Simplenews (6.x-1.0-rc6) - en to hu translation catalogue (323 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Töröl

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Subscribers
hu: Feliratkozások

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: Priority
hu: Fontosság

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Format
hu: Formátum

en: n/a
hu: -

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Mail
hu: Levél

en: Block message
hu: Blokküzenet

en: User
hu: Felhasználó

en: action
hu: akció

en: Node
hu: Tartalom

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Email format
hu: Emailek formátuma

en: General
hu: Általános

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Sent
hu: Elküldve

en: Pending
hu: Függőben

en: normal
hu: általános

en: No items selected.
hu: Nincs kiválasztott elem.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Cron throttle
hu: Időzített feladat visszafogó

en: Configure permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: From email address
hu: Feladó email címe

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törlése megtörtént.

en: Created new term %name.
hu: A következő kifejezés létrejött: %name

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Not published
hu: Rejtett

en: low
hu: alacsony

en: high
hu: magas

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: From name
hu: Feladó neve

en: Confirm unsubscription
hu: Leiratkozás megerősítése

en: Newsletter
hu: Hírlevél

en: Newsletters
hu: Hírlevelek

en: Activate
hu: Bekapcsolás

en: Subscribed to
hu: Előfizetője

en: Newsletter issue
hu: Hírlevélszám

en: Sent issues
hu: Elküldött kiadások

en: List newsletters
hu: Hírlevelek listázása

en: Add newsletter
hu: Hírlevél hozzáadása

en: Confirm newsletter subscriptions
hu: Feliratkozások megerősítése

en: Manage newsletter subscriptions
hu: Feliratkozások karbantartása

en: highest
hu: legmagasabb

en: lowest
hu: legalacsonyabb

en: Request receipt
hu: Olvasási visszaigazolás kérése

en: Don't send now
hu: Még ne küldje el

en: Send one test newsletter to the test address
hu: Egy teszt hírlevél küldése a teszt címre

en: Send newsletter
hu: Hírlevél küldése

en: Sending
hu: Küldés

en: You have no privileges to send this newsletter
hu: Nincs jogosultság a hírlevél elküldéséhez

en: This newsletter has been sent
hu: A hírlevél kézbesítésre került

en: Newsletter vocabulary
hu: A hírlevelek szótára

en: Current newsletter subscriptions
hu: Jelenlegi hírlevél-előfizetők

en: My newsletters
hu: Saját hírlevelek

en: Current subscriptions
hu: Jelenlegi feliratkozások

en: Newsletter: @title
hu: Hírlevél: @title

en: Stay informed on our latest news!
hu: Mindig naprakészen legfrissebb híreinkből!

en: Display link to previous issues
hu: Hivatkozás megjelenítése a korábbi kiadásokra

en: Display previous issues
hu: Korábbi kiadások megjelenítése

en: Number of issues to display
hu: A megjelenítendő kiadások száma

en: Display RSS-feed icon
hu: Az RSS-csatorna hivatkozásának megjelenítése

en: Manage my subscriptions
hu: Saját feliratkozások kezelése

en: Previous issues
hu: Előző kiadások

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
hu: Ki kell választani legalább egy hírlevelet, amelyre fel-, vagy leiratkozás történjen.

en: Subscriptions for %mail
hu: %mail jelenlegi előfizetései

en: Manage your newsletter subscriptions
hu: Feliratkozásaim karbantartása

en: You must select at least one newsletter.
hu: Legalább egy hírlevelet ki kell választani.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
hu: Az alábbi címhez tartozó hírlevél előfizetések frissültek: %mail

en: Test newsletter sent to %recipient.
hu: A teszt kézbesítve lett az alábbi címzettnek: %recipient .

en: all newsletters
hu: összes hírlevél

en: orphaned newsletters
hu: elárvult hírlevelek

en: Show issues from
hu: Kiadások megjelenítése

en: No newsletters available.
hu: Nincs elérhető hírlevél.

en: Inactive: no newsletters will be sent
hu: Inaktív: hírlevél nem lesz kiküldve

en: Active: user will receive newsletters
hu: Aktív: a felhasználó megkapja a hírleveleket

en: Not sent
hu: Nincs elküldve

en: Currently sending by cron
hu: Jelenleg kézbesítés alatt

en: All newsletters
hu: Összes hírlevél

en: Subscription filters
hu: Feliratkozásszűrő

en: Inactivate
hu: Kikapcsolás

en: No subscriptions available.
hu: Nincs elérhető feliratkozás.

