Panels (6.x-3.11) - en to oc translation catalogue (371 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Weight
oc: Pes

en: Center
oc: Centre

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Path
oc: Camin

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: Panels
oc: Escapolons

en: Panel title
oc: Títol del panèl

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: CSS ID
oc: Identificant (ID) de la CSS

en: The CSS ID to apply to this page
oc: L'identificant (ID) CSS d'aplicar a aquesta pagina

en: panels
oc: escapolons

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Three column 25/50/25
oc: Tres colomnas 25/50/25

en: Left side
oc: Costat esquèrra

en: Middle column
oc: Colomna del mitan

en: Right side
oc: Costat dreit

en: Three column 25/50/25 stacked
oc: Tres colomnas 25/50/25 empiladas

en: Bottom
oc: Bas

en: Three column 33/34/33
oc: Tres colomnas 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
oc: Tres colomnas 33/34/33 empiladas

en: Two column
oc: Doas colomnas

en: Two column stacked
oc: Doas colomnas empiladas

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Your changes have been saved.
oc: Vòstras modificacions son estadas enregistradas.

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de dreita

en: Contains
oc: Conten

en: Overridden
oc: Espotit

en: Width
oc: Largor

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Border
oc: Bordadura

en: Method
oc: Metòde

en: Other
oc: Autre

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Plain
oc: Brut

en: Basic settings
oc: Paramètres de basa

en: Node template
oc: Gabarit del nosèl

en: Change
oc: Modificar

en: Middle
oc: Mitan

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Fixed
oc: Fixe

en: Empty
oc: Void

en: Style
oc: Estil

en: Standard
oc: Estandard

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom deu èsser compausat de caractèrs alfanumerics e de tiret bas (_) solament.

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: No style
oc: Pas cap d'estil

en: Lifetime
oc: Durada de vida

en: No caching
oc: Pas de mesa en cache

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: Change layout
oc: Cambiar la mesa en pagina

en: Contexts
oc: Contèxtes

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Panel pages
oc: Paginas de Panel

en: Panel nodes
oc: Nosèls Panel

en: Mini panels
oc: Mini-panèls

en: Context
oc: Contèxte

en: Unordered
oc: Pas ordenat

en: Ordered
oc: Ordenat

en: New @s
oc: Novèl @s

en: New content of other types
oc: Novèl contengut d'autres sortes

en: New content behavior
oc: Comportement des novèls contenguts

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
oc: Seleccionar lo comportement per defaut del novèl contengut apondut al sistèma. Se marcat, lo novèl contengut serà immediatament e automaticament disponible per èsser apondut a las paginas de Panels. Se non marcat, lo novèl contengut ne serà pas disponible fins al moment que serà spécifiquement autorizat aicí.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
oc: <p>Clicatz sus Sometre per veire una lista completa des tipes de contengut disponibles parametrats amb las valors per defaut que vous avez seleccionadas.</p>

en: Allowed @s content
oc: @s de contengut autorizat(e)s

en: Select allowed layouts
oc: Seleccionar las mesas en forma autorizadas

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
oc: Marcar les cases per autorizar los utilizaires a causir totas las mesas en forma que volètz al moment de la seleccion d'una mesa en forme. Vos cal autorizar al mens una mesa en forma.

en: Keyword
oc: Mot clau

en: 1 year | @count years
oc[0]: @count annada
oc[1]: @count annadas

en: 1 week | @count weeks
oc[0]: @count setmana
oc[1]: @count setmanas

en: Panel content has been updated.
oc: Lo contengut del panèl a été mes a jorn.

en: Choose layout
oc: Causir una mesa en pagina

en: Move content in @layout to
oc: Desplaçar lo contengut de @layout dans

en: Missing content type
oc: Tipe de contengut mancant

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
oc: Lo tipe de contengut d'aqueste panèl es siá mancant siá es estat suprimit. Aqueste panèl ne serà pas afichat.

en: Add content to !s
oc: Apondre del contengut a !s

en: There are no content types you may add to this display.
oc: I a pas de tipes de contengut que vous pourriez apondre a aqueste afichatge.

