Performance Logging and Monitoring (6.x-1.24) - en to hu translation catalogue (97 entries)

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Path
hu: Útvonal

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Other
hu: Egyéb

en: Clear
hu: Törlés

en: Logs performance data: page generation times and memory usage.
hu: Teljesítmény adatokat naplóz: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Clear APC
hu: APC kiürítése

en: Clears performance statistics collected in APC.
hu: Az APC-ben összegyűjtött teljesítménystatisztikák törlése.

en: Performance Logs: Summary
hu: Teljesítménynapló összegzés

en: View summary performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Összegző teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: Performance Logs: Details
hu: Teljesítménynapló részletek

en: View detailed, per page, performance logs: page generation times and memory usage.
hu: Részletes, oldalankénti teljesítménynaplók megtekintése: oldallétrehozási idők és memóriahasználat.

en: APC is enabled. It is reasonably safe to enable summary logging on live sites.
hu: Az APC engedélyezve van. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken biztonságos.

en: APC is not enabled. It is <strong>not</strong> safe to enable summary logging to the database on live sites.
hu: Az APC nem engedélyezett. Az összegző naplózás engedélyezése éles webhelyeken <strong>nem</strong> bizonságos.

en: Logging mode
hu: Naplózási mód

en: Detailed logging
hu: Részletes naplózás

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
hu: Memórihasználat és oldallétrehozási idők naplózása minden oldalon. Ez a naplózási mód nagyméretű oldalakhoz <strong>nem</strong> megfelelő, mivel komoly teljesítményromlást okoz. Fejlesztői, vagy a webhely egy tesztmásolatán történő használatra van szánva.

en: Summary logging (DB)
hu: Összegző naplózás (DB)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
hu: Összegző adatok naplózása, mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, valamint az adatbázis memóriahasználata. Ez a naplózási mód a legtöbb éles webhely számára <strong>nem</strong> ajánlott.

en: Summary logging (APC)
hu: Összegző naplózás (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Összegző adatok naplózása az APC-vel (ha telepítve van), mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők valamint a memóriahasználat. Az összegzés az APC memóriában lesz tárolva, ezért nem terheli az adatbázist. Az APC-vel történő naplózás a legtöbb éles webhely számára megfelelő, kivéve, ha az egyedi oldallekérések száma szélsőségesen magas.

en: Database Query timing and count
hu: Adatbázislekérdezés időmérő és számláló

en: Log database timing and count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Please note that this will automatically be enabled and disabled in the settings of the devel module. Also note that enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays.
hu: Adatbázis időzítő és számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Meg kell jegyezni, hogy ez automatikusan engedélyezve, vagy tiltva lesz a <em>Devel</em> modul beállításaiban. Továbbá, az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt és a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorsítótárazásra a memóriában.

en: Accesses threshold
hu: Hozzáférések küszöbértéke

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
hu: Az összegző jelentés megtekintésekor és az APC használatakor csak azok az oldalak lesznek mutatva, melyek hozzáféréseinek száma nagyobb mint a megadott küszöbérték. Továbbá, az időzített feladatok végrehajtásakor az ezzel azonos, vagy ennél kisebb számú hozzáféréssel rendelkező oldalak törölve lesznek, hogy az APC megosztott memóriája ne töltődjön túl. Hasznos a sok találattal rendelkező éles webhelyeken. Fejlesztői webhelyen érdemes 0-ra állítani, hogy minden oldal megjelenjen.

en: # accesses
hu: # hozzáférés

en: Max Memory (MB)
hu: Max memória (MB)

en: Avg Memory (MB)
hu: Átlag memória (MB)

en: Milliseconds (Max)
hu: Ezredmásodperc (Max)

en: Milliseconds (Avg)
hu: Ezredmásodperc (Átlag)

en: Query Millisecs (Max)
hu: Lekérdezés ezredmásodperc (Max)

en: Query Millisecs (Avg)
hu: Lekérdezés ezredmásodperc (Átlag)

en: Query Count (Max)
hu: Lekérdezés szám (max)

en: Query Count (Avg)
hu: Lekérdezésszám (átlag)

en: No statistics available yet.
hu: Még nincs elérhető statisztika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
hu: !shown elérési út megmutatása, több mint !threshold hozzáféréssel, a !total elérési útból.

