Storm Profile (6.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (2618 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: user
gl: usuario/a

en: Filter HTML tags
gl: Filtrar etiquetas HTML

en: Show on every page except the listed pages.
gl: Mostrar en todas as páxinas agás nas listadas.

en: Show on only the listed pages.
gl: Mostrar só nas páxinas listadas.

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Create a new user account.
gl: Crear unha nova conta de usuario/a.

en: Request new password via e-mail.
gl: Solicitar un novo contrasinal por correo-e.

en: Prefix
gl: Prefixo

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Eliminar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: content
gl: contido

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Replies
gl: Respostas

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: Wrong username or password.
gl: Nome de usuario/a ou contrasinal erróneo.

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: closed
gl: pechada

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: deny
gl: rexeitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: Log
gl: Rexistro

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: Priority
gl: Prioridade

en: More
gl: Máis

en: not verified
gl: non verificado

en: Action
gl: Acción

en: Last updated
gl: Última actualización

en: new
gl: novo

en: error
gl: erro

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Block title
gl: Título do bloque

en: The title of the block as shown to the user.
gl: O título do bloque como se mostra a/ao usuario/a.

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Blue Lagoon (Default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Ash
gl: Cinza

en: Aquamarine
gl: Augamariña

en: Belgian Chocolate
gl: Chocolate belga

en: Bluemarine
gl: Azul mariño

en: Citrus Blast
gl: Explosión Cítrica

en: Cold Day
gl: Día Frío

en: Greenbeam
gl: Raio Verde

en: Mediterrano
gl: Mediterráneo

en: Mercury
gl: Mercurio

en: Nocturnal
gl: Nocturno

en: Pink Plastic
gl: Plástico Rosa

en: Shiny Tomato
gl: Tomate Brillante

en: Teal Top
gl: Verde azulado enrriba

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Categories
gl: Categorías

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: updated
gl: actualizado

en: Available variables are:
gl: As variábeis dispoñíbeis son:

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Release notes
gl: Notas da versión

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non se pode desfacer.

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Password
gl: Contrasinal

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: There are currently no posts in this category.
gl: Actualmente non hai entradas nesta categoría.

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: Multiple select
gl: Selección múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Ascendente

en: Parents
gl: Pais

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Opcións

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Name
gl: Nome

en: edit container
gl: editar contedor

en: edit
gl: editar

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: up
gl: arriba

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: category
gl: categoría

en: Outline
gl: Esquema

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Session opened for %name.
gl: Sesión aberta para %name.

en: Help
gl: Axuda

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Sunday
gl: domingo

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: High
gl: Alta

en: Low
gl: Baixa

en: Time
gl: Hora

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: The configuration options have been reset to their default values.
gl: As opcións de configuración foron restabelecidas aos seus valores predeterminados.

en: Path
gl: Ruta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Clear index
gl: Limpar índice

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: forum
gl: foro

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o foro %name?

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
gl: foro: eliminado %term e todos os subforos e entradas asociadas.

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: never
gl: nunca

en: The username %name does not exist.
gl: O/A usuario/a %name non existe.

en: mail
gl: correo

en: actions
gl: accións

en: aggregator
gl: lector de novas

en: read more
gl: ler máis

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: The fully-qualified URL of the feed.
gl: O URL completo da fonte.

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Screenshot for %theme theme
gl: Captura de pantalla para o tema %theme

en: no screenshot
gl: non hai captura de pantalla

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Enable access log
gl: Activar o rexistro de acceso

en: Discard access logs older than
gl: Desbotar os rexistros de acceso anteriores a

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: Please contact the site administrator.
gl: Por favor contacte co/a administrador/a da páxina.

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: Settings for @role
gl: Axustes para @role

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
gl: Extensións que os/as usuarios/as neste rol poden cargar. Separe as extensións cun espazo e non inclúa o punto inicial.

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: type
gl: tipo

en: Database type
gl: Tipo de base de datos

en: User
gl: Usuario/a

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: file
gl: ficheiro

en: status
gl: estado

en: Error
gl: Erro

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Create
gl: Crear

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: Save categories
gl: Gardar as categorías

en: Content management
gl: Administración do contido

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: Expanded
gl: Expandida

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se está seleccionado e este menú ten descendentes, o menú sempre aparece expandido.

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: Question
gl: Pregunta

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Remove from outline
gl: Quitar do esquema

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Post
gl: Entrada

en: Last post
gl: Última entrada

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Add block
gl: Engadir un bloque

en: Page
gl: Páxina

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Footer message
gl: Mensaxe do pé de páxina

en: Mission
gl: Propósito

en: Search box
gl: Caixa de busca

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Public registrations
gl: Altas públicas

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Host
gl: Anfitrión

en: Available updates
gl: Actualizacións dispoñibles

en: Manual update check
gl: Comprobación manual das actualizacións

en: Never
gl: Nunca

en: Check manually
gl: Comprobar manualmente

en: Up to date
gl: Actualizado

en: Update available
gl: Actualización dispoñible

en: Drupal core update status
gl: Estado de actualización do núcleo de Drupal

en: Out of date
gl: Obsoleto

en: Update status
gl: Estado de actualización

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
gl: O elemento do menú só se pode personalizar e configurar cando o módulo de menú teña sido <a href="@modules-page">activado</a>.

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
gl: Establecer isto a <em>Si</em> se quere que esta categoría esté seleccionada de forma predeterminada.

en: You must enter a category.
gl: Debe introducir unha categoría

en: You must enter one or more recipients.
gl: Debe introducir un ou máis destinatarios.

en: Category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: Category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Are you sure you want to delete %category?
gl: Está seguro de que quere borrar %category?

en: Category %category has been deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: Hourly threshold
gl: Limiar por hora

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
gl: Non pode enviar máis de %number mensaxes por hora. Por favor, inténteo máis tarde.

en: Your name
gl: O seu nome

en: Your e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Send e-mail
gl: Enviar un correo-e

en: You must select a valid category.
gl: Debe seleccionar unha categoría válida.

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Custom
gl: Personalizado

en: Throttle
gl: Regulación

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Title field label
gl: Etiqueta do campo de título

en: Body field label
gl: Etiqueta do campo de corpo

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Poll duration
gl: Duración da enquisa

en: Explanation
gl: Explicación

en: Selection options
gl: Opcións de selección

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term name
gl: Nome do termo

en: Role name
gl: Nome do rol

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Theme configuration
gl: Configuración do tema

en: Last access
gl: Último acceso

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Severity
gl: Severidade

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Vote
gl: Votar

en: Count
gl: Contar

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: Mode
gl: Modo

en: blocked
gl: bloqueado

en: active
gl: activo

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: configure
gl: configurar

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: View this feed's recent news.
gl: Ver as novas máis recentes desta orixe.

en: View this category's recent news.
gl: Ver as novas recentes desta categoría.

en: Feed overview
gl: Resumo da orixe

en: Items
gl: Elementos

en: Last update
gl: Última actualización

en: Next update
gl: Próxima actualización

en: %time left
gl: %time restante

en: remove items
gl: quitar elementos

en: update items
gl: actualizar elementos

en: Category overview
gl: Resumo da categoría

en: Categorize
gl: Categorizar

en: You are not allowed to categorize this feed item.
gl: Non está autorizado para clasificar este artigo.

en: The categories have been saved.
gl: Gardáronse as categorías.

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: blog it
gl: bloguear isto

en: %age old
gl: fai %age

en: %ago ago
gl: fai %ago

en: Authored by
gl: Creado por

en: Items shown in sources and categories pages
gl: Elementos amosados nas páxinas de fontes e categorías

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
gl: Xa existe unha fonte con este URL %url. Por favor, introduza un URL único.

en: The feed %feed has been updated.
gl: Actualizouse a orixe %feed.

en: Feed %feed deleted.
gl: Eliminouse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been deleted.
gl: A fonte %feed foi eliminada correctamente.

en: Feed %feed added.
gl: Engadiuse a fonte %feed.

en: The feed %feed has been added.
gl: Engadiuse a orixe %feed.

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: The news items from %site have been removed.
gl: Quitaronse os novos elementos de %site.

en: Performance
gl: Rendemento

en: 1 attachment | @count attachments
gl[0]: 1 adxunto
gl[1]: @count adxuntos

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Medium
gl: Medio

en: Details
gl: Detalles

en: Last reply
gl: Última resposta

en: System
gl: Sistema

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Send
gl: Enviar

en: Code
gl: Código

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Add a role to the selected users
gl: Engadir un rol para os usuarios seleccionados

en: Remove a role from the selected users
gl: Eliminar un rol dos usuarios seleccionados.

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: Recent posts
gl: Entradas recentes

en: Tonga
gl: Tongués

en: Navajo
gl: Navaxo

en: Table
gl: Táboa

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: May
gl: Mai

en: Forum
gl: Foro

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Other
gl: Outro

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Color
gl: Cor

en: Theme-specific settings
gl: Configuración específica do tema

en: Allow
gl: Permitir

en: Signatures
gl: Sinaturas

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Log in
gl: Iniciar sesión

en: Updated URL for feed %title to %url.
gl: Actualizouse a URL da fonte %title a %url.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
gl: Comparta os seus pensamentos e as súas opinións sobre esta entrada.

en: No terms available.
gl: Non hai termos dispoñibles.

en: reset
gl: restablecer

en: String
gl: Cadea

en: Users
gl: Usuarios

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Referrer
gl: Referente

en: 1 vote | @count votes
gl[0]: 1 voto
gl[1]: %count votos

en: Site maintenance
gl: Mantemento do sitio

en: Online
gl: Conectado

en: Off-line
gl: Desconectado

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
gl: Cando está definido como "Conectado", todos os visitantes poderán navegar polo seu sitio con normalidade. Cando está definido como "Desconectado", só os usuarios con permiso para "administrar a configuración do sitio" poderán acceder ó seu sitio para realizar o mantemento; todos os demais visitantes verán a mensaxe de desconexión do sitio que se configure máis abaixo. Os usuarios autorizados poden entrar directamente durante o modo "Desconectado" desde a páxina de <a href="@user-login">sesión de usuario</a>.

en: Site off-line message
gl: Mensaxe de sitio desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
gl: Mensaxe que se amosa aos visitantes cando o sitio está desconectado.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Top pages
gl: Páxinas máis vistas

en: Create content
gl: Crear contido

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: Recent hits
gl: Visitas recentes

en: The comment no longer exists.
gl: O comentario xa non existe.

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Do not display
gl: Non amosar

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
gl: Amosar se o seguinte código PHP devolve o valor <code>TRUE</code> (modo PHP, só para expertos).

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Profile
gl: Perfil

en: Votes
gl: Votos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Session closed for %name.
gl: Sesión pechada para %name.

en: Tracker
gl: Seguimento

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Server settings
gl: Configuración do servidor

en: The field %field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: 1 new | @count new
gl[0]: 1 novo
gl[1]: %count novos

en: Add rule
gl: Engadir regra

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Table prefix
gl: Prefixo da táboa

en: Database username
gl: Nome de usuario da base de datos

en: Database password
gl: Contrasinal da base de datos

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Add user
gl: Engadir usuario/a

en: Formatting guidelines
gl: Directrices para o formato

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. Déixeo baleiro para usar a hora do formulario de envío.

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: File attachments
gl: Ficheiros adxuntos

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
gl: Os ficheiros adxuntos están desactivados. O cartafol de ficheiros non pode ser configurado correctamente.

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
gl: Activa ou desactiva a caché de páxinas para os usuarios anónimos e activa as opcións de optimización de ancho de banda dos CSS e JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
gl: O limite de tamaño de arquivo do %role debe ser un numero superior a 0.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
gl: O %role tamaño máximo do ficheiro a cargar é maior que o tamaño total de ficheiro permitido por usuario/a

en: Maximum resolution for uploaded images
gl: Resolución máxima para as imaxes cargadas

en: WIDTHxHEIGHT
gl: ANCHOxALTO

en: Total file size per user
gl: Tamaño total de ficheiros por usuario

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
gl: O tamaño máximo de todos os ficheiros que un/ha usuario/a pode ter no sitio (en megabytes).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
gl: [<a href="@link">máis axuda...</a>]

en: Arabic
gl: Árabe

en: English
gl: Inglés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Spanish
gl: Español

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Are you sure you want to delete these items?
gl: Estás seguro de querer borrar estes elementos?

en: The items have been deleted.
gl: Borráronse os elementos.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
gl: Un enderezo de correo-e correcto. Todos os correos do sistema envíanse a este enderezo. O enderezo de correo-e non é público e só se utiliza se quere recibir un contrasinal novo ou se quere recibir noticias ou notificacións por correo-e.

en: The e-mail address %email has been denied access.
gl: O enderezo de correo-e %email ten o acceso denegado.

en: Remove items
gl: Quitar elementos

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: Sources
gl: Fontes

en: !title category latest items
gl: Elementos máis recentes da categoría !title

en: !title feed latest items
gl: Últimos elemento da fonte !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
gl: Xa existe unha categoría chamada %category. Por favor, introduza un título único.

en: The category %category has been updated.
gl: Actualizouse a categoría %category.

en: Category %category deleted.
gl: Eliminouse a categoría %category.

en: The category %category has been deleted.
gl: Borrouse a categoría %category.

en: Category %category added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: The category %category has been added.
gl: Engadiuse a categoría %category.

en: aggregator - @title
gl: agregador - @title

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: Add menu
gl: Engadir menú

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
gl: Está seguro de que quere eliminar o elemento de menú personalizado %item?

en: The menu item %title has been deleted.
gl: Eliminouse o elemento de menú %title.

en: Deleted menu item %title.
gl: Eliminar o elemento de menú %title.

en: menu
gl: menú

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: No items selected.
gl: Ningún elemento seleccionado.

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: update
gl: actualización

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: locked
gl: bloqueado

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: This cannot be undone.
gl: Este cambio non pode ser desfeito.

en: Upload picture
gl: Cargar imaxe

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Language file
gl: Ficheiro coa traducción

en: published
gl: publicado

en: Average page generation time
gl: Tempo medio de xeración de páxina

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Show only users where
gl: Mostrar só usuarios onde

en: Refine
gl: Refinar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Member for
gl: Membro durante

en: @time ago
gl: fai @time

en: No users available.
gl: Ningún usuario dispoñible

en: No users selected.
gl: Ningún usuario seleccionado.

en: Select all rows in this table
gl: Seleccionar todas as filas desta táboa

en: Deselect all rows in this table
gl: Elminar a selección de todas as filas desta táboa

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: Request new password
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, e non se precisa aprobación do administrador.

en: Deleted
gl: Borrado

en: Languages
gl: Linguaxes

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
gl: O tamaño máximo dun ficheiro que un usuario pode cargar (en megabytes).

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Edit menu item
gl: Editar elemento de menú

en: Reset menu item
gl: Restabelecer elemento de menú

en: Delete menu item
gl: Eliminar elemento de menú

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Locale settings
gl: Configuración da localización

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Jan
gl: Xan

en: Apr
gl: Abr

en: Jun
gl: Xuñ

en: Jul
gl: Xul

en: Aug
gl: Ago

en: Sep
gl: Set

en: Oct
gl: Out

en: Mission statement
gl: Frase coa misión

en: Configure permissions
gl: Configurar permisos

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Existing system path
gl: Ruta existente no sistema

en: Path alias
gl: Alias de ruta

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
gl: Especifique a ruta existente para a que quere un alias. Por exemplo, node/28, forum/1 o taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Choice
gl: Opción

en: Log out
gl: Saír

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: Spam link deterrent
gl: Inhibidor anti-spam de enlaces

en: profile
gl: perfil

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Autocomplete taxonomy
gl: Autocompletar a taxonomía

en: Send yourself a copy.
gl: Envíese unha copia.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
gl: !name (!name-url) envioulle unha mensaxe mediante o formulario de contacto (!form-url) de !site.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
gl: %name-from enviou un correo-e a %name-to.

en: The message has been sent.
gl: Enviouse a mensaxe.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
gl: !name enviou unha mensaxe usando o formulario de contacto persoal de !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
gl: %name-from enviou un correo-e con respecto a %category.

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: Create new account
gl: Crear nova conta

en: role
gl: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
gl: Está seguro de querer eliminar o bloque %name?

en: The block %name has been removed.
gl: Quitouse o bloque %name.

en: list terms
gl: lista de termos

en: add terms
gl: engadir termos

en: Are you sure you want to delete the term %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o termo %title?

en: Deleted term %name.
gl: Termo %term borrado.

en: warning
gl: advertencia

en: No statistics available.
gl: Non hai estadísticas dispoñíbeis.

en: Last run !time ago
gl: Última execución fai !time

en: Never run
gl: Nunca foi executado

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: critical
gl: crítico

en: Default permitted file extensions
gl: Extensions de ficheiro permitidas de xeito predefinido

en: Optimize JavaScript files
gl: Optimizar os ficheiros JavaScript

en: Results
gl: Resultados

en: Older polls
gl: Enquisas anteriores

en: View the list of polls on this site.
gl: Ver a lista de enquisas do sitio.

en: Poll settings
gl: Axustes da enquisa

en: You must fill in at least two choices.
gl: Debe cumplimentar alomenos dúas opcións.

en: open
gl: aberta

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
gl: Esta tabla mostra tódolos votos rexistrados para a enquisa. Si se lle permite votar ós usuarios anónimos, identifícanse pola dirección IP do ordenador que foi empregado para votar.

en: Visitor
gl: Visitante

en: Cancel your vote
gl: Cancelar o seu voto

en: View the current poll results.
gl: Ver os resultados da enquisa actual.

en: vote on polls
gl: votar nas enquisas

en: cancel own vote
gl: cancelar o propio voto

en: inspect all votes
gl: inspeccionar todos os votos

en: List terms
gl: Lista de termos

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un termo, borraranse tódolos seus fillos, se os ten. Esta acción non se pode desfacer.

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Syndicate
gl: Distribuir

en: Syndicate content
gl: Distribuir contido

en: Blogs
gl: Blogues

en: Books
gl: Libros

en: Forums
gl: Foros

en: administer taxonomy
gl: administrar taxonomía

en: access administration pages
gl: acceder ás páxinas de administración

en: administer filters
gl: administrar filtros

en: view revisions
gl: ver revisións

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: The specified passwords do not match.
gl: Os contrasinais que indicou non coinciden.

en: Track
gl: Seguimento

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: User management
gl: Xestión de usuarios/as

en: Permissions
gl: Permisos

en: e-mail
gl: correo-e

en: permission
gl: permiso

en: Your vote was recorded.
gl: O seu voto foi rexistrado

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
gl: Permite que o seu sitio capture votos sobre diferentes temas en forma de preguntas de opción múltiple.

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: O seu contrasinal foi enviado ao seu enderezo de correo-e xunto coas instrucións necesarias.

en: Fiji
gl: Fixi

en: Length of trimmed posts
gl: Lonxitude dos envíos recortados

en: 200 characters
gl: 200 caracteres

en: 400 characters
gl: 400 caracteres

en: 600 characters
gl: 600 caracteres

en: 800 characters
gl: 800 caracteres

en: 1000 characters
gl: 1000 caracteres

en: 1200 characters
gl: 1200 caracteres

en: 1400 characters
gl: 1400 caracteres

en: 1600 characters
gl: 1600 caracteres

en: 1800 characters
gl: 1800 caracteres

en: 2000 characters
gl: 2000 caracteres

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
gl: O número máximo de caracteres que se deben empregar na versión recortada dun envío. Drupal emprega esta opción para determinar en qué punto se deben cortar os envíos excesivamente longos. A versión recortada dun envío soe ser o avance do envío que se mostra na páxina principal, nos orixes XML, etc. Para desactivar as ligazóns, defínao como "Ilimitado". Teña en conta que esta definición só afecta ó contido novo ou actualizado e os avances existentes non se van a ver afectados.

en: System default
gl: Opcións predefinidas polo sistema

en: Not published
gl: Non publicado

en: File settings
gl: Configuración de ficheiros

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
gl: Extensións de ficheiro predeterminadas que os/as usuarios/as poden cargar. Separe as extensións cun un espazo e non inclúa o punto inicial.

en: Default maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo predeterminado de ficheiro por carga

en: Default total file size per user
gl: Tamaño total predeterminado de ficheiro por usuario/a

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
gl: A configuración de PHP limita o tamaño máximo de ficheiro para subir a %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
gl: Dependendo do contorno do teu servidor, estos axustes poden ser cambiados no ficheiro global do sistema php.ini, un ficheiro php.ini na raíz do cartafol de Drupal, no ficheiro de Drupal settings.php, ou no ficheiro .htaccess na raíz do cartafol de Drupal.

en: The description displayed when hovering over a menu item.
gl: A descrición que se amosa cando se pasa por enriba dun elemento do menú.

en: XML feed
gl: Orixe XML

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: Gray
gl: Gris

en: Attach new file
gl: Adxuntar un novo ficheiro

en: Attach
gl: Adxuntar

en: File system path
gl: Ruta no sistema de ficheiros

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
gl: <a href="@link" title="@title">máis</a>

en: Redirect to URL
gl: Reenviar a unha URL

en: details
gl: detalles

en: The username %name has not been activated or is blocked.
gl: O usuario %name non foi activado ou está bloqueado.

en: Login attempt failed for %user.
gl: Inicio de sesión fallido para %user.

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
gl: O nome de usuario/a a quen lle desexa asignar a propiedade.

en: Please enter a valid username.
gl: Introduza un nome de usuario válido, por favor.

en: Please enter a valid email address or %author.
gl: Introduza un enderezo válido de correo-e ou %author por favor.

en: Manage the actions defined for your site.
gl: Xestionar as accións definidas para o seu sitio.

en: Delete action
gl: Eliminar accións

en: Actions available to Drupal:
gl: Accións dispoñíbeis en Drupal

en: The action has been successfully saved.
gl: A ación foi gardada con éxito.

en: Deleted action %aid (%action)
gl: Acción %aid (%action) borrada

en: Action '%action' added.
gl: Acción '%action' engadida.

en: Remove orphaned actions
gl: Eliminar accións orfas

en: administer actions
gl: administrar accións

en: Themes
gl: Temas

en: Story
gl: Artigo

en: JPEG quality
gl: Calidade JPEG

en: administer nodes
gl: administrar nodos

en: administer comments
gl: administrar comentarios

en: Delete comments
gl: Borrar comentarios

en: not published
gl: non publicado

en: by
gl: por

en: The comments have been deleted.
gl: Borráronse os comentarios.

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
gl: O seu comentario está na cola de moderación e publicarase en canto o aproben os administradores do sitio.

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Protected
gl: Protexido

en: Hits
gl: Visitas

en: not sticky
gl: non pegañoso

en: sticky
gl: pegañoso

en: not promoted
gl: non promocionado

en: promoted
gl: promocionado

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Read only
gl: Só lectura

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: Processing
gl: Procesando

en: Finished
gl: Finalizado

en: Line break converter
gl: Conversor de saltos de liña

en: date
gl: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: upload files
gl: cargar ficheiros

en: Site configuration
gl: Configuración do sitio

en: The specified date is invalid.
gl: A data indicada non é válida.

en: Choice @n
gl: Opción @n

en: Password strength:
gl: Fortaleza do contrasinal:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
gl: Recomendase elexir un contrasinal que conteña como mínimo seis caracteres. Debe incluir números, signos de puntuación, e letras maiúsculas e minúsculas.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
gl: O contrasinal non ten suficientes variantes para ser seguro. Proba a:

en: Adding both upper and lowercase letters.
gl: Engadir letras en maiusculas e minúsculas.

en: Adding numbers.
gl: Engadindo números.

en: Adding punctuation.
gl: Engadir puntuación.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
gl: Recomendase elexir un contrasinal diferente do nome de usuario.

en: Passwords match:
gl: Os contrasinais coinciden:

en: Slogan
gl: Eslogan

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
gl: Este texto se amosará ó final de cada páxina. Útil para agregar un texto de dereitos de autor ás súas páxinas.