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
oc: I a pas d'opcions de cache disponibles pel moment. Veuillez activar lo modul Panels Caching per utilizar des opcions de cache.

en: Panel settings
oc: Paramètres del panel

en: No title
oc: Sans títol

en: Deleted/missing content type @type
oc: Tipe de contengut @type suprimit/mancant

en: Columns
oc: Colomnas

en: Row @row, Column @col
oc: Linha @row, Colomna @col

en: Single column
oc: Una sola colomna

en: Two column bricks
oc: Deux colomnas en briques

en: Left above
oc: En haut a esquèrra

en: Right above
oc: En haut a drecha

en: Left below
oc: En bas a esquèrra

en: Right below
oc: En bas a drecha

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
oc: Lo títol d'aqueste mini-panèl. Il pòt èsser supplanté dins la configuracion del blòt.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
oc: La categoria a la quala aqueste mini-panel serà restacat dins lo formulari d'apondon de contengut. Sols los caractèrs alfanumerics en majusculas e minusculas son permis. Se vide, serà restacat a 'Mini panels'.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
oc: Las categorias ne devon contenir que des caractèrs alfanumerics e des espaces.

en: Deleted/missing mini panel @name
oc: Mini-panèl @name suprimit/mancant

en: Untitled mini panel
oc: Mini-panèl sens títol

en: Panel
oc: Panèl

en: Panel layout
oc: Mesa en pagina del panèl

en: Panel content
oc: Contengut del panèl

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
oc: Un identificant (ID) que pòt èsser utilizat per la CSS per l'estil du panèl.

en: Please select a layout.
oc: Seleccionatz una mesa en forma.

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
oc: Crear des nosèls que son divisés en zones amb del contengut seleccionnable.

en: Disable Drupal blocks/regions
oc: Desactivar los blòts/regions Drupal

en: CSS code
oc: Còde CSS

en: Simple cache
oc: Cache simple

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
oc: Lo cache simple es basé sul temps. Es una limite dificil, une fois en cache il restera fins a expiration del temps.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
oc: Se des "arguments" son seleccionats, aqueste contengut serà en cache argument per argument per tot l'afichatge ; se des "contèxtes" son seleccionats, aqueste contengut serà mis en cache per contèxte unique dins lo panèl o l'afichatge ; se "aucun" es seleccionat, il n'y aurà qu'un cache global per aqueste panèl.

en: System block
oc: Blòt sistèma

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
oc: Afichar lo panèl en tant que blòt sistèma ; mai restrictiu que lo reglatge per defaut.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
oc: Lo estil de rendut del panel per defaut ; aficha cada panèl amb un separador.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
oc: Presenta los panèls jos la forme d'una lista HTML.

en: Rounded corners
oc: Caires arredondits

en: Box around
oc: Quadre a l'entorn

en: Each pane
oc: Cada panèl

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Column
oc: Colomna

en: Add new rule
oc: Apondre una novèla règla

en: This node
oc: Aqueste nosèl

en: Landing page
oc: Pagina de destinacion

en: Add region
oc: Apondre una region

en: Column settings
oc: Paramètres de la colomna

en: Row
oc: Linha

en: Row settings
oc: Paramètres de la linha

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Create new
oc: Crear novèl

en: Canvas
oc: Canevas

en: layout
oc: mise en pagina

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Menu selection requires the activation of menu module.
oc: La seleccion del menú requesís l'activation del modul menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
oc: Plus pichon serà lo pes mai haut/à esquèrra il apareisserà.

en: Live preview
oc: Previsualizacion en dirècte

en: - All -
oc: - Tot -

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: All criteria must pass.
oc: Totes los critèris devon èsser verificats.

en: Broken/missing access plugin %plugin
oc: Plugin d'accès %plugin cassé/mancant

en: In code
oc: Dins lo code

en: Enabled, title
oc: Activadas, títol

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Lo nom d'aquesta pagina. Il apparaîtra dins l'interfàcia d'administracion afin de l'identifier facilement.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom sistèma d'aquesta pagina. Il deu èsser unique e ne contenir que des caractèrs alfanumerics e des tirets bas. Un còp creada, vous ne pourrez mai cambiar aquesta valor !

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aquesta pagina, çò que fa o es faîte pour, per l'administracion.

en: That name is used by another page: @page
oc: Aqueste nom es ja utilizat per una autra pagina : @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom d'una pagina pòt pas conténer que des caractèrs alphanumerics e des caractèrs de soulinhaments (_).

