Open Atrium (6.x-1.5) - en to el translation catalogue (1540 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Administer
el: Διαχείριση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Wrong username or password.
el: Λάθος όνομα χρήστη ή συνθηματικό.

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Age
el: Ηλικία

en: Last comment
el: Τελευταίο Σχόλιο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: more
el: περισσότερα

en: Create !type
el: Δημιουργία !type

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: On
el: Στις

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Delete configuration
el: Διαγραφή διευθέτησης

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Blank
el: Κενό

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Archive
el: Αρχείο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: never
el: ποτέ

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: <none>
el: <κανένα>

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Node
el: Κόμβος

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Unable to send email to %recipient
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή e-mail στον %recipient

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: term
el: όρος

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Done
el: Έγινε

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Mission
el: Σκοπός

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Off
el: Κλειστό

en: Available updates
el: Διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Never
el: Ποτέ

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Sender
el: Αποστολέας

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Source string
el: Συμβολοσειρά προέλευσης

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Poll choices
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Node revision ID
el: ID αναθεώρησης κόμβου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: blocked
el: αποκλεισμένος

en: active
el: ενεργός

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OPML feed
el: Ροή OPML

en: %time ago
el: %time πριν

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Line
el: Γραμμή

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Medium
el: Μέσο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Prev
el: Προηγ

en: System
el: Σύστημα

en: Domain
el: Όνομα χώρου

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Code
el: Κωδικός

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: OR
el: Ή

en: security
el: ασφάλεια

en: node
el: κόμβος

en: Transliteration
el: Μεταγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Method
el: Μέθοδος

