NodeStream (6.x-1.4) - en to ro translation catalogue (948 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: User interface
ro: Interfață utilizator

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conţinut

en: Images
ro: Imagini

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următorul

en: user
ro: utilizator

en: select
ro: selectare

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvează configuraţia

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: delete
ro: şterge

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Şterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operaţii

en: Content
ro: Conţinut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Numele de utilizator

en: Private
ro: Privat

en: content
ro: conţinut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Lista

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acţiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Access control
ro: Control acces

en: Article
ro: Articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: footer
ro: subsol

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: error
ro: eroare

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conţinut

en: Categories
ro: Categorii

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Go
ro: Mergi

en: view
ro: afişează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: all
ro: toate

en: File
ro: Fişier

en: Tag
ro: Marcaj

en: File path
ro: Cale fişier

en: Login
ro: Autentificare

en: Advanced options
ro: Opţiuni avansate

en: Edit
ro: Modifică

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: default
ro: implicit

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Block settings
ro: Setările blocului

en: Comment form
ro: Formularul de comentariu

en: User contact form
ro: Formular de contactare a utilizatorului

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Variable
ro: Variabilă

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Types
ro: Tipuri

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Related terms
ro: Termeni înrudiţi

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Book
ro: Carte

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Description field
ro: Câmp descriere

en: settings
ro: setări

en: Back
ro: Înapoi

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Field
ro: Câmp

en: category
ro: categorie

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Font Size
ro: Mărime font

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Preset Name
ro: Nume Prestabilit

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Summary
ro: Sumar

en: Download PDF
ro: Descărcare PDF

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschidere

en: Top
ro: Sus

en: Link Target
ro: Țintă Legătură

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Core
ro: Nucleu

en: Clean up
ro: Curăţare

en: Archives
ro: Arhive

en: Genre
ro: Gen

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adăugare

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Vocabularies
ro: Clasificări

en: Form ID
ro: ID Formular

en: Manage
ro: Administrare

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: key
ro: cheie

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Placeholder tokens
ro: Token-uri substituente

en: Display
ro: Afişare

en: Node type
ro: Tip nod

en: Menu
ro: Meniu

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: results
ro: rezultaterezultate

en: search
ro: caută

en: Notes
ro: Note

en: Theme
ro: Temă

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: Display mode
ro: Modul de afişare

en: Timestamp
ro: Amprentă timp

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: <none>
ro: <nimic>

en: Component
ro: Componentă

en: ID
ro: Identificator

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Attachment
ro: Ataşament

en: Upload
ro: Încarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: Titles
ro: Titluri

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
ro: Următoarele token-uri de substituire pot fi utilizate în ambele căi şi titluri. Atunci când este utilizat într-o cale sau titlu, acestea vor fi înlocuite cu valorile corespunzătoare.

en: Mail
ro: E-mail

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Promoted
ro: Promovat

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conţinut

en: action
ro: acţiune

en: Continue
ro: Continuă

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: E-mail

en: Check
ro: Verifică

en: Files
ro: Fişiere

en: file
ro: fişier

en: User ID
ro: ID Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Sent email to %recipient
ro: A fost trimis un e-mail către %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ro: Nu se poate trimite e-mail către %recipient

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Optional Title
ro: Titlu Opţional

en: Required Title
ro: Titlu Necesar

en: No Title
ro: Fără Titlu

en: Link Title
ro: Titlu Legătură

en: URL Display Cutoff
ro: Întrerupere afisare URL

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
ro: Dacă utilizatorul nu include un titlu pentru acest link, URL-ul va fi utilizat ca titlu. Când se termină cu (&hellip;) și va fi tăiat titlul link-ului? Lăsaţi necompletat pentru nici o limită.

en: Default (no target attribute)
ro: Implicit (fără atribut de țintă)

en: Open link in window root
ro: Deschidere legătură în fereastra rădăcină

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: Allow the user to choose
ro: Permite utilizatorului să aleagă

en: Additional CSS Class
ro: Clasă CSS suplimentară

en: Not a valid URL.
ro: Nu este un URL valid.

en: Titles are required for all links.
ro: Titlurile sunt necesare pentru toate legăturile.

en: Open URL in a New Window
ro: Deschidere URL într-o fereastră nouă

en: Defines simple link field types.
ro: Defineşte tipuri de legături simple.

