Simplenews (6.x-1.2) - en to pl translation catalogue (304 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Subscribers
pl: Członkowie

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Unsubscribe
pl: Wypisz się

en: Description
pl: Opis

en: Priority
pl: Priorytet

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Available variables are:
pl: Dostępne zmienne to:

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Weight
pl: Waga

en: none
pl: brak

en: edit
pl: edytuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: n/a
pl: n.d.

en: Subscriptions
pl: Subskrypcje

en: Mail
pl: Poczta

en: Block message
pl: Komunikat

en: User
pl: Użytkownik

en: action
pl: akcja

en: Node
pl: Węzeł

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Delete all
pl: Usuń wszystko

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: email
pl: e-mail

en: Email format
pl: Format wiadomości e-mail

en: General
pl: Ogólne

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Sent
pl: Wysłano

en: Pending
pl: Oczekujące

en: normal
pl: normalna

en: No items selected.
pl: Nie wybrano żadnych elementów.

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Cron throttle
pl: Przepustowość cron

en: Configure permissions
pl: Konfiguracja uprawnień

en: From email address
pl: Adres e-mail nadawcy

en: Deleted term %name.
pl: Usunięto termin %name.

en: Created new term %name.
pl: Utworzono nowy termin %term.

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: low
pl: niski

en: high
pl: wysoki

en: Updated vocabulary %name.
pl: Zaktualizowano słownik %name.

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: From name
pl: Nazwa nadawcy

en: Confirm unsubscription
pl: Potwierdź rezygnację z subskrypcji

en: Newsletters
pl: Newslettery

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Subscribed to
pl: Zasubskrybowano

en: Newsletter issue
pl: Wydanie newslettera

en: Sent issues
pl: Wydania wysłane

en: List newsletters
pl: Lista newsletterów

en: Add newsletter
pl: Dodaj newsletter

en: Confirm newsletter subscriptions
pl: Potwierdź subskrypcję newslettera

en: Manage newsletter subscriptions
pl: Zarządzanie subskrypcjami newslettera

en: highest
pl: najwyższy

en: lowest
pl: najniższy

en: Request receipt
pl: Prośba o potwierdzenie

en: Don't send now
pl: Nie wysyłaj teraz

en: Send one test newsletter to the test address
pl: Wyślij jeden testowy newsletter na testowy adres e-mail

en: Send newsletter
pl: Wyślij newsletter

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: You have no privileges to send this newsletter
pl: Nie posiadasz uprawnień do wysłania tego newslettera.

en: This newsletter has been sent
pl: Newsletter został wysłany

en: Newsletter vocabulary
pl: Słownik newslettera

en: Current newsletter subscriptions
pl: Aktualne subskrypcje newslettera

en: My newsletters
pl: Moje newslettery

en: Current subscriptions
pl: Aktualne subskrypcje

en: Stay informed on our latest news!
pl: Bądź na bieżąco!

en: Display link to previous issues
pl: Wyświetla odnośnik do poprzednich wydań

en: Display previous issues
pl: Wyświetla poprzednie wydania

en: Number of issues to display
pl: Liczba wyświetlanych wydań

en: Display RSS-feed icon
pl: Wyświetlaj ikonę kanału informacyjnego.

en: Manage my subscriptions
pl: Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

en: Previous issues
pl: Poprzednie wydania

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
pl: Wskaż newsletter, który chcesz zasubskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

en: Subscriptions for %mail
pl: Subskrypcje dla adresu %mail

en: Manage your newsletter subscriptions
pl: Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

en: You must select at least one newsletter.
pl: Należy wskazać przynajmniej jeden newsletter.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
pl: Ustawienia subskrypcji dotyczących adresu %mail zostały zaktualizowane.

en: Test newsletter sent to %recipient.
pl: Próbny newsletter został przesłany do %recipient.

en: all newsletters
pl: wszystkie biuletyny

en: orphaned newsletters
pl: osierocone biuletyny

en: Show issues from
pl: Pokaż wydania biuletynu

en: No newsletters available.
pl: Brak dostępnych newsletterów.