en: Africa/Algiers
el: Αφρική/Αλγέρι

en: Africa/Bangui
el: Αφρική/Μπάνγκουι

en: Africa/Blantyre
el: Αφρική/Μπλάντυρ

en: Africa/Brazzaville
el: Αφρική/Μπραζαβίλ

en: Africa/Bujumbura
el: Αφρική/Μπουζουμπούρα

en: Africa/Cairo
el: Αφρική/Κάιρο

en: Africa/Ceuta
el: Αφρική/Κέουτα

en: Africa/Djibouti
el: Αφρική/Τζιμπουτί

en: Africa/Douala
el: Αφρική/Ντουάλα

en: Africa/Gaborone
el: Αφρική/Γκαμπορόν

en: Africa/Harare
el: Αφρική/Χαράρε

en: Africa/Johannesburg
el: Αφρική/Γιοχάνεσμπουργκ

en: Africa/Kampala
el: Αφρική/Καμπάλα

en: Africa/Khartoum
el: Αφρική/Χαρτούμ

en: Africa/Kigali
el: Αφρική/Κιγκάλι

en: Africa/Kinshasa
el: Αφρική/Κινσάσα

en: Africa/Lagos
el: Αφρική/Λάγγος

en: Africa/Libreville
el: Αφρική/Λιμπρεβίλ

en: Africa/Luanda
el: Αφρική/Λουάντα

en: Africa/Lubumbashi
el: Αφρική/Λουμπουμπάσι

en: Africa/Lusaka
el: Αφρική/Λουζάκα

en: Africa/Malabo
el: Αφρική/Μαλάμπο

en: Africa/Maputo
el: Αφρική/Μαπούτο

en: Africa/Maseru
el: Αφρική/Μασερού

en: Africa/Mbabane
el: Αφρική/Μπαμπάνε

en: Africa/Mogadishu
el: Αφρική/Μογκαντίσου

en: Africa/Nairobi
el: Αφρική/Ναϊρόμπι

en: Africa/Ndjamena
el: Αφρική/Ντζιαμένα

en: Africa/Niamey
el: Αφρική/Νιαμέυ

en: Africa/Porto-Novo
el: Αφρική/Πόρτο-Νόβο

en: Africa/Tripoli
el: Αφρική/Τρίπολη

en: Africa/Tunis
el: Αφρική/Τύνιδα

en: Africa/Windhoek
el: Αφρική/Ουίντχουκ

en: America/Adak
el: Αμερική/Αντάκ

en: America/Anchorage
el: Αμερική/Άνκορατζ

en: America/Anguilla
el: Αμερική/Αγκίλα

en: America/Antigua
el: Αμερική/Αντίγκουα

en: America/Araguaina
el: Αμερική/Αραγκουάινα

en: America/Aruba
el: Αμερική/Αρούμπα

en: America/Asuncion
el: Αμερική/Ασουνθιόν

en: America/Barbados
el: Αμερική/Μπαρμπάντος

en: America/Belem
el: Αμερική/Μπέλεμ

en: America/Belize
el: Αμερική/Μπελίζ

en: America/Bogota
el: Αμερική/Μπογκοτά

en: America/Boise
el: Αμερική/Μπόιζ

en: America/Cancun
el: Αμερική/Κανκούν

en: America/Caracas
el: Αμερική/Καράκας

en: America/Cayenne
el: Αμερική/Καϋέν

en: America/Cayman
el: Αμερική/Κάυμαν

en: America/Chicago
el: Αμερική/Σικάγο

en: America/Chihuahua
el: Αμερική/Τσιουάουα

en: America/Cuiaba
el: Αμερική/Κουϊάμπα

en: America/Curacao
el: Αμερική/Κουρασάο

en: America/Dawson
el: Αμερική/Ντώσον

en: America/Denver
el: Αμερική/Ντένβερ

en: America/Detroit
el: Αμερική/Ντητρόιτ

en: America/Dominica
el: Αμερική/Ντομίνικα

en: America/Edmonton
el: Αμερική/Έντμοντον

en: America/Eirunepe
el: Αμερική/Εϊρουνέπε

en: America/Fortaleza
el: Αμερική/Φορταλέζα

en: America/Godthab
el: Αμερική/Γκόντχαμπ

en: America/Grenada
el: Αμερική/Γρενάδα

en: America/Guadeloupe
el: Αμερική/Γουαδελούπη

en: America/Guatemala
el: Αμερική/Γουατεμάλα

en: America/Guayaquil
el: Αμερική/Γκουαγιακίλ

en: America/Guyana
el: Αμερική/Γουϊάνα

en: America/Halifax
el: Αμερική/Χάλιφαξ

en: America/Havana
el: Αμερική/Αβάνα

en: America/Hermosillo
el: Αμερική/Ερμοσίλλο

en: America/Indiana/Indianapolis
el: Αμερική/Ινδιάνα/Ινδιανάπολη

en: America/Indiana/Knox
el: Αμερική/Ινδιάνα/Νοξ

en: America/Indiana/Marengo
el: Αμερική/Ινδιάνα/Μαρένγκο

en: America/Indiana/Vevay
el: Αμερική/Ινδιάνα/Βέβεϋ

en: America/Inuvik
el: Αμερική/Ινουβίκ

en: America/Iqaluit
el: Αμερική/Ικαλούιτ

en: America/Jamaica
el: Αμερική/Τζαμάικα

en: America/Juneau
el: Αμερική/Γιούνω

en: America/Kentucky/Louisville
el: Αμερική/Κεντάκυ/Λούισβιλ

en: America/Kentucky/Monticello
el: Αμερική/Κεντάκυ/Μοντισέλλο

en: America/Lima
el: Αμερική/Λίμα

en: America/Maceio
el: Αμερική/Μασέιο

en: America/Managua
el: Αμερική/Μανάγκουα

en: America/Manaus
el: Αμερική/Μανάους

en: America/Martinique
el: Αμερική/Μαρτινίκα

en: America/Mazatlan
el: Αμερική/Μαζατλάν

en: America/Menominee
el: Αμερική/Μενομινέ

en: America/Merida
el: Αμερική/Μερίντα

en: America/Miquelon
el: Αμερική/Μικελόν

en: America/Monterrey
el: Αμερική/Μοντερέυ

en: America/Montevideo
el: Αμερική/Μοντεβιντέο

en: America/Montserrat
el: Αμερική/Μονσεράτ

en: America/Nassau
el: Αμερική/Νασσάου

en: America/Nipigon
el: Αμερική/Νιπιγκόν

en: America/Nome
el: Αμερική/Νόμε

en: America/Noronha
el: Αμερική/Νορόνα

en: America/Panama
el: Αμερική/Παναμάς

en: America/Pangnirtung
el: Αμερική/Πάγγνιρτουγκ

en: America/Paramaribo
el: Αμερική/Παραμαρίμπο

en: America/Phoenix
el: Αμερική/Φοίνιξ

en: America/Port-au-Prince
el: Αμερική/Πορτ-Ο-Πρενς

en: America/Recife
el: Αμερική/Ρεσίφε

en: America/Regina
el: Αμερική/Ρεγκίνα

en: America/Santiago
el: Αμερική/Σαντιάγκο

en: America/Scoresbysund
el: Αμερική/Σκορέσμπυσουντ

en: America/Tegucigalpa
el: Αμερική/Τεγκουσιγκάλπα

en: America/Thule
el: Αμερική/Θούλη

en: America/Tijuana
el: Αμερική/Τιχουάνα

en: America/Tortola
el: Αμερική/Τόρτολα

en: America/Vancouver
el: Αμερική/Βανκούβερ

en: America/Whitehorse
el: Αμερική/Γουάιτχορς

en: America/Winnipeg
el: Αμερική/Γουίννιπεγκ

en: America/Yakutat
el: Αμερική/Γιάκουτατ

en: America/Yellowknife
el: Αμερική/Γιέλοουνάιφ

en: Antarctica/Casey
el: Ανταρκτική/Κέισυ

en: Antarctica/Davis
el: Ανταρκτική/Ντέιβις

en: Antarctica/DumontDUrville
el: Ανταρκτική/Ντυμόντ Ντ' Ουρβίλ

en: Antarctica/Mawson
el: Ανταρκτική/Μώσον

en: Antarctica/McMurdo
el: Ανταρκτική/ΜακΜέρντο

en: Antarctica/Palmer
el: Ανταρκτική/Πάλμερ

en: Antarctica/Syowa
el: Ανταρκτική/Σίοβα

en: Antarctica/Vostok
el: Ανταρκτική/Βοστόκ

en: Arctic/Longyearbyen
el: Αρκτικός κύκλος/Λονγκιρμπίεν

en: Asia/Aden
el: Ασία/Άντεν

en: Asia/Almaty
el: Ασία/Αλμάτυ

en: Asia/Amman
el: Ασία/Αμμάν

en: Asia/Anadyr
el: Ασία/Αναντύρ

en: Asia/Aqtau
el: Ασία/Ακτάου

en: Asia/Aqtobe
el: Ασία/Ακτόμπε

en: Asia/Ashgabat
el: Ασία/Ασγκαμπάτ

en: Asia/Baghdad
el: Ασία/Βαγδάτη

en: Asia/Bahrain
el: Ασία/Μπαχρέιν

en: Asia/Baku
el: Ασία/Μπακού

en: Asia/Bangkok
el: Ασία/Μπανγκόγκ

en: Asia/Beirut
el: Ασία/Βηρυτός

en: Asia/Bishkek
el: Ασία/Μπίσκεκ

en: Asia/Brunei
el: Ασία/Μπρουνέι

en: Asia/Colombo
el: Ασία/Κολόμπο

en: Asia/Damascus
el: Ασία/Δαμασκός

en: Asia/Dhaka
el: Ασία/Ντάκα

en: Asia/Dili
el: Ασία/Ντίλι

en: Asia/Dubai
el: Ασία/Ντουμπάι

en: Asia/Dushanbe
el: Ασία/Ντουσάμπε

en: Asia/Gaza
el: Ασία/Γάζα

en: Asia/Hovd
el: Ασία/Χοβντ

en: Asia/Irkutsk
el: Ασία/Ιρκούτσκ

en: Asia/Jakarta
el: Ασία/Τζακάρτα

en: Asia/Jayapura
el: Ασία/Τζαγιαπούρα

en: Asia/Jerusalem
el: Ασία/Ιερουσαλήμ

en: Asia/Kabul
el: Ασία/Καμπούλ

en: Asia/Kamchatka
el: Ασία/Καμτσάτκα

en: Asia/Karachi
el: Ασία/Καράτσι

en: Asia/Krasnoyarsk
el: Ασία/Κρασνόγιαρσκ

en: Asia/Kuching
el: Ασία/Κούτσινγκ

en: Asia/Kuwait
el: Ασία/Κουβέιτ

en: Asia/Magadan
el: Ασία/Μαγκαντάν

en: Asia/Manila
el: Ασία/Μανίλα

en: Asia/Muscat
el: Ασία/Μουσκάτ

en: Asia/Nicosia
el: Ασία/Λευκωσία

en: Asia/Novosibirsk
el: Ασία/Νοβοσιμπίρσκ

en: Asia/Omsk
el: Ασία/Ομσκ

en: Asia/Pyongyang
el: Ασία/Πιονγκ Γιανγκ

en: Asia/Qatar
el: Ασία/Κατάρ

en: Asia/Rangoon
el: Ασία/Ρανγκούν

en: Asia/Riyadh
el: Ασία/Ριάντ

en: Asia/Samarkand
el: Ασία/Σαμαρκάνδη

en: Asia/Seoul
el: Ασία/Σεούλ

en: Asia/Shanghai
el: Ασία/Σαγγάη

en: Asia/Singapore
el: Ασία/Σιγκαπούρη

en: Asia/Taipei
el: Ασία/Ταϊπέι

en: Asia/Tashkent
el: Ασία/Τασκένδη

en: Asia/Tbilisi
el: Ασία/Τυφλίδα

en: Asia/Tehran
el: Ασία/Τεχεράνη

en: Asia/Thimphu
el: Ασία/Τιμφού

en: Asia/Tokyo
el: Ασία/Τόκιο

en: Asia/Ulaanbaatar
el: Ασία/Ουλάν Μπατόρ

en: Asia/Urumqi
el: Ασία/Ουρούμκι

en: Asia/Vientiane
el: Ασία/Βιεντιάνε

en: Asia/Vladivostok
el: Ασία/Βλαδιβοστόκ

en: Asia/Yakutsk
el: Ασία/Γιακούτσκ

en: Asia/Yekaterinburg
el: Ασία/Αικατερίνμπουργκ

en: Asia/Yerevan
el: Ασία/Ερεβάν

en: Atlantic/Azores
el: Ατλαντικός/Αζόρες

en: Atlantic/Bermuda
el: Ατλαντικός/Βερμούδες

en: Atlantic/Canary
el: Ατλαντικός/Κανάριοι Νήσοι

en: Atlantic/Madeira
el: Ατλαντικός/Μαδέρα

en: Atlantic/Stanley
el: Ατλαντικός/Στάνλεϋ

en: Australia/Adelaide
el: Αυστραλία/Αδελαΐδα

en: Australia/Brisbane
el: Αυστραλία/Μπρισμπέιν

en: Australia/Darwin
el: Αυστραλία/Ντάργουιν

en: Australia/Hobart
el: Αυστραλία/Χόμπαρτ

en: Australia/Lindeman
el: Αυστραλία/Λίντεμαν

