Profiler Example (6.x-1.1) - en to sk translation catalogue (2119 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: enabled
sk: povolené

en: delete
sk: zmazať

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: content
sk: obsah

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: error
sk: chyba

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Categories
sk: Kategórie

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Hľadať

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: default
sk: štandardné

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Preset Name
sk: Názov predvoľby

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Blank
sk: Prázdne

en: Top
sk: Navrch

en: Icon
sk: Ikona

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: remove
sk: odstrániť

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Manage
sk: Spravovať

en: forums
sk: fóra

en: Anchor
sk: Kotva

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: read more
sk: čítať ďalej

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Upload image
sk: Nahrať obrázok

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: file
sk: súbor

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Node
sk: Uzol

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Include
sk: Vrátane

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: term
sk: termín

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: All
sk: Všetky

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: View type
sk: Typ pohľadu

en: Page
sk: Stránka

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Off
sk: Vypnúť

en: Never
sk: Nikdy

en: Header
sk: Nadpis

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Poll choices
sk: Možnosti pre anketu

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File MIME type
sk: MIME typ súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Content field
sk: Pole obsahu

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Normal
sk: Normálny

en: %time ago
sk: pred %time

en: Authored by
sk: Autor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Scale
sk: Škálovať

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Amount
sk: Množstvo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: State
sk: Stav

en: Code
sk: Kód

en: Recipient
sk: Príjemca

en: OR
sk: ALEBO

en: security
sk: bezpečnosť

en: node
sk: uzol

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Method
sk: Metóda

en: Africa/Algiers
sk: Afrikaa/Alžír

en: Africa/Asmera
sk: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
sk: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
sk: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
sk: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
sk: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sk: Afrika/Káhira

en: Africa/Ceuta
sk: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
sk: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
sk: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
sk: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
sk: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
sk: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sk: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
sk: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sk: Afrika/Chartún

en: Africa/Kigali
sk: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sk: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sk: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sk: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
sk: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sk: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sk: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sk: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sk: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sk: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sk: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sk: Afrika/Mogadišo

en: Africa/Nairobi
sk: AfrikaNairobi

en: Africa/Ndjamena
sk: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
sk: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
sk: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
sk: Afrika/Tripolis

en: Africa/Tunis
sk: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sk: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
sk: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sk: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
sk: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
sk: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
sk: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
sk: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sk: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
sk: Amerika/Atka

en: America/Barbados
sk: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sk: Amerika/Belem

en: America/Belize
sk: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
sk: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sk: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sk: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
sk: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sk: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
sk: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
sk: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
sk: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
sk: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
sk: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
sk: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
sk: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
sk: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
sk: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
sk: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
sk: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
sk: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
sk: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
sk: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sk: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sk: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
sk: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sk: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
sk: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
sk: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
sk: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
sk: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sk: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
sk: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
sk: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
sk: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sk: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sk: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
sk: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
sk: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
sk: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
sk: Amerika/Halifax

en: America/Havana
sk: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sk: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
sk: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sk: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
sk: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
sk: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
sk: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
sk: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sk: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
sk: Amerika/Jamajka

en: America/Jujuy
sk: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
sk: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
sk: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
sk: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
sk: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
sk: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sk: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sk: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
sk: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
sk: Amerika/Maceio

en: America/Managua
sk: Amerika/Managua

en: America/Manaus
sk: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
sk: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
sk: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
sk: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sk: Amerika/Menominee

en: America/Merida
sk: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
sk: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
sk: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
sk: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
sk: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
sk: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
sk: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
sk: Amerika/Nassau

en: America/New_York
sk: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
sk: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sk: Amerika/Nome

en: America/Noronha
sk: Amerika/Noronha

en: America/Panama
sk: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sk: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sk: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sk: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
sk: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
sk: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
sk: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
sk: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
sk: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
sk: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
sk: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sk: Amerika/Recife

en: America/Regina
sk: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
sk: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
sk: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
sk: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sk: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sk: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
sk: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
sk: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
sk: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
sk: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
sk: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
sk: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
sk: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sk: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
sk: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
sk: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
sk: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
sk: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
sk: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sk: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
sk: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
sk: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
sk: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
sk: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
sk: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
sk: Antarktída/Casey

en: Antarctica/Davis
sk: Antarktída/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
sk: Antarktída/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
sk: Antarktída/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
sk: Antarktída/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
sk: Antarktída/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sk: Antarktída/Južný_pól

en: Antarctica/Syowa
sk: Antarktída/Syowa

en: Antarctica/Vostok
sk: Antarktída/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
sk: Arktída/Longyearbyen

en: Asia/Aden
sk: Ázia/Aden

en: Asia/Almaty
sk: Ázia/Almaty

en: Asia/Amman
sk: Ázia/Amman

en: Asia/Anadyr
sk: Ázia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
sk: Ázia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
sk: Ázia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
sk: Ázia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
sk: Ázia/Ašchabád

en: Asia/Baghdad
sk: Ázia/Bagdád

en: Asia/Bahrain
sk: Ázia/Bahrain

en: Asia/Baku
sk: Ázia/Baku

en: Asia/Bangkok
sk: Ázia/Bangkok

en: Asia/Beirut
sk: Ázia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
sk: Ázia/Bishkek

en: Asia/Brunei
sk: Ázia/Brunei

en: Asia/Calcutta
sk: Ázia/Calcutta

en: Asia/Chungking
sk: Ázia/Chungking

en: Asia/Colombo
sk: Ázia/Colombo

en: Asia/Dacca
sk: Ázia/Dacca

en: Asia/Damascus
sk: Ázia/Damascus

en: Asia/Dhaka
sk: Ázia/Dhaka

en: Asia/Dili
sk: Ázia/Dili

en: Asia/Dubai
sk: Ázia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sk: Ázia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sk: Ázia/Gaza

en: Asia/Harbin
sk: Ázia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sk: Ázia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sk: Ázia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sk: Ázia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sk: Ázia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
sk: Ázia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
sk: Ázia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
sk: Ázia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sk: Ázia/Kábul

en: Asia/Kamchatka
sk: Ázia/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sk: Ázia/Karachi

en: Asia/Kashgar
sk: Ázia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
sk: Ázia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sk: Ázia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sk: Ázia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sk: Ázia/Kuching

en: Asia/Kuwait
sk: Ázia/Kuwait

en: Asia/Macao
sk: Ázia/Macao

en: Asia/Magadan
sk: Ázia/Magadan

en: Asia/Manila
sk: Ázia/Manila

en: Asia/Muscat
sk: Ázia/Muscat

en: Asia/Nicosia
sk: Ázia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
sk: Ázia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sk: Ázia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
sk: Ázia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
sk: Ázia/Pchjong_Jang

en: Asia/Qatar
sk: Ázia/Qatar

en: Asia/Rangoon
sk: Ázia/Rangún

en: Asia/Riyadh
sk: Ázia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
sk: Ázia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
sk: Ázia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
sk: Ázia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
sk: Ázia/Saigon

en: Asia/Samarkand
sk: Ázia/Samarkand

en: Asia/Seoul
sk: Ázia/Soul

en: Asia/Shanghai
sk: Ázia/Šanghaj

en: Asia/Singapore
sk: Ázia/Singapore

en: Asia/Taipei
sk: Ázia/Taipei

en: Asia/Tashkent
sk: Ázia/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sk: Ázia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sk: Ázia/Tehrán

en: Asia/Tel_Aviv
sk: Ázia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
sk: Ázia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
sk: Ázia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
sk: Ázia/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
sk: Ázia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sk: Ázia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
sk: Ázia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sk: Ázia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sk: Ázia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sk: Ázia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sk: Ázia/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sk: Ázia/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sk: Ázia/Jerevan

en: Atlantic/Azores
sk: Atlantik/Azory

en: Atlantic/Bermuda
sk: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Canary
sk: Atlantik/Kanárske_ostrovy

en: Atlantic/Cape_Verde
sk: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
sk: Atlantik/Faerské_ostrovy

en: Atlantic/Jan_Mayen
sk: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
sk: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
sk: Atlantik/Južná_Georgia

en: Atlantic/Stanley
sk: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
sk: Austrália/ACT

en: Australia/Adelaide
sk: Austrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sk: Austrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
sk: Austrália/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
sk: Austrália/Canberra

en: Australia/Darwin
sk: Austrália/Darwin

en: Australia/Hobart
sk: Austrália/Hobart

en: Australia/LHI
sk: Austrália/LHI

en: Australia/Lindeman
sk: Austrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sk: Austrália/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
sk: Austrália/Melbourne

en: Australia/NSW
sk: Austrália/NSW

en: Australia/North
sk: Austrália/sever

en: Australia/Perth
sk: Austrália/Perth

en: Australia/Queensland
sk: Austrália/Queensland

en: Australia/South
sk: Austrália/juh

en: Australia/Sydney
sk: Austrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
sk: Austrália/Tasmania

en: Australia/Victoria
sk: Austrália/Victoria

en: Australia/West
sk: Austrália/západ

en: Australia/Yancowinna
sk: Austrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
sk: Európa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sk: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
sk: Európa/Atény

en: Europe/Belfast
sk: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
sk: Európa/Belehrad

en: Europe/Berlin
sk: Európa/Berlín

en: Europe/Bratislava
sk: Európa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sk: Európa/Brusel

en: Europe/Bucharest
sk: Európa/Bukurešť

en: Europe/Budapest
sk: Európa/Budapešť

en: Europe/Chisinau
sk: Európa/Kišiňov

en: Europe/Copenhagen
sk: Európa/Kodaň

en: Europe/Dublin
sk: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sk: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
sk: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
sk: Európa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
sk: Európa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sk: Európa/Kyjev

en: Europe/Lisbon
sk: Európa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
sk: Európa/Ľubľana

en: Europe/London
sk: Európa/Londýn

en: Europe/Luxembourg
sk: Európa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
sk: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
sk: Európa/Malta