en: Inactive: no newsletters will be sent
pl: Nieaktywne: żaden newsletter nie zostanie wysłany

en: Active: user will receive newsletters
pl: Aktywne: użytkownik otrzyma newsletter

en: Not sent
pl: Nie wysłane

en: Currently sending by cron
pl: Aktualnie wysyłana przez demona cron

en: All newsletters
pl: Wszystkie newslettery

en: Subscription filters
pl: Filtry subskrypcji

en: Inactivate
pl: Dezaktywuj

en: No subscriptions available.
pl: Brak dostępnych subskrypcji.

en: Are you sure you want to delete these subscriptions?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć te subskrypcje?

en: The subscriptions have been deleted.
pl: Subskrypcje zostały usunięte.

en: The following addresses were added or updated: %added.
pl: Dodano lub uaktualniono następujące adresy: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
pl: Adresy zostały dodane do list subksrypcji następujących biuletynów: %newsletters.

en: No addresses were added.
pl: Nie dodano żadnego adresu.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
pl: Następujące adresy były niepoprawne: %invalid.

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Inactive users
pl: Nieaktywni użytkownicy

en: No addresses were found.
pl: Nie znaleziono żadnych adresów.

en: Sender information
pl: Informacje na temat nadawcy

en: HTML to text conversion
pl: Konwersja HTML do czystego tekstu

en: When your newsletter is sent as plain text, these options will determine how the conversion to text is performed.
pl: Jeśli biuletyn jest wysyłany w postaci czystego tekstu, opcje te będą decydować o sposobie konwersji.

en: Hyperlink conversion
pl: Konwersja odnośników

en: Default newsletter options
pl: Domyślne ustawienia biuletynu

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
pl: Ustawienia te będą domyślnymi dla nowych biuletynów, jednak będą mogły zostać zmienione w trakcie edycji.

en: Allow test address override
pl: Umożliwiaj nadpisanie adresów

en: Synchronize with account
pl: Synchronizuj z kontem

en: Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
pl: Ustala ilość newsletterów, które zostaną wysłane w czasie jednego uruchomienia zadania cron. Wysyłki zakończone niepowodzeniem będą również zliczane.

en: Log emails
pl: Loguj e-maile

en: When checked all outgoing simplenews emails are logged in the system log. A logged email does not guarantee that it is send or will be delivered. It only indicates that a message is send to the PHP mail() function. No status information is available of delivery by the PHP mail() function.
pl: Kiedy opcja jest włączona wszystkie wychodzące e-maile z newsletterami są zapisywane w logu systemowym. Gdy adres e-mail jest zapisany w logu nie oznacza to, że na pewno został wysłany lub dostarczony do adresata. Oznacza to jedynie, że wiadomość została wysłana do funkcji PHP mail(). Funkcja ta nie udostępnia żadnych informacji na temat statusu lub pomyślnego dostarczenia przesyłki.

en: Newsletter name
pl: Nazwa biuletynu

en: edit newsletter
pl: edytuj biuletyn

en: There are currently no newsletter series.
pl: W tej chwili brak newsletterów.

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
pl: Można tworzyć wiele różnych newsletterów - każdą dla innej kategorii wiadomości.

en: Updated term %name.
pl: Zaktualizowano termin %name.

en: Newsletter %title has been deleted.
pl: Biuletyn %title został usunięty.

en: Confirm subscription
pl: Potwierdź subskrypcję

en: You always have the option of unsubscribing later.
pl: W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

en: plain
pl: czysty tekst

en: html
pl: HTML

en: administer newsletters
pl: zarządzanie biuletynami

en: send newsletter
pl: wyślij biuletyn

en: subscribe to newsletters
pl: subskrypcja biuletynów

en: Email addresses
pl: Adresy e-mail

en: Email options
pl: Opcje e-mail

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: The sender's email address you supplied is not valid.
pl: Wprowadzony adres e-mail nadawcy jest nieprawidłowy.

en: Immediate
pl: Natychmiast

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: A description of the newsletter. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
pl: Opis newslettera. Będzie wyświetlony na stronie taxonomy/term i kanałach RSS.

en: Newsletters are displayed in ascending order by weight.
pl: Newslettery są wyświetlane w porządku rosnącym według ich wagi.

en: Append hyperlinks as a numbered reference list
pl: Dołączaj odnośniki w postaci listy numerowanej.

en: Display hyperlinks inline with the text
pl: Wyświetlaj odnośniki w linii tekstu

en: Note: All subscriptions associated with this newsletter will be lost.
pl: Uwaga: Wszystkie subskrypcje powiązane z tym biuletynem zostaną nieodwracalnie utracone.

