Simplenews (6.x-2.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (227 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Subscribers
gl: Subscriptores

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Subscribe
gl: Suscribirse

en: Unsubscribe
gl: Darse de baixa

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Priority
gl: Prioridade

en: Action
gl: Acción

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Weight
gl: Peso

en: Single
gl: Simple

en: none
gl: ningún

en: edit
gl: editar

en: Export
gl: Exportar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Format
gl: Formato

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Issues
gl: Incidencias

en: Issue
gl: Incidencia

en: n/a
gl: n/d

en: Subscriptions
gl: Subscripcións

en: Mail
gl: Correo-e

en: Block message
gl: Bloquear mensaxe

en: User
gl: Usuario/a

en: action
gl: acción

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Error
gl: Erro

en: Node
gl: Nodo

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: 1 day
gl: 1 día

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: email
gl: correo electrónico

en: Email format
gl: Formato de correo electrónico

en: General
gl: Xeral

en: Configuration
gl: Configuración

en: Sent
gl: Enviado

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Hidden
gl: Oculto

en: Pending
gl: Pendente

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Cron throttle
gl: Autorregular cron

en: Source
gl: Orixe

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: From email address
gl: Correo electrónico de remite

en: Deleted term %name.
gl: Termo %name borrado.

en: Date created
gl: Data de creación

en: Testing
gl: Probando

en: Not published
gl: Non publicado

en: low
gl: baixo

en: high
gl: alto

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: 1 week
gl: 1 semana

en: From name
gl: Nome do remitente

en: Newsletter
gl: Boletín

en: Newsletters
gl: Boletíns

en: Activate
gl: Activar

en: Subscribed to
gl: Subscrito a

en: Newsletter subscriptions
gl: Subscrición de boletíns

en: Newsletter issue
gl: Tema do boletín

en: List newsletters
gl: Lista de boletíns

en: Add newsletter
gl: Engadir boletín

en: highest
gl: a máis alta

en: lowest
gl: a máis baixa

en: Request receipt
gl: Acuse de recibo

en: Send one test newsletter to the test address
gl: Enviar un boletín de proba ao enderezo de proba

en: Send newsletter
gl: Enviar boletín

en: Newsletter vocabulary
gl: Vocabulario dos boletíns

en: Current newsletter subscriptions
gl: Suscripcións actuais ao boletín

en: My newsletters
gl: Os meus boletíns

en: Current subscriptions
gl: Suscripcións actuais

en: Newsletter: @title
gl: Boletín: @title

en: Stay informed on our latest news!
gl: Mantente informado das nosas últimas novas!

en: Display link to previous issues
gl: Amosar enlace ás emisións anteriores

en: Display previous issues
gl: Amosar emisións anteriores

en: Number of issues to display
gl: Número de temas a amosar

en: Display RSS-feed icon
gl: Amosar a icona da fonte RSS

en: Manage my subscriptions
gl: Xestionar as miñas subscricións

en: Previous issues
gl: Temas anteriores

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
gl: Seleccione os boletíns aos que se quere subscribir ou darse de baixa.

en: Subscriptions for %mail
gl: Subscricións para %mail

en: Manage your newsletter subscriptions
gl: Xestionar as súas subscricións a boletíns

en: You must select at least one newsletter.
gl: Debe seleccionar ao menos un boletín.

en: The newsletter subscriptions for %mail have been updated.
gl: Actualizaronse as subscricións a boletíns de %mail.

en: all newsletters
gl: todos os boletíns

en: orphaned newsletters
gl: boletíns orfos

en: Show issues from
gl: Mostrar orixe das emisións

en: No newsletters available.
gl: Non hai boletíns dispoñíbeis.

en: Inactive: no newsletters will be sent
gl: Inactivo: non se enviarán boletíns

en: Active: user will receive newsletters
gl: Activo: o usuario/a recibirá boletíns

en: Not sent
gl: Non enviado

en: All newsletters
gl: Todos os boletíns

en: Subscription filters
gl: Filtros de subscrición

en: Inactivate
gl: Desactivado

en: No subscriptions available.
gl: Non hai subscricións dispoñíbeis.

en: Are you sure you want to delete these subscriptions?
gl: Está seguro de querer eliminar esta subscrición?

en: The subscriptions have been deleted.
gl: Borrouse a subscrición.

en: Active users
gl: Usuarios/as activos/as

en: Inactive users
gl: Usuarios/as non activos/as

en: No addresses were found.
gl: Non se atoparon enderezos.

