Printer, email and PDF versions (6.x-1.18) - en to hu translation catalogue (210 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Content
hu: Tartalom

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Message
hu: Üzenet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Display a PDF version of this page.
hu: Az oldal PDF változatának megjelenítése.

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Hourly threshold
hu: Óránkénti korlátozás

en: Your name
hu: Saját név

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: email
hu: e-mail

en: Logo URL
hu: Logó webcíme

en: Your email
hu: Jelen felhasználó e-mail címe

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Robots META tags
hu: Meta jelölők a keresőrobotoknak

en: Add noindex
hu: noindex hozzáadása

en: Add nofollow
hu: nofollow hozzáadása

en: Add noarchive
hu: noarchive hozzáadása

en: Printer-friendly pages
hu: Nyomtatóbarát oldalak

en: Send to
hu: Címzett

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>TRUE</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Custom stylesheet
hu: Saját stíluslap

en: Common settings
hu: Közös beállítások

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Printer-friendly
hu: Nyomtatóbarát

en: Display a printer-friendly version of this page.
hu: Az oldal nyomtatóbarát változatának megjelenítése.

en: Printer-friendly page link
hu: Nyomtatóbarát változat oldal hivatkozás

en: Printer-friendly URLs list
hu: Nyomtatóbarát webcímek listája

en: Open the printer-friendly version in a new window
hu: Nyomtatóbarát változat megjelenítése új ablakban

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a nyomtatóbarát változat új ablakban/fülön jelenik meg.

en: Send to printer
hu: Küldés a nyomtatóra

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
hu: Automatikusan meghívja a böngésző nyomtatás funkcióját, amikor a nyomtatóbarát változat megjelenik.

en: Display source URL
hu: Forráswebcím megjelenítése

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor az eredeti oldal webcíme megjelenik a nyomtatóbarát változat alján.

en: Add current time/date to the source URL
hu: Az aktuális dátum és idő hozzáadása a forrás webcímhez

en: Display the current date and time in the Source URL line.
hu: Az aktuális dátum és idő mutatása a forráswebcím sorában.

en: Force use of node ID in source URL
hu: A tartalomazonosító használatának kikényszerítése a forráswebcímben

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
hu: A Drupal megpróbálja az oldal álnevét használni, ha az létezik. A közvetlen webcímek kikényszerítéséhez be kell kapcsolni ezt a lehetőséget.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
hu: A keresőrobotok ne indexeljék a nyomtatóbarát oldalakat. Ez egy elvárás a jó kereső motoroktól.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
hu: A keresőrobotok ne kövessék a hivatkozásokat a nyomtatóbarát oldalakon.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
hu: Nem szabványos kulcsszó arra, hogy a keresőrobotok ne jelenítsék meg a „Cached” hivatkozást. A Googlebot értelmezi ezt a kulcsszót.

en: access print
hu: nyomtatás elérése

en: administer print
hu: nyomtatás adminisztrációja

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Font size
hu: Betűméret

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Link style
hu: Hivatkozás stílusa

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: From name
hu: Feladó neve

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Your message
hu: Az üzenet

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az oldalról összegyűjtött webcímek megjelennek a nyomtatóbarát változat alján.

en: Include comments in printer-friendly version
hu: Hozzászólások megjelenítése a nyomtatóbarát változaton

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a felhasználók hozzászólásai is megjelennek a nyomtatóbarát változaton. A <em>Comment</em> modul szükséges hozzá.

en: New window method
hu: Új ablak módja

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
hu: HTML kód használata. Nem felel meg az XHTML Strict szabványnak.

en: Use Javascript (requires browser support)
hu: Javascript használata (a böngészőnek támogatnia kell ezt a funkciót)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
hu: Az oldalak új ablakban/fülön történő megnyitási módjának kiválasztása.

en: Logo options
hu: Logó lehetőségek

en: Logo type
hu: Logó típusa

en: None (Disabled)
hu: Nincs (Tiltott)

en: Current theme's logo
hu: Az aktuális smink logója

en: User-specified
hu: Felhasználó által megadott

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
hu: A nyomtatóbarát változaton megjelenő logó típusának kiválasztása. A felhasználó által megadott esetben az útvonalat vagy a webcímet lejjebb meg kell adni.

en: Upload logo
hu: Logó feltöltése

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférésének hiányában itt lehet feltölteni a logót.

en: Footer options
hu: Lábléc lehetőségek

en: Footer type
hu: Lábléc típusa

en: Site's footer
hu: A webhely lábléce

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
hu: A nyomtatóbarát változaton megjelenő lábléc típusának kiválasztása. Egy felhasználó által megadott lábléc esetében azt lejjebb meg kell adni.