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline.
pl: Adresy e-mail muszą być oddzielone przecinkami, spacjami lub przejściem do nowego wiersza.

en: Subscribe to
pl: Subskrybuj

en: Site default language
pl: Domyślny język witryny

en: Anonymous user preferred language
pl: Język preferowany przez anonimowego użytkownika

en: Anonymous users will be subscribed with the selected preferred language. They will receive newsletters in this language if available. Registered users will be subscribed with their preferred language as set on their account page.
pl: Anonimowi użytkownicy będą wpisani na listę subskrybentów z wybranym, preferowanym językiem. Będą otrzymywali newslettery w tym języku, jeśli będą one dostępne. Zarejestrowani użytkownicy będą wpisani na listę subskrybentów z wybranym, preferowanym językiem, który został przez nich wybrany na stronie 'Moje konto'.

en: Subscriptions matching the selected states will be exported.
pl: Subskrypcje o wybranych statusach zostaną wyeksportowane.

en: Subscriptions matching the selected newsletters will be exported.
pl: Subskrypcje wybranych biuletynów zostaną wyeksportowane.

en: Export results
pl: Eksportuj wyniki

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline. Email addresses which are no longer subscribed to any newsletter, will be removed from the database.
pl: Adresy e-mail muszą być oddzielone przecinkami, spacją lub przejściem do nowej linii. Adresy e-mail, które nie są wpisane na listę subskrybentów zostaną usunięte z bazy danych.

en: Unsubscribe from
pl: Zakończ subskrypcję

en: The following addresses were unsubscribed or removed: %removed.
pl: Następujące adresy zostały wypisane z listy subskrybentów lub zostały usunięte: %removed.

en: The addresses were unsubscribed from the following newsletters: %newsletters.
pl: Adresy zostały wypisane z listy subskrybentów następujących newsletterów: %newsletters.

en: No addresses were removed.
pl: Nie usunięto żadnego adresu.

en: Content types to be used as newsletter.
pl: Rodzaje zawartości, które będą używane jako biuletyn.

en: <select>
pl: <wybierz>

en: This vocabulary identifies newsletter series. Note that changing this vocabulary will require existing newsletters to be re-tagged and activated newsletter blocks to be re-activated.
pl: Ten słownik identyfikuje biuletyny. Zauważ, że po zmianie tego słownika konieczne będzie ponowne przypisanie tagów i ponowna aktywacja bloków biuletynów.

en: Default newsletter format.
pl: Domyślny format newslettera.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> module to send newsletters in HTML format.
pl: Zainstaluj moduł <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> aby wysyłać newslettery w formacie HTML.

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
pl: Zauważ, że priorytet listu e-mail jest ignorowany przez wiele programów do odbioru poczty e-mail.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of email programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
pl: Żądaj potwierdzenia przeczytania newsletterów. Wiele programów do odbioru poczty e-mail ignoruje to żądanie i dlatego nie jest to wiarygodny wskaźnik informujący o tym, jak wiele osób przeczytało newsletter.

en: Default send action
pl: Domyślna wysyłka

en: Test addresses
pl: Adresy testowe

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses. The override function allows to override these addresses in the newsletter editing form.
pl: Wprowadź listę, oddzielonych przecinkami, adresów e-mail, które zostaną wykorzystane jako adresy testowe. Istnieje możliwość ich nadpisania podczas tworzenia wydania newslettera.

en: Default sender address that will only be used for confirmation emails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
pl: Domyślny adres nadawcy, który będzie wykorzystywany tylko podczas wysyłania wiadomości potwierdzających subskrypcję bądź rezygnację z niej. Na stronach ustawień poszczególnych newsletterów możesz wprowadzić różne adresy.

en: Use cron to send newsletters
pl: Użyj zadań cron do wysyłania newsletterów

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds.
pl: Czas wykonywania zadań cron nie może przekroczyć naksymalnego czasu wykonania podanego w ustawieniach PHP równego %max sekund.