en: Europe/Minsk
sk: Európa/Minsk

en: Europe/Monaco
sk: Európa/Monako

en: Europe/Moscow
sk: Európa/Moskva

en: Europe/Nicosia
sk: Ázia/Nikózia

en: Europe/Oslo
sk: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
sk: Európa/Paríž

en: Europe/Prague
sk: Európa/Praha

en: Europe/Riga
sk: Európa/Riga

en: Europe/Rome
sk: Európa/Rím

en: Europe/Samara
sk: Európa/Samara

en: Europe/San_Marino
sk: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sk: Európa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sk: Európa/Simferopoľ

en: Europe/Skopje
sk: Európa/Skopje

en: Europe/Sofia
sk: Európa/Sofia

en: Europe/Stockholm
sk: Európa/Štokholm

en: Europe/Tallinn
sk: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
sk: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
sk: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
sk: Európa/Užhorod

en: Europe/Vaduz
sk: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sk: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
sk: Európa/Viedeň

en: Europe/Vilnius
sk: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
sk: Európa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sk: Európa/Záhreb

en: Europe/Zaporozhye
sk: Európa/Záporožie

en: Europe/Zurich
sk: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
sk: Indický_oceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sk: Indický_oceán/Chagos

en: Indian/Christmas
sk: Indický_oceán/Vianočné_ostrovy

en: Indian/Cocos
sk: Indický_oceán/Kokosové_ostrovy

en: Indian/Comoro
sk: Indický_oceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
sk: Indický_oceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sk: Indický_oceán/Mahe

en: Indian/Maldives
sk: Indický_oceán/Maledivy

en: Indian/Mauritius
sk: Indický_oceán/Maurícius

en: Indian/Mayotte
sk: Indický_oceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
sk: Indický_oceán/Reunión

en: Pacific/Apia
sk: Tichý_oceán/Apia

en: Pacific/Auckland
sk: Tichý_oceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
sk: Tichý_oceán/Chatham

en: Pacific/Easter
sk: Tichý_oceán/Veľkonočné_ostrovy

en: Pacific/Efate
sk: Tichý_oceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
sk: Tichý_oceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
sk: Tichý_oceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sk: Tichý_oceán/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sk: Tichý_oceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sk: Tichý_oceán/Galapágy

en: Pacific/Gambier
sk: Tichý_oceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sk: Tichý_oceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
sk: Tichý_oceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
sk: Tichý_oceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sk: Tichý_oceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
sk: Tichý_oceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sk: Tichý_oceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sk: Tichý_oceán/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
sk: Tichý_oceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sk: Tichý_oceán/Markézy

en: Pacific/Midway
sk: Tichý_oceán/Midway

en: Pacific/Nauru
sk: Tichý_oceán/Nauru

en: Pacific/Niue
sk: Tichý_oceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
sk: Tichý_oceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sk: Tichý_oceán/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
sk: Tichý_oceán/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sk: Tichý_oceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sk: Tichý_oceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
sk: Tichý_oceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sk: Tichý_oceán/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
sk: Tichý_oceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sk: Tichý_oceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
sk: Tichý_oceán/Samoa

en: Pacific/Tahiti
sk: Tichý_oceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sk: Tichý_oceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
sk: Tichý_oceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sk: Tichý_oceán/Truk

en: Pacific/Wake
sk: Tichý_oceán/Wake

en: Pacific/Wallis
sk: Tichý_oceán/Wallis

en: Pacific/Yap
sk: Tichý_oceán/Yap

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Now
sk: Teraz

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: The name of the menu the node belongs to.
sk: Názov menu, ku ktorému patrí uzol.

en: Node path settings
sk: Nastavenia ciest uzlov

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy obsahu, ktoré majú prázdny vzor)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetok existujúci obsah ktorý zatiaľ nemá aliasy.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
sk: Slovník ku ktorému patrí prvá kategória stránky.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: The name of the category.
sk: Meno kategórie

en: The id number of the category.
sk: ID číslo kategórie

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Forum path settings
sk: Nastavenia ciest fóra

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetky existujúce fóra a kontajnery fór ktoré zatiaľ nemajú aliasy.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasov generovaných.

en: User path settings
sk: Nastavenia ciest užívateľa

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce stránky používateľských účtov ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Blog path settings
sk: Nastavenia ciest blogu

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce blogy ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: User-tracker path settings
sk: Nastavenia používateľských ciest

en: Pattern for user-tracker page paths
sk: Vzor pre cesty používateľom sledovaných stránok

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce user-tracker stránky, ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre ľubovoľný komponent v aliase (napr., [title]). Odporúčané je 100. Viac informácii nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
sk: Čo má pathauto urobiť, ak sa aktualizuje existujúci obsah, ktorý už má alias?

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Created new alias %dst for %src
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src

en: administer pathauto
sk: spravovať pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Basic
sk: Základné

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Both
sk: Oba

en: Filtered text (user selects input format)
sk: Filtrovaný text (používateľom vybraný vstupný formát)

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
sk: Maximálna dĺžka poľa určená počtom znakov. Pre nelimitovanú veľkosť nechajte prázdne.

en: Rows
sk: Riadky

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: As Time Ago
sk: Ako čas pred

en: access all views
sk: prístup ku všetkým pohľadom

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
sk: Views sú prispôsobené zoznamy obsahov vášho systému; sú veľmi konfigurovateľné a umožnia vám ovládať to, ako budú zoznamy obsahov zobrazené.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Summary, sorted ascending
sk: Výsledok, zoradený vzostupne

en: Summary, sorted descending
sk: Výsledok, zoradený zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Expose
sk: Ukázať

en: Down
sk: Dolu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: administer views
sk: administrácia pohľadov

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Allow users to choose default
sk: Umožniť používateľom zvoliť základný stav

en: Buttons and plugins
sk: Tlačítka a rozšírenia

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Toolbar location
sk: Umiestnenie lišty nástrojov

en: Path location
sk: Umiestnenie cesty

en: Enable resizing button
sk: Zapnúť panel na zmenu veľkosti

en: Block formats
sk: Blokové prvky

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Verify HTML
sk: Skontrolovať HTML

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
sk: Zmeniť značky &lt;font&gt; na štýly

en: Remove linebreaks
sk: Odstrániť zalomenia riadkov

en: Apply source formatting
sk: Použiť formátovanie na zdrojový kód

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: Close
sk: Zatvoriť

en: filters
sk: filtre

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: Edit group
sk: Upraviť skupinu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Threshold
sk: Hraničná hodnota

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: File attachments
sk: Priložené súbory

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: File Upload
sk: Nahrávanie súboru

en: Timer
sk: Časovač

en: in
sk: v

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: access administration menu
sk: prístup k administračnému menu

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Token actions
sk: Akcie Tokenu

en: Replacement value
sk: Hodnota na nahradenie

en: tokens
sk: tokeny

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: User's name
sk: Meno používateľa

en: User's ID
sk: ID používateľa

en: User's email address
sk: E-mail používateľa

en: User's registration date
sk: Dátum registrácie používateľa

en: User's last login date
sk: Posledné prihlásenie používateľa

en: The current date in the user's timezone
sk: Dátum v časovej zóne používateľa

en: The URL of the user's profile page.
sk: URL adresa stránky používateľského profilu.

en: The URL the user's account editing page.
sk: URL stránky zmeny účtu používateľa

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Query
sk: Dotaz

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: timezone
sk: Časové pásmo

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Default Display
sk: Predvolené zobrazenie

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Long
sk: Dlhý

en: Short
sk: Krátky

en: To date
sk: Po dátum

en: From date
sk: Od dátumu

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Source type
sk: Typ zdroja

en: body
sk: telo

en: Date field
sk: Dátum

en: Url field
sk: Url pole

en: Uid field
sk: Uid pole

en: !type Fields
sk: !type Polia

en: Moderated
sk: Moderované

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Randomize
sk: Náhodne

en: AND
sk: A

en: Revert
sk: Vrátiť

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Display fields
sk: Zobraziť polia

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: or
sk: alebo

en: Poll settings
sk: Nastavenia ankety

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Style
sk: Štýl

en: revert
sk: vrátiť

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: vocabularies and terms
sk: slovníky a termíny

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: %type settings
sk: nastavenia %type

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: edit
sk: upraviť

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Path to the "convert" binary
sk: Cesta k spustiteľnému súboru "convert"

en: Formats
sk: Formáty

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: The primary identifier for a node.
sk: Hlavný identifikátor pre tento uzol.

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Translations
sk: Preklady

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Related content
sk: Súvisiaci obsah

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: users
sk: používatelia

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Comment title
sk: Titulok komentára

en: Enable custom alternate text
sk: Povoliť voliteľný alternatívny text

en: Enable custom title text
sk: Povoliť voliteľný text nadpisu

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: Show blocks
sk: Zobraziť bloky

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Information
sk: Informácia

en: No content types available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne typy obsahu.

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en:  content
sk:  obsah

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: Date API requirements
sk: Požiadavky Date API

en: Relative
sk: Relatívne

en: Default value for To date
sk: Predvolená hodnota pre Dokedy

en: Above
sk: Nad

en: Number of values
sk: Počet hodnôt

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
sk: Upozornenie! Zmena tohto nastavenia, po tom ako boli dáta vytvorené, môže nakoniec spôsobiť stratu dát!

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: The raw date value.
sk: Nespracovaná hodnota dátumu

en: The formatted date.
sk: Formátovaný dátum

en: The raw date timestamp.
sk: Nespracovaná časová známka dátumu

en: Date year (four digit)
sk: Rok (štyri cifry)

en: Date year (two digit)
sk: Rok (dve cifry)

en: Date month (full word)
sk: Mesiac (celé slovo)

en: Date month (abbreviated)
sk: Mesiac (skratka)

en: Date month (two digit, zero padded)
sk: Mesiac (dve cifry, s nulou)

en: Date month (one or two digit)
sk: Mesiac (jedna alebo dve cifry)

en: Date week (two digit)
sk: Týždeň (dve cifry)

en: Date day (full word)
sk: Deň (celé slovo)

en: Date day (abbreviation)
sk: Deň (skratka)

en: Date day (two digit, zero-padded)
sk: Deň (dve cifry, s nulou)

en: Date day (one or two digit)
sk: Deň (jedna alebo dve cifry)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
sk: Ak má pole definované pole to-date, potom majú niektoré tokeny tvar [to-????], kde ???? je normálny token.