en: Australia/Melbourne
el: Αυστραλία/Μελβούρνη

en: Australia/Perth
el: Αυστραλία/Περθ

en: Australia/Sydney
el: Αυστραλία/Σύδνεϋ

en: Europe/Amsterdam
el: Ευρώπη/Άμστερνταμ

en: Europe/Andorra
el: Ευρώπη/Ανδόρρα

en: Europe/Athens
el: Ευρώπη/Αθήνα

en: Europe/Belgrade
el: Ευρώπη/Βελιγράδι

en: Europe/Berlin
el: Ευρώπη/Βερολίνο

en: Europe/Bratislava
el: Ευρώπη/Μπρατισλάβα

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλες

en: Europe/Bucharest
el: Ευρώπη/Βουκουρέστι

en: Europe/Budapest
el: Ευρώπη/Βουδαπέστη

en: Europe/Chisinau
el: Ευρώπη/Σισινάου

en: Europe/Copenhagen
el: Ευρώπη/Κοπεγχάγη

en: Europe/Dublin
el: Ευρώπη/Δουβλίνο

en: Europe/Gibraltar
el: Ευρώπη/Γιβραλτάρ

en: Europe/Helsinki
el: Ευρώπη/Ελσίνκι

en: Europe/Istanbul
el: Ευρώπη/Κωνσταντινούπολη

en: Europe/Kaliningrad
el: Ευρώπη/Καλίνιγκραντ

en: Europe/Kiev
el: Ευρώπη/Κίεβο

en: Europe/Lisbon
el: Ευρώπη/Λισαβώνα

en: Europe/Ljubljana
el: Ευρώπη/Λιουμπλιάνα

en: Europe/London
el: Ευρώπη/Λονδίνο

en: Europe/Luxembourg
el: Ευρώπη/Λουξεμβούργο

en: Europe/Madrid
el: Ευρώπη/Μαδρίτη

en: Europe/Malta
el: Ευρώπη/Μάλτα

en: Europe/Minsk
el: Ευρώπη/Μινσκ

en: Europe/Monaco
el: Ευρώπη/Μονακό

en: Europe/Moscow
el: Ευρώπη/Μόσχα

en: Europe/Oslo
el: Ευρώπη/Όσλο

en: Europe/Paris
el: Ευρώπη/Παρίσι

en: Europe/Prague
el: Ευρώπη/Πράγα

en: Europe/Riga
el: Ευρώπη/Ρίγα

en: Europe/Rome
el: Ευρώπη/Ρώμη

en: Europe/Samara
el: Ευρώπη/Σαμάρα

en: Europe/Sarajevo
el: Ευρώπη/Σεράγιεβο

en: Europe/Simferopol
el: Ευρώπη/Σιμφερόπολ

en: Europe/Skopje
el: Ευρώπη/Σκόπια

en: Europe/Sofia
el: Ευρώπη/Σόφια

en: Europe/Stockholm
el: Ευρώπη/Στοκχόλμη

en: Europe/Tallinn
el: Ευρώπη/Ταλίν

en: Europe/Tirane
el: Ευρώπη/Τίρανα

en: Europe/Uzhgorod
el: Ευρώπη/Ούζγκοροντ

en: Europe/Vaduz
el: Ευρώπη/Βαντούζ

en: Europe/Vatican
el: Ευρώπη/Βατικανό

en: Europe/Vienna
el: Ευρώπη/Βιέννη

en: Europe/Vilnius
el: Ευρώπη/Βίλνιους

en: Europe/Warsaw
el: Ευρώπη/Βαρσοβία

en: Europe/Zagreb
el: Ευρώπη/Ζάγκρεμπ

en: Europe/Zaporozhye
el: Ευρώπη/Ζαπορόζιε

en: Europe/Zurich
el: Ευρώπη/Ζυρίχη

en: Indian/Antananarivo
el: Ινδικός/Ανταναναρίβο

en: Indian/Chagos
el: Ινδικός/Chagos

en: Indian/Christmas
el: Ινδικός/Christmas

en: Indian/Cocos
el: Ινδικός/Κόκος

en: Indian/Comoro
el: Ινδικός/Κομόρες

en: Indian/Kerguelen
el: Ινδικός/Kerguelen

en: Indian/Mahe
el: Ινδικός/Mahe

en: Indian/Maldives
el: Ινδικός/Μαλδίβες

en: Indian/Mauritius
el: Ινδικός/Μαυρίκιος

en: Indian/Mayotte
el: Ινδικός/Μαγιότ

en: Indian/Reunion
el: Ινδικός/Ρεουνιόν

en: Pacific/Apia
el: Ειρηνικός/Apia

en: Pacific/Auckland
el: Ειρηνικός/Ώκλαντ

en: Pacific/Chatham
el: Ειρηνικός/Τσάτχαμ

en: Pacific/Easter
el: Ειρηνικός/Πάσχα

en: Pacific/Efate
el: Ειρηνικός/Εφάτε

en: Pacific/Enderbury
el: Ειρηνικός/Εντέρμπουρυ

en: Pacific/Fakaofo
el: Ειρηνικός/Φακαόφο

en: Pacific/Fiji
el: Ειρηνικός/Φίτζι

en: Pacific/Funafuti
el: Ειρηνικός/Φουναφούτι

en: Pacific/Galapagos
el: Ειρηνικός/Γκαλαπάγος

en: Pacific/Gambier
el: Ειρηνικός/Γκαμπιέ

en: Pacific/Guadalcanal
el: Ειρηνικός/Γκουανταλκανάλ

en: Pacific/Guam
el: Ειρηνικός/Γουάμ

en: Pacific/Honolulu
el: Ειρηνικός/Χονολουλού

en: Pacific/Johnston
el: Ειρηνικός/Τζόνστον

en: Pacific/Kiritimati
el: Ειρηνικός/Κριτιμάτι

en: Pacific/Kosrae
el: Ειρηνικός/Κοσράε

en: Pacific/Kwajalein
el: Ειρηνικός/Κουατζαλίν

en: Pacific/Majuro
el: Ειρηνικός/Μαγιούρο

en: Pacific/Marquesas
el: Ειρηνικός/Μαρκέσας

en: Pacific/Midway
el: Ειρηνικός/Μίντγουέϊ

en: Pacific/Nauru
el: Ειρηνικός/Ναούρου

en: Pacific/Niue
el: Ειρηνικός/Νιούε

en: Pacific/Norfolk
el: Ειρηνικός/Νόρφολκ

en: Pacific/Noumea
el: Ειρηνικός/Νουμία

en: Pacific/Palau
el: Ειρηνικός/Παλάου

en: Pacific/Pitcairn
el: Ειρηνικός/Νήσοι Πίτκαιρν

en: Pacific/Rarotonga
el: Ειρηνικός/Ραροτόνγκα

en: Pacific/Saipan
el: Ειρηνικός/Σαϊπάν

en: Pacific/Tahiti
el: Ειρηνικός/Ταϊτή

en: Pacific/Tarawa
el: Ειρηνικός/Ταράβα

en: Pacific/Tongatapu
el: Ειρηνικός/Τονγκαπάτου

en: Pacific/Wake
el: Ειρηνικός/Ουέηκ

en: Pacific/Wallis
el: Ειρηνικός/Γουάλις

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: Upcoming events
el: Γεγονότα

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: The name of the menu the node belongs to.
el: Το όνομα του μενού στο οποίο ανήκει ο κόμβος.

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Basic
el: Βασική

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Destination
el: Προορισμός

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Default front page
el: Προεπιλεγμένη αρχική σελίδα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Text processing
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
el: Το μέγιστο σε χαρακτήρες μέγεθος του πεδίου. Αφήστε το κενό για απεριόριστο μέγεθος.

en: Rows
el: Γραμμές

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Threshold
el: Όριο

en: Function
el: Λειτουργία

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Folder
el: Φάκελος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: File attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Key
el: Κλειδί

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Are you sure you want to delete these items?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα στοιχεία;

en: Sources
el: Πηγές

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: update
el: ενημέρωση

en: Browser
el: Περιηγητής

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Replacement value
el: Τιμή αντικατάστασης

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: timezone
el: ώρα ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
el: Τα έτη προς τα πίσω και μπροστά πρέπει να είναι στο εξής φορμά -9: +9.

en: Site default
el: Προεπιλογή ιστοτόπου

en: Years back and forward
el: Έτη προς τα πίσω και μπροστά

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Mission statement
el: Περιγραφή σκοπού

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Randomize
el: Τυχαία

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Replacement patterns for @name
el: Μοτίβα αντικατάστασης για το @name

en: Days
el: Ημέρες

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Date formats
el: Μορφές ημερομηνίας

en: Hours
el: Ώρες

en: Are you sure you want to delete the block %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το μπλοκ %name;

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post.
el: Οι αλλαγές στα συνημμένα δεν είναι μόνιμες μέχρι την αποθήκευση της δημοσίευσης.

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Poll settings
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Style
el: Στυλ

en: view revisions
el: ανάγνωση αναθεωρήσεων

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Database schema
el: Σχήμα βάσης δεδομένων

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Testing
el: Δοκιμές

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: %type settings
el: Ρυθμίσεις %type

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Attach new file
el: Επισύναψη νέου αρχείου

en: Attach
el: Επισύναψη

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Path to the "convert" binary
el: Διαδρομή για το εκτελέσιμο του "convert"

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: image
el: εικόνα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: JPEG quality
el: Ποιότητα JPEG

en: administer nodes
el: διαχείριση κόμβων

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Content Type
el: Τύπος ύλης

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Select
el: Επιλογή

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: No content types available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι ύλης.

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en:  content
el:  ύλη

en: Translated
el: Μεταφρασμένο

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: The content of the block as shown to the user.
el: Το περιεχόμενο του μπλοκ όπως εμφανίζεται στο χρήστη.

