Pathauto (6.x-1.3) - en to sk translation catalogue (144 entries)

en: content
sk: obsah

en: Remove
sk: Odstrániť

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: forums
sk: fóra

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Node path settings
sk: Nastavenia ciest uzlov

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy obsahu, ktoré majú prázdny vzor)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetok existujúci obsah ktorý zatiaľ nemá aliasy.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Forum path settings
sk: Nastavenia ciest fóra

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetky existujúce fóra a kontajnery fór ktoré zatiaľ nemajú aliasy.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasov generovaných.

en: User path settings
sk: Nastavenia ciest užívateľa

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce stránky používateľských účtov ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Blog path settings
sk: Nastavenia ciest blogu

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce blogy ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: User-tracker path settings
sk: Nastavenia používateľských ciest

en: Pattern for user-tracker page paths
sk: Vzor pre cesty používateľom sledovaných stránok

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce user-tracker stránky, ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre ľubovoľný komponent v aliase (napr., [title]). Odporúčané je 100. Viac informácii nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
sk: Čo má pathauto urobiť, ak sa aktualizuje existujúci obsah, ktorý už má alias?

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Created new alias %dst for %src
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src

en: administer pathauto
sk: spravovať pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: vocabularies and terms
sk: slovníky a termíny

en: users
sk: používatelia

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Ignoring alias %dst due to existing path conflict.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože má konflikt s existujúcou cestou.

en: Ignoring alias %dst because it is the same as the internal path.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože je totožný s internou cestou.

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %dst
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias. %old_alias je teraz presmerovaný na %dst

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
sk: Zdá sa že máte nainštalované Pathauto, ktoré zavisí na module token, ale buď token nieje nainštalovaný alebo je nainštalovaný nesprávne.

en: Double quotes "
sk: Úvodzovky "

en: Single quotes (apostrophe) '
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof) '

en: Back tick `
sk: Spätná úvodzovka `

en: Comma ,
sk: Čiarka ,

en: Period .
sk: Bodka .

en: Hyphen -
sk: Pomlčka -

en: Underscore _
sk: Podčiarkovník _

en: Colon :
sk: Dvojbodka :

en: Semicolon ;
sk: Bodkočiarka ;

en: Pipe |
sk: Zvislý oddelovač |

en: Left curly bracket {
sk: Ľavá zložená zátvorka {

en: Left square bracket [
sk: Ľavá hranatá zátvorka [

en: Right curly bracket }
sk: Pravá zložená zátvorka {

en: Right square bracket ]
sk: Pravá hranatá zátvorka ]

en: Equal =
sk: Rovná sa =

en: Asterisk *
sk: Hviezdička *

en: Ampersand &
sk: Značka &

en: Percent %
sk: Percento %

en: Caret ^
sk: Strieška ^

en: Dollar $
sk: Dolár $

en: Hash #
sk: Mriežka #

en: At @
sk: Zavináč @

en: Exclamation !
sk: Výkričník !

en: Tilde ~
sk: Vlnovka ~

en: Left parenthesis (
sk: Ľavá zátvorka (

en: right parenthesis )
sk: pravá zátvorka )

en: Question mark ?
sk: Otáznik ?

en: Less than <
sk: Menej ako <

en: Greater than >
sk: Viac ako >

en: Back slash \
sk: Opačné lomítko \

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre obsah, ktorý zatiaľ nemá alias

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasov vygenerovaných.

en: Bulk generate forum paths
sk: Hromadné generovanie ciest fóra

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasov generovaných.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre používateľov, ktorý nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre blogy, ktoré nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre user-tracker cesty, ktoré nemajú aliasy.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasov generovaných

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
sk: <p>Poskytuje mechanizmus pre moduly na spravovanie automatického generovania aliasov pre obsah</p>
    <h2>Nastavenia</h2>
    <p>Hodnoty: <strong>Maximálny počet znakov aliasu</strong> a <strong>Maximálny počet znakov komponentu</strong>
    sú Pathautom nastavené na 100 a limit je 128. Tento počet znakov je limitovaný dst
    stĺpcom v databázovej tabuľke url_alias. Predvolený limit počtu znakov databázovej schémy je 128. Ak vložíte
    počet znakov, ktorý sa rovná počtu znakov v stĺpčeku dst spôsobí to problémy v situáciach,
    kde systém potrebuje doplniť ďalšie slovo do aliasu URL. Napr. URL generované
    pre feed bude mať na na konci '/feed'. Mali by ste vložiť hodnotu, ktorá bude rovná počtu znakov dst
    stĺpca mínus počet znakov reťazca, ktorý možno bude vložený do URL. Počet znakov reťazcov,
    ktoré budú vložené na koniec URL závisí od modulov, ktoré mate aktivované a od nastavení
    Pathauto. Odporúčaná a základná hodnota je 100.</p>
    <p><strong>Raw znaky</strong> V Pathauto je vhodné používať -raw formy symbolov. Cesty sú prevedené cez filtračný systém, ktorý zabezpečuje, že raw obsah používateľa bude filtrovaný.
    Chyby pri používaní -raw 
    znakov môžu spôsobiť problémy systému Pathauto na filtráciu interpunkcie.</p>

