Subscriptions (6.x-1.1) - en to hu translation catalogue (240 entries)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Hourly
hu: Óránként

en: Daily
hu: Napi

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: Number
hu: Szám

en: none
hu: nincs

en: Save
hu: Mentés

en: Visible
hu: Látható

en: Taxonomy settings
hu: Taxonómia beállításai

en: Omitted vocabularies
hu: Mellőzött szótárak

en: Notify poster of own posts
hu: A szerző értesítése a saját tartalmairól

en: Display watchdog entries for successful mailings
hu: Jelenítse meg a watchdog bejegyzéseket a sikeres levélküldésnél.

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Enables site settings for user subscriptions.
hu: A webhely beállításait alkalmazza a felhasználók feliratkozásaira.

en: content types
hu: tartalomtípusok

en: My subscriptions
hu: Saját feliratkozások

en: Your subscription was deactivated.
hu: A feliratkozás meg lett szüntetve.

en: There are no active categories.
hu: Nincs aktív kategória.

en: Your subscription was activated.
hu: A feliratkozás aktiválva lett.

en: thread
hu: szál

en: content type
hu: tartalomtípus

en: subscriptions
hu: feliratkozások

en: subscribe to content
hu: feliratkozás tartalomra

en: subscribe to taxonomy terms
hu: feliratkozás taxonómiakifejezésekre

en: subscribe to content types
hu: feliratkozás tartalomtípusokra

en: subscribe to blogs
hu: feliratkozás blogokra

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Load
hu: Betöltés

en: here
hu: ide

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: The user page of the recipient.
hu: A címzett felhasználói oldala.

en: The contact page of the sender.
hu: A feladó kapcsolatfelvételi oldala.

en: Mail settings
hu: E-mail beállítások

en: Interval
hu: Időköz

en: Content settings
hu: Tartalom beállításai

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: There are no available !subs_types.
hu: Nincsenek elérhető !subs_types.

en: Send interval
hu: Küldések gyakorisága

en: Role(s)
hu: Szerepkörök

en: Preferences
hu: Beállítások

en: On comments
hu: Megjegyzések beküldésekor

en: Queue
hu: Várólista

en: Site settings
hu: Webhely beállítások

en: Allows users to subscribe to taxonomy terms.
hu: Lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy taxonómia kategóriákra iratkozzanak fel.

en: Add subscription
hu: Feliratkozás hozzáadása

en: Auto-subscribe
hu: Automatikus feliratkozás

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: User defaults
hu: Felhasználó alapértelmezései

en: Run cron manually!
hu: A cront kézzel kell futtatni!

en: Keep showing the installation reminder above.
hu: Hagyja a telepítési emlékeztetőt felül.

en: Uncheck this box to permanently remove the reminder, if you have a reason for not enabling the standard selection of Subscriptions modules.
hu: A jelölés visszavétele tartósan kikapcsolja az emlékeztetőt. Akkor érdemes használni, ha indokolt fölülbírálni a <em>Subscriptions</em> moduljának alapbeállításait.

en: On&nbsp;updates
hu: Frissüléskor

en: On&nbsp;comments
hu: Hozzászóláskor

en: Your subscriptions were updated.
hu: A feliratkozások naprakészek.

en: Admin Information
hu: Adminisztrátori információ

en: The selected subscriptions will be given to <b>newly created</b> users.
hu: A kiválasztott feliratkozások érvényesek lesznek az <strong>újonnan létrehozott</strong> felhasználókra.

en: If a user has one or more roles assigned at creation time, then she will receive the additional subscriptions defined for these roles.
hu: Ha egy felhasználónak egy vagy több szerepköre van a létrehozás időpontjában, akkor a szerepkörök alapján is lesznek feliratkozásai.

en: Select the role to load or role(s) to save.
hu: Itt lehet kiválasztani a betöltendő vagy elmentendő szerepköröket.

en: Current subscriptions:
hu: Jelenlegi feliratkozások:

en: Note: The counts on this page may differ from the ones on the detail pages for various technical reasons.
hu: Megjegyzés: Különböző technikai okok miatt az itt látható számok eltérhetnek a részletes oldalakon látható számoktól.