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
gl: A páxina de inicio amosa o contido deste URL relativo. Se non está seguro, indique "node".

en: Get help
gl: Obter axuda

en: Please wait...
gl: Espere, por favor...

en: Assign
gl: Asignar

en: Not translated
gl: Non traducido

en: is
gl: é

en: Approval queue
gl: Cola de aprobación

en: Display on separate page
gl: Mostrar nunha páxina separada

en: Location of comment submission form
gl: Ubicación do formulario de envío de comentarios

en: Go to first page
gl: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl: Ir á última páxina

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
gl: Tema sen táboas, recoloreable, multi-columna, con ancho fluído (por defecto).

en: Go to previous forum topic
gl: Ir ao tema anterior do foro

en: Go to next forum topic
gl: Ir ao tema seguinte do foro

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Site building
gl: Construción do sitio

en: Source for the primary links
gl: Menú que contén ligazóns primarias

en: Select what should be displayed as the primary links.
gl: Seleccione o que debe mostrarse como ligazóns primarias.

en: No secondary links
gl: Sen ligazóns secundarias

en: Source for the secondary links
gl: Menú que contén ligazóns secundarias

en: No content types available.
gl: Ningún tipo de contido dispoñible.

en: Delete role
gl: Borrar rol

en: Role specific visibility settings
gl: Opcións de visibilidade específicas para cada rol

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
gl: Os elementos de menú que non estén activados non aparecerán en ningún menú.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
gl: Introduza o nome do novo menú. Lembre activar o novo bloque na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
gl: Para reordear elementos de menú, tome un manexador de arrastrar-soltar baixo a columna do <em>Elemento de menú</em> e arrastre os elementos (ou grupo de elementos) á súa nova localización na lista. Lembre que os cambios non se gardarán mentres non faga clic no botón <em>Gardar configuración</em> ó final da página.

en: List menus
gl: Lista de menús

en: Customize menu
gl: Personalizar menú

en: List items
gl: Lista de elementos

en: Language switcher
gl: Selector de lingua

en: English name
gl: Nome en inglés

en: Native name
gl: Nome nativo

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Form name
gl: Nome do formulario

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
gl: O título do campo novo. O título amosaráselle ao usuario. Un exemplo de título podería ser "Cor favorita".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
gl: Unha explicación opcional que vai co novo campo. A explicación amósaselle ao usuario.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
gl: Para activar a navegación por valor neste campo, introduza un título para a páxina resultado. A palabra <code>%value</code> substitúese polo valor correspondente. Un exemplo de títutlo de páxina é "Xente coa cor favorita %value". Só se pode aplicar aos camops públicos.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
gl: Para activar a navegación por valor neste campo, introduza un título para a páxina resultado. A palabra <code>%value</code> substitúese polo valor correspondente. Un exemplo de título de páxina é "Empleados". Só se pode aplicar aos campos públicos.

en: Save field
gl: Gardar o campo

en: Blocks
gl: Bloques

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
gl: Configurar qué bloques de contido aparecen nas zonas laterais do sitio e noutras rexións.

en: Delete block
gl: Eliminar o bloque

en: Save blocks
gl: Gardar os bloques

en: The block settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do bloque.

en: Block specific settings
gl: Axustes específicos do bloque

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
gl: Substitúe o título predefinido do bloque. Use <em>&lt;none&gt;</em> para non mostrar o título, ou déixeo baleiro para mostrar o título predefinido do bloque.

en: '%name' block
gl: bloque '%name'

en: User specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por usuario

en: Custom visibility settings
gl: Configuración personalizada da visibilidade

en: Users cannot control whether or not they see this block.
gl: Os usuarios non poden controlar se ven ou non este bloque.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
gl: Por omisión mostrar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais ocultalo.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
gl: Por omisión ocultar este bloque, pero permitirlle aos/as usuarios/as individuais mostralo.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Show block for specific roles
gl: Amosar o bloque a roles específicos

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
gl: Mostrar este bloque só para o(s) rol(es) seleccionado(s). Se selecciona ningún rol, o bloque será visíbel para todos/as os/as usuarios/as.

en: Page specific visibility settings
gl: Configuración da visibilidade por páxina

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: Show block on specific pages
gl: Amosar o bloque en páxinas específicas

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: Please ensure that each block description is unique.
gl: Por favor, asegúrese de que a descrición de cada bloque é única.

en: The block configuration has been saved.
gl: Gardouse a configuración do bloque.

en: The block has been created.
gl: Creouse o bloque.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
gl: Unha breve descripción do seu bloque. Emprégase na <a href="@overview">páxina de resumo do bloque</a>.

en: Block body
gl: Corpo do bloque

en: The content of the block as shown to the user.
gl: O contido do bloque como se mostra ao/a usuario/a.

en: Block configuration
gl: Configuración do bloque

en: administer blocks
gl: administrar bloques

en: use PHP for block visibility
gl: usar PHP para a visibilidade do bloque

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
gl: Controla as caixas que se amosan arredor do contido principal.

en: Core - required
gl: Núcleo - requirido

en: Menus
gl: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as personalizacións. Esta acción non se pode desfacer.

en: administer menu
gl: administrar menú

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
gl: Permite aos administradores personalizar o menú de navegación do sitio.

en: Add vocabulary
gl: Engadir vocabulario

en: Edit vocabulary
gl: Editar vocabulario

en: edit vocabulary
gl: editar vocabulario

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
gl: Descrición do vocabulario; pode ser usada polos módulos.

en: Created new vocabulary %name.
gl: Creado un novo vocabulario %name.

en: Updated vocabulary %name.
gl: Actualizado o vocabulario %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
gl: Está seguro de que quere eliminar o vocabulario %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
gl: Ó borrar un vocabulario, borraranse tódolos termos que conteña. Esta acción non se pode desfacer.

en: Deleted vocabulary %name.
gl: Borrado o vocabulario %name.

en: The name of this term.
gl: O nome deste termo.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
gl: Unha lista de termos separada por comas que describe este contido. Por Exemplo: divertido, salto con corda, "Company, Inc".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
gl: O vocabulario %name non se pode modificar dese xeito.

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Add field
gl: Engadir campo

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Theme-engine-specific settings
gl: Configuración específica da plantilla

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
gl: Estas opcións só existen para os estilos e plantillas baseados no motor de temas %engine.

en: Use administration theme for content editing
gl: Empregar a plantilla de administración para a edición do contido.

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
gl: Empregar a plantilla de administración cando se editan os contidos existentes ou cando se creen novos.

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Permission
gl: Permiso

en: @module module
gl: módulo @module

en: incompatible
gl: incompatíbel

en: Incompatible with this version of Drupal core
gl: Incompatíbel con esta versión do núcleo de Drupal

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
gl: Esta versión é incompatíbel coa versión !core_version do núcleo de Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
gl: Incompatíbel con esta versión de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
gl: Este módulo require a versión de PHP @php_required e é incompatíbel coa versión de PHP !php_version.

en: My blog
gl: O meu blogue

en: Input formats
gl: Formatos de entrada

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
gl: Esta opción está activada cando os usuarios anónimos teñen permiso para remitir comentarios na <a href="@url">páxina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
gl: Amosar debaixo da entrada ou dos comentarios

en: Default comment setting
gl: Configuración predeterminada de comentario

en: Read/Write
gl: Lectura/Escritura

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
gl: Os usuarios con permiso para <em>administrar comentarios</em> poden eludir esta opción.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
gl: A sinatura amosarase publicamente ao final dos seus comentarios.

en: parent
gl: pai

en: Flat list - collapsed
gl: Lista plana - colapsada

en: Flat list - expanded
gl: Lista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
gl: Lista de fíos - colapsada

en: Threaded list - expanded
gl: Lista de fíos - expandida

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: post comments
gl: publicar comentarios

en: post comments without approval
gl: publicar comentarios sen aprobación

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
gl: O enderezo de de correo-e ao que debe ser enviada a mensaxe OU introduza %author se desexa enviar un correo-e ao/á autor/a da entrada orixinal.

en: Save content type
gl: Gardar o tipo de contido

en: Show descriptions
gl: Amosar descricións

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Save role
gl: Gardar rol

en: Blue
gl: Azul

en: debug
gl: depuración

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Escape all tags
gl: Conservar todas as etiquetas

en: Strip disallowed tags
gl: Quitar etiquetas non permitidas

en: input formats
gl: formatos de entrada

en: There are no menu items yet.
gl: Non hai inda elementos no menú.

en: Menu link title
gl: Título da ligazón do menú

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
gl: O texto da ligazón correspondente a este elemento que aparecerá no menú.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A máxima profundidade para un elemento e todos os seus fillo está fixa en !maxdepth. Algúns elementos do menú pode que non estén dispoíbeis como pais se ao seleccionalos se excede este límite.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
gl: O menú do sistema só almacena as rutas do sistema, pero empregará o alias de URL para mostralas. %link_path foi almacenada como %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '@link_path' non é unha ruta válida ou non ten acceso a ela.

en: There was an error saving the menu link.
gl: Aconteceu un erro gardando a ligazón do menú.

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
gl: O nome lexíbel pola máquina deste menú. Este texto empregarase para construir a URL da páxina de <em>resumo do menú</em> deste menú. Este nome debe conter so minúsculas, números e trazos horizontais, e debe ser único.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú personalizado %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome do menú debe estar composto so de minúsculas, números de trazos horizontais.

en: The menu already exists.
gl: O menú xa existe.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
gl[0]: <strong>Advertencia:</strong> Existe un elemento de menú en %title. Será eliminado (os elementos definidos polo sistema serán reiniciados).
gl[1]: <strong>Advertencia:</strong> Existen @count elementos de menú en %title. Serán eliminados (os elementos definidos polo sistema serán reiniciados).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
gl[0]: O nome do menú non pode ter máis de 1 caracter.
gl[1]: O nome do menú non pode ter máis de @count caracteres.

en: Enter the title and path for your new menu item.
gl: Introduza o título e a ruta para o novo elemento do menú.

en: Number of users to display
gl: Número de usuarios/as a mostrar

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Last visit
gl: Última visita

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar comentarios

en: Reply
gl: Responder

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl: Debe incluír polo menos unha palabra clave positiva con @count carácteres ou máis.

en: @user's picture
gl: Imaxe de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: revert revisions
gl: volver a revisións

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: Page not found
gl: Páxina non atopada

en: Language neutral
gl: Linguaxe natural

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
gl: Esta guía fornece axuda sensíbel ao contexto no uso e a configuración de <a href="@drupal">Drupal</a> e os seus módulos, e é un complemento do máis extenso <a href="@handbook">manual de Drupal</a> en liña. O manual en liña pode conter información máis actualizada, inclúe anotacións con comentarios útiles de usuarios/as, e serve como punto de referencia definitivo para toda a documentación de Drupal.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
gl: O módulo de axuda fornece axuda sensíbel ao contexto no uso e a configuración de <a href="@drupal">Drupal</a> e os seus módulos, e é un complemento do máis extenso <a href="@handbook">manual de Drupal</a> en liña. O manual en liña pode conter información máis actualizada, inclúe anotacións con comentarios útiles de usuarios/as, e serve como punto de referencia definitivo para toda a documentación de Drupal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
gl: Para obter máis axuda, consulte a entrada <a href="@help">módulo de Axuda</a> do manual en liña.

en: (site default theme)
gl: (tema predefinido do sitio)

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Preview trimmed version
gl: Vista previa da versión recortada

en: Preview full version
gl: Vista previa da versión completa

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
gl: O corpo do seu @type e moi curto. Necesita polo menos %words palabras.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
gl: Este contido foi modificado por outro/a usuario/a, non é posíbel gardar os cambios.

en: List, add, and edit users.
gl: Lista, engade e edita usuarios.

en: The name %name is already taken.
gl: O nome %name xa está asignado.

en: info
gl: información

en: OpenID redirect
gl: Redirección OpenID

en: OpenID Login
gl: Iniciar sesión OpenID

en: Delete OpenID
gl: Borrar OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
gl: Una vez se verifique o seu enderezo de correo electrónico, poderá iniciar sesión vía OpenID.

en: Log in using OpenID
gl: Inicio de sesión usando OpenID

en: Cancel OpenID login
gl: Cancelar os inicios de sesión OpenID

en: What is OpenID?
gl: Que é OpenID?

en: OpenID login failed.
gl: Fallou o inicio de sesión OpenID.

en: OpenID login cancelled.
gl: Cancelouse o inicio de sesión OpenID.

en: Successfully added %identity
gl: %identity engadida con éxito

en: Add an OpenID
gl: Engadir un OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
gl: Este OpenID xa está en uso en este sitio.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
gl: Está seguro de que quere eliminar o OpenID %authname para %user?

en: OpenID deleted.
gl: OpenID borrado.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
gl: Sentímolo, iso non é un OpenID correcto. Asegúrese de ter escrito correctamente o seu nome de usuario/a.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
gl: Vostede debe confirmar o seu enderezo de correo-e desta conta antes de poder acceder a través de OpenID

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
gl: Non se pode escribir no directorio %directory, porque non ten definidos os permisos correctos.

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
gl: Si está activado, Drupal engadirá rel="nofollow" a todos os enlaces, como medida para reducir a efectividade dalgúns enlaces de spam. Nota: isto tamén evitará que os motores de busca poidan seguir enlaces válidos, polo que pode ser máis efectivo se o activa para usuarios anónimos.

en: Show only items where
gl: Amosar só os elementos nos que

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: 1 user | @count users
gl[0]: 1 usuario
gl[1]: @count usuarios

en: Primary links
gl: Ligazóns primarias

en: ok
gl: correcto

en: Rebuild permissions
gl: Reconstruír permisos

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: @type: added %title.
gl: @type: engadido %title.

en: Error saving user account.
gl: Erro ó gardar a conta de usuario.

en: Action %action has been unassigned.
gl: A acción %action foi desvinculada.

en: Add role
gl: Engadir rol

en: You must specify a valid role name.
gl: Debe especificar un nome de rol válido.

en: The role has been added.
gl: Engadiuse o rol.

en: taxonomy
gl: taxonomía

en: Updated term %term.
gl: Termo %term actualizado.

en: - Please choose -
gl: - Elixa -

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Discard items older than
gl: Descartar elementos anteriores a

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: O periodo de tempo que se reteñen elementos da fonte antes de ser desbotados. (Require <a href="@cron">unha tarefa de mantemento de cron</a> correctamente configurada.

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
gl: Número de elementos da orixe amosados nas páxinas de resumo de orixe e categoría.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
gl: @site_name - fontes agregadas na categoría @title

en: @site_name - aggregated feeds
gl: @site_name - orixes agregados

en: @site_name aggregator
gl: Agregador de @site_name

en: !title feed
gl: Orixe !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
gl: O agregador de noticias é un potente distribuidor (no sitio) e lector de noticias que recolle o contido recente de RSS-, RDF-, e fontes baseadas en Atom dispoñíbeis na rede. Milleiros de sitios (en particular os sitios de noticias e blogs) publican os seus últimos titulares e as entradas de novas, utilizando una serie de formatos estandarizados baseados en XML. Os formatos que admite o agregador inclúen  <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
gl: As fontes conteñen artigos ou entradas individuais publicadas polo sitio que fornece a fonte. As fontes pódense agrupar en categorías, polo xeral por tema. Os/As usuarios/as ven artigos da fonte na  <a href="@aggregator">pantalla principal do agregador</a> ou pola <a href="@aggregator-sources">súa orixe</a>. Os/As administradores/as poden <a href="@feededit">engadir, editar e eliminar fontes</a> e escoller a frecuencia coa que comprobar cada fonte para actualizala. Os artigos máis recentes en calquera das fontes ou dunha categoría pódense mostrar como un bloque a través da <a href="@admin-block">páxina de administración de bloques</a>. Hai dispoñíbel un <a href="@aggregator-opml">ficheiro lexíbel por máquinas OPML</a> de toda as fontes. Requirese dunha configuración correcta dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron </a> para actualizar as fontes automaticamente.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@blog">módulo Agregador</a> do manual en liña.

en: Aggregator
gl: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
gl: A fonte RSS de %site semella estar rachada, debido ao erro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: Feed aggregator
gl: Agregador de novas

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
gl: Agrega o contido distribuido (orixes RSS, RDF e Atom).

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: The content type %name has been deleted.
gl: Eliminouse o tipo de contido %name.

en: Deleted content type %name.
gl: Eliminado o contido tipo %name.

en: Enter your keywords
gl: Introduza as súas palabras clave.

en: Clean URLs
gl: URL limpos

en: My account
gl: A miña conta

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A librería GD de PHP non está dispoñible ou está obsoleta. Comprobe na<a href="@url">documentación de imaxes de PHP</a> para máis información sobre como solucionar isto.

en: GD library
gl: Librería GD

en: The user must enter a value.
gl: O usuario debe introducir un valor.

en: Visible in user registration form.
gl: Visible no formulario de rexistro de usuario.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: O periodo de tempo entre as actualizacións da orixe. (Precisa dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> correctamente configurada.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
gl: Os novos elementos das fontes son almacenados automaticamente nas categorías seleccionadas.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: There is currently %members and %visitors online.
gl: Agora mesmo hai %members e %visitors conectados.

en: There are currently %members and %visitors online.
gl: Agora mesmo hai %members e %visitors conectados.

en: 1 guest | @count guests
gl[0]: 1 invitado
gl[1]: %count invitados

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: Black
gl: Negro

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Croatian
gl: Croata

en: Czech
gl: Checoslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Dutch
gl: Holandés

en: Finnish
gl: Finés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Polish
gl: Polaco

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Turkish
gl: Turco

en: Edit comment
gl: Editar comentario

en: Promote to front page
gl: Promocionar á páxina principal

en: The file could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
gl: Enviáronse instrucións para establecer un novo contrasinal a %name en %email.

en: Account information
gl: Información da conta.

en: The e-mail address %mail is not valid.
gl: O enderezo de correo-e %mail non é válido.

en: Account
gl: Conta

en: authenticated user
gl: usuario autenticado

en: E-mail addresses to notify when updates are available
gl: Enderezo de correo electrónico ao que se avisará cando haxa actualizacións dispoñíbeis

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
gl: Sempre que o teu sítio comprobe as actualizacións dispoñíbeis e encontre novas versións, pode notificar a unha lista de usuarios por correo-e. Pon cada enderezo dunha liña separada. Se esta lista está en branco, non se enviarán correos-e.

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

en: All newer versions
gl: Todas as versión novas

en: Only security updates
gl: Só actualizacións de seguridade

en: %email is not a valid e-mail address.
gl: %email non é un enderezo de correo-e válido.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
gl: %emails non son enderezos de correo-e válidos.

en: No update data available
gl: Non hai información sobre actualizacións dispoñíbel

en: Not secure!
gl: Inseguro!

en: Revoked!
gl: Pechado!

en: Unsupported release
gl: Liberación non soportada.

en: Can not determine status
gl: O estado non pudo ser determinado

en: (version @version available)
gl: (version @version dispoñíbel)

en: See the available updates page for more information:
gl: Mira a páxina de actualizacións dispoñíbeis para máis información:

en: New release(s) available for !site_name
gl: Novas liberacións dispoñíbeis para !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbel para a túa versión de Drupal. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
gl: A súa versión de Drupal foi revogada e xa non  está dispoñíbel para descarga. Recomendase unha anovación!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
gl: A túa versión de Drupal xa non dispón de soporte. É moi recomendábel actualizar.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
gl: A versión instalada de un ou máis módulos ou temas xa non terá soporte. Sería moi recomendábel actualizar ou desactivar estos modulos ou temas. Por favor mire a páxina web do proxecto para máis detalles.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñíbeis para a túa versión de Drupal. Para asegurarte do correcto funcionamento do teu sitio, debes actualizar o antes posíbel.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
gl: Houbo un problema para determinar o estado das actualizacións dispoñíbeis para a túa versión de Drupal.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
gl: Houbo un problema para determinar o estado das actualizacións dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
gl: Ver a páxina de <a href="@available_updates">actualizacións dispoñíbeis</a> para máis información.

en: Project not secure
gl: Proxecto inseguro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi calificado como inseguro pola equipa de seguridade de Drupal e non estará dispoñíbel para ser descargado. Recomendase a desactivación de todo o incluido neste proxecto!

en: Project revoked
gl: Proxecto pechado

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto foi pechado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: Project not supported
gl: Proxecto non soportado

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
gl: Este proxecto xa non está soportado, e non estará dispoñíbel para descargar. Recomendase desactivar todo o incluido neste proxecto!

en: No available releases found
gl: Non hai liberacións dispoñíbeis atopadas

en: Release revoked
gl: Liberación pechada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A edición actualmente instalada foi revogada e xa non está dispoñíbel para descarga. Recomendase encarecidamente que anove ou desactive todo o incluído nesta edición!

en: Release not supported
gl: Liberación non soportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
gl: A versión actualmente instalada xa non ten soporte, e non estará dispoñíbel para a descarga. É moi recomendábel desactivar ou actualizar todo o incluido nesta versión.

en: Invalid info
gl: info non válido

en: Security update required!
gl: Requirese unha actualización de seguridade!

en: Not supported!
gl: Non soportado!

en: Recommended version:
gl: Versión recomendada:

en: Security update:
gl: Actualización de seguridade:

en: Latest version:
gl: Última versión:

en: Development version:
gl: Versión de desenvolvemento:

en: Also available:
gl: Tamén dispoñíbel:

en: The selected file %name could not be uploaded.
gl: O ficheiro seleccionado %name non pode ser subido.

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
gl: Produciuse un erro de validación, ténteo de novo. Se este erro persiste, contacte co administrador do sitio.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
gl: Controlar os foros e a súa xerarquía e cambiar a configuración dos foros.

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
gl: O elemento %forum é só un colector para foros. Por favor, seleccione un dos foros que hai debaixo del.

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: @time ago<br />by !author
gl: fai @time<br />por !author

en: create forum topics
gl: crear temas de foro

en: edit own forum topics
gl: editar os propios temas do foro

en: administer forums
gl: administrar foros

en: Add new field
gl: Engadir novo campo

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Content ranking
gl: Ranking de contido

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
gl: Os números seguintes controlan qué propiedades da búsqueda de contido deben definir a ordenación dos resultados. Os números maiores implican maior influencia. Cero significa que a propiedade ignórase. Ó cambiar estos números non é necesario reconstruir o índice de búsqueda. Os cambios  xorden efecto inmediatamente.

en: Keyword relevance
gl: Relevancia da clave

en: Recently posted
gl: Enviado recentemente

en: Number of comments
gl: Número de comentarios

en: Number of views
gl: Número de lecturas

en: Expand layout to include descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: Hide descriptions
gl: Ocultar descricións

en: Compress layout by hiding descriptions.
gl: Produce un deseño menos compacto que inclúe as descricións.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo, porque xa existe un ficheiro co mesmo nome no destino.

en: The selected file %file could not be copied.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo.

en: The removal of the original file %file has failed.
gl: Produciuse un fallo ao quitar o ficheiro orixinal %file

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
gl: <ul>
    <li>Comprobe se a ortografía é a correcta.</li>
    <li>Elimine as comiñas que delimitan as frases para buscar cada palabra individualmente: <em>"escaravello azul"</em> atopa menos resultados que <em>escaravello azul</em>.</li>
    <li>Considere relaxar a consulta con <em>OR</em>: <em>escaravello azul</em> atopa menos resultados que <em>escaravello OR azul</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
gl: Anfitrion da base de datos

en: Maximum link text length
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
gl: As URLs con máis caracteres que este número serán truncadas para previr cadeas longas que poidan romper o formato. A propia ligazón se retén. Só se trunca a porción de texto da ligazón.

en: Check e-mail
gl: Comprobar correo-e

en: Reports
gl: Informes

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: Select the default site time zone.
gl: Seleccionar o fuso horario predeterminado do sitio.

en: Site status
gl: Estado do sitio

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
gl: Se a cantidade de casillas de enriba non é suficiente, marque aqui para engadir máis opcións.

en: Toggle display
gl: Cambiar a visualización

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Install profile
gl: Perfil de instalación

en: %percentage of the site has been indexed.
gl: Indexouse o %percentage do sitio.

en: Download method
gl: Método de descarga

en: Web server
gl: Servidor web

en: Error reporting
gl: Informe de erros

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
gl[0]: Queda 1 elemento no índice.
gl[1]: Quedan %count elementos no índice.

en: The content access permissions have been rebuilt.
gl: Os permisos de acceso do contido foron reconstruidos.

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
gl: Desculpe, non se recoñece o nome de usuario/a ou o contrasinal. <a href="@password">Esqueceu o seu contrasinal?</a>

en: and
gl: e

en: where
gl: onde

en: URL filter
gl: Filtro de URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
gl: Por favor, seleccione un ou máis comentarios para actualizar.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
gl: Sobrecarga da pila: demasiadas chamadas a actions_do(). Abortado para previr recusión infinita.

en: Action %action saved.
gl: A acción %action foi gardada.

en: Action %action created.
gl: Creouse a acción %action.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
gl: Os disparadores son eventos do sistema, como cando un novo contido é engadido ou cando un usuario inicia sesión. O Módulo disparador combina estos disparadores con accións (tarefas funcionais), como despublicar un contido ou enviar un correo-e ao administrador. A <a href="@url">Páxina de axustes das accións</a> contén unha lista de accións existentes e permite a funcionalidade de crear e configurar accións adicionais.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
gl: As accións son tarefas individuais que pode realizar o sistema, como non publicar un fragmento de contido ou a expulsión dun usuario. Os módulos, como o módulo de disparo, pode disparar estas accións cando ocorren determinados eventos do sistema, por exemplo, cando se engade unha nova entrada ou cando accede un/ha usuario/a. Os módulos tamén poden fornecer accións adicionais.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
gl: Hai dous tipos de accións: simple e avanzada. As accións simples, non requiren ningunha configuración adicional, e figuran nesta lista de forma automática. As accións avanzadas poden facer máis do que as accións simples, por exemplo, enviar un correo-e a un enderezo determinado, ou detectar certas palabras dentro de un envío de contido. Estas accións deben ser creadas e configuradas antes de que se poidan utilizar. Para crear unha acción avanzada, seleccione a acción desde o menú despregábel e a seguir prema no botón <em>Crear</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
gl: Pode empregar a páxina <a href="@url">Dsparadores</a> para asignar estas accións aos eventos do sistema.

