NodeStream (6.x-1.5) - en to oc translation catalogue (752 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Restablir per defaut

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Suffix
oc: Sufix

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Far la lista

en: Subject
oc: Subjècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Ne saber mai

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: footer
oc: pè de pagina

en: Comments
oc: Comentaris

en: Action
oc: Accion

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Cap

en: Display settings
oc: Paramètres de visualizacion

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Types
oc: Tipes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Multiple
oc: Multipla

en: Related terms
oc: Tèrmes ligats

en: Required
oc: Requesit

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: category
oc: la categoria

en: header
oc: entèsta

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Top
oc: Part superior

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Refresh
oc: Refresca

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Resumit

en: Text
oc: Tèxte

en: read more
oc: ne legir mai

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: n/a
oc: nd

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: User ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat

en: Node
oc: Nosèl

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic a %recipient

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
oc: Facultatiu. Dins lo menú, los elements del pes mai elevat seràn posicionats cap al bas e los elements del pes mai feble seràn posicionats amont.

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Done
oc: Acabat

en: Post
oc: Postar

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Part inferior

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de la taxonomia

en: Mission
oc: Objectius

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Never
oc: Pas jamai

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Dins

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Custom
oc: Personalizat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Poll choices
oc: Opcions de l'enquèsta

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: %time ago
oc: I a %time

en: Performance
oc: Performància

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Code
oc: Còde

en: Recipient
oc: Destinatari

en: security
oc: seguretat

en: Method
oc: Mètode

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Public Key
oc: Clau publica

en: Other
oc: Autre

en: Background color
oc: Color de fons

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Role
oc: Ròtle

en: String
oc: Cadena

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Referrer
oc: Referent

en: Filtered text (user selects input format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire causís lo format d'entrada)

en: Text processing
oc: Tractament de tèxte

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Create content
oc: Crear un contengut

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonime

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Allow users to choose default
oc: Autorizar los utilizaires a causir un editor per defaut

en: Editor appearance
oc: Aparéncia de l'editor

en: Path location
oc: Camin

en: Enable resizing button
oc: Activar lo boton de redimensionament

en: Preformatted
oc: Tèxte preformatat

en: Remove linebreaks
oc: Suprimir los sauts en fin de linha

en: Apply source formatting
oc: Reformatar lo còde

en: CSS path
oc: Camin de la CSS

en: Profile
oc: Perfil

en: filters
oc: filtres

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Edit group
oc: Editar lo grop

en: Save settings
oc: Salvar los reglatges

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Hidden
oc: Amagat

en: File attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Picatz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr « * » es un passapertot. Picatz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: Undo
oc: Anullar

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas balhat cap de resultat

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Topics
oc: Subjèctes

en: Topic
oc: Subjècte

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Randomize
oc: Rendre aleatòri

en: Revert
oc: Tornar

en: Empty
oc: Void

en: Existing system path
oc: Camin del sistèma existent

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
oc: Especificar lo camin existent que volètz tornar nomenar per un aliàs. Per exemple  : node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: any
oc: totes

en: profile
oc: perfils

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Red
oc: Roge

en: People
oc: Personas

en: Results
oc: Resultats

en: Older polls
oc: Sondatges ancians

en: View the list of polls on this site.
oc: Veire la lista dels sondatges d'aqueste site.

en: Poll settings
oc: Parametratge del sondatge

en: View the current poll results.
oc: Veire los resultats del sondatge en cors.

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: Blogs
oc: blogs

en: revert
oc: tornar

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Testing
oc: Proves

en: Standard
oc: Estàndard

en: %type settings
oc: Paramètres de '%type'

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de color

en: edit
oc: editar

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Themes
oc: Tèmas

en: JPEG quality
oc: Qualitat JPEG

en: comment
oc: comentari

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es obligatòri.

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Related content
oc: Contengut ligat

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: date
oc: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Alternate text
oc: Tèxte alternatiu

en: Apply
oc: Aplicar

en: Not translated
oc: Pas tradusit

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: Blocks
oc: Blòts

en: The block has been created.
oc: Lo blòt es estat creat.

en: Menus
oc: Menús

en: The name of this term.
oc: Nom d'aqueste tèrme.

en: Above
oc: A sobre

en: Number of values
oc: Nombre de valors

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: !title: !required
oc: !title  : !required

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Search Index
oc: Indèx de recèrca

en: Search Result
oc: Resultat de recèrca

en: Updating field type %type with module %module.
oc: Actualitzant el tipus de camp %type amb el mòdul %module.

