de definició

en: Insert a %hash where you want row enumeration.
ca: Introduïu un %hash on voleu que hi hagi numeració de files.

en: If the %last_every_nth option is empty or zero, the %first_class and %last_class are added once to only the first and last rows in the pager set. If this option is greater than 1, these classes are added to every n<sup>th</sup> row, which may be useful for grid layouts where the initial and final unit&rsquo;s lateral margins must be 0.
ca: Si l'opció %last_every_nth és buida o zero, la %first_class i la %last_class s'afegiran un sol cop a la primera i última fila del conjunt de la pàgina. Si aquesta opció és major que 1, aquestes classes s'afegiran cada n files, la qual cosa pot ser útil per a disposicions en graella on els marges laterals del primer i darrer element de la fila han de ser 0.

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
ca: PRIMER/ÚLTIM cada n

en: Views 2 plugins for UI management of output markup
ca: Connector de Views 2 per a la gestió via UI del marcat de sortida

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan s'imprimeixi els camins URL, com cal transformar les majúscules/minúscules del paràmetre. No utilitzeu això a no ser que estigueu usant Postgres ja que utilitza comparacions sensibles a majúscules.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
ca: Target de l'enllaç, com per exemple _blank, _parent o un nom d'iframe. Aquest camp és rarament utilitzat.

en: @argument title
ca: Títol de @argument

en: @argument input
ca: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
ca: El nombre màxim de caràcters que pot tenir aquest camp.

en: Count the number 0 as empty
ca: Conta el número 0 com a buit

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
ca: Si el camp conté el número zero, mostra llavors el text buit.

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: Starting value
ca: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
ca: Especifiqueu el número pel qual ha de començar el comptador.

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: The view %name has been saved.
ca: S'ha desat la vista %name.

en: Remove all Views 1 tables
ca: Elimina totes les taules del Views 1

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
ca: Marca aquesta casella i feu clic a neteja per eliminar totes les vistes del Views 1. Atenció: aquesta operació no es podrà desfer! Feu això únicament si esteu segurs de no necessitar més aquesta informació.

en: All Views 1 tables have been removed.
ca: Totes les vistes del Views 1 han estat eliminades.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
ca: Aquest filtre pot produir que elements que tenen més d'una de les següents opcions apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre provoca resultats duplicats, aquesta casella de verificació pot reduir aquests duplicats; però, com més termes hagi de buscar, més lenta serà la consulta, per tant, utilitzeu-ho amb precaució. No s'ha d'establir en els camps d'un sol valor, ja que pot causar que desapareguin valors de la visualització, si s'utilitza en un camp incompatible.

en: Jump menu
ca: Menú de salt

en: Hostname of user that posted the comment.
ca: Nom de l'ordinador de l'usuari que ha enviat el comentari.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha enviat el comentari. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
ca: Relaciona nodes a termes de taxonomia, especificant quin vocabulari o vocabularis utilitzar. Aquesta relació pot causar entrades duplicades si hi ha múltiples termes.

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'ID del terme de la taxonomia pel terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom de terme de la taxonomia pel terme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Escolliu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un nou registre, pel que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: The file ID for the file.
ca: L'ID de fitxer del fitxer.

en: The name of the attached file.
ca: El nom del fitxer adjunt.

en: The MIME type of the attached file.
ca: El tipus MIME del fitxer adjunt.

en: The path of the attached file.
ca: El camí del fitxer adjunt.

en: The size of the attached file.
ca: La mida del fitxer adjunt.

en: The name of the role.
ca: El nom del rol.

en: The role ID of the role.
ca: L'ID de rol del rol.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  pel mètode de restricció d'accés seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  pel mètode de memòria cau seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
ca: No mostris els camps, etiquetes o marcat per als camps que estan buits.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
ca: És necessari almenys un camp abans de configurar els paràmetres del menú de salt

en: Path field
ca: Camp camí

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
ca: Si s'amaga, aquest botó només s'amagarà pels usuaris amb JavaScript i la pàgina saltarà automàticament quan la llista de selecció es canviï.

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
ca: Aquest formulari processarà un tipus de contingut i un o més camps d'aquest i n'exportarà els paràmetres. L'exportació creada per aquest procés es pot copiar i enganxar com una importació a la base de dades actual o una altra. La importació afegirà els camps a un tipus de contingut existent o en crearà un de nou que inclogui els camps seleccionats.

en: Blocked users
ca: Usuaris bloquejats

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
ca: S'ha corregit l'opció 'referenceable_status' per a %field.

en: Multilanguage options
ca: Opcions del multilingüe

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
ca: Opcions esteses multilingüe proporcionades pel mòdul Internationalization.

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Workflow settings above.
ca: Només estaran disponibles quan habiliteu el suport Multilingüe a als paràmetres del flux de treball de més amunt.

en: Options for node language
ca: Opcions per la llengua del node

en: Set current language as default for new content.
ca: Estableix la llengua actual com la predeterminada per al nou contingut.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
ca: Requereix una llengua (no permetis Neutre lingüísticament).

en: Lock language (Cannot be changed).
ca: Bloqueja la llengua (no es pot canviar).

en: If a text group is no showing up here it means this feature is not implemented for it.
ca: Si un grup de text no es mostra aquí damunt significa que no té implementada aquesta característica.

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: revision user
ca: usuari de la revisió

en: Exposed form
ca: Formulari exposat

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
ca: Això mostrarà l'enllaç "més" encara que no ho hagi més elements a mostrar.

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
ca: Introduïu una versió vàlida amb el número de versió del nucli i versió major. Exemple: !example

en: Recreate
ca: Recrea

en: Orphaned dependencies
ca: Dependències orfres

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
ca: Aquests mòduls són dependències de funcionalitats que s'han inhabilitat. Es poden inhabilitar sense afectar a d'altres components del vostre lloc.

en: Disable selected modules
ca: Inhabilita els mòduls seleccionats

en: Manage features.
ca: Gestioneu les funcionalitats.

en: No features; consider <a href="!url">adding one.</a>
ca: No hi ha funcionalitats; considereu d'<a href="!url">introduir-ne una</a>.