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos comentarios. Por exemplo, podes promover un artigo á páxina principal cando se engade un comentario.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados co contido. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se crea ou actualiza un artigo.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados coas categorías. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra un termo.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
gl: Debaixo podes asignar accións para que se executen cando salten os disparadores relacionados cos usuarios. Por exemplo, podes enviar un correo-e a un administrador cando se borra unha conta de usuario.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
gl: O Módulo disparador provee a habilidade de disparar <a href="@actions">accións</a> durante os eventos do sistema, como cando se engaden novos contidos ou cando un usuario inicia sesión.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
gl: A combinación de accións e disparadores pode realizar moitas tarefas útiles, como enviar correos-e aos administradores se unha conta de usuario é borrada, ou despublicar automaticamente comentarios que conteñan determinadas palabras. De maneira predefinida, hai cinco "contextos" para os eventos (Comentarios, Contido, Cron, Categorías e Usuarios), pero podense engadir outros con modulos adicionais.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña <a href="@trigger">Módulo disparador</a>.

en: Manage actions
gl: Xestionar as accións

en: Configure an advanced action
gl: Configurar unha acción avanzada

en: Delete an action.
gl: Eliminar unha acción

en: Remove orphans
gl: Elininar orfas

en: Triggers
gl: Disparadores

en: Tell Drupal when to execute actions.
gl: Dille a Drupal cando executar accións.

en: Unassign an action from a trigger.
gl: Desvincular unha acción dun disparador.

en: Choose an advanced action
gl: Elexir unha acción avanzada

en: Action type
gl: Tipo de acción

en: Make a new advanced action available
gl: Facer unha nova acción avanzada dispoñíbel

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
gl: Unha descrición única para esta acción avanzada. Esta descrición mostrarse na interface dos módulos que se integran coas accións, como o módulo de activación.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
gl: Está seguro de querer eliminar a acción %action?

en: Action %action was deleted
gl: A acción %action foi eliminada

en: Deleted orphaned action (%action).
gl: Eliminouse a acción orfa (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
gl: Estás seguro de querer desvincular a acción %title?

en: You can assign it again later if you wish.
gl: Pódea asignar outra vez despois se quere.

en: Trigger:
gl: Disparador:

en: unassign
gl: sen asignar

en: Choose an action
gl: Elixa unha acción

en: No available actions for this trigger.
gl: Non hai accións dispoñíbeis para este disparador.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
gl: A acción elexida xa está asignada a este disparador.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
gl: Engadiches unha acción que cambia unha propiedade dun artigo. Engadiuse unha acción Gardar artigo para que se garde a propiedade cambiada.

en: When cron runs
gl: Cando se execute cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: After saving a new post
gl: Despois de gardar un novo envio

en: After saving an updated post
gl: Despois de gardar un envio actualizado

en: After deleting a post
gl: Despois de eliminar un envio

en: When content is viewed by an authenticated user
gl: Cando o contido é visto por un/ha usuario/a autenticado/a

en: Publish post
gl: Publicar envio

en: Unpublish post
gl: Non publicar envio

en: Make post sticky
gl: Facer o envio pegañento

en: Make post unsticky
gl: Facer o envio non pegañento

en: Promote post to front page
gl: Promocionar o envio á páxina principal

en: Remove post from front page
gl: Quitar o envio da páxina principal

en: Change the author of a post
gl: Cambiar o autor dun envio

en: Save post
gl: Gardar envio

en: Unpublish post containing keyword(s)
gl: Despublicar comentarios que conteñan as palabras clave

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: Block current user
gl: Bloquear o usuario actual

en: Ban IP address of current user
gl: Bloquear o enderezo IP deste usuario

en: Set @type %title to published.
gl: Establecer @type %title como publicado.

en: Set @type %title to unpublished.
gl: Establecer @type %title como non publicado.

en: Set @type %title to sticky.
gl: Establecer @type %title como pegañento.

en: Set @type %title to unsticky.
gl: Establecer @type %title como non pegañento.

en: Promoted @type %title to front page.
gl: Promocionado @type %title á páxina principal.

en: Removed @type %title from front page.
gl: Quitado @type %title da páxina principal.

en: Saved @type %title
gl: Gardouse @type %title.

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
gl: Cambiada a propiedade de @type %title ao uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
gl: A entrada non será publicada se conten algunha das secuencias de caracteres de enriba. Use unha lista separada por comas de secuencias de caracteres. Exemplo: divertido, puenting, "Empresa, Inc.". As secuencias de caracteres distinguen entre maiúsculas e minúsculas.

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After saving an updated comment
gl: Despois de gardar un comentario actualizado

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
gl: Cando un comentario sexa visto por un usuario autentificado

en: Unpublished comment %subject.
gl: Comentario %subject non publicado.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
gl: O comentario non será publicado se conten algunha das secuencias de caracteres de enriba. Use unha lista separada por comas de secuencias de caracteres. Exemplo: divertido, puenting, "Empresa, Inc.". As secuencias de caracteres distinguen entre maiúsculas e minúsculas.

en: After a user account has been created
gl: Despois de que se elimine una conta de usuario

en: After a user's profile has been updated
gl: Despois de que o perfil dun usuario sexa actualizado

en: After a user has been deleted
gl: Despois de que un usuario sexa eliminado

en: After a user has logged in
gl: Despois de que un usuario inicie sesión

en: After a user has logged out
gl: Despois de que un usuario peche a súa sesión.

en: When a user's profile is being viewed
gl: Cando se ve un perfil de usuario.

en: Blocked user %name.
gl: Usuario %name bloqueado.

en: Banned IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: After saving a new term to the database
gl: Despois de gardar un novo termo na base de datos

en: After saving an updated term to the database
gl: Despois de gardar a actualización dun termo na base de datos

en: After deleting a term
gl: Despois de eliminar un termo

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
gl: Permite que sexan disparadas accións en certos eventos do sistema, como cando se crea un novo contido.

en: 1 read | @count reads
gl[0]: 1 lectura
gl[1]: %count lecturas

en: access statistics
gl: estatísticas de acceso

en: view post access counter
gl: ver o contador de visitas das entradas

en: Enables the categorization of content.
gl: Activa a clasificación de contidos.

en: Path prefix
gl: Prefixo da ruta

en: Delete contact
gl: Eliminar contacto

en: Auto-reply
gl: Resposta automática

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
gl: Resposta automática opcional. Déixeo baleiro se non quere enviar automaticamente unha resposta automática ao usuario.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
gl: %recipient é un enderezo de correo electrónico non válido.

en: Additional information
gl: Información adicional

en: You can leave a message using the contact form below.
gl: Pode deixar unha mensaxe empregando o formulario de contacto que hai a continuación.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
gl: O número máximo de envíos de formulario de contacto que pode realizar un usuario por hora.

en: Contact form: category %category added.
gl: Formulario de contacto: engadiuse a categoría %category.

en: Contact form: category %category updated.
gl: Formulario de contacto: actualizouse a categoría %category.

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Up to date translation
gl: Tradución actualizada

en: Outdated translation
gl: Traducción atrasada

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
gl: <strong>%a</strong> é <strong>%b</strong>

en: Depends on: !dependencies
gl: Depende de: !dependencies

en: Required by: !required
gl: Requirido por: !required

en: Some required modules must be enabled
gl: Deben estar activados algún módulos requiridos

en: Would you like to continue with enabling the above?
gl: Quere continuar activando os anteriores?

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
gl: Tema sen táboas, recoloreable, multi-columna, e ancho fixo

en: Translate
gl: Traducir

en: File to import not found.
gl: Ficheiro a importar non atopado.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución, debido a que non foi posíbel ler o ficheiro %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgstr", pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: agardábase "msgid_plural" pero non se atopou na liña %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro de sintaxe na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgid" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr[]" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  "msgstr" non se agardaba na liña %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro:  hai unha cadea inesperada na liña %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
gl: O ficheiro de traducción %filename rematou inesperadamente na liña %line.

en: Save translations
gl: Gardar as traduccións

en: Export template
gl: Exportar modelo

en: Create @name
gl: Crear @name

en: The custom menu %title has been deleted.
gl: O menu personalizado %title foi borrado.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
gl: Eliminouse o menú personalizado %title e todos os seus elementos de menú.

en: @type %title has been deleted.
gl: O @type %title foi borrado.

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: anonymous user
gl: usuario/a anónimo/a

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-disabled">desactivado</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
gl: @module (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: The name %name has been denied access.
gl: O nome %name ten o acceso denegado.

en: directory ping
gl: directorio ping

en: Search this site
gl: Buscar neste sitio

en: Original text
gl: Texto orixinal

en: Delete content type
gl: Eliminar tipo de contido

en: Change book (update list of parents)
gl: Cambiar libro (actualiza a lista de pais)

en: add content to books
gl: engadir contido aos libros

en: administer book outlines
gl: administrar os índices dos libros

en: create a new book
gl: crear un libro novo

en: edit permissions
gl: editar permisos

en: edit order and titles
gl: editar orde e títulos

en: Manage your site's book outlines.
gl: Xestionar os índices dos libros do sitio.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
gl: Por razóns de seguranza, o seu envío foi renomeado a %filename.

en: notice
gl: aviso

en: User account
gl: Conta de usuario

en: File download
gl: Descarga de ficheiro

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: No vocabularies available.
gl: Non hai vocabularios dispoñibles.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
gl: Fallou ao subir a foto; o cartafol %directory non existe ou non se pode escribir nel.

en: Post new comment
gl: Enviar un novo comentario

en: The field has been updated.
gl: Actualizouse o campo.

en: Returns information about an author in the system.
gl: Mostra información sobre un autor rexistrado no sistema.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
gl: Crea unha nova entrada e, opcionalmente, a publica.

en: Updates the information about an existing post.
gl: Actualiza a información sobre unha entrada existente.

en: Returns information about a specific post.
gl: Devolve información sobre unha entrada específica.

en: Deletes a post.
gl: Elimina unha entrada.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
gl: Devolve unha lista das entradas máis recentes do sistema.

en: Uploads a file to your webserver.
gl: Carga un ficheiro no seu servidor web.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
gl: Devolve unha lista con todas as categorías ás que a entrada está asignada.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
gl: Mostra unha lista que ocupa pouco largo de banda coas entradas máis recentes do sistema.

en: Sets the categories for a post.
gl: Establece as categorías para unha entrada.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
gl: Recupera información sobre os métodos XML-RPC que admite o servidor.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
gl: Recuperar información sobre as extensións de formatado de texto aceptadas polo servidor.

en: You do not have permission to update this post.
gl: Non ten permiso para actualizar esta entrada.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro, xa que se excedeu do tamaño máximo de @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
gl: O ficheiro non se pode adxuntar a este envío, porque alcanzouse a cuota de disco de @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro, porque só é posíbel cargar ficheiros coas seguintes extensións: @extensions

en: No file sent.
gl: Non se enviou o ficheiro.

en: Error storing file.
gl: Erro ao gardar o ficheiro.

en: Invalid post.
gl: Entrada non válida.

en: The default maximum file size a user can upload.
gl: O tamaño máximo de ficheiro que un/ha usuario/a pode cargar.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
gl: O tamaño máximo prededeterminado de todos os ficheiros que un usuario pode ter no sitio.

en: administer content with blog api
gl: administrar contido co api de blogue

en: List, edit, or add user roles.
gl: Listar, editar ou engadir roles de usuario/a.

en: edit role
gl: editar rol

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
gl: O tamaño máximo permitido dunha imaxe (ex. 640x480). Pon 0 para que non haxa restricións. Se unha <a href="!image-toolkit-link">caixa de ferramentas de imaxe</a> está instalada, os ficheiros que excedan este valor serán redimensionados para que se axusten.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
gl: O tamaño máximo predefinido dos ficheiros que un usuarios pode cargar. Se unha imaxe é cargada e está establecida unha resolución máxima, verificarase o seu tamaño despois de que se redimensione o ficheiro.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
gl: O tamaño máximo de ficheiro que un usuario pode cargar. Se unha imaxe é cargada e está establecida unha resolución máxima, verificarase o seu tamaño despois de que se redimensione o ficheiro.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
gl: O tamaño máximo de todos os ficheiros que un usuario pode ter no sitio.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
gl: Imaxes mais grandes que %resolution serán redimensionadas.

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Block cache
gl: Caché de bloques

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
gl: Tema multicolumna baseado en táboas con un esquema de cores mariños e ceniza.

en: All recent posts
gl: Todas as entradas recentes

en: My recent posts
gl: As miñas entradas recentes

en: Track posts
gl: Seguimento de entradas

en: Enables tracking of recent posts for users.
gl: Habilita o rastreo de mensaxes recentes para usuarios.

en: Direction
gl: Dirección

en: Drupal core
gl: Núcleo de Drupal

en: Book navigation block display
gl: Amosar o bloque de navegación de libro

en: Minimum number of words
gl: Número mínimo de palabras

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: Default display order
gl: Orde predeterminada da visualización

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
gl: A ordenación predefinida dos comentarios para usuarios novos e anónimos. Estes usuarios poden cambiar a súa forma de ver os comentarios empregando o panel de control de comentarios. Para os usuarios rexistrados, o cambio é almacenado nas preferencias do usuario.

en: No strings found for your search.
gl: Non se atoparon cadeas na búsqueda.

en: Administration theme
gl: Tema de administración

en: Check username
gl: Comprobar nome de usuario/a

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
gl: Grazas por solicitar unha conta. A súa conta está pendente de aprobación por un administrador do sitio web. <br/>Entrementres, o seu contrasinal e instrucións adicionais foron enviadas ao seu enderezo de correo-e.

en: Default status of the personal contact form for new users.
gl: Estado predefinido do formulario de contacto persoal para os novos usuarios.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
gl: Información a mostrar na <a href="@form">páxina de contacto</a>. Pode ser calquera das directrices de envío ao seu enderezo postal ou número de teléfono.

en: Afar
gl: Afarense

en: Somali
gl: Somalí

en: Komi
gl: Cómico

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque excede os %maxsize, tamaño máximo permitido para os envíos.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %file, porque non se completou o envío.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
gl: O ficheiro %file non se puido gardar. Ocorreu un erro descoñecido.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
gl: Só se permiten imaxes JPEG, PNG e GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %dimensions píxeles.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado pequena; o tamaño mínimo é de %dimensions píxeles.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o arquivo subido %file ao destino %destination.

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: outdated
gl: atrasada

en: <strong>@language_name</strong> (source)
gl: <strong>@language_name</strong> (fonte)

en: add translation
gl: engadir traducción

en: Translations of %title
gl: Traduccións de %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
gl: O tamaño máximo de subida é %filesize. So os ficheiros coas seguintes extensións poden ser subidos: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
gl: O nome excede o límite de 255 caracteres. Por favor, renomee o ficheiro e ténteo de novo.

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
gl: O módulo taxonomy permite estruturar o contido empregando varios sistemas de clasificación. Os vocabularios de etiquetado libre son creados polos usuarios "sobre a marcha" cando envían entradas (como pasa habitualmente en blogs e aplicacións de marcadores sociais). Os vocabularios controlados permiten listas cortas de termos definidas polo administrador, así como complexas xerarquías con múltiples relacións entre diferentes termos. Estes métodos poden ser aplicados a distintos tipos de contido e combinados para crear un sistema potente e flexible de clasificación e presentación do seu contido.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
gl: Por exemplo, ao crear un sitio de receitas, é posíbel que desexe clasificar as entradas polo tipo de comida e polo tempo de preparación. Un vocabulario para cada un permítelle clasificar o uso de cada criterio por separado no canto de crear unha etiqueta para cada combinación posíbel.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
gl: Tipo de comida: <em>Aperitivo, Prato principal, Ensalada, Sobremesa.</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
gl: Tempo de Preparación: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
gl: Cada termo da taxonomía (chamado a miúdo 'categoría' ou 'etiqueta' noutros sistemas) proporciona automaticamente listas de entradas e un fío RSS correspondente. Estas URLs de taxonomía/termo poden ser manipuladas para xerar listas AND ou OR de entradas clasificadas con termos. No noso exemplo da web de receitas, resulta doado crear páxinas que amosen só 'Pratos principais', 'Receitas de media hora' ou 'Pratos principais de media hora e aperitivos', usando termos illados ou combinacións deles. Hai un número significativo de módulos de terceiros que permiten alterar ou estender a conduta do módulo do núcleo para mostrar e organizar os termos.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
gl: Os termos tamén se poden organizar en relacións pai/fillo desde a interface de administración. Un exemplo sería un vocabulario que agrupe países baixo as súas rexións xeopolíticas correspondentes. O módulo Taxonomy tamén permite implementacións avanzadas de xerárquica, por exemplo situar Turquía tanto en 'Oriente Medio' como en 'Europa'.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
gl: O módulo de taxonomía admite o uso de sinónimos e termos relacionados, mais non utiliza directamente esta funcionalidade. Porén, opcionalmente os modulos colaborativos ou personalizados poden facer un uso completo destas funcións avanzadas.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
gl: Para obter máis información, consulte a entrada do <a href="@taxonomy">módulo de Taxonomía</a> no manual en liña.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
gl: O módulo Taxonomy permítelle clasificar o seu contido empregando etiquetas e termos definidos polo administrador. É unha ferramenta flexible para clasificar contido con moitas características avanzadas. Para empezar, cree un 'Vocabulario' para conter un grupo de termos ou etiquetas. Pode crear un vocabulario de etiquetado libre para todo, ou vocabularios controlados separados para definir as diversas propiedades do seu contido, por exemplo, 'Países' ou 'Cores'.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
gl: Defina cómo será presentado o seu vocabulario ós administradores y usuarios, e qué tipos de contidos clasificar con el. As etiquetas permiten ós usuarios crear termos cando envían entradas tecleando unha lista separada por comas. Doutro xeito, os termos son elixidos dunha lista de selección e só poden ser creados por usuarios co permiso "administrar taxonomía".

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
gl: Xestiona o etiquetado, a categorización, e a clasificación do seu contido.

en: Database port
gl: Porto da base de datos

en: Re-index site
gl: Volver a indexar o sitio

en: Are you sure you want to re-index the site?
gl: Está seguro de que quere volver a indexar o sitio?

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
gl: Estas opcións só son necesarias para algúns sitios. Se non está seguro de qué debe escribir aquí, deixe as opcións predefinidas ou consulte co seu provedor de aloxamiento.

en: If your database is located on a different server, change this.
gl: Se a súa base de datos está nun servidor diferente, cambie isto.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
gl: Se o servidor de bases de datos está escoitando desde un porto non estándar, introduza o seu número.

en: Database port must be a number.
gl: O porto da base de datos debe ser un número.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
gl: Os espazos en branco están permitidos; os signos de puntuación non están permitidos agás os puntos, guións e os trazos baixos.

en: view uploaded files
gl: ver ficheiros cargados

en: Secondary links
gl: Ligazóns secundarias

en: Enable or disable the display of certain page elements.
gl: Activar ou desactivar a visualización de certos elementos da páxina.

en: create url aliases
gl: crear alias de url

en: administer url aliases
gl: administrar alias de url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Language negotiation
gl: Negociación de idioma

en: Status report
gl: Informe de estado

en: Not writable
gl: Non se pode escribir

en: Identification
gl: Identificación

en: host
gl: máquina

en: Book outline
gl: índice

en: This will be the top-level page in this book.
gl: Esta sera a páxina pai no libro.

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Notify user of new account
gl: Notificar ao/á usuario/a da nova conta

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
gl: O ficheiro seleccionado %file non puido ser enviado, porque non se pode atopar o destino %directory, ou porque os seus permisos non permiten que se poida escribir no ficheiro.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
gl: Unha <em>páxina</em>, cun formulario similar a unha <em>historia</em>, é un método simple para crear e amosar información que cambia en raras ocasións, como unha sección "Sobre nos" dun sitio web. De maneira predeterminada, unha entrada <em>páxina</em> non permite que os visitantes realicen comentarios e non figura na páxina inicial do sitio.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
gl: Un <em>Artigo</em>, é semellante a unha <em>Páxina</em>, e é  axeitado para crear e mostrar contido de información aos visitantes do sitio web. Os comunicados de prensa, os anuncios do sitio, e as entradas informais de  blog poden, igualmente, ser creados como un <em>artigo</em>. De xeito predeterminado, unha entrada <em>artigo</em> mostrase automaticamente na páxina inicial do sitio e dispón da funcionalidade de envío de comentarios.

en: Terms in %vocabulary
gl: Termos en %vocabulary

en: Path to custom icon
gl: Ruta á icona personalizada

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: A continuación hai una lista cos comentarios enviados ó sitio que necesitan aprobación. Para aprobar un comentario, faga clic en "editar" e despois cambie o seu "estado de moderación" a "Aprobado". Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
gl: Lista e edita os comentarios do sitio e a cola de moderación de comentarios.

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Default display mode
gl: Modo predefinido de visualización

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
gl: A vista predefinida para os comentarios. As vistas expandidas amosan o corpo do comentario. As vistas por fíos manteñen xuntas as respostas.

en: Default comments per page
gl: Comentarios predefinidos por páxina

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
gl: Número predeterminado de comentarios para cada páxina: máis comentarios distribúense en varias páxinas.

en: Comment controls
gl: Controis de comentarios

en: Display above the comments
gl: Amosar enriba dos comentarios

en: Display below the comments
gl: Amosar debaixo dos comentarios

en: Display above and below the comments
gl: Amosar enriba e debaixo dos comentarios

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
gl: Posición da caixa de controis de comentarios. Os controis de comentarios permiten ó usuario cambiar o modo e a orde de visualización predefinidos.

en: Comment subject field
gl: Campo de asunto do comentario

en: Can users provide a unique subject for their comments?
gl: Poden os/ás usuarios/as fornecer un asunto único para os seus comentarios?

en: You are not authorized to post comments.
gl: Non ten autorización para enviar comentarios.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
gl: O debate está pechado: non pode enviar novos comentarios.

en: You are not authorized to view comments.
gl: Non ten autorización para ver comentarios.

en: Comment: updated %subject.
gl: Comentario: actualizado %subject.

en: Comment: added %subject.
gl: Comentario: engadido %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o comentario %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
gl: Non parece haber ningún comentario que eliminar, ou ben seleccionou un comentario que xa eliminou outro administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes comentarios e todos os seus descendentes?

en: You have to specify a valid author.
gl: Debe especificar un autor válido.

en: The name you used belongs to a registered user.
gl: O nome que vostede empregou pertence a un usuario rexistrado.

en: You have to leave your name.
gl: Ten que deixar o seu nome.

en: The e-mail address you specified is not valid.
gl: O enderezo de correo-e que indicou non é válido.

en: You have to leave an e-mail address.
gl: Ten que deixar un enderezo de correo-e.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
gl: O URL da sua páxina web non é válido. Lembre que ten que ser unha dirección web completa, por exemplo <code>http://exemplo.com/cartafol</code>.

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
gl: Seleccione a maneira que prefira para amosar os comentarios e prema en "Gardar os axustes" para activar os cambios.

en: Comment viewing options
gl: Opcións de visualización de comentarios

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> ou <a href="@register">rexístrese</a> para enviar comentarios

en: Comment: deleted %subject.
gl: Comentario: borrado %subject.

en: Access type
gl: Tipo de acceso

en: Add feed
gl: Engadir orixe

en: File system
gl: Sistema de ficheiros

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
gl: Vostede necesita fornecer un enderezo correcto de correo-e para contactar con outros/as usuarios/as. Actualice a súa <a href="@url">información de usuario</a> e ténteo de novo.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
gl: Non pode contactar con máis de %number usuarios por hora. Por favor, inténteo de novo máis tarde.

en: Join summary
gl: Xuntar o resumo

en: Split summary at cursor
gl: Dividir o resumo no cursor

en: Enter your @s username.
gl: Insira o seu @s nome de usuario

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
gl: A súa cara virtual ou imaxe. As dimensións máximas son %dimensions e o tamaño máximo é %size kb.