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
oc: Aqueste camin es actualament assignat a l'aliàs @alias. Aqueste sistèma ne pòt pas surcargar los aliasses existents.

en: Substitutions
oc: Substitucions

en: @identifier: @title
oc: @identifier : @title

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
oc: La version de l'API de CTools es trop anciana per Panels. Panels requesís al mens la %version.

en: CTools API Version
oc: Version de l'API de CTools

en: Panel page
oc: Pagina del panel

en: You must activate the page manager module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul pagina manager per aquesta foncionalitat.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
oc: Los nosèls de panel son des nosèls de contengut que apparaissent dins vòstras recèrcas. Mais ils son mai limitats que las paginas de panel.

en: Panel node
oc: Nosèl de panel

en: You must activate the panel node module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul panel node per aquesta foncionalitat.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
oc: Las mini panels son des pichonas zones de contengut afichadas coma des blocs, per les besoins de mesa en forma de blòts complexes o de mesas en forma a l'interior de mesas en forma.

en: Mini panel
oc: Mini-panèl

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
oc: Vos cal activar lo modul Mini panels per aquesta foncionalitat.

en: Go to list
oc: Aller a la lista

en: There are no mini panels.
oc: I a pas cap de mini-panèl.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
oc: Actualament, i a pas de paramètres de cambiar, mas de plugins addicionals o de moduls pòdon los vos pòdon provesir dins lo futur.

en: Your changes have been discarded.
oc: Vòstras modificacions son estadas regetadas.

en: Disable this pane
oc: Desactivar aqueste panèl

en: Enable this pane
oc: Activar aqueste panèl

en: CSS properties
oc: Proprietats CSS

en: Invalid pane id.
oc: Identificant (ID) de panèl invalid.

en: Cache method for this display
oc: Metòde de mesa en cache per aqueste afichatge

en: Cache method for !subtype_title
oc: Metòde de cache per !subtype_title

en: Cache settings for this display
oc: Paramètres de cache per aqueste afichatge

en: Cache settings for !subtype_title
oc: Paramètres de cache per !subtype_title

en: Default style for this display
oc: Estil per defaut per aqueste afichatge

en: Panel style for region "!region"
oc: Estil de panèl per la region "!region"

en: Pane style for "!pane"
oc: Estil de panèl per "!pane"

en: Use display default style
oc: Utilizar l'estil d'afichatge per defaut

en: Style settings for @style (display)
oc: Paramètres d'estil per @estil (afichatge)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
oc: Paramètres d'estil per l'estil @estil (Region "!region")

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
oc: Paramètres d'estil per l'estil @estil (Volet "!pane")

en: Configure CSS on !subtype_title
oc: Configurar la CSS sus !subtype_title

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
oc: Identificant CSS d'aplicar a aqueste panèl. Peut rester vide.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
oc: Classa CSS d'aplicar a aqueste panèl. Peut rester vide.

en: Access settings on !subtype_title
oc: Paramètres d'accès a !subtype_title

en: Add visibility rule for !subtype_title
oc: Apondre una règla de visibilitat per !subtype_title

en: Invalid test id.
oc: Identificant (ID) de tèst invalid.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
oc: Configurar la règla de visibilitat per !subtype_title

en: Panel layout has been updated.
oc: La mesa en pagina del panèl es estada mesa a jorn.

en: There is no content in the panel display. If there were content, you would be given an opportunity to select where in the new layout the old content would be placed. Select "Save" or "Continue" to proceed. This change will not be processed if you do not continue.
oc: I a pas de contengut dins l'afichatge del panel. S'il y avait del contengut, auriatz la possibilitat de seleccionar l'endrech dins la novèla mesa en forma ont l'ancian contengut deu èsser plaçat. Seleccionar "Enregistrar" o "Contunhar" per poursuivre. Aquesta modificacion ne serà pas presa en compte se contunhatz pas.

en: Mini panel: "@title"
oc: Mini-panèl : "@title"

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
oc: Crear des mini-panèls pouvant èsser utilizats coma des blòts per Drupal e coma des panèls per d'autres moduls de panèls.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
oc: Una mesa en forma de panel divisée en linhas e colomnas.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
oc: Causir quin contengut pòt èsser apondut als afichatges del nosèl de panel.

