Support Ticketing System (6.x-1.5-rc1) - en to fi translation catalogue (231 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Body
fi: Sisältö

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Totals
fi: Yhteensä

en: content
fi: sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: closed
fi: suljettu

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: unknown
fi: tuntematon

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: view
fi: näkymä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Path
fi: Polku

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Last month
fi: Edellinen kuukausi

en: Total
fi: Yhteensä

en: Assigned
fi: Vastuuhenkilö

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Assigned to
fi: Vastuuhenkilö

en: Reported by
fi: Lisännyt

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Options
fi: Valinnat

en: Create
fi: Luo

en: Active
fi: Voimassa

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Id
fi: Tunniste

en: State
fi: Tila

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Color
fi: Väri

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Protocol
fi: Protokolla

en: 1 new | @count new
fi[0]: 1 uusi
fi[1]: @count uutta

en: Port
fi: Portti

en: Change
fi: Muuta

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Server name
fi: Palvelimen nimi

en: open
fi: avoin

en: Add project
fi: Lisää projekti

en: Charts
fi: Kaaviot

en: Client
fi: Asiakas

en: Global
fi: Yleinen

en: From address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Edit plan
fi: Muokkaa suunnitelmaa

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Detail
fi: Lisätiedot

en: Aggregate
fi: Aggregoi

en: Opened
fi: Avoimet

en: Mailbox
fi: Postilaatikko

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Subscribed
fi: Tilaus

en: Role(s)
fi: Rooli(t)

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Tickets
fi: Tiketit

en: This week
fi: Tämä viikko

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: Default sort order
fi: Oletus-lajittelujärjestys

en: Last week
fi: Edellinen viikko

en: Clients
fi: Asiakkaat

en: Comment: added %subject.
fi: Kommentti lisätty: %subject.

en: Alerts
fi: Hälytykset

en: You do not have any administrative items.
fi: Sinulla ei ole ylläpidon tehtäviä.

en: Client name
fi: Asiakkaan nimi

en: Inbound email
fi: Saapuva sähköposti

en: fetch
fi: hae

en: not integrated
fi: ei liitetty

en: using default
fi: käytetään oletusta

en: Tickets will only be displayed for enabled clients.
fi: Tiketit näytetään vain käytössä olevissa asiakkaissa.

en: Hostname or IP address.
fi: Isäntänimi tai IP-osoite

en: Server username
fi: Palvelimen käyttäjänimi

en: Server password
fi: Palvelimen salasana

en: Optional extra flags
fi: Valinnaiset lisäliput

en: local file
fi: paikallinen tiedosto

en: Auto-subscribe
fi: Tilaa automaattisesti

en: Download mail via cron
fi: Nouda sähköpostit automaattisesti cron-toiminnolla

en: Globally allowed domains
fi: Sivuston laajuisesti sallitut domainit

en: Default mail from address
fi: Lähettäjän oleussähköpostiosoite

en: Remove tickets from content search results
fi: Poista tiketit sisällön hakutuloksista

en: Override theme search form
fi: Ohita teeman hakulomake

en: Override block search form
fi: Ohita lohkon hakulomake

en: always
fi: aina

en: @username's assigned tickets
fi: Käyttäjälle @username osoitetut tiketit

en: @username's latest tickets
fi: Käyttäjän @username viimeisimmät tiketit

en: assign permissions
fi: aseta oikeuksia

en: define roles
fi: määrittää roolit

en: View recent tickets
fi: Näytä viimeisimmät tiketit

en: Read @username's latest tickets.
fi: Katso käyttäjän @username viimeisimmät tiketit.

en: Create new ticket
fi: Lisää uusi tiketti

en: unassigned
fi: ei ketään

en: Receive email notifications when this ticket is updated.
fi: Vastaanota ilmoitus sähköpostilla kun tätä tikettiä päivitetään.

en: Suppress notification
fi: Kytke ilmoitus pois

en: Enter a comma separated list of users that should receive notifications when this ticket is updated.
fi: Lisää käyttäjät pilkulla eroteltuna joille lähetetään ilmoitus sähköpostilla tästä päivityksestä.

en: My tickets
fi: Omat tiketit

en: A <em>support ticket</em>.
fi: <em>Tiketti</em>.

en: Global settings for the support module.
fi: Support moduulin yleiset asetukset.

en: Support tickets
fi: Tiketit

en: Autocomplete support assigned user
fi: Lisää automaattisesti vastuuhenkilö

en: A simple helpdesk and support ticketing system.
fi: Yksinkertainen tikettijärjestelmä esimerkiksi asiakaspalveluun.