en: Showing all !total paths.
hu: !total elérési utat jelenít meg.

en: Average memory per page: !mb_avg MB
hu: Átlagos memóriahasználat oldalanként: !mb_avg MB

en: Average milliseconds per page: !ms_avg
hu: Átlag futásidő oldalanként: !ms_avg ms

en: Total number of page accesses: !accesses
hu: Összes oldalletöltés: !accesses

en: First access: !access.
hu: Első hozzáférés: !access.

en: Last access: !access.
hu: Utolsó hozzáférés: !access.

en: Memory (MB)
hu: Memória (MB)

en: Milliseconds (Total)
hu: Ezredmásodpercek (összesen)

en: # Queries
hu: # Lekérdezések

en: Query Milliseconds
hu: Lekérdezés időtartama ezredmásodpercekben

en: Confirm APC clear
hu: APC kiürítésének jóváhagyása

en: Are you sure you want to clear the APC statistics for this site?
hu: Biztosan törölhető ennek a webhelynek az APC statisztikája?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in APC. This action cannot be undone.
hu: Az összes APC gyorsítótárban tárolt teljesítménystatisztikát törli. A művelet nem vonható vissza.

en: Performance statistics collected in APC has been cleared.
hu: Az APC által összegyűjtött teljesítménystatisztikák törölve lettek.

en: Logs detailed and/or summary page generation time and memory consumption for page requests.
hu: Részletes és/vagy összegző oldallétrehozási idő és memóriafelhasználás naplózása minden oldalbetöltésnél.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported. Please note that this settings is enabled or disabled in the settings of the devel module.
hu: Adatbázis lekérdezés időzítő és lekérdezés számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt, illetve a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorsítótárazásra a memóriában, ezért az oldalról jelentett teljes memóriafelhasználás értéke torzíthat. Ezt a lehetőséget a <em>Devel</em> modul beállításainál lehet engedélyezni vagy tiltani.

en: APC is not enabled. Nothing to do ...
hu: Az APC nincs bekapcsolva. Nincs teendő ...

en: Performance logging is not enabled
hu: A teljesítmény naplózása nincs engedélyezve

en: Performance logging
hu: Teljesítmény naplózása

en: Performance logging details
hu: Teljesítménynaplózás részletei

en: Performance logging query
hu: Teljesítménynaplózás lekérdezések

en: Performance logging APC
hu: Teljesítménynaplózás APC

en: Performance logging on live web sites works best if APC is enabled.
hu: A teljesítménynaplózás éles webhelyeken jobban működik, ha az APC engedélyezve van.

en: Performance logging APC memory size
hu: Teljesítménynaplózás APC memóriamérete

en: APC has been configured for !size, which is less than the recommended 48 MB of memory. If you encounter errors when viewing the summary report, then try to increase that limit for APC.
hu: Az APC beállításaiban !size szerepel, ami kisebb, mint a javasolt 48MB. Ha az összegző jelentés megtekintésekor hibák történnek, akkor meg kell növelni az APC méretét.

en: Summary performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Detail performance log is not enabled. Go to the <a href="@link">settings page</a> to enable it.
hu: A részletes teljesítménynaplózás nincs engedélyezve. A <a href="@link">beállítások oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: Performance detailed logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause severe issues on live sites.
hu: Az összegző teljesítménynaplózás <a href="@link">engedélyezve</a> van. Éles webhelyeken komoly problémákat okozhat.

