Open Atrium (6.x-1.4) - en to eu translation catalogue (1700 entries)

en: Home
eu: Hasiera

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Images
eu: Irudiak

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: user
eu: erabiltzailea

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: enabled
eu: gaituta

en: context
eu: testuingurua

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Administer
eu: Administratu

en: Register
eu: Erregistratu

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Private
eu: Pribatua

en: content
eu: edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
eu: Administratzaileak zehazten du talde bat zerrenda publikoetan agertzen den edo ez

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Closed
eu: Itxita

en: Invite only
eu: Gonbidatu soilik

en: Wrong username or password.
eu: Erabiltzaile izena edo pasahitza okerra

en: Create group administrator
eu: Talde administratzailea sortu

en: Delete group administrator
eu: Talde administratzailea ezabatu

en: Send invitation
eu: Gonbidapena bidali

en: Group activity
eu: Talde jarduera

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Subscription saved.
eu: Harpidetza gordeta.

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Email addresses or usernames
eu: E-posta helbidea edo erabiltzaile-izenak

en: Personal message
eu: Mezu pertsonala

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: List of users
eu: Erabiltzaileen zerrenda

en: admin
eu: kudeatzailea

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Public
eu: Publikoa

en: @group: '@title' at @site
eu: @group: '@title' @site-n

en: Group details
eu: Taldearen xehetasunak

en: New groups
eu: Talde berriak

en: Group notifications
eu: Taldearen jakinarazpenak

en: more
eu: gehiago

en: Browse the newest groups.
eu: Arakatu talde berrienak.

en: Invite friend
eu: Gonbidatu laguna

en: Create !type
eu: Sortu !type

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: New content subject
eu: Eduki gai berria

en: New content body
eu: Eduki gorputz berria

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Action
eu: Ekintza

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: error
eu: errorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Logging
eu: Sarbidea

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Project
eu: Proiektua

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Go
eu: Joan

en: view
eu: ikusi

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: default
eu: lehenetsia

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: Password
eu: Pasahitza

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Link
eu: Esteka

en: Center
eu: Erdian

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Related terms
eu: Termino erlazionatuak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: username
eu: erabiltzaile izena

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Blank
eu: Hutsik

en: Top
eu: Goian

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Time increment
eu: Denbora gehitu

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: remove
eu: ezabatu

en: View
eu: Bista

en: Length
eu: Luzera

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Region
eu: Atal

en: Placeholder tokens
eu: Leku-markaren tokenak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: never
eu: inoiz ez

en: Event
eu: Gertaera

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: style
eu: estiloa

en: name
eu: izena

en: read more
eu: irakurri gehiago

en: Every hour
eu: Orduro

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Upload
eu: Igo

en: Picture
eu: Irudia

en: Subscription settings
eu: Harpidetza ezarpenak

en: Autosubscribe
eu: Automatikoki harpidetu

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Your subscription was activated.
eu: Zure harpidetza aktibatu da.

en: There are no active content types.
eu: Ez dago eduki mota aktiborik

en: type
eu: mota

en: subscribe to content
eu: harpidetu edukiari

en: subscribe to taxonomy terms
eu: harpidetu taxonomia terminoei

en: maintain own subscriptions
eu: mantendu norberaren harpidetzak

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: status
eu: egoera

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Node
eu: Nodoa

en: Sent email to %recipient
eu: Bidali eposta %recipient-ri

en: The subject of the message.
eu: Mezuaren gaia

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: term
eu: terminoa

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: All
eu: Guztiak

en: Default settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Done
eu: Eginda

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Access denied
eu: Atzipena ukatua

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: View type
eu: Bista mota

en: Page
eu: Orria

en: Bottom
eu: Behean

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Mission
eu: Helburua

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Teaser view
eu: Laburpen bista

en: Database
eu: Datu-base

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Up to date
eu: Eguneratua dago.

en: Header
eu: Goiburua

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Input filters
eu: Sarrera iragazkiak

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: From
eu: Nondik

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Source string
eu: Jatorrizko katea

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Log message
eu: Log mezua

en: Poll choices
eu: Inkestaren aukerak

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Vocabulary name
eu: Hiztegiaren izena

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: User role
eu: Erabiltzailearen zeregina

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Content field
eu: Eduki eremua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Number of rows
eu: Errenkada kopurua

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: blocked
eu: blokeatuta

en: active
eu: aktiboa

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Delete all
eu: Ezabatu guztia

en: Node Title
eu: Nodo izenburua

en: Up
eu: Gora

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: Prev
eu: Aur

en: System
eu: Sistema

en: Domain
eu: Domeinua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Current
eu: Unekoa

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Terms
eu: Terminoak

en: Send
eu: Bidali

en: Code
eu: Kodea

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: OR
eu: EDO

en: security
eu: segurtasuna

en: Members
eu: Kideak

en: node
eu: nodoa

en: Transliteration
eu: Transliterazioa

en: General
eu: Orokorra

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Method
eu: Metodoa

en: My groups
eu: Nire taldeak

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Aljer

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
eu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Mogadishu

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Events
eu: Gertaerak

en: here
eu: hemen

en: Upcoming events
eu: Datozen gertaerak

en: Now
eu: Orain

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: Basic
eu: Basikoa

en: access content
eu: atzitu edukia

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: Messaging
eu: Mezularitza

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: Blog
eu: Bloga

en: Destination
eu: Helbidea

en: String
eu: Katea

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Filtered text (user selects input format)
eu: Iragazitako testua (erabiltzaileak aukeratzen du sarrera formatua)

en: Text processing
eu: Testu-prozesaketa

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
eu: Eremuaren luzera maximoa karaktereak erabiliz. Utzi hutsik mugarik gabeko tamaina batentzat.

en: Rows
eu: Lerroak

en: Create content
eu: Edukia sortu

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: <All>
eu: <Guztia>

en: As Time Ago
eu: Duela

en: access all views
eu: Bista guztira atzipena

en: Tools
eu: Tresnak

en: Override
eu: Gainidatzi

en: Clone
eu: Klonatu

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Down
eu: Behera

en: Wildcard
eu: Komodina

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Order
eu: Ordena

en: administer views
eu: Bistak babestu

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Integer
eu: Osokoa

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Profile
eu: Profila

en: Close
eu: Itxi

en: filters
eu: iragazkiak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Edit group
eu: Editatu multzoa

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Original
eu: Originala

en: Function
eu: Funtzioa

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Collapsed
eu: Tolestuta

en: Logout
eu: Irten

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Rules
eu: Erregelak

en: Confirm your subscription
eu: Zure harpidetza berretsi

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzaile bat

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: File attachments
eu: Eranskinak

en: Approved
eu: Onartuta

en: create
eu: sortu

en: Show
eu: Erakutsi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: Key
eu: Giltza

en: Change
eu: Aldatu

en: Messages
eu: Mezuak

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Calendar iCal
eu: iCal Egutegia

en: Are you sure you want to delete these items?
eu: Elementu hauek ezabatzera zoaz. Ziur zaude?