en: Web page options
hu: Weboldal beállítások

en: Links area
hu: Hivatkozások területe

en: Content corner
hu: Tartalom sarka

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
hu: A nyomtatóbarát változat hivatkozások megjelenési helyének kiválasztása. A „Hivatkozások területe” gyakran a tartalom alatt helyezkedik el, míg a „Tartalom sarka” a tartalom jobb felső sarkába helyezi a hivatkozásokat. A hivatkozások letiltásához egyik lehetőséget sem kell kiválasztani. A nyomtatóbarát változat akkor is megtekinthető, ha a hivatkozások le vannak tiltva, mégpedig a !path/nid útvonalon, ahol nid a tartalom numerikus azonosítója.

en: Advanced link options
hu: Haladó hivatkozási lehetőségek

en: Icon only
hu: Csak ikon

en: Icon and Text
hu: Ikon és szöveg

en: Select the visual style of the link.
hu: A hivatkozás vizuális stílusának kiválasztása.

en: Link visibility
hu: Hivatkozás láthatósága

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
hu: Ezt használhatják a smink készítők, hogy megváltoztassák a hivatkozás stílusát, vagy a jQuery modulok az új ablakban történő megnyitáshoz (például greybox vagy thickbox). Több osztályt is meg lehet adni, szóközökkel elválasztva.

en: Show link in system (non-content) pages
hu: Hivatkozás mutatása a rendszer (nem tartalom) oldalakon

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva a nyomtatóbarát változat hivatkozás megjelenik azokon az oldalakon, amit a Drupal vagy az engedélyezett modulok hoztak létre.

en: Published on %site_name
hu: %site_name webhelyen lett közzétéve

en: retrieved on %date
hu: letöltve %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
hu: Nyomtatóbarát változat hivatkozást ad a tartalmakhoz és az adminisztrációs oldalakhoz.

en: Web page
hu: Weboldal

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
hu: A nyomtatóbarát oldal beállításai itt érhetők el: !link

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: Post new comment
hu: Új hozzászólás beküldése

en: Message subject
hu: Üzenet témája

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
hu: Lehetőség van ki-, illetve bekapcsolni a webcím listát minden tartalomtípusnál egyedileg a következő címen: !url.

en: Content Types page
hu: Tartalomtípusok oldal

en: Use URL alias instead of node ID
hu: A webcím álnevet használja a tartalom azonosító helyett

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
hu: Ezt engedélyezve a webcím álnevet használja a hivatkozáshoz a tartalom azonosítója helyett.

en: Link in book hierarchy nodes
hu: Hivatkozás a tartalomjegyzékben

en: Book module link not modified
hu: A könyv modul hivatkozás nem módosult

en: Current page and sub-pages
hu: Az aktuális és az aloldalak

en: Current page only
hu: Csak az aktuális oldal

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
hu: Ezeknek a karaktersorozatoknak a mentése le fogja tiltani a fordíthatóságukat a Drupal nyelvi rendszerében. Az alaphelyzet gomb segítségével visszaállítható az eredeti állapot.

en: Text strings
hu: Szöveg karaktersorozatok

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
hu: A nyomtatóbarát változat hivatkozásában használt szöveg.

en: Most printed
hu: Legtöbbször nyomtatott

en: Show link
hu: Hivatkozás mutatása

en: Show link in individual comments
hu: Hivatkozás mutatása minden hozzászólásnál

en: Show Printer-friendly URLs list
hu: Nyomtatóbarát webcímek listájának mutatása

en: node-specific print configuration
hu: tartalomspecifikus nyomtatási beállítás

en: use PHP for link visibility
hu: PHP kód használata a hivatkozás láthatóságához

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
hu: Adminisztráció > Webhely beállítása > Nyomtatóbarát oldalak

en: Send only the teaser
hu: Csak a bevezető küldése

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor alapértelmezés szerint csak a tartalom előnézetét küldi el a teljes tartalom helyett.

en: Enable teaser/full mode choice
hu: Bevezető/teljes tartalom kiválasztásának engedélyezése

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználó a küldés előtt választhat, hogy a teljes tartalmat, vagy csak a bevezetőt küldi el.

en: Text used in the link to the send by-email form.
hu: A küldés e-mailben hivatkozásában használt szöveg.

en: !user has sent you a message from !site
hu: !user üzenetet küldött erről a webhelyről: !site

en: Message from sender
hu: Üzenet a küldőtől

en: Set the default contents of the message.
hu: Az üzenet alapértelmezett tartalmának beállítása.