en: The subtabs here under %User_defaults mirror those found at !My_account_Subscriptions, except that the fieldsets here come up already expanded. Please go there now and familiarize yourself with what's there!
hu: %User_defaults alatti alfülek hűen tükrözik a saját feliratkozások oldalán (!My_account_Subscriptions) lévőket, azzal a különbséggel, hogy itt a mezők kinyitva jelennek meg. Ajánlott megismerkedni az ott található tudnivalókkal.

en: The default settings that you define here are used for those users that haven't (yet) saved their own settings.
hu: Az alapértelmezés szerinti beállítások, amiket itt beállít, azoknál a felhasználóknál lesznek használva, akik még nem változtatták meg a saját beállításaikat.

en: Hide the %Overview page from your users
hu: @Overview lap elrejtése a felhasználók elől

en: If you hide this page, your users won't be able to change any of these settings. The default is OFF.
hu: A lap elrejtése esetén a felhasználók nem fogják tudni megváltoztatni ezeket a beállításokat. Alapértelmezésben ki van kapcsolva.

en: Auto-subscribe to new content
hu: Automatikus feliratkozás az új tartalmakra

en: Automatically subscribes you to items that you create.
hu: Feliratkoztatás a saját új tartalmakra.

en: Auto-subscribe to updated content
hu: Automatikus feliratkozás a frissült tartalmakra

en: Automatically subscribes you to items that you update (if you have that permission).
hu: Feliratkoztatás a saját frissített tartalmakra (jogosultság szükséges).

en: Auto-subscribe to comments
hu: Automatikus feliratkozás a hozzászólásokra

en: Automatically subscribes you to items that you comment on (or where you update a comment, if you have that permission).
hu: Feliratkoztatás új hozzászóláskor vagy meglévő hozzászólás frissítésekor (jogosultság szükséges).

en: Sends you notifications about your own posts (if you're subscribed).
hu: Feliratkozás esetén értesítést küld a saját tevékenységek alakulásáról.

en: Digest mode
hu: Összefoglaló mód

en: Merges your notifications into a single email, sent at the interval you specify.
hu: Az értesítéseket egyetlen levélbe sűríti, amelyet a felhasználó által megválasztott gyakorisággal küldi el.

en: The frequency of notifications; it may take longer, but notifications will not be sent more frequently than indicated.
hu: Az értesítések gyakorisága; tarthat hosszabb ideig is, de semmiképpen sem mennek ki gyakrabban az értesítések, mint az itt beállított értékek.

en: On updates
hu: Frissítéskor

en: Sends a notification when an item is updated.
hu: Akkor küld értesítőt, ha egy tétel frissült.

en: Sends a notification when an item receives a comment or reply.
hu: Akkor küld értesítést, amikor egy tételhez megjegyzést vagy választ küldenek be.

en: Any changes you make here will only apply to newly created subscriptions.
hu: Bármely változtatás csupán az új feliratkozásokra lesz érvényes.

en: Visibility of controls
hu: Megjelenítési beállítások

en: The control(s) mentioned below appear(s) as one or more columns<br /> a) in the %Subscribe subform of node pages and<br /> b) on the sibling subtabs of this %Overview page.<br /> After you have set your %Preferences right above, you may want to hide the corresponding column(s), if you never change those values anyway.
hu: Az alábbi vezérlők egy vagy több oszlopként jelennek meg<br />a) a tartalomoldalak %Subscribe alűrlapjain és<br />b) ezen %Overview oldal testvér fülein.<br />A saját %Preferences fenti beállítását követően az adott oszlopok véglegesen elrejthetőek.

