Subscriptions (6.x-1.3) - en to bg translation catalogue (274 entries)

en: Remove
bg: Премахни

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Unsubscribe
bg: Прекрати абонамента

en: Categories
bg: Категории

en: Overview
bg: Обзор

en: Links
bg: Връзки

en: Hourly
bg: На всеки час

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: Number
bg: Число

en: none
bg: не

en: Import
bg: Импортирай

en: Save
bg: Запази

en: Visible
bg: Видим

en: Taxonomy settings
bg: Настройки на речника

en: Omitted vocabularies
bg: Пропуснати речници

en: Notify poster of own posts
bg: Изпращай известия за собствените постове

en: Display watchdog entries for successful mailings
bg: Покажи записите за следене на успешно изпратените известия

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: Enables site settings for user subscriptions.
bg: Разреши достъп до настройките за потребителските абонаменти.

en: content types
bg: типове съдържание

en: My subscriptions
bg: Моите абонаменти

en: Your subscription was deactivated.
bg: Вашият абонамент беше деактивиран.

en: There are no active categories.
bg: Няма активни категории.

en: Your subscription was activated.
bg: AbonВашият абонамент беше активиран.

en: thread
bg: дискусия

en: content type
bg: тип на съдържание

en: subscriptions
bg: абонаменти

en: subscribe to content
bg: абонирай се за съдържание

en: subscribe to taxonomy terms
bg: абонирай се за изрази в речника

en: subscribe to content types
bg: абонирай се за различни типове съдържание

en: subscribe to blogs
bg: абонирай се за блогове

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Load
bg: Зареди

en: here
bg: Тук

en: Note
bg: Бележка

en: Hidden
bg: Скрит

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: The user page of the recipient.
bg: Потребителската страница на получателя.

en: The contact page of the sender.
bg: Страницата с контактна информация на изпращача.

en: Mail settings
bg: Настройки на пощата

en: Interval
bg: Интервал

en: Content settings
bg: Настройки на съдържанието

en: Subscription
bg: Абонамент

en: There are no available !subs_types.
bg: Няма налични подкатегории !subs_types.

en: Send interval
bg: Интервал на получаване

en: Role(s)
bg: Ниво/а на достъп

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: On comments
bg: При публикуване на коментар

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: Site settings
bg: Настройки

en: Allows users to subscribe to taxonomy terms.
bg: Тази опция разрешава на потребителите да се абонират за различни изрази от речника.

en: Add subscription
bg: Добави абонамент

en: Subscriptions UI
bg: Потребителски интерфейс на абонаментите

en: Auto-subscribe
bg: Автоматично абониране

en: Comment body
bg: Текст на коментара

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: User defaults
bg: Стойности по подразбиране за потребителите

en: Run cron manually!
bg: Изпълни задачата с отложен старт ръчно!

en: Keep showing the installation reminder above.
bg: Пордължавай да показваш напомнянето за инсталация.

en: Uncheck this box to permanently remove the reminder, if you have a reason for not enabling the standard selection of Subscriptions modules.
bg: Размаркирай за да премахнеш напомнянето перманентно, ако стандарната селекция на модула за абонамент няма да бъде активирвана.

en: On&nbsp;updates
bg: При наличие на обновления

en: On&nbsp;comments
bg: При наличие на коментари

en: Your subscriptions were updated.
bg: Вашият абонамент беше обновен.

en: Admin Information
bg: Информация за администратора

en: The selected subscriptions will be given to <b>newly created</b> users.
bg: Избраните абонаменти ще бъдат активирани за <b>новосъздадените</b> потребители.

en: If a user has one or more roles assigned at creation time, then she will receive the additional subscriptions defined for these roles.
bg: Ако даден потребител има различни нива на достъп, ще получи автоматичен абонамент за всяко едно от теси нива на достъп.

en: Select the role to load or role(s) to save.
bg: Избери ниво на достъп или нива на достъп, които да бъдат активирани.

en: Current subscriptions:
bg: Текущи абонаменти:

en: The master checkboxes on the left turn the given subscription on or off. Click and Shift-click to turn a range of subscriptions on or off.
bg: Полетата за маркиране пред абонаментите служат за активиране и деактивиране на съответните абонаменти. За да маркирате няколко абонамента кликнете пред първия и с натиснат бутон Shift кликнете на последния.

en: Depending on the setup of the site, you may have additional options for active subscriptions.
bg: В зависимост от настройките на сайта е възможно да имате допълнителни опции за активиране на абонаментите.

en: Note: The counts on this page may differ from the ones on the detail pages for various technical reasons.
bg: Зажбележка: Посочения брой на тази страница може да се различава от броя на детайлните страници по различни технически причини.