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Date PHP4
sk: Dátum PHP4

en: Previous field
sk: Predchádzajúce pole

en: Next field
sk: Ďalšie pole

en: Increment
sk: Vzostupne

en: Decrement
sk: Zostupne

en: Until
sk: Do

en: Day of Month
sk: Deň v mesiaci

en: Day of Week
sk: Deň v týždni

en: Except
sk: Okrem

en: set the site timezone name
sk: nastavenie mena časového pásma stránky

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: site timezone name
sk: meno časového pásma stránky

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online <a href="@handbook-cck">príručke CCK</a> alebo na  <a href="@project-cck">stránke projektu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu a ich označenia sa majú zobraziť v upútavke a v plnom zobrazení.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu sa majú zobraziť v nasledujúcich kontextoch.

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Search Index
sk: Index hľadania

en: Search Result
sk: Výsledok hľadania

en: Updating field type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu poľa %type s modulom %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu widget-u %type s modulom %module.

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Remove field
sk: Odstrániť pole

en: Allows administrators to define new content types.
sk: Umožňuje administrátorom definovať nové typy obsahu.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti asociatívne pole povolených hodnôt. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, pole vrátené týmto kódom prepíše zoznam uvedený vyššie.

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Used in
sk: Použité v

en: No fields have been defined for any content type yet.
sk: Zatiaľ neboli definované žiadne polia pre ľubovoľný typ obsahu.

en: no styling
sk: žiadna úprava

en: simple
sk: jednoduchý

en: fieldset
sk: skupina polí

en: fieldset - collapsible
sk: skupina polí - rozbaľovacia

en: fieldset - collapsed
sk: skupina polí - zbalená

en: Added field %label.
sk: Pridané pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
sk: Nastal problém pri pridávaní poľa %label.

en: There was a problem creating field %label.
sk: Nastal problém pri vytváraní poľa %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah v tomto poli, bude odstránený. Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Removed field %field from %type.
sk: Odstránené pole %field z %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
sk: Nastal problém pri odstraňovaní %field z %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v type obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v hociktorom type obsahu.

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota je nesprávna.

en: Saved field %label.
sk: Uložené pole %label.

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
sk: Databáza bola zmenená a dáta boli presunuté alebo odstránené.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
sk: Nastala chyba a zmena databázy neprebehla do konca.

en: Processing %title
sk: Spracúva sa %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: The content fields table %name has been deleted.
sk: Tabuľka polí obsahu %name bola odstránená.

en: Raw number value
sk: Nespracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
sk: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
sk: Nespracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
sk: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
sk: Referované ID používateľa

en: Referenced user name
sk: Referované meno používateľa

en: Group multiple values
sk: Zoskupovať viacnásobné hodnoty

en: Select the content type to export.
sk: Vybrať typ obsahu pre export.

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
sk: Kopírovať exportovaný text a vložiť ho do iného typu obsahu použitím funkcie import.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
sk: Tento formulár importuje definície exportované z iného typu obsahu alebo inej databázy.<br />Nezabudnite, že polia nemôžu byť duplikované v rámci rovnakého projektu, takže importované polia budú pridané iba ak už neexistujú vo vybranom type.

en: <Create>
sk: &lt;Vytvoriť&gt;

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Paste the text created by a content export into this field.
sk: Vložiť text vytvorený exportom obsahu do tohto poľa

en: The import data is not valid import text.
sk: Importované dáta niesu správnym importovaným textom.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
sk: Nasledujúce moduly musia byť povolené, aby tento import fungoval: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
sk: Typ obsahu %type už v databáze existuje.

en: Exiting. No import performed.
sk: Existuje. Nevykonal sa žiadny import.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
sk: Pole %field_label (%field_name) bolo pridané do obsahu typu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
sk: Nastala chyba spôsobená exportom dát "nastavení zobrazenia"  pre pole %field_name.<br /> Databázová chyba: '%db_err'.

en: Content Copy
sk: Kopírovať obsah

en: Enables ability to import/export field definitions.
sk: Povoliť import/export definícií polí.

en: view
sk: pohľad

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
sk: Prosím hneď <a href="!url">nastavte vaše povolenia pre polia</a>. Všetky polia sú predvolene neprístupné.

en: Content Permissions
sk: Povolenia obsahu

en: These settings apply to the group in the node editing form.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu vo formulári na editáciu uzla.

en: always open
sk: vždy otvorené

en: collapsible
sk: rozbaľovací

en: collapsed
sk: zbalený

en: Instructions to present to the user on the editing form.
sk: Pokyny zobrazené používateľovi na formulári pre editáciu.

en: These settings apply to the group on node display.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu pri zobrazení uzla.

en: A description of the group.
sk: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
sk: Skupina %group_name bola odstránená.

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Store the ID of a related node as an integer value.
sk: Uloží ID príbuzného uzla ako hodnotu integer.

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Store a number in the database as an integer.
sk: Uložiť číslo do databázy ako integer.

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pevnou desatinnou čiarkou.

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Store a number in the database in a floating point format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pohyblivou desatinnou čiarkou.

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
sk: Znak, ktorý budú používatelia vkladať, ako znak desatinnej čiarky vo formulároch.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
sk: Definujte reťazec ktorý by mal byť pred hodnotou, ako $ alebo €. Ak nechcete predponu nechajte prázdne. Reťazce pre jednotné a množné číslo oddeľte znakom | (libra|libry).

en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
sk: "Minimum" musí byť číslo.

en: "Maximum" must be a number.
sk: "Maximum" musí byť číslo.

en: unformatted
sk: neformátované

en: Defines numeric field types.
sk: Definovať typy číselných polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
sk: Definuje výber, zaškrtávacie pole a prepínacie tlačidlá pre textové a číselné polia.

en: Store text in the database.
sk: Uložiť text v databáze.

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Defines simple text field types.
sk: Definovať jednoduché typy textového poľa.

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: Store the ID of a related user as an integer value.
sk: Uloží ID súvisiaceho používateľa ako celé číslo.

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Reverse link
sk: Spätný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
sk: Ak je zašktrnuté, tak sa spätný odkaz na uzol zobrazí v zázname referencovaného používateľa.

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Hide
sk: Skryť

en: Read/Write
sk: Čítanie/Písanie

en: Global
sk: Globálny

en: arguments
sk: argumenty

en: X offset
sk: Odsadenie v osi X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>left</em>, <em>center</em>, alebor <em>right</em>.

en: Y offset
sk: Odsadenie v osi Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>top</em>, <em>center</em>, alebo <em>bottom</em>.

en: file system
sk: súborový systém

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Profiles
sk: Profily

en: Thread
sk: Vlákno

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sk: Musíte zadať aspoň jedno kľúčové slovo s najmenej @count znakmi.

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: ImageMagick Binary
sk: Spustiteľné súbory ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
sk: ImageMagick je samostatný program na spracovanie obrázkov. Aby sa dal použiť, musí byť nainštalovaný na vašom serveri a vy musíte vedieť kde sa nachádza. Ak si nie ste istý či je cesta správna, spýtajte sa poskytovateľa hostingu alebo správcu servera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
sk: Zadajte celú cestu k spustiteľnému súboru <kbd>convert</kbd> programu ImageMagic. Napríklad: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> alebo <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
sk: Zobraziť ladiace informácie

en: ImageMagick command: @command
sk: Príkaz programu ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
sk: Výstup programu ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
sk: ImageMagick hlási chybu: %error

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Ignoring alias %dst due to existing path conflict.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože má konflikt s existujúcou cestou.

en: Ignoring alias %dst because it is the same as the internal path.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože je totožný s internou cestou.

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %dst
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias. %old_alias je teraz presmerovaný na %dst

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
sk: Zdá sa že máte nainštalované Pathauto, ktoré zavisí na module token, ale buď token nieje nainštalovaný alebo je nainštalovaný nesprávne.

en: Double quotes "
sk: Úvodzovky "

en: Single quotes (apostrophe) '
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof) '

en: Back tick `
sk: Spätná úvodzovka `

en: Comma ,
sk: Čiarka ,

en: Period .
sk: Bodka .

en: Hyphen -
sk: Pomlčka -

en: Underscore _
sk: Podčiarkovník _

en: Colon :
sk: Dvojbodka :

en: Semicolon ;
sk: Bodkočiarka ;

en: Pipe |
sk: Zvislý oddelovač |

en: Left curly bracket {
sk: Ľavá zložená zátvorka {

en: Left square bracket [
sk: Ľavá hranatá zátvorka [

en: Right curly bracket }
sk: Pravá zložená zátvorka {

en: Right square bracket ]
sk: Pravá hranatá zátvorka ]

en: Equal =
sk: Rovná sa =

en: Asterisk *
sk: Hviezdička *

en: Ampersand &
sk: Značka &

en: Percent %
sk: Percento %

en: Caret ^
sk: Strieška ^

en: Dollar $
sk: Dolár $

en: Hash #
sk: Mriežka #

en: At @
sk: Zavináč @

en: Exclamation !
sk: Výkričník !

en: Tilde ~
sk: Vlnovka ~

en: Left parenthesis (
sk: Ľavá zátvorka (

en: right parenthesis )
sk: pravá zátvorka )

en: Question mark ?
sk: Otáznik ?

en: Less than <
sk: Menej ako <

en: Greater than >
sk: Viac ako >

en: Back slash \
sk: Opačné lomítko \

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre obsah, ktorý zatiaľ nemá alias

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasov vygenerovaných.