en: Permanently hidden, except for the %preferences
hu: Rejtett, kivéve ezeknél: %preferences

en: Completely inaccessible to the user
hu: Teljesen elérhetetlen a felhasználó számára

en: Beyond defining the %Visible/%Hidden defaults for your users, you can
hu: A  %Visible/%Hidden alapértelmezéseken túl a felhasználók számára be lehet még állítani azt is, hogy

en: permanently hide the columns (and the corresponding visibility controls), so that the users cannot make them visible anymore (they can still change their %Preferences though), or
hu: az oszlopok (és a megfelelő láthatósági beállítások) tartósan rejtve maradjanak, így a felhasználók nem tudják ezeket később sem megjeleníteni (ugyanakkor még mindig megváltoztathatják a %Preferences beállításait), vagy

en: you can even hide the %Preferences, so that what you've set right above is cast in stone.
hu: elrejthetőek a %Preferences beállítási lehetőségeik is. Ezzel gyakorlatilag „kőbe lesznek vésve” a fenti beállítások.

en: Reset to site defaults
hu: Alapértelmezések visszaállítása

en: The site defaults were restored.
hu: Az alapértelmezett beállítások visszaállítása megtörtént.

en: Every line has the format of seconds|human readable text
hu: Minden sor a következő formátumban van: másodpercek|olvasható szöveg

en: Your subscription could not be activated.
hu: A feliratkozást nem sikerült aktiválni.

en: Your subscription could not be deactivated.
hu: Nem sikerült életbe léptetni a leiratkozást.

en: As soon as possible
hu: Amint lehet

en: Every 15 minutes
hu: 15 percenként

en: Every three hours
hu: Háromóránként

en: Note: For standard Subscriptions functionality you need to enable the following modules:
hu: Megjegyzés: a Feliratkozás szokványos működése érdekében az alábbi modulokat engedélyezni kell:

en: (requires !mail_edit for customizing the templates)
hu: (!mail_edit szükséges a sablonok testreszabásához)

en: !Subscriptions module
hu: !Subscriptions modul

en: You have !Subscriptions mail templates that were created under Drupal 5. Please import or remove these templates.
hu: A jelenlegi !Subscriptions levelezési sablonok még Drupal 5 alatt készültek. Ezeket a sablonokat vagy importálni, vagy törölni kell.

en: Language(s)
hu: Nyelv(ek)

en: Select all the language(s) into which to import the Drupal 5 !Subscriptions mail templates.<br />Note: After successful importing, the old templates are removed automatically.
hu: Itt lehet kiválasztani, mely nyelv(ek)re szeretnénk importálni a Drupal 5 !Subscriptions levelezési sablonokat.<br />Megjegyzés: A sikeres importálás után a régi sablonok automatikusan eltávolítja a rendszer.

en: Select at least one language to import into.
hu: Legalább egy importálandó nyelvet ki kell választani.

en: %language translation of %key cannot be imported because it's already defined.
hu: %key %language nyelvű fordítását nem lehet importálni, mert már létezik.

en: %language translation of %key has been imported.
hu: %key %language nyelvű fordítása sikeresen importálva lett.

en: %language translation of %key failed to import.
hu: %key %language nyelvű fordítása nem importálható.

en: [!site] !subs_type subscription for !name: !title
hu: [!site] !subs_type feliratkozások neki: !name: !title

en: | This is an automated message. Please do NOT reply to the sender address!
    | To manage your subscriptions go to
    | !manage_url
hu: Ezt az üzenetet egy automata küldi. Kérjük, senki NE válaszoljon a küldő címére!
    A feliratkozások kezeléséhez ide kell látogatni:
    !manage_url

en: | Greetings, !name.
    |
    | Your subscription on !site
    | notifies you of {{!is_new==0?:a new post:
    }}{{!is_updated==0?:an updated post:
    }}{{!is_old==0?:new comments:
    }}|
    {{!is_published==1?:| ***** This post is unpublished! *****
    }}{{!term_name==!term_name?:| Category: !term_name
    }}{{!sender_name==!sender_name?:| Author: !sender_name
    }}{{!sender_has_contact_page==0?:| Contact: !sender_contact_page
    }}| Title: !title
    {{!is_old==1?:
    !teaser
    