en: Mail spool expiration
pl: Wygaśnięcie kolejki e-mail

en: Newsletter mails are spooled. How long must messages be retained in the spool after successfull sending. Keeping the message in the spool allows mail statistics (which is not yet implemented). If cron is not used, immediate expiration is advised.
pl: Adresy e-mail newsletterów są kolejkowane. To ustawienie informuje o tym, jak długo wiadomości muszą być przechowywane w kolejce po pomyślnym wysłaniu. Pozostawienie wiadomości w kolejce umożliwia tworzenie zestawień statystycznych (co nie zostało jeszcze zrealizowane). Jeśli zadania cron nie są używane, zalecane jest użycie natychmiastowego przedawniania.

en: Confirmation emails
pl: E-maile z potwierdzeniami

en: Customize the confimation email which is sent to (un)subscribing visitors.
pl: Dostosuj e-maila z potwierdzeniem, który jest wysyłany osobom zapisującym się lub wypisującym się z listy subskrybentów.

en: Body text of subscribe email
pl: Treść e-maila wysyłanego po zapisaniu się do listy subskrybentów

en: Body text for already subscribed visitor
pl: Treść dla osób, które są obecne na liście subskrybentów

en: Body text of unsubscribe email
pl: Treść e-maila wysyłanego po wypisaniu się z listy subskrybentów

en: Body text for not yet subscribed visitor
pl: Treść dla osób, które nie są jeszcze obecne na liście subskrybentów

en: The email address you supplied is not valid.
pl: Wprowadzony adres e-mail jest nieprawidłowy.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
pl: W niedługim czasie powinieneś otrzymać wiadomość e-mail potwierdzającą otrzymanie zgłoszenia i zawierającą dalsze instrukcje dotyczące subskrypcji.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete the unsubscription process.
pl: W niedługim czasie powinieneś otrzymać wiadomość e-mail potwierdzającą otrzymanie zgłoszenia i zawierającą dalsze instrukcje dotyczące rezygnacji z subskrypcji.

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter mailing list?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz dodać %user do listy wysyłkowej %newsletter?

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
pl: %user został dodany do listy subskrybentów %newsletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter mailing list?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć %user z listy subskrybentów %newsletter?

en: This action will only remove you from the newsletter mailing list. If you are registered at our site, your account information will remain unchanged.
pl: To działanie to spowoduje usunięcie twojego konta z listy mailingowej newslettera. Jeżeli jesteś zarejestrowany w serwisie, twoje konto pozostanie niezmienione.

en: %user was removed from the %newsletter mailing list.
pl: %user został usunięty z listy subskrybentów %newsletter.

en: Using nodes as newsletters.
pl: Używanie węzłów jako newsletterów.

en: Sent status
pl: Status wysyłki

en: Newsletter sent status: Not sent, Pending (being sent or waiting for cron to run), Sent.
pl: Status wysyłki newslettera: Niewysłany, Oczekujący (w trakcie wysyłki lub czekający na wykonanie w zadania cron), Wysłany.

en: Missing newsletter vocabulary. Please set a vocabulary at <a href="@settings">Simplenews settings</a>.
pl: Brak słownika newslettera. Ustaw słownik na stronie <a href="@settings">Ustawienia Simplenews</a>.

en: No newsletter term is selected, the newsletter taxonomy term is probably not configured correctly.<br /> Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
pl: Nie wybrano żadnej kategorii newslettera. Prawdopodobnie kategorie są źle skonfigurowane. <br /> Sprawdź i <strong>zachowaj</stong> <a href="@settings">Ustawienia ogólne Simplenews</a>.

en: Test email address is empty.
pl: Testowy adres e-mail jest pusty.

en: Invalid email address %mail.
pl: Adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: Missing test email address.
pl: Brakujący testowy adres e-mail.

en: Newsletter %title was deleted.
pl: Newsletter %title został usunięty.

en: This is the designated simplenews vocabulary.
pl: To jest słownik przeznaczony dla newsletterów simplenews.