en: Bulk generate forum paths
sk: Hromadné generovanie ciest fóra

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasov generovaných.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre používateľov, ktorý nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre blogy, ktoré nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre user-tracker cesty, ktoré nemajú aliasy.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasov generovaných

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
sk: <p>Poskytuje mechanizmus pre moduly na spravovanie automatického generovania aliasov pre obsah</p>
    <h2>Nastavenia</h2>
    <p>Hodnoty: <strong>Maximálny počet znakov aliasu</strong> a <strong>Maximálny počet znakov komponentu</strong>
    sú Pathautom nastavené na 100 a limit je 128. Tento počet znakov je limitovaný dst
    stĺpcom v databázovej tabuľke url_alias. Predvolený limit počtu znakov databázovej schémy je 128. Ak vložíte
    počet znakov, ktorý sa rovná počtu znakov v stĺpčeku dst spôsobí to problémy v situáciach,
    kde systém potrebuje doplniť ďalšie slovo do aliasu URL. Napr. URL generované
    pre feed bude mať na na konci '/feed'. Mali by ste vložiť hodnotu, ktorá bude rovná počtu znakov dst
    stĺpca mínus počet znakov reťazca, ktorý možno bude vložený do URL. Počet znakov reťazcov,
    ktoré budú vložené na koniec URL závisí od modulov, ktoré mate aktivované a od nastavení
    Pathauto. Odporúčaná a základná hodnota je 100.</p>
    <p><strong>Raw znaky</strong> V Pathauto je vhodné používať -raw formy symbolov. Cesty sú prevedené cez filtračný systém, ktorý zabezpečuje, že raw obsah používateľa bude filtrovaný.
    Chyby pri používaní -raw 
    znakov môžu spôsobiť problémy systému Pathauto na filtráciu interpunkcie.</p>

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako [cat], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [cat-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako  [term], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [term-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: URL alias for the term.
sk: URL alias pre termín

en: URL alias for the parent book.
sk: URL alias pre koreňovú knihu.

en: user blogs
sk: blogy používateľa

en: user trackers
sk: sledovania používateľa

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Update path alias
sk: Aktualizovať alias cesty

en: It appears that the <a href="@token_link">Token module</a> is not installed. Please ensure that you have it installed so that Pathauto can work properly. You may need to disable Pathauto and re-enable it to get Token enabled.
sk: Zdá sa, že <a href="@token_link">modul Token</a> nie je nainštalovaný. Uistite sa prosím, že ho máte nainštalovaný, aby Pathauto mohlo správne fungovať. Možno budete potrebovať zapnúť a vypnúť Pathauto, aby sa Token zapol.

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre vygenerovanie aliasu - odporúčané je 100. Viac detailov sa dozviete v <a href="@pathauto-help">Pomocníkovi pre Pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
sk: Maximálny počet objektov v aliase pri hromadnej aktualizácii

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
sk: Maximálny počet objektov určitého typu, ktoré môžu dostať alias pri hromadnej aktualizácií. Prednastavená hodnota je 50 ale vhodný počet závisí od rýchlosti vášho servera. Ak hromadnej aktualizácii "vyprší čas" alebo sa objaví "biela obrazovka" znížte číslo.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Presmerovať zo starého aliasu.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory. <strong>This option is disabled on your site because you do not have an i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.</strong>
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto. <strong>Táto možnosť je vypnutá pretože v zložke Pathauto nie je žiadny súbor s názvom i18n-ascii.txt.</strong>

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
sk: Redukovať reťazce na písmená a čísla z ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
sk: Slová, ktoré majú byť odstránené z URL aliasu, oddelené čiarkou. Nepoužívajte interpunkciu a WYSIWYG editory na toto pole.

en: Punctuation settings
sk: Nastavenie interpunkcie

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
sk: Použiť -raw náhrady pre text, aby sa vyhlo problémom s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
sk: Vnútorný textový alias pre kanály správ (ponechajte prázdne ak to chcete vypnúť)

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "feed" and "0/feed".
sk: Text, ktorý sa použije pri vytváraní aliasov pre RSS kanály správ. Napríklad sú "kanale" a "0/kanale"

en: You are using the token [%token] which is not valid within the scope of tokens where you are using it.
sk: Používate symbol [%token], ktorý nie je platný s rozsahom znakov, ktoré teraz používate.

en: You are using the token [%token] which has a -raw companion available [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
sk: Používate znak, ktorý má dostupnú -raw náhradu [%raw_token]. Pre vzory Pathauto by ste mali používať -raw verzie znakov, ale pokiaľ naozaj viete čo robíte, môžete používať aj iné hodnoty. Viac informácií nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: NOTE: This field contains potentially incorrect patterns.
sk: Poznámka: Toto pole obsahuje potencionálne nesprávne vzory.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
sk: Máte nastavený znak @name ako oddeľovač a má sa vymazať keď sa stretne s rovnakým znakom v reťazci. Toto môže spôsobovať problémy s vašimi vzormi - hlavne s catpath a termpath. Vhodnejšie bude, ak nastavíte znak @name do poľa "nahradiť oddeľovačom".

en: Choose Aliases to Delete
sk: Vybrať aliasy na vymazanie

en: all aliases
sk: všetky aliasy

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: <p><strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.</p>
sk: <p><strong>Poznámka:</strong> nie je žiadne potvrdzovanie. Buďte si istý pred kliknutím na tlačidlo "Vymazať aliasy!".<br /> Možno by ste si skôr ako použijete túto možnosť mali spraviť zálohu databázy a/alebo tabuľky url_alias.</p>

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasov vygenerovaných.

en: Problem token:  | Problem tokens:
sk[0]: Problémový znak:
sk[1]: Problémové znaky:
sk[2]: Problémové znaky:

en: notify of path changes
sk: oznamuj zmeny cesty

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty pre @node_type (aplikovaný na všetky typy slovníkov @node_type, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
sk: Vzor pre všetky cesty @node_type v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
sk: Vzor pre všetky jazykovo neutrálne cesty @node_type

en: Taxonomy term path settings
sk: Nastavenia cesty taxonomického výrazu

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre termíny, ktoré nemajú aliasy

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
sk: Vytvoernie aliasov pre všetky termíny, ktoré ešte aliasy nemajú.

en: Automated alias settings
sk: Nastavenia automatických aliasov

en: Missing help topic.
sk: Chýbajúca téma pomocníka.

en: Node type (user-friendly version)
sk: Typ uzla (používateľsky prijateľná verzia)

en: Node author's user id
sk: ID autora uzla.

en: Node author's user name
sk: Meno autora obsahu

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať, pretože nemá nastavené správne práva prístupu.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sk: Priečinok na nahrávanie %directory pre súborové pole %field (content type %type) nemôže byť vytvorený alebo nieje dostupný. Novo nahratý súbor nemôže byť uložený v tomto priečinku a nahrávanie bolo ukončené.

en: Store an arbitrary file.
sk: Uložiť ľubovoľný súbor.

en: Permitted upload file extensions
sk: Povolené prípony nahratého súboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
sk: Prípony, ktoré môže používateľ nahrať do tohto poľa. Oddeľte prípony medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete povoliť používateľovi nahrať súbor s ľubovoľnou príponou.

en: File size restrictions
sk: Obmedzenia veľkosti súboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
sk: Veľkostné limity pre súbory, ktoré môže používateľ nahrať. Nezabudnite že tieto nastavenia platia iba na novo nahraté súbory, existujúce súbory nebudú ovplyvnené.

en: Maximum upload size per file
sk: Maximálna veľkosť nahratého súboru.

en: Maximum upload size per node
sk: Maximálna celková veľkosť nahratých súborov na uzol

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
sk: Určiť celkový veľkostný limit pre všetky súbory v poli na danom uzle. Môžete vložiť hodnotu ako 512" (bitov), "80K" (kilo bitov) or "50M" (mega bitov) v poradí pre obmedzenie celkovej veľkosti uzla. Ponechajte pole prázdne, ak nechcete veľkosť limitovať.

en: Generic files
sk: Generické súbory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
sk: Zobrazuje všetky druhy súborov s ikonou a odkazom na popis súboru.

en: File description
sk: Popis súboru

en: File size (in bytes)
sk: Veľkosť súboru (v bajtoch)

en: File size (pretty printed)
sk: Veľkosť súboru (pekne formátovaná)

en: Fully formatted HTML file tag
sk: Plne formátovaný súborový HTML tag

en: Defines a file field type.
sk: Definuje súborový typ poľa

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
sk: Pridať metadata zbieraním a uložením do FileField.

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: empty
sk: prázdne

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
sk: Upraviť widget pre obrázkové súbory, vrátane náhľadu obrázka.

en: Displays image files in their original size.
sk: Zobrazí obrázkové súbory v ich originálnej  veľkosti.

en: All users
sk: Všetci používatelia

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Active users
sk: Aktívni používatelia

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP chýba. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu pre informácie, ako chybu napraviť.

en: GD library
sk: GD knižnica

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Edit this view
sk: Upraviť tento pohľad

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: contains
sk: obsahuje

en: Allow Upscaling
sk: Povoliť zväčšovanie

en: Let scale make images larger than their original size
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov väčších ako originálna veľkosť

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_image zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_and_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>Inside dimensions</strong>: Final dimensions will be less than or equal to the entered width and height. Useful for ensuring a maximum height and/or width.
sk: <strong>Vnútorne rozmery</strong>: Finálne rozmery budú menšie alebo rovné zadanej šírke a výške. Užitočné pre zaistenie maximálnej výšky a/alebo šírky.

en: <strong>Outside dimensions</strong>: Final dimensions will be greater than or equal to the entered width and height. Ideal for cropping the result to a square.
sk: <strong>Vonkajšie rozmery</strong>: Finálne rozmery budú väčšie alebo rovné zadanej výške a šírke. Ideálne pre orezanie výsledku na štvorec.