en: ago
eu: duela

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Clear
eu: Garbitu

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: No items selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: update
eu: eguneratu

en: Browser
eu: Nabigatzailea

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Refine
eu: Findu

en: Undo
eu: Desegin

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Token actions
eu: Token ekintzak

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Available tokens
eu: Gaituriko aldagaiak (tokens)

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: First
eu: Lehena

en: Limit
eu: Muga

en: Query
eu: Kontsulta

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: NO
eu: EZ

en: YES
eu: BAI

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: timezone
eu: ordu-zona

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select List
eu: Aukeratu zerrenda

en: Input Type
eu: Sarrera mota

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Default Display
eu: Bistaratze lehenetsia

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Long
eu: Luzea

en: Short
eu: Laburra

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: body
eu: gorputza

en: Date field
eu: Data eremua

en: Url field
eu: Url eremua

en: Location field
eu: Kokaleku eremua

en: Uid field
eu: Uid eremua

en: !type Fields
eu: !type Eremuak

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
eu: Ez dago gertaera taularik datu-base honetan. Inportatzeko aukerak ere ez daude erabilgarri.

en: Delete original event?
eu: Ezabatu gertaera originala?

en: Date API
eu: Data APIa

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Mission statement
eu: Helburuaren azalpena

en: Group manager
eu: Taldeko kudeatzailea

en: README file
eu: Irakurri nazazu fitxategia

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: AND
eu: ETA

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Days
eu: Egunak

en: Log out
eu: Irten

en: Display fields
eu: Erakutsi eremuak

en: Immediately
eu: Berehala

en: Autocomplete taxonomy
eu: Taxonomiaren osatze automatikoa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Date formats
eu: Dataren formatuak

en: Hours
eu: Orduak

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: Current status
eu: Uneko egoera

en: Not available
eu: Ez dago erabilgarri

en: warning
eu: abisua

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post.
eu: Eginiko aldaketak ez dira behin-betikoak izango bidalketa hau gorde ezean.

en: or
eu: edo

en: Results
eu: Emaitzak

en: Poll settings
eu: Galdeketaren ezarpenak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: view revisions
eu: berrikuspenak ikusi

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: !date by !username
eu: !username erabiltzaileak !date datan

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: current revision
eu: Uneko berrikuspena

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Flexible
eu: Malgua

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Testing
eu: Proba

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: method
eu: metodoa

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: %type settings
eu: %type ezarpenak

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Attach new file
eu: Erantsi fitxategi berria

en: Attach
eu: Erantsi

en: edit
eu: editatu

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: Formats
eu: Formatuak

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Plural
eu: Plurala

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: image
eu: irudia

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Base path
eu: Bide basea

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: JPEG quality
eu: JPEG kalitatea

en: Minutes
eu: Minutuak

en: comment
eu: iruzkina

en: Join
eu: Lotu

en: administer nodes
eu: kudeatu nodoak

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: News
eu: Berriak

en: Related content
eu: Lotutako edukia

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Ok
eu: Ados

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Apply
eu: Ezarri

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Select
eu: Aukeratu

en: Display in block
eu: Bistaratu blokean

en: Number of members for a group. Excludes memberships which are pending approval.
eu: Taldeko kide kopurua. Onespenaren zai dauden kideak zenbatu gabe.

en: Membership requests
eu: Pertenentzia eskakizunak

en: Group search
eu: Talde bilaketa

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Bold
eu: Lodia

en: Information
eu: Informazioa

en: No content types available.
eu: Eduki mota eskuragarririk ez.

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Internationalization
eu: Nazioartekotzea

en: Translated
eu: Itzulita

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Blocks
eu: Blokeak

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen testua.

en: Menus
eu: Menuak

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: Date API requirements
eu: Data APIaren eskakizunak

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Customize Default Value
eu: Pertsonalizatu Balio lehenetsia

en: Customize Date Parts
eu: Data zatiak pertsonalizatu

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: Number of values
eu: Balioaren zenbakia

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: Date year (four digit)
eu: Urtea (lau digituak)

en: Date year (two digit)
eu: Urtea (bi digituak)

en: Date month (full word)
eu: Hilabetea (hitz osoa)

en: Date month (abbreviated)
eu: Hilabetea (laburtuta)

en: Date month (two digit, zero padded)
eu: Hilabetea (bi digitu, zero betegarria)

en: Date month (one or two digit)
eu: Hilabetea (bat edo bi digitu)

en: Date week (two digit)
eu: Astea (bi digituak)

en: Date day (full word)
eu: Eguna (hitz osoa)

en: Date day (abbreviation)
eu: Eguna (laburdura)

en: Date day (two digit, zero-padded)
eu: Eguna (bi digitu, zero betegarria)

en: Date day (one or two digit)
eu: Eguna (bat edo bi digitu)

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Previous field
eu: Aurreko eremua

en: Next field
eu: Hurrengo eremua

en: Increment
eu: Gehikuntza

en: Decrement
eu: Gutxikuntza

en: Date Popup requirements
eu: Data Popup eskakizunak

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: set the site timezone name
eu: ezarri ordu-zonaren izena

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: The !link may not be correct.
eu: !link ez da zuzena.

en: site timezone name
eu: ordu-zonaren izena

en: Date Timezone
eu: Data ordu-zona

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Search Index
eu: Bilakera indizea

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitza

en: Updating field type %type with module %module.
eu: %type eremu mota %module moduluarekin eguneratzen.

en: Updating widget type %type with module %module.
eu: Widget %type mota %module moduluarekin eguneratzen

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Remove field
eu: Ezabatu eremua

en: Allows administrators to define new content types.
eu: Utzi administratzaileei eduki mota berriak definitzen.

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Used in
eu: Erabilita

en: no styling
eu: estilorik ez

en: simple
eu: sinplea

en: Added field %label.
eu: %label eremu gehituta.

en: There was a problem adding field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua gehitzen denean

en: There was a problem creating field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua sortzen denan

en: Are you sure you want to remove the field %field?
eu: Ziur al zaude %field eremua ezabatu nahi duzula?

en: Removed field %field from %type.
eu: %field eremu ezabatuta %type-etik.

en: There was a problem deleting %field from %type.
eu: Arasoa dago %field %type-tik ezabatzen denean

en: Save field settings
eu: Gorde eremu ezarpenak

en: The default value is invalid.
eu: Lehenetsiaren balio baliogabea da

en: Saved field %label.
eu: %label eremua gorde.