en: Are you sure you want to delete these subscriptions?
hu: Ezek a feliratkozások biztosan törölhetőek?

en: The subscriptions have been deleted.
hu: A feliratkozások törölve lettek.

en: The following addresses were added or updated: %added.
hu: Az alábbi címek hozzáadásra kerültek: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
hu: A címek fel lettek írva a következő hírlevelekre: %newsletters .

en: No addresses were added.
hu: Nem lettek címek hozzáadva.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
hu: Az alábbi címek érvénytelenek: %invalid.

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Inactive users
hu: Inaktív felhasználók

en: No addresses were found.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő cím.

en: Sender information
hu: Információ a feladóról

en: HTML to text conversion
hu: Átalakítás HTML-ből szöveggé

en: When your newsletter is sent as plain text, these options will determine how the conversion to text is performed.
hu: A hírlevél sima szövegként történő szétküldésekor ezek a lehetőségek szabályozzák a szöveggé alakítás lépéseit.

en: Hyperlink conversion
hu: Hivatkozások átalakítása

en: Default newsletter options
hu: Alapértelmezés szerinti hírlevél beállítások

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
hu: Az itt megadott értékek lesznek az alapértelmezés szerintiek egy új hírlevél létrehozásakor, de minden érték felülírható a hírlevél szerkesztése űrlappal.

en: Allow test address override
hu: A teszcímek felülbírálásának engedélyezése

en: Synchronize with account
hu: Szinkronizálás a felhasználói fiókkal

en: When checked subscriptions will be synchronized with site accounts. When accounts are deteted, subscriptions with the same email address will be removed. When site accounts are blocked/unblocked, subscriptions will be deactivated/activated. When not checked subscriptions will be unchanged when associated accounts are deleted or blocked.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a feliratkozások összhangban lesznek a webhely felhasználói fiókjaival. Amikor egy fiókot törölnek, akkor a hozzá tartozó feliratkozások is eltávolításra kerülnek. Amikor egy fiókot zárolnak vagy engedélyeznek, akkor a feliratkozások szintén tiltva, vagy engedélyezve lesznek. Ha ez nincs bekapcsolva, akkor a feliratkozások változatlanul maradnak, ha egy fiókot törölnek vagy zárolnak.

en: Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
hu: Meghatározza a kiküldhető hírlevelek számát időzített feladatonként. A hibás vagy kézbesíthetetlen levelek is számítanak.

en: Log emails
hu: Emailek naplózlása

en: When checked all outgoing simplenews emails are logged in the system log. A logged email does not guarantee that it is send or will be delivered. It only indicates that a message is send to the PHP mail() function. No status information is available of delivery by the PHP mail() function.
hu: Bejelölt állapotban a Simplenews által küldött e-mailek bekerülnek a rendszernaplóba. Ez a naplózás nem garantálja, hogy a levél meg is érkezik, csak azt, hogy az üzenet el lett küldve a PHP mail() függvényén keresztül. Sajnos a PHP mail() függvény nem nyújt információt a kézbesítés állapotáról.

en: Newsletter name
hu: Hírlevél neve

en: edit newsletter
hu: hírlevél szerkesztése

en: There are currently no newsletter series.
hu: Jelenleg nincs egy hírlevél sem.

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
hu: Különböző hírlevéltípusok (vagy témák) hozhatóak létre a hírek kategorizálásához (például: Macskavilág hírei, Kutyavilág hírei, stb).

en: Updated term %name.
hu: A következő kifejezés frissült: %name

en: Newsletter %title has been deleted.
hu: %title hírlevél sikeresen törölve lett.

en: Confirm subscription
hu: Feliratkozás megerősítése

en: You always have the option of unsubscribing later.
hu: Késöbb bármikor lehetőség lesz a leiratkozáshoz.

en: plain
hu: egyszerű

en: html
hu: HTML

en: administer newsletters
hu: hírlevelek adminisztrációja

en: send newsletter
hu: hírlevél küldése

en: subscribe to newsletters
hu: feliratkozás a hírlevelekre

en: Email addresses
hu: Email címek

en: Email options
hu: Emailek beállításai

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: The sender's email address you supplied is not valid.
hu: A feladónak megadott email cím érvénytelen.

