Organic groups (6.x-2.4) - en to ca translation catalogue (255 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Operations
ca: Operacions

en: Private
ca: Privat

en: Groups
ca: Grups

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
ca: L'administrador especifica si un grup apareix o no al llistat públic.

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Closed
ca: Tancat

en: Invite only
ca: Només per invitació

en: Wrong username or password.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és erroni.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
ca: Els blocs específics de grups sols són visiles en pàgines de grup i no en les pàgines generals del sistema com ara la pàgina inicial o les pàgines d'administració.

en: Create group administrator
ca: crear administrador de grup

en: Send invitation
ca: Envia una invitació

en: Group activity
ca: Activitat del grup

en: Administer the suite of Organic groups modules.
ca: Administra el conjunt de mòduls d'Organic groups.

en: Organic groups configuration
ca: Configuració de l'Organic groups

en: Faces
ca: Cares

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subscription saved.
ca: S'ha desat la subscripció.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Email addresses or usernames
ca: Adreces de correu electrònic o noms d'usuari

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
ca: Entreu fins a %max adreces de correu electrònic o noms d'usuari. Separeu les adreces múltiples amb comes o línies noves. Cada persona rebrà un missatge d'invitació vostre.

en: Personal message
ca: Missatge personal

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
ca: Opcional. Introduïu un missatge que formarà part del correu d'invitació.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
ca: No podeu especificar més de %max adreces de correu electrònic o noms d'usuari.

en: Additional details
ca: Detalls addicionals

en: Are you sure you want to join the group %title?
ca: Esteu segur que voleu afegir-vos al grup %title?

en: List of users
ca: Llista d'usuaris

en: (approval needed)
ca: (es necessita aprovació)

en: Manager
ca: Gestor

en: Age
ca: Temps

en: Last comment
ca: Últim comentari

en: Description
ca: Descripció

en: No posts in this group.
ca: No hi ha entrades en aquest grup.

en: No public posts in this group.
ca: No hi ha entrades públiques en aquest grup.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
ca: Una descripció breu per al bloc de detalls del grup i per al directori del grup.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
ca: Si seleccioneu un tema diferent l'aspecte i percepció del grup canviarà.

en: Do nothing.
ca: No facis res.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
ca: Esborra tots els continguts del grup que s'elimina, sempre que no pertanyin a cap altre grup de treball.

en: Move all group posts to the group listed below.
ca: Mou tots els continguts del grup que s'elimina al grup de destí indicat a sota.

en: Group posts
ca: Continguts del grup

en: Target group
ca: Si us plau, especifiqueu un grup de destí

en: Delete group
ca: Esborra el grup

en: Public
ca: Públic

en: Audience
ca: Audiència

en: @group: '@title' at @site
ca: @group: '@title' a @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
ca: @body
    
    --
    Aquest missatge ha estat enviat per un administrador al grup '@group' a @site. Per visitar aquest grup, navegueu a !url_group. Per cancel·lar la subscripció a aquest grup, visiteu !url_unsubscribe

en: Invitation to join the group '@group' at @site
ca: Invitació per unir-se al grup '@group' a @site

en: You are now an administrator for the group '@group'
ca: Ara sou un administrador per al grup '@group'

en: @username, you are now an administrator for the group '@group'.
    
    You can administer this group by logging in here:
     !group_url
ca: @username, sou ara un administrador per al grup '@group'. 
    
    Podeu administrar aquest grup entrant aquí:
     !group_url

en: Group details
ca: Detalls del grup

en: New groups
ca: Grups nous

en: Group notifications
ca: Notificacions del grup

en: more
ca: més

en: Browse the newest groups.
ca: Visualitzeu els grups més nous.

en: Invite friend
ca: Convida un amic

en: Create !type
ca: Crea !type

en: New groups always appear in the groups directory.
ca: Els nous grups sempre apareixen al directori de grups.

en: Groups directory control
ca: Control del directori de grups

en: New groups always appear on the registration form.
ca: Els nous grups sempre apareixen en el formulari de registre.

en: Registration form control
ca: Control del formulari de registre

en: Visibility of posts
ca: Visibilitat dels missatges

en: Audience required
ca: Audiència necessària

en: New content subject
ca: Tema del nou contingut

en: New content body
ca: Cos del nou contingut

en: (pending approval)
ca: (pendent d'aprovació)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
ca[0]: 1 invitació enviada.
ca[1]: @count invitacions enviades.