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Trimmed
oc: Copat

en: Used in
oc: Usat a

en: Added field %label.
oc: Lo camp '%label' es estat apondut.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
oc: Sètz segur que volètz levar lo camp '%field' ?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
oc: Se teniu cap contengut en aqueste camp, aqueste es perdrà. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: Removed field %field from %type.
oc: Lo camp '%field' de '%type' es estat levat.

en: Save field settings
oc: Enregistrar los paramètres del camp

en: The default value is invalid.
oc: La valor per defaut es invalida.

en: Saved field %label.
oc: Camp '%label' enregistrat.

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Raw, unfiltered text
oc: Tèxte brut, pas filtrat

en: Formatted and filtered text
oc: Tèxte filtrat e mes en forma

en: Referenced user ID
oc: Identificant de l'utilizaire referenciat

en: Referenced user name
oc: Nom de l'utilizaire referenciat

en: Select the content type to export.
oc: Seleccionar lo tipe de contengut d'exportar.

en: Export data
oc: Donadas exportada

en: The import data is not valid import text.
oc: Las donadas d'impòrt son pas validas.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo grop '%label' ?

en: Title (link)
oc: Títol (amb ligam)

en: Title (no link)
oc: Títol (sens ligam)

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la banca de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
oc: Lo caractèr que los utilizaires introduiran coma separador dels decimals en los formularis.

en: Defines numeric field types.
oc: Definís de tipes de camps numerics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
oc: Per un widget de "casa de marcar de seleccion actiu/inactiu" simple, definiu primer la valor "inactiu", alara la valor "actiu" a la seccion <strong>Valors permeses</strong>. Nota : la casa de marcar de seleccion s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Single on/off checkbox
oc: Casa de marcar on/off unica

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
oc: Definís los widgets de lista desenrotlanta, casa de marca e boton de ràdio per de camps numerics e de tèxte.

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: Defines simple text field types.
oc: Definís tipe de camp de tèxte simple.

en: User status that can be referenced
oc: Estatuts d'utilizaire que pòdon èsser referenciats

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Publish
oc: Publicar

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Read/Write
oc: Lectura/Escritura

en: Blue
oc: Blau

en: file system
oc: sistèma de fichièrs

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
oc: Lo sistèma de menús solament emmagazina rutes del sistèma, mas utilizarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'es emmagazinat %link_path coma %normal_path

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o mai.

en: Orange
oc: Irange

en: KB
oc: Ko

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Loading
oc: Cargament

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: The directory %directory is not writable
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura perque las permissions son pas definidas corrèctament.

en: Defines a file field type.
oc: Definís un tipe de camp fichièr.

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: empty
oc: void

en: - Please choose -
oc: - Causissètz -

en: - None selected -
oc: - Pas cap -

en: Aggregator
oc: Agregador

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
oc: La bibliotèca GD per PHP es absenta o es pas pus a jorn. Consultatz la <a href="@url">documentacion de PHP</a> per corregir aquel problèma.

en: GD library
oc: Bibliotèca GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
oc: L'URL '%url' es invalida. Entratz una URL completa, de la forma 'http ://www.example.com/feed.xml'.

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion de libre

en: !a comments per page
oc: !a commentaris per pagina

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxinomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: Machine name
oc: Nom maquina

en: Allow Upscaling
oc: Permet lo sobreescalat

en: Let scale make images larger than their original size
oc: Permeteu que l'escalat creï imatges mai grans que les originals

en: Rotation angle
oc: Angle de rotacion

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
oc: Lo nombre de graus que cal rotar l'imatge. Los valors positius son en sentit orari e los negatius en sentit antiorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
oc: Rendre l'angle de rotacion de cada imatge d'un biais aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utiliza coma màxim.

en: Print
oc: Impression

en: Locked
oc: Bloquejat

en: Account
oc: Compte

en: Any
oc: Qualsevol

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
oc: Error de validacion, ensajatz tornarmai. Se l'error contunha, contactatz l'administrator del site.