    }}| Link: !url
    | Direct unsubscribe link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments==1?!SEPARATOR!comments:}}!SEPARATOR!FOOTER
hu: | Kedves !name!
    |
    | !site -on tett feliratkozás miatt
    | értesítjük {{!is_new==0?:egy új hozzászólásról:
    }}{{!is_updated==0?:egy frissült hozzászólásról:
    }}{{!is_old==0?:új hozzászólásokról:
    }}|
    {{!is_published==1?:| ***** A tartalom nincs közzétéve! *****
    }}{{!term_name==!term_name?:| Kategória: !term_name
    }}{{!sender_name==!sender_name?:| Szerző: !sender_name
    }}{{!sender_has_contact_page==0?:| Kapcsolat: !sender_contact_page
    }}| Cím: !title
    {{!is_old==1?:
    !teaser
    
    }}| Link: !url
    | Közvetlen leiratkozó link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments==1?!SEPARATOR!comments:}}!SEPARATOR!FOOTER

en: | {{!comment_is_new==1?New:Updated}} {{!comment_is_published==1?:UNPUBLISHED }}comment:
    | Author: !comment_name
    | Title: !comment_title
    
    !comment_text
    
    | Link: !comment_url
hu: | {{!comment_is_new==1?Új:Frissült}} {{!comment_is_published==1?:NEM KÖZZÉTETT }}hozzászólás:
    | Szerző: !comment_name
    | Cím: !comment_title
    
    !comment_text
    
    | Link: !comment_url

en: [!site] Subscription Digest for !name
hu: [!site] Feliratkozási kivonat !name számára

en: | Greetings, !name.
    |
    | Your subscriptions on !site
    | notify you of the following changes since the previous digest:
    |
    !bodies!SEPARATOR!FOOTER
hu: | Kedves !name!
    |
    | A !site-on feliratkozott tartalom
    | a következőképpen változott az előző kivonat óta:
    |
    !bodies!SEPARATOR!FOOTER

en: {{!sender_name==!sender_name?:| Author: !sender_name
    }}| Title: !title
    {{!is_new==0?:!teaser
    }}| Link: !url
    | Direct unsubscribe link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments!=1?:!comments}}
hu: {{!sender_name==!sender_name?:| Szerző: !sender_name
    }}| Cím: !title
    {{!is_new==0?:!teaser
    }}| Link: !url
    | Közvetlen leiratkozó link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments!=1?:!comments}}

en: | Comment: !comment_title
hu: | Hozzászólás: !comment_title

en: (unavailable to regular users)
hu: (az átlagos felhasználók számára nem elérhet)

en: Remove subscription
hu: Feliratkozás törlése

en: administer user subscriptions
hu: feliratkozások adminisztrációja

en: subscribe to all content types
hu: feliratkozás az összes tartalomtípusra

en: Are you sure you want to unsubscribe?
hu: Biztosan törölhető a feliratkozás?

en: access
hu: hozzáférés

en: There are no active blogs.
hu: Nincs aktív blog.

en: The label for the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type.
hu: Az egyéni !content_type tartalomtípushoz definiált %fieldname CCK mezőhöz tartozó címke.

en: The value(s) of the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type, comma-separated.
hu: Az egyéni !content_type tartalomtípushoz definiált %fieldname CCK mező értékei vesszővel elválasztva.

en: The value(s) of the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type, newline-separated.
hu: Az egyéni !content_type tartalomtípushoz definiált %fieldname CCK mező értékei újsor karakterrel elválasztva.

en: Subscribe to this page
hu: Feliratkozás erre a lapra

en: To %type content
hu: %type tartalomra

en: To %type content by %name
hu: %type tartalomra %name alapján

en: Send subscriptions notifications
hu: Feliratkozási értesítések kiküldése

en: Subscriptions notifications are not sent for unpublished comments (except to users who have the %administer_comments permission), but when you change !Status to %Published, Subscriptions will send out "new" notifications, unless you suppress this here.
hu: Közzé nem tett megjegyzésekről nem lesz értesítő küldve, kivéve azokat a felhasználókat, akik rendelkeznek az %administer_comments jogosultsággal), de ha a !Status %Publishedre vált, akkor a feliratkozottak „új” értesítéseket fognak kapni, hacsak itt másképp nincs meghatározva.

en: Subscriptions notifications are not sent for unpublished comments, except to users who have the %administer_comments permission, and you can even suppress the latter here.
hu: A rejtett hozzászólásokhoz nincsenek kiküldve feliratkozási értesítések, kivéve azon felhasználóknál, akik rendelkeznek %administer_comments joggal, ez utóbbi azonban itt kikapcsolható.