en: Immediate
hu: Azonnal

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: This name of this newsletter.
hu: A hírlevél neve.

en: A description of the newsletter. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
hu: A hírlevél leírása. Megjelenik a taxonómia oldalakon illetve az RSS hírcsatornákban.

en: Newsletters are displayed in ascending order by weight.
hu: A hírlevelek súlyuk szerint növekvő sorrendben fognak megjelenni.

en: Append hyperlinks as a numbered reference list
hu: Hivatkozások hozzáadása a szöveg végén, számmal hivatkozva.

en: Display hyperlinks inline with the text
hu: Hivatkozások megjelenítése a szövegbe ágyazva

en: Note: All subscriptions associated with this newsletter will be lost.
hu: Megjegyzés: a hírlevélre feliratkozottak listája is el fog veszni.

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline.
hu: Az email címeket vesszővel, szóközzel elválasztva vagy új sorba kell írni.

en: Subscribe to
hu: Feliratkozás erre:

en: Site default language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: Anonymous user preferred language
hu: A be nem jelentkezett felhasználók alapértelmezés szerinti nyelve

en: Anonymous users will be subscribed with the selected preferred language. They will receive newsletters in this language if available. Registered users will be subscribed with their preferred language as set on their account page.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók a kiválasztott alapértelmezés szerinti nyelven lesznek feliratkozva. Ha a hírlevél ezen a nyelven elérhető, akkor ők ezen a nyelven fogják megkapni. A csatakozott felhasználók a felhasználói adatlapjukon megadott nyelven lesznek feliratkozva.

en: Subscriptions matching the selected states will be exported.
hu: A megjelölt állapottal megegyező feliratkozások lesznek exportálva.

en: Subscriptions matching the selected newsletters will be exported.
hu: A kiválasztott hírlevélhez tartozó email címek lesznek exportálva.

en: Export results
hu: Export eredményei

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline. Email addresses which are no longer subscribed to any newsletter, will be removed from the database.
hu: Az email címeket vesszővel, szóközzel vagy sortöréssel kell elválasztani. Azok az email címek, amelyek nincsenek feliratkozva egy hírlevélre sem, törölve lesznek az adatbázisból.

en: Unsubscribe from
hu: Leiratkozás innen:

en: The following addresses were unsubscribed or removed: %removed.
hu: A következő címek leiratkoztak vagy törölve lettek: %removed.

en: The addresses were unsubscribed from the following newsletters: %newsletters.
hu: A címek leiratkoztak a következő hírlevélről: %newsletters

en: No addresses were removed.
hu: Nem lett cím törölve.

en: Content types to be used as newsletter.
hu: A hírlevélként használt tartalomtipusok listája.

en: <select>
hu: < kiválasztás >

en: This vocabulary identifies newsletter series. Note that changing this vocabulary will require existing newsletters to be re-tagged and activated newsletter blocks to be re-activated.
hu: A szótár azonosítja a hírlevelet. Ennek a szótárnak a megváltoztatásával szükségessé válik a meglévő hírlevelek újracímkézése és az aktivált hírlevél blokkok reaktiválása.

en: Default newsletter format.
hu: Az alapértelmezés szerinti hírlevél formátum.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> module to send newsletters in HTML format.
hu: A HTML formátumú hírlevelek küldéséhez telepíteni kell a <a href="@mime_mail_url"><em>Mime Mail</em></a> modult.

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
hu: Említést érdemel, hogy az itt beállított fontossági értéket számos levelező alkalmazás figyelmen kívül hagyja.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of email programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
hu: Igényelhető olvasási visszaigazolás a hírlevél címzettjeitől. Számos email olvasó szoftver figyelmen kívül hagyja, így nem egy döntő jelzője annak, hogy hányan olvassák a hírlevelet.

en: Default send action
hu: Alapértelmezés szerinti küldés

en: Test addresses
hu: Próbacímek

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses. The override function allows to override these addresses in the newsletter editing form.
hu: A próbákhoz használt e-mailcímek vesszővel elválasztott listája. A felülbírálhatóság engedélyezésével a hírlevélpéldány szerkesztésének űrlapján eltérő címek is megadhatóvá válnak.

en: Default sender address that will only be used for confirmation emails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
hu: Az alapértelmezés szerinti feladó címe, amely csak a megerősítésekhez lesz felhasználva. Minden hírlevélhez külön meg lehet adni a feladót a hírlevél beállítási oldalán.

en: Use cron to send newsletters
hu: Időzített feladatok használata a hírlevél küldéséhez

en: When checked cron will be used to send newsletters (recommended). Test newsletters and confirmation emails will be send immediately. Leave unchecked for testing purposes.
hu: Bejelölt állapotban a hírlevél küldéshez az időzített feladatok lesznek felhasználva (ajánlott). A teszt hírlevelek és a megerősítő emailek azonnal ki lesznek küldve. A teszteléshez üresen hagyható.