en: Generate report
fi: Luo raportti

en: Auto-assign
fi: Oletus-vastuuhenkilö

en: general support settings
fi: Yleiset asetukset

en: Auto-complete limit
fi: Automaattisen täydentämisen raja

en: creator
fi: lisääjä

en: Move ticket
fi: Siirrä tiketti

en: Post new support ticket
fi: Lisää uusi tiketti

en: Tickets opened by !user
fi: Käyttäjän !user avaamat tiketit

en: Open tickets
fi: Avoimet tiketit

en: Open tickets by !user per state
fi: Käyttäjän !user avoimet tiketit per tila

en: Open tickets assigned to !user per state
fi: Käyttäjälle !user annetut tiketit per tila

en: Open tickets per state
fi: Avoimet tiketit per tila

en: Open tickets by !user per priority
fi: Käyttäjän !user avoimet tiketit tärkeysjärjestyksessä

en: Open tickets assigned to !user per priority
fi: Käyttäjälle !user osoitetut tiketit tärkeysjärjestyksessä

en: Open tickets per priority
fi: Avoimet tiketit tärkeysjärjestyksessä

en: Open tickets by !user per client
fi: Käyttäjän !user avoimet tiketit per asiakas

en: Open tickets assigned to !user per client
fi: Käyttäjälle !user osoitetut tiketit per asiakas

en: Open tickets per client
fi: Avoimet tiketit per asiakas

en: Tickets assigned to !user
fi: Käyttäjälle !user annetut tiketit

en: Assigned open tickets
fi: Liitetyt avoimet tiketit

en: Tickets created by !user in !date
fi: Käyttäjän !user lisäämät tiketit !date

en: Tickets created in !date
fi: Lisätyt tiketit !date

en: Tickets updated by !user in !date
fi: Käyttäjän !user päivittämät tiketit !date

en: Tickets updated in !date
fi: Päivitetyt tiketit !date

en: Tickets closed by !user in !date
fi: Käyttäjän !user sulkemat tiketit !date

en: Tickets closed in !date
fi: Suljetut tiketit !date

en: Support charts
fi: Tikettikaaviot

en: Charting for the helpdesk and support ticketing system.
fi: Kaaviot tikettijärjestelmään.

en: Update ticket
fi: Päivitä

en: Thread emails using subject
fi: Ketjutettujen sähköpostien aihekenttä

en: Prevent autosubscribed users from unsubscribing
fi: Estä automaattisesti asetettuja käyttäjiä lopettamasta tilausta

en: Prevent assigned users from unsubscribing
fi: Estä vastuuhenkilöitä lopettamasta tilausta

en: Next week
fi: Seuraava viikko

en: Mail text settings
fi: Sähköpostien tekstit

en: Actual
fi: Todellinen

en: Not scheduled
fi: Ei ajastettu

en: Difference
fi: Ero

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: Automatic creation of user
fi: Automaattinen käyttäjän rekisteröinti

en: Auto-assign new tickets to
fi: Aseta uusi tiketti käyttäjälle

en: Secondary sort column
fi: Toissijainen sarakkeen lajittelujärjestys

en: Secondary sort order
fi: Toissijainen lajittelujärjestys

en: Visual feedback
fi: Visuaalinen palaute

en: To users with "!perm" permissions
fi: Käyttäjille "!perm" oikeuksilla

en: To all users
fi: Kaikille käyttäjille

en: Auto-create new users on incoming mail
fi: Rekisteröi uudet käyttäjät saapuvista sähköposteista

en: Ticket properties
fi: Ominaisuudet

en: By checking this box you will prevent notification emails from being sent for this ticket update.  It is recommended that you check this box if you are adding sensitive information such as passwords which should not be mailed out in plain text.%admin
fi: Valitsemalla tämän estät ilmoistussähköpostien lähettämisen tästä päivityksestä. Jos olet lähettämässä arkaluonteista tietoa kuten salasanoja, joita ei tulisi lähettää selvänä tekstinä, on hyvä valita tämä vaihtoehto. %admin

en:  Users with "administer support" permission will still receive email notifications telling them the ticket was updated but with the body text suppressed; no notifications will be sent to users without "administer support" permissions.
fi:  Hallinnointioikeudet omaavat käyttäjät vastaanottavat ilmoituksen tästä huolimatta että tiketti on päivitetty. Se ei kuitenkaan sisällä sisältöä. Muille käyttäjille ei lähetetä ilmoitusta.

en: This text will be added to all selected tickets.
fi: Tämä viesti lisätään kaikkii valittuihin tiketteihin.

en: By checking this box you will prevent notification emails from being sent for this update.
fi: Valitsemalla tämän estät päivitysilmoituksen lähettämisen sähköpostilla.