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Processing %title
eu: %title prozesatzen

en: Referenced node ID
eu: Node ID erreferentziatua

en: Referenced node title
eu: Node erreferentziatuaren izenburua

en: Formatted number value
eu: Zenbaki iragazkia balioa

en: Formatted and filtered text
eu: Testu formateatua eta iragazkia

en: Referenced user ID
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen IDa.

en: Referenced user name
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen izena.

en: Group multiple values
eu: Talde anitz balioak

en: Select the content type to export.
eu: Edukiaren mota hautatu exportatzeko

en: Export data
eu: Esportatu datuak

en: Import data
eu: Inportatu datuak

en: The content type %type already exists in this database.
eu: %type eduki mota datu-base honetan existitzen da.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
eu: %field_label (%field_name) eremua %type eduki motan gehitu da.

en: Content Copy
eu: Edukia kopia

en: view
eu: ikusi

en: Content Permissions
eu: Edukiaren baimenak

en: always open
eu: beti ireki

en: collapsible
eu: tolestua

en: collapsed
eu: tolestuta

en: A description of the group.
eu: Taldearen deskripzioa

en: Are you sure you want to remove the group %label?
eu: Zihur zaude %label taldea ezabatu nahi duzu?

en: The group %group_name has been removed.
eu: %group_name taldea ezabatu da.

en: Node reference
eu: Node erreferentzia

en: Content types that can be referenced
eu: Erreferentziatuak izan daitezkeen eduki motak

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Nodereference autocomplete
eu: Osatze automatikoaren nodereference

en: Store a number in the database as an integer.
eu: Datu-basean zenbaki gorde osokoa bezala.

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Allowed values
eu: Baimendutako balioak

en: "Minimum" must be a number.
eu: "Minimum" zenbaki bat izan behar dar.

en: "Maximum" must be a number.
eu: "Maximum" zenbaki bat izan behar da.

en: unformatted
eu: formato gabekoa

en: Defines numeric field types.
eu: Definitu zenbakizko eremu mota.

en: Option Widgets
eu: Widget-ak aukera

en: Store text in the database.
eu: Gorde testua datubasean.

en: Text area (multiple rows)
eu: Testu eremua (lerro anitza)

en: Defines simple text field types.
eu: Definitu testu soileko eremu motak.

en: User reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: User status that can be referenced
eu: Erabiltzaile egoera erreferentziatu daiteke

en: Reverse link
eu: Alderantzizko esteka

en: Userreference autocomplete
eu: Erebiltzaile-erreferentzia osatze automatikoa

en: User Reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: Italic
eu: Etzana

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Read/Write
eu: Irakurri/Idatzi

en: ImageCache
eu: Irudi cachea

en: Global
eu: Globala

en: arguments
eu: argumentuak

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: OG settings
eu: OG ezarpenak

en: Thread
eu: Haria

en: Section title
eu: Sekzioaren izenburua

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
eu: Gutxienez @count karaktere kopuruko hitz gako bat sartu behar duzu.

en: @user's picture
eu: %user(r)en irudia

en: Picture minimum width
eu: Irudiaren zabalera minimoa

en: Picture minimum height
eu: Irudiaren altuera minimoa

en: jQuery Update
eu: jQuery Eguneraketa

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: Group node
eu: Taldea nodoa

en: Usage
eu: Erabilera

en: Private group
eu: Talde pribatua

en: Send interval
eu: Bidalketa maiztasuna

en: Send method
eu: Bidalketa metodoa

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: inactive
eu: ez-aktiboa

en: Node access
eu: Nodoaren atzipena

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Loading
eu: Kargatzen

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: The directory %directory is not writable
eu: %directory direktorioa ezin da idatzi

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eu: %directory direktorioan ezin daiteke idatzi baimenak ez baititu egoki ezarriak.

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: Show only items where
eu: Erakutsi soilik elementuak non

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Deactivate
eu: Des-aktibatu

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Empty cache
eu: Hutsik katxea

en: Variable editor
eu: Aldakor editorea

en: Switch user
eu: Erabiltzailea aldatu

en: switch users
eu: erabiltzaileak aldatu

en: empty
eu: hutsik

en: Organization
eu: Erakundea

en: All users
eu: Erabiltzaile guztiak

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: My account
eu: Nire kontua

en: Manage subscriptions
eu: Kudeatu harpidetzak

en: No subscriptions available.
eu: Ez dago harpidetza erabilgarririk.

en: The subscriptions have been deleted.
eu: Harpidetzak ezabatu egin dira.

en: Active users
eu: Erabiltzaile aktiboak

en: User activity
eu: Erabiltzailearen aktibitatea

en: GD library
eu: GD liburutegia

en: Subscriber
eu: Harpidetua

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: Shout
eu: Oihu

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Edit node
eu: Nodoa editatu

en: Edit this node
eu: Editatu nodo hau

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: No title
eu: Izenbururik ez

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: Edit this view
eu: Editatu bista hau

en: contains
eu: dauka

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: @preset image
eu: @preset irudia

en: @preset file path
eu: @preset fitxategiaren bide-izena

en: Add new preset
eu: Gehitu aurrezarpen berria

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Registration form
eu: Erregistratzeko formularioa

en: Data
eu: Datu

en: Check for updates
eu: Eguneraketak bilatu

en: No update data available
eu: Ez dago eguneraketa daturik eskuragarri

en: No name
eu: Izenik ez

en: Finish
eu: Amaitu

en: You can
eu: Ahal duzu

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
eu: Balioztatze errorea, mesedez, saiatu berriz. Erroreak jarraitzen badu, mesedez, gune administratzailea kontaktatu.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da igo %directory helburu direktorioa ez dagoelako egoki konfiguratua.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu, izen hori duen fitxategirik existitzen ez delako. Mesedez, egiaztatu izen zuzena ezarri duzula.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu izen bereko fitxategi bat lehendik existitzen baita helburu direktorioan.

en: The selected file %file could not be copied.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu.

en: The removal of the original file %file has failed.
eu: Jatorrizko %file fitxategiaren ezabaketak huts egin du.

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: About
eu: (r)i buruz

en: drop
eu: jaregin

en: Update mode
eu: Eguneraketen modua

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: and
eu: eta

en: Allowed vocabularies
eu: Baimendutako hiztegiak

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Untranslated
eu: Itzuli gabe

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: field
eu: eremua

en: Create subscription
eu: Harpidetza sortu

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: View settings
eu: Bistaren ezarpenak

en: Delete view
eu: Bista ezabatu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: No projects found.
eu: Ez da proiekturik aurkitu.

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: The taxonomy vocabulary ID
eu: Taxonomia hiztegiaren IDa

en: The taxonomy term ID
eu: Taxonomia terminoaren IDa

en: &lt;none&gt;
eu: &lt;batez&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
eu: Baimenik gabe zaude PHP kodea sartzeko.

en: Content fieldgroup
eu: Edukia eremu-taldea

en: Node from reference
eu: Node erreferentziatik

en: Node reference field
eu: Node erreferentzia eremua

en: User from reference
eu: Erabiltzailea erreferentziatik

en: User reference field
eu: Erabiltzaile erreferentzia eremu

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Multilanguage
eu: Hizkuntz aniztasuna

en: Importing
eu: Importatzen

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Mime type
eu: Mime mota

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: Messaging & Notifications
eu: Mezuak eta jakinarazpenak

en: This is an automatic message from [site-name]
eu: Hau [site-name]-ko mezu automatikoa da

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
eu: Zure harpidetzak kudeatzeko, [subscriptions-manage]-ra joan

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: In the form of WW (01 - 53).
eu: WW (01 - 53) formatuan.