en: Show layout designer
oc: Mostrar l'aisina de mesa en pagina

en: Remove column
oc: Enlever la colomna

en: Add row to top
oc: Apondre una linha amont

en: Add row to bottom
oc: Apondre una linha aval

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Add column
oc: Apondre una colomna

en: Add region to left
oc: Apondre una region a esquèrra

en: Add column to left
oc: Apondre una colomna a esquèrra

en: Add region to right
oc: Apondre una region a drecha

en: Add column to right
oc: Apondre una colomna a drecha

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Remove region
oc: Enlever la region

en: Invalid item id.
oc: Identificant (ID) de l'element invalid.

en: Configure column
oc: Configurar la colomna

en: Configure row
oc: Configurar la linha

en: Configure region
oc: Configurar la region

en: Region title
oc: Títol de la region

en: Fluid
oc: Fluide

en: You must remove contained items to change the row container type.
oc: Vos cal enlever los elements contenguts per cambiar lo tipe de conteneur de linha.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
oc: Las elements ne pòdon pas èsser définis coma fluides s'il y a ja des elements fixes d'aqueste costat.

en: Hide layout designer
oc: Amagar l'aisina de mesa en pagina

en: No markup at all
oc: Aucune balisa

en: Each region
oc: Cada region

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
oc: Causir de placer la boite a l'entorn de cada panèl (morceau de contengut) o de cada region (cada colomna o region).

en: Change general settings about this variant.
oc: Modificar los paramètres generals d'aquesta varianta.

en: Selection rules
oc: Règlas de seleccion

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
oc: Contrarotlar lo critèri utilizat per decidir se aquesta varianta es utilizada o pas.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
oc: Apondre des objèctes de contèxte addicionals per qu'aquesta varianta pòsca èsser utilizada pel contengut.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
oc: Apondre los elements de contengut e cambiar lor posicion amb una interfàcia lisar-desplaçar.

en: Move content from old layout
oc: Desplaçar lo contengut de l'anciana mesa en forma

en: Get a preview of what this variant will look like.
oc: Aver un apercebut de çò a qué la varianta se semblarà.

en: This panel will be selected if @conditions.
oc: Aqueste panel serà seleccionat se @condicions.

en: This panel will always be selected.
oc: Aqueste panel serà totjorn seleccionat.

en: Selection rule
oc: Règla de seleccion

en: Panel: @title
oc: Panèl : @title

en: You must select a layout.
oc: Vos cal seleccionar una mesa en forma.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
oc: Vos cal seleccionar una mesa en forma diferenta se volètz cambiar las mesas en formas.

en: Update and preview
oc: Modificar e prévisualiser

en: Administrative title of this variant.
oc: Títol administratiu d'aquesta varianta.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
oc: Marcar per que la pagina désactiva totas las regions afichadas dins lo tèma. Notatz que certans tèmas supportent aqueste paramètre mieux que d'autres. En cas de doute, essayez amb des tèmas en stock per voir.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
oc: Entrar lo còde CSS bien formé aicí ; aqueste còde serà inséré dins la pagina, e ne deuriá èsser utilizat que per des ajustements mineurs. Quand c'est possible, il es préférable de metre la CSS de la pagina dins lo tèma. Per sécurité, aquesta CSS serà filtrée. Es pourquoi certaines CSS pòdon ne pas foncionar.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
oc: Foncions d'afichatge de Core Panels ; ne prpovesisson pas d'UI externe, al mens un autre modul Panels deuriá èsser activat.

en: You may use substitutions in this title.
oc: Podètz utilizar des substitucions dins aqueste títol.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
oc: Las opcions de contengut son separadas per categorias. Seleccionatz una categoria a esquèrra per contunhar.

en: Change the layout of this panel.
oc: Modificar la mesa en pagina d'aqueste panèl.

en: Manage mini panels
oc: Gerir les mini-panèls

en: Header text
oc: Tèxte de l'entèsta

en: &#x2713;Panel title
oc: &#x2713;Títol del panèl

en: No rules
oc: Aucune règla

en: Visibility rules
oc: Règlas de visibilitat

en: Title type
oc: Tipe de títol

en: Manually set
oc: Definit manualament

en: From pane
oc: Depuis lo panèl

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
oc: NOTE : afin d'importar un panèl de nosèls vos cal préalablement definir los paramètres de export.modul sus "Enregistrar en tant que novèl nosèl puis editar", sinon ça ne foncionara pas.