en: Please select one or more tickets to perform the update on.
fi: Valitse yksi tai useampi päivitettävä kohde.

en: No tickets available.
fi: Ei yhtään tikettiä.

en: Advanced support ticket editing via emil.
fi: Tikettien muokkaaminen sähköpostilla.

en: Select the duration of your report.
fi: Valitse raportin ajanjakso.

en: Select the type of report to generate.
fi: Valitse raportin tyyppi.

en: Optionally limit your report to one or more roles.
fi: Vaihtoehtoisesti rajoita raportti yhteen tai useampaan rooliin.

en: Client(s)
fi: Asiakkaat

en: Optionally limit your report to one or more clients.
fi: Vaihtoehtoisesti rajoita raportti yhteen tai useampaan asiakkaaseen.

en: Planned
fi: Suunniteltu

en: Worked
fi: Työskennelty

en: View plan for week of @week
fi: Näytä suunnitelma viikolle @week

en: Support plan
fi: Tikettisuunnitelma

en: Support planning
fi: Suunnittelu

en: Show plan
fi: Näytä suunnitelma

en: Create support plans
fi: Lisää suunnitelmia

en: Generate support plan reports
fi: Luo suunnitelma raportteja

en: Default sort column
fi: Oletussarake

en: The default sort order.
fi: Oletuslajittelujärjestys.

en: Support overview settings
fi: Luettelon asetukset

en: Include selected client(s)
fi: Sisällytä seuraavat asiakkaat

en: If no clients are selected, all clients will be included on the overview page.  Otherwise, only the selected clients will be included on the overview page.
fi: Jos mitään asiakasta ei valita, tällöin näytetään kaikki asiakkaat. Muutoin vain valitut asiakkaat näytetään sivulla.

en: List selected state(s)
fi: Näytä seuraavat tilat

en: If no states are selected, all states will be broken out on the overview page.  Otherwise, only the selected states will be broken out on the overview page.
fi: Jos mitään tilaa ei valita, tällöin näytetään kaikki tilat. Muutoin vain valitut tilat näytetään sivulla.

en: Break out selected priorities
fi: Valittujen tärkeyksien näyttäminen

en: Select one or more priorities to display an extra column showing tickets of this priority.  If no priorities are selected, tickets won't be displayed by priority.
fi: Valitse yksi tai useampi tärkeys, jotta näytetään ylimääräinen tärkeyssarake. Jos yhtään tärkeyttä ei valita, tikettien tärkeyttä ei näytetä.

en: Tickets that haven't been updated for more than the specified time will be marked with a "alert1" CSS class.
fi: Tiketit joita ei ole päivitetty määrättyyn aikaan merkitään "alert1" CSS luokalla.

en: Tickets that haven't been updated for more than the specified time will be marked with a "alert2" CSS class.
fi: Tiketit joita ei ole päivitetty määrättyyn aikaan merkitään "alert2" CSS luokalla.

en: Tickets that haven't been updated for more than the specified time will be marked with a "alert3" CSS class.
fi: Tiketit joita ei ole päivitetty määrättyyn aikaan merkitään "alert3" CSS luokalla.

en: Optionally select one or more roles to limit users displayed on user overview pages.
fi: Vaihtoehtoisesti valitse yksi tai useampi rooli rajoittamaan ketä käyttäjiä näytetään sivulla.

en: Support client overview
fi: Tikettiluettelo

en: Overview settings
fi: Näyttöasetukset

en: You must !url before you can edit colors here.
fi: Ennen värien muokkaamista täytyy !url

en: run a plan report
fi: ajaa suunnitelmaraportti

en: Update colors
fi: Päivitä värit

en: There are currently no projects defined.
fi: Yhtään projektia ei ole määritelty.

en: The project name.  This name may appear on invoices.
fi: Projektin nimi. Tämä nimi näkyy laskuissa.

en: A url friendly project path using alpha-numerics, "-", and "_".
fi: URL-sopiva projektipolku aakkosin, numeroin, "-", ja "_" -merkein.

en: Disabled projects won't show up as an option when creating new tickets.
fi: Käytöstä poistetut projektit eivät näy lisättäessä uusia tikettejä.

en: When multiple projects are available, the project with the smallest (negative) weight will be selected as the default.
fi: Kun useita projekteja on saatavilla, projekti jolla on pienin (negatiivisin) painoarvo valitaan oletuksena.

en: Plan reports
fi: Suunnitelmaraportit

en: Plan report settings
fi: Suunnitelmaraportin asetukset

en: Add project management functionality to the support module
fi: Lisää projektinhallintatoiminto tikettimoduuliin