en: Scale to fit
sk: Prispôsobiť mierku

en: Inside dimensions
sk: Vnútorné rozmery

en: Outside dimensions
sk: Mimo povolené rozmery

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte šírku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte výšku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_deprecated_scale zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_desaturate zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_rotate_image zlyalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
sk: <strong>POZNÁMKA:</strong> Parameter sigma je používaný <em>len</em> keď je Imagemagick toolkit aktívny.

en: Radius
sk: Polomer

en: The radius of the gaussian, in pixels, not counting the center pixel. If you're using Imagemagick, you can set this to 0 to let Imagemagick select a suitable radius. Typically 0.5 to 1 for screen resolutions. (default 0.5)
sk: Polomer Gaussovej funkcie v pixeloch, bez stredového pixela. Ak používate Imagemagick, môžete to nastaviť na 0 a Imagemagick si zvolí vhodný polomer. Typicky od 0.5 do 1 pre rozlíšenie obrazovky. (predvolené 0.5)

en: The standard deviation of the gaussian, in pixels. General rule of thumb: if radius < 1 then sigma = radius, else sigma = sqrt(radius). (default 0.5)
sk: Štandardná odchýlka Gaussovej funkcie v pixeloch. Všeobecné pravidlo: ak polomer < 1 potom sigma = polomer, inak sigma = sqrt (polomer). (predvolené 0,5)

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original. Typically 50 to 200. (default 100).
sk: Percento rozdielu medzi pôvodným a rozostreným obrázkom, ktorý je pridaný späť do pôvodného. Obvykle 50-200. (predvolené 100).

en: The threshold, as a fraction of max RGB levels, needed to apply the difference amount.  Typically 0 to 0.2. (default 0.05).
sk: Hraničná hodnota, ako zlomok max. úrovne RGB, potrebnej na uplatnenie rozdielnej hodnoty. Typicky od 0 do 0.2. (predvolené 0.05).

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_sharpen_image zlyhal. obrázok: %image, dáta: %data.

en: @preset image
sk: @preset obrázok

en: @preset image linked to node
sk: @preset obrázok odkazujúci na uzol

en: @preset image linked to image
sk: @preset obrázok odkazujúci na obrázok

en: @preset file path
sk: @preset cesta

en: Failed generating an image from %image using imagecache preset %preset.
sk: Chyba pri generovaní obrázka z %image použitím imagecache predvoľby %preset.

en: non-existant action %action
sk: akcia %action neexistuje

en: Failed to create imagecache directory: %dir
sk: Zlyhanie pri vytváraní imagecatce priečinka: %dir

en: action(id:%id): %action failed for %src
sk: akcia (id:%id): %action zlyhala pre %src

en: Unknown file type(%path) stat: %stat
sk: Neznámy typ súboru(%path) stav: %stat

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_resize_image zlyhalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: administer imagecache
sk: administrácia imagecache

en: flush imagecache
sk: vyprázdniť imagecache

en: view imagecache
sk: zobraziť imagecache

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: Preset Namespace
sk: Meno predvoľby

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Meno je použité v URL odkazoch obrázkov pre odovzdanie informácie pre imagecache o tom, ako ma spracovať obrázok. Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: The specified preset was not found
sk: Špecifikovaná predvoľba nebola nájdená

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vymazať predvoľbu %preset?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť cache predvoľby %preset?

en: New Actions
sk: Nové akcie

en: Add !action
sk: Pridať !action

en: Update Action
sk: Upraviť akciu

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
sk: Naozaj chcete odstrániť akciu !action z predvoľby !preset?

en: The action has been deleted.
sk: Akcia bola odstránená.

en: Administer imagecache presets and actions.
sk: Spravovať prednastavenia a akcie imagecache.

en: Add new preset
sk: Pridať nové prednastavenie

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_preset.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_action.

en: The weight of the action in the preset.
sk: Váha akcie v predvoľbe.

en: The module that defined the action.
sk: Modul, ktorý definuje akciu.

en: The unique ID of the action to be executed.
sk: Unikátne ID akcie, ktorá má byť vykonaná.

en: The configuration data for the action.
sk: Konfiguračné údaje pre akciu.

en: ImageCache Directory
sk: Adresár pre ImageCache

en: %p is not writeable by the webserver.
sk: Webserver nemá práva na zápis pre %p.

en: An unknown error occured.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba pri kontrole či je %p adresár a či je zapisovateľný.

en: ImageCache Temp Directory
sk: Dočasný adresár pre ImageCache

en: Dynamic image manipulator and cache.
sk: Dynamický manipulátor a cacheovanie obrázkov.

en: ImageCache User Interface.
sk: Používateľské rozhranie pre ImageCache.

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Module help index
sk: Index pomocníka modulov

en: Search help
sk: Hľadať pomoc

en: Advanced help
sk: Pokročilá pomoc

en: Allow advanced help and documentation.
sk: Povoliť pokročilého pomocníka a dokumentáciu.

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
sk: Ukážkový pomocný modul pre demonštráciu modulu pokročilej pomoci.

en: The selected file %name could not be uploaded.
sk: Vybraný súbor %name nemôže byť nahraný.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
sk: Chyba nahrávania. Nemôžem presunúť súbor %file na miesto %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: In moderation
sk: Na moderovanie

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: and
sk: a

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sk: URL, na kterú má byť používateľ presmerovaný. Môže to byť vnútoná URL, napr. node/1234, alebo externá URL, napr. http://drupal.org.

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: field
sk: pole

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Time ago
sk: Pred

en: Imagecache presets
sk: Imagecache predvoľby

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: GD !format Support
sk: Podpora GD !format

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Pokyny zobrazené používateľovi pod týmto poľom vo formulári pre editáciu.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: &lt;none&gt;
sk: - žiadne -

en: You're not allowed to input PHP code.
sk: Nemôžete vkladať PHP kódy.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
sk: Tento PHP kód bol nastavený administrátorom a bude nahradený ľubovoľnou hodnotou zadanou vyššie.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Možné hodnoty, ktoré toto pole môže obsahovať. Zadajte jednu hodnotu na riadok, vo formáte kľúč|označenie. Kľúčom je hodnota, ktorá bude uložená do databázy a musí sa zhodovať s typom poľa(%type). Označenie je voliteľné. Ak nie je definované, tak kľúč sa požije ako označenie.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Acronym
sk: Skratka

en: Title only
sk: Iba názov

en: Enabled for all pages
sk: Povolené pre všetky stránky

en: This module will do a 301 redirect for all nodes which have an alias but are not using that alias.
sk: Tento modul vykonáva 301 presmerovanie pre všetky uzly, ktoré majú alias, ale nepoužíva sa tento alias.

en: Searches for an alias of the current URL and 301 redirects if found. Stops duplicate content arising when path module is enabled.
sk: Hľadá alias aktuálnej URL a vykoná 301 presmerovanie, ak alias existuje. Zabráni duplikovaniu obsahu, ktoré sa vyskytuje, ak je povolený Path modul.

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Maximum resolution for Images
sk: Maximálne rozlíšenie pre obrázky

en: Defines an image field type.
sk: Definovať typ obrázkového poľa.

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: In the form of WW (01 - 53).
sk: Vo formáte TT (01-53).

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: @label (!name) - Allowed values
sk: @label (!name) - Povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Enable developer modules
sk: Povoliť vývojárske moduly

en: Disable developer modules
sk: Vypnúť vývojárske moduly

en: Collapse fieldsets on modules page
sk: Zbaliť skupiny modulov na stránke modulov

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Disabled these modules: !module-list.
sk: Vypnúť tieto moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
sk: Nie sú povolené žiadne vývojárske moduly.

en: display drupal links
sk: zobraziť drupal odkazy

en: Default sort order
sk: Predvolené poradie

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Obrázku boli zmenené rozmery tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixlov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Path: !path
sk: Cesta: !path

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Admin
sk: Administrátor

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Referenced user
sk: Referovaný používateľ

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Input type
sk: Typ vstupu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
sk: Uzly sú primárnym obsahom Drupal stránok.

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: Use default image
sk: Použiť predvolený obrázok

en: Choose a image that will be used as default.
sk: Vybrať obrázok, ktorý bude použitý ako predvolený.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
sk: Maximálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahraný väčší obrázok, tak bude jeho veľkosť zmenšená na tieto rozmery.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: Ends with
sk: Končí s

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: <Basic validation>
sk: <Základná kontrola>

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
sk: Toto sa zobrazí ako meno tohoto bloku v administrácia >> prvky webu >> bloky.

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: Image preview
sk: Náhľad obrázku

en: View link
sk: Ukázať link

en: %title field is required.
sk: Pole %title je povinné.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: Configure ImageAPI.
sk: Nastaviť ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
sk: Nie sú povolené žiadne nástroje pre prácu s obrázkami. Nástroje pre prácu s obrázkami môžu byť povolené na stránke <a href="!admin-build-modules">administrácia modulov</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Nástroj %toolkit je jediný povolený nástroj pre prácu s obrázkami. Drupal ho bude používať pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: Select a default image processing toolkit
sk: Vyberte predvolený nástroj pre prácu s obrázkami

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Toto nastavenie umožňuje zvoliť, ktorý nástroj pre prácu s obrázkami použije Drupal pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
sk: Nepodarilo sa nastaviť oprávnenia pre cieľový súbor: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Definuje kvalitu obrázku pre manipuláciu s JPEG. Rozpätie od 0 do 100. Väčšie hodnoty znamenajú lepšiu kvalitu, ale aj väčšiu veľkosť súborov.

en: Compression Quality
sk: Kvalita kompresie

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Rozsahy od 0 do 100. Vyššie hodnoty znamenajú kvalitnejšie obrázky ale tiež väčšie súbory.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
sk: Zaškrtnutím tohto nastavenia sa zobrazia ImageMagick príkazy a výstup používateľom s oprávnením <em>administrovať konfiguráciu stránky</em> .