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
ca: Trieu una disposició per a la barra d'eines d'administració. La disposició vertical va bé per a pantalles amples. La disposició vertical va bé per a pantalles amb un espai limitat.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
ca: Trieu una posició per a la barra d'eines d'administració que no xoqui amb d'altres elements del vostre tema actual.

en: use admin toolbar
ca: utilitza la barra d'eines d'administració

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
ca: UI helpers per a administradors i gestors de Drupal.

en: Other tools
ca: Altres eines

en: Show querylog
ca: Mostra el querylog

en: Hide querylog
ca: Amaga el querylog

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
ca: El títol del fil d'ariadna a utilitzar quan aquest paràmtre estigui present. Si no s'estableix aquí cap fil d'ariadna, s'utilitzarà el valor de Títol predeterminat, vegeu "Títol" per a substitucions de tant per cent.

en: The order of pages in the book hierarchy.
ca: L'ordre de les pàgines a la jerarquia del llibre.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard d'afegir un comentari utilitzat al nodes regulars, el qual es mostrarà només si l'usuari que està veient el contingut té accés per afegir un comentari.

en: Inherit pager
ca: Hereta el paginador

en: Render pager
ca: Pàgina renderitzada

en: Render
ca: Renderitza

en: No revision
ca: No hi ha cap revisió

en: @number comments per page
ca: @number comentaris per pàgina

en: Requires a title
ca: Requereix un títol

en: No body
ca: Sense cos

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Choose a block
ca: Escull un bloc

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
ca: Habiliteu altres blocs per a utilitzar-los a la barra d'eines d'administració.

en: Administrative blocks
ca: Blocs d'administració

en: Other blocks
ca: Altres blocs

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
ca: L'ID únic del node al qual s'ha enviat el comentari.

en: The name left by the comment author.
ca: El nom que ha deixat l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
ca: El contingut formatat del comentari.

en: The number of comments posted on a node.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node des del darrer cop que el lector l'ha visualitzat.

en: The type of the node.
ca: El tipus del node.

en: The human-readable name of the node type.
ca: El nom llegible-pels-humans del tipus de contingut.

en: The language the node is written in.
ca: La llengua en que s'ha escrit el node.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The optional 'mission' of the site.
ca: La 'missió' opcional del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: The URL of the site's front page.
ca: La URL de la portada del lloc.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ca: L'ID únic del terme de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
ca: L'ID únic del vocabulari de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
ca: L'ID únic del compte d'usuari.

en: The login name of the user account.
ca: El nom d'inici de sessió del compte d'usuari.

en: The email address of the user account.
ca: L'adreça de correu electrònic del compte d'usuari.

en: The URL of the account profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil del compte.

en: Google API Key
ca: Clau API de Google

en: Modal frame
ca: Finestra modal

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: The unique ID of the content item, or "node".
ca: L'ID únic de l'element de contingut o "node".

en: E-mails
ca: Correus electrònics

en: Fixed width
ca: Amplada fixa

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
ca: Un tema d'administració simple d'una columna, sense taules i d'amplada fluïda.

en: Validate URL
ca: Valida la URL

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta àrea de text que es mostrarà només a l'administració.

en: Exposed
ca: Exposat

en: Displays Reorder
ca: Reordena les presentacions

en: Remove this display
ca: Elimina aquesta vista

en: Operator to use on all groups
ca: Operador per fer servir a tots els agrupaments

en: Group operator
ca: Operador de l'agrupament

en: Remove group @group
ca: Esborra l'agrupament @group

en: Default group
ca: Grup predeterminat

en: Group @group
ca: Grup @group

en: Ungroupable filters
ca: Filtres no agrupables

en: Configure group settings for @type %item
ca: Configura els paràmetres de l'agrupament per @type %item

en: Group type
ca: Tipus d'agrupament

en: Basic exposed form
ca: Formulari exposat bàsic

en: Input required
ca: Entrada de dades obligatòria

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
ca: Un formulari exposat que només mostra una vista si el formulari conté dades entrades per l'usuari.

en: Display all items
ca: Mostra tots els elements

en: Display all items that this view might find
ca: Mostra tots els elements que trobi aquesta vista

en: Display a specified number of items
ca: Mostra un nombre específic d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
ca: Mostra un nombre limitat d'elements que aquesta vista pugui trobar.

en: Paged output, full pager
ca: Sortida paginada, paginador complet

en: Paged output, full Drupal style
ca: Sortida paginada, estil per defecte Drupal

en: Paged output, mini pager
ca: Sortida paginada, paginador mini

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
ca: Hi ha hagut un error a @path.
    
    Descripció de l'error: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
ca: Si el node és o no estàtic. Per a llistar els nodes estàtics primer, establiu-ho com a descendent.

en: The taxonomy vocabulary name
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia

en: Name (raw)
ca: Nom (sense filtrar)

en: Provide markup text for the area.
ca: Proporciona text amb etiquetes per l'àrea.

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Change the machine name of this display.
ca: Canvieu el nom màquina d'aquesta presentació.

en: Change settings for this pager type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus de paginador.

en: Use grouping
ca: Usa agrupament

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
ca: Permeteu l'agrupament i agregació (càlcul) de camps.

en: Exposed form style
ca: Estil del formulari exposat

en: Select the kind of exposed filter to use.
ca: Seleccioneu el tipus de filtres exposat a utilitzar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
ca: Paràmetres del formulari exposat per aquest estil de formulari exposat.

en: The machine name of this display
ca: El nom màquina d'aquesta presentació

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
ca: Si ho habiliteu, alguns camps poden no estar disponibles. Tots els camps que estiguin seleccionats per agrupar-se es col·lapsaran en un sol registre per cada valor diferent. Els altres camps que estiguin seleccionats per agregar-se se'ls hi executarà la funció. Per exemple, podeu agrupar nodes per títol i contar el nombre de nids per obtenir un llistat dels títols duplicats.

en: Exposed Form
ca: Formulari exposat

en: Exposed form options
ca: Opcions d'un formulari exposat

en: Select which pager, if any, to use for this view
ca: Selecciona quin paginador, si és el cas, cal utilitzar per aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings per al paginador seleccionat fent clic a la icona.

en: Pager options
ca: Opcions del paginador

en: Display id should be unique.
ca: L'identificador de la presentació ha de ser únic.

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
ca: Text a mostrar al botó d'enviament del formulari exposat.

en: Include reset button
ca: Inclou un botó de reinicialització

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
ca: Si es marca, el formulari exposat proporcionarà un botó per a reinicialitzar els filtres exposats aplicats

en: Reset button label
ca: Etiqueta del botó de reinicialització

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ca: Text a mostra al botó de reinicialització del formulari exposat.

en: Exposed sorts label
ca: Etiqueta de l'ordenació exposada

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
ca: Text a mostrar com a etiqueta de la caixa de selecció d'ordenació exposada.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma ascendent.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
ca: Text a utilitzar quan l'ordenació exposada està ordenada en forma descendent.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: Text on demand
ca: Text de la demanda

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3. els primers 3 elements se saltaran i no es mostraran.