en: This will be the body of your newsletter. Available variables are: !site (the name of your website), !uri (a link to your homepage), !uri_brief (homepage link without the http://), !date (today's date), !login_uri (link to login page), !confirm_subscribe_url (subscription confirmation link), !confirm_unsubscribe_url (unsubscription link), !newsletter_url (link to this newsletter issue), !newsletter_name (name of this newsletter series).
pl: To będzie treść twojego newslettera. Dostępne zmienne to: !site (nazwa twojej witryny), !uri (odnośnik do twojej strony domowej), !uri_brief (odnośnik do strony domowej; bez przedrostka <code>http://</code>), !date (dziesiejsza data), !login_uri (odnośnik do strony logowania), !confirm_subscribe_url (odnośnik potwierdzający subskrypcję), !confirm_unsubscribe_url (odnośnik potwierdzający rezygnację z subskrypcji), !newsletter_url (odnośnik do wydania newslettera), !newsletter_name (nazwa serii newslettera).

en: Invalid vocabulary setting detected. Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie słownika. Sprawdź i <strong>zachowaj</strong> <a href="@settings">Ustawienia ogólne Simplenews</a>.

en: This newsletter issue is part of a translation set. Sending this set is controlled from the <a href="@link">translation source newsletter</a>.
pl: Wydanie newslettera jest częścią zestawu tłumaczeń. Sterowanie wysyłką tego zestawu jest kontrolowane na stronie <a href="@link">źródła tłumaczeń newslettera</a>.

en: Send action
pl: Sposób wysyłki

en: Test email addresses
pl: Testowe adresy e-mail

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
pl: Wprowadź listę oddzielonych przecinkami adresów e-mail, które będą używane jako adresy testowe.

en: Email priority
pl: Priorytet e-maila

en: All subscriptions to newsletter %newsletter have been deleted.
pl: Usunięto wszystkie subskrypcje newslettera %newsletter.

en: Subscription interface
pl: Interfejs subskrypcji

en: Subscription form
pl: Formularz subskrypcji

en: Link to form
pl: Odnośnik do formularza

en: Note: this requires permission 'subscribe to newsletters'.
pl: Uwaga: wymaga uprawnienia 'subskrypcja newsletterów'.

en: You have been subscribed.
pl: Zostałeś dodany do listy subskrybentów.

en: You have been unsubscribed.
pl: Zostałeć usunięty z listy subskrybentów.

en: Newsletter sent.
pl: Newsletter został wysłany.

en: Newsletter pending.
pl: Newsletter oczekuje na wysłanie.

en: Unassigned newsletter
pl: Newsletter bez powiązania

en: Sent via Mime Mail
pl: Wyślij za pomocą Mime Mail

en: Cron throttle setting
pl: Ustawienia zapobiegające przeciążeniu w trakcie wysyłki przez zadania cron

en: Simplenews publishes and sends newsletters to lists of subscribers. Both anonymous and authenticated users can opt-in to different mailing lists.
pl: Moduł Biuletyny Simplenews publikuje i wysyła newsletter do listy subskrybentów. Zarówno anonimowi jak i uwierzytelnieni użytkownicy mają możliwość subskrypcji różnych list mailingowych.

en: Simplenews uses nodes for <strong>newsletter issues</strong>. Newsletter issues are grouped by a <strong>newsletter taxonomy term</strong>. Node type and vocabulary are selectable. A newsletter is send to all email addresses which are subscribed to the newsletter. Newsletter issues can be sent only once. Large mailings should be sent by cron to balance the mailserver load.
pl: Moduł Simplenews używa węzłów do tworzenia <strong>wydań newslettera</strong>. Wydania newslettera są pogrupowane za pomocą <strong>kategorii newslettera</strong>.  Można dowolnie wybierać typ węzła i słownik. Newsletter jest rozsyłany na wszystkie adresy e-mail, które znalazły się na liście subskrybentów. Wydania newslettera mogą być wysłane tylko jeden raz. Duże listy subskrybentów powinny być rozsyłane za pomocą zadań cron w celu zmniejszenia obciążenia serwera poczty e-mail.

en: Simplenews adds elements to the newsletter node add/edit form to manage newsletter format and sending of the newsletter issue. A newsletter issue can be sent for test before sending officially.
pl: Moduł Simplenews rozszerza formularz edycji węzła dając możliwość wybrania formatu newslettera oraz jego wysłania. Przed oficjalną wysyłką, wydanie newslettera może być wysłane na adresy testowe.