en: Thank you for spreading the word about !site.
hu: Köszönet a webhely (!site) népszerűsítéséért.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
hu: Ez az üzenet lesz megjelenítve, miután a felhasználó sikeresen beküldte az űrlapot.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
hu: Vesszővel elválasztva, vagy különböző sorokban több címet is meg lehet adni.

en: Page to be sent
hu: Küldendő oldal

en: View page
hu: Oldal megtekintése

en: Clear form
hu: Űrlap törlése

en: Someone
hu: Valaki

en: an interesting site
hu: egy érdekes webhely

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
hu: Nem lehet több üzenetet küldeni óránként, mint %number. Csökkenteni kell a címzettek számát.

en: print_mail: From %from
hu: print_mail: Feladó %from

en: %name [%from] sent %page to [%to]
hu: %page elküldve %name [%from] által ide: [%to]

en: us
hu: mi

en: Most emailed
hu: Legtöbbször elküldött

en: PDF options
hu: PDF lehetőségek

en: PDF generation tool
hu: PDF előállító eszköz

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
hu: Ez határozza meg, hogy a PDF előállító modul melyik eszközt használja a PDF változat elkészítéséhez.

en: PDF version link
hu: PDF változat hivatkozása

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
hu: A PDF változat hivatkozások megjelenési helyének kiválasztása. A „Hivatkozások területe” gyakran a tartalom alatt helyezkedik el, míg a „Tartalom sarka” a tartalom jobb felső sarkába helyezi a hivatkozásokat. A hivatkozások letiltásához egyik lehetőséget sem kell kiválasztani. A PDF változat akkor is megtekinthető, ha a hivatkozások le vannak tiltva, mégpedig a !path/nid útvonalon, ahol nid a tartalom numerikus azonosítója.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva a PDF változat hivatkozás megjelenik azokon az oldalakon, amit a Drupal vagy az engedélyezett modulok hoztak létre.

en: Open PDF in
hu: A PDF megnyitása

en: Same browser window
hu: Ugyanabban a böngészőablakban

en: New browser window
hu: Új böngészőablakban

en: Save dialog
hu: Mentés párbeszédpanel

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
hu: A felhasználó böngészőjén a PDF változathoz tartozó megnyitási mód kiválasztása.

en: Paper size
hu: Papírméret

en: Choose the paper size of the generated PDF.
hu: Ki kell választani a papír méretét a PDF előállításhoz.

en: Page orientation
hu: Az oldal tájolása

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
hu: A PDF változat tájolásának kiválasztása.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
hu: (Csak TCPDF) A használandó betűkészlet beállítása. Példák: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A TCPDF beágyazza a teljes betűkészletet az előállított PDF dokumentumba. Ha az <em>Unicode</em> nem használatos, akkor a <em>helvetica</em> és a <em>times</em> egy biztonságos választás a PDF fájl kis méreten tartásához. Az <em>Unicode</em> betűtípusok az 1 MB-os tartományba növelik a PDF fájl méretét.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
hu: (Csak TCPDF) Be kell állítani a normál szöveghez tartozó betűméretet. Ez lesz a méretezés bázisértéke a többi szöveg stílushoz.

en: wkhtmltopdf options
hu: WKHTMLTOPDF beállítások

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
hu: Ha ez üresen marad, akkor a generált fájlnév alapértelmezése a tartalom útvonala. Vezérjeleket is lehet használni a fájlnév létrehozásához (lásd a következő listát). A .pdf kiterjesztés automatikusan hozzá lesz fűzve.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
hu: Nem található PDF előállító eszköz! Le kell tölteni egy támogatott PHP PDF előállító eszközt. További részletek a modul INSTALL.txt fájljában.

en: No PDF tool selected
hu: Nincs PDF eszköz kiválasztva

en: Font size must be at least 1.
hu: A betűméret legkisebb értéke 1 lehet.

en: PDF version
hu: PDF változat

en: Text used in the link to the PDF version.
hu: A PDF változat hivatkozásában használt szöveg.

en: Page !n of !total
hu: !n. oldal (összes: !total)

en: Printer-friendly PDF
hu: Nyomtatóbarát PDF

en: Most PDFd
hu: Legtöbbször PDF-esített

en: Adds the capability to export pages as PDF.
hu: Lehetőséget biztosít az oldalak PDF exportjához.

en: Print module form.
hu: <em>Print</em> modul űrlapja.

en: Requires the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultság szükséges.

en: access PDF version
hu: PDF változat elérése

en: Close window after sending to printer
hu: Az ablak bezárása a nyomtatóra küldés után

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
hu: Ha a fentebbi lehetőségek engedélyezettek, akkor ez a lehetőség bezárja az ablakot, miután a tartalma ki lett nyomtatva.