en: term
ro: termen

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: All
ro: Toate

en: Access log
ro: Istoricul accesărilor

en: Active
ro: Activ

en: Done
ro: Gata

en: Post
ro: Articol

en: Submit @name
ro: Trimite @name

en: Submitted
ro: Trimis

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: Add content
ro: Adăugare conţinut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: panels
ro: panouri

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Override title
ro: Suprascrie titlul

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: View type
ro: Tipul vizualizării

en: Page
ro: Pagina

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Middle column
ro: Coloana din mijloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Two column
ro: Două coloane

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Node links
ro: Link-uri nod

en: Taxonomy terms
ro: Termeni taxonomie

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Submission information
ro: Informaţii trimitere

en: Mission
ro: Misiunea

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Site slogan
ro: Sloganul sitului

en: Node types
ro: Tipuri de noduri

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Off
ro: Oprit

en: Never
ro: Niciodată

en: Header
ro: Cap

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Sender
ro: Expeditor

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Aggregator category
ro: Categorie Agregator

en: Aggregator feed
ro: Flux agregator

en: Aggregator item
ro: Element agregator

en: Custom
ro: Personalizat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Signature
ro: Semnătura

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Poll choices
ro: Variante sondaj

en: Session ID
ro: Identificator de sesiune

en: File ID
ro: ID Fişier

en: File name
ro: Nume fişier

en: File MIME type
ro: Tip MIME pentur fișier

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Vocabulary ID
ro: ID vocabular

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Term
ro: Termen

en: Term ID
ro: ID termen

en: Term name
ro: Numele termenului

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Last login
ro: Ultima autentificare

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Severity
ro: Gravitate

en: Content field
ro: Conţinut câmp

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Global settings
ro: Opţiuni globale

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Widget type
ro: Tip control

en: Contains
ro: Conţine

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Număr

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Mode
ro: Mod

en: N/A
ro: N/D

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Advanced
ro: Avansat

en: Up
ro: Sus

en: Performance
ro: Performanţă

en: 1 attachment | @count attachments
ro[0]: 1 fişier ataşat
ro[1]: @count fişiere ataşate
ro[2]: @count de fişiere ataşate

en: Width
ro: Lăţime

en: Height
ro: Inălţime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Medium
ro: Mediu

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Month
ro: Luna

en: System
ro: Sistem

en: Basic Information
ro: Informaţii de bază

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Current
ro: Actual

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Code
ro: Cod

en: Recipient
ro: Destinatar

en: security
ro: securitate

en: node
ro: nod

en: Method
ro: Metodă

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Navigation
ro: Navigator

en: Basic
ro: Simplu

en: Color
ro: Culoare

en: Link URL
ro: URL Link

en: List type
ro: Tip listă

en: Role
ro: Rol

en: String
ro: Şir text

en: Case
ro: Caz

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Referrer
ro: Referinţă

en: Exists
ro: Există

en: Both
ro: Ambele

en: Text processing
ro: Procesare text

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere. Se lasă gol pentru a fi nelimitat.

en: Rows
ro: Rânduri

en: Create content
ro: Creează conţinut

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Anonymous
ro: Anonim

en: <All>
ro: <Toate>

en: access all views
ro: accesează toate vizualizările

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
ro: vizualizările sunt liste personalizare a conţinutului din sistem; acestea sunt foarte flexibile si oferă controlul asupra prezentării conţinutului listelor de conţinut.

en: Tools
ro: Instrumente

en: Edit view
ro: Editează vizualizarea

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Clone
ro: Clonare

en: Existing Views
ro: View-uri existente

en: Default view
ro: Vizualizare implicită

en: Default Views
ro: Vizualizări implicite

en: Summary, sorted ascending
ro: Sumar, sortat crescător

en: Summary, sorted descending
ro: Sumar, sortat descrescător

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Normal menu item
ro: Element de meniu normal

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Expose
ro: Expune

en: Down
ro: Jos

en: Handler
ro: Operator

en: Wildcard
ro: Metacaracter

en: Arguments
ro: Argumente

en: Filters
ro: Filtre

en: Optional
ro: Opţional

en: Order
ro: Comandă

en: Add criteria
ro: Adaugă criteriu

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ro: Numele vizualizarii trebuie să conţină doar caractere alfanumerice sau liniuţă de subliniere.