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds.
hu: A cronnak szánt idő nem haladhatja meg a PHP beállításaiban szereplő %max másodpercet.

en: Mail spool expiration
hu: A levelek várakozási sorának érvényességi ideje

en: Newsletter mails are spooled. How long must messages be retained in the spool after successfull sending. Keeping the message in the spool allows mail statistics (which is not yet implemented). If cron is not used, immediate expiration is advised.
hu: A hírleveles e-mailek a feldolgozási sorban vannak. Mennyi ideig várakozzanak a levelek sikeres kézbesítést követően a feldolgozási sorban. A levelek feldolgozási sora lehetőséget biztosít a levelekkel kapcsolatos statisztika vezetésére (hiányzó funkció). Cron használata nélkül javasolt az azonnali elévülés használata.

en: Confirmation emails
hu: Megerősítő emailek

en: Customize the confimation email which is sent to (un)subscribing visitors.
hu: A kiküldendő megerőstő email testre szabása a fel-, vagy leiratkozott felhasználók számára.

en: Body text of subscribe email
hu: Feliratkozási email levél törzse

en: Body text for already subscribed visitor
hu: Már feliratkozott látogatónak szánt levél törzse

en: Body text of unsubscribe email
hu: Leiratkozó levél törzse

en: Body text for not yet subscribed visitor
hu: Még nem feliratkozott látogatónak szánt  levél törzse

en: The email address you supplied is not valid.
hu: A beírt email cím érvénytelen.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
hu: Nemsokára érkezik egy megerősítő email a felíratkozás véglegesítésével kapcsolatos teendőkkel.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete the unsubscription process.
hu: Nemsokára érkezik egy megerősítő email a leíratkozás véglegesítésével kapcsolatos teendőkkel.

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter mailing list?
hu: %user biztosan hozzáadható %newsletter hírlevélhez?

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
hu: %user hozzá lett adva ehhez a hírlevélhez: %newsletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter mailing list?
hu: %user biztosan eltávolítható %newsletter hírlevélről?

en: This action will only remove you from the newsletter mailing list. If you are registered at our site, your account information will remain unchanged.
hu: Ezzel a művelettel csak a hírlevél előfizetését mondja le. Ha regisztrált felhasználója a webhelynek, az azonosítója és a hozzátartozó információk változatlanok maradnak.

en: %user was removed from the %newsletter mailing list.
hu: %user el lett távolítva erről a hírlevélről: %newsletter

en: Using nodes as newsletters.
hu: Tartalmak használata hírlevélként.

en: Sent status
hu: Küldés állapota

en: Newsletter sent status: Not sent, Pending (being sent or waiting for cron to run), Sent.
hu: A hírlevél küldésének állapota: Nincs elküldve, Függőben (kézbesítés alatt vagy az időzítő futására várva), Elküldve.

en: Missing newsletter vocabulary. Please set a vocabulary at <a href="@settings">Simplenews settings</a>.
hu: Hiányzó hírlevél szótár. Be kell állítani a<a href="@settings"><em>Simplenews</em> beállításainál</a>.

en: No newsletter term is selected, the newsletter taxonomy term is probably not configured correctly.<br /> Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
hu: Nincs hírlevél kifejezés kiválasztva, valószínűleg a hírlevél taxonómia kifejezései nincsenek beállítva.<br />Ellenőrizni és <strong>menteni</strong> kell a <a href="@settings"><em>Simplenews</em> általános beállításait</a>.

en: Test email address is empty.
hu: A teszthez használt email cím üres.

en: Invalid email address %mail.
hu: %mail nem érvényes email cím.

en: Missing test email address.
hu: A teszt email cím nem lett megadva.

en: Newsletter %title was deleted.
hu: %title hírlevél törölve lett.