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: @label (!name) - Allowed values
eu: @label (!name) - Baimendutako balioak

en: %name: illegal value.
eu: %name: balio ilegala

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
eu: %name: balioa %max karaktereak baino luzeagoa ezin ahal da.

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: notifications
eu: jakinarazpenak

en: No link
eu: Loturarik ez

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
eu: Igo daitekeen fitxategiaren tamaina maximoa %filesize da.Soilik honako formatu hauek dituzten fitxategiak igo daitezke: %extensions.

en: Queue
eu: Ilara

en: Admin
eu: Kudeatu

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Load a referenced user
eu: Erabiltzailea erreferentziatua kargatu

en: Referenced user
eu: Erabiltzaile erreferentziatua

en: Load a referenced node
eu: Kargatu nodo erreferentziatua

en: Referenced content
eu: Edukia erreferentziatua

en: Populate a field
eu: Eremua bete

en: Select the machine-name of the field.
eu: Eremuaren makina-izena hautatu.

en: Language negotiation
eu: Hizkuntza negoziazioa

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: interval
eu: bitartea

en: %name: this post can't be referenced.
eu: %name: argitalpen hau ezin da erreferentziatu

en: Section subtitle
eu: Sekzioaren azpi-izenburua

en: Section class
eu: Sekzio klasea

en: Digest
eu: Laburpena

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Theming information
eu: Temaren informazioa

en: Join summary
eu: Batu laburpena

en: Split summary at cursor
eu: Zatitu laburpena kurtsorean

en: Upload date
eu: Data igo

en: (Unpublished)
eu: (Argitaratu gabe)

en: View more
eu: Bistaratu gehio

en: Do not cache
eu: Ez katxeatu

en: Wildcard title
eu: Komodina izenburua

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Group node (member)
eu: Talde nodoa (kidea)

en: No role
eu: Rol gabe

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: View link
eu: Ikusi lotura

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Group language
eu: Taldearen hizkuntza

en: Group description.
eu: Taldearen deskribapena.

en: Manager: !name
eu: Kudeatzailea: !name

en: Add a new !type in this group.
eu: Gehitu !type berria talde honetan.

en: Read more at [node-url].
eu: Irakurri gehiago [node-url]-n.

en: Group nodes
eu: Taldea nodoak

en: Group: Description
eu: Taldea: Deskribapena

en: Group: Private
eu: Taldea: Pribatua

en: Group: Language
eu: Taldea: Hizkuntza

en: Group types
eu: Talde motak

en: Group types (all)
eu: Talde motak (guztiak)

en: Group node (post)
eu: Talde nodoa (post)

en: User's groups
eu: Erabiltzaileen taldeak

en: Group member
eu: Taldeko kidea

en: Member of a group
eu: Talde bateko kidea

en: OG: Is the group manager
eu: OG:Taldeko kudeatzailea da

en: Search group
eu: Bilatu taldea

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Execute PHP Code
eu: PHP kodea exekutatu

en: Execute some PHP code
eu: PHP kode zatiren bat exekutatu

en: Theme registry
eu: Tema erregistroa

en: Devel settings
eu: Devel ezarpenak

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri %module modulurako.

en: Default send method
eu: Bidalketa metodo lehenetsia

en: Number of messages sent
eu: Bidalitako mezu kopurua

en: Time (seconds)
eu: Ordua (segunduak)

en: Default sending method for getting messages from this system.
eu: Sistemako mezuak jasotzeko bidalketa-metodo lehenetsia

en: HTML to text
eu: HTML-tik testura

en: The message subject.
eu: Mezuaren gaia

en: administer messaging
eu: kudeatu mezularitza

en: Send methods
eu: Bidalketa metodoak

en: Message templates
eu: Mezu txantiloiak

en: Default send interval
eu: Bidalketa-tarte lehenetsia

en: Group title
eu: Talde izena

en: No pending messages
eu: Ez duzu mezurik

en: Sending Method: SMS
eu: Bidaltze metodoa: SMS

en: Immediate sending
eu: Berehalako bidalketa

en: Full user data (User name and available user information)
eu: Erabiltzailearen datu guztiak (Erabiltzaile izena eta  informazio erabilgarria)

en: Enabled events
eu: Gaitutako gertaerak

en: Total: %number
eu: Guztira: %number

en: Subscriptions by type
eu: Harpidetzak motaren arabera

en: Subscriptions by send method
eu: Harpidetzak bidalketa metodoaren arabera

en: Notifications in queue
eu: Jakinarazpenak ilaran

en: Process log
eu: Sarrera prozesua

en: Run process
eu: Exekutatu prozesua

en: Process immediate
eu: Prozesatu berehala

en: Reset queue
eu: Berrezarri ilara

en: Delete all notifications in queue.
eu: Ezabatu ilarako jakinarazpen guztiak

en: Run test
eu: Exekutatu proba

en: No elements
eu: Ez dago elementurik

en: You don't have permissions to manage these subscriptions
eu: Ez daukazu harpidetza hauek kudeatzeko baimenik

en: Change send method to
eu: Aldatu bidaltze metodoa

en: Change send interval to
eu: Aldatu bidalketa-tartea

en: You have %count @status subscriptions.
eu: @status egoran dauden %count harpidetza dituzu

en: You don't have any subscriptions yet.
eu: Ez daukazu harpidetzarik.

en: Your default sending method for new subscriptions is @send_method
eu: Zure bidalketa-metodo lehenetsia harpidetza berrientzat @send_method da

en: Your default sending interval for new subscriptions is @send_interval
eu: Zure bidalketa-bitarte lehenetsia harpidetza berrientzat @send_interval da

en: Administer your subscriptions
eu: Kudeatu zure harpidetzak

en: Edit your notifications settings
eu: Editatu zure ohartarazpenen ezarpenak

en: Cancel all your subscriptions
eu: Utzi zure harpidetza guztiak

en: Create @type subscription
eu: Sortu @type harpidetza

en: Your subscription has been created.
eu: Zure harpidetza sortu da.

en: Your subscription cannot be created.
eu: Zure harpidetza ezin izan da sortu.

en: Subscription type or parameters not allowed
eu: Onartzen ez den harpidetza mota edo parametroak

en: Your subscription was cancelled
eu: Zure harpidetza bertan behera gelditu da

en: Your subscription has been removed.
eu: Zure harpidetza ezabatu egin da.

en: All your subscriptions have been removed.
eu: Zure harpidetza guztiak ezabatu egin dira.

en: You don't have any subscription on this site.
eu: Ez duzu harpidetzarik gune honetan.

en: Are you sure you want to delete this subscription?
eu: Ziur al zaude harpidetza hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove all your subscriptions on this site?
eu: Ziur al zaude guneko zure harpidetza guziak ezabatu nahi dituzula?

en: Messaging and Notifications settings
eu: Mezularitza eta jakinarazpenen ezarpenak

en: Default send interval for subscriptions.
eu: Harpidetzaren bidalketa-tarte lehenetsia.