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: Date API requirements
el: Date API προϋποθέσεις

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: Number of values
el: Αριθμός τιμών

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
el: Το content module, πού είναι ένα απαιτούμενο κομμάτι του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης, επιτρέπει στους διαχειριστές να συνταιριάξουν εξατομικευμένα πεδία με τύπους ύλης. Στο Drupal, οι τύποι ύλης χρησιμοποιούνται για να καθορίσουν τα χαρακτηριστικά μιας δημοσίευσης, συμπεριλαμβανομένων του τίτλου και του κυρίως κειμένου των πεδίων που εμφανίζονται στη σελίδα υποβολής και επεξεργασίας τους. Με τη χρήση της μονάδας content (καθώς και άλλων βοηθητικών μονάδων που συμπεριλαμβάνονται στο Εργαλείο Κατασκευής Τύπου ύλης), μπορείτε να προσθέσετε εξατομικευμένα πεδία, πέρα από τα εξ' ορισμού πεδία "Τίτλος" και "Κυρίως κείμενο". Τα χαρακτηριστικά και οι διαθέσιμες επιλογές του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης είναι προσβάσιμα με καρτέλες στη <a href="@content-types">σελίδα διαχείρισης τύπων ύλης</a>. (Δείτε τη <a href="@node-help">σελίδα βοήθειας της μονάδας node</a> για περισσότερες πληροφορίες για τους τύπους ύλης.)

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
el: <em>ομάδα πεδίου</em>, που δημιουργεί ένα σετ αναδιπλούμενων πεδίων και περιέχει μια ομάδα με σχετιζόμενα πεδία. Το σετ των πεδίων μπορεί να είναι είτε ανοικτό (ξεδιπλωμένο) είτε κλειστό (διπλωμένο) από προεπιλογή. Η σειρά των σετ πεδίων, καθώς και των πεδίων μέσα στο σετ, μπορεί να οριστεί με τη λειτουργία σύρε και άσε στην διεπαφή που παρέχεται από το content module.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@handbook-cck">CCK</a> ή την <a href="@project-cck">σελίδα έργου CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
el: Ρυθμίστε το πώς θα εμφανίζονται τα πεδία και οι ετικέτες αυτού του τύπου ύλης όταν προβάλονται στην περικομμένη και στην πλήρη μορφή τους.

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Search Index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Updating field type %type with module %module.
el: Ανανέωση τύπου πεδίου %type με την μονάδα %module.

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Trimmed
el: Περικομμένο

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
el: Αν έχει απομείνει ύλη σε αυτό το πεδίο, θα χαθεί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Save field settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων πεδίου

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Group multiple values
el: Ομαδοποίηση πολλαπλών τιμών

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
el: Ο χαρακτήρας που θα εισάγουν οι χρήστες για την υποδιαστολή στις φόρμες.

en: Defines numeric field types.
el: Ορίζει πεδία αριθμητικού τύπου.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
el: Για ένα απλό πεδίο επιλογής Ενεργό/Ανενεργό, ορίστε πρώτα την τιμή του Ανενεργού, και στη συνέχεια την τιμή του Ενεργού στην ενότητα <strong>Eπιτρεπόμενες Τιμές</strong>. Σημειώστε πως η ετικέτα του πεδίου επιλογής ορίζεται από την Ενεργό τιμή.

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Single on/off checkbox
el: Απλό κουτάκι επιλογής Ενεργό/Ανενεργό

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
el: Ορίζει γραφικά συστατικά  επιλογής, πεδίου επιλογών και κουμπί επιλογής για τους τύπους κειμένου και αριθμού.

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: Defines simple text field types.
el: Ορίζει τύπους πεδίου απλού κειμένου.

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Read/Write
el: Για ανάγνωση/εγγραφή

en: Global
el: Καθολικό

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>left</em>, <em>center</em> ή <em>right</em>.

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>top</em>, <em>center</em> ή <em>bottom</em>.

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Thread
el: Νήμα

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: ImageMagick Binary
el: Εκτελέσιμο του ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
el: Το ImageMagick είναι ένα πρόγραμμα που το εκτελεί κάποιος μόνος του για τη διαχείριση εικόνων. Για να το χρησιμοποιήσετε, θα πρέπει να είναι εγκατεστημένο στο διακομιστή σας και να γνωρίζετε την τοποθεσία του. Αν δεν είστε σίγουρος για την ακριβή διαδρομή του, συμβουλευτείτε τον παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων (ISP) ή τον διαχειριστή του διακομιστή σας.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
el: Ορίστε την πλήρη διαδρομή για το εκτελέσιμο του <kbd>convert</kbd> του ImageMagick. Για παράδειγμα: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> ή <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
el: Εμφάνιση πληροφοριών αποσφαλμάτωσης

en: ImageMagick command: @command
el: Εντολή ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
el: Έξοδος ImageMagick: @output

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Configure settings for jQuery Update module.
el: Διευθέτηση ρυθμίσεων για τη μονάδα jQuery Update.

en: Updates Drupal to use the latest version of jQuery.
el: Ενημερώνει το Drupal με την τελευταία έκδοση του jQuery.

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Database not supported.
el: Η βάση δεδομένων δεν υποστηρίζεται.

en: Usage
el: Χρήση

en: Don't display
el: Να μην εμφανίζεται

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Loading
el: Φόρτωση

en: The directory %directory does not exist.
el: Ο φάκελος %directory δεν υπάρχει.

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Manage subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών

en: No subscriptions available.
el: Δεν υπάρχουν συνδρομές.

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: User activity
el: Δραστηριότητα χρηστών

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
el: Η βιβλιοθήκη GD για την PHP δεν βρέθηκε ή είναι ξεπερασμένη. Ελέγξτε την <a href="@url">τεκμηρίωση του PHP image</a> για πληροφορίες σχετικά με τη διόρθωση του προβλήματος.

en: GD library
el: Βιβλιοθήκη GD

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: -n/a-
el: -μ/δ-

en: Found the @submit button
el: Βρέθηκε το κουμπί @submit

en: Failed to set field @name to @value
el: Αποτυχία να οριστεί το πεδίο @name με την τιμή @value

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">SimpleTest module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@simpletest">SimpleTest module</a>.

en: No temporary directories to remove.
el: Δεν υπάρχουν προσωρινοί κατάλογοι προς διαγραφή.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
el: Εκτελεί δοκιμές μεταξύ του πυρήνα του Drupal και των ενεργοποιημένων μονάδων σας. Οι δοκιμές αυτές βοηθούν να εξασφαλίσετε ότι ο κώδικας στον ιστοτόπο σας λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

en: contains
el: περιέχει

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Allow Upscaling
el: Να επιτρέπεται υπερ-κλιμάκωση

en: Let scale make images larger than their original size
el: Να επιτρέπεται στην κλιμάκωση να δημιουργεί εικόνες μεγαλύτερες από το αρχικό μέγεθός τους.

en: Inside dimensions
el: Εσωτερικές διαστάσεις

en: Outside dimensions
el: Εξωτερικές διαστάσεις

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το πλάτος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ. 500 ή 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το ύψος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ 500 ή 80%.

en: Rotation angle
el: Γωνία περιστροφής

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
el: Ο αριθμός των μοιρών που θα περιστραφεί η εικόνα. Θετικές τιμές σημαίνουν δεξιόστροφη περιστροφή, αρνητικές τιμές σημαίνουν αριστερόστροφη.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
el: Τυχαία περιστροφή για κάθε εικόνα. Η τιμή που ορίζεται παραπάνω χρησιμοποιείται ως μέγιστη.

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: No update data available
el: Δεν υπάρχουν στοιχεία ενημέρωσης

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Or
el: Ή

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %file, επειδή ο κατάλογος προορισμού %directory δεν είναι σωστά διευθετημένος.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή του επιλεγμένου αρχείου %file, επειδή δεν υπάρχει αρχείο με αυτό το όνομα. Βεβαιωθείτε ότι δώσατε το σωστό όνομα αρχείου.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή του επιλεγμένου αρχείου %file, επειδή υπάρχει ήδη ένα αρχείο με αυτό το όνομα στον προορισμό.

en: The selected file %file could not be copied.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή του επιλεγμένου αρχείου %file.

en: The removal of the original file %file has failed.
el: Η διαγραφή του πρωτότυπου αρχείου %file απέτυχε.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης. Μπορεί να είναι μια εσωτερική διεύθυνση όπως node/1234 ή μια εξωτερική όπως http://drupal.org.