en: You can suppress sending subscriptions notifications here; this option is not saved.
hu: A feliratkozási értesítések itt kikapcsolhatók, a beállítás nincs elmentve.

en: Unlisted content types
hu: Listázatlan tartalomtípusok

en: Select content types which should be <strong>removed from subscription listings</strong>.<br />The content may still be available for subscribing via different kinds of subscriptions, but subscribing by content type will be unavailable for the selected types.
hu: Itt lehet kiválasztani azokat a tartalomtípusokat, amelyeket <strong>el kell távolítani a feliratkozási listákról</strong>.<br />A tartalomra még mindig fel lehet iratkozni különböző formákban, de a tartalomtípusonkénti feliratkozás nem lesz elérhető a kiválasztott típusok esetében.

en: Blocked content types
hu: Zárolt tartalomtípusok

en: Select content types which should be <strong>completely unavailable for subscribing</strong>, i.e. content of the selected types will never trigger notifications for regular users.
hu: Itt lehet kiválasztani, mely tartalomtípusok legyenek <strong>teljesen elzárva a feliratkozás elől</strong>, vagyis a kiválasztott típusba tartozó tartalomtípusokról soha nem fognak értesítést kapni az egyszerű felhasználók.

en: The %permission permission grants normal access to unlisted and blocked content types; this is intended as an administrative function, and the content types and links will be marked with a '!symbol' symbol (and appear !red_ON like this !red_OFF in the case of blocked types).
hu: %permission hozzáférést biztosít a nem közzétett és zárolt tartalomtípusokhoz; ez adminisztratív funkció, és a  tartalomtípusok „!symbol” jellel lesznek megjelölve (és !red_ON lesznek mint ez: !red_OFF a zárolt típusoknál).

en: Blocked nodes
hu: Zárolt tartalmak

en: Enter the IDs of nodes that should be <strong>completely unavailable for subscribing</strong>, separated by spaces.
hu: Itt lehet megadni azoknak a tartalmaknak az azonosítóját, amelyek <strong>egyáltalán ne legyenek elérhetőek a feliratkozás számára</strong>. A tételeket szóköz válassza el.

en: Static content
hu: Statikus tartalom

en: Static content types
hu: Statikus tartalomtípusok

en: Select content types which do not change nor receive comments and thus should not have the %option option.
hu: Itt lehet kiválasztani azokat a tartalomtípusokat, amelyek nem változnak vagy nem kapnak megjegyzéseket, ezért nem érdemes náluk elérhetővé tenni %option lehetőséget.

en: Avoid empty %Subscribe links
hu: Üres %Subscribe hivatkozások elkerülése

en: Nodes of %Static_content_types may end up with no %Subscribe options at all. Turn this option on to avoid displaying %Subscribe links in this case. The default is OFF, because this option causes processing overhead for each node view operation.
hu: %Static_content_types tartalmaknak esetleg egyáltalán nem lesznek %Subscribe lehetőségei. A lehetőség bekapcsolásával el lehet kerülni a %Subscribe hivatkozások megjelenését ebben az esetben. Alapértelmezés szerint ki van kapcsolva, mert ez a lehetőség jelentős feldolgozást jelent minden tartalomnézeti művelet esetén.

en: Generate the %full_node variable
hu: %full_node változó előállítása

en: Generating this variable causes considerable overhead even if it's not used, and <strong>it may even cause errors</strong>, depending on the !content_type! Default is OFF.
hu: Ezen változó generálása számottevő többletterhelést okoz még használaton kívül is, és mivel <strong>akár hibákat is okozhat<strong> !content_type beállításától függően, ezért alapértelmezetten ki van kapcsolva.

en: Enter a series of numbers, separated by spaces.
hu: Itt szóközzel elválasztott számsorokat lehet bevinni.

en: There are no subscribed pages.
hu: Nincsen feliratkozott oldalak.

en: This !content_type is blocked.
hu: Ez a !content_type blokkolva van.