en: Greetings [user],
eu: Kaixo [user],

en: You can unsubscribe at [unsubscribe-url]
eu: Harpidetza kendu dezakezu [unsubscribe-url]-tik

en: Detailed information for event
eu: Gertaerari buruzko informazio

en: Twice a day
eu: Egunean bi aldiz

en: administer notifications
eu: Kudeatu ohartarazpenak

en: manage own subscriptions
eu: kudeatu norberaren harpidetzak

en: manage all subscriptions
eu: kudeatu harpidetza guztiak

en: Administer and configure messaging and notifications
eu: Mezuak eta ohartarazpenak kudeatu eta konfiguratu

en: Manage existing subscriptions and queue.
eu: Kudeatu existitzen diren harpidetzak eta ilara.

en: Administer subscriptions.
eu: Kudeatu harpidetzak.

en: Notifications queue.
eu: Jakinarazpenen ilara.

en: Notifications Settings
eu: Jakinarazpen ezarpenak

en: Site settings for user notifications.
eu: Guneko ezarpenak erabiltzaileen jakinarazpenentzat.

en: Intervals
eu: Bitarteak

en: Checking this box allows you to automatically subscribe to any thread you create or post a comment to.
eu: Aukera hau markatzeak, zuk sortutako edozein hari edo eta zuk bidalitako edozein post harpidetzea baimenduko dizu.

en: Enabled subscription types
eu: Gaituta harpidetza motak

en: Global options
eu: Aukera orokorrak

en: Your subscriptions have been updated.
eu: Zure harpidetzak eguneratu egin dira.

en: Allowed subscription types
eu: Baimendutako harpidetza motak

en: Do not send notifications for this update.
eu: Ez bidali jakinarazpenik eguneraketa honengatik.

en: Content type: @type
eu: Eduki mota: @type

en: Author: @name
eu: Egilea: @name

en: Thread: @title
eu: Haria: @title

en: Content type and Author
eu: Eduki mota eta Egilea

en: New comment by [comment-author-name]: [comment-title]
eu: [comment-author-name]-ren iruzkin berria: [comment-title]

en: Node comment
eu: Nodo iruzkina

en: User name not found.
eu: Ez da erabiltzaile-izena aurkitu.

en: Notifications for node events
eu: Nodoaren gertaerei buruzko jakinarazpenak

en: Notifications for node creation
eu: Nodoa sortu izanaren jakinarazpenak

en: Notifications for node updates
eu: Nodoaren eguneraketari buruzko jakinarazpenak

en: Notifications for node comments
eu: Nodoaren iruzkinei buruzko jakinarazpenak

en: Update for [type-name]: [title]
eu: [type-name]: [title] eguneratu da

en: Read more [node-url]
eu: Irakurri gehiago  [node-url]

en: New [type-name]: [title]
eu: [type-name]: [title] berria

en: Comment for [type-name]: [title]
eu: [type-name]: [title]-ri  buruzko iruzkina

en: Comment by [comment-author-name]: [comment-title]
eu: [comment-author-name]-k komentatua: [comment-title]

en: Read more [comment-url]
eu: Irakurri gehiago [comment-url]

en: This post
eu: Post hau

en: Posts by @name
eu: @name-k post-eatuta

en: All posts by @name
eu: @name-k bidalitako post guztiak

en: The node body.
eu: Nodo gorputza.

en: subscribe to content type
eu: eduki motari harpidetu

en: subscribe to author
eu: Harpidetu egileari

en: Content subscriptions
eu: Eduki harpidetzak.

en: Subscription type
eu: Harpidetza mota

en: Simple notifications
eu: Jakinarazpen sinpleak

en: Greetings, [user].
eu: Agur, [user].

en: Term: %name
eu: Terminoa: %name

en: Term name not found.
eu: Terminoaren izena ez da aurkitu.

en: Tag subscriptions
eu: Etiketa harpidetzak

en: Taxonomy Notifications
eu: Taxonomia jakinarazpenak

en: Allows users to subscribe to taxonomy terms.
eu: Utzi erabiltzaileei taxonomia terminoei harpidetzea.

en: Add subscription
eu: Gehitu harpidetza

en: Visible subscription types
eu: Harpidetza motak ikusgai

en: User account pages
eu: Erabiltzaile kontu orriak

en: Manage own subscriptions
eu: Kudeatu norberaren harpidetzak

en: Subscribe to other users
eu: Harpidetu beste erabiltzaileei

en: Subscribe to content
eu: Harpidetu edukiari

en: Show user account page
eu: Erakutsi erabiltzaile kontuaren orria

en: The enabled options on this page.
eu: Orri honetako onartutako aukerak.

en: Subscriptions UI
eu: Harpidetzen UI-a

en: Unsubscribe from: !name
eu: Harpidetza kendu !name-tik

en: Subscribe to: !name
eu: Harpidetu hona: !name

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Receiver
eu: Jasotzailea

en: Subscriber UID
eu: Harpidetuaren UIDa

en: Subscribed Author
eu: Harpidetutako Egilea

en: No strings found to translate.
eu: Ez da itzultzeko katerik aurkitu.

en: Page Text
eu: Orriko testua

en: Translation to %language
eu: %language-(e)rako itzulpena

en: Translate Text
eu: Testua itzuli

en: Save translation
eu: Gorde itzulpena

en: Localization client
eu: Lokalikazio bezeroa

en: Your Localization Server API key
eu: Lokalizazio zerbitzariko zure API gakoa

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
eu: Bertan egindako itzulpenak urrutiko zerbitzarira bidaltzeko aukera emango dizun gako bereizi bat da. Jo !server-link orrira zure API gakoa eskuratzeko.

en: Save string
eu: Gorde katea

en: Translate strings
eu: Kateak itzuli

en: locale
eu: erregionalizazioa

en: Cache once for everything (global)
eu: Katxeatu behin guztientzako (globala)

en: Per page
eu: Orriko

en: Per role
eu: Roleko

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: Configure ImageAPI.
eu: Konfiguratu ImageAPIa.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eu: Aukeratutako %toolkit irudi manipulatzaile tresnak ezin du egoki prozesatu %function.

en: Has Avatar
eu: Avatar-a dauka

en: @pass, @fail, and @exception
eu: @pass, @fail eta @exception

en: PHP DOMDocument class
eu: PHP DOMDocument klasea

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: Node module form.
eu: Nodo moduluaren formularioa.

en: Locale module form.
eu: Locale modulu formularioa.

en: Taxonomy module form.
eu: Taxonomia moduluaren inprimakia.

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Calendar Popup
eu: Egutegia Popup

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
eu: Urtea %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The month must be a number between 1 and 12.
eu: Hilabetea 1 eta 12 bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The day must be a number between !min and !max.
eu: Eguna %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The hour must be a number between !min and !max.
eu: Ordua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The minute must be a number between !min and !max.
eu: Minutua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The second must be a number between !min and !max.
eu: Segundua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: A valid value is required.
eu: Balizko balioa beharrezkoa.

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
eu: Data (YYYY-MM-DD)

en: Time H:i
eu: Ordua  H:i

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: Add new date field
eu: Gehitu data eremu berria

en: Poll title
eu: Galdeketaren izena

en: Original file name
eu: Fitxategiaren izen originala

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
eu: %name: eremu hau ezin du mantendu @count balio baino gehiago.

