NodeStream (6.x-1.4) - en to jv translation catalogue (609 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Home
jv: Joglo

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Pages
jv: Kaca

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: delete
jv: busak

en: Administer
jv: Kelola

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Panganggo

en: content
jv: kontén

en: Groups
jv: Grup

en: Group
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Closed
jv: Ditutup

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepake

en: Enable
jv: Diuripna

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Article
jv: Artikel

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: footer
jv: bilah suku

en: Comments
jv: Komèntar

en: Action
jv: Aksi

en: error
jv: salah

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontén

en: Categories
jv: Kategori

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Balékna

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibalékna.

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Related terms
jv: Tetembungan gegayutan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: PAsokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: category
jv: kategori

en: header
jv: bilah ndhuwur

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Pratinjau

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Sénén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Core
jv: Inti

en: Clean up
jv: Resiki

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Display
jv: Layar

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: Keywords
jv: tembung kunci

en: <none>
jv: <nihil>

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Promoted
jv: Promosikna

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontén

en: action
jv: aksi

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimana email marang %recipient

en: Unable to send email to %recipient
jv: Ora bisa ngirim email marang %recipient

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Separator
jv: Watesan

en: Include
jv: Klebu

en: Exclude
jv: Kejaba

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak %title?

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Done
jv: Rampung

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontén

en: Page title
jv: Judhul kaca

en: Block
jv: Blok

en: Add block
jv: Tambah blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: View type
jv: Tipe View

en: Page
jv: Kaca

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedina
jv[1]: @count dina

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Never
jv: Ora tahu

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: To
jv: Marang

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Paraga

en: Comment
jv: Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Ditampilna

en: Input format
jv: Format inputan

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosikna nang kaca ngarep

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll choices
jv: Pilihané poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Vocabulary name
jv: Jeneng vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang saka

en: Is less than or equal to
jv: Kurang saka utawa pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih saka utawa padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih saka

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Advanced
jv: Mahir

en: Up
jv: Munggah

en: Performance
jv: Kadigdayan

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutake

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Basic Information
jv: Informasi dasar

en: Unlimited
jv: Ora ana batesé

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Recipient
jv: Penerima

en: security
jv: keamanan

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Other
jv: Liyane

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna téks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Basic
jv: Dasar

en: Color
jv: Kelir

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Paraga

en: Select all
jv: Pilih kabeh

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: Both
jv: Karone

en: Text processing
jv: Lagi mproses téks

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Rows
jv: Baris

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: access all views
jv: akses kabeh View

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Preformatted
jv: Pra format

en: Profile
jv: Profil

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Logout
jv: Metu

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Size of textfield
jv: Ukuran field téks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: Undo
jv: Balékna

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediakna

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field téks

en: Randomize
jv: Diacak

en: Revert
jv: Balékna

en: Empty
jv: Kosong

en: Existing system path
jv: Sistim path sing disediakna

en: Greater than
jv: Luwih saka

en: Less than
jv: Kurang saka

en: any
jv: sembarang

en: profile
jv: profil

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: People
jv: Pawongan

en: Results
jv: Kasilé

en: Older polls
jv: Poling lawas

en: View the list of polls on this site.
jv: Delengana daftar poling nang situs iki.

en: Poll settings
jv: Ngatur poling

en: View the current poll results.
jv: Delengana kasil poling saiki.

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: Blogs
jv: Blog

en: revert
jv: balékna

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Testing
jv: Ujian

en: Standard
jv: Standar

en: %type settings
jv: sétingan %type

en: Not published
jv: Ora ditampilna

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: Allowed file extensions
jv: Ekstensi file sing diidinaké

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: Themes
jv: Téma

en: JPEG quality
jv: Kualitas JPEG

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Processing
jv: Lagi proses

en: date
jv: tanggal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
jv: Ngunggah file gagal. Ora bisa mindhahaké berkas.

en: Default value
jv: Nilai gawan

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: Alternate text
jv: Teks alternatif

en: Not translated
jv: Ora diterjemahna

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketikna tetembungan sing arep digoléki.

en: Blocks
jv: Blok

en: The block has been created.
jv: Blok uwis digawé.