en: The subtabs here under %User_defaults mirror those found at !My_account_Subscriptions, except that the fieldsets here come up already expanded. Please go there now and familiarize yourself with what's there!
bg: Подразделите в %User_defaults съвпадат с тези в !My_account_Subscriptions, с изключение на това, че тук полетата са разширени. Моля посетете !My_account_Subscriptions и се запознайте с неговото съдържание!

en: The default settings that you define here are used for those users that haven't (yet) saved their own settings.
bg: Настройките по под разбиране, които дефинирате тук ще бъдат използвани от всички потребители, които все още не са задали свои настройки.

en: Hide the %Overview page from your users
bg: Скрий възможността за %Преглед от потребителите.

en: If you hide this page, your users won't be able to change any of these settings. The default is OFF.
bg: Ако скриете тази страница, вашите потребители няма  да имат възможност да променят настройките описани тук. По подразбиране - ИЗКЛЮЧЕНО

en: Auto-subscribe to new content
bg: Автоматичен абонамент за новото съдържание

en: Automatically subscribes you to items that you create.
bg: Автоматично ви абонира за съдържанието, което сте създали.

en: Auto-subscribe to updated content
bg: Абонирай автоматично за ново съдържание

en: Automatically subscribes you to items that you update (if you have that permission).
bg: Автоматично ви абонира за съдържанието, което сте обновили (ако имате права за обновяване)

en: Auto-subscribe to comments
bg: Абонирай автоматично за коментарите

en: Automatically subscribes you to items that you comment on (or where you update a comment, if you have that permission).
bg: Автоматично ви абонира за съдържание, към което сте оставили коментар  (или където сте редактирали коментари, ако имате права за това)

en: Sends you notifications about your own posts (if you're subscribed).
bg: Изпраща известие за вашите собствени постове (ако сте абонирани).

en: Digest mode
bg: Режим - резюме

en: Merges your notifications into a single email, sent at the interval you specify.
bg: Събира всички известия в общ e-mail, който се изпраща на предварително зададен от вас интервал

en: The frequency of notifications; it may take longer, but notifications will not be sent more frequently than indicated.
bg: Честота на известията; може да отнеме повече време, но известията няма да се изпращат по-често отколкото е посочено.

en: On updates
bg: При промяна/обновяване

en: Sends a notification when an item is updated.
bg: Изпрати известие, когато съдържанието е променено/обновено

en: Sends a notification when an item receives a comment or reply.
bg: Изпрати известие, когато към съдържанието е публикуван коментар или отговор.

en: Any changes you make here will only apply to newly created subscriptions.
bg: Всички промени, които направите тук ще влязат в действие само за нови абонаменти.

en: Visibility of controls
bg: Показване на опциите за контрол

en: The control(s) mentioned below appear(s) as one or more columns<br /> a) in the %Subscribe subform of node pages and<br /> b) on the sibling subtabs of this %Overview page.<br /> After you have set your %Preferences right above, you may want to hide the corresponding column(s), if you never change those values anyway.
bg: Опциите за контрол посочени по долу, се появяват като една или повече колони <br /> a) в раздела %Subscribe на различните страници и<br /> b) в подразделите на тази %Overview страница.<br /> След като настроите вашите %Preferences тук, можете да скриете тези колони, ако не възнамерявате да ги променяте в последсъвие.

en: Permanently hidden, except for the %preferences
bg: Перманентно скрит, освен за %preferences

en: Completely inaccessible to the user
bg: Забранен изцяло за потребители

en: Beyond defining the %Visible/%Hidden defaults for your users, you can
bg: Преди да дефинирате %Visible/%Hidden стойностити по подразбиране за вашите потребители, можете да:

en: permanently hide the columns (and the corresponding visibility controls), so that the users cannot make them visible anymore (they can still change their %Preferences though), or
bg: скриете колоните (и съответстващите им опции за контрол) , така че потребителите да не могат да ги правят видими в бъдеще, (те все още ще имат възможност да променят своите %Preferences), или

en: you can even hide the %Preferences, so that what you've set right above is cast in stone.
bg: дори можете да скриете техните %Preferences, така че да нямат никаква възможност за промяна на зададените от вас параметри.

en: Reset to site defaults
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: The site defaults were restored.
bg: Стойностите по пдоразбиране бяха възстановени

en: Every line has the format of seconds|human readable text
bg: Всеки ред има формат в секунди |нормален текст

en: Your subscription could not be activated.
bg: Вашият абонамент не може да бъде активиран.

