Printer, email and PDF versions (6.x-1.18) - en to sk translation catalogue (164 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Content
sk: Obsah

en: Subject
sk: Predmet

en: Send email
sk: Poslať e-mail

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Links
sk: Odkazy

en: Message
sk: Správa

en: Link
sk: Odkaz

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Display a PDF version of this page.
sk: Zobrazí PDF verziu tejto stránky.

en: Options
sk: Nastavenia

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: Active
sk: Aktívny

en: Block
sk: Blok

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Hourly threshold
sk: Hodinový limit

en: Your name
sk: Vaše meno

en: Source URL
sk: URL adresa zdroja

en: Logo URL
sk: URL adresa loga

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Robots META tags
sk: META značky pre robotov

en: Add noindex
sk: Pridať noindex

en: Add nofollow
sk: Pridať nofollow

en: Add noarchive
sk: Pridať noarchive

en: Printer-friendly pages
sk: Zobrazenie odkazov pre tlač

en: Send to
sk: Adresa príjemcu

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Printer-friendly
sk: Verzia pre tlač

en: Display a printer-friendly version of this page.
sk: Zobraziť verziu pre tlač tejto stránky.

en: Printer-friendly page link
sk: Odkaz na stránku optimalizovanú pre tlač

en: Printer-friendly URLs list
sk: Zoznam URL adries pre tlač

en: Open the printer-friendly version in a new window
sk: Verziu pre tlač otvoriť v novom okne

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
sk: Nastavenie tejto voľby otvorí verziu optimalizovanú pre tlač v novom okne/karte.

en: Send to printer
sk: Odoslať do tlačiarne

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
sk: Po zobrazení verzie pre tlač sa automaticky spustí funkcia tlače v prehliadači.

en: Display source URL
sk: Zobraziť URL adresu zdroja

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
sk: Ak je táto možnosť označená, URL adresa originálnej strany bude zobrazená na spodku verzie pre tlač.

en: Add current time/date to the source URL
sk: Pridať aktuálny čas a dátum k adrese zdroja

en: Display the current date and time in the Source URL line.
sk: Zobrazí aktuálny dátum a čas v riadku URL adresy zdroja.

en: Force use of node ID in source URL
sk: Použiť ID uzla v URL adrese zdroja

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
sk: Drupal sa za normálnych okolností snaží použiť alias, ak je zadefinovaný. Ak chcete miesto aliasov používať stále URL adresy, aktivujte túto možnosť.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
sk: Nariadi robotom, aby neindexovali stránky pre tlač. Odporúčané pre dobrú karmu vyhľadávacieho stroja.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
sk: Nariadi robotom, aby nenasledovali odchádzajúce odkazy na stránkach pre tlač.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
sk: Neštandardná značka,  ktorá inštruuje vyhľadávače, aby nezobrazovali odkazy uložené vo vyrovnávacej pamäti na stránkach pre tlač. Rozpoznávané vyhľadávačom Google.

en: access print
sk: prístup k tlači

en: administer print
sk: riadiť tlač

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Link style
sk: Štýl odkazov

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: Print
sk: Tlačiť

en: Your message
sk: Vaša správa

en: Text only
sk: Iba text

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
sk: Ak je nastavené, zoznam vybraných URL odkazov pre tlač  bude zobrazený na spodku stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
sk: Zahrnúť komentáre do verzie pre tlač

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
sk: Ak je táto možnosť aktívna, používateľské komentáre budú taktiež zahrnuté do verzie pre tlač. Vyžaduje modul komentárov.

en: New window method
sk: SPôsob otvorenia nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
sk: Použiť HTML atribút target (nie je platný v jazyku XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
sk: Používať Javascript (vyžaduje podporu na strane prehliadača)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
sk: Vyberte spôsob, ktorý sa bude používať na otváranie nového okna/karty.

en: Logo options
sk: Nastavenia loga

en: Logo type
sk: Typ loga

en: None (Disabled)
sk: Žiadna (Vypnutá)

en: Current theme's logo
sk: Logo z aktuálnej témy

en: User-specified
sk: Vlastný typ

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
sk: Vyberte typ loga, ktorý sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ loga, zadajte ku nemu cestu alebo URL adresu.

en: Upload logo
sk: Nahrať logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Footer options
sk: Nastavenia päty

en: Footer type
sk: Typ päty

en: Site's footer
sk: Päta použitá na stránke

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
sk: Vyberte typ päty, ktorá sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ päty, zadajte ju nižšie.

en: Web page options
sk: Nastavenia webovej stránky

en: Links area
sk: V oblasti pre odkazy

en: Content corner
sk: V rohu príspevku

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre tlač. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Advanced link options
sk: Rozšírené možnosti odkazov

en: Icon only
sk: Iba ikony

en: Icon and Text
sk: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
sk: Vyberte vzhľad odkazov.

en: Link visibility
sk: Viditeľnosť odkazov

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
sk: Táto hodnota môže byť použitá na zmenu vzhľadu odkazov alebo na otvorenie odkazov v novom okne pomocou modulu jQuery (napr. v greyboxe alebo thickboxe). Viacero tried môžete oddeliť medzerami.

en: Show link in system (non-content) pages
sk: Zobraziť odkaz na systémových stránkach

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na verziu pre tlač na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Published on %site_name
sk: Zverejnené na %site_name

en: retrieved on %date
sk: získaný %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
sk: Pridá odkaz na verziu optimalizovanú pre tlač na stránky s obsahom a administráciou.

en: Web page
sk: Web stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
sk: Nastavenia stránok optimalizovaných pre tlač sú dostupné na stránke !link