en: Version information
sk: Informácie o verzií

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
sk: ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary bol nájdený a vrátil tieto informácie o verzii.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
sk: Kvalita kompresie musí byť medzi 0 a 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
sk: Zadaná ImageMagick cesta %file neexistuje.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
sk: Určená ImageMagick cesta %file nie je správna.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
sk: Bezpečnostné obmedzenie PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> je nastavené na %open-basedir, čo môže prekážať pri pokuse vyhľadať ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
sk: Sada nástrojov ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
sk: Nedostupné žiadne nástroje pre ImageAPI

en: PHP GD was not compiled with %format support.
sk: PHP GD nebola skompilovaná s podporou %format.

en: GD Image Rotation
sk: GD rotácia obrázkov

en: Low Quality / Poor Performance
sk: Nízka kvalita / Slabý výkon

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
sk: Nainštalovaná verzia PHP GD nepodporuje rotáciu obrázkov. Zrejme bolo skompilované použitím oficiálnych GD knižníc z <a class="linkification-ext" href="http://www.libgd.org" title="Linkification: http://www.libgd.org">http://www.libgd.org</a> namiesto GD knižníc pribalených s PHP. Mali by ste prekompilovať PHP s GD použitím pribalených GD knižníc. Pozrite na @url. Zatiaľ bude dočasne použitá PHP funkcia imagerotate.

en: GD Image Filtering
sk: GD filtrovanie obrázkov

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
sk: Nainštalovaná verzia PHP GD nepodporuje filtrovanie obrázkov (presýtenie, rozmazanie, negáciu a iné). Zrejme bolo skompilované použitím oficiálnych GD knižníc z <a class="linkification-ext" href="http://www.libgd.org" title="Linkification: http://www.libgd.org">http://www.libgd.org</a> namiesto GD knižníc pribalených s PHP. Mali by ste prekompilovať PHP s GD použitím pribalených GD knižníc. Pozrite na @url. Zatiaľ bude dočasne použitá PHP funkcia imagefilter.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
sk: ImageAPI umožňuje použitie viacerých nástrojov pre prácu s obrázkami.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
sk: Používa zabudovanú podporu spracovania obrázkov GD2 v PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
sk: Podpora ImageMagick príkazového riadka.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
sk: Chýba formulár pre nastavenia ImageAPI nástroja

en: administer imageapi
sk: administrovať imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
sk: Modul ImageAPI vyžaduje k svojej práci toolkit ako napr. ImageAPI GD alebo ImageAPI ImageMagick. Choďte na !modules a povoľte jeden z nich.

en: ImageAPI GD Memory Limit
sk: ImageAPI GD pamäťový limit

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
sk: Dôrazne sa odporúča, aby ste nastavili PHP memory_limit na 96M pre použitie ImageAPI GD. Obrázky s veľkosťou 1600x1200 spotrebujú pri dekomprimácií cca. 45M pamäte a existujú prípady, keď ImageAPI GD pracuje naraz na dvoch dekomprimovaných obrázkoch.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). An empty value will cause images that support transparency to have transparent backgrounds, otherwise it will be white.
sk: Farba pozadia, ktoré bude použité pre exponované oblasti obrázka. Použite web-štýl hex farieb (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Prázdna hodnota pre obrázky podporujúce priehľadnosť znamená priehľadné pozadie, v opačnom prípade bude biele.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vymazaná.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vyprázdnená.

en: Override Defaults
sk: Nahradiť predvolené

en: Unknown Action.
sk: Neznámy proces.

en: Unknown Preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: The action was succesfully updated.
sk: Proces bol aktualizovaný

en: ImageCache already generating: %dst, Lock file: %tmp.
sk: ImageCache už generuje: %dst, Súbor so zámkom: %tmp.

en: Manage ImageCache presets.
sk: Správa ImageCache predvolieb.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
sk: Umiestnite nasledujúci úryvok kódu vo vašom module ako súčasť <code>hook_imagecache_default_presets()</ code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
sk: %p nie je adresár, alebo webserver ho nemôže čítať.

en: Display the node with standard node view.
sk: Zobraziť uzol so štandardným pohľadom.

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Node module form.
sk: Formulár modulu Node.

en: Locale module form.
sk: Formulár modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
sk: Formulár modulu Taxonomy.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
sk: Všetky symboly pre dátumy vytvorenia obsahu môžu byť tiež používané s prefixom "mod-";  týmto sa bude používať dátum modifikácie skôr ako dátum vytvorenia.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
sk: Cesta menu (tak ako sa zobrazuje v navigácii), pričom neobsahuje Domov alebo [menu]. Oddeľované "/".

en: Default argument
sk: Predvolený argument

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
sk: Rok musí byť číslo od %min do %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
sk: Mesiac musí byť číslo od 1 do 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
sk: Deň musí byť číslo od !min do !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
sk: Hodina musí byť číslo od !min do !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
sk: Minúta musí byť číslo od !min do !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
sk: Sekunda musí byť číslo od !min do !max.

en: A valid value is required.
sk: Je požadovaná platná hodnota.

en: Repeat display
sk: Opakované zobrazenie

en: Add new date field
sk: Pridať nové pole dátumu

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
sk: Tichý_oceán/Francúzka_Polynézia-Markézy

en: Poll title
sk: Názov ankety

en: Numbered list
sk: Číslovaný výpis

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: Name of top taxonomy term
sk: Meno najvyššieho taxonomického výrazu

en: ID of top taxonomy term
sk: ID najvyššieho taxonomického výrazu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
sk: ID číslo hlavnej kategórie slovníka.

en: '@column' => value for @column
sk: '@column' =&gt; hodnota pre @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
sk: return array(
      0 => array(@columns),
      // Pravdepodobne budete chcieť skončiť tu.
      // Ak chcete aby vaša 'predvolená hodnota' mala viac hodnôt:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Numeric
sk: Číselný

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
sk: Treba špecifikovať "povolené hodnoty" pre toto pole.

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Comment body
sk: Telo komentára

en: Comment author's user id
sk: ID autora komentára

en: Comment author's user name
sk: Meno autora komentára

en: Name of top term's vocabulary
sk: Meno najvyššieho slovníka výrazu

en: ID of top term's vocabulary
sk: ID najvyššieho slovníka výrazu

en: The title of the node's book parent.
sk: Názov uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The id of the node's book parent.
sk: ID uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
sk: Mená všetkých uzlov úvodných strán v knižnej hierarchií.

en: The name of the currently logged in user.
sk: Meno prihláseného používateľa.

en: The user ID of the currently logged in user.
sk: Používateľské ID práve prihláseného užívateľa

en: The email address of the currently logged in user.
sk: E-mail prihláseného používateľa.

en: The name of the current Drupal website.
sk: Meno tejto Drupal webstránky

en: The slogan of the current Drupal website.
sk: Slogan tejto Drupal webstránky

en: The contact email address for the current Drupal website.
sk: Kontaktný E-mail tejto Drupal webstránky

en: The current date on the site's server.
sk: Aktuálny dátum servera

en: Display a tokenized message to the user
sk: Zobraziť tokenizovanú správu používateľovi

en: Send tokenized e-mail
sk: Poslať tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
sk: Presmerovať na tokenizovanú URL adresu

en: The email address to which the message should be sent.
sk: Emailová adresa, na ktorú má byť odoslaná správa.

en: The message that should be sent.
sk: Správa, ktorá by mala byť odoslaná.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité pri generovaní URL adries. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The message to be displayed to the current user.
sk: Správa, ktorá má byť zobrazená súčasnému používateľovi.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v prispôsobenom texte správy. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v URL adresách. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
sk: Poskytuje zdielané API rozhranie, ktoré nahrádza textové nahrádzajúce značky aktuálnymi dátami

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
sk: Poskytuje vylepšenie akcií jadra Drupalu používaním modulu Token.

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Date default
sk: Predvolený dátum

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Provides transliteration for UTF-8 text input and sanitizes file names.
sk: Poskytuje transliterácie pre vstupný text v UTF-8 a ošetruje názvy súborov.

en: Change basic information
sk: Zmeniť základné informácie

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Convert view
sk: Konvertovať pohľad

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Example node
sk: Príklad uzla

en: Plain text field
sk: Pole - obyčajný text

en: Just a plain text field.
sk: Iba textové pole.

en: Numeric field
sk: Číselné pole

en: Just a numeric field.
sk: Iba číselné pole.

en: Validator options
sk: Nastavenia kontroly

en: Display all values
sk: Zobraziť všetky hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
sk: Skryť pohľad / Stránka nebola nájdená (404)

en: Display empty text
sk: Zobraziť prázdny text

en: Provide default argument
sk: Poskytuje predvolený argument

en: Provide default argument options
sk: Poskytuje predvolené nastavenia argumentov.

en: Default argument type
sk: Predvolený typ argumentu

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Allow multiple terms per argument.
sk: Povoliť viac výrazov pre argument.

en: Allow multiple arguments to work together.
sk: Povoliť prácu viacerých  argumentov naraz.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
sk: Ak je označené, používatelia môžu vložiť do formulára viac argumentov v tvare 1+2+3 alebo 1,2,3.

en: Exclude the argument
sk: Odobrať argument

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Nasledujúce vzory nahradzovania sú dostupné pre toto zobrazenie. Použite vzor naľavo na zobrazenie hodnoty nachádzajúcej sa napravo. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: Unlock operator
sk: Odomknúť operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
sk: Ak je označené, operátor bude sprístupnený používateľom.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak <a href="@modules">zapnete modul advanced help</a>, Views will provide more and better help. Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak nainštalujete modul advanced help zo stránky  !href, Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: Warning! Broken view!
sk: Upozornenie! Nefunkčný pohľad!

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Install the advanced help module for the getting started
sk: Najprv nainštalujte modul advanced help.

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
sk: Nie ste si istý ako ďalej? Skúste stránku "!getting-started".

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: Clone view %view
sk: Klonovať pohľad %view

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
sk: Zadajte voliteľné označenie pre tento pohľad; použije sa iba pri hľadaní pohľadov na stránke administrácie.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
sk: Typ pohľadu je hlavná tabuľka, z ktorej budú získavané informácie. Typ pohľadu určuje aké argumenty, polia, kritériá usporiadania a filtrov budú dostupné. Akonáhle ho nastavíte, <strong>už sa nedá zmeniť</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
sk: Pre tento pohľad musíte použiť jedinečný názov.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
sk: Naozaj chcete vrátiť pohľad %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť pohľad %name?