en: Show this post in this group. | Show this post in these groups.
ca[0]: Mostra aquest article en aquest grup.
ca[1]: Mostra aquest article en aquests grups.

en: administer organic groups
ca: administra orgànic grup

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Edit
ca: Edita

en: None
ca: Cap

en: Required
ca: Necessari

en: Feed
ca: Canal

en: Node ID
ca: ID del node

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Add
ca: Afegeix

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: action
ca: acció

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: Members
ca: Membres

en: OG: Posts in current group
ca: OG: Entrades en el grup actual

en: My groups
ca: Els meus grups

en: You may now post messages in this group located at !group_url
ca: Ara podeu publicar missatges en aquest grup localitzat a !group_url

en: Optional
ca: Opcional

en: Approved
ca: Aprovat

en: Site default
ca: Predeterminat del lloc

en: Displays the language selected for a given group.
ca: Mostra l'idioma seleccionat per a un grup donat.

en: Moderated
ca: Moderat

en: Posts in current group. Useful for blocks where determining context is hard. If page is not in any group context, no nodes are listed and thus a block would not appear.
ca: Publica en el grup actual. És util per blocs on és difícil determinar el context. Si la pàgina no està en cap context de grup, no es llista cap contingut i per tant el bloc no apareixerà.

en: Posts
ca: Articles

en: Mission statement
ca: Missió

en: A welcome greeting for your group home page. Consider listing the group objectives and mission.
ca: Un missatge de benvinguda per a la pàgina d'inici del vostre grup. Considereu anunciar els objectius del grup i la seva missió.

en: Group manager
ca: Gestor de grup

en: New groups don't appear on the registration form. Administrators control the form exclusively.
ca: Els nous grups no apareixen en el formulari de registre. El formulari és controlat exclusivament pels administradors.

en: Title of top group
ca: Títol del grup superior

en: Unfiltered title of top group. WARNING - raw user input.
ca: Títol no filtrat del grup superior. ADVERTÈNCIA - entrada en brut de l'usuari.

en: ID of top group
ca: ID del grup superior

en: Organic groups group type
ca: Tipus de grup d'Organic groups

en: Organic groups access control
ca: Control d'accés d'Organic groups

en: Other groups
ca: Altres grups

en: Edit membership
ca: Edita l'afiliació

en: All content types
ca: Tot tipus de continguts

en: Join
ca: Uneix-te a

en: User is not allowed to retrieve membership information for another user.
ca: L'usuari no està autoritzat a recuperar informació de la subscripció d'un altre usuari.

en: Join group
ca: Uneix-te al grup

en: Leave group
ca: Doneu-vos de baixa del grup

en: Approve membership request
ca: Aproveu la sol·licitud de subscripció

en: Deny membership request
ca: Denegueu la sol·licitud de subscripció

en: Manage membership
ca: Gestiona l'afiliació

en: Add members
ca: Afegeix membres

en: You may not leave this group because you are its owner. A site administrator can assign ownership to another user and then you may leave.
ca: No podeu abandonar aquest grup perquè en sou el propietari. Un administrador del lloc web pot assignar la propietat a un altre usuari i llavors us podreu donar de baixa.

en: Leave this group
ca: Abandona aquest grup

en: Membership saved.
ca: Subscripció desada.

en: Membership request approved.
ca: Sol·licitud de subscripció aprovada.

en: Membership request denied.
ca: Sol·licitud de subscripció denegada.

en: Add any detail which will help an administrator decide whether to approve or deny your membership request.
ca: Afegiu qualsevol detall que pugui ajudar l'administrador a decidir l'aprovació o denegació de la vostra sol·licitud de subscripció.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
ca: La sol·licitud de subscripció al grup %group espera l'aprovació d'un administrador.

en: Are you sure you want to remove !name from the group %title?
ca: Esteu segur que voleu eliminar !name del grup %title?

en: Membership requests
ca: Sol·licituds de subscripció

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
ca: Com considerar el tipus d'adhesió? Tingueu en compte que sel·leccionant <em>Grup Tancat</em>, els usuaris no podran abandonar el grup <strong>o</strong> adherir's-hi de manera autònoma.

en: Membership request approved for '@title'
ca: Sol·licitud de subscripció aprovada per '@title'

en: Membership request denied for '@title'
ca: Sol·licitud de subscripció denegada per '@title'

en: Sorry, your membership request was denied.
ca: Ho sentim, la vostra sol·licitud de subscripció ha estat denegada.

