Profiler Example (6.x-1.1) - en to my translation catalogue (267 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: File
my: ဖိုင်

en: File path
my: ဖိုင် ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Font
my: စာလုံး

en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Year
my: နှစ်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Inline
my: တပြေးတည်း

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Month
my: လ

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Africa/Cairo
my: အာဖရိက/ကိုင်ရို

en: Asia/Rangoon
my: အာရှ/ရန်ကုန်

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: The name of the category.
my: အမျိုးအစား အမည်

en: The id number of the category.
my: အမျိုးအစား အမှတ်

en: Pathauto
my: လမ်းကြောင်းအားအလိုအလျောက်သတ်မှတ်ပါ

en: Other
my: အခြား

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Select all
my: အားလုံးရွေးရန်

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Basic setup
my: အခြေခံတည်ဆောက်ချက်များ

en: Path location
my: တည်ရှိရာ နေရာ

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Display all menu items
my: menu အချက်အလက်အားလုံးပြပါ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: User's name
my: အသုံးပြုသူ၏နာမည်

en: User's email address
my: အသုံးပြုသူ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: Replace
my: အစားထိုးရန်

en: Font size
my: စာလုံးအရွယ်အစား

en: Site's time zone
my: သင့်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: timezone
my: ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: Long
my: ရှည်ရှည်

en: Short
my: တိုတို

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Convert
my: ပြောင်းရန်

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Comment title
my: အကြံပြုချက်/ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Bold
my: ထူရန်

en: Copy
my: ကူးရန်

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Above
my: အပေါ်

en: Date month (full word)
my: ရက်စွဲ လ(အပြည့်အစုံ)

en: Date month (abbreviated)
my: ရက်စွဲ လ(အကျဉ်းချုံး)

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Redo
my: ပြန်လုပ်မည်

en: Italic
my: စောင်းရန်

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Read/Write
my: ဖတ်/ရေး

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Automatic alias
my: အလိုအလျောက်နာမည်အတုပြုလုပ်ပါ

en: Change to lower case
my: စာလုံးအသေးပြောင်းပါ

en: @module help index
my: @module အတွက် အကူအညီရနိုင်သည့် အညွန်း

en: Missing help topic.
my: အကူအညီပေးရေး အကြောင်းအရာ ပျောက်ဆုံးနေသည်။

en: Example help
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာကိုကြည့်ရန်

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: Enable the search module to search help.
my: အကူအညီရယူနိုင်သည့် အကြောင်းအရာများအား ရှာဖွေနိုင်ရန်အတွက် ရှာဖွေရေးမော်ကျူးလ်အား လည်ပတ်လုပ်ဆောင်စေပါ/အလုပ်လုပ်ခွင့်ပြုပါ

en: Module help index
my: မော်ကျူးအကူအညီအညွန်း

en: Search help
my: အကူအညီများကို ရှာဖွေရန်

en: view advanced help topic
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီရယူနိုင်သည့် အကြောင်းအရာများကို ကြည့်ရှုရန်

en: view advanced help index
my: အဆင့်မြင့် အကူအညီများရယူနိုင်သည့် အညွန်းအား ကြည့်ရှုရန်

en: Advanced help
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီများရယူရန်

en: Allow advanced help and documentation.
my: အဆင့်မြင့်အကူအညီရယူခြင်းနှင့် မှတ်တမ်းများအား ခွင့်ပြုပါ

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
my: PHP ပရိုဂရမ်ဘာသာစကားနှင့် ပတ်သက်၍ အကူအညီ  (wikipedia.org မှ) ရယူနိုင်သည့် ဥပမာများကို ကြည့်ရှုရန် အကူအညီအိုင်ကွန်လေးအား နိုပ်ပါ။ အကယ်၍ ရှာဖွေရေးပြုလုပ်လိုပါက စာရင်းများကို နောက်ဆုံးချိန်ထိ မွမ်းမံပြီး ဖြစ်အောင် Cron အား လည်ပတ်စေပါ။

en: Advanced help example
my: အဆင့်အမြင့်အကူအညီရယူနိုင်သည့် ဥပမာပုံစံ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Underline
my: မျဉ်းကြောင်းတားရန်

en: Cut
my: ဖြတ်ရန်

en: About
my: အကြောင်း

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Delete view
my: မြင်ကွင်းပြင်ရန်