en: Your subscription could not be deactivated.
bg: Вашият абонамент не може да бъде деактивиран

en: As soon as possible
bg: Веднага щом това е възможно

en: Every 15 minutes
bg: На всеки 15 мин

en: Every three hours
bg: На всеки три часа

en: Note: For standard Subscriptions functionality you need to enable the following modules:
bg: Забележка: За стандартните функционалности свързани с абонирането е необходимо да активирате следните модули:

en: (requires !mail_edit for customizing the templates)
bg: (необходим е !mail_edit за редактиране на шаблоните)

en: !Subscriptions module
bg: Модул !Subscriptions

en: You have !Subscriptions mail templates that were created under Drupal 5. Please import or remove these templates.
bg: Имате !Subscriptions E-Mail шаблони, които са създадени в  Drupal 5. Моля импортирайте или премахнете тези шаблони.

en: Language(s)
bg: Език(ци)

en: Select all the language(s) into which to import the Drupal 5 !Subscriptions mail templates.<br />Note: After successful importing, the old templates are removed automatically.
bg: Изберете език(ци) на които желаете да импортирате   Drupal 5 !Subscriptions шаблоните.<br />Забележка: След успешното импортиране, всички стари шаблони ще бъдат премахнати автоматично.

en: Select at least one language to import into.
bg: Изберете поне един език на който да импортирате.

en: %language translation of %key cannot be imported because it's already defined.
bg: %language превод на %key не може да бъде импортиран, защото вече съществува.

en: %language translation of %key has been imported.
bg: %language превод на %key беше импортиран успешно.

en: %language translation of %key failed to import.
bg: %language превод на %key не беше импортиран успешно.

en: [!site] !subs_type subscription for !name: !title
bg: [!site] !subs_type абонамент за !name: !title

en: | This is an automated message. Please do NOT reply to the sender address!
    | To manage your subscriptions go to
    | !manage_url
bg: | Това е автоматично съобщение. Моля не отговаряйте на този адрес!
    | За да управлявате вашите абонаменти отидете на:
    | !manage_url

en: | Greetings, !name.
    |
    | Your subscription on !site
    | notifies you of {{!is_new==0?:a new post:
    }}{{!is_updated==0?:an updated post:
    }}{{!is_old==0?:new comments:
    }}|
    {{!is_published==1?:| ***** This post is unpublished! *****
    }}{{!term_name==!term_name?:| Category: !term_name
    }}{{!sender_name==!sender_name?:| Author: !sender_name
    }}{{!sender_has_contact_page==0?:| Contact: !sender_contact_page
    }}| Title: !title
    {{!is_old==1?:
    !teaser
    
    }}| Link: !url
    | Direct unsubscribe link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments==1?!SEPARATOR!comments:}}!SEPARATOR!FOOTER
bg: | Здравейте, !name.
    |
    | Имате известие от !site
    | за{{!is_new==0?:ново съдържание:
    }}{{!is_updated==0?:редактирано съдържание:
    }}{{!is_old==0?:нови коментари:
    }}|
    {{!is_published==1?:| ***** Това съдържание все още не е публикувано! *****
    }}{{!term_name==!term_name?:| Категория: !term_name
    }}{{!sender_name==!sender_name?:| Автор: !sender_name
    }}{{!sender_has_contact_page==0?:| Контакт: !sender_contact_page
    }}| Заглавие: !title
    {{!is_old==1?:
    !teaser
    
    }}| Връзка: !url
    | Връзка за прекратяване на абонамента (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments==1?!SEPARATOR!comments:}}!SEPARATOR!FOOTER

en: | {{!comment_is_new==1?New:Updated}} {{!comment_is_published==1?:UNPUBLISHED }}comment:
    | Author: !comment_name
    | Title: !comment_title
    
    !comment_text
    
    | Link: !comment_url
bg: {{!comment_is_new==1?New:Updated}} {{!comment_is_published==1?:UNPUBLISHED }}comment:
    | Автор: !comment_name
    | Заглавие: !comment_title
    
    !comment_text
    
    | Връзка: !comment_url

en: [!site] Subscription Digest for !name
bg: [!site] Резюмe на абонамента за !name

en: | Greetings, !name.
    |
    | Your subscriptions on !site
    | notify you of the following changes since the previous digest:
    |
    !bodies!SEPARATOR!FOOTER
bg: | Здравейте, !name.
    |
    | Имате известие от !site
    | за следните промени в съдържанието:
    |
    !bodies!SEPARATOR!FOOTER

en: {{!sender_name==!sender_name?:| Author: !sender_name
    }}| Title: !title
    {{!is_new==0?:!teaser
    }}| Link: !url
    | Direct unsubscribe link (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments!=1?:!comments}}
bg: {{!sender_name==!sender_name?:| Автор: !sender_name
    }}| Заглавие: !title
    {{!is_new==0?:!teaser
    }}| Връзка: !url
    | Връзка за прекратяване на абонамента (!subs_type):
    | !unsubscribe_url
    {{!has_new_comments!=1?:!comments}}

en: | Comment: !comment_title
bg: | Коментар: !comment_title

en: (unavailable to regular users)
bg: (забранено за потребители без съответните права)

en: Remove subscription
bg: Премахни абонамент

en: administer user subscriptions
bg: администрирай потребителските абонаменти

en: subscribe to all content types
bg: абонирай за всички типове съдържание

en: Are you sure you want to unsubscribe?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да прекратите абонамента?