en: This is the designated simplenews vocabulary.
hu: Ez a hírlevél kijelölt szótára.

en: These content type(s) are used as newsletter. They can also be set in !simplenews_settings.
hu: Ezek a tartalomtípus(ok) használhatók hírlevélként. Ezt be lehet állítani a !simplenews_settings oldalon is.

en: This will be the body of your newsletter. Available variables are: !site (the name of your website), !uri (a link to your homepage), !uri_brief (homepage link without the http://), !date (today's date), !login_uri (link to login page), !confirm_subscribe_url (subscription confirmation link), !confirm_unsubscribe_url (unsubscription link), !newsletter_url (link to this newsletter issue), !newsletter_name (name of this newsletter series).
hu: Ez lesz a hírlevél törzse. Elérhető változók: !site (a webhely neve), !uri (hivatkozás a webhelyre), !uri_brief (webhely hivatkozás http:// nélkül), !date (mai dátum), !login_uri (hivatkozás a bejelentkező oldalra), !confirm_subscribe_url (hivatkozás a feliratkozás megerősítésére), !confirm_unsubscribe_url (hivatkozás a leiratkozó oldalra), !newsletter_url (hivatkozás a hírlevélre), !newsletter_name (hírlevél neve).

en: Invalid vocabulary setting detected. Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
hu: Érvénytelen szótár lett beállítva. Ellenőrizni és <strong>menteni</strong> kell a <a href="@settings"><em>Simplenews</em> általános beállításait</a>.

en: This newsletter issue is part of a translation set. Sending this set is controlled from the <a href="@link">translation source newsletter</a>.
hu: Ez a hírlevélkiadás egy fordítási köteg része. A köteg küldése a <a href="@link">hírlevél fordítási forrásánál</a> szabályozható.

en: Send action
hu: Küldési akció

en: Test email addresses
hu: Teszt email címek

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
hu: A teszt e-mail címek vesszővel elválasztott listája.

en: Email priority
hu: Emailek fontossága

en: All subscriptions to newsletter %newsletter have been deleted.
hu: %newsletter összes feliratkozása törölve lett.

en: Manage !my_subscriptions
hu: !my_subscriptions kezelése

en: my subscriptions
hu: saját feliratkozások

en: Subscription interface
hu: Felület a feliratkozáshoz

en: Subscription form
hu: Feliratkozási űrlap

en: Link to form
hu: Hivatkozás az űrlapra

en: Note: this requires permission 'subscribe to newsletters'.
hu: Megjegyzés: ehhez szükséges a „feliratkozás a hírlevelekre” jogosultság.

en: You have been subscribed.
hu: A feliratkozás megtörtént.

en: You have been unsubscribed.
hu: A leiratkozás megtörtént

en: Newsletter sent.
hu: A hírlevél ki lett küldve.

en: Newsletter pending.
hu: A hírlevél függőben van.

en: Unassigned newsletter
hu: Nincs hozzárendelt hírlevél

en: Sent via Mime Mail
hu: <em>Mime Mail</em>lel kiküldve

en: Cron throttle setting
hu: Időzített feladatok visszafogásának beállításai

en: Simplenews publishes and sends newsletters to lists of subscribers. Both anonymous and authenticated users can opt-in to different mailing lists.
hu: A Simplenews modul hírleveleket tesz közzé és küld a feliratkozottak számára. Regisztrációval és regisztráció nélkül is fel lehet iratkozni a különböző hírlevelekre.

en: Simplenews uses nodes for <strong>newsletter issues</strong>. Newsletter issues are grouped by a <strong>newsletter taxonomy term</strong>. Node type and vocabulary are selectable. A newsletter is send to all email addresses which are subscribed to the newsletter. Newsletter issues can be sent only once. Large mailings should be sent by cron to balance the mailserver load.
hu: A Simplenews egy tartalomtípust használ hírlevélpéldányok tárolásához. Ezek a tartalmak a <strong>Hírlevek szótár kifejezései</strong> szerint vannak csoportosítva.  Mind az alapértelmezett tartalomtípus és szótár később módosítható. A hírlevélpéldányok csak egyszer kézbesíthetők. (Vannak kiegészítő modulok, amivel az ismételt küldés is megvalósítható, de ez ritkán szükséges.) Amennyiben számos igénylője van a hírlevélnek, a terhelés egyenletes elosztása érdekében érdemes a kiküldést cronnal ütemezni.