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Example:
my: ဥပမာ -

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Citation
my: ရည်ညွှန်းချက်

en: Image preview
my: ဓာတ်ပုံအစမ်းကြည့်ရန်

en: The module that owns this topic.
my: ဤအကြောင်းအရာအား/နှင့် ပိုင်ဆိုင်သည့်/သက်ဆိုင်သည့် မော်ကျူးလ်

en: The topic id.
my: အကြောင်းအရာ အမှတ် -

en: The language this search index relates to.
my: ယခုရှာဖွေရေးစာရင်းနှင့် သက်ဆိုင်သည့် ဘာသာစကား -

en: No alias
my: နာမည်အတုမလုပ်ပါ

en: Comment body
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ်

en: Comment author's user id
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Comment author's user name
my: ထင်မြင်ချက်ရေးသူ၏နာမည်

en: Comment author's home page.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အင်တာနက်လိပ်စာ

en: Comment author's e-mail.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Node language
my: Node ၏ ဘာသာစကား

en: Enabled by default
my: နဂိုကတည်းကခွင့်ပြုထားသည်

en: Align left
my: ဘယ်ညှိရန်

en: Align center
my: အလယ်ညှိရန်

en: Align right
my: ညာညှိရန်

en: Justify
my: ညှိရန်

en: Font style
my: စာလံုးပံုစံ

en: Check spelling
my: စာလုံးပေါင်း သတ်ပုံ စစ်ဆေးရန်

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြည့်

en: Auto save
my: အလိုအလျောက်သိမ်းပါ

en: Left-to-right
my: ဘယ်မှညာ

en: Right-to-left
my: ညာမှဘယ်

en: Emotions
my: စိတ်ခံစားချက်များ

en: Insert date
my: နေ့စွဲအား ထည့်သွင်းရန်

en: Insert time
my: အချိန်အား ထည့်သွင်းရန်

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Spell check
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေးရန်

en: Font Color
my: စာလုံးအရောင်

en: Show/hide hidden elements
my: ဖုံးကွယ်ထားသည့် အရာများအား ပြ/ပိတ်ရန်

en: Convert view
my: မြင်ကွင်းပြောင်းရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Audio format
my: အသံဖိုင်အမျုိးအစား

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
my: @path တွင် အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။ 
    
    @error အမှားအယွင်းအား ရှင်းလင်းချက် --

en: Maximize
my: မြင်ကွင်းအကျယ်ချဲ့ရန်

en: Check spelling as you type
my: ရေးသားနေစဉ်အတွင်း စာလုံးပေါင်းအား စစ်ဆေးရန်

en: Comment title.
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Comment body.
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ်

en: Comment author's user name.
my: ထင်မြင်ချက်ရေးသူ၏နာမည်

en: Comment creation
my: ထင်မြင်ချက်အား ရေးသားခြင်း

en: The current
my: မျက်မှောက်/လက်ရှိ

en: !description year (four digit)
my: !description ခုနှစ် (ဂဏာန်းလေးလုံး)

en: !description year (two digit)
my: !description ခုနှစ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: !description month (full word)
my: !description လ (အပြည့်အစုံ)

en: !description month (abbreviated)
my: !description လ (အတိုကောက်)

en: !description month (two digits with leading zeros)
my: !description လ (ဂဏာန်းနှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
my: !description လ (ဂဏာန်းတစ်လုံး သို့မဟုတ် နှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description week (two digits with leading zeros)
my: !description ပတ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description day (full word)
my: !description နေ့ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: !description day (abbreviation)
my: !description နေ့ (အတိုကောက်)