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
el: <strong>%a</strong> είναι <strong>%b</strong>

en: Untranslated
el: Αμετάφραστο

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Primary Key: Unique cache ID.
el: Πρωτεύων Κλειδί: Μοναδικό ID λανθάνουσας μνήμης.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
el: Η εισαγωγή του αρχείου μετάφρασης απέτυχε, γιατί δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid_plural" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename περιέχει συντακτικό λάθος στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr[]" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: απροσδόκητη ακολουθία χαρακτήρων στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename τελείωσε απροσδόκητα στη γραμμή %line.

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: @type %title has been deleted.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
el: Οδηγίες που θα παρουσιάζονται στο χρήστη κάτω από αυτό το πεδίο στη φόρμα επεξεργασίας.<br />Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Multilanguage
el: Πολυγλωσσικό

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Use default
el: Χρήση προεπιλογής

en: Images are larger than %resolution will be resized.
el: Εικόνες μεγαλύτερες σε διάσταση από %resolution θα μειωθεί η διάστασή τους.

en: Stores uploaded file information and table associations.
el: Αποθηκεύει τις πληροφορίες για τα απεσταλθέντα αρχεία και τις συσχετίσεις πινάκων.

en: Primary Key: The {files}.fid.
el: Πρωτεύον Κλειδί: Το {files}.fid.

en: Description of the uploaded file.
el: Περιγραφή του απεσταλθέντος αρχείου.

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: %name: illegal value.
el: %name: μη έγκυρη τιμή.

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: translate
el: μετάφραση

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου .htaccess. Πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο .htaccess στον κατάλογο %directory που να περιέχει τις εξής γραμμές: <code>!htaccess</code>

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
el: Το μέγιστο μέγεθος αρχείου αποστολής είναι %filesize. Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις μπορούν να αποσταλλούν: %extensions.

en: No test results to display.
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα δοκιμής.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Row
el: Γραμμή

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: The URL alias of the node.
el: Το ψευδώνυμο URL του κόμβου.

en: Language negotiation
el: Προσδιορισμός γλώσσας

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Digest
el: Σύνοψη

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: Join summary
el: Ένωση περίληψης

en: Split summary at cursor
el: Διαχωρισμός περίληψης στο σημείο που βρίσκεται ο δρομέας

en: (Unpublished)
el: (Αδημοσίευτο)

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: No help is available for module %module.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη βοήθεια για τη μονάδα %module.

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: No strings found to translate.
el: Δεν βρέθηκαν φράσεις προς μετάφραση.

en: Page Text
el: Κείμενο σελίδας

en: Translation to %language
el: Μετάφραση σε %language

en: Translate Text
el: Μετάφραση κειμένου

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Enable sharing translations with server
el: Ενεργοποίηση διαμοιρασμού μεταφράσεων με διακομιστή

en: Address of localization server to use
el: Η διεύθυνση του διακομιστή μεταφράσεων που θα χρησιμοποιηθεί

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
el: Ο διακομιστής που εισάγατε δεν μπορεί να χειριστεί την έκδοση v2.0 της απομακρυσμένης καταχώρισης.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
el: Επιβεβαιώθηκε πως ο συγκεκριμένος διακομιστής μπορεί να χειριστεί απομακρυσμένες καταχωρίσεις φράσεων. Υποστηριζόμενες γλώσσες: %languages.

en: Your Localization Server API key
el: Το API κλειδί σας από τον διακομιστή μεταφράσεων

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
el: Αυτό είναι ένα μοναδικό κλειδί που θα επιτρέψει να στέλνετε μεταφράσεις στον διακομιστή μεταφράσεων. Για να λάβετε το API κλειδί πηγαίνετε σε !server-link.

en: submit translations to localization server
el: υποβολή των μεταφράσεων στον διακομιστή

en: Save string
el: Αποθήκευση φράσης

en: Translate strings
el: Μετάφραση φράσεων

en: Localization sharing
el: Διαμοιρασμός μετάφρασης

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Configure ImageAPI.
el: Ρυθμίσεις παραμέτρων ImageAPI.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
el: Η επιλεγμένη εργαλειοθήκη χειρισμού εικόνων %toolkit δεν μπορεί να επεξεργαστεί σωστά την %function.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
el: Η Ποιότητα Συμπίεσης πρέπει να έχει τιμή από 0 έως 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή για το ImageMagick %file δεν υπάρχει.

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Created content type %type.
el: Δημιουργήθηκε ο τύπος ύλης %type.

en: User created with name %name and pass %pass
el: Δημιουργήθηκε χρήστης με όνομα %name και συνθηματικό %pass

en: Created permissions: @perms
el: Δημιουργήθηκαν οι άδειες: @perms

en: Invalid permission %permission.
el: Μη έγκυρη άδεια %permission.

en: Username field found.
el: Το πεδίο Όνομα χρήστη βρέθηκε.

en: Password field found.
el: Το πεδίο Συνθηματικό βρέθηκε.

en: !method @url returned @status (!length).
el: !method @url επέστρεψε @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
el: Βρέθηκε έγκυρη HTML στο "@path"

en: Parsed page successfully.
el: Η ανάλυση της σελίδας έγινε με επιτυχία.

en: Found the requested form fields at @path
el: Τα απαιτούμενα πεδία της φόρμας βρέθηκαν στο @path

en: Found field by name @name
el: Βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Did not find field by name @name
el: Δε βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Found field by id @id
el: Βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: Did not find field by id @id
el: Δε βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
el: Αναμενόταν απόκριση HTTP  !code, πργαματικό !curl_code

en: Tests
el: Δοκιμές

en: Run tests
el: Εκτέλεση δοκιμών

en: Clean test environment
el: Καθαρισμός περιβάλλοντος δοκιμής

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
el: Διαγράφει τους πίνακες με το πρόθεμα "simpletest" και τους προσωρινούς καταλόγους που έχουν απομείνει από τεστ που είχαν σφάλματα εκτέλεσης. Προορίζεται για τους προγραμματιστές όταν δημιουργούν τεστ.

en: Clean environment
el: Εκκαθάριση περιβάλλοντος

en: No tests to display.
el: Δεν υπάρχουν τεστ προς εμφάνιση.

en: @pass, @fail, and @exception
el: @pass, @fail, και @exception

en: No test(s) selected.
el: Δεν επιλέχτηκαν δοκιμές.

en: Processing test @num of @max - %test.
el: Επεξεργασία δοκιμής @num από @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
el: Έγινε επεξεργασία της δοκιμής @num από @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
el[0]: 1 επιτυχία
el[1]: @count επιτυχίες

en: 1 fail | @count fails
el[0]: 1 αποτυχία
el[1]: @count αποτυχίες

en: 1 exception | @count exceptions
el[0]: 1 εξαίρεση
el[1]: @count εξαιρέσεις

en: PHP DOMDocument class
el: κλάση PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
el: Παρέχει μια υποδομή για τη διενέργεια ελέγχων μονάδων και λειτουργικότητας.

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: Default argument
el: Προκαθορισμένη παράμετρος

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
el: Το έτος πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ %min και %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
el: Ο μήνας πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
el: Η ημέρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
el: Η ώρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
el: Το λεπτό πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
el: Το δευτερόλεπτο πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: A valid value is required.
el: Απαιτείται έγκυρη τιμή

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Comparison
el: Σύγκριση

en: Original file name
el: Αρχικό όνομα αρχείου

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
el: %name: αυτό το πεδίο δεν μπορεί να έχει περισσότερες από @count τιμές.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Token replacement patterns
el: Μοτίβα αντικατάστασης συμβόλων (tokens)

en: The text used in the menu as link text for this item.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The name of the currently logged in user.
el: Το όνομα του συνδεδεμένου χρήστη.

en: The user ID of the currently logged in user.
el: Το UserID του συνδεδέμενου χρήστη.

en: The email address of the currently logged in user.
el: Η email διεύθυνση του συνδεδεμένου χρήστη.

en: A randomly generated SHA1 hash.
el: Ένα τυχαία δημιουργημένο SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
el: Το τρέχων timestamp σε δευτερόλεπτα από την 1η Ιανουαρίου 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated three-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated ten-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός.

en: Randomly generated single-digit letter.
el: Τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός

en: Randomly generated three-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός

en: Randomly generated ten-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός

en: The email address to which the message should be sent.
el: Η διεύθυνση email στην οποία θα σταλεί το μήνυμα.

en: The message that should be sent.
el: Το μήνυμα που πρέπει να σταλεί.

en: The message to be displayed to the current user.
el: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί στον τρέχοντα χρήστη.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
el: Παρέχει επιπλέον tokens και μια βάση για να δημιουργήσετε τα σας.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
el: Παρέχει βελτιστοποιημένες εκδοχές των ενεργειών του Drupal (core actions) χρησιμοποιώντας τη μονάδα Token.

en: Date form type
el: Τύπος ημερομηνίας φόρμας

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: Select date field(s) to filter with this argument.
el: Επιλογή πεδίου(ων) ημερομηνίας για φιλτράρισμα αυτής της παραμέτρου.