en: The following modules return invalid data from %hook: !modules   Either they are buggy !Subscriptions add-ons, or they are unrelated to !Subscriptions and should not define %hook!
bg: Следните модули връщат невалидна информация от %hook: !modules   Възможно е да са лошо !Subscriptions добавки, или не са свързани с !Subscriptions и не трябва да дефинират никакви %hook!

en: There are no active blogs.
bg: Няма активни блогове.

en: The label for the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type.
bg: Името на CCK поелто %fieldname, както е дефинирано във вашият !content_type.

en: The value(s) of the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type, comma-separated.
bg: Стойносттите на CCK полето %fieldname, както е дефинирано във вашият !content_type, разделени със запетая.

en: The value(s) of the CCK field %fieldname, as defined for your !content_type, newline-separated.
bg: Стойносттите на CCK полето %fieldname, както е дефинирано във вашият !content_type, разделени на отделен ред.

en: Subscribe to this page
bg: Абонирай се за тази страница

en: To %type content
bg: За съдържание %type

en: To %type content by %name
bg: За съдържание %type по %name

en: Send subscriptions notifications
bg: Изпрати известия за абонаментите

en: Subscriptions notifications are not sent for unpublished comments (except to users who have the %administer_comments permission), but when you change !Status to %Published, Subscriptions will send out "new" notifications, unless you suppress this here.
bg: Известия за абонаменти не се изпращат за непубликуваните коментари (освен за потребителите, които имат %administer_comments права), но когато промените !Status на %Published, ще се изпратят  "нови" известия, освен ако изрично не сте забранили тази функционалност.

en: Subscriptions notifications are not sent for unpublished comments, except to users who have the %administer_comments permission, and you can even suppress the latter here.
bg: Известия за абонаменти не се изпращат за непубликуваните коментари освен за потребителите, които имат %administer_comments права, но това също може да бъде деактивирано от тук.

en: You can suppress sending subscriptions notifications here; this option is not saved.
bg: Можете да забраните изпращането на известия от тук; тази опция все още не е променена.

en: Unlisted content types
bg: Неописани типове съдържание

en: Select content types which should be <strong>removed from subscription listings</strong>.<br />The content may still be available for subscribing via different kinds of subscriptions, but subscribing by content type will be unavailable for the selected types.
bg: Изберете типовете съдържание, които трябва да бъдат <strong>премахнати от абонаментите</strong>.<br />Абонирането за това съдържание ще бъде възможно при другите опции, но няма да бъде активно при абониране по тип на съдъражнието.

en: Blocked content types
bg: Блокирани типове съдържание

en: Select content types which should be <strong>completely unavailable for subscribing</strong>, i.e. content of the selected types will never trigger notifications for regular users.
bg: Изберете типовете съдържание, които трябва да бъдат  <strong>напълно забранени за абонамент</strong>, т.е. за избраното съдържание никога няма да бъдат изпращани известия на потребителите.

en: The %permission permission grants normal access to unlisted and blocked content types; this is intended as an administrative function, and the content types and links will be marked with a '!symbol' symbol (and appear !red_ON like this !red_OFF in the case of blocked types).
bg: Тези права %permission разрешават  достъпа до блокирани типове съдържание и такива, които не се показват; това е административна функция, и типовете съдържание и връзките, ще бъдат маркирани със символа '!symbol' (като !red_ON или като !red_OFF ако са блокирани).

en: Blocked nodes
bg: Блокирани части от сайта

en: Enter the IDs of nodes that should be <strong>completely unavailable for subscribing</strong>, separated by spaces.
bg: Въведете ID-та на елементите от уеб сайта, за които <strong>е забранено абонирането</strong> разделени със запетая.

en: Static content
bg: Статично съдържание

en: Static content types
bg: Статични типове съдържание

en: Select content types which do not change nor receive comments and thus should not have the %option option.
bg: Изберете типовете съдържание, които не се променят и които не получават коментари , следователно не трябва да имат опция %option .