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: '@column' => value for @column
eu: '@column' => balio @column-entzat

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
eu: return array( 
    0 => array(@columns), 
    // Normalean hemen gelditu nahi duzu. Balio gehiago eman 
    // zure 'lehenetsi balio' balio-anitza bihurtu nahi baduzu: 
    1 => array(@columns), 
    2 => ... 
    );

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: Display a tokenized message to the user
eu: Erakutsi tokenizatutako mezua erabiltzaileari

en: Send tokenized e-mail
eu: Bidali tokenizatutako eposta

en: The message to be displayed to the current user.
eu: Uneko erabiltzaileari erakutsiko zaion mezua.

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Date default
eu: Data lehenetsia

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: User timezone
eu: Erabiltzaile ordu-zona

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Translation updates
eu: Itzulpenen eguneraketak

en: Change basic information
eu: Aldatu oinarrizko informazioa

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Broken handler @table.@field
eu: Kontroladore apurtuta @table.@field

en: Skipping broken view @view
eu: Bista apurtuta @view sahiestu

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Convert view
eu: Bista bihurtu

en: Example table
eu: Adibide taula

en: Example content
eu: Adibide edukia

en: Display all values
eu: Bistaratu balio guztiak

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Remember
eu: Gogoratu

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: Clone view %view
eu: %view bista klonatu

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: View tag
eu: Bistaren etiketa

en: Edit view %view
eu: %view bista editatu

en: Export this view
eu: Exportatu bista hau

en: Create a copy of this view
eu: Bista honen kopia bat sortu

en: View details
eu: Bistaratu xehetasunak

en: Configure @type
eu: Konfiguratu @type

en: Configure @type %item
eu: Konfiguratu @type %item

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: HTML List
eu: HTML zerrenda

en: Displays rows as an HTML list.
eu: Lerroak bistaratu HTML-ren zerrenda bezala

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Fixed entry
eu: Sarrera finkoa

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: filter
eu: iragazi

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment with standard comment view.
eu: Bistaratu iruzkina iruzkin-bista estandarrarekin

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: The ID of the source string.
eu: Jatorrizko esaldiaren IDa.

en: The full original string.
eu: Jatorrizko kate osoa.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: In the form of CCYYMMDD.
eu: CCYYMMDD formatuan.

en: In the form of YYYYMM.
eu: YYYYMM formatuan

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: In the form of YYYY.
eu: YYYY formatuan.

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: In the form of MM (01 - 12).
eu: MM (01 - 12) formatuan.

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: In the form of DD (01 - 31).
eu: DD (01 - 31) formatuan.

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Input format id
eu: Sarrera formatuaren IDa

en: Node ID from URL
eu: Nodoaren IDa URLtik

en: Poll
eu: Inkesta

en: Links from
eu: Estekak nondik

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The ID of the file.
eu: Fitxategiaren IDa.

en: The name of the file.
eu: Fitxategiaren izena.

en: The path of the file.
eu: Fitxategiaren bide-izena.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota.

en: The status of the file.
eu: Fitxategiaren egoera.

en: The date the file was uploaded.
eu: Fitxategia noiz igo zen.

en: Taxonomy term name.
eu: Taxonomia terminoen izena.

en: All terms
eu: Termino guztiak

en: Term synonym
eu: Terminoaren sinonimoa

en: Term ID (with depth)
eu: Terminoaren IDa (sakontasunarekin)

en: Node translation
eu: Itzulpen nodoa

en: Source translation
eu: Itzulpenaren jatorria

en: Versions of content in different languages.
eu: Edukien bertsioa hizkuntza ezberdinetan.

en: upload
eu: igo

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: Language of the user
eu: Erabiltzailearen hizkuntza

en: The date the user was created.
eu: Erabiltzailea noiz sortu zen.

en: The user's signature.
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
eu[0]: Terminoa @terms ezin da aurkitu
eu[1]: Terminoak @terms ezin dira aurkitu

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
eu[0]: Ezin da @users erabiltzailea aurkitu
eu[1]: Ezin dira @users erabiltzaileak aurkitu

en: Row style
eu: Lerro estiloa

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: Unknown/missing format
eu: Formatua ezezaguna/galduta

en: Change this display's !name.
eu: Pantaila honen !name aldatu

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Use a pager for this view
eu: Bista honetzako bilagailua erabili

en: Full pager
eu: Bilagailua osoa

en: Mini pager
eu: Mini-bilagailua

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Display output
eu: Pantailaren sarrera

en: Alternative display output
eu: Pantailaren sarrera alternatiboa

en: Style output
eu: Estiloaren sarrera

en: Alternative style
eu: Estilo alternatiboa

en: Row style output
eu: Lerroaren estilo sarrera

en: Alternative row style
eu: Lerroaren estilo alternatiboa

en: Field @field (ID: @id)
eu: @field (ID: @id) gunea

en: Change theme
eu: Tema aldatu

en: Rescan template files
eu: Plantilaren fitxategiak berreskaneatu

en: Theming information (display)
eu: Temaren informazioa (pantaila)

en: Back to !info.
eu: !info-ra itzuli.

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: File found in folder @template-path
eu: @template-path-(e)n karpeta fitxategi aurkituta

en: (File not found, in folder @template-path)
eu: (Aurkitu gabeko fitxategia, @template-path-(e)n karpetan)

en: Status: using default values.
eu: Estatu: lehenetsi balioak erebili

en: Status: using overridden values.
eu: Estatu: gainidatzi balioak erabili

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit arguments
eu: Argumentu heredatuak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: Menu item entry
eu: Menuaren elementuaren sarrera

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
eu: "$arg" ez da gehiago soportatzen. % erabili ezazu

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: Grouping field
eu: Zutabe taldekatu

en: New view
eu: Bista berria

en: Changed view
eu: Bista aldatuta

en: Title: @title
eu: Izenburua: @title

en: Administration menu
eu: Kudeaketa menua

en: - All -
eu: - Dena -

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Enable and disable features.
eu: Gaitu eta desgaitu eginideak.

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Update translations
eu: Eguneratu itzulpenak

en: Clean queue
eu: Garbitu ilara

en: Delete all logs, processed rows and related data in queue.
eu: Ezabatu log guztiak, prozesatutako errenkadak eta erlazionatutako datuak ilaratik.

en: Temporarily disable all your subscriptions
eu: Aldi baterako desgaitu zure harpidetza guztiak

en: Enable all your subscriptions
eu: Gaitu zure harpidetza guztiak

en: All your subscriptions have been enabled.
eu: Zure harpidetza guztiak gaitu dira

en: All your subscriptions have been disabled.
eu: Zure harpidetza guztiak desgaitu dira.

en: !type subscription
eu: !type harpidetza

en: Edit subscription
eu: Editatu harpidetza

en: Update subscriptions
eu: Eguneratu harpidetzak

en: Generic messages
eu: Mezu generikoa

en: Limit the displayed taxonomy terms
eu: Mugatu bistaratutako taxonomia terminoak

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eu: Taula honetan egindako aldaketak ez dira gordeko formularioa bidaltzen ez den artean.