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Cannot delete non-existent comment.
gl: Non se ponden borrar comentarios inexistentes.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
gl: Os permisos de comentarios asígnanse aos roles de usuario/a, e utilízanse para determinar se os/as usuarios/as anónimos/as (ou outros roles) poden comentar nas entradas. Se se lle permite aos/as usuarios/as anónimos/as facer comentarios, a súa información de contacto persoal pode manterse en cookies almacenadas no seu equipo local para o seu uso en posteriores comentarios. Cando un comentario non ten respostas, pode ser (opcionalmente) editado polo seu autor. O módulo «comentario» utiliza os mesmos formatos de entrada e etiquetas HTML ao crear outros formularios de contido.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@comment">Módulo comentario</a> do manual en liña.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: Abaixo hai unha lista cos últimos comentarios publicados no sitio. Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
gl: Forza ao usuario a revisar o seu comentario facendo click no botón 'Vista previa' antes de que poda engadir o comentario

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
gl: Comentario: enviado un comentario non autorizado ou enviado un comentario a un nodo pechado %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
gl: Enviado por !username o @datetime.

en: !name's blog
gl: blogue de !name

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
gl: Esta páxina mostrase cando non hai outros contidos que coincidan co documento solicitado. Se non está seguro, non especifique nada.

en: @type %title has been created.
gl: Creouse @type %title.

en: @type %title has been updated.
gl: O @type %title foi actualizado.

en: The post could not be saved.
gl: Non se puido gardar o envio.

en: %message in %file on line %line.
gl: %message en %file na liña %line.

en: Picture image path
gl: Ruta á imaxe

en: You do not have any administrative items.
gl: Non tes ningún elemento de administración.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
gl: Detectáronse un ou máis problemas na instalación de Drupal. Para máis información, revise o <a href="@status">informe de estado</a>."

en: Help topics
gl: Temas de axuda

en: Help is available on the following items:
gl: Hai axuda dispoñible sobre os seguintes elementos:

en: No help is available for module %module.
gl: Non hai axuda para o módulo %module.

en: @module administration pages
gl: Páxinas de administración de @module

en: By module
gl: Por módulo

en: Manage your site's content.
gl: Administrar o contido do seu sitio.

en: Control how your site looks and feels.
gl: Controla o aspecto xeral do sitio.

en: Adjust basic site configuration options.
gl: Axustar opciones básicas de configuración do sitio.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
gl: Administrar os/as usuarios/as do seu sitio, os grupos e as características de acceso ao sitio.

en: View reports from system logs and other status information.
gl: Ver os informes dos diarios do sistema ou outra información de estado.

en: Translate interface
gl: Traducir interface

en: Add language
gl: Engadir lingua

en: Edit string
gl: Editar cadea

en: Delete string
gl: Eliminar cadea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
gl: Está seguro de que quere eliminar o idioma %name?

en: The language %locale has been removed.
gl: Quitouse o idioma %locale.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
gl: Estás seguro de querer borrar a cadea "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
gl: Borrando a cadea eliminarase todas as traduccións desta cadea en todas as linguas. Esta acción non pode ser desfeita.

en: locale
gl: localización

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples línguas

en: Enabled, with translation
gl: Activado, con traducción

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
gl: O xogo de ferramentas de manipulación de imaxes %toolkit non pode procesar adecuadamente %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
gl: O directorio %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do directorio para que non sexa escribíbel.

en: Currently using !item !version
gl: Está usando !item !version

en: Hindi
gl: Hindú

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
gl: Intentou usar unha ligazón para un inicio de sesión único nunha conta que xa foi bloqueada.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
gl: O usuario %name empleou unha ligazón para ingresar unha única vez en %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
gl: Creouse unha nova conta de usuario para <a href="@url">%name</a>. Non se enviou ningún e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
gl: O rexistro produciuse con éxito. Xa iniciaches a sesión.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
gl: Enviáronse por correo-e o contrasinal e instrucións adicionais ao novo usuario <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
gl: Novo usuario: %name %email.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
gl: Produciuse un fallo ao modificar %settings, comprobe os permisos dos ficheiros.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
gl: Produciuse un fallo ao abrir %settings, por favor comprobe os permisos dos ficheiros.

en: Trigger
gl: Disparador

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
gl: !username solicitou unha conta.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
gl: Nome de usuario ou enderezo de correo-e

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
gl: O módulo Blog API permite ós seus usuarios acceder e escribir nos seus blogues dende clientes de blogueo externos. Os clientes de blogueo externos están dispoñibles para un amplo rango de sistemas operativos de escritorio, xeralmente proporcionan unha contorna grafica para crear e editar posts.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
gl: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, un cliente de blogs dispoñible para Mac OSX e Microsoft Windows, pode ser empregado co API de blogs, que tamén admite <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, e a maior parte de <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Os clientes de blogs e outros servizos (como «post to blog» de <a href="@flickr">Flickr</a>), que admiten ese tipo de APIs poden ser tamén compatibles.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
gl: Seleccionar os tipos de contidos dispoñíbeis para os clientes externos na <a href="@blogapi-settings">páxina de axustes de Blog API</a>. Se está soportado e dispoñíbel, cada tipo de contido amosarase como un "blog" separado polo cliente externo.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
gl: Para máis información, mirar a entrada <a href="@blogapi">Módulo Blog API</a> do manual en liña.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
gl: Mostra unha lista de blogues para os que un autor ten privilexos de escritura.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
gl: Mostra unha listaxe de todas as categorías definidas no weblog.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
gl: Publicar (reconstruir) todos os ficheiros estáticos relacionados cunha entrada desde o seu weblog. Equivale a gardar unha entrada no sistema (mais sen o ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
gl: Non ten permiso para crear este tipo de artigo.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
gl: Non ten permiso para publicar este tipo de envío. Por favor gardeo como un borrador.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
gl: Non ten permiso para gardar este envio como borrador. Por faver publiqueo.

en: Invalid categories submitted.
gl: Categorías non válidas enviadas.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
gl: Requírese unha categoría do vocabulario @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
gl: Só pode escoller unha categoría do vocabulario @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
gl: Erro gardando as categorías. Esta funcionalidade non está dispoñíbel.

en: You do not have permission to edit this blog.
gl: Non ten permiso para editar este blogue.

en: Enable for external blogging clients
gl: Activar para clientes de blogueo externo

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
gl: Seleccionar os tipos de contidos dispoñíbeis para os clientes de blog externos via Blog API. Se están soportados, cada tipo de contido activado amosarase como un "blog" separado.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
gl: O modulo Blog API non está configurado para soportar o tipo de contido %type, ou non tes suficientes privilexios para publicar este tipo de contido.

en: @type: added %title using blog API.
gl: @tipo: engadido %title empregando a API de blogue.

en: @type: updated %title using Blog API.
gl: @type: actualizado %title empregando a API de blogue.

en: Blog API
gl: API do blogue

en: Configure the content types available to external blogging clients.
gl: Configurar qué tipos de contido están dispoñibles ós clientes de blogueo externos.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
gl: Permite que os/as usuarios/as envien contido usando aplicativos que admitan API de blog XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <em>e</em> onde <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
gl: <strong>%property</strong> é <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
gl: Autocompletado de usuario

en: Initializing.
gl: Inicializando.

en: Remaining @remaining of @total.
gl: Restan @remaining de @total.

en: An error has occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
gl: Continúe ata a <a href="@error_url">páxina de erro</a>

en: HTTP POST is required.
gl: Requírese HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
gl: A túa páxina será parte do libro seleccionado.

en: 0 sec
gl: 0 seg

en: form
gl: formulario

en: Basic options
gl: Opcións básicas

en: alert
gl: alerta

en: emergency
gl: emerxencia

en: Filter log messages
gl: Filtrar mensaxes do rexistro

en: You must select something to filter by.
gl: Debe seleccionar algo co que filtrar.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
gl: Para cambiar o actual contrasinal de usuario/a, introduza o novo contrasinal en ambos campos.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
gl: Xa empregou esta ligazón para ingresar unha única vez. Xa non é necesario que a volva empregar nesta ligazón para ingresar. Xa ingresou.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
gl: Intentou usar unha ligazón para ingresar unha única vez e xa caducou. Pode solicitar unha nova usando o formulario que hai embaixo.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
gl: <p>Isto é unha ligazón para un inicio de sesión único como %user_name e caduca o %expiration_date</p><p>Preme neste botón para ingresar no sitio e para cambiar teu contrasinal</p>

en: This login can be used only once.
gl: Este acceso só se pode empregar unha vez.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
gl: Tentou empregar unha ligazón para un inicio de sesión de só unha vez, que xa se empregou ou que xa non é válido. Pode solicitar un novo co formulario de embaixo.

en: The translation import of %filename failed.
gl: Produciuse un fallo ao importar a tradución de %filename.

en: More choices
gl: Máis opcións

en: Javascript Choice Form
gl: Formulario de selección Javascript

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Provide a password for the new account in both fields.
gl: Proporcione un contrasinal para a nova conta en ambos campos.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
gl: Para obter máis información, vexa a <a href="@help">sección de axuda</a>, ou o <a href="@handbook">manual en liña de Drupal</a>. Tamén pode participar no <a href="@forum">foro de Drupal</a>, ou ver a ampla gama de <a href="@support">outras opcións de asistencia</a> dispoñíbeis.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Grazas por rexistrarse en !site. Agora pode acceder a !login_uri utilizando o nome de usuario/a e o contrasinal seguintes:
    
    username: !username
    password: !password
    
    Tamén pode acceder premendo nesta ligazón ou copialo e pegalo no seu navegador:
    
    !login_url
    
    Este é un acceso para unha sóa vez, polo que só pode usarse unha vez.
    
    Despois de acceder será redireccionado/a a !edit_uri onde poderá cambiar o contrasinal.
    
    
    --  O equipo de !site

en: User e-mail settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Poll
gl: Enquisa

en: PHP filter
gl: Filtro PHP

en: Submitted by !username on @datetime
gl: Enviado por !username o @datetime

en: Preview post
gl: Vista previa do envío

en: Must users preview posts before submitting?
gl: Deben os usuarios facer unha vista previa do contido antes de o enviar?

en: More information about formatting options
gl: Máis información acerca das opcións de formato

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Default menu for content
gl: Menú predeterminado para o contido

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
gl: Escolla o menú que será o predeterminado nas opcións de menú no formulario de autor de contido.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
gl: Cron foi executado fai máis dunha hora e semella estar atoado.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
gl: Tentando volver a executar o cron aínda que xa está en execución.

en: Cron run completed.
gl: Execución de Cron completada.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
gl: Unha explicación das adicionais ou actualizacións que se fixeron para axudar a que outros autores entendan as súas motivacións.

en: HTTP request status
gl: Estado da petición HTTP

en: Fails
gl: Fallos

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
gl: O seu sistema ou a configuración da rede non lle permite a Drupal acceder a páxinas web, dando lugar a unha funcionalidade reducida. Isto podería deberse á configuración do seu servidor web ou á configuración de PHP, e debe ser resolto para poder descargar información sobre as actualizacións dispoñíbeis, ir buscar fontes de novas para agregar, acceder ao través de OpenID, ou utilizar outros servizos dependentes da rede.

en: Delete this menu item.
gl: Eliminar este elemento do menú.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
gl: O texto da ligazón correspondente a este elemento que debe aparecer no menú. Deixar en branco se non desexas engadir este artigo no menú.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
gl: O número mínimo de palabras que un artigo debe conter para ser considerado válido. Pode ser útil para descartar envíos que non cumplan cos estándares do sitio, como envíos curtos correspondentes a probas.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
gl: Opcionalmente, especifique un URL alternativo co que se poida acceder a este nodo. Por exemplo, teclee "acercade" cando escriba unha páxina sobre os autores.  Use unha ruta relativa e non engada a barra ó final, ou non funcionará o alias.

en: Already added languages
gl: Linguas xa engadidas

en: Recent blog posts
gl: Publicacións recentes de blog

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: The users have been deleted.
gl: Elimináronse os/as usuarios/as.

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Edit language
gl: Enditar lingua

en: allow
gl: permitir

en: Edit category
gl: Editar categoría

en: Catalan
gl: Catalán

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: Rule type
gl: Tipo de regra

en: Mask
gl: Máscara

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
gl: ¿Está seguro de que quere eliminara regra @type para %rule?

en: The requested page could not be found.
gl: No é posíbel atopar a páxina requirida.

en: Post new @node_type
gl: Publicar novo @node_type

en: Requirements problem
gl: Problema de requisitos

en: Database configuration
gl: Configuración da base de datos

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
gl: O servidor web semella non admitir ningún tipo común de base de datos. Comprobe se o seu provedor de aloxamento oferta algunha base de datos admitida por <a href="@drupal-databases">Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
gl: Para configurar a base de datos de @drupal, introduza a seguinte información.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
gl: O tipo de base de datos no que se almacenan os datos de @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos na que se almacenarán os datos de @drupal. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
gl: O nome da base de datos %db_type na que se almacenarán os datos. Debe existir no servidor antes de instalar @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
gl: Se máis de unha aplicación vai a compartir esta base de datos, introduce un prefixo de táboa como %prefix para o teu sitio @drupal aqui.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
gl: O prefixo das táboa da base de datos introducido, %db_prefix, non é correcto. O prefixo da táboa so pode ter caracteres alfanuméricos, puntos, ou liñas baixas.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
gl: No ficheiro %settings_file, configurouse @drupal para que empregue un servidor %db_type. Porén, a instalación de PHP non admite este tipo de base de datos.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
gl: Para que Drupal traballe e continue co proceso de instalación, debe resolver os problemas de permisos indicados embaixo. Podemos verificar que temos permisos para as seguintes ordes: %commands. Para obter máis axuda coa configuración do servidor de bases de datos vexa o <a href="http://drupal.org/node/258"> Manual de instalación e actualización</a>. Se non está seguro de que significa isto debería contactar co seu provedor de hosting.

en: Select an installation profile
gl: Seleccionar un perfil de instalación

en: Choose language
gl: Elexir lingua

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
gl: Engadindo un paquete de tradución axeitado, este instalador é quen de traballar no idioma que escolla. Para instalar e usar Drupal nun idioma diferente ao inglés:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
gl: Determina se <a href="@translations" target="_blank">a tradución desta versión de Drupal</a> está dispoñíbel no idioma elixido. Unha tradución provese por un paquete de tradución; cada paquete de tradución activa a vista nun idioma dunha versión específica de Drupal. Non están dispoñíbeis todos os idiomas para para todas as versións de Drupal.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
gl: Se hai un paquete cunha tradución alternativa dispoñíbel, descargue e extraia o seu contido no directorio raíz de Drupal.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
gl: Volva a elixir idioma usando a segunda ligazón e seleccione o idioma na lista mostrada. Actualizar a páxina permitelle á lista axustarse automaticamente á presencia de novos paquetes de traducións.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
gl: De maneira alternativa, para instalar e usar Drupal en Inglés, ou para retrasar a selección dunha lingua alternativa até despois da instalación, selecciona a primeira ligazón abaixo.

en: How should the installation continue?
gl: Como debe de continuar a instalación?

en: Continue installation in English
gl: Continuar a instalación en Inglés

en: Return to choose a language
gl: Voltar a elexir lingua

en: Install Drupal in English
gl: Instalar Drupal en Galego

en: Learn how to install Drupal in other languages
gl: Aprender a instalar Drupal en outras linguas

en: (built-in)
gl: (interno)

en: Select language
gl: Selección de lingua

en: No profiles available
gl: Non hai perfís dispoñibles

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
gl: Non se atopa ningún perfil de instalación. Os perfís de instalación indican que módulos deben activarse e que esquema instalar na base de datos. Un perfil é preciso para continuar co proceso de instalación.

en: Drupal already installed
gl: Drupal xa está instalado

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
gl: <ul><li>Para comezar, debes valeira a base de datos actual</li><li>Para instalar unha base de datos diferente, edita o ficheiro <em>settings.php</em> apropiado no cartafol<em>sitio</em></li><li>Para actualizar unha instalación existente, procede ao<a href="@base-url/update.php">script de actualización</a></li><li> Ver o teu<a href="@base-url">sitio existente</a></li></ul>

en: Installing @drupal
gl: Instalando @drupal

en: The installation has encountered an error.
gl: Aconteceu un erro na instalación.

en: Configure site
gl: Configurar o sitio

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
gl: Todos os cambio necesario a %dir e %file fixeronse polo que se poden retirar os permisos de escritura para evitar riscos de seguridade. Se non sabes como, consulta o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
gl: Xa se fixeron todos os cambios necesario en %dir e %file. Debe configurarse como de so lectura por seguridade.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
gl: O seu servidor pasou con éxito a proba de soporte desta característica.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
gl: A configuración do seu sistema non soporta actualmente esta característica. A <a href="http://drupal.org/node/15365">páxina do manual sobre URL limpos</a> tén máis información sobre a resolución de problemas.

en: Testing clean URLs...
gl: Probando as URLs limpas...

en: @drupal installation complete
gl: Instalación de @drupal completa

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
gl: Felicidades, @drupal instalouse con éxito.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
gl: Debe revisar as mensaxes de arriba antes de seguir hacia <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
gl: Agora pode visitar <a href="@url">o seu novo sitio</a>.

en: Installed %module module.
gl: Modulo %module instalado.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
gl: O instalador de @drupal precisa que se cree un ficheiro de configuración como parte do proceso de instalación.
    <ol>
    <li>Copiar o ficheiro %default_file a %file.</li>
    <li>Cambie os permisos do ficheiro para que o servidor web poida escribir nel. No caso de non saber como conceder permisos, consulte o <a href="@handbook_url">manual en liña</a>.</li>
    </ol>
    Hai máis detalles de como instalar Drupal no INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
gl: O instalador de @drupal precisa permisos de escritura en %file durante o proceso de instalación. Se non sabes como conceder permisos e ficheiros, consulta o <a href="@handbook_url">manual en-liña</a>.

en: Choose profile
gl: Elección de perfil

en: Verify requirements
gl: Verificación de requisitos

en: Set up database
gl: Preparar base de datos

en: Set up translations
gl: Preparar as traducións

en: Install site
gl: Instalar sitio

en: Finish translations
gl: Finalizando traduccións

en: To configure your website, please provide the following information.
gl: Para configurar o teu sitio web precisase da seguinte información.

en: Site e-mail address
gl: Correo-e do sitio

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
gl: O enderezo <em>remitente</em> en envíos automatizados de correo-e durante o rexistro e as peticións de novo contrasinal e outras notificacións. (Use un enderezo rematado co dominio do seu sitio para previr que este enderezo de correo sexa marcado como lixo.)

en: Administrator account
gl: Conta de administrador/a

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
gl: A conta de administrador/a ten acceso completo ao sitio, terá concedidos automaticamente todos os permisos e poderá realizar calquera tarefa de administración. Esta será a única conta que pode realizar determinadas tarefas polo que debe manter as credenciais seguras.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
gl: Todos os correos electrónicos do sistema enviaranse a este enderezo. O enderezo de correo electrónico non se fará público e só poderá ser usado se pide un novo contrasinal ou desexa recibir determinadas novas ou notificacións por correo electrónico.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
gl: Por omisión, as datas neste sitio mostraranse  co fuso horario elixido.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
gl: Esta opción fai que Drupal empregue URL «limpos» (por exemplo sen <code>?q=</code> no URL).

en: Update notifications
gl: Notificacións de actualización

en: Check for updates automatically
gl: Comprobar as actualizacións automaticamente

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
gl: Con esta opción activada, Drupal notificarao cando estean dispoñíbeis novas versións. Reforzándose así a seguranza do seu sitio, polo que é <strong>moi recomendábel.</strong>. Isto require que o seu sitio envíe periodicamente información anónima sobre os compoñentes instalados a <a href="@drupal">drupal.org </a>. Para obter máis información, consulte a <a href="@update"> información de notificación de actualización</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
gl: Acción orfa '%action' eliminada da base de datos

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
gl[0]: Hai unha acción orfa (%orphans) na táboa de accións. !link
gl[1]: Hai @count accións orfas (%orphans) na táboa de accións. !link

en: Site off-line
gl: O sitio está desconectado

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
gl: A execución de cron excedeu o límite de tempo e foi interrompida.

en: MySQL database
gl: Base de datos MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
gl: O seu servidor MySQL é demasiado antigo. Drupal require polo menos MySQL %version.

en: PostgreSQL database
gl: Base de datos PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
gl: O seu servidor PostgreSQL é demasiado antigo. Drupal require polo menos PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
gl: A súa base de datos PostgreSQL está configurada cunha codificación de caracteres errónea (%encoding). É posíbel que non funcione como se espera. Debe volver a creala cunha codificación UTF-8/Unicode. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
gl: Creouse o directorio %directory.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
gl: Cambiáronse os permisos do directorio %directory para que se poida escribir nel.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
gl: !name non pode ser máis longo que %max caracteres, pero actualmente ten unha lonxitude de %length caracteres.

en: Illegal choice %choice in %name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
gl: Ferramentas de manipulación de imaxes GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
gl: A utilidade GD2 está instalada e funcionando correctamente.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
gl: Definir a calidade das imaxe JPEG para manipulalas. O rango vai de 0 a 100. Os valores máis altos significan una mellor calidade de imaxe, mais ficheiros máis grandes.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
gl: As ferramentas de imaxe GD precisan que o módulo GD de PHP estea instalado e configurado. Para obter máis información vexa a <a href="@url">documentación sobre imaxes de PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
gl: A calidade JPEG debe ser un número entre 0 e 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
gl: O módulo %module é necesario, pero non se encontra. Debe movelo ao subdirectorio <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
gl: Soporte de PHP MySQL desactivado.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non foi posíbel conectar co servidor de base de datos MySQL. MySQL devolve a seguinte mensaxe: %error.<ul><li>Está seguro de dispor do nome de usuario/a e  do contrasinal correctos?</li><li>Está seguro de que escribiu o nome correcto do anfitrión da base de datos?</li><li>Está seguro de que o servidor de base de datos está a executarse?</li></ul>Para obter máis axuda, vexa o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e anovación</a>. Se non está seguro do que significan para vostede estes termos probábelmente deberá contactar co seu provedor de aloxamento.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non foi posíbel seleccionar a base de datos no servidor de base de datos MySQL, o que significa que o nome de usuario/a e o  contrasinal son correctos, pero hai un problema para acceder aos seus datos.  MySQL devolve a seguinte mensaxe: %error.<ul><li>Está seguro de dispor do nome de usuario/a e  do contrasinal correctos?</li><li>Está seguro de que escribiu o nome correcto do anfitrión da base de datos?</li><li>Está seguro de que o servidor de base de datos está a executarse?</li></ul>Para obter máis axuda, vexa o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e anovación</a>. Se non está seguro do que significan para vostede estes termos probábelmente deberá contactar co seu provedor de aloxamento.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non foi posíbel crear unha táboa de proba no seu servidor de base de datos MySQL coa orde %query. MySQL devolve a seguinte mensaxe: %error.<ul><li>Está seguro de que o nome de usuario/a configurado ten os permisos necesarios de MySQL para crear táboas na base de datos?</li></ul>Para obter máis axuda, vexa o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e anovación</a>. Se non está seguro do que significan para vostede estes termos probábelmente deberá contactar co seu provedor de aloxamento.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbel inserir un valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos MySQL. Tentouse inserir un valor coa orde %query e MySQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbe actualizar un valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos MySQL. Tentouse actualizar un valor coa orde %query e MySQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbe eliminar un valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos MySQL. Tentouse eliminar un valor coa orde %query e MySQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
gl: Non foi posíbe borrar unha táboa de probas no servidor de bases de datos MySQL. Tentouse borrar unha táboa coa orde %query e MySQL informou do seguinte erro: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
gl: Soporte de PHP MySQLi desactivado.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
gl: Soporte de PHP PostgreSQL desactivado.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non foi posíbel conectar co servidor de base de datos PostgreSQL. PostgreSQL devolve a seguinte mensaxe: %error.<ul><li>Está seguro de dispor do nome de usuario/a e  do contrasinal correctos?</li><li>Está seguro de que escribiu o nome correcto do anfitrión da base de datos?</li><li>Está seguro de que o servidor de base de datos está a executarse?</li></ul>Para obter máis axuda, vexa o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e anovación</a>. Se non está seguro do que significan para vostede estes termos probábelmente deberá contactar co seu provedor de aloxamento.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
gl: Non foi posíbel crear unha táboa de proba no seu servidor de base de datos PostgreSQL coa orde %query. PostgreSQL devolve a seguinte mensaxe: %error.<ul><li>Está seguro de que o nome de usuario/a configurado ten os permisos necesarios de PostgreSQL para crear táboas na base de datos?</li></ul>Para obter máis axuda, vexa o <a href="http://drupal.org/node/258">manual de instalación e anovación</a>. Se non está seguro do que significan para vostede estes termos probábelmente deberá contactar co seu provedor de aloxamento.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Fallou a inserción dun valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse inserir un valor co comando %query e PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbe actualizar un valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse actualizar un valor coa orde %query e PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbe bloquear unha táboa de probas no servidor de bases de datos PostgreSQL. Cando se tentou bloquear a táboa coa orde %query PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbel desbloquear unha táboa de proba no seu servidor de base de datos PostgreSQL. Tentouse coa orde %query e PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
gl: Non foi posíbe eliminar un valor nunha táboa de probas no servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse eliminar un valor coa orde %query e PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
gl: Non foi posíbe borrar unha táboa de probas no servidor de bases de datos PostgreSQL. Tentouse borrar unha táboa coa orde %query e PostgreSQL informou do seguinte erro: %error.