en: Avoid empty %Subscribe links
bg: Отвхърляй празни %Subscribe връзки

en: Nodes of %Static_content_types may end up with no %Subscribe options at all. Turn this option on to avoid displaying %Subscribe links in this case. The default is OFF, because this option causes processing overhead for each node view operation.
bg: Частите от сайта %Static_content_types може да нямат %Subscribe опции изобщо. Активирайте тази опция за да премахнете показването на  %Subscribe връзки в този случай. НАстройката по подразбиране е "изключено" защото тази опция генерира допълнително изразходване на ресурси при всяка импресия.

en: Generate the %full_node variable
bg: Генерирай %full_node променливата

en: Generating this variable causes considerable overhead even if it's not used, and <strong>it may even cause errors</strong>, depending on the !content_type! Default is OFF.
bg: Генерирането на тези променливи води до по-висок разход на системни ресурси дори и да не бъдат използвани, като това може <strong>да предизвика грешки</strong>, в зависимост от !content_type! Тази опция по подразбиране е "изключена".

en: Enter a series of numbers, separated by spaces.
bg: Въведете поредица от числа, разделени с интервали

en: You may want to turn this OFF when you only change %Promoted_to_front_page or %Sticky_at_top_of_lists, otherwise Subscriptions will send out "update" notifications; this option is not saved.<br />Subscriptions does not send notifications for unpublished nodes (except to users who have the %administer_nodes permission), but when you set %Published to ON, Subscriptions will send out "new" notifications, unless you turn this off here.
bg: Можете да изключите тази опция ако променяте само %Promoted_to_front_page или %Sticky_at_top_of_lists, в противен случай модула за абонаменти ще изпраща  "нови" известия; тази опция все още не е записана.<br />Модула не изпраща известия за непубликуваните части от сайта (освен за потребителите, които имат съответните %administer_nodes права), но когато активирате %Published - включен, модула ще разпрати  "нови" известия, освен ако не сте забранили разпращането от тук.

en: Latest activity, authored, commented
bg: Последно действие, извършено от, коментирано

en: Note: Deactivated subscriptions will be removed from the list.
bg: Забележка: Неактивните абонаменти ще бъдат премахнати от списъка.

en: There are no subscribed pages.
bg: Няма налични страници с абонамент.

en: This !content_type is blocked.
bg: Този тип съдъражание !content_type е блокиран.

en: Notifications for %Pages (update/comment) subscriptions
bg: Известия за %Pages абонаменти (редактирай/коментирай)

en: Pages/Threads
bg: Страници/дискусии

en: Notifications for %type !content_type subscriptions
bg: Известия относно %type !content_type абонаменти

en: The name of the comment author.
bg: Име на автора на коментара.

en: The body text of the comment.
bg: Текст на коментара.

en: The direct URL of the comment.
bg: URL към коментара.

en: The type of comment notification: 1 = new comment, 0 = updated comment.
bg: Вид на известието за коментари: 1 = нов коментар, 0 = редакция на коментар.

en: The comment publication state: 1 = published, 0 = unpublished.<br />(Unpublished comments are sent to users with the %administer_comments permission only.)
bg: Статус на известията за коментари: 1 = публикуван, 0 = непубликуван.<br />(Непубликуваните коментари се изпращат само на потребители с %administer_comments права.)

en: The user can unsubscribe by clicking this link.
bg: Потребителя може да прекрати абонамента си, като кликне на тази връзка.

en: The name of the sender (if the sender is visible).
bg: Името на изпращача (ако изпращача е видим).

en: The user page of the sender (if the sender is visible).
bg: Потребителската страница на изпращача (ако изпращача е видим).

en: The sender's contact setting: 1 = contact form enabled, 0 = disabled.
bg: Настройките за контакт на изпращача: 1 = видим, 0 = невидим.

en: The type of the subscription, like '!thread' or '!category'.
bg: Вид нйа абонамента: като '!thread' или '!category'.

en: The type of the node, like '!forum' or '!story'.
bg: Вид на елемента от уеб сайта: като '!forum' или '!story'.

en: The title of the subscriptions item.
bg: Заглавие на абонамента.

en: An excerpt of the subscriptions item.
bg: Откъс от абонамента.

en: The body of the subscriptions item.
bg: Текста на абонамента.

en: The full node as it appears on the website (must be specifically enabled !here).
bg: Целият елемент както е зададен в уеб сайта (трябва да сте отбелязали "активиран" !here).

en: The URL of the item.
bg: URL на съдържанието.

en: The type of notification: 1 = new item, 0 = otherwise.
bg: Вид на известието: 1 = ново съдържание, 0 = друго.

en: The type of notification: 1 = updated (possibly new and already updated) item, 0 = otherwise.
bg: Вид на известието: 1 = обновено съдържание (варианти: ново или обновено), 0 = друго.