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
eu: Baimenak aldatuak izan dira %directory direktorioan hau idazgarria egiteko.

en: The string has been saved.
eu: Katea gorde da.

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
eu[0]: Itzulketa bat baztertu egin da onartu gabeko HTML karaktereak dituelako.
eu[1]: @count itzulketa baztertu egin dira onartu gabeko HTML karakterak dituztelako.

en: Blog entry
eu: Blog sarrera

en: Book page
eu: Liburu orria

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Short date format
eu: Data formatu laburra

en: Medium date format
eu: Data formatu ertaina

en: Long date format
eu: Data formatu luzea

en: Translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak

en: Skip navigation
eu: Nabigazioa jauzi

en: Wipe and rebuild
eu: ezabatu eta berregin

en: File extension
eu: Fitxategiaren luzapena

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: Path settings
eu: Bide-izen ezarpenak

en: Uploading... (@current of @total)
eu: Igotzen... (@total -tik @current )

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
eu: Gaituta (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
eu: Kargatu aurrerapena

en: Styles
eu: Estiloak

en: %name: the value may be no smaller than %min.
eu: %name: balioa %min baino txikiagoa ezin ahal da.

en: %name: the value may be no larger than %max.
eu: %name: balio %max baino luzeagoa ezin da.

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: %name: found no valid user with that name.
eu: %name: balio-erabiltzailearen izen honekin ez da aurkitu.

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: No info
eu: Informazio gabe

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: Form settings
eu: Formularioaren ezarpenak

en: Type of group.
eu: Taldearen mota

en: Removed date format %format.
eu: %format data formatua ezabatuta.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
eu: Ziur al zaude %format formatu mota ezabatu nahi duzula?

en: Removed date format type %format.
eu: %format data formatu mota ezabatua.

en: !type date format
eu: !type data formatua

en: Field %field has errors.
eu: %field eremuak erroreak ditu.

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
eu: !day-name Igandea|Astelehena|Asteartea|Asteazkena|Osteguna|Ostirala|Larunbata

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
eu: !day-abbreviation Iga|Astl|Astr|Astz|Ostg|Ost|Lar

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
eu: !day-abbreviation I|A|A|A|O|O|L

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
eu: !datetime Urtea|Hilabetea|Eguna|Astea|Ordua|Minutua|Segundua|Egun osoa|Egun osoa

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
eu: !datetime_plural Urteak|Hilabeteak|Egunak|Asteak|Orduak|Minutuak|Segunduak

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
eu: !date_order Egunero|Lehen|Bigarren|Hirugarren|Laugarre|Bostgarren

en: !date_nav Prev|Next|Today
eu: !date_nav Aur|Hur|Gaur

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
eu: !month-name |Urtarrila|Otsaila|Martxoa|Apirila|Maiatza|Ekaina|Uztaila|Abuztua|Iraila|Urria|Azaroa|Abendua

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
eu: !month-abbreviation |Urt|Ots|Mar|Apr|Mai|Eka|Uzt|Abu|Ira|Urr|Aza|Abe

en: Allow users to configure date formats
eu: Utzi erabiltzaileei data formatuak konfiguratzen

en: Custom formats
eu: Formatu pertsonalizatuak

en: Allow users to configure custom date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu pertsonalizatuak konfiguratzen.

en: Add format
eu: Gehitu formatua

en: Allow users to add additional date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu gehigarriak gehitzen.

en: Delete date format
eu: Ezabatu data formatua

en: Allow users to delete a configured date format.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatua ezabatzen.

en: Delete date format type
eu: Ezabatu data formatu mota

en: Allow users to delete a configured date format type.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu mota ezabatzen.

en: Per-user timezone name.
eu: Ordu-zonaren izena erabiltzaileko.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Display repeat rule
eu: Bistaratu errepikatutako araua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Text Field with Repeat options
eu: Testu eremua errepikatutako aukerekin

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Add format type
eu: Gehitu formatu mota

en: Time with timezone
eu: Ordua ordu-zonarekin

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: remove !view
eu: ezabatu !view

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Add calendar blocks to the current theme
eu: Gehitu egutegi blokea uneko gaira

en: Original Node ID
eu: Nodo ID originala

en: New Node ID
eu: Nodo ID berria

en: !type: %title has been created.
eu: !type: %title sortu da.

en: !type: %title has been updated.
eu: !type: %title eguneratu da.

en: administer date tools
eu: kudeatu data tresnak

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Event import
eu: Gertaera inportatu

en: Remove calendar
eu: Egutegia ezabatu

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Absolute value
eu: Balio absolutua

en: Relative value
eu: Balio erlatiboa

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: Comment module form.
eu: Iruzkin moduluaren formularioa.

en: Translation module form.
eu: Translation modulu formularioa.

en: Menu module form.
eu: Menua moduluaren formularioa.

en: Book module form.
eu: Book modulu formularioa.

en: Path module form.
eu: Bide-izena moduluaren formularioa.

en: Poll module title.
eu: Galdeketa moduluaren izena.

en: Poll module choices.
eu: Inkesta moduluaren aukerak

en: Poll module settings.
eu: Inkesta moduluaren ezarpenak

en: Upload module form.
eu: Upload modulu formularioa.

en: CCK - No Views integration
eu: CCK - Bistaren integraziorik gabe

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
eu: CCK integrazio Bista moduluekin Views 6.x-2.0-rc2 edo handiagoa behar da.

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: » Add a new content type
eu: » Gehitu eduki mota berri bat

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
eu: !field (!field_name) inaktiboa da !field_type eremua !widget_type widget erabili.

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -

en: - Select a widget -
eu: - Aukeratu widget bat -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
eu: Eremu izena (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
eu: Datu mota gordetzeko.

en: Form element to edit the data.
eu: Formulario elementu datuak editatu

en: - Select an existing field -
eu: - Existitzen den eremua hautatu -

en: Field to share
eu: Eremua partekatzeko

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
eu: Eremua berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
eu: Eremua berria gehitu: eremuaren izena eman behar duzu.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
eu: Eremu berria gehitu: 'field_instance' izena izen erreserbatua da.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
eu: Eremu berria gehitu: %field_name izena existitzen da.

en: Add new field: you need to select a field type.
eu: Eremu berria gehitu: eremu mota hautatu behar duzu.

en: Add new field: you need to select a widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add new field: invalid widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget baliogabea.

en: Add existing field: you need to provide a label.
eu: Existitzen den eremua gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a field.
eu: Existitzen den eremua gehitu: eremu bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: invalid widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget baliogabea.

en: Edit basic information
eu: Editatu oinarrizko informazioa

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
eu: Makina-irakurgarri eremuaren izena. Izena hau ezin da aldatu.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
eu: Gizaki-irakurgarri eremuaren izena etiketa erabili bezala %type gune honetan %type-(e)n eduki mota

en: Updated basic settings for field %label.
eu: Eguneratu oinarrizko ezarpenak %label eremuarentzat.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
eu: Sortu da arazo bat %label eremuan oinarrizko ezarpenak eguneratzen.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
eu: Eremu hau <strong>blokeatu</strong> dago eta ezin da kendu

en: The field %field is locked and cannot be edited.
eu: %field eremua blokeatu dago eta ezin da editatu

en: %type basic information
eu: %type oinarrizko informazioa

en: Maximum number of values users can enter for this field.
eu: Gehienezko kopuruaren balio erabiltzaileak sartu ahal ditu eremu honetan

en: %name must be an integer.
eu: %name osokoa izan behar da.