en: Region class
oc: Classa CSS de la region

en: Fixed width
oc: Largor fixe

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
oc: Aqueste camin es ja utilizat. Lo sistèma pòt pas suplantar los camins existents.

en: Menu title
oc: Títol de menú

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
oc: Panels : afichatge "%title" enregistrat jos l'identificant %did

en: Panels: saved display with id %did
oc: Panèls (panels) : afichatge enregistrat amb l'id %did

en: Manage this mini-panel
oc: Gerir aqueste mini-panèl

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Lo nom d'aqueste estil. Il apparaîtra dins l'interfàcia d'administracion per èsser facilement identifié.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion de çò qu'est aqueste estil, çò qu'il fait o a quel usatge il es destiné, per un usatge administratiu

en: You must choose an administrative title.
oc: Vos cal causir un títol administratiu.

en: You must choose a machine name.
oc: Vos cal causir un nom machine.

en: Create custom style
oc: Crear un estil personalizat

en: Make this style available to other regions or panes
oc: Rendez aqueste estil disponible a las autres regions o panèls

en: Basic styles
oc: Estils de basa

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
oc: Una bóstia simple amb una bordadura opcionala. Podètz definir la couleur del tèxte e la bordadura.

en: Header background
oc: Rèireplan de l'entèsta

en: Header border
oc: Bordadura d'entèsta

en: Header font
oc: Poliça de caractèrs de l'entèsta

en: Rounded shadow box
oc: Bóstia amb un cadre arrondi e una ombre portée.

en: Text font
oc: Poliça de caractèrs del tèxte

en: Allows choice of a stylizer style
oc: Permet la seleccion d'un syle de mesa a forme

en: Custom style
oc: Estil personalizat

en: Reverse (NOT)
oc: Inverser (NOT)

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Aquò apareisserà dins l'interfàcia d'administracion per facilement l'identifier.

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
oc: Panels es activat mas CTool es obsolète. Totes los moduls Panels son desactivats fins al moment que CTools serà mes a jorn. Consultar la pagina de statut per mai d'informacion.

en: Panel region
oc: Region de panèl

en: Panel pane
oc: Volet (Panel pane)

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
oc: Obténer una vista d'ensemble des objèctes ligats als Panèls.

en: Custom layout
oc: Mesa en pagina personalizada

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
oc: Las mesas en pagina personalizadas permettent d'apondre mai de mesas en pagina spécifiques al site, que podètz ensuite utilizar dins vòstres panèls.

en: There are no custom layouts.
oc: I a pas cap de mesa en pagina personalizada.

en: Manage custom layouts
oc: Gerir las mesas en pagina personalizadas.

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
oc: Procède al rendut normal del panèl. Es l'opcion la mai commune.

en: Add new pane
oc: Apondre un novèl panèl

en: Customize this page
oc: Personalizar aquesta pagina

en: Panels In-Place Editor
oc: Editor integrat de Panèls

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
oc: Provesís una interfàcia d'utilizaire per gerir des panèls directement dempuèi las paginas a modificar, plutôt que de devoir utilizar l'interfàcia d'administracion des panèls.

en: In-Place Editor
oc: Editeur integrat

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
oc: Permet als utilizaires autorizats de metre a jorn e réorganiser lo contengut al moment de la consultation d'aqueste panèl.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
oc: Las modificacions non salvadas seràn perdudas. Sètz segur que volètz contunhar ?

en: Placeholder for empty "@title"
oc: Placeholder per un "@title" void.

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
oc: Aqueste panèl es en cors de modificacion per l'utilizaire !user e es doncas verrolhat en edicion als autres utilizaires. Aqueste verrolh es en plaça dempuèi !age.
    