en: administer views
ro: administrare vizualizări

en: Views UI
ro: UI Vizualizări

en: Node: Title
ro: Nod: Titlu

en: Node: ID
ro: Nod: Identificator

en: Random
ro: Aleator

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Plain
ro: Simplu

en: Position
ro: Poziţie

en: Integer
ro: Număr întreg

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Last checked
ro: Ultima verificare

en: Basic setup
ro: Setări simple

en: Preformatted
ro: Preformatat

en: Profile
ro: Profil

en: Close
ro: Închidere

en: filters
ro: filtre

en: Term description
ro: Descrierea termenului

en: fields
ro: câmpuri

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Operation
ro: Operație

en: reply
ro: replică

en: Duration
ro: Durată

en: Threshold
ro: Prag

en: Defaults
ro: Implicite

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Logout
ro: Deautentificare

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Rules
ro: Reguli

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Full name
ro: Numele complet

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Hidden
ro: Ascuns

en: File attachments
ro: Fişiere ataşate

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Other queries
ro: Alte interogări

en: Link to content
ro: Legătură către conţinut

en: Link to node
ro: Legătură către nod

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: Timer
ro: Cronometru

en: Change
ro: Modificare

en: in
ro: în

en: Edit term
ro: Modifică termen

en: Clear
ro: Elimină

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Node body
ro: Conținut nod

en: Full text
ro: Text întreg

en: Feed settings
ro: Setările fluxului

en: Source
ro: Sursă

en: Add new group
ro: Adaugă un grup nou

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Replacement value
ro: Valoarea de înlocuire

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Deleted
ro: Şters

en: Features
ro: Caracteristici

en: Topics
ro: Subiecte

en: Topic
ro: Subiect

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Activity
ro: Activitate

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Query
ro: Interogare

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Configure block
ro: Configurează blocul

en: Machine readable name
ro: Numele vizibil pentru sistem

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Second
ro: Secundă

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Text field
ro: Câmp text

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Alignment
ro: Aliniere

en: E-mail subject
ro: Subiect e-mail

en: Randomize
ro: Aleator

en: Link label
ro: Legătură etichetă

en: author
ro: autor

en: Revert
ro: Revenire

en: Empty
ro: Gol

en: Existing system path
ro: Calea de sistem existentă

en: Path alias
ro: Alias cale

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
ro: Specificaţi calea existentă, pe care doriţi s-o redenumiţi. De exemplu, node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: The mail's subject.
ro: Subiect e-mail.

en: any
ro: orice

en: Add user role
ro: Adaugă rol utilizator

en: Execute custom PHP code
ro: Execută cod PHP propiu

en: PHP code
ro: Cod PHP

en: Caption
ro: Legendă

en: Default template
ro: Şablon implicit

en: Maxlength
ro: Lungime maximă

en: Display fields
ro: Afişare câmpuri

en: profile
ro: profil

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Seconds
ro: Secunde

en: Red
ro: Roșu

en: People
ro: Oameni

en: or
ro: sau

en: Results
ro: Rezultate

en: Older polls
ro: Sondaje anterioare

en: View the list of polls on this site.
ro: Afişează lista sondajelor din acest sit.

en: Poll settings
ro: Opţiuni sondaj

en: View the current poll results.
ro: Afişează rezultatele sondajului curent.

en: Convert
ro: Convertire

en: Parent term
ro: Termen părinte

en: Blogs
ro: Jurnale

en: Style
ro: Stil

en: revert
ro: revenire

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Reversed
ro: Inversat

en: Flexible
ro: Flexibil

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Reverse
ro: Inversează

en: Testing
ro: Testare

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: %type settings
ro: Configurări %type

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Color scheme
ro: Schemă culori

en: Unformatted
ro: Neformatat

en: Path to the "convert" binary
ro: Calea către fişierul binar "convert"

en: Documents
ro: Documente

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: New comments
ro: Comentarii noi

en: Relationships
ro: Relaţii

en: Relationship
ro: Relaţie

en: relationships
ro: relaţii

en: Sort criteria
ro: Criterii de sortare

en: <Hidden>
ro: <Ascuns>

en: Parent menu item
ro: Elementul meniu părinte

en: Themes
ro: Teme

en: Translations
ro: Traduceri

en: JPEG quality
ro: Calitate JPEG

en: comment
ro: comentariu

en: Loading...
ro: Se încarcă ...

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Read only
ro: Numai citire

en: Processing
ro: În procesare

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Storage
ro: Depozitare

en: date
ro: dată

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Analysis
ro: Analiză

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți toate trimiterile pentru acest formular?

en: Webform %title entries cleared.
ro: Toate intrările pentru formularul %title au fost șterse.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ro: Sunteţi sigur(ă) că vreţi să ştergeţi această trimitere?

en: Submitted values are
ro: Valorile trimise sunt

en: responses
ro: răspunsuri

en: Global configuration of webform functionality.
ro: Configurație globală pentru funcționalitate webform.