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: To date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
el: Παρακαλώ ορίστε μια προεπιλεγμένη αξία για το Από ημερομηνία καθώς και για το Μέχρι Ημερομηνία όταν χρησιμοποιείτε τις προεπιλεγμένες αξίες με τους χειριστές Μεταξύ ή Όχι μεταξύ.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Add display
el: Προσθήκη απεικόνισης

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: upload
el: αποστολή

en: contact
el: επικοινωνία

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Bulk export
el: Μαζική εξαγωγή

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Array
el: Πίνακας

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
el: Οι αλλαγές που γίνονται σ' αυτόν τον πίνακα δεν θα αποθηκευτούν έως ότου η φόρμα υποβληθεί.

en: The requested page could not be found.
el: Η ζητούμενη σελίδα δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
el: Οι άδειες του καταλόγου αρχείων %directory άλλαξαν ώστε να επιτρέπει εγγραφή.

en: The string has been saved.
el: Η φράση αποθηκεύτηκε.

en: The language selected for import is not supported.
el: Η γλώσσα που επιλέξατε για εισαγωγή δεν υποστηρίζεται.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename φαίνεται να έχει μια κεφαλίδα που λείπει ή είναι λανθασμένη.

en: Error importing interface translations
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των μεταφράσεων διεπαφής

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
el: Εισήχθη το %file στην %locale: %number νέες φράσεις προστέθηκαν, %update ενημερώθηκαν και %delete αφαιρέθηκαν.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
el[0]: Ένα αλφαριθμητικό μετάφρασης παραλήφθηκε επειδή περιείχε μη επιτρεπόμενο κώδικα HTML.
el[1]: @count αλφαριθμητικά μετάφρασης παραλήφθηκαν επειδή περιείχαν μη επιτρεπόμενο κώδικα HTML.

en: Blog entry
el: Ιστολόγημα

en: Book page
el: Σελίδα βιβλίου

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
el: Η <em>σελίδα βιβλίου</em> είναι μια σελίδα περιεχομένου, μέσα σε μια συλλογή σχετικών δημοσιεύσεων που στο σύνολό τους θεωρούνται ένα <em>βιβλίο</em>. Μια <em>σελίδα βιβλίου</em> αυτόματα προβάλει παραπομπές σε κοντινές σελίδες, προσφέροντας ένα απλό σύστημα πλοήγησης για την οργάνωση και την αναθεώρηση δομημένου υλικού.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
el: Οι αναθεωρήσεις σάς επιτρέπουν να παρακολουθείτε τις διαφορές μεταξύ πολλών εκδόσεων μιας καταχώρησης.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Short date format
el: Σύντομη μορφή ημερομηνίας

en: Medium date format
el: Μεσαία μορφή ημερομηνίας

en: Long date format
el: Αναλυτική μορφή ημερομηνίας

en: Date and time lookup
el: Ημερομηνία και ώρα αναζήτησης

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: Skip navigation
el: Παράκαμψη της πλοήγησης

en: A blog is a regularly updated journal or diary made up of individual posts shown in reversed chronological order. Each member of the site may create and maintain a blog.
el: Ιστολόγιο είναι ένα χρονικό ή ημερολόγιο που ενημερώνεται τακτικά, το οποίο αποτελείται από μεμονωμένες καταχωρίσεις (ιστολογήματα) που εμφανίζονται σε αντίστροφη χρονολογική σειρά. Κάθε χρήστης του ιστοτόπου μπορεί να δημιουργεί και να διατηρεί το δικό του ιστολόγιο.

en: Transliterate
el: Μετέγραψε

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
el: Ο διακομιστή σας υποστηρίζει τη δυνατότητα ένδειξης της προόδου αποστολής. Ο δείκτης προόδου αποστολής "throbber" δεν δείχνει την πρόοδο αλλά παίρνει λιγότερο χώρο στη φόρμα. Χρησιμοποιήστε τον αν αποστέλλετε μικρά αρχεία ή αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με τη μπάρα προόδου.

en: Path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής

en: Starting upload...
el: Έναρξη αποστολής...

en: Uploading... (@current of @total)
el: Αποστολή... (@current από @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων, αλλά δεν έχει τις απαιτούμενες βιβλιοθήκες. Συνιστούμε να εγκαταστήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (προτείνεται) ή να εγκαταστήσετε την <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων με τη χρήση της βιβλιοθήκης APC RFC1867. Σημειώστε ότι υποστηρίζεται μόνο μία αποστολή τη φορά. Προτείνεται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> αν αυτό είναι δυνατό.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
el: Ο διακομιστή σας δεν έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων. Για να είναι δυνατή η εμφάνιση της προόδου αποστολής, απαιτείται PHP 5.2 και διακομιστής Apache.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
el: Ο διακομιστής σας δεν έχει τη δυνατότητα εμφάνισης προόδου αποστολής αρχείου. Η πρόοδος αποστολής αρχείου απαιτεί η PHP να εκτελείται με mod_php και όχι ως FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων μέσω της βιβλιοθήκης APC, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη. Προσθέστε <code>apc.rfc1867 = 1</code>  στο php.ini αρχείο ρυθμίσεων. Εναλλακτικά, συνιστάται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, η οποία υποστηρίζει περισσότερες από μία αποστολές ταυτόχρονα.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
el: Πρόοδος αποστολής

en: %name: the value may be no smaller than %min.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μικρότερη από %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από %max.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
el: Δεν υπάρχουν προσαρμοσμένες μορφοποιήσεις. <a href="@link">Προσθέστε</a> μερικές.

en: Format string
el: Κείμενο μορφοποίησης

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
el: Αυτή η μορφή υπάρχει ήδη. Παρακαλώ εισάγετε ένα μοναδικό αλφαριθμητικό μορφής.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τη μορφή ημερομηνίας %format;

en: Removed date format %format.
el: Η μορφή ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
el: Είστε σίγουρος για τη διαγραφή του τύπου μορφοποίησης %format;

en: Removed date format type %format.
el: Ο τύπος μορφής ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: !type date format
el: μορφή ημερομηνίας !type

en: Field %field has errors.
el: Το πλαίσιο %field έχει σφάλματα.

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
el: !day-name Κυριακή|Δευτέρα|Τρίτη|Τετάρτη|Πέμπτη|Παρασκευή|Σάββατο

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
el: !day-abbreviation Κυρ|Δευ|Τρί|Τετ|Πέμ|Παρ|Σάβ

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
el: !day-abbreviation Κ|Δ|Τ|Τ|Π|Π|Σ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
el: !day-abbreviation ΚΥ|ΔΕ|ΤΡ|ΤΕ|ΠΕ|ΠΑ|ΣΑ

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
el: !ampm-abbreviation πμ|μμ|ΠΜ|ΜΜ

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
el: !datetime Έτος|Μήνας|Ημέρα|Εβδομάδα|Ώρα|Λεπτό|Όλη την ημέρα|Όλη Μέρα

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
el: !datetime_plural Έτη|Μήνες|Ημέρες|Εβδομάδες|Ώρες|Λεπτά|Δευτερόλεπτα

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
el: !date_order Κάθε|Πρώτο|Δεύτερο|Τρίτο|Τέταρτο|Πέμπτο

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
el: !date_order |Τελευταίο|Προτελευταίο|Τρίτο από τέλος|Τέταρτο από τέλος|Πέμπτο από τέλος

en: !date_nav Prev|Next|Today
el: !date_nav Πριν|Μετά|Σήμερα

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
el: !month-name |Ιανουάριος|Φεβρουάριος|Μάρτιος|Απρίλιος|Μάιος|Ιούνιος|Ιούλιος|Αύγουστος|Σεπτέμβριος|Οκτώβριος|Νοέμβριος|Δεκέμβριος

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
el: !month-abbreviation |Ιαν|Φεβ|Μάρ|Απρ|Μάι|Ιούν|Ιούλ|Αύγ|Σεπ|Οκτ|Νοέ|Δεκ

en: Allow users to configure date formats
el: Επέτρεψε στους χρήστες την μορφοποίηση μορφών ημερομηνίας.

en: Custom formats
el: Προσωποποιήμενες μορφές

en: Allow users to configure custom date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη μορφοποίηση προσωποποιημένων μορφών ημερομηνίας.