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako [cat], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [cat-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako  [term], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [term-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: URL alias for the term.
sk: URL alias pre termín

en: URL alias for the parent book.
sk: URL alias pre koreňovú knihu.

en: user blogs
sk: blogy používateľa

en: user trackers
sk: sledovania používateľa

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Update path alias
sk: Aktualizovať alias cesty

en: It appears that the <a href="@token_link">Token module</a> is not installed. Please ensure that you have it installed so that Pathauto can work properly. You may need to disable Pathauto and re-enable it to get Token enabled.
sk: Zdá sa, že <a href="@token_link">modul Token</a> nie je nainštalovaný. Uistite sa prosím, že ho máte nainštalovaný, aby Pathauto mohlo správne fungovať. Možno budete potrebovať zapnúť a vypnúť Pathauto, aby sa Token zapol.

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre vygenerovanie aliasu - odporúčané je 100. Viac detailov sa dozviete v <a href="@pathauto-help">Pomocníkovi pre Pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
sk: Maximálny počet objektov v aliase pri hromadnej aktualizácii

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
sk: Maximálny počet objektov určitého typu, ktoré môžu dostať alias pri hromadnej aktualizácií. Prednastavená hodnota je 50 ale vhodný počet závisí od rýchlosti vášho servera. Ak hromadnej aktualizácii "vyprší čas" alebo sa objaví "biela obrazovka" znížte číslo.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Presmerovať zo starého aliasu.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory. <strong>This option is disabled on your site because you do not have an i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.</strong>
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto. <strong>Táto možnosť je vypnutá pretože v zložke Pathauto nie je žiadny súbor s názvom i18n-ascii.txt.</strong>

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
sk: Redukovať reťazce na písmená a čísla z ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
sk: Slová, ktoré majú byť odstránené z URL aliasu, oddelené čiarkou. Nepoužívajte interpunkciu a WYSIWYG editory na toto pole.

en: Punctuation settings
sk: Nastavenie interpunkcie

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
sk: Použiť -raw náhrady pre text, aby sa vyhlo problémom s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
sk: Vnútorný textový alias pre kanály správ (ponechajte prázdne ak to chcete vypnúť)

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "feed" and "0/feed".
sk: Text, ktorý sa použije pri vytváraní aliasov pre RSS kanály správ. Napríklad sú "kanale" a "0/kanale"

en: You are using the token [%token] which is not valid within the scope of tokens where you are using it.
sk: Používate symbol [%token], ktorý nie je platný s rozsahom znakov, ktoré teraz používate.

en: You are using the token [%token] which has a -raw companion available [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
sk: Používate znak, ktorý má dostupnú -raw náhradu [%raw_token]. Pre vzory Pathauto by ste mali používať -raw verzie znakov, ale pokiaľ naozaj viete čo robíte, môžete používať aj iné hodnoty. Viac informácií nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: NOTE: This field contains potentially incorrect patterns.
sk: Poznámka: Toto pole obsahuje potencionálne nesprávne vzory.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
sk: Máte nastavený znak @name ako oddeľovač a má sa vymazať keď sa stretne s rovnakým znakom v reťazci. Toto môže spôsobovať problémy s vašimi vzormi - hlavne s catpath a termpath. Vhodnejšie bude, ak nastavíte znak @name do poľa "nahradiť oddeľovačom".

en: Choose Aliases to Delete
sk: Vybrať aliasy na vymazanie

en: all aliases
sk: všetky aliasy

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: <p><strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.</p>
sk: <p><strong>Poznámka:</strong> nie je žiadne potvrdzovanie. Buďte si istý pred kliknutím na tlačidlo "Vymazať aliasy!".<br /> Možno by ste si skôr ako použijete túto možnosť mali spraviť zálohu databázy a/alebo tabuľky url_alias.</p>

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasov vygenerovaných.

en: Problem token:  | Problem tokens:
sk[0]: Problémový znak:
sk[1]: Problémové znaky:
sk[2]: Problémové znaky:

en: notify of path changes
sk: oznamuj zmeny cesty

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty pre @node_type (aplikovaný na všetky typy slovníkov @node_type, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
sk: Vzor pre všetky cesty @node_type v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
sk: Vzor pre všetky jazykovo neutrálne cesty @node_type

en: Taxonomy term path settings
sk: Nastavenia cesty taxonomického výrazu

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre termíny, ktoré nemajú aliasy

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
sk: Vytvoernie aliasov pre všetky termíny, ktoré ešte aliasy nemajú.

en: Automated alias settings
sk: Nastavenia automatických aliasov

en: No alias
sk: Žiaden alias