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Number of values
jv: Jumlahé nilai

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Trimmed
jv: Dipangkas

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
jv: Yén Sampéyan nduwéni sembarang kontén nang njeroné field iki, iku kabèh bisa ilang. Aksi iki ora bisa dibalekaké.

en: Save field settings
jv: Simpen setingan field

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Decimal
jv: Desimal

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
jv: Karakter panganggo arep dilebokna kangga nandhani titik desimal nang form.

en: Defines numeric field types.
jv: Nggawé tipe field angka.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
jv: Kanggo piranti 'cekboks on/off tunggal', gawé kna biji 'off' dhisik, terus biji 'on' nang seksi <strong>Biji sing diidinaké</strong>. Kanggo cathetan cekboks arep dijenengi nganggo jeneng biji 'on'.

en: Check boxes/radio buttons
jv: Cekboks/tombol radio

en: Single on/off checkbox
jv: Kotak cénthang on/off tunggal

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
jv: Pilihana, piranti cekboks lan tombol radio kanggo field teks lan angka.

en: Text area (multiple rows)
jv: Kotak téks (barisé akéh)

en: Defines simple text field types.
jv: Nggawé tipe field teks ringkes.

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: 1 comment | @count comments
jv[0]: 1 komèntar
jv[1]: @count komèntar

en: file system
jv: sistim berkas

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
jv: Sistim menu namung nyimpen sistim path, nanging ditampilaké kanggo URL alias. %link_path uwis disimpen dadi %normal_path

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: Loading
jv: Ngemot

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: Defines a file field type.
jv: Definisikan berkas tipe field.

en: - Please choose -
jv: - Mangga dipilih -

en: - None selected -
jv: - Ora ana sing dipilih -

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Sort
jv: Urutna

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Allow Upscaling
jv: Oléh digedhéaké

en: Let scale make images larger than their original size
jv: Jarna pengskala nggedhéaké gambar tinimbang ukuran asline.

en: Rotation angle
jv: Sudhut puteran

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
jv: Angka derajat sing kanggo muter gambar. Angka positif searah jarum jam, angka negatif kewalikané arah jarum jam.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
jv: Acakana sudut puteran kanggo saben gambar. Sudut nang dhuwur iki digunakaké kanggo puteran maksimum.

en: Flush
jv: Resiki

en: Print
jv: Cétak

en: Locked
jv: Dikunci

en: Account
jv: Akun

en: Any
jv: Sembarang

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontén utama

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Or
jv: Utawa

en: Content ID
jv: ID kontén

en: About
jv: Ngenani

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
jv: URL marang saben panganggo kudu dialihaké. Bisa arupa URL njero kaya node/1234 utawa URL njaba kayata http://drupal.org.

en: After saving a new comment
jv: Sakwisé nyimpen komèntar anyar

en: After saving an updated comment
jv: Sakwisé ngubah komèntar

en: After deleting a comment
jv: Sakwisé mbusak komèntar

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Translate
jv: Terjemahna

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
jv: Pitudhuh kanggo panganggo ditampilaké nang ngisor field nang form suntingan. <br />Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: Effect
jv: Efék

en: Acronym
jv: Singkatan

en: original
jv: asli

en: Save order
jv: Simpen urutan

en: %name: illegal value.
jv: %name: biji larangan.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
jv: Weling keamanan: Ora bisa nulis berkas .htaccess. Mangga digawé dhisik berkas .htaccess nang direktori %directory sing isine baris iki: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi disk quota %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
jv: Gambar iki uwis diubah marang ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki kegedhén ukurané; ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki keciliken ukurané; ukuran minimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: outdated
jv: kadaluwarsa

en: add translation
jv: tambah terjemahan

en: Translations of %title
jv: Terjemahané %title

en: Add new content
jv: Tambah kontén anyar

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
jv: Pilihan ilegal kedeteksi. Mangga dihubungi administrator pengelola situs.

en: Illegal choice %choice in !name element.
jv: Pilihan sing dilarang %choice nang elemen !name.

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
jv: Teks iki digunakaké dening tukang maca layar, mesin penggolékan, utawa nalika gambar ora bisa diamot.

en: All languages
jv: Kabèh basa

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: The file could not be uploaded.
jv: Berkas ora bisa diunggah.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
jv: Perangkat pangolahan gambar %toolkit sing kepilih ora bisa mbeneraké proses %function.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
jv: %name: field iki ora bisa nampung luwih saka @count biji.

en: No fields available.
jv: Ora ana field sing cumawis.

en: After saving new content
jv: Sakwisé nyimpen kontén

en: After deleting content
jv: Sakwisé mbusak kontén

en: Vertical Tabs
jv: Tabs jejeg.

en: Not in book
jv: Ora kalebu buku

en: New book
jv: Buku anyar

en: By @name on @date
jv: Nang @name tanggal @date

en: By @name
jv: Nang @name

en: Not in menu
jv: Ora kalebu menu

en: No alias
jv: Tanpa alias

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Inserted
jv: Disisipaké

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dina iki

en: contact
jv: kontak

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
jv: Nggoléki kanggo rong tetembungan sing béda nganggo huruf gédhé <strong>OR</strong>. Contoné, <strong>kucing OR segawon</strong>.