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: E-mail to address
ro: E-mail către adresa

en: E-mail from name
ro: E-mail de la numele

en: E-mail from address
ro: E-mail de la adresa

en: ever
ro: întotdeauna

en: every hour
ro: în fiecare oră

en: every day
ro: în fiecare zi

en: every week
ro: în fiecare săptămână

en: Field Key
ro: Cheie câmp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ro: Aceasta este folosită ca o etichetă descriptivă cînd afişăm acest element pentru formular.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ro: O scurtă descriere a câmpului folosit ca ajutor pentru utilizator atunci când el/ea foloseşte formularul.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Submission #@sid
ro: Trimiterea #@sid

en: Previous submission
ro: Trimiterea anterioară

en: Next submission
ro: Trimiterea următoare

en: Submitted by !name
ro: Trimis de !name

en: Go back to the form
ro: Înapoi la formular

en: access own webform submissions
ro: accesează propriile trimiteri webform

en: edit own webform submissions
ro: editează propriile trimiteri webform

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: The default value of the field.
ro: Valoarea implicită a acestui cîmp.

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Presents month, day, and year fields.
ro: Prezintă câmpuri cu luna, ziua şi anul.

en: Left Blank
ro: Lăsat gol

en: User entered value
ro: Valoare introdusă de utilizator

en: Width of the textfield.
ro: Lăţimea câmpului de text.

en: User email as default
ro: Folosire e-mail utilizator ca implicit

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ro: Setează valoarea acestui cîmp cu e-mail-ul utilizatorului dacă el/ea este autentificat(ă).

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ro: Face ca acest cîmp să nu poată fi modificat. Util pentru setarea unei valori implicite, neschimbabile.

en: Average submission length in words (ex blanks)
ro: Lungimea medie a cuvintelor trimise (ex. goluri)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ro: Dacă acest set de câmpuri este colapsabil, utilizatorul poate deschide şi închide setul de câmpuri.

en: Collapsed by Default
ro: Colapsat în mod implicit

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ro: Seturile de câmpuri sunt "deschise" în mod implicit. Selectaţi această opţiune pentru a seta implicit un set de câmpuri ca "închis".

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ro: Introduceţi o listă cu extensii de fişiere adiţionale pentru acest cîmp de încărcare separate prin virgulă.<br /> Extensiile introduse vor fi adăugate elementelor selectate mai sus.

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
ro: Introduceţi mărimea maximă a fişierului pe care utilizatorul o poate încarca în KB.

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
ro: Încărcările formularului sunt întotdeauna salvate în directorul cu fişiere al sit-ului. Puteţi specifica un subdirector pentru a stoca fişierele.

en: Questions
ro: Întrebări

en: Randomize Options
ro: Generează aleatoriu opţiuni

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
ro: Generează aleatoriu ordinea opţiunilor din partea de sus(coloane) cînd sunt afişate în formular.

en: Randomize Questions
ro: Afişează aleatoriu întrebările

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
ro: Generează aleatoriu ordinea întrebărilor din partea stîngă cînd sunt afişate în formular.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
ro: Permite crearea de întrebări grilă, dotate cu butoane radio.

en: Listbox
ro: Bloc listă

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ro: Permite crearea de căsuțe de selecţie, butoane radio, sau meniuri selectabile.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
ro: O suprafață mare de text care permite introducerea mai multor linii.

en: Basic textfield type.
ro: Câmp simplu de text.

en: Time Format
ro: Format oră

en: Format the display of the time in 12 or 24 hours.
ro: Format de afişare a timpului în 12 sau 24 de ore.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
ro: Prezintă utilizatorului căsuțe cu ora și minutele. Căsuțe opționale am/pm.

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Enable custom alternate text
ro: Activaţi un titlu text alternativ

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
ro: Text alternativ când imaginea nu poate fi afişată.

en: Text to be displayed on mouse overs.
ro: Text ce va fi afişat când mouse-ul va fi deasupra

en: Apply
ro: Aplicare

en: Not translated
ro: Netradus

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: No style
ro: Fără stil

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Information
ro: Informații

en: Variables
ro: Variabile

en: No content types available.
ro: Nu sunt disponibile tipuri de conţinut.

en: PHP Code
ro: Cod PHP

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
ro: Normal - Toate limbile activate sunt permise.