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
ca: El número total de pàgines. Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les pàgines.

en: Exposed options
ca: Opcions exposades

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
ca: Exposant aquestes opcions permeteu als usuaris definir els seus valors en un formulari exposat al mostrar-se la vista

en: Expose items per page
ca: Exposa els elements per pàgina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements es mostren per pàgina en una vista

en: Items per page label
ca: Etiqueta d'elements per pàgina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat dels elements per pàgina.

en: Exposed items per page options
ca: Opcions de l'exposició dels elements per pàgina

en: Expose Offset
ca: Exposa el desplaçament

en: Offset label
ca: Etiqueta del desplaçament

en: Label to use in the exposed offset form element.
ca: Etiqueta a utilitzar al formulari exposat del desplaçament.

en: Paged, @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
ca[0]: Paginat, @count element, salta'n @skip
ca[1]: Paginat, @count elements, salta'n @skip

en: Paged, @count item | Paged, @count items
ca[0]: Paginat, @count element
ca[1]: Paginat, @count elements

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
ca[0]: Mini paginador, @count element, salta'n @skip
ca[1]: Mini paginador, @count elements, salta'n @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
ca[0]: Mini paginador, @count element
ca[1]: Mini paginador, @count elements

en: All items, skip @skip
ca: Tots els elements, saltar @skip

en: All items
ca: Tots els elements

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
ca[0]: @count element, saltant @skip
ca[1]: @count elements, saltant @skip

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element
ca[1]: @count elements

en: Group results together
ca: Agrupa els resultats

en: Sort By
ca: Ordena per

en: Authentication module
ca: Mòdul d'autenticació

en: Update and save
ca: Actualitza i desa

en: The page has been updated and saved.
ca: La pàgina ha estat actualitzada i desada.

en: Google Maps Satellite Imagery.
ca: Imatges de satèl·lit del Google Maps

en: Google Maps with roads and terrain.
ca: Google Maps amb carreteres i terreny.

en: Layer Title
ca: Títol de la capa

en: Layer Description
ca: Descripció de la capa

en: Select a layer type to create a new layer.
ca: Seleccioneu un tipus de capa per a crear una de nova.

en: Data layer for OpenLayers maps.
ca: Capa de dades per a mapes d'OpenLayers.

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
ca: El Webform habilita la possibilitat de tenir formularis i qüestionaris associats a nodes.

en: To add one, create a !types piece of content.
ca: Per afegir-ne un, crea un contingut del tipus !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
ca: Actualment el Webform no està habilitat en cap tipus de contingut.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
ca: Per usar Webform, habiliteu com a mínim un tipus de contingut en aquesta pàgina.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
ca: Aquesta pàgina llista tot el contingut del lloc que podria tenir un formulari associat.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
ca: Aneu a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a> i habiliteu el Webform com a mínim en un tipus de contingut.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
ca: Opcional: Habiliteu Webform a múltiples tipus de continguts anant a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a>.

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
ca: Un camp de text especial que accepta adreces de correu electrònic.

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Organize forms into multiple pages.
ca: Organitza els formularis en diferents pàgines.

en: Select options
ca: Selecció d'opcions

en: Value of !component
ca: Valor de !component

en: Value of "!component"
ca: Valor de "!component"

en: edit all webform submissions
ca: edita tots els webforms tramesos

en: delete all webform submissions
ca: elimina tots els webforms tramesos

en: delete own webform submissions
ca: elimina els webforms propis tramesos

en: Webform settings
ca: Paràmetres del Webform

en: Edit e-mail settings
ca: Edita els paràmetres del correu electrònic

en: Delete e-mail settings
ca: Esborra la configuració del correu electrònic

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ca: Comprova que tots els valors introduïts en aquest camp són únics. No es permet utilitzar el mateix valor dues vegades.

en: Other...
ca: Altres...

en: Allow "Other..." option
ca: Permetre opció "Altres..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu permetre als usuaris entrar una opció que no estigui al llistat.

en: Text for "Other..." option
ca: Text per l'opció "Altres..."

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Width of the textarea.
ca: Amplada de l'àrea de text.

en: Height of the textarea.
ca: Alçada de l'àrea de text.

en: Maximum length of the textfield value.
ca: Longitud màxima del valor de camp de text.

en: E-mail address format
ca: Format de l'adreça de correu electrònic

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
ca: Format llarg: "Nom Exemple" &lt;nom@example.com&gt;

en: Short format: name@example.com
ca: Format curt: nom@example.com

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
ca: Actualment no hi ha cap formulari web al vostre lloc. Creeu un !types.

en: Conditional rules
ca: Regles condicionals

en: Include all components
ca: Inclou tots els components

en: Component value
ca: Valor d'un component

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
ca: Actualment no s'estan enviant correus electrònics, afegiu una adreça de correu electrònic a continuació.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
ca: Els enviaments del formulari seran enviats per correu electrònic a aquesta adreça. Qualsevol camp de correu electrònic, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del destinatari. Es poden definir múltiples adreces separant-les amb comes.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com assumpte dels correus electrònics.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del remitent dels correus electrònics.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com nom del remitent dels correus electrònics.

en: No available components
ca: No hi ha components disponibles

en: Included e-mail values
ca: Valors inclosos al correu electrònic

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
ca: Els components seleccionats seran inclosos al token de %email_values. Els valors individuals poden mostrar-se si s'especifica explícitament com %email[key] a la plantilla.

en: Save e-mail settings
ca: Desa els paràmetres del correu electrònic

en: E-mail header details
ca: Detalls de la capçalera dels correus

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
ca: Al afegir un nou correu electrònic personalitzat, el camp correu electrònic és obligatori.

en: Confirmation message
ca: Missatge de confirmació

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
ca: Adreça URL a la que redireccionar un cop s'ha fet l'enviament de dades correctament.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
ca: Limiteu el nombre d'enviament <em>per usuari</em>. Un usuari s'identifica pel seu nom d'usuari si ha iniciat sessió, o per la seva adreça IP i una cookie si és anònim. L'ús de cookies pot ser modificat als <a href="!url">paràmetres globals del Webform</a>.

en: Submission access
ca: Accés a l'enviament

en: Show the notification about previous submissions.
ca: Mostra la notificació sobre enviament previs.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
ca: Mostra la notificació de l'enviament previ que apareix quan els usuaris han enviat anteriorment aquest formulari.

en: The entered URL is not a valid address.
ca: L'adreça URL introduïda no és una adreça vàlida.

en: The form settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del formulari.

en: Your submissions
ca: Els teus enviaments

en: @sid (draft)
ca: @sid (esborrany)

en: Select list options
ca: Opcions de la llista de selecció

en: Select list format
ca: Format de la llista de selecció

en: Separate
ca: Separa

en: Submission Number
ca: Número d'enviament

en: Submission ID
ca: Identificador d'enviament

en: Included export components
ca: Components a exportar inclosos

en: The selected components will be included in the export.
ca: Els components seleccionats seran inclosos en l'exportació.

en: Option A
ca: Opció A

en: Option B
ca: Opció B

en: Option C
ca: Opció C

en: My select list
ca: La meva llista de selecció

en: Submitted on %date
ca: Enviat el %date

en: Submitted by user: %username
ca: Tramès per l'usuari: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
ca: Enviat per un usuari anònim: [%ip_address]

en: Whether or not the submission is a draft.
ca: Independentment de si la presentació és un esborrany.

en: The date this submission was submitted.
ca: Data en la que es va realitzar l'enviament.