en: Notifications for %type !content_type subscriptions
hu: Értesítések a %type !content_type feliratkozásokhoz.

en: The name of the comment author.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: The body text of the comment.
hu: A hozzászólás törzs szövege.

en: The direct URL of the comment.
hu: A hozzászólás közvetlen URL-je.

en: The type of comment notification: 1 = new comment, 0 = updated comment.
hu: Az értesítés típusa: 1 = új hozzászólás, 0 = frissült hozzászólás.

en: The comment publication state: 1 = published, 0 = unpublished.<br />(Unpublished comments are sent to users with the %administer_comments permission only.)
hu: Hozzászólás állapota lehet 1 (közzétett) vagy 0 (rejtett).<br />(Csak %administer_comments joggal rendelkező felhasználóknak lesznek elküldve a rejtett hozzászólások.)

en: The user can unsubscribe by clicking this link.
hu: A felhasználó erre a hivatkozásra kattintva iratkozhat le.

en: The name of the sender (if the sender is visible).
hu: A küldő neve (ha a küldő látható).

en: The user page of the sender (if the sender is visible).
hu: A feladó saját oldala (ha a feladó látható).

en: The sender's contact setting: 1 = contact form enabled, 0 = disabled.
hu: A küldő kapcsolat beállításai: 1 = kapcsolatfelvételi űrlap elérhető, 0 = kikapcsolva.

en: The type of the subscription, like '!thread' or '!category'.
hu: A feliratkozás típusa, például „!thread” vagy „!category”.

en: The type of the node, like '!forum' or '!story'.
hu: A tartalom típusa, például „!forum” vagy „!story”.

en: The title of the subscriptions item.
hu: A feliratkozási elem címe.

en: An excerpt of the subscriptions item.
hu: A feliratkozott elem egy kivonata.

en: The body of the subscriptions item.
hu: A feliratkozott elem törzse.

en: The full node as it appears on the website (must be specifically enabled !here).
hu: A teljes tartalom ahogy megjelenik a weboldalon (kifejezetten be kell, hogy kapcsolva legyen itt: !here).

en: The URL of the item.
hu: Az elem webcíme.

en: The type of notification: 1 = new item, 0 = otherwise.
hu: Az értesítés típusa: 1 = új elem, 0 = egyébként.

en: The type of notification: 1 = updated (possibly new and already updated) item, 0 = otherwise.
hu: Az értesítés típusa: 1 = frissült (új, vagy esetleg már frissült) elem, 0 = egyébként.

en: The type of notification: 1 = neither new nor updated item, 0 = otherwise.
hu: Az értesítés típusa: 1 = se nem új, se nem frissült elem, 0 = egyébként.

en: The publication state: 1 = published, 0 = unpublished.<br />(Unpublished nodes are sent to users with the %administer_nodes permission only.)
hu: Az értesítés állapota lehet 1 (közzétett) vagy 0 (rejtett).<br />(Csak %administer_nodes joggal rendelkező felhasználóknak lesznek elküldve a rejtett tartalmak.)

en: The comments state: 1 = comments are available in !comments, 0 = no comments.
hu: Az értesítés állapota: 1 = hozzászólások elérhetőek itt: !comment, 0 = nincsenek hozzászólások.

en: One or more comments if available, otherwise empty.
hu: Egy vagy több hozzászólás, ha elérhető, egyébként üres.

en: The rendering of the comments is defined by the template below.
hu: A hozzászólások megjelenítése a lenti sablon alapján.

en: The rendering of the comments is defined by the !link.
hu: !link alapján a hozzászólások mutatása.

en: comment templates
hu: hozzászólások sablonjai

en: The body of each comment.
hu: Minden hozzászólás törzse.

en: Comment separator
hu: Hozzászólás-elválasztó

en: The separator between comments (if needed).
hu: Az elválasztó a hozzászólások között (ha kell).

en: Your installation returns %url as the base URL of the site. This is probably not what you want, and it can usually be fixed by setting the %variable variable in your %file file.
hu: Jelen telepítés %url URL-t ad vissza a webhely kiinduló címeként, de ez valószínűleg nem megfelelő. %file fájlban lévő %variable változó megváltoztatásával viszont általában ki lehet kijavítani.