en: Multilingual settings
ro: Setări multilingvistice

en: Attached image nodes
ro: Noduri imagine atașate

en: Translation
ro: Traducere

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: Blocks
ro: Blocuri

en: The block has been created.
ro: Blocul a fost creat.

en: Menus
ro: Meniuri

en: The name of this term.
ro: Numele acestui termen.

en: Above
ro: Deasupra

en: Number of values
ro: Număr de valori

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
ro: Atenţie! Modificarea acestei configuraţii după ce au fost introduse deja date poate duce la pierderea de date!

en: @min and @max
ro: @min şi @max

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Updating field type %type with module %module.
ro: Actualizarea tipului de câmp %type cu modulul %module.

en: Manage fields
ro: Gestiune câmpuri

en: Remove field
ro: Elimină câmp

en: Trimmed
ro: Scurtat

en: Used in
ro: Utilizat în

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ro: Dacă aveți conținut rămas în acest câmp, acesta va fi pierdut. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
ro: Aceste configurări se aplică doar câmpului %field aşa cum apare în tipul de conţinut %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
ro: Aceste configurări se aplică câmpului %field în toate tipurile de conţinut în care apare.

en: Save field settings
ro: Salvare configurare câmp

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Content types that can be referenced
ro: Tipuri de conţinut care pot fi referite

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ro: Avansat - Noduri care pot fi referite (View)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Minimum
ro: Minim

en: Precision
ro: Precizie

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ro: Caracterul inserat de utilizatori pentru a indica punctul zecimal în formulare.

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Single on/off checkbox
ro: Căsuță on/off singură

en: Text area (multiple rows)
ro: Zonă de text (rânduri multiple)

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Publish
ro: Publică

en: Permission
ro: Permisiune

en: Hide
ro: Ascundere

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: 1 comment | @count comments
ro[0]: 1 comentariu
ro[1]: @count comentarii
ro[2]: @count de comentarii

en: Blue
ro: Albastru

en: file system
ro: fişier sistem

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: Menu name
ro: Nume meniu

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ro: Trebuie să includeţi cel puţin un cuvânt cheie pozitiv cu cel puţin @count caractere.

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Loading
ro: Se încarcă

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: The directory %directory is not writable
ro: Directorul %directory nu poate fi scris.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ro: Directorul %directory nu poate fi scris pentru că nu are permisiunile setate corect.

en: Rearrange
ro: Rearanjează

en: - Please choose -
ro: - Alegeţi -

en: - None selected -
ro: - Nici o selecţie -

en: Aggregator
ro: Agregator

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ro: Pentru a vedea cum să corectaţi această situaţie vizitaţi <a href="@url">documentaţia PHP image</a>.

en: GD library
ro: Bibliotecă GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ro: URL-ul %url este invalid. Vă rugăm să introduceţi un URL complet, de genul http://www.exemplu.ro/feed.xml.

en: Mini panels
ro: Mini panouri

en: Attached files
ro: Fișiere atașate

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: Sort
ro: Sortare

en: !a comments per page
ro: !a comentarii pe pagină

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Single column
ro: Coloană singură

en: CSS code
ro: cod CSS

en: contains
ro: conţine

en: Machine name
ro: Nume maşină

en: Allow Upscaling
ro: Se permite mărirea

en: Let scale make images larger than their original size
ro: Se permite scalarea imaginilor în sus.

en: Rotation angle
ro: Unghi rotire

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ro: Un număr de grade reprezentând unghiul de rotație al imaginii. Numerele pozitive reprezintă rotirea în sensul acelor de ceasornic, numerele negative reprezintă rotirea inversă acelor de ceasornic.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ro: Generare aleatorie a unghiului de rotație pentru fiecare imagine. Unghiul specificat mai sus va fi folosit ca maxim.

en: Print
ro: Printare

en: %keys (@type).
ro: %keys (%type).

en: Locked
ro: Blocat

en: Account
ro: Cont

en: Any
ro: Orice

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ro: Eroare de validare, vă rugăm să reîncercaţi. Dacă eroarea persistă, vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Skip to main content
ro: Mergi la conţinutul principal

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: Or
ro: Sau

en: Content ID
ro: ID Conţinut

en: About
ro: Despre

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: sort by @s
ro: sortate după @s

en: and
ro: şi

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ro: URL-ul la care utilizatorul ar trebui să fie redirecţionat. Acesta poate fi un URL intern ca node/1234 sau un URL extern ca http://drupal.org.

en: After saving a new comment
ro: După salvarea unui comentariu nou

en: After saving an updated comment
ro: După salvarea unui comentariu actualizat

en: After deleting a comment
ro: După ştergerea unui comentariu

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: field
ro: câmp

en: Translate
ro: Traduce

en: Create @name
ro: Crează @name

en: Not enabled
ro: Nu este activat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucţiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Effect
ro: Efect

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: Acronym
ro: Acronim

en: Maximum resolution for Images
ro: Rezoluţia maximă pentru imagini

en: Defines an image field type.
ro: Defineşte un câmp de tip imagine.