en: Both anonymous and authenticated users can <strong>opt-in and opt-out</strong> to a newsletter. A confirmation message is sent to anonymous users at subscription and unsubscription. Users can (un)subscribe using a form and a block. A <strong>subscription block</strong> is available for each newsletter offering a subscription form, a link to recent newsletters and RSS feed. Email addresses can also be imported and exported via the subscription administration pages.
pl: Zarówno anonimowi jak i uwierzytelnieni użytkownicy mogą <strong>zapisać się lub wypisać się</strong> z listy subskrybentów. Anonimowi użytkownicy w trakcie zapisywania się jak i rezygnacji, otrzymują wiadomości z potwierdzeniami. Użytkownicy mogą zapisać się lub wypisać z listy subskrybentów za pomocą odpowiedniego formularza i bloku. Dla każdego newslettera jest dostępny <strong>blok subskrypcji</strong> z odpowiednim formularzem, odnośnikiem do ostatnich wydań newslettera i kanałem RSS. Adresy e-mail mogą być również importowane i eksportowane poprzez strony zarządzania subskrypcjami.

en: Configure Simplenews
pl: Konfiguruj Simplenews

en: Enable a newsletter <a href="@admin_blocks">subscription block</a>.
pl: Włącz <a href="@admin_blocks">blok subskrypcji</a> newslettera.

en: Manage your <a href="@newsletters">newsletters</a>, <a href="@sent">sent newsletters</a> and <a href="@subscriptions">subscriptions</a>.
pl: Zarządzaj swoimi <a href="@newsletters">newsletterami</a>, <a href="@sent">wysłanymi newsletterami</a> i <a href="@subscriptions">subskrypcjami</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Simplenews</a>.
pl: By uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę podręcznika internetowego poświęconą <a href="@handbook">Simplenews</a>.

en: Add this newsletter issue to a newsletter by selecting a newsletter from the select list. Send a newsletter or a test newsletter by selecting the appropriate radio button and submitting the node.
pl: Dodaj to wydanie do odpowiedniego newslettera poprzez wybranie go z listy wyboru. Wyślij newsletter lub przetestuj wysyłkę wybierając najpierw odpowiednią opcję a następnie zachowując węzeł.

en: Set default send options at <a href="@configuration">Administer > Site configuration > Simplenews > Newsletter</a>.
pl: Ustaw domyślne opcje wysyłki na stronie <a href="@configuration">Zarządzaj > Konfiguracja witryny > Simplenews > Newsletter </a>.

en: Set newsletter specific options at <a href="@configuration">Administer > Content management > Newsletters > Newsletters</a>.
pl: Ustaw specyficzne opcje newslettera na stronie <a href="@configuration">Zarządzaj > Zarządzanie zawartością > Newslettery > Newslettery</a>.

en: These settings are default to all newsletters. Newsletter specific settings can be found at the <a href="@page">newsletter's settings page</a>.
pl: Te ustawienia są domyślne dla wszystkich newsletterów. Specyficzne ustawienia newslettera znajdują się na <a href="@page">stronie ustawień newslettera</a>.

en: Install <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> to send HTML emails or emails with attachments (both plain text and HTML).
pl: Zainstaluj moduł <a href="@mime_mail_url">Mime Mail</a> aby mieć możliwość wysyłania listów e-mail w formacie HTML lub dodawania załączników (zarówno w formacie czystego tekstu jak i HTML).

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this subscription please use the link below.
    
    !confirm_subscribe_url
pl: Otrzymaliśmy prośbę o dołączenie Twojego adresu e-mail !mailto do listy subskrybentów !newsletter_name witryny !site (!uri). Skorzystaj z odnośnika na dole wiadomości, by potwierdzić tą decyzję.
    
    !confirm_subscribe_url

en: We have received a request for subscription of !mailto to the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is already subscribed to this newsletter. If you intended to unsubscribe please visit our site: !uri
pl: Otrzymaliśmy prośbę o dołączenie Twojego adresu e-mail !mailto do listy subskrybentów !newsletter_name witryny !site (!uri), jednak adres ten znajdował się już na liście. Jeśli chcesz go z niej usunąć, możesz to uczynić, odwiedzajać naszą witrynę: !uri

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. To confirm this unsubscription please use the link below.
    
    !confirm_unsubscribe_url
pl: Otrzymaliśmy prośbę o usunięcie Twojego adresu e-mail !mailto z listy subskrybentów !newsletter_name witryny !site (!uri). Skorzystaj z odnośnika na dole wiadomości, by potwierdzić tą decyzję.
    