en: Clear this field to use the default site e-mail address.
hu: A webhely alapértelmezett e-mail címének használatához ki kell üríteni ezt a mezőt.

en: E-mail name
hu: E-mail tulajdonos neve

en: Logs successful mailings to the watchdog log.  Default is ON, but with many subscribers this will generate a huge number of log entries.
hu: Naplózza a sikeres levélküldéseket a watchdog naplóba. Alapértelmezetten bekapcsolva, de sok feliratkozónál hatalmas számú naplóbejegyzést generál.

en: Logs the mailing counts, time spent, and size of the remaining queue to the watchdog log.  This is valuable information for estimating the load on the cron job and on your mail server.  Default is ON.
hu: Naplózza a levélküldések számát, eltelt időt, és a hátralévő sor méretét a watchdog naplóban. Ez egy értékes információ az időzített feladat és a levelező szerver terheltségének becslésére. Alapértelmezetten bekapcsolva.

en: Digest subscriptions notifications
hu: Kivonatolt feliratkozások értesítései

en: The digested items (separated by a separator), as defined below:
hu: A kivonatolt elemek (elválasztva), a lentiek szerint:

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: Name of the recipient.
hu: A címzett neve.

en: The URL where the user can manage her subscriptions.
hu: A webcím, ahol a felhasználó kezelheti az feliratkozásait.

en: Digest subject
hu: Kivonat tárgya

en: Digest body
hu: Kivonat törzse

en: Digest item
hu: Kivonatolt elem

en: Digest item comment
hu: Kivonatolt elem hozzászólása

en: The comments inside a digest item body.
hu: A hozzászólások a kivonatolt elem testében jelennek meg.

en: Digest item separator
hu: Kivonatolt elemek elválasztása

en: The separator between digest items (if needed).
hu: Az elválasztó a kivonatolt elemek között (ha szükséges).

en: notification for @name at @to
hu: értesítést kap: @name itt: @to

en: error mailing notification for @name at @to
hu: @name @to címére értesítés küldése során hiba történt

en: To content in %term
hu: %term szóban lévő tartalmakra

en: To content in %term by %name
hu: %term szóban lévő %name nevű tartalomra

en: Restricted vocabularies
hu: Korlátozott szótárak

en: Select vocabularies for which only the subscribed terms should be listed on the %Subscriptions | %Categories page.<br />This helps to reduce the size of the listing, especially for free-tagging vocabularies with large numbers of terms.
hu: Kiválaszthatóak azok a szótárak, amelyekből csak a feliratkozott szavak fognak látszani a webhely %Subscriptions | %Categories oldalán.<br />Ez segít csökkenteni a lista méretét, főleg a szabadszavasan címkézett, ezért sok kifejezést tartalmazó szótáraknál.

en: Select vocabularies which should be <strong>omitted</strong> from subscription listings; this means the terms of those vocabularies will be unlisted, i.e. they will be removed from subscription listings.<br />The content may still be available for subscribing via different kinds of subscriptions, but subscribing by category will be unavailable for the terms in the selected vocabularies.
hu: Kiválaszthatóak a <em>mellőzött</em> szótárak, amelyeknek a kifejezései nem lesznek megjelenítve a feliratkozási listákban.<br />A tartalmakra továbbra is fel lehet iratkozni más módokon, de a kategória szerinti szavakra való feliratkozás nem lesz elérhető.

en: category groups
hu: kategóriák csoportjai

en: This is a restricted category group; only subscribed categories show up in this list.<br />To subscribe to a category in this group, go to a post in that category and subscribe from there.
hu: Ez egy korlátozott kategóriacsoport, ezért csak feliratkozott kategóriák jelennek meg a listában.<br />Egy csoportbeli kategóriára való feliratkozás egy azon belüli tartalom oldalán lehetséges.

en: Notifications for %Categories subscriptions
hu: %Categories kategóriákra való feliratkozások értesítései

en: The name of the term/category/tag/forum/etc.
hu: A szó/kategória/tag/fórum/stb. neve.