en: Remote address
ca: Adreça remota

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
ca: L'adreça IP remota de l'usuari que ha realitzat aquest enviament.

en: Provide a simple link to view the submission.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar l'enviament.

en: Provide a simple link to edit the submission.
ca: Proporciona un enllaç per editar l'enviament.

en: Provide a simple link to delete the submission.
ca: Proporciona un enllaç per suprimir l'enviament.

en: Webform submission count
ca: Recompte de Webforms tramesos

en: The number of webform submissions on this node.
ca: El número d'enviaments de Webform d'aquest node.

en: The number of webform submissions for this user.
ca: El número d'enviaments de formulari per aquest usuari.

en: Webform form body
ca: Cos del formulari Webform

en: The Webform form body display for this node.
ca: La visualització del cos del formulari Webform d'aquest node.

en: draft
ca: esborrany

en: Enables posting to twitter
ca: Habilita la publicació al Twitter

en: The URL of an icon for points in a layer.
ca: La URL d'una icona per als punts en una capa.

en: @name form
ca: Formulari @name

en: Do not output anything when a field has no content. This has the same outcome as enabling the <em>Hide if empty</em> option for every field in this display.
ca: No mostris res quan un camp no tingui contingut. Això té el mateix resultat que el habilitar l'opció <em>Amaga si és buit</em> per cada camp en aquesta presentació.

en: Theme switcher
ca: Intercanviador de tema

en: Switch theme
ca: Canvia el tema

en: Input format: @name
ca: Format d'entrada: @name

en: Layers name
ca: Nom de la capa

en: Enter the name to use for this layer if it is different from the source layer. Leave blank to use the name of the layer.
ca: Introduïu el nom a usar per aquesta capa si és diferent del de la capa font. Deixeu-ho en blanc per a usar el nom de la capa.

en: Paste layer code here
ca: Enganxa el codi de la capa aquí

en: Wysiwyg profiles
ca: Perfils del Wysiwyg

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
ca: Un perfil del Wysiwyg s'associa amb un format d'entrada. Un perfil del Wysiwyg defineix quin editor en client es carrega amb un format d'entrada en particular, quins botons o temes estan habilitats per l'editor, com es mostra aquest i algunes altres funcions específiques d'aquest.

en: Maximize
ca: Maximitzar

en: Advanced list
ca: Llista avançada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
ca: Per assignar un editor diferent a un format d'entrada, primer feu clic a "suprimeix" per eliminar l'existent.

en: Parent item for @term
ca: Element pare per @term

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat

en: Current menu
ca: Menú actual

en: Block title as link
ca: Títol del bloc com a enllaç

en: Make the default block title a link to that menu item. An overridden block title will not be a link.
ca: Feu que el títol predeterminat del bloc sigui un enllaç a aquest element de menú. Un títol de bloc sobreescrit no serà un enllaç.

en: This title will be used administratively to identify this block. If blank, the regular title will be used.
ca: Aquest títol s'utilitzarà a l'administració per identificar aquest bloc. Si el deixeu en blanc, s'utilitzarà el títol regular.

en: To learn more about configuring menu blocks, see <a href="!url">menu block’s detailed help</a>.
ca: Per aprendre més sobre la configuració dels blocs de menú, aneu a l'<a href="!url">ajuda detallada del Menu block</a>.

en: the menu selected by the page
ca: el menú seleccionat per la pàgina

en: Menu tree
ca: Arbre de menú

en: Parent item:
ca: Element pare:

en: <em>The menu selected by the page</em> can be customized on the <a href="!url">Menu block settings page</a>.
ca: <em>El menú seleccionat per la pàgina</em> es pot personalitzar a la <a href="!url">pàgina de paràmetres del Menu block</a>.

en: Delete scheduled tasks
ca: Suprimeix les tasques programades

en: Administration tools
ca: Eines d'administració

en: Webform client form.
ca: Formulari client Webform.

en: Default value timezone
ca: Zona horària per defecte

en: Load a pre-built option list
ca: Carrega una llista d'opcions pre-construida

en: Edit component: @name
ca: Edita el component: @name

en: US states
ca: EEUU

en: Production (Minified)
ca: Producció (Minimitzat)

en: Development (Uncompressed Code)
ca: Desenvolupament (codi sense comprimir)

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Automatic live preview
ca: Previsualització en viu automàtica

en: Broken/missing handler: @table > @field
ca: Controlador trencat/desaparegut: @table > @field

en: Disable automatic live preview
ca: Inhabilita la previsualització en viu automàtica

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
ca: No actualitzis la previsualització de forma automàtica. Això pot accelerar una mica l'edició de les vistes.

en: The aliased path to this node.
ca: L'àlies del camí d'aquest node.

en: Get all nodes tagged with a term.
ca: Obté tots els nodes etiquetats amb un terme.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
ca: Els termes relacionats del terme. Això pot provocar entrades duplicades si hi ha més d'un terme relacionat.

en: Related term
ca: Terme relacionat

en: A related term of the term.
ca: Un terme relacionat del terme.

en: Taxonomy Term ID from URL
ca: ID de terme de taxonomia de la URL

en: Translate link
ca: Enllaç de traducció

en: Provide a simple link to translate the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a traduir el node.

en: Authmap ID
ca: ID de l'Authmap

en: The Authmap ID.
ca: L'ID de l'Authmap

en: Authentication name
ca: Nom d'autenticació

en: The unique authentication name.
ca: El nom únic d'autenticació

en: The name of the module managing the authentication entry.
ca: El nom del mòdul que gestiona l'entrada autentificada.

en: Use absolute link (begins with "http://")
ca: Utilitza un enllaç absolut (comença per "http://")

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
ca: Si voleu utilitzar aquest camp com a "camí de l'enllaç" a "presenta aquest camp com un enllaç", hauríeu d'habilitar aquesta opció.

en: Link this field to its node revision
ca: Enllaça aquest camp a la seva revisió de node

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Display field as the node type machine name.
ca: Mostra el camp com el nom màquina del tipus de node.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
ca: Utilitza el camí del terme de taxonomia de Drupal per a crear els enllaços del fil d'ariadna

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
ca: Si se selecciona, els enllaços del fil d'ariadna es crearan utilitzant el mètode estàndard del Drupal en comptes del mètode personalitzat de les vistes. Això és força útil si esteu utilitzant mòduls com el taxonomy redirect per a modificat els enllaços dels vostres termes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
ca: Canvieu el(s) nom(s) de la(es) classe(s) CSS que s'afegiran a aquesta presentació.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
ca: Les classes CSS s'afegiran a la vista. Això us permet utilitzar codis CSS específics per cada vista. Podeu definir múltiples classes separades per espais.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ca: Les classes CSS han de ser alfanumèriques o amb guions baixos.

en: Choose text
ca: Text de selecció

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
ca: El text que es mostrarà com opció escollida en el menú de salt.

en: Term edit link
ca: Enllaç d'edició del terme

en: Provide a simple link to edit the term.
ca: Proporciona un simple enllaç per editar el terme.