en: The type of notification: 1 = neither new nor updated item, 0 = otherwise.
bg: Вид на известието: 1 = нито ново нито обновено съдържание, 0 = друго.

en: The publication state: 1 = published, 0 = unpublished.<br />(Unpublished nodes are sent to users with the %administer_nodes permission only.)
bg: Статус на публикацията: 1 = публикувано, 0 = непубликувано.<br />(непубликуваните елементи от уеб сайта се разпращат само на потребители с %administer_comments права на достъп.)

en: The list of attached files, one per line, if any, otherwise empty.
bg: Списък с прикрепените файлове, изброени по един на всеки ред, ако има налични; ако няма, списъка е празен.

en: The comments state: 1 = comments are available in !comments, 0 = no comments.
bg: Статус на коментарите: 1 = коментарите  в !comments, 0 = няма коментари.

en: One or more comments if available, otherwise empty.
bg: Един или повече коментаир, ако има налчини; ако няма списъка е празен.

en: The rendering of the comments is defined by the template below.
bg: Обаботването на коментарите е дефинирано в шаблона по долу.

en: The rendering of the comments is defined by the !link.
bg: Обработването на коментарите е дефинирано на адрес: !link .

en: comment templates
bg: шаблон

en: Note: 'new' and 'update' notifications for %Pages subscriptions use the matching !content_type subscriptions template rather than this one, if allowed; this does not apply to 'comment'-only notifications.
bg: Забележка: Известията за нови и обновени %Pages абонаменти използват съответния !content_type шаблон,а не този; това правило не важи за изестията за коментари.

en: The body of each comment.
bg: Текст на всеки коментар.

en: Comment separator
bg: разделител

en: The separator between comments (if needed).
bg: Разделиятеля между коментарите (ако е необходим такъв).

en: Your installation returns %url as the base URL of the site. This is probably not what you want, and it can usually be fixed by setting the %variable variable in your %file file.
bg: Вашата инсталация показва %url като основен url адрес на сайта. Това вероятно не е очакваният резултат и лесно може да бъде коригирано чрез настройката на %variable във вашият %file .

en: Clear this field to use the default site e-mail address.
bg: Изтрийте информацията в това поле, за да използвате e-mail адреса по подразбиране, който е назначен за целия сайт.

en: E-mail name
bg: E-mail име

en: An optional name to go with the e-mail address above, no "double-quotes".
bg: Допълнително име, което да се показва заедно с e-mail адреса, без "двойни кавички".

en: Clear this field to use the e-mail address only &mdash; some e-mail clients will display only the portion of the address to the left of the @ sign.
bg: Изтрийте информацията в това поле за да използвате само e-mail адрес &mdash; някои пощенски клиенти визуализират само часта преди знака @ .

en: Logs successful mailings to the watchdog log.  Default is ON, but with many subscribers this will generate a huge number of log entries.
bg: Записвай информация за успешно изпратените известия в журналите на системата. Настройката по подразбиране е  "включено",  но ако имате много потребители, които са се абонирали за известия това ще доведе до огромен брой записи в базата данни.

en: Display summary watchdog entries per cron job
bg: Показвай кратка информация в записите за изпълнение на задачите с отложен старт

en: Logs the mailing counts, time spent, and size of the remaining queue to the watchdog log.  This is valuable information for estimating the load on the cron job and on your mail server.  Default is ON.
bg: Запизвай броя на съобщенията, tвремето за изпращане, и размера на оставащите известия в опащката в журналите на системата. Тази информация е важна за да се определи натоварването, което прави изпълнението на дадена задача с отложен старт върху пощенския сървър.  Стойността по подразбиране е "включено".

en: Digest subscriptions notifications
bg: Резюмирай известията за абонаментите

en: The digested items (separated by a separator), as defined below:
bg: Резюмираните известия (разделени със съответния разделител), както са дефинирани по долу:

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: The URL where the user can manage her subscriptions.
bg: URL адреса, където съответния потребител, може да управлява своите абонаменти.

en: Digest subject
bg: Тема

en: Digest body
bg: Текст

en: Digest item
bg: Елемент от сайта

en: Digest item comment
bg: Коментар към елемент от сайта

en: The comments inside a digest item body.
bg: Коментарите в текста.

en: Digest item separator
bg: Разделител на резюметата

en: The separator between digest items (if needed).
bg: Разделителя междъ резюметата (ако е необходим такъв).