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Or
oc: O

en: Content ID
oc: ID del contengut

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
oc: La URL a la qual l'utilizaire serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http ://drupal.org.

en: After saving a new comment
oc: Aprèp l'enregistrament d'un comentari novèl

en: After saving an updated comment
oc: Aprèp l'enregistrament d'un comentari modificat

en: After deleting a comment
oc: Aprèp la supression d'un comentari

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Translate
oc: Tradusir

en: Time ago
oc: I a

en: Create @name
oc: Crear '@name'

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: &lt;none&gt;
oc: &lt;pas cap&gt;

en: Effect
oc: Efecte

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: Acronym
oc: Acronime

en: Title only
oc: Títol solament

en: Use default
oc: Utilizar la valor per defaut

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: number
oc: nombre

en: Example:
oc: Exemple :

en: %name: illegal value.
oc: %name : valor illegala.

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
oc: Avertiment de seguretat  : impossible de crear lo fichièr .htaccess. Creatz un fichièr .htaccess dins lo repertòri %directory que conten las linhas seguentas  : <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís lo maximal permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
oc: L'archiu, de %filesize, excedeix vòstra cuota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
oc: L'imatge s'ha redimensionacionament perque càpiga dins la talha maximala permesa de %dimensions pixèls.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp gran; la talha maximala permesa es de %dimensions pixèls.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp petita; la talha minimala permesa es de %dimensions pixèls.

en: outdated
oc: traduccion perimida

en: <strong>@language_name</strong> (source)
oc: <strong>@language_name</strong> (font)

en: add translation
oc: apondre una traduccion

en: Translations of %title
oc: Traduccions de %title

en: Path: !path
oc: Camin : !path

en: Load a referenced user
oc: Carga un utilizaire referenciat

en: Referenced user
oc: Utilizaire referenciat

en: Referenced content
oc: Contengut referenciat

en: Add new content
oc: Apondre de contengut novèl

en: create url aliases
oc: crear d'aliasses d'url

en: administer url aliases
oc: gerir los aliasses d'url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
oc: Una causida interdicha es estada detectada. Contactatz l'administrator del site.

en: Illegal choice %choice in !name element.
oc: Causida interdicha %choice dins l'element !name.

en: Language negotiation
oc: Negociacion de la lenga

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Citation
oc: Citacion

en: %name: this post can't be referenced.
oc: %name : aqueste contengut pòt pas èsser referenciat.

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: !=
oc: >=

en: not empty
oc: pas void

en: Default image
oc: Image predefinida

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
oc: Aqueste tèxte serà utilizat pels lectors d'ecran, los recercadors o quand los imatges es pas pòscan cargar.

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: Join summary
oc: Fusionar lo resumit e lo còs del messatge

en: Split summary at cursor
oc: Crear un resumit a partir del cursor

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: All languages
oc: Totas las lengas

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: The file could not be uploaded.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
oc: La bóstia d'aisinas de gestion dels imatges seleccionada, %toolkit, pòt pas tractar corrèctament  : '%function'.

en: Default argument
oc: Argument per defaut

en: Not installed.
oc: Pas installat.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
oc: %name : aqueste camp pòt pas aver mai de @count valors.

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: After saving new content
oc: Aprèp aver enregistrat un contengut novèl

en: After deleting content
oc: Aprèp aver suprimit lo contengut

en: Vertical Tabs
oc: Onglets verticals

en: Not in book
oc: Pas dins lo libre

en: New book
oc: Libre novèl

en: By @name on @date
oc: Per @name lo @date

en: By @name
oc: Per @name

en: Not in menu
oc: Pas dins lo menú

en: Alias: @alias
oc: Aliàs : @alias

en: No alias
oc: Pas cap d'aliàs

en: form
oc: formulari

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: New revision
oc: Revision novèla

en: Point
oc: Punt

en: Change basic information
oc: Modificar las informacions de basa

en: Enabled by default
oc: Activat per defaut

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
oc: Ont afichar lo camin dels elements HTML (per exemple <code>body > table > tr > td</code>).

en: Editor default CSS
oc: CSS per defaut de l'Editor

en: No editor
oc: Pas cap d'editor

en: Installation instructions
oc: Instruccions d'installacion

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo perfil per %name ?

en: Disable rich-text
oc: Desactivar lo tèxte ric

en: Enable rich-text
oc: Activar lo tèxte ric

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Auto save
oc: Enregistrament automatic

en: Context menu
oc: Menut contextual

en: Paste text
oc: Pegar lo tèxte

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: Inserted
oc: Inserit

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: Default argument type
oc: Tipe d'argument per defaut

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: When checked, the operator will be exposed to the user
oc: S'aquesta opcion es marcada, l'operator apareisserà a l'utilizaire.

en: And
oc: E

en: Install the advanced help module for the getting started
oc: Installatz lo modul d'ajuda avançada per aviar

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to revert the view %name?
oc: Sètz segur que volètz tornar en arrièr per la vista %name ?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la vista %name ?