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: %name: illegal value.
ro: %name: valoare ilegală.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ro: Problemă de securitate: Nu am putut scrie fişierul .htaccess. Vă rugăm să creaţi manual un fişier cu numele .htaccess în directorul %directory, care să conţină următoarele linii: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ro: Doar fişierele cu următoarele extensii sunt acceptate: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ro: Fişierul are %filesize depăşind mărimea maximă a unu fişier de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ro: Fişierul are %filesize ceea ce depăşeşte limita de %quota de pe disc.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ro: Această imagine redimensionată pentru a se încadra în limita maximă de %dimensions pixeli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ro: Imaginea este prea mare; dimensiunile maxime fiind de %dimensions pixeli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ro: Imaginea este prea mică; dimensiunile minime fiind de %dimensions pixeli.

en: No link
ro: Niciun link

en: outdated
ro: expirat

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ro: <strong>@language_name</strong> (sursă)

en: add translation
ro: adaugă traducere

en: Translations of %title
ro: Traducere a %title

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: create url aliases
ro: creează alias-uri url

en: administer url aliases
ro: administrează alias-uri url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ro: Am detectat o opţiune nepermisă. Vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ro: Opţiunea %choice este interzisă pentru elementul !name.

en: Language negotiation
ro: Modul de negocierea limbii

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: View used to select the nodes
ro: View utilizat pentru selectarea nodurilor

en: Expression
ro: Expresie

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: Join summary
ro: Uneşte sumarul

en: Split summary at cursor
ro: Separă sumarul la cursor

en: <Basic validation>
ro: <Validare de bază>

en: All languages
ro: Toate limbile

en: Dashboard
ro: Tablou de bord

en: The size of the file.
ro: Dimensiunea acestui fişier.

en: Save string
ro: Salvează şir

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: The file could not be uploaded.
ro: Fişierul nu a putut fi încărcat.

en: Configure ImageAPI.
ro: Configurează ImageAPI

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ro: Uneltele de prelucrare a imaginilor %toolkit nu poate procesa corect %function.

en: Node module form.
ro: Formular modul Node.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ro: %name: acest câmp nu poate conţine mai mult de @count valori.

en: No fields available.
ro: Nici un câmp nu este disponibili.

en: Vertical Tabs
ro: Taburi verticale

en: New book
ro: Carte nouă

en: By @name on @date
ro: De @name la @date

en: By @name
ro: De @name

en: Not in menu
ro: Nu este în meniu

en: No alias
ro: Fără alias

en: form
ro: formă

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Change basic information
ro: Schimbaţi informaţiile de bază

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: Inserted
ro: Inserat

en: Example table
ro: Exemplu de tabel

en: Example content
ro: Exemplu de conținut

en: Example node
ro: Exemplu de nod

en: Numeric field
ro: Câmp numeric

en: Just a numeric field.
ro: Doar un câmp numeric.

en: Display all values
ro: Afișează toate valorile

en: Display empty text
ro: Afișează text gol

en: Provide default argument
ro: Furnizează argument implicit

en: Default argument type
ro: Tip argument implicit

en: Current date
ro: Data curentă

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ro: Daca opțiunea este selectată, utilizatorii pot introduce mai mulți argumenți in forma 1+2+3 (operator SAU) sau 1,2,3 (operator ȘI).

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
ro: Daca opțiunea este selectată, utilizatorii pot introduce mai mulți argumenți in forma 1+2+3 sau 1,2,3.

en: Exclude the argument
ro: Exclude argumentul

en: Glossary mode
ro: Mod glosar

en: Character limit
ro: Limită de caractere

en: Upper case
ro: Majuscule

en: Lower case
ro: Minuscule

en: Transform spaces to dashes in URL
ro: Transformă spațiile în cratime în URL

en: Exclude from display
ro: Exclude din afișare

en: - Any -
ro: -Oricare-

en: filter
ro: filtru

en: The title of the comment.
ro: Titlul comentariului

en: Comment count
ro: Număr comentarii

en: The title of the node.
ro: Titlul nodului

en: The date the node was posted.
ro: Data la care a fost publicat nodul

en: Poll
ro: Sondaj

en: Views today
ro: Afişări azi

en: Title of page visited.
ro: Titlul paginii vizitate.