en: Subscriptions interface
hu: Feliratkozások felülete

en: Receive notifications about changes and/or comments to this page (and possibly similar pages).
hu: Értesítések küldése az ezen oldalon (és esetleg hasonlókon) történt változásokról és/vagy hozzászólásokról.

en: The master checkboxes on the left turn the given subscription on or off. Depending on the setup of the site, you may have additional options for active subscriptions.
hu: A fő jelölőnégyzet a bal oldalon be- vagy kikapcsolja az adott feliratkozást. A webhely beállításaitól függően további lehetőségek is elérhetőek lehetnek az aktív feliratkozásokhoz.

en: Node form position
hu: Tartalom űrlap helyzete

en: Fieldset above node links (and comments)
hu: Mező a tartalom linkek (és hozzászólások) felett

en: Fieldset in %block block (below the comments)
hu: %block blokkban a mezőcsoport (a hozzászólások alatt)

en: How to display the subscriptions sub-form on node pages.  Default is the first option.<br />To use the block, <b>you must enable the block</b> !here; put it into the %content region and set the %block_title to !none.
hu: Hogyan jelenjen meg a feliratkozások-alűrlap a tartalom oldalakon. Az első lehetőség az alapértelmezett. <br />A blokk használatának menete: 1. !here helyen <em>engedélyezés</em>, 2. %content régióba állítása, 3. %block-title blokkcím beállítása !none értékre.

en: Node form visibility
hu: Tartalom űrlap láthatósága

en: Always display the fieldset
hu: Mindig mutassa a mezőcsoportot

en: Display only a @subscribe link that makes the fieldset visible
hu: Csak egy @subscribe hivatkozás megjelenítése, ami láthatóvá teszi a mezőcsoportot

en: What to display.  Default is the first option.
hu: Mi jelenjen meg. Az első lehetőség lesz az alapértelmezett.

en: Expand the node form fieldset
hu: Tartalom űrlap mezőcsoportjának kibontása

en: Displays the fieldset with the node page subscriptions sub-form in expanded state.  Default is OFF.
hu: A tartalomoldalak feliratkozási alűrlapjainak megjelenítése kibontott állapotban. Alapértelmezés szerint kikapcsolva.

en: Note: Our <b>favorite display settings</b> are the exact opposites of the defaults, but we chose the defaults, because they work without enabling the Subscriptions block.
hu: Megjegyzés: Saját <em>kedvenc megjelenítési beállításaink</em> pontosan az ellentétei az alapértelmezetteknek, mégis ez utóbbiakat választjuk, mert azok a Subscriptions blokk bekapcsolása nélkül is működnek.

en: Show 'by author' subscriptions options
hu: A „szerzőre” való feliratkozási lehetőségek mutatása

en: If you don't want your users to subscribe 'by author', then turn this off.  Default is ON.
hu: A „szerzőre” való feliratkozás lehetősége itt kapcsolható ki. Alapértelmezés szerint bekapcsolva.

en: The basic Subscriptions framework.
hu: Az alap <em>Subscriptions</em>-keretrendszer.

en: Blog Subscriptions UI
hu: Blogok feliratkozási felülete

en: Provides a separate blogs subscriptions page.
hu: Egy külön feliratkozási oldalt nyújt a blogokhoz.

en: CCK Fields
hu: CCK mezők

en: Provides CCK field data as mail variables.
hu: Elérhetővé teszi a CCK mező adatokat levél változókként.

en: Content Subscriptions
hu: Előfizetés tartalmakra

en: Allows users to subscribe to nodes.
hu: Lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy tartalmakra iratkozzanak fel.

en: Subscriptions Mail
hu: <em>Subscriptions</em> Mail

en: Sends out mails with drupal_mail, customizable with the separate mail_edit module.
hu: A drupal_mail modullal küld e-maileket, amik testreszabhatók a különálló mail_edit modullal.

en: Taxonomy Subscriptions
hu: Taxonómia kategória feliratkozások

en: Provides a UI to Subscriptions.
hu: Grafikus felületet nyújt a <em>Subscriptions</em> modulhoz.

en: Maximum number of notifications to send per cron run
hu: Kiküldött értesítések száma cron futtatásonként