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Edit view %view
oc: Editar la vista %view

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Export this view
oc: Exportar aquesta vista

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Remove display
oc: Suprimir un afichatge

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Disable javascript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript amb Views

en: Unable to find view.
oc: Impossible de trobar la vista.

en: Unable to convert view.
oc: Impossible de convertir la vista.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: filter
oc: filtre

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: upload
oc: Telecargar

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
oc: Cerqueu per qualsevol dels dos tèrmes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Change the row plugin.
oc: Cambiar l'empeuton (plugin) de linha.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Status: using default values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors per defaut.

en: Status: using overridden values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors suplantadas.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: Title: @title
oc: Títol : @title

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: use views exporter
oc: utilizar l'exportador de vistas

en: Bulk export
oc: Expòrt per lòt

en: Views exporter
oc: Exportador de vistas

en: Polygon
oc: Poligòn

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Machine-readable name
oc: Nom maquina

en: Already added languages
oc: Lengas ja installadas

en: Contact form
oc: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
oc: Los cambiaments efectuats dins aquesta taula seràn pas salvats abans lo salvament d'aqueste formulari.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
oc: Los dreches del repertòri « %directory » son estats modificats per que foguèsse accessible en escritura.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
oc: Lo camp « !name » pòt pas èsser mai long que %max caractèrs mas compòrta actualament %length caractèrs.

en: Illegal choice %choice in %name element.
oc: Causida « %choice » interdicha dins l'element « %name ».

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, numèros, e subratllats.

en: Polls
oc: Sondatges

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Short date format
oc: Format cort de las datas

en: Medium date format
oc: Format mejan de las datas

en: Long date format
oc: Format long de las datas

en: Translation settings
oc: Configuracion de la traduccion

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
oc: Lo títol apareis jos la forma d'infobulla quand l'utilizaire susvòla l'imatge amb sa mirga.

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: The file upload failed. %upload
oc: Fracàs del transferiment del fichièr. %upload

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
oc: I a agut una error irrecuperabla. Lo fichièr transferit a probablement depassat la talha maximala de fichièr (@size) que supòrta aqueste servidor.

en: Starting upload...
oc: Començament del transferiment...

en: Uploading... (@current of @total)
oc: Transferiment en cors... (@current sus @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression del transferiment de fichièrs, mas dispausa pas de las bibliotècas necessàrias. Es recomandat d'installar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca PECL uploadprogress</a> (preferida) o d'installar <a href="http ://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression de transferiment de fichièrs amb l'ajuda d'APC RFC1867. Notatz qu'un sol transferiment a l'encòp es suportat. Es recomandat d'utilizar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca uploadprogress PECL</a>, se possible.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
oc: Vòstre servidor es pas capable d'afichar la progression de transferiment de fichièr. La progression de transferiment de fichièr requerís que PHP s'execute amb lo mod_php e non pas en tant que FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression del transferiment de fichièr amb APC, mas aqueste es pas activat. Apondètz lo còde <code>apc.rfc1867 = 1</code> a vòstra configuracion php.ini. Pasmens, es recomandat d'utilizar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca uploadprogress PECL</a>, perque supòrta lo transferiment simultanèu (çò qu'es pas lo cas d'APC).

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
oc: Activat (<a href="http ://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
oc: Activat (<a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
oc: Transferiment en cors

en: %name: found no valid user with that name.
oc: %name : avèm pas trobat cap d'utilizaire valid per aqueste nom.

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Upload module form.
oc: Formulari del modul upload.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: » Add a new content type
oc: » Apondre un novèl tipe de contengut

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: - Select a field type -
oc: - Seleccionatz un tipe de camp -

en: - Select a widget -
oc: - Seleccionatz un widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
oc: Nom del camp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
oc: Tipe de donadas a emmagazinar.

en: Form element to edit the data.
oc: Element de formulari per l'edicion de las donadas.

en: - Select an existing field -
oc: - Seleccionatz un camp existent -

en: Field to share
oc: Camp de partejar

en: Add new field: you need to provide a label.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal provesir un nom de camp.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
oc: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules i sense accents, números i guions baixos.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
oc: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
oc: Afegir un nou camp: el nom de camp %field_name ja existeix.