    !confirm_unsubscribe_url

en: We have received a request to unsubscribe !mailto from the !newsletter_name on !site website at !uri. However, this email is not subscribed to this newsletter. If you intended to subscribe please visit our site: !uri
pl: Otrzymaliśmy prośbę o usunięcie Twojego adresu e-mail !mailto z listy subskrybentów !newsletter_name witryny !site (!uri), jednak adres ten się na niej nie znajduje. Odwiedź naszą witrynę: !uri, jeśli chcesz subskrybować biuletyn.

en: Confirmation for !newsletter_name from !site
pl: Potwierdzenie dla !newsletter_name z witryny !site

en: Email: Plain
pl: E-mail: Czysty

en: Email: HTML
pl: E-mail: HTML

en: @newsletter feed
pl: Kanał informacyjny @newsletter

en: Unsubscribe from this newsletter
pl: Wypisz się z listy subskrybentów tego newslettera

en: This is a test version of the newsletter.
pl: To jest wersja testowa newslettera.

en: Attempt to unsubscribe from non existing newsletter term ID %id
pl: Próba wypisania się z listy subskrybentów nieistniejącego newslettera o terminie ID %id

en: User %email deleted from the mailing list.
pl: Konto %email zostało usunięte z listy subskrybentów.

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to
pl: Wiadomość wychodząca. Typ wiadomości: %type<br />Temat: %subject<br />Odbiorca: %to

en: Outgoing email. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
pl: Wychodzący e-mail. Typ wiadomości: %type<br />Temat: %subject<br />Adresat: %to %mimemail

en: Outgoing email failed. Message type: %type<br />Subject: %subject<br />Recipient: %to %mimemail
pl: Wychodzący e-mail nie został poprawnie wysłany. Typ wiadomości: %type<br />Temat: %subject<br />Adresat: %to %mimemail

en: administer simplenews subscriptions
pl: zarządzaj subskrypcjami simplenews

en: administer simplenews settings
pl: zarządzaj ustawieniami simplenews

en: Manage newsletters and subscriptions.
pl: Zarządzaj newsletterami i subskrypcjami.

en: List of newsletter issues sent and pending.
pl: Lista wydań newslettera, które zostały wysłane oraz oczekują na wysłanie.

en: Draft issues
pl: Wydania robocze

en: List of newsletter issues not sent.
pl: Lista wydań newsletterów, które nie zostały wysłane.

en: List, add and edit newsletter series.
pl: Przeglądaj, dodawaj i edytuj newslettery.

en: Newsletter subscription management.
pl: Zarządzanie subskrypcjami newslettera.

en: Mass subscribe
pl: Masowa subskrypcja

en: Mass unsubscribe
pl: Masowe zakończenie subskrypcji

en: Manage simplenews configuration.
pl: Zarządzaj konfiguracją simplenews.

en: Simplenews content type and vocabulary settings.
pl: Typ zawartości simplenews i ustawienia słownika.

en: Newsletter default settings and sender data.
pl: Domyślne ustawienia newslettera i danych nadawcy.

en: Subscription settings, opt-in/out confirmation email text.
pl: Ustawienia subskrypcji, teksty potwierdzeń przy zapisie i wypisywaniu się z list subksrypcji.

en: Send mail
pl: Wysyłka e-mail

en: Send mail, cron and debug options.
pl: Opcje wysyłki e-maili, zadań cron i debugowania.

en: Newsletter series subscription data.
pl: Dane subskrypcji newslettera.

en: The {simplenews_subscriptions}.snid who is subscribed.
pl: {simplenews_subscriptions}.snid który jest zapisany do listy subskrybentów.

en: The newsletter series ({term_data}.tid) the subscriber is subscribed to.
pl: Seria newslettera ({term_data}.tid), do którego jest zapisany subskrybent.

en: Simplenews installation instructions are available on the <a href="!simplenews_help">Simplenews help page</a>.
pl: Instrukcje dotyczące instalacji modułu Simplenews są dostępne na <a href="!simplenews_help">stronie pomocy modułu Simplenews</a>.

en: The installation of Simplenews was not successful.
pl: Instalacja modułu Simplenews zakończyła się niepowodzeniem.

