Signup (6.x-1.0) - en to no translation catalogue (161 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Save configuration
no: Lagre innstillinger

en: Reset to defaults
no: Tilbakestill til standard

en: enabled
no: aktivert

en: Administer
no: Administrer

en: Operations
no: Handlinger

en: Username
no: Brukernavn

en: Closed
no: Stengt

en: List
no: Liste

en: Subject
no: Emne

en: closed
no: lukket

en: disabled
no: deaktivert

en: Access control
no: Tilgangsbegrensning

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: view
no: vis

en: register
no: registrer

en: Edit
no: Rediger

en: None
no: Ingen

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlingen kan ikke gjøres om.

en: The configuration options have been saved.
no: Innstillingene er lagret.

en: none
no: ingen

en: Settings
no: Innstillinger

en: Name
no: Navn

en: Save
no: Lagre

en: Update
no: Oppdater

en: Open
no: Åpne

en: Small
no: Liten

en: Large
no: Stor

en: Add
no: Legg til

en: The configuration options have been reset to their default values.
no: Innstillingene har blitt tilbakestilt til standardverdiene.

en: Advanced settings
no: Avanserte innstillinger

en: User
no: Bruker

en: action
no: handling

en: Email
no: E-post

en: Expanded
no: Utvidet

en: All
no: Alle

en: From
no: Fra

en: Filter
no: Filtrer

en: E-mail address
no: E-postadresse

en: login
no: logg inn

en: Phone
no: Telefon

en: Anonymous
no: Anonym

en: Collapsed
no: Kollapset

en: Limit
no: Begrensning

en: Send yourself a copy.
no: Send kopi til deg selv.

en: Confirmation email
no: Bekreftelsesmelding

en: open
no: åpen

en: signup
no: påmelding

en: Replacement tokens
no: Erstattende symboler

en: The e-mail address %mail is not valid.
no: E-postadressen %mail er ikke gyldig.

en: Sign up
no: Registrer en bruker

en: Current signups
no: Påmeldte brukere

en: View signup schedule
no: Vis påmeldingsplan

en: To use signup, you must enable which content types should allow signups in administer->settings->content types, and you must also grant the %sign_up_for_content permission to any user role that should be able to sign up in administer->access control. Each signup-enabled node will now have a place for users to sign up.
no: For å benytte Signup (påmelding) må du først angi hvilke innholdstyper som skal tillate påmeldinger i administrer->innstillinger->innholdstyper og tillate %sign_up_for_content adgang for alle bruker-rollene som skal ha mulighet for å melde seg på i administrer->tilgangsbegrensninger. Alle påmeldingsbare noder vil nå ha et valg for påmelding.

en: There are two ways for a user to have administrative access to the signup information about a given node: either the user has the %administer_signups_for_own_content permission and they are viewing a node they created, or the user has the global %administer_all_signups permission. Administrative access allows a user to view all the users who have signed up for the node, along with whatever information they included when they signed up.  Signup administrators can also cancel other user's signups for the node, and can close signups on the node entirely (meaning no one else is allowed to sign up).
no: Det er to måter for en bruker å ha administrativ tilgang til påmeldingsinformasjonen på en gitt node: Enten har brukeren %administer_signups_for_own_content adgang og ser på den noden som brukeren selv har laget, eller brukeren har den globale %administer_all_signups tillatelsen. Administrativ tilgang tillater en bruker å se alle brukere som har meldt seg på en node sammen med den informasjonen de skrev inn ved påmelding. Påmeldingsadministratorer kan også kansellere andre brukeres påmelding på noden, og kan stenge for påmeldinger helt (som betyr at ingen andre kan melde seg på).

en: Default settings for notification email address, reminder emails and confirmation emails are located in administer->settings->signup. These will be the default values used for a signup node unless otherwise specified (to configure these options per node, visit 'edit' for that node and make the adjustments in the 'Sign up settings' section).
no: Standardinnstillinger for e-postadresse og melding for  påminnelse og bekreftelse finnes i adminstrer->innstillinger->påmelding. Disse vil være standardverdiene for alle påmeldingsnoder med mindre noe annet er spesifisert (for å endre innstilling for hver enkelt node, klikk Rediger for denne noden og gjør endringer under «Påmeldingsinnstillinger»).

en: Signups can be manually closed for any node at the %signup_overview page, or on the 'signups' tab on each node.
no: Påmeldinger kan manuelt stenges for enhver node på %signup_overview siden, eller på påmeldinger-fanekortet på hver enkelt node.

en: Signup overview
no: Påmelding oversikt

en: The user signup form is fully themable -- form fields may be added or deleted. For more details see the instructions in signup.theme, where a sample user form is included.
no: Påmeldingsskjemaet er fullt ut modifiserbart -- skjemafelter kan legges til eller slettes. For flere detaljer se instruksjoner i signup.theme, hvor et eksempel er lagt ved.