en: Membership request for '@group' from '@username'
ca: Sol·licitud de subcripció a '@group' de '@username'

en: My membership
ca: La meva subscripció

en: Your membership request awaits approval.
ca: La vostra subscripció al grup espera l'aprovació.

en: Request membership
ca: Sol·licitud d'adhesió

en: 1 member | @count members
ca[0]: 1 membre
ca[1]: @count membres

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: User approved to group by admin
ca: L'alta de l'usuari al grup ha estat aprovada per un administrador

en: Unrecognized user ID: %uid.
ca: ID d'usuari desconegut: %uid.

en: User is not a member of the specified group.
ca: L'usuari no és un membre del grup especificat.

en: !name already approved to group %group.
ca: !name ja és un membre aprovat al grup %group.

en: Admin: Remove
ca: Retira'l de dinamitzador del grup de treball

en: Admin: Create
ca: Fes-lo dinamitzador del grup de treball

en: Join %name.
ca: Uneix-te a %name.

en: Group node
ca: Node de grup

en: Usage
ca: Ús

en: 1 user added to the group. | @count users added to the group.
ca[0]: S'ha afegit 1 usuari al grup.
ca[1]: S'han afegit @count usuaris al grup.

en: Private group
ca: Grup privat

en: Should this group be visible only to its members? Disabled if the group is set to <em>List in Directory</em> or <em>Membership requests: open</em>.
ca: Mostra el grup sols als seus membres. Si es defineix <em>Llista al directori</em> o <em>Sol·licitud de subscripció: oberta</em> es desactivarà aquesta opció.

en: Content type in group
ca: Contingut

en: Send interval
ca: Interval d'enviament

en: Send method
ca: Mètode d'enviament

en: Current subscriptions
ca: Subscripcions actuals

en: Argument type
ca: Tipus de paràmetre

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Registration form
ca: Formulari de registre

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: User who will be subscribed
ca: L'usuari que serà subscrit

en: Group that user will be subscribed to
ca: Grup al que l'usuari se subscriurà

en: Subscription is approved
ca: La subscripció ha estat aprovada

en: User is group member
ca: L'usuari és un membre del grup

en: Content is a group
ca: El contingut és un grup

en: Evaluates to TRUE if the content is a group.
ca: Retorna CERT si el contingut és un grup.

en: Broadcast
ca: Retransmissió

en: Send message to %group
ca: Envia el missatge a %group

en: Enter a subject for your message.
ca: Introduïu un assumpte pel vostre missatge.

en: Messaging & Notifications
ca: Missatgeria i Notificacions

en: Automatically enable notifications for any groups that I join.
ca: Habilita les notificacions automàtiques pels grups als que m'uneixi.

en: This is an automatic message from [site-name]
ca: Aquest és un missatge automàtic de [site-name]

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
ca: Per administrar les vostres subscripcions, aneu a [subscriptions-manage]

en: %type posts in %group
ca: Entrades de tipus %type a %group

en: Bad token. You seem to have followed an invalid link.
ca: Token incorrecte. Sembla que heu seguit un enllaç no vàlid.

en: The node ID of the node.
ca: L'ID de node del node.

en: In order to let group admins determine their own group theme, you must enable multiple themes using <a href="@url">theme configuration page</a>.
ca: Per permetre als administradors de grup triar el tema del seu grup, cal que habiliteu múltiples temes utilitzant la <a href="@url">pàgina de configuració del tema</a>.

en: Your message will be sent to all members of this group.
ca: El vostre missatge s'enviarà a tots els membres d'aquest grup.

en: Enter a body for your message.
ca: Introduïu un cos pel vostre missatge.

en: You may not leave this group because it is a <em>closed</em> group. You should request removal from a group administrator.
ca: No podeu deixar aquest grup perquè és un grup <em>tancat</em>. Heu de demanar la baixa a l'administrador del grup.

en: %name was promoted to <em>group administrator</em>.
ca: %name ha estat designat <em>administrador de grup</em>.

en: %name is no longer a <em>group administrator</em>.
ca: %name ja no és <em>administrador de grup</em>.

en: You may not invite yourself - @self.
ca: No us podeu convidar a vosaltres mateixos - @self.

en: Invalid email address or username: @value.
ca: Correu electrònic o nom d'usuari no vàlids: @value.

