Smart IP (6.x-1.2-alpha1) - en to uk translation catalogue (451 entries)

en: page
uk: сторінка

en: Delta
uk: Різниця

en: Location
uk: Адреса

en: Store
uk: Магазин

en: Egypt
uk: Єгипет

en: Namibia
uk: Намібія

en: Israel
uk: Ізраїль

en: Iran
uk: Іран

en: South Australia
uk: Південна Австралія

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Tonga
uk: Тонґа

en: Cuba
uk: Куба

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Chile
uk: Чилі

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Japan
uk: Японія

en: Libya
uk: Лівія

en: Poland
uk: Польща

en: Portugal
uk: Португалія

en: Singapore
uk: Сингапур

en: Turkey
uk: Туреччина

en: here
uk: тут

en: Down
uk: Вниз

en: City:
uk: Місто:

en: Germany
uk: Німеччина

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: American Samoa
uk: Американське Самоа

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Anguilla
uk: Ангілья

en: Antarctica
uk: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
uk: Антігуа та Барбуда

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Aruba
uk: Аруба

en: Australia
uk: Австралія

en: Austria
uk: Австрія

en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

en: Bahamas
uk: Багами

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Беліз

en: Benin
uk: Бенін

en: Bermuda
uk: Бермуди

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія і Герцеговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Bouvet Island
uk: Острів Буве

en: Brunei
uk: Бруней

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Canada
uk: Канада

en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

en: Central African Republic
uk: Центрально-Африканська Республіка

en: Chad
uk: Чад

en: China
uk: Китай

en: Christmas Island
uk: Острів Різдва

en: Cocos (Keeling) Islands
uk: Кокосові (Килинг) острова

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Comoros
uk: Коморські острови

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Denmark
uk: Данія

en: Djibouti
uk: Джибуті

en: Dominica
uk: Домініка

en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

en: East Timor
uk: Східний Тимор

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: El Salvador
uk: Ель Сальвадор

en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

en: Finland
uk: Фінляндія

en: France
uk: Франція

en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

en: Gabon
uk: Габон

en: Gambia
uk: Гамбія

en: Georgia
uk: Грузія

en: Ghana
uk: Гана

en: Gibraltar
uk: Гібралтар

en: Greece
uk: Греція

en: Greenland
uk: Гренландія

en: Grenada
uk: Гренада

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Guam
uk: Гуам

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

en: Guyana
uk: Гайяна

en: Haiti
uk: Гаїті

en: Heard Island and McDonald Islands
uk: Острів Херд і Острови Макдональд

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Iceland
uk: Ісландія

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Iraq
uk: Ірак

en: Ireland
uk: Ірландія

en: Italy
uk: Італія

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Kenya
uk: Кенія

en: Kiribati
uk: Кірибаті

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

en: Laos
uk: Лаос

en: Latvia
uk: Латвія

en: Lebanon
uk: Ліван

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liberia
uk: Ліберія

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Lithuania
uk: Литва

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Martinique
uk: Мартиніка

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Mayotte
uk: Майотт

en: Mexico
uk: Мексика

en: Micronesia
uk: Мікронезія

en: Moldova
uk: Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Morocco
uk: Марокко

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Myanmar
uk: М’янма

en: Nauru
uk: Науру

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk: Нідерландські Антильські острови

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Niue
uk: Ніу

en: Norfolk Island
uk: Острів Норфолк

en: North Korea
uk: Північна Корея

en: Northern Mariana Islands
uk: Північні Маріанські острови

en: Norway
uk: Норвегія

en: Oman
uk: Оман

en: Pakistan
uk: Пакистан

en: Palau
uk: Палау

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа Нова Гвінея

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Puerto Rico
uk: Пуерто-Рико

en: Qatar
uk: Катар

en: Reunion
uk: Реюніон

en: Romania
uk: Румунія

en: Russia
uk: Росія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: Samoa
uk: Самоа

en: San Marino
uk: Сан Марино

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Seychelles
uk: Сейшели

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Slovakia
uk: Словаччина

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
uk: Південна Джорджія та Південні Сандвічеві Острови

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sri Lanka
uk: Шрі Ланка

en: Sudan
uk: Судан

en: Suriname
uk: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
uk: Свальбард і Ян Маєн

en: Swaziland
uk: Свазиленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: Syria
uk: Сирія

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Tajikistan
uk: Таджикистан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Togo
uk: Того

en: Tokelau
uk: Токелау

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk: Острови Теркс і Кайкос

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: United States Minor Outlying Islands
uk: Малі Віддалені Острови Сполучених Штатів