en: Configure settings for signups.
no: Innstillinger for påmeldinger.

en: Signup
no: Registrer deg

en: View all signup-enabled posts, and open or close signups on them.
no: Vis alle innlegg med påmeldingsfunksjon, og åpne eller steng påmeldinger til de.

en: Signup administration
no: Påmeldingsadministrering

en: Signups
no: Påmeldinger

en: Signup information
no: Påmeldingsinformasjon

en: administer all signups
no: administrere alle påmeldinger

en: Disabled, but save existing signup information
no: Inaktiv, men lagre eksisterende påmeldingsinformasjon

en: Disabled, and remove all signup information
no: Inaktiv og fjern all påmeldingsinformasjon

en: This can not be undone, use with extreme caution!
no: Denne kan ikke angres. Bruk med forsiktighet!

en: Sign up for @title
no: Meld deg på @title

en: Cancel signup
no: Kansellér påmeldingen

en: Filter by signup status
no: Filtrer etter påmeldingsstatus

en: Signup to !title cancelled.
no: Påmelding til !title er kansellert.

en: Signups closed for %title.
no: Påmeldinger stengt for %title.

en: Signups reopened for %title.
no: Påmeldinger gjenåpnet for %title.

en: Close x hours before
no: Steng x timer før

en: The number of hours before the event which signups will no longer be allowed. Use negative numbers to close signups after the event start (example: -12).
no: Antall timer før hendelsen når påmeldinger skal lukkes og ikke lenger være tillatt. Benytt negative tall for å stenge påmelding etter at hendelsen har startet (for eksempel: -12).

en: Default signup information
no: Standard påmeldingsinformasjon

en: New signup-enabled nodes will start with these settings.
no: Nye påmeldingsaktiverte noder vil åpne med disse innstillingene.

en: Anonymous user %email is already signed up for %title
no: Anonym bruker %email er allerede påmeldt %title

en: User !user is already signed up for %title
no: Bruker !user er allerede påmeldt %title

en: [Untimed]
no: [ikke tidsatt]

en: The following information was submitted as a signup for !title
no: Følgende informasjon ble lagt inn gjennom en påmelding på !title

en: Date/Time: !time
no: Dato/Tid: !time

en: Signups for @user
no: Påmeldinger for @user

en: Send signups to
no: Send påmeldinger til

en: Email address where notification of new signups will be sent. Leave blank for no notifications.
no: E-post adresse hvor varsler om nye påmeldinger sendes. La denne stå tom dersom ingen varsler skal sendes.

en: Send confirmation
no: Send bekreftelse

en: Send reminder
no: Send påminnelse

en: Reminder email
no: Påminnelsesmelding

en: SIGNUP INFORMATION
no: PÅMELDINGSINFORMASJON

en: Your signup information
no: Din påmeldingsinformasjon

en: day | days
no[0]: dag
no[1]: dager

en: sign up for content
no: meld deg på

en: view all signups
no: vis alle påmeldinger

en: administer signups for own content
no: administrer påmeldinger for eget innhold

en: The old %signup_user_view setting was enabled on your site, so the %view_all_signups permission has been added to the %authenticated_user role. Please consider customizing what roles have this permission on the !access_control page.
no: Den gamle %signup_user_view innstillingen ble slått på slik at %view_all_signups tillatelsen er lagt til %authenticated_user rollen. Vurder hvilke roller som skal ha denne adgangen på !access_control siden.

en: Users can view signups
no: Brukere kan se påmeldinger

en: The %signup_user_view setting has been removed.
no: Innstillingen %signup_user_view er fjernet.

en: Allow users to sign up for content (especially events).
no: La brukere å melde seg på innhold (spesielt hendelser).

en: Signup summary
no: Oppsummering av påmelding

en: Signup details
no: Påmeldingsdetaljer

en: Closed (limit reached)
no: Stengt (grensen er nådd)

en: Signup broadcast
no: Melding til påmeldte

en: Allowed (off by default)
no: Tillatt (av som standard)

en: Enabled (on by default)
no: Aktivert (på som standard)

en: Signups closed for this %node_type
no: Påmelding er stengt for %node_type

en: View signups
no: Vis påmeldinger

en: Send an email message to all users who signed up.
no: Send en e-post til alle brukere som er påmeldt.

en: No content is currently !status for signups.
no: Intet innhold er er for tiden !status for påmeldinger.

en: Username: !name
no: Brukernavn: !name

en: E-mail: !email
no: E-post: !email

en: Signups opened for !title.
no: Påmeldinger åpnet for !title.

en: Signups closed for !title.
no: Påmeldinger stengt for !title.

en: Signup limit reached for !title, signups closed.
no: Grense for påmeldinger til !title er nådd, det er stengt for påmeldinger.

en: Signup limit reached.
no: Grense for påmeldinger er nådd.

en: Signup limit increased for !title, signups re-opened.
no: Påmeldingsgrense er utvidet for !title. Påmelding er åpnet igjen.