en: Sender information
gl: Información do remitente

en: HTML to text conversion
gl: Conversión de HTML a texto

en: Hyperlink conversion
gl: Conversión de hipervínculos

en: Default newsletter options
gl: Opcións predefinidas dos boletíns

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
gl: Estas opcións serán as que tomen por defecto os boletíns, pero poden ser sobrescritas no formulario de edición do boletín.

en: Allow test address override
gl: Permitir que se sobrescriba o enderezo de proba.

en: Synchronize with account
gl: Sincronizar con conta

en: Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
gl: Establece o número de boletíns enviados por cada execución do cron. Un fallo de envío tamén será contado.

en: Log emails
gl: Rexistrar os correos electrónicos

en: Newsletter name
gl: Nome do boletín

en: edit newsletter
gl: editar boletín

en: You can create different newsletters (or subjects) to categorize your news (e.g. Cats news, Dogs news, ...).
gl: Vostede pode crear diferentes boletíns (ou asuntos) para categorizar as súas novas (ex: Novas sobre fútbol, baloncesto,...)

en: Updated term %name.
gl: Actualizouse o termo %name.

en: Newsletter %title has been deleted.
gl: Borrouse o boletín %title.

en: Confirm subscription
gl: Confirmar subscrición

en: plain
gl: texto plano

en: administer newsletters
gl: administrar boletíns

en: send newsletter
gl: enviar boletín

en: subscribe to newsletters
gl: subscribirse a boletíns

en: Simplenews
gl: Boletíns

en: Email addresses
gl: Enderezos de correo

en: Email options
gl: Opcións de correo electrónico

en: User account
gl: Conta de usuario

en: 2 weeks
gl: 2 semanas

en: Subscribe to
gl: Subscribirse a

en: Site default language
gl: Idioma predefinido do sitio

en: Export results
gl: Exportar resultados

en: Content types to be used as newsletter.
gl: Tipos de contido que serán usados como boletín.

en: This vocabulary identifies newsletter series. Note that changing this vocabulary will require existing newsletters to be re-tagged and activated newsletter blocks to be re-activated.
gl: Este vocabulario identifica series de boletíns. Teña en conta que o cambio deste vocabulario requirirá que os boletíns existentes sexan re-etiquetados e activados os bloques do boletín para ser reactivado.

en: Default newsletter format.
gl: Formato do boletín por defecto.

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
gl: Hai que ter en conta que a prioridade dos correos electrónicos é ignorada por moitos programas de correo electrónico.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of email programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
gl: Solicitar un acuse de recibo para os boletíns. Moitos programas de correo electrónico ignoran esta opción así que non é un método definitivo que indique canta xente leu o boletín.

en: Test addresses
gl: Probar enderezos

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses. The override function allows to override these addresses in the newsletter editing form.
gl: Forneza unha lista de enderezos de correo electrónico separados por comas para ser utilizado como enderezos de proba. A función de anulación permite sobreescribir estas direccións no formulario de edición do boletín.

en: Default sender address that will only be used for confirmation emails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
gl: Por defecto o enderezo da/o remitente só será utilizado para mensaxes de correo electrónico de confirmación. Pode especificar a información da/o remitente de cada boletín por separado na páxina de configuración do boletín.

en: Use cron to send newsletters
gl: Usar cron para enviar boletíns

en: Mail spool expiration
gl: Expiración da cola de correo

en: Confirmation emails
gl: Correos de confirmación

en: Body text of subscribe email
gl: Texto do corpo do correo electrónico de suscrición

en: Body text for already subscribed visitor
gl: Corpo de texto para os visitantes xa se suscribiron

en: Body text of unsubscribe email
gl: Corpo do texto do correo electrónico ao darse de baixa

en: Body text for not yet subscribed visitor
gl: Corpo de texto para visitantes que aínda non se subscribiron

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
gl: Recibirás un correo electrónico de confirmación en breve coas instrucións de como completar a túa subscrición.

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter mailing list?
gl: Estás seguro de querer engadir %user á lista de correo %newsletter ?