en: notification for @name at @to
bg: известие за @name  @to

en: error mailing notification for @name at @to
bg: известие за грешка при изпращането до @name @to

en: To content in %term
bg: Към съдържанието в %term

en: To content in %term by %name
bg: Към съдръжанието в %term по %name

en: Restricted vocabularies
bg: Забранени речници

en: Select vocabularies for which only the subscribed terms should be listed on the %Subscriptions | %Categories page.<br />This helps to reduce the size of the listing, especially for free-tagging vocabularies with large numbers of terms.
bg: Изберете само речниците, за изразите в които може да има абонамент на страници %Subscriptions | %Categories .<br />Това помага да се намали размера на показваните елементи, особенно за речници с много на брой изрази в тях.

en: Select vocabularies which should be <strong>omitted</strong> from subscription listings; this means the terms of those vocabularies will be unlisted, i.e. they will be removed from subscription listings.<br />The content may still be available for subscribing via different kinds of subscriptions, but subscribing by category will be unavailable for the terms in the selected vocabularies.
bg: Изберете речници, които трябва да бъдат <strong>пропускани</strong> от списъците за абонаменти; това ознчава, че изразите в тези речници няма да бъдат показвани, респективно ще бъдат премахнати от списъците за абонамент.<br />Този тип съдържание ще остане възможен за абонамент чрез други форми, но абонирането по категории няма да бъде възможно за тези изрази..

en: category groups
bg: групи от категории

en: This is a restricted category group; deactivated subscriptions will be removed from the list. To subscribe to an unlisted category, go to a post in that category and subscribe from there.
bg: Това е група от категории със забранен достъп; деактивираните абонаменти ще бъдат премахнати от списъка. За да се абонирате за категория, която не присъства в списъка, отидете на някой пост от категорията се абонирайте от там.

en: This is a restricted category group; only subscribed categories show up in this list.<br />To subscribe to a category in this group, go to a post in that category and subscribe from there.
bg: Това е група от категории със забранен достъп; само разрешените категории за описани в този списък. <br />За да се абонирате за категория от тази група, отидете на някой пост от категорията се абонирайте от там.

en: Notifications for %Categories subscriptions
bg: Известия за  %Categories абонаменти

en: The name of the term/category/tag/forum/etc.
bg: Името на съответните израз/категория/таг/форум/т.н..

en: Subscriptions interface
bg: Интерфейс на абонаментите

en: Receive notifications about changes and/or comments to this page (and possibly similar pages).
bg: Получавай известия за промени и/или коментари на тази страница (и подобни страници).

en: Enable the !module block <!link_tag_begin>here<!link_tag_end>!
bg: Разреши блока !module <!link_tag_begin>от тук<!link_tag_end>!

en: The master checkboxes on the left turn the given subscription on or off. Depending on the setup of the site, you may have additional options for active subscriptions.
bg: Отметките в лявата част влючват и изключват съотвените абонаменти. В зависимост от настройките на систеамта, може да имате допълнителни опции за активиране на абонаментите.

en: Node form position
bg: Позиция на формата

en: Fieldset above node links (and comments)
bg: Полетата над връзките (и коментарите).

en: Fieldset in %block block (below the comments)
bg: Полетата в %block блока (под коментаирите).

en: How to display the subscriptions sub-form on node pages.  Default is the first option.<br />To use the block, <b>you must enable the block</b> !here; put it into the %content region and set the %block_title to !none.
bg: Начин на показване на подформата за абонаменти в елементите на уеб сайта.  Стойността по подразбиране е първата опция.<br />За да използвате блока, <b>е необходимо той да бъда активиран</b> !here; добавете го в %content часта и задайте %block_title да е !none.

en: Node form visibility
bg: Визуализация на формата за различните елементи от сайта

en: Always display the fieldset
bg: Винаги показвай полетата.

en: Display only a @subscribe link that makes the fieldset visible
bg: Покажи само @subscribe връзка, която прави полетата видими.

en: What to display.  Default is the first option.
bg: Какво да се показва. По подразбиране е първата опция.

en: Expand the node form fieldset
bg: Разгърни формата с полетата

en: Displays the fieldset with the node page subscriptions sub-form in expanded state.  Default is OFF.
bg: Покажи полетата при разгърнат вид в подформата за абонамент за елементи от уеб сайта. Стойността по подразбиране е "изключено".

en: Note: Our <b>favorite display settings</b> are the exact opposites of the defaults, but we chose the defaults, because they work without enabling the Subscriptions block.
bg: Забележка: Напите <b>настройки за показване</b> за противоположни на тези по подразбиране, но сме избрали тези по подразбиране, защото те работят без да се налага да се включва блока за абонаменти.

en: Show 'by author' subscriptions options
bg: Покажи опциите за абонамент 'по автор'.

en: If you don't want your users to subscribe 'by author', then turn this off.  Default is ON.
bg: Ако не желаете вашите потребители да правят абонаменти  'по автор', можете да изключите тази опция.  Стойността по подразбиране е "включено".