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
ca: Establiu entre quins valors l'usuari pot escollir al determinar els elements per pàgina. Separats per comes.

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
ca: Al marcar-ho, els usuaris poden determinar quants elements se saltren al principi.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
ca: Si us plau, intruduïu una llista de valors numèrics enters separats pel símbol coma: exemple: 10, 20, 50, 100

en: Enable popup calendar
ca: Habilita el calendari emergent

en: Open popup calendar
ca: Obre calendari en finestra emergent

en: No tokens available.
ca: No hi ha tokens disponibles

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
ca: Feu clic en un token per inserir-lo a l'últim camp al que heu fet clic.

en: List of the currently available tokens on this site
ca: Llista dels tokens disponibles en aquest lloc

en: Display "@display" overrides fields and must also override the row style plugin.
ca: La visualització "@display" sobreescriu els camps i també ha de sobreescriure el connector d'estil de fila.

en: Grouping title
ca: Títol del grup

en: If using groups, the view will insert the grouping&rsquo;s title field.
ca: Si utilitzeu grups, la vista inserirà el camp títol del grup.

en: First and last classes
ca: Classes per al primer i darrer element

en: FIRST class attribute
ca: Classe per al PRIMER element

en: LAST class attribute
ca: Classe per a l'ÚLTIM element

en: Striping class attributes
ca: Classe de creació de tires

en: One striping class attribute is applied to each row. Separate multiple attributes with a space.
ca: S'aplica una classe de creació de tires per cada fila. Separeu les múltiples classes amb un espai.

en: <p>Add additional fields to this display in order to get any available replacement patterns.</p>
ca: <p>Afegiu camps addicionals a aquesta visualització per tal d'obtenir els patrons de reemplaçament disponibles.</p>

en: <p>The following replacement patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right.</p>
ca: <p>Els següents patrons de reemplaçament estan disponibles per aquesta visualització. Utilitzeu el patró que es mostra a l'esquerra per a que es mostri el valor indicat a la dreta.</p>

en: Choose jQuery compression level
ca: Escolliu el nivell de compressió de jQuery

en: View my account
ca: Mostra el meu compte

en: Edit my account
ca: Edita el meu compte

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: Al canviar la mida de les imatges al carregar-les pot provocar la pèrdua de les dades <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF</a> de la imatge.

en: CTools PHP requirements
ca: Requeriments del PHP per al CTools

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: Basic styles
ca: Estils bàsics

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Header border
ca: Vora de la capçalera

en: The input format for the (un)scheduling time/date. See the date() function for formatting options: http://www.php.net/manual/en/function.date.php (only the following format characters are supported (don't use 'G', 'a' or 'A' with Date Popup): djmnyYhHgGisaA)
ca: El format de l'hora/data de (des)publicació. Vegeu les opcions de format de la funció date() : http://www.php.net/manual/en/function.date.php (només s'admeten els següents caràcters de format  (no utilitzeu 'G', 'a' o 'A'  amb finestres emergents de data): djmnyYhHgGisaA)

en: Scheduled for publishing
ca: Programats per publicar

en: Scheduled for unpublishing
ca: Programats per despublicar

en: Not scheduled
ca: No programats

en: Comment creation
ca: Creació del comentari

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
ca: Si està marcat, el camp URL es verificarà com a URL vàlida durant la validació.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
ca: Si està marcat, el camp URL és opcional i l'enviament d'un títol sol s'acceptarà. Si la URL s'omet, el títol es mostrarà com a text pla.

en: Link 'title' Attribute
ca: Atribut 'title' de l'enllaç

en: Title, as plain text
ca: Títol, com a text pla

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
ca: El controlador @handler ha intentat afegir additional_field @identifier però @table no es pot afegir!

en: Fill up single line
ca: Omple la línia solta.

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
ca: Cal habilitar el mòdul Content abans de poder actualitzar el mòdul ImageField.

en: Edit components
ca: Edita els components

en: Required by: !dependents
ca: Requerit per: !dependents

en: Add a new @plugin
ca: Afegeix un nou @plugin

en: Edit @plugin %title
ca: Edita @plugin %title

en: Clone @plugin %title
ca: Clona @plugin %title

en: Export @plugin %title
ca: Exporta @plugin %title

en: %title has been created.
ca: S'ha creat %title.

en: %title could not be created.
ca: No s'ha pogut crear %title.

en: %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat %title.

en: %title could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar %title.

en: @plugin %title was enabled.
ca: S'ha habilitat @plugin %title.

en: @plugin %title was disabled.
ca: S'ha inhabilitat @plugin %title.

en: Enabled, name
ca: Activat, nom

en: The unique ID for this @export.
ca: L'ID únic per aquest @export.

en: Row class
ca: Classe de la fila

en: Columns: 1
ca: Columnes: 2

en: Columns: 3
ca: Columnes: 3

en: Columns: 2
ca: Columnes: 2

en: State on new pages
ca: Estat a pàgines noves

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
ca: Escolliu el comportament de la barra d'eines al carregar una nova pàgina.

en: Remember from previous page
ca: Recorda de la pàgina anterior

en: If the administrative menu is not working properly, you may need to wipe and rebuild it from scratch. <strong>This option will reset any customizations made to your administrative menu items.</strong>
ca: Si el menú d'administració no està funcionant correctament, és possible que hàgiu de netejar i tornar-lo a construir des de zero. <strong>Aquesta opció restablirà qualsevol personalització feta al vostre menú d'administració.</strong>

en: Administrative links.
ca: Enllaços d'administració.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The URL of the account edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL alias of the current page.
ca: L'àlies URL de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: El %element-title està utilitzant els següents tokens invàlids: @invalid-tokens.

en: End time
ca: Hora de fi

en: - Use default -
ca: - Usa el predeterminat -

en: Hide empty map
ca: Amaga un mapa buit

en: Center, middle
ca: Centre, al mig

en: Center, top
ca: Centre, a dalt

en: Center, bottom
ca: Centre, a baix

en: Left, middle
ca: Esquerra, al mig

en: Left, top
ca: Esquerra, a dalt

en: Left, bottom
ca: Esquerra, a baix

en: Right, middle
ca: Dreta, al mig

en: Right, top
ca: Dreta, a dalt

en: Right, bottom
ca: Dreta, a baix

en: Settings for site administration tools.
ca: Paràmetres de les eines d'administració del lloc.

en: Wipe and rebuild the administrative menu.
ca: Netegeu i torneu a construir el menú d'administració.

en: Sample Content
ca: Contingut d'exemple

en: Delete this row
ca: Suprimeix aquesta fila

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
ca: Mostra com usar la potència de Chaos AJAX.