en: Right to left
gl: De dereita a esquerda

en: Left to right
gl: Esquerda a dereita

en: Predefined language
gl: Idioma predeterminado

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
gl: Seleccione o idioma desexado e prema no botón <em>Engadir idioma</em>. (Use a opción <em>Idioma personalizado</em> se desexa un idioma que non apareza nesta lista.)

en: Custom language
gl: Idioma personalizado

en: Add custom language
gl: Engadir lingua personalizada

en: Save language
gl: Engadir lingua

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
gl: Identifiador de idioma conforme co <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Os códigos de idioma normalmente empregan o código de pais, e opcionalmente, unha variante de escritura ou rexional. <em>Exemplos: «en», «en-US» e «zh-Hant».</em>

en: Language name in English
gl: Nome do idioma en inglés

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
gl: O nome do idioma en Inglés. Estará dispoñíbel para a tradución a todos os idiomas.

en: Native language name
gl: Nome nativo do idioma

en: Name of the language in the language being added.
gl: Engadiuse o nome nativo do idioma.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
gl: Código de idioma ou outra cadea personalizada para un patrón de coincidencia dentro da ruta. Coa negociación de idioma estabelecido como <em>Só prefixo de ruta</em> ou <em>Prefixo de ruta con retorno ao idioma.</em>,o sitio presentase neste idioma cando o valor do prefixo de ruta coincide coun elemento na ruta. Para o idioma predeterminado, este valor pode deixarse en branco. <strong>Modificar este valor rachará os URL existentes e debe usarse con precaución nun conntorno de produción.</strong> <em>Exemplo: Especificar «deutsch» como o prefixo de ruta para os resultados alemáns nos URL no formato «www.example.com/deutsch/nodo».</em>

en: Language domain
gl: Dominio do idioma

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
gl: URL de idioma específico, con protocolo. Coa negociación de idioma estabelecido como <em>Só nome de dominio</em>, o sitio presentase neste idioma cando o URL de acceso fai referencia a sitios de dominios. Para o idioma predeterminado, este valor pode deixarse en branco. <strong>Este valor debe incluír un protocolo como parte da cadea.</ strong> <em> Ejemplo: Especificar «http://example.de» ou «http://de.example.com» como dominios de idiomas para o alemán nos resultados dos URL nos formularios de «http://example.de/node» e «http://de.example.com/node», respectivamente. </em>

en: Direction that text in this language is presented.
gl: Dirección na que se presenta o texto neste idioma.

en: The language %language (%code) already exists.
gl: Xa existe o idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
gl: Código de idioma incorrecto.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
gl: Creouse o idioma %language e xa pode ser usado. Hai máis información dispoñíbel na <a href="@locale-help">pantalla de axuda</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
gl: Os valores dominio e prefixo de ruta non poden ser activados ao mesmo tempo.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
gl: O dominio (%domain) xa está asociado a un idioma (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
gl: Só o idioma predeterminada pode ter o dominio e o prefixo limpos.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
gl: O prefixo (%prefix) xa está asociado a un idioma (%language).

en: The English language cannot be deleted.
gl: O idioma inglés non pode eliminarse.

en: The default language cannot be deleted.
gl: O idioma predeterminado non pode eliminarse.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
gl: Eliminando un idioma quitaranse todas as traducións da interface asociadas con el, e as entradas nese idioma estabeleceranse como de idioma neutral. Esta acción non pode desfacerse.

en: Path prefix only.
gl: Só prefixo da ruta.

en: Path prefix with language fallback.
gl: Prefixo de ruta con retorno ao idioma.

en: Domain name only.
gl: Só nome de dominio.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
gl: Seleccione o mecanismo usado para determinar o idioma de presentación do sitio. <strong>Modificar esta sección pode rachar algunhas rutas URL entrantes e debe ser usado con precaución nun contorno de produción</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
gl: Gardouse a configuración da negociación de idioma.

en: English (built-in)
gl: Ingles (built-in)

en: String contains
gl: A cadea contén

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
gl: Deixar en branco para mostrar todas as cadeas. A busca distingue maiúsculas e minúsculas.

en: English (provided by Drupal)
gl: Inglés (proporcionado por Drupal)

en: Search in
gl: Buscar en

en: Both translated and untranslated strings
gl: Ambas cadeas traducidas e non traducidas

en: Only untranslated strings
gl: Só cadeas sen traducir

en: Limit search to
gl: Limitar a busca a

en: All text groups
gl: Todos os grupos de texto

en: Languages not yet added
gl: Linguas non engadidas aínda

en: Import translation
gl: Importar traducción

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
gl: Un ficheiro Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
gl: Importar en

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
gl: Escolle a lingua na que queres importar as traduccións. Se escolles unha lingua que non esté dada de alta, será creada.

en: Text group
gl: Grupo de texto

en: Imported translations will be added to this text group.
gl: As traduccións importadas engadiranse a este grupo de texto.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
gl: As cadeas do ficheiro a subir reemprazarán ás que xa existan, e as novas serán engadidas.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
gl: As cadeas que xa existan manteranse, só se engadirán as novas.

en: The language %language has been created.
gl: Creouse a lingua %language.

en: Export translation
gl: Exportar traducción

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
gl: Seleccionada a lingua que exportar no formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
gl: Xerar un ficheiro Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) con todas as cadeas da base de datos local de Drupal.

en: String not found.
gl: Cadea non atopada.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
gl: A cadea enviada contén HTML non permitido: %string

en: The string has been saved.
gl: Gardouse a cadea.

en: The string has been removed.
gl: A cadea foi quitada.

en: The language selected for import is not supported.
gl: Non se admite a importación para a lingua seleccionada.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
gl: O ficheiro de traducción %filename parece ter un encabezado perdido ou mal formado.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
gl: A traducción importouse con éxito. Crearonse %number cadeas de traducción novas, %update cadeas foron actualizadas e %delete cadeas forom borradas.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
gl: O ficheiro de traducción %filename contén un erro: a fórmula do plural non se puido analizar.

en: Importing interface translations
gl: Importando as traducións da interface

en: Starting import
gl: Comezando a importación

en: Error importing interface translations
gl: Erro importando as traducións da interface

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
gl: Intentouse enviar unha cadea de traducción con HTML non permitido: %string

en: The %language language (%code) has been created.
gl: A lingua %language (%code) foi creada.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
gl: %file importouse a %locale: engadironse %number novas cadeas, actualizaronse %update e borraronse %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
gl: Exportado o ficheiro de traducción: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
gl: O ficheiro de traducción JavaScript foi actualizado para a lingua %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
gl: Ficheiro de traducción JavaScript creado para a lingua %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
gl: O ficheiro de traducción JavaScript para a línuga %language foi eliminado, porque non hai traduccións para esta lingua.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
gl: Aconteceu un erro durante a creación do ficheiro de traducción JavaScript para a lingua %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
gl[0]: Omitiuse unha cadea de traducción porque contén HTML non permitido.
gl[1]: Omitironse @count cadeas de traducción porque conteñen HTML non permitido.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de tradución para os modulos instalados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de tradución para os modulos instalados.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
gl[0]: Importouse un ficheiro de traducción para os modulos activados.
gl[1]: Importaronse @count ficheiros de traducción para os modulos activados.

en: Abkhazian
gl: Abxasio

en: Amharic
gl: Amárico

en: Assamese
gl: Asamés

en: Aymara
gl: Aimara

en: Azerbaijani
gl: Azerbaianés

en: Bashkir
gl: Bashkirés

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bihari
gl: Biharí

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Breton
gl: Bretón

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Chechen
gl: Checheno

en: Corsican
gl: Corso

en: Old Slavonic
gl: Eslavo antigo

en: Welsh
gl: Galés

en: Maldivian
gl: Maldivo

en: Bhutani
gl: Bhutaní

en: Estonian
gl: Estonio

en: Basque
gl: Vasco

en: Persian
gl: Persa

en: Faeroese
gl: Feroés

en: Frisian
gl: Frisio

en: Irish
gl: Irlandés

en: Scots Gaelic
gl: Gaélico Escocés

en: Galician
gl: Galego

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxaratí

en: Armenian
gl: Armenio

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Kazakh
gl: Kazaxio

en: Greenlandic
gl: Groenlandés

en: Cambodian
gl: Camboiano

en: Kannada
gl: Kanada

en: Kashmiri
gl: Cachemirés

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Cornish
gl: Córnico

en: Kirghiz
gl: Kirgués

en: Latin
gl: Latín

en: Luxembourgish
gl: Luxemburgués

en: Laothian
gl: Laosiano

en: Latvian
gl: Letón

en: Malagasy
gl: Malgache

en: Marshallese
gl: Marsellés

en: Maori
gl: Maorí

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Marathi
gl: Márata

en: Malay
gl: Malayo

en: Maltese
gl: Maltés

en: Burmese
gl: Birmano

en: North Ndebele
gl: Ndebele (norte)

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: South Ndebele
gl: Ndebele (sur)

en: Occitan
gl: Occitano

en: Oriya
gl: Orillés

en: Ossetian
gl: Oseto

en: Punjabi
gl: Punxabés

en: Portuguese, Portugal
gl: Portugués, Portugal

en: Portuguese, Brazil
gl: Portugués, Brasil

en: Rhaeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Kinyarwanda
gl: Kiniarwanda

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Sindhi
gl: Sindino

en: Northern Sami
gl: Sami (norte)

en: Serbo-Croatian
gl: Serbo-Croata

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Sonés

en: Albanian
gl: Albanés

en: Serbian
gl: Serbio

en: Siswati
gl: Suazilandés

en: Sesotho
gl: Sesotés

en: Sudanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suaxili

en: Telugu
gl: Telugo

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tigrinya
gl: Tigriñés

en: Turkmen
gl: Turcomano

en: Tagalog
gl: Tagalés

en: Setswana
gl: Sechuanés

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Twi
gl: Tui

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Uzbek
gl: Uzbequés

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Wolof
gl: Uolof

en: Yiddish
gl: Xidish

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Chinese, Simplified
gl: Chinés, simplificado

en: Chinese, Traditional
gl: Chinés, tradicional

en: Zulu
gl: Zulú

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
gl: Non se puido enviar o correo-e. Por favor poñase en contacto co administrador do sitio se o problema persiste.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
gl: Erro enviando correo-e (de %from a %to).

en: Operating in off-line mode.
gl: Funcionando en modo desconectado.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
gl: Falou a reconstrucción das rutas do menú - pode que algunhas rutas non funcionen correctamente.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
gl: %module é parte dunha dependencia circular. Esto non está soportado e non te será posíbel activar o módulo.

en: sort icon
gl: arranxar por icona

en: sort ascending
gl: arranxar ascendente

en: sort descending
gl: arranxar descendente

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
gl: O seguintes erros deben ser resoltos antes de poder continuar o proceso de instalación

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
gl: O seguinte erro debe ser resolto antes de poder continuar o proceso de instalación

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
gl: Por favor comproba as mensaxes de erro e <a href="!url">tentao outra vez</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
gl: As seguintes advertencias da instalación deberán ser coidadosamente revisadas

en: The following installation warning should be carefully reviewed
gl: As seguinte advertencia da instalación deberá ser coidadosamente revisada

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
gl: As seguintes advertencias de instalación deben ser coidadosamente revisadas, pero na maioría dos casos poden ser ignoradas con seguridade

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
gl: A seguinte advertencia de instalación debe ser coidadosamente revisada, pero na maioría dos casos pode ser ignorada con seguridade

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
gl: A biblioteca PCRE na súa instalación de PHP non está actualizada. Isto causará problemas ao manexar texto Unicode. Se está a executar PHP 4.3.3 ou superior, asegúrese de que está utilizando a biblioteca PCRE fornecida por PHP. Consulte a <a href="@url"> documentación de PHP PCRE</a> para obter máis información.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
gl: As operacións coas cadenas Unicode emúlanse en base ao esforzo óptimo. Pode instalar a <a href="@url">extensión mbstring de PHP</a> para mellorar o soporte de Unicode.

en: Standard PHP
gl: PHP Estándar

en: PHP Mbstring Extension
gl: Extensión Mbstring de PHP

en: Unicode library
gl: Librería Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
gl: Non se pode convertir a codificación XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
gl: Codificación %s non soportada. Por favor instale iconv, GNU recode ou mbstring para PHP

en: Parse error. Not well formed
gl: Erro ao analizar. Non está ben formado

en: Parse error. Request not well formed.
gl: Produciuse un erro ao analizar. Petición mal formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
gl: Produciuse un erro no servidor. XML-RPC incorrecto. A petición debe ser un methodCall

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
gl: Erro do servidor.  Método solicitado @methodname non especificado.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. O número de parámetros do método é incorrecto

en: Server error. Invalid method parameters.
gl: Produciuse un erro no servidor. Os parámetros do método son incorrectos.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
gl: Erro do servidor.  A función solicitada @method non existe.

en: Invalid syntax for system.multicall.
gl: Sintaxe non válida para system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
gl: As chamadas recursivas a system.multicall están prohibidas.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
gl: Erro do servidor. Non existe a firma do método solicitado @methodname.

en: Unspecified error
gl: Erro non especificado

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
gl: Aconteceu un erro. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
gl: Aconteceu un erro. 
    @uri
    (información non dispoñible).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
gl: Aconteceu un erro HTTP @status.
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
gl: O nome da orixe (ou o nome do sitio web que distribúe o contido).

en: Categorize news items
gl: Categorizar novas

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
gl: Xa existe unha orixe chamada %feed. Debe introducir un título único.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
gl: Estas seguro de querer borrar todos os elementos da orixe %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
gl: Unha lista separada por espazos de marcas HTML permitidas no contido dos elementos das orixes. (As marcas nesta lista non son eliminadas por Drupal.)

en: checkboxes
gl: recadros de verificación

en: multiple selector
gl: selector múltiple

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
gl: O tipo de control de selección de categoría amosado nas páxinas de categorización. (Para un número pequeno de categorías, os recadros de verificación son máis doados de usar, mentres que un selector múltiple funcionará mellor cun número grande de categorías.)

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
gl: Milleiros de sitios (en particular os sitios de noticias e blogs) publican os seus últimos titulares e as entradas de novas, utilizando una serie de formatos estandarizados baseados en XML. Os formatos que admite o agregador de novas inclúen <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
gl: De seguido mostranse as fontes actuais, e <a href="@addfeed">poden engadirse novas fontes</a>. Para cada fonte ou categoría de fonte, os <em>últimos artigos</em> poden activarse no bloque na <a href="@block">páxina de administración de bloques</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
gl: Engade unha orixe en formato RSS, RDF ou Atom. Unha orixe so pode ter unha entrada.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
gl: As categorías permiten agrupar artigos de diferentes fontes. Por exemplo, varias fontes relacionadas co deporte poden pertencer a unha categoría denominada <em>Deportes</ em>. Os artigos pódense agrupar de forma automática (mediante a selección dunha categoría ao crear ou editar unha fonte) ou manualmente (a través de <em>Clasificar</em> páxina, dispoñíbel nas listas de artigos). Cada categoría dispón da súa páxina propia de fontes e no bloque.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
gl: Configure qué contido engade o seu sitio desde outros sitios, a frecuencia de actualización e o método de categorización.

en: Update items
gl: Actualizar elementos

en: Edit feed
gl: Editar orixe

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
gl: Aínda que os bloques soen ser xerados automaticamente polos módulos (como, por exemplo o bloque <em>Acceso de usuario/a</em>, os/as administradores/as tamén poden definir bloques personalizados. Os bloques personalizados teñen título, descrición, e corpo. O corpo do bloque pode ser tan longo como sexa preciso, e pode incluír contido admitido por calquera <a href="@input-format">formato de entrada</a>.

en: When working with blocks, remember that:
gl: Cando traballe con bloques, lembre que:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
gl: dado que non todos os temas inclúen as mesmas rexións, ou amosan as rexións do mesmo xeito, os bloques son colocados dependendo de cada tema.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
gl: nunca se amosan os bloques desactivados ou os bloques que non estén nunha rexión.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
gl: cando está habilitado o módulo de regulación, os bloques regulados (bloques que teñen marcado o recadro <em>Regulador</em>) son ocultados durante momentos de alta carga do servidor.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
gl: os bloques podense configurar para ser visíbeis so en certas páxinas.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
gl: os bloques se poden configurar para ser visíbeis so cando determinandas condicións con certas.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
gl: os bloques se poden configurar para ser visíbeis so para certos roles de usuarios.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
gl: cando un/ha administrador/a o permite, algúns bloques en concreto poden ser activados ou desactivados en función de cada usuario/a a través da páxina <em>A miña conta</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
gl: algúns bloques dinámicos, como os xerados polos módulos, amosaranse so en certas páxinas.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@block">módulo Bloque</a> do manual en liña.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
gl: Esta páxina fornece unha interface de arrastrar e soltar para a asignación dun bloque a unha área, e para controlar a orde dos bloques dentro das áreas. Para cambiar a área ou a orde dun bloque, tome un co punteiro  na columna <em>Bloque</em>, e arrastre o bloque á súa nova localización na lista. (Arrastre un elemento premendo e mantendo premido o botón rato mentres retén un identificador de icona.) Xa que non todos os temas teñen as mesmas áreas ou non as presentan da mesma maneira, os bloques colócanse segundo o esquema do tema. Lembre que os seus cambios non se gardaran ata que prema no botón <em>Gardar bloques</em> na parte inferior da páxina.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
gl: Para reducir o uso da CPU, o tráfico da base de datos ou o largo de banda, os bloques poden ser desactivados automaticamente durante os momentos de alta carga do servidor seleccionando a caixiña <em>Regulador</em>. Axuste os limiares do regulador na <a href="@throttleconfig">páxina de configuración do regulador</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
gl: Faga clic en <em>Configurar</em> xunto a cada bloque para configurar as súas opcións específicas de título e visibilidade. Use a <a href="@add-block">páxina para agregar un bloque</a> se desexa crear un bloque personalizado.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
gl: Use esta páxina para crear un novo  bloque personalizado. Os novos bloques están desactivados por defecto, e deben ser movidos a unha rexión na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a> para ser visibles.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
gl: O bloque %info foi asignado á rexión non válida %region e foi desactivado.

en: JavaScript List Form
gl: Listado de formularios de JavaScript

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
gl: O cambios a estos bloques non se gardarán ate que se prema o botón <em>Gardar bloques</em>.

en: Post new blog entry.
gl: Publicar nova entrada de blog.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
gl: Non está autorizado a publicar unha nova entrada de blog.

en: You have not created any blog entries.
gl: Non creou ningunha entrada no blog.

en: !author has not created any blog entries.
gl: !author non creou ningunha entrada no blog.

en: Create new blog entry.
gl: Crear unha nova entrada no blog.

en: No blog entries have been created.
gl: Non se crearon entradas no blog.

en: Blog entry
gl: Entrada de blog

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
gl: Unha <em>entrada do blogue</em> é un envio simple ó diario en liña, ou <em>blogue</em>.

en: View recent blog entries
gl: Ver as entradas recentes de blog

en: Read !username's latest blog entries.
gl: Leer as últimas entradas no blogue de !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
gl: O módulo blogue permite que os usuarios rexistrados manteñan un diario en liña, ou <em>blogue</em>. Os blogues compoñense de <em>entradas de blogue</em> individuais, e as entradas de blogue son mostradas normalmente en orde descendente na sua data de creación.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
gl: Hai un elemento de menú (opcional) <em>Blog</em> engadido ó menú de Navegación, que mostra tódolos blogues dispoñibles no teu sitio, e un elemento <em>O Meu Blogue</em> que mostra as entradas de blogue do usuario actual. O elemento de menú <em>Entrada de blogue</em> baixo <em>Crear Contido</em> permite crear novas entradas no blogue.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
gl: Cada entrada do blogue é mostrada con unha ligazón automática a outros blogues creados polo mesmo usuario. Por defecto, as entradas de blogue teñen os comentarios activados e son promocionadas á paxina principal automaticamente. O módulo de blogue tamén crea un blogue <em>Artigos de blogue máis recentes</em> que pode ser activado na <a href="@blocks">páxina de administración de bloques</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
gl: Canso se emprega o módulo agregdor móstrase automaticamente unha icona <em>bloguear isto</em> a continucción dos elementos da bloque de fontes <em>últimos elementos</em>. Facendo clic nesa icona rechease unha <em>entrada de blogue</em> con un título (o titulo do elemento da fonte) e un corpo (unha ligazón ó elemento fonte no sitio orixinal e un contido explicativo para empregar como cita. Os autores de blogue poden empregar esta característica para facilmente comentar nos elementos interesantes que aparezan no agregador de fontes de outros sitios. Para empregar esta característica, asegúrese de <a href="@modules">activar</a> o módulo agregador, <a href="@feeds">engadir e configurar</a> unha fonte de outro sitio, e <a href="@blocks">poñer</a> o bloque de fontes <em>últimos elementos</em>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
gl: Para máis información consulta a guía en liña do <a href="@blog">módulo Blogue</a>.

en: !username's blog
gl: blogue de !username

en: Read the latest blog entries.
gl: Ler as últimas entradas de blog.

en: create blog entries
gl: crear entradas no blog

en: delete own blog entries
gl: eliminar as miñas entradas no blogue recentes

en: delete any blog entry
gl: eliminar calquera entrada do blog

en: edit own blog entries
gl: editar as miñas entradas no blogue

en: edit any blog entry
gl: editar calquera entrada do blog

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
gl: Permite un mantenemento e unha actualización sinxela das páxinas web ou dos blogues do usuario.

en: Allowed book outline types
gl: Tipos de índices de libros permitidos

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
gl: Elixa os tipos de contido que os usuarios co permiso %add-perm poderán engadir á xerarquía do libro. Os usuarios co permiso %outline-perm poden engadir todos os tipos de contido.

en: Default child page type
gl: Tipo de páxina filla predefinido.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
gl: O tipo de contido para a ligazón %add-child debe ser un dos seleccionados como un tipo permitido de esquema de libro.

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
gl: Este libro foi modificado por outro usuario, os cambios non poden ser gardados.

en: Title changed from %original to %current.
gl: Cambiouse o título de %original a %current.

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: book: updated %title.
gl: libro: %title actualizado.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: No changes were made
gl: Non se realizaron cambios

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
gl: O artigo foi engadido ao libro seleccionado. Agora debes situalo en relación ás outras páxinas.

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: There was an error adding the post to the book.
gl: Acontenceu un erro ao engadir o envio ao libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
gl: %title asociou as páxinas descendentes, que serán  localizadas de novo automaticamente para manter a súa conexión co libro. Para volver a crear a xerarquía (como era antes da eliminación desta páxina), %title pode ser engadida de novo na lapela Esquema, e cada unha das súas anteriores páxinas descendentes terán que ser localizadas de novo de xeito manual.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
gl: Podese engadir %title outra vez na xerarquía usando a Pestaña esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
gl: Estas seguro de querer borrar %title da xerarquía do libro?