en: Referrer URI.
ro: URI referinţă

en: upload
ro: încărcare

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ro: Se caută după oricare din termeni folosind <strong>SAU</strong>. De exemplu, <strong>câini SAU pisici</strong>.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: File found in folder @template-path
ro: Fișierul a fost găsit în directorul @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
ro: (Fişierul nu a fost găsit, în directorul @template-path)

en: Using the site name
ro: Folosire numele site-ului

en: Administration menu
ro: Meniu de administrare

en: Machine-readable name
ro: Nume citibil-maşină

en: Already added languages
ro: Limbi deja adăugate

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a reordona

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ro: Modificările făcute acestui tabel nu vor fi salvate până când formularul nu este trimis.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ro: Permisunile directorului %directory au fost schimbate pentru a putea fi scris.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ro: !name nu poate fi mai lung de %max caractere dar are %length caractere.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ro: Opţiunea %choice este interzisă pentru elementul %name.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Numele lizibil de computer poate conţine doar litere mici, numere şi liniuţe de subliniere (underscores).

en: Polls
ro: Sondaje

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Short date format
ro: Formatul scurt de dată

en: Medium date format
ro: Formatul mediu de dată

en: Long date format
ro: Formatul lung de dată

en: Cannot use %author token in this context.
ro: Nu se poate folosi tokenul %author în acest context.

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
ro: O descriere a termenului. Pentru a fi afişată pe paginile de taxonomie/termen şi fluxuri RSS.

en: Translation settings
ro: Configuraţie traducere

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: The file upload failed. %upload
ro: încărcarea fişierului a eşuat. %upload

en: URL to file
ro: URL către fişier

en: Starting upload...
ro: Pornire încărcare ...

en: Uploading... (@current of @total)
ro: Se încarcă ... (@current din @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ro: Activat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ro: Progres încărcare

en: Styles
ro: Stiluri

en: %name: the value may be no smaller than %min.
ro: %name: valoarea nu trebuie să fie mai mică de %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
ro: %name: valoarea nu trebuie să fie mai mare de %max.

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Aid
ro: Ajutor

en: The name of the site.
ro: Numele sitului.

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: Add column
ro: Adaugă coloană

en: Add column to left
ro: Adaugă coloană la stânga

en: Add column to right
ro: Adaugă coloană la dreapta

en: Region settings
ro: Setări regiune

en: Region title
ro: Titlul regiunii

en: Update and preview
ro: Actualizează și vizualizează

en: Menu module form.
ro: Formular modul Menu.

en: Poll module settings.
ro: Setările modulului de sondaj.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: » Add a new content type
ro: » Adăugare tip conţinut

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)

en: - Select a field type -
ro: - Selectaţi tip câmp -

en: - Select a widget -
ro: -Selectaţi control -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ro: Nume câmp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ro: Tip de date.

en: Form element to edit the data.
ro: Element de formular pentru editarea datelor.

en: - Select an existing field -
ro: - Selectaţi câmp existent -

en: Field to share
ro: Câmp distribuit

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ro: Nume grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a field name.
ro: Adăugare câmp nou: trebuie să furnizați un nume de câmp.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
ro: Adăugare câmp nou: numele câmpului %field_name există deja.

en: Add new field: you need to select a field type.
ro: Adăugare câmp nou: trebuie să selectaţi un tip de câmp.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ro: Adăugare câmp existent: trebuie să furnizați o etichetă.

en: Add existing field: you need to select a field.
ro: Adăugare câmp existent: trebuie să selectați un câmp.

en: Edit basic information
ro: Editare informaţii de bază

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
ro: Numele câmpului lizibil de computer. Acest nume nu poate fi schimbat.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
ro: Numele lizibil de oameni care să fie folosit ca o etichetă a acestui câmp la tipul de conţinut %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
ro: Tipul de date în care doriţi să salvaţi acest câmp. Această opţiune nu poate fi schimbată.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
ro: Tipul de element de formular pe care doriţi să-l prezentaţi utilizatorului atunci când se creează un tip de conţinut %type.

en: Updated basic settings for field %label.
ro: Au fost actualizate configuraţiile de bază pentru câmpul %label.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ro: Câmpul %field este blocat şi nu poate fi editat.