en: Membership request to the %group group was rejected, only group administrators can add users to this group.
ca: La sol·licitud de subscripció al grup %group ha estat rebutjada, només els administradors de grup poden afegir-hi usuaris.

en: %user removed from %group.
ca: %user eliminat de %group.

en: Add users
ca: Afegeix usuaris

en: No groups available.
ca: No hi ha cap grup disponible.

en: No public posts in this group. Consider <a href="!url">joining this group</a> in order to view its posts.
ca: No hi ha publicacions públiques en aquest grup. Considereu <a href="!url">afegir-vos al grup</a> si voleu veure les publicacions.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
ca: Obert - les sol·licituds d'adhesió són acceptades al moment.

en: Moderated - membership requests must be approved.
ca: Moderat - les sol·licituds d'adhesió requereixen aprovació.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
ca: Amb invitació - els membres han de ser creats per un administrador.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
ca: Tancat - els membres es gestionen exclusivament per un administrador.

en: May users join this group during registration? If checked, a corresponding checkbox will be added to the registration form.
ca: Permet que els usuaris puguin unir-se al grup durant el registre.

en: List in groups directory
ca: Llista al directori de grups

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
ca: Mostra aquest grup a <a href="@url">la pàgina de llista de grups</a>. Si el grup es defineix com <em>grup privat</em> no apareixerà a la llista.

en: Sticky at top of group home page and other lists.
ca: Mostra a la part superior de la pàgina d'inici del grup.

en: Move all group posts and memberships to the group listed below.
ca: Mou tots els continguts i membres del grup que s'elimina al grup de destí indicat al desplegable de sota.

en: In addition to deleting this group, you choose how to disposition the posts and memberships within it.
ca: A banda d'esborrar aquest grup, escolliu on voleu distribuir-ne els continguts i membres.

en: If you chose <strong>Move all group posts</strong> above, specify a destination group.
ca: Si escolliu <strong>Moure tots els continguts del grup</strong>, especifiqueu un grup de destí.

en: Manager: !name
ca: Gestor: !name

en: You must designate at least one content type to act as a group node and another as a group post. <a href="!create">Create new content type</a> if needed.
ca: Cal que designeu com a mínim un tipus de contingut per tal que actuï com a node de grup i un altre com a article de grup. <a href="!create">Creeu un nou tipus de contingut</a> si us és necessari.

en: OG admins always see the checkbox for adding a group to the <em>registration form</em>. Note that changing this setting has no effect on existing posts. Re-save those posts to acquire this new setting.
ca: Els administradors de OG sempre veuen la casella de selecció per afegir el grup al <em>formulari de registre</em>. Tingueu present que canviar aquest paràmetre no té efecte en els grups existents. Cal que torneu a desar els grups per tal que utilitzin aquest nou paràmetre.

en: Show each group that the user is a member of as a checkbox in the "Audience" section. This enables the member to place her post into multiple groups. If unchecked, simplify the user interface by omitting the checkboxes and assuming user wants to post into the current group. This simplification only applies to new nodes, and not to edits of existing nodes. Group administrators always see checkboxes.
ca: Mostra a l'usuari els grups que n'és membre com a caselles de selecció a la secció d'"Audiència". Això permet al membre publicar el seu article a múltiples grups. Si no està seleccionat, es simplifica la interfície d'usuari ometent les caselles de selecció i assumint que l'usuari vol publicar al grup actual. Aquesta simplificació només s'aplica als nous nodes, però no a les edicions del nodes existents. Els administradors sempre veuen les caselles de selecció.

en: Format of "From:" field
ca: Format de "From:" camp

en: Specify the format of the "From:" field on outgoing notifications. Available variables: @user_mail, @user_name, @site_mail, @site_name. Note that the @user_mail token reveals the author's email address. If the admin email examples above appear blank, you need to set your site email in the "Site information" panel.
ca: Especifiqueu el format del camp "De:" per les notificacions sortints. Les variables disponibles són: @user_mail, @user_name, @site_mail, @site_name. Tingueu present que @user_mail mostra el correu electrònic de l'autor. Si el correu de l'administrador dels exemples de sobre apareix en blanc, cal que fixeu el correu del lloc web al panell "Informació del lloc".

en: User subscribes to group
ca: L'usuari s'ha subscrit al grup

en: A user has subscribed to a group and is approved. If the user isn't approved then this event won't be triggered.
ca: Un usuari ha estat subscrit a un grup i aprovat. Si no s'aprova a l'usuari aquest esdeveniment no es dispararà.