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Show block on all pages
gl: Amosar o bloque en todas as páxinas

en: Show block only on book pages
gl: Amosar o bloque so nas páxinas de libros

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
gl: Se se selecciona <em>Mostrar o bloque en todas as páxinas</em>, o bloque conterá os menús xerados automaticamente para todos os libros do sitio. Se se selecciona <em>Mostrar o  bloque só en páxinas de libros</em>, o bloque só conterá o menú correspondente á páxina actual do libro. Neste caso, se a páxina actual non está nun libro, non se mostrará un bloque. Pódese empregar a <em>Configuración específica de visibilidade</em> ou outras opcións de visibilidade para mostrar selectivamente este bloque.

en: This is the top-level page in this book.
gl: Esta é a páxina pai no libro.

en: No book selected.
gl: Ningún libro seleccionado.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A páxina ascendente no libro. A profundidade máxima para un libro e todas as súas páxinas descendentes é !maxdepth. É posíbel que algunhas páxinas no libro escollido non estean dispoñíbeis como ascendentes se escollelas fai que se supere ese límite.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
gl: %title é parte do esquema do libro, e ten páxinas fillas asociadas. Se o borras, as páxinas fillas reubicaranse automaticamente.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
gl: O tipo de módulo libro amóldase ben á creación de hipertexto estructurado de varias páxinas, como guías de recursos do sitio, manuais e preguntas frecuentes (FAQs). Permite que un documento teña capítulos, seccións, subseccións, etc. Os autores que teñan permiso poden engadir páxinas a un libro colaborativo, ubicándoas no documento existente engadíndoas a un menú de taboa de contido.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
gl: As páxinas na xerarquía do libro teñen elementos de navegación na parte inferior da páxina para desprazarse a través do texto. Estas ligazóns levan ás páxinas anterior e seguinte no libro, e ao nivel superior da páxina actual na estrutura do libro. Pódese fornecer máis navegación global activando o <em>bloque de navegación no libro</em> na <a href="@admin-block">páxina de administración de bloques</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
gl: Os usuarios poden seleccionar a ligazón <em>versión para imprimir</em> visíbel ao final de cada páxina do libro para xerar un formato axeitado para a impresión da páxina e todas as súas subseccións.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
gl: Os usuarios con permiso para <em>administrar esquemas de libro</em> poden engadir unha entrada de calquera tipo de contido a un libro, seleccionando o libro correspondente mentres editan a entrada, ou empregando a interface dispoñíbel na lapela <em>esquema</em> da entrada.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
gl: Os/As administradores/as poden ver unha lista de todos os libros na <a href="@admin-node-book">páxina de administración do libro</a>. A páxina <em>Esquema</em> para cada libro permite títulos das seccións que quere editar ou reordenar.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@book">módulo Libro</a> no manual en liña.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
gl: O módulo Libro ofrece un medio para organizar unha colección de artigos relacionados entre si, coñecidos colectivamente como un libro. Cando se ven estes artigos, de xeito automático, mostran ligazóns ás páxinas adxacentes do libro, fornecendo un sistema de navegación simple para crear e revisar o contido estruturado.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
gl: A función de esquema permítelle incluír artigos na <a href="@book">xerarquía do libro</a>, así como movelas dentro da xerarquía ou <a href="@book-admin">reordenar un libro enteiro</a>.

en: create new books
gl: crear novos libros

en: access printer-friendly version
gl: aceder á versións para imprimir

en: Re-order book pages and change titles
gl: Reorganizana as páxinas do libro e cambia os títulos

en: Book page
gl: Páxina de libro

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
gl: Unha <em,>páxina do libro</em> é unha páxina de contidos, organizados nunha colección de entradas relacionadas  entre si coñecidas colectivamente como un <em>libro </em>. Unha <em>páxina de libro</em> mostra automaticamente ligazóns ás páxinas adxacentes, fornecendo un sistema de navegación simple para organizar e revisar o contido estruturado.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
gl: Permite ós usuarios estructurar as páxinas do sitio en xerarquía ou resumo.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
gl: O módulo cor permitelle a un administrador do sitio cambiar os esquemas de cor de forma rápida e sinxela nalgúns temas. Aínda que non todos os temas admiten o seu uso, Garland (o tema por omisión) e Minnelli foron deseñados para beneficiarse das súas posibilidades. Ao usar o módulo cor cun tema que o admita, poderá cambiar facilmente as cores das ligazóns, textos, fondos e outros elementos do tema. O módulo cor necesita que o <a href="@url">método de descarga</a> sexa fixado como público.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
gl: É importante lembrar que o módulo de cor garda unha copia modificada das follas de estilo do tema especificado no directorio de ficheiros. Isto significa que si vostede fai calquera cambio manual de estilo do tema, debe gardar a configuración de cor de novo, incluso se non cambiaron. Isto fai que o módulo de cor xere unha versión das follas de estilo no directorio de ficheiros que se volve a crear coa nova versión do ficheiro orixinal.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
gl: Para cambiar a configuración de cores para un tema compatible, selecione "configurar" na <a href="@themes">Administración de temas</a>

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@color">Módulo color</a> do manual en liña.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
gl: O selector de cor só funciona se o <a href="@url">método de descarga</a> está fixado como "público".

en: Base color
gl: Cor base

en: Header top
gl: Parte superior da cabeceira

en: Header bottom
gl: Parte inferior da cabeceira

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
gl: Non hai suficiente memoria dispoñible para que PHP cambie o esquema de cor deste tema. Necesita polo menos %size máis. Ten máis información na <a href="@url">documentación de PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
gl: A librería GD de PHP está activada, pero foi compilada sen o soporte para PNG. Comprobe que en <a href="@url">documentación de imaxes de PHP</a> ten información para corrixir isto.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
gl: O módulo comentario permítelle  aos visitantes facer un comentario nas súas entradas, creando taboleiros de discusión ao efecto. Calquera <a href="@content-type">tipo de contido</a> pode ter a súa <em>Configuración predeterminada de comentario</em> estabelecida en <em>Lectura/Escritura</em> para permitir comentarios, ou <em>Desactivada</em>, para evitar comentarios. Os axustes de visualización de comentarios e outros controles tamén poden ser personalizados para cada tipo de contido (algúns axustes de la pantalla son personalizábeis polos usuarios individuais).

en: Delete the selected comments
gl: Borrar os comentarios seleccionados

en: Allows users to comment on and discuss published content.
gl: Permite aos usuarios comentar e debatir o contido publicado.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
gl: Exemplo: "retroalimentación do sitio web" ou "información do produto".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
gl: Cando se listan as categorías, aquelas con menor peso son amosadas antes que as categorías máis pesadas. As categorías con pesos iguais son ordenadas alfabeticamente.

en: Contact form: category %category deleted.
gl: Formulario de contacto: borrouse a categoría %category.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
gl: O formulario de contacto non foi configurado. <a href="@add">Engade unha ou máis categorías</a> ao formulario.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
gl: O módulo de contacto facilita a comunicación a través do correo-e, permitindo  aos/ás visitantes do seu sitio web comunicarse entre si (formularios de contacto persoal), e ofrecendo un xeito sinxelo de dirixir as mensaxes a un conxunto de destinatarios definidos polo/a administrador/a (a <a href="@contact">páxina de contacto</a>). Dun ou doutro xeito, os/as usuarios/as definen un tema, escriben unha mensaxe, e (opcionalmente) envían unha copia da súa mensaxe ao seu propio enderezo de correo-e.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
gl: Os formularios de contacto persoal permítenlle aos/ás usuarios/a pórse en contacto a través do correo-e, mantendo os enderezos de correo-e do destinatario ocultos (privados). Os/As usuarios/as poden activar ou desactivar os seus formularios de contacto persoal editando a páxina <em>A miña conta</em>. Se está activada, a lapela <em>Contactar</em> que conten o seu formulario de contacto persoal estará dispoñíbel no seu perfil de usuario. Os/As administradores/as do sitio teñen acceso a todos os formularios de contacto persoal (aínda que foran desactivados). A lapela <em>Contactar</em> só é visíbel no perfil de outro/a usuario/a (os/as usuarios/as non ven a súa propia lapela <em>Contactar</em>).

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
gl: A <a href="@contact">páxina de contacto</a> ofrece un formulario sinxelo para que os visitantes deixen comentarios, información ou outras solicitudes. As mensaxes son encamiñadas seleccionando unha categoría dunha lista de opcións definidas polo administrador; cada categoría ten o seu propio conxunto de destinatarios de correo electrónico. As categorías comúns para un sitio de negocios inclúen, por exemplo, "Información do sitio" (as mensaxes son enviadas aos administradores) e "Información sobre produtos" (as mensaxes son enviadas aos membros do departamento de ventas). Os enderezos de correo definidos nunha categoría non se mostran. Só os usuarios co permiso <em>acceder ao formulario de contacto xeral do sitio</em> poden ter acceso á <a href="@contact">páxina de contacto</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
gl: Hai creada unha ligazón á <a href="@contact">páxina de contacto</a> do teu sitio no menú de <em>Navegación</em> principal, pero está desactivada de maneira predeterminada. Crea unha ligazón similar en outro menú engadindo un elemento que apunte á ruta "contact"

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
gl: Personalice a <a href="@contact">páxina de contacto</a> con información adicional (como a localización física, enderezo postal, e/ou número de teléfono) usando a <a href="@contact-settings">páxina de configuración do formulario de contacto</a>. A <a href="@contact-settings">páxina de configuración</a> tamén fornece opcións de configuración para o número máximo de envíos desde o formulario de contacto que un/ha usuario/a pode facer por hora, e o estado predeterminado dos formularios de contacto dos/as usuarios/as.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@contact">Módulo contacto</a> do manual en liña.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
gl: Esta páxina permítelle configurar o <a href="@form">seu formulario de contacto en todo o sitio</a>. Para elo, engada unha ou varias categorías. Pode asociar diferentes destinatarios/as con cada categoría que encamiña aos correo-e das diferentes persoas. Por exemplo, pode encamiñar a retroacción do sitio web ao/á  administrador/a do sitio e as solicitudes de información sobre o produto ao departamento de ventas. Na <a href="@settings">páxina de configuración</a>, pode personalizar a información que se mostra por enriba do formulario de contacto. Isto pode ser útil para fornecer información de contacto adicional, como o seu enderezo postal e o número de teléfono.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
gl: O módulo de contacto tamén engade un <a href="@menu-settings">elemento de menú</a> (desactivado por omisión) no bloque de navegación.

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
gl: Permite que outros usuarios contacten con vostede por correo mediante <a href="@url">o seu formulario de contacto persoal</a>. Teña en conta que mentres que o seu enderezo de correo non se fai público para o resto de integrantes da comunidade, os usuarios privilexiados como os administradores do sitio poden contactar con vostede aínda que non teña activada esta característica.

en: access site-wide contact form
gl: acceso ao formulario de contacto en todo o sitio

en: administer site-wide contact form
gl: administración do formulario de contacto do sitio

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
gl: Crear un formulario de contacto do sistema e configurar categorías para que sexan empregadas polo formulario.

en: Edit contact category
gl: Editar categoría de contacto

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
gl: Permite o uso tanto de formularios de contacto persoais como de sitio.

en: Discard log entries above the following row limit
gl: Descartar entradas de log por debaixo do límite de fila seguinte

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: O número máximo de filas a manter no diario da base de datos. As entradas máis antigas borraranse de maneira automática. (Precisa dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento de cron</a> correctamente configurada).

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
gl: O módulo dblog monitoreo o teu sistema, capturando eventos de sistema nun log para ser revisado por un usuario autorizado despois. Esto pode ser útil para os administradores do sitio que queren unha vista rápida das actividades no seu sitio. Os logs tamén graban a secuencia dos eventos, asi pois pode ser usable para correxir errores da páxina.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
gl: O rexistro dblog é unha lista de eventos almacenados que conteñen datos de uso, rendemento, erros, advertencias e información das operacións. Os administradores deberían comprobar regularmente o dblog para verificar que o sitio funciona ben.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@dblog">Módulo dblog</a> do manual en liña.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
gl: O módulo dblog monitoriza o seu sitio web, capturando os eventos do sistema nun rexistro para se poidan revisar a posteriori por quen teña autorización.  O dblog é simplemente unha lista dos eventos almacenados, que contén datos de uso, de rendemento, de erros, avisos e información sobre as operacións que se realizan. É vital verificar o informe do dblog con certa regularidade, porque a miúdo é o único método para saber que está pasando.

en: Database logging
gl: Logs na base de datos

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
gl: Axustes para o rexistro de mensaxes de rexistro da base de datos de Drupal. Este é o método máis común para os sitios pequenos e medianos en aloxamento compartido. Os rexistros pódense ver desde a páxina de administración.

en: Recent log entries
gl: Entradas recentes do rexistro

en: View events that have recently been logged.
gl: Ver eventos rexistrados recentemente.

en: Top 'page not found' errors
gl: Principais erros de "páxina non atopada"

en: View 'page not found' errors (404s).
gl: Ver erros de "páxina non atopada" (404).

en: Top 'access denied' errors
gl: Principais erros de "acceso denegado"

en: View 'access denied' errors (403s).
gl: Ver erros de "acceso denegado" (403).

en: Logs and records system events to the database.
gl: Rexistra e garda os eventos do sistema na base de datos.

en: All roles may use default format
gl: Todos os roles poden empregar o formato predefinido

en: No roles may use this format
gl: Ningún rol pode usar este formato

en: Set default format
gl: Estabelecer o formato predeterminado

en: Default format updated.
gl: Actualizouse o formato predeterminado.

en: Add input format
gl: Engadir formato de entrada

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
gl: Todos os roles para o formato predefinido deben ser activados e non se poden cambiar.

en: Specify a unique name for this filter format.
gl: Indique un nome único para este formato de filtro.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
gl: Elixa os filtros que serán empregados neste formato de filtro.

en: No guidelines available.
gl: Non hai directrices dispoñibles.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
gl: Estas son as directrices que os/as usuarios/as verán por publicar neste formato de entrada. Xéranse automaticamente a partires da configuración do filtro.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
gl: Os nomes dos filtros de formato teñen que ser únicos. Xa existe un formato chamado %name.

en: The input format settings have been updated.
gl: Actualizouse a configuración do formato de entrada.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
gl: Está seguro de querer eliminar o formato de entrada %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
gl: Se hai algún contido con este formato de entrada, será cambiado ó formato por defecto. Esta acción non se pode desfacer.

en: The default format cannot be deleted.
gl: Non se pode eliminar o formato predeterminado.

en: Deleted input format %format.
gl: Eliminado o formato de entrada %format.

en: Configure %format
gl: Configurar %format

en: No settings are available.
gl: Non hai opcións dispoñibles.

en: Rearrange %format
gl: Reordenar %format

en: The filter ordering has been saved.
gl: Gardouse o ordenamento de filtros

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
gl: O módulo de filtro permítelle aos/ás administradores/as configurar os formatos de entrada de texto a utilizar no seu sitio. Un formato de entrada define as etiquetas HTML, códigos e outras entradas permitidas tanto no contido como nos comentarios, e é una característica clave na vixilancia contra as entradas potencialmente danosas de usuarios mal intencionados. Por omisión inclúe dous formatos de entrada <em>HTML filtrado</em> (que só permite un subconxunto de etiquetas HTML aprobadas polo/a administrador/a) e <em>HTML completo</em> (que permite todo o conxunto de etiquetas HTML). un/a administrador/a pode crear formatos de entrada adicionais.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
gl: Cada formato de entrada usa filtros para manexar o texto, e a maioría dos formatos de entrada aplican varios filtros diferentes para o texto nunha orde específica. Cada filtro está deseñado para un propósito específico, e, en xeral engade, elimina ou transforma elementos do texto introducido polo/a usuario/a antes de ser mostrado. Un filtro non cambia o contido real dunha publicación, máis no seu lugar, modifícaa temporalmente antes de ser mostrada. Un filtro pode quitar etiquetas HTML non aprobadas, por exemplo, mentres que outro engade automaticamente HTML para que se poida premer nas ligazóns as que se fai referencia no texto.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
gl: Os usuarios poden elexir entre os formatos de entrada dispoñibles cando vaian a crear ou editar contido.  Os administradores poden configurar qué formatos de entrada están dispoñibles e para qué roles de usuario, así como elexir un formato de entrada predefinido.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña <a href="@filter">Módulo filtro</a>.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
gl: Os <em>formatos de entrada</em> definen unha forma de procesamento do texto fornecido polo/a usuario/a en Drupal. Cada formato de entrada usa filtros para manipular o texto, e a maioría de formatos de entrada aplica varios filtros diferentes ao texto, nunha orde específica. Cada filtro está deseñado para acadar un propósito específico, e en xeral quita ou engade elementos ao texto antes de mostralo. Os/As usuarios/as poden elixir entre os formatos de entrada dispoñíbeis no momento de elaborar o contido.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
gl: Use a lista que se amosa a continuación para configurar qué formatos de entrada están dispoñibles para qué roles, así como para escoller o formato de entrada predeterminado (usado para contido importado, por exemplo). O formato por defecto sempre está dispoñible para os usuarios. Todos os formatos de entrada están dispoñibles para usuarios nun rol co permiso de "administrar filtros".

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
gl: Cada <em>filtro</em> realiza un cambio en particular sobre a entrada do usuario, por exemplo, desenmascarar HTML pernicioso ou facer que se poida facer clic nas URLs. Elixa qué filtros quere aplicar ao texto para este formato de entrada. Se advirte que algúns filtros están causando conflictos na saída, pode <a href="@rearrange">reordenalos</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
gl: Se non pode atopar as opcións para un filtro en particular, comprobe en primeiro lugar que o ten activado en <a href="@url">ver lapela</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
gl: Debido ó flexible sistema de filtrado, pode atoparse con unha situación na que un filtro evite que outro faga o seu traballo. Por exemplo: unha palabra que se atope dentro dunha URL convirtese nun término do glosario, antes de que a URL se convirta nunha ligazón. Cando ocorre isto revise a orde na que se procesan os filtros.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
gl: Os filtros execútanse de arriba cara abaixo. Para cambiar a orde dos filtros, modifique os valores na columna <em>Peso</em>, o arrastre e solte na columna <em>Nome</em>, levando os filtros á unha nova posición na lista. (Arrastre un elemento premendo e mantendo premido o botón rato mentres retén un identificador de icona.) Lembre que os seus cambios non se gardaran ata que prema no botón <em>Gardar configuración</em> na parte inferior da páxina.

en: Allowed HTML tags: @tags
gl: Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
gl: 
    <p>Este sitio permite contido HTML. Aprender todo sobre HTML é una tarefa ardua e que mete medo, aprender a utilizar un número básico e realmente pequeno de «etiquetas» HTML é moi doado. Esta táboa fornece exemplos para cada unha das etiquetas que están activas no sitio.</p>
    <p>Para obter máis información, consulte as <a W3C href="http://www.w3.org/TR/html/">especificacións HTML</ a> ou empregue o seu motor de busca preferido para buscar outros sitios que traten sobre HTML.</ p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
gl: As anclas se usan para facer enlaces a outras páxinas.

en: Text with <br />line break
gl: Texto cun salto de liña <br />

en: Paragraph one.
gl: Parágrafo un.

en: Paragraph two.
gl: Parágrafo dous.

en: Strong
gl: Forte

en: Emphasized
gl: Enfatizado

en: Coded text used to show programming source code
gl: Texto codificado empregado para amosar código fonte de programación

en: Coded
gl: Codificado

en: Bolded
gl: Negriña

en: Italicized
gl: Cursiva

en: Superscripted
gl: Superíndice

en: <sup>Super</sup>scripted
gl: <sup>Super</sup>índice

en: Subscripted
gl: Subíndice

en: <sub>Sub</sub>scripted
gl: <sub>Sub</sub>índice

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
gl: <abbr title="Abbreviation">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
gl: <acronym title="Three-Letter Acronym">ATL</acronym>

en: Block quoted
gl: Bloque de cita

en: Quoted inline
gl: Citado en liña

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table cell
gl: Cela de táboa

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
gl: Lista ordenada - use o &tl;li&gt; para comezar cada elemento da lista

en: First item
gl: Primeiro elemento

en: Second item
gl: Segundo elemento

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
gl: As listas de definicións son similares a outras listas HTML. &lt;dl&gt; da comezo á lista de definicións, &lt;dt&gt; da comezo a cada termo definido e &lt;dd&gt; da comezo á descrición da definición.

en: First term
gl: Primeiro termo

en: First definition
gl: Primeira definición

en: Second term
gl: Segundo termo

en: Second definition
gl: Segunda definición

en: Subtitle three
gl: Subtítulo tres

en: Subtitle four
gl: Subtítulo catro

en: Subtitle five
gl: Subtítulo cinco

en: Subtitle six
gl: Subtítulo seis

en: Tag Description
gl: Descrición da Etiqueta

en: You Type
gl: O que se escribe

en: You Get
gl: O que se obtén

en: No help provided for tag %tag.
gl: No hai axuda dispoñible para a etiqueta %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
gl: 
    <p>Os caracteres menos habituais poden ser introducidos directamente sen problemas.</p>
    <p>Se atopa problemas, tente usar entidades de caracteres HTML. Un exemplo común é &amp;amp;, para o carácter &amp;. Ten unha lista completa das entidades HTML na páxina <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html"></a>. Algúns dos caracteres dispoñibles son:</p>

en: Character Description
gl: Descrición do carácter

en: No HTML tags allowed
gl: Non se permiten etiquetas HTML

en: Lines and paragraphs break automatically.
gl: Saltos de liña e parágrafo automáticos.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
gl: As liñas e os parágrafos son recoñecidos automaticamente. As etiquetas &lt;br /&gt; para o salto de liña e &lt;p&gt; e &lt;/p&gt; para abrir e pechar o parágrafo son inseridas automaticamente. Se os parágrafos non son recoñecidos, simplemente engada un par de liñas baleiras.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
gl: Os enderezos de páxinas web e os de correo electrónico son convertidos automaticamente en enlaces.

en: HTML filter
gl: Filtro HTML

en: HTML corrector
gl: Corrector HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
gl: Convirte saltos de liña en HTML (por exemplo, as etiquetas &lt;br&gt; e &lt;p&gt;).

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
gl: Cómo tratar as etiquetas HTML no contido aportado por usuarios. Se está definido como «Eliminar etiquetas non permitidas», as etiquetas perigosas son eliminadas (máis información abaixo).  Se está definido como «Conservar etiquetas», todas as etiquetas HTML son conservadas e presentadas tal e como foron tecleadas.

en: Display HTML help
gl: Amosar axuda de HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
gl: Se está activado, Drupal amosará axuda básica sobre HTML nos textos adicionais dos filtros.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
gl: Configura cómo se filtra o contido introducido polos usuarios, entre o que se inclúen as etiquetas HTML permitidas. Tamén permite a activación dos filtros proporcionados por outros módulos.

en: Compose tips
gl: Consellos para composición

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
gl: Xestiona o filtrado do contido para preparalo para ser amosado.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de fíos de discusion.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
gl: Descripción e instruccións para as discusións neste foro.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os foros son amosados en orde ascendente polo peso (os foros co mesmo peso amosaranse con orde alfabética)

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de foros relacionados.

en: Description and guidelines for forums within this container.
gl: Descripción e instruccións para os foros deste contenedor.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
gl: Os contenedores amosanse en orde ascendente por peso (contenedores co mesmo peso amosaranse nunha orde alfabética).

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
gl: O número de respostas que debe ter un debate que se considere "candente".

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
gl: Non hai nen contenedores nen foros. Pode engadilos nas páxina <ahref="%@container">engadir contenedor</a> ou <a href="@forum">engadir foro</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
gl: Os contenedores posicionanse normalmente no nivel superior (raíz), pero podense ubicar dentro de outros contenedores ou foros.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
gl: Os foros podense ubicar no nivel superior (raíz), ou dentro de outro contenedor ou foro.

en: When administering a forum, note that:
gl: Cando administres un foro, ten en conta que:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
gl: un tema do foro (e todos os seus comentarios) pode ser movido entre foros seleccionando un foro diferente cando se edita o tema.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
gl: seleccionando <em>So lectura</em> baixo os <em>Axustes dos comentario</em> cando se edita un tema do foro bloqueará (impedirá novos comentarios) o fío.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
gl: seleccionando <em>Desactivado</em> baixo os <em>Axustes de comentarios</em> cando se edita un tema do foro, ocultaranse todos os comentario existentes no fío, e impedirase a creación de novos comentarios.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler no manual el liña a entrada <a href="@forum">Módulo foro</a>.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
gl: Un <em>tema do foro</em> é o artigo inicial para un novo fío de discusión dentro dun foro.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
gl: Non ten autorización para publicar novos contidos no foro.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
gl: <a href="@login">Inicia sesión</a> para publicar novos contidos no foro.

en: delete own forum topics
gl: borrar os propios temas do foro

en: delete any forum topic
gl: borrar calquer tema do foro

en: edit any forum topic
gl: editar os propios temas do foro

en: Enables threaded discussions about general topics.
gl: Activa discusións en fío sobre temas xerais.

en: Translations may be provided by:
gl: As traduccións poden ser proporcionadas por:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
gl: traducir o texto orixinal empregado a interface web integrada non módulo localizacions, ou

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
gl: Se queres máis información, podes ler a entrada do manual en liña de <a href="@filter">Módulo Local</a>.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
gl: Os axustes da negociación de língua determinan a lingua coa que se presenta a páxina. As opcións dispoñíbeis son:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
gl: <strong>Ningunha.</strong> Empregase a língua predefinida para a presentación do sitio, a pesar de que os usuarios poden (de maneira opcional) seleccionar unha lingua preferida na páxina <em>A miña conta</em> (As preferencias de lingua dos usuarios usaranse para os correos-e do sitio, se están dispoñíbeis).