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Allow users to add additional date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την προσθήκη επιπλέον μορφών ημερομηνίας

en: Delete date format
el: Διαγραφή μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την διαγραφή μιας διαμορφωμένης μορφής ημερομηνίας.

en: Delete date format type
el: Διαγραφή τύπου μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format type.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη διαφραφή ενός διαμορφωμένου τύπου ημερομηνίας.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
el: Το date module δεν μπορεί να ενημερωθεί εώς ότου ενημερωθεί το Views. Παρακαλώ επιστρέψτε στο <a href="@update-php">update.php</a> και εκτελέστε τις υπόλοιπές ενημερώσεις.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
el: Το date.module έχει ενημερώσεις, αλλά δεν μπορεί να ενημερωθεί έως ότου ενημερωθεί το views.module

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
el: Το Date API module απαιτεί το <a href="@link">Date PHP4 module</a> για εκδόσεις της PHP μικρότερες της 5.2.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
el: Αν παραμείνει μη επιλεγμένο, κάθε στοιχείο στο πεδίο θα δημιουργεί μια νέα σειρά, γεγονός το οποίο μπορεί να προκαλέσει διπλότυπα. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι συμβατή με την δυναμική ταξινόμηση (με κλικ) στην μορφή εμφάνισης του πίνακα.

en: Date format settings for %language_name
el: Ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας για %language_name

en: Locale date settings
el: Ρυθμίσεις τοπικής ημερομηνίας.

en: Configure date formats for each locale
el: Ρύθμιση των μορφών ημερομηνίας για κάθε γλώσσα

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
el: Εργαλεία για την δημιουργία και την εισαγωγή ημερομηνιών και ημερολογίων.

en: The following modules are required for the wizard to work:
el: Οι παρακάτω μονάδες είναι απαραίτητες για να δουλέψει σωστά ο οδηγός:

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: remove !view
el: Αφαίρεση !view

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
el[0]: 1 εκδήλωση μετατράπηκε.
el[1]: @count εκδηλώσεις μετατράπηκαν.

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα πλαίσια ημερομηνίας για να φιλτράρετε το στοιχείο. Μην επιλέγετε και "Από ημερομηνία" και "μέχρι ημερομηνία" για CCK πλαίσια ημερομηνίας, μόνο ένα από αυτά είναι απαραίτητο.

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Choose the form element to use for date selection.
el: Επιλέξτε το στοιχείο φόρμας που θα χρησιμοποιηθεί για την επιλογή ημερομηνίας.

en: Absolute value
el: Απόλυτη τιμή

en: Relative value
el: Σχετική τιμή

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
el: Το %style δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μια Ημερομηνία: Ημερομηνία παραμέτρους.

en: The %style requires the Date: Date argument.
el: Η %μορφή απαιτεί την παράμετρο Ημερομηνία: Ημερομηνία.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Poll module settings.
el: Ρυθμίσεις μονάδας δημοσκοπήσεων.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: - Select a field type -
el: - Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου -

en: - Select a widget -
el: - Επιλέξτε γραφικό συστατικό -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
el: Όνομα πεδίου (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
el: Τύπος δεδομένων για αποθήκευση.

en: Form element to edit the data.
el: Στοιχείο φόρμας για επεξεργασία των δεδομένων

en: - Select an existing field -
el: - Επιλέξτε ένα υπάρχον πεδίο -

en: Field to share
el: Κοινόχρηστο πεδίο

en: Add new field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add new field: you need to provide a field name.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να δώσετε ένα όνομα στο πεδίο.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name δεν είναι έγκυρο. Το όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα χωρίς σημεία στίξης, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name είναι πολύ μεγάλο. Το όνομα πρέπει να περιορίζεται στους 32 χαρακτήρες, μαζί με το πρόθεμα field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα πεδίου %field_name υπάρχει ήδη.

en: Add new field: you need to select a field type.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα τύπο πεδίου.

en: Add new field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add new field: invalid widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add existing field: you need to select a field.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα πεδίο.

en: Add existing field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: invalid widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
el: Το πεδίο %field είναι κλειδωμένο και η επεξεργασία του δεν είναι δυνατή.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
el: Ο μέγιστος αριθμός τιμών που μπορούν οι χρήστες να εισάγουν για αυτό το πεδίο.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
el: Το 'Απεριόριστο' θα παρέχει ένα κουμπί 'Προσθήκη περισσότερων' ώστε οι χρήστες να μπορούν να προσθέτουν όσες τιμές θέλουν.

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Only numbers are allowed in %field.
el: Μόνο αριθμοί επιτρέπονται στο πεδίο %field.

en: %name: invalid user.
el: %name: μη έγκυρος χρήστης.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Existing field
el: Υπάρχον πεδίο

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα πεδίο σε μία ομάδα σέρνοντάς το κάτω και δεξιά από την ομάδα.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
el: Σημ: Αν εγκαταστήσετε τη μονάδα <a href="!adv_help">Advanced help</a> θα έχετε πρόσβαση σε περισσότερη και καλύτερη βοήθεια.

en: width @width
el: πλάτος @width

en: height @height
el: ύψος @height

en: upscaling allowed
el: επιτρέπεται υπέρ-κλιμάκωση

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
el: τυχαία ανάμεσα -@degrees&deg και @degrees&deg

en: Created role of name: @name, id: @rid
el: Δημιουργήθηκε ρόλος με όνομα: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
el: Ο χρήστης %name συνδέθηκε επιτυχώς.

en: !count e-mail was sent during this test.
el: Στάλθηκαν !count e-mail κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής.

en: !count e-mails were sent during this test.
el: Στάλθηκαν !count e-mail κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής.

en: Raw "@raw" found
el: Βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: Raw "@raw" not found
el: Δε βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: "@text" found
el: Το "@text" βρέθηκε

en: "@text" not found
el: Το "@text" δεν βρέθηκε

en: Pattern "@pattern" found
el: Βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
el: Δε βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id είναι επιλεγμένο.

en: Checkbox field @id is not checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id δεν είναι επιλεγμένο.

en: Verbose message
el: Λεπτομερές μήνυμα

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
el: Επιλέξτε τις δοκιμές ή τις ομάδες δοκιμών που θέλετε να εκτελέσετε και κάντε κλικ στο <em>Εκτέλεση δικιμών</em>.

en: All (@count)
el: Όλα (@count)

en: Pass (@count)
el: Επιτυχία (@count)

en: Fail (@count)
el: Αποτυχία (@count)

en: Return to list
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Clear results after each complete test suite run
el: Εκκαθαρίζει τα αποτελέσματα μετά από κάθε ολοκληρωμένη εκτέλεση μιας οικογένειας δοκιμών.

en: Provide verbose information when running tests
el: Παρέχει εκτενείς πληροφορίες όταν εκτελούνται δοκιμές.