en: Add new field: you need to select a field type.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal seleccionar un tipe de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal seleccionar un widget.

en: Add new field: invalid widget.
oc: Apondre un camp novèl : widget invalid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
oc: Apondre un camp existent : vos cal provesir una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
oc: Apondre un camp existent : vos cal seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
oc: Apondre un camp existent : vos cal seleccionar un widget.

en: Add existing field: invalid widget.
oc: Apondre un camp existent : widget invalid.

en: @type: @field (@label)
oc: @type : @field (@label)

en: Edit basic information
oc: Editar las informacions de basa

en: Updated basic settings for field %label.
oc: Los paramètres basics del camp %label son estats meses a jorn.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
oc: Lo camp %field es varrolhat e se pòt pas modificar.

en: %type basic information
oc: Informacions de basa per '%type'

en: Maximum number of values users can enter for this field.
oc: Lo nombre maximal de valors qu'un utilizaire pòt entrar per aqueste camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
oc: 'Illimitat' provesís un boton 'Apondre mai' per tal que l'utilizaire pòsca apondre autant de valors coma vòl.

en: %name must be an integer.
oc: %name deu èsser un entièr.

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: Field has changed
oc: Lo camp es estat modificat

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
oc: Títol pas filtrat del nosèl referenciat. ATENCION - picada bruta utilizaire.

en: Custom label
oc: Etiqueta personalizada

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: %name: found no valid post with that title.
oc: %name : cap de contengut valid es pas estat trobat per aqueste títol.

en: Only numbers are allowed in %field.
oc: Sols los nombres son autorizats dins %field.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
oc: Avançat - Utilizaires que pòdon èsser referenciats (Vista)

en: %name: invalid user.
oc: %name : utilizaire invalid.

en: width @width
oc: largor @width

en: height @height
oc: nautor @height

en: upscaling allowed
oc: agrandiment autorizat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
oc: Generacion aleatòria entre -@degrees&deg e @degrees&deg

en: Structure
oc: Estructura

en: Edit style
oc: Modificar l'estil

en: Delete style
oc: Suprimir l'estil

en: No revision
oc: Pas cap de revision

en: @number comments per page
oc: @number comentaris per pagina

en: Requires a title
oc: Requerís un títol

en: Not restricted
oc: Pas restrench

en: Other blocks
oc: Autres blòts

en: The unique ID of the comment.
oc: L'identificant (ID) unic del comentari.

en: The name left by the comment author.
oc: Lo nom daissat per l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
oc: L'adreça de corrièr electronic daissada per l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh Web daissada per l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
oc: Lo contengut mes en forma del comentari el-meteis.

en: The number of comments posted on a node.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
oc: Lo nombre de comentaris mandats a un nosèl dempuèi lo darrièr còp que lo lector l'a afichat.

en: The type of the node.
oc: Lo tipe del nosèl.

en: The human-readable name of the node type.
oc: Lo nom afichat del tipe de nosèl.

en: The language the node is written in.
oc: La lenga dins la quala es escrich lo nosèl.

en: The URL of the node.
oc: L'URL del nosèl.

en: The slogan of the site.
oc: L'eslogan del site.

en: The administrative email address for the site.
oc: L'adreça administrativa de corrièr electronic del site.

en: The URL of the site's front page.
oc: L'URL de la pagina d'acuèlh del site.

en: The unique ID of the taxonomy term.
oc: L'identificant (ID) unic del tèrme de taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion opcionala del tèrme de taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
oc: L'identificant (ID) unic del vocabulari de taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion opcionala del vocabulari de taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant (ID) unic del compte d'utilizaire.

en: The login name of the user account.
oc: Lo nom de connexion del compte de l'utilizaire.

en: The email address of the user account.
oc: L'adreça de corrièr electronic del compte d'utilizaire.

en: The URL of the account profile page.
oc: L'URL de la pagina del perfil del compte.

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: The unique ID of the content item, or "node".
oc: L'ID unic de l'element de contengut o "node".

en: E-mails
oc: Corrièrs electronics

en: Fixed width
oc: Largor fixa

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
oc: Un tèma d'administracion simple e en colomnas, sens taula, de largor fluida.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr %filename seleccionat. Només son permeses los fichièrs amb les seguents extensions : %extensions.

en: The URL of the account edit page.
oc: La URL de la pagina d'edicion del compte.