en: Total signups for !title now below limit, signups re-opened.
no: Totalt antall påmeldinger for !title er nå under grensen. Påmelding er åpnet igjen.

en: Signup limit updated for !title.
no: Grense for påmeldinger til !title er oppdatert.

en: Signup limit removed for !title, signups now open.
no: Påmeldingsgrensen er fjernet for !title. Påmelding er nå åpen.

en: Signup limit removed for !title.
no: Påmeldingsgrense fjernet fra !title.

en: Signup limit
no: Påmeldingsgrense

en: Maximum number of users who can sign up before signups are automatically closed. If set to 0, there is no limit.
no: Maksimum antall brukere som kan melde seg på før påmelding automatisk lukkes. Dersom den er satt til 0 er det ingen maksimumsgrense.

en: Supported string substitutions: %tokens.
no: Støttede strengerstatninger: %tokens

en: Message body
no: Meldingstekst

en: This message will be sent from: %from
no: Denne meldingen vil bli sendt fra: %from

en: Message sent to all users who have signed up
no: Melding sendt til alle påmeldte brukere

en: email users signed up for own content
no: send melding til brukere som er påmeldt eget innhold

en: email all signed up users
no: send melding til alle påmeldte brukere

en: Email address of a user (authenticated or anonymous) who signed up.
no: E-postadresse til en bruker (autentisert eller anonym) som er påmeldt.

en: WARNING: only expose this data in a view that is restricted to users whom you can trust with such sensitive information.
no: ADVARSEL: synliggjør denne informasjonen kun et sted som er begrenset til brukere som du kan stole på ivaretar denne typen følsom informasjon.

en: Time when user signed up.
no: Tid når bruker har meldt seg på.

en: Authenticated
no: Autentisert

en: Filter on if a user who signed up is anonymous, or an authenticated user on the site.
no: Filtrer på om en bruker som er påmeldt er anonym eller er en autentisert bruker på nettstedet.

en: Are signups open or closed for this node?
no: Er påmelding åpen eller stengt for denne noden?

en: Maximum number of users who can sign up before signups are automatically closed (set to 0 for no limit).
no: Maksimalt antall brukere som kan melde seg på før påmelding automatisk blir lukket (sett denne til 0 for ingen begrensning).

en: Address where notification emails are sent wenever a user signs up.
no: E-post adresse hvor varsler om nye påmeldinger sendes.

en: Should confirmation email be sent to each user who signs up.
no: Skal bekreftelse sendes til hver bruker som melder seg på?

en: The body of the optional confirmation email that can be sent whenever a user signs up.
no: Brødteksten til en valgfri bekreftelse som kan sendes når en bruker melder seg på.

en: Should a reminder email be automatically sent to all users who signed up. This will be false if either an administrator disabled the feature for a given event, or if the reminder was already sent.
no: Skal en påminnelse sendes automatisk til alle brukere som er påmeldt? Denne vil være avslått dersom enten administrator har slått av denne muligheten for en gitt hendelse, eller påminnelse allerede er sendt.

en: How many days before an event will the reminder email be sent.
no: Antall dager før en hendelse e-postpåminnelsen sendes ut.

en: The body of the optional reminder email that can be sent a configurable time before an event begins.
no: Brødteksten av en valgfri påminnelsesmelding som kan sendes ut til de påmeldte et valgfritt antall timer før en hendelse begynner.

en: Sort by if signups are closed or open.
no: Sorter etter om påmelding er stengt eller åpen.

en: Filter on if signups are open or closed for each node.
no: Filtrer på hvorvidt påmelding er åpen eller stengt for hver node.

en: Filter by the maximum number of users who can sign up before signups are automatically closed (set to 0 for no limit).
no: Filtrer etter maksimalt antall brukere som kan melde seg på før påmelding automatisk lukkes (sett til 0 for ingen begrensning).

en: Filter on if signups are enabled or disabled.
no: Filtrer etter om påmelding er aktivert eller deaktivert.

en: Validate user has access to the node
no: Kontroller at brukeren har tilgang til innlegget

en: edit own signups
no: rediger egne påmeldinger

en: Edit signup
no: Rediger påmelding

en: Status: Open/Closed
no: Status: Åpen/Stengt

en: Send Reminder
no: Send varsling

en: Signup: User
no: Påmelding: Bruker

en: User: Email Address
no: Bruker: E-postadresse

en: User: Signup Time
no: Bruker: Påmeldingstidspunkt

en: User: Attended
no: Bruker: Deltok

en: User: Additional Signup Info
no: Bruker: Ytterligere påmeldingsinformasjon

en: User: Anonymous/Authenticated
no: Bruker: Anonym/Autentisert

en: User: Current User
no: Bruker: Nåværende bruker

en: User: Edit signup link
no: Bruker: Rediger påmeldingslenke

en: Not specified
no: Ikke angitt