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
gl: <strong>Prefixo de ruta con regreso a idioma.</strong> O idioma de presentación é determinado examinando a ruta na busca dun código de idioma ou outra cadea personalizada que se corresponda co prefixo de ruta (se existe) especificado para cada idioma. Se non se identifica un prefixo apropiado, o idioma de despregue determínase a partir das preferencias de idioma do usuario, da páxina <em>A miña conta</em>, ou polas opcións de idioma do navegador. Se non se pode determinar un idioma de presentación, emprégase o idioma predeterminado.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
gl: Revisa a <a href="@languages">páxina de linguas</a> para máis informacion sobre engadir soporte para linguas adicionais.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
gl: Este bloque so é amosado se <a href="@languages"> hai coma mínimo dúas lingua activas</a> e <a href="@configuration">a negociación de língua</a> está establecida en algo diferente a <em>Ningunha</em>.

en: Built-in interface
gl: Interface integrado

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
gl: A lingua predefinida da conta para os correos-e, e lingua preferida para a visualización do sitio.

en: This account's default language for e-mails.
gl: A lingua predifinida da conta para os correos-e.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activa o soporte multilingue para este tipo de contido. Se está activado, engadirase un campo de selección de lingua ao formulario de edición, permitindoche seleccionar algunha das <a href="!languages">línguas activadas</a>. Se está desactivado, os novos artigos gardanse coa língua predefinida. O contindo xa existente non será afectado por cambiar esta opción.

en: administer languages
gl: administrar linguas

en: translate interface
gl: traducir interface

en: Configure languages for content and the user interface.
gl: Configura as linguas para o contido e a interface de usuario.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
gl: Traducir a interface integrada e opcionalmente outros textos.

en: !long-month-name January
gl: !long-month-name Xaneiro

en: !long-month-name February
gl: !long-month-name Febreiro

en: !long-month-name March
gl: !long-month-name Marzo

en: !long-month-name April
gl: !long-month-name Abril

en: !long-month-name May
gl: !long-month-name Maio

en: !long-month-name June
gl: !long-month-name Xuño

en: !long-month-name July
gl: !long-month-name Xullo

en: !long-month-name August
gl: !long-month-name Agosto

en: !long-month-name September
gl: !long-month-name Septembro

en: !long-month-name October
gl: !long-month-name Outubro

en: !long-month-name November
gl: !long-month-name Novembro

en: !long-month-name December
gl: !long-month-name Decembro

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
gl: Engade a xestión da funcionalidade de linguaxe e permite a traducción da interface de usuario a idiomas distintas do Inglés.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
gl: O modulo menú permite a creación automática de ligazóns de menú cos formularios de creación de contidos. A seguinte opción establece o menú no que unha nova ligazón e engadida de maneira predefinida.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
gl: Para máis información, mira a entrada do manual en liña <a href="@menu">Módulo menú</a>.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
gl: O menú de navegación está provisto por Drupal e é o menu principal interactivo para calquer sitio. Habitualmente este é o único menú que contén ligazóns personalizadas para usuario autentificados, e normalmente non é visíbel para usuarios anónimos.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
gl: As ligazóns principais empreganse normalmente como a capa da plantilla para amosar as seccións principais dun sitio. Unha representación típica das ligazóns principais podería ser unhas pestanas ao longo da parte superior.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
gl: As ligazóns secundarias empreganse normalmente para páxinas como notas legais, detalles de contacto, e outros elementos de navegación secundarios que xogan un rol inferior ás ligazóns principais

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
gl: Unha breve descripción deste tipo de contido. Este texto móstrase como parte da lista da páxina <em>crear contido</em>.

en: Submission form settings
gl: Axustes do formulario de envio

en: This content type does not have a title field.
gl: Este tipo de contido non ten un campo de título.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
gl: Para omitir o campo do corpo para este tipo de contido, elimine calquera texto e deixe o campo en blanco.

en: Workflow settings
gl: Opcións de fluxo

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
gl: O usuarios con permiso de <em>administrar nodos</em> poderán modificar estas opcións en cada caso.

en: The machine-readable name %type is already taken.
gl: O nome lexible pola máquina %type xa está asignado.

en: Added content type %name.
gl: Engadiuse o tipo de contido %name.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
gl: Se o sitio ten problemas cos permisos do contido, pode querer reconstruir a caché de permisos. As posibles causas para os problemas de permisos son a desactivación dos módulos ou os cambios na configuración dos permisos. Reconstruir implica eliminar tódolos privilexios do envío e reemplazalos polos permisos en base ós módulos e opcións actuais.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
gl: Estás seguro de que queres reconstruir os permisos no contido do sitio?

en: Demote from front page
gl: Quitar da páxina principal

en: language
gl: língua

en: An error occurred and processing did not complete.
gl: Aconteceu un erro e o proceso non se pudo copletar.

en: Show summary in full view
gl: Amosar o sumario na vista completa

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
gl: A versión recortada do seu envío amosa como se verá cando esté na páxina principal ou cando sexa exportado para distribución a outros sitios web.<span class="no-js"> Pode inserir o delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sen as comiñas) para especificar onde se ten que partir o envío.</span>

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
gl: Borrouse a revisión de %revision-date do @type %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
gl: Os permisos de acceso ao contidos teñen que ser reconstruidos.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
gl: Aínda que cada entrada no seu sitio é un nodo, cada entrada é tamén un <a href="@content-type">tipo de contido</a> particular. <a href="@content-type">Os tipos de contido</a> empréganse para definir as características dunha entrada, incluíndo o título e a descrición dos campos mostrados nas páxinas así como para editar as páxinas. Cada tipo de contido pode ter diferentes configuracións predeterminadas en <em>opcións de publicación</em> e outros controles de fluxo de traballo. De xeito predeterminado, os dous tipos de contido nunha instalación estándar de Drupal son <em>Páxina</em> e <em>Artigo</em>. Utilice a <a href="@content-type">paxina de tipos de contido</a> para engadir novos tipos de contido ou editar os existentes. Poden estar dispoñíbeis outros tipos adicionais de contido activando o núcleo adicional e/ou módulos colaborativos e personalizados.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@node">Módulo nodo</a> do manual en liña.

en: Read the rest of !title.
gl: Ler o resto de !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
gl: <h1 class="title">Benvido ao seu novo sitio web Drupal!</h1><p>Siga estes pasos para configurar e comezar a usar o seu sitio web:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
gl: <strong>Configure o seu sitio web</strong> Unha vez que acceda á sesión, vexa a <a href="@admin">sección de administración</a>, onde se pode <a href="@config">personalizar e configurar</a> todos os aspectos do seu sitio web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
gl: <strong>Active funcionalidade adicional</strong> Logo, pode visitar a <a href="@modules">lista de módulos</a> e activar características que se axusten ás suas necesidades específicas. Pode atopar módulos adicionais na <a href="@download_modules">sección de descarga de módulos de Drupal</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
gl: <strong>Comece a enviar contido</strong> Por último, pode <a href="@content">crear contido</a> para o seu sitio web. Esta mensaxe desaparece cando chegue un envío á páxina principal.

en: Rebuilding content access permissions
gl: Reconstruindo permisos de acceso ao contido

en: Content permissions have been rebuilt.
gl: Reconstruironse os permisos do contido.

en: View, edit, and delete your site's content.
gl: Ver, editar e borrar o contido da tua páxina.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
gl: Xestionar os envios por tipo de contido, incluindo os estados predefinidos, promoción á páxina principal, etc.

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
gl: Se queres máis información, podes ler a entrada do manual en liña de <a href="@handbook">Módulo OpenID</a>.

en: OpenID identities
gl: Identidades OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
gl: Permite ó usuarios acceder ó sitio empregando OpenID.

en: No URL aliases found.
gl: Non hai alias de URL dispoñibles

en: No URL aliases available.
gl: Non hai alias de URL dispoñibles.

en: Update alias
gl: Actualizar alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
gl: O alias %alias xa se está a usar nesta língua.

en: The alias has been saved.
gl: Gardouse o alias.

en: Filter aliases
gl: Filtrar alias

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
gl: O módulo path permítelle indicar alias para os URLs de Drupal. Esos alias melloran a lexibilidade das URLs para os usuarios e poden axudar a que os motores de búsqueda de internet indexen o contido de forma máis eficiente.  Pódese crear máis de un alias para a mesma páxina.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
gl: <p>Algúns exemplos de alias de URL:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; iniciar sesión</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; tenda</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; tenda/produtos/molinetes</li>
    <li>node/3 =&gt; contacto</li>
    </ul>

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña de <a href="@path">Módulo ruta</a>.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
gl: Insira a ruta que quere para crear o alias, seguido do nome do novo alias

en: The alias has been deleted.
gl: Borrouse o alias.

en: The path is already in use.
gl: A ruta xa está en uso.

en: URL aliases
gl: Alias de URL

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
gl: Para obter máis información, consulte a entrada do <a href="@php">módulo de PHP</a> do manual en liña.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
gl: Pode escribir código PHP. Debe incluir as etiquetas &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
gl: Usando código PHP personalizado

en: Notes:
gl: Notas:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
gl: Recorda comprobar cada línea buscando erros lóxicos e de sintaxe <strong>antes</strong> de gardar.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
gl: As sentezas debe estar correctamente finalizadas con punto e coma.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
gl: As variabeis globais usandas dentro do código PHP manteran os seus valores despois de que o teu script se execute.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
gl: Usa unha sentenza <code>print</code> ou <code>return</code> no teu código para amosar contidos.

en: PHP evaluator
gl: Evaluador de PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
gl: Executa un anaco de código PHP. O uso deste filtro debería estar restrinxido a administradores soamente!.

en: A !php-code input format has been created.
gl: Creouse o formato de entrada !php-code.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
gl: Permite que o código/anacos de PHP embebido sexan avaliados.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: O módulo de ping require unha <a href="@cron">tarefa de mantemento de cron</a> correctamente configurada.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
gl: Para obter máis información, consulte a entrada do <a href="@ping">módulo de Ping</a> no manual en liña.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
gl: Erro na notificación a pingomatic.com (sitio).

en: Total votes: @votes
gl: Total de votos: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
gl: O módulo poll pódese empregar para crear enquisas sinxelas para os usuarios do sitio. Unha enquisa é un simple cuestionario con varias opcións, que mostra os resultados acumulados das respostas da enquisa. Ter enquisas no sitio é una boa forma de obter unha información moi valiosa dos membros da comunidade.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@poll">Módulo enquisa</a> no manual en liña.

en: Most recent poll
gl: Enquisa máis recente

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
gl: Unha <em>enquisa</em> é unha pregunta cun conxunto de respostas posíbeis. Unha <em>enquisa</em>, unha vez creada, provee automáticamente dun proceso de reconto do número de votos recibidos por cada resposta.

en: Poll status
gl: Estado da enquisa

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
gl: Cando unha enquisa está pechada, os visitantes non poden votar nela.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
gl: Despois deste período, a enquisa péchase automaticamente.

en: Votes for choice @n
gl: Votos pola opción @n

en: Negative values are not allowed.
gl: Non se permiten os valores negativos.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
gl: O teu voto non puido ser rexistrado xa que non seleccionaches ningunha das opcións.

en: Add another choice
gl: Engadir outra opción

en: Vote count
gl: Reconto de votos

en: create poll content
gl: crear contido enquisa

en: delete own poll content
gl: eliminar os contidos das enquisas propias

en: delete any poll content
gl: eliminar calquera contido de enquisa

en: edit any poll content
gl: editar calquera enquisa

en: edit own poll content
gl: editar o contido das esquisas propias

en: Polls
gl: Enquisas

en: Profile fields have been updated.
gl: Actualizaronse os campos do perfil.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
gl: Non hai campos nesta categoría. Se unha categoría permanece valeira ao gardar, será borrada.

en: edit %title
gl: editar %title

en: add new %type
gl: engadir novo %type

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
gl: Unha lista de todas as opcións. Poña cada opción nunha liña separada. Exemplos de opcións son "vermello", "azul", "verde", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
gl: Campo oculto do perfil. Só poden acceder a el os administradores, os módulos e os temas.

en: Private field, content only available to privileged users.
gl: Campo privado, contido só dispoñible para usuarios con privilexios.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil pero non empregado nas páxinas con listas de membros.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
gl: Campo público, contido amosado na páxina do perfil e nas páxinas con listas de membros.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
gl: Os pesos definen a orde na que se amosan os campos do formulario. Os campos máis lixeiros "flotan" cara a parte superior da categoría.

en: Form will auto-complete while user is typing.
gl: O formulario é completado automaticamente mentres o usuario teclea.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
gl: Por seguridade desactivaraxe o auto-completado se o usuario non ten acceso aos perfís.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
gl: O nome de formulario especificado conten un ou máis carácteres ilegais. Non se permiten os espazos ou outros carácteres especiais, só os guións (-) e os guións baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome de formulario especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
gl: O nome da categoría especificado está reservado para o seu uso por Drupal.

en: The specified title is already in use.
gl: O título especificado xa está sendo usado.

en: The specified name is already in use.
gl: O nome especificado xa está sendo usado.

en: A hidden field cannot be required.
gl: Un campo oculto non pode ser obligatorio.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
gl: Un campo oculto non pode establecerse como visíbel no formulario de rexistro dos usuarios.

en: The field has been created.
gl: Creouse o campo.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
gl: Está seguro de que quere borrar o campo %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
gl: Esta acción non se pode desfacer. Se os usuarios introduciron valores neste campo no seu perfil, estas entradas tamén serán eliminadas. Se quere manter os datos introducidos polo usuario en vez de eliminar o campo, quizais queira <a href="@edit-field">editar este campo</a> e establecelo como campo oculto para que só sexa accesible a administradores.

en: The field %field has been deleted.
gl: Eliminouse o campo %field.

en: Profile field %field added under category %category.
gl: Campo de perfil %field engadido á categoría %category.

en: Profile field %field deleted.
gl: Campo do perfil %field borrado.

en: User list
gl: Lista de usuarios

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
gl: O módulo perfil permítelle definir campos personalizados (como país, nome, idade, ...) para ser modificados e amosados na sección <em>A miña conta</em>. Isto permite que o usuario dun sitio comparta máis información sobre si mesmo e poida axudar a outros sitios de comunidades a organizar aos seus usuarios usando información específica.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
gl: O seguintes tipos de campos poden ser engadidos a un perfil de usuario:

en: single-line textfield
gl: campo de texto dunha liña

en: multi-line textfield
gl: campo de texto de varias liñas

en: checkbox
gl: recadro de verificación

en: list selection
gl: lista de selección

en: freeform list
gl: lista libre

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña en <a href="@profile">Módulo perfil</a>.

en: Author information
gl: Información sobre o autor

en: Link to full user profile
gl: Ligazón ao perfil completo do usuario

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
gl: Seleccione qué campos do perfil quere mostrar no bloque. Só están dispoñibles os campos designados como públicos na <a href="@profile-admin">configuración de campos do perfil</a>.

en: View full user profile
gl: Ver o perfil completo do usuario

en: About %name
gl: Acerca de %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
gl: Poña cada elemento nunha liña aparte ou sepáreos por comas. Non se permite HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
gl: O valor proporcionado para %field non é unha URL válida.

en: Profile category autocomplete
gl: Autocompletado de categoría de perfil

en: Profile autocomplete
gl: Autocompletado de perfil

en: Supports configurable user profiles.
gl: Soporte para perfiles de usuario configurables.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
gl:  O índice de busca non se limpa, senón que é actualizado sistematicamente para reflecir a nova configuración. A busca seguirá traballando pero o novo contido non se indexará ata que todo o contido existente teña sido indexado de novo. Esta acción non se pode desfacer.

en: The index will be rebuilt.
gl: Reconstruirase o índice.

en: Indexing status
gl: Estado de indexación

en: Indexing throttle
gl: Regulación da indexación

en: Number of items to index per cron run
gl: Número de elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: Indexing settings
gl: Opcións de indexación

en: Minimum word length to index
gl: Lonxitude mínima da palabra a indexar

en: Simple CJK handling
gl: Xestión sinxela de CJK

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
gl: O módulo buscar engade a capacidade de buscar contido por palabras clave. A búsqueda soe ser a única forma práctica de atopar contido nun sitio grande e é útil para encontrar usuarios e envíos.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña en <a href="@search">Módulo buscar</a>.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: search content
gl: buscar contido

en: use advanced search
gl: usar búsqueda avanzada

en: administer search
gl: administrar a busca

en: Top search phrases
gl: Cadeas máis buscadas

en: Total page generation time
gl: Tempo total de xeración de páxina

en: Top pages in the past %interval
gl: Páxinas máis vistas no pasado %interval

en: unban
gl: readmitir

en: ban
gl: excluír

en: Top visitors in the past %interval
gl: Visitantes principais do último %interval

en: Top referrers in the past %interval
gl: Referentes principais no pasado %interval

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: As entradas do rexistro de acceso máis antigas (incluíndo as estadísticas de referentes) descartaranse automaticamente. (Require unha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a> correctamente configurada).

en: Increment a counter each time content is viewed.
gl: Incrementa un contador cada vez que se amosa o contido.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
gl: O módulo statistics mantén información de varias estatísticas de uso do sitio, incluindo o número de veces, e desde donde se ven os artigos. O módulo statistics é util para saber sobre como interactúan os usuarios entre si e co teu sitio, e é necesario para amosar determinados bloques de Drupal.

en: The statistics module provides:
gl: O módulo statistics provee:

en: Configuring the statistics module
gl: Configurando o módulo statistics

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada <a href="@statistics">Módulo estadísticas</a> do manual en liña.

en: This page displays the site's most recent hits.
gl: Esta páxina mostra os accesos máis recentes.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
gl: Esta páxina mostra tódolos referentes externos, ou referencia externas ao teu sitio web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
gl: Cando exclue a un visitante, evita que se poida acceder dende a sua dirección IP ó seu sitio. A diferenze bloquear un usuario, a expulsión dun visitante funciona incluso para os usuarios anónimos. O emprego máis habitual de este e para bloquear robots ou programas rastrexadores da web que consumen demasiados recursos.

en: Popular content
gl: Contido popular

en: How many content items to display in "all time" list.
gl: Cántos elementos de contido amosar na lista "sempre".

en: Today's:
gl: Hoxe:

en: All time:
gl: Sempre:

en: Last viewed:
gl: Vistos recentemente:

en: View pages that have recently been visited.
gl: Ver as páxinas recentemente visitadas.

en: View pages that have been hit frequently.
gl: Ver as páxinas frecuentemente visitadas.

en: Top visitors
gl: Visitantes principais

en: View visitors that hit many pages.
gl: Ver ós visitantes que visitan moitas páxinas.

en: Top referrers
gl: Referentes principais

en: View top referrers.
gl: Ver os referentes principais.

en: View access log.
gl: Ver o rexistro de acceso.

en: Track page visits
gl: Facer seguimento das visitas da páxina

en: Logs access statistics for your site.
gl: Rexistra estatísticas de acceso ao sitio web.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada <a href="@syslog">Módulo syslog</a> do manual en liña.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
gl: LOG_USER - Mensaxes a nivel de usuario. Use este para Windows.

en: Logs and records system events to syslog.
gl: Rexistra e garda os eventos de sistema no syslog.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
gl: Elixa qué tema deben mostrar as páxinas de administración. Se elixe "Opcións predefinidas do sistema", as páxinas de administración emplean o mesmo tema que o resto do sitio.

en: Shortcut icon
gl: Icona de acceso rápido

en: Logo image settings
gl: Configuración da imaxe do logotipo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
gl: Marca esta casilla se queres que o tema use o seu propio logotipo.

en: Shortcut icon settings
gl: Opcións de iconas de acceso rápido

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
gl: A icona de acceso rápido ou 'favicon' amósase na barra de enderezos e nos marcadores de case tódolos navegadores.

en: Use the default shortcut icon.
gl: Usar a icona de acceso rápido predefinida.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
gl: Marque aquí se quere que o tema empregue a icona de acceso rápido predefinido.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
gl: A ruta á imaxe que lle gustaría usar como icona de acceso rápido personalizada.

en: Upload icon image
gl: Subir imaxe da icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
gl: Se non ten acceso directo aos ficheiros do servidor, use este campo para cargar a icona de acceso rápido.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
gl: @module (<span class="admin-missing">non atopado</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
gl: Os seguintes módulos serán desinstalados completamente do seu sitio, e <em>todos os seus datos serán perdidos</em>!

en: Confirm uninstall
gl: Confirmar desinstalación

en: No modules selected.
gl: Ningún módulo seleccionado.

en: The selected modules have been uninstalled.
gl: Os módulos seleccionados foron desinstalados.

en: The name of this website.
gl: O nome deste sitio web.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
gl: O lema, eslogan ou frase vendedora do seu sitio (amosado frecuentemente xunto co título do sitio).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
gl: A misión ou declaración de intencións do seu sitio (amosada frecuentemente de forma destacada na páxina inicial).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '@path' é invalida ou non ten acceso a ela.

en: Write errors to the log
gl: Escribir os erros no rexistro

en: Write errors to the log and to the screen
gl: Escribir os erros no rexistro e na pantalla

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
gl: Indica onde se escriben os informes de erros en Drupal, PHP ou SQL. Nun servidor en produción, recoméndase que os erros se escriban unicamente no ficheiro de rexistro de erros. Nun servidor en probas, pode ser útil que sexan amosados pola pantalla.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
gl: O modo normal de caché é o aconsellado para a maioría dos sitios de drupal e non debe provocar ningún efecto colateral. O modo agresivo de caché provoca que Drupal evite a carga (init) y a descarga (exit) dos módulos activados cuando sirven como una caché de páxinas. Provoca un aumento del rendimiento, pero puede provocar efectos colaterales no deseados.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
gl: <strong class="error">Os seguintes módulos activos son incompatibles co modo de caché agresivo e poden non funcionar adecuadamente: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
gl: <strong class="ok">Actualmente, todos os módulos activos son compatibles coa política de caché agresiva.</strong> Por favor, teña en conta que se emprega unha caché agresiva e activa novos módulos, ten que volver a esta páxina para verificar a súa compatibilidade.

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
gl: Activar a caché ofrece un considerable aumento de rendemento. Drupal pode almacenar e enviar páxinas en caché como resposta ás peticións dos usuarios <em>anónimos</em>. Ó manter en caché unha páxina web, Drupal non tén que compoñer a páxina cada vez que alguén quere vela.

en: Caching mode
gl: Modo de caché

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
gl: Normal (recomendable en producción, sen efectos colaterais)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
gl: Agresivo (só para expertos, posibles efectos colaterais)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
gl: Nos sitios con tráfico alto pode ser necesario configurar un tempo de vida mínimo de caché. O tempo de vida mínimo de caché é o tempo mínimo que que debe transcurrir para que a caché se vacíe e se volva crear. Un temop de vida mínimo de caché alto ofrece un mellor rendemento, pero os usuarios tardan máis en acceder ó contido novo.

en: Page compression
gl: Compresión da páxina

en: Enabled (recommended)
gl: Activada (recomendado)

en: Bandwidth optimizations
gl: Optimizacións do ancho de banda

en: Optimize CSS files
gl: Optimizar os arquivos CSS

en: Clear cached data
gl: Limpar os datos da caché

en: Caches cleared.
gl: As caches foron limpadas.

en: Private - files are transferred by Drupal.
gl: Privado - os ficheiros son transferidos por Drupal

en: Select an image processing toolkit
gl: Seleccione un xogo de ferramentas de procesado de imaxes

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: User-configurable time zones
gl: Fusos horarios configurábeis polos usuarios

en: The first day of the week for calendar views.
gl: O primeiro día da semana para as vistas de calendario.

en: Formatting
gl: Formato

en: Short date format
gl: Formato curto de data

en: The short format of date display.
gl: O formato curto para amosar a data.

en: Custom short date format
gl: Formato corto da data

en: Medium date format
gl: Formato medio de data

en: The medium sized date display.
gl: O formato medio para amosar a data.

en: Custom medium date format
gl: Formato medio da data

en: Long date format
gl: Formato longo de data

en: Longer date format used for detailed display.
gl: Formato de data máis longo usado para unha visualización detallada.

en: Custom long date format
gl: Formato longo da data

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
gl: Antes de activar os URLs limpos, debe realizar unha proba para determinar se o seu servidor está configurado correctamente. Se podes ver de novo esta páxina despois de facer clic no enlace "Realizar a proba para URLs limpos", a proba tivo éxito e os botóns de radio de arriba deben estar dispoñibles. Se o que ocurre é que lle redirixe a un erro do tipo "Páxina non atopada", ten que cambiar a configuración do servidor. A <a href="@handbook">páxina do manual sobre URLs limpos</a> contén información adicional e tamén unha guía para solucionar erros.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
gl: <a href="@clean_url">Iniciar o test de urls limpas</a>.

en: Cron ran successfully.
gl: Cron executouse correctamente.

en: Cron run failed.
gl: Cron fallou na súa execución.

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
gl: O número de sentencias <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
gl: O número de sentencias <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
gl: Número de sentenzas <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
gl: Número de sentenzas <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
gl: O número de bloqueos de táboa.

en: The number of table unlocks.
gl: O número de desbloqueos de táboa.

en: Query performance
gl: Rendemento das consultas

en: The number of joins without an index; should be zero.
gl: O número de joins sen un índice; debería ser cero.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
gl: O número de joins sen índices que verifica o uso dos índices despois de cada fila; debe ser cero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
gl: O número de veces que se pode obter un bloqueo inmediatamente.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
gl: O número de veces que o servidor tivo que agardar por un bloqueo.

en: Query cache information
gl: Información da caché de consultas

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
gl: O caché de consultas MySQL pode mellorar o rendemento do seu sitio almacenando o resultado das consultas. Se posteriormente recíbese unha consulta idéntica, o servidor MySQL recupera o resultado da caché de consultas no lugar de volver analizar e a executar a consulta.

en: The number of queries in the query cache.
gl: O número de consultas na caché de consultas.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
gl: Número de veces que MySQL atopou resultados previos na caché.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
gl: Número de veces que MySQL engadiu a consulta na caché (fallos).