en: Panel fields
ca: Camps del panell

en: Form only
ca: Només formulari

en: Send all e-mails in the default format
ca: Envia tots els correus en el format per defecte

en: Send e-mail as HTML
ca: Envia correu electrònic com HTML

en: Include files as attachments
ca: Inclou els fitxers com adjunts

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
ca: Missatge que es mostra després d'un enviament amb èxit. Si el destí de la redirecció s'estableix com <em>Pàgina de confirmació</em> es mostrarà en la seva pròpia pàgina, en cas contrari, es mostrarà com a missatge.

en: Redirection location
ca: Destí de la redirecció

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
ca: Escolliu on redireccionar l'usuari després d'un enviament amb èxit.

en: Confirmation page
ca: Pàgina de confirmació

en: No redirect (reload current page)
ca: Sense redirecció (torna a carregar la pàgina actual)

en: If enabled this webform will be available as a block.
ca: Si s'habilita, aquest webform estarà disponible com a bloc.

en: A valid URL is required for custom redirection.
ca: És obligatori introduir una URL vàlida per a la redirecció personalitzada.

en: Full, human-readable options (values)
ca: Complet, opcions llegibles per humans (valors)

en: Short, raw options (keys)
ca: Curt, sense format (claus)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
ca: Trieu quina part de les opcions ha de mostrar-se de les parelles clau|valor.

en: Webform edit link
ca: Enllaç d'edició del Webform

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
ca: Proporciona un enllaç per editar els components i configuració d'un Webform.

en: Webform results link
ca: Enllaç als resultats del Webform

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar els resultats d'un Webform.

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
ca: Camí per al fitxer principal d'aquest element, relatiu a l'arrel del lloc drupal; exemple: modules/node/node.module.

en: Schema version
ca: Versió de l'esquema

en: Allowed extensions: %ext
ca: Extensions permeses: %ext

en: Maximum file size: %size
ca: Mida màxima del fitxer: %size

en: Auto resize
ca: Canvi de mida automàtic

en: Smart mode
ca: Mode intel·ligent

en: Extra Info
ca: Informació addicional

en: Example field
ca: Camp d'exemple

en: - Basic validation -
ca: - Validació bàsica -

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view. Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming, or when you want to use this field as a token in other fields.
ca: Marqueu aquesta casella per a no mostrar aquest camp, però tot i així, carregar-lo a la vista. Utilitzeu aquesta opció per no mostrar un camp agrupador a cada registre, o al fer construcció de plantilla avançada, o quan vulgueu utilitzar aquest camp com un token en altres camps.

en: HTML element
ca: Element HTML

en: Most styles provide wrappers for fields. If the chosen style supports wrappers, wrap the field in this HTML element. The default will usually be either DIV or SPAN.
ca: La majoria dels estils proporcionen contenidors pels camps. Si l'estil escollit suporta contenidors, engloba el camp en aquest element HTML. Normalment el predeterminat serà DIV o SPAN.

en: Element class
ca: Classe de l'element

en: The class to provide on the wrapper element. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field".
ca: La classe proporcionada a l'element contenidor. Podeu introduir dades d'aquesta vista com a "Patrons de reemplaçament" utilitzats a "Reescriu la sortida d'aquest camp".

en: Label HTML element
ca: Etiqueta de l'element HTML

en: What HTML Element type to use to wrap the label.
ca: Quin tipus d'element HTML cal utilitzar per contenir l'etiqueta.

en: Label class
ca: Classe de l'etiqueta

en: The class to provide on the label wrapper element.
ca: La classe proporcionada a l'element contenidor de l'etiqueta.

en: Place a colon after the label
ca: Posa dos punts després de l'etiqueta

en: If the label is to be inline with the value, place a colon between them. Not valid for styles such as table where the label is not placed with the value.
ca: Si l'etiqueta ha d'anar en línia amb el valor, poseu un punt i coma entre ells. No és vàlid per estils com les taules on l'etiqueta no es col·loca amb el valor.

en: Wrapper HTML element
ca: Element HTML del contenidor

en: What HTML Element type to use to wrap the field (and the label). This is not supported by some styles such as tables.
ca: Quin tipus d'element HTML cal utilitzar per contenir el camp (i l'etiqueta). Això no està suportat per alguns estils com les taules.

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: The class to provide on the wrapper element.
ca: La classe proporcionada a l'element contenidor.

en: Add default classes
ca: Afegeix les classes predeterminades

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
ca: Utilitzeu les classes predeterminades del Views per identificar el camp, l'etiqueta del camp i el contingut del camp.

en: Rewriting
ca: Reescriptura

en: Use absolute path
ca: Utilitza camins absoluts

en: Rel Text
ca: Text rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
ca: Inclou l'atribut Rel per a utilitzar-lo amb el lightbox2 o d'altres utilitats JavaScript.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ca: <p>Els següents tokens estan disponibles per aquest camp. Tingueu en compte que degut a l'ordre de processament de la visualització, no podeu utilitzar camps que venen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no està llistat aquí, reordeneu els vostres camps. Si voleu tenir els caràcters %5B i %5D, utilitzeu els codis HTML '%5B' o '%5D' o es reemplaçaran amb un espai en blanc.</p>

en: Preserve certain tags
ca: Preserva algunes etiquetes

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
ca: Llisteu les etiquetes que necessiten ser preservades durant el procés d'eliminació d'etiquetes. Exemples &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; preservaran tots els elements p i br

en: Empty field behavior
ca: Comportament si el camp està buit

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
ca: Introduïu expressions matemàtiques del tipus 2 + 2 o sqrt(5). Podeu assignar variables, crear funcions matemàtiques i avaluar-les. Utilitzeu el ; per a separar-les. Per exemple: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
ca: Formata el plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ca: Si es marca, s'utilitzarà una gestió especial per als plurals.

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Text to use for the singular form.
ca: Text a usar per a la forma singular.

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ca: Text a usar per a la forma plural, @count se substituirà pel valor.

en: View name must be alphanumeric or underscores only, but cannot be numeric.
ca: El nom de la vista ha de ser alfanumèric o amb guions, però no pot incloure números.

en: Clone display
ca: Clona la presentació

en: You can use a more descriptive name for this view here. Spaces are allowed
ca: Podeu utilitzar un nom més descriptiu per aquest vista. Es permeten els espais.

en: Translation method
ca: Mètode de traducció

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
ca: Seleccioneu un mètode de traducció a utilitzar per les dades del Views com la capçalera, el peu, i el text buit.

en: Administrative Title
ca: Títol d'administració

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
ca: Aquest títol es mostrarà a les pàgines d'edició de les vistes en comptes del títol predeterminat. Això pot ser útil si teniu el mateix element dos cops.

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
ca: Si heu de traduir les etiquetes del Views en d'altres llengües, considereu la instal·lació del mòdul de traducció de Views del paquet d'<a href="!path">Internacionalització</a>.

en: The unique ID of the aggregator item.
ca: L'ID únic de l'element de l'agregador.