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Virgin Islands
uk: Віргінські Острови

en: Wallis and Futuna
uk: Уолліс і Футуна

en: Yemen
uk: Ємен

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: Male
uk: Чоловіча

en: Sa
uk: Сб

en: Cron
uk: Планувальник

en: Aland Islands
uk: Аландські острови

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Falkland Islands
uk: Фольклендські острови

en: Federated States of Micronesia
uk: Федеративні Штати Мікронезії

en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент Кітс і Невіс

en: South Korea
uk: Південна Корея

en: Saint Lucia
uk: Санта Люсія

en: Saint Helena
uk: Острів Святої Єлени

en: Sao Tome and Principe
uk: Сан-Томе і Принсипі

en: French Southern Territories
uk: Французькі Південні Території

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент Вікент і Гренадіни

en: British Virgin Islands
uk: Британські Віржинські острови

en: U.S. Virgin Islands
uk: U.S. Віргінські острови (Карибське море)

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: Osaka
uk: Осака

en: Guernsey
uk: Гернсі

en: Jersey
uk: Джерсі

en: Blackpool
uk: Блекпул

en: Bournemouth
uk: Борнмут

en: Bradford
uk: Бредфорд

en: Greenwich
uk: Грінвіч

en: Luton
uk: Латон

en: Reading
uk: Читання

en: Rutland
uk: Ратленд

en: Somerset
uk: Сомерсет

en: Southampton
uk: Саутгемптон

en: Wakefield
uk: Уейкфилд

en: British Indian Ocean Territory
uk: Британські Території в Індійському океані

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Macau
uk: Макао

en: Macedonia
uk: Македонія

en: Pitcairn
uk: Піткерн

en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

en: Alabama
uk: Алабама

en: Alaska
uk: Аляска

en: Arizona
uk: Арізона

en: Arkansas
uk: Арканзас

en: California
uk: Каліфорнія

en: Colorado
uk: Колорадо

en: Connecticut
uk: Коннектикут

en: Delaware
uk: Делавер

en: Florida
uk: Флорида

en: Hawaii
uk: Гаваї

en: Idaho
uk: Айдахо

en: Illinois
uk: Іллінойс

en: Iowa
uk: Айова

en: Kansas
uk: Канзас

en: Kentucky
uk: Кентуккі

en: Maine
uk: Мен

en: Maryland
uk: Меріленд

en: Massachusetts
uk: Масачусец

en: Michigan
uk: Мічиган

en: Minnesota
uk: Міннесота

en: Mississippi
uk: Міссісіпі

en: Missouri
uk: Міссурі

en: Montana
uk: Монтана

en: Nebraska
uk: Небраска

en: Nevada
uk: Невада

en: New Hampshire
uk: Нью-Хемпшир

en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

en: North Dakota
uk: Північна Дакота

en: Ohio
uk: Огайо

en: Oklahoma
uk: Оклахома

en: Oregon
uk: Орегон

en: Pennsylvania
uk: Пенсільванія

en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

en: South Dakota
uk: Південна Дакота

en: Tennessee
uk: Теннессі

en: Texas
uk: Техас

en: Utah
uk: Юта

en: Vermont
uk: Вермонт

en: Virginia
uk: Вірджинія

en: West Virginia
uk: Західна Віргінія

en: Wisconsin
uk: Вісконсин

en: Western
uk: Західне

en: Mono
uk: Моно

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: District of Columbia
uk: Округ Колумбія

en: Alberta
uk: Альберта

en: British Columbia
uk: Британська Колумбія

en: Manitoba
uk: Манітоба

en: New Brunswick
uk: Нью-Брансуїк

en: Northwest Territories
uk: Північно-західна територія

en: Nova Scotia
uk: Нова Шотландія

en: Ontario
uk: Онтаріо

en: Prince Edward Island
uk: Острови Принца Едварда

en: Saskatchewan
uk: Саскачевань

en: Lookup
uk: Пошук

en: Palestinian Territory
uk: Палестинська територія

en: Vatican
uk: Ватикан

en: Congo (Kinshasa)
uk: Конго (Кіншаса)

en: Congo (Brazzaville)
uk: Конго (Браззавіль)