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ana hasilé

en: Title: @title
jv: Judhul: @title

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Already added languages
jv: Siap nambah basa

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Drag to re-order
jv: Gérédi kanggo ngurutaké.

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
jv: Owahan sing digawé  nang tabel iki ora arep disimpen nganti formulire dikirim.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
jv: !name ora bisa luwih dawa saka %max karakter nanging saiki dawané %length karakter.

en: Illegal choice %choice in %name element.
jv: Larangan milih %choice nang elemen %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunakna huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Polls
jv: Poling

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Translation settings
jv: Setélan terjemahan

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
jv: Judhul iki dienggo tool tip nalika panganggo nggésér mouse nang ndhuwuré gambar.

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: The file upload failed. %upload
jv: Gagal ngunggah berkas. %upload

en: URL to file
jv: URL marang berkas

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
jv: Kedadéyan kaluputan sing ora bisa dibalékaké. Berkas sing diunggah kétoké ngluwihi wates maksimum ukuran (@size) sing didukung server.

en: Starting upload...
jv: Mulai ngunggah ...

en: Uploading... (@current of @total)
jv: Lagi ngunggah... (@current saka @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas, nanging ora nduwé pustaka sing dibutuhaké. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> (yén mampu) utawa masang <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC RFC1867. Nanging namung ndukung sakunggahan berkas sakwektune. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> yén mungkinaké.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
jv: Server Sampéyan ora nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas. Progress unggahan berkas mbutuhaké PHP nganggo mod_php dudu nganggo FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC, nanging durung diuripna. Tambahana <code>apc.rfc1867 = 1</code> marang berkas konfigurasi php.ini. Pilihan liyané, dianjurna masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> sing ndukung luwih saka siji unggahan simultan.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
jv: Nguripna (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
jv: Nguripna (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">Pustaka PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
jv: Kemajuan unggahan

en: Item ID
jv: ID Item

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: Group by
jv: Grup by

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: - Select a field type -
jv: - Milih tipe field -

en: - Select a widget -
jv: - Milih widget -

en: Type of data to store.
jv: Tipe data kanggo nyimpen.

en: Form element to edit the data.
jv: Elemen form kanggo nyunting data.

en: - Select an existing field -
jv: - Milih field sing uwis ana -

en: Field to share
jv: Field kanggo dibagi

en: Add new field: you need to provide a label.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add new field: you need to provide a field name.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni jeneng field.

en: Add new field: you need to select a field type.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih tipe field.

en: Add new field: you need to select a widget.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add new field: invalid widget.
jv: Tambah field anyar: widget ora cocog.

en: Add existing field: you need to provide a label.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add existing field: you need to select a field.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih field.

en: Add existing field: you need to select a widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add existing field: invalid widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: widget ora cocog.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
jv: Field %field iki dikunci lan ora bisa di sunting.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
jv: Jumlah maksimum biji panganggo sing bisa ngisi field iki.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
jv: 'Ora ana wates' arep nampilaké tombol 'Tambah manéh', mulané pangganggo bisa nambahi biji sakarepé dhéwé.

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Only numbers are allowed in %field.
jv: Namung angka sing oléh diisékna nang field %field.

en: width @width
jv: ambané @width

en: height @height
jv: dhuwure @height

en: upscaling allowed
jv: oléh digedhéaké

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
jv: ngacak antarané -@degrees&deg lan @degrees&deg

en: Structure
jv: Struktur

en: Edit style
jv: Nyunting gagrag

en: Delete style
jv: Mbusak gagrag

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Libraries
jv: Pustaka

en: No revision
jv: Ora ana revisi

en: @number comments per page
jv: @number komèntar per kaca

en: Requires a title
jv: Mbutuhaké judhul

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: Other blocks
jv: Blok liyané

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The formatted content of the comment itself.
jv: Konten sing diformat komèntare dhéwé.

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The human-readable name of the node type.
jv: Jeneng kewaca-menungsa saka tipe node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kaca ngarep situs.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kaca akun profil.

en: Main page content
jv: Kaca utama konten

en: The unique ID of the content item, or "node".
jv: ID unik item konten, utawa "node".

en: Fixed width
jv: Ambané tetep

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
jv: Kolum tunggal sederhana, tanpa tabel, téma administrasi sing kampul ambané.

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
jv: Judul kanggo area iki sing arep ditudhuhna kanggo pengaturan

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
jv: Berkas %filename sing kapilih ora bisa diunggah. Namung berkas sing nganggo ekstensi iki sing diidinaké: %extensions.

en: The URL of the account edit page.
jv: URL kanggo kaca nyunting akun.

en: Asc
jv: Urut Maju

en: HTML element
jv: Elemen HTML

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
jv: Versi sing diidinake gumantung lan mbagi kagunan pustaka njaba.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