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Post new comment
sk: Poslať nový komentár

en: Message subject
sk: Predmet správy

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
sk: Nezabudnite, že môžete zoznam URL odkazov zapnúť/vypnúť osobitne pre každý typ obsahu na stránke !url.

en: Content Types page
sk: Typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
sk: Použiť URL alias miesto ID uzla

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
sk: Zapnutím tejto možnosti sa odkaz bude vytvárať pomocou URL aliasu miesto ID uzla.

en: Link in book hierarchy nodes
sk: Zahrnuté odkazy v hierarchii kníh

en: Book module link not modified
sk: Nemeniť odkazy v knihe

en: Current page and sub-pages
sk: Aktuálna strana a všetky podstrany

en: Current page only
sk: Iba aktuálna strana

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
sk: Uloženie týchto reťazcov vypne ich preklad cez jazykový systém Drupalu. Ak chcete vrátiť pôvodný stav, použite tlačidlo Predvolené nastavenia.

en: Text strings
sk: Textové reťazce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na verziu pre tlač.

en: Most printed
sk: Najčastejšie tlačené

en: Show link
sk: Zobraziť odkaz

en: Show link in individual comments
sk: Zobraziť odkaz v samostatných komentároch

en: Show Printer-friendly URLs list
sk: Zobraziť zoznam URL adries na stránky optimalizované pre tlač

en: node-specific print configuration
sk: samostatné nastavenie tlače pre príspevok

en: use PHP for link visibility
sk: použiť PHP na zobrazenie odkazov

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
sk: Administácia > Nastavenia webu > Tlačové, e-mailové a PDF verzie

en: Send only the teaser
sk: Odoslať iba upútavku

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
sk: Ak je zaškrtnuté, predvolenou voľbou bude odoslanie upútavky namiesto celého príspevku.

en: Enable teaser/full mode choice
sk: Zapnúť prepínač upútavka/celý príspevok

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
sk: Ak je zaškrtnuté, používateľ si bude môcť vybrať, či chce odoslať celý príspevok alebo iba upútavku.

en: Text used in the link to the send by-email form.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na poslanie e-mailom.

en: !user has sent you a message from !site
sk: !user Vám poslal správu zo stránky !site

en: Message from sender
sk: Správa od odosielateľa

en: Set the default contents of the message.
sk: Nastavte predvolený obsah správy.

en: Thank you for spreading the word about !site.
sk: Ďakujeme, že ste poslali informáciu o stránke !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
sk: Táto správa sa zobrazí po úspešnom odoslaní.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
sk: Môžete vložiť viac e-mailových adries oddelených čiarkami a/alebo novými riadkami.

en: Clear form
sk: Vymazať formulár

en: Someone
sk: Niekto

en: an interesting site
sk: zaujímavá stránka

en: %name [%from] sent %page to [%to]
sk: používateľ %name [%from] odoslal %page na adresu [%to]

en: us
sk: nám

en: Most emailed
sk: Najčastejšie odmailované

en: PDF options
sk: Nastavenia PDF

en: PDF generation tool
sk: Nástroj pre generovanie PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
sk: Vyberte nástroj na generovanie PDF, ktorý sa bude používať  týmto modulom na vytváranie PDF verzie.

en: PDF version link
sk: PDF verzia odkazu

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre PDF verziu. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na PDF verziu na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Open PDF in
sk: Otvoriť PDF

en: Same browser window
sk: v tom istom okne prehliadača

en: New browser window
sk: v novom okne prehliadača

en: Save dialog
sk: pomodou dialógu Uložiť

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
sk: Vyberte spôsob, akým má byť otvorené PDF v prehliadači používateľa.

en: Paper size
sk: Veľkosť papiera

en: Choose the paper size of the generated PDF.
sk: Vyberte veľkosť papiera, ktorý sa má pužiť pri generovaní PDF.

en: Page orientation
sk: Orientácia papiera

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
sk: Vyberte, ako sa majú otočiť strany pri generovaní PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte typ písma, ktorý sa má použiť. Napríklad: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
sk: UPOZORNENIE: TCPDF začlení do vygenerovaného PDF aj súbor s písmom. Ak nepoužívate kódovanie Unicode, potom použite písmo helvetica alebo times, ktoré zabezpečia malú veľkosť PDF. Písma Unicode môžu zväčšiť veľkosť PDF až o 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte veľkosť písma, ktorá sa má použiť pre normálny text. Toto je základná hodnota podľa ktorej sa odvíja vzhľad ďalších typov textu.

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
sk: Ak ponecháte pole prázdne, vygeneruje sa základné meno podľa cesty uzla. Na zostavenie mena súboru môžu byť použité Tokeny (pozrite si nasledujúci zoznam). Koncovka .pdf sa pridá automaticky.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
sk: Nebol najdený žiadny nástroj na generovanie PDF! Stiahnite prosím PHP nástroj na generovanie PDF. Viac informácií sa dozviete v súbore INSTALL.txt.

en: No PDF tool selected
sk: Nebol vybraný nástroj na generovanie PDF

en: Font size must be at least 1.
sk: Veľkosť písma musí byť aspoň 1.

en: PDF version
sk: PDF verzia

en: Text used in the link to the PDF version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na PDF verziu.

en: Page !n of !total
sk: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
sk: PDF verzia optimalizovaná pre tlač

en: Most PDFd
sk: Najčastejšie konvertované na PDF

en: Adds the capability to export pages as PDF.
sk: Pridá schopnosť exportovať stránky ako PDF.

en: Message content
sk: Obsah správy