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
hu: (csak WKHTMLTOPDF ) Beállítható néhány parancssori lehetőség, mely át lesz adva a WKHTMLTOPDF programnak. Ezekben vezérjeleket is lehet használni (a lista lejjebb található).

en: Sender name
hu: Feladó neve

en: Sender email
hu: Küldő e-mail címe

en: The path to your custom print cascading stylesheet, if any. The path provided must be relative to the base path. When none is specified, the default module CSS file is used.
hu: Az útvonal az egyedi nyomtatási stíluslaphoz, ha van. A megadott útvonalnak relatívnak kell lennie a bázisútvonalhoz képest. Ha semmi sincs megadva, akkor az alapértelmezés szerinti CSS fájl kerül felhasználásra.

en: Macros: %t (path to theme: "%theme")
hu: Makrók: %t (útvonal a sminkhez: „%theme”)

en: Include named anchors in printer-friendly URLs list
hu: A nevesített horgonyok is szerepeljenek a nyomtatóbarát változat webcímlistájában

en: If set, the list of the URLs at the bottom of the page will include anchors links on the same page.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a lap alján megjelenő webcímlista tartalmazni fogja az oldal horgonyhivatkozásait is.

en: File %file is not readable by the web server.
hu: %file fájl nem olvasható a kiszolgáló számára.

en: Display printer-friendly link in teaser
hu: Mutassa a nyomtatóbarát változat hivatkozást a bevezető nézetben

en: Enabling this will display the link in teaser mode.
hu: Ezt engedélyezve a hivatkozás megjelenik a bevezető nézetben is.

en: Display link to the PDF version in teaser
hu: Mutassa a PDF változat hivatkozást a bevezető nézetben

en: Auto-configure the PDF tool settings
hu: A PDF eszközbeállítások automatikus kezelése

en: If you disable this option, the pdf tool settings must be configured manually. For TCDPF, edit the tcpdf/config/tcpdf_config.php file. For dompdf, edit the dompdf/dompdf_config.inc.php file.
hu: Ha ez a lehetőség le van tiltva, akkor a PDF eszközbeállításokat kézzel kell elvégezni. A TCPDF esetében a tcpdf/config/tcpdf_config.php, míg a DOMPDF esetén a dompdf/dompdf_config.inc.php fájlt kell szerkeszteni.

en: Use dompdf's Unicode Mode
hu: Használja a DOMPDF <em>Unicode</em> módját

en: If enabled, dompdf's Unicode mode is used. If not, the module will attempt to convert some non-ASCII chars to ISO-8859-1.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a DOMPDF <em>Unicode</em> módja lesz használatban. Ha nem, akkor a modul megpróbálja a nem ASCII karaktereket ISO-8859-1-re alakítani.

en: DOMPDF font cache directory
hu: DOMPDF betűkészlet gyorsítótárának könyvtára

en: Non-writable permissions
hu: Nem írható jogosultságok

en: You must change the %fontdir permissions to be writable, as dompdf requires write-access to that directory.
hu: %fontdir könyvtár jogosultságait írhatóra kell változtatni, mert a DOMPDF számára szükséges a könyvtár írhatósága.

en: Inline HTML
hu: Beágyazott HTML

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: The currently selected PDF generation library (%file) is no longer accessible.
hu: A jelenleg kiválasztott PDF előállító eszköz (%file) már nem érhető el.

en: wkhtmltopdf library
hu: WKHTMLTOPDF beállítások

en: Non-executable permissions
hu: Nem írható jogosultságok

en: You must modify the permissions of the wkhtmltopdf file (%file) to make it executable.
hu: Módosítani kell a WKHTMLTOPDF fájl (%file) jogosultságait, hogy futtatható legyen.

en: Inline HTML with Attachment
hu: Beágyazott HTML csatolmánnyal

en: Plain Text with Attachment
hu: Egyszerű szöveg csatolmánnyal

en: Form page title
hu: Űrlapoldal címe

en: TCPDF directory
hu: TCPDF könyvtár

en: Send by email
hu: Küldés e-mailben

en: Send page by email
hu: Oldal küldése e-mailben.

en: Send this page by email.
hu: Ennek az oldalnak küldése e-mailben.

en: Message content
hu: Üzenet szövege

en: PDF filename
hu: PDF fájlnév