en: User unsubscribes from group
ca: L'usuari s'ha donat de baixa al grup

en: User that subscribed to the group
ca: L'usuari que ha estat subscrit al grup

en: When enabled the user will automatically be approved. When disabled user will be a pending member.
ca: Quan estigui habilitat, l'usuari serà automàticament aprovat. Quan estigui inhabilitat l'usuari serà un membre pendent d'aprovar.

en: Evaluates to TRUE if the user is an approved member of the group. If the user is a pending member this condition will return FALSE.
ca: Retorna CERT si l'usuari és un membre aprovat del grup. Si l'usuari és un membre pendent d'aprovació aquesta condició retornarà FALS.

en: Private groups
ca: Grups privats

en: Show this post to everyone, or only to members of the groups checked above. Posts without any groups are always <em>public</em>.
ca: Mostra aquest article als membres i grups de la comunitat.
    Els articles sense grup assignat es mostraran sempre <em>públics</em>.

en: Group notifications can also be <a href="!manage-url">customized</a> in greater detail if required.
ca: En cas de ser necessari, les notificacions dels grups poden ser <a href="!manage-url">personalitzades</a> amb més detall.

en: Greetings, [user],
ca: Salutacions, [user],

en: A [type-name] has been updated in group [ogname]: [title]
ca: Un [type-name] ha estat actualitzat en el grup [ogname]: [title]

en: Read more at [node-url].
ca: Llegeix-ne més a [node-url].

en: A [type-name] has been created in group [ogname]: [title]
ca: Un [type-name] ha estat creat en el grup [ogname]: [title]

en: A new comment has been added by [comment-author-name] to this thread in group [ogname]: [comment-title]
ca: Un nou comentari ha estat afegit per [comment-author-name] a aquest fil en el grup [ogname]: [comment-title]

en: Read more at [comment-url] or reply via [comment-reply-url].
ca: Llegeix-ne més a [comment-url] o respon via [comment-reply-url].

en: Group nodes
ca: Nodes de grup

en: Group: Members count
ca: Grup: Nombre de membres

en: Group: Join link
ca: Grup: enllaç per unir-se

en: Group types
ca: Tipus de grup

en: Group types (all)
ca: Tipus de grup (tots)

en: Group node (post)
ca: Node de grup (entrada)

en: OG: Edit membership link
ca: OG: Edita l'enllaç d'afiliació

en: A link to the <em>My membership</em> page.
ca: Un enllaç a la pàgina <em>La meva subscripció</em>.

en: My unread: !links
ca: Per llegir: !links

en: My group: !links
ca: Els meus grups: !links

en: All posts: !links
ca: Tots els articles: !links

en: Search group
ca: Cerqueu un grup

en: approval needed
ca: es necessita aprovació

en: Remove membership
ca: Dóna de baixa

en: Request: <a href="@approve">approve</a> or <a href="@deny">deny</a>.
ca: Sol·licitud: <a href="@approve">aprova </a> o <a href="@deny">denega</a>.

en: Member types
ca: Tipus de membres

en: Group administrators
ca: Administradors del grup

en: Group node type
ca: Tipus del node de grup

en: Node ID's separated by , or +
ca: ID del node separat per , o per +

en: Validate current user is a member of a specified group
ca: Valida que l'usuari actual és membre d'un grup específic.

en: Add subscription
ca: Afegeix subscripció

en: Send Interval
ca: Interval d'enviament

en: Are you sure you want to make !name a group administrator for the group %title?
ca: Esteu segur que voleu fer que !name sigui un administrador de grup per al grup %title?

en: Are you sure you want to remove !name as a group administrator for the group %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar a !name com a administrador de grup pel grup %title?

en: In order to join this group, you must <a href="!login">login</a>. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
ca: Per formar part del grup, cal que us valideu com a usuari. A continuació haureu de sol·licitar de nou la subscripció.

en: Customize notifications for each of your groups and each of their content types along with their frequency and delivery method.
ca: Personalitzeu les notificacions per a cadascun dels vostres grups en funció del tipus de contingut, l'interval i mètode d'enviament.

en: You are now a member of %group.
ca: Ara sou membre de %group.

en: Are you sure you want to leave the group %title?
ca: Esteu segur de voler abandonar el grup %title?

en: You left the group %group.
ca: Us heu donat de baixa del grup %group.