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: The user, who uploaded the file.
ca: L'usuari que ha carregat el fitxer.

en: Math expression
ca: Expressió matemàtica

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
ca: Avalua una expressió matemàtica i la mostra.

en: Add destination to the link
ca: Afegir destinació de l'enllaç

en: Display error message
ca: Mostra misatges d'error

en: No comment
ca: Sense comentari

en: Comment or document this display.
ca: Comenteu o documenteu aquesta presentació.

en: Display status
ca: Estat de la presentació

en: Define if this display is or is not enabled.
ca: Definiu si aquesta presentació està habilitada o no.

en: Query settings
ca: Paràmetres de la consulta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
ca: Permeteu establir alguns paràmetres avançats per al connector de consultes

en: The name and the description of this display
ca: El nom i la descripció d'aquesta presentació

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquest no apareixerà només a la interfície d'administració de la vista.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquesta descripció apareixerà només a la interfície d'administració de la vista.

en: This display's comments
ca: Comentari d'aquesta presentació

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
ca: Aquest valor es veurà i s'utilitzarà només a la interfície d'usuari del Views i es pot utilitzar per a documentar aquesta presentació. Podeu utilitzar-la per proporcionar notes per altra gent o per futurs mantenidors del vostre lloc sobre com i per què s'ha configurat aquesta presentació.

en: Status of this display
ca: L'estat d'aquesta presentació

en: Enable display
ca: Habilita la presentació

en: If unchecked, this display will not be available in the site.
ca: Si no es marca, aquesta presentació no estarà disponible al lloc.

en: Query options
ca: Opcions de la consulta

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
ca: El nom d'una presentació només pot contenir lletres, números o guions baixos.

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de paginació de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ca: Text a mostrar en comptes dels resultats quan l'usuari encara no hagi seleccionat i aplicat un filtre exposat.

en: Include all items option
ca: Inclou una opció per a tots els elements

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
ca: Si es marca, s'inclourà un element extra a la llista d'elements per pàgina per mostrar tots els elements

en: All items label
ca: Etiqueta per a tots els elements

en: Which label will be used to display all items
ca: Quina etiqueta s'utilitzarà per a mostrar tots els elements

en: The number of items to display per page.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina.

en: Disable SQL rewriting
ca: Inhabilita la reescriptura de l'SQL

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_db_rewrite_sql().
ca: Al inhabilitar la reescriptura de l'SQL s'inhabilitarà també les comprovacions del node_access a més a més d'altres mòduls que implementin hook_db_rewrite_sql().

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
ca: AVÍS: Inhabilitar la reescriptura de l'SQL significa que la seguretat de l'accés als nodes està inhabilitada. Això pot permetre als usuaris veure dades que no haurien de ser capaços de veure si la serva vista no està configurada correctament. Useu només aquesta opció si enteneu i accepteu aquest risc de seguretat.

en: The class to provide on each row.
ca: La classe proporcionada a cada fila.

en: Table summary
ca: Resum de la taula

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
ca: Aquest valor es mostrarà a l'atribut HTML del resum de la taula. Establiu-lo per una millor accessibilitat del vostre lloc.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
ca: Si es marca, el camí actual es mostrarà com l'opció predeterminada al menú de salt, si aplica.

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe proporcionada a l'element de la llista.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
ca: Definiu el camí base per als enllaços d'aquesta vista de resum, p. ex. http://example.com/<strong>camí_de_la_vostra_vista/arxiu</strong>. No inclogueu les barres inicial i final. Si aquest valor és buit, les vistes utilitzaran el primer camí que trobin com a camí base, a les presentacions de pàgina, o/si no es pot trobar cap camí.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
ca[0]: El %element-title no pot contenir menys d'un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a mínim @count tokens.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
ca[0]: El %element-title ha de contenir com a màxim un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a màxim @count tokens.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
ca: Introduïu una clau llegible-per-la-màquina per aquest element de formulari. Només pot contenir caràcters alfanumèrics i guions baixos. Aquesta clau s'utilitzarà com atribut nom d'aquest element de formulari. Aquest valor no té cap efecte sobre la forma en que es desen les dades, però pot ser útil si feu algun processament personalitzat del formulari.

en: Status of this form
ca: Estat d'aquest formulari

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
ca: Tancant un formulari preveniu qualsevol enviament addicional per part de qualsevol usuari.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
ca: El rol %authenticated aplica a qualsevol usuari que hagi iniciat sessió al lloc, independentment dels altres rols assignats.

en: The preferred menus used by <em>&lt;the menu selected by the page&gt;</em> can be customized on the <a href="!url">Menu block settings page</a>.
ca: Els menús preferits per <em>&lt;el menú seleccionat per la pàgina&gt;</em> es poden personalitzar a la <a href="!url">pàgina de paràmetres del Menu block.</a>

en: Latest blog posts
ca: Darreres entrades de blog

en: %time hence
ca: d'aquí a %time

en: Resend e-mails
ca: Reenvia els correus electrònics

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
ca: <strong>Les parelles clau-valor HAN d'especificar-se com "clau_segura|Opció llegible"</strong>. Està recomanat usar només caràcters alfanumèrics i guions baixos a les claus. Una opció per línia. Els grups d'opcions es poden especificar amb &lt;Nom del grup&gt;. Es pot usar &lt;&gt; per afegir elements a l'arrel del menú després d'haver especificat un grup.

en: Show "Save draft" button
ca: Mostra el botó "Desa l'esborrany"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
ca: Permeteu als vostres usuaris desar i finalitzar el formulari més tard. Aquesta opció només està disponible per als usuaris autenticats.

en: Automatically save as draft between pages
ca: Desa automàticament com a esborrany entre pàgines

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
ca: Desa de forma automàtica els enviaments parcials quan els usuaris facin clic als botons "Següent" o "Anterior" en un formulari amb múltiples pàgines.

en: You must select at least one email address to resend submission.
ca: Heu de seleccionar almenys una adreça de correu electrònic per tornar a enviar les dades.

en: This webform is currently not setup to send emails.
ca: Aquest formulari no està actualment configurat per enviar correus electrònics.

en: Skip default argument for view URL
ca: Omet el paràmetre predeterminat de la URL de la vista

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
ca: Seleccioneu si cal o no incloure aquest paràmetre predeterminat al construir la URL per aquesta vista. Ometre els paràmetres predeterminats és molt útil, per exemple, en el cas dels canals.

en: Replace spaces with dashes
ca: Substitueix els espais per guions

en: External server URL
ca: URL del servidor extern

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
ca: Enllaceu a un servidor extern utilitzant una URL completa: p.ex. 'http://www.example.com' o 'www.example.com'.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
ca: Converteix tots els caràcters de línia nova a etiquetes HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
ca: Si es marca, tots els caràcters de línia nova (p.ex. \n) es convertiran a etiquetes HTML &lt;br&gt;.

en: Time hence
ca: Temps d'aquí a

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps d'aquí a (amb un "d'aquí a" adjunt)

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
ca: Com s'han de mostrar les dades serialitzades. Podeu escollir una clau de la matriu/objecte en concret o un print_r de la sortida completa.

en: Full data (unserialized)
ca: Totes les dades (sense serialitzar)

en: Full data (serialized)
ca: Totes les dades (serialitzades)

en: A certain key
ca: Una clau en concret

en: Which key should be displayed
ca: Quina clau s'ha de mostrar

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
ca: Heu d'introduir una clau si voleu mostrar una clau concreta de les dades.

en: How many different units to display in the string.
ca: Quantes unitats diferents a mostrar en la cadena.

en: The content to which the comment is a reply to.
ca: El contingut pel qual el comentari és una resposta.