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: There is no lock on view %view to break.
sk: Na pohľade %view nie je žiadny zámok na odstránenie.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Edit view %view
sk: Upraviť pohľad %view

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: That view is not compatible with this version of Views.
sk: Pohľad nie je kompatibilný s touto verziou Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Unknown or missing table name
sk: Neznáme alebo chýbajúce meno tabuľky

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
sk: Tento pohľad obsahuje chyby základného zobrazenia a preto nemôže byť použitý.

en: Export this view
sk: Exportovať tento poľad

en: Create a copy of this view
sk: Vytvoriť kópiu tohto pohľadu

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
sk: Chyba: Zobrazenie @display odkazuje na rozšírenie s názvom '@plugin', ale také rozšírenie neexistuje!

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: &nbsp; Style: !style
sk: &nbsp; Štýl: !style

en: Unable to initialize default display
sk: Nepodarilo sa inicializovať predvolené zobrazenie

en: Add display
sk: Pridať zobrazenie

en: Remove display
sk: Odstrániť zobrazenie

en: Restore display
sk: Obnoviť zobrazenie

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: View details
sk: Detaily pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Internal error: broken plugin.
sk: Vnútorná chyba: nefunkčný plugin.

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Ignore missing advanced help module
sk: Ignorovať chýbajúci modul advanced help

en: Disable javascript with Views
sk: Zakázať javascript pre pohľady

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: Server reports invalid input error.
sk: Server ohlásil chybu neplatného vstupu.

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Unable to find view.
sk: Nie je možné nájsť pohľad.

en: Unable to convert view.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať pohľad.

en: The view has been deleted
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Fixed entry
sk: Pevný vstup

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The text of the comment.
sk: Text komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Date and time of when the comment was posted.
sk: Čas a dátum odoslania komentára.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
sk: Či je alebo nie je práve komentár v stave moderácie.

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: The node the comment is a reply to.
sk: Uzol, na ktorý komentár odpovedá.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
sk: Či je uzol zobrazený na titulnej strane alebo nie.

en: Whether or not the node is moderated.
sk: Či je uzol moderovaný alebo nie.

en: Whether or not the node is sticky.
sk: Či je uzol prilepený v zozname alebo nie.

en: Provide a simple link to the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz na uzol.

en: Provide a simple link to edit the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu uzla.

en: Provide a simple link to delete the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie uzla.

en: In the form of CCYYMMDD.
sk: V tvare CCYYMMDD.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: In the form of YYYYMM.
sk: Vo formáte RRRRMM.

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: In the form of YYYY.
sk: Vo formáte RRRR.

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: In the form of MM (01 - 12).
sk: Vo formáte MM (01-12).

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: In the form of DD (01 - 31).
sk: Vo formáte DD (01 - 31).

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Node revision
sk: Revízia uzla

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
sk: Revízie uzla predstavujú históriou zmien uzlov.

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to delete the node revision.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz pre odstránenie revízie uzla.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Show a marker if the node has new or updated content.
sk: Zobraziť značku, ak uzol má nový alebo aktualizovaný obsah.

en: Show only nodes that have new content.
sk: Zobraziť iba uzly s novým obsahom.

en: Node ID from URL
sk: ID uzla z URL

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Node statistics
sk: Štatistky uzla

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Term synonym
sk: Synonymum výrazu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
sk: Synonymá termínu môžu byť použité na vyhľadanie podľa alternatívnych mien.

en: Term ID (with depth)
sk: ID výrazu (s hĺbkou)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
sk: Hĺbkový filter je komplexnejší, poskytuje menej nastavení.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: upload
sk: nahrať

en: The description of the uploaded file.
sk: Popis nahraného súboru.

en: All files attached to a node with upload.module.
sk: Všetky súbory pripojené k uzlu použitím modulu upload.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Provide a simple link to delete the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na odstránenie používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Unknown node type
sk: Neznámy typ uzla

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display node comments
sk: Zobraziť komentáre uzla

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Allow multiple terms per argument
sk: Povoliť viac výrazov pre argument

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Term name or synonym
sk: Názov termínu alebo synonymum

en: Term name/synonym converted to Term ID
sk: Názov/synonymum termínu konvertovaný do ID výrazu.

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP argument code
sk: PHP kód argumentu

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the name of this display.
sk: Zmeniť názov tohto zobrazenia.

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Row style
sk: Štýl riadku

en: Change the row plugin.
sk: Zmeniť riadkový plugin

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Display only distinct items, without duplicates.
sk: Zobrazí iba odlišné položky, bez duplikátov.

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: Unknown/missing format
sk: Neznámy/chýbajúci formát

en: Change this display's !name.
sk: Zmaniť zobrazenie !name.

en: The name of this display
sk: Názov tohto zobrazenia

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
sk: Tento nadpis sa bude zobrazovať iba v administračnom prostredí pre pohľad.

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: Use a pager for this view
sk: Použi stránkovanie pre tento pohľad

en: Full pager
sk: Plný stránkovač

en: Mini pager
sk: Mini stránkovač

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
sk: Môžete upravovať !settings

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
sk: Kliknutím na ikonku môžete upraviť !settings pre práve vybratý štýl riadku.

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Status: using default values.
sk: Stav: použité predvolené hodnoty.

en: Update default display
sk: Aktualizovať predvolené zobrazenie

en: Status: using overridden values.
sk: Stav: použité prepísané hodnoty.

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Inherit arguments
sk: Zdediť argumenty

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
sk: <em>@type</em> @base pohľad: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
sk: Nadpis: @title

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
sk: Práve niesu žiadne pohľady k exportovaniu.

en: Show only these tags
sk: Zobraziť iba tieto označenia

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
sk: Vložte do @module.views_default.inc v priečinku modules/@module alebo modules/@module/includes

en: use views exporter
sk: použiť views exporter

en: Bulk export
sk: Hromadný export

en: Allows exporting multiple views at once.
sk: Povolí hromadné exportovanie pohľadov.

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
sk: Pokiaľ je povolené, výstup tejto stránky bude posunutý smerom dole o približne 20 pixlov, aby sa uvoľnilo miesto pre administračné menu. Ak je táto možnosť vypnutá, niektoré absolútne alebo fixne umiestnené elementy na vrchu zobrazovacej plochy môžu byť prekryté administračným menu.

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
sk: Pokiaľ je povolené, administračné menu je vždy zobrazené na vrchu zobrazovacej oblasti prehliadača (aj pri posunutí stránky nižšie). <strong>Poznámka: V niektorých prehliadačoch môže toto nastavenie spôsobiť chybné zobrazenie stránky, zneviditeľniť kurzor, znemožniť vybratie elementov formulárov alebo iné chyby. Vypnite toto nastavenie, pokiaľ sa vyskytne niektorá z týchto chýb.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
sk: Pokiaľ je povolené, skupiny položiek na stránke <a href="%21modules-url">moduly</a> budú automaticky zbalené pri načítaní stránky.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
sk: Pokiaľ je povolené, karty na aktuálnej stránke budú presunuté do administračného menu. Táto funkcionalita je dostupná len v témach vzhľadu, ktoré používajú CSS triedy <code>tabs primary</code> a <code>tabs secondary</code> pre karty.

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
sk: Povolené tieto moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Installing @drupal
sk: Inštalácia @drupal

en: The installation has encountered an error.
sk: V inštalácii sa vyskytla chyba.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Date and time lookup
sk: Vyhľadávanie dátumu a času

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
sk: Pokiaľ administračné menu zobrazuje duplicitné položky menu, tak potom je možno potrebné znovu vytvoriť vaše položky menu použitím tlačidla <em>Odstrániť a znovu vytvoriť</em>.

en: Wipe and rebuild
sk: Odstrániť a znovu vytvoriť

en: File name without extension
sk: Názov súboru bez prípony

en: File extension
sk: Prípona súboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné varovanie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím vytvorte súbor .htaccess v adresári %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: An image thumbnail was not able to be created.
sk: Miniatúrú pre obrázok nebolo možné vytvoriť.

en: Minimum resolution for Images
sk: Minimálne rozlíšenie pre obrázky

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
sk: Minimálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahrávaný menší obrázok, tak bude odmietnutý.

en: ALT text settings
sk: Nastavenia alternatívneho textu

en: Enable user input alternate text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi alternatívny text pre obrázky.

en: Default ALT text
sk: Predvolený alternatívny text

en: This value will be used for alternate text by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá pre alternatívny text.

en: Title text settings
sk: Nastavenia textu pre nadpis

en: Enable user input title text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi nadpis pre obrázky.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
sk: Vyberte si typ poľa, ktoré sa zobrazí používateľovi.

en: Default Title text
sk: Predvolený text nadpisu

en: This value will be used as the image title by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá ako nadpis.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
sk: Ak obrázok nie je nahraný, zobrazí sa tento predvolený.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
sk: Predvolený obrázok nie je možné nahrať. Cieľový adresár %destination neexistuje, alebo doňho nemôže server zapisovať.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
sk: Iba štandardné web obrázky (jpg, gif a png) sú podporované. Ak potrebujete nahrať iný typ obrázku, použite štandardné nahranie súboru.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
sk: Prosím definujte veľkosť obrázka vo formáte ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480).

en: Alternate Text
sk: Alternatívny text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Image linked to node
sk: Obrázok z odkazom na uzol

en: Image linked to file
sk: Obrázok z odkazom na súbor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
sk: Modul FileField musí byť aktualizovaný pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
sk: Vymazané miniatúry uložené v rôznych adresároch. Všetky miniatúry sú teraz uložené v adresári "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
sk: Zvolený súbor %name nemôže byť uložený.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
sk: Adresár %directory je súbor a nemôže byť zmenený.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
sk: %directory bol skontrolovaný ako priečinok, ale je to súbor.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Path settings
sk: Nastavenia cesty

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: A plain file upload widget.
sk: Widget pre nahrávanie čistého textu.