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
eu: Aurreratu: PHP coderekin eremuaren balio zehaztu

en: Populate @node's field '@field'
eu: @node's '@field' eremua bete

en: Field has value
eu: Eremua balio dauka

en: Field has changed
eu: Eremua aldatu da

en: @node's field '@field' has value
eu: @node-ren eremua '@field' balio bezala

en: @node's field '@field' has been changed
eu: '@field' @node-(e)n eremua aldatu egin da.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: Eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
eu: Eremu erreferentziatutako nodean

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile

en: Select a formatter.
eu: Hautatu formateatzaile

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: "@s" eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
eu: Agertzen: @types

en: Widget label (@label)
eu: Widget etiketa (@label)

en: Custom label
eu: Pertsonalizatu etiketa

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: You need to provide a label.
eu: Etiketa bat eman behar duzu.

en: You need to provide a group name.
eu: Taldearen izena eman behar duzu.

en: The group name %group_name already exists.
eu: %group_name izena existitzen da.

en: Add new group:
eu: Talde berria gehitu:

en: Add new group: you need to provide a label.
eu: Talde berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Standard group
eu: Talde estandarra

en: Field group: @group in @type
eu: Talde eremua: @group @type-(a)n

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: Fieldset - Collapsible
eu: Fieldset - Tolestu

en: Fieldset - Collapsed
eu: Fieldset - Tolestua

en: Field group format
eu: Talde eremu mota

en: "@s" field group: @group in @type
eu: "@s" eremu taldea: @group @type-(a)n

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: %name: found no valid post with that title.
eu: %name: argitalpen bat izenburu horrekin ezin da aurkitu .

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
eu: Zenbakiak eta dezimalak %field onartzen dira

en: Only numbers are allowed in %field.
eu: %field zenbakiak bakarrik onartzen dira.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
eu: zenbakiak eta dezimalaren karakterea (%decimal) %field-(e)n onartzen dira.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
eu: Aurreratua - Erreferentziatu ahal diren erabiltzaileak (Bista)

en: %name: invalid user.
eu: %name: erabiltzailea baliogabea

en: New field
eu: Eremu berria

en: Existing field
eu: Eremua existitzen da

en: New group
eu: Talde berria

en: width @width
eu: zabalera @width

en: height @height
eu: altuera @height

en: Change frequency
eu: Aldatu frekuentzia

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
eu: Adibideak: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Create feature
eu: Sortu ezaugarria

en: Create a new feature.
eu: Sortu ezaugarri berria.

en: All (@count)
eu: Guztiak (@count)

en: Return to list
eu: Zerrendara itzuli

en: Check for updates of disabled modules and themes
eu: Egiaztatu ezgaitutako modulu eta gaien eguneraketak

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: Delete items
eu: Elementuak ezabatu

en: styles
eu: estiloak

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Hide the "Go" button.
eu: "Go" botoia ezkutatu.

en: Title of the feed.
eu: Jarioaren izena.

en: @label-truncated - delta
eu: @label-trunkatua - delta

en: Delta - Appears in: @types
eu: Delta - Agertu: @types

en: Blocked users
eu: Erabiltzaile blokeatuak

en: Subscriptions (@number)
eu: Harpidetzak (@number)

en: Subscription type.
eu: Harpidetza mota.

en: Subscription send interval.
eu: Harpidetzen bidalketa-tartea

en: administer features
eu: administratu ezaugarriak

en: manage features
eu: kudeatu ezaugarriak

en: Manage features.
eu: Features kudeatu.

en: Filter formats
eu: Iragazi formatuak

en: Convert existing file names to US-ASCII.
eu: Existitzen diren fitxategi izenak US-ASCII-ra bihurtu.

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: Other blocks
eu: Beste blokeak

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: Customize dashboard
eu: Aginte-panela egokitu

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: Standard group post
eu: Taldeko mezu estandarra

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Related term
eu: Termino erlazionatua

en: Taxonomy Term ID from URL
eu: Taxonomia terminoaren IDa URLtik

en: Translate link
eu: Itzulpen esteka

en: The Authmap ID.
eu: Authmap ID-a.

en: Authentication name
eu: Autentifikazio izena

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Choose text
eu: Testua edukia

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: Translation update status
eu: Itzulpenen eguneraketaren egoera

en: There are available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri daude

en: All your translations are up to date
eu: Zure itzulpen guztiak eguneratuta daude

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: The current
eu: Unekoa

en: Fill up single line
eu: Lerro bakoitza bete

en: Transliterated file name
eu: Fitxategi izen transliteratua

en: Edit components
eu: Editatu osagaiak

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: Copy source
eu: Kopiatu jatorria

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:

en: No projects or languages to update.
eu: Ez dago hizkuntza edo proiekturik eguneratzeko.

en: Refresh information
eu: Informazioa eguneratu

en: Cannot find any translation updates.
eu: Ez da eguneraketa itzulpenik aurkitu.

en: Fetched information about available updates from the server
eu: Zerbitzarian eskuragarri dauden eguneraketen gaineko informazioa eskuratua izan da

en: Update source
eu: Eguneraketen jatorria

en: Never (manually)
eu: Inoiz (eskuz)

en: Store downloaded files
eu: Deskargatutako fitxategiak gorde

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
eu: Eguneraketek existitzen diren itzulpenak ordezkatuko dituzte. Berriak gehituko dira

en: Local files only.
eu: Bertako fitxategia soilik.

en: Updating translation.
eu: Itzulpenak eguneratzen.

en: Downloading and importing files.
eu: Fitxategiak deskargatzen eta inportatzen.

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
eu: Zerrenda honetan inportatutako azken itzulpenak eta gaituta dauden proiektu eta hizkuntza ezbedinentzat eskuragarrri dauden eguneraketak agertzen dira.

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
eu: Eguneraketak eskuragarri daudenean Eguneratu itzulpenak botoian klik egin dezakegu itzulpenak deskargatu eta inportatzeko. Eguneraketak automatikoki egin daitezen <a href="@update-settings">Itzulpenen eguneraketak</a> orriaren ezarpenak egoki konfiguratu beharko dituzu.

en: Automatic update configuration
eu: Eguneraketa automatikoaren konfigurazioa

en: Change general settings for this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: User signature
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: The signature of a user.
eu: Erabiltzaile baten sinadura

en: Table summary
eu: Laburpenaren taula

en: Provides automatic downloads and updates for translations.
eu: Itzulpenentzako deskarga automatikoak eta eguneraketak ahalbidetzen ditu.