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: User has a revision
ca: L'usuari ha fet una revisió

en: Module/Theme/Theme engine
ca: Mòdul/Tema/Motor de tema

en: Provide serialized data of the user
ca: Proporciona dades serialitzades de l'usuari.

en: Native language
ca: Llengua en natiu

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
ca: Si està habilitat, es mostrarà el nom natiu de la llengua

en: Access operation to check
ca: Operació d'accés a comprovar

en: Hide attachments in summary
ca: Amaga els adjunts al resum

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is posible to show an empty table with the text in it.
ca: De forma predeterminada la taula s'oculta en una vista buida. Amb aquesta opció és possible mostrar una taula buida amb el text en aquesta.

en: Basic tokens
ca: Tokens bàsics

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: El nom de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per als usuaris anònims.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per a usuaris anònims.

en: The IP address of the user.
ca: L'adreça IP de l'usuari.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
ca: El nom del lloc (p.ex. %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
ca: La data actual, formatada segons els paràmetres del lloc.

en: The node title.
ca: El títol del node.

en: Special tokens
ca: Tokens especials

en: E-mail tokens
ca: Tokens de correu electrònic

en: Submission tokens
ca: Tokens d'enviament

en: The unique submission ID.
ca: L'ID únic d'enviament.

en: Download @filename
ca: Descarrega @filename

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Determines the placement of the component's label.
ca: Determina l'emplaçament de l'etiqueta del component.

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Do not display the label of this component.
ca: No mostris l'etiqueta d'aquest component.

en: Save component
ca: Desa el component

en: Use replacement tokens from the first row
ca: Utilitza tokens de reemplaçament des de la primera fila

en: Remove whitespace
ca: Elimina els espais en blanc

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
ca: Si es marca, s'esborraran tots els espais en blanc a l'inici i al final de la sortida.

en: Hide rewriting if empty
ca: Amaga la reescriptura si és buit

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
ca: No mostreu el contingut reescrit si aquest camp és buit.

en: Select extensions of the views interface.
ca: Seleccioneu complements de la interfície de vistes.

en: Raw value from URL
ca: Valor sense filtrar de la URL

en: Path component
ca: Component del camí

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
ca: La numeració comença des de l'1, p. ex. a la pàgina admin/structure/types, el 3r component del camí és "types".

en: Do not display more link unless there is more content
ca: No mostris un enllaç "més" a no ser que hi hagi més contingut

en: Display title may not be empty.
ca: El títol de la presentació no pot ser buit.

en: Autosubmit
ca: Autoenviament

en: Automatically submit the form once an element is changed.
ca: Envia automàticament les dades del formulari un cop l'element hagi canviat.

en: Hide submit button if javascript is enabled.
ca: Amaga botó d'enviament de dades si el javascript està activat.

en: Hide the "Go" button
ca: Amaga el botó "Vés-hi"

en: Show the empty text in the table
ca: Mostrar la taula sense text

en: Show all webform pages in block
ca: Mostrar totes les pàgines del tipus Webforms en un bloc.

en: Submissions generated from Webform forms.
ca: Enviaments generats per formularis Webform.

en: Private fields are shown only to users with results access.
ca: Els camps privats només es mostren als usuaris amb accés als resultats.

en: All submissions
ca: Tots els enviaments

en: Only new submissions since your last download
ca: Únicament els nous enviaments des de l'última descàrrega de dades

en: Only the latest
ca: Només els darrers

en: All submissions starting from
ca: Tots els enviaments començant des de

en: The operator is invalid on filter: @filter.
ca: Aquest operador no és vàlid pel filtre: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
ca: S'han trobat valors no vàlids al filtre: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
ca: El valor @value no és una matriu per a @operator al filtre: @filter

en: In the moderation queue
ca: A la cua de moderació

en: Select the current argument
ca: Selecciona el paràmetre actual

en: Link to user's its profile
ca: Enllaça al perfil de l'usuari

en: Link the user picture to the user's profile
ca: Enllaça a la foto del perfil d'usuari

en: Total submissions limit
ca: Límit d'enviaments total

en: Limit the total number of allowed submissions.
ca: Limiteu el nombre total d'enviaments permesos.

en: Per user submission limit
ca: Límit d'enviaments per usuari

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
ca: Limiteu cada usuari a !count enviament(s) !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
ca: Limiteu a !count enviament(s) !timespan en total

en: Start submission number is required.
ca: El número d'inici d'enviaments és obligatori.

en: Start submission number must be numeric.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser numèric.

en: Start submission number must be greater than 0.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser major de 0.

en: End submission number must be numeric.
ca: El número final d'enviaments ha de ser numèric.

en: End submission number must be greater than 0.
ca: Número d'enviament final ha de ser major de 0.

en: End submission number may not be less than Start submission number.
ca: El número d'enviament final no potser més petit que el número d'enviament inicial.

en: @count new since @date
ca: @count nous des del @date

en: Only the latest !number submissions
ca: Només els últims !number enviaments

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
ca: Tots els enviaments començant des de: !start i opcionalment fins a: !end

en: Webform Node
ca: Node Webform

en: The user who sent the webform submission.
ca: L'usuari que ha enviat el Webform.

en: Webform Submission User
ca: Usuari que ha enviat el Webform

en: Webform submissions of the given Webform node.
ca: Enviaments del Webform del node Webform seleccionat.

en: Webform Submission
ca: Enviament Webform

en: Webform submissions of the given user.
ca: Enviaments del Webform de l'usuari seleccionat.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: Last comment uid
ca: Identificador de l'últim comentari

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
ca: Identificador de l'usuari de l'autor de l'últim comentari al node.

en: Replace an existing view if one exists with the same name
ca: Reemplaça una vista preexistent si ja n'hi ha una amb el mateix nom.

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
ca: Un camp d'entrada numèric (camp de text o menú desplegable).

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: Label placed to the left of the text field
ca: Etiqueta col·locada a l'esquerra del camp de text

en: Label placed to the right of the text field
ca: Etiqueta col·locada a l'esquerra del camp de text

en: Max upload size
ca: Tamany màxim de càrrega

en: Web images
ca: Imatges web

en: Desktop images
ca: Imatges d'escriptori