en: Ivory Coast
uk: Берег Слонової Кості

en: Hong Kong S.A.R., China
uk: S.A.R. Гонконг, Китай

en: Isle of Man
uk: Острів Мен

en: Montenegro
uk: Чорногорія

en: Macao S.A.R., China
uk: S.A.R. Макао, Китай

en: Saint Pierre and Miquelon
uk: Сен-П'єр і Мікелон

en: Serbia
uk: Сербія

en: Saint John
uk: Сент-Джон

en: Zaire
uk: Заїр

en: San Juan
uk: Сан-Хуан

en: Mendoza
uk: Мендоза

en: Formosa
uk: Формоза

en: Santa Fe
uk: Санта-Фе

en: Corrientes
uk: Корриентес

en: Santa Cruz
uk: Санта-Круз

en: Eastern
uk: Східна

en: Salzburg
uk: Зальцбург

en: Australian Capital Territory
uk: Австралійські головні території

en: New South Wales
uk: Новий Південний Уельс

en: Northern Territory
uk: Північні території

en: Victoria
uk: Вікторія

en: Bale
uk: Затискач

en: Burgas
uk: Бургас

en: Varna
uk: Варна

en: Plovdiv
uk: Пловдів

en: Northern
uk: Північна

en: Southern
uk: Південна

en: Acre
uk: Акре

en: Bahia
uk: Байя

en: Mato Grosso do Sul
uk: Мату-Гросу-ду-Сул

en: Mato Grosso
uk: Мату-Гросу

en: Pernambuco
uk: Пернамбуко

en: Rondonia
uk: Рондонія

en: Roraima
uk: Рораїма

en: Tocantins
uk: Токантінс

en: Pool
uk: Пул

en: Abidjan
uk: Абіджан

en: Bolivar
uk: Болівар

en: Magdalena
uk: Магдалена

en: Meta
uk: Мета

en: Sucre
uk: Сукре

en: Alajuela
uk: Алагуела

en: Limon
uk: Лимон

en: San Jose
uk: Сан-Хосе

en: Boa Vista
uk: Боа Віста

en: Paphos
uk: Пафос

en: Puerto Plata
uk: Пуерто-Плата

en: Adrar
uk: Адрар

en: Annaba
uk: Аннаба

en: Constantine
uk: Константіна

en: Oran
uk: Оран

en: Tebessa
uk: Тебесса

en: Madrid
uk: Мадрид

en: Toledo
uk: Толедо

en: Afar
uk: Афар

en: Somali
uk: Сомалі

en: Kosrae
uk: Косре

en: Conakry
uk: Конакрі

en: Santa Rosa
uk: Санта-Роза

en: Colon
uk: Двокрапка

en: Comayagua
uk: Комаягуа

en: Lempira
uk: Лемпіра

en: Santa Barbara
uk: Санта-Барбара

en: Yoro
uk: Йоро

en: Budapest
uk: Будапешт

en: Gorontalo
uk: Горонтало

en: Cork
uk: Корк

en: Goa
uk: Гоя

en: Kerman
uk: Керман

en: Esfahan
uk: Исфахан

en: Bishkek
uk: Бішкек

en: Creek
uk: Крік

en: Midland
uk: Мідленд

en: Astana
uk: Астана

en: Saint Anthony
uk: Сент-Антони

en: Chinandega
uk: Чінандега

en: Jinotega
uk: Хінотега

en: Oslo
uk: Осло

en: Auckland
uk: Окленд

en: Wellington
uk: Веллінгтон

en: Arequipa
uk: Арекіпа

en: Ayacucho
uk: Аякучо

en: Pasco
uk: Паско

en: Beja
uk: Бежа

en: Faro
uk: Фаро

en: Arad
uk: Арад

en: Komi
uk: Комі

en: Krasnodar
uk: Краснодар

en: Khabarovsk
uk: Хабаровськ

en: Bryansk
uk: Брянськ

en: Volgograd
uk: Волгоград

en: Irkutsk
uk: Іркутськ

en: Magadan
uk: Магадан

en: Murmansk
uk: Мурманськ

en: Novosibirsk
uk: Новосибірськ

en: Omsk
uk: Омськ

en: Orenburg
uk: Оренбург

en: Penza
uk: Пенза

en: Samara
uk: Самара

en: Saratov
uk: Саратов

en: Chelyabinsk
uk: Челябінськ

en: Chita
uk: Чита

en: Najran
uk: Наджран

en: Tabuk
uk: Табук

en: Isabel
uk: Ізабель

en: Cascade
uk: Уступами

en: Santa Ana
uk: Санта-Ана

en: Dayr az Zawr
uk: Дайр-аз-Завр

en: Adana
uk: Адана

en: Ankara
uk: Анкара

en: Antalya
uk: Анталія

en: Bursa
uk: Бурса

en: Erzurum
uk: Ерзурум

en: Gaziantep
uk: Газіантеп

en: Istanbul
uk: Стамбул

en: Konya
uk: Конья

en: Samsun
uk: Самсун

en: Trabzon
uk: Трабзон

en: Van
uk: Ван

en: Arusha
uk: Аруша

en: Colonia
uk: Колонія

en: Barinas
uk: Барінас

en: Da Nang
uk: Дананг

en: Midlands
uk: Мідленд

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Latitude:
uk: Широта:

en: Longitude:
uk: Довгота:

en: Country:
uk: Країна:

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Saint Barthélemy
uk: Сен-Бартельмі

en: Saint Martin (French part)
uk: Сен-Мартен (французька частина)