en: The basic Subscriptions framework.
bg: Основният начин на работа на абонаментите.

en: Blog Subscriptions UI
bg: Потребителски интерфейс на абонамента за блоговете

en: Provides a separate blogs subscriptions page.
bg: Тази опция предоставя отделна страница с абонамен за блоговете.

en: CCK Fields
bg: CCK полета

en: Provides CCK field data as mail variables.
bg: Тази опция предоставя CCK поле като променлива към e-mail съобщението

en: Content Subscriptions
bg: Абонаменти за съдържание

en: Allows users to subscribe to nodes.
bg: Тази опция позволява на потребителите да се абонират за различни части от уеб сайта.

en: Subscriptions Mail
bg: Мейл за абонаментите

en: Sends out mails with drupal_mail, customizable with the separate mail_edit module.
bg: Разпращане на e-mail съобщения чрез Drupal систеамта, които са модифицирани чрез модула за реакция на e-mail.

en: Taxonomy Subscriptions
bg: Абонаменти за изрази от речник

en: Provides a UI to Subscriptions.
bg: Тази опция предлага потребителски интерфейс за абонаментите.

en: Turn all subscriptions on.
bg: Включи всички абонаменти.

en: Turn all subscriptions off.
bg: Изключи всички абонаменти.

en: The presence of attached files or img_assist images: 1 = files are available in !files, 0 = no files.
bg: Наличие на прикачени файлове или  img_assist картинки: 1 = файловете се намират в !files, 0 = няма прикрепени файлове.

en: | Mailkey: @mailkey/@langcode
bg: | Ключ: @mailkey/@langcode

en: Append the mailkey to every notification
bg: Добавяне на ключ към всяко известие

en: !Module cannot send any notifications because its <a href="@link">cron job time</a> is 0!
bg: !Module не може да изпраща никакви известия защото  <a href="@link">времето за изпълнение на задачата с отложен старт</a> е 0!

en: !Module cannot send any notifications because the cron run has less than 5 available seconds left!
bg: !Module не може да изпраща никакви известия защото остават по-малко от 5 секунди до следващото стартиране на задачата с отложен старт!

en: A valid e-mail address to be used as the %From and %Reply_To address by the auto-mailer for !Module notifications.  To lessen the likelihood of e-mail being marked as spam, this e-mail address should use the same domain as the website.
bg: Валиден e-mail адрес, който да бъде използван в полетата %From и %Reply_To от функцията за автоматично разпращане на известия на !Module .  За да намалите вероятността този e-mail да бъде маркиран като спам, е желателно да е същия като основния домейн на сайта.

en: Maximum number of notifications to send per cron run
bg: Максимален брой на известия при еднократно стартиране на разпращането.

en: If you need to limit the number of outgoing e-mails for some reason, then set that number here. The default is 0, which means unlimited.
bg: Ако е необходимо да ограничите броя на изходящите съобщения поради някаква причина, задайте стойността тук. По подразбиране е 0, което означава неограничено.

en: Maximum percent of cron job time to use
bg: Максимална част от времето за изпълнение на задачата с отложен старт, която може да бъде използвана за разпращане на известия.

en: Limit the percentage of cron job time that !Module may use. If you have modules with cron jobs that run after !Module, then be sure to leave enough time for them! The default is !value.<br />You can temporarily set this to 0 to suspend processing of the notifications queue.
bg: Ограничете часта от времето за изпълнение на задачата с отложен старт, която модула !Module може да използва. Ако имате модули, които изпълняват задачи с отложен старт след модула !Module, уверете се, че оставяте достатъчно време за изпълнение и за тях! Стойността по подразбиране е !value.<br />Можете временно да зададете 0 за да спрете изпращането на известията чакащи в опашката.

en: Note: The number of generated e-mails is typically much lower than the number of queue items.
bg: Забележка: Броя на генерираните e-mails съобщения обикновено е много по-малък от броя на известията в опашката.

en: Purge the queue
bg: Изчисти всички известия от опашката

en: Appends the key of the !Mail_Editor_template that was used to create each e-mail, to assist with configuration and testing. Default is OFF.
bg: Добави ключ към шаблона !Mail_Editor_template that който се използва за създаване на всяко e-mail съобщение, за помощ при конфигурирането и тестванет . Стойността по подразбиране е "изключено".

en: Are you sure you want to purge the !Module queue?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете известията в !Module queue??

en: All %count items have been purged.
bg: Всички %count известия бяха изтрити.

en: !Module: all %count items have been purged.
bg: !Module: всички %count известия бяха изтрити.

en: Warning: !message
bg: Внимание: !message

en: There are %count items in the queue.
bg: Има още %count известия за изпращане.