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
el: Εκτενή δεδομένα θα εμφανιστούν μαζί με τις δεδομένες παραδοχές και είναι χρήσιμα για αποσφαλμάτωση. Τα εκτενή δεδομένα θα διαγραφούν ανάμεσα σε κάθε εκτέλεση της σουίτας τεστ. Η έξοδος των εκτενών δεδομένων είναι πολύ λεπτομερής και πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο κατά την αποσφαλμάτωση.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
el: HTTP auth ρυθμίσεις που χρησιμοποιούνται από το Simpletest browser κατά την διάρκεια δοκιμών. Χρήσιμο όταν ο ιστότοπος απαιτεί basic HTTP authentication.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
el: @pass, @fail, @exception, και @debug

en: The test run did not successfully finish.
el: Η ολοκλήρωση εκτέλεσης των δοκιμών απέτυχε.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
el: Η εκκαθάριση αποτελεσμάτων είναι απενεργοποιημένη και ο πίνακας αποτελεσμάτων δοκιμών δεν θα εκκαθαριστεί.

en: No leftover tables to remove.
el: Δεν έχουν απομείνει πίνακες προς αφαίρεση.

en: 1 debug message | @count debug messages
el[0]: 1 μήνυμα αποσφαλμάτωσης
el[1]: @count μηνύματα αποσφαλμάτωσης

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 αποτέλεσμα δοκιμών.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count αποτελέσματα δοκιμών.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 εναπομείνας πίνακας.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count εναπομείναντες πίνακες.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
el[0]: 1 προσωρινός κατάλογος αρχείων αφαιρέθηκε.
el[1]: @count προσωρινοί κατάλογοι αρχείων αφαιρέθηκαν.

en: Test result
el: Αποτέλεσμα δοκιμής

en: View result of tests.
el: Εμφάνιση αποτελέσματος των δοκιμών.

en: Check for updates of disabled modules and themes
el: Έλεγχος για ενημερώσεις απενεργοποιημένων μονάδων και θεματικών παραλλαγών.

en: Fetcher
el: Λήπτης

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
el: Θέλετε σίγουρα να μεταγράψετε τα υπάρχοντα ονόματα αρχείων;

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
el: Δεν μπόρεσαν να μετατραπούν όλα τα ονόματα αρχείων. Για τα παρακάτω αρχεία δεν υπήρξε πρόσβαση και αγνοήθηκαν:

en: @filenames have been successfully transliterated.
el: @filenames μεταγράφηκαν με επιτυχία.

en: 1 file name | @count file names
el[0]: 1 όνομα αρχείου
el[1]: @count ονόματα αρχείων

en: Lowercase transliterated file names.
el: Ονόματα αρχείων μετεγραμένα σε πεζά.

en: Convert existing file names to US-ASCII.
el: Μετατροπή υπαρχόντων ονομάτων αρχείων σε US-ASCII.

en: Transliteration has been installed. <a href="@transliteration-url">Fix existing file names</a>.
el: Το Transliteration εγκαταστάθηκε. <a href="@transliteration-url">Επιδιόρθωση υπαρχόντων ονομάτων αρχείων</a>.

en: Converts non-latin text to US-ASCII and sanitizes file names.
el: Μετατρέπει μη λατινικό κείμενο σε US-ASCII και αποστειρώνει τα ονόματα αρχείων.

en: Other blocks
el: Άλλα μπλοκ

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
el: Το μοναδικό ID του κόμβου στον οποίο δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The formatted content of the comment itself.
el: Το διαμορφωμένο περιεχόμενο του ίδιου του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The unique ID of the author of the node.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του κόμβου.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The human-readable name of the node type.
el: Η αναγνώσιμη από τον άνθρωπο ονομασία του τύπου του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The optional 'mission' of the site.
el: Η 'αποστολή' του ιστότοπου (προαιρετικό).

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: Customize dashboard
el: Προσαρμογή του πίνακα εργαλείων

en: The unique ID of the content item, or "node".
el: Το μοναδικό ID του στοιχείου περιεχομένου ή "κόμβος".

en: Box title
el: Τίτλος του πλαισίου

en: Production (Minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (Uncompressed Code)
el: Ανάπτυξης (μη συμπιεσμένος κώδικας)

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Choose jQuery compression level
el: Επιλέξτε επίπεδο συμπίεσης του jQuery

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η αφιλτράριστη διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: raw user input
el: ανεπεξέργαστα δεδομένα εισόδου από το χρήστη

en: !description year (four digit)
el: !description έτος (τέσσερα ψηφία)

en: !description year (two digit)
el: !description έτος (δύο ψηφία)

en: !description month (full word)
el: !description μήνας (ολογράφως)

en: !description month (abbreviated)
el: !description μήνας (συντομογραφία)

en: !description month (two digits with leading zeros)
el: !description μήνας (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
el: !description μήνας (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description week (two digits with leading zeros)
el: !description εβδομάδα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
el: !description ημέρα (αριθμητική αναπαράσταση της ημέρας της εβδομάδας)

en: !description day (full word)
el: !description ημέρα (ολογράφως)

en: !description day (abbreviation)
el: !description ημέρα (συντομογραφία)

en: !description day (two digits with leading zeros)
el: !description ημέρα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
el: !description ημέρα (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
el: Το αφιλτράριστο κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: Notebook
el: Σημειωματάριο

en: Retroactive transliteration is not supported for the database system of this Drupal installation. If you think this should be fixed please <a href="@issues-url">file an issue</a> in the project issue queue.
el: Η αναδρομική μεταγραφή δεν υποστηρίζεται για τη βάση δεδομένων της συγκεκριμένης εγκατάστασης του Drupal. Αν πιστεύετε ότι αυτό πρέπει να διορθωθεί παρακαλώ <a href="@issues-url">καταχωρήστε ένα θέμα</a> στην ουρά θεμάτων (issue queue) του project.

en: Transliteration is not required.
el: Δεν απαιτείται μεταγραφή.

en: There are currently no files names containing non-ASCII characters.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν αρχεία που να περιέχουν μη-ASCII χαρακτήρες.

en: Transliterated file name
el: Μεταγραμμένο όνομα αρχείου

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
el: Η βάση δεδομένων αυτή τη στιγμή καταγράφει  @x_filenames που περιέχουν μη-ASCII χαρακτήρες.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
el: Σημείωση: ο πίνακας δείχνει μόνο τις πρώτες 10 εγγραφές.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
el: <strong>ΠΡΟΣΟΧΗ:</strong> αν έχετε εισάγει διαδρομές αρχείων ή εικόνων με το χέρι σε πεδία κειμένου (πχ WYSIWYG επεξεργαστές) η μετονομασία των αρχείων θα σπάσει αυτές τις αναφορές. Εφόσον δεν υπάρχει επί του παρόντος αυτοματοποιημένος τρόπος διόρθωσης των αναφορών προς αρχεία σε πεδία κειμένου είναι μια πολύ καλή ιδέα να φυλάξετε (backup) την βάση δεδομένων και τον φάκελο %files εκ των προτέρων. Τα modules με πρόσβαση στα αρχεία μέσω εσωτερικών ID του συστήματος δεν επηρεάζονται.

en: Transliterate file names during upload.
el: Μεταγραφή των ονομάτων των αρχείων κατά τη μεταφόρτωση.

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility.
el: Ενεργοποιήστε για να μετατρέπονται τα ονόματα των αρχείων σε US-ASCII σετ χαρακτήρων για cross-platform συμβατότητα.

en: This is a recommended setting to prevent issues with case-insensitive file systems. It has no effect if transliteration has been disabled.
el: Αυτή είναι μια συνιστώμενη ρύθμιση για την αποφυγή προβλημάτων με συστήματα που δεν κάνουν διαχωρισμό κεφαλαίων-μικρών (case-insensitive). Δεν έχει κανένα αποτέλεσμα αν η μεταγραφή είναι απενεργοποιημένη.

en: Within current month
el: Μέσα στον τρέχοντα μήνα

en: After current month
el: Μετά τον τρέχοντα μήνα

en: The unique ID of the author of the comment.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του σχολίου.

en: The title of the node the comment was posted to.
el: Ο τίτλος του κόμβου στον οποίο δημοσιεύτηκε το σχόλιο.

en: The login name of the author of the node.
el: Το όνομα σύνδεσης (login) του συντάκτη του κόμβου.

en: The email address of the author of the node.
el: Η email διεύθυνση του συντάκτη του κόμβου.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: User's registration
el: Η εγγραφή του χρήστη

en: User's last login
el: Η τελευταία σύνδεση του χρήστη

en: The current date in the user's timezone.
el: Η τρέχουσα ημερομηνία στην ζώνη ώρας (timezone) του χρήστη.

en: The URL of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL alias of the current page.
el: Το URL ψευδώνυμο της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: @token (defined by modules: @modules)
el: @token (ορισμένο από: @modules)

en: Duplicate tokens
el: Διπλότυπα tokens

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
el: Τα παρακάτω tokens έχουν οριστεί από πολλές μονάδες (modules) και ίσως να δημιουργηθούν προβλήματα όταν θα γίνεται αντικατάστασή τους.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: Reactivate
el: Επανενεργοποίηση

en: Archive block
el: Μπλοκ αρχείου