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
gl: Engadiuse %user  á lista de correo:  %newsletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter mailing list?
gl: Está segura/o de querer dar de baixa o correo %user da lista de subscricións de %newsletter?

en: Sent status
gl: Estado do envío

en: No newsletter term is selected, the newsletter taxonomy term is probably not configured correctly.<br /> Check and <strong>save</strong> the <a href="@settings">Simplenews general settings</a>.
gl: Non se seleccionou un termo para o boletín, o termo da taxonomía do boletín probablemente non estea configurado correctamente.<br />Comprobe e <strong>garde</strong> a <a href="@settings">configuración xeral do boletín</a>.

en: Invalid email address %mail.
gl: O enderezo de correo electrónico %mail non é válido.

en: Send action
gl: Acción enviar

en: Test email addresses
gl: Direccións de proba do boletín

en: Supply a comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
gl: Forneza unha lista de enderezos de correo electrónico separados por comas para ser utilizado como enderezos de proba

en: Email priority
gl: Prioridade do correo electrónico

en: Subscription interface
gl: Interface de subscrición

en: Subscription form
gl: Formulario de subscrición

en: Link to form
gl: Ligazón ao formulario

en: You have been subscribed.
gl: Foches subscrito.

en: Newsletter pending.
gl: Boletín pendente.

en: Configure Simplenews
gl: Configurar Simplenews

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">Simplenews</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña <a href="@handbook">Simplenews</a>.

en: These settings are default to all newsletters. Newsletter specific settings can be found at the <a href="@page">newsletter's settings page</a>.
gl: Esta configuración é por defecto para todos os boletíns. Os axustes específicos dun boletín poden encontrarse na <a href="@page">páxina de configuración do boletín</a>.

en: Email: Plain
gl: Correo electrónico: Plano

en: Email: HTML
gl: Correo electrónico: HTML

en: @newsletter feed
gl: Orixe @newsletter

en: Unsubscribe from this newsletter
gl: Saír deste boletín

en: This is a test version of the newsletter.
gl: Esta é unha versión de proba do boletín.

en: administer simplenews settings
gl: administrar os axustes de simplenews

en: Mass subscribe
gl: Subscribir en masa

en: Mass unsubscribe
gl: Dar de baixa en masa

en: Send mail
gl: Enviar correo electrónico

en: A newsletter issue to be sent to subscribed email addresses.
gl: Unha publicación de boletín que se envíará ás direccións de correo electrónico subscritas

en: When checked subscriptions will be synchronized with site accounts. When accounts are deleted, subscriptions with the same email address will be removed. When site accounts are blocked/unblocked, subscriptions will be deactivated/activated. When not checked subscriptions will be unchanged when associated accounts are deleted or blocked.
gl: Cando se activa subscricións, sincronizaranse coas contas do sitio. Cando se eliminen contas, as suscricións co mesmo correo electrónico eliminaranse. Cando as contas do sitio se bloquean/desbloquean, as suscricións desactívanse/actívanse. Cando non están marcadas, as subscricións non se modificarán cando as contas asociadas se eliminan ou se bloquean.

en: When checked cron will be used to send newsletters (recommended). Test newsletters and confirmation emails will be sent immediately. Leave unchecked for testing purposes.
gl: Se marcado, o cron pode utilizarse para enviar boletíns (recomendado). Boletíns de probas e mensaxes de correo electrónico de confirmación serán enviados de inmediato. Déixeo sen marcar para probas.

en: Manage <a href="!url">my subscriptions</a>
gl: Xestionar <a href="!url">as miñas subscricións</a>

en: %success emails sent in %sec seconds, %fail failed sending.
gl: enviaronse %success en %sec segundos, fallou o envío de %fail.

en: %success emails sent, %fail failed.
gl: enviaronse %success, fallaron %fail

en: Simplenews was successfully installed.
gl: Instalouse con éxito Simplenews.

en: This will be the body of your newsletter. See 'Replacement patterns' for available variables.)
gl: Este será o corpo do seu boletín. (Ver "Patróns de reemplazo" para as variables dispoñibles.)

en: These tokens can be used in all text fields and will be replaced on-screen and in the email. Note that simplenews-receiver tokens are not suitable for on-screen use.
gl: Estos tokens poden utilizarse en todos os campos de texto e serán reemplazados na pantalla e no correo electrónico. Teña en conta que os tokens simplenews-receptor non son axeitados para o seu uso na pantalla.

en: This is a Multilingual website. Enter text for confirmation subject and body in the default site language (@language).
gl: Este é un sitio web multilingüe. Escriba o texto para o asunto e o corpo da confirmación no idioma do sitio por defecto (@language).

en: We have received a request to subscribe [simplenews-receiver-mail] to the [simplenews-newsletters-name] newsletter on [site-name] website at [site-url]. To confirm this subscription please use the link below.
    