en: Simplenews adds elements to the newsletter node add/edit form to manage newsletter format and sending of the newsletter issue. A newsletter issue can be sent for test before sending officially.
hu: A Simplenews további beállítási lehetőségekkel bővíti a tartalom hozzáadás és szerkesztés űrlapját. A hírlevélpéldányt kiküldése előtt lehetőség van próba e-mailcímeken tesztelni.

en: Both anonymous and authenticated users can <strong>opt-in and opt-out</strong> to a newsletter. A confirmation message is sent to anonymous users at subscription and unsubscription. Users can (un)subscribe using a form and a block. A <strong>subscription block</strong> is available for each newsletter offering a subscription form, a link to recent newsletters and RSS feed. Email addresses can also be imported and exported via the subscription administration pages.
hu: Regisztrációval és anélkül is fel és le lehet iratkozni a hírlevelekről. A regisztráció nélküli felhasználók egy e-mailt kapnak a szándékuk megerősítéséhez. Az igénylési műveletek űrlapjai rendelkezésre állnak oldal és blokk formában is. Az igénylési űrlapot, RSS csatornát és a legfrissebb hírlevélpéldányokat tartalmazó blokk minden feliratkozást biztosító hírlevélhez létrejön. Az e-mail importálása és exportálása az igénylések adminisztrációja oldalon lehetséges.

en: Configure Simplenews
hu: <em>Simplenews</em> beállításai

en: Enable a newsletter <a href="@admin_blocks">subscription block</a>.
hu: Engedélyezi a hírlevél <a href="@admin_blocks">feliratkozási blokk</a>ját.

en: Manage your <a href="@newsletters">newsletters</a>, <a href="@sent">sent newsletters</a> and <a href="@subscriptions">subscriptions</a>.
hu: <a href="@newsletters">Hírlevelek</a>, <a href="@sent">kézbesített hírlevélpéldányok</a> és <a href="@subscriptions">feliratkozások</a> kezelése.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Simplenews</a>.
hu: További információt az online kéziköny <a href="@handbook"><em>Simplenews</em></a> bejegyzése tartalmaz.

en: Add this newsletter issue to a newsletter by selecting a newsletter from the select list. Send a newsletter or a test newsletter by selecting the appropriate radio button and submitting the node.
hu: A legördülő listából kiválasztható, hogy a hírlevélpéldány mely hírlevélhez tartozik. A megfelelő választógombbal kiválasztható, hogy beküldés után egy próba e-mailcímre vagy akár az összes feliratkozottnak legyen-e kézbesítve.

en: Set default send options at <a href="@configuration">Administer > Site configuration > Simplenews > Newsletter</a>.
hu: Az alapértelmezett kézbesítési beállításokat az <a href="@configuration">Adminisztráció > Webhely beállítása > Simplenews > Hírlevél</a> menüpont alatt lehet módosítani.

en: Set newsletter specific options at <a href="@configuration">Administer > Content management > Newsletters > Newsletters</a>.
hu: Az adott hírlevélre jellemző beállításokat az <a href="@configuration">Adminisztráció > Tartalomkezelés > Hírlevelek</a> menüpont alatt lehet módosítani.

en: These settings are default to all newsletters. Newsletter specific settings can be found at the <a href="@page">newsletter's settings page</a>.
hu: Ez minden hírlevél alapértelmezés szerinti beállítása. Egy adott hírlevél beállításai a <a href="@page">hírlevél beállításai</a> oldalon találhatóak.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> to send HTML emails or emails with attachments (both plain text and HTML).
hu: A <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> modul telepítése szükséges a HTML levelek vagy csatolmányokkal rendelkező (mind a hagyományos, mind HTML-ként formázott) levelek küldéséhez.

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this subscription please use the link below.
    
    !confirm_subscribe_url
hu: !site oldalról (!uri) indított feliratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. A feliratkozás megerősítéséhez az alábbi hivatkozásra kell kattintani:
    
    !confirm_subscribe_url

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is already subscribed to this newsletter. If you intended to unsubscribe please visit our site: !uri
hu: !site oldalról (!uri) indított feliratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. Ez az email nincs feliratkozva erre a hírlevélre. Leiratkozáshoz a következő oldalt kell meglátogatni: !uri

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this unsubscription please use the link below.
    