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Allowed Extensions: %ext
sk: Povolené prípony: %ext

en: Maximum Filesize: %size
sk: Maximálna veľkosť súboru: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
sk: Obrázky musia byť medzi @min_size a @max_size pixlov.

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
sk: Obrázky väčšie ako @max_size pixlov budú zmenšené

en: Images must be smaller than @max_size pixels
sk: Obrázky musia byť menšie ako @max_size pixlov

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
sk: Váš server je schopný zobrazovať proces nahrávania súboru, ale nemá požadované knižnice. Odporúča sa nainštalovať <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knižnicu PECL uploadprogress</a> (preferované) alebo nainštalovať <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Migrating filefield values
sk: Migráciaa filefield hodnôt

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania súboru. Ukazovateľ stavu nahrávania súboru vyžaduje beh PHP s mod_php a nie ako FastCGI.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
sk: Povolené (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
sk: Povolené (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Width of a video or image file in pixels.
sk: Šírka videa alebo obrázka v pixloch.

en: Height of a video or image file in pixels.
sk: Dĺžka videa alebo obrázka v pixloch.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
sk: Dĺžka video alebo audio súboru v sekundách.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menšia ako %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Type of group.
sk: Typ skupiny.

en: Format string
sk: Formátovací reťazec

en: Are you sure you want to remove the format %format?
sk: Naozaj chcete odstrániť formát %format?

en: Removed date format %format.
sk: Formát %format bol odstránený.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
sk: !day-name Nedeľa|Pondelok|Utorok|Streda|Štvrtok|Piatok|Sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
sk: !day-abbreviation Ned|Pon|Uto|Str|Štv|Pia|Sob

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
sk: !day-abbreviation N|P|U|S|Š|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
sk: !day-abbreviation NE|PO|UT|ST|ŠT|PI|SO

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
sk: !datetime Rok|Mesiac|Deň|Týždeň|Hodina|Minúta|Sekunda|Celý Deň|Celý deň

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
sk: !datetime_plural Rokov|Mesiacov|Dní|Týždňov|Hodín|Minút|Sekúnd

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
sk: !date_order Každý|Prvý|Druhý|Tretí|Štvrtý|Piaty

en: !date_nav Prev|Next|Today
sk: !date_nav minulý|budúci|dnes

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
sk: !month-name |Január|Február|Marec|Apríl|Máj|Jún|Júl|August|September|Október|November|December

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
sk: !month-abbreviation |jan|feb|mar|apr|máj|jún|júl|aug|sep|okt|nov|dec

en: Custom formats
sk: Vlastné formáty

en: Add format
sk: Pridať formát

en: Allow users to add additional date formats.
sk: Umožniť používateľom pridať ďalšie formáty dátumu.

en: Delete date format
sk: Odstrániť formát dátumu

en: Allow users to delete a configured date format.
sk: Povoliť používateľom odstrániť konfigurovaný formát dátumu.

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Display From and To dates
sk: Zobraziť dátumy od - do

en: Display From date only
sk: Zobraziť iba dátum od

en: Display To date only
sk: Zobraziť iba dátum do

en: ending on @count
sk: končiac @count

en: Configure date formats for each locale
sk: Konfigurovať formáty dátumu pre každú lokalitu

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
sk: Umožní používateľom upraviť nastavenia modulu Date Popup.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
sk: Nástroje na vytváranie a importovanie dátumov a kalendárov.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
sk: Môže byť komplikované nastaviť dátumy a kalendáre. !date_wizard zjednodušuje vytvorenie jednoduchého dátumového prvku a pridruženého kalendára.

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
sk: Kalendár %view je predvoleným kalendárom vytvoreným pre typ obsahu %type_name.

en: remove !view
sk: odstrániť !view

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Use <a href="@link">Feed API</a> to import ical dates into nodes.
sk: Použite <a href="@link">Feed API</a> pre import ical dátumov do nodov.

en: See complete instructions on how to do it in the <a href="@link">Advanced help</a>.
sk: Podrobné inštrukcie, ako to urobiť, nájdete v <a href="@link">rozšírenom pomocníkovi</a>.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Easy creation of date content types and calendars.
sk: Jednoduché vytváranie dátumových typov obsahu a kalendárov.

en: Event import
sk: Import udalosti

en: Remove calendar
sk: Odstrániť kalendár

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Comment module form.
sk: Formulár modulu Comment.

en: Translation module form.
sk: Formulár modulu Translation.

en: Menu module form.
sk: Formulár modulu Menu.

en: Book module form.
sk: Formulár modulu Book.

en: Path module form.
sk: Formulár modulu Path.

en: Poll module title.
sk: Názov z modulu Poll.

en: Poll module choices.
sk: Možnosti z modulu Poll.

en: Poll module settings.
sk: Nastavenia modulu Poll.

en: Upload module form.
sk: Formulár modulu Upload.

en: CCK - No Views integration
sk: CCK - bez integrácie s moduom Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
sk: CCK integrácia s modulom Views vyžaduje Views 6.x-2.0-rc2 alebo novší.

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: » Add a new content type
sk: » Pridať nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: - Select a widget -
sk: - Zvoľte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno poľa (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: Form element to edit the data.
sk: Formulárový prvok na úpravu dát.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarkovníky.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je píliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
sk: Pridať nové pole: meno 'field_instance' je rezervované.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
sk: Pridať nové pole: pole s menom %field_name už existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: Add new field: you need to select a widget.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add new field: invalid widget.
sk: Pridať nové pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add existing field: you need to select a field.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte si vybrať pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
sk: Pridať existujúce pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add existing field: invalid widget.
sk: Pridať existujúce pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané do obsahu pretože je zamknuté.

en: Edit basic information
sk: Upraviť základné informácie

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
sk: Strojovo čitateľné meno poľa. Toto meno nemôže byť zmenené.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
sk: Človekom čitateľné meno poľa, ktoré sa používa ako označenie tohto poľa pre typ obsahu %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
sk: Dátový typ, ktorý bude použitý na uloženie hodnôt tohoto poľa do databázy. Túto voľbu nie je možné zmeniť.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
sk: Typ prvku formulára, ktorý sa zobrazí používateľovi pre toto pole pri vytváraní obsahu typu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
sk: Aktualizované základné nastavenia pre pole %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
sk: Vyskytol sa problém pri aktualizácii základných nastavení pre pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
sk: Toto pole je <STRONG>zamknuté</STRONG> a nemôže byť premiestnené.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: %type basic information
sk: %type základné informácie

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti predvolenú hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sk: Maximálny počet hodnôt, ktoré môžu používatelia zadať pre toto pole.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
sk: 'Neobmedzené' pridá tlačidlo 'Pridať ďalšiu položku', takže používateľ môže zadať toľko hodnôt, koľko chce.

en: %name must be an integer.
sk: %name musí byť celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Field has value
sk: Pole má hodnotu

en: Field has changed
sk: Pole bolo zmenené

en: Content containing changes
sk: Obsah obsahuje zmeny

en: Content not containing changes
sk: Obsah neobsahuje zmeny

en: @node's field '@field' has value
sk: Pole '@field' uzlu @node má hodnotu

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: You need to provide a label.
sk: Musíte zadať označenie.

en: You need to provide a group name.
sk: Musíte zadať meno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Meno skupiny %group_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarovníky.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
sk: Meno skupiny %group_name je príliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
sk: Skupina s názvom %group_name už existuje.

en: Add new group:
sk: Pridať novú skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Standard group
sk: Štandardná skupina

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiné čiarky.

en: Only numbers are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiná čiarka (%decimal).

en: There are no userreference fields defined.
sk: Žiadne polia s referenciou na používateľa nie sú definované.

en: %name: invalid user.
sk: %name: neznámy používateľ.

en: New field
sk: Nové pole

en: Existing field
sk: Existujúce pole

en: New group
sk: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
sk: Pridajte polia a skupiny pre tento typ obsahu a usporiadajte ich pre zobrazenie a vstupné formuláre.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
sk: Pole pridáte do skupiny tak, že ho pretiahnete pod skupinu a do prava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
sk: Poznámka: Nainštalovaním modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> budete môcť zobraziť rozsiahlejšiu a lepšiu nápovedu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
sk: Použite 'Vylúčit' zaškrtávacie pole na vylúčenie hodnoty prvku !content v šablóne pre uzol.

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
sk: šírka: @width, výška: @height, prispôsobenie: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
sk: šírka: @width, výška: @height, odsadenie x: @xoffset, odsadenie y: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: radius: @radius, sigma: @sigma, amount: @amount, threshold: @threshold
sk: polomer: @radius, sigma: @sigma, množstvo: @amount, hraničná hodnota: @threshold

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: The preset name you have chosen is already in use.
sk: Názov predvoľby, ktorý ste zvolili, sa už používa.

en: Unknown action.
sk: Neznáma akcia.

en: Unknown preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: This %action action is not associated %preset preset.
sk: Akcia %action nie je spojená s predvoľbou %preset.

en: Create Action
sk: Vytvoriť akciu

en: The action was succesfully created.
sk: Akcia bola úspešne vytvorená.

en: 404: Unable to find %image
sk: 404: Nie je možné nájsť %image

en: 403: File is not an image %image
sk: 403: Súbor nie je obrázok %image

en: Cached image file %dst already exists but is being regenerated. There may be an issue with your rewrite configuration.
sk: Súbor s obrázkom %dst už existuje a je práve regenerovaný. To môže byť spôsobené problémom s vašou konfiguráciou.

en: There was an error saving the new image file %dst.
sk: Chyba pri ukladaní nového súboru s obrázkom %dst.

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: Blocked users
sk: Blokovaní používatelia

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
sk: Zmena veľkosti obrázkov pri nahrávaní spôsobí stratu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF informácií</a> v obrázku.