    Clicar sus OK per casser aqueste verrolh. Totas las modificacions faites per !user seràn perdudas.

en: Missing layout
oc: Mesa en pagina mancanta

en: mini panel
oc: mini-panèl

en: mini panels
oc: mini-panèls

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: Only one criterion must pass.
oc: Un sol critèri deu passer.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
oc: La mesa en pagina : @layout n'a pas pu èsser trobada. Lo tèma es benlèu desactivat.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
oc: Dins quelle categoria aqueste agencement deuriá aparéisser. Se aqueste camp es daissat void, la categoria serà "Divers".

en: Broken/missing plugin
oc: Plugin corrompu/mancant

en: layouts
oc: mises en pagina

en: Builders
oc: Constructors

en: Reuse layout
oc: Réutilizar la mesa en pagina

en: Canvas settings
oc: Paramètres de canevas

en: Configure canvas
oc: Configurar les canevas

en: Canvas class
oc: Classa de cavenas

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
oc: Aquesta classe serà la classe primaire per aquesta mesa en pagina. Elle serà tanben aponduda a totas las colomnas, linhas e classes de region per s'assurer que las mesas en paginas dins las mesas en paginas ne vont pas ereitar des CSS des uns e des autres. Se daissat void, lo nom de la mesa en pagina o l'identificant de l'afichatge serà utilizat.

en: Column class
oc: Classa de colomna

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las colomnas de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-column.

en: Row class
oc: Classa de linha

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las linhas de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-row.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
oc: Aquesta classe serà aplicada a totas las regions de la mesa en pagina. Se aqueste camp es daissat void, aquò serà : panels-flexible-region.

en: Scale fluid widths for IE6
oc: Met a l'échelle les largors variablas per IE6

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
oc: IE6 ne s’accommòde pas convenablement des largors a 100%. Se aquesta casa es marcada, la largor serà ajustée a 99% per compenser.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
oc: Se una valor es sasida, lo canevas de la mesa en pagina serà figé al nombre de pixels de largor renseigné.

en: Column separation
oc: Séparation des colomnas

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre deux colomnas adjacentes ? Nòta : aquesta marge es utilizada de part e d'autre de la colomna, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Region separation
oc: Séparation des regions

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre doas regions adjacentes ? Nòta : aquesta marge es utilizada de part e d'autre de la region, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Row separation
oc: Séparation des linhas

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
oc: Quin marge interior (padding) utilizar entre deux linhas successives ? Nòta : aquesta marge es utilizada en-dessous e au-dessus de la linha, la valor finale es doncas multipligada per deux.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
oc: Sasir la classe CSS que serà utilizada. Aquò pòt èsser utilizat per aplicar automaticament un estil de vòstre tèma, per exemple.

en: Save this layout for reuse
oc: Enregistrar aquesta mesa en pagina per una réutilizacion

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom d'aqueste agencement, exploitaula informatiquement. Il deu èsser unique e deu pas conténer que des caractèrs alfanumerics e des espaces soulignées. Un còp creat, vous ne pourrez mai modificar aquesta valor !

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion d'aquesta mesa en pagina, çò que fa o a quin usatge elle es destinée, per un usatge administratiu.

en: Keep current panel layout flexible
oc: Conserve la flexibilité de la mesa en pagina del panèl

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
oc: Se aquesta casa e marcada, aqueste panèl contunhara d'utilizar una mesa en pagina générique flexible e ne fera pas usatge de la mesa en pagina enregistrada. Utilizatz aquesta opcion se volètz duplicar aquesta mesa en pagina.

en: That name is used by another layout: @layout
oc: Aqueste nom es utilizat per una autra mesa en pagina : @layout

en: Columns: 1
oc: Colomnas : 1

en: Columns: 3
oc: Colomnas : 3

en: Columns: 2
oc: Colomnas : 2

en: That name is used by another style: @page
oc: Aqueste nom es utilizat per un autre estil : @page

en: Page wizards
oc: Assistants de configuracion de pagina

en: renderer::render_pane_content() hit with a non-array for the context
oc: renderer::render_pane_content() a frappé amb un non-array per contèxte

en: Landing page wizard
oc: Assistant de pagina d'atterrissage

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
oc: Las paginas d'acuèlh son de simples paginas ayant un camin, éventuellement una entrada de menú visible, e una mesa en pagina de panèl amb del contengut simple.

en: Add a visible menu entry for this page
oc: Apondre una entrada de menú visible per aquesta pagina

en: %, !, ?, #, or & cannot appear in the path.
oc: %, !, ?, # e & ne pòdon pas aparéisser dins lo camin.

en: Panel fields
oc: Camps del panèl

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
oc: Aficha los camps dins un panèl plutôt que d'utilizar un gabarit.

en: Changed the panels_display.layout field to the correct size.
oc: Camps panels_display.layout modificat a la talha correcte.