en: %type basic information
ro: Informaţii de bază %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ro: Numărul maxim de valori pe care un utilizator poate să le introducă pentru acest câmp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ro: 'Nelimitat' va oferi un buton de 'Adaugare' astfel încât utilizatorii pot adăuga oricâte valori doresc.

en: %name must be an integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg.

en: %name must be a positive integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: %name must be a number.
ro: %name trebuie să fie un număr.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
ro: <p>Alegeţi vederea "modulul Views" care selectează nodurile care pot fi referite.<br />Notă:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
ro: <ul><li>Doar view-urile care au câmpuri pot fi folosite.</li><li>Aceasta va anula configurările "Tipuri de conţinut" de mai sus. Utilizaţi secţiunea "filtre" din Views.</li><li>Utilizaţi secţiunea "câmpuri" pentru a afişa informaţii adiţionale despre nodurile candidate în formularul de crearea/modificare a nodurilor.</li><li>Utilizaţi secţiunea "criteriul de sortare" pentru a determina ordinea în care nodurile candidate vor fi afişate.</li></ul>

en: Only numbers are allowed in %field.
ro: În câmpul %field sunt permise numai numere.

en: New field
ro: Câmp nou

en: Existing field
ro: Câmp existent

en: New group
ro: Grup nou

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
ro: Adăugare câmpurilor şi grupurilor la un tip de conţinut şi aranjarea lor la afişarea conţinutului sau în formularul de introducere date.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
ro: Puteţi adăuga un câmp la un grup prin tragerea lui în jos şi la dreapta grupului.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
ro: Notă: Instalarea modulului <a href="!adv_help">Advanced help</a> vă va oferi un ajutor mai mare şi mai bun.

en: width @width
ro: lăţime @width

en: height @height
ro: înălţime @height

en: upscaling allowed
ro: se permite mărirea

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ro: aleator între -@degrees&deg şi @degrees&deg

en: Structure
ro: Structură

en: Edit style
ro: Editare stil

en: Delete style
ro: Ştergere stil

en: No rules
ro: Fără reguli

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: longer than
ro: mai lung decât

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: No revision
ro: Nicio revizie

en: @number comments per page
ro: @number comentarii pe pagină

en: Requires a title
ro: Titlul este obligatoriu

en: No body
ro: Fără corp

en: Not restricted
ro: Nerestricţionat

en: Other blocks
ro: Alte blocuri

en: The unique ID of the comment.
ro: ID unic al comentariului.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
ro: ID-ul unic al nodului la care a fost postat comentariul.

en: The name left by the comment author.
ro: Numele lăsat de către autorul comentariului.

en: The email address left by the comment author.
ro: Adresa de e-mail lăsată de autorul comentariului.

en: The home page URL left by the comment author.
ro: Pagina de URL-ul lăsată de autorul comentariului.

en: The formatted content of the comment itself.
ro: Conținutul formatat al comentariului în sine.

en: The number of comments posted on a node.
ro: Numărul de comentarii atașate unui nod.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ro: Numărul de comentarii atașate unui nod de când cititorul l-a vizitat ultima dată.

en: The type of the node.
ro: Tipul nodului.

en: The language the node is written in.
ro: Limba în care este scris nodul.

en: The URL of the node.
ro: URL-ul nodului.

en: The slogan of the site.
ro: Sloganul sitului.

en: The optional 'mission' of the site.
ro: 'Misiunea' opţională a sitului.

en: The administrative email address for the site.
ro: Adresa de e-mail administrativă a sitului.

en: The URL of the site's front page.
ro: URL-ul primei pagini a sitului.

en: Page content
ro: Conținutul paginii

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: The unique ID of the content item, or "node".
ro: ID-ul unic al elementului de conținut sau "nod".

en: Exposed
ro: Expus

en: Group @group
ro: Grupul @group

en: Exposed Form
ro: Formă expusă

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ro: Clasele CSS trebui să conțină numai caractere alfanumerice și linii întrerupte.

en: Basic styles
ro: Stiluri de bază

en: Builders
ro: Constructori

en: Columns: 1
ro: Coloane: 1

en: Columns: 3
ro: Coloane: 3

en: Schema version
ro: Versiunea schemei

en: Asc
ro: Ascendent

en: HTML element
ro: Element HTML

en: Plural form
ro: Formă de plural

en: Math expression
ro: Expresie matematică

en: Use destination
ro: Folosește destinația

en: No comment
ro: Fără comentarii

en: A certain key
ro: O anumită cheie