    !confirm_unsubscribe_url
hu: !site oldalról (!uri) indított leiratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. A leiratkozás megerősítéséhez az alábbi hivatkozásra kell kattintani:
    
    !confirm_unsubscribe_url

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is not subscribed to this newsletter. If you intended to subscribe please visit our site: !uri
hu: !site oldalról (!uri) indított leiratkozási kérelem érkezett !mailto email címről a következő hírlevére: !newsletter_name. Ez az email nincs feliratkozva erre hírlevélre. A feliratkozáshoz az alábbi hivatkozást kell meglátogatni: !uri

en: Confirmation for !newsletter_name from !site
hu: !site %newsletter_name hírlevelének megerősítése

en: Email: Plain
hu: Email: egyszerű

en: @newsletter feed
hu: @newsletter hírcsatornája

en: Unsubscribe from this newsletter
hu: Leiratkozás erről a hírlevélről

en: This is a test version of the newsletter.
hu: Ez a hírlevél tesztváltozata.

en: Attempt to unsubscribe from non existing newsletter term ID %id
hu: Leiratkozási kísérlet egy nemlétező hírlevélről, melynek azonosítója %id

en: User %email deleted from the mailing list.
hu: %email feliratkozása törölve lett a hírlevélről.

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to
hu: Kimenő email. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
hu: Kimenő email. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to %mimemail

en: Outgoing email failed. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
hu: Az e-mail küldése nem sikerült. Üzenet típusa: %type<br />Tárgy: %subject<br />Címzett: %to %mimemail

en: Newsletter not send: node does not exist (nid = @nid; vid = @vid).
hu: A hírlevél nincs elküldve: a tartalom nem létezik  (nid = @nid; vid = @vid).

en: %count emails sent in %sec seconds.
hu: %sec másodperc alatt %count email el lett küldve.

en: %count emails sent.
hu: %count email el lett küldve.

en: administer simplenews subscriptions
hu: simplenews feliratkozások adminisztrációja

en: administer simplenews settings
hu: simplenews beállítások adminisztrációja

en: Manage newsletters and subscriptions.
hu: A hírlevelek és a feliratkozások kezelése.

en: List of newsletter issues sent and pending.
hu: A kiküldés alatt levő és már kiküldött hírlevelek listája.

en: Draft issues
hu: Vázlatok

en: List of newsletter issues not sent.
hu: A ki nem küldött hírlevelek listája.

en: List, add and edit newsletter series.
hu: Hírlevelek listázása, hozzáadása és szerkesztése

en: Newsletter subscription management.
hu: Hírlevelek feliratkozásainak kezelése.

en: Mass subscribe
hu: Tömeges feliratkozás

en: Mass unsubscribe
hu: Tömeges leiratkozás

en: Manage simplenews configuration.
hu: A <em>Simplenews</em> beállításainak kezelése.

en: Simplenews content type and vocabulary settings.
hu: A <em>Simplenews</em> tartalomtípusának és szótárának beállításai.

en: Newsletter default settings and sender data.
hu: A hírlevél alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Subscription settings, opt-in/out confirmation email text.
hu: Feliratkozási beállítások, megerősítő emailek szövegei.

en: Send mail
hu: Levél küldése

en: Send mail, cron and debug options.
hu: Levélküldés, időzítés és hibakeresési beállítások.

en: Subscribers to {simplenews_newsletters}.
hu: A {simplenews_newsletters} feliratkozottjai.

en: Primary key: Unique subscription ID.
hu: Elsődleges kulcs: Egyedi feliratkozásazonosító.

en: The subscription email address.
hu: A feliratkozás email címe.

en: Anonymous subscriber preferred language. Empty for authenticated users.
hu: A be nem jelentkezett feliratkozó ajánlott nyelve. Azonosított felhasználóknál üres.

en: Simplenews newsletter data.
hu: Simplenews hírlevél adat.

en: {node} that is used as newsletter.
hu: A {node}, amit a hírlevél használ.

en: Send status of the newsletter issue (0 = not send; 1 = pending; 2 = send).
hu: A hírlevél küldésének állapota (0 = nincs kiküldve, 1 = függőben, 2 = kiküldve).

en: Format of the newsletter (plain or html).
hu: A hírlevél formátuma (egyszerű vagy HTML).