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
pl: Wydanie newslettera, które będzie wysłane na adresy e-mail  subskrybentów.

en: @site_name newsletter
pl: Newsletter @site_name

en: Send newsletters to subscribed email addresses.
pl: Wysłanie newslettera na adresy e-mail subskrybentów.

en: Save and send
pl: Zapisz i wyślij

en: Save and send test
pl: Zapisz i wyślij wersję testową

en: Send single simplenews newsletter
pl: Wyślij pojedyncze newslettery

en: Send pending simplenews newsletters
pl: Wyślij oczekujące newslettery

en: Subscribe the user to a newsletter
pl: Zapisz użytkownika do newslettera

en: Unsubscribe the user from a newsletter
pl: Wypisz użytkownika z newslettera

en: The newsletter issue to send
pl: Wydanie newslettera do wysłania

en: Allow to resend newsletter
pl: Zezwól na ponowne wysłanie newslettera.

en: Please select a newsletter issue.
pl: Proszę wybrać zagadnienie newslettera.

en: You have been subscribed to newsletter %newsletter.
pl: Zostałeś zapisany do newslettera %newsletter.

en: The newsletter series the user will be subscribed to.
pl: Seria newsletterów, do których zostanie zapisany użytkownik.

en: You have been removed from the %newsletter subscription list.
pl: Zostałeś usunięty z listy subskrybentów %newsletter

en: The newsletter series the user will be unsubscribed from.
pl: Seria newsletterów. z których zostanie wypisany użytkownik.

en: After a user has been subscribed
pl: Po zapisaniu się użytkownika

en: After a user has been unsubscribed
pl: Po wypisaniu się użytkownika

en: Simplenews newsletter %title send.
pl: Newsletter %title został wysłany.

en: Simplenews cron executed.
pl: Cron Simplenews wykonany.

en: User %name subscribed to newsletter %newsletter.
pl: Użytkownik %name zapisał się do newslettera %newsletter.

en: User %name unsubscribed from newsletter %newsletter.
pl: Użytkownik %name wypisał się z newslettera %newsletter.

en: Simplenews action
pl: Akcja Simplenews

en: Provide actions for Simplenews.
pl: Dostarcza akcji dla Simplenews.

en: Recent log entries
pl: Ostatnie wpisy do dziennika

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds. You find the time spend to send emails in the !recent_logs.
pl: Czas wykonywania zadań cron nie może przekroczyć naksymalnego czasu wykonania podanego w ustawieniach PHP równego %max sekund. Czasy wysyłki listów e-mail znajdziesz w !recent_logs.

en: When checked subscriptions will be synchronized with site accounts. When accounts are deleted, subscriptions with the same email address will be removed. When site accounts are blocked/unblocked, subscriptions will be deactivated/activated. When not checked subscriptions will be unchanged when associated accounts are deleted or blocked.
pl: Kiedy opcja jest włączona, subskrypcje będą zsynchronizowane z kontami użytkowników. Kiedy konta są usuwane, subskrypcje z tym samym adresem e-mail zostaną usunięte. Kiedy konto użytkownika będzie blokowane/odblokowywane, subskrypcje będą dezaktywowane/aktywowane. Kiedy opcja nie jest włączona, subskrypcje pozostaną niezmienione nawet gdy powiązane konta zostaną usunięte lub zablokowane.

en: These content type(s) are used as newsletter. They can be set in !simplenews_settings.
pl: Te rodzaje zawartości są używane jako newslettery. Mogą być ustawione w !simplenews_settings.

en: Manage <a href="!url">my subscriptions</a>
pl: Zarządzaj <a href="!url">moimi subskrypcjami</a>

en: Sending interrupted: PHP maximum execution time almost exceeded. Remaining newsletters will be sent during the next cron run. If this warning occurs regularly you should reduce the !cron_throttle_setting.
pl: Wysyłanie przerwane: Maksymalny czas wykonania PHP prawie przekroczony. Pozostałe biuletyny zostaną wysłane podczas następnego uruchomienia cron. Jeżeli to ostrzeżenie będzie się pojawiać regularnie powinieneś zredukować  !cron_throttle_setting.

en: %success emails sent in %sec seconds, %fail failed sending.
pl: Wysłano %success wiadomości w ciągu %sec sek., %fail zakończonych niepowodzeniem.