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
gl: Número de veces que MySQL ten que borrar as consultas dende a caché xa que se quedóu sen memoria. Idealmente debería ser cero.

en: No modules are available to uninstall.
gl: Non hai módulos dispoñibles para desinstalar.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
gl[0]: Debe activar o módulo @dependencies para instalar @module.
gl[1]: Debe activar os módulos @dependencies para instalar @module.

en: The system module provides:
gl: O módulo system provee:

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@system">Módulo sistema</a> no manual en liña.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
gl: Benvido á sección de administración. Aquí pode controlar como funciona o sitio.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
gl: Esta páxina amósalle todas as tarefas de administración dispoñibles para cada módulo.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
gl: Para cambiar a apariencia do sitio hai varias <a href="@themes">plantillas</a> dispoñíbeis.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
gl: Estas opcións controlan as opcións predefinidas de visualización para todo o sitio e para tódolos temas. A non ser que se alteren nun tema en concreto, son as opcións que se empregan.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
gl: O proceso de desinstalación borra tódolos datos relacionados co módulo. Para desinstalar o modulo, primeiro debes desactivalo. Non tódolos módulos admiten esta característica.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
gl: Seleccionar un tema diferente cambiará o aspecto do seu sitio.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
gl: Selecciona o teu fuso horario. As datas e horas que se amosen neste sitio web usarán este fuso horario.

en: Cannot use %author token in this context.
gl: O token %author non pode ser usado en este contexto.

en: access site reports
gl: acceder aos informes do sitio

en: select different theme
gl: seleccionar un tema diferente

en: administer files
gl: administrar ficheiros

en: Compact mode
gl: Modo compacto

en: By task
gl: Por tarefa

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
gl: Cambiar o tema que emprega o sitio ou permitir ós usuarios que o escollan.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
gl: Activar ou desactivar outros módulos para o seu sitio.

en: Logging and alerts
gl: Alertas e diario

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
gl: Escoller qué xogo de ferramentas de imaxes usar se ten instalado outros xogos ferramentas opcionais.

en: RSS publishing
gl: Publicación RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
gl: Configurar o número de elementos por fío e se os fíos deberían ser títulos/avances/texto completo.

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
gl: Desactivar o sitio para mantemento ou reactivalo.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
gl: Activar ou desactivar URLs limpas para o seu sitio.

en: Clean URL check
gl: Comrpbración das URLs limpas

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
gl: Obter un informe de estado sobre o funcionamento do seu sitio e calquera problema detectado.

en: -1 (Unlimited)
gl: -1 (Ilimitado)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
gl: A súa instalación de PHP é demasiado antiga. Drupal require polo menos PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
gl: <em>register_globals</em> está activado. Drupal require que se desactive esta directiva de configuración. O seu sitio non pode ser seguro cando <em>register_globals</em> está activado. O manual de PHP ten instrucións sobre <a href="http://php.net/configuration.changes">como cambiar os valores de configuración</a>.

en: Enabled ('@value')
gl: Activado ('@value')

en: PHP memory limit
gl: Límite de memoria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de instalación.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
gl: Considerar incrementar o límite de memoria de PHP a %memory_minimum_limit para prever erros no proceso de actualización.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
gl: Dependendo da túa configuración, Drupal pode funcionar con un límite de memoria de PHP de %memory_limit. De todas maneiras, se recomenda un límite de memoria de PHP de %memory_minimum_limit ou superior, especialmente se o teu sitio emprega modulo adicionais ou de terceiros.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
gl: Aumenta o límite de memoria editando o parámetro memory_limit no ficheiro %configuration-file e despois reinicia o teu servidor web (or ponte en contacto co teu administrador de sistemas ou co teu proveedor de hosting para obter asistencia).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
gl: Contacta co teu administrador de sistemas ou proveedor de hosting para poder incrementar o límite de memoria do PHP.,

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
gl: Mira <a href="@url">Requisitos de Drupal</a> para máis información.

en: Not protected
gl: Sen protexer

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
gl: O ficheiro %file non está protexido de modificacións o cal supón un risco de seguridade. Debes cambiar os permisos do ficheiro para que non sexa escribíbel.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@cron-handbook">configurando traballos de cron</a> no manual en liña.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
gl: Cron non foi executado. Por favor visita o <a href="@status"> informe de estado</a> para máis información.

en: Cron has not run.
gl: Non se executou cron.

en: Cron has not run recently.
gl: Non se executou cron recentemente.

en: Cron maintenance tasks
gl: Tarefas de mantemento de cron.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
gl: Pode <a href="@cron">executar cron manualmente</a>.

en: The directory %directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no cartafol %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
gl: É posíbel que teña que estabelecer o directorio correcto na <a href="@admin-file-system">páxina de configuración do sistema de ficheiros</a> ou cambiar os permisos do directorio actual, de xeito que se poida escribir nel.

en: Writable (<em>public</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>público</em> de descarga)

en: Writable (<em>private</em> download method)
gl: Pódese escribir (método <em>privado</em> de descarga)

en: Database updates
gl: Actualizacións da base de datos

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
gl: Algúns módulos teñen actualizacións do esquema da base de datos para instalar. Debería executar inmediatamente o <a href="@update">script de actualización da base de datos</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
gl: O script update.php é accesíbel para calquera sen comprobación da autentificación, esto constitue un risco de seguridade. Debes modificar o valor $update_free_access no settings.php a FALSE.

en: Access to update.php
gl: Acceso a update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
gl: As notificacións de actualizacións non están activa. É <strong>moi recomendábel</strong> que actives o módulo de estado das actualizacións desde a <a href="@module">páxina de administración de módulos</a> para manter o sitio actualizado ás últimas versión. Para máis información por favor,lee a <a href="@update">páxina do manual sobre o estado da actualización</a>.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
gl: O nome deste vocabulario, p.ex., <em>"Etiquetas"</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
gl: Instruccións a presentar ó usuario cando está a escoller un termo, p.ex., <em>"Introduza unha lista de palabras separadas por comas"</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
gl: Selecciona os tipos de contido que van a ser clasificados con este vocabulario.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
gl: Os termos son creados polos usuarios cado envien as publicacións, escribindo unha lista separada por comas.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
gl: Permite que os contidos teñan máis dun termo deste vocabulario (sempre certo para as marcas).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
gl: Débese seleccionar alomenos un termo deste vocabulario para enviar unha publicación.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
gl: Os vocabularios móstranse en orde ascendente polo seu peso.

en: Reset to alphabetical
gl: Restaurar a alfabético

en: Add term to %vocabulary
gl: Engadir termo a %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
gl: Unha descrición para o termo. Será amosada nas páxinas taxonomy/term en nas fontes RSS.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
gl: Sinónimos deste termo, un sinónimo por liña.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
gl: Os termos móstranse en orde ascendente polo seu peso.

en: Weight value must be numeric.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Set multiple term parents?
gl: Activar múltiples pais para cada termo?

en: Set multiple parents
gl: Actuvar múltiples pais

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
gl: Está seguro de querer restaurar o vocabulario %title á order alfabética?

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
gl: Restaurar o vocabulario %name á orde alfabética.

en: Auto-throttle on anonymous users
gl: Regulación automática para usuarios anónimos

en: Auto-throttle on authenticated users
gl: Regulación automática para usuarios autenticados

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
gl: %value non é unha opción válida para a regulación automática. Por favor, introduza un número positivo.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
gl: A regulación do control de conxestión pódese activar automaticamente cando o número de usuario anónimos ou autenticados que estén visitando o seu sitio exceda un umbral especificado.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada <a href="@throttle">Módulo regulador</a> do manual en liña.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
gl: O módulo regulador proporciona un mecanismo de control da conxestión que se axusta automaticamente aos picos de trafico entrate. Se o teu sitio está referenciado por un sitio web popular, ou experimenta un ataque de "Denegación de Servizo" (DoS, Denial of Servize), ou teu servidor web pode ser comprometido. O mecanismo de regulación empregase polos módulos para desactivar temporalmente as funcionalidades intensivas en CPU, aumentando o rendemento.

en: throttle
gl: regulación

en: Throttle: %message
gl: Regulador: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
gl[0]: 1 usuario accedendo ao sitio. Regulación activada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación activada.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
gl[0]: 1 invitado accedendo ao sitio. Regulación activada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación activada.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
gl[0]: 1 invitado accedendo ao sitio. Regulación desactivada.
gl[1]: %count invitados accedendo ao sitio. Regulación desactivada.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
gl: O módulo tracker mostra o contido engadido ou actualizado máis recentemente ó sitio web, permitindo que os usuarios poidan facer un seguimento das contribucións máis recentes de determinados autores.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada <a href="@filter">Módulo filtro</a> do manual en liña.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
gl: O módulo de traducción de contido permite que o contido sexa traducido en diferentes linguas. Traballando co <a href="@locale">módulo localización</a> (que xestiona as linguas activas e provee traduccións para a interface do sitio), o módulo de traducción de contido e a chave para crear e manter as traduccións do sitio.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
gl: Configurando a traducción do contido e os tipos de contido con traducción activada:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
gl: Asigna os permisos de <em>traducción do contido</em> aos roles de usuario apropiados na <a href="@permissions">Páxina de configuración de permisos</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
gl: Engade e activa as linguas desexadas na <a href="@languages">Páxina de configuración das linguas</a>.

en: Working with translation-enabled content types:
gl: Traballando con tipos de contidos coa traducción activada:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
gl: Usa a lista desplegábel de <em>Lingua</em> para seleccionar a lingua apropiada cando se cree ou edite un artigo.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
gl: A <a href="@content-node">Páxina de administración dos contidos</a> amosa a lingua de cada artigo, e tamén permite filtrar por lingua e o estado da traducción.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
gl: Usa o <a href="@blocks">bloque de cambio de lingua</a> que provee o módulo localización para permitir aos usuarios seleccionar unha lingua. Se está dispoñíbel, tanto a interface do sitio como o contido do sitio presentanse na lingua seleccionada.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do manual en liña <a href="@translation">Módulo traducción</a>.

en: Translation settings
gl: Configuración de tradución

en: Flag translations as outdated
gl: Marcar as traduccións como atrasadas

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
gl: Se fas un cambio significativo, o que implica que as traduccións debe ser actualizadas, podes etiquetar todas as traduccións deste artigo como atrasadas. Esto non cambiará calquera outra propiedade dos artigos, como o feito de que estén publicadas ou non.

en: This translation needs to be updated
gl: Esta tradución precisa ser revisada

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
gl: Cando esta opción este seleccionada, esta traducción debe ser actualizada porque o artigo fonte cambiou. Deseleciona cando a traducción esté outra vez ao día.

en: translate content
gl: traducir contido

en: Content translation
gl: Traducción do Contido

en: Allows content to be translated into different languages.
gl: Permite traducir o contido en distintas linguaxes.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
gl: Abaixo podes asignar accións para que se executen durante cada paso dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento de cron</a>.

en: Failed to fetch available update data
gl: Houbo un fallo ao obter os datos das actualizacións dispoñíbeis.

en: Unknown release date
gl: Data de liberación descoñecida

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
gl: Tentando obter información sobre todas as novas liberacións e actualizacións.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
gl: Non foi posíbel obter ningunha información sobre as actualizacións.

en: Last checked: @time ago
gl: Última comprobación: fai @time

en: Last checked: never
gl: Última comprobación: nunca

en: Includes: %includes
gl: Inclúe: %includes

en: Disabled modules
gl: Módulos desactivados

en: Disabled themes
gl: Temas desactivados

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
gl: Selecciona a frecuencia coa que queres que se comproben as novas versións dos teus módulos e temas instalados.

en: E-mail notification threshold
gl: Umbral da notificación de correo-e

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
gl: Podes elexir enviar correos-e so se unha actualización de seguridade está dispoñíbel, ou para ser informado de todas as versións novas. Se hai actualizacións dispoñíbeis para o núcleo de Drupal ou para calquera dos módulos e temas instalados, o teu sitio amosará unha mensaxe na páxina do <a href="@status_report">informe de estado</a>, e tamén amosará unha mensaxe de erro nas páxinas de administración se hai unha actualización de seguridade.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
gl: Aqui podes atopar información sobre as actualizacións dispoñíbeis para os teus módulos e temas instalados. Ten en conta que cada módulo ou tema é parte dun "proxecto", que pode ter ou non o mesmo nome, e pode incluir múltiples temas e módulos dentro de el.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
gl: Para extender a funcionalidade o para cambiar o aspecto dun sitio, hai numerosos <a href="@modules">módulos</a> e <a href="@themes">temas</a> contribuidos de terceiros.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
gl: Mira a páxina de <a href="@available_updates">actualizacións dispoñíbeis</a> para obter informacións dos módulos e temas instalados con novas versións liberadas.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
gl: O Módulo do estado das actualizacións comprobará periodicamente que haxa novas versións do software do teu sitio (inluindo módulos e temas contribuidos), e alertache de novas actualizacións dispoñíbeis.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
gl: O <a href="@update-report">informe de actualizacións dispoñíbeis</a> avisarache cando haxa novas versións dispoñíbeis para a descarga. Deberías axustar as opcións da frecuencia de comprobación das actualizacións e as notificacións na <a href="@update-settings">páxina de axustes do Módulo de estado das actualizacións

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
gl: Ten en conta que para proveer esta información, envianse estadísticas de uso anónimas a drupal.org. Se o desexas, podes desactivar o Módulo de estado das actualizacións na <a href="@modules">páxina de administración de módulos</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
gl: Para máis información, mirar a entrada <a href="@update">Módulo de estado das actualizacións</a> do manual en liña.

en: Module and theme update status
gl: Estado das actualizacións de módulos e plantillas

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
gl: Non hai información dispoñíbel sobre as novas versións dos modulos e temas instalados. Para comprobar as actualizacións, debes <a href="@run_cron">executar cron</a> ou realizar unha <a href="@check_manually">comprobación manual</a>. Ten en conta que comprobar as actualizacións dispoñibeis pode tomar moito tempo, por favor ten paciencia.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
gl: Hai actualizacións de seguridade dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte da seguridade do teu servidor, debes actualizar inmediatamente!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
gl: Hai actualizacións dispoñíbeis para un ou máis dos teus módulos ou temas. Para asegurarte do correcto funcionamento do teu sitio, debes actualizar o antes posíbel.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
gl: Obtén un informe de estado sobre todas as actualizacións dispoñíbeis dos teus módulos e temas instalados.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
gl: Comproba o estado das actualizacións de Drupal dispoñibles e os módulos e temas instalados.

en: Display attached files when viewing a post.
gl: Amosar os arquivos anexados cando se vexa o envio publicado.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
gl: O módulo upload permite que os usuarios podan cargar ficheiros no sitio. A capacidade para cargar ficheiros nun sitio é importante para os membros dunha comunidade que desexen compartir o seu traballo. Tamén é útil para os administradores que queiran manter os ficheiros cargados conectados con artigos.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
gl: Os usuarios con permiso para cagar ficheiros poden publicar adxuntos aos artigo. A carga de ficheiros podese activar para os tipos de contido desexados na páxina de axustes dos tipos de contido. Para cada rol de usuario pódese personalizar o tamaño do ficheiro a cargar, ou as dimensión máximas dos ficheiros de imaxe.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
gl: Se quere máis información, pode ler a entrada do <a href="@upload">Módulo Upload</a> no manual en liña.

en: User registration settings
gl: Configuración da alta de usuarios

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, pero se necesita a aprobación dun administrador.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
gl: Se esta caixa está activa, aos novos usuarios requeriráselle a validación das súas direccións de correo-e para iniciar sesión no sitio, e lle asignará unha contrasinal xerado polo sistema. Se está desactivada, os usuarios iniciarán sesión inmediatamente despois de rexistrarse, e deberán seleccionar as suas propias contrasinais durante o rexistro.

en: User registration guidelines
gl: Guías para a alta de usuarios.

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto mostrase por enriba do formulario de rexistro dos usuarios. É útil para proporcionar axuda e orientar ós usuarios.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
gl: Drupal envia correos-e sempre que novos usuarios se rexistren no sitio, e opcionalmente, tamén pode enviar notificacións aos usuarios despois de outras accións sobre as contas. As notificacións de correo-e poden ser personalizadas para axustarse ás necesidades específicas do teu sitio empregando un conxunto simple de plantillas de contido.

en: Welcome, new user created by administrator
gl: Benvido, novo usuario creado polo administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios creados polo administrador.

en: Welcome, no approval required
gl: Benvido, non é necesaria a aprobación

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
gl: Personalizar o a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Welcome, awaiting administrator approval
gl: Benvido, esperase a aprovación do administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Password recovery email
gl: Correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios que solicitan un novo contrasinal.

en: Account activation email
gl: Email de activación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando as contas son activada (cando un administrador activa unha conta dun usuario que xa se rexistrou, nun sitio onde a supervisión administrativa é necesaria).

en: Notify user when account is activated.
gl: Notificar ao usuario cando se active a conta.

en: Account blocked email
gl: O correo-e da conta está bloqueado

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se bloquean as súas contas.

en: Notify user when account is blocked.
gl: Notificar ao usuario cando a conta esté bloqueada.

en: Account deleted email
gl: Correo electrónico de eliminación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se eliminan as súas contas.

en: Notify user when account is deleted.
gl: Notificar ao usuario cando se borre a conta.

en: Signature support
gl: Soporte para sinaturas

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: The role has been renamed.
gl: O rol foi renomeado.

en: The role has been deleted.
gl: Borrouse o rol.

en: Matches any number of characters, even zero characters
gl: Concorda con calquera número de caracteres, incluso cero caracteres

en: The access rule has been saved.
gl: Gardouse a regra de acceso.

en: The access rule has been added.
gl: Engadiuse a regra de acceso.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
gl: Non se introduciu ningún valor. Introduza unha cadea de proba e volva a intentalo.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
gl: Escriba un nome de usuario para comprobar se será aceptado ou denegado.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
gl: Escriba un enderezo de correo-e para comprobar se será aceptado ou denegado.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
gl: Introduza o nome dunha máquina ou un enderezo IP para comprobar se se permite o acceso ou non.

en: The username %name is not allowed.
gl: O nome de usuario %name non está permitido.

en: The username %name is allowed.
gl: O nome de usuario %name está permitido.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
gl: O enderezo de correo-e %mail non está permitido.

en: The e-mail address %mail is allowed.
gl: O enderezo de correo-e %mail está permitido.

en: The hostname %host is not allowed.
gl: O nome da máquina %host non está permitido.

en: The hostname %host is allowed.
gl: O nome da máquina %host está permitido.

en: There are currently no access rules.
gl: Non hai ningunha regra de acceso.

en: %name is not allowed to request a new password.
gl: A %name non se lle permite solicitar un novo contrasinal.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
gl: Lamentablemente, non se recoñece %name nin como nome de usuario nin como enderezo de correo.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
gl: Enviáronselle máis instrucións ao seu enderezo de correo-e.

en: You must enter a username.
gl: Debe escribir un nome de usuario.

en: The username cannot begin with a space.
gl: O nome de usuario non pode comezar por un espazo.

en: The username cannot end with a space.
gl: O nome de usuario non pode rematar en espazo.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
gl: O nome de usuario non pode ter varios espazos seguidos.

en: The username contains an illegal character.
gl: O nome de usuario contén caracteres ilegais.

en: You must enter an e-mail address.
gl: Debe escribir un enderezo de correo-e.

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: Online users
gl: Usuarios conectados

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
gl: O nome %name está rexistrado usando un enrezo de correo-e reservado e polo tanto non pode iniciar sesión.

en: Signature settings
gl: Axustes das sinaturas

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
gl: A sinatura ten establecido un formato de entrada ao que non tes acceso. Cambiarase a un formato ao que teña acceso cando gardes esta páxina.

en: An administrator created an account for you at !site
gl: Un administrador creou unha conta para ti en !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
gl: !username,
    
    Grazas por rexistrarte en !site. A túa solicitude de creacion de conta encóntrase á espera de aprobación. Unha vez se aprobe, recivirás outro e-mail contendo información de como iniciar sesión, establecer o teu contrasinal e outros detalles.
    
    
    --  !site team

en: Replacement login information for !username at !site
gl: Información de remplazo de inicio de sesión para !username en !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
gl: !username,
    
    Realizouse unha petición de cambio de contrasinal para a túa conta de !site.
    
    Agora podes ingresar en !uri_brief facendo click nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no teu navegador:
    
    !login_url
    
    Este URL só é válido para iniciar sesión unha vez, polo que so se pode empregar nunha ocasión. Expirará un día despois e non pasará nada se non se usa.
    
    Despois de iniciar sesión, serás redirixido a !edit_uri, onde poderás cambiar o teu contrasinal.

en: Account details for !username at !site (approved)
gl: Detalles da conta para !username en !site (aprovado)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
gl: !username,
    
    A túa conta en !site foi activada.
    
    Agora podes iniciar sesión facendo click nesta ligazón ou copiándoa e pegándoa no teu navegador:
    
    !login_url
    
    Este URL só é válido para iniciar sesión unha vez, polo que so se pode empregar nunha ocasión.
    
    Despois de iniciar sesión, serás redirixido a !edit_uri, onde poderás cambiar o teu contrasinal.
    Este acceso só é válido por unha vez, polo que só pode ser usado unha vez.
    
    Despois de loguearse, serás redireccionado a !edit_uri así podes cambiar a túa contrasinal.
    
    Unha vez establecida a contrasinal, de aí en diante poderás loguearte a !login_uri usando:
    
    nome de usuario: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
gl: Detalles da conta para !username en !site (bloqueado)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
gl: !username,
    
    A túa conta en !site foi bloqueada.

en: Account details for !username at !site (deleted)
gl: Detalles da conta para !username en !site (borrado)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
gl: !username,
    
    A túa conta en !site foi eliminada.

en: Block the selected users
gl: Bloquear os usuarios seleccionados

en: Delete the selected users
gl: Eliminar os usuarios seleccionados

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
gl: O módulo usuario permite que os usuarios se rexistren, inicien e rematen a sesión. O rexistro permite aos usuarios poidan asignar o contido que creen coa sua conta e permite que se definan varios permisos para os seus roles. O módulo usuario provee os roles de usuarios que se definen permisos específicos permitindo que cada rol poida facer só o que o administrador queira. A cada usuario asignaraselle un ou máis roles. De forma predefinida, hai dous roles, <em>anonimo</em> - un usuario que non iniciou sesión e <em>autenticado</em> un usuario que ingresou correctamente e está autorizado.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
gl: Os usuarios poden empregar o seu propio nome ou xestionar e axustar algunhas opcións personais de configuración mediante a súa páxina individual <em>A miña conta</em>. Os usuarios teñen que identificarse suministrando ou ben un nome de usuario local e un contrasinal, ou a través do seu OpenID, un método opcional e seguro para iniciar sesión en moitos sitios da rede con ún único par nome de usuario, contrasinal. En algunhas configuración, os usuarios deben autentificarse empregando o nome de usuario e contrasinal de outro sitio Drupal, ou a través de outro mecanismo específico do sitio.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
gl: A un visitante que acceda ao teu sitio web asignaráselle unha ID única, ou ID de sesión, que se almacenará nunha cookie. A cookie non contén información persoal, pero actua como unha chave para obter información do sitio. Os usuarios deben ter as cookies activadas nos seus navegadores cando usen o sitio.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
gl: Para máis información, consulta a entrada <a href="@user">Módulo usuario</a> do manual en liña.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
gl: Esta páxina web permite ós administradores rexistrar novos usuarios. Os enderezos de correo-e e os nomes de usuario teñen que ser distintos.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
gl: Introduza un patrón sinxelo (pódese empregar "*" como comodín para as coincidencias) para buscar un nome de usuario ou enderezo de correo-e. Por exemplo, un pode buscar "ma" e Drupal pode devolver "manuel", "maria" e "manuela@exemplo.com".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
gl: Benvido a Drupal. Iniciaches sesión como usuario #1, o que che da control total sobre o teu sitio web.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
gl: </p><p> O teu contrasinal é <strong>%pass</strong>. Podes cambiar o teu contrasinal abaixo.</p>

en: New external user: %name using module %module.
gl: Novo usuario externo: %name usando o módulo %module.

en: Deleted user: %name %email.
gl: Usuario borrado: %name %email.

en: administer permissions
gl: administrar permisos

en: administer users
gl: administrar usuarios

en: change own username
gl: cambiar o nome do usuario

en: Edit role
gl: Editar rol

en: Access rules
gl: Regras de acceso

en: Chameleon
gl: Camaleón

en: Minimalist tabled theme with light colors.
gl: Tema minimalista baseado en táboas con cores lixeiros.

en: Boxy tabled theme in all grays.
gl: Tema baseado en táboas con tódolos grises.

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
gl: Tema baseado en táboas, multicolumna en tonos azuis e laranxa.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
gl: Perdeuse o ficheiro de tradución de JavaScript %file.js

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
gl: Os caracteres &lt;, &gt;, " e ' non están permitidos no campo de código de idioma.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
gl: Os caracteres &lt;, &gt;, " e ' non están permitidos no campo de nome de idioma en inglés.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
gl: Os caracteres &lt;, &gt;, " e ' non están permitidos no campo de nome nativo do idioma.