en: Query timing and count logging is <a href="@link">enabled</a>. This can cause memory size per page to be larger than normal.
hu: A lekérdezés időzítő és a számláló naplózása <a href="@link">engedélyezve van</a>. Emiatt az oldalanként felhasznált memória mérete nagyobb lehet a szokásosnál.

en: Administer performance logging
hu: Teljesítménynaplózás adminisztrációja

en: Allows both configuring the performance module and accessing its reports.
hu: Engedélyezi a teljesítmény modul beállítását és a jelentések elérését is.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported.
hu: Adatbázis lekérdezés időzítő és lekérdezés számláló naplózása minden oldalon. Hasznos, ha meg akarjuk tudni, hogy a szűk keresztmetszet az adatbázis lekérdezések nagy száma, vagy pedig a lekérdezésekre fordított idő nagysága. Az engedélyezés memória többletfelhasználással jár a lekérdezések alatt, illetve a lekérdezések karaktersorozatai tömbként kerülnek gyorsítótárazásra a memóriában, ezért az oldalról jelentett teljes memóriafelhasználás értéke torzíthat.

en: Summary performance log is not enabled. Go to the <a href="!link">settings page</a> to enable it.
hu: Összegző teljesítménynapló nincs engedélyezve. Engedélyezni a <a href="!link">beállítások oldalon</a> lehet.

en: MB Memory (Max)
hu: MB memória (Max)

en: MB Memory (Avg)
hu: MB memória (Átlag)

en: ms (Max)
hu: ms (max)

en: ms (Avg)
hu: ms (atlag)

en: Query ms (Max)
hu: Lekérdezés ms (max)

en: Query ms (Avg)
hu: Query ms (átlag)

en: Average duration per page: !ms_avg ms
hu: Átlagos időtartam oldalanként: !ms_avg ms

en: No data has been collected.
hu: Nincsenek összegyűjtött adatok.

en: ms (Total)
hu: ms (összes)

en: Query ms
hu: Lekérdezés ms

en: Average ms per page: !ms_avg
hu: Átlagos ms oldalanként: !ms_avg

en: APC has been configured for !size, which is less than the recommended !min_memory MB of memory. If you encounter errors when viewing the summary report, then try to increase that limit for APC.
hu: Az APC !size méretre van beállítva ami kevesebb mint a javasolt !min_memory MB memóriaméret. Ha hibák jelentkeznek az összegző jelentés megtekintésekor meg kell próbálni növelni ezt az APC korlátot.

en: Summary logging (Memcached)
hu: Összegző naplózás (Memcached)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to Memcached, if installed. The summary will be stored in Memcached memory, and hence there is no load on the database. This logging to Memcached is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
hu: Olyan összegző adatok naplózása mint az átlagos és legnagyobb oldallétrehozási idők, és – ha telepítve van – a Memcached memória felhasználása. Az összegzés a Memcached memóriában lesz tárolva és ezért nem terheli az adatbázist. A Memcached-be történő naplózás megfelelő a legtöbb éles webhelyen, kivéve ha az egyedi oldalelérések száma túlságosan nagy.

en: Confirm Memcache clear
hu: Memcache törlés megerősítése

en: Are you sure you want to clear the Memcache statistics for this site?
hu: Biztosan törölhetőek a webhely Memcache statisztikái?

en: This will clear all the collected performance statistics stored in Memcache. This action cannot be undone.
hu: Ez az összes Memcacheben tárolt teljesítménystatisztikát törölni fogja. A művelet nem vonható vissza.

en: Memcache is not enabled. Nothing to do ...
hu: Memcache nincs engedélyezve. Nincs mit tenni ...

en: Performance statistics collected in Memcache has been cleared.
hu: A Memcacheben gyűjtött statisztikák törölve lettek.

en: Clear Memcache
hu: Memcache törlése

en: Clears performance statistics collected in Memcache.
hu: Törli a Memcacheben gyűjtött statisztikákat.