en: Email priority according to RFC 2156 and RFC 5231 (0 = none; 1 = highest; 2 = high; 3 = normal; 4 = low; 5 = lowest).
hu: Az RFC 2156 és RFC 5231 nevű ajánlásokban meghatározott fontossági szint (0 = nincs, 1 = legmagasabb, 2 = magas, 3 = hétköznapi, 4 = alacsony, 5 = legalacsonyabb).

en: Boolean indicating request for email receipt confirmation according to RFC 2822.
hu: A kézbesített emailekről adott visszaigazolások igen-nem értéke az RFC 2822 szerint.

en: Newsletter series subscription data.
hu: A hírlevél feliratkozási adatai.

en: The {simplenews_subscriptions}.snid who is subscribed.
hu: Ki van feliratkozva a {simplenews_subscriptions}.snid-ra.

en: The newsletter series ({term_data}.tid) the subscriber is subscribed to.
hu: A hírlevél ({term_data}.tid), amelyre a feliratkozás történt.

en: Spool for temporary storage of newsletter emails.
hu: A hírlevelek ideiglenes tárolójának várakozási sora.

en: The {node}.nid of this newsletter.
hu: Ennek a hírlevélnek a {node}.nid-ja.

en: The send status of the email (0 = hold, 1 = pending, 2 = send).
hu: Az e-mail küldési állapota (0 = várakozik, 1 = kiküldés alatt, 2 = kiküldve).

en: Simplenews installation instructions are available on the <a href="!simplenews_help">Simplenews help page</a>.
hu: A <em>Simplenews</em> modul telepítési útmutatói elérhetőek a <a href="!simplenews_help"><em>Simplenews</em> súgó</a> oldalon.

en: The installation of Simplenews was not successful.
hu: A <em>Simplenews</em> modul telepítése nem sikerült.

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
hu: Hírlevél, ami kiküldhető a feliratkozott email címekre.

en: @site_name newsletter
hu: @site_name hírlevele

en: The primary identifier for a mail cache record.
hu: A levél gyorstárbejegyzésének elsődleges azonosítója.

en: The subject of this mail message.
hu: A levél tárgya.

en: The mail message array.
hu: A levél törzse.

en: Subscriber preferred language.
hu: A feliratkozáshoz választott nyelv.

en: Send newsletters to subscribed email addresses.
hu: Hírlevél küldése a feliratkozott email címekre.

en: Save and send
hu: Mentés és küldés

en: Save and send test
hu: Mentés és teszt küldése

en: Send single simplenews newsletter
hu: Egy hírlevél kiküldése

en: Send pending simplenews newsletters
hu: Függőben levő hírlevelek küldése

en: Subscribe the user to a newsletter
hu: Felhasználó feliratása egy hírlevélre

en: Unsubscribe the user from a newsletter
hu: Felhasználó leiratása egy hírlevélről

en: The newsletter issue to send
hu: A küldendő hírlevélszám

en: Allow to resend newsletter
hu: Hírlevél újraküldésének engedélyezése

en: Please select a newsletter issue.
hu: Ki kell választani a hírlevélszámot.

en: You have been subscribed to newsletter %newsletter.
hu: %newsletter hírlevélre a feliratkozás sikeresen megtörtént.

en: The newsletter series the user will be subscribed to.
hu: A hírlevél, amelyre a felhasználó feliratkozik.

en: You have been removed from the %newsletter subscription list.
hu: %newsletter hírlevélről a leiratkozás sikeresen megtörtént.

en: The newsletter series the user will be unsubscribed from.
hu: A hírlevél, amiről a felhasználó leiratkozik.

en: After a user has been subscribed
hu: Miután egy felhasználó feliratkozott

en: After a user has been unsubscribed
hu: Miután egy felhasználó leiratkozott

en: Simplenews newsletter %title send.
hu: %title <em>Simplenews</em> hírlevél küldése.

en: Simplenews cron executed.
hu: A <em>Simplenews</em> modul időzített műveletei lefutottak.

en: User %name subscribed to newsletter %newsletter.
hu: %name felhasználó feliratkozott erre a hírlevélre: %newsletter

en: User %name unsubscribed from newsletter %newsletter.
hu: %name felhasználó leiratkozott erről a hírlevélről: %newsletter

en: Provide actions for Simplenews.
hu: Akciókat biztosít a <em>Simplenews</em> modulhoz.
