Smart IP (6.x-2.50) - en to th translation catalogue (112 entries)

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Country
th: ประเทศ

en: Views
th: ดู

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: read more
th: อ่านเพิ่มเติม

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Store
th: ร้านค้า

en: City
th: จังหวัด

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Northern Mariana Islands
th: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: Palau
th: ปาเลา

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Thailand
th: ไทย

en: Virgin Islands
th: หมู่เกาะเวอร์จิน

en: ZIP code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Federated States of Micronesia
th: สหพันธรัฐไมโครนีเซีย

en: Alabama
th: แอละแบมา

en: Alaska
th: อะแลสกา

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Arkansas
th: อาร์คันซอ

en: California
th: แคลิฟอร์เนีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Connecticut
th: คอนเนตทิคัต

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Florida
th: ฟลอริดา

en: Hawaii
th: ฮาวาย

en: Idaho
th: ไอดาโฮ

en: Illinois
th: อิลลินอยส์

en: Indiana
th: อินดีแอนา

en: Iowa
th: ไอโอวา

en: Kansas
th: แคนซัส

en: Kentucky
th: เคนทักกี

en: Louisiana
th: ลุยเซียนา

en: Maine
th: เมน

en: Maryland
th: แมริแลนด์

en: Massachusetts
th: แมสซาชูเซตส์

en: Michigan
th: มิชิแกน

en: Minnesota
th: มินนิโซตา

en: Mississippi
th: มิสซิสซิปปี

en: Missouri
th: มิสซูรี

en: Montana
th: มอนแทนา

en: Nebraska
th: เนแบรสกา

en: Nevada
th: เนวาดา

en: New Hampshire
th: นิวแฮมป์เชียร์

en: New Jersey
th: นิวเจอร์ซีย์

en: New Mexico
th: นิวเม็กซิโก

en: New York
th: นิวยอร์ก

en: North Carolina
th: นอร์ทแคโรไลนา

en: North Dakota
th: นอร์ทดาโคตา

en: Ohio
th: โอไฮโอ

en: Oklahoma
th: โอคลาโฮมา

en: Oregon
th: ออริกอน

en: Pennsylvania
th: เพนซิลเวเนีย

en: Rhode Island
th: โรดไอแลนด์

en: South Carolina
th: เซาท์แคโรไลนา

en: South Dakota
th: เซาท์ดาโคตา

en: Tennessee
th: เทนเนสซี

en: Texas
th: เทกซัส

en: Utah
th: ยูทาห์

en: Vermont
th: เวอร์มอนต์

en: Virginia
th: เวอร์จิเนีย

en: Washington
th: วอชิงตัน

en: West Virginia
th: เวสต์เวอร์จิเนีย

en: Wisconsin
th: วิสคอนซิน

en: Wyoming
th: ไวโอมิง

en: debug
th: ดีบั๊ก

en: Alberta
th: แอลเบอร์ตา

en: British Columbia
th: บริติชโคลัมเบีย

en: Manitoba
th: แมนิโทบา

en: New Brunswick
th: นิวบรันสวิก

en: Northwest Territories
th: นอร์ทเวสต์เทร์ริทอรีส์

en: Nova Scotia
th: โนวาสโกเชีย

en: Nunavut
th: นูนาวุต

en: Ontario
th: ออนแทรีโอ

en: Prince Edward Island
th: ปรินซ์เอดเวิร์ดไอแลนด์

en: Quebec
th: ควิเบก

en: Saskatchewan
th: ซัสแคตเชวัน

en: Yukon Territory
th: ยูคอนเทร์ริทอรี

en: Distrito Federal
th: เฟเดอรัลดิสตริกต์

en: Acre
th: อาเกร

en: Alagoas
th: อาลาโกอัส

en: Amazonas
th: อามาโซนัส

en: Amapa
th: อามาปา

en: Bahia
th: บาเยีย

en: Ceara
th: เซอารา

en: Espirito Santo
th: เอสปีรีตูซันตู

en: Goias
th: โกยาส

en: Maranhao
th: มารันเยา

en: Minas Gerais
th: มีนัสเชไรส์

en: Mato Grosso do Sul
th: มาตูโกรสซูโดซูล

en: Mato Grosso
th: มาตูโกรสซู

en: Para
th: ปารา

en: Paraiba
th: ปาราอีบา

en: Pernambuco
th: เปร์นัมบูกู

en: Piaui
th: ปีเอาอี

en: Parana
th: ปารานา

en: Rio de Janeiro
th: รีโอเดจาเนโร

en: Rio Grande do Norte
th: รีโอกรันดีโดนอร์เต

en: Rondonia
th: รอนโดเนีย

en: Roraima
th: รอไรมา

en: Rio Grande do Sul
th: รีโอกรันดีโดซูล

en: Santa Catarina
th: ซันตากาตารีนา

en: Sergipe
th: เซร์ชิเป

en: Sao Paulo
th: เซาเปาลู

en: Tocantins
th: โตกันตินส์

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: File system
th: ระบบไฟล์

en: Newfoundland
th: นิวฟันด์แลนด์