    [simplenews-subscribe-url]
gl: Acabamos de recibir a súa petición para subscribir a conta de correo [simplenews-receiver-mail] ao boletín [simplenews-newsletters-name] no sitio [site-name] en [site-url]. Para confirmar esta subscribición por favor, pinche no seguinte enlace. [simplenews-subscribe-url]

en: We have received a request to subscribe [simplenews-receiver-mail] to the [simplenews-newsletters-name] newsletter on [site-name] website at [site-url]. However, this email is already subscribed to this newsletter. If you intended to unsubscribe please visit our site at:
    [site-url]
gl: Acabamos de recibir a súa petición para subscribir a conta de correo [simplenews-receiver-mail] ao boletín [simplenews-newsletters-name] no sitio [site-name] en [site-url]. Pero esta conta de correo xa estaba subscrita a este mesmo boletín. Se o que estaba intentando era darse de baixa, vaia ao seguinte enlace
    [site-url]

en: Newsletters Management
gl: Administración dos boletíns

en: Subscribe new account
gl: Subscribir nova conta

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds. You find the time spend to sent emails in the <a href="/admin/reports/dblog">Recent log entries</a>.
gl: As execucións de cron non deben exceder o tempo máximo de execución de PHP de %max segundos. Pode ver o tempo empleado no envío de correos nas <a href="/admin/reports/dblog">entradas recentes do rexistro</a>.

en: Newsletter mails are spooled. How long must messages be retained in the spool after successfully sending. Keeping the message in the spool allows mail statistics (which is not yet implemented). If cron is not used, immediate expiration is advised.
gl: Os correos electrónicos dos boletíns póñense en cola. ¿Canto tempo deben manterse na cola despois de ser enviados con éxito? Manter as mensaxes na cola permitiría obter estatísticas dos correos (pero iso aínda non está operativo). Se non se executa o cron, o consello é a expiración inmediata.

en: When checked all outgoing simplenews emails are logged in the system log. A logged email does not guarantee that it is sent or will be delivered. It only indicates that a message is sent to the PHP mail() function. No status information is available of delivery by the PHP mail() function.
gl: Se se marca, todos os correos salintes de Simplenews se anotan no rexistro do sistema. Que un correo sexa rexistrado no sistema non garantiza o seu envío ou recepción. Únicamente indica que a mensaxe foi enviada á función mail() de PHP. Non hai información de estado de entrega dispoñible na función mail() de PHP.

en: Confirmation pages
gl: Páxinas de confirmación

en: If defined, these pages show after subscription / removal instead of the regular message box.
gl: Se se define, móstranse estas páxinas despois de subscribirse ou darse de baixa en lugar do cadro de diálogo habitual.

en: Subscribe confirmation
gl: Confirmación de subscrición

en: Drupal path or URL of the destination page where after the subscription is confirmed (e.g. node/123). Leave empty to go to the front page.
gl: Ruta de Drupal ou URL da páxina de destino despois de confirmar unha suscrición (ex: node/123). Deixeo baleiro para ir á páxina de portada.

en: Unsubscribe confirmation
gl: Confirmación de anulación da subscrición

en: Drupal path or URL of the destination page when the subscription removal is confirmed (e.g. node/123). Leave empty to go to the front page.
gl: Ruta de Drupal ou URL da páxina de destino despois de confirmar a cancelación da suscrición (ex: node/123). Déixeo baleiro para ir á páxina de portada.

en: Test newsletter sent to user %recipient.
gl: Boletín de proba enviado á usuaria/o  %recipient.

en: Test newsletter sent to anonymous %recipient.
gl: Boletín de proba enviado ao usuario anónimo %recipient.

en: Select your newsletter subscriptions.
gl: Seleccione as súas subscricións a boletíns.

en: Your newsletter subscriptions have been updated.
gl: As súas subscricións a boletíns foron actualizadas.

en: You will receive a confirmation email shortly containing further instructions on how to cancel your subscription.
gl: En breve recibirá un correo electrónico de confirmación con instrucións sobre cómo cancelar a súa subscrición.

en: %user was unsubscribed from the %newsletter mailing list.
gl: Cancelouse a subscrición de %user do boletín %newsletter.

en: You will receive %newsletter mails.
gl: Vostede recibirá correos de %newsletter.

en: Confirm remove subscription
gl: Confirme a cancelación da subscrición

en: You will no longer receive %newsletter mails.
gl: Xa non recibirá máis correos de %newsletter.

en: Simplenews subscriber
gl: Subscriptor de Simplenews

en: Simplenews subscription
gl: Subscrición ao boletín

en: This newsletter has been sent.
gl: Este boletín foi enviado.

en: This newsletter is pending.
gl: Este boletín está pendente.
